Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


E

V dalším svém tvůrčím „odskočení“ do Kanady bere Pojar téma slepoty mocných doslovně, takže se vyprávění rozverně točí kolem „významného“ hodnostáře, pana doktora, nasazujícího korigující…(více)
(E) Režie: Břetislav Pojar, Kanada, 1981

E-Love

„Hledám muže 4050 let, kultivovaného a zvídavého, něžného a oduševnělého, pro trvalý vztah. Ženaté muže, svůdce na jednu noc a alergiky na tabák – děkuji,…(více)
(E-Love) Režie: Anne Villacèque, F, 2011

E. M. Forster: Maurice

Projekce, čtení, autogramiáda...více)
(E. M. Forster: Maurice) Režie: , , 2000

E.T. - Mimozemšťan

V blízkosti Los Angeles přistane kosmická loď, jejíž posádka má za úkol sesbírat vzorky ze Země. Jeden z mimozemšťanů se ale zatoulá příliš daleko od lodi a…(více)
(E.T.: The Extra-Terrestrial) Režie: Steven Spielberg , USA, 1982

Earth: Den na zázračné planetě - předpremiéra

Nejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu,…(více)
(Earth: One Amazing Day) Režie: Richard Dale, Lixin Fan, Peter Weber, GB, 2017

Earth: Den na zázračné planetě (dabing)

Nejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu,…(více)
(Earth: One Amazing Day) Režie: Peter Webber, Richard Dale, Lixin Fan, GB, 2017

Earth: Den na zázračné planetě (titulky)

Nejnovější snímek z produkce BBC Earth Films, tvůrců Zázračné planety, představuje divákům všech věkových kategorií nezapomenutelné hrdiny: mládě zebry, snažící se překonat rozvodněnou řeku; pandu,…(více)
(Earth: One Amazing Day) Režie: Peter Webber, Richard Dale, Lixin Fan, GB, 2017

Easy Rider 2012

Benningův Easy Rider 2012 je novým zpracováním stejnojmenného filmu od Dennise Hoppera z roku 1969. Benning projíždí Spojenými státy a zachycuje obrazové scenérie na jejich…(více)
(Easy Rider) Režie: James Benning, USA, 2012

Ecce Ach Maco

Vystoupali na vyhlídku a vydali se přes zábradlí ke kraji propasti. Potom roztáhli ruce a vrhli se do jejího nitra. Nejlepší český base jumper Martin…(více)
(Ecce Ach Maco) Režie: Robin Kaleta, CZ, 2010

Eco De Femmes

Šest žen, Zina, Cherifa, Halima, Fatima, Mina a Jamila, které žijí ve venkovských oblastech Maroka a Tuniska díky své práci sdílejí své sny a boj…(více)
(Eco De Femmes) Režie: Charlotta Piccinini, I, 2015

Eden

Mimořádně tlustý a obzvlášť nápaditý kuchař Gregor provozuje v lázeňském městečku ve Schwarzwaldu malou soukromou restauraci, kam mají přístup pouze vybraní hosté a znalci dobré…(více)
(Eden) Režie: Michael Hofmann, NĚM - ŠVÝ, 2006

Eden

Devadesátá léta, Paul se začíná zabydlovat v pařížském nočním životě. Jako nadšený muzikant vytváří s kamarádem dýdžejské duo „Cheers". Rychle si najdou publikum a prožijí…(více)
(Eden) Režie: Mia Hansen-Løve, F, 2014

Edie & Thea

Edie Windsor a Thea Spyer se setkaly v roce 1966 v New Yorku. Začaly spolu chodit a jejich vztah trval celých čtyřicet tři let. Thea…(více)
(Edie & Thea: A Very Long Engagement) Režie: S. Muska - G. Olafsdottir, USA, 2009

Edith Piaf

Narodila se na chodníku, vyrůstala v nevěstinci, vydělávala si pouličním zpěvem... Přesto se z ní stala světoznámá hvězda první velikosti. Život Edith Piaf vlastním jménem…(více)
(Edith Piaf) Režie: Olivier Dahan, FR - VB - ČR, 2007

Edo Maajka - Milostná píseň o čápech

Edo Maajka je možná prvním skutečným balkánským rapperem. Tento bosenský muslim, jenž vyrůstal jako uprchlík v Chorvatsku, se neproslavil napodobováním amerického hiphopu nebo vykřikováním nacionalistických…(více)
(Edo Maajka - Sevdah o Rodama) Režie: Silvio Mirosnicenko, HR, 2007

Édouard François: Zelená architektura? - přednáška

Francouzský architekt a urbanista Édouard François představí své vize „zelené“ architektury, udržitelného rozvoje a nových forem ekologického bydlení. Vize, které respektují kontext místa, kulturní dědictví…(více)
(Édouard François: Zelená architektura? - přednáška) Režie: Édouard François, F, 2013

EFA 2017

Evropská filmová akademie uděluje od roku 1988 také svoje vlastní výroční ceny, kterým se někdy přezdívá evropští Oscaři. Od roku 1998 si pro ně na…(více)
(EFA 2017) Režie: various, , 0000

Egon Schiele

Malíř a grafik Egon Schiele byl jedním z nejprovokativnějších vídeňských umělců začátku 20. století. Doby, během níž se pomalu a téměř nepozorovaně chýlila ke konci…(více)
(Egon Schiele: Tod und Mädchen) Režie: Dieter Berner, A-L, 2016

Einsturzende Neubauten: poloviční člověk

Dokumentární film od kultovního japonského režiséra Ishiiho o japonské tour německé undergroundové kapely Einsturzende Neubauten z roku 1985. Jméno filmu odkazuje na stejnojmennou desku. Bezmála…(více)
(Einsturzende Neubauten: 1/2 Mensch) Režie: Gakuryu Ishii, J, 1986

Ejzenštejn v Guanajuatu

Sovětský režisér Sergej Ejzenštejn cestuje v roce 1931, na vrcholu svých tvůrčích sil, do Mexika, kde hodlá natočit svůj snímek Ať žije Mexiko Přijíždí do…(více)
(Eisenstein in Guanajuato) Režie: Peter Greenaway, MEX-NL-FIN-B, 2015

Ekonomická analýza ráje

Vstupenky lze zakoupit pouze přes oficiální web festivalu více)
(Ekonomická analýza ráje) Režie: www.psychologie.cz, CZ, 2016

Ekumenopolis: město bez omezení

Film o Istanbulu a dalších megaměstech na neoliberální dráze k sebedestrukci. Ukáže město z makroperspektivy; putuje z vrcholů mrakodrapů do hlubin vlakového tunelu pod Bosporským…(více)
(Ekümenopolis: Ucu olmayan sehir) Režie: Imre Azem, TR, 2012

El Calentito

Rozverná komedie o dobrodružstvích naivní panny, která před svou tyranskou matkou uteče do dekadentního nočního klubu. Madridský klub El Calentito, jehož majitelem je odrzlý transsexuál,…(více)
(El Calentito) Režie: Chus Gutiérrez, SPA, 2004

El Greco

Text se připravuje...…(více)
(El Greco) Režie: Yannis Smaragdis, GR-ESP, 2007

El Inca

Tento strhující příběh vypráví život skutečného venezuelského boxera Edwina « El Inca » Valery, který proslul bezpočtem vítězství a jeho specialitou bylo soupeře knokautovat. Inkova…(více)
(El Inca) Režie: Ignacio Castillo Cottin, YV, 2017

El Litrí a jeho stín

Snímek je typickou ukázkou romantizujícího přístupu k životním příběhům slavných toreadorů. V tomto případě jde o ságu rodu Báezových, známých pod přezdívkou „Litris“. Dějiny této…(více)
(El Litri y su sombra) Režie: Rafael Gil, E, 1959

El Medico

Švédský producent Michel natáčí na Kubě své písně a zároveň vyhledává místní talenty, kterým chce produkovat hudbu určenou na export a přizpůsobenou stereotypům, které o…(více)
(El Medico - The Cubaton Story) Režie: Daniel Fridell, S - EST - FIN - H - C, 2011

El Paso

Snímek El Paso je inspirován skutečným osudem romské vdovy, matky devíti dětí. Filmová rodina Horváthových má dětí sedm. Příběh začíná okamžikem nečekané tragické smrti otce,…(více)
(El Paso) Režie: Zdeněk Tyc, CZ, 2008

El Santo a Blue Demon proti Draculovi a vlkodlakovi

Když se v sedmdesátých letech změnila politika financování kinematografie a začalo druhé zlaté období mexického filmu, vypadalo to, že i Santo nabral druhý dech. Také…(více)
(Santo y Blue Demon vs Drácula y el Hombre Lobo) Režie: Miguel M. Delgado, MEX, 1973

El Santo a orlice

Maskot našeho festivalu se vydává do města Cuautla ve státě Morelos v Mexiku. Nejede si tam koupit místní specialitu, sušené maso, ale musí pomoci své…(více)
(El águila real ) Režie: Alfredo B. Crevenna, MEX, 1973

El Santo bojuje proti Blue Démonovi na Atlantidě

Starý nacistický vědec Achilles za pomoci své armády nadlidí vyhrožují světu nukleární katastrofou, pokud ho všichni lidé neuznají za svrchovaného vládce. Jedinou nadějí lidstva je…(více)
(Santo contra Blue Demon en la Atlántida) Režie: Julián Soler , MEX, 1970

El Santo bojuje proti Frankensteinově dceři

Mexický wrestler Santo je po třiceti letech oslnivé kariéry neustále při síle a navíc jako by vůbec nestárnul. To nedává spát doktorce Fredě Frankensteinové, která…(více)
(Santo vs. la hija de Frankestein) Režie: Miguel M. Delgado, MEX, 1972

El Santo bojuje proti upířím ženám

Znovu se vrátíme k maskotovi našeho festivalu. Promítneme proslulý celovečerní film El Santo bojuje proti upířím ženám, v němž vystoupí v hlavní roli mezinárodně nejznámější…(více)
(El Santo vs. las mujeres vampiro) Režie: Alfonso Corona Blake, MEX, 1962

El Santo bojuje proti vlkodlačím ženám

Vláda zla se blíží a ohrožuje existenci lidstva. Vlkodlaci si vybrali novou královnu. Král vlkodlaků Licán a královna Luba svorně bojují o nadvládu nad světem.…(více)
(Santo vs. Las lobas) Režie: R. Galindo, J.J. Pons , MEX, 1972

El Santo proti Fantomu Škrtiči

Hrdinové umírají, ale legendy žijí věčně Toť motto slavného mexického zápasníka El Santa neboli Svatouška, který doprovází program Festivalu otrlého diváka téměř od počátků. Mohlo…(více)
(Santo vs. el espectro del estrangulador) Režie: René Cardonna, MEX, 1963

El Santo proti marťanské invazi

Co by byl Festival otrlého diváka bez svého maskota? Také letos se vrátí El Santo do našeho programu, a to v jednom ze svých nejambicióznějších…(více)
(El Santo contra la invasión de los marcianos) Režie: Alfredo B. Crevenna, MEX, 1966

El Santo proti vrahovi z televize

Letošní program představí slavného bojovníka El Santa coby otce i syna. Jako předfilm uvedeme kraťas Tahle maska je moje aneb El Santo proti byrokratům 2006,…(více)
(Santo contra el asesino de la T.V.) Režie: Rafael Pérez Grovas, MEX, 1981

El Santo v boji proti vražedným anonymům

Slavný maskovaný hrdina se opět střetává s fašistickým zlem Inspektor Ponce a detektiv Rocha vyšetřují záhadné vraždy. I přes veškerou snahu se jim nedaří viníky…(více)
(Santo en Anónimo mortal) Režie: Aldo Monti , MEX, 1975

Eldorado

Yvan, cholerický čtyřicátník, který obchoduje se starými americkými auty, načapá jednoho dne při činu mladíčka, který se mu snaží vykrást byt. Rozhodne se jej však…(více)
(Eldorado) Režie: Bouli Lanners, F - B, 2007

Electric Burma: Koncert pro Aun Schan Su Ťij

Dokumentace první historické návštěvy barmské dizidentky Aun Schan Su Ťij v Evropě po 24 letech nabízí záznam jedinečného koncertního večera, během něhož obdržela nositelka Nobelovy…(více)
(Electric Burma Concert) Režie: Natalie Johns, , 2013

Electric forest I.

Electric forest I. Finský experimentální film Uvádí: Eijsa Lisa Ahtila Poslední dubnovou středu uvádíme první část z pásma krátkých experimentálních…(více)
(Finský experimentální film) Režie: Erkki Kurenniemi, Mikko Maasalo, Erkki Seiro, Eino Ruutsalo, Finsko, 2007

Electric forest II.

Electric forest II. finský experimentální film uvádí: FRAME Helsinki Druhá část přehlídky finského experimentálního filmu bude rozdělena do dvou…(více)
(finský experimentální film) Režie: uvádí: FRAME Helsinki, Finsko, 2007

Electro

Svěží pohled na elektronickou hudební scénu z perspektivy země, jež se snaží zbavit popkulturní izolace stylový dokument MateiAlexandra Mocana je snímkem vývoje jedné subkultury.…(více)
(Electro) Režie: Matei-Alexandru Mocanu, RO, 2007

Electroma

Celovečerní debut dvojice francouzských housových skladatelů má stejně jako jejich hudba artový charakter, i když úplně jiným způsobem. Dvojice robotů na planetě obývané roboty…(více)
(Electroma) Režie: Thomas Bengalter, Guy Manuel De Homem-Christo, USA, 2006

Elektra | Richard Strauss

Geniální režisér Patrice Chéreau Z mrtvého domu se už nedožil toho, že se jeho skvostná inscenace Elektry, která byla uvedena v AixenProvence a v Miláně,…(více)
(Elektra) Režie: Patrice Chéreau, USA, 2016

Elektro Moskva

Elektro Moskva je esejistický dokument o sovětské a postsovětské „elektronické epoše“ minulého století – o hudebnících a vynálezcích, o géniích a kutilech. Vypráví o „ruském…(více)
(Electro Moscow) Režie: Elene Tikhonova, Dominik Spritzendorfer, A, 2013

Elektrokohle: Einstürzende Neubauten – Poprvé ve Východním Berlíně

Dne 21. prosince 1989 se hudebníci z kapely Einstürzende Neubauten, oslavované ve své době jako západoněmecký kulturní export, vydávají v doprovodu přítele a filmaře Uliho…(více)
(Elektrokohle: Einstürzende Neubauten) Režie: Uli M. Schüppel, D, 2009

Elektronická hudba a film

Sběrný večer neurčitě dlouhého trvání. Ukázky z podnětných nových prací zvukověvizuálních umělců z Austrálie, Rakouska, USA a dalších zemí. Robin Fox vytváří grotesky, mikrodramata a skeče…(více)
(Elektronická hudba a film) Režie: , , 2000

Elena

Zapomeňte na dokumenty o zvířátkách či o druhé světové válce. Brazilský dokument bourá zažité představy o tom, jak má vypadat dokumentární kinematografie. Namísto objektivního hlasu,…(více)
(Elena) Režie: Petra Costa, BR-USA, 2012

Elitní jednotka

Vstup zdarma. Děj filmu je vyprávěn z pohledu kapitána Nascimenta, který je velitelem speciálního policejního oddělení BOPE, které musí zakročit vždy když je obyčejná policie v…(více)
(Tropa de Elite) Režie: José Padilha, BR, 2007

Elitní jednotka 2: Vnitřní nepřítel

Vstup zdarma. Nascimento, velitel policejní jednotky BOPE v Riu de Janeiru, krvavě potlačí vzpouru ve věznici pro nebezpečné zločince. Je zbaven své funkce, i když se…(více)
(Tropa de Elite 2 - O Inimigo Agora É Outro) Režie: José Padilha, BR, 2010

Elizabeth Taylor a bitva o amfAR

„V bezpečí není nikdo. AIDS není nemocí minority, ale je hrozbou pro nás všechny“. Apel z úst Elizabeth Tylor o naléhavé potřebě financovat výzkum na…(více)
(The Battle of amfAR) Režie: Rob Epstein, Jeffrey Friedman, USA, 2013

Elle

Michèle patří k ženám, které budí dojem, že ji jen tak něco nerozhodí. Řídí velkou firmu podnikající v oboru video her a své pracovní i…(více)
(Elle) Režie: Paul Verhoeven, F-D, 2016

Elton John v Las Vegas

Světově proslulý zpěvák, textař a interpret, legendární Elton John, odehraje kritikou nadšeně přijatý koncert THE MILLION DOLLAR PIANO v Koloseu v Caesarově paláci v Las…(více)
(Elton John: The Million Dollar Piano) Režie: , USA, 2014

Elvis Costello: Detour Live at Liverpool Philharmonic Hall

Kultovní britský zpěvák a skladatel se v nostalgickém a jízlivě vtipném koncertním filmu Elvis Costello: Detour Live at Liverpool Philharmonic Hall vrací k zásadním trackům…(více)
(Elvis Costello: Detour Live at Liverpool Philharmonic Hall ) Režie: Joss Crowley, GB, 2015

Elvis: Double Trouble

Rockový zpěvák se během turné v Anglii zaplete s bohatou mladou dědičkou. Zjistí, že dívčin strýc se ji snaží připravit o peníze a ohrožuje její…(více)
(Double Trouble) Režie: Norman Taurog, USA, 1967

Elvis: Speedway

Elvis Presley zpívá na závodním okruhu coby úspěšný závodní jezdec Steve Grayson. Všechno je báječné, dokud finanční úřad nezkontroluje daňové přiznání, které předložil Bill Bixby…(více)
(Speedway) Režie: Norman Taurog, USA, 1968

Elvis: Spinout

Krásné ženy toužící po vdavkách a jeden zpívající svobodný automobilový závodník, který myslí jen na jedinou věc: jeho pohled je vždy upřený na silnici namísto…(více)
(Spinout) Režie: Norman Taurog, USA, 1966

Elvis: Trable s děvčaty

Elvis cestuje jako podomní prodejce léků a když dorazí do malého městečka, rozvíří jeho klidné vody. Po většinu času se však neukáže: buď má na…(více)
(The Trouble with Girls) Režie: Peter Tewksbury, USA, 1969

Elvis: Vězeňský rock

Jeden z nejlepších způsobů, jak uspokojit svého vnitřního Elvise, je pro každého z jeho fanoušků Vězeňský rock, divácký hit roku 1957, který je podle Leonard Maltin‘s…(více)
(Jailhouse Rock) Režie: Richard Thorpe, USA, 1957

Elvis: Viva Las Vegas

Neonové noci, kutálející se kostky, dlouhonohé showgirls to je Vegas a nezasloužíš si nic než opovržení, pokud nezačneš pod dojmem jeho blyštivé atmosféry vyzpěvovat:…(více)
(Viva Las Vegas) Režie: George Sidney, USA, 1964

Elysium

Jihoafrický režisér Neill Blomkamp se po kriticky velmi dobře přijatém scifi District 9 po čtyřech letech vrací s novým filmem. Zatímco ve své dlouhometrážní prvotině…(více)
(Elysium) Režie: Neill Blomkamp, USA, 2013

Elysium - půlnoční bio premiéra

Jihoafrický režisér Neill Blomkamp se po kriticky velmi dobře přijatém scifi District 9 po čtyřech letech vrací s novým filmem. Zatímco ve své dlouhometrážní prvotině…(více)
(Elysium) Režie: Neill Blomkamp, USA, 2013

Elyts - světová veřejná premiéra

První počin svého druhu. Nejlepší jezdci světa na freestyle koloběžkách se sešli, aby světu ukázali ty nejlepší, co tento sport nabízí. Na své si přijdou…(více)
(Elyts) Režie: Phillip Long, , USA, 2012

EM a ON

Dokument bez cenzury i autocenzury je věnován dvojici nekonvenčních umělců a kamarádů z Litvínova. Em Rudenko, nonkonformní ukrajinský stavební dělník, básník a alkoholik, je autorem…(více)
(EM a ON) Režie: Vladimír Michálek, CZ, 2011

Ementál a hrachová polévka

Pavel Ryška absolvoval brněnskou Fakultu výtvarného umění a nyní je postgraduálním studentem na pražské FAMU. Jeho animované snímky byly vystaveny například na jedinečné výstavě Frisbee www.dumb.cz/frisbee. Ryška…(více)
(Ementál a hrachová polévka) Režie: Pavel Ryška, ČR, 0000

Emmino štěstí

Prodavač aut Max nikdy nedělá nic bez rozmyslu. Až do okamžiku, kdy se dozví zničující diagnózu: rakovina v konečném stadiu. Jedná zkratovitě a svému příteli…(více)
(Emmas Glück) Režie: Sven Taddicken, NĚM, 2006

Emotikony

Čtrnáctiletá Saskia je ve škole obětí šikany, své jediné kamarády zná jen přes internet a často s nimi hraje brutální počítačové střílečky. Sanne publikuje na…(více)
(Emoticons) Režie: Heddy Honigmann, NIZ, 2007

Empatie

Ve svém prvním celovečerním filmu Jeffrey Dunn Rovinelli ukazuje portrét drogově závislé dívky, která se živí eskortní službou. Ta ve svých zpovědích vyjadřuje své…(více)
(Empathy) Režie: Jeffrey Dunn Rovinelli, USA, 2016

END:CIV

Kanadský dokument zkoumá závislost naší kultury na systematickém ničení a zneužívání životního prostředí a sonduje výslednou epidemii otrávených krajin a otřesených národů. Částečně založený na…(více)
(END:CIV) Režie: Franklin López, CDN, 2011

ENERGY UNION (VJ-FILM by COLDCUT / NINJA TUNE) presented by Matt Black

Vstup zdarma do naplnění kapacity sálu 19:00 – MATT BLACK presents "ENERGY UNION VJFILM" …(více)
(ENERGY UNION (VJ-FILM by COLDCUT / NINJA TUNE) presented by Matt Black) Režie: , , 2010

Epicentrum

Jak vypadaly začátky největší humanitární organizace ve střední a východní Evropě? Několik nadšenců namačkaných v jedné malé místnosti v redakci Lidových novin a ochotných nasadit…(více)
(Epicentrum ) Režie: Petr Jančárek, CZ, 1993

Epidemie svobody

Proč je v Česku očkování povinné, když ve většině zemí západní Evropy mají rodiče právo volby? Neočkují tu doktoři děti příliš brzy? A mají vůbec…(více)
(Epidemie svobody) Režie: Tereza Reichová, Hynek Reich Štětka, CZ, 2017

Epizoda ze života sběrače železa

Nazif a Senada bydlí se dvěma dcerkami ve zchátralém domku v zapadlé bosenské vesnici. Muž se pokouší rodinu držet nad vodou sběrem železného šrotu. Jednoho…(více)
(Epizoda u životu berača željeza) Režie: Danis Tanović, BIH - F - SLO, 2013

Epochální výlet pana Třísky do Ruska

Blšanský učitel Jaroslav Tříska před několika lety našel deník svého dědečka legionáře, jenž strávil několik let v ruském zajetí. Jeho vnuk nyní bere dědův deník…(více)
(Epochální výlet pana Třísky do Ruska) Režie: Filip Remunda, ČR, 2010

Erasmus 2

Xavier je opět zpátky. Vrací se po pěti letech od filmu Erasmus a spol, kdy už mu je třicet. Jeho dětský sen se naplnil, stal…(více)
(Les poupées Russes) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 2004

Erasmus 2 - zahájení Festivalu Francouzského filmu

Xavier je opět zpátky Vrací se po pěti letech od filmu Erasmus a spol, kdy už mu je třicet. Jeho dětský sen se naplnil, stal…(více)
(Erasmus 2 - zahájení Festivalu Francouzského filmu) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 2004

Erasmus a spol.

Xavier, pětadvacetiletý Francouz, odjíždí dokončit studium ekonomie a naučit se španělsky v rámci programu Erasmus do Barcelony, kde sdílí byt spolu s dalšími sedmi studnety…(více)
(L'auberge Espagnole) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 2001

Eric Clapton

Dokumentární film Eric Clapton přináší divákům nevšedně intimní pohled na umělcův osobní život, kariéru, vzestupy a pády. Celý dokument je věrohodný i díky tomu, že…(více)
(Eric Clapton: Life in 12 Bars) Režie: Lili Fini Zanuck, GB, 2017

Eriina oddanost

Mitsuhiro Mihara byl na přelomu tisíciletí jedním z nadějných talentů, které japonské kinematografii dala vysoká umělecká škola v Ósace. Na začátku své kariéry se věnoval…(více)
(Eri ni kubittake) Režie: Mitsuhiro Mihara, J, 2000

Erik(a)

Film Erika otvírá strhující kapitolu rakouských sportovních dějin: V roce 1966 je lyžařský národ nadšen, když se osmnáctiletá Erika Schineggerová v Chile stává světovou mistryní…(více)
(Erik(a)) Režie: Kurt Mayer, RAK, 2005

Ernani | Giuseppe Verdi

Angela Meade bude vévodit ve Verdiho rané romantické tragédii plné napětí. V roli jejího zapovězeného milence Ernaniho se objeví Marcello Giordani a hvězdné obsazení pod…(více)
(Ernani) Režie: Pier-Luigi Samaritani, USA, 2012

Eros

Michelangelo Antonioni, Steven Soderbergh, Kar Wai Wong. Každý natočil svou výpověď na téma láska a sexualita. Povídka Ruka čínského Kar Waie Wonga se zabývá osamělostí krejčího pohlceného milostnou vášní…(více)
(Eros) Režie: M. Antonioni - S. Soderbergh - Kar Wai Wong, ČÍN - FRA - ITÁ - LUC - USA - VB, 2004

Erotikon

Režisér Gustav Machatý k námětu jak z červené knihovny dokázal přistoupit takřka světově – dokonale vybroušenou formou. Příběh svedené Andrey, jež několikrát podlehne osudovému muži,…(více)
(Erotikon) Režie: Gustav Machatý , CZ, 1929

Erotikon & Forma Live

Erotikon, němý film s atraktivním názvem. Jednoduchý příběh o protřelém svůdníkovi a svedené venkovské dívce, která fatálně propadne jeho kouzlu, nepatří pouze mezi klasická díla…(více)
(Erotikon) Režie: Gustav Machatý , CZ, 1929

Erotikon + Icon Orchestra live

Režisér Gustav Machatý k námětu jak z červené knihovny dokázal přistoupit takřka světově – dokonale vybroušenou formou. Příběh svedené Andrey, jež několikrát podlehne osudovému muži,…(více)
(Erotikon + Icon Orchestra live) Režie: Gustav Machatý, ČR, 1929

Erwin Olaf: filmová tvorba

Světoznámý holandský fotograf Erwin Olaf představí vlastní krátké filmy, které vznikají paralelně s jeho fotografickými cykly. Krátkými hranými filmy Erwin Olaf doprovází fotografie od roku 2000. Společnou mají retro/bizarní…(více)
(Erwin Olaf: filmová tvorba) Režie: Erwin Olaf, , 2008

Esej o revoluci

Krátce po největší vlně protestů v arabském světě dali najevo nesouhlas se soudobým stavem společnosti i mladí lidé v zavedených demokraciích. Španělské hnutí Democracia Real…(více)
(Ensayo de una revolución) Režie: P. Sara - A. Labajo, E, 2011

Eshq

Jaké jsou podoby lásky v muslimském světě? Jaké mají afghánské ženy představy o ideálním partnerovi a jak se vyrovnávají se stále dodržovaným zvykem, podle kterého…(více)
(Eshq) Režie: Jana Počtová, ČR, 2004

Esl One Cologne 2015 Counter-Strike: Global Offensive LIVE

Největší světový turnaj ve hře CounterStrike se odehraje v LANXESS Aréně v Kolíně nad Rýnem. Přenosem bude provázet slavná youtuberka Soe GschwindPenksi SOEMBIE, která diváky…(více)
(ESL ONE COLOGNE 2015 COUNTER-STRIKE: GLOBAL OFFENSIVE LIVE) Režie: , , 2015

Esma

„Váš manžel je bohužel mrtev. Vidím ho, jak leží na břiše s prostřelenou hlavou, zakopán na kraji lesa mezi dvěma stromy," říká v úvodu snímku…(více)
(Esma) Režie: Alen Drljević, BaH, 2007

Esmeralda | Bolšoj balet

Choreografie: Jurij Burlaka, Vasilij Medveděv podle Mária Petipy Hudba: Cesare Pugni Bolšoj…(více)
(Esmeralda | Bolšoj balet) Režie: Jurij Burlaka, Vasilij Medveděv podle Mária Petipy, RUS, 2011

Espaňola

Španělsko je zemí s dlouhou a bohatou filmovou tradicí, dlážděnou velkými jmény, ale neméně bohatá a strhující je i její kinematografická přítomnost. Její nepřehlédnutelnou součást…(více)
(Espaňola) Režie: various, , 0000

Esquilache

Markýz Gregorio Leopoldo Esquilache byl státníkem italského původu, který působil v bourbonském Španělsku 18. století. Patřil do skupiny ministrů prosazujících reformní politiku. A právě Esquilacheho…(více)
(Esquilache) Režie: Josefina Molina, E, 1989

Ester

Amos Gitai pojal svůj první celovečerní film jako ohromný živý obraz. Vypráví biblický příběh Ester, kterou si král Achašveróš vybral za manželku bez vědomí, že…(více)
(Esther) Režie: Amos Gitai, F - A - IL, 1985

Eugéniové

Když se lidstvo s rozšiřujícím se poznáním o původu člověka začalo zříkat boha, přišli vědci s novým termínem: eugenika. Tento směr měl zkoumat metody vedoucí…(více)
(Eugéniové) Režie: Pavel Štingl, CZ, 2013

Eugéniové - premiéra

Za účasti režiséra Pavla Štingla. Dějiny jedné ideje se zrůdnými důsledky podané stylem Filmových týdeníků a proložené citáty z Europeany Patrika Ouředníka. Archivní záběry…(více)
(Eugéniové) Režie: Pavel Štingl, CZ, 2013

EURO 2012: ČESKO - PORTUGALSKO

Olá V rámci festivalu Lusófona vám pustíme ve čtvrtek přenos fotbalového utkání ME Portugalsko vs. Česko. Pozor Už od 14.00 hraje brazilský Dj Marcos, na baru…(více)
(EURO 2012: ČESKO - PORTUGALSKO) Režie: , Polsko, 2012

Euroamerican Nightlosers / The Human Hambone

Euroamerican Nightlosers nabízí netradiční pohled na jeden z nejpozoruhodnějších rumunských vývozních artiklů etnobluesovou kapelu The Nightlosers. Jejich originální a nakažlivý způsob spojení sedmihradské…(více)
(Euroamerican Nightlosers / Člověk Buben - The Human Hambone) Režie: Sorin Iliesiu / Mark Morgan, RUM / USA, 2005

Euromajdan: hrubý sestřih

Jak to vypadá, když se ulice ukrajinského hlavního města změní ve válečnou zónu? Sled několika autorských příběhů poodkrývá proměnu kyjevského Majdanu z loňského roku, která…(více)
(Evromaiodan. Chornovy montazh) Režie: various, UA, 2014

Europa Report

Europa. Čtvrtý měsíc planety Jupiter, o jehož povrchu, který pokrývá silná ledová krusta, toho lidská rasa mnoho neví. Sondy Pioneer, Voyager 1, 2 a Galileo…(více)
(Europa Report) Režie: Sebastián Cordero , USA, 2013

Eva Nová

Kdysi známá herečka Eva Emília Vášáryová, která se vrací z protialkoholního léčení, by udělala cokoliv, aby znovu získala přízeň člověka, kterého v životě ranila nejvíce…(více)
(Eva Nová) Režie: Marko Škop, CZ-SK, 2015

Evangelium podle Brabence

Nejnovější snímek renomovaného českého dokumentaristy Miroslava Janka je založen na neformálních rozhovorech novinářky Renaty Kalenské s básníkem, zahradníkem a v současné době vůdčí postavou legendární…(více)
(Evangelium podle Brabence) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2014

Evangelium sv. Matouše

Jeden z nejznámějších snímků Piera Paola Pasoliniho Evangelium sv. Matouše1964 patří mezi nejvýznamnější filmová díla s biblickou novozákonní tematikou. Kontroverzní italský autor v něm použil…(více)
(Il vangelo secondo Matteo) Režie: Pier Paolo Pasolini, FRA - ITÁ, 1964

Everest

VE STÍNU BOHYNĚ MATKY ZEMĚ
více)
(Everest) Režie: various, CZ-SK, 2003

Everest

Everest v režii Baltasara Kormákura rekapituluje jednu z nejtragičtějších expedic, při které majestátní masív poslal svým vyzyvatelům mrazivé varování. Píše se polovina devadesátých let a…(více)
(Everest) Režie: Baltasar Kormákur, GB-USA-IS, 2015

Everyman | NT Live

Kdo při vás bude stát, až za vámi přijde Smrt? Známý filmový herec Chiwetel Ejiofor nominovaný na Oscara za hlavní roli v dramatu 12 let v…(více)
(Everyman | NT Live) Režie: Rufus Norris, GB, 2015

Evoluce 4 z revoluce

Dvacet let sledoval filmový štáb osudy čtyř lidí, kteří v listopadu 1989 vystupovali na veřejnosti. Natáčení začal režisér Pavel Koutecký v roce 1990 pro jeden…(více)
(Evoluce 4 z revoluce) Režie: J. Šikl - P. Koutecký, CZ, 2010

Evžen mezi námi

Venkovský mladík Evžen se vypraví do Prahy, aby poznal lepší život a získal uznání a slávu. Zprvu se musí živit jako metař, píše neumělé básně…(více)
(Evžen mezi námi) Režie: Petr Nýdrle, CZ, 1981

Evžen Oněgin | Petr Iljič Čajkovskij

Přeobsazení mužské role "Oněgina" v přenosu opery Evžen Oněgin 22.4.2017 těžce nemocného Dmitrije Hvorostovského v této roli nově nahradí Peter Mattei Anna Netrebko opět vystoupí…(více)
(Eugene Onegin | Petr Iljič Čajkovskij) Režie: Deborah Warner, USA, 2017

Evžen Oněgin | Petr Iljič Čajkovskij

Petr Iljič Čajkovskij podle stejnojmenného románu ve verších Alexandra Sergejeviče Puškina. Lyrický příběh něžně zasněné Taťány a velkoměstským životem znuděného Oněgina je mistrovským dílem, posvěceným…(více)
(Eugen Onegin) Režie: Peter McClintock, USA, 2008

Evžen Oněgin | Petr Iljič Čajkovskij

Mariusz Kwiecien Evžen Oněgin, Anna Netrebko Taťána, Oksana Volkova Olga, Piotr Beczala Lenský, Alexei Tanovitsky Gremin Anna Netrebko a Mariusz…(více)
(Eugene Onegin | Pyotr Ilich Tchaikovsky) Režie: Fiona Shaw, USA, 2013

Evžen Oněgin | Royal Opera House

ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Евгений Онегин) Režie: Kasper Holten, GB, 2012

Ex Machina

Caleb Domhnall Gleeson měl neuvěřitelnou kliku. Ve firemní soutěži vyhrál hlavní cenu, týdenní pobyt na horské chatě svého zaměstnavatele, geniálního vědce Nathana Oscar Isaac. V…(více)
(Ex Machina) Režie: Alex Garland, GB-USA, 2015

EXHIBITION: Manet

Netrpělivě očekávaná výstava děl Edouarda Maneta v Royal Academy of Arts v Londýně přichází v HD rozlišení do kin. Jde o historicky první výstavu ve…(více)
(EXHIBITION: Manet) Režie: , , 2013

EXHIBITION: Munch 150

Unikátní výstava ke 150. výročí narození malíře Edvarda Muncha představí dílo tohoto severského melancholika na filmovém plátně. Tato výstava je největší soubornou expozicí Munchových děl…(více)
(EXHIBITION: Munch 150) Režie: National Museum Oslo, N, 2013

EXHIBITION: Vermeer a hudba

V dílech nejtajemnějšího holandského malíře Johanese Vermeera byla hudba opravdovým vizuálním fenoménem. Zájem o zdánlivě subtilní, klidné a nenápadné obrazy do té doby nepříliš známého…(více)
(EXHIBITION: Vermeer and music) Režie: The National Gallery London, GB, 2013

Exil

Jednoho dne navrhne Zano své dívce Naïmě, aby se vydali přes Francii a Španělsko až do Alžírska a poznali tak zemi, odkud utekli kdysi před…(více)
(Exils) Režie: Tony Gatlif, FR, 2004

Exil

„Exil jsem prožil intenzivněji než své dětství,“ přiznává v úvodu filmu kambodžský režisér Rithy Panh ústy performera, který ho v dokumentu zastupuje a předvádí. Mezi…(více)
(Exil) Režie: Rithy Panh, F, 2016

Exiles

Exiles je svým způsobem časovou konzervou dávno ztraceného místa a času. Zabývá se čvrtí Loas Angeles s názvem Bunker Hill zaplněnou viktoriánskými domy, místem, kam…(více)
(Exiles) Režie: Kent Mackenzie, USA, 1961

eXistenZ

Jedna z nejlepších programátorek počítačových her Allegra Geller testuje novou hru ve virtuální realitě. Na začátku je napadena fanatickým zabijákem, který používá podivnou organickou zbraň.…(více)
(eXistenZ) Režie: David Cronenberg, f-gb-cnd, 1999

Exit

Tchajwanský kameraman a režisér Chienn Hsiang přináší dojemné drama o boji s osamělostí a stárnutím. Jeho filmu Exit dominuje úchvatný výkon ústřední představitelky Chen Hsiangchi,…(více)
(Hui guang zoumingq) Režie: Chienn Hsiang, RC, 2014

Exodus do Šanghaje

Když plátna českých kin ozářila Renčova Lída Baarová, nebylo snadné si představit, že by ji nějaký jiný počin mohl konkurovat v tvůrčí nesoudnosti a nezřízeném…(více)
(Exodus to Shanghai) Režie: Anthony Hickox, GB-A-RO, 2015

Expedice K2 2014 a Cho Oyu 2015

Na loňský úspěšný rok zavzpomínají Honza "Tráva" Trávníček na vrcholu s Radkem Jarošem, reportérka Lucka Výborná i další členové expedice Petr "Miska" Mašek a…(více)
(Expedice K2 2014 a Cho Oyu 2015) Režie: , CZ, 2015

Expedice za hranice vědomí

Výzkum vlivu psychedelických látek na lidské vědomí je významným směrem současné české neurovědy a psychiatrie. Mezi vědce, kteří těmito unikátními experimenty žijí, patří i Filip…(více)
(Expedice za hranice vědomí) Režie: , , 2017

Expedice Židi / Děti z Hartmanic

…(více)
(Expedice Židi / Děti z Hartmanic) Režie: teenageři z Litomyšle a Hartmanic, ČR, 2000

Expediční kamera 2013 – Blok I.

Pásmo špičkových filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy jsou povětšinou vybrány z vítězných snímků z mezinárodních filmových festivalů. Cesta…(více)
(Expediční kamera 2013) Režie: various, , 0000

Expediční kamera 2013 – Blok II.

Pásmo špičkových filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy jsou povětšinou vybrány z vítězných snímků z mezinárodních filmových festivalů. …(více)
(Expediční kamera 2013) Režie: various, , 0000

Expediční kamera 2014 – Blok I.

Pásmo špičkových filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy jsou povětšinou vybrány z vítězných snímků z mezinárodních filmových festivalů. Vstupnéhttp://www.hedvabnastezka.cz/expedicnikamera/ …(více)
(Expediční kamera 2014 – Blok I.) Režie: , , 2013

Expediční kamera 2014 – Blok II.

Pásmo špičkových filmů o dobrodružství, divoké přírodě, o extrémních zážitcích i sportech. Filmy jsou povětšinou vybrány z vítězných snímků z mezinárodních filmových festivalů. …(více)
(Expediční kamera 2014 – Blok II.) Režie: , , 2013

Expediční kamera 2015 - Blok I.

Vstupenky se prodávají pouze v pokladně kina Aero a v Klubu cestovatelůhttp://www.hedvabnastezka.cz/klubcestovatelupraha. Rezervace vstupenek ani prodej online není možný. …(více)
(Expediční kamera 2015 - Blok I.) Režie: , , 2015

Expediční kamera 2015 - Blok II.

Vstupenky se prodávají pouze v pokladně kina Aero a v Klubu cestovatelůhttp://www.hedvabnastezka.cz/klubcestovatelupraha. Rezervace vstupenek ani prodej online není možný. …(více)
(Expediční kamera 2015 - Blok II.) Režie: , , 2015

Expediční kamera 2016

Expediční kamera 2016: Mizející národy, divoká příroda i extrémní výkony Festival nejúspěšnějších cestovatelských a outdoorových filmů uplynulé sezóny, Expediční kamera, opět v kině AERO. Můžete zhlédnout…(více)
(Expediční kamera 2016) Režie: various, , 2016

Expediční kamera 2017

Kouzlo ryzího života a bezprostřední kontakt s přírodou, to je Expediční kamera 2017. Festival nejúspěšnějších…(více)
(Expediční kamera 2017) Režie: , , 2017

Expediční kamera 2018

Objevuj…Poznávej…Žij Kam až můžeš na lodi doplout, kam až můžeš vylézt? Kde jsou tvé hranice? Pojď se s námi podívat na premiéru Expediční kamery 2018…(více)
(Expediční kamera 2018) Režie: , , 2018

Experiment

Film založený na skutečných událostech při nechvalně známém Stanfordském vězeňském experimentu, který proběhl v roce 1971. Uměle vybudované vězení se nachází v prostorách výzkumné laboratoře…(více)
(Das Experiment) Režie: Oliver Hirschbiegel, NĚM, 2001

Experiment na lidech

Zvyšující se počet dětí s autismem, neplodnost, rakovina. To mohou být jen některé důsledky toho, že naše životy obklopuje obrovské množství chemikálií. Nejsou jen v…(více)
(The Human Experiment) Režie: D. Hardy - D. Nachman, USA, 2013

Expres

Osobní vlak projíždí filipínskou krajinou a v monolozích doprovázejících záznam této cesty vyvstávají fragmenty paměti a fantazie upomínající na minulost země. Absolventský snímek debutujícího Jeta…(více)
(Ex Press) Režie: Jet Leyco, RP, 2011

Expres na západ / The Sunset Limited

Černá komedie o nečekaném setkání od autora románů Tahle země není pro starý a Cesta, Cormaca McCarthyho. …(více)
(Expres na západ / The Sunset Limited) Režie: Hana Mikolášková, CZ, 2011

Expres Oviedo

Fantastický vlak z minulosti přiváží do Ovieda skupinu potulných herců. Na prvním místě jejich repertoáru je slavná divadelní adaptace románu La Regenta odehrávající se právě v tomto městě a…(více)
(Oviedo Express) Režie: Gonzalo Suárez, E, 2007

Expresionismus ve filmu a v obraze

Speciální dvojprogram připravovaný ve spolupráci s lektorským oddělením Národní galerie, sbírky umění 19. a 20. století Veletržní palác. Program je určen pro studenty a dospělé,…(více)
(Expresionismus ve filmu a v obraze) Režie: , CZ, 2011

Exprmntl.cz

Exprmntl.cz je soutěžní přehlídka Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava. Selekce představuje nejnovější české experimentální filmy, které se vztahují ke skutečnosti a neustávají v pátrání po…(více)
(Exprmntl.cz) Režie: various, CZ, 2015

Extase

Kolo osmé: Láska šokující.
více)
(Extase) Režie: Gustav Machatý, CS-A, 1933

Extrémní svahy

Do nejnepřístupnějších oblastí aljašských hor přijela světová esa ve snowboardingu, aby se potkala v extrémním závodu. Během příprav na první sjezd se skupina sbližuje, poznávají…(více)
(First Descent) Režie: Kemp Curley - Kevin Harrison , USA, 2005

Eyes Wide Shut

Zámožný newyorský lékař William Harford začne na svou přitažlivou ženu Alici žárlit poté, co se mu svěří, že by kvůli erotickému zážitku s cizím mužem…(více)
(Eyes Wide Shut) Režie: Stanley Kubrick, USA-GB, 1999

 

English

Mojekino.cz