Kino Světozor

Blok filmů s tematikou srdečně cévních onemocnění a psychiky

 

(Blok filmů s tematikou srdečně cévních onemocnění a psychiky) Director: various, , 0000, , 120 min

Po projekci následuje beseda s kardiologem Doc. MUDr. Milošem Táborským, CSc. FESc. MBA.: Bojíte se infarktu nebo mozkové mrtvice? Máte problémy se srdcem, či jiné kardiovaskulární problémy? Nebojte se zeptat a využijte mimořádnou příležitost zeptat se špičkového odborníka.

PSYCHICKÉ TOXINY, ČR, 30 min Řízenou a kontrolovanou detoxikaci organismu MUDr. Josefa Jonáše zná v České republice mnoho lidí. Dokument Psychické toxiny se zabývá lidskou psychikou a toxiny, které jí škodí.

STRACH, SR, 40 min
Tsunami, ptačí chřipka, šílené krávy, HIV, teroristické útoky, úpadek morálních hodnot, globální oteplování, pád meteoritu, hrozba konce světa… Človek třetího tisíciletí je na rozdíl od těch minulých století asi nejvíce zkoušeným druhem. Strach z budoucnosti ovládá každého vnímavějšího človeka. Deprese, úzkosti a obavy zasahují čím dál tím víc do životů lidí. Dá se před tím utéct, zabránit devastujícímu vlivu na naši psychiku?

ŽIVOT PO MRTVICI (LIFE AFTER STROKE), VB, 10 min, české titulky
Jak se žije lidem po cévní mozkové mrtvici vypráví příběh britského snímku Life After Stroke. Jak zasáhla tato nemoc do života nejen postižených osob, ale i do života celé rodiny? Jaký je život po mrtvici? Snímek natočila britská společnost The Stroke Association ve spolupráci s BBC.

CÉVNÍ MOZKOVÁ PŘÍHODA, ČR, 20 min
Při mozkové příhodě dochází k náhlému přerušení přítoku krve v části mozku. Příznaky se projevují okamžitými poruchami chůze, dýchání, mluvení, paměti. Při včasném dopravení do nemocnice může být podán lék, který sraženinu v mozku rozpustí. Hrdiny příběhu jsou dva pacienti, které lékaři vrátili do života.

TELEMEDICÍNA, ČR, 17 min
Telemedicína je moderní odvětví léčebné péče, které umožňuje odborné sledování některých vážně nemocných pacientů na dálku. V současné době se telemedicína využívá ve Fakultní nemocnici Olomouc v oboru kardiologie na I. interní klinice, kde se počet aktuálně dálkově sledovaných pacientů blíží stovce. Klinika také zavedla do provozu nový plně automatický systém, díky kterému mohou lékaři dálkové monitorování nabídnout také pacientům s některými dalšími kardiologickými diagnózami. Telemedicínu v dokumentu představí docent MUDr. Miloš Táborský,CSc., FESC, MBA.


 

Buy at Terry Posters

Film poster: The Sweet Life 01 Film poster
390 Kč
DVD: Romeo and Juliet - Rojo DVD
499 Kč
Book: Ermanno Olmi: Rozhovory - mimořádná sleva Book
29 Kč
Book: Venkov v českém filmu 1945 - 1969: Filmová tvář kolektivizace Book
375 Kč
DVD: Burning Bush - The Complete 3 episodes DVD
350 Kč
Book: Jan Švankmajer - Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou Book
1990 Kč
Book: Zdeněk Ziegler: For Eyes Only Book
1199 Kč

List of the films

 

Česky

Mojekino.cz