Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Habermannův mlýn

Poválečný odsun Němců je pro českou kinematografii skoro tabu tématem – německá vina na českém obyvatelstvu byla zpracována mnohokrát, naopak české v mnoha případech až…(více)
(Habermannův mlýn) Režie: Juraj Herz , CZ - D - A, 2010

Hack Your Shackles

V roce 2006 Dave Mossop představil novinku NOboarding snowboard bez vázání. Nyní se vrací, aby předvedl se svým týmem kam až je možné posunout…(více)
(Hack Your Shackles) Režie: Dave Mossop, CDN, 2009

Hačikó - příběh psa

Film natočený podle japonského snímku z roku 1987 Hachiko Monogatari se skutečně stal. Richard Gere ztvárnil univerzitního profesora, který se ujme opuštěného psa. Brzy mezi…(více)
(Hachiko: A Dog's Story) Režie: Lasse Hallström, USA-GB, 2009

Hadewijch - mezi Kristem a Alláhem

Matka představená je šokována slepou a fanatickou vírou mladé novicky Hadewijch a pošle ji pryč z kláštera, aby objevila sebe samu. Hadewijch se znovu stává…(více)
(Hadewijch) Režie: Bruno Dumont, F, 2009

Hadí jáma a kyvadlo

Západoněmecký žánrový rutinér Harald Reinl režíroval několik pokračování populárních béčkových kriminálek z pera Edgara Wallace či s hrdinou Jerrym Cottonem, ale nehynoucí slávu mu vynesly…(více)
(Die Schlangengrube und das Pendel) Režie: Harald Reinl, DEU, 1967

Haeundae

Haeundae je čtvrť v Pusanu proslulá svou pláží, na níž probíhá řada společenských a kulturních akcí, mimo jiné i pusanský mezinárodní filmový festival. Právě toto…(více)
(Haeundae) Režie: Yun Je-gyun, ROK, 2009

Haight Love

Čtvrť Haight Ashbury v San Francisku se stala historicky významným místem pro svoji ústřední roli epicentra kontrakultury v šedesátých letech minulého století. V současné době…(více)
(Haight Love) Režie: Grant Hayes, USA, 2015

Hájek na zámku, Petr v podzámčí

Film vykresluje portrét vedoucího Kanceláře prezidenta republiky Petra Hájka, známého vyhraněně konzervativním pohledem, jímž měří svět: odmítá evoluční teorii, ale podporuje národní katolicismus, homosexuály označuje…(více)
(Hájek na zámku, Petr v podzámčí) Režie: Apolena Rychlíková, CZ, 2001

Hájek na zámku, Petr v podzámčí + Paroubkové

více)
(Hájek na zámku, Petr v podzámčí + Paroubkové) Režie: Various, CZ, 2012

Halfmoon Files

Slova Mall Singha se ztrácejí v praskotu starého fonografického záznamu, který byl pořízen 11. prosince v roce 1916 ve Wünsdorfu poblíž Berlína. Po 90 letech…(více)
(Halfmoon Files) Režie: Philip Scheffner, NĚM, 2007

Halloween

V roce 1963 o Halloweenské noci ubodal šestiletý Michael svou patnáctiletou sestru Judith. Po patnácti letech v ústavech se mu podaří právě v předvečer všech…(více)
(Halloween) Režie: John Carpenter, USA, 1978

Hamlet | Ambroise Thomas

Dílo Williama Shakespeara se stalo inspirací tolika operních děl, že se s ním v tomto žádný jiný spisovatel nemůže srovnávat. Francouzský skladatel Ambroise Thomas rozšířil…(více)
(Hamlet) Režie: Patrice Caurier, Moshe Leiser, USA, 2010

Hamlet | NT Live

Populární představitel Sherlocka Benedict Cumberbatch nominovaný na Oscara za film Kód Enigmy, vítěz ceny Olivier za účinkování v inscenaci Frankenstein zazářil v titulní roli Shakespearovy…(více)
(Hamlet | NT Live) Režie: Lyndsey Turner, GB, 2015

Promítáme: Čtvrtek 1. 3. 2018 19:45, 19:45

Hamlet | W. Shakespeare

Přímý přenos Shakespearova Hamleta v režii Nicholase Hytnera, z Olivier Theatre, hlavní scény londýnského Národního divadla. Hamlet, princ dánský, spatřil ducha…(více)
(Hamlet) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2010

Hamlet podniká

Mezi Kaurismäkiho snímky zaujímá právě tento zvláštní místo. Ve většině svých filmů zkoumá autor nespravedlivé sociální poměry z pohledu různých odpadlíků a lidí z periferie…(více)
(Hamlet liikemaailmassa) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1987

Hana a její bratři

První slovenský celovečerní film s gay tematikou je z dílny debutujícího mladého slovenského tvůrce V. Adáska, který je loňským absolventem filmové režie na VŠMU. …(více)
(Hana a jej bratia) Režie: Vlado Adásek, SR, 2001

Hana a její sestry

Milostná vzplanutí, zklamání i selhání v rodinném propletenci tří sester na newyorském Manhattanu. V Haně a jejích sestrách se Allen znovu věnoval svým oblíbeným tématům, jako…(více)
(Hannah and Her Sisters) Režie: Woody Allen, USA, 1986

Hanami

Japonské třešně jsou jako lidé kvetou jen krátce. V každodenní rutině uvězněný Rudi je nevyléčitelně nemocný, ale jeho žena Trudi se rozhodne mu tuto…(více)
(Kirschblüten - Hanami) Režie: Doris Dörrie, D, 2008

Hanba

Pobaltím se žene občanská válka. Hudebníci Eva a Jan se uchýlí na odlehlý ostrov, kde se živí pěstováním a prodejem ovoce. Ostrov je náhle napaden…(více)
(Skammen) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1968

Hanebný pancharti

Tenkrát…v nacisty okupované Francii. Tarantinův výlet do času druhé světové války rozhodně není klasickým válečným snímkem – vydatně čerpá z linie béčkových snímků, z nichž…(více)
(Inglourious Basterds) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2009

Hangmen | NT Live

Držitel Oscara Martin McDonagh divadelní hry Osiřelý západ, Mrzák Inishmaanský, film V Bruggách se po dvanácti letech vrátil na londýnské jeviště s další skvělou černou komedií. Divácky…(více)
(Hangmen) Režie: Matthew Dunster, GB, 2015

Hank a Mike

Přátelé Hank a Mike pracují jako velikonoční králíčci pro Velikonoční korporaci. Přestože do práce chodí jen jednou za rok, výplatu pobírají celoročně. A tak když…(více)
(Hank and Mike) Režie: Matthiew Klinck, CAN, 2007

Hanna

Bývalý agent CIA trénuje svoji dceru Hanu, aby se stala perfektní vražedkyní. Po několika letech života v divočině dostane svoji první misi. V Evropě musí…(více)
(Hanna) Režie: Joe Wright, USA, 2011

Hannah: Buddhism’s Untold Journey

Dokumentární film „Hannah: Cesta ke svobodě“ vypráví příběh o Hannah Nydahlové a dobrodružství spojeném s uváděním tibetského buddhismu na Západě. Film vykresluje divoké a idealistické kořeny Hannah…(více)
(Hannah: Buddhism’s Untold Journey) Režie: Marta Gÿorgy Kesslerová, Adam Penny, GB-E-NEP-IND-H-D-DK, 2014

Hanobení

Holocaust, nacista, antisemitismus. Tato tři nejčastěji užívaná slova v izraelské společnosti přiměla režiséra Yoava Shamira natočit dokumentární film hledající odpovědi na otázky, zda a jakým…(více)
(Hashmatsa) Režie: Yoav Shamir, A - DK - IL - USA, 2009

Hans Zimmer v Praze

Světoznámý skladatel filmové hudby přijel loni se svým evropským turné do vyprodané pražské O2 arény a ohromil publikum. Mezi 72 muzikanty bylo mnoho Zimmerových přátel…(více)
(Hans Zimmer v Praze) Režie: Tim Van Someren, GB-CZ, 2017

Hanumanův návrat

V tomto animovaném filmu vhodném pro dospělé i děti sledujeme dobrodružství opičího krále Hanumana, jedné z nejoblíbenějších postav hinduistické mytologie. Rozhodne se pomoci šikanovanému vesnickému…(více)
(Return of Hanuman) Režie: Anurag Kashyap, IND, 2007

Hany

Jiří, živící se prodejem drog, slečna, jež se nedokáže rozejít s dlouholetým partnerem, protože je prostě hodnej, básník žijící ve své romantické iluzi, starostlivé matky…(více)
(Hany) Režie: Michal Samir, CZ, 2014

Happy End

Poprava je narození, destrukce tvorba, vražda vzkříšení, rvačka vášnivý tanec a lidé vesele mládnou až ke smrti. Jediný film svého druhu, filozofická metafora převlečená za…(více)
(Happy End) Režie: Oldřich Lipský, ČSSR, 1967

Happy End

Černá komedie o smrti se šťastným koncem. Myslivci, traktorista, řidič favoritu a náhodně zřetězený sled událostí, kterými se jak červená linie táhne stružka krve. A…(více)
(Happy End) Režie: Jan Saska, CZ, 2015

HAPPY END

Snímek, který se ocitl v užším výběru deseti krátkých animovaných filmů nominovaných na Oscara, nás provádí po bizarně zveličeném prostředí „české vesnice“ s tlustými traktoristy,…(více)
(HAPPY END) Režie: Jan Saska , CZ, 2015

Happy End

Zatímco svět kolem se nepostřehnutelně, ale zásadně proměňuje, jedna lepší francouzská rodina žije ve své uzavřené bublině a za každou cenu se drží zavedených pořádků…(více)
(Happy End) Režie: Michael Haneke, F-D-A, 2017

Promítáme: Úterý 20. 2. 2018 18:15, Středa 21. 2. 2018 18:15, Sobota 24. 2. 2018 16:00, Neděle 25. 2. 2018 16:00, Pondělí 26. 2. 2018 13:00, Čtvrtek 1. 3. 2018 18:15, Pátek 2. 3. 2018 18:15

Happy End - veřejná premiéra

Zatímco svět kolem se nepostřehnutelně, ale zásadně proměňuje, jedna lepší francouzská rodina žije ve své uzavřené bublině a za každou cenu se drží zavedených pořádků…(více)
(Happy End) Režie: Michael Haneke, F-D-A, 2017

Happy na útěku

Temperamentní dívka Happy se pokouší utéct před vynucenou svatbou, ale omylem skončí v Pákistánu v domě mladého aspirujícího politika Bilala. Toho se pak Happy snaží…(více)
(Happy Bhag Jayegi) Režie: Mudassar Az iz, IND, 2016

Happy-Go-Lucky

Pauline alias Poppy Sally Hawkins je třicetiletá učitelka na základní škole, která je stále dobře naladěná a užívá si život plnými doušky. Svým nekonečným optimismem…(více)
(Happy-Go-Lucky) Režie: Mike Leigh, GB, 2008

Happy, Happy

Pro optimistickou Kaju je rodina tou nejdůležitější věcí na světě a tak o ni pečuje navzdory všem. Je oddaná manželka, která partnerovi promíjí celonoční…(více)
(Sykt lykkelig) Režie: Anne Sewitsky, N, 2010

Haraka Baraka

Po více než 20 letech v Nizozemsku se moji rodiče Gulzar a Shwan rozhodli vrátit do Kurdistánu. Na počátku 90. let prchali před iráckým režimem,…(více)
(Haraka Baraka) Režie: Lana Askari, NL-IRQ-GB, 2014

Hardcore Henry

Zběsilý a šílený akční nářez v neuvěřitelném tempu. Hardcore Henry je první film na světě natočený kompletně, a tím je myšleno od úplného začátku až…(více)
(Hardcore Henry) Režie: Ilja Najšuller, USA-RUS, 2016

Hardcore Henry | Future Night

Zběsilý a šílený akční nářez v neuvěřitelném tempu. Hardcore Henry je první film na světě natočený kompletně, a tím je myšleno od úplného začátku až do…(více)
(Hardcore Henry) Režie: Ilja Najšuller , USA-RUS, 2016

Hardgore

Spojení žánrů hororu a porna na první pohled působí jako hodně výstřední podnik. Postavit vedle sebe dvě zcela protichůdné slasti, totiž rozkoše z plození a…(více)
(Hardgore) Režie: Michael Hugo, USA, 1974

Hardkor Disko

Pomsta přivede tajemného Marcina do moderního a mnohotvárného města, jehož odvrácenou stranu začne poznávat s Olou, která jej stáhne do světa drog, nekonečných, bohémských večírků…(více)
(Hardkor Disko) Režie: Krzysztof Skonieczny, PL, 2014

Hardware

Celovečerní debut Richarda Stanleyho, který na začátku devadesátek platil za nejzářnější a nejosobitější talent žánrové kinematografie, nabízí unikátní průnik video braku a opulentní autorské vize.…(více)
(Hardware) Režie: Richard Stanley, GB, 1990

Harishchandrachi Factory

Maráthský film, který popisuje natáčení jednoho z prvních indických hraných němých filmů v roce 1913. Sleduje snahu režiséra Dadasaheba Phalkeho natočit film Raja Harishchandra, který…(více)
(Harishchandrachi Factory) Režie: Paresh Mokashi, IND, 2009

Harmcore Jazz band - Vánoční swingový dýchánek

Z bohatých zdrojů let třicátých, čtyřicátých a jim podobných pečlivě vybíráme ty nejlahodnější kusy, jež Vám zprostředkováváme autenticky, po vzoru tehdejších mistrů s nadlidským nasazením…(více)
(Harmcore Jazz band) Režie: , , 2014

Harold a Maude

Harold má vlastně téměř vše, co si člověk umí představit, a možná právě proto to syna bohatých rodičů vede do hájemství absolutního nihilismu. Volný čas…(více)
(Harold and Maude) Režie: Hal Ashby, USA, 1971

Harpastum

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Rok 1914. Záhy po výstřelu v Sarajevu přijímá Rusko osudovou výzvu. Bratry Andreje a…(více)
(Garpastum) Režie: Alexei German, Jr., RUS, 2005

Harvie Krumpet

Harvek Miloš Krumpetzki se narodil v Polsku v roce 1922. Po vypuknutí 2. světové války emigroval do Austrálie a změnil si jméno na Harvie Krumpet.…(více)
(Harvie Krumpet) Režie: Adam Elliot, AUS, 2003

Hasta la vista!

Děj této sympatické tragikomedie, volně inspirované příběhem Asty Philpota, amerického propagátora práv handicapovaných lidí na aktivní sexuální život, vypráví o třech různě postižených mladících, kteří…(více)
(Hasta la vista) Režie: Geoffrey Enthoven, B, 2011

Hašišbába

Paulette žije sama v paneláku na předměstí Paříže a stěží stačí vyžít z důchodu. Jednoho večera se v suterénu svého domu stane náhodným svědkem pochybného…(více)
(Paulette) Režie: Jérome Enrico, F, 2012

Haus Tugendhat

V roce 1930 byla v Brně postavena jedna z nejvýznamnějších staveb moderní architektury nejen u nás. Vilu Tugendhat navrhl a do posledního detailu včetně nábytku,…(více)
(Haus Tugendhat) Režie: Dieter Reifarth, D, 2013

Havana Blues

Dva mladí kubánští muzikanti Ruy a Tito sdílejí stejný sen: stát se slavnými a konečně vypadnout z Havany. Ruy žije s Caridad a dvěma dětmi.…(více)
(Habana Blues) Režie: Benito Zambrano, ŠPA – KUBA – FRA, 2005

Havana Hip Hop Underground

Tvrdé kubánské zákroky proti svobodě projevu jsou celosvětově odsuzovány. Jeden způsob komunikace se tam však těší relativní otevřenosti a nezávislosti: je to rap. Za posledních…(více)
(Havana Hip Hop Underground) Režie: Yves Billon, F, 2006

Havana Motor Club

Automobilové závody jsou nebezpečné a elitářské, rozhodl režim Fidela Castra jen krátce po vítězství revoluce na Kubě v roce 1959. Tradiční sport a zábava tak…(více)
(Havana Motor Club) Režie: Bent-Jorgen Perlmutt, C-USA, 2015

Havárie

Dne 14. září 2012 ve 14:56 ohlásila výletní loď Adventure of the Seas španělské námořní záchranné službě nález poškozeného člunu se 13 lidmi na palubě.…(více)
(Havarie) Režie: Philipp Scheffner, D, 2016

Promítáme: Pondělí 5. 3. 2018 20:45

Have you dreamt Cinema?

Krátký film o třech ženách, které žijí poblíž Film City Road a upínají se k tomu, že kino je místem zábavy skýtající jejich životům příjemnou…(více)
(Have you dreamt Cinema?) Režie: Hansa Thapliyal, , 0000

Havran

Mocného mága Erazma Cravena Vincent Price navštívy jednej "chladnej decembrovej noci" čudný návštevník HAVRAN. Vysvitne, že je to mág Bedlo, ktorého do tejto podoby…(více)
(The Raven) Režie: Roger Corman, USA, 1963

Hazard, bohové a LSD

Tříhodinový trip zkoumá neviditelná vlákna touhy po absolutnu napříč časem a kulturami. Místa světa spojuje vůně extáze, sexu, peněz a věčně hledaného božství. Mettler nabízí…(více)
(Gambling, gods and LSD) Režie: Peter Mettler, KAN-ŠVÝ, 2002

Haze

Hlavní hrdina filmu se probudí v malé místnosti, kde se jen stěží může hýbat. Z jeho těla pomalu dírou v břiše uniká život. Snaží se sice z…(více)
(Haze) Režie: Shinya Tsukamoto, Japonsko, 2005

Heavy Mental

Předfilm: Łaźniahttp://www.biooko.net/cz/film/7771/%C5%81a%C5%BAnia/ Mariusz je herec a trpí specifickou poruchou – když vystoupí před diváky, zapomene text. Piotrek pracuje jako sociální pracovník a jeho klienti…(více)
(Heavy Mental) Režie: Sebastian Buttny, PL, 2013

Heavy Metal

Legendární kreslená scifi z přelomu sedmdesátých a osmdesátých let HEAVY METAL byla ispirována stejnojmenným mezinárodním časopisem. HEAVY METAL vtahuje diváka do jedinečného světa zábavy, ve…(více)
(Heavy Metal) Režie: Gerald Potterton, CDN, 1981

Heavy Metal na venkově

Donzdorf. Vesnice jako každá jiná se špičatou kostelní věží, supermarketem a novou zástavbou. Jenže v Donzdorfu má navíc své sídlo jeden z nejúspěšnějších nezávislých…(více)
(Heavy Metal auf dem Lande) Režie: M. Bauder - D. Franke, NĚM, 2006

Hebká kůže

Pierre Lachenay je v literárním světě velmi známou osobností. Žije klidný rodinný život se svou ženou Francou a dcerou Sabine. Na jedné pracovní cestě do…(více)
(La Peau douce) Režie: François Truffaut, F - P, 1964

Hedi

Debut tuniského režiséra Mohameda Ben Attiy je příběhem introvertního mladíka Hediho, který se má brzy oženit s půvabnou nevěstou, jež mu byla na základě rodinné…(více)
(Inhebbek Hedi) Režie: Mohamed Ben Attia, TN-B, 2016

Hedvika a rozzlobený palec

Hedvika se původně narodila jako Hansel – chlapec z Východního Berlína. Zde se zamilovala do vojáka americké posádky a s vírou ve společný život plný…(více)
(Hedwig and The Angry Inch) Režie: John Cameron Mitchell, USA, 2001

Heidegger in Auschwitz a Mokrá svatba - Is This Cinema?

Mokrá svatba
více)
(Heidegger in Auschwitz a Mokrá svatba) Režie: , , 0000

Heidi, děvčátko z hor

Heidi je osiřelé děvčátko, které tráví nejšťastnější dny dětství společně s kamarádem Peterem při hlídání stáda koz, radostného hraní a užívání si svobody švýcarských Alp,…(více)
(Heidi) Režie: Alain Gsponer, D-CH, 2015

Heirloom

James se spolu se svou snoubenkou Yo nastěhuje do domu svého strýčka, který před dvaceti lety záhadně zmizel společně s celou svou rodinou a všemi,…(více)
(Zhaibian) Režie: Leste Chen, Taiwan, 2005

Hell Party: velkolepá, krvavá, jediná

Záznam z velkolepé, cirkusově laděné Hell Party 2016 na filmovém plátně. Krvavá podívaná s věšením háky, kde teče pravá krev a všechno se děje doopravdy.…(více)
(Hell Party: velkolepá, krvavá, jediná) Režie: Hell.cz, CZ, 2017

Hellboy

Hellboy Ron Perlman byl během druhé světové války přivolán na Zemi šíleným Grigori Rasputinem Karel Roden, aby se stal poslem apokalypsy. Ze spárů nebezpečného zločince…(více)
(Hellboy) Režie: Guillermo del Toro, USA, 2004

Helppes – prezentace asistenčních psů

Helppes je jediná nezisková organizace svého druhu v ČR, která pomáhá osobám se zdravotním postižením na cestě k integraci, soběstačnosti a samostatnosti, pomocí speciálně vycvičených…(více)
(Helppes – prezentace asistenčních psů) Režie: Helppes, CZ, 2010

Hendrix 70: Live at Woodstock

U příležitosti 70. výročí od data narození jednoho z největších rockových kytaristů všech dob Jimyho Hendrixe vznikl obrazově i zvukově vyšperkovaný záznam jeho vrcholného vystoupení…(více)
(Hendrix 70: Live at Woodstock) Režie: Michael Wadleigh, USA, 1970

Henri

Setkání dvou osamělých lidí na okraji společnosti. Padesátník Henri je vyhaslý, odevzdaný a trochu pije. Rosette je lehce mentálně retardovaná a sní o lásce, sexualitě…(více)
(Henri) Režie: Yolande Moreau, F - B, 2012

Henry D & Estrada

Hudební vložka festivalu BKULT jedinečný a jediný MC, kterého kdy Praha měla. Vstupné na celý festival BKULT: 130/150 Kč…(více)
(Henry D & Estrada) Režie: , , 2000

Henryk v bublinách - výstava

Komiksová soutěž vyhlášená Polským institutem v Praze u příležitosti Roku Henryka Sienkiewicze oslovila především mladé ilustrátory, výtvarníky a umělce. Nejlepší příspěvky, komiksy inspirované Sienkiewiczovým životem…(více)
(Henryk v bublinách) Režie: , , 0000

Herečky

Druhý celovečerní snímek herečky a režisérky Valerie Bruni Tedeshi se točí okolo stárnoucí Marcelline, jež před svými čtyřicetinami dostává hlavní roli v Turgeněvově divadelní hře…(více)
(Actrices) Režie: Valeria Bruni Tedeschi, FR, 2007

Herečky na scénu!

Režisérka se rozhodne natočit dokument o herečkách, o všech herečkách: známých i neznámých, o herečkách intelektuálkách, o herečkách komediálních, o herečkách zapomenutých. Natáčí úplně všechno,…(více)
(Le Bal des actrices) Režie: Maïwenn, F, 2007

Herkules

Když byly v Polsku zavřeny uhelné doly, ztratila většina lidí z okolí práci. Jejich rodiny dnes žijí na periferii měst a ocitají se na okraji…(více)
(Herkules) Režie: Lidia Duda , POL, 2004

Heřman – cesta za snem

Heřman Volf je po tragickém pádu na lyžích upoután na invalidní vozík. Po třech letech se mu však podařilo realizovat svůj dávný sen – cestu…(více)
(Heřman – cesta za snem) Režie: Miloslav Doležal, CZ, 2009

Hezké chvilky bez záruky

Psycholožka Hana má problémy doma i v práci: nezaměstnaný manžel žárlí na její práci a jednoho dne si opatří „lepší“ partnerku, pubertálního syna zajímají jen…(více)
(Hezké chvilky bez záruky) Režie: Věra Chytilová, Česká republika, 2006

Hezké sny

Kdysi vcelku populární muzikant Gary Martin Freeman známý z filmů Confetti či Láska nebeská se dnes živí skládáním reklamních jinglů. Setkáváme se s ním na…(více)
(The Good Night) Režie: Jake Paltrow, USA - VB, 2007

High Tech, Low Life

Dokument sleduje pouť dvou čínských blogerů, kteří cestují po Číně a dokumentují nezveřejněné nebo oficiálními médii zkresleně interpretované kauzy. Vyzbrojeni laptopy, mobilními telefony, digitálními fotoaparáty,…(více)
(High Tech, Low Life) Režie: Stephen T. Maing, USA, 2012

Hilton!

Říkat tomuto zařízení Hilton je sarkasmus. Pro nehostinný panelák na periferii Helsinek, který je útočištěm pro mladé lidi v sociální tísni, se každopádně toto označení…(více)
(Hilton! - Täällä ollaan elämä) Režie: Virpi Suutari, FIN, 2013

Himálaj

Postarší korejský úředník přijíždí do Nepálu. V obleku a ve vycházkových botách absolvuje strastiplnou cestu do odlehlé vesnice, kde několik dní přebývá u jedné rodiny.…(více)
(Barami Memounen Got, Himalaya) Režie: Jeon Soo-il, ROK - F, 2008

Hindi Medium

Díky úspěšnému podnikání se svatebními šaty si Batra a jeho žena Mita mohou užívat vysoké životní úrovně. Mezi místní smetánku však přesto nezapadají, protože oba…(více)
(Hindi Medium) Režie: Saket Chaudhary, IND, 2017

Hip Hop, My Release

Může být rap cestou z vězení? Na základě toho, že je hip hop většinou spojovaný s drogami a násilím ho většina lidí vidí jako asociaci…(více)
(Hip hop, my desahogo) Režie: Simon Rasing , CO, 2013

Hiphop-erace

Může se soubor seniorů a seniorek, jehož věkový průměr se blíží devadesátce a skoro všichni členové vlastní umělou kloubní náhradu, úspěšně zúčastnit hiphopové taneční soutěže?…(více)
(Hip Hop-eration) Režie: Bryn Evans, NZ, 2014

Hiphopová revoluce

Snímek debutujícího kubánského režiséra Mayckella P. Mariola patří v současné době mezi nejkontroverznější díla na „ostrově svobody". Měl pouze jedinou veřejnou projekci v Havaně, kam…(více)
(Revolution) Režie: Mayckell Pedrero Mariol, N, 2010

Hirošima, má láska

Hirošima roku 1958. Francouzská herečka se účastní natáčení protiválečného filmu. Krátce před jeho dokončením se seznámí s japonským architektem a zamilují se do sebe. I…(více)
(Hiroshima mon amour) Režie: Alain Resnais, F, 1959

Hissène Habré: Tragédie v Čadu

Mezi lety 1982 a 1990 se v africkém Čadu odehrála tichá genocida. Režim diktátora Hissèna Habrého zavraždil na 40 000 lidí, takřka bez povšimnutí mezinárodního…(více)
(Hissein Habré, A Chadian Tragedy) Režie: Mahamat-Saleh Haroun, F, 2016

Histoire(s) – Carte Blanche à la Cinémathèque de Tanger

Ve svém druhém pražském vydání, Transeuropa Festivalhttp://transeuropafestival.eu/ chce mluvit o hlavním tématu – nových formách politické mobilizace. Na obou stranách Středozemního moře vidíme lidi hledající…(více)
(Histoire(s) – Carte Blanche à la Cinémathèque de Tanger) Režie: various, , 0000

Historie populární hudby podle Silver Rocket

Jak víte, existují \"oficiální\" dějiny pop music. Nejlepší kytarista byl Jimi Hendrix, punk začal se Sex Pistols a král country je už na věky Johnny…(více)
(Historie populární hudby podle Silver Rocket) Režie: , , 0000

Hitchcock

Píše se rok 1960 a Alfred Hitchcock A. Hopkins právě natáčí svůj nový film. Film, který má rozhodnout o jeho úspěchu nebo zatracení. Film, kterému…(více)
(Hitchcock) Režie: Sacha Gervasi, USA, 2012

Hitchcock/Truffaut

V roce 1962 se režiséři Hitchcock a Truffaut zavřeli na týden do hollywoodského studia, aby se pokusili přijít na kloub tajemstvím filmové režie. Dokumentární film,…(více)
(Hitchcock/Truffaut) Režie: Kent Jones, F-USA, 2015

Hitler v Hollywoodu

Mystifikační dokument režiséra a filmového teoretika Frédérica Sojchera originálním způsobem pohlíží na protikladnost hollywoodské studiové mašinerie a evropské kinematografie. Herečka Maria de Medeiros pracuje na…(více)
(Hitler à Hollywood) Režie: Frédéric Sojcher, B - F, 2010

Hitler, Stalin a já

Příběh Hedy Margoliové pocházející z bohaté pražské židovské rodiny. Krátce po svatbě byla se svým manželem poslána do koncentračního tábora. Po válce se její muž…(více)
(Hitler, Stalin a já) Režie: Helena Třeštíková , CZ, 2003

Hlad

Geneticky modifikované plodiny, technologický pokrok, globální oteplování a poptávka po surovinách. Svět počátku 21. století se dramaticky mění, a to tak, aby vyhovoval především potřebám…(více)
(Hunger) Režie: M. Vetter - K. Steinberger , D, 2009

Hlad

Rok 1981. Vězení v severním Irsku. Odsouzení z IRA si začínají čím dál hlasitěji stěžovat na podmínky v celách a brutální praktiky dozorců. Vůdce odporu…(více)
(Hunger) Režie: Steve McQueen, GB - IRL, 2008

Hlas moře

Ramón je již 30 let upoután na lůžko a cele odkázán na svou rodinu. Jediný pohled na svět mu umožňuje pouze okno v ložnici. Dívá…(více)
(Mar adentro) Režie: Alejandro Amenábar, ŠPA, 2004

Hlas za kozu

Keňskou základní školu Majaoni zachvátila předvolební horečka. O funkci školního prezidenta se rozhodli ucházet tři kandidáti z řad studentů. Jejich metody, jak si získat respekt…(více)
(A Goat for a Vote) Režie: Jeroen van Velzen, NL, 2014

Hlasujte pro mě

První školní den v čínské základní škole vyberou učitelé z prvňáčků tři kandidáty na post „třídního dohlížeče". Děti si z nich samy jednoho zvolí. Nevinná…(více)
(Please vote for me) Režie: Weijun Chen, Čína, 2006

Hlasy

Věru nebývá zvykem, že by dramaturgové Otrlce při svých výpravách do kinematografického suterénu zalovili ve filmografii tvůrců, adorovaných milovníky artové produkce. V případě nového počinu…(více)
(The Voices) Režie: Marjane Satrapi, USA-D, 2014

Hlasy dětí

Dokumentární film o třech dětech, které přežily pobyt v koncentračním táboře. Autorka filmu Zuzana Justman sama strávila několik let v terezínském koncentračním táboře. Tento film…(více)
(Voices of the Children) Režie: Zuzana Justman, USA, 1997

Hlava – ruce – srdce

Scénář filmu Hlava, ruce, srdce vypovídá o lokalitě střední Evropy ve zvláštní „hraniční“ době první světové války. Definitivně se rozpadá řád starých hodnot, definitivně…(více)
(Hlava – ruce – srdce) Režie: David Jařab , CZ, 2010

Hlavní studentská soutěž 1/3

Am Sonnenberghttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/618amsonnenberg; režie: Kristin Franke; 2009 Ecologiahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/633ecologia; režie: Julia Kozireva; 2010 …(více)
(Hlavní studentská soutěž 1/3) Režie: various, , 0000

Hlavní studentská soutěž 2/3

Svalyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/161svaly; režie: Edward Housden; 2009 To jsem já, Helmuthttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/366tojsemjahelmut; režie: Nicolas Steiner; 2009 Bez dechuhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/597bezdechu; režie:…(více)
(Hlavní studentská soutěž 2/3) Režie: various, , 0000

Hlavní studentská soutěž 3/3

Jean Paulhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/10jeanpaul; režie: Jakub Vrba; 2010 Afterpartyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/532afterparty; režie: Ivana Mladenović; 2009 Thajskohttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/25soutezhlavnistudentskasoutez/480thajsko; režie: Zvika Büchsenspanner; 2010 …(více)
(Hlavní studentská soutěž 3/3) Režie: various, , 0000

Hlavu vzhůru

Film sleduje dětství a dospívání chlapce Malonyho mezi jeho šestým až osmnáctým rokem. Na správnou cestu se ho snaží dostat soudkyně zabývající se případy mladistvých…(více)
(La Tête haute) Režie: Emmanuelle Bercot, F, 2014

Hledá se Dory

V animovaném filmu od studií Disney•Pixar Hledá se Dory se na stříbrná plátna vrací oblíbená modrá rybka Dory, která si spokojeně žije na korálovém útesu…(více)
(Finding Dory) Režie: Andrew Stanton, USA, 2016

Hledá se Mozart

Vynikající dokument uváděný v rámci oslav Mozartova výročí v roce 2006 je prvním rozsáhlým celovečerním dokumentárním filmem o životě jedinečného skladatele Wolfganga Amadea Mozarta. Film,…(více)
(In Search of Mozart) Režie: Phil Grabsky, VB, 2005

Hledá se prezident

Jeden z historických okamžiků novodobých českých dějin – první přímou volbu hlavy státu v České republice – zachytil režisér Tomáš Kudrna v novém dokumentárním filmu…(více)
(Hledá se prezident) Režie: Tomáš Kudrna, CZ, 2013

Hledáme Korejce ze severu

Dvojjedinost Severní a Jižní Koreje, násilně rozdělené mocenským zásahem Sovětského svazu, zasahuje osudově do životů obyvatel obou zemí dodnes. Na denním pořádku jsou únosy, vydírání,…(více)
(Looking for North Koreans) Režie: Jero Yun, F, 2012

Hledáme: Muže a ženy nad 65

Mohli by sice sedět doma a užívat si důchodu, místo toho se ale přihlásili na inzerát: “Hledáme: Muže a ženy nad 65”. Choreografka z Wuppertalu,…(více)
(Damen und Herren ab 65) Režie: Lilo Mangelsdorff, NĚM, 2002

Hledání

Filmový režisér cestuje od vesnice k vesnici, aby našel herce pro filmové zpracování tradiční tibetské opery o princi Dime Kundünovi, postavě zosobňující buddhistické ideály soucítění…(více)
(The Search) Režie: Pema Tseden, RC, 2009

Hledání

Čtyři osudy, které spojila válka. Mezi lety 1999 a 2000 během války v Čečensku se zdravotní sestra a členka jedné nevládní organizace Carole ujme malého…(více)
(The Search) Režie: Michel Hazanavicius, F, 2014

Hledání chybějícího kousku

Za sedmero horami a sedmero řekami se narodil chlapeček. A protože to bylo v židovském státě, rodiče ho nechali obřezat. Chlapec vyrostl v muže a…(více)
(Behikvot Hahatiha Hahasera) Režie: Oded Lotan, IL, 2007

Hledání Johnnyho

Johnny Appleseed byl podnikatel a vizionář úzce spojený s přírodou, misionář inspirovaný vizí Swedenborg, který připravoval v Americe půdu pro kolonisty. Při zjišťování oblastí vhodných pro…(více)
(Searching for Johny) Režie: Miroslav Mandič, SLO, 2009

Hledání Vivian Maier

Vzrušující cesta za odhalením identity svérázné tajemné chůvy, které jen pro sebe do šuplíku nafotila přes 100 000 fotografií. Po jejich objevení teprve před pár…(více)
(Finding Vivian Maier) Režie: John Maloof, Charlie Siskel, USA, 2013

Hledání východu

Film Hledání východu přináší osobně laděnou výpověď o jednom z nejvíce diskutovaných témat současnosti – nucené migrace uprchlíků do Evropy. Autor filmu strávil mezi uprchlíky…(více)
(Searching For the Exit) Režie: Michal Pavlásek, CZ, 2015

Hlemýžďky

„Bylo mi sedmnáct, když jsem Eliho poprvé viděl. Z dálky. Někoho, kdo si troufal být víc než jenom kluk nebo jenom holka.“ Tak potkal režisér…(více)
(Pojktanten) Režie: Ester Martin Bergsmark, S - DK, 2011

Hlídač č. 47

Román Josefa Kopty zaujal už ve třicátých letech Josefa Rovenského, tentokrát jej fi lmově přetavil Filip Renč. Vysloužilý voják a železniční hlídač Josef Douša Karel…(více)
(Hlídač č. 47) Režie: Filip Renč, CZ, 2008

Hlína

Půda je kůží Země, poskytuje nám vše potřebné pro život. I když si to neuvědomujeme, obklopuje nás prakticky všude. Považujeme ji za samozřejmost. V přetechnizovaném…(více)
(Dirt! The Movie) Režie: Bill Benenson, Gene Rosow, USA, 2009

Hliněný holub

Milostná hra přerušená válkou. Dobře známý příběh v hávu neobyčejného způsobu vyprávění. Miloš Tomić na sebe upozornil, paradoxně především mezinárodní publikum, hned svými prvními filmy,…(více)
(Hliněný holub) Režie: Miloš Tomić, Česká republika, 2005

Hlodavčí říše aneb ze života myší

Pojďte s námi stopovat myší cestičky. Chytneme si svojí myšku a podíváme se jí na zoubek. Připadá vám myška jako roztomilý tvor nebo nepříjemný hlodavec?…(více)
(Hlodavčí říše) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Hloupá dáma

Snímek přibližuje Španělsko 17. století na pozadí příběhu dvou sester, které se snaží, každá svým způsobem, vymezit vůči poměrům v tehdejší společnosti – jedna prostřednictvím…(více)
(La Dama Boba) Režie: Manuel Iborra, ŠPA, 2006

Hloupý kluk

Jde o druhý film nadějného švýcarského režiséra Lionela Baiera. Jeho debutem je dokumentární snímek Pochod, La parade notre histoire, o demonstraci homosexuálů ve městě Sion…(více)
(Garcon stupide) Režie: Lionel Baier, ŠVÝ - FRA, 2004

Hluboko

V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po nečekané prudké bouři se několik kilometrů od pobřeží potopila rybářská loď i s celou posádkou. Jeden…(více)
(Djúpið) Režie: Baltasar Kormákur, IS, 2012

Hluboko - uvede Baltasar Kormákur

Slavnostní projekce filmu za osobní účasti režiséra Baltasara Kormákura.http://www.kinoaero.cz V březnu roku 1984 otřásla Islandem šokující událost. Po…(více)
(Djúpið) Režie: Baltasar Kormákur, IS, 2012

Hluboký spánek

Filmová adaptace prvního Chandlerova románu s Philem Marlowem v nesmrtelném podání Humphreyho Bogarta je označován z klasický film noir, přestože jeho žánrové zařazení vzhledem ke…(více)
(The Big Sleep) Režie: Howard Hawks, USA, 1946

Hluk a vřava

Film Hluk a vřava působivým způsobem souběžně vypráví stejný příběh z pohledu muže a ženy a ukazuje, jak blízko může být od zaslepující lásky k…(více)
(Khashm va Hayahoo) Režie: Hooman Seyedi, IR, 2016

Hlupáci a pitomci

Mario, Paula, Miguel a Lourdes se zcela neznají, jejich životní cesty se protnou ve chvíli, kdy hledají východisko z životní situace, která jim nevyhovuje. Děj…(více)
(Los tontos y los estúpidos) Režie: Roberto Castón, E, 2014

Hmyz

Hospoda na malém městě. Je zavřeno, židle jsou převráceny na stolech. Na věšáku visí „hmyzí šatičky“: sukénky z krepového papíru, papundeklová motýlí křídla, pestře pomalovaná…(více)
(Hmyz) Režie: Jan Švankmajer, CZ-SK, 2018

Promítáme: Úterý 20. 2. 2018 20:45, Středa 21. 2. 2018 20:45, Čtvrtek 22. 2. 2018 20:45, Pátek 23. 2. 2018 20:45, Sobota 3. 3. 2018 20:45, Neděle 4. 3. 2018 20:45, Pondělí 26. 3. 2018 13:00

Hnízdo

Hnízdo je místem, kde se rodí nový život a to nejen ten ptačí. Znamená pro nás bezpečí a teplo. Co jej prozkoumat ještě hlouběji, třeba…(více)
(Hnízdo) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Hobit: Bitva pěti armád

„Hobit: Bitva pěti armád" uzavírá epické dobrodružství Bilbo Pytlíka, Thorina Pavézy a skupiny trpaslíků. Když se jim v boji proti draku Šmakovi podařilo dobýt zpět…(více)
(The Hobbit: The Battle of the Five Armies) Režie: Peter Jackson, USA-NZ, 2014

Hobit: Neočekávaná cesta

Proslulý Bilbo Pytlík na dobrodružné výpravě, jejímž cílem je znovu si nárokovat ztracené trpasličí království Erebor, o které hobity připravil drak Šmak. Díky čaroději Gandalfu…(více)
(The Hobbit: An Unexpected Journey) Režie: Peter Jackson, USA - NZ, 2012

Hobit: Neočekávaná cesta | půlnoční bio premiéra

Na toto představení již nelze provádět rezervace. Lístky si můžete zakoupit pomocí evstupenky anebo přímo na pokladnách kin Oko, Aero či Světozor. Od poslední filmové výpravy…(více)
(The Hobbit: An Unexpected Journe) Režie: Peter Jackson, USA-NZ, 2012

Hobit: Šmakova dračí poušť

Hobit: Šmakova dračí poušť líčí další dobrodružství hobita Bilbo Pytlíka na jeho společné pouti s čarodějem Gandalfem a třinácti trpaslíky vedenými Thorinem Pavézou. Vydali se…(více)
(The Hobbit: The Desolation Of Smaug) Režie: Peter Jackson, USA - NZ, 2013

Hodina vlků

Malíř Johan Borg žije se svou manželkou Almou v domku na jednom fríském ostrově. Jednoho dne je baron von Merkens, majitel ostrova, pozve na svůj…(více)
(Vargtimmen) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1968

Hodinářova svatební cesta korálovým mořem

Vážení priateľia, vítejte v milostném příběhu Ctirada a Šárky – to bude svatba plná mytologie. On je hodinář s jalovou tváří předního českého specialisty na…(více)
(Hodinářova svatební cesta korálovým mořem) Režie: Tomáš Svoboda, CZ, 1979

Hodinka s Viktorkou

Speciální host našich sobotních programů – Viktorka – si pro vás připravila Hodinku s Viktorkou zpívání, malování, čtení a jiné hrátky na kolovrátky. …(více)
(Hodinka s Viktorkou) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Hodné holky se dívají jinam

Pro mnohé feministky je pornografie synonymem diskriminace, dehumanizace a násilí na ženách. Antipornografický feminismus hlásá, že veškeré porno je o podřízení žen, a explicitní sex porno…(více)
(Hodné holky se dívají jinam) Režie: Annie Sprinkle / Candida Royalle / ..., USA, 1990

Hodný dinosaurus

Animovaný film „Hodný dinosaurus" si pohrává s otázkou: Co kdyby asteroid, který jednou provždy změnil život na Zemi, naši planetu minul a obří dinosauři nikdy…(více)
(The Good Dinosaur) Režie: Peter Sohn, USA, 2015

Hodný syn

Po skandální premiéře uprchne herečka Leila Mannerová před novináři se svými dvěma syny na staré rodinné letní sídlo. Výbušný Ilmari je matčiným důvěrníkem a ochráncem,…(více)
(Hyvä poika) Režie: Zaida Bergroth, FIN, 2011

Hodný, zlý a divný

Největší komerční hit tohoto roku a z hlediska divácké návštěvnosti desátý nejúspěšnější film v dějinách jihokorejské kinematografie navazuje na tradici tzv. mandžuských westernů. Tato v…(více)
(Jongheun nom, nabbeun nom, isanghan nom) Režie: Kim Ji-woon, ROK, 2008

Hodný, zlý a ošklivý

Tři pistolníci, nepřátelé na život a na smrt, a každý zná část tajemství, bez něhož ti ostatní nikdy nenajdou ukrytý zlatý poklad. Jako první se…(více)
(Il buono, il brutto, il cattivo) Režie: Sergio Leone, I-E-D, 1966

Hoffmannovy povídky | Jacques Offenbach

Režisér Bartlett Sher, který za svou práci na muzikálu South Pacific získal ocenění Tony Award, se po obrovském úspěchu Lazebníka sevillského zařazen do série přímých…(více)
(Les Contes d’Hoffman) Režie: Bartlett Sher, USA, 2009

Hoffmannovy povídky | Jacques Offenbach

Vittorio Grigolo se představí v titulní roli Offenbachových Hoffmannových povídek po boku abchazské sopranistky Hibly Gerzmavy, která ztvární dvě operní hrdinky – nemocnou zpěvačku Antonii…(více)
(Les Contes d’Hoffmann | Jacques Offenbach) Režie: Bartlett Sher, USA, 2015

Hoffmannovy povídky | Pařížská opera

ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním…(více)
(Les Contes d’Hoffmann) Režie: Jacques Offenbach, Francie, 2012

Hochštapleři

Snímek Hochštapleři portrétuje čtyři muže, kteří o sobě šíří zcela speciální schopnosti. A na základě dovedností sobě vlastních, díky podvodům a lžím, díky vymámené důvěře, manipulaci…(více)
(Die Hochstapler) Režie: Alexander Adolph, NĚM, 2006

Hokusai z Britského muzea

Vysoké rozlišení projekce 4K odhalí mimořádné detaily práce Katsushiky Hokusaiho, největšího japonského umělce. Objevte jeho práci, život a epochu na velkém plátně.
více)
(British Museum presents: Hokusai) Režie: Patricia Wheatley, James Norton, GB, 2017

Holčičí parta

Dospívající Marieme žije se svojí matkou, sestrami a starším bratrem na francouzském předměstí. Vše kolem, betonovým ghettem ovládaným gangy a dealery drog počínaje a barvou…(více)
(Bande de Filles) Režie: Céline Sciamma, F, 2014

Holič Billu

Billu je chudý venkovský holič, který žije se svou ženou a dvěma dětmi. Jeho jednotvárný život se radikálně změní, když do vesnice přijede natáčet bollywoodská…(více)
(Billu Barber) Režie: Priyadarshan, IND, 2009

Holka Ferrari Dino

Po Nočních hovorech s matkou a Krajině mého srdce natočil Jan Němec další autodokument na pomezí experimentu a hraného eseje. Popisuje v něm okolnosti, které…(více)
(Holka Ferrari Dino) Režie: Jan Němec, CZ, 2009

Holkou odmalička

Kdyby vaše dítě zažívalo ve škole ústrky, co všechno byste byli ochotni podniknout, abyste vymohli nápravu? Coy nesmí s ostatními dětmi na záchody, respektive smí…(více)
(Growing Up Coy) Režie: Eric Juhola , USA, 2016

Holky mimo normy

Blok krátkých filmů s převážně lesbickou a transgender tématikou. Der Kleine Blonde und Sein…(více)
(Holky mimo normy) Režie: Various, Various, 2000

Holky s mačetami útočí!

V roce 2008 se senzací světových nejen žánrových festivalů stal celovečerní dokument Marka Hartleyho Kam se hrabe Hollywood mapující produkci béčkových filmů v Austrálii od…(více)
(Machete Maidens Unleashed!) Režie: Mark Hartley, AUS, 2010

Holky v pohybu

Blok krátkých lesbických filmůhttp://www.mezipatra.cz/2011/filmy/holkyvpohybu.html. Hejbni se mnou Archivářka Nespoutaný řez …(více)
(Girls On The Move) Režie: various, , 0000

Holky z fildy

Dvacetileté období mezi sametovou revolucí a prvními volbami do Evropského parlamentu v České republice představuje časovou osu dokumentu režisérek Nataši Dudinské a Taťány Markové. Dvě…(více)
(Holky z fildy) Režie: T. Marková - N. Dudinski , CZ, 2009

Holly Bolly

Tato inteligentní komedie se vysmívá komerčním tlakům vyvíjeným na filmaře dva autoři svádějí tuhý boj za prosazení svých filmařských nápadů.…(více)
(Holly Bolly) Režie: Dishad Husain, IND, 2004

Hollywood, je t‘aime

Mladý Pařížan Jérôme se po rozchodu s přítelem vydává tam, kde slunce nikdy nepřestává svítit, do Los Angeles. Potkává řadu bizardních postaviček a zaplétá se…(více)
(Hollywood, je t‘aime) Režie: Jason Bushman , USA, 2009

Hollywoodské rajdy s motorovými pilami

Když už do letošního VHS okénka zařazujeme dětinského milovníka her na vojáky Davida A. Priora Smrtelná kořist i opakovaně zneuznávaného „Tarkovského postapokalyptické akce“ Alberta Pyuna…(více)
(Hollywood Chainsaw Hookers) Režie: Fred Olen Ray, USA, 1988

Holub a labuť

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Holub a labuť) Režie: , , 0000

Holub seděl na větvi a rozmýšlel o životě

Sam a Jonathan, dva podomní prodejci drobných cetek, nás jako moderní Don Quijote a Sancho Panza berou na kaleidoskopickou pouť lidskými touhami. Objevují krásu i…(více)
(En duva satt på en gren och funderade på tillvaron) Režie: Roy Andersson, S-N-F-D, 2014

Holubice

Odkudsi z Belgie vypouštějí stovky poštovních holubů... Jednu bílou holubičku marně vyhlíží její majitelka, plavovlasé děvčátko Zuzanka, mezi mořskými vlnami a písečnými dunami... Holubice byla zanesena…(více)
(The White Dove) Režie: František Vláčil, Československo, 1960

Holy Motors

Velkolepý comeback enfant terrible francouzského filmu, romantického excentrika Leose Caraxe, který se rozhodl definitivně zrušit hranici mezi vyprávěním a stylem. Epizodický fantaskní trip pana Oscara…(více)
(Holy Motors) Režie: Leos Carax, F-D, 2012

Holy Motors

Enfant terrible francouzského filmu Leos Carax triumfuje po třináctileté pauze úchvatným a provokativním spektáklem, prostoupeným obdivem k Paříži, k dějinám filmu, ale třeba i ke…(více)
(Holy Motors) Režie: Leos Carax, F-D, 2012

Homage to Homeboy

Hustý plnovous, paruka, brýle, hučka. A na sobě něco tradičně švýcarského. Vsaďte se, že v tomhle outfitu byste zakládajícího člena kapely Beastie Boys Adama Yaucha…(více)
(Homage to Homeboy) Režie: various, , 0000

Home

S prací mezinárodně uznávané fotografa Yanna Arthuse Bertranda jste se mohli v posledních letech setkat v průběhů výstav Země seshora či Země krásná neznámá, jež…(více)
(Home) Režie: Yann Arthus-Bertrand, F, 2009

Home made

Kolekce filmů HOME MADE představuje krátké filmy v žánru dance for camera, které vznikly v české produkci. …(více)
(Home made) Režie: various, CZ, 0000

Home Movie

Snímek Home Movie s podtitulem Deník pro mého syna narozeného v Americe režiséra slovenského původu Miša Suchého je osobní zprávou o emigraci, o pocitech z…(více)
(Home Movie) Režie: Mišo Suchý, USA, 2002

Hon

Čtyřicetiletý Lucas se nedávno rozvedl a začíná žít nový život. Má přátele, novou práci, přítelkyni a pohodový vztah s dospívajícím synem. Tuto porozvodovou idylu záhy…(více)
(Jagten) Režie: Thomas Vinterberg , DK, 2012

Hon na nevěstu

Každé dobré manželství začíná slzami, praví jedno staré kyrgyzské přísloví. Pokud by tomu tak bylo, v Kyrgyzstánu by to platilo asi o polovině sňatků. Právě…(více)
(Grab and Run) Režie: Roser Corella, D-E, 2017

Honey

Film Honey sleduje výrobu medu od divokých včel a nejrůznější aspekty konzumace medu na náhorní plošině centrální Angoly, kde je med důležitým prostředkem k obživě…(více)
(Honey) Režie: Martin Gruber, D, 2013

Hooligans

Matta vyhodili z Harvardu, a tak přijíždí do Londýna, kde se chce na čas usadit u své sestry. Skamarádí se s sestřiným švagrem Petem, jímž…(více)
(Green Street Hooligans) Režie: Lexi Alexander, USA, 2005

Hora

Svérázný íránský maestro Amir Naderi ve svém úchvatném novém snímku opět předvádí své virtuózní vyjadřovací schopnosti. Jeho Hora je metafora, která ukazuje, kterak zarputilé odhodlání…(více)
(Kooh) Režie: Amir Naderi, I-F, 2016

Hora

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal,…(více)
(Mountain) Režie: Jennifer Peedom, AUS, 2017

Hora

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal,…(více)
(Mountain) Režie: Jennifer Peedom, AUS, 2017

Promítáme: Čtvrtek 22. 2. 2018 16:00, Pátek 23. 2. 2018 16:00, Neděle 25. 2. 2018 18:30, Úterý 27. 2. 2018 14:00, Čtvrtek 1. 3. 2018 18:00

Hora - veřejná premiéra

Snímek je oslňující analýzou naší posedlosti horami. Ještě před 300 lety byly snahy zdolat horské vrcholy považovány za něco velmi blízkého šílenství. Nikdo tehdy nepředpokládal,…(více)
(Mountain) Režie: Jennifer Peedom, AUS, 2017

Hora mezi námi

Po tragické nehodě letadla musí dva navzájem cizí lidé Kate Winslet a Idris Elba spojit své síly, aby přežili v extrémních podmínkách vysoko v horách…(více)
(The Mountain Between Us) Režie: Hany Abu-Assad, USA, 2017

Horečka

Mario Bettinimu je 30 let, žije se svou matkou a sní o tom, že si s přáteli otevře taneční klub. Místo toho, aby uskutečnil svůj…(více)
(La febbre) Režie: Alessandro D´Alatri, ITÁ, 2004

Horem pádem - spec. tit. pro sluchově postižené

Vzájemně se prostupující tragikomické příběhy o osudovém ztrácení a nalézání lásek, přátelství, rodin, rodičů a dětí navzájem.Dvěma převaděčům uprchlíků Zdeněk Suchý, Jan Budař zůstane po…(více)
(Horem pádem) Režie: Jan Hřebejk, ČR, 2004

Horká hlava

Klíčový španělský film šedesátých let je příběhem muže, který je vyloučen z většinové společnosti a snaží se přežít, jak to jde. Po mnoha pokusech a…(více)
(El Espontáneo) Režie: Jorge Grau, E, 1963

Hormonální akvárium

Když před několika lety našli britští rybáři v těle rybího samce jikry, nestačili se divit. Jejich podezření padlo na nedalekou farmaceutickou továrnu, odkud se podle…(více)
(Hormonální akvárium) Režie: Tereza Tara, ČR, 2007

Horníci pod palbou

Významný režisér Rehad Desai se vrací k událostem ze srpna 2012, kdy došlo v jihoafrickém dole Marikana k největšímu krveprolití od konce apartheidu. Sedm dní…(více)
(Miners Shot Down) Režie: Rehad Desai, ZA, 2014

Horolezec Marek Holeček - beseda s projekcí

Marek Holeček Přednáška s projekcí: Marek se řadí už pěknou řádku let k naší přední horolezecké špičce. Od začátku svého lezeckého života Mára okusil téměř všechny…(více)
(Horolezec Marek Holeček - beseda s projekcí) Režie: Marek Holeček, CZ, 2010

Horská hlídka

Brutální, a přesto překrásný film líčí obtížnou výpravu na čínské území, přičemž se opírá o skutečný příběh jedné z posledních expedic vedených tibetskými dobrovolníky bojujícími proti pytlákům. Film…(více)
(Kekexili) Režie: Chuan Lu, Čína, 2004

Horší už to nebude

Harold Crick Will Ferrel je naprosto obyčejný daňový úředník, jehož život je až po okraj naplněn celodenní a bezkonfliktní rutinou, ve které mechanicky vstává a…(více)
(Stranger Than Fiction) Režie: Marc Forster, USA, 2006

Hoří, má panenko

Legendární tragikomedie, kterou se tehdy pětatřicetiletý Miloš Forman v roce 1967 rozloučil s českou částí své režisérské tvorby, patří k nejvýstavnějším kouskům z rodinného stříbra…(více)
(Hoří, má panenko) Režie: Miloš Forman, CSSR, 1967

Hořící keř

Po seriálu Terapie, který vyvolal příznivé ohlasy u kritiky i u diváků, HBO Česká republika pokračuje v tvorbě vlastních hraných děl. Dalším původním projektem, který…(více)
(Hořící keř) Režie: Agnieszka Holland, CZ-PL, 2013

Host života

Alexander Csoma de Körös 17841842 byl přesvědčen, že kořeny maďarského jazyka musí hledat daleko na východě. Vzdělanec, který ovládal třináct jazyků, strávil v Tibetu skoro…(více)
(Az élet vendége - Csoma-legendárium) Režie: Tibor Szemző, MAĎ, 2006

Hosté Večeře Páně

V kostele je jen pár věřících, když kněz Tomas Ericsson slouží polední mši. Mezi přítomnými je i učitelka Märta, která Tomase všude věrně následuje. Je…(více)
(Nattvardsgästerna) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1963

Hosté z kamene

Hosté z kamene jsou etnografickou mikrostudií, která vznikla na základě rozhovorů s obyvateli a návštěvníky Karlových Varů, představitelem městské správy a místním historikem. Cílem studie…(více)
(Hosté z kamene) Režie: P. Ďurinová, P. Burzová, J. Majer, CZ, 2013

Hostel II

Tři mladé americké studentky podlehnou vábení nové kamarádky a odskočí si z Říma na společný víkendový výlet. Místo relaxačního pobytu v lázních je však čeká…(více)
(Hostel: Part II) Režie: Eli Roth, USA, 2007

Hoši z Chuecatown

Španělská lehká komedie s almódovarovským nádechem, vtipně a s nadhledem portrétující vyhlášenou madridskou gay čtvrť Chuecatown. Zamilovaný pár dvou „medvídků“ se vyrovnává s nástrahami ohrožujícími…(více)
(Chuecatown) Režie: Juan Flahn, E, 2007

Hotel

„Ohromně vzrušující Můžete očekávat upíry, kanibalismus a spoustu excentrického sexu“ Nejšílenější jízda letošní PĚSTi, půlnoční film jak vystřižený. Mike Figgis, jak je jeho dobrým zvykem,…(více)
(Hotel) Režie: Mike Figgis, GB, 2001

Hotel pro cizince

Český film HOTEL PRO CIZINCE natočil režisér Antonín Máša podle vlastního námětu a scénáře, na němž s ním spolupracoval kameraman Ivan Šlapeta a jako dramaturg…(více)
(Hotel pro cizince) Režie: Antonín Máša, CZ, 1966

Hotel Rwanda

Válečné drama o genocidě ve Rwandě s názvem Hotel Rwanda je natočen podle skutečných událostí. Hotelový manažer Paul Rusesabagina Don Cheadle ukryl před militantními skupinami…(více)
(Hotel Rwanda) Režie: Terry George, VB - ITÁ - JAR, 2004

Hotel Transylvánie

Málokdo o Draculovi ví, že není jen princem temnoty, ale také vlastníkem stylového Hotelu Transylvánie luxusního pětihvězdičkového resortu, kde se mohou všechna monstra světa…(více)
(Hotel Transylvania) Režie: Genndy Tartakovsky, USA, 2012

Hotel Transylvánie 2

Zdá se, že Hotelu Transylvánie se začíná dařit... Dracula konečně ustoupil ze svých striktních zásad ubytovávat v hotelu pouze příšery, a ten se proto otevírá…(více)
( Contact the Filmmakers on IMDbPro » Top 500 Hotel Transylvania 2) Režie: Genndy Tartakovsky, USA, 2015

Hotel Very Welcome

Hlavními postavami tohoto hraného snímku s prvky dokumentárního filmu je pět Evropanů, kteří cestují Asií. Všichni sem jeli s různými cíly: ať už za zábavou…(více)
(Hotel Very Welcome) Režie: Sonja Heiss, NĚM, 2007

Hoteliér

Dokudrama o hraní, stáří, tvorbě a pevném přátelství Pavel Landovský je nejen enfant terrible českého herectví, ale také autor…(více)
(Hoteliér) Režie: Josef Abrhám ml., CZ, 2013

Hotline

Izraelská lidskoprávní organizace Hotline se potýká s takřka sisyfovským úkolem. Snaží se pomoci neregistrovaným migrantům přicházejícím ze všech koutů Afriky. Stát Izrael pokládá migranty bez…(více)
(Hotline) Režie: Silvina Landsmann, IL-F, 2015

Houbař vidí houby a žížaly

Když už je liška, Velká jak šiška, Skočí do košíku, Dívá se skrz: Proutí proutí proutí, proutí proutí proutí, ááá, dívá ááá.
více)
(Houbař vidí houby a žížaly) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 2016

Houbaření

Pohádky: Dnes nás rozveselí kamarádi z Večerníčku, například Kosí bratři, Jája a Pája, sněžný…(více)
(Houbaření) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Houbaření

Nejen Češi patří mezi náruživé houbaře. Tímto oblíbeným koníčkem k nám mají Estonci velmi blízko. Aadu je vysoce postavený politik, který čelí tlaku novinářů rýpajících…(více)
(Seenelkäik) Režie: Toomas Hussar, EST, 2012

Houbařská dílna

Pohádky: Rézi a Brok půjdou dnes na houby, taky se podíváme na Malého tygra a Krtek se stane hodinářem. …(více)
(Houbařská dílna) Režie: , CZ, 2016

Houbařská sezóna

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádku O starém psu Bodříkovi, na Cvrčeka a pavouka, Štaflíka a Špagetku, seznámíme se s Velbloudími nápady i Jak štěňátko…(více)
(Houbařská sezóna) Režie: , CZ, 2016

Houpačka

Jako příslušník zásahové jednotky nasazuje hlavní hrdina svůj život téměř každý den. Už si na riziko, které k jeho práci neodmyslitelně patří, zvykl. Smrtící kulka…(více)
(Качели) Režie: Anton Sivers, RUS, 2008

House of Boys

Je rok 1984 a osmnáctiletý Frank přichází bez větší perspektivy do Amsterdamu, kde si chce najít práci. Jediné, co ho baví, je tanec, díky čemuž…(více)
(House of Boys) Režie: Jean-Claude Schlim, D - L, 2009

Housle

Dramatický snímek mexického režiséra Francisca Vargase představuje příběh Dona Plutarca, stařičkého farmáře a vynikajícího houslisty, který se jako nejstarší člen muzikantské rodiny snaží pašovat munici…(více)
(El violín) Režie: Francisco Vargas, MEX, 2005

Houslista

Houslista Laerte se nedostal do prestižní filharmonie, a tak vezme částečně z vlastního vzdoru za vděk nabídku učit hudbu v místní favele. Najednou…(více)
(Tudo Que Aprendemos Juntos) Režie: Sérgio Machado, BR, 2015

Houslový rytíř

Vysoce originální pohled na život romského umělce, kterým nás provádí on sám. Marek Balog, houslista, jemuž je vlastní jak klasický kánon, tak cikánská lidová tradice,…(více)
( Houslový rytíř) Režie: Pavel Marek , CZ, 2006

Hovory s Bohem

V každém z nás je hlas, který mluví pravdu. Film na základě nesmírně populární autobiografické knihy Neala Donalda Walsche Hovory s Bohem. Příběh začíná nehodou,…(více)
(Conversations With God) Režie: Stephen Simon, USA, 2006

Hra

Devět tureckých žen z chudé horské vesnice se rozhodlo, že si svou každodenní nelehkou práci doma i na poli zpříjemní nastudováním divadelního představení. Jedna z…(více)
(Oyun) Režie: Pelin Esmer, TUR, 2005

Hra

Příběh dvou kubánských mladíků zprostředkovává bez příkras obraz dnešní Havany. Oba hlavní hrdinové mají možná odlišné touhy a cíle, ale nakonec je to především fotbal,…(více)
(La Partida) Režie: La Partida, E - C, 2013

Hra

Multimilionář, bankéř Nicholas Van Orton Michael Douglas, znuděn životem, poznamenaný zážitkem z dětství, kdy byl svědkem smrti svého osmačtyřicetiletého otce, slaví stejné narozeniny. Od svého…(více)
(The Game) Režie: David Fincher, USA, 1997

Hra

Před několika lety okrádala v Göteborgu parta výrostků své vrstevníky – nepoužívala však ani násilí, ani natrénovanou zručnost, ale psychologický trik. Tato událost inspirovala režiséra…(více)
(Play) Režie: Ruben Östlund, S-DK-F, 2011

Hra na lásku

Hra na lásku, závěrečná sklizeň výjimečné, vždy nepředvídatelné a ve všech ohledech triumfální 40leté kariéry, je posledním celovečerním filmem velikána íránského filmu Abbáse Kiarostamího. Zachycuje…(více)
(Mesl e Yek Ashegh) Režie: Abbas Kiarostami, IR, 2012

Hra na zajíčka

Po loňském extrémním nářezu Srbský film se i letos ti nejotrlejší diváci mohou tetelit na další dávku kontroverzní a šokantní podívané. Hra na zajíčka bývá…(více)
(The Bunny Game) Režie: Adam Rehmeier, USA, 2010

Hra o kámen

V Novém Boru postavili pomník osmi sudetským Němcům zavražděným těsně po druhé světové válce. Podle současného starosty měl být pomník gestem smíření mezi dvěma národy.…(více)
(Hra o kámen) Režie: Jan Gebert, CZ, 2012

Hra o slitování

Dobrodružství chudého a prolhaného Joãa Grila a zbabělce Chica, kteří si vydělávají na živobytí podváděním obyvatel v malém městečku na brazilském Severovýchodě. Když ale João zemře,…(více)
(Auto da Compadecida) Režie: Guel Arraes, Brazílie, 2000

Hra o trůny

Seriálový maraton. Více info o programu a podmínkách registrace zdehttp://www.hbo.cz/series/gameofthrones/article/maratonhraotrunysexkluzivnipremierou32062.…(více)
(Game of Thrones) Režie: Brian Kirk, Daniel Minahan, Alan Taylor, Timothy Van Patten, Neil Marshall, USA, 0000

Hra o trůny II.

Pět králů soupeří o jeden všemocný trůn ve zbrusu nové řadě jedinečného seriálu z produkce HBO, který získal cenu Emmy a Zlatý Glóbus. Nechte se…(více)
(Game of Thrones II.) Režie: , USA, 2012

Hra o trůny III.

HBO Europe přináší opět kinomaraton velmi populárního a úspěšného seriálu Hra o trůny. Ve třetí řadě budou ústředními tématy příslušnost k rodu a loajalita, přičemž…(více)
(Game of Thrones III.) Režie: , USA-GB, 2013

Hra o trůny IV.

Hra o trůny je jeden z nejvýraznějších a nejúspěšnějších seriálů HBO. Ve čtvrté řadě se opět rozehraje mnoho strhujících dějových linií jejichž vyvrcholení bude neodvratné…(více)
(Game of Thrones IV.) Režie: , USA, 2014

Hra peněz

V napínavém thrilleru Hra peněz, jehož děj se odvíjí v reálném čase, se herecké hvězdy George Clooney a Julia Roberts objevují v rolích moderátora finančního…(více)
(Money Monster) Režie: Jodie Foster, USA-, 2016

Hra pro tři vězně a jednoho herce

Švédský spisovatel a dramatik se rozhodl navštívit vězení, napsat svou novou divadelní hru na základě životních svědectví tří odsouzených a sehrát ji s nimi. Vězňové…(více)
(Repetitioner) Režie: G. Källström - M. Leszczylowski, ŠVÉ, 2004

Hrabě Ory | Gioachino Rossini

Hlavní roli v této Rossiniho úchvatné komedii, která v Met bude mít premiéru, ztvární vynikající zpěvák belcanta Juan Diego Flórez. S mezzosopranistkou Joyce DiDonato, která…(více)
(Le Comte Ory) Režie: Bartlett Sher, USA, 2011

Hračka skládačka

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Mach a Šebestová jeli na prázdniny, Jak Jonatán chytil blechu i Jak Mach a Šebestová udělali z dědečka Tarzana. Také…(více)
(Hračka skládačka) Režie: , CZ, 2017

Hranice

Dokument o nesmyslné hranici, která rozdělila vesnici Slemence a s ní spjaté lidské osudy na dlouhá desetiletí. V noci 30. srpna 1946 byla vesnice Slemence na…(více)
(Hranica) Režie: Jaroslav Vojtek, SK, 2009

Hranice ovládání

Taky jste v dětství hráli na stopovanou? Luštili značky ztrácející se v písku, nacházeli skryté schránky se šifrovanými dopisy, ukrývali se do lesního podrostu před…(více)
(The Limits of Control) Režie: Jim Jarmusch, USA, 2009

Hrát Ponette

Minimalistický dokument se zaměřuje na záběry z natáčení nadané čtyřleté herečky Victoire Thivisolové při práci na francouzské filmové klasice Ponette 1995, režie Jacques Doillon. Unikátní…(více)
(Jouer Ponette) Režie: Jeanne Crépeau, CDN, 2006

Hrátky s opičáky

Pohádky: Dnes se podíváme na Krakonoše, Vodníka Čepečka, Cvrčka, Karkulku, Broka, pana Kotrče a také na pohádku Chyťte opici …(více)
(Hrátky s opičáky) Režie: , CZ, 2016

Hrátky v Oku

Zatímco my v sále kina sledujeme pohádky, rodiče si dají nahoře v kavárně kávu a přečtou si v klidu noviny. Necháme je odpočívat a…(více)
(Hrátky v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Hravá dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Zatoulanou ovečku, Krakonoše a pytláka i na Překvapení v Hrusicích. Zjistíme, co dělali Rézi a Brok na houbách, Jak Mach a…(více)
(Hravá dílna) Režie: , CZ, 2018

Hrdina

Ve své době představoval opulentní wuxia spektákl čínskou odpověď na mezinárodní úspěch koprodukčního filmu Tygr a drak. Zatímco ten upřednostňoval romantickou linii a decentně estetizoval…(více)
(Ying xiong) Režie: Zhang Yimou, HKG - CHN, 2002

Hrdina

Andy musí opustit svůj imaginární svět superhrdinů a vypořádat se s partičkou grázlíků a paní učitelkou.…(více)
(The Six Dollar Fifty Man) Režie: M. Albiston - L. Sutherland , NZ, 2009

Hrdinové - Drsní

St.Christophorus: Roadkillhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/28mimosoutezhrdinove/863stchristophorusroadkill; režie: Gregor Erler; 2010 Milosthttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/28mimosoutezhrdinove/732milost; režie: Joseph Albanese; 2009 …(více)
(Hrdinové - Drsní) Režie: , , 0000

Hrdinové - Připravení

Dominový efekthttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/28mimosoutezhrdinove/101dominovyefekt; režie: Gabriel Gauchet; 2010 Annahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/28mimosoutezhrdinove/352anna; režie: Rúnar Rúnarsson; 2009 Kontrola nad životemhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/28mimosoutezhrdinove/189kontrolanadzivotem; režie: Florian Schewe;…(více)
(Hrdinové - Připravení) Režie: various, , 0000

Hrdinové zla

Španělská kinematografie je známá filmy o dětech, nejčastěji reflektujících neutěšenou sociální situaci. Tento snímek bývalého dětského herce a nyní režiséra Zoeho Berriatúy ovšem vychází z poněkud…(více)
(Los héroes del mal) Režie: Zoe Berriatúa , E, 2015

Hrnčířská dílna

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se podíváme na příběh o Třech kumpánech, na Jonáše a velrybu, Malenku a Krakonoše. …(více)
(Hrnčířská dílna) Režie: , CZ, 2016

Hroch

Nejapný pokus o satiru na „krizové jevy“ roku 1968: skupina politiků se snaží využít případu mluvícího hrocha ke svým mocenským cílům. Snad nejtrapnější záležitost v…(více)
(Hroch) Režie: Karel Steklý, CZ, 1973

Hrozny smrti

Také letos jsme pro otrlé sommeliery připravili degustaci vybraného archivního kousku francouzské brakové produkce. Zatímco loni jsme s Ogroffem obdivovali krásy lesů poblíž Orléans, letos…(více)
(Les raisins de la mort) Režie: Jean Rollin, F, 1978

Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště

Na střeše činžáku Hrubeš Jan Budař s Marešem Richard Krajčo plivou ze 17. patra, plánují být významnými filmovými pracovníky a touží po lásce. Život v jejich chlapské domácnosti ubíhá…(více)
(Hrubeš a Mareš jsou kamarádi do deště) Režie: Vladimír Morávek, ČR, 2005

Hrůza na jevišti

Ve světě Alfreda Hitchcocka je divadlo místem, kde se v kulisách skrývá nebezpečí, postavy nejsou tím, čím se zdají být a v každém okamžiku může…(více)
(Stage Fright) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1950

Hry prachu

Film o souhrách událostí kolem pražského zasedání mezinárodního měnového fondu a světové banky v září roku 2000. Organismus města jako hřiště různých ideologických koncepcí a…(více)
(Hry prachu) Režie: Martin Mareček, CZ, 2001

Hřbitovní klub

Po ustavení Izraele byly ostatky zakladatele sionismu Theodora Herzla přeneseny na horu, která nyní nese jeho jméno. Byl zde založen hřbitov, kde jsou dodnes pohřbívány…(více)
(Mo'adon Beit Ha'kvarot) Režie: Tali Shemesh, IZR, 2006

Hřebčinec

„Střílejí do psů? Buďme rádi, že nestřílejí do nás“ Revoluce řeší problém, jak naložit s odborníky, kteří sloužili předchozímu režimu. Dělnický kádr dostane v roce…(více)
(A ménesgazda) Režie: András Kovács, H, 1978

Hříšník v Mekce

V zemi, kde za homosexualitu hrozí trest smrti a kde je oficiálně zakázáno filmovat na místech, kam nemůže vstoupit nikdo, kdo není muslim, režisér Parvez…(více)
(A Sinner in Mecca) Režie: Parvez Sharma, USA-SA-IND-D, 2015

Hubená

Anorexie a bulimie, jména dvou nejznámějších poruch příjmu potravy, se často objevují na stránkách takzvaných ženských časopisů. O stranu dál přitom bývá fotografie modelky, jejíž…(více)
(Thin) Režie: Lauren Greenfield , USA, 2005

Hudba je můj život, politika je moje milenka: příběh Oscara Browna Jr.

Působivý portrét pozoruhodného života a díla Oscara Browna, Jr. Hravý a charismatický umělec Brown je také znám jako jazzový textař, který úzce spolupracoval s Abbé…(více)
(Music Is My Life, politics My Mistress: the Story of Oscar Brown Jr.) Režie: Donnie L. Betts, USA, 2005

Hudba stará jako můj jazyk: Bi Kidude - žijící legenda

Na rodném Zanzibaru je Bi Kidude živou legendou. První zahraniční turné absolvovala až po devadesátce a vydobyla si jím věhlas i mezi evropskými znalci a…(více)
(As Old As My Tongue - The Myth and Life of Bi Kidude) Režie: Andy Jones, VB-TAN, 2006

Hudba v temnotách

Pianista Bengt přijde při nehodě na vojně o zrak. Po marném pokusu dostat se na hudební akademii ve Stockholmu se musí protloukat jako pianista v…(více)
(Musik i mörker) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1948

Hudebně zvukové dobrodružství

V rytmu i v pohybu, potichu i hlučně, divoce i klidně. Pojďte s námi probudit svoje uši, mluvidla, ruce, nohy, všechno nám dobře poslouží a…(více)
(Hudebně zvukové dobrodružství) Režie: Kino Aero, ČR, 2010

Hudební pohádky

V dnešním pásmu animovaných pohádek se podíváme na nejrůznější hudební nástroje, poslechneme si písničky a budeme sledovat, jestli například Štaflík a Špagetka najdou správný tón.…(více)
(Hudební pohádky) Režie: , CZ, 0000

Hudebníkem na celý život

Dokument o neobyčejném světě romské hudby. Vydáváme se na cestu se třemi charakteristickými, ale úplně odlišnými hudebníky a objevujeme, jak je hudba propletená s jejich…(více)
(Musicians for Life) Režie: Bob Entrop, NL, 2007

Hugo a jeho velký objev

Hugo Cabret Asa Butterfield je neobyčejný kluk, který po otcově smrti žije na pařížském vlakovém nádraží u strýce alkoholika, jenž tu pracuje jako seřizovač nádražních…(více)
(Hugo) Režie: Martin Scorsese, USA, 2011

Huicholové: Poslední strážci peyotlu

Dokument Hernána Vilcheza popisuje případ posledního autentického národa Latinské Ameriky mystických Huicholů Wixarika. V současnosti jsou vystaveni boji s mexickou vládou a mezinárodními těžebními…(více)
(Huicholes: Los Últimos Guardianes del Peyote) Režie: Hernán Vilchez, MEX, 2014

Hum Dil De Chuke Sanam

Film plný barev a tance beze zbytku využívá všech atrakcí, které může nabídnout bohatý indický společenský život např. svatby, oslavy svátku Diwali či hromadného…(více)
(I Already Gave My Heart Away / Mé srdce už někomu patří) Režie: Sanjay Leela Bhansali, IND, 1999

Human

Pět let po velice úspěšném filmu „Home“, který shlé dlo více než 600 milionů lidí po celém světě, Yann ArthusBertrand vytvořil další vý jimečný celovečerní…(více)
(Human) Režie: Yann Arthus-Bertrand , , 2015

Human Traffic

Komedie s vícevýznamovým názvem Human Traffic je celovečerním debutem pětadvacetiletého scenáristy a režiséra Justina Kerrigana. Jde o stylizovaný záznam divokého víkendu několika dvacetiletých přátel, kteří…(více)
(Human Traffic) Režie: Justin Kerrigan, VB - IRS, 1999

Humr

Snímek Humr je romantickým filmem, jehož děj se odehrává v blízké budoucnosti, kdy jsou dle zákonů Města nezadaní lidé zatýkání a odváženi do Hotelu. Tam…(více)
(The Lobster) Režie: Yorgos Lanthimos, IRL-GB-GR-F-NL, 2015

Hurá na venkov

Pohádky: V dnešních Nezbedných pohádkách navštívíme Ferdu Mravence, vodníka ve mlýně, líného Honzu i smutnou princeznu. Čekají krásné pohádkové příběhy. Program: …(více)
(Hurá na venkov) Režie: , CZ, 2014

Hurá za pokladem

Pohádky: Dnes se podíváme Jak si Rákosníček nepomohl k nebeské koruně a Jak přivedl nebeskému Pastýři zatoulanou hvězdu. Zjistíme Jak Křemílek a Vochomůrka udělali obrovi píšťalku…(více)
(Hurá za pokladem) Režie: , CZ, 2017

Hurvínek a kouzelné muzeum

Legendární hrdinové, které dobře znáte, přicházejí v animované komedii pro celou rodinu. Filmový příběh Hurvínek a kouzelné muzeum nabízí zcela nové, původní dobrodružství. Pan Spejbl…(více)
(Hurvínek a kouzelné muzeum) Režie: Martin Kotík, Inna Jevlannikova, CZ, 2017

Husar na střeše

Angelo je krásný italský důstojník s tváří anděla. Putuje uličkami, pobíhá po střechách zalitých sluncem a cválá po zarostlých cestách francouzského jihu. Proč? A kam? Píše…(více)
(Le Hussard sur le toit) Režie: Jean-Paul Rappeneau, F, 1995

Husí kusy

Kurz vázání adventních věnců v mezaninu Bia Oko pod vedením mistryně republiky ve vázání květin Kateřiny Poličové. Akci pořádá Nadace…(více)
(Husí krky) Režie: , , 0000

Husí kůže - Zimomriavky

Rozpad Československa proběhl na rozdíl od rozpadu Jugoslávie „sametově" podle toho mu také v zahraničí říkají Sametový rozvod. Slováci už nechtěli s Čechy sdílet…(více)
(Husí kůže - Zimomriavky) Režie: Martin Hanzlíček, CZ, 2014

Husiti

Co když se klíčová pasáž našich dějin odehrála úplně jinak, než se nám snaží namluvit učebnice dějepisu? Co když se Mistr Jan Hus v Kostnici…(více)
(Husiti) Režie: Pavel Koutský, CZ, 2013

Hustler White

Mládeži do 18 let nepřístupno. …(více)
(Hustler White) Režie: Bruce LaBruce, Rick Castro, D-CDN, 1996

Hvězda

Pan Slovák je svářeč. Má ženu, dospívajícího syna, Škodu 105 a koníčka. Jeho největší vášní je divadlo. Od dětství toužil být hercem a nyní se…(více)
(Hviezda) Režie: Andrej Kolenčík, SK, 2012

Hvězda + Všechno je možné

Hvězdahttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/24947hvezda Všechno je možnéhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25913vsechnojemozne …(více)
(Hviezda + Everything is Possible) Režie: various, SK - PL, 2013

Hvězda argentinského dokumentu Andrés Di Tella

Režisér si zapisuje poznámky k plánovanému filmu o své rodině a uchyluje se ke vzpomínkám na argentinskou televizi. Ty se liší od vzpomínek jeho přátel,…(více)
() Režie: various, , 2005

Hvězdářská dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na příběhy Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrky, Víly Amálky. Také zjistíme, co dělala Maková panenka a Rumcajs. Program: Už odpradávna lidé za tmy zdvihají…(více)
(Hvězdářská dílna) Režie: , CZ, 2016

Hvězdná louka

Snímek Hvězdná louka poukazuje na fakt, že náš život je složený z událostí, které nemají vždy jasné vysvětlení. Hrdiny filmu jsou obyčejní lidé, kteří se…(více)
(El prado de las estrellas) Režie: Mario Camus, E, 2007

Hvězdná výprava

Pohádky: Série oblíbených Večerníčkových pohádek vám jistě i tentokrát udělá radost. Setkáte se s Rákosníčkem, Rumcajsem, nebo s Křemílkem a Vochomůrkou. …(více)
(Hvězdná výprava) Režie: , CZ, 2013

Hvězdy nám nepřály

Hazel a Gus jsou dva výjimeční teenageři, které spojuje kousavý humor, pohrdání konvencemi a především láska, co s nimi cloumá. Jejich vztah je o to…(více)
(Fault in Our Stars) Režie: Josh Boone, USA, 2014

Hvězdy od trati

Napříč hlavním městem Guatemaly vede silnice k Pacifiku. Okolo ní se rozkládá chudá oblast, v níž se prostitutky prodávají za směšné částky, aby uživily své…(více)
( Estrellas de la línea) Režie: Chema Rodriguez , ŠPA, 2005

Hvozd

„Na začátku nebylo slovo, ale strom,“ říká Luděk Munzar v úvodu prvního dílu televizního pořadu Paměť stromů, který se příznačně jmenuje Stromy se na nás…(více)
(The Hallow) Režie: Corin Hardy, GB-USA-IRL, 2015

Hypnóza

V roce 1865 na jihu Francie opustí mladá vesnická dívka rodný dům a vydá se za tulákem do lesů. Z vlastní vůle, nebo je k…(více)
(Au fond des bois) Režie: Benoît Jacquot, F-D, 2010

 

English

Mojekino.cz