Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


W.

Oscarový režisér Oliver Stone se dal na zfilmování života dalšího amerického prezidenta. Po Nixonovi se mu námětem stal George W. Bush Josh Brolin. Republikán pocházející…(více)
(W.) Režie: Oliver Stone, USA, 2008

Wake Up Sid

Moderní bollywoodský snímek vypráví o rozmazleném jedináčkovi z bohaté rodiny Siddharthovi, jehož jedinou životní náplní je poflakování se po bombajských barech a ulicích s přáteli a…(více)
(Wake Up Sid) Režie: Ayan Mukerji, IND, 2009

Waldbühne Open Air, Berlín, Německo

Berlínský Waldbühne je jedním z nejkrásnějších venkovních amfiteátrů na evropském kontinentu. Každoročně hostí letní koncerty Berlínských filharmoniků, které se s více než 20 tisíci návštěvníky…(více)
(Waldbühne Berlin Open Air, Germany) Režie: Ion Marin, D, 2010

Walesa: člověk naděje

Lech Walesa je podobně jako u nás Václav Havel symbolem pádu totalitního režimu. Oba byli ve vězení, oba dokázali burcovat davy. Andrzej Wajda je nejúspěšnějším…(více)
(Wałęsa. Człowiek z nadziei) Režie: Andrzej Wajda, PL, 2013

Walk the Line

Než se Johnny Cash změnil ze sebedestruktivní popové hvězdy v kultovního „muže v černém“, prošel velmi dramatickými etapami života. Ty podle Cashových knih Man in…(více)
(Walk the Line) Režie: James Mangold, USA, 2005

Walkabout

Uprostřed rozpálené australské pouště zastaví auto. To, co by mohlo vypadat jako pokus o malý rodinný piknik, nečekaně nabere docela jiný směr a čtrnáctiletá dívka…(více)
(Walkabout) Režie: Nicolas Roeg, VB, 1971

Walking The Walk

Walking the Walk sleduje účastníky pochodu hrdosti v Hyderabadu z února 2015. Pochod vychází z úspěšného společenského hnutí, které vedlo k vytvoření nového indického státu…(více)
(Walking The Walk) Režie: Moses Tulasi, IND, 2015

Wall Street: Peníze nikdy nespí

Gordon Gekko se po letech vrací z vězení a do světa byznysu už nahlíží pouze z pozice autora knihy a autogramiád. Jake Moore, který si…(více)
(Wall Street: Money Never Sleeps ) Režie: Oliver Stone , USA, 2010

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Roztržitý vynálezce Wallace a jeho věrný psí společník Gromit úžasná dvojka z Oskarem oceněných plastelínových kraťasů tvůrce Slepičího úletu Nicka Parka poprvé vstupuje…(více)
(Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit) Režie: Steve Box - Nick Park, VB, 2005

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka

Roztržitý vynálezce Wallace a jeho věrný psí společník Gromit úžasná dvojka z Oskarem oceněných plastelínových kraťasů tvůrce Slepičího úletu Nicka Parka poprvé vstupuje…(více)
( Wallace & Gromit in The Curse of the Were-Rabbit) Režie: Nick Park, Steve Box, GB, 2005

Walter Mitty a jeho tajný život

Walter Mitty Ben Stiller, nesmělý a věčně snící fotoeditor časopisu Life, se ve svém jednotvárném životě jen těžko potkává s realitou, a proto raději žije…(více)
(Secret Life of Walter Mitty) Režie: Ben Stiller, USA, 2013

Wanted

Hrdinou bollywoodského akčního thrilleru je drsný gangster Radhe, kterého šokuje vyznání lásky od mladičké a nevinné Jhanvi. Situace se zkomplikuje ve chvíli, kdy se do…(více)
(Wanted) Režie: Prabhu Deva, IND, 2009

War/Dance

Každý rok se více než dvacet tisíc škol v Ugandě účastní národní hudební soutěže, v níž děti předvádějí umění tradiční hudby i tance svých kmenů.…(více)
(War/Dance) Režie: S. Fine - A. Nix Fine, USA, 2006

Warcraft Night

Warcraft: První střet
více)
(Warcraft) Režie: Duncan Jones, USA, 2016

WARHOLka

Když Edie Sedgwicková přišla v polovině 60. let do New Yorku, byla jen jednou ze stovek talentovaných dívek, které toužily dobýt svět. V okamžiku, kdy…(více)
(Factory Girl) Režie: George Hickenlooper, USA, 2006

Warp 03

Herci Robert Picard a Robert Duncan McNeill, které zasvěcení znají z televizního seriálu Star Trek: Voyager, přijíždějí do Prahy, aby se v našem kině společně…(více)
(Warp 03) Režie: , , 0000

Wastecooking – Make Food, Not Waste

Podle Organizace pro výživu a zemědělství OSN skončí třetina světové produkce jídla v koši. Jen v Evropě se to rovná 89 milionům tun potravin ročně.…(více)
(Wastecooking – Make Food, Not Waste) Režie: Georg Misch, A, 2016

Wataní – můj domov

I místo, kam dopadají bomby, je stále domovem, který se opouští jen těžko. Film je šokujícím svědectvím o životě rodiny velitele Svobodné syrské armády ve…(více)
(Watani – My Homeland) Režie: Marcel Mettelsiefen, GB, 2017

WATCH OUT! late saturday reggae patrol night

Operative reggae squadron EqualIZer supported by night fighter from JBC squadron W/cdr. Rollandblow DFM, ambushing from high altitude babylonian bad mind bombers, at Svetozor sector,…(více)
(WATCH OUT! late saturday reggae patrol night) Režie: dj rasta, CZ, 2011

We Are All Star Stuff

Chicagská škola videoartu byla v sedmdesátých letech jedním z nejzajímavějších míst pro experimentování s videem. Tvorba videa zde byla propojená s politickým hnutím a touhou…(více)
(We Are All Star Stuff) Režie: uvádí: Lenka Dolanová, USA, 0000

We Are the Traffic!

Snímek We Are The Traffic dokumentuje vznik a rozvoj cyklistického hnutí známého pod názvem „Critical Mass“. Navzdory apatickým devadesátým létům se „Critical Mass“ stalo jedním…(více)
(We Are the Traffic!) Režie: Ted White, USA, 1999

We are what we are

Muž po své smrti za sebou zanechal vdovu se třemi dětmi. Jeho žena je zničená a sama neví, jak rodinu uživí, ovšem tato děsivá skutečnost…(více)
(Somos lo que hay ) Režie: Jorge Michel Grau , MEX, 2010

We Feed The World

Novinář Erich Schlosser vyvolal svým bestsellerem „Fast Food Nation“ nárůst popularity mezinárodních hnutí typu Slow Food, která bojují proti rychlému stravování. Globalizovaný potravinářský průmysl se…(více)
(We Feed The World) Režie: Erwin Wagenhofer, RAK, 2005

Weiner

Americký politik Anthony Weiner se neblaze proslavil skandálem, po němž v roce 2011 rezignoval na post kongresmana za Demokratickou stranu. Na veřejnost se dostala jeho…(více)
(Weiner) Režie: Josh Kreigman, Elyse Steinberg, USA, 2016

Welcome

Mladý kurdský uprchlík Bilal má jediný cíl – dostat se za každou cenu do Anglie za svojí dívkou. Ale stejně jako mnoho ostatních, i on…(více)
(Welcome) Režie: Philippe Lioret, F, 2008

Welcome to the Dollhouse

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Život jedenáctileté Dawn Wienerové, odehrávající se mezi sedmou třídou základní školy a „spokojenou“ středostavovskou…(více)
(Welcome to the Dollhouse) Režie: Todd Solondz, USA, 1995

Wendy a Lucy

Projekci 20. dubna ve 20:45 v kině Světozor doprovodí skype úvod s režisérkou, který moderuje umělecký ředitel festivalu v Locarnu, Carlo Chatrian. V minimalistickém dramatu,…(více)
(Wendy and Lucy) Režie: Kelly Reichardt, USA, 2008

Werther | Jules Massenet

Jonas Kaufmann Werther, Lisette Oropesa Sophie, Sophie Koch Charlotte, David Bižić Albert, Jonathan Summers Bailli Dvě z velké hvězd operního…(více)
(Werther | Jules Massenet) Režie: Richard Eyre, USA, 2014

West Side Story

Newyorský West Side je svědkem neustálých konfliktů dvou pouličních gangů. Tryskáči a Žraloci se nenávidí a není síly, která by změnila jejich nepřátelství. Riff přivádí…(více)
(West Side Story) Režie: J. Robbins - R. Wise, USA, 1961

Western

Meinhard je samotářský dělník, který život pozoruje s nečitelným úsměvem zpovzdálí. Nikde se necítí doma, nečiní mu tedy velký problém přijmout šichtu v zapadlém koutě…(více)
(Western) Režie: Valeska Grisebach, D-BG-A, 2017

Western – první rakousko-uherský western

Do ospalého městečka Polecat City na americkém Středozápadě přichází jednoho dne neznámý cizinec. A to právě, když se zde má začít stavět železnice, která obyvatele…(více)
(Western – první rakousko-uherský western) Režie: Michal Krejčík, Jiří Kroupa, CZ, 2015

Westernové odpoledne

Pásmo krátkých animovaných filmů s westernovou tematikou zahájí již klasické dílo s muzikálovými prvky Jiřího Trnky Árie prérie získala v roce 1955 cenu BAFTA za…(více)
(Westernové odpoledne) Režie: various, CSR, 0000

What Difference Does It Make? A Film About Making Music

Ve stejný den a stejný čas bude mít ve více než 60 kinech po celém světě premiéru film s názvem "What Difference Does It Make?…(více)
(What Difference Does It Make? A Film About Making Music) Režie: Ralf Schmerberg, USA, 2013

What Life Is Like Here

Jasmina, Toplica a Claudia žijí v neformální osadě na okraji Bělehradu. Stejně jako ostatní romské rodiny v okolních chatrčích žijí v důsledku diskriminace a vyloučení…(více)
(What Life Is Like Here) Režie: Marlene Wynants, SRB-GB, 2014

Where Are You, Bucharest?

23 let po rumunské revoluci jsou lidé zpět v ulicích Bukurešti, aby reformovali veřejný prostor. Vlad Petri po dobu jednoho roku sleduje jejich příběh, od…(více)
(Bucuresti, unde esti?) Režie: Vlad Petri, RO-D, 2014

Where Architects Live

Osm architektů světového formátu Shigeru Ban, Mario Bellini, David Chipperfield, Massimiliano a Doriana Fuksas, Zaha Hadid, Marcio Kogan, Daniel Liebeskind a Bijoy Jain ze Studia…(více)
(Where Architects Live) Režie: Francesca Molteni, I, 2014

Whiplash

Andrew Neiman je devatenáctiletý jazzový bubeník, který sní o slávě, ale není si jistý tím, zda se jeho sny někdy naplní. Pronásledovaný neúspěšnou spisovatelskou kariérou…(více)
(Whiplash) Režie: Damien Chazelle, USA, 2014

Whisky s vodkou

Slavný herec Otto ztělesňuje typ problémového, ale i milovaného seladona. I když je zrovna opilý, pořád toho o natáčení ví víc než nezkušený režisér jeho…(více)
(Whisky mit Wodka) Režie: Andreas Dresen, D, 2009

White and Black Film

Film je poetickým portrétem mladé ženy, která se snaží vyrovnat se složitou historií jejího světadílu a být aktivní občankou. Alana Victoria Hunt je kurátorkou v…(více)
(White and Black Film) Režie: Vladimír Turner, CZ, 2013

White-Black Film

Alana Victoria Hunt je kurátorkou v uměleckém centru uprostřed aboridžínské komunity. Bílí zaměstnanci zde pracují s aboridžínskými umělci, kteří skrze své obrazy vypráví historie svého…(více)
(White-Black Film) Režie: Vladimír Turner, CZ, 2013

Wichterle

Malá planetka s identifikačním číslem 3899, obíhající někde mezi Merkurem a Jupiterem, dostala jméno po jednom z nejvýznamnějších českých vědců Ottovi Wichterleovi. Podle jeho slov…(více)
(Wichterle) Režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2005

Wilaya

Fatimetu se po šestnácti letech života ve Španělsku vrací ke své rodině, která žije v utečeneckém táboře na Sahaře. Zde se setkává s tvrdou realitou…(více)
(Wilaya) Režie: Pedro Pérez Rosado, E-F, 2012

Wilco: I Am Trying to Break Your Heart

Celovečerní dokument bez příkras zachycuje vzestup, hledání a konflikty chicagské rockové skupiny Wilco. Její kauza je jedním ze znaků naší doby: když donesli svému vydavateli nové…(více)
(Wilco: I Am Trying to Break Your Heart) Režie: Sam Jones, USA, 2002

Wild Side

Stéphanie je dvaatřicetiletá transsexuální prostitutka. Cítí, jak plyne čas, a často trpí depresemi. Nejraději by se vším skoncovala, ale sem tam se dokáže přese všechno…(více)
(Wild Side) Režie: Sébastien Lifshitz, FRA - BEL - VB, 2003

Win Win

Mike Flaherty Paul Giamatti je dobrovolný trenér středoškolského zápasnického týmu a průměrný právník na malém městě, v jehož kanceláři si klienti kliku nepodávají. Smyslem života…(více)
(Win Win) Režie: Tom McCarthy, USA, 2011

Wind River

Agent Správy Spojených států pro ryby, planě rostoucí rostliny a volně žijící živočichy Cory Lambert Jeremy Renner objeví tělo v drsné divočině indiánské rezervace Wind…(více)
(Wind River) Režie: Taylor Sheridan, USA-GB-CDN, 2017

Wind River - předpremiéra

12. narozeniny MovieZone.cz s předpremiérou Wind River Kino Aero hostí poprvé tradiční narozeninový večírek filmového…(více)
(Wind River - předpremiéra) Režie: Taylor Sheridan, USA-GB-CDN, 2017

Winter's Bone

Za předlohu syrového dramatu posloužil stejnojmenný román Daniela Woodrella, který své tvorbě přiřkl žánrové označení „country noir“. Hlavní postavou druhého filmu mimořádně talentované režisérky je…(více)
(Winter's Bone) Režie: Debra Granik, USA, 2010

Wintersong - a Film on Dakota Suite

Lyrický dokument o Chrisi Hoosonovi a jeho skupině Dakota Suite. Povoláním sociální pracovník skládá křehké skladby plné melancholické krásy. …(více)
(Wintersong - a Film on Dakota Suite) Režie: B. Jaberg - P. Hofmann, ŠVÝ, 2005

Wiselyho stará kočka

Většinu filmů si člověk relativně snadno zaškatulkuje, ale o to větší pozornost otrlců si zaslouží podivnosti, které se vzpouzí uchopení, nebo nás provokují svou cizostí.…(více)
(Wai Si Lei lo mau ) Režie: Lam Nai-Choi , RC, 1992

Women are Heroes

Women are Heroes se odehrává na třech kontinentech, konkrétně v Brazílii, v Keni, v Indii a v Kambodži. Vizuální umělec a autor filmu JR divákovi…(více)
(Women are Heroes) Režie: Jr., F, 2010

Woodstock

Film, který v roce 1970 získal Oscara jako nejlepší dokument, brilantně přibližuje jedinečný masový prožitek dnes již legendárního rockového festivalu a skvělé výkony účinkujících Cocker,…(více)
(Woodstock) Režie: Michael Wadleigh, USA, 1970

Workshop filmových triků pro děti s Ultrafun

Víte, co je to Phenakistocope, Zoetrope a Praxinoscope? Inu, jazykolam to není připravili jsme si pro vás výběr z toho nejlepšího, co nám sto…(více)
(Workshop filmových triků pro děti s Ultrafun) Režie: , , 0000

WORKSHOP Impulzzzz

Unikátní fotografický workshop otevřený široké veřejnosti. Zájemci se v dopoledních hodinách sejdou v prostorách kina, kde se dozvědí témata, která je třeba ve vymezeném čase…(více)
() Režie: , , 0000

World Record Waterfall Descent

V tomto krátkém nezapomenutelném filmu Tyler Bradt ukazuje, jak vytvořil nový světový rekord v seskoku 60 metrového vodopádu na kajaku. …(více)
(World Record Waterfall Descent) Režie: Rush Sturges, USA, 2009

World Trade Center

Jako první 11. září 2001 zareagovali na volání o pomoc z věží Světového obchodního centra a když se obě zřítily, zůstali uvězněni v jejich troskách. Policisté…(více)
(World Trade Center) Režie: Oliver Stone, USA, 2006

World Traveller Adventures

Dne 3. listopadu 1994 britský parlament přijal zákon, který zakazuje jakékoliv shromáždění více než sto lidí za zvuků hlasité hudby, která „obsahuje zvuky, jež tvoří…(více)
(World Traveller Adventures) Režie: Krystof Gillier a Damien Raclot, FRANCIE, 2004

World Traveller Adventures – Mongolské dobrodružství

V roce 2006 jsme představili vzrušující dobrodružství technotravelerů hledajících "původní rytmus" na černém kontinentě v rámci "African Expedisound". Ve stejném roce tito novodobí nomádi vyrážejí…(více)
(World Traveller Adventures – Mongolia Expedisound) Režie: Laurent Lemonnier, FR, 2008

Wrestler

Profesionální wrestler Randy „The Ram“ Robinson Mickey Rourke ani v pokročilejším věku nehodlá hodit ručník do ringu a stále se snaží ustát všechny zápasy, ačkoli…(více)
(The Wrestler) Režie: Darren Aronofsky, USA, 2008

Wrong

Dolph Springer se jednoho rána probudí a zjistí, že ztratil lásku svého života, psa Paula. Na výpravě s cílem získat Paula a svůj život zpět,…(více)
(Wrong) Režie: Quentin Dupieux, USA, 2012

 

English

Mojekino.cz