Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


U konce s dechem

Legendární nestárnoucí debut klasika francouzské Nouvelle vague. Pastiš filmových žánrů v originální filmové kolážidekonstrukci. Neúnavný rebel a experimentátor JeanLuc Godard s pomocí svého dvorního kameramana…(více)
(A bout de souffle) Režie: Jean-Luc Godard, F, 1959

U Konce světa

Partička dávných kamarádů se po letech sejde v rodném městě, aby dotáhli do konce flám, který kdysi načali. Suchá britská komedie, tentokrát říznutá žánrem scifi,…(více)
(The World’s End) Režie: Edgar Wright, GB, 2013

U mě dobrý

Pražská zahrádkářská kolonie na Libeňském ostrově má pomyslné centrum – hospůdku bývalého bigbeaťáka Tondy Jiří Schmitzer, kde se skoro každý den stranou rušného velkoměsta scházejí štamgasti…(více)
(U mě dobrý) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2008

U soudu

Známá brazilská filmařka Maria Ramosová natočila sugestivní snímek o nedospělých delikventech, kteří se za své činy dostali ke zvláštnímu soudu pro mladistvé. Charismatická soudkyně řeší…(více)
(Juízo) Režie: Maria Ramos, BRA, 2007

U zvířátek v doupěti

Pohádky: Zvířátkové příběhy v nejrůznějších podobách. Program: Venku je pořádná zima až se nám kolikrát ani nechce vylézt z teplé…(více)
(U zvířátek v doupěti) Režie: , CZ, 2013

Učitelka

Raná 80. léta, Československo. Ředitelka základní školy svolává mimořádnou rodičovskou schůzi. Důvodem je zdánlivě empatická, milá a laskavě vyhlížející třídní učitelka Drazděchová, o níž se…(více)
(Učitelka) Režie: Jan Hřebejk, SK, 2016

Úder 2

V druhém dílu veleúspěšné série stojí Jai a Ali opět jako policisté před těžkým úkolem. Pan A. lupič a mistr mezi stratégy – hodlá…(více)
(Dhoom 2) Režie: Sanjay Gadhvi, IND, 2006

Úder 3

Třetí příspěvek do divácky úspěšné série čerpající z estetiky hollywoodských trháků je především opulentní směsí akce, romantiky, humoru a oslnivých hudebních čísel. V příběhu o…(více)
(Dhoom 3) Režie: Vijay Krishna Acharya, IND, 2013

Údolí květů

V okolí nejvyšších himálajských průsmyků se drsný, neohrožený Džalan a jeho banda živí přepadáváním pocestných. Ze zajetých kolejí je vytrhne až příjezd krásné tajuplné Ušny,…(více)
() Režie: Nalin Pan, Indie, Francie, Japonsko, Německo, 2006

Údolí včel

Jeden z nejtemnějších románů Vladimíra Körnera posloužil Františku Vláčilovi stejně jako kulisy a kostýmy z Markety Lazarové k přesnému načrtnutí světa středověku, kde je sláva boží…(více)
(Údolí včel) Režie: František Vláčil, CZ, 1967

Údržba a údržbáři

Ne, nebojte se. Kino nebude tuto neděli zavřené. Program pro děti funguje jako vždy. Jen tentokrát s méně obvyklou náplní. Po zimní sezóně potřebujeme dotáhnout…(více)
(Údržba a údržbáři) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

UFO Unplugged

Dan Aykroyd odkrývá případy pozorování UFO z celého světa, z nichž část nebyla doposud nikdy zveřejněna. Svým pátráním nutí i nejzatvrzelejší skeptiky k pochybám. Spolu se…(více)
(Unplugged on UFO’s) Režie: David Sereda, USA, 2005

Ucho

Film Jana Procházky a Karla Kachyni z roku 1970 patřil k těm zapovězeným titulům, které ležely na dně pomyslného trezoru vůbec nejhlouběji. Jednak proto, že…(více)
(Ucho) Režie: Karel Kachyňa, ČSSR, 1970

Úchyl Orlando

Volná adaptace klasického románu Virginie Woolfové Orlando. Historie světa od jeho počátku po dnešní dny, včetně chyb, neschopnosti, žízni po moci, strachu, ukrutnosti a všedních…(více)
(Freak Orlando) Režie: Ulrike Ottinger , NĚM, 1981

Ukamenování svatého Štěpána

Etienne je starý, nemocný muž, který žije sám v bytě přeplněném předměty. Odmítá se jich zbavit a nepřipouští si myšlenku, že by se z bytu…(více)
(La lapidation de Saint Etienne) Režie: Pere Vilà i Barceló, E - F, 2012

Ukolébavka pro Ballymun

Ballymun je nechvalně známé dublinské sídliště, které se v 70. letech stalo synonymem pro chudobu, drogy, násilí a extrémní zločinnost. Novodobý irský slum však v…(více)
(Ballymun Lullaby) Režie: Frank Berry, IRL, 2012

Ukolébavka z Phnompenhu

Film zachycuje citově komplikovaný vztah mezi mladým Izraelcem a jeho kambodžskou přítelkyní. Muž si na ulicích nočního Phnom Penhu vydělává věštěním z karet, jeho žena…(více)
(Phnom Penh Lullaby) Režie: Pawel Kloc, PL, 2011

Ukončit válku

Tahle válka trvala tak dlouho, že už si na ni skoro všichni zvykli. Přes 52 let dlouhý ozbrojený konflikt v Kolumbii mezi vládou a ultralevicovou…(více)
(To End a War) Režie: Marc Silver, USA-CO-GB-, 2017

Ukradená zem

Každou hodinu padne produkci palmového oleje za oběť území deštných lesů o velikosti 300 fotbalových hřišť. Přesto se jeho výroba každým rokem zvyšuje. Obrovské lány…(více)
(Landgrabbing) Režie: Kurt Langbein, A, 2015

Ukradená zem

Zemědělské půdy každým dnem ubývá, stává se vzácnější a cennější. Od té doby, co se obchod se zemědělskou půdou stal žádaným segmentem, farmáři po celém…(více)
(Land Grabbing) Režie: Kurt Langbein, A, 2015

Ukradené polibky

Antoine Doinel – věk 24 let. Odpykává si trest ve vojenském vězení. Po propuštění a vyloučení z armády se vydává za svou dívkou Christine a…(více)
(Baisers volés) Režie: François Truffaut, F, 1968

Ukradené prázdniny

Každoročně o prázdninách Danièle odváží svá vnoučata k bývalému manželovi své dcery. Tentokrát je ale otec pryč, a tak si mohou prodloužit prázdniny a užít…(více)
(Les Petites vacances) Režie: Olivier Peyon, FR, 2006

Ukradené Vánoce

Kultovní animovaný film z produkcie Tima Burtona s vynikající hudbou a písničkami Dannyho Elfmana.
více)
(Nightmare before Christmas) Režie: Henry Selick, USA, 1993

Ukradené životy

Když se režisérská dvojice Violeta Ayalaová a Dan Fallshaw vypravila do uprchlického tábora v Alžírsku, aby natočila příběh setkání po léta odloučené matky a dcery,…(více)
(Stolen) Režie: V. Ayala - D. Fallshaw , AUS, 2009

Ukradený polibek & DVA

Premiéra krátkého animovaného filmu 15 min. a megafonový set kapely DVA 45 min. …(více)
(Premiéra filmu Ukradený polibek & DVA) Režie: Tomáš Tomsa Legierski a Vít Neznal, CZ, 2013

Ukrajina není bordel

Obrázky z protestních akcí ukrajinské skupiny FEMEN obletěly svět. Kdo ale ve skutečnosti jsou tyto mladé ženy, které si píšou slogany na obnažená prsa? Co…(více)
(Ukraine is Not a Brothel) Režie: Kitty Green, AUS, 2013

Ukrutně šťastni

Groteskně laděný příběh o mladém policajtovi přijíždějícím z velkoměsta na osiřelý zapadákov. Policista Robert je za trest převelen z Kodaně do odlehlé vesnice v Jutsku…(více)
(Frygtelig lykkelig) Režie: Henrik Ruben Genz, DK, 2008

Úkryt

Meg Altmanová s dcerkou Sarah se po rozvodu nastěhuje do exkluzivního bytu v klidné newyorské čtvrti. Objeví v něm i tajnou místnost vybavenou pro přežití,…(více)
(Panic Room) Režie: David Fincher, USA, 2002

Úkryt

Španělský pár zasažený ekonomickou krizí, obchodník z Mauretánie, romská rodina z Rumunska… Mohou se tak rozdílní lidé potkat v jeden čas na jednom místě? Ve…(více)
(L'Abri) Režie: Fernand Melgar, CH, 2014

Úkryt v zoo

Antonina Zabinská Jessica Chastain práci v manželem řízené zoologické zahradě ve Varšavě přímo zbožňuje. Se zvířaty si rozumí mnohem víc než s lidmi, nebojí se…(více)
(The Zookeeper's Wife) Režie: Niki Caro, USA, 2017

Ukryté děti

Druhou světovou válku nepřežilo 1,5 milionu židovských dětí. Mnohé z nich se samy nebo s pomocí dospělých pokoušely ukrýt, konce války se jich však v…(více)
(Überleben im Versteck- Jüdische Kinder und ihre Retter) Režie: Kirsten Esch, D, 2009

Ulev mému ubohému srdci

Klasický výčet zkušeností bluesového hudebníka z afroamerického jihu z pohledu filmových vzpomínek a vystoupení B.B. Kinga, Jamese "Sonnyho Forda" Thomase, trestanců parchmanské věznice, holičů a…(více)
(Give My Poor Heart Ease) Režie: William Ferris, USA, 1975

Ulice spojuje

Film se odehrává v ulicích Prahy a blíže přestavuje Jiřího, který se již léta živí jako pouliční muzikant. Ten v rozhovoru reflektuje legitimní otázky města…(více)
(Ulice spojuje) Režie: Anna Dvořáková, CZ, 2014

Ulita

Směle členěný, neotřele originální snímek Ulita seznámí diváka s osudy nezvykle uzavřeného trestance, jenž se po propuštění na svobodu dostane do víru zvláštních a děsuplných…(více)
(Poosteh) Režie: Mostafa Ál-e Ahmad, IR, 2009

Ulovit miliardáře

Úspěšný podnikatel Patrik Grossman má problém – díky vykonstruované reportáži se stane vděčným fackovacím panákem, na němž si každý potvrzuje svou morálnost. Zdá se ale,…(více)
(Ulovit miliardáře) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 2009

Ultim8 Freeski Night

Česká premiéra čtyř freeski filmů Lifelong, Ultim8 Separation, That´s Alaska man, Retallack a afterpaty. Více info na redbull.cz/freeskinighthttp://www.redbull.cz/cs/Satellite/czCZ/Event/Freeskinight2011vPraze021243104151599.…(více)
(Ultim8 Freeski Night) Režie: various, , 0000

Ultima Vez (Belgie): Blush a Body, Body On the Wall

Ultima Vez Belgie: Body, Body On the Wall režie: Wim Vandekeybus a Jan Fabre, 1997 Filmový taneční monolog vytvořil režisér Jan…(více)
(Ultima Vez (Belgie): Blush a Body, Body On the Wall) Režie: Wim Vandekeybus, B, 0000

Ultimum Refugium

Ultimum Refugium = poslední útočiště. Krajní domov člověka. Obydlí, místo či gesto skýtající útěchu před nepřízní. To je naše situace ve světě, zde a nyní.…(více)
(Ultimum Refugium) Režie: Ondřej Vavrečka, CZ, 2011

Ultra

Ultramaraton je běžecký závod délkou převyšující klasický maraton. Spartathlon je delší dokonce šestkrát. Účastnit se jej může jen ten, kdo je ochoten ze sebe vydat…(více)
(Ultra) Režie: Balázs  Simonyi, GR-H, 2017

Ultra válečník

Součástí notorického škudlilství legendárního producenta Rogera Cormana bylo i opakované používání už jednou natočeného materiálu v nových filmech. K dokonalosti tuhle metodu dovedl v zapomenutém…(více)
(Ultra Warrior) Režie: Augusto Tamayo San Román, Kevin Tent, USA-PE, 1990

Ultranova

Pobledlý a skleslý Dimitri žije ve zchátralém ubytovacím objektu ze 60.let. Pracuje jako agent prodávající domy na klíč, stojící v kolonii, která svou neutěšeností připomíná…(více)
(Ultranova) Režie: Bouli Lanners, BEL - FRA, 2005

Ultrashorts

Nová soutěžní sekce představí dvacet velmi krátkých filmů s maximální stopáží do osmdesáti vteřin. Jedná se o žánrově velmi rozmanitou přehlídku, neboť jediným kriteriem pro…(více)
(Ultrashorts) Režie: , , 0000

UMAKART koncert

Poprvé po pěti letech se představí na samostatném koncertě hudební skupina Umakart. Kapelu ve složení Jaromír Švejdík Priessnitz, Jan P. Muchow Ecstasy Of Saint Theresa,…(více)
(UMAKART koncert) Režie: various, ČR, 2009

Umanutá

Snímek zachycuje režisérku Drahomíru Vihanovou na chalupě v Orlických horách, kde se ve společnosti milovaných kocourů s absolutní otevřeností ohlíží za svým životem. …(více)
(Umanutá) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2012

Umělé ráje

Jsou mladí, bezstarostní, koketují s drogami a tančí do tepu současné elektronické hudby. Umělé ráje nás uvádějí do nové Brazílie, která ještě nevystřízlivěla z euforie,…(více)
(Paraísos Artificiais) Režie: Marcos Prado, BR, 2012

Umělecký videoklip ve švýcarské TV

fórum multimediální tvorbyvíce)
(Umělecký videoklip ve švýcarské TV) Režie: Various, ŠVÝ, 0000

Umění a duše: mezi blázincem a galerií

Panelová diskuse věnující se různým aspektům problematiky umělecké tvorby a duševní nemoci. Na téma se podíváme očima našich hostů z několika různých perspektiv: v prvé…(více)
(Umění a duše: mezi blázincem a galerií) Režie: , , 0000

Umění a smrt

Blok dokumentárních filmů České televize O co tančil Ondrej Nepela z cyklu Příběhy slavných …(více)
(Umění a smrt ) Režie: various, CZ, 0000

Umění dialogu

Způsobů, jak navázat kontakt s jiným mužem, je hned několik. Někdo volí cestu seznamovacích aplikací, kde však naráží na generační propast a komunikační šum, jinému…(více)
(The Art of Dialogue) Režie: various, , 2017

Umění milování

Film inspirovaný životem lékařky Michaliny Wisłocké, která se na konci 70. Let stala v Polsku velkou popularizátorkou sexuality a přes odpor tehdejší komunistické cenzury a…(více)
(Sztuka kochania) Režie: Maria Sadowska, PL, 2017

Umění milovat

Tato francouzská komedie nabízí sérii mikropříběhů o různých podobách lásky ve vší její nejednoznačnosti a vrtkavosti. Sledujeme každodenní souboje srdce okořeněné okouzlujícím humorem. Stárnoucímu donchuánovi…(více)
(L’art d’aimer) Režie: Emmanuel Mouret, F, 2011

Umění musí bolet

Pouhý čtyřstránkový komiks Daniela Clowese, odkrývající notně ironickým tónem pochybné zázemí výtvarných škol, stačil Zwigoffovi k načrtnutí odsýpající satiry. Nadaný, leč asociální Jerome zjišťuje, že…(více)
(Art School Confidential) Režie: Terry Zwigoff, USA, 2006

Umění odpadu

Film renomované režisérky Lucy Walker dokumentuje průběh téměř tříletého uměleckocharitativního projektu světově proslulého výtvarníka Vika Munize. Ten odcestoval do rodné Brazílie, aby na největší světové…(více)
(Waste Land) Režie: Lucy Walker, GB - BR, 2010

Umění plakat

V Dánsku 70. let se odehrává drsné drama, které od šedavé deky deprese zachraňuje typicky severský černý humor. Jedenáctiletý Allan žije v dysfunkční rodině, kterou zevnitř rozkládá duševně nemocný otec, který…(více)
(Kunsten at græde i kor) Režie: Peter Schønau Fog, DK, 2006

Umění přežít nejdelší válku na světě

Zpráva z Karenského státu v Barmě Organizace Free Burma Rangers se dostala do povědomí diváků jako předloha filmu Rambo –…(více)
(Umění přežít nejdelší válku na světě) Režie: Š. Šimlová - B. Stejskalová, CZ, 2012

Umění zmizet

Ve snímku o haitském knězi Amonovi, který v 80. letech minulého století navštívil Polsko a pomocí voodoo rituálů se snažil osvobodit „bílé otroky“, se…(více)
(Sztuka znikania) Režie: Bartek Konopka, Piotr Rosołowski, PL, 2013

Umírání pro začátečníky

Pod společným názvem Umírání pro začátečníky jsou uváděny dva krátké filmy, které jejich tvůrci natáčeli společně „v hospicích, porodnicích, vlacích i jinde“. Jsou založené na…(více)
(Umírání pro začátečníky) Režie: Bára Kopecká, Marek Bouda, CZ, 2017

Umlčená země – příběh sóji

Do francouzské Bretaně se každoročně dovezou 2 miliony tun brazilské, argentinské a paraguayské sóji jako krmivo pro prasata, drůbež a dobytek. Sedm mladých Bretonců, pocházejících většinou…(více)
(Terres a taire - Histoires de soja ici et lá-bas) Režie: Association Aman y Alla and CCFD Terre Solidaire, F, 2010

Umřít jako muž

Nový film Joãa Pedra Rodriguese Odete, O Fantasma vypráví příběh stárnoucí hvězdy drag show. Tonia se odhodlává k operativní změně pohlaví, ke kterému ji nutí…(více)
(Morrer como un homem) Režie: João Pedro Rodrigues, F - P, 2009

Unaveni sluncem

Příběh, situovaný do jednoho letního dne roku 1936, působí díky jednotě času a místa, v němž se odehrává, neobyčejně hutným dojmem. Hrdinu občanské války Kotova,…(více)
(Utomlonnyje solncem) Režie: Nikita Michalkov, FRA - RUS, 1994

Unaveni sluncem 2: Odpor

Rok 1941. Perzekvovaný velitel Kotov, přeřazený mezi kriminálníky, se z úděsného snu o Stalinovi probouzí do války. Po útěku z rozbombardovaného lágru se hlásí do…(více)
(Utomljonnyje solncem 2: Predstojanije) Režie: Nikita Michalkov , RUS - D - F, 2010

Under The Palace Wall

Od 16. století byla indická vesnice Delwara v jižním Rádžasthánu spravována jako knížectví v království Mewar. Palác, který stojí nad vesnicí, je dnes luxusním hotelem…(více)
(Under The Palace Wall) Režie: David MacDougall, AUS, 2014

Under the Radar

Elke Seeberg je soudkyně a svobodná matka. Po varování teroristů vybuchne bomba přímo uprostřed Berlína a Elkina dcera Marie spolu se svým marockým přítelem zmizí.…(více)
(Unterm Radar) Režie: Elmar Fischer, D, 2015

UnderFilm - ZDARMA

V dnešní době jsme svědky poměrně značné expanze Českého amatérského filmu. Jedním z hlavních důvodů je jistě snadná dostupnost digitální techniky. Tvůrců tedy rázem přibývá, filmů je…(více)
(UnderFilm) Režie: Various, ČR, 2000

Underground

Pozor Čekáte nějakou undergroundovou tvorbu? Jakési filmové Plastic People of the Universe nebo Velvet Underground? Ne, jste na omylu Opravdu jde o filmy z metra…(více)
(Underground) Režie: Various, Various, 2000

Underground

Ve válečném Bělehradě v roce 1941 se furiantští přátelé Marko a Blacky zabývají obchodem se zbraněmi a jinými lumpárnami. Protože své nepříliš čestné kšeftování obratně…(více)
(Underground) Režie: Emir Kusturica, YUG, 1995

Underworld: Everything Everything live

Jen málo skupin z devadesátkové klubové kultury dokázalo vstoupit do kategorie stadionových hvězd. Underworld mezi ně rozhodně patří. Kromě jejich hitů za to může i…(více)
(Underworld: Everything Everything live) Režie: Jono Griffith, GB, 2000

Unheard Voices add Notes to Myself

Dalajlámova Nadace pro mezinárodní odpovědnost pořádá každý rok v Dharamsale měsíční akci nazvanou Gurukul. Mladí účastnící jsou vybíráni z celého světa, aby se seznámili s…(více)
(Unheard Voices add Notes to Myself) Režie: Dev Agarwal, IND, 2012

Únik

Sedmnáctiletý Rohan je vyloučen z internátní školy a po osmi letech se vrací ke svému ovdovělému despotickému otci do industriálního města v severovýchodní Indii. Doma…(více)
(Udaan) Režie: Vikramaditya Motwane, IND, 2010

Únik

Na sídlišti na pařížském předměstí vládne nuda. Lydia však s nadšením nacvičuje roli na školní představení a deklamuje verše z díla Hra lásky a náhody…(více)
(L’Esquive) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2004

Universum Brdečka

Limonádový Joe, Tajemství hradu v Karpatech, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař… Tyto a další filmové hity české kinematografie spojuje jméno Jiří Brdečka.…(více)
(Universum Brdečka) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2017

Univerzita pro příšerky

Už od té doby, kdy byl Mike Wazowski jenom malé monstrum, snil o tom, že se stane úspěšnou příšerkou. A všichni přeci vědí, že ty…(více)
(Monsters University) Režie: Dan Scanlon, USA, 2013

Únos

V sedmdesátých a osmdesátých letech zmizelo beze stopy několik velmi mladých japonských obyvatel. Po mnoha letech pátrání, které iniciovaly jejich rodiny a posléze i média,…(více)
(Kidnapped!) Režie: Melissa Kyu–Jung Lee, AUS, 2005

Únos

Realisticky vyprávěný příběh mužské posádky nákladní lodi, kterou přepadnou somálští piráti v Indickém oceánu. Životy jednotlivých členů posádky se náhle ocitají v rukách Somálců a…(více)
(Kapringen) Režie: Tobias Lindholm , DK, 2012

Únos

Renomovaná advokátka Patricia je vytržena ze svého úspěšného života, když se dozví o únosu svého syna. Ten se objeví o několik hodin později, zraněný a…(více)
(Secuestro) Režie: Mar Targarona, E, 2016

Únos Michela Houellebecqa

Dne 16. září 2011 se televizní a rozhlasové stanice, noviny, blogy i zpravodajské servery věnovaly jediné události – únosu slavného spisovatele Michela Houellebecqa, držitele prestižní…(více)
(L´Enlèvement de Michel Houellebecq) Režie: Guillaume Nicloux, F, 2013

Promítáme: Úterý 10. 4. 2018 18:30, 18:30

Únoskyně Leila Khaled

Jaká je naše představa o únoscích letadel? Liší se nějak ti dnešní od svých předchůdců? Rodiče Liny Makboulové, režisérky dokumentu, odešli z rozvrácené Palestiny do…(více)
(Leila Khaled Hijacker) Režie: Lina Makboul, ŠVE, 2005

Únosy nevěst v Kyrgyzstánu

Podle starého kyrgyzského přísloví začíná dobré manželství vždy slzami. Pokud by tomu tak opravdu bylo, byla by tato středoasijská země novomanželským rájem. Mezi dodnes často…(více)
(Bride Kidnapping in Kyrgyzstan) Režie: Petr Lom, Kyrgyzstan - KAN, 2004

Untitled

V prosinci 2013 se vydal Michael Glawogger na osudnou cestu za dokumentem, který měl být ještě radikálnější než jeho předchozí díla, jako pozorovatelpoutník chtěl cestovat…(více)
(Untitled) Režie: Michael Glawogger, Monika Willi, A-D, 2017

Upír Nosferatu

Na první pohled by se mohlo zdát, že Upír Nosferatu vychází zcela z Strokerova Draculy, který ale Murnauovi posloužil spíše jako výchozí inspirace. Snímek v…(více)
(Nosferatu, eine Symphonie des Grauen) Režie: Friedrich W. Murnau , D, 1922

Upír Nosferatu + Odnaha

Podstatnou složkou Bio|Fonie je fůze dvou navenek rozdílných uměleckých prostředků filmu a živé hudby.
více)
(Upír Nosferatu + Odnaha) Režie: Friedrich W. Murnau , D, 1922

Upír z Feratu

Scifi horor o automobilu poháněném lidskou krví. Začínající automobilová závodnice Mima má možnost jezdit s mimořádně kvalitním vozem, který však funguje na neobvyklé palivo na…(více)
(Upír z Feratu) Režie: Juraj Herz, CZ, 1981

Upírka vs. Frankensteinka

Japonská kinematografie má mnohá bizarní zákoutí. Jedním z nich je oblast laciných snímků natáčených na digitální kamery, které mísí komiksovou stylizaci s postupy gore, splatteru,…(více)
(Kyuuketsu Shoujo tai Shoujo Furanken) Režie: Yoshihiro Nishimura - Naoyuki Tomomatsu, J, 2009

Upíři

Jak vypadá obyčejný den upírské rodiny, jaký mají vztah k lidem a jak vypadá jejich společenství? Tyto a mnohé další otázky odhalí odvážná dokumentární sonda…(více)
(Vampires) Režie: Vincent Lannoo , B, 2010

Úplně osobní

Ve filmu Úplně osobní vzpomíná režisér na léta strávená v Bosně a Hercegovině. Se svérázným humorem vypráví ve svém dokumentárněhravém snímku historky z dětství v…(více)
(Sasvim lično) Režie: Nedžad Begović, BaH, 2005

Úplně sám

Pronikavý obraz litevského boje proti sovětské okupaci vrhá nové světlo na národního hrdinu Juozase LukšuDaumantase, legendárního partyzána, který se snažil do světa vykřičet pravdu o…(více)
(Vienui Vieni) Režie: Jonas Vaitkus, LIT, 2004

Úplné zmizení

Venkovská dívka sní o tom, že uteče od své pobožné matky a otce alkoholika. Zinscenuje divadelní hru podle starého filipínského filmu o rodině, která se…(více)
(How To Disappear Completely) Režie: Raya Martin, RP, 2013

Úplní začátečníci

Ambiciózní a velice osobitý jazzový muzikál na motivy klasického románu Colina MacInnese, který je přelomovým literárním zpracováním života první vlny sebevědomých londýnských teenagerů padesátých let.…(více)
(Absolute Beginners) Režie: Julien Temple, VB, 1986

Uprostřed hostiny hladovím - přednáška

Přednáška s diskuzí. Host: Adéla Jansová, koordinátorka Convergence of Cultures, Humanistické hnutí…(více)
(Přednáška) Režie: , , 0000

Urban dance films

Tanec spjatý s prostorem velkoměst, tanec ve veřejném prostoru a o veřejném prostoru, tanec nejrůznějších streetových technik, osudů lidí i měst. Kolekce obsahuje například filmovou…(více)
(Urban dance films) Režie: various, USA-GB-F, 2016

Urban Parkour

Nic pro ně není překážkou – skáčou ze střechy na střechu, šplhají po římsách, z balkonu seskakují dvojitým saltem. Říkají si městští parkouristi. Jednoho z…(více)
(Urban Parkour) Režie: Tomáš Zony Zonyga, CZ, 0000

Urbanized

Urbanized, poslední z dílů trilogie dokumentů Garyho Hustwita o designu po filmech Helvetica a Objectified, představuje řadu nejvýznamnějších světových architektů, územních plánovačů, autorů strategií a…(více)
(Urbanized) Režie: Gary Hustwit, USA, 2011

Urbánní bloudění - den ve městě / bez slunce

Den ve městě je urbánní symfonie o Stockholmu padesátých let. K impresivní obrazové koláži se nechal Pontus Hultén inspirovat estetikou němého filmu a technikou montáže experimentujících…(více)
(Urbánní bloudění) Režie: Various, Various, 2000

Urbex – krása zániku

Opuštěná místa ve fotografiích Katky Havlíkové Objevování opuštěných míst je činnost stará snad jako lidstvo samo. Teprve v posledních letech se však stalo fenoménem, pro který…(více)
(Urbex – krása zániku) Režie: , CZ, 0000

US Paar

Každý prsten, který Naaven nosí, ho chrání proti strachu. Změní setkání se Sonali jeho život?…(více)
(US Paar) Režie: Anushka Shivdasani Rovshen, IND, 2007

USA versus John Lennon

US versus John Lennon odhaluje pokusy americké vlády umlčet Johna Lennona. Ve snímku jsou rozsáhlé rozhovory s jeho nejbližšími. Jedná se o jedinečný pohled na…(více)
(The U.S. vs. John Lennon) Režie: D. Leaf - J. Scheinfeld, USA, 2006

Úsměvy letní noci

Fredrik Egerman, prosperující právník, jde se svou mladou ženou Anne do divadla. Později v zákulisí vyhledá svou bývalou milenku Désirée Armfeldt, aby si s ní…(více)
(Sommarnattens leende) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1955

Usnula jsem

Animovaná pohádka je inspirovaná starou mexickou legendou o říši mrtvých. Trochu strašidelná a napínavá pohádka s dobrým koncem zavede malou holčičku Miroslavu a spolu s…(více)
(Usnula jsem) Režie: Kristina Dufková, CZ, 2008

Uspávač

Veijo působí jako starý mrzout a člověk, kterému se lidé raději vyhýbají. Ostatně on sám má raději zvířata než lidi. Přesto jako vedlejší job utrácí…(více)
(Armomurhaaja) Režie: Teemu Nikki, FIN, 2017

Promítáme: Úterý 10. 4. 2018 20:30, 20:30

Uspávání Obra

Vzpomínáte jak jsme Obrovi dávali nový kabát? Tentokrát je připraven uložit se k zimnímu spánku. Než ho ale uspíme, je třeba ho pořádně nakrmit, aby nám…(více)
(Uspávání Obra) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Ústava

Vysokoškolský učitel Vjeko 60 zasvětil celý svůj život studiu chorvatského jazyka a historie. Žije v zanedbaném a špinavém bytě v centru Záhřebu se svým otcem…(více)
(Ustav Republike Hrvatske) Režie: Rajko Grlić, HR, CZ, SLO, MK, 2016

Úsvit

Absurdní alegorie o kolchozech a komunistickém Lotyšsku 50. let. S nedávnou historií se lze vyrovnat různě, nicméně málokdy tak kreativně, jako v případě filmu Dawn. Vytříbená…(více)
(Ausma) Režie: Laila Pakalniņa, LV-PL-EST, 2015

Úsvit mrtvých

Na zemi se začne šířit smrtelný virus. Mrtví ožívají a živí se lidským masem. Peter, Steven, Roger a Francin se ukrývají v opuštěném obchodním domě.…(více)
(Dawn of the Dead) Režie: George A. Romero, USA, 1978

Úsvit planety opic

Caesar je šimpanz, se kterým jsme se seznámili před třemi lety ve velmi úspěšném filmu Zrození planety opic. Tehdy právě on, jako první z lidoopů,…(více)
(Dawn of the Planet of the Apes) Režie: Matt Reeves, USA, 2014

Utajený

Dalším z příspěvků k Hanekeho stěžejnímu tématu násilí, které přichází zdánlivě odnikud, ale přitom má silné příčiny, je příběh Georga moderátora literárního pořadu v televizi,…(více)
(Caché) Režie: Michael Haneke, FRA - RAK - NĚM - ITÁ, 2005

Utajený - slavnostní zakončení DEF

Dalším z příspěvků k Hanekeho stěžejnímu tématu násilí, které přichází zdánlivě odnikud, ale přitom má silné příčiny, je příběh Georga moderátora literárního pořadu v televizi,…(více)
(Caché) Režie: Michael Haneke, FRA - RAK - NĚM - ITÁ, 2005

Utajený život lesa

Pohádky: Dnes se podíváme na Královnu Koloběžku I., Mikeše na pouti, Cvrčka a slepici i Jak krtek ke kalhotkám přišel. Seznámíme se s Broučky…(více)
(Utajený život lesa) Režie: , CZ, 2017

Uteč

Co na tom, že Rose Allison Williams je bílá jako stěna a Chris Daniel Kaluuya černý jako noc? Žijeme přece v jednadvacátém století, kdy je…(více)
(Get Out) Režie: Jordan Peele, USA, 2017

Útěk

Jeden z komerčně nejúspěšnějších filmů Sama Peckinpaha přebývá v rámci jeho filmografie, navzdory hvězdnému hereckému obsazení už tehdy žijící legenda Steve McQueen a talentovaná Ali…(více)
(Getaway) Režie: Sam Peckinpah, USA, 1972

Útěk bez konce

„Alí a Ibú jsou taky mrtví. Podřezali je na náměstí.“ Zprávy z Kobani jsou děsivé, Alsaleh ale pro svou kurdskou rodinu doma v Sýrii nemůže…(více)
(The Longest Run) Režie: Marianna Economou, GR, 2015

Útěk do divočiny

Chris Emile Hirsch právě odpromoval a má našlápnuto ke skvělé kariéře, což ale není život, který by si přál. Záhy spálí mosty k nenáviděným rodičům a…(více)
(Into the Wild) Režie: Sean Penn, USA, 2007

Útěk přes Himálaje + Na druhé straně Himálaje

Útěk přes Himálaje / Když tibetské matky posílají své děti na nebezpečný, často smrtící pochod přes Himaláj do Nepálu, aby jim daly šanci na školní…(více)
(Flucht über den Himalaya + Jenseits des Himalaya) Režie: Maria Blumencron, Německo, 2000

Útěk z Luandy

Zpustošená desítky let trvající válkou a drtivou bídou, Angola a její lid si nesou jizvy, jak fyzické tak citové. Většina lidí má jen malou šanci…(více)
(Escape From Luanda) Režie: Phil Grabsky, UK - ANG, 2007

Útěk z Luandy

Zpustošená desítky let trvající válkou a drtivou bídou, Angola a její lid si nesou jizvy, jak fyzické tak citové. Většina lidí má jen malou šanci…(více)
(Escape from Luanda) Režie: Phil Grabsky, VB - ANGOLA , 2007

Útěk z Luandy

Zpustošená desítky let trvající válkou a drtivou bídou, Angola a její lid si nesou jizvy, jak fyzické tak citové. Většina lidí má jen malou šanci…(více)
(Escape from Luanda) Režie: Phil Grabsky, VB - ANGOLA , 2007

Útěk z MS–1

Lidstvo našlo způsob, jak ochránit svět před zločinci. Ti nejhorší z nejhorších jsou drženi na místě zvaném MS–1, které leží kdesi uprostřed hlubokého vesmíru. Prezidentova…(více)
(MS One: Maximum Security) Režie: J. Mather - S. Leger, USA, 2012

Útěk z planety Země

Slyšeli jste už o planetě Baab? A věděli jste, že tam žijí zábavní modří ufoni, kteří mají dokonce svého národního hrdinu? Je to astronaut Scorch…(více)
( Escape from Planet Earth) Režie: Callan Brunker , USA - CDN, 2013

Útěk ze Sibiře

Drama natočené na základě údajných pamětí Slawomira Rawicze se vrací do roku 1940, kdy se z ruského gulagu pokouší utéci skupina vězňů. Jediná cesta ke…(více)
(The Way Back) Režie: Peter Weir, USA, 2010

Útěk ženichů | Kriket a smysl života

Útěk ženichů Přiběhy dvou žen, Namity Jain a Sonii Kaur, odhalují bolestné trendy jihoasíjských mužů žijících v zahraničí kteří zneužívají zákony západního…(více)
(Runaway Grooms | Cricket and the Meaning of Life) Režie: Ali Kazimi | Sanjay Talreja, IND, 2006

Úterý po Vánocích

Paul je úspěšný čtyřicátník. Má milující ženu, malou dcerku a taky milenku. Ta ho sice netlačí do žádných zásadních rozhodnutí, ale Paul si začíná jasně…(více)
(Marti, dupa craciun ) Režie: Radu Muntean , RO, 2010

Úterý po Vánocích

Paul je úspěšný čtyřicátník. Má milující ženu, malou dcerku a taky milenku. Ta ho sice netlačí do žádných zásadních rozhodnutí, ale Paul si začíná jasně…(více)
(Marti, dupa craciun) Režie: Radu Muntean , RO, 2010

Utíkej o život

Zinda Bhaag je prvním filmem za posledních padesát let, který se pákistánské úřady rozhodly vyslat do boje o Oscara. V rozporu s eskapistickými tendencemi pákistánské…(více)
(Zinda Bhaag) Režie: Meenu Gaur, Farjad Nabi, PK, 2013

Útočník

Bez vysvětlení motivací hrdinů a vytržen z kontextu – tak se rozvíjí děj celovečerního debutu Pabla Fendrika. Divák je veden takovým způsobem, aby se hlavnímu…(více)
(El Asaltante) Režie: Pablo Fendrik, ARG, 2007

Utopená zrcadla

Animovaná, ironická rekonstrukce letní zamilovanosti hluché holčičky, kolekce pětiminutových časosběrných portrétů zachycujících změnu pohlaví, výjimečný příběh jednoho lesbického rodičovského páru, neotřelý pohled na bollywoodské krasavice…(více)
(Drowning Mirrors) Režie: various, various, 0000

Utopie | 2012

Název tohoto programu, odkazující k místům a společenstvím, která neexistují nebo existují jen v myšlenkách, naznačuje, že nepůjde o zážitek vhodný pro ryzí milovníky exaktních…(více)
(Utopie | 2012) Režie: various, , 0000

Utopisté

Svůj filmový debut natočil umělec Zbigniew Bzymek v Brooklynu jako portrét nepravděpodobné postmoderní queer rodiny, která žije v jednom domě, jež rekonstruuje, a ve svých…(více)
(Utopians) Režie: Zbigniew Bzymek, USA, 2011

Utrpení knížete Sternenhocha

Utrpení knížete Sternenhocha záznam představení Divadla Komedie.
více)
(Utrpení knížete Sternenhocha) Režie: David Jařab, CZ, 2013

Utrpení mladého Boháčka

Vtipná komedie Utrpení mladého Boháčka vypráví o vesnickém mládenci, kterého maminka nutí do ženění. Už to zkusila i s inzeráty, ale žádná známost se nakonec…(více)
(Utrpení mladého Boháčka) Režie: František Filip, CZ, 1969

Utržený ze řetězu

Danny je lidský otrok, v životě se naučil jen jednu věc: bojovat. Pro svého vlastníka Barta, jenž jej donutil nosit obojek, vydělává v ilegálních gladiátorských…(více)
(Danny the Dog / Unleashed) Režie: Louis Leterrier, FRA - VB - USA, 2005

Utržený ze řetězu - uzavřená projekce

Danny je lidský otrok, v životě se naučil jen jednu věc: bojovat. Pro svého vlastníka Barta, jenž jej donutil nosit obojek, vydělává v ilegálních gladiátorských…(více)
(Unleashed / Danny the Dog) Režie: Louis Leterrier, FRA-VB-USA, 2005

Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana

Kolekce čtyř temně fantaskních příběhů natočených podle povídek jednoho z nejoriginálnějších současných britských spisovatelů Neila Gaimana. I když jsou jejich hrdiny víceméně průměrní obyvatelé současného…(více)
(Uvěřitelné příběhy Neila Gaimana) Režie: various, , 0000

Uvězněn v ráji

Životopisný film o herci a filmovém režisérovi Kurtu Geronovi, který byl v roce 1944 nacisty donucen natočit propagandistický film o Terezíně. Krátce poté byl deportován…(více)
(Prisoner of Paradise) Režie: Malcolm Clarke, USA, 2002

Uvnitř tančím

Uvnitř tančím je příběhem 24 letého Michaela s mozkovým ochrnutím, který dlouhodobě žije v domově pro invalidy "Carrigmore" vedeném impozantní Eileen. V jeho životě nastane…(více)
(Inside I’m Dancing) Režie: Damien O’Donnell, IRS - VB - FRA, 2004

Úvod do Kabaretu: Vřeteno, Nové měsíce a souhvězdí

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Úvod do Kabaretu: Vřeteno, Nové měsíce a souhvězdí) Režie: , , 0000

Úvodní slovo pronese

V této etudě je předvedena marnivost určitého typu řečníků a rovněž účinek jejich nekonečných proslovů na publikum. Pojar aplikuje moderní karikaturní grafiku na reliéfní loutku,…(více)
(Úvodní slovo pronese) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1962

Uzavřené slunce

Isao Yukisada začínal jako asistent u Shunjiho Iwaie a stejně jako on se posléze prosadil coby módní autor pro mladé publikum, který ve svých nejlepších…(více)
(Tojiru hi) Režie: Isao Yukisada, J, 2000

Už je tady zas

Téměř sedmdesát let po neslavném odchodu se Adolf Hitler překvapeně probouzí v dnešním Berlíně. A první bilance jeho nové situace není radostná. Válka skončila a…(více)
(Er ist wieder da) Režie: David Wnendt, D, 2015

Už někoho mám

Scifi fi lm s populárním Hritikem Roshanem v roli retardovaného mladíka, který bojuje o srdce krásné Nishy i s posměšky svého okolí, které se mu posmívá…(více)
(Koi...mil gaya) Režie: Rakesh Roshan, IND, 2003

Už nikdy Bhópál

V roce 1984 došlo v indickém Bhopálu k jedné z největších průmyslových havárií v lidské historii. Z chemičky Union uniklo více než čtyřicet tun metylisokyanátu…(více)
(No More Bhopals) Režie: Lucy Clayton, IND, 2001

Úžasná cesta: příběh The Who

Vyhublý kytarista s chutí ničit. Zpěvák, který rád žongloval s mikrofonem a rád se pral. Mrzutý, zatrpklý baskytarista. Zhmotnělý chaos na bicích čtyři mladí…(více)
(Amazing Journey: The Story of the Who) Režie: M. Lerner - P. Crowder, USA - UK, 2007

Úžasný Ázerbájdžán!

Ázerbájdžán je jako dravý orel, který přirozeně spojuje kultury Západu a Východu. Tak se snaží před mezinárodní veřejností prezentovat stát i místní představitelé. V zemi…(více)
(Amazing Azerbaijan!) Režie: Liz Mermin, GB, 2012

Užívej si, co to jde

Výstřední Newyorčan Boris Yellnikoff Larry David odkládá život vyšší společenské třídy k ledu, aby mohl přetvořit svou existenci do bohémštější podoby. Na své cestě se…(více)
(Whatever Works) Režie: Woody Allen, USA - F, 2010

 

English

Mojekino.cz