Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


R

Když se člověk ocitne ve vězení, stane se z něj pouhé číslo, písmeno, jen další obyvatel malého zamřížovaného prostoru s podlahou potřísněnou krví. Přesně tak…(více)
(R) Režie: Michael Noer, Tobias Lindholm, DK, 2010

R.I.P.D.-URNA: Útvar rozhodně neživých agentů

Nick Walker Ryan Reynolds byl elitním detektivem, jenže pak to schytal během jedné akce a v odchodu na věčnost mu nezabránila ani neprůstřelná vesta. Místo…(více)
(R.I.P.D. ) Režie: Robert Schwentke, USA, 2013

R(evoluce)

Projekce v malém sále kina Světozor je BEZ českých podtitulků. Nezávislý indický debut patří mezi filmy, jež skrze zápletku zahrnující smrt blízké osoby…(více)
(R(evolution)) Režie: Mustafa Zaveri, IND, 2007

Rabbit Proof Fence

Filmový příběh je natočen podle skutečné události. Odehrává se v roce 1931. Tři malé míšenky, byly uneseny z domova, aby je ve sběrném táboře připravili…(více)
(Rabbit Proof Fence) Režie: Phillip Noyce, AUS, 2002

Rabid

Rose je po nehodě na motocyklu podrobena na klinice plastické chirurgie experimentální operaci, která spustí nepředvídanou mutaci jejího těla. V podpaží jí vyrůstá zvláštní orgán…(více)
(Rabid) Režie: David Cronenberg , CDN, 1976

Rada nad zlato + Krásný nový svět

Rada nad zlato
více)
(Rada nad zlato + Krásný nový svět) Režie: Jakub Charvát a Jan Strejcovský, CZ, 2015

Radio 1 Night

TATO PRODUKCE JE KOMBINOVANÝ PROGRAM S FILMEM ŠEPTEJ OD 21:00 ZA SPECIELNÍ CENU 99 KČ, ZA KTEROU MŮŽETE JÍT NA FILM I TUTO PRODUKCI DJE…(více)
(Radio 1 Night) Režie: DJ Libor Lisy, ČR, 2010

Radio Dreams

Hamid Mohsen Namjoo se rozhodne pro odchod do Spojených států, aby si splnil svůj americký sen a mohl se věnovat kariéře spisovatele. Místo toho ale…(více)
(Radio Dreams) Režie: Babak Jalali, USA, 2016

Radio Ivo a Kabaret Caligula

Sobotní noc v kině Světozor přinese trojitou porci velmi nonkonformní zábavy. Špičkoví improvizátoři. V 23.00 Radio Ivo změní ve svém neopakovatelném představení Život nedoceníš…(více)
(Radio Ivo a Kabaret Caligula) Režie: , CZ, 0000

Rádio Kobání

Mladá kurdská reportérka Dilovan zakládá rádiovou stanici v syrském Kobaní, které se dokázalo ubránit ofenzivě tzv. Islámského státu. Jak se město po drastických útocích vrací…(více)
(Radio Kobani) Režie: Reber Dosky, NL, 2016

Radioaktivisté: Japonsko po Fukušimě

Jak závažná událost by probudila z letargie tradiční spořádanou japonskou společnost? Tak zní ústřední otázka dokumentárního snímku Radioaktivisté: Japonsko po Fukušimě německých režisérek Julie Leser…(více)
(Radioactivists - Protest in Japan since Fukushima) Režie: J. Leser - C. Seidel, D, 2011

Radioman

Craig Castaldo mohl jako bezdomovec žít anonymně na okraji společnosti. Posledních dvacet let ale posedává s rádiem na krku, které se stalo jeho vizitkou, u…(více)
(Radioman) Režie: Mary Kerr, GB, 2012

Raduga (slavnost duhy)

Jeden svět uvádí ve světové premiéře nový snímek režiséra Zdeňka N. Bričkovského, jehož srdce patří Sibiři a lidem žijícím mimo dosah civilizace. Už řadu let…(více)
(Raduga (slavnost duhy)) Režie: Zdeněk N. Bričkovský, CZ, 2014

Radúz a Mahulena

Romantická pohádka o Radúzovi a Mahuleně našla svého mistra v dramatickém zpracování Julia Zeyera a hudbě Josefa Suka. Třiadvacetiletý Suk, niterně oddaný své budoucí ženě…(více)
(Radúz a Mahulena) Režie: Petr Weigl, CZ, 1970

Raid on Reykjavik Reloaded

Loňského listopadu uplynulo 25 let od jedné z největších a nejúspěšnějších přímých akcí v oblasti ochrany práv zvířat. 6. listopadu 1986 se malé, ospalé hlavní…(více)
(Raid on Reykjavik Reloaded) Režie: Jan Hanuš, , 2012

Ráj – tři cesty po tomto světě

Obrazově poutavý finský snímek přináší tři střípky z lidských osudů spojených s rozsáhlou migrací Afričanů do Evropy. V prvním segmentu Rajčata kamera sleduje Bakaryho, ekonomického…(více)
(Paratiisi – Kolme matkaa tassa maailmassa) Režie: Elina Hirvonen, FIN, 2007

Ráj hned teď

Snímek palestinského filmaře působícího v Nizozemsku přináší alespoň zčásti odpověď na palčivou otázku, kdo jsou sebevražední atentátníci a jaké mají motivy. Kamarádi z dětství Said…(více)
(Paradise Now) Režie: Hany Abu-Assad, FRA - NĚM - NIZ - Palestina, 2005

Ráj hned teď (angl. tit.)

Snímek palestinského filmaře působícího v Nizozemsku přináší alespoň zčásti odpověď na palčivou otázku, kdo jsou sebevražední atentátníci a jaké mají motivy. Kamarádi z dětství Said…(více)
(Paradise Now) Režie: Hany Abu-Assad, FRA - NĚM - NIZ - Palestina, 2005

Ráj mě nemine

Astrid, Inge a Rabia jsou tři obyčejné mladé Holanďanky, které učinily neobyčejné rozhodnutí – konvertovaly k islámu. Nejmladší z nich, Astrid, opět žije se svými…(více)
(Dat het paradijs voor mij zal zijn) Režie: Merel Beernink, NIZ, 2005

Ráj pro mámu

Periferie. Železniční tratě. Rachocení projíždějících vlaků. Zmatek příměstské neuspořádanosti. V této ubohé provinčnosti však zároveň probíhají události takřka vesmírného významu, vždyť na světě není nic…(více)
(Рай для мамы) Režie: Aktam Arym Kubat, KZ, 2011

Ráj: Láska

„Sugar mamas“ se v Keni říká evropským ženám, které na písečných plážích vyhledávají mladé africké muže, aby si u nich za peníze koupily lásku a…(více)
(Paradies: Liebe) Režie: Ulrich Seidl, A - D - F, 2012

Raja Hindustani

Raja a Aarti se upřímně milují, ale okolnosti jejich vztahu nepřejí. On je totiž jen prostým taxikářem vychovaným ulicí a ona moderní dívkou z bohaté…(více)
(Raja Hindustani) Režie: Dharmesh Darshan, IND, 1996

Rajcovní klinika

„Dnes existuje velké množství sexuálních dysfunkcí. Lidé jsou oslepení přebytkem informací o sexu. Považují sami sebe za devianty a zalézají do svých ulit nebo…(více)
(Ogenki kurinikku) Režie: Takaši Watanabe, J, 1991

Rajky

SSSR na počátku 80. let. Doba demonstrativního masového pronásledování už podle všeho odezněla, poslouchat zahraniční rozhlasové stanice je však stále ještě zakázané. Bezpečné není ani…(více)
(Райские птицы) Režie: Roman Balayan, UA, 2008

Raketa lásky

Film „Raketa lásky“ vznikl propojením dvou formálně disparátních filmových přístupů autorů Martina Ježka a Jana Daňhela, kteří aniž by hledali, našli a zmapovali zbytkové přátelství…(více)
(Raketa lásky) Režie: Martin Ježek a Jan Daňhel, CZ, 2009

Rakouská filmová avantgarda

Vídeňský archiv sixpackfilm uvádí: Vít Havránek Program koncipovaný vídeňským archivem sixpackfilm www.sixpackfilm.com, který od devadesátých let spolupracuje s mnoha festivaly a přehlídkami videoartu a experimentálního filmu, představí v Audiovisualu…(více)
(Film Avant-garde In Austria) Režie: , Rakousko, 0000

Rakvář

Film Rakvář se odehrává v malé vesnici ve státě Goa. Anton Gomes pochází z rodiny uznávaných truhlářů a živí se výrobou rakví, svou práci ale…(více)
(The Coffin Maker) Režie: Veena Bakshi, IND, 2014

Raluca - premiéra

Bývalý polda si některé věci ze své minulosti rozhodně nechce připomínat. Ale připomenou mu je jiní... Pracuje jako soukromý detektiv, spí se svojí sekretářkou, sleduje…(více)
(Raluca) Režie: Zdeněk Viktora, CZ, 2014

Ram Teri Ganga Maili

Bollywoodský hit Raje Kapoora vypráví o mladém muži z Kalkaty, který se v horách zamiluje do nevinné dívky a ožení se s ní. Před svým…(více)
(Ram Teri Ganga Maili) Režie: Raj Kapoor, IND, 1985

Ramin

Film vypráví o cestě starého muže, osamělého hrdiny, ztělesňujícího také gruzínskou minulost a současnost. Bývalý zápasník, který kdysi dokázal během necelé minuty porazit sedm soupeřů,…(více)
(Ramin) Režie: Audrius Stonys, GE-LV, 2011

Ramma Damma

Ramma Damma Město z nás udělalo bezdomovce uvádí: Zuzana Štefková a Kamil Nábělek Film Ramma Damma – The city made…(více)
(Město z nás udělalo bezdomovce) Režie: Veronika Dimke a Dominik Lindner, Německo, 2006

Rammstein: Paris

Zachytit ve filmu koncertní show kapely Rammstein je téměř nemožné. Slavní metalisti z Německa posouvají vizuální laťku s každým dalším unikátním vystoupením výš a výš.…(více)
(Rammstein: Paris) Režie: Jonas Åkerlund, D, 2016

Rána v mém srdci

PŘÍSTUPNÝ OD 18 LET „Navařil jsem vám delikátní pokrm. Ale nebudu ho za vás žvýkat.“ – řekl o svém kontroverzním a velkou částí diváků i kritiky…(více)
(Ett Hål i Mitt Hjärta) Režie: Lukas Moodysson, S-DK-, 2004

Rána v srdci

Film natočený v přísném utajení a odehrávající se v předměstském bytě představuje některé z nejvíc šokujících a zneklidňujících obrazů krátkodobé paměti. Zaměřuje se na Rickarda…(více)
(Ett Hål i Mitt Hjärta) Režie: Lukas Moodysson, ŠVÉ - DÁN, 2004

Rande naslepo

Vzrušující práce v luxusním hotelu to je vysněná budoucnost, kterou si hýčká Saliya Kostja Ullmann už od dětství. Pak ale jako teenager začne ztrácet…(více)
(Mein Blind Date mit dem Leben) Režie: Marc Rothemund, D, 2017

Rande s Drew Barrymore

Od šesti let Brian miloval Drew Barrymoreovou a celou tu dobu s ní chtěl jít na rande. O dvacet let později si ocitl na životní…(více)
(My Date With Drew) Režie: J. Gunn - B.Herzlinger - B. Winn, USA, 2004

Ranhojič

Ranhojič se odehrává v 11. století, veškeré antické poznatky ohledně medicíny jsou v Evropě zapomenuté, vládne zde temný středověk. Jedinou péči zajišťují potulní ranhojiči. Mladý…(více)
(Der Medicus) Režie: Philipp Stölzl, D, 2013

Rânia

Režisérka Roberta Marques nás ve svém snímku provádí současnými reáliemi brazilského severovýchodu, kterým vévodí běloskvoucí písečné pláže a všudypřítomná chudoba místních obyvatel. Hlavní hrdinkou je…(více)
(Rânia) Režie: Roberta Marques, BR, 2011

Rape culture ve filmech a seriálech + Špína

Beseda s Kamilem Filou na téma sexuálního násilí a sexismu ve filmech a seriálech, které bude předcházet promítání filmu Špína Terezy Nvotové.
více)
(Špina) Režie: Tereza Nvotová, CZ-SK, 2017

Rapsodie / Dva holoubci | Královský balet v Londýně

Abonmá jde zakoupit pouze na pokladnách Bia Oko, Aera a Světozoru.
více)
(Rhapsody / The Two Pigeons) Režie: Frederick Ashton , GB, 2015

Rare Exports

Dnes je Santa Claus jen báchorka pro děti, ale ve starých legendách býval obávaným přízrakem. Zapomeňte na líbezné pohádky s bodrým vousáčem a sobím spřežením.…(více)
(Rare Exports) Režie: Jalmari Helander, FIN, 2010

Rasa Yatra

Fascinující kinematografické meditační dílo, které vezme diváka na cestu z Himalájí do Vrindavanu, významného poutního místa v severní Indii, které každoročně přitahuje tisíce poutníků. "Rasa…(více)
(Rasa Yatra) Režie: Param Tomanec, IND, 2012

Ratatouille

Remy měl celý život dokonalý čich a na krysu také velice neobvyklý sen: vařit v luxusní restauraci. Nenechá se zviklat očividnými potížemi, se kterými se…(více)
(Ratatouille) Režie: Brad Bird, USA, 2007

Ratchet a Clank: Strážci galaxie

Animovaný snímek Ratchet & Clank vypráví příběh dvou nepravděpodobných hrdinů snažících se zastavit nebezpečné vetřelce, kteří chtějí zničit planetu Solana. Když tito dva kamarádi, něco…(více)
(Ratchet and Clank) Režie: Kevin Munroe, Jericca Cleland, USA, 2016

Raubíř Ralf

WreckIt Ralph touží po tom, aby byl milován tak, jako perfektní Good Guy jménem FixIt Felix z jeho hry. Problém je v tom, že nikdo…(více)
(Wreck-It Ralph) Režie: Rich Moore, USA, 2012

Raulienův revír

Policejní důstojník Hans Raulien je nejdůležitější osobou bývalé dělnické čtvrti DuisburgBruckhausem v Porúří, kde dnes tvoří 70% místního obyvatelstva cizinci nejrůznějších národností. Nezaměstnanost se pohybuje…(více)
(Rauliens Revier) Režie: Alice Agneskirchner, NĚM, 1994

Raw

18
více)
(Grave) Režie: Julia Ducournau , F-B, 2016

Raw - veřejná premiéra

18
více)
(Grave) Režie: Julia Ducournau , F-B, 2016

Ray

Životopisný snímek o Rayi Charlesovi. Jamie Foxx jako Ray prochází vzestupy i pády, z nichž je poskládán dramatický osud tohoto revolučního hudebníka. Taylor Hackford strávil…(více)
(Ray) Režie: Taylor Hackford, USA, 2004

Raymonda | Bolšoj balet

Choreografie: Jurij Grigorovič podle Mária Petipy Hudba: A. Glazunov …(více)
(Raymonda | Bolšoj balet) Režie: Choreografie: J. Grigorovič Hudba: A. Glazunov , RUS, 0000

Re-Animátor

Splatterová komedie ReAnimátor je jedním z rozkošně zmutovaných a agresivních dítek módy ultrabrutálních hororů z počátku osmdesátých let. Dnes už klasické žánrové dílo o zapáleném…(více)
(Re-Animator) Režie: Stuart Gordon, USA, 1985

Re-imagining Futures: On our way towards active global citizenship

Buďte součástí mezinárodní konference, která chce motivovat k zamyšlení o výzvách propojeného světa a k uvědomění si své role v něm. Program nabídne paletu nápadů,…(více)
(Re-imagining Futures: On our way towards active global citizenship) Režie: , , 0000

Realita

Nesmělému filmaři Jasonovi Alain Chabat se může splnit sen. Bohatý producent Bob Marshall souhlasí, že zafinancuje jeho hororový film. S jedinou podmínkou: Jason má 48…(více)
(Réalité) Režie: Quentin Dupieux, F, 2014

Realita - veřejná premiéra

Kameraman Jason sní o tom, že natočí horor. Producent Bob mu slíbí podporu za jedné podmínky: Jason má 48 hodin na to, aby našel nejdokonalejší…(více)
(Réalité) Režie: Quentin Dupieux, F-B-USA, 2014

Rebel Beats + Pan Nezaměstnaný

Rebel Beats r. Omid Marzban, CZUSAAFGIR 2016, 26 min, persky / české a anglické titulky Zatímco nad…(více)
(Rebel Beats + Zarbhaye sarkesh) Režie: various, various, 2016

Rebel bez příčiny

Tak už to v životě chodíněkdo se v noci potuluje po ulicích, někdo spáchá opileckou výtržnost a někdo zastřelí matčinou pistolí pár štěňat. Běžné žánrové…(více)
(Rebel Without a Cause) Režie: Nicholas Ray, USA, 1955

Rebelka

Už od starých časů se po mnoho generací šíří příběhy o epických bitvách a mystických legendách v drsné a tajemné Skotské vysočině. Ve filmu se…(více)
(Brave) Režie: M. Andrews - B. Chapman, USA, 2012

Rebelky z Harrasu

Šestnáctiletá Valentina, původem z Kosova, žije se svou matkou v uprchlickém táboře na okraji Mnichova. Už jedenáct let doufají, že získají povolení k pobytu, ale…(více)
(Draussen Bleiben) Režie: Alexander Riedel, D, 2007

Rebelové

Jakob má potíže s alkoholem, Jan Olav je dyslektik a nedávno ho propustili z vězení, Kelly zažila šikanu, Maylen byla hyperaktivní dítě s diagnózou ADHD.…(více)
(Rebels) Režie: Kari Anne Moe, N, 2015

Rebelové neonového boha

Revoluční film, který natrvalo změnil charakter tchajwanské kinematografie, vypráví příběh několika mladých lidí, kteří svůj život dělí mezi návštěvy počítačových heren, barů, jednorázové nebo nefunkční…(více)
(Ch'ing shaonien na cha) Režie: Tsai Ming-liang, Taiwan, 1992

Rebelská střední v Berlíně

Na téhle střední škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním…(více)
(Berlin Rebel High School) Režie: Alexander Kleider, D, 2017

Rebelská střední v Berlíně - cyklokino

Na téhle střední škole není žádná ředitelna a nerozdávají se žádné známky. Učitele si platí studenti a oni sami také rozhodují o osnovách i každodenním…(více)
(BERLIN REBEL HIGH SCHOOL) Režie: Alexander Kleider, D, 2017

REC

Soukromá televizní společnost natáčí dokument z prostředí hasičů. Reportérka se snaží zachytit nebezpečné situace i každodenní problémy. Při jednom výjezdu se banální záchranná akce nečekaně změní…(více)
(REC) Režie: Jaime Balagueró & Paco Plaza, ESP, 2007

REC 2

Snímek REC se stal nečekaným překvapením roku 2007 nejen v domácím Španělsku, ale také na řadě festivalů a náleží mezi klíčové tituly renesance evropského hororu.…(více)
([Rec] 2) Režie: J. Balagueró - P. Plaza, E, 2009

Recepty na přípravu korýšů

Mexická kinematografie patří v současné době mezi jednu z nejprogresivnějších na světě. Ve výběru filmů vytvořených na prestižní škole Centro de Capacitación Cinematográfica se mimo…(více)
() Režie: uvádí: Jan Stehlík, Mexiko, 2006

Recyklační dílna

Pohádky: Dnes si promítneme krásný loutkový film Na půdě aneb kdo má dneska narozeniny. Na půdě v království odložených hraček bydlí panenka Pomněnka a její tři…(více)
(Recyklační dílna) Režie: , CZ, 2016

Red Hill

Mladý policista Shane Cooper se právě přistěhoval do malého města Red Hill, kde se chce usadit se svou těhotnou ženou Alice. Hned první služební den…(více)
(Red Hill) Režie: Patrick Hughes, AUS, 2010

Red Hot Chili Peppers LIVE: I´m With You

Po pěti letech přicházejí Red Hot Chili Peppers s novým, již desátým albem I’m With You, které poprvé kompletně zazní na jediném živém vystoupení v německém Kolíně nad…(více)
(Red Hot Chili Peppers LIVE: I´m With You) Režie: , D, 2011

Red Road

Jackie pracuje jako operátorka bezpečnostního kamerového systému skotského Glasgow. Svou povinnost chránit lidi, které zná pouze z obrazovek, bere velmi vážně. Lidi osobně si však drží od těla, její uzavřený život má…(více)
(Red Road) Režie: Andrea Arnold, VB, 2006

Redakce

Prodej tištěných novin setrvale klesá. S nižšími zisky se musí vypořádávat vydavatelské domy skoro po celém světě. Dánský bulvární deník Ekstra Bladet, s více než…(více)
(Ekstra Bladet - Uden for Citat) Režie: Mikala Krogh, DK, 2014

Reefer Madness

Píše se rok 1936 kdesi na americkém středozápadě. Rostoucí marihuanová horečka pořádně vytáčí spořádané obyvatele jednoho maloměsta. Rodiče se shromáždí v posluchárně místní střední školy,…(více)
(Tráva / Reefer Madness) Režie: Andy Fickman, USA, 2004

Reefer Madness *1938

"Hrajte rychleji...rychleji...ještě rychleji." Kultovní protimarihuanová filmová agitace Reefer Madness vypráví příběh skupiny mladých lidí, kteří si kvůli jednomu zahulení pokazí celý život. Film odhaluje…(více)
(Tell Your Children) Režie: Louis J. Gasnier, USA, 1938

Rehana - A Quest For Freedom

Film, jehož tématem je touha a svoboda. Představí nám práci i život Rehany Adib, která pomáhá ženám z komunit na okraji zájmu v málo rozvinutém…(více)
(Rehana - A Quest For Freedom) Režie: Gargi Sen - Priyanka Mukherjee, IND, 2007

Rejkjavík

Multikulturní lodní posádka je napadena skupinou islandských kanibalských velrybářů a od té chvíle můžeme jen doufat, že alespoň někdo přežije. Hravý krvák, kde brutalita a…(více)
(Reykjavik Whale Watching Massacre) Režie: Júlíus Kemp , IS, 2009

Rekonstrukce

Celé je to film, celé je to konstrukce, ale přesto to bolí. Těmito slovy začíná příběh mladého Alexe, kterému zcela změní život náhodné setkání s…(více)
(Reconstruction) Režie: Christoffer Boe, DK, 2003

Rekviem

Psychologické drama o mladé studentce Michaele pocházející z přísně katolické rodiny v Bavorsku. V jednadvaceti letech se Michaele konečně podaří odstěhovat do Tübingenu, kde začne…(více)
(Requiem) Režie: Hans-Christian Schmid, NĚM, 2006

Rekviem za sen

Deziluzivní smuteční skladba pro čtyři lidské osudy v zamyšlení nad různými podobami lidských závislostí – na slávě, na drogách, na lidských kontaktech – obalená expresivním…(více)
(Requiem for a Dream) Režie: Darren Aronofsky, USA, 2000

Religulous

Režisér Borata a slavný politický komentátor a komik Bill Maher, který se nikterak netají svým názorem, že náboženství je porucha myšlení a brání lidem používat selský rozum,…(více)
(Religulous) Režie: Larry Charles, USA, 2008

REM

Oceňovaný dokument o jednom z nejvýznamnějších architektů současnosti Remu Koolhaasovi. Dokumentární film natočený jeho synem Tomasem. Architektura se obvykle filmuje zvenku, jako neživý objekt. Těch…(více)
(REM) Režie: Tomas Koolhaas, USA, 2016

Rembrandtova Noční hlídka

Noční hlídka je název nejznámějšího obrazu Rembrandta van Rijna, jednoho z nejzásadnějších barokních malířů. Podobně jako se původní stejnokroje portrétovaných mění do variací pečlivé kompozice…(více)
(Nightwatching) Režie: Peter Greenaway, GB, 2008

Renata Rychlá & Estrada

Hudební vložka festivalu BKULT kouzelný hlas Erotické revue. Vstupné na celý festival BKULT: 130/150 Kč…(více)
(Renata Rychlá & Estrada) Režie: , , 2000

René

„Proč žádná část mýho zasranýho života nedopadla dobře? To neví nikdo. Ani Bůh. Bůh má volno a čte si porno,“ píše ve svém Deníku zapomenutého…(více)
(René) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2008

René | FilmŠejk

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč V poslední listopadové projekci FilmŠejku uvádíme jeden z časosběrných dokumentů režisérky Heleny…(více)
(René | FilmŠejk) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2008

Renesance

V roce 2054 světu vládnou nadnárodní korporace a nejinak je tomu v Paříži, kde působí všemocná společnost jménem Avalon. Špičková vědkyně Ilona Tasujevová Romola Garai,…(více)
(Renaissance) Režie: Christian Volckman, FR - VB - LUC, 2006

Renoir

Azurové pobřeží, 1915. Na sklonku svého života je PierreAuguste Renoir zasažen ztrátou své milované ženy, artritickými bolestmi vysokého věku a děsivými zprávami, že jeho syn…(více)
(Renoir) Režie: Gilles Bourdos, F, 2012

Repérages´ Choice: přísliby animace

Animované filmy možná mnozí z vás ztotožňují s tvorbou pro děti, které vás vracejí v čase o řadu let zpátky. Opak je však pravdou –…(více)
() Režie: , , 0000

Repríza

Erik a Phillip se snaží prosadit jako spisovatelé. Erik je nakladateli odmítnut jako netalentovaný, zato Phillipův rukopis je přijat a mladík se téměř přes noc…(více)
(Reprise) Režie: Joachim Trier, N, 2005

Requiem - loutkový balet Petra Nikla

Loutkový balet „ Requiem“ je dílem výtvarníka Petra Nikla, který film i režíroval. Film je živým záznamem baletu loutek, věcí a živlů na hudbu Requiem…(více)
(Requiem - loutkový balet Petra Nikla) Režie: Petr Nikl, ČR, 2007

Resettlement

Polský manželský pár kolem 80. Po 66 letech se musí přestěhovat a opustit byt, ve kterém celou dobu žili. Zatímco Maria je neuvěřitelná duše plná…(více)
(Resettlement) Režie: Filip Antoni Malinowski, A-PL-CH, 2012

Respect Yourself: The Stax Records Story

V rasově segregovaném Memphisu byl legendární soulový label Stax Records podnikem mnohorasovým a zároveň se stal jedním z nejvýznamnějších světových nezávislých labelů. …(více)
(Respect Yourself: The Stax Records Story) Režie: R. Gordon - M. Neville, USA, 2007

Restart

Je 1. dubna a Sylvie si neodpustí vyvést aprílový žertík svému příteli Martinovi. Jediná neuváženě pronesená věta však možná změní její život navždy. Sklíčená mladá…(více)
(Restart) Režie: Julius Ševčík, ČR - FIN, 2005

Restart (angl. tit.)

O jednom dni Sylvie, který by raději začala znova. V noční agónii plné hudby, alkoholu se dopustila chyby jedné věty. Teď má den na to,…(více)
(Restart) Režie: Julius Ševčík, ČR - FIN, 2005

Restaurátor

Když zemře dlouholetý obchodní partner, ocitne se restaurátorská dílna, kterou s ním spravoval Yaakov Fidelman, na pokraji krachu. Fidelmanův syn, s nímž otec nemá dobrý…(více)
(Boker Tov, Adon Fidelman) Režie: Joseph Madmony, IL, 2010

Restaurované filmy Jana Špáty

Výběr z unikátního projektu digitálního restaurování filmů klasika českého dokumentu. Jedním z prvních režijních počinů Jana Špáty je slavný filmový esej Respice finem 15 min…(více)
(Restaurované filmy Jana Špáty) Režie: Jan Špáta, CZ, 2009

Restrepo

Nejlepší dokument z festivalu Sundace Restrepo, je celovečerní dokument, který sleduje nasazení čety amerických vojáků v afghánském údolí Korengal. Film se soustředí na odlehlou pozici…(více)
(Restrepo) Režie: T. Hetherington - S. Junger, USA, 2010

Retro & Vintage trhy | v mezzaninu

Retro dvacet pořádají výběrové Retro & Vintage trhy. Deset prodejců vám nabídne krásné staré předměty s příběhem a duší, pouze takové, které vznikly do roku…(více)
(Retro & Vintage trhy) Režie: , , 0000

Retrospektiva Davida Hintona I.

Jacob´s Dream 1991 6´ film se snící hip hopovou hvězdou Jacobem Marleym Touched 1995 14´ film natočený ve spolupráci s…(více)
(Retrospektiva Davida Hintona I.) Režie: David Hinton, , 0000

Retrospektiva Davida Hintona II.

Dead Dream of Monochrome Men pocta Nigelu Charnockovi Jako poctu jednomu z nejvýraznějších britských tanečníků a choreografů – Nigelu Charnockovi…(více)
( Retrospektiva Davida Hintona II.) Režie: David Hinton, GB, 1990

Retrospektiva Drahomíry Vihanové I.

V prvním bloku retrospektivy uvedeme hraný studentský film 3. ročníku Zpěv který nezemřel 1962, výborný absolventský snímek Fuga na černých klávesách 1964 a oceňované dokumenty…(více)
(Retrospektiva Drahomíry Vihanové I.) Režie: , , 2018

Retrospektiva Drahomíry Vihanové II.

Ve druhém bloku retrospektivy uvedeme režisérčin poslední celovečerní film Zpráva o putování studentů Petra a Jakuba 2000, který soutěžil v Karlových Varech o Kříšťálový Glóbus.…(více)
(Retrospektiva Drahomíry Vihanové II.) Režie: , , 2018

Retrospektiva Drahomíry Vihanové III.

Ve třetím bloku retrospektivy uvedeme hraný film Pevnost 1994, který získal 6 nominací na Českého Lva. Jako předfilm poběží dokument Poslední z rodu 1977. Filmy…(více)
(Retrospektiva Drahomíry Vihanové III.) Režie: , , 2018

Retrospektiva Drahomíry Vihanové IV.

Ve čtvrtém bloku retrospektivy uvedeme režisérčin celovečerní debut Zabitá neděle 1969. Jeden z nejdůležitějších filmů Československé Nové vlny putoval do trezoru a obnovenou premiéru měl…(více)
(Retrospektiva Drahomíry Vihanové IV.) Režie: , , 2018

Retrospektiva Lordana Zafranoviče

DP uvádí blok krátkometrážních dokumentárních a hraných filmů Lordana Zafranoviče v rámci jeho retrospektivy. Lordan Zafranovič je nejvýznamnější chorvatský režisér, přední představitel takzvané černé vlny…(více)
(Retrospektiva Lordana Zafranoviče) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1967

REVENANT Zmrtvýchvstání

Hluboko v americké divočině zůstává lovec Hugh Glass sám, těžce zraněn a opuštěn mužem z jeho vlastní skupiny, proradným Johnem Fitzgeraldem. Jedinou zbraní mu je…(více)
(The Revenant) Režie: Alejandro González Iñárritu, USA, 2015

Revival

„Ještě jednou si pořádně ..." Smoke, to byli čeští Rolling Stones. Za nejasných okolností se ale v roce 1972 rozpadli a každý ze čtyř bývalých…(více)
(Revival) Režie: Alice Nellis, CZ, 2013

Revizionáři

Texaská školská rada je mocný orgán, který rozhoduje o tom, co se budou učit děti ve státě Texas ze schválených učebnic. Texty učebnic následně často…(více)
(The Revisionaries) Režie: Scott Thurman, USA, 2012

Revizoři

Debut mladého maďarského režiséra Nimróda Antala Revizoři se stal divácky nejúspěšnějším domácím filmem sezóny a po mladé diváky se jako mávnutím kouzelného proutku proměnil v…(více)
(Kontroll) Režie: Nimród Antal, MAĎ, 2003

Revoluce

Film reflektuje jednu ze zásadních událostí národních dějin – mexickou revoluci z let 191017. Snímek nemá příliš šancí proniknout do zahraničí, protože je silně spjat…(více)
(Revolución) Režie: various, MEX, 2010

Revoluce sviní

Snímek o mládežnické rebélii z roku 1986 je podložený vzpomínkami obou režisérů. Členové tehdejších letních studentských brigád museli podstoupit výroční zasvěcovací rituál, v rámci kterého…(více)
(Sigade revolutsioon) Režie: J. Kilmi - R. Reinumägi, EST - FIN, 2004

Revoluční koníček - cyklokino

Film o nezvyklém koníčku, kterému v severských zemích holdují desítky tisíc dospívajících – o hobbyhorsingu. Dívky s koňskou hlavou na dřevěné tyči mezi stehny vyklusávají parkurovým…(více)
(Hobbyhorse Revolution ) Režie: Selma  Vilhunen, FIN, 2017

Rex-patriates

Američanka žijící v Praze Nancy Bishop a TV producent žijící v Praze Jeff Brown dobře znají své krajany, kteří se jak tažní ptáci začali slétat…(více)
(Rex-patriates) Režie: Nancy Bishop, CZ - USA, 2004

Režiséři pod vlivem... Jiří Menzel

Pořad Režiséři pod vlivem... uvádí před diváky kina SVĚTOZOR přední české filmové režiséry, aby zavzpomínali na své inspirační zdroje. V komponovaném večeru budou vybraní režiséři…(více)
(Režiséři pod vlivem... Jiří Menzel) Režie: Aleš Hudský, ČR, 2005

Režiséři pod vlivem... Vladimír Morávek

Pořad Režiséři pod vlivem... uvádí před diváky kina SVĚTOZOR přední české filmové režiséry, aby zavzpomínali na své inspirační zdroje. V komponovaném večeru budou vybraní režiséři…(více)
(Režiséři pod vlivem... Vladimír Morávek) Režie: Aleš Hudský, ČR, 2005

Rice and Rasam

Film zachycuje každodenní boj, rutinu, radost i konflikty uvnitř souboru profesionálních umělců kočovné divadelní společnosti, jejich neustálou snahu zalíbit se lidem a přežít úbytek diváků…(více)
(Rice and Rasam) Režie: Ramchandra PN, IND, 2012

Ricky

Námětem nejnovějšího filmu kontroverzního francouzského režiséra je krátká povídka anglické autorky Rose Tremainové. Hrdiny snímku jsou dva obyčejní lidé. Katie pracuje v továrně a stará…(více)
(Ricky) Režie: François Ozon, F - I, 2009

Ricky rapper

Ristovi je deset let a umí skvěle na bicí. Žije se svou tetou Serenou, která se stane zdrojem všech jeho problémů. Napíše totiž milostný dopis…(více)
(Risto Räppääjä) Režie: Mari Rantasila, FIN, 2008

Rigoletto | Giuseppe Verdi

Účinkují: Pjotr Beczala, Piotr Beczala, Diana Damrau Dirigent: Michele Mariotti …(více)
(Rigoletto) Režie: Michael Mayer, USA, 2013

Rigoletto | Royal Opera House

V opeře Rigoletto sleduje Verdi osudy dvou ze svých nesmrtelných postav – usouženého dvorního šaška Rigoletta, který se chce pomstít svému bezcitnému zaměstnavateli vévodovi…(více)
(Rigoletto | Royal Opera House) Režie: David McVicar , GB, 0000

Richard Kern: Hardcore Collection

Right Side of my Brain, 1984, 23 min Manhattan Love Suicides, 1985, 35 min Submit to me,…(více)
(Richard Kern: Hardcore Collection) Režie: Richard Kern, USA, 1985

Richard Loskot: Moje oko

Prezentace prvního z pětice letošních finalistů Ceny Jindřicha Chalupeckého Richarda Loskota.
více)
(Richard Loskot: Moje oko) Režie: Cena Jindřicha Chalupeckého, CZ, 2014

Richard Müller: Nepoznaný

Richard Müller patří již 25 let k nejvýraznějším osobnostem hudební branže v ČR i na Slovensku. Během své kariéry zažil dramatické vzestupy i pády, jednou…(více)
(Richard Müller: Nespoznaný) Režie: Miro Remo, SK-CZ, 2016

RINO – Příběh špióna

Rino je portrét Karla Köchera, nejslavnějšího československého špiona druhé poloviny 20. století. Köcher je známý jako jediný špion bývalého východního bloku, jemuž se podařilo úspěšně…(více)
(RINO – Příběh špióna) Režie: Jakub Wagner, CZ, 2016

Rio 2

Vzácní modří papoušci Blu a Perla žijí v brazilském Riu poklidným městským domáckým životem. S nimi tam postupně vyrůstají i jejich tři děti. Nejmladší Raubíř…(více)
(Rio 2) Režie: Carlos Saldanha, USA, 2014

Risk

Server WikiLeaks umožňuje anonymní zveřejnění utajovaných dokumentů a už vyvolal nejeden skandál. Šest let vznikající dokument zavádí diváky do soukromí jeho zakladatele, aktivisty Juliana Assange,…(více)
(Risk) Režie: Laura Poitras, D-USA, 2016

Rituály lásky

Blok krátkých filmů: více)
(Rituály lásky) Režie: various, , 0000

Rivalové

O sedmdesátých letech minulého století se mluví jako o zlaté éře Formule 1. Právě do tohoto období zasazuje Ron Howard svůj nový snímek Rivalové. Sleduje…(více)
(Rush) Režie: Ron Howard, USA, 2013

Riziko kyselého deště

Osamělý starý muž přijíždí do Teheránu ve snaze najít ztraceného přítele. Spřátelí se s hotelovým recepčním, jehož snem je emigrovat na Mars, a poflakující se…(více)
(Ehtemal e rizesh e baran e asidi) Režie: Behtash Sanaeeha, IR, 2015

Road to Perdition / Cesta do zatracení

Titul "Road to Perdition" lze chápat ve dvou významech. Perdition je jméno města, do kterého jede Michael Sullivan Tom Hanks se svým synem Michaelem Sullivanem…(více)
(Road to Perdition) Režie: Sam Mendes, USA, 2002

Roaring Abyss

Vydáteli se po hudebních barech a klubech v Addis Abebě, užijete si jistě velmi osobité scény. Pokud si však chcete udělat představu o různých zvucích…(více)
(Roaring Abyss) Režie: Quino Piñero, ETH-GB-E, 2016

Robbie Williams - Take The Crown Tour

Robbie Williams: Take The Crow Tour je záznam z předposlední zastávky na turné Robbieho Williamse po evropských stadionech, která se konala 20. srpna 2013 v…(více)
(Robbie Williams - Take The Crown Tour) Režie: Russell Thomas, EST, 2013

Robbie Williams: Take The Crown Tour Live

Snímek Robbie Williams: Take The Crow Tour Live je živým přenosem z předposlední zastávky na turné Robbieho Williamse po evropských stadionech. Show bude ŽIVĚ přenášena…(více)
(Robbie Williams: Take The Crown Tour Live) Režie: Russell Thomas, Estonsko, 2013

Robert Vano – Příběh člověka

Projekce dne 5.4. v Aeru je slavnostní veřejná premiéra. Na projekcích v Oku a Světozoru bude po filmu následovat debata s Robertem Vano.https://www.kinoaero.cz/cz/film/9716/RobertVano–Pribehcloveka …(více)
(Robert Vano – Příběh člověka) Režie: Adolf Zika, CZ, 2018

Roberto Devereux | Gaetano Donizetti

Sopranistka Sondra Radvanovsky ztvární v průběhu jediné sezóny všechny tři Donizettiho tudorovské královny. Tento extrémně náročný a ojedinělý počin kdysi proslavil sopranistku Beverly Sills a…(více)
(Roberto Devereux) Režie: David McVicar, USA, 2016

Robin Hood

V řadách vojsk krále Richarda hájí problematickou čest Anglické koruny i bezejmenný lučištník Robin Russell Crowe. Ten se stane očitým svědkem smrti krále při obléhání…(více)
(Robin Hood) Režie: Ridley Scott, USA - GB, 2010

Robinsonův ostrov

Kam nás dovede příběh Robinsona Crusoe, trosečníka na opuštěném ostrově? Možná by jste také chtěli takové dobrodružství zažít, vyzkoušet si jej jen na chvilku, aby…(více)
(Robinsonův ostrov) Režie: Aero, CZ, 2009

Robot-monstrum

Nebyl to jen Ed Wood, kdo v padesátých letech psal dějiny nejhorších filmů všech dob. Režisér Phil Tucker sice nenatáčel své snímky v ženských šatech,…(více)
(Robot Monster) Režie: Phil Tucker, USA, 1953

Roboti, dívenky a monstra se dvěma penisy

Spletitý vesmír japonského anime. Uvádí Kamil Fila. Pro nás je to podivná alternativa, v Japonsku mainstream. V tomto kulturním průmyslu, který si vytváří i svůj specifický typ diváků,…(více)
(Fight Robots, Cute Girls And Creatures With Two Penises) Režie: , , 2000

Rocco

Filmový dokument ROCCO sleduje životní příběh stejnojmenného slavného italského porno herce Rocca Siffrediho. Odhaluje mnohé z jeho bohaté kariéry stejně jako rozebírá hercovo nedávné rozhodnutí…(více)
(Rocco) Režie: Thierry Demaizière, Alban Teurlai, Francie, 2016

Rocco a jeho bratři

Zlatá šedesátá nezačala v Itálii vůbec špatně. Zatímco si Federico Fellini přebíral Zlatou palmu v Cannes za Sladký život, připravoval jeho neméně proslulý kolega Luchino…(více)
(Rocco e i suoi fratelli) Režie: Luchino Visconti di Modrone, I-F, 1960

Rock On!!

Příběh čtyř kamarádů, kteří chtějí uspět ve světě rockové hudby. Hrají sice na svatbách, ale přihlásí se do televizní soutěže a poté, co vyhrají, se…(více)
(Rock On!!) Režie: Abhishek Kapoor, IND, 2008

Rock života

Olda Říha, zakládající člen a šéf skupiny Katapult, v roce, kdy mu zemřeli celoživotní přítel a spoluhráč Jiří "Dědek" Šindelář a tehdejší bubeník Katapultu Karel…(více)
(Rock života) Režie: Jan Gogola ml., CZ, 2010

Rock’n Roll

Tematicky bohatá, vtipná a mrazivá satira na pomezí reality a fikce se dotýká současné posedlosti mládím, obtíží soužití dvou umělců, krize středního věku a mnohého…(více)
(Rock’n Roll) Režie: Guillaume Canet, F, 2017

Rocková hvězda a Mullah

Sonda do nefalšovaného střetu civilizací uvnitř jedné z islámských společností. Film „The Rock Star and the Mullahs“, vyvažující humor, patos i provokaci, chytře využívá diskusi…(více)
(The Rock Star and the Mullahs) Režie: Angus Macqueen, Ruhi Hamid, UK, 2003

Rockstar

Mladý student Janardhan se chce stát světovou celebritou. Je to ale možné bez prožití velké vnitřní bolesti? Zdá se, že by mu mohla pomoci Heer,…(více)
(Rockstar) Režie: Imtiaz Ali, IND, 2011

Rocky

Slavné boxerské drama outsidera, který dostal šanci a zvítězil sám nad sebou. Titulní hrdina, neúspěšný třicetiletý boxer Rocky Balboa, pracuje jako výběrčí dluhů pro místního…(více)
(Rocky) Režie: John G. Avildsen, USA, 1976

Rocky Horror Picture Show

Mladí snoubenci Brad a Janet uvíznou za bouřlivé noci před závorou označující konec cesty. Vzpomenou si, že cestou viděli starobylý hrad a rozhodnou se tam…(více)
(The Rocky Horror Picture Show) Režie: Jim Sharman, GB-USA, 1975

Rocky Horror Picture Show - Otrlý divák

Před návštěvou projekce se seznamte s pokyny pro publikumhttp://www.otrlydivak.cz/rhps/rhpsparticip.html, případně i s dějemhttp://www.otrlydivak.cz/rhps/rhpssynop.html filmu, pokud by vám dělala nepřítomnost českých titulků potíže. Kinematografie má řadu nejrůznějších…(více)
(The Rocky Horror Picture Show) Režie: Jim Sharman, GB - USA, 1975

Rodelinda | Georg Friedrich Händel

Renée Fleming bude protagonistkou opery G. F. Händela v mimořádně úspěšné inscenaci Stephena Wadswortha z roku 2004. Ta diváky zavede do světa barokní virtuozity a…(více)
(Rodelinda) Režie: Stephen Wadsworth, USA, 2011

Rodiče s ručením omezeným

Mladý maďarský pár čeká své první dítě. Lékaři ale po prvních vyšetřeních na kameru mluví o podceněné antikoncepci. Obávají se, že rodiče dítě nezvládnou sami…(více)
(Parents with Limits) Režie: Eszter Nordin, H, 2006

Rodin

V roce 1880 získává Auguste Rodin svou první státní zakázku: Bránu pekel. Žije s Rose, svou odvěkou přítelkyní, ale poznává mladou Camille Claudel, která je…(více)
(Rodin) Režie: Jacques Doillon, F, 2016

Rodina

Videodeník zkoumající to nejintimnější i to nejobecnější. Nemapuje jen politické klima ve vlastní rodině, ale i hranici mezi soukromým a veřejným ve věku internetu. Názorný…(více)
(Rodina) Režie: Apolena Rychlíková, CZ, 2013

Rodina

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádky O makové panence a dělostřelci Praskavcovi, O klukovi z plakátu, Maxipes Fík se vrací, Divoké sny Maxipsa Fíka O…(více)
(Rodina) Režie: , CZ, 2016

Rodina + Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se

Za účasti režisérů Apoleny Rychlíkové a Andrana Abramjana. Rodina
více)
(Rodina + Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se) Režie: Apolena Rychlíková / Andran Abramjan, CZ-, 2013

Rodina je základ státu

Příběh inspirovaný skutečností, soudobé rodinné drama a zároveň netradiční road movie na pozadí dravého kapitalismu. Tak by se dal charakterizovat právě dokončený film cenami ověnčeného…(více)
(Rodina je základ státu) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2011

Rodina k pronájmu

Když si domů pozvete hodinového manžela, aby opravil kapající baterii, nic neobvyklého to není. Japonská firma pana Ryuičiho jde dál. Pronajme vám rodiče, sourozence nebo…(více)
(Rent a Family Inc.) Režie: Kaspar Astrup Schröder, DK, 2012

Rodina Naslepo

10
více)
(Naslepo) Režie: , , 0000

Rodinka Bélierových

Celá rodina Bélierových je hluchoněmá, s výjimkou šestnáctileté Pauly. Dívka je tak pro své rodiče zcela nepostradatelná, jak v každodenním životě, tak především pro chod…(více)
(La Famille Bélier) Režie: Eric Lartigau , F-B, 2013

Rodinná dieta

„Nemůžu si čistit zuby, protože můj kartáček je z plastu,“ říká v dokumentu Johna Webstera jeho mladší syn. Rodina, žijící ve Finsku, se totiž rozhodla,…(více)
(Recipes for Disaster) Režie: John Webster, FIN, 2008

Rodinná oslava

Několikanásobně oceněný dánskošvédský snímek patří zároveň k divácky nejúspěšnějším a obecně nejpřístupnějším dílům Thomase Vinterberga. Psychologické a společenské drama, které se odehrává v luxusní vile…(více)
(Festen) Režie: Thomas Vinterberg , DK - S, 1998

Rodinná pouta

Rodiče mívají svoji pravdu. Ať už se však jedná o představy o synově coming outu nebo odívání zesnulé dcery, občas se jejich názory rozchází s…(více)
(Family Ties) Režie: , , 0000

Rodinná sešlost

Když Wentus Blues Band slaví 20. narozeniny, je to ve velkém stylu: na svoji hvězdnou show do carského divadla v Helsinkách pozvou celou řadu bluesrockových…(více)
(Family Meeting) Režie: Heikki Kossi, FIN, 2007

Rodinné návštěvy

Jeden měsíc strávený v rodinném kruhu může ledaskomu obrátit život vzhůru nohama. To si na vlastní kůži vyzkouší Lili, která se po několika letech vrátí…(více)
(Family Tour) Režie: Liliana Torres, E, 2013

Rodinné prokletí

Režisérka Linda Thorgren, po matce poloviční Kubánka a po otci Švédka, se vypravila na Kubu, kde se zamilovala do Alexise. Láska z Havany vyústila ve…(více)
(Blood Calls You) Režie: Linda Thorgren, S - FIN - N, 2010

Rodinné setkání

Koberce jsou srolovány, nábytek zakryt. Ve velkém hotelu ve švýcarských Alpách skončila hlavní sezona. Prázdnými chodbami zaznívá melancholický zpěv. Po šest týdnů okrádá divadelní režisér…(více)
(Familientreffen) Režie: Sarah Derendinger, CH, 2009

Rodinné štěstí

Eszter, jejího manžela Farkase a jejich pětiletého syna Bruna jedné noci překvapí nenadálá návštěva. Eszteřina sestra Ernella, její muž Albert a dcera Laura se po…(více)
(Ernelláék Farkaséknál) Režie: Szabolcs Hajdu, H, 2016

Rodinné záležitosti / něco z videodeníků

Spíš než o rodinný portrét se režisér Jakub Wagner pokouší o rodinnou inventuru. Se snahou o věcnost, maskující potlačované rozhořčení, popisuje režisérův otec tristní stav…(více)
(Rodinné záležitosti) Režie: Jakub Wagner, CZ, 2014

Rodinný film

Jak se vypořádají s nečekanou svobodou dvě dospívající děti, jejichž rodiče se vydali na plavbu jachtou po oceánu? Co udělá odloučení s dosud perfektně fungující…(více)
(Rodinný film) Režie: Olmo Omerzu, CZ, 2015

Rodinný krb

Antoine Doinel, věk 26 let. Ženatý s Christine, učitelkou hudby. Čekají dítě. Ve svém novém zaměstnání se Antoine setkává s femme fatale, šarmantní japonkou Kyoto,…(více)
(Domicile conjugal) Režie: François Truffaut, F, 1970

Rodinný krb

Jako jediný z naší přehlídky se Tarrův debut nevztahuje k padesátým létům, ale odehrává se v tehdejší současnosti. Ani ne pětadvacetiletý autor jej natočil v…(více)
(Családi tűzfészek) Režie: Béla Tarr, H, 1979

Rodinný podnik | NT Live

Divoké odhalení podnikatelské chamtivosti od držitele ceny Olivier Alana Ayckbourna autora her Můj dům, můj hrad či Neklidná premiéra. A Small Family Business se vrací…(více)
(A Small Family Business) Režie: Adam Penford, GB, 2014

Rodinný přítel

Lichvář Geremia je starý, ohyzdný, ale bohatý. Půjčuje nešťastníkům, kteří to nutně potřebují, a pak peníze cynicky a s ironickou úlisností vymáhá i s vysokými…(více)
(L'amico di famiglia) Režie: Paolo Sorrentino, I-F, 2006

Rodinný přítel + přednáška

Lichvář Geremia je starý, ohyzdný, ale bohatý. Půjčuje nešťastníkům, kteří to nutně potřebují, a pak peníze cynicky a s ironickou úlisností vymáhá i s vysokými…(více)
(L'amico di famiglia) Režie: Paolo Sorrentino, I-F, 2006

Roger Waters The Wall

Roger Waters The Wall je koncertní film, který zachycuje světové turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené…(více)
(Roger Waters The Wall) Režie: Rogers Waters a Sean Evans, GB, 2014

Rogue One: Star Wars Story

Hvězda smrti byla nejničivější zbraní v galaxii, kterou Impérium postavilo, aby potlačilo rebélii a odpor proti nim vzrůstající. Naštěstí se Luku Skywalkerovi podařilo Hvězdu smrti…(více)
(Rogue One: A Star Wars Story) Režie: Gareth Edwards, USA, 2016

Rogue One: Star Wars Story | Future Night

Hvězda smrti byla nejničivější zbraní v galaxii, kterou Impérium postavilo, aby potlačilo rebélii a odpor proti nim vzrůstající. Naštěstí se Luku Skywalkerovi podařilo Hvězdu smrti…(více)
(Rogue One: Star Wars Story) Režie: Gareth Edwards, USA, 2016

Rok 66

Premiéra postapokalyptického filmu Rok 66 studentů FAMO. Po projekci můžete navštívit postapokalytický svět a dozvědět se víc o filmu. Bude…(více)
(Rok 66) Režie: David Král, CZ, 2010

Rok ďábla

TATO PROJEKCE JE KOMBINOVANÝ PROGRAM S KONCERTEM ČECHOMOR UNPLUGGED OD 23:00 ZA SPECIELNÍ CENU 99 KČ, ZA KTEROU MŮŽETE JÍT NA FILM I KONCERT NEBO…(více)
(Rok ďábla) Režie: Petr Zelenka, CZ, 2002

Rok koně

Frontman skupiny Crazy Horse Neil Young složil v roce 1995 hudbu k Jarmuschovu filmu MRTVÝ MUŽ. Při té příležitosti jej požádal, zda by jeho kapele…(více)
(Year of the Horse) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1997

Rok konopí

V roce 2009 byl Janu Hrnčířovi diagnostikován nádor v oku. Aniž dodnes s jistotou ví, zda jde o zhoubný či nezhoubný nález, začal se intenzivně…(více)
(Rok konopí) Režie: Petr Slabý, CZ, 2012

Rok konopí | veřejná premiéra

V roce 2009 byl Janu Hrnčířovi diagnostikován nádor v oku. Aniž dodnes s jistotou ví, zde jde o zhoubný či nezhoubný nález, začal se intenzivně…(více)
(Rok konopí) Režie: Petr Slabý, CZ, 2012

Rok naděje

Filipínským klukům, kteří spí na rušných manilských ulicích na rozložených kartonových krabicích, je pouhých třináct nebo čtrnáct let. Přesto už mají za sebou děsivou minulost. Sexuální…(více)
(A Year of Hope) Režie: Mikala Krogh, DK-NL-RP, 2017

Rolling Stones

Pozoruhodný dokument Martina Scorseseho, který zaznamenává strhující koncert nejslavnější rockové skupiny Rolling Stones, vznikl během dvou večerů na podzim roku 2006 v Beacon Theatre v…(více)
(Shine a Light) Režie: Martin Scorsese, USA - VB, 2007

Rolling Stones: Havana Moon

České titulky má jen dokumentární část.
více)
(Havana Moon - Rolling Stone Live in Cuba 2016) Režie: , , 2016

ROM_ID

Každý mladý člověk stane na rozcestí, kde se musí rozhodnout, co se svým životem. Měl by definovat hodnoty, které chce ctít, a rozhodnout se, co…(více)
(ROM_ID) Režie: Markéta Nešlehová , CZ, 2010

Roma Boys – Příběh lásky

Film se věnuje  zatím opomíjenému tématu romské homosexuality. Toto téma je dosud nezpracované, také z toho důvodu, že zde dochází k silné diskriminaci ze strany vlastní komunity, která…(více)
(Roma Boys) Režie: Rozálie Kohoutová, ČR, 2009

Romance pro křídlovku

Po úspěšných zfilmováních Hrubínovy Srpnové neděle a také jeho novely Zlatá reneta se Vávrovi podařilo adekvátně transformovat náladu a lyrickou jemnost Hrubínovy básnické poémy, která…(více)
(Romance pro křídlovku) Režie: Otakar Vávra, ČSSR, 1966

Romance z temnot

Kanaďan Jacques Drouin je jedním z mála tvůrců na světě, kdo ovládá umění animace tzv. špendlíkového plátna, někdejšího vynálezu Rusa Alexandra Alexeieffa. Více než dva…(více)
(Romance z temnot) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1986

Romane Apsa - Cikánské slzy

V průběhu čtyř ročních období sleduje tento dokument tři generace romské rodiny v jednom východoslovenském ghettu, krátce před vstupem Slovenska do EU. Život matriarchálně definované…(více)
() Režie: Zuzana Brejchá, RAK , 2005

Romeo a Julie | Bolšoj balet

Hudba: Sergej Prokofjev Choreografie: Jurij Grigorovič 2h 45min 1 přestávka …(více)
(Romeo a Julie | Bolšoj balet) Režie: Jurij Grigorovič, RUS, 2013

Romeo a Julie | Branagh Theatre Live

Sezóna přenosů vybraného repertoáru divadelní společnosti Kennetha Branagha z londýnského divadla Garrick pokračuje novým nastudováním Shakespearova srdceryvného příběhu o zakázané lásce. Branagh a jeho tvůrčí…(více)
(Romeo and Juliet | Branagh Theatre Live) Režie: Rob Ashford, Kenneth Branagh , GB, 2016

Romeo a Julie | Charles Gounod

Jedno z nejvýznamnějších operních zpracování nesmrtelného Shakespearova příběhu o milencích z italské Verony, jejichž lásku zabíjí zloba a nenávist znepřátelených rodin. V titulních rolích na…(více)
(Roméo et Juliette) Režie: Guy Joosten, USA, 2007

Romeo a Julie | Charles Gounod

Vittorio Grigolo a Diana Damrau se po úspěchu Manon od skladatele Julesa Masseneta opět setkají na scéně Met, tentokrát v nové inscenaci Gounodovy opery Romeo…(více)
(Roméo et Juliette | Charles Gounod) Režie: Bartlett Sher , USA, 2017

Romeo a Julie | Královský balet Londýn

Přímý přenos
více)
(Romeo and Juliet | Royal Ballet) Režie: Kenneth MacMillan, GB, 2019

Romeo a Julie | Královský balet v Londýně

Abonmá jde zakoupit pouze na pokladnách Bia Oko, Aera a Světozoru.
více)
(Romeo a Juliette) Režie: Kenneth MacMillan, GB, 2015

Romeo a Julie | Royal Opera House | balet

ZÁZNAM | balet ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO OKO, AERO A SVĚTOZOR. Kenneth MacMillan vytvořil současnou interpretaci Prokofjevovy klasické partitury. Jeho verze baletu zdůrazňuje…(více)
(Romeo a Juliet | Royal Opera House | balet) Režie: Kenneth MacMillan, GB, 2015

Romeo a Romeo

Dvacetiletý Lukas objevuje svět dospělosti, noční život gay barů v Kolíně nad Rýnem za doprovodu loajální faghag a každodenní trapné situace, do kterých se dostává…(více)
(Romeos) Režie: Sabine Bernardi, D, 2011

Romeo un Dzuljeta

Působivý dokument zachycuje mladý lotyšský soubor neslyšících při přípravě inscenace Bernsteinova muzikálu West Side Story. Film nachází drama v životech neslyšících mladých mužů a působivě…(více)
(Romeo un Dzuljeta) Režie: Viesturs Kairiss, LIT, 2004

Romové a hudba

Tento hodinový dokument přibližuje romskou hudbu jako ojedinělý fenomén, jehož význam přesahuje hranice jedné komunity. Hlavním aktérem jsou tzv. slovenští Romové, kteří přicházejí do Čech…(více)
(Romové a hudba) Režie: Pavel Marek, CZ, 2007

Rómský dom

Film si klade za cíl poskytnout inspiraci jak Romům, tak neromům. Představuje projekty Romská matka a dítě školka, Sociální byty v Kremnici a Útulek…(více)
(Rómsky dom) Režie: Marko Škop, SR, 2001

Room

Pokoj je pro malého Jacka domovem, ale pro jeho mámu vězením, ve kterém je Starý Nick drží již více než sedm let. Díky odhodlání, vynalézavosti…(více)
(Room) Režie: Lenny Abrahamson, IRL, 2015

ROOTS IN EGO

ROOTS IN EGO aneb Kde se v lidech bere zlo? Žižkov je možná na první…(více)
(ROOTS IN EGO) Režie: Kristina Weiserová, CZ, 2017

Roots Time

Milá hraná komedie s pohádkovými prvky od argentinského režiséra Silvestra Jacobiho, která se odehrává na jamajském venkově. Jah Bull a Baboo jsou dva stárnoucí přívětiví…(více)
(Roots Time) Režie: Silvestre Jacobi, JAM, 2006

Ropná pole Doly Hurikány

Road movie, v němž se klasické téma hledání identity změní v paradox. Salpa je zmatený hledač, který cestuje s primitivní rybou. Na konci jeho cesty…(více)
(Oilfields Mines Hurricanes) Režie: Fabian Altenried, D, 2014

Ropovod v sousedství

Ekonomicko–politický svět uzavřel dohodu o stavbě ropovodu. Jedním z uzlů, kterým má potrubí vést, je malá horská vesnička v Gruzii, v neposkvrněném údolí Borjomi, známém…(více)
(Un dragon dans les eaux pures du Caucase) Režie: Nino Kirtadzé, FRA, 2005

Ropovod v sousedství

Ekonomicko–politický svět uzavřel dohodu o stavbě ropovodu. Jedním z uzlů, kterým má potrubí vést, je malá horská vesnička v Gruzii, v neposkvrněném údolí Borjomi, známém…(více)
(Un dragon dans les eaux pures du Caucase) Režie: Nino Kirtadzé, FRA, 2005

Rosa a Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství

První školní den. Děti líčí zážitky z prázdnin. Zcestovalý spolužák se vysmívá Rose a Daře, že strávily prázdniny u babičky s dědou. Ale ukáže se,…(více)
(Rosa a Dara a jejich velké prázdninové dobrodružství) Režie: Martin Duda, CZ, 2015

Rosemary má děťátko

Americký tisk přijal tento psychothriller se superlativy. Srovnával Polanského s Hitchcockem a dokonce se objevil i názor, že Polanski mistra hororového žánru překonal. Příběh filmu…(více)
(Rosemary´s Baby) Režie: Roman Polanski, USA, 1968

Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtvi | NT Live

Hvězdný Daniel Radcliffe titulní role v sérii Harry Potter, Žena v černém se představí po boku Joshuy McGuirea The Hour, NT Live: Omyly jedné noci…(více)
(Rosencrantz & Guildenstern Are Dead | NT Live) Režie: David Leveaux, GB, 2017

Rosie

Čtyřicetiletý spisovatel Lorenz prochází tvůrčí krizí a ani osvědčené sbírání inspirace v berlínských darkroomech nepomáhá. Zabrat mu dává i neutěšený osobní život. Jednoho dne…(více)
(Rosie) Režie: Marcel Gisler, CH, 2013

Rosto A.D kompilace

Rosto je respektovaný holandský umělec žijící v Amsterodamu, kde založil Studio Rosto A.D – produkční společnost, animační studio a ateliér. Do povědomí veřejnosti se Rosto…(více)
(Rosto A.D kompilace) Režie: Rosto, , 0000

Rošťáci

Kultovní rodinná zábava a vrchol hollywoodské produkce 80. let od režiséra Richarda Donnera Superman a producenta Stevena Spielberga. Dobrodružný příběh klukovské party z malého přímořského…(více)
(The Goonies) Režie: Richard Donner, USA, 1985

Roura

Snímek režiséra Ristearda O'Domhnailla je strhujícím záznamem čtyřletého nerovného boje obyvatel irské rybářské vesnice Rossport s firmou Shell. Ta v přilehlém moři narazila na ložiska…(více)
(The Pipe) Režie: Risteard O Domhnaill, IRL, 2010

Roura - veřejná premiéra

O Evropě moderní doby. O dvou stránkách nebo spíše extrémech tohoto kontinentu. Popisuje Evropu, která se rozpíná od odlehlých dálav věčné zimy na ruské Sibiři…(více)
(Truba) Režie: Vitalij Manskij, RUS - D - CZ, 2013

Route 66 - Mainstreet U.S.A.

Dvakrát ročně se vydávají čeští a slovenští motoristé přes oceán, aby si splnili svůj velký životní sen. Tím snem není nic menšího, než čtyři tisíce…(více)
(Route 66 - Mainstreet U.S.A.) Režie: Tomáš Zindler, CZ, 2010

Route 66 Revisited!

Každý, kdo někdy projel nejslavnější silnici světa, je ochoten odpřisáhnout, že se dříve nebo později na Route 66 rozhodně vrátí. Stručně řečeno – jedna jízda…(více)
(Route 66 Revisited!) Režie: Tomáš Zindler, CZ, 2014

Routes

Britský DJ se vydává na cesty po americkém Jihu, kde chce dokumentovat stepování jako formu společenské interakce a připlete se rovnou do cesty hurikánu.…(více)
(Routes) Režie: Alex Reuben, VB, 2007

Rover

Je to už deset let, co zkolaboval společenský pořádek, jak ho známe. To však neznamená, že je rozkladu konec. O tom, že může být ještě…(více)
(The Rover) Režie: David Michôd, AUS, 2014

Roxanne

Krátkometrážní dokumentární film o britské dospívající dívce, která se protlouká pubertou, zároveň se ale snaží vypořádat se strašlivou minulostí.…(více)
(Roxanne) Režie: Veronika Mikalová, CZ, 0000

Rozbitý svět

Skunk je 11 let, je diabetička a je dost cool. Letní prázdniny právě začaly a její dny jsou plné bezstarostných nadějí. Pak ale pan Oswald,…(více)
(Broken) Režie: Rufus Norris, GB, 2012

Rozbouřená obloha

Autobiografický dokument, který je do filmu přeneseným deníkem, esejí i poémou jednoho života. Režisér Rachid B. v strhujícím otevřeném monologu vypráví o svém dětství, cestě…(více)
(Ciel en Bataille) Režie: Rachid B., F-CH, 2011

Rozdělené státy americké

Snímek zachycuje americké turné slovinské postavantgardní kapely Laibach. Koncerty probíhaly v roce 2004 v době prezidentských voleb, v nichž podruhé zvítězil George Bush. První z…(více)
(Razdruzene drzave Amerike) Režie: Saso Podgorsek, SLO, 2006

Rozehraj své město

Jednou z nejúspěšnějších počítačových her poslední doby se stal Minecraft, v němž hráči staví z 3D bloků virtuální světy. Fenoménu propadl i jedenáctiletý syn švédského…(více)
(Gaming the Real World) Režie: Anders Eklund, S, 2016

Rozervaná objetí

Slavný španělský režisér se tentokrát otřel o žánr film noir, který ale přetváří zcela podle sebe v příběhu slepého scénáristy Harryho Cainea, jenž v minulosti…(více)
(Los Abrazos Rotos) Režie: Pedro Almodóvar, E, 2009

Rozezlení

Dokument vydává svědectví o tom, jak se idealističtí umělci a konzervativní obyvatelé současných Lidic ocitli ve sporu o způsob uctívání válečné tragédie. Zkresluje fiktivní audiodrama…(více)
(Rozezlení) Režie: Martin Dušek, CZ, 2013

Rozhovor s nepřítelem

Drsnou zasněženou krajinou vede německý voják svého zajatce na smrt. Podaří se partyzánovi nepravděpodobný útěk, aniž by skončil s kulkou v týle? Režisér Lančarič ozvláštnil…(více)
(Rozhovor s nepriateľom) Režie: Patrik Lančarič, SK, 2007

Rozhovory s mým zahradníkem

Úspěšný malíř opouští Paříž, aby se vrátil na venkov uprostřed Francie, kde se před více než padesáti lety narodil. Dům, neobývaný od smrti rodičů, obklopuje…(více)
(Dialogue avec mon jardinier) Režie: Jean Becker, FR, 2007

Rozchod Nadera a Simin

Projekci filmu v pátek 13. února 2015 osobně uvede a po filmu bude s diváky diskutovat herečka Leila Hatami. Film vypráví příběh manželů, kteří stojí…(více)
(Jodaeiye Nader az Simin) Režie: Asghar Farhadi, IR, 2011

Rozjeď to, stoupej a křič

Je radost točit celovečerní dokument o někom tak energickém, činorodém a překypujícím fantazií, jako je David Byrne. Když režisér Jonathan Demme živě zachytil jeho bývalou…(více)
(Ride, Rise, Roar) Režie: David Hillman Curtis, USA, 2009

Rozkoš

Posedlost láskou, posedlost uměním, posedlost originalitou, posedlost napodobováním, posedlost úspěchem, posedlost penězi a...posedlost sám sebou. Každá posedlost nás dříve či později dovede k zániku, pokud…(více)
(Rozkoš) Režie: Jitka Rudolfová, CZ, 2013

Rozkoš v oblacích

Děj nejnovější komedie Pedra Almodóvara se odehrává v letadle mířícím do Mexika. Někde nad Mexickým zálivem se letadlo porouchá a pilotům, letušákům i pasažérům nezbývá,…(více)
(Los amantes pasajeros) Režie: Pedro Almodóvar, E, 2013

Rozkvetlá dílna

Pohádky: Přírodopis v cylindru, Masožravá Julie, Čtyřlístek a salší pohádky nás dneš čekají v posledním programu v této sezóně. Pokračovat budeme…(více)
(Rozkvetlá dílna) Režie: , CZ, 2016

Rozmarné léto

Projekci v rámci FilmŠejku připravuje gymnázium PORG, hostem projekce bude filmový kritik a publicista Vojtěch Rynda. Studentské vstupné 30 Kč, standardní vstupné 90 Kč. Ospalou maloměstskou…(více)
(Rozmarné léto) Režie: Jiří Menzel, ČR, 1967

Rozpolcený

Kevin James McAvoy má nejméně 23 odlišných osobností. Jednoho dne unese za denního světla tři dívky. Zatímco jsou dívky drženy v zajetí, přicházejí na to,…(více)
(Split) Režie: M. Night Shyamalan, USA, 2016

Rozpomínání

Jsou Češi šťastní? Jaké mají ideály, hodnoty a vztahy? Zajímají se o politiku? Tyto a podobné otázky se rozhodl položit režisér Ivan Vojnár náhodným kolemjdoucím,…(více)
(Rozpomínání) Režie: Ivan Vojnár, Česká republika, 2006

Roztočená premiéra - přehlídka filmů dětského studia Anima Roztoč

Dětské studio Anima Roztoč uvádí krátké animované filmy, které vznikly v průběhu školního roku 2015/2016 v zázemí ateliéru sdružení Roztoč v Roztokách u Prahy. Své…(více)
(Roztočená premiéra) Režie: , CZ, 2014

Roztodivné rostliny

Pohádky: Dnešnímu pásmu pohádek vévodí Masožravá Julie. Kromě toho navštívíme ještě například Kouzelný sad a…(více)
(Roztodivné rostliny) Režie: , CZ, 2013

Rozumné řešení

Erland a jeho nejlepší kamarád SvenErik žijí v malém průmyslovém městě na severu Švédska, oba jsou šťastně ženatí a spokojení. Ve volném čase vede Erland…(více)
(Det enda rationella) Režie: Jörgen Bergmak, S - D - I - FIN, 2009

Rozzlobený mnich: úvaha o Tibetu

Tibet je možná mystickou střechou světa osídlená osvícenými mnichy, ale jeden z nich do této představy úplně nezapadá: Gendun Choephel, toulavý mnich, který opustil klášterní…(více)
(Angry Monk: Reflections On Tibet) Režie: Luc Schaedler, CH, 2005

Ruce pryč od Mississippi

Konečně prázdniny Desetiletá Emma vyráží plná radostného očekávání k babičce Dolly na venkov. Tam se ale dovídá, že soused Klipperbusch nedávno zemřel. Jeho jediný žijící příbuzný,…(více)
(Hände weg von Mississippi) Režie: Detlev Buck, NĚM, 2007

Rudá duše

Na konci osmdesátých let považovalo Stalina za velkého člověka a hrdinu 8 procent Rusů. Podle aktuálních průzkumů dnes toto číslo činí 52 procent. Co dnešní…(více)
(The Red Soul) Režie: Jessica Gorter, NL, 2017

Rudá mašina

Když na olympiádě v roce 1980 vyhrál americký hokejový tým nad sovětským, mluvilo se o tzv. zázraku na ledě. Američané dokázali porazit legendární sovětské hokejisty,…(více)
(Красная армия) Režie: Gabe Polsky, USA-RUS, 2014

Rudé slunce

Westernová parodie a feministický snímek zároveň. Kultovní film žádný jiný film natočený koncem 60. let nezosobňuje takovým způsobem životní pocit generace 68. Liknavost, osvobození…(více)
(Rote Sonne) Režie: Rudolf Thome, BRD, 1969

Rudý kapitán

Příběh se odehrává v horkém létě roku 1992, půl roku před rozdělením Československa. Mladý detektiv Richard Krauz se dostává k novému případu – na hřbitově…(více)
(Rudý kapitán) Režie: Michal Kollár, CZ-SK-PL, 2016

Ruhr

James Benning se více než čtyřicet let zaměřuje na zachycení a pozorování míst a času. V dlouhých minimálně střihových záběrech ukazuje své vize a úžasy…(více)
(Ruhr) Režie: James Benning, D, 2009

Rukojmí

Na letišti v Rize přistane unesené letadlo. Sedmiletý Tom, který cestuje sám, se chce o zemi, ve které se neplánovaně ocitl, dozvědět co nejvíce a…(více)
(Kilnieks) Režie: Laila Pakalnina, LOT - EST - SVN, 2006

Rukopisy nehoří

Dva muži pověření úkolem zabít člověka a naaranžovat to jako sebevraždu jsou donuceni na poslední chvíli změnit plány. Šokující a zároveň odvážný thriller Rukopisy nehoří…(více)
(Dastneveshteha nemisoozand) Režie: Mohammad Rasoulof, IR, 2013

Rula, Ticho, Čumba Ladislav, Doc. Karel Floss a další hrdinové našich demonstrací v roce 2007

Básník Ticho přemítá v pražské kavárně. V Praze se scházejí shromáždění na podporu umístění amerického radaru stejně jako demonstrace proti němu. Po rozpravě s amatérským…(více)
() Režie: Helena Všetečková, ČR, 2007

Rumba

Fiona a Dominique, učitelé na venkovské škole, jsou moc zamilovaní. Spojuje je také vášeň pro latinské tance. Během víkendů objíždějí regionální soutěže a zaplňují dům…(více)
(Rumba) Režie: D. Abel - F. Gordon, B - F, 2007

Rumový deník

Rok 1960. Paul Kemp Johnny Depp je novinář na volné noze píšící pro krachující plátek kdesi v Karibiku. Chce si vydobýt své místo na slunci,…(více)
(The Rum Diary) Režie: Bruce Robinson, USA, 2011

Run

Tom a Georgie žijí koncem 70. let se svým ovdovělým otcem v konzervativním městě u pláže. Truchlící otec je postrachem domova, ale oni pochopí, že…(více)
(Run) Režie: Mark Albiston , NZ, 2007

Rusalka | Antonín Dvořák

Renée Fleming Rusalka, Emily Magee Cizí kněžna, Dolora Zajick Ježibaba, Piotr Beczala Princ, John Relyea Vodník Renée Fleming se představí v…(více)
(Rusalka | Antonín Dvořák) Režie: Otto Schenk, USA, 2014

Rusalka | Antonín Dvořák

V roli Rusalky si Kristine Opolais vydobyla první mezinárodní uznání. Novou inscenaci Dvořákovy pohádkové opery o Rusalčině tragickém osudu vytvořila Mary Zimmerman a řídit ji…(více)
(Rusalka | Antonín Dvořák) Režie: Mary Zimmerman, USA, 2017

Ruská rodová škola

Film Ruská rodová škola zachycuje zcela nový přístup ke vzdělávání na všech stupních. Škola je internátní a nachází se na úpatí Kavkazu. Vznikla jako vládní…(více)
(Ruská rodová škola) Režie: Viliam Poltikovič, ČR, 2007

Ruská ruleta

Sébastien, dvacetiletý mladík, opravuje střechu na domě kdesi v zapadlém koutě na pobřeží. Majitel domu tragicky zemře na předávkování, právě když dostal zvláštní nabídku jak…(více)
(13 Tzameti) Režie: Géla Babluani, FRA-GRU, 2005

Ruský datel

Neblaze proslulá jaderná elektrárna nebyla jediným strategickým objektem v Černobylu. Nedaleko se nacházela i obří konstrukce radiolokačního systému Duga, který měl sledovat starty raket na…(více)
(The Russian Woodpecker) Režie: Chad Gracia, GB-UA-USA, 2015

Rusty Lake: Paradox

Rusty Lake uvádí svůj první krátký film, který je natočen v České republice. Bude to jedinečná příležitost zahrát si novou hru a setkat se s…(více)
(Rusty Lake: Paradox) Režie: , CZ, 0000

Růžové sny

Pošťák Jakub je bláznivý mladík s odstávajícíma ušima, který na svém kole brázdí vesnici a ve vaně šplouchá ploutvemi na svých nohách. Jeho dívka Jolanka…(více)
(Ružové sny) Režie: Dušan Hanák, CSSR, 1976

Růžoví plameňáci

Festival otrlého diváka letos slaví deset let a rozhodl se k ouroborovskému tahu: k narozeninám sám sobě nadělí snímek, který stál u jeho vlastní kolébky.…(více)
(Pink Flamingos) Režie: John Waters, USA, 1972

Růžový kavalír | Richard Strauss

Hlavními tématy Straussovy opery s komickým dějem jsou láska a intriky ve Vídni osmnáctého století. V roli maršálky kněžny z Werdenbergu se představí Renée…(více)
(Der Rossen Kavalier) Režie: Nathaniel Merrill, USA, 2010

Růžový kavalír | Richard Strauss

Nový Růžový kavalír v režii Roberta Carsena, jehož Falstaff slavil při své premiéře v Met v roce 2013 velký úspěch, nahrazuje v Metropolitní opeře inscenaci…(více)
(Der Rosenkavalier | Richard Strauss) Režie: Robert Carsen, USA, 2017

Ryba, kterou jím

Oceán působí jako nekonečný – a podněcuje iluzi, že stejně takové jsou jeho zdroje. Kvůli nadměrnému, neregulovanému rybolovu a rostoucímu apetitu lidí po celém světě…(více)
(The Fish on My Plate) Režie: Neil Docherty, USA, 2017

Rybí dítě

Lucía Puenzová patří mezi režisérskou špičku současného argentinského filmu. Ve svém zatím druhém snímku, který doposud nebyl v Čechách uveden, vypráví příběh prodchnutý legendou o rybím dítěti. Dívka Lala…(více)
(El niño pez) Režie: Lucia Puenzo, E - F - RA, 2008

Rybí pohádky

Pásmo českých animovaných pohádek o rybách a rybkách:
více)
(Rybí pohádky) Režie: různí, CZ, 0000

Rybka a kočka

Film Rybka a kočka je pokus o zachycení rafinovaného příběhu jediným nepřerušovaným záběrem. Tomuto filmu se dostalo nadšeného přijetí na mnoha mezinárodních festivalech. Vysoce originální…(více)
(Mahi va gorbeh) Režie: Šahram Mokrí, IR, 2013

Rybolidi

Mořští lidé žili původně v oceánu. Jenže ten byl už tak znečištěný, že ho museli opustit a vydat se na pevninu. Azyl jim nabídl premiér…(více)
(Merfolk) Režie: Rory Waudby-Tolley, GB, 2012

Ryby, rybky, rybičky

15:00 Film: Rybí pohádkyvíce)
(Ryby, rybky, rybičky) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Rychlé pohyby očí

Výraznému autorskému snímku Radima Špačka 1973, s nímž si čeští recenzenti nevěděli rady a udělili mu tzv. Plyšového lva 1998, ocenil Andrej Stankovič svou vlastní…(více)
(Rychlé pohyby očí) Režie: Radim Špaček, CZ, 1998

Rychlost - hledání ztraceného času

Také nemáte dost času na svou rodinu, přátele, koníčky a připadá vám, že svůj život nežijete tak, jak byste si přáli? Pocit věčného „nestíhání“ a…(více)
(Speed - In Search of Lost Time) Režie: Florian Opitz, D, 2012

Rychlý běžec

Kanadský snímek Zachariase Kunuka Rychlý běžec je zajímavým důkazem toho, jak se v globalizované společnosti může prosadit dílo, jež je způsobem svého vzniku značně výlučné.…(více)
(Atanarjuat) Režie: Zacharias Kunuk, CDN, 2001

Ryšavý, Glanc a další Slepí Gulliveři o současném Rusku

Setkání s předním českým rusistou, profesorem několika západoevropských univerzit Tomášem Glancem, který přijede do Prahy s přednáškou "Co zmůže umění? Artefakty a jejich neobvyklé kontexty…(více)
(Ryšavý, Glanc a další Slepí Gulliveři o současném Rusku) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2017

Rytířská dílna

Pohádka: Princ Bajaja loutková pohádka Jiřího Trnky. Program po filmu: Kdo je to rytíř? Není to ledajaký člověk s mečem a…(více)
(Rytířská dílna) Režie: , CZ, 2012

Rytířské dobrodružství

Povídání o statečných rytířích, krásných koních, unesených princeznách a zlých dracích. Podíváme se, jak vypadá jeden den ze života takového rytíře. Jaké to je nosit…(více)
(Rytířské dobrodružství) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Rytmus

Klasická perla svého žánru – Manav a Mansi jsou do sebe zamilovaní, ale jejich rodiny lásce mezi nimi nepřejí. Zatímco pro Mansi je to výzva ke…(více)
(Taal) Režie: Subhash Ghai, IND, 1999

Rytmus svobody

Hudba a svoboda jsou spojeny tisíci příběhů. Dokument s podtitulem Jak svrhnout totalitní režim pomocí domácího zesilovače rekapituluje, jak v Polsku posilovala rocková hudba pocit…(více)
(Zew wolności) Režie: W. Slota - L. Gnoiński, PL, 2010

Rytmus vesnice Wulu

Ve východní hornaté části Tchajwanu leží vesnice Wulu. Její domorodí obyvatelé jsou proslulí hlavně svou netypickou muzikální kulturou. Stejně jako v každém tradičním společenství i…(více)
() Režie: Wang Chung-shung, Taiwan, 2003

Rýže z Beninu, rýže budoucnosti

Rodinná hospodářství, především pak ta, která se zaměřují na pěstování rýže, jsou neodmyslitelně spjata s ekonomikou venkovských oblastí. V kontextu značného kolísání cen tak představují…(více)
(Riz du Benin, Riz de demain) Režie: Félix Vigné, DY, 2012

Rýžový terorista

Před deseti lety na Tchajwanu začaly vybuchovat bomby vyrobené z rýže. Muž jménem Yang Juumen sedmnácti expolozemi ostře protestoval proti dopadům aktivit Světové obchodní organizace…(více)
(Bai mi zha dan ke) Režie: Cho Li, RC, 2014

Řachanda

Pohádka o jedné rozmazlené princezně a dvou kamarádech, kteří se neživí vždycky úplně poctivě. Když se tahle trojice ocitne shodou okolností v kouzelném Černém lese,…(více)
(Řachanda) Režie: Marta Ferencová, CZ, 2016

Řečník

Řečník je současné drama o odvaze, odpuštění a lásce. Postavou malý a pokorný Saili žije prostý život s milovanou ženou a dcerou v izolované tradiční…(více)
(O le tulafale) Režie: Tusi Tamasese , NZ, 2011

Řeka mění směr

Kambodžská filmařka Kalyanee Mam se vrací do rodné země, aby ve svém režijním debutu zachytila současnost, která se rychle mění. Moderní společnost ovlivňuje zejména tradiční…(více)
(A River Changes Course) Režie: Kalyanee Mam, K - USA, 2013

Řeka trávy

Projekci 21. dubna v 18:30 v kině Světozor doprovodí skype Q&A s režisérkou, které moderuje umělecký ředitel festivalu v Locarnu, Carlo Chatrian. Film nazvaný podle…(více)
(River of Grass) Režie: Kelly Reichardt, USA, 1994

Řekněte jaru, ať letos nepřichází

Na konci roku 2014 se z válkou zbídačeného Afghánistánu stáhla většina koaličních vojáků. Bezpečnost v zemi nyní zajišťuje především afghánská národní armáda. Mizerně vycvičená a…(více)
(Tell Spring Not to Come This Year) Režie: Saeed Taji Farouky, Michael McEvoy, GB, 2015

Řekni amen

V roce 1962 přišli z Maroka do Jeruzaléma Masud a Aliza Deriovi. Tam si vybudovali nový domov a početnou, soudržnou rodinu se silnou vírou, nezměnitelnými…(více)
(Tagid Amen) Režie: David Deri, IZR, 2005

Řetěz

„Perfektní ukázka pravého filmu ve správný čas. Přišel ve chvíli, kdy diváci byli již unaveni romantickým manýrismem a obraceli se k mnohem realističtějším tématům každodenního…(více)
(Zanjeer) Režie: Prakash Mehra, IND - USA, 1973

Řezník

Po kontroverzním uvedení v soutěžní sekci loňského Fresh Film Festu a nadšeném přijetí na světových žánrových festivalech přichází skandální snímek prověřit žaludky a míru únosnosti…(více)
(Dosalča) Režie: Kim Džin-won, KOR, 2007

Říjen

Mlčenlivý zastavárník Clemente není kvůli profesi, kterou zdědil po otci, mezi lidmi příliš oblíben. Jeho nevzrušivě plynoucí a pohodlně monotónní život jednoho dne naruší novorozeně,…(více)
(Octubre) Režie: Daniel Vega, Diego Vega, PE, 2010

Říjen listopad

Půvabná Sonja je úspěšnou filmovou herečkou. Se svou rodinou se kvůli pracovnímu vytížení vídá jen zřídka, ovšem když se dozví o zhoršujícím se stavu svého…(více)
(Oktober November) Režie: Götz Spielmann, A, 2013

Říjnové nápady

Pohádky: Podzim přichází i do dnešních pohádek. Podíváme se na Pohádky z hor, setkáme se s Krakonošem, hajným Robátkem, Rumcajsem i…(více)
(Říjnové nápady) Režie: , CZ, 2015

Říkejme tomu karma

Říkejte tomu karma je sugestivní příběh podle pravdivých událostí o mladém tibetském mnichovi Gyaltenovi Rinpocheovi, kterého jeho mistr poslal ze zapadlé horské vesnice na 1500…(více)
(Call It Karma) Režie: Geoff Browne, CAN, 2004

Říkejte mi Kubrick

Film, natočený podle skutečné události, líčí činy Angličana jménem Alan Conway, který se v 90. letech po několik týdnů vydává za režiséra Stanleyho Kubricka. Protože…(více)
(Colour Me Kubrick: A True...ish Story) Režie: Brian W. Cook, GB-F, 2005

Říkejte mi Kuchu

Být v Ugandě gayem, lesbou, bisexuálem či trans je ve třetím tisíciletí doslova o život. Místní náboženští vůdci inspirovaní americkými evangelíky podněcují nenávistnou hysterii a…(více)
(Call Me Kuchu) Režie: K. F. Wright - M. Zouhali-Worrall, USA, 2012

Říkejte mi Marianna

Marianna se narodila jako Wojtek, dětství prožila v komunistickém Polsku, dospělý život s manželkou Kasiou a dvěma dětmi už ve svobodném režimu. Vnitřní nesvobody a…(více)
(Mów mi Marianna) Režie: Karolina Bielawska, PL, 2015

Řím

Film můžeme vnímat v určitém dějovém propojení s Amarcordem, na nějž Roma jako by volně navazovala. Fellini v holdu „věčnému městu“, jímž putuje po stopách vlastního…(více)
(Roma) Režie: Federico Fellini, IT - F, 1972

Říšská dálnice

"Vždyť postavil dálnice." To se ještě dnes v dobrém říká o Adolfu Hitlerovi. Dokumentární film Hartmuta Bitomskeho boří na základě mnoha dokumentů většinu legend, například,…(více)
(Reichsautobahn) Režie: Hartmut Bitomsky, NĚM, 1985

Řízení z moci úřední

Mexický pár dvou mužů se rozhodne vzít. V některých částech jejich země, která je federativní republikou, by to nebyl žádný problém. Jenže co když se…(více)
(No Dress Code Required) Režie: Cristina Herrera Borquez, MEX, 2016

 

English

Mojekino.cz