Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


I Am Bolt

Záznam
více)
(I Am Bolt) Režie: Benjamin Turner, Gabe Turner , USA, 2016

I am fishead - Ryba smrdí od hlavy

Je obecně známo, že naše společnost má strukturu pyramidy. Hrstka lidí na vrcholku vytváří podmínky pro ty dole. Co jsou tito lidé zač? Můžeme je…(více)
(I am fishead) Režie: M. Votruba - V. Dejčmar, CZ, 2011

I dva jsou rodina

Vtipný a nonšalantní Samuel Omar Sy si užívá bezstarostný život na francouzské Riviéře. Jednoho dne ho však navštíví víkendový flirt Kristin Clémence Poésy a oznámí…(více)
(Demain tout commence) Režie: Hugo Gélin, F-GB, 2016

I Had Nowhere to Go

Tento film často neukazuje žádné obrazy, a není chybou, pokud při jeho sledování uvidíte prázdné plátno. Dvacáté století zrodilo miliony uprchlíků, emigrantů a lidí bez…(více)
(I Had Nowhere to Go) Režie: Douglas Gordon, D, 2017

I Hate Luv Stories

Filmová architektka Simran zbožňuje bollywoodské romantické filmy a to tak moc, až se její vlastní život začne takovému filmu podobat. Má vysněnou práci, dokonalého přítele Raje; její…(více)
(I Hate Luv Stories) Režie: Punit Malhotra, IND, 2010

I jako Indie

Indický lékař Jaš Pal Suri nebyl jediný, kdo v šedesátých letech odešel do Velké Británie za lepším uplatněním. Manželka s dcerou šly s ním, ale…(více)
(I for India ) Režie: Sandhya Suri, ITÁ - NĚM, 2005

I kdyby se provinila...

Za zvuků Marseillaisy přihlížíme průvodům oslavovaných osvoboditelů, ale také krutosti a pomstychtivosti, které se někde projevovaly vyháněním Němců, jinde veřejným stříháním vlasů ženám, jež se…(více)
(Eut-elle été criminelle...) Režie: Jean-Gabriel Périot, FRA, 2005

I LOVE SVĚTOZOR

více)
(I ♥ SVĚTOZOR) Režie: Světozor&Aero&Aerofilms Team, ČR, 2007

I MY potřebujeme znát svá práva

Portus Praha, o. s. , uvádí premiéru filmů o právech lidí s mentálním postižením, které vznikly v rámci kampaně "I MY potřebujeme znát svá práva." …(více)
(I MY potřebujeme znát svá práva) Režie: Various, ČR, 2007

I’dentity + Will This Change? + Mitraa

více)
(I’dentity + Will This Change? + Mitraa) Režie: various, , 0000

I'm Not There

Bob Dylan je bezpochyby jedním z nejvlivnějších umělců současnosti. Nejde jen o to, že jeho písně vyhledávají posluchači několika generací; mnozí z nich mají sklon…(více)
(I am Not There) Režie: Todd Haynes, USA - DE, 2007

Iberia

Oslavovaný režisér Carlos Saura požádal nejslavnější španělské herce, tanečníky a zpěváky, aby vystoupili v představení na počest skladby “Iberia” skladatele Isaaka Albénize, která oslavila sté…(více)
(Iberia) Režie: Carlos Saura, ŠPA - FRA, 2005

Ida

Než se osmnáctiletá novicka Anna stane jeptiškou, musí navštívit svou jedinou žijící příbuznou Wandu, o jejíž existenci neměla dosud ani tušení. Ukazuje se, že teta…(více)
(Ida) Režie: Pawel Pawlikowski, PL, 2013

Idealista

Studená válka, jaderné zbraně a tajné dohody mezi mocnostmi ve strhujícím thrilleru z novinářského prostředí. V roce 1968 došlo poblíž dánské základny v Thule v Grónsku…(více)
(Idealisten) Režie: Christina Rosendahl, DK, 2015

Ideální škola v Oku

15:00 pohádka: Mach a Šebestová k tabuli
více)
(Ideální škola v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

IDENTITA: Workshop s Oskabright Film Festival

Matthew Hellet je mladý muž s mentálním hendikepem a autor několika filmů, který se aktivně angažuje v řídícím výboru filmového festivalu OskaBright. Do Prahy přijede…(více)
(IDENTITA: Workshop s Oskabright Film Festival) Režie: Matthew Hellet, GBR, 2008

Idioti

Skupina mladých lidí se rozhodne reagovat na okolní nekreativní a maloměšťáckou společnost životem v komunitě, kde se můžou chovat jako idioti. Jejich hlavní aktivitou se…(více)
(Idioterne) Režie: Lars von Trier, DK - F - I - NL, 1998

Idioti a andělé

Snímek nabitý osobitým stylem kresby s deformující perspektivou ukazující pitoreskní svět autora v subjektivní a nezaměnitelné podobě. Konzistentní styl a velmi náročná ručně kreslená animace…(více)
(Idiots and Angels) Režie: Bill Plympton, USA, 2008

Idlewild

Městečko Idlewild ve státě Georgia. Ospalý americký Jih a k tomu dobová atmosféra tehdy všudypřítomné prohibice. Tady se v sousedství dalších baráků krčí hudební klub,…(více)
(Idlewild) Režie: Bryan Barber, USA, 2006

Idomeneo | Wolfgang Amadeus Mozart

James Levine bude řídit orchestr Metropolitní opery v obnovené inscenaci Mozartova Idomenea, která se na jeviště vrací po více než deseti letech. Děj opery je…(více)
(Idomeneo | Wolfgang Amadeus Mozart) Režie: Jean-Pierre Ponnelle, USA, 2017

If You Knew How Beautiful It Is Here

Hannes Muck, velitel stanice ve vzdálené bývalé těžební komunitě, zná mrtvoly pouze z doby, kdy býval mladým dopravním policistou – a samozřejmě z televize. Takže…(více)
(Wenn du wüsstest, wie schön es hier ist) Režie: Andreas Prochaska, A-F, 2014

If You Were Me

Většina podobných projektů, kdy producent vytvoří celovečerní film ze směsky krátkých titulů populárních režisérů, vykazuje značnou míru tematické roztříštěnosti a často není zřejmé, proč je…(více)
(Yeo seot gae ui si seon) Režie: Jeong Jae-eun, Park Kwang-su, ParkChan -wook, Park Jin-pyo, Park Kwang-su, Yeo Kyun-dong, Yim Soon-rye, Korea, 2003

Ifigenie na Tauridě | Ch.W. Gluck

Susan Graham a Plácido Domingo v hlavních rolích Gluckovy moudré a elegantní interpretace tohoto řeckého mýtu. V promyšlené inscenaci Stephena Wadswortha, která měla premiéru již…(více)
(Iphigénie en Tauride) Režie: Stephen Wadsworth, USA, 2011

Iggy Pop – live in Basel 2015

Důvod proč mnozí považují Iggyho Popa za kmotra punku je ten, že každá minulá i současná punková kapela má vědomě či nevědomě „vypůjčenu" jednu nebo…(více)
(Iggy Pop – live in Basel 2015) Režie: Roli Bärchlocher, CH, 2015

Ich bin Enric Marko

Bývalý předseda Sdružení válečných zajatců Enric Marco je protagonistou dva roky starého skandálu, který zahýbal celým Španělskem. Marco se po léta vydával za vězně z koncentračního tábora. Všechna utrpení,…(více)
(Ich bin Enric Marko) Režie: S.Fillol - L. Vermal, E, 2009

Ikarie XB 1

Je 2. polovina 22. století a kosmická loď Ikarie XB 1 putuje k Alfě Centauri za průzkumem mimozemských forem života. Její posádka, složená z vědeckých…(více)
(Ikarie XB 1) Režie: Jindřich Polák, CZ, 1963

Ikarus

Před více než čtyřiceti lety utekl Marcel ze Španělska před vojenskou službou. Svůj eden našel v Latinské Americe přímo v lůně kostarického deštného lesa, kde…(více)
(Ícaros) Režie: Pedro Gonzalez-Rubio, F-MEX, 2015

Il Trittico | Royal Opera House

V londýnské Královské opeře byl po téměř padesáti letech znovu nastudován celý Pucciniův Triptych, sestávající ze skladatelových jednoaktovek Plášť, Sestra Angelika a Gianni Schicchi. V…(více)
(Il Trittico | Royal Opera House) Režie: Richard Jones, GB, 0000

Ilegál

Je něco horšího, než bezmoc a nemožnost ovlivnit svůj vlastní osud? Tania, běloruská uprchlice, žije se svým synem už několik let v Belgii. Nelegálně. Každodenní…(více)
(Illégal) Režie: Olivier Masset-Depasse, B - F, 2010

Ilegálně

Tania a její čtrnáctiletý syn Ivan pocházejí z Ruska a žijí již osm let ilegálně v Belgii. Tania se neustále bojí policejní kontroly, až je…(více)
(Illégal) Režie: Olivier Masset-Depasse, F - RUS, 2010

Ilegální máma

Městská část Praha 3 ve spolupráci s Integračním centrem Praha o.p.s. připravila v rámci lokální informativní kampaně na podporu integrace cizinců promítání tří filmů na…(více)
(Mama Illegal) Režie: Ed Moschitz, A, 2011

Ille & Blázen to byl

Další díl BioFonie propojí americké drama Blázen to byl s hudbou zpěvačky a skladatelky Olgy Königové alias Ille. Blázen to byl je drama ženatého muže,…(více)
(Ille & Blázen to byl) Režie: Frank Powell, USA, 1915

Illusion

Luis Miguel Cintra, herec a režisér souboru Teatro da Cornucópia, zinscenoval hru Illusion na motivy textů Federica Garcíi Lorcy. Iluze zachycená ve filmu nevypovídá ani…(více)
(Ilusão) Režie: Sofia Marques, P, 2014

Ilustrace nesmyslu

Pohádky: Dnes nahlédneme do deníku opičáka Maka. Zažijeme s ním dobrodružství na silnici a dobrodružství ve městě. Uvidíme Velrybu Decimálku v příhodě Pik a Kvik…(více)
(Ilustrace nesmyslu) Režie: , CZ, 2018

Iluzionista

Konec padesátých let minulého století znamenal pro mnoho oblastí konec – jednou z nich je i kouzelnictví, které však už skoro nikoho nezajímá. Postarší kouzelník…(více)
(The Illusionist ) Režie: Sylvain Chomet , F - GB, 2010

Iluzionista

Nadaný iluzionista Eisenheim ohromuje vídeňské publikum a o jeho výjimečnosti se dozvídá také princ Leopold. Krutý následník trůnu se rozhodne navštívit Eisenheimovo vystoupení se svou…(více)
(The Illusionist) Režie: Neil Burger, USA-CZ, 2006

Iluzionista

Britskofrancouzský animovaný film vznikl na základě nerealizovaného scénáře francouzského herce a režiséra Jacquese Tatiho z roku 1956. Tati jej tehdy věnoval své nejstarší dceři a…(více)
(L’illusionniste) Režie: Sylvian Chomet, F-GB, 2010

Imaginárium Dr. Parnasse

Je trochu škoda, že o nejnovějším snímku Terryho Gilliama se hovoří zejména v souvislosti s poslední hereckou kreací zesnulého Heatha Ledgera, jenž zemřel ještě v průběhu…(více)
(The Imaginarium of Dr. Parnassus) Režie: Terry Gilliam, UK-CDN - F, 2009

Imaginární lásky

Okouzlující snímek Imaginární lásky se stal jedním z miláčků publika canneské sekce Un certain regard v roce 2010. Film o paradoxech lásky i lidské osamělosti…(více)
(Les amours imaginaires) Režie: Xavier Dolan, CDN, 2010

Immortel

V roce 2095 se nad New Yorkem vznáší pyramida, kterou obývají dávní egyptští bohové. Jeden z nich, Horus, dostává propustku na posledních 7 dní…(více)
(Immortel (ad vitam)) Režie: Enki Bilal, FRA - ITÁ - VB, 2004

Import / Export

Je chladno a šero. Zima. Lidé mrznou. Tak je to v Rakousku. Tak je to na Ukrajině. Dva rozdílné světy, které se začínají víc a…(více)
(Import / Export) Režie: Ulrich Seidl, RAK, 2007

Impreza aneb oslava

Precizně natočený obraz názorového rozštěpení jedné polské rodiny a zcela osobních dopadů radikálních změn ve společnosti pod vlivem současné silně pravicové polské vlády. Mladá Ola se…(více)
(Impreza – Das Fest) Režie: Alexandra Wesolowski, D, 2017

In the city

Výběr těchto pětadvaceti nahrávek od různých autorů, jejichž ústředním tématem je město jako osa dění, vznikl již v letech 1976 – 1977. Ve Španělsku šlo…(více)
(En la ciudad) Režie: různí režiséři / various authors, E, 1977

In Witnessment of This Foray into the Unveiling of Destructive Fables Hail the Obliteration of All Myths Heretofore

17 koncertů. 8456 kilometrů, 8 zemí. Škoda na dodávce 18 000 korun. Vodka k snídani. Nekonečné silnice. Policie, policie a zase policie. Autogramiády. Ochranky a…(více)
(In Witnessment of This Foray into the Unveiling of Destructive Fables Hail the Obliteration of All Myths Heretofore) Režie: Vlasta Knittl, CZ, 2010

Indián a sestřička (angl. tit.)

Na pozadí ospalého jihočeského maloměsta se odvíjí příběh dvou mladých lidí z rozdílných sociálně kulturních prostředí. František patří do společenství "bílých indiánů", lidí, kteří ve…(více)
(Indián a sestřička) Režie: Dan Wlodarczyk, ČR, 2005

Indiana Jones a království křišťálové lebky

Příběh se odehrává v době rodící se Studené války. Indiana Jones je v něm profesorem archeologie na prahu penze, jenž si navzdory bouřlivé minulosti ze všeho…(více)
(Indiana Jones and the Kingdom of the Crystal Skull) Režie: Steven Spielberg, USA, 2008

Indiáni

Pohádky: V dnešním pásmu se podíváme například na pohádku o medvědáři Kubovi a jeho medvídkovi Kubulovi, který se nejprve bál medvědího…(více)
(Indiáni) Režie: , CZ, 2014

Indiánské léto

Celovečerní debut Saši Gedeona je civilním portrétem dospívání v podání dvojice sestřenic Kláry a Marie, jež tráví zbytek léta u babičky. Klára se na diskotéce…(více)
(Indiánské léto) Režie: Saša Gedeon , CZ, 1995

Indické variace: Maha Rudra Yagya

Dokument o unikátní duchovní slavnosti a rozhovor Táni Fišerové s indickým duchovním mistrem a autorem systému Joga v denním životě Paramhans Svámím Mahéšvaránandou, krátké filmy…(více)
(Indické variace: Maha Rudra Yagya) Režie: Irena a Vojtěch Havlovi, ČR, 2007

Indický výběr - kolekce filmů nejvýznamnější filmové školy v Indii

Letošní 2. ročník karlovarského Fresh film festu vyhrál indický snímek Girni Mlýnek na mouku mladého režiséra Umeše Kulkarniho. V rámci ozvěn festivalu uvedeme výlučně v…(více)
(Indický výběr) Režie: Various, IND, 2004

Indie

Heinzi Bösel, odporný maloměšťák, a Kurt Fellner, šplhoun lehce poznamenaný duchem doby yuppies, cestují po dolnorakouském venkově jako inspektoři pohostinských zařízení a dohlížejí na plnění…(více)
(Indien) Režie: Paul Harather, A, 1993

Indie Rickshow

V létě roku 2016 se tři kamarádi vypravili takřka bez příprav na benefiční závod v motorových rikšách přes celou Indii. Startovním místem bylo Severovýchodní město…(více)
(Indie Rickshow) Režie: Jakub Janča, Martin Hamouz, Jan Tomšů, CZ, 2017

Indigo

Indigo je film o životě a léčivých schopnostech nastupující generace duševné nadaných ‘indigových’ dětí. Snímek vypráví příběh jedné rodiny a jejích třech osudových rozhodnutí, které…(více)
(Indigo) Režie: Stephen Simon, USA, 2003

Indivisuals Festival

Setkání animátorů, djs a vjs.
více)
(Indivisuals Festival) Režie: various, various, 2011

Industrial Soundtrack For The Urban Decay

Industriální hudba je už více než čtyři dekády důležitou součástí alternativní scény a ve snímku Industrial Soundtrack For The Urban Decay dostala v roce 2015…(více)
(Industrial Soundtrack For The Urban Decay) Režie: Amélie Ravalec, Travis Collins, F, 2015

Industriální elegie

Před sto padesáti lety začaly růst kolem Ostravy hornické kolonie po vzoru Velké Británie. Obydlili je lidé z různých částí Evropy, kteří zde hledali práci.…(více)
(Industriální elegie ) Režie: Daniela Gébová, ČR, 2006

Iné svety

Film získal na letošním karlovarském festivalu cenu diváků. Dokument na konci světa o konci světa. Film, který zkoumá, co se děje s originalitou v době…(více)
(Iné svety) Režie: Marko Škop, SR - ČR, 2006

Iné svety (angl. tit.)

Film získal na letošním karlovarském festivalu cenu diváků. Dokument na konci světa o konci světa. Film, který zkoumá, co se děje s originalitou v době…(více)
(Iné svety) Režie: Marko Škop, SR - ČR, 2006

Infiltrátor

Samir se narodil marockému otci a holandské matce. Od mládí měl problém někam patřit a něco dokázat, což si kompenzuje svou prací u policie, kde…(více)
(Infiltrant) Režie: Shariff Korver, NL, 2014

Infiltrátoři

Ostře hlídaná betonová bariéra o výšce sedmi metrů odděluje Západní břeh Jordánu od Izraele. Dostat se na druhou stranu je komplikované, propustek se nedostává, a…(více)
(Mutasalilun) Režie: Khaled Jarrar, RL - PS - UAE, 2012

Informátor!

Příběh natočený podle skutečné události, kterou ve své knize The Informant popisuje Kurt Eichenwald. V noci na začátku listopadu roku 1992 se vysoce postavený úředník…(více)
(The Informant!) Režie: Steven Soderbergh, USA-, 2009

Ing.

Úřednický muzikál s písněmi divadla SKLEP. Mladý inženýr Mirek v podání Tomáše Hanáka dostane velký úkol: vymyslet novou výrobní linku na trafobloky. Jde směle za…(více)
(Ing.) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 1985

Inhabit: Krajina permakultury

Lidská aktivita nikdy neměla takový vliv na Zemi, jako je tomu dnes. Často slýcháme o stále se zvyšující ekologické stopě každého jedince energické, emisní…(více)
(Inhabit: A Permaculture Perspective) Režie: Costa Boustsikaris, Emmet Brennan, USA, 2015

Inland Empire

Hollywoodská herečka Nikki Graceová dostane nabídku zahrát si hlavní roli nešťastné Sue Blueové v novém filmu režiséra Kingsleyho Stewarta. Herečku neodradí ani zjištění, že natáčený…(více)
(Inland Empire) Režie: David Lynch, USA, Polsko, Francie, 2006

Inspirovaná kinematografie

Upřímně, kolik známe současných mladých tvůrců, kteří otevřeně přiznávají ovlivnění svými vzory? Samozřejmě, mnozí z nich jsou poučeni a své znalosti využívají v rámci tzv.…(více)
(Inspirovaná kinematografie) Režie: uvádí: Pavlína Míčová, ČR, 2006

Interaktivní architektura: prezentace současných a futurologických projektů mediálních fasád

Oživlé fasády, střechy v dialogu s počasím, stěny v pohybu – jak vypadá současná architektura, když zaostříme na fenomén interaktivity? Připravili jsme komponovaný večer s…(více)
(Interaktivní architektura) Režie: Tim Edler | Ghislaine Boddington | Armand Terulli, NĚM | VB, 0000

Internationale Kurzfilmtage Oberhausen – Filmy o migraci

Mezinárodní filmaři a mediální umělci zpracovávají v dokumentárních i hraných filmech téma životních podmínek dnešních přistěhovalců. Tento program, který klade důraz především na Německo, přináší…(více)
(Internationale Kurzfilmtage Oberhausen – Films about Migration) Režie: různí autoři, různé země, 0000

Internationale Kurzfilmtage Oberhausen – Surreal/Political

Kino Světozor uvádí výběr krátkých filmů z Mezinárodního festivalu krátkých filmů v Oberhausenu. Objeví se osm vítězných animovaných filmů, ve kterých se filmaři nebojí zastávat…(více)
(Internationale Kurzfilmtage Oberhausen – Surreal/Political) Režie: , , 0000

Internet - nekonečný prostor pro leccos, i pro umění

Klasická i nová díla světového net artu a také vlastní práce představí Markéta Baňková, autorka nejznámějšího českého netartového projektu New York City Map. …(více)
(Internet - nekonečný prostor pro leccos, i pro umění) Režie: , , 2000

Intersexion

Podle statistik se více než jedno ze dvou tisíc dětí rodí bez jednoznačného pohlaví. Od 50. let se tyto děti operativně „korigují“ tak, aby odpovídaly…(více)
(Intersexion) Režie: Grant Lahood, NZ, 2012

Interstellar

Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které…(více)
(Interstellar) Režie: Christopher Nolan, USA-GB, 2014

Interstellar | Future Gate

Festival scifi filmů Future Gate se na podzim připomíná příznivcům scifi filmů a kultury a zve na speciální půlnoční projekci dlouho očekávaného filmu Christophera Nolana…(více)
(Interstellar) Režie: Christopher Nolan, USA-GB, 2014

Interview

Pierre, hrdý na svou kariéru politického novináře, je celý bez sebe. Má udělat rozhovor s oblíbenou hvězdičkou televizních seriálů Katjou, o níž vůbec nic neví,…(více)
(Interview) Režie: Steve Buscemi, USA, 2007

Interview podle van Gogha

Originální snímek tragicky zesnulého nizozemského režiséra brilantně vypráví jednoduchý příběh. Politický novinář je přinucen udělat rozhovor s bezvýznamnou hvězdičkou televizních seriálů a raději by sledoval…(více)
(Interview) Režie: Theo Van Gogh, Nizozemí, 2003

Intimita

Jay, který nedávno opustil svou ženu a dítě, se každou středu schází s Claire, jen proto, aby se milovali. Jednou ale Claire nepřijde a Jay…(více)
(Intimacy) Režie: Patrice Chéreau, FRA - VB - SRN - ŠPA, 2000

Intimní osvětlení

Ivan Passer k Intimnímu osvětlení napsal, že jej nezajímá „příběh“, nýbrž „stav“ a k jeho vyjádření je třeba „především humor“, dále „dostatečně důkladná znalost postav,…(více)
(Intimní osvětlení) Režie: Ivan Passer, CSSR, 1965

Into the Mind

The North Face ve spolupráci s freeride.cz/ski a Scott uvádí – Into the Mind od Sherpas Cinema. Toto je…(více)
(Into the Mind) Režie: Eric Crosland, Dave Mossop, CDN, 2013

Invaze barbarů

Rozvedený padesátník Rémy je v nemocnici na smrtelném lůžku. Jeho bývala žena Louise, naléhavě volá jeho syna Sébastiena, který žije v Londýně. Zpočátku Sébastien váhá,…(více)
(Les invasions barbares) Režie: Denys Arcand, KAN - FRA, 2002

Inventura uvádí: Normální festival

Zahajovací večer Normálního festivalu se slavnostní premiérou filmů natočených v produkci Inventury v roce 2008. Modelínové milostné romance a potlačené demonstrace z Trutnova, hromadné nehody a…(více)
(Inventura uvádí: Normální festival) Režie: o.s. Inventura, CZ, 2008

Inventura uvádí: Normální festival 2009

Zahajovací večer festivalu už tradičně představí novinky z filmové tvorby od lidí, pro lidi a o lidech s mentálním hendikepem. Seznámíme vás s nejstrašlivějším dánským…(více)
(Inventura uvádí: Normální festival 2009) Režie: o.s. Inventura, CZ, 2009

Inventura ve spolupráci s německým festivalem Wie wir leben uvádí:

Vaše dítě má Downův syndrom Prenatální diagnostika: Požehnání nebo prokletí? Anita Read /2009/ 28 min. Dokument od…(více)
(Inventura ve spolupráci s německým festivalem Wie wir leben uvádí:) Režie: various, D, 2009

Inverze

Inverze prostřednictvím příběhu svobodomyslné dívky působivě vykresluje zákeřné patriarchální síly, které nepřejí ženám. Zkažený starší bratr ji přinutí vzdát se vlastního života a přestěhovat se…(více)
(Varoonegi) Režie: Behnam Behzadi, IR, 2016

Investitura Jeho Svatosti dalajlamy

Barvitý dokumentární film zachycuje část přísných zkoušek, jejichž složením Jeho Svatost 14. dalajlama získal titul geše lharampa obdoba západního titulu doktor theologie. Dokument byl natočen…(více)
(Religious Investiture of His holiness the Dalai Lama) Režie: , USA, 1970

Investoři chudoby

Ghana byla po dlouhou dobu považována za vzorový příklad a výkladní skříň politiky Mezinárodního měnového fondu a Světové banky. Dnes, po 20 letech správy těchto…(více)
(Investoři chudoby) Režie: Stuart Tanner , GB, 2001

Invisible - ilegálně v Evropě

Miliony lidí žijí ilegálně v Evropě. Přinuceni okolnostmi vedou virtuálně neviditelný život. Německý dokumentarista Andreas Voigt se rozhodl sledovat jeden rok pět takových osudů. Dezertér z armády…(více)
(Invisible - Illegal in Europa) Režie: Andreas Voigt, GER, 2004

Invisible Kashmir: The Other Side From Jannat (Heaven)

„Až vyrostu, přidám se k Hizbul Mudžahedínům, stejně jako můj otec“, říká osmiletý syn padlého mudžahedínského velitele. „Jen chceme pomstu za smrt našeho toce,“ říká…(více)
(Invisible Kashmir: The Other Side From Jannat (Heaven)) Režie: Dilnaz Boga - Aliefya Vahanvaty, IND, 2005

Iracionální muž

Uznávaný profesor filozofie Abe Lucas Joaquin Phoenix je už víc než rok emocionálně na dně. Nemůže psát, nemůže dýchat, nemůže si vzpomenout na smysl života,…(více)
(Irrational Man) Režie: Woody Allen, USA, 2015

Iracionální pozůstatky

Mathias a Susanne se v roce 1987 ve věku dvaceti let pokusí utéct z NDR, jsou ale zadrženi a vzati do vazby. Jejich společná přítelkyně…(více)
(Der Irrationale Rest) Režie: Thorsten Trimpop, SRN, 2004

Irák na prodej

Příběh o tom, co se stane běžným Američanům, když se korporace odhodlají jít do války. Oceňovaný režisér Robert Greenwald WalMart: The High Cost of Low Price,…(více)
(Iraq for Sale: The War Profi teers) Režie: Robert Greenwald, USA, 2006

Iranman 2009 + koncert Shahaba Tolouie

PREMIÉRA FILMU IRANMAN 2009 KONCERT MUZIKANTA SHABABA TOULOUIE Nový film společnosti Creature films mj. Himalayo Enfieldmo, Vyšné Vlkodlaky nebo Albanie Heroes se jmenuje IRANMAN 2009.…(více)
(Iranman 2009 + koncert Shahaba Tolouie) Režie: Hynek Bernard, CZ, 2009

Irene Schweizer

ntimní portrét švýcarské klavíristky natočený již na sklonku jejího života, plný niterných reflexí vzletů i pádů její umělecké dráhy. Irene Schweizer zasvětila celý svůj život…(více)
(Irene Schweizer) Režie: Gitta Gsell, ŠVÝ, 2005

Irina Palm

Příběh padesátnice Maggie, která se jednoho dne nechá zaměstnat v nočním klubu londýnského Soho. V zoufalé snaze získat peníze na operaci vážně nemocného vnuka přijme…(více)
(Irina Palm) Režie: Sam Garbarski, B-L-GB-D-F, 2007

Iron Sky

V posledních chvílích druhé světové války se tajný nacistický program vyhnul destrukci a část německé elity jej ukryla na odvrácené straně Měsíce, kde během 70…(více)
(Iron Sky) Režie: Timo Vuorensola , FIN - D - AUS, 2012

Irská královna

Je vlivnější než Donald Trump, alespoň dle ankety magazínu Times. Její talkshow si získala srdce diváků od Sydney až po Sarajevo. Řeč je o Panti…(více)
(The Queen of Ireland) Režie: Conor Horgan , IRL, 2015

Is This Cinema? #1

Is This Cinema? je koncept reagující na zvyšující se otevřenost publika k fúzi forem, médií a obsahu. Výchozí situace pro vznik tohoto nepravidelného projektu je existující…(více)
(Is This Cinema? #1) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Is This Cinema? #10 uvádí KKK

Výbušná směs katolické psychedelie, sluneční pornografie a píchání do země ve třech filmových formátech v jedné krajině. KOUSEK – Vertikální průzkum krajiny. Nikdy nemám krajinu k…(více)
(Is This Cinema?) Režie: various, CZ, 2012

Is This Cinema? #11

Low battery Stanislav Apoka Bílek vs. Dj Opia AV performance, 30min Koncept je postavený…(více)
(Is This Cinema? #11) Režie: various, , 0000

Is This Cinema? #12

SKY TO SPEAK CZ skytospeak.comhttp://skytospeak.com skytospeak.bandcamp.comhttp://skytospeak.bandcamp.com Sky To Speak je brněnské duo Matěje Kotoučka hudba a Ondřeje Synáčka vizuál. Jejich živé vystoupení se snaží o maximální symbiózu…(více)
(Is This Cinema? #12) Režie: Kolouch, ČR, 2013

Is This Cinema? #2

BIRDS BUILD NESTS UNDERGROUND Martin Ježek, Petr Ferenc, Michal Brunclík
více)
(Is This Cinema? #2) Režie: various, CZ, 2009

Is This Cinema? #5

Další výlet za hranice audiovizuálna, které se povalí jako lepidlo ven z plátna Tentokráte v podání Kinocirkusu a audiovizuálních remixů, v nichž se snoubí kino…(více)
(Is This Cinema? #5) Režie: , CZ, 2011

Is This Cinema? #6

Další pokračování trošku jiného kina, než na jaké je zvyklý bežný divák artkina pokračuje Již šestý díl vám přinese opravdu silný audiovizuální zážitek. V dvojprogramu…(více)
(Is This Cinema? #6) Režie: various, CZ - SK, 2011

Is This Cinema? #7

20001 VJ Kolouch Strangelet "20001", hudba Filip Skubal Strangelet, obraz Jan ŠrámekVJ Kolouch Živé audiovizuální představení " 20001", vycházející ze…(více)
(Is This Cinema? #7) Režie: various, , 2012

Is This Cinema? #8 What She Does

Tactile VJ Cristina Maldonado: Performance a živá manipulace scén z amerického krimi thrilleru z roku 1962. Cristina Maldonado je mexická umělkyně…(více)
(Is This Cinema? #8) Režie: Cristina Maldonado, , 0000

Is This Cinema? #9 Johannes Benz

Audiovizuální show ztraceného řidiče kamionu. Americká road movie o osudu, přeludech a lásce se potkává v 15 živě zahraných písních,…(více)
(Is This Cinema? #9 Johannes Benz) Režie: Johannes Benz, , 0000

Isabella

Jeden z vrcholných snímků hongkongské kinematografie, byť dějově zasazený do Macaa, jasně ukazuje osobitost i filmařskou bravuru režiséra Panga Ho Cheunga. Život staromládeneckého sukničkáře se…(více)
(Yisabulai) Režie: Pang Ho Cheung, Hong Kong, 2006

iShorts - Svět kolem nás

Vánoční večírky a oslavy nového roku jsou za námi a pravidelné projekce krátkých filmů iShorts zahajují novou sezónu hned začátkem ledna. První projekce iShorts v…(více)
(iShorts - Svět kolem nás) Režie: various, , 0000

iShorts - Zkrátka studenti

Tentokrát se ve filmařském souboji utkají filmové školy z Čech, Moravy i Slovenska. Uvidíte ty nejlepší kraťasy studentů z Prahy, Písku, Zlína a Bratislavy. Vy…(více)
(iShorts) Režie: various, CZ - SK, 0000

iShorts - (Ne)Smysl života

Tentokrát budou tématem životní etapy, kterým se těžko vyhneme. Dětství, puberta, dospělost, stáří a smrt. Co se ale stane, když se začnou prolínat a narážet…(více)
(iShorts - (Ne)Smysl života) Režie: various, , 0000

iShorts - 10 let!

Deset let iShorts Tak to rozhodně nebylo krátký. Přijďte s námi oslavit výročí pásmem kraťasů, kterými začínali známí režiséři I matadoři totiž startovali v šortkách…(více)
(iShorts) Režie: various, , 0000

iShorts - 24. Český lev - Cena Magnesia za nejlepší studentský film

To nejlepší z české krátkometrážní scény je opět tady. Jako každý rok vám přinášíme krátké filmy nominované na cenu Magnesia za nejlepší studentský film. Přijďte…(více)
(iShorts - 24. Český lev - Cena Magnesia za nejlepší studentský film) Režie: various, CZ, 2017

iShorts - Americké kraťasy

V dubnu zůstáváme ještě na severoamerickém kontinentu, posuneme se trochu níže a zaostříme na Spojené státy. Za doprovodu pruhů a hvězd představíme Americano Shorts. Program…(více)
(iShorts) Režie: various, USA, 0000

iShorts - Anglie v kraťasech

V březnovém večeru iShorts nás čeká „ Anglie v kraťasech“. Sice nebude ani jedna vražda v Midsomeru, ani nepřijde vyšetřovat hot fuzz Nicholas Angel, ale zato uvidíte přehlídku…(více)
(iShorts - Anglie v kraťasech ) Režie: various, GB, 2008

iShorts - Czech my shorts!

Přijďte omrknout české kraťasy Ukážeme vám, co se nosí na filmových školách v Písku, v Praze i ve Zlíně a rozhodně vás to překvapí víc…(více)
(iShorts - Czech my shorts!) Režie: various, CZ, 2015

iShorts - Czech Short Films

Na konci ledna na iShorts slavnostně pokřtíme DVD Czech Short Films 2012, které vysílá do světa České filmové centrum. Přijďte se podívat na výběr z…(více)
(iShorts; Czech Short Films ) Režie: various, , 0000

iShorts - Czech Short Films 2014

Slavnostní uvedení DVD Czech Short Films Vol. 5, 2014, které pravidelně vydává České filmové centrum. Připravili jsme výběr hraných, animovaných a dokumentárních filmů z páté…(více)
(iShorts - Czech Short Films 2014) Režie: various, CZ, 0000

iShorts - Český lev - nejlepší studentské filmy 2016

Přijďte se podívat na kraťasy nominované na Českého lva. Porota vybrala do užšího výběru ty nejlepší krátké filmy vzniklé na českých školách a opravdu bude…(více)
(iShorts - Czech Lion - The Best Student Films 2016) Režie: various, CZ, 2016

iShorts - Děti: zažít, vyrobit, vychovat

Děti. Všichni jsme jimi byli, většina z nás si někdy hrála na jejich výrobu a někteří je mají nebo budou mít. Na všechny tyhle stádia…(více)
(iShorts - Kids: Experience, Make, Raise) Režie: , various, 0000

iShorts - Down Under

Austrále a Nový Zeland, země, které se nachází "Down Under". Těmto dvěma bude věnovaná květnová projekce iShorts. Uvidíte že, když se řekne Austrálie a Nový Zéland…(více)
(Down Under) Režie: various, AUS - NZ, 0000

iShorts - FAMU vs. FAMO IV.

Čtvrtý ročník duelu dvou českých filmových škol, Pražské FAMU a písecké FAMO. 4 krátké filmy 4 studentů 2 filmových škol na 1 akci v prosinci.…(více)
(iShorts - FAMU vs. FAMO IV.) Režie: various, CZ, 2011

iShorts - FAMU vs. FAMO V.

Dva bakalářské filmy z FAMU proti dvěma bakalářským filmům z FAMO. 4 filmy, 2 školy a 1 akce. V letošním roce proběhne neuvěřitelný pátý ročník…(více)
(iShorts - FAMU vs. FAMO V.) Režie: various, CZ, 2012

iShorts - FeinKOšt

Listopadové iShorts nabídnou ve spolupráci s Českým filmovým centrem a AG Kurzfilm již po druhé podzimní košt českých a německých krátkých filmů. Program FeinKOšt ve vašem…(více)
(iShorts - FeinKOšt) Režie: various, , 0000

iShorts - FeinKOšt

Pravidelné českoněmecké koštování je zpátky Program FeinKOšt vám opět přinese výběr těch nejlepších českých a německých filmů, které jsme vybrali ve spolupráci s Českým filmovým…(více)
(iShorts - FeinKOšt) Režie: various, , 0000

iShorts - Film Noir

15
více)
(iShorts - Film Noir) Režie: various, various, 2017

iShorts - Filmy z Písku

iShorts sice mělo o prázdninách pauzu, ale tvůrci krátkých filmů rozhodně ne. V polovině září se proto iShorts vrací do BIO OKO s čerstvou porcí nejzajímavějších…(více)
(iShorts - Filmy z Písku) Režie: various, CZ, 0000

iShorts - Filmy z Písku

Další sezóna krátkých filmů přichází. V Praze v Biu Oko jí i letos zahájí kolekce krátkých filmů natočených studenty z píseckých škol: FAMO a SVOŠF.…(více)
(iShorts - Filmy z Písku) Režie: various, , 2013

iShorts - Filmy z Písku | 2015

Co nového se urodilo na Filmových školách v Písku? Přijďte mrknout. Bude všechno od lehce pubertálního humoru, přes dramata až po angažované dokumenty Program na…(více)
(iShorts) Režie: various, CZ, 2015

iShorts - Future Gate

Pořádné scífko nepotřebuje obří rozpočty, ani nekonečné stopáže. Nevěříte? Tak přijďte mrknout na výběr scifi kraťasů od iShorts. Máme všechno od robotů přes kyborgy až…(více)
(iShorts - Future Gate) Režie: various, various, 0000

iShorts - Girls in Film

Girls in Film přichází do ČR
více)
(iShorts - Girls in Film) Režie: , , 0000

iShorts - High Shorts

Pár piv, kafe, zakázaný byliny, ale třeba taky maraton v nohách nebo když přeskočí jiskra. To všechno vede ke změněným stavům mysli. Vidíme věci jinak.…(více)
(iShorts - High Shorts) Režie: various, various, 0000

iShorts - Javorové kraťasy

Už jste někdy vyzkoušeli chuť javorového sirupu? Chutnal vám? Co takhle vyzkoušet javorové/kanadské krátké filmy? Na konci března jich budeme na iShorts servírovat hned dvojitou…(více)
(iShorts - Javorové kraťasy) Režie: various, CDN, 0000

iShorts - Kodak Young Cinematographer Award

Naprosto unikátní večer ve spolupráci se společností KODAK Soutěž pro kameramany krátkých filmů, v níž mají tvůrci možnost vyhrát filmový materiál KODAK v hodnotě 60…(více)
(iShorts - Kodak Young Cinematographer Award) Režie: various, , 0000

iShorts - Kodak Young Cinematographer Award 2012

Druhý ročník soutěže Kodak Young Cinematographer Award o nejlepší kameru krátkého filmu pro rok 2012. Odborná porota složená z předních českých kameramanů vybere nejlepší film,…(více)
(iShorts - Kodak Young Cinematographer Award 2012 ) Režie: various, , 0000

iShorts - Kraťasy ze Zlína

Výběr filmů z produkce Ateliéru Audiovize na Univerzitě Tomáše Bati za uplynulý rok představí pestrou žánrovou paletu filmů – od dokumentárního portrétu posledního Prioru v…(více)
(iShorts - Kraťasy ze Zlína) Režie: various, CZ, 2017

iShorts - krátké filmy 2014 nominované na cenu Oscar - animované

Oscarová sezóna vrcholí. Kolik celovečerních filmů, které letos získaly Oscara jste viděli? A co kraťasy? Žádný? iShorts svým divákům opět přináší jedinečnou možnost vidět všech…(více)
(iShorts) Režie: various, various, 2013

iShorts - krátké filmy 2014 nominované na cenu Oscar - hrané

Oscarová sezóna vrcholí. Kolik celovečerních filmů, které letos získaly Oscara jste viděli? A co kraťasy? Žádný? iShorts svým divákům opět přináší jedinečnou možnost vidět všech…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2013

iShorts - krátké filmy 2015 nominované na cenu Oscar - animované

Opět v České republice a na Slovensku společně na jedné projekci všech pět finalistů na cenu americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší krátký…(více)
(The Oscar Nominated Short Films 2015 - Animation) Režie: various, , 0000

iShorts - krátké filmy 2015 nominované na cenu Oscar - hrané

Opět v České republice a na Slovensku společně na jedné projekci všech pět finalistů na cenu americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší krátký…(více)
(iShorts - The Oscar Nominated Short Films 2015 - Live Action) Režie: various, , 0000

iShorts - krátké filmy 2018 nominované na cenu Oscar - animované

Oskarové kraťasy jsou zpátky. Jako každý rok vám iShorts přináší všechny animované i hrané krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si…(více)
(The Oscar Nominated Short Films 2018 - Animation) Režie: various, various, 2018

iShorts - krátké filmy 2018 nominované na cenu Oscar - hrané

Oskarové kraťasy jsou zpátky. Jako každý rok vám iShorts přináší všechny animované i hrané krátké filmy, které se budou ucházet o sošku Oskara. Přijďte si…(více)
(iShorts - The Oscar Nominated Short Films 2018 - Live Action) Režie: various, , 0000

iShorts - Krátké filmy z Písku

V Písku neplácají bábovky, ale točí řádný bijáky. Přijďte mrknout, co letos na FAMO a SVOŠF nakroutili, ať víte, jak budou vypadat kina už za…(více)
(iShorts - Krátké filmy z Písku) Režie: various, CZ, 2016

iShorts - Krátké filmy z Písku

V Písku neplácají bábovky, ale točí řádný bijáky. Přijďte mrknout, co letos na FAMO a SVOŠF nakroutili, ať víte, jak budou vypadat kina už za…(více)
(iShorts - Krátké filmy z Písku) Režie: various, CZ, 2017

iShorts - Lexus Short Films

Japonská automobilka Lexus a producenti filmů Pulp Fiction, Sin City, Terapie láskou nebo Nespoutaný Django The Weinstein Company dali možnost natočit krátké filmy se společným…(více)
(iShorts - Lexus Short Films) Režie: various, , 0000

iShorts - London Calling

"London Calling and I don't wanna shout..."
více)
(iShorts - London Calling) Režie: various, , 2011

iShorts - Monster cabaret

Krev, děs a sranda. Už je to tady zase Dušičkový speciál iShorts; Monster cabaret plný hodně děsivých, trochu šokujících a občas překvapivě vtipných krátkých hororů.…(více)
(iShorts - Monster Cabaret) Režie: various, , 0000

iShorts - Monster kabaret

Krev bude. Stejně jako řev, monstra, psychopati, ale taky trochu zvrácená sranda. Přece bychom vás nepřipravili o každoroční degustační menu haloweenského děsu, iShorts; Monster kabaret…(více)
(iShorts - Monster kabaret) Režie: , various, 0000

iShorts - New York, New York

Mrakodrapy? Žluté taxíky? Times Square? Město, které nikdy nespí? Pche, byli jste někdy v New Yorku? iShorts s podtitulem “New York, New York“ a hot dogem…(více)
(iShorts - New York, New York) Režie: various, USA, 2010

iShorts - O zvířatech a lidech

Někdy žereme my je, někdy žerou oni nás a jindy je máme radši než lidi. Němé tváře, které nás nevyhnutelně provázejí životem. Ať už jako…(více)
(iShorts - O zvířatech a lidech) Režie: various, various, 2016

iShorts - Panavision Young Cinematographer Award

Po roce se opět vrací soutěž pro mladé kameramany, letos podpořená firmou Panavision. Během večera promítneme ty nejlepší přihlášené vizuální skvosty, těšit se můžete na…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2013

iShorts - První liga | 2013

Každým rokem v květnu směřuje pozornost všech filmařů do menšího města na jihu Francie, do Cannes, kde probíhá velký svátek filmu. Proto jsme se v…(více)
(iShorts - První liga) Režie: various, , 0000

iShorts - První liga | 2015

To jsou filmy, které nejvíc bodovaly na festivalech za poslední rok Žádná střídačka, jenom prvoligové kraťasy z filmových hřišť celého světa. Doražte ať víte, jak…(více)
(iShorts - První liga) Režie: various, , 0000

iShorts - První liga 2016

První ligu ve sportu má každý. My máme první ligu filmovou Přijďte mrknout na ty nejlepší střelce ze světových festivalů loňského roku Nikoho bez medaile…(více)
(iShorts - První liga 2016) Režie: various, , 0000

iShorts - První liga 2017

Festivalová smetánka z celého světa Co se teď hraje v první lize krátkého filmu na světových festivalech? Přijďte se podívat na pásmo iShorts První…(více)
(iShorts - První liga 2017) Režie: , , 2017

iShorts - Sci-fi city

iShorts Scifi city Další komponovaný večer krátkých filmů prezentující nejen tvorbu českých filmových škol, ale také zahraničních tvůrců a univerzit. Formální experimenty, hříčky…(více)
(iShorts - Sci-fi city) Režie: various, various, 0000

iShorts - Sci-Fi kraťasy

Pořádné scífko nepotřebuje obří rozpočty, ani nekonečné stopáže. Nevěříte? Tak přijďte mrknout na výběr scifi kraťasů od iShorts. Máme všechno od robotů přes kyborgy až…(více)
(iShorts - Sci-Fi) Režie: various, , 0000

iShorts - Short Matters!

Začátkem prosince proběhne v Berlíně vyhlášení Evropských filmových cen. Ocenění získá i nejlepší evropský krátký film. Jeden z patnácti kraťasů, nominovaných filmovými festivaly v Berlíně,…(více)
(iShorts - Short Matters!) Režie: various, , 2013

iShorts - Short Matters!

Short matters, tedy ty nejlepší kraťasy, které se v Evropě za poslední rok urodily. iShorts ve spolupráci s Evropskou filmovou akademií uvádí krátké filmy, které…(více)
(iShorts - Short Matters!) Režie: various, , 0000

iShorts - Short Matters!

Nejlepší kraťasy Evropy jsou zpátky 15 evropských festivalů nominovalo ty nejlepší krátké filmy, který se u nich letos objevily. Na vybrané z nich se budete…(více)
(iShorts - Short Matters!) Režie: various, various, 2017

iShorts - Smrt žije

Smrt = Konec, začátek, povyražení, utrpení, osvobození, sranda, práce, byznys...vzrušení? Těžko říct, co všechno může paní s kosou znamenat. Jisté je, co znamená pro filmaře…(více)
(iShorts - Smrt žije) Režie: various, various, 0000

iShorts - Svět kolem nás

První projekce iShorts ve vašem oblíbeném kině v roce 2013 bude opět zaměřena na krátké české dokumentární filmy. Pojďte si poslechnout názory režiséra Igora Chauna, mrknout…(více)
(iShorts - Svět kolem nás) Režie: various, CZ, 0000

iShorts - Svět začíná u Tebe

Všichni chtějí zachránit svět, ale nikdo nepomůže mámě s nádobím. Kraťasy o tom, jak jednoduché nebo složité může být zlepšit svět kolem nás. Ale taky…(více)
(iShorts) Režie: various, , 0000

iShorts - Tři filmy z Písku

Ze soboty na neděli ...se můžete opít, zamilovat, zbláznit, zabít. Kájovi se ze dne na den promění svět vnější i vnitřní.…(více)
(iShorts - Tři filmy z Písku) Režie: various, , 0000

iShorts - Večer krátkých filmů

iShorts je neziskovou organizací se sídlem v Praze, která se snaží nejen České republice ale i v zahraničí propagovat krátké filmy společně s jejich tvůrci.…(více)
(iShorts) Režie: various, various, 0000

iShorts - Zkrátka akce

15
více)
(iShorts - Zkrátka akce) Režie: various, , 0000

iShorts - Zkrátka sranda

Sranda v první řadě. iShorts : Zkrátka sranda znamená hlavně spousty vtipů, legrace a pitomostí z celého světa, to všechno v krátkosti v kraťasech. Abychom…(více)
(iShorts) Režie: various, , 0000

iShorts - Zkrátka studenti

Další souboj filmových škol je tady A letos...letos je to opravdu našlapané Od dobových dramat, přes temné pohádky a mysteriózní scifi až po rodinné komedie.…(více)
(iShorts - Students Shortly) Režie: various, , 2016

iShorts - Zkrátka studenti 2015

Nejlepší studentské kraťasy jsou zase tady. Praha, Písek, Zlín a Bratislava. Čtyři filmové školy, dva státy. Kde se letos předvedly ty největší talenty? Přijďte to…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2014

iShorts - Zkrátka studenti 2017

Studentský neznamená začátečnický. Nejlepší krátké filmy, které se za poslední rok urodily na školách v Čechách a na Slovensku vás o tom přesvědčí. Přijďte si…(více)
(iShorts - Zkrátka studenti 2017) Režie: various, CZ-SK, 2017

iShorts - Złote kraciasy

Kraťasy? V Polsku se za ně plotí zlotem Minimálně za ty prvoligové a přesně ty vám přináší iShorts v pásmu krátkých filmů Złote kraciasy. Přijďte…(více)
(iShorts - Złote kraciasy) Režie: , PL, 0000

iShorts – Caramba!

Mexiko, to neznamená jenom tequila, sombrera a burrita, ale taky perfektní krátké filmy. Umíchali jsme pro vás margaritu z dramat a komedií, přidali pár animáků…(více)
(iShorts) Režie: various, MEX, 2015

iShorts – Dálný a daleký východ

Říjnový program iShorts zanese diváky krátkých filmů znovu hodně daleko. Promítat se budou oceňované krátké filmy až z východní Asie. Přijďte se podívat, jaké příběhy se…(více)
(iShorts – Dálný a daleký východ) Režie: various, , 0000

iShorts – Femme Fatale

Přitažlivá, svůdná ... Schopná svým šarmem až nadpřirozeně okouzlit muže a podmanit si je. Někdy se však může stát i obětí, která se dostala do…(více)
(iShorts – Femme Fatale) Režie: various, , 0000

iShorts – Fish'n'Shorts

Začátkem června se znovu vracíme na deštivý ostrov, kde národním jídlem je smažená ryba a hranolky. Nejen kvůli letním Olympijským hrám, které začnou co nevidět,…(více)
(iShorts – Fish'n'Shorts) Režie: various, , 0000

iShorts – Halloweenská noc: Monster kabaret

Dnes je 31. října. Dnes je Halloween. Dnes v noci bude Bio Oko plné duchů, upírů, zombie a Usámy bin Ládina – zombie Usámy bin…(více)
(iShorts – Halloweenská noc: Monster kabaret) Režie: various, , 0000

iShorts – hledání domova

Pět krátkých studentských snímků uvedených ve spolupráci s organizací iShorts v jednom tematickém bloku. Studenti rakouských, německých, polských, slovenských a českých filmových škol se utkají…(více)
(iShorts) Režie: various, various, 2016

iShorts – Irské kraťasy

Mezi letošních pět finalistů na Oscara za nejlepší krátký hraný film se dostaly hned dva kraťasy z Irska. Jeden z nich si dokonce zlatou sošku nakonec odnesl.…(více)
(iShorts – Irské kraťasy) Režie: various, , 0000

iShorts – krátké filmy 2016 nominované na cenu Oscar - animované

Oscarová sezóna je opět tady a iShorts vás samozřejmě nemůžou připravit o výběr kraťasů, které se utkají o nejslavnější zlatou sošku na světě. Přijďte mrknout,…(více)
(iShorts – The Oscar Nominated Short Films 2016) Režie: various, , 0000

iShorts – krátké filmy 2016 nominované na cenu Oscar - hrané

Oskarová sezóna je opět tady a iShorts vás samozřejmě nemůžou připravit o výběr kraťasů, které se utkají o nejslavnější zlatou sošku na světě. Přijďte mrknout,…(více)
(iShorts – The Oscar Nominated Short Films 2016 ) Režie: various, , 0000

iShorts – Monster kabaret

Na konci října jsme pro vás připravili speciální lahůdku. Ukážeme vám, jak děsivé můžou krátké horory být. Připravte se na upíry, zombie, démony a všechnu…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2013

iShorts – Monster kabaret

15
více)
(iShorts) Režie: various, , 2016

iShorts – První liga

Fanoušci iShorts už jistě tuší. Ano, je tu znovu První liga, tedy ty nejlepší kraťasy ze světových festivalů. Uvidíte zástupce ze Sundance, z Cannes nebo…(více)
(iShorts – První liga) Režie: various, , 2014

iShorts – Různé živočišné druhy

Muži jsou z Marsu a ženy z Venuše. Ať už si říkáme mami, kámo, ségra, nebo miláčku, vždycky na to narazíme a asi budeme narážet…(více)
(iShorts) Režie: various, , 0000

iShorts – Sci-fi

Mimozemšťani, kyborgové i kosmonauti a všichni v kraťasech Ne, nepřinášíme vám nejnovější trendy pro meziplanetární léto, ale výběr nejmladší generace autorů scifi snímků. Přijďte si…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2015

iShorts – Short Matters!

Chcete vidět nejlepší kraťas Evropy? My taky. Tak s námi přijďte mrknout na selekci nejlepších evropských kraťasů podle Evropské filmové akademie. Pak se můžeme vsadit,…(více)
(iShorts) Režie: various, , 2016

iShorts – Studium v zahraničí

Přemýšleli jste někdy o studiu v zahraničí? Zajímá vás jaké filmy natáčí studenti amerických univerzit? Třeba vám pomůže v rozmýšlení další z Večerů iShorts s podtitulem studium v zahraničí.…(více)
(iShorts – studium v zahraničí) Režie: various, USA, 0000

iShorts – Thrillers

Napětí, emoce a kraťasy. Takový bude náš březnový program. Nebudeme vás děsit ani lekat, zato budete napnutější než kožený kraťásky metaláků z devadesátek. Stavte se…(více)
(iShorts ) Režie: various, , 0000

iShorts – tuplák českých a německých kraťasů

Listopadový iShorts nabídne program českých a německých krátkých filmů. Představí animovanou erotickou fantazii Tramvaj či příběh autistické dívky s IQ nula Veronika nebo snový…(více)
(iShorts) Režie: various, CZ - D, 0000

iShorts naslepo

Vaše oblíbené večery plné krátkých filmů tentokrát s odhladením tématu až v kině Přijďte se nechat překvapit rozmanitostí světa krátkometrážních snímků.…(více)
(iShorts naslepo) Režie: various, various, 2013

iShorts pro Future Gate: Sci-fi kraťasy

Pořádné scífko nepotřebuje obří rozpočty, ani nekonečné stopáže. Nevěříte? Tak přijďte mrknout na výběr scifi kraťasů od iShorts. Máme všechno od robotů přes kyborgy až…(více)
(iShorts for Future Gate: Sci-fi Shorts) Režie: various, , 2015

Island - rodinná dovolená

Stará pravda, že není důležité kam, ale s kým cestovat se potvrzuje i v tomto dokumentárním filmu předního českého scénografa, choreografa a režiséra Šimona Cabana…(více)
(Island - rodinná dovolená) Režie: Šimon Caban, CZ, 2004

Island Year Zero

Stejně jako většina ostatních skandinávských zemí byl Island vzorem rozvinuté, prosperující společnosti s vysokou životní úrovní. Finanční krize připravila o práci nebo prostředky tisíce lidí.…(více)
(Iceland année zéro) Režie: Sigurður Hallmar Magnusson, Armande Chollat-Namy, CZ - F - IS, 2012

Ismaelovy přízraky

Před zahájením práce na novém filmu otřese životem režiséra návrat jeho bývalé lásky. …(více)
(Les Fantômes d'Ismaël) Režie: Arnaud Desplechin, F, 2017

Isráfíl

Israfil předkládá dojemnou úvahu nad ztracenou láskou a životní volbou. Vypráví příběh vdovy, která truchlí nad ztrátou syna. Na jeho pohřeb se přijde rozloučit muž,…(více)
(Esrafil) Režie: Ida Panahadeh, IR, 2017

Istanbul United

Galatasaray, Fenerbahçe a Beşiktaş – tři největší istanbulské fotbalové týmy, soupeři na život a na smrt. Fanoušky každého z nich spojuje bezmezná láska k mateřskému…(více)
(Istanbul United) Režie: O. Waldhauer - F. Eslam, D - CZ - TR - CH, 2014

It´s fun to be Bohemian

předpremiéra videodokumentu
více)
(It´s fun to be Bohemian) Režie: L. Dolanová - M. Kindernay, ČR - USA, 2007

Italky

Tragikomický příběh dvou mladých sester, které opustily rodnou vesničku v historické části jihozápadního Rumunska, aby na černo sbíraly jahody na jahodové plantáži ve Španělsku. Po roce se vracejí…(více)
(Italiencele) Režie: Napoleon Helmis, RUM, 2004

Ivan Martin Jirous čte dopis od Dáši Vokaté při mši u Tyrolského domu v oboře knížete Schwarzenberga

Za poetickým záznamem mše v knížecí oboře, který překrývá zpěv písničkářky a četba jejího dopisu básníkem, se skrývá nostalgický až melancholický pocit z pozvolna se…(více)
() Režie: Helena Horáčková-Papírníková, ČR, 2007

Ivetka a hora

Film o dívce, jejíž unikátní příběh začal 5. srpna 1990 v jejích 10 letech, kdy společně s kamarádkou a mladším bratrem prožila mariánské zjevení na…(více)
(Ivetka a hora) Režie: Vít Janeček, CZ, 2008

Ivonče

Život malé vesnice v makedonských horách očima patnáctileté dívky. Ivonče představuje svoji rodinu a plány do budoucna v rytmu každodenních pracovních povinností i svátečních okamžiků. Barbora…(více)
(Ivonche) Režie: Barbora Machová, CZ, 2012

Izo

Samuraj IZO si pro své abnormální dovednosti s mečem vysloužil přezdívku Řezník. Za svůj um však vděčí nenávisti a touze po pomstě, které ho sžírají…(více)
(Izo) Režie: Takeshi Miike, JAP, 2003

Izrael současnosti

Hranýa dokumentární izraelský film roku 2003. Talya Lavieová, Yaron Shaniová a Noam Kaplan jsou nejmladší filmovou izraelskou generací. Jejich filmy, ať už vznikly na školní půdě,…(více)
(Today's Israel) Režie: , , 2000

Izraelský fokus

Jako teritorium pro letošní výhled mimo Evropu jsme zvolili tak trochu mysteriózní místo, které má k Evropě vlastně velmi blízko a nekonečně daleko zároveň. Málem…(více)
(Izraelský fokus) Režie: various, , 0000

 

English

Mojekino.cz