Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


B-52

Dokument B52 detailně mapuje historii letadla, které se stalo vůbec nejúčinnějším bombardérem v amerických dějinách. Německý filmař Hartmut Bitomsky využívá komentáře, rozhovory a archivní záběry,…(více)
() Režie: Hartmut Bitomsky, NĚM, 2001

B-h je mi strachem

Trembling Before Gd je jedinečný celovečerní dokumentární film, který otřásá naším vnímáním víry, sexuality a náboženského fundamentalismu. Snímek tvoří osobní příběhy chasidských a ortodoxních Židů,…(více)
(Trembling before G-d) Režie: Sandi Simcha DuBowski, USA, 2001

B-KULT

více)
(B-KULT) Režie: Various, Various, 2000

B-kult II. - feat. Em Rudenko & Xavier Baumaxa

více)
(B-kult II. - feat. Em Rudenko & Xavier Baumaxa) Režie: T. Miike vs. J. Počtová vs. X. Baumaxa & E. Rudenko, JAP vs. ČR, 2001

B-Movie: zvuk a rozkoše západního Berlína 1979-1989

Divoká berlínská hudební scéna 80. let zachycená v plné síle. Bledý Blixa Bargeld opíjí hosty baru Riziko. Vážný Nick Cave ukazuje sbírku „německé gotiky“ ve svém…(více)
(B-Movie: Lust & Sound in West-Berlin 1979-1989) Režie: Jörg A. Hoppe, Heiko Lange, Klaus Maeck, D, 2015

B'ella

B’ella je sedmnáctiletá dívka, žijící se svou rodinou v Chazundě, předměstské čtvrti města Blantyre v Malawi. Stejně jako ostatní dívky jejího věku řeší problémy se…(více)
(B'ella) Režie: Tawonga Taddja Nkhonjera, MW, 2014

Baader Meinhof Komplex

Německo na prahu sedmdesátých let. Andreas Baader, Ulrike Meinhofová a Gudrun Ensslinová, děti příslušníků "nacistické generace", bojují proti všemu, co pokládají za projevy „nového fašismu“:…(více)
(Der Baader Meinhof Komplex) Režie: Uli Edel, D, 2008

Baahubali 2: The Conclusion

Spektakulární pokračování úspěšného fantasy eposu vycházejícího z indické mytologie nabízí do značné míry samostatný příběh a také dechberoucí smršť velkolepé akce, hravého humoru i něžné…(více)
(Baahubali 2: The Conclusion) Režie: S.S. Rajamouli, IND, 2017

Baaria

Film se odehrává v rozmezí 30. až 70. let minulého století v malé italské vesničce. Sicilský režisér a scenárista Giuseppe Tornatore vypráví úsměvný příběh prostřednictvím ústřední manželské dvojice a…(více)
(Baaria) Režie: Giuseppe Tornatore, I - F, 2009

Bab-ička, Bab-ča, Bab-a, Jež-i-bab-a

Přijďte si s námi popovídat o babičkách, jaké jsou, co dělají… . Popřemýšlejme společně, čím bychom právě tu Vaši babičku potěšili a co pro ní…(více)
(Bab-ička, Bab-ča, Bab-a, Jež-i-bab-a) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Bába

„Máma se mě na nic neptala, prostě si vzala Bábu k nám. Teď tady leží uprostřed mýho pokoje. A já se o ní musím starat.…(více)
(Bába) Režie: Zuzana Špidlová, ČR, 2008

Bába z ledu

Po setkání s otužilcem Broňou Pavel Nový začíná ovdovělá Hana Zuzana Kronerová pozvolna měnit svůj stereotypní život, který se doposud točil výhradně kolem jejích synů…(více)
(Bába z ledu) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2017

Babadook

Den dětí i den matek je ještě daleko, tak si na Otrlci alespoň připomeneme MDŽ, a to filmem, který je ztělesněnou noční můrou všech matek.…(více)
(The Babadook) Režie: Jennifer Kent, AUS-CDN, 2014

Babai

V Kosovu, Německu a na cestě z jedné země do druhé se odehrává příběh desetiletého Noriho, jehož veškerou realitu vyplňuje postava otce Gezima. Ten však…(více)
(Babai) Režie: Visar Morina, D-MK-F, 2015

Babel

Dvojice Američanů, Richard a Susan, je na zájezdě v Maroku. Kvůli Susanině zdravotnímu stavu, ale musí svůj pobyt narychlo prodloužit...Chůva Amelia se bojí, že nestihne…(více)
(Babel) Režie: Alejandro González Ińárritu, USA, 2006

Babettina hostina

V devatenáctém století v Dánsku se dvě postarší dcery protestantského pastora z odlehlé vesnice Martina Birgitte Federspiel a Philippa Bodil Kjer vzdaly svého života ve…(více)
(Babettes gæstebud) Režie: Gabriel Axel, DK, 1987

Babi

Lily Tomlin coby svérázná babi Elle nezůstává své pověsti brilantní komičky nic dlužna. Přestože se stále snaží vyrovnat se smrtí své dlouholeté partnerky zatímco té…(více)
(Grandma) Režie: Paul Weitz, USA, 2014

Babí léto

Pohádky: V dnešním pásmu Věneček pohádek uvidíme například pohádku O Malence, o Supermyši, o Krakonošovi a…(více)
(Babí léto) Režie: , CZ, 2014

Babí léto / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Babí léto / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Babiččino pásmo pohádek

15:00 Pásmo českých animovaných pohádek s prarodiči a o prarodičích:
více)
(Babiččino pásmo pohádek) Režie: různí, CZ, 0000

Babička

Snímek Babička s podtitulem „dokumentární film pro mírně zvrhlé diváky“ má evidentně se Starým bělidlem pramálo společného. Režisérka Zuzana Piussi se zaměřila na 55 letou…(více)
(Babička) Režie: Zuzana Piussi, SK - CZ, 2008

Babička

Až mysticky působí tento lyrický příběh z tradicionalistického baskického venkova. V kraji, kam moderní doba neproniká až zas tak rychle, se odehrává příběh tří dětí Tomáse a…(více)
(Amama) Režie: Asier Altuna, E, 2015

Babička aneb Jak to bylo doopravdy

Božena Němcová společně se svým vydavatelem píší román „Babička“. Důvod je více než zřejmý – Němcová se nachází ve finanční tísni a vydavatel cítí příležitost,…(více)
(Babička aneb Jak to bylo doopravdy) Režie: Pjeer van Eck, CZ, 2009

Babičkovská sobota v Oku

15:00 Film: Babiččino pásmo pohádekvíce)
(Babičkovská sobota v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Babovřesky

Letní komedie Zdeňka Trošky je úsměvnou komedií ze života současné jihočeské vesnice Babovřesky, která s nadhledem a komediální nadsázkou, tak trochu v duchu Slunce, seno,…(více)
(Babovřesky) Režie: Zdeněk Troška, CZ, 2013

Bábušky z Černobylu

Po černobylské katastrofě se bezprostřední okolí jaderného reaktoru stalo zemí nikoho. Opuštěné ulice měst i vesnic jsou dnes zarostlé stromy, jejich korunami šumí vítr. Uprostřed…(více)
(The Babushkas of Chernobyl) Režie: Anne Bogart, Holly Morris, USA-UA, 2015

Baby Driver

Talentovaný mladý řidič Ansel Elgort, který zajišťuje zločincům únik z místa činu, je ve své práci tím nejlepším z oboru i díky hudbě, kterou si…(více)
(Baby Driver) Režie: Edgar Wright, GB-USA, 2017

Baby Fresh

Krátké pásmo animovaných studentských filmů ze sekce Theatre Optique festivalu Fresh Film Fest. Příběhy beze slov o zpívajících mléčných zubech, o růžovém plameňákovi, který se…(více)
(Baby Fresh) Režie: , , 0000

Babycall

Ve svém nejnovějším snímku Babycall spolupracuje Pål Sletaune s mezinárodně známou, talentovanou a momentálně velmi žádanou herečkou Noomi Rapace, která zazářila v roli Lisbeth Salander…(více)
(Babycall) Režie: Pal Sletaune, N, 2011

Bacili jsme bacily v Oku

Pohádky: Mach a Šebestová se s rejžákem a hdram vydávají do útrob spolužáka Kropáčka, aby mu vyčistili krk od…(více)
(Bacili jsme bacily v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Bacili jsme bacily, nemoci se zbavili

14:00 Bacili jsme bacily, nemoci se zbavili. Čekají na vás nemocné pohádky, které společně jistě uzdravíme Jak byla velryba nemocná, Doktorská pohádka, Krtek a medicína,…(více)
(Bacili jsme bacily, nemoci se zbavili) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Bacili jsme bacily!

Pohádky: Dnes se podíváme na Dorotku a ježibabu, na Hrnečku vař a Jak jeli k vodě. Štaflík a Špagetka si budou hrát na rybáře. Také…(více)
(Bacili jsme bacily!) Režie: , CZ, 2017

Bacily

15:00 pohádky: Mach a Šebestová
více)
(Bacily) Režie: Bio Oko, ČR, 2010

Bacily

Jednoho dne Šebestová s Machem vstoupili do těla svého nemocného spolužáka Kropáčka, a rozpoutali tam zuřivý boj s bacily. S bacily se ale musí občas…(více)
(Bacily) Režie: Kino Aero, ČR, 2010

Back Soon

Anna Halgrimsdottir žije v Reykjavíku. Islandská zima ji však už omrzela, a tak se rozhodne ostrov opustit. Ještě předtím chce ale za dobrou cenu prodat…(více)
(Back Soon) Režie: Solveig Anspach, IS - F, 2007

Back to The Future

Tvůrce filmu v rámci svého antropologického výzkumu již více než 30 let udržuje přátelství s Richarem. Richar pochází z malé andské vesnice v Ekvádoru,…(více)
(Back to The Future) Režie: Hans-Jurg Pffaf , CH, 2013

Badakhshan

Převážně ženský soubor Badakshshan ze vzdáleného východu Tadžikistánu provádí mystické písně prastaré tradice kočovníků, které přivádějí posluchače do transu. …(více)
(Music and Dance in the Pamir Mountains) Režie: Saodat Ismailova, Tádžikistán, 2007

Badlands

Pětadvacetiletý popelář Kit netuší, co si počít se svými ambicemi – a naivní cílevědomost patnáctileté Holly dá jeho snům tvar. Protože dívčin otec nemá pro…(více)
(Badlands) Režie: Terrence Malik, USA, 1973

Badrinath Ki Dulhania

Moderní romantická komedie, která aktualizuje klasické bollywoodské motivy v kontextu společenského vývoje v Indii a humornou formou kritizuje tradicionalistický náhled na vztahy mezi muži a…(více)
(Badrinath Ki Dulhania) Režie: Shashank Khaitan, IND, 2017

Bafta 70

Už za pár týdnů bude Britská filmová a televizní akademie udělovat po sedmdesáté ceny nejlepším britským i světovým filmům za uplynulý rok. Od samého počátku…(více)
(Bafta 70) Režie: various, , 0000

Bahrajn - vstup zakázán

V únoru a březnu 2011 svět obletěly záběry brutálně potlačených demonstrací, kterých se v bahrajnském hlavním městě Manámě zúčastnily desetitisíce lidí. Královská rodina, proti jejíž…(více)
(Bahrain, the Forbidden Country) Režie: Stéphanie Lamorre, F, 2012

Bahrtalo! (Hodně štěstí!)

Originální hraný dokument o dvojici maďarských Boratů na cestě Evropou. Kníratý Cikán Lali a plešatý gadža Lori pocházejí z Transylvánie a jsou přátelé na život…(více)
(Bahrtalo! (Jó szerencsét!)) Režie: Róbert Lakatos, MAĎ - RAK - NĚM, 2008

Bajaja

Celovečerní loutková pohádka Jiřího Trnky o princi Bajajovi. Statečný rytíř Bajaja se musí utkat nejen s jedním, ale rovnou se třemi ukrutnými netvory. Ještěže…(více)
(Bajaja) Režie: Jiří trnka, CZ, 1950

Báječná plavba

Roy žije dvojím životem. Ve dne je taoistický mnich starající se o pohřby, v noci cestuje jako drag queen Rosa po plážích. Při jednom představení,…(více)
(Yan guang si she gewutuan) Režie: Zero Chou, Taiwan, 2004

Báječný hotel Marigold

Hotel Marigold, který sídlí v Indii, má být místem odpočinku i přepychu pro skupinu noblesních důchodců z Velké Británie. Představa královské péče bere za své,…(více)
(The Best Exotic Marigold Hotel) Režie: John Madden, GB, 2011

Báječný svět vynálezů

Pohádky: Dnes například zjistíme, proč jsou na obloze draci, jak Perníkový dědek pomohl dětem…(více)
(Báječný svět vynálezů) Režie: , CZ, 2014

Báječný! Příběh teplého filmu

Historie gay a lesbického filmu je úzce spojena s tradičními hodnotami populární kultury dané doby. Pokud je film k těmto tradičním postojům v opozici, dokáže…(více)
(Fabulous! The Story of Queer Cinema) Režie: Lisa Ades, Lesli Klainberg, USA, 2005

Bajirao Mastani

Velkolepé historické drama volně inspirované reálnými událostmi nás zavádí do první poloviny 18. století, kdy většinu indického subkontinentu ovládá Maráthská říše vedená vojevůdcem Bajiraem. Toho…(více)
(Bajirao Mastani) Režie: Sanjay Leela Bhansali, IND, 2015

Bajkonur

„Cokoliv spadne z nebe, to si můžete nechat.“ Tak zní nepsaný zákon kazašských stepí a vesnic v blízkosti vesmírné stanice Bajkonur. Snivě pohádkový příběh mladého…(více)
(Baikonur) Režie: Veit Helmer, D - RUS - KZ, 2011

Bajky i nebajky

Bajky i nebajky byly poprvé publikovány v roce 1902 a už když je Kipling psal pro svou tehdy nejstarší dceru, zamýšlel je k hlasitému předčítání.…(více)
(Just So Stories for Little Children) Režie: Jan Jiráň, CZ, 2007

Bakalářské filmy FAMU

Vstupné dobrovolné.
více)
(Bakalářské filmy FAMU) Režie: various, CZ, 2013

Bakhmaro

Název filmu odkazuje k místu, které je turistickým rájem v gruzínských horách. Ve filmu dokumentaristky Salome Jashi se ale setkáváme s místem, které je pravým…(více)
(Bakhmaro) Režie: Salome Jashi, D - GE, 2011

Balablok

Protestu proti nesnášenlivosti dodává na originalitě minimalistické výtvarné řešení. Soupeří tu spolu kreslené koule a kvádry, střet, podobný nejprve klukovské rvačce, nabývá nebezpečně na ničivosti.…(více)
(Balablok) Režie: Břetislav Pojar, Kanada, 1972

Balada pro banditu

Filmová verze muzikálového zpracování osudů Nikoly Šuhaje loupežníka, jak je pro brněnské Divadlo na provázku podle archivních dokumentů a novinových článků napsal Milan Uhde a…(více)
(Balada pro banditu) Režie: Vladimír Sís, CZ, 1978

Balada Triste

Za branami cirkusu křičí ve svých klecích opice, zatímco venku se muži zabíjejí ve zcela jiné manéži: ve španělské občanské válce. Klaun Auguste, který byl…(více)
(Balada Triste) Režie: Alex de la Iglesia, E - F, 2010

Balady o lásce, sexu a stylu

Hlavní soutěž krátkých filmů. Balada o Royovi a Silovihttp://www.mezipatra.cz/film/1baladyolascesexuastylu/41theballadofroyandsilo Cold Starhttp://www.mezipatra.cz/film/1baladyolascesexuastylu/20coldstar Hledá se…(více)
(Balady o lásce, sexu a stylu) Režie: various, various, 0000

Balanchine / Millepied | Balet Pařížské opery

Dirigent: Philippe Jordan Hudba: Georges Bizet a Maurice Ravel Choreografie: Georges Balanchin a Benjamin Millepied…(více)
(Balanchine / Millepied | Paris Opera Ballet) Režie: Georges Balanchin, Benjamin Millepied, F, 2014

Balerína

Film vypráví příběh Félicie, mladé osiřelé dívky, jejíž největší vášní je tanec. S pomocí svého nejlepšího přítele Victora se jí podaří uprchnout ze sirotčince a…(více)
(Ballerina) Režie: Eric Summer, Éric Warin, Francie / Kanada, 2016

Banality

Kolumbijská Bogota patří mezi města s největší kriminalitou na světě. Režisér Jorge Caballero ve svém dokumentu zachycuje jeden den u soudního dvora, kde probíhá šetření…(více)
(Bagatela) Režie: Jorge Caballero Ramos, E, 2008

Banánové děti

Vietnamská komunita představuje dnes třetí nejpočetnější národnostní skupinu v České republice. Jedná se především o drobné obchodníky, lidi původem z chudších oblastí Vietnamu, kteří se…(více)
(Banánové děti) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2009

Banány na pokračování

Těsně předtím, než se švédský dokumentarista a investigativní novinář Fredrik Gertten vydal do Los Angeles na světovou premiéru svého snímku Banány uveden na festivalu Jeden…(více)
(Big Boys Gone Bananas!*) Režie: Fredrik Gertten, S, 2011

Banány!

DBCP chemická zkratka pesticidu, jehož zemědělské použití bylo v roce 1977 mezinárodně zakázáno, když se zjistilo, že způsobuje sterilitu. Nadnárodní americká korporace Dole Food…(více)
(BANANAS!*) Režie: Fredrik Gertten, S, 2009

BANFF 2013 - Festival horských filmů

13:00 Zahájení festivalu 13:15 První beseda Pepa Šimůnek & Šimon o expedicích na…(více)
(BANFF 2013 - Mountain Film Festival) Režie: , , 2013

BANFF 2014

Banff Mountain Film and Book festival je v současné době jeden z nejznámějších a nejlepších festivalů tohoto druhu na světě. Nejlepší štáby, filmové produkce, fotografové…(více)
(BANFF 2014) Režie: , , 2014

BANFF 2015

"Banff Mountain Film and Book festival" je v současné době jeden z nejznámějších a nejlepších festivalů tohoto druhu na světě. Nejlepší štáby, filmové produkce, fotografové…(více)
(BANFF 2015) Režie: , , 2015

BANFF 2016

Banff Mountain Film and Book festival" je v současné době jeden z nejznámějších a nejlepších festivalů tohoto druhu na světě. Nejlepší štáby, filmové produkce, fotografové…(více)
(BANFF 2016) Režie: , , 2016

BANFF 2017

Banff Mountain Film and Book festival" je v současné době jeden z nejznámějších a nejlepších festivalů tohoto druhu na světě. …(více)
(BANFF 2017) Režie: , , 2017

BANFF Moutain Film Festival - festival horských filmů

Letos již 33. ročník festivalu horských filmů, jehož domovem je kanadské městečko Banff v Albertě. BMFF je mezinárodní soutěž s účastí nejlepších světových filmů a…(více)
(BANFF Moutain Film Festival) Režie: Various, Various, 2008

Bang Bang

Vysokorozpočtový remake hollywoodské akční komedie Zatím spolu, zatím živi 2010 přináší oproti originálu více romantiky i opulentní vizuality, láká však také na jedny z nejvelkolepějších…(více)
(Bang Bang) Režie: Siddharth Anand, IND, 2014

Banksy: Exit Through the Gift Shop

Dokument, který se objevil v letošních nominacích na Oscary, v sobě nese velkou dávku podvratnosti, ať už tím, že jej stvořila ikona street artu s…(více)
(Exit Through the Gift Shop) Režie: Banksy, USA - GB, 2010

Báňský chlebíček

O radostech i strastech obyvatel východoslovenské obce Rakovnica vypráví dokument tamního rodáka Romana Fábiana. Prostřednictvím portrétů místních lidí se režisér snaží zachytit jejich vztah k…(více)
(Miners' Bread) Režie: Roman Fábian, SK, 2013

Bar el Chino

Během svého dlouhého a velmi vřelého vztahu se tango a film – který mimochodem po svém přechodu ke zvuku začínal zpěvem, nikoli mluvením prolínaly…(více)
(Bar el Chino) Režie: Daniel Burak, RA, 2003

Baraka

152 lokací ve 23 zemích celého světa navštívil štáb režiséra Rona Frickeho, aby na filmový pás zachytil krásy našeho světa. Kaleidoskop přírodních scenérií, momentek z…(více)
(Baraka) Režie: Ron Fricke, USA, 1992

Barbar Conan

Conanův příběh se odehrává v mýtické době, plné nadpřirozených sil a nebezpečí. Když je Conan ještě malý chlapec, je vesnice, ve které žije, přepadena válečníky…(více)
(Conan the Barbarian) Režie: John Milius, USA, 1982

Barbar Conan_nový

Legendární Barbar Conan je zpátky Touha po pomstě za smrt rodičů se záhy změní v krutý boj za záchranu národů Hyborie před mocnými silami zla,…(více)
(Conan the Barbarian) Režie: Marcus Nispel , USA, 2011

Barbara

Mladá lékařka, která je přeložena do malé provinční nemocnice ve východním Německu v 80. letech, tajně plánuje útěk za svým milencem na Západ. Atmosféra podezřívání,…(více)
(Barbara) Režie: Christian Petzold, D, 2012

Barbara

Herečka se připravuje na roli Barbary, začátek natáčení je na spadnutí. Studuje svou postavu, její hlas, písně, partitury, gestikulaci, pletení, scény, které se má naučit.…(více)
(Barbara) Režie: Mathieu Amalric, F, 2017

Barbara Probst | Zvětšenina

Jako doprovodnou akci k výstavě Barbara Probst. Úplné znejistěníhttp://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/barbaraprobstuplneznejisteni#.U3Nm2VdYfeh připravilo kino Aero ve spolupráci s Galerií Rudolfinum speciální projekci filmu Zvětšenina. …(více)
(Barbara Probst | Zvětšenina) Režie: Michelangelo Antonioni , GB, 1966

Barbarella Reloaded | Buchty a loutky

Na motivy slavného scifi filmu z 60. let s neodolatelnou Jane Fonda. Ani spousta nádherných převleků nezbaví tuto královnu galaxie samoty. Samoty, hluboké samoty, ji…(více)
(Barbarella Reloaded | Buchty a loutky) Režie: Radek Beran, CZ, 0000

Barborčiny pohádky

Barborka a kočičí pohádky: Růžová Barborka, Malování pro kočku, Kočičí škola, Strašení čmeláků, Vylez, zbabělče…(více)
(Barborčiny pohádky) Režie: , CZ, 0000

Bardic Divas

Skupina proslulá strhující silou svých vystoupení dokládá roli ženského hlasu napříč škálou středoasijských hudebních stylů, z nichž některé jsou pro ženám zapovězeny.…(více)
(Bardic Divas) Režie: Saodat Ismailova, KYRG - KAZ - UZB - AZB - FRA, 2007

Bardzo fajná Zašívárna - vyšívací workshop pro dospělé

Odpolední dílna vyšívání se Zašívárnou, při které si můžete vyšít Bardzo fajný nápis či jiný vámi vybraný motiv na naši Bardzo fajnou zástěrku, kterou poté…(více)
(Bardzo fajná Zašívárna - vyšívací workshop pro dospělé) Režie: , , 0000

Bardzo fajný večer

Bardzo fajný večer je hudebněfilmový večer věnovaný nezávislému polskému filmu a hudbě, kultuře, kterou jste možná jako diváci v České republice ještě neměli možnost vidět.…(více)
(Bardzo fajný večer) Režie: , PL, 2013

Bardzo fajný večer #2 - Polský hip-hop

Tématem jarního Bardzo fajného večera je polský hiphop. Diváci se mohou těšit na projekci filmu Jesteś bogiem Jsi bůh, který vypráví o legendární polské hiphopové…(více)
(Bardzo fajný večer) Režie: various, PL, 0000

Bardzo fajný večer #4 - Divadlo, ženy, zpěv

16.30 …(více)
(Bardzo fajný večer #4) Režie: , , 0000

Barevné hrátky

Pohádky: Malování pro kočku, Malovánky, Mistr myš, Špatně…(více)
(Barevné hrátky) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Barevné království

Pojďte se s námi vydat do barevného království, kde je všechno možné. Viděli jste už někdy modré stromy, růžovou trávu nebo třeba červené nebe? Během…(více)
(Barevné království) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Barevné království

Pásmo animovaných pohádek nás zavede do barevného království, nebo do království, kde vládne veselý císař František. Zajdeme na návštěvu k Pejskovi a Kočičce a…(více)
(Barevné království) Režie: , CZ, 0000

Barevné odpoledne

Pohádky: Malování pro kočku, Malovánky, Mistr myš, Špatně…(více)
(Barevné odpoledne) Režie: , CZ, 2012

Barevné pohádky

Pohádky o barvách a barvičkách: Jaro, Já a bleděmodrá, Malovánky, Růžový slon, Malování pro kočku, Barevné království, Perličková pohádka …(více)
(Barevné pohádky) Režie: , CZ, 0000

Barevný ohňostroj

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme nebeské pohádky Jak si Rákosníček nepomohl k nebeské koruně a Jak Rákosníček přivedl nebeskému Pastýři zatoulanou hvězdu. Kromě toho ale…(více)
(Barevný ohňostroj) Režie: , CZ, 2014

Barevný rok

Jakou barvu má leden? Přemýšleli jste někdy nad tím? A co ostatní měsíce? Jsme na začátku dalšího roku, tak se pojďme podívat, co nás všechno…(více)
(Barevný rok) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Barevný závoj

Kitty Naomi Wattsová se musí neodkladně vdát. Proto si bere seriózního doktora Waltera Edward Norton, se kterým odjíždí do Šanghaje. Protože se tady ale Kitty…(více)
(The Painted Veil) Režie: John Curran, USA, 2006

Barfi!

Barfi je inteligentní, zábavný, leč neslyšící mladík nižšího společenského postavení. Krásná Shruti se do Barfiho zamiluje, ale kvůli nátlaku rodiny se provdá za lépe situovaného…(více)
(Barfi!) Režie: Anurag Basu, IND, 2012

Bárkaři z Karibiku

Televizní štáb reportérů začíná sledovat osudy sedmi Kubánců a jejich příbuzných v roce 1994 několik dní před jejich riskantním pokusem přeplavit se na improvizovaných bárkách…(více)
(Balseros) Režie: Carles Bosch, Josep M. Doménech, ESP, 2002

Barmský VJ

V roce 1988 byl Joshua jako malý chlapec svědkem brutálního zásahu barmské vojenské junty proti demonstrantům, během něhož byly zabity více než tři tisíce lidí.…(více)
(Burma VJ - Reporting from a Closed Country) Režie: Anders Ostergaard, N - S - DK - UK, 2008

Baroko pro oko

Pohádky: V dnešním pásmu opravdu pohádkových pohádek uvidíme například Maryšku a vlčí hrádek, Hadího prince, Malenku a Krakonoše s mistrem jehličkou. …(více)
(Baroko pro oko) Režie: , CZ, 2014

Baron Prášil

Mistr trikového filmu Karel Zeman svým jedinečným pojetím oslavuje nezkrotnou lidskou imaginaci, podstatu každého dobrého příběhu. …(více)
(Baron Prášil) Režie: Karel Zeman, CZ, 1961

Barry Lyndon

Příběh bezvýznamného irského hochštaplera, kterému se podaří postoupit na vyšší místa ve společenském žebříčku jen proto, aby pak zažil tvrdý pád. Po otcově smrti žije…(více)
(Barry Lyndon) Režie: Stanley Kubrick, GB, 1975

Barva oceánu

Německá turistka Natálie je svědkem tragické nehody na Kanárských ostrovech. Loď s africkými uprchlíky, kteří zoufale hledají lepší život v Evropě, se potápí; mezi přeživšími…(více)
(Die Farbe des Ozeans) Režie: Maggie Peren, D - F, 2011

Barvy

Jsou mladí, jsou tři, žijí v brazilské megapoli São Paulu, hulí jednu cigaretu za druhou a jak jinak, jsou ztracení ve svých současných životech. Ve…(více)
(Cores) Režie: Francisco Garcia, BR, 2012

Barvy abecedy

Prvňáčci sedí v lavicích malé venkovské školy a nechápavě zírají na učitelku. Ne proto, že by byli hloupí, prostě jí nerozumí. Doma odmala slýchali především…(více)
(Colours of the Alphabet) Režie: Alastair Cole, Scotland-NZ-Z, 2016

Barvy matiky

Matematika – královna formálních věd, jenž pro vĕtšinu z nás zůstává příliš složitým tajemstvím. Její smysl můžeme snáze pochopit skrze její využití, ale co to…(více)
(The Colors of Math) Režie: Ekaterina Eremenko, RUS - D - USA - F, 2012

Barvy přírody

Pohádková zlatá rybka plní všechna přání. Existuje doopravdy ryba, která by byla celá ze zlata? Příroda je plná živočichů, kteří mohou mít nejrůznější barvy. Některá…(více)
(Barvy přírody) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Bashu, malý cizinec

Proslulý snímek Bahrama Bayzaiho Bashu, malý cizinec zpracovávající téma integrace menšin bývá často považován za nejlepší íránský film vůbec. Osiřelý chlapec Bashu se na korbě…(více)
(Bashu, gharibeye koochak) Režie: Bahram Bayzai, IR, 1990

Basídž

Režisér Mehran Tamadon, Íránec žijící ve Francii, se vypravil do své rodné země s cílem proniknout do myšlenkového světa fanatických příznivců Íránské islámské republiky, tzv.…(více)
(Bassidji) Režie: Mehran Tamadon , F - IR - A, 2009

Básně z Barmy

V Barmě je poezie vtělená do každodennosti a všichni tu jsou svým způsobem básníci. Nový dokument Petra Loma v nikam nespěchajícím tempu sleduje jednoho z…(více)
(Burma Storybook) Režie: Petr Lom, CZ-NL-N, 2017

Básník Ticho - recitát

Autorův komorní recitál Bezesný foliář: ...ticho je magické fluidum, které spojuje zátiší s Vesmírem. Ve chvíli fluida tohoto všecko je uspořádáno v magnetizujících kruzích, jak by…(více)
(Básník Ticho - recitát) Režie: Básník Ticho, Czech Republic, 2007

Básnířky života

Citlivý portrét ekologické farmářky a bojovnice za organické zemědělství Shirin Parsi, jímž prostupuje její přirozená autorita, síla a respekt k přírodě, krajině a každodenním povinnostem…(více)
(Sha'eran e Zendegi) Režie: Shirin Barghnavard, IR, 2017

Bastardi 2

Druhý díl začíná krátce po smrti největšího bastarda Michala Dostála. Michalův otec a dědeček jsou přesvědčeni, že učitel Majer stál za vraždami všech tří žáků…(více)
(Bastardi 2) Režie: Jan Lengyel, CZ, 2011

Bastoy

Lesy, slunce nad krajinou, průzračná voda… Koho by napadlo, že tahle idylická scenérie norského ostrova Bastoy na jih od Osla je vězením. A přece, přes…(více)
(Bastoy ) Režie: Michel Kapteijns, NL, 2010

Bathory

Alžběta Báthoryová je už léta v dějinách zapsána jako největší vražedkyně všech dob, jež si nechávala připravovat lázeň z krve mladých panen. Její osud zaměstnává historiky i čtyři sta…(více)
(Bathory) Režie: Juraj Jakubisko, CZ - SK - HUN - GB, 2008

Batman

Velkoměsto Gotham City je sužováno gangstery, které vede kyselinou děsivě znetvořený Joker. Policie se zdá být bezmocná. Mnohem větší respekt mezi zločinci budí maskovaný netopýří…(více)
(Batman) Režie: Tim Burton, USA-GB, 1989

Batman se vrací

Gotham City je terorizováno zločineckou bandou cirkusových artistů, vedených fyzicky deformovaným Oswaldem Cobblepotem, přezdívaným Tučňák. Selina Kyleová, sekretářka mocného obchodníka Maxe Shrecka, odhalí podvodný plán…(více)
(Batman Returns) Režie: Tim Burton, USA, 1992

Batman začíná

Film popisuje počátky legendy o tajemném Batmanovi a zjevení Temného rytíře coby síly dobra v Gotham City. Zklamaný dědic továren Bruce Wayne cestuje těsně po…(více)
(Batman Begins) Režie: Christopher Nolan, USA-GB, 2005

Baťovo město (Budoucnost nás neleká)

Baťovo město Budoucnost nás neleká – „smutný film o naději“ – je prvním celovečerním snímkem z dílny Niny Pope a Karen Guthrie. Film sleduje autobusový…(více)
(Bata-Ville (We Are Not Afraid of the Future)) Režie: Nina Pope - Karen Guthrie, VB, 2005

Baťůžkářky v zemi elfů

Lowcost dovolená na Island Říká se, že na Islandu je strašná zima,…(více)
(Baťůžkářky v zemi elfů) Režie: , CZ, 2017

Bayadéra | Bolšoj balet

Hudba: Ludwig Minkus Choreografie: Jurij Grigorovič 3h30min 2 přestávky …(více)
(Bayadéra | Bolšoj balet) Režie: Jurij Grigorovič, RUS, 2013

Bazar pohlaví

Starý mládenec, který má strach ze vztahu a zároveň touží po lásce, rozvedená žena, jež bojuje o přežití a duchovní, který se snaží uvést do…(více)
(Im Bazar der Geschlechter) Režie: Sudabeh Mortezai, A, 2009

Bazar pro Pečovatelské centrum Prahy 7

V mezzaninu.
více)
(Bazar pro Pečovatelské centrum Prahy 7) Režie: , , 0000

BBC Electric Proms: Robbie Williams

Přímý přenos v HD kvalitě z Londýnského živého vystoupení britské popové hvězdy Robbieho Williamse v rámci festivalu BBC Electric Proms. R.Williams bude doprovázen…(více)
(BBC Electric Proms: Robbie Williams) Režie: , GB, 2009

BDS Praha: Ufoun je kamarád

Jaroslav Lach, Zuzi Bartošová, Michal Navrátil a Martin Učík Rakvičkový scifi krvák odhalující krutou pravdu o tom, že určit, kdo je opravdový magor, a kdo…(více)
(BDS Praha: Ufoun je kamarád) Režie: Martin Učík, CZ, 2008

Beastie Boys, 50 kamer a 40 tisíc očí

V sobotu 9. října 2004 před vyprodaným koncertem v newyorské Madison Square Garden rozdali Beastie Boys mezi své obecenstvo padesát kamer. Z padesáti různých perspektiv…(více)
(Awesome; I Fuckin' Shot That!) Režie: Nathanial Hörnblowér, USA, 2006

Beata Bocek | koncert v kavárně

Beata Bocek je zpěvačka a skladatelka, všestranná muzikantka, která zpívá většinou polsky a sama se doprovází na kytaru, harmoniku, ukulele, koncovku či mbiru. V lednu…(více)
(Beata Bocek) Režie: , , 0000

Beatles

Čtyři mladící na pomezí dospělosti chyceni v osidlech zuřící beatlemánie v Norsku 60. let. Kim, Seb, Ola a Gunnar jsou kamarádi, které jako mnoho ostatních zasáhne…(více)
(Beatles) Režie: Peter Flinth, N, 2014

Bedna

Protože v Eloisině přeplněném domku není kam uložit jejího právě zesnulého manžela, Doña Isabela se nabídne, že tělo Dona Lucia vezme k sobě. Místo plaček a…(více)
(La caja) Režie: Juan Carlos Falcón Rivero, E - P, 2007

Beetlejuice

Sympatický manželský pár, Adam a Barbara, mají po dopravní nehodě, při které spadli z mostu do řeky, zvláštní pocit...aby také ne, v oné řece se…(více)
(Beetlejuice) Režie: Tim Burton, USA, 1988

Behemoth

Behemoth je biblická obluda, nepřemožitelná stvůra země. Po tisících letech se ukazuje, že onou obludou je sám člověk, který se rozhodl znásilnit nitro země, aby…(více)
(Behemoth) Režie: Liang Zhao, F-RC, 2015

Behind The Wheel

Každý rok ve snaze najít si práci, opouští Tádžikistán nespočet pracovních migrantů. Peníze, které tito lidé posílají zpět do země, představují významné oživení pro tamní…(více)
(Behind The Wheel) Režie: Elise Laker , GB, 2013

Being Bhaijaan

Na plakátech zvoucích na taneční vystoupení Shana Ghoshe, profesionálního dvojníka Salmana Khana, je Shan Ghosh titulován Salman junior z Nagpuru. Shan Ghosh spolu s dalšími…(více)
(Being Bhaijaan) Režie: Samreen Farooqui, Shabani Hassanwalia, IND, 2014

Bejby Blues

Natalia je 17ti letá holka, která se rozhodla porodit dítě a nyní se s tím vyrovnává po svém. Musí bojovat s nezájmem své vlastní matky,…(více)
(Bejbi blues) Režie: Katarzyna Rosłaniec, PL, 2012

Belgica

Belgica je příběh dvou bratrů: charismatického a temperamentního Franka – manžela, otce a nevyléčitelného sukničkáře – a jeho ambiciózního, ale nezkušeného bratra Joa, který je…(více)
(Belgica) Režie: Felix Van Groeningen, B, 2016

Belgie francouzsky

Belgie je zemí, která díky své velikosti, počtu obyvatel, historii a zkušenosti se dvěma národy s vlastním jazykem uvnitř jednoho státu má k tuzemsku blíž,…(více)
(Belgie francouzsky) Režie: various, , 0000

Bella a Sebastián

Příběh se odehrává kdesi vysoko v Alpách.
více)
(Belle et Sébastien) Režie: Nicolas Vanier, F, 2013

Bella a Sebastián - pejskařská premiéra

Příběh se odehrává kdesi vysoko v Alpách.
více)
(Belle et Sébastien) Režie: Nicolas Vanier, F, 2013

Bella Mia

Stádo krav z menšího statku je kvůli podezření na BSE Nemoc šílených krav odsouzeno k utracení. Zvířata nakládané do vozů, ale vycítí blížící se hrozbu,…(více)
(Bella Mia) Režie: Martin Duba, CZ, 2013

Belle And Sebastian: Fans Only

Skotská kapela Belle And Sebastian za poslední dekádu urazila cestu od kultovní skupiny pro zasvěcené až po zásadní věhlas: v lednu 2005 obsadila v anketě…(více)
(Belle And Sebastian: Fans Only) Režie: Blair Young, GB, 2003

Bellflower

Woodrow a Aiden jsou fascinovaní vizí apokalypsy z filmu Šílený Max 2: Bojovník silnic Mad Max 2 a tráví volný čas konstruováním plamenometů a démonického…(více)
(Bellflower) Režie: Evan Glodell, USA, 2011

Belmondo

JeanPaul Belmondo, doprovázený svým synem Paulem, se vrací na místa, která sehrála roli v jeho fantastické herecké kariéře, a setkává se s přáteli a svou…(více)
(Belmondo par Belmondo) Režie: Régis Mardon, F, 2016

Běloby

Film o malých, ale důležitých radostech, selháních a dobrodružstvích, ale i omezeních mexické současnosti. Tomás má světlejší pleť než jeho starší bratr a lidé mu…(více)
(Güeros) Režie: Alonso Ruiz Palacios, MEX, 2014

Běloruský sen

„Nejkrásnější období v naší zemi v posledních letech byl podzim 2010,“ říká anonymní průvodce filmem a jeho slova ilustrují záběry z volebních setkání nezávislých prezidentských…(více)
(Belorusskaya mechta) Režie: Ekaterina Kibalchich, RUS, 2011

Ben Hur

Film, který získal nevídaných jedenáct Oscarů a stal se jedním z nejúspěšnějších filmů všech dob. Ben Hur je mírumilovný syn z významného židovského rodu, který…(více)
(Ben Hur) Režie: William Wyler, USA, 1959

Benda Bilili !

Ricky snil o tom, že udělá ze Staff Benda Bilili nejlepší orchestr v Kongu. Roger, dítě z ulice, si ze všeho nejvíc přál připojit se…(více)
(Benda Bilili !) Režie: F. de la Tullaye - R. Barret, F, 2009

Beneath the Valley of the Ultra-Vixens

Neznáte tento film? Neznáte jméno režiséra Russ Mayer? Pak prostě přijďte... Film je uveden v rámci festivalu BKULT prvního festivalu BKULTURY,…(více)
(Beneath the Valley of the Ultra-Vixens) Režie: Russ Meyer, USA, 1979

Benefice pro Metráž

Upcycklace pomalá móda solidarita
více)
(Benefice pro Metráž) Režie: , , 0000

Benefice TEREZY

TEREZÍ předvánoční večírek aneb Velké změny začínají od nejmenších. Setkání přátel Sdružení TEREZA, spojené s benefiční…(více)
(Benefice TEREZY) Režie: Sdružení TEREZA, CZ, 2014

Benefiční aukce Design Help

Design Help o.s. za nemocnice vlídnější pořádá dne 22.května 2013 dobročinnou aukci ve prospěch připravovaného projektu kultivace interiéru čekáren a chodeb pro Neurologickou kliniku UK…(více)
(Benefiční aukce Design Help) Režie: various, , 0000

Benefiční koncert na dodávku: Xavier Baumaxa, Bonus a Kopec Šišek

Zastavili byste trojici stopujících baťůžkářů? A co kdyby jeden z nich byl na invalidním vozíku? Xavier Baumaxa tak v srpnu 2010 učinil a svezl skupinku…(více)
(Benefiční koncert na dodávku: Xavier Baumaxa, Bonus a Kopec Šišek) Režie: , , 0000

Benigno: zapomenutý revolucionář

Nizozemská režisérka Marlou van den Bergeoová zachycuje životní osudy Daniela Alarcóna, řečeného Benigno, negramotného farmáře, hrdiny, dnes bezejmenného exulanta hledajícího práci. „Milý muž" Benigno se…(více)
(Benigno, Afscheid Van Een Revolutie) Režie: Marlou van den Berge, NIZ, 2005

Benny

Krátce po příjezdu do Mexika, kde koncem 40. let konsolidoval svou kariéru, se Benny Moré stal umělcem, jehož vystoupení uváděla davy do hudebního a tanečního vytržení. Jistý zámožný politik…(více)
(El Benny) Režie: Jorge Luis Sánchez, Cuba, 2006

Berani

Nemluvili spolu čtyřicet let, ale když jim zákon velí vybít stáda milovaných ovcí, nezbývá než se k sobě postavit čelem. Komedie o dvou bratrech z…(více)
(Hrútar) Režie: Grímur Hákonarson, IS-DK, 2015

Berani - veřejná premiéra

Nemluvili spolu čtyřicet let, ale když jim zákon velí vybít stáda milovaných ovcí, nezbývá než se k sobě postavit čelem. Komedie o dvou bratrech z…(více)
(Hrútar) Režie: Grímur Hákonarson, IS-DK, 2015

Bergmanův ostrov

V tomto dokumentu nechává Bergman diváky vůbec poprvé nahlédnout do svého světa na tajuplném ostrově Fårö. Fårö objevil Bergman při natáčení svého oscarového filmu Jako v zrcadle.…(více)
(Ingmar Bergman - 3 dokumentärer om film, teater, Fårö och livet av Marie Nyreröd) Režie: Marie Nyreröd, SWE, 2005

Berkat a Maršo - štěstí a svoboda

Dětská taneční skupina Maršo vznikla v uprchlickém stanovém táboře Sputnik, na čečenskoingušské hranici. Po dobu pěti let zde žilo více než devět tisíc čečenských uprchlíků.…(více)
(Berkat a Maršo - štěstí a svoboda ) Režie: David Čálek , ČR, 2007

Berlínská mise

Režisér Ryoo Seungwan se z nadšence s touhou točit adrenalinové akční filmy vypracoval na jednoho z předních hitmakerů korejské kinematografie. Ve svém posledním projektu naplnil…(více)
(Bereullin) Režie: Ryoo Seung-wan, ROK, 2013

Berlínské spiknutí

Kdo ví, co hledá americký novinář Jake Geismer George Clooney v poválečném Berlíně? Možná klid, možná příběh, ale určitě ne svou dávnou lásku Lenu Cate…(více)
(The Good German) Režie: Steven Soderbergh, USA-, 2006

Berlínský galavečer: Cecilia Bartoli a Sir Simon Rattle

Účinkují: Cecilia Bartoli a Berlínská filharmonie Dirigent: Sir Simon Rattle Program: Antonín Dvořák …(více)
(The Gala Concert on the New Year's Eve 2012) Režie: , D, 2012

Berlínský galavečer: Elina Garanča a Gustavo Dudamel

Gustavo Dudamel, dirigent Elina Garanča, mezzosoprán Program: …(více)
(The Gala Concert on the New Year's Eve 2010) Režie: , Německo, 2010

Beseda

tlumočeno režisér Alain de Halleux, novinář Václav Vašků, členové rockové skupiny Asfalt…(více)
(Beseda) Režie: , , 0000

Beseda o anime s Kamilem Filou | v mezzaninu

V mezzaninu
více)
(Beseda o anime s Kamilem Filou) Režie: , , 0000

Beseda po Blade Runnerovi

K promítání legendárního scifi filmu patří zajisté diskuze s legendárními osobnostmi. Festival Future Gate tak poctí svou přítomností filmový publicista, překladatel, hudební skladatel, programátor a…(více)
(Blade Runner - discussion after the screening) Režie: , , 0000

Beseda s režisérem Lordanem Zafranovićem

Beseda s režisérem Lordanem Zafranovićem na téma nacionalismu, extremismu, fašismu a totality všeho druhu. Hosté: Šimon Pánek, JUDr. Edib Jaganjac…(více)
(Beseda s režisérem Lordanem Zafranovićem) Režie: , , 0000

Beseda s Walkerem Procházkou

Zcela subjektivní pohled J. W. Procházky na problematiku superhrdinů­ aneb od hieroglyfů po Supermana, od svaté Anežky k Wonder Woman. Průlet světem superhrdinů včetně týmovky…(více)
(Beseda s Walkerem Procházkou) Režie: , CZ, 0000

Best of Karlovy Vary 1996-2005

Všechno vlastně začalo v Karlových Varech v roce 1992, kdy jsme vedle celovečerních nezávislých snímků v sekci Sedm statečných uvedli také krátké filmy Holanďana Paula…(více)
(Best of Karlovy Vary 1996-2005) Režie: Various, Various, 2000

Best of Karlovy Vary 1996-2005 - slavnostní zahájení pouze pro zvané

Všechno vlastně začalo v Karlových Varech v roce 1992, kdy jsme vedle celovečerních nezávislých snímků v sekci Sedm statečných uvedli také krátké filmy Holanďana Paula…(více)
(Best of Karlovy Vary 1996-2005 - slavnostní zahájení pouze pro zvané) Režie: Various, Various, 2000

Best of Khashish

Sundar …(více)
(Best of Khashish) Režie: various, IND, 2014

Best of the Best

Výběr nejlepších tanečních filmů oceněných na světových festivalech, vytříděný náročnými kurátory Festivalu tanečních filmů. Co snímek, to perla …(více)
(Best of the Best) Režie: various, USA-I-NL-CDN, 2016

Bestiárium

Blok krátkých filmů: více)
(Bestiárium) Režie: various, , 0000

Betonová revoluce

„Nejsme dobří jen v bourání starého světa, ale také v budování nového," prohlásil kdysi Mao Cetung a ani netušil, do jaké míry se jeho slova…(více)
(The Concrete Revolution) Režie: Xiaolu Guo, UK / China, 2004

Bette Bourne: Jde mi to k botám

Když britský dramatik Mark Ravenhill dělal výzkum pro jednu ze svých her, doporučili mu setkání s Bette Bourne. S Bette Mark objevil i značnou část…(více)
(Bette Bourne: It Goes With The Shoes) Režie: Jeremy Jeffs, Mark Ravenhill, GB, 2013

Between Memories

Eudosia stále hledá ostatky svého muže na vysočině Ayacucho, Lucero je již 25 let ve vězení za trestný čin terorismu proti peruánskému státu. Od roku…(více)
(Between Memories) Režie: Martha-Cecilia Dietrich, PE, 2015

Bez cukru

Svérázný majitel vyhlášené indické restaurace v Londýně žije poklidný život starého mládence. Když se ale seznámí s Ninou, krásnou turistkou z Dillí, rychle podlehne jejímu…(více)
(Cheeni Kum) Režie: R. Balki, IND, 2007

Bez doteku

Celovečerní debut nejmladšího českého režiséra Matěje Chlupáčka 18 vypráví příběh dospívající dívky Jolany, která je předmětem sexuální touhy svého nevlastního otce. Problémy v rodině nedokáže…(více)
(Bez doteku) Režie: Matěj Chlupáček, CZ, 2013

Bez hluku, pouštní komparz

Místo v Maroku jménem Warzazát slouží už od úsvitu kinematografie jako oživlý depozitář komparzu do filmů s arabskou tematikou. O tom, jak elektrizující energie filmu…(více)
(Noiseless, Desert Extras) Režie: Gilles Lepore, Maciej Madracki, Michal Madracki, PL-F-MA, 2017

Promítáme: Pondělí 19. 3. 2018 20:45

Bez kalhot

Ve svém filmu režisér Steven Soderbergh otevírá dveře do světa mužských striptérů. Film je inspirován zkušenostmi Channinga Tatuma z dob, kdy pracoval jako striptér a…(více)
(Magic Mike) Režie: Steven Soderbergh, USA-, 2012

Bez konce

Djuro není ani Srb, ani Chorvat. Je Rom, má velkou a šťastnou rodinu a živí se jako herec v obskurních srbských pornofilmech. A právě jeho…(více)
(Nije kraj) Režie: Vinko Brešan, HR - SRB, 2008

Bez místa

Hlavní postavy dokumentu režisérky Kerstin Nickig byly nuceny opustit Čečensko, kde byly vystaveny pronásledování. Zoufale se snaží uchytit v zemích západně od ruských hranic, kam…(více)
(Kein Ort) Režie: Kerstin Nickig, D - PL, 2009

Bez mrknutí

Osmnáct měsíců života a práce 14. dalajlamy zachytil anglický režisér a producent Joshua Dugdale ve filmu Bez mrknutí. Měl možnost nahlédnout zblízka do nitra jedné…(více)
(The Unwinking Gaze) Režie: Joshua Dugdale , GB, 2006

Bez názvu

Společná schůze dolní a horní komory parlamentu zrychleně poskakuje, vzápětí praská složené květenství, pařezy mluví a voda i tráva jsou blízko našim vlastním tělům. Zdá…(více)
(Bez názvu) Režie: Radek Tůma, ČR, 2005

Bez proudu

V době závěrečných zkoušek vyrážejí v Conakry, hlavním městě africké Guiney, stovky školáků a studentů každý večer na podivnou pouť: pěšky putují na mezinárodní letiště,…(více)
(Black Out) Režie: Eva Weber, GB, 2012

Bez půdy, bez jídla, bez života

Nadnárodní korporace zabírají půdu drobným zemědělcům v Africe a Asii, kteří produkují potraviny udržitelným způsobem. Pokud se lidé půdy dobrovolně nevzdají, stávají se obětmi násilí,…(více)
(No Land No Food No Life) Režie: Amy Miller, CA-UG-USA, 2014

Bez slitování

Mimmo si přivydělává prací pro mafii jako vymahač dluhů a hrubá síla. Ač je svému mafiánskému bossovi oddaně věrný, neboť jde o rodinu, vše se…(více)
(Senza nessuna pietà) Režie: Michele Alhaique, I-F, 2014

Bez tebe nejsem nic

Čtyři lidé v horské chatě: pár a otec s mladou přítelkyní. V této konstelaci rozehrává Florian Eichinger ve snímku Bez tebe nejsem nic cituplnou, intenzivní…(více)
(Bergfest) Režie: Florian Eichinger, D, 2008

Bez tváře

V Londýně blízké budoucnosti žije novinářka Ma Nu. Podobně jako ostatní londýňané, Ma Nu nemá tvář. Nikdo si nepamatuje, že by někdy lidé tváře měli.…(více)
() Režie: Manu Luksh, VB, 2007

Bez zásahu

Příběh o cenzuře a obřízce se odehrává v Ottawě v roce 1979. Peter Cort je výzkumník a píše knihu o mužské obřízce. Peter Koosens, jeho…(více)
(Uncut) Režie: John Greyson, Kanada, 1997

Bez zastání

Adéla je indiánská dívka, která se stane obětí domácího násilí a sebere v sobě dost síly, aby utekla do centra zaměřeného na pomoc lidem v…(více)
(Sin voz) Režie: Alberto Serra, PA, 2017

Beze mne

Ohnivé zahloubání se nad Skleněným zvěřincem Tennesseeho Williamse, Ty zde a beze mne, vyobrazuje zdánlivě nekonečný boj chudé rodiny žijící v drsné teheránské čtvrti. Ačkoli…(více)
(Inja Bedoon e Man) Režie: Bahram Tavakoli, IR, 2011

Bezesné noci

Definitivní verze dokumentárního filmu o tzv. "krizi v České televizi" z přelomu let 2000/2001. Snímek zachycuje její klíčové okamžiky, soustřeďuje se zejména na třináct dní,…(více)
(Bezesné noci) Režie: R. Špaček - D. Čálek, ČR, 2004

Bezesné noci

Assaad Shaftair a Maryam Saiidi stáli ona na opačných stranách občanské války v Libanonu. Assaad byl důstojníkem zodpovědným za několik poprav, zatímco Maryamin syn „zmizel“…(více)
(Sleepless Nights) Režie: Eliane Raheb, RL - PS - UAE, 2012

Bezesné noci

Zasazen téměř úplně do jedné hromadné cely ženské věznice pro nezletilé, tento dechberoucí intimní portrét odkrývá traumatické zážitky, které sem její obyvatelky přivedly. Zatímco převládá…(více)
(Royahaye Dame Sobh) Režie: Mehrdad Oskouei, IR, 2016

Bezfilmový festival

Ze dne na den byl zakázán 11. ročník Nezávislého filmového festivalu v hlavním městě Číny. Skončil dřív, než byl vůbec zahájen. Sledujeme rychlý průběh událostí…(více)
(A Filmless Festival) Režie: Wo Wang, Jianjun Wang, RC, 2015

Bezpráví v Pákistánu

Vesničtí starší odsoudili třináctiletou Pákistánku Kainat podle kmenového práva k smrti. Byla totiž znásilněna skupinou sousedů na cestě ze školy. Kainat má však štěstí v…(více)
(Outlawed in Pakistan) Režie: H. Schellmann - H. Nosheen, USA - PK, 2012

Bezstarostná jízda

Dva hippies, Billy a Wyatt, zvaný kapitán Amerika, právě vydělali nějaké peníze na drogách a tak stočili řidítka svých motorek na východ a vyrazili z…(více)
( Easy Rider) Režie: Dennis Hopper, USA, 1969

Beztížná zóna - v mezzaninu vpravo

1218h Vyrobte si vlastní kosmickou masku, zúčastněte se soutěže o nekrásnější nakreslenou raketu, obydlujte velkou nově objevenou planetu, zaplňte vesmír dalšími hvězdnými soustavami a především absolvujte…(více)
(Beztížná zóna) Režie: , , 0000

Bezva chlap

Ulrik je sympaťák. Asi byste do něj neřekli, že se právě vrátil z basy. Moc toho nenamluví a chce jen v rámci možností vést spořádaný…(více)
(En Ganske Snill Mann) Režie: Hans Petter Moland , N, 2009

Bezva lidi

Borlänge je malé městečko ve Švédsku, kde žijí samí bezva lidé, jak hlásá nápis v jeho znaku. Ne všem se však zamlouvá, že je ve…(více)
(Filip & Fredrik presenterar Trevligt folk) Režie: Karin af Klintberg, Anders Helgeson, S, 2015

Běž za Louisou

Polský režisér Grzegorz Pacek se vydává do Jihoafrické republiky deset let po pádu starého politického systému. Do země, kde utlačování „černých" obyvatel „bílými" bylo zcela…(více)
(Idż do Luizy) Režie: Grzegorz Pacek, POL, 2005

Běž za Louisou | Začnu, začneš, začneme

Běž za Louisou
více)
(Idż do Luizy | Begin Began Begun) Režie: Grzegorz Pacek | Sarah Vanagt, POL | Belgie, 2005

Běž, chlapče, běž

Srulikovi je devět let, když v roce 1942 uteče z varšavského ghetta. Schová se v nedalekých lesích, kde se se spolu s dalšími uprchlými židovskými…(více)
(Lauf Junge lauf) Režie: Pepe Danquart, D - PL - F, 2013

Běžec

Festival íránských filmů bude v letošním roce zahájen živelným filmem Běžec pojednávajícím o nelehkém údělu sirotka, vyrůstajícím v ulicích přístavního města Perského zálivu. Třináctiletý chlapec…(více)
(Davandeh) Režie: Amir Naderi, IR, 1990

Běžící muž

Co mají společného dívka posedlá noční můrou, frenetický mužíček a pomatený běžec prchající městem? Skutečně může jedna událost změnit celý život? Stává se snad noční…(více)
(The Running Man) Režie: Samael Thorsten Neuratth, , 2011

Běžící muž

V dnešním pokračování zábavné soutěžní show Běžící muž bude o svou svobodu, ale hlavně o svůj život bojovat známý „řezník z Bakersfieldu“ Ben Richards. Bývalý…(více)
(The Running Man) Režie: Paul Michael Glaser , USA, 1987

Běžní podezřelí

S rozvojem moderních technologií a se stále sílícím tlakem soukromých firem i států na kontrolu svých klientů, zaměstnanců a občanů, stáváme se všichni tak trochu…(více)
() Režie: Marek Dušák, ČR , 2006

Bhután - Hledání štěstí

Říká se, na Bhútán zapomněli lidé, ale nikdy ne bohové. Starodávné horské království schované mezi indickým Assámem a čínským Tibetem domorodci nazývají po svém …(více)
(Bhután - Hľadanie šťastia) Režie: Pavol Barabáš, SK, 2008

Bi či nebi?

Mladé americké režisérky se v tomto svěžím dokumentu vydaly na cestu neznámým terénem bisexuality, protože „opona mezi hetero a homo se trhá.” Zkoumají osudy různých…(více)
(Bi the Way) Režie: J. Decker - B. Blockman, USA, 2008

Bibliotheque Pascal

Hlavní hrdinka Mona s maďarskorumunskou krví vypráví nebývale příjemnému úředníkovi na sociálce svůj příběh. Chce totiž získat zpět do péče svou malou dcerku, kterou nechala…(více)
(Bibliotheque Pascal ) Režie: Szabolcs Hajdu , D - H - GB - RO, 2009

Bídníci

Když bývalého galejníka Jeana Valjeana Hugh Jackman propustí na podmínku, netuší, že za zády bude mít jako věčný stín posedlého inspektora Javerta Russell Crowe. Ten…(více)
(Les Misérables) Režie: Tom Hooper, GB, 2012

Bienále experimentální architektury # 1

Bienále experimentální architektury v Praze je mezinárodní platforma pro mapování aktuálních tendencí a metod architektonického navrhování, které reaguje na měnící se svět nových filozofií a…(více)
(Bienále experimentální architektury # 1) Režie: various, , 2013

Bienále experimentální architektury #3 / Sympozium

Mezinárodní sympozium konané v rámci EAB#3 první platforma v ČR mapující a seznamující s experimentální architekturou. 09:00 – 10:00 Patrik Schumacher …(více)
(Bienále experimentální architektury #3 / Sympozium) Režie: , , 2017

Big Brother Awards

Multimediální show na níž budou opět rozděleny anticeny největším slídilům. Stále se rozvíjející technologie prodlužují prsty slídilů, kteří s chutí zasahují do našeho soukromí …(více)
(Big Brother Awards ) Režie: , CZ, 2010

Big Eyes

Příběh nového filmu Tima Burtona Big Eyes je inspirován skutečnou událostí, kdy se v 50. letech proslavila malířka Margaret Keane svými malbami dětských obličejů s…(více)
(Big Eyes) Režie: Tim Burton, USA, 2014

Big Jato

“To víš, že zvědavost zabije mnohem víc lidí, než odvaha? Tak drž hubu,” zazní v útrobách fekálního náklaďáku, jenž se nemotorně řítí brazilským venkovem. Osobitá…(více)
(Big Jato) Režie: Cláudio Assis, BR, 2016

Big Lebowski

Bratři Coenové rádi čerpají z filmového žánru „noir“, drsných chandlerovských detektivek, přičemž Big Lebowski si z častých klišé dělá výtečnou legraci. Jeff „Dude“ Lebowski Jeff…(více)
(Big Lebowski) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 1998

Big Lebowski - premiéra

Bratři Coenové rádi čerpají z filmového žánru „noir“, drsných chandlerovských detektivek, přičemž Big Lebowski si z častých klišé dělá výtečnou legraci. Jeff „Dude“ Lebowski Jeff…(více)
(Big Lebowski) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 1998

Big Time

Bjarke Ingels je dánský architekt, který se snaží bojovat proti konvencím, čímž se odlišuje od řady svých vrstevníků. Je zakladatelem ateliéru BIG a během několika…(více)
(Big Time) Režie: Kaspar Astrup Schröder, DK, 2017

Bílá kůže (angl. a čes. tit.)

Montreal. Student Thierry chce oslavit narozeniny se svým spolubydlícím, Haiťanem Henrim, a s dvojicí prodejných dívek, náhodně potkaných v baru. Henriho však jeho partnerka brutálně…(více)
(La peau blanche) Režie: Daniel Roby, KAN, 2004

Bílá kůže (angl. tit.)

Montreal. Student Thierry chce oslavit narozeniny se svým spolubydlícím, Haiťanem Henrim, a s dvojicí prodejných dívek, náhodně potkaných v baru. Henriho však jeho partnerka brutálně…(více)
(La peau blanche) Režie: Daniel Roby, KAN, 2004

Bílá Masajka

Carola a její přítel Stefan tráví dovolenou v Keni. Poslední večer se seznámí s bojovníkem kmene Samburu. Carola se do urostlého Masaje Lemaliana na první…(více)
(Die weisse Massai) Režie: Hermine Huntgeburth, NĚM, 2005

Bílá nemoc

Projekce filmu proběhne v rámci projektu FilmŠejk za účasti lektora Filipa Kršiaka. Studentské vstupné 30 Kč, standardní vstupné 90 Kč. …(více)
(Bílá nemoc) Režie: Hugo Haas, CZ, 1937

Bílá stuha

Nedlouho před první světovou válkou dochází v obci kdesi na severu Německa k podivným nehodám, pro něž obyvatelé nemají vysvětlení. Kdo nastražil přes cestu drát,…(více)
(Das Weisse Band) Režie: Michael Haneke, A - F - D - IT, 2009

Bilal

Shamim a Jharna se seznámili ve škole pro nevidomé a zamilovali se do sebe. Je jim téměř třicet a v současné době žijí ve velmi…(více)
(Bilal) Režie: Sourav Sarangi, IND, 2008

Bílé dlaně & Masterclass

Málokdo si uvědomuje, kolik dřiny, odříkání, utrpení a bolesti je skryto za ladnými pohyby a zdánlivě samozřejmými cviky špičkových gymnastů. Za tuto dokonalost se ale…(více)
(Fehér tenyér) Režie: Szabolcs Hajdu, H, 2006

Bílé peklo + UFAJR

Německý film "Bílé peklo" z roku 1929 je dechberoucí horské drama o horolezecké tragédii, osudové lásce, lidském hrdinství a letecké akrobacii. Němému snímku dominují majestátní…(více)
(Bílé peklo + UFAJR) Režie: Georg Wilhelm Pabst, Arnold Fanck , D, 1929

Bílí havrani

Péťa a Kiril se v osmnácti letech přihlásili jako dobrovolníci do armády a odešli sloužit do Čečenska. Káťa pracovala jako zdravotní sestra v polní nemocnici…(více)
(Weisse Raben - Alptraum Tschetschenien) Režie: Johann Feindt, Tamara Trampe, NĚM, 2005

Billy Elliot

Drsný "macho" otec Gary Lewis jedenáctiletého Billyho Jamie Bell se rozhodne, aby se synek pochlapil, že ho pošle do kurzů boxu v místním sportovním středisku.…(více)
(Billy Elliot) Režie: Stephen Daldry, GB-F, 2000

Bílý balónek

Celovečerní debut Jafara Panahiho, Bílý balónek, natočený podle scénáře Abbase Kiarostamiho, pojednává o dobrodružství malé holčičky v červenobílých šatičkách, která je odhodlaná získat větší, buclatější…(více)
(Badkonake sefid) Režie: Jafar Panahi , IR, 1995

Bílý bůh

Hlavním hrdinou filmového podobenství zpochybňujícího nadřazenost lidské rasy je pes Hagen, který je řízením osudu oddělen od svojí milující paničky, třináctileté Lili, a musí se…(více)
(Fehér isten) Režie: Kornél Mundruczó, H-D-S, 2014

Bílý bůh - veřejná premiéra pro pejskaře

Vezměte svého psa do kina na strhující příběh o vztahu lidské a psí rasy. …(více)
(Bílý bůh) Režie: Kornél Mundruczó, H-D-S, 2014

Bílý hněv

Lauri jako kluk zažíval tvrdou šikanu. Na základní, střední i vysoké škole. Všude jako by přitahoval odvrácenou stránku lidí a stával se příliš snadným terčem.…(více)
(Valkoinen raivo) Režie: Arto Halonen, FIN, 2015

Bílý král

Snímek Bílý král vás zavede do totalitní společnosti, kde váhu má jen slovo autorit a jedinec nezmůže nic. Aneb vítejte ve světě podobném tomu Orwellovskému.
více)
(The White King) Režie: Alex Helfrecht, Jörg Tittel, GB, 2016

Bílý král, červený kaučuk, černá smrt

Když v roce 1880 pronikli první Belgičané na území Konga, začala se psát nejtemnější kapitola v historii této africké země. Během několika desítek let zde…(více)
(White King, Red Rubber, Black Death) Režie: Peter Bate, Belgium, 2003

Bílý šejk

V satirické moralitě na mravní kodex italské společnosti a její rigorózní katolictví je už zřetelný Felliniho režijní rukopis, stejně jako tragikomické rozpětí a příznačná felliniovská…(více)
(Lo sceicco bianco) Režie: Federico Fellini, IT, 1952

Bílý teror

Dokumentárním filmem Bílý teror zakončuje režisér Daniel Schweizer svou trilogii věnující se problematice radikálních pravicových extremistů. Pro sběr informací zvolil pozici nevměšujícího se a nekritizujícího…(více)
(White Terror) Režie: Daniel Schweizer, CH - F - D, 2005

Binji

Binji, krátký dokumentární film o elektronické hudební scéně v Maďarsku, nabízí letmý pohled na podmínky a úskalí, kterým čelí místní, inspirující muzikanti. Barvitý noční život,…(více)
(Binji) Režie: G. Balogh - S. Lazzaro, H, 2007

BIO | OKO - FAIR

Už jste někdy něco zapomněli v kině? Co se všemi fantastickými kusy oblečení, pro které se jejich původní majitelé již nevrátí? Vyhlašujeme I. ročník charitativního…(více)
(BIO | OKO - FAIR) Režie: various, various, 2010

Bio Design | Tvorba písma: Kovové litery ve 21. století

Dokumentární film za osobní účasti režiséra Richarda Keglera Tvorba písma: Kovové litery ve 21. století nabízí fascinující pohled na osobnost a tvorbu kanadského umělce a…(více)
(Tvorba písma: Kovové litery ve 21. století) Režie: Richard Kegler, USA, 2011

Bio Ráj

Přijďte oslavit 20 let Aera ikonickým italským filmem Bio Ráj, který připomíná kouzlo klasických biografů. Po filmu bude následovat v baru narozeninový večírek s naším…(více)
(Cinema Paradiso) Režie: Giuseppe Tornatore, I-F, 1988

Biofonie s Kašpárkem v rohlíku

Pásmo klasických němých grotesek s Laurelem a Hardym, Busterem Keatonem nebo Harroldem Lloydem, které naživo doprovodí známá babypunková kapela Kašpárek v rohlíku.
více)
(Biofonie s Kašpárkem v rohlíku) Režie: , , 0000

Biofonie: Cesta na Měsíc vs. BomBarďák

Divoké struny, bláznivé řeči, dance plné rance. Dětská folk kapela BomBarďákhttp://www.bongobombardak.cz/kapelabombardak doprovodí slavné grotesky praotce filmového scifi Georgese Mélièse a poté odehraje samostatný koncert.
více)
(Biofonie: Cesta na Měsíc vs. BomBarďák) Režie: , , 0000

Biohazard

Ve zlatých letech videa byly pulty půjčoven zaplněny nejen nejroztodivnějšími bizarnostmi, ale také nespočtem laciných plagiátů vysokorozpočtových hitů. Z této prachem času zaváté studnice plné…(více)
(Dead Space) Režie: Fred Gallo , USA, 1991

Biopohřby

Moderní společnost si odvykla brát smrt jako součást koloběhu života. Z pohřbu se stala záležitost, kterou chceme mít rychle „odbytou“. V Austrálii je pohřebnictví navíc…(více)
(Tender) Režie: Lynette Wallworth, AUS, 2013

Birdman

Birdman je černá komedie o herci M. Keaton, který se stal slavný především tím, že ztvárnil oblíbeného superhrdinu Birdmana. Jeho příběh sledujeme od chvíle, kdy…(více)
(Birdman) Režie: Alejandro González Iñárritu, USA-F, 2014

Birdman - silvestrovská předpremiéra

Birdman je černá komedie o herci M. Keaton, který se stal slavný především tím, že ztvárnil oblíbeného superhrdinu Birdmana. Jeho příběh sledujeme od chvíle, kdy…(více)
(Birdman) Režie: Alejandro González Iñárritu, USA-F, 2014

Bitevní pole Titan

daleko od planety Země je místo, kde se setkává lidská fantazie, věda a náboženství …(více)
(Bitevní pole Titan) Režie: Zdeněk Holý, ČR, 2007

Bittersweet Life

Sunwoo není jen obyčejným, rychlým a efektivním manažerem v hotelu. Je také pravou rukou mafiánského bosse Kanga. Chlapák Kang má ovšem problém. Bojí se, že mu je…(více)
(Dalkomhan insaeng) Režie: Kim Jee-woon, Korea, 2005

Biutiful

Nový film mexického režiséra Alejandra Gonzáleze Inárritu Amores Perros, 21 gramů, Babel BIUTIFUL s hvězdou nejen španělského filmu Javierem Bardemem v hlavní roli. Ten za…(více)
(Biutiful) Režie: Alejandro González Inárritu, E - MEX, 2010

Bizár, muzikál a filmové sny

Blok krátkých gay filmůhttp://www.mezipatra.cz/2011/filmy/bizarmuzikalafilmovesny.html. Zítra bude všechno dobrý Dorty v písku Fíky v pohybu…(více)
(The Bizzare, A Musical And Cinematic Dreams) Režie: various, , 2011

Björk: Biophilia Live

V roce 2011 přišla islandská umělkyně Björk s projektem Biophilia. Jeho součástí nebyla jen její osmá řadová deska, ale i specifické koncerty, interaktivní aplikace anebo…(více)
(Björk: Biophilia Live) Režie: P. Strickland - N. Fenton, GB-IS, 2014

Bjůtyfl kántry

V chudém italském regionu Kampánie stojí tamní obyvatelé, většinou zemědělci a pastevci, proti překupníkům s odpady a šéfům camorry, italské mafie. Ta s tichým souhlasem…(více)
(Biutiful Cauntri) Režie: A. D'Ambrosio - E. Calabria - P. Ruggiero, I, 2007

Black

Netradiční, přesto u indického publika velmi oblíbený pokus o nový směr v produkci bollywoodských studií pečlivě, ale zároveň dost spektakulárně mapuje postupný vývoj vztahu mezi…(více)
(Black) Režie: Sanjay Leela Bhansali, IND, 2005

Black Block

Celovečerní debut italského dokumentaristy Carla Bachschmidta podává svědectví o tom, co se stalo prvním obětem policejního násilí, krutosti a svévolného zadržování aktivistů, kteří protestovali během…(více)
(Black Block) Režie: Carlo A. Bachschmidt, I, 2011

Black Box BRD

Dokumentární sonda do dvou protikladných, ale stejně radikálních životů, které oba skončily násilně: Alfred Herrhausen, předseda výboru Deutsche Bank, který zemřel v roce 1989 při bombovém…(více)
(Black Box BRD) Režie: Andres Veiel, D, 2000

Black Ice

Dokument o třiceti lidech, kteří se v září 2013 vydali do Barentsova moře, aby tam protestovali proti riskantní těžbě ropy ruskou firmou Gazprom. Jejich poklidný…(více)
(Black Ice) Režie: Greenpeace, NL, 2014

Black Power

Pozoruhodný, nečekaný a impresionistický obraz palčivého období americké historie. 60. – 70. léta znamenala pro řadu obyvatel Ameriky revoluci. Černošská komunita se razantně hlásila o…(více)
(The Black Power Mixtape 1967-1975) Režie: Göran Olsson, S, 2011

Black Sabbath: The End of The End

Kapela Black Sabbath se letos v únoru rozloučila se svými fanoušky dvěma monstrózními koncerty ve svém domovském Birminghamu. Vznikl z nich koncertní snímek s lakonickým…(více)
(Black Sabbath: The End of The End) Režie: Dick Carruthers, GB, 2017

Blade Runner 2049

Třicet let po událostech prvního filmu odhaluje nový Blade Runner a důstojník losangeleské policie K Ryan Gosling dlouho ukryté tajemství, které je natolik zásadní, že…(více)
(Blade Runner 2049) Režie: Denis Villeneuve, USA-CDN-GB, 2017

Blade Runner: The Final Cut

Úkolem samotářského detektiva Ricka Deckarda je stopovat a eliminovat replikanty, kteří jsou k nerozpoznání od lidí a na Zemi nemají, co pohledávat. Během svého pátrání…(více)
(Blade Runner: The Final Cut) Režie: Ridley Scott, USA-GB, 1982

Blanche nebude sedět v koutě

Jako těla bez duše. Tak někdy mohou působit pacienti s Alzheimerovou nemocí. Blanche Moreau, krásná dvaadevadesátiletá dáma, není výjimkou. Vše se mění v momentě, kdy…(více)
(Une jeune fille de 90 ans) Režie: Valeria Bruni Tedeschi, Yann Coridian, F, 2016

Blaník v kině

Chcete vidět Žížalu? Pojďte se pobabit s Blaníkem Možná přijde i Lenka. Andrej zatím nepotvrdil. Uvidíte celou pátou řadu Kanceláře Blaník a exkluzivně úplně první…(více)
(Blaník v kině) Režie: , CZ, 2017

Blanka

Slavnostní premiéra traileru k filmu Blanka. Vstup zdarma.
více)
(Blanka) Režie: , , 2014

Blastersex – 4K Music Video

Po roce od založení se elektro formace Blastersex rozhodla doplnit svůj stejnojmenný debutový singl o art video. Ve spolupráci s režisérem Martinem Müllerem, kameramanem…(více)
(Blastersex – 4K Music Video) Režie: Martin Müller, CZ, 2017

Blázen a strážci pořádku

Policisté v hongkongských filmech zpravidla figurují jako nadlidští superhrdinové, jenže realita není tak vzrušující. Alespoň to říká jeden z hrdinů tohoto filmu, o ideály připravený…(více)
(Sun gaing hup nui) Režie: James Yuen, Hongkong, 2005

Bláznivá dílna pana Duchampa

Pohádky: Dnes se podíváme na Cvrčka a pavouka, Pasáčka vepřů, Statečné kuřátko i na Velbloudí nápady. Dozvíme se také Jak štěňátko dostalo chuť na med,…(více)
(Bláznivá dílna pana Duchampa) Režie: , CZ, 0000

Bláznivá moudrost: Život a doba Čhögjam Trungpa Rinpočheho

Na příběhu výjimečného Čhögjam Trungpy Rinpočheho, brilantního „špatného hocha buddhismu“, který opustil vlast během invaze čínských komunistů, film přibližuje příchod tibetského buddhismu do Ameriky. Trungpa…(více)
(Crazy Wisdom) Režie: Johanna Demetrakas, USA, 2011

Bláznivá výhra

Ovládnout tajemný zákon štěstěny? Vydělat jmění ve vrtkavé ruletě? To je zhola nemožné. A přece se to povedlo Gonzalo vymyslel systém, jak legálně pokořit ruletu.…(více)
(The Pelayos) Režie: Eduard Cortés, E, 2011

Bláznivá, zatracená láska

Čtyřicetiletý Cal Weaver Steve Carell prožívá svůj sen – má dobrou práci, hezký dům, skvělé děti a za manželku lásku ze střední školy. Když ale…(více)
(Crazy, Stupid, Love) Režie: G. Ficarra -J. Requa , USA, 2011

Bláznivé mládí

Naina je pilná studentka medicíny, do jejího usedlého života vnese změnu výlet do Himalájí, kde potká svého bývalého spolužáka Bunnyho. Ten naučí Nainu užívat si…(více)
(Yeh Jawaani Hai Deewani) Režie: Ayan Mukherjee, IND, 2013

Bláznivý Petříček

Ferdinand Griffon žije s manželkou a dětmi. Přichází o práci v televizi a zároveň o iluze. Jednou večer, když se vrací z nepodařeného večírku u…(více)
(Pierrot le Fou) Režie: Jean-Luc Godard , F-I, 1965

Blažený svět

Bude líp, ale ne dobře. Svoboda a osamělost těsně souvisejí. Stejně jako radost a smutek, křik a nemluvnost, násilí a něha, agrese a bezmoc. Blažený…(více)
(Heile Welt) Režie: Jakob M. Erwa, RAK, 2007

Blesk

Dokumentární road movie o tom, co se může stát během nelegálního přejezdu Španělska traktorem. Po třinácti letech života ve Španělsku se Hassan rozhodne odjet. Peněz…(více)
(El Rayo) Režie: Fran Araujo, Ernesto de Nova, E, 2014

Bling Ring: Jako VIPky

Vloupali se do domů mnoha slavných hollywoodských celebrit a kradli zejména oblečení a módní doplňky. Nakonec se sami stali slavnými. Skupina adolescentů posedlých módou známá…(více)
(The Bling Ring) Režie: Sofia Coppola , USA, 2013

Blízko od sebe

Westonovi jsou taková normální rodinka, prolezlá alkoholismem, různými závislostmi a léta doutnajícími konflikty. Matka, tři dcery, jejich muži a další příbuzní. Když se sejdou všichni…(více)
(August: Osage County) Režie: John Wells, USA, 2013

Blíž k příběhu

1. The Red Tapes Červené pásky
více)
(Approaching Narrative – "There are Problems to be Solved") Režie: Various, USA, 2000

Blíženci

Yukio Daitokuji je úspěšný lékař žijící se svými rodiči a mladou manželkou v dobré tokijské čtvrti na přelomu devatenáctého a dvacátého století. Rodinnou idylu kazí snad jen amnézie…(více)
(Gemini) Režie: Shinya Tsukamoto, JAP, 1999

Block Party

„Chtěl jsem uspořádat koncert, který jsem toužil vidět vlastně odjakživa,“ prohlásil Dave Chappelle. Když se dal do pořádání koncertní párty pod otevřeným nebem přímo v…(více)
(Block Party) Režie: Michel Gondry, USA, 2005

Blog

Příběh je volně inspirovaný skutečnou událostí, k níž došlo ve Spojených státech. Parta středoškolaček si založí tajnou společnost se stejně tajným cílem. Jde o patnáctileté…(více)
(Blog) Režie: Elena Trapé, E, 2010

Blok dokumentárních filmů 1

Přestupní stanice
více)
(Documentaries Block I) Režie: various, IR, 0000

Blok dokumentárních filmů 2

Řidič a jeho liška
více)
(Documentaries Block II) Režie: various, IR, 0000

Blok dokumentárních filmů 2014

Krvavý pátek, IR 2011, 25 min, Mohammadreza Farzad Dokumentární film Krvavý pátek prezentuje několik málo archivních záběrů a fotografií, které…(více)
(Iranian Documentary Films 2014) Režie: various, IR, 0000

Blok dokumentárních filmů 3

Paměti na zlé časy
více)
(Documentaries Block III) Režie: various, IR, 0000

Blok dokumentů FAMU

ZACHYCENÍM DOTEKU: Zaznamenáním lidského těla na papír – na povrch filmové suroviny vzniká otisk, zpráva o člověku, o jeho přítomnosti zde. / IF PRESENCE OF…(více)
(Blok dokumentů FAMU) Režie: H. Valentová, A. Culková, M. Dvořáková, ČR, 2000

Blok dokumentů FAMU III.

SMRT LESNÍ: Reportáž o smrti, pomníčcích a starostech členů Spolku přátel drobných památek „Patron“ v Jizerských horách. / MACHINA: Dokumentární portrét řidiče pražského metra. Jeho nezrealizovaný sen řídit…(více)
(Blok dokumentů FAMU III.) Režie: Adam Olha / Jan V. Sacher / Vladimír Voříšek / Jan Palát / Gyula Nemes, ČR, 2004

Blok dokumentů FAMU: Lucie Králová

Čtyři filmy nadějné dokumentaristky Lucie Králové: NORMÁLNÍ TONDA DVOŘÁK A TI DRUZÍ, ZLOPOVĚSTNÉ DÍTĚ, ÜBEZWERG / NADTRPASLÍK, AQUA FOSILOT MEDICA.…(více)
(FAMU Documentaries: Lucie Králová) Režie: Lucie Králová, ČR, 2000

Blok filmů s tematikou klinických vyšetření, biologické léčby a dárcovství orgánů

Po projekci následuje debata s MUDr. Jiřím Pešinou: Praktické otázky. Co můžete očekávat u lékaře, jak komunikovat s lékařem? Práva pacienta. …(více)
(Blok filmů s tematikou klinických vyšetření, biologické léčby a dárcovství orgánů) Režie: various, , 0000

Blok filmů s tematikou srdečně cévních onemocnění a psychiky

PSYCHICKÉ TOXINY, ČR, 30 min Řízenou a kontrolovanou detoxikaci organismu MUDr. Josefa Jonáše zná v České republice mnoho lidí. Dokument Psychické toxiny se zabývá lidskou psychikou a…(více)
(Blok filmů s tematikou srdečně cévních onemocnění a psychiky) Režie: various, , 0000

Blok filmů s tematikou ženského zdraví

Beseda s plastickým chirurgem Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc., režisérkou filmu Pavlou Slancovou a pacientkou Janou. Besedy se zúčastní i kardiolog Doc. MUDr. Miloš Táborský,…(více)
(Blok filmů s tematikou ženského zdraví) Režie: various, , 0000

Blok krátkých filmů

Neznámý
více)
(Block of Shorts) Režie: various, IR, 2013

Blok krátkých filmů - Česká radost

K sledování esejistické koláže původních záběrů, komentovaných grafů a internetového odpadu s výmluvným názvem IIIIIIIIIIIII si připravte svůj smartphone. Další dva snímky se věnují vietnamské…(více)
(Blok krátkých filmů - Česká radost) Režie: various, CZ, 2017

Blok krátkých filmů 2014

Víc než dvě hodiny, IR 2013, 15 min, Ali Asgari Jsou to již dvě hodiny a dívka stále krvácí. Již dvě…(více)
(Iranian Short Films 2014) Režie: various, IR, 0000

Blok krátkých filmů 2016

Dítě Bacheh, IRI,…(více)
(Iranian Short Films 2016) Režie: various, IR, 2016

Blok krátkých filmů 2017

Aram r. FERESHTEH PARNIAN, IRF 2016, 17', persky Nenápadná a zdrženlivá Aram vchází do kanceláře s vědomím,…(více)
(Iranian Short Films 2017) Režie: various, IR, 2016

Blok krátkých filmů 2018 - I

Zvíře IR 2017, 16 min, Bahman Ark, Bahram Ark, bez dialogů Po opakovaných neúspěšných pokusech o překročení…(více)
(Blok krátkých filmů 2018 - I) Režie: various, IR, 2018

Blok krátkých filmů 2018 - II

Retuš IR 2016, 20 min, Kaveh Mazaheri, persky / české a anglické titulky Chvíli před tím, než…(více)
(Blok krátkých filmů 2018 - II) Režie: various, IR, 2018

Blok krátkých filmů studentů Centro de Capacitación Cinematográfica, Mexico City.

Přání, 14 minut, režie Marie Benito
více)
(Blok krátkých filmů studentů Centro de Capacitación Cinematográfica, Mexico City.) Režie: various, MEX, 0000

Blok: Dědictví minulosti

My Street Films: Hotel Praha ČR 2014, 5 min, Linda Kallistová Jablonská, česky / anglické titulky Krátký…(více)
(Blok: Dědictví minulosti) Režie: various, CZ, 2014

Blok: Experimentálně

3 minuty z Bukurešti ČR, Rumunsko 2015, 4 min, Haruna Honcoop, bez dialogů Krátké experimentální video z…(více)
(Blok: Experimentálně) Režie: various, CZ-A-J, 2015

Blok: Inspirace Adama Gebriana

Frei Otto: Spanning The Future
více)
(Blok: Inspirace Adama Gebriana) Režie: various, , 0000

Blok: Koolhaas House Life

Metronomy: Month of Sundays Velká Británie 2014, 4 min, Callum Cooper, bez dialogů Oficiální videoklip britské skupiny…(více)
(Blok: Koolhaas House Life) Režie: various, CZ-GB-F, 2014

Blok: Kopie štěstí

My Street Films: Za plakátem ČR 2014, 6 min, Michal Hříbek, česky / anglické titulky Jak se…(více)
(Blok: Kopie štěstí) Režie: various, A-RC-CZ, 2014

Blok: Nadměrná velikost

Torre David Venezuela, Švýcarsko 2013, 22 min, Markus Kneer, Daniel Schwartz, španělsky / anglické titulky Mrakodrap David…(více)
(Blok: Nadměrná velikost) Režie: various, YV-CH, 2013

Blok: Osobnost Mies van der Rohe

Colonnade Park
více)
(Blok: Osobnost Mies van der Rohe) Režie: various, A-CZ, 0000

Blok: Společně aneb sídliště, sousedi a kolektivní bydlení

My Street Films: Slušný dům ČR 2014, 5 min, Ivo Bystřičan, česky / anglické titulky Kvůli…(více)
(Blok: Společně aneb sídliště, sousedi a kolektivní bydlení) Režie: various, CZ-PL-A, 2014

Blokáda

Leningradská blokáda se stala jednou z legend druhé světové války. Trvala 900 dní. Smrtelné sevření několikamilionového města povolilo až 1. března 1944. Město bylo ostřelováno,…(více)
(Blokada) Režie: Sergej Loznica, RUS, 2005

Blonďáček

Georges a jeho žena Gisèle adoptují alžírského chlapce. Gisèle ze strachu, že by hocha lidé z vesnice a hlavně její manžel – voják ve výslužbě…(více)
(Michou d’Auber) Režie: Thomas Gilou, F, 2005

Blondie - One Way or Another

Příběh světově nejúspěšnější popové skupiny s ženskou frontmankou. Mísením punku, diska a rapu tato kapela změnila tvář hudby, aby se posléze rozpadla pod náporem drog…(více)
(Blondie - One Way or Another) Režie: Matt O´Casey, VB, 2006

Bloody Beans

Snímek, mapující surreálnou cestu skupinky dětí z chudinské čtvrti Alžíru během jednoho horkého letního dne, je hravou alegorií revolučních bojů Alžířanů o nezávislost nad Francií,…(více)
(Loubia Hamra) Režie: Narimane Mari, DZ-F, 2013

BLOODY FAIRY TALES

Z pohádky do pohádky aneb veselé gore hrátky – tak by se dala charakterizovat černohumorná revize lidových báchorek, ve které dojde na sex s prasetem,…(více)
(BLOODY FAIRY TALES) Režie: Tereza Kovandová , CZ, 2018

BLOODY MERRY CHRISTMAS

Hororový kraťas o útoku vánočního vraha se může směle zařadit po bok štědrovečerních hororů jako Tichá noc, smrtící noc. Film, po jehož zhlédnutí budete od…(více)
(BLOODY MERRY CHRISTMAS) Režie: Jan Cechl , CZ, 2007

Bloudění

Projekce filmu Bloudění je součástí přehlídky nazvané Eskapády www.kcmeandr.czhttp://www.kcmeandr.cz/maincontent.html a jako poctu Janu Čuříkovi k nedožitým 85.narozeninám ji uvedou kameramani Miroslav Ondříček a Ivan Šlapeta.…(více)
(Bloudění) Režie: Antonín Máša , CZ, 1965

Bludiště

Příběh této napínavé komedie přecházející až v horor se točí okolo starobylého vesnického paláce, obývaného duchem bengálské tanečnice. Jednou se potomek královské rodiny Siddharth se…(více)
(Bhool Bhulaiyaa) Režie: Priyadarshan, IND, 2007

Blue Cha Cha

Ah Yu se vrací z vězení a začíná se pomalu začleňovat zpátky do života. Pomoc se jí snaží kromě Anny, kterou potkala ve vězení, i…(více)
(Shen hai) Režie: Cheng Wen-tang, Taiwan, 2005

Blue Ruin

Klidný život záhadného pobudy se dramaticky změní ve chvíli, kdy zjistí pravdu o své hrozné minulosti. Při hledání pomsty se nakonec ve domě svého dětství…(více)
(Blue Ruin) Režie: Jeremy Saulnier, USA, 2013

Blue Valentine

Snímek Blue Valentine sleduje ve dvou prolínajících se dějových i formálních liniích nevinné seznámení dvou mladých lidí. Jejich prvotní zamilovanost, romantické sny a plány a…(více)
(Blue Valentine) Režie: Derek Cianfrance, USA, 2010

Blue-Tongue Films 1

Australská společnost BlueTongue Films je svým způsobem fenomén filmového světa. Sedm zcela odlišných filmařů, kteří si navzájem pomáhají s natáčením svých filmů, má na kontě…(více)
(Blue-Tongue Films 1) Režie: various, AUS, 0000

Blue-Tongue Films 2

Australská společnost BlueTongue Films je svým způsobem fenomén filmového světa. Sedm zcela odlišných filmařů, kteří si navzájem pomáhají s natáčením svých filmů, má na kontě…(více)
(Blue-Tongue Films 2) Režie: various, AUS, 0000

Bob a Bobek na cestách

Příběhy Boba a Bobka, kteří ve svém kouzelném klobouku kouzelníka Pokustóna obletěli skoro celý svět.…(více)
(Bob a Bobek na cestách) Režie: Ivo Hejcman, CR, 2003

Bob hazardér

Bob se rozhodne všeho nechat, aby se mohl plně věnovat své jediné opravdové vášni – hraní. Má svého bezmezného obdivovatele v mladém Paolovi, synu svého…(více)
(Bob le flambeur) Režie: Jean-Pierre Melville, F, 1955

Bobby

Klasický film Raje Kapoora o milostném vztahu pronásledovaném osudem se odehrává v Bombaji. Syn bohatého obchodníka potká dceru chudého rybáře a oba se do sebe…(více)
(Bobby) Režie: Raj Kapoor, IND, 1973

Bobby Deerfield

Al Pacino v hlavní roli adaptace slavného románu Ericha Maria Remarquea Nebe nezná vyvolených. Jedna jediná chybička znamená konec. V jediném okamžiku, v jediném záblesku…(více)
(Bobby Deerfield) Režie: Sydney Pollack, USA, 1977

Bobby McFerrin: Beyond Words

Fascinující detailní portrét života a profesionální kariéry zpěváka Bobby McFerrina, který vznikl v produkci Bravo Channel. Prostřednictvím osobních rozhovorů Bobby odhaluje obtíže při hledání svého…(více)
(Bobby McFerrin: Beyond Words ) Režie: Robert Yuhas, USA, 2003

Bobule

Dvojice podvodníčků, Honza Kryštof Hádek a Jirka Lukáš Langmajer, kšeftují s byty, auty a vůbec se vším, co se právě namane. Lukáš má totiž talent…(více)
(Bobule) Režie: Tomáš Bařina, CZ, 2008

Bock for President

Uprostřed druhého vídeňského obvodu sídlí charitativní sdružení na podporu uprchlíků „Ute Bock“. Sem chodí potřební hledat střechu nad hlavou, vyzvednout potraviny, využít bezplatné právní poradenství,…(více)
(Bock for President) Režie: Houchang Allahyari, Tom-Dariusch Allahyari, A, 2009

Bod varu

Vzduchem létají nadávky a slogany. „Divochy a zrůdy ve Finsku nechceme.“ „Rasisti, táhněte.“ „Bůh dal každému národu své vlastní místo na zemi.“ Demonstrace, potyčky, happeningy.…(více)
(Kiehumispiste) Režie: Elina Hirvonen, FIN, 2017

Bodkin Ras

Tento výjimečný celovečerní debut volí překvapivé postupy a překračuje hranice mezi fikcí a realitou. Sleduje záhadného cizince s temnou minulostí, jehož vzhled naznačuje blízkovýchodní původ.…(více)
(Bodkin Ras) Režie: Kaweh Modiri, NL-GB, 2016

Bohdan Bláhovec - zahajovací večer FOYER CULTURE

Zahájení "omezeného" chodu kina Světozor v rámci rekonstrukce bude mít v rukou mladík pohybující se na špičkách hran poezie mluveného slova, SLAM POETRY, alternativního divadla…(více)
(O obrazech v nás, na plátně i mimo něj) Režie: Bohdan Bláhovec, Czech Republic, 2007

Bohéma | Giacomo Puccini

V legendární inscenaci Bohémy Franka Zeffirelliho, která se stala nejhranější operou v historii Met, se představí špičkový ansámbl mladých pěvců a pěvkyň v čele se…(více)
(La Bohéme | Giacomo Puccini) Režie: Franco Zeffirelli, USA, 2018

Promítáme: Sobota 24. 2. 2018 18:15, 18:15, 18:15

Bohéma | Royal Opera House

ZÁZNAM z 10. ledna 2013 ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný…(více)
(La bohème) Režie: John Copley, GB, 2012

Bohéma 2008 | Giacomo Puccini

Záznam přenosu z Metropolitní opery „Realistickou a impozantní, do všech detailů provedenou inscenaci, která vykouzlí atmosféru podkrovní mansardy i zasněžené ulice a jež uchvátí výjevem pulzujícího života…(více)
(La Bohéme) Režie: Franco Zeffirelli, USA, 2008

Bohéma 2014 | Giacomo Puccini

Anita Hartig Mimì, Susanna Phillips Musetta, Vittorio Grigolo Rodolfo, Massimo Cavalletti Marcello, Patrick Carfizzi Schaunard, Oren Gradus Colline, Donald Maxwell Benoit/Alcindoro Pucciniho příběh fatálně tragické lásky…(více)
(La bohème 2014 | Giacomo Puccini) Režie: Franco Zeffirelli, USA, 2014

Bohemia docta aneb Labyrint světa a lusthauz srdce

Celý název zatím poslední filmové eseje zřejmě nejoriginálnějšího českého dokumentaristy Karla Vachka nar. 1940 zní "Bohemia docta aneb Labyrint světa a lusthauz srdce Božská komedie".…(více)
(Bohemia docta) Režie: Karel Vachek, CZ, 2000

Bohémský život

Nezávislý finský tvůrce Aki Kaurismäki se ve filmu opírá o román "Ze života pařížské bohémy" 1851 francouzského spisovatele Henriho Murgera 18221861, jenž byl rovněž předlohou…(více)
(La vie de bohème) Režie: Aki Kaurismäki , F - I - S - FIN, 1992

Böhmen liegt am Meer

Vstupenky za 0, se vydávají na pokladně.
více)
(Böhmen liegt am Meer) Režie: , , 2016

Böhmische Dörfer / Česká vesnice

Pro Čechy španělská a pro Němce česká vesnice, kterou popsal jako předobraz nepochopitelného již Christian Morgenstern. Filmová cesta do minulosti a současnosti českoněmeckého soužití v…(více)
(Böhmische Dörfer / Česká vesnice) Režie: Peter Zach, CZ-D, 2013

Bohové

Drama z lékařského prostředí se soustředí na počátky kariéry slavného kardiochirurga Zbigniewa Religy, jenž v roce 1985 provedl první zdařilou transplantaci srdce v Polsku. Cesta…(více)
(Bogowie) Režie: Łukasz Palkowski, PL, 2014

Bohové moru

V roce 1969 režíroval Fassbinder společně s Michaelem Fenglerem který byl asistentem režie již na jeho předchozím snímku Katzelmacher film Bohové moru, již…(více)
(Götter der Pest) Režie: R. W. Fassbinder, Michael Fengler, DEU, 1969

Bohu žel

Českem už pár let otřásá virtuální uprchlická krize. Dokument Saši Dlouhého dává planou hysterii do ostrého kontrastu s reálným obrázkem života šesti lidí, kteří u…(více)
(Bohu žel) Režie: Saša Dlouhý, CZ, 2018

Boj

Vojenský důstojník Claus Pilou Asbæk je se svou jednotkou na zahraniční misi, zatímco jeho žena Maria Tuva Novotny se doma snaží vypořádat s každodenními starostmi…(více)
(Krigen) Režie: Tobias Lindholm, DK, 2015

Boj sněžného pluhu s mafií

Nils se se svým sněžným pluhem prohání zasněženými cestami v okolí chladného norského městečka. Proráží cesty pro své spoluobčany, což považuje za velmi zodpovědnou…(více)
(Kraftidioten) Režie: Hans Petter Moland, N-S-DK, 2014

Bojovnice

Aïcha, která studuje na střední škole, je vášnivá bojovnice kungfu. Její turečtí rodiče očekávají, že bude mít vynikající školní výsledky a přihlásí se na medicínu…(více)
(Fighter) Režie: Natasha Arthy, DK - S, 2007

Bojovnice

Marisa nenávidí cizince, Židy, vojáky a každého, koho shledá vinným za úpadek země. Provokuje, pije, pere se a její další kérka bude portrét Adolfa Hitlera.…(více)
(Kriegerin) Režie: David Wnendt, D, 2011

Bojovnice s nenávistí

Irmela je svérázná berlínská důchodkyně. Každý den už třicet let neúnavně vyráží do boje s nenávistnými symboly vyzbrojena sprejem, škrabkou a čisticími prostředky. Žádné antisemitské plakáty,…(více)
(Hate Destroyer ) Režie: Vincenzo Caruso, I, 2017

Bojovníci ze severu

V každodenním shonu nejdou odlišit od běžných obyvatel, žijí své životy stejně jako každý druhý, přesto jednou vezmou do ruky zbraň a jdou zabíjet. Desítky…(více)
(Warriors from the North) Režie: Søren Steen Jespersen, Nasib Farah, DK-SO, 2014

Bojovník

» Předfilm: Pan opicehttp://www.kinoaero.cz/cz/film/8000/Panopice/ Móda superhrdinských komiksových filmů si našla cestu i na Festival otrlého diváka. Namísto tajtrliků ve spandexu a úmorných změtí pixelů ovšem u…(více)
(The Warrior) Režie: Jaka Sembung , RI, 1981

Bojovník

Boxer Billy Hope je na vrcholu své slávy, má nádherný dům a milující rodinu. I navzdory jeho úspěšné kariéře ho manželka Maureen prosí, aby s…(více)
(Southpaw) Režie: Antoine Fuqua, USA, 2015

Bokovka

Jack a Miles se blíží střednímu věku. Jack má týden před svatbou, tak se svým spolužákem vyráží na pánskou jízdu do vinic. Tam se zamilují…(více)
(Sideways) Režie: Alexander Payne, USA, 2004

Bolek a Lolek

Polský animovaný televizní seriál, poprvé vysílaný v roce 1963. Hlavními postavami jsou dva bratři, Bolek a Lolek, kteří zažívají uvěřitelná i neuvěřitelná dobrodružství.více)
(Bolek i Lolek) Režie: , PL, 0000

Bolest je dočasná, sláva je věčná

Volné pokračování přednášky o hongkongských choreografech v akčních filmech 70. – 90. let minulého století. Tentokrát se budeme věnovat dalším postavám, které žijí ve stínu celebrit…(více)
(Pain is Temporal, Fame is Eternal) Režie: Various, ČÍN, 2000

Bolest romské hudby

Film s názvem „Bolest romské hudby“ je portrétem Nella Weise Miranda, výjimečného houslisty ze známé muzikantské rodiny, který v důsledku vrozené poruchy míchy ovládá své…(více)
(Zigeunermuziek doet pijn) Režie: Bob Entrop, NLD, 2008

Bombay Beach

Izraelská režisérka Alma Har´el nás ve svém vizuálně strhujícím dokumentárním debutu zavede do blízkosti umělého jezera Saltonské moře uprostřed kalifornské pouště. Bizarní a nehostinné místo…(více)
(Bombay Beach) Režie: Alma Har´el, USA - IL, 2011

Bombomanie

Dobová protiválečná rétorika je tu překonána nápadem vidět nebezpečnou agresivitu nejen v touze ovládnout svět, ale také v napohled nevinné dětské hře. Působivá je Trnkova…(více)
(Bombomanie) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1959

Bonaerense

Pětatřicetiletý Zapa je obyčejný, těžce pracující člověk, zámečník z malého argentinského města. Když ho jeho šéf požádá o malou službu pro jisté zákazníky, Zapa souhlasí…(více)
(El Bonaerense) Režie: Pablo Trapero, RA - RCH - F - NL, 2002

Bones Brigade: autobiografie - premiéra

"Je to již více než deset let, co s sebou na filmový festival Sundance přivezl pionýr skateboarding Stacy Peralta autobiografický dokument Dogtwon and ZBoys. Za…(více)
(Bones Brigade: autobiografie - premiéra) Režie: , , 0000

Bonnie a Clyde

Hnutí hippies, postupující a naprosto neúspěšná válka ve Vietnamu, protistátní nálady – toto vše v sobě do jisté míry odráží gangsterka režiséra Arthura Penna. Přestože…(více)
(Bonnie and Clyde) Režie: Arthur Penn , USA, 1967

Bony a klid

Hlavní postavou příběhu je mladý automechanik Martin Holec, který přijede z Mladé Boleslavi do Prahy, aby tu sehnal marky, za které chce koupit pro místní…(více)
(Bony a klid) Režie: Vít Olmer, CZ-, 1987

Boogie

Na to, že je 1. května a začátek jarních prázdnin, je počasí u moře příliš drsné. Fouká vítr, voda je ledová a polovina hotelů zeje prázdnotou.…(více)
(Boogie) Režie: Radu Muntean, RO, 2008

Bordel z kapsy

Bordel z kapsy je hudební povídkový film, který se skládá z šesti povídek. Ústřední postava pan Habán je prostý mladý člověk, který utíká od stereotypu města…(více)
(Bordel z kapsy) Režie: Viola Tokárová, CZ, 2017

Borg/McEnroe

Wimbledon, 1980. Nejdeštivější léto desetiletí. Svět se těší, až uvidí tenisovou jedničku Björna Borga obhajovat svůj pátý titul Wimbledonu. Jen málokdo zná drama…(více)
(Borg/McEnroe) Režie: Janus Metz, S-DK-FIN, 2017

Borgman

Co byste udělali, kdyby jednoho rána u vaší luxusní vily zazvonil bezdomovec, tvrdil, že dobře zná vaší ženu a chtěl se vykoupat? Richard mu pořádně…(více)
(Borgman) Režie: Alex van Warmerdam, NL, 2013

Boris Godunov | M. P. Musorgskij

René Pape se zhostí jedné z nejslavnějších basových rolí. Valerij Gergijev bude dirigovat Musorgského epické dílo, které sleduje utrpení i naděje jednoho národa. „Boris Godunov…(více)
(Boris Godunov) Režie: Stephen Wadsworth, USA, 2010

Born Dead

Robertovi je 23 a ve vězení je od svých patnácti. Svůj čas teď tráví i účastí v rehabilitačním programu Duet, v rámci kterého asistuje dětem…(více)
() Režie: Jacek Blawut, POL, 2004

Bose: Zapomenutý hrdina

Film vypráví životní příběh indického revolucionáře S. C. Boseho, narozeného do prominentní bengálské rodiny, který věnoval téměř celé své mládí aktivnímu boji za nezávislost Indie…(více)
(Bose: The Forgotten Hero ) Režie: Shyam Benegal, IND, 2005

Bosch: Zahrada pozemských rozkoší

U příležitosti pětistého výročí smrti Hieronyma Bosche uvádíme do kin dokumentární film Bosch: Zahrada pozemských rozkoší. Právě datum smrti je totiž jediná informace, kterou můžeme…(více)
(El Bosco. El jardín de los sueños) Režie: José Luis López Linares, E, 2016

Bosta

Moderní libanonská společnost očima kreativní vizualizace. Scény plné života a radosti za doprovodu libanonských rytmů a tanečních kreací. Kamal se po patnácti letech exilu ve…(více)
(Bosta) Režie: Philippe Aractingi, LIB, 2005

Boty pro štěstí

Byla jednou jedna malá holčička, která se jmenovala Dodo. Jako dítě nemohla chodit, ale vše se vyřešilo operací. Od té doby z ní vyrostla krásná…(více)
(Renyu duoduo) Režie: Robin Lee, Taiwan, 2005

Bouquet Final

Experiment s harmonií je založen na Stravinského orchestrální fantazií Ohňostroj. Dvacet členů orchestru hraje své party zvlášť každý u sebe doma, svým tempem, veden…(více)
(Bouquet Final) Režie: Zahra Poonawala, FRA, 2006

Bourneovo ultimátum

Vynořil se z vln Středozemního moře a neměl sebemenší tušení, kdo je. Tehdy se zrodil Agent bez minulosti. Postupně začal skládat střípky do své životní…(více)
(Bourne Ultimatum) Režie: Paul Greengrass, USA, 2007

Bourneův odkaz

V Bourneovu ultimátu agent Jason Bourne zlikvidoval tajný a kontroverzní vládní program společně s jeho tvůrci. Šlo však jen o špičku ledovce, pod níž se…(více)
(The Bourne Legacy) Režie: Tony Gilroy, USA, 2012

Bouře | Thomas Adès

Hudební skladatel Thomas Adès bude v Metropolitní opeře řídit orchestr v premiérové inscenaci svého vlastního díla s barytonistou Simonem Keenlysidem v hlavní roli Prospera. Důmyslná…(více)
(The Tempest) Režie: Robert Lepage , USA, 2012

Bowling for Columbine

Vážný i humorný, sarkastický pohled na posedlost USA zbraněmi. Na pozadí masakru na Columbineské střední škole se režisér Michael Moore vydává na pouť po Spojených…(více)
(Bowling for Columbine) Režie: Michael Moore, USA, 2002

Boyz and Girlz: Ninja Thyberg

Pokud bychom chtěli jmenovat současné mladé filmaře, kterým se podařilo najít opravdu nezaměnitelný rukopis, pak nebude chybět švédská režisérka Ninja Thyberg. Její krátké filmy si…(více)
(Boyz and Girlz: Ninja Thyberg) Režie: various, , 0000

Boží koně

Jásínovi je deset let a žije se svou rodinou v casablanském slumu Sídí Múmen. Jeho matka Jemma řídí rodinu, jak nejlépe umí. Jeho otec trpí…(více)
(Les Chevaux de Dieu) Režie: Nábíl Ajúch, MAR - TN - B - F, 2012

Boží šichta

Mladík Milan utíká z válkou sužovaného Balkánu do Budapešti, kde se díky lékařské průpravě na škole stává zdravotníkem v noční sanitce. Jak se ale ukazuje,…(více)
(Isteni műszak) Režie: Márk Bodzár, H, 2013

Boží úřad

Djamila by chtěla brát antikoncepci, Nejdma to tají své matce. Matka Zoé dává své dceři prezervativy, ale zároveň ji nadává do běhen. Hélène má pocit,…(více)
(Les Bureaux de Dieu) Režie: Claire Simon, F - B, 2008

Božská Florence

Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce…(více)
(Florence Foster Jenkins) Režie: Stephen Frears, USA-GB, 2016

Božská Julie

Stárnoucí divadelní hvězda Annette Beningová začíná v nudě života na vrcholu pociťovat, že stárne. Když se objeví mladý gentleman, objevuje zas sílu citů, vášně a…(více)
(Being Julia) Režie: István Szabó, VB-USA-KAN-MAĎ, 2004

Božský

Brilantní portrét muže, který vstoupil na politickou scénu Itálie v roce 1946 a dodnes z ní zcela neodešel. Téměř devadesátiletý Giulio Andreotti, křesťanský demokrat, který…(více)
(Il divo: La spettacolare vita di Giulio Andreotti) Režie: Paolo Sorrentino , I - F, 2008

Branagh Theatre Live | Zimní pohádka

Po triumfálním úspěchu inscenace Macbetha na scénách Manchesteru a Manhattanu, kterého jsme přenášeli v rámci cyklu NT Live v roce 2013, se režisérské duo Rob…(více)
(Branagh Theatre Live | The Winter’s Tale) Režie: Rob Ashford, Kenneth Branagh, GB, 2015

BRATISLAVAfilm

Jedno město. Jeden den. Několik příběhů. "BRATISLAVAfilm" je realistické drama ze současné Bratislavy, stejně jako fiktivní dokument o životě na bratislavském sídlišti Petržalka, zde podaném…(více)
(BRATISLAVAfilm) Režie: Jakub Kroner, SK, 2009

Bratr a sestra

Rodina je režisérův stěžejní manévrovací prostor, jak napovídají názvy všech jeho posledních filmů. Ztracená náruč, prázdné hnízdo i rodinné právo rezonují jako témata také ve…(více)
(Dos hermanos) Režie: Daniel Burman, RA-ROU-E, 2009

Bratr Bajrangi

Shahida, pětiletá němá pákistánská holčička se ztratí matce na cestě z Indie domů. Ocitne se na Hanumanově slavnosti, kde potká Pavana, zapáleného hinduistu. Pavan překoná…(více)
(Bajrangi Bhaijaan) Režie: Kabir Khan, IND, 2015

Bratr Gordon

Příběh Afroameričana Gordona začíná v Harlemu, kde vyrůstal s matkou a kde také narukoval jako voják do války ve Vietnamu. Dnes místo přehlídek veteránů pomáhá drogově závislým…(více)
(Brother Gordon) Režie: Fredrick Johnson, USA, 2005

Bratr slunce, sestra luna

Snímek, který je považovaný ze nejlepší křesťanský film. Sugestivní příběh o svatém Františkovi z Assisi je originálně pojat geniálním Frankem Zefirellim a mimochodem se v…(více)
(Fratello sole, sorella luna) Režie: Franco Zeffirelli, Itálie / Velká Británie, 1972

Bratranci

Yolanda těsně před svatbou oznámí Diegovi, že si ho nevezme. Ženich je zdrcený a hledá oporu u svých dvou bratránků. Ti se ho ujmou a…(více)
(Primos) Režie: Daniel Sánchez Arévalo, E, 2011

Bratři

Michael měl vždycky všechno pod kontrolou: úspěšnou vojenskou dráhu, krásnou ženu a dvě dcery. Jeho mladší bratr Jannik je jeho pravý opak, dokonce byl zavřený.…(více)
(Brødre) Režie: Susanne Bier, DK, 2004

Bratři Lumièrové

V roce 1895 představili bratři Lumièrovi svůj vynález – kinematograf, který odstartoval filmovou éru. Stáli také u zrodu filmařského umění: režie, jízda, filmové triky, remake……(více)
(Lumière ! L'aventure commence) Režie: Thierry Frémaux, F, 2016

Bratři noci

Mladí muži toulající se ulicemi Vídně přijeli z Rumunska za lepším životem. Jejich kroky však vedou z klubu do klubu. A z pokoje do pokoje,…(více)
(Brüder der Nacht) Režie: Patric Chiha, A, 2016

Bratři Orffové a Sounds Like This - koncert

Audioport Radia Wave a RádiaFM uvádí dvojkoncert: Bratři Orffové CZ a Sounds Like This SK. Mohlo by se zdát, že domácí…(více)
(Bratři Orffové a Sounds Like This) Režie: , CZ, 2013

Bratři v Dhammě

Východ se potkává se západem na hlubokém jihu. Tento inspirativní film zpochybňuje představu o věznicích jako místu trestu spíše než nápravy a nastoluje otázku:…(více)
(Dhamma Brothers) Režie: Jenny Phillipsová, USA, 2007

Bratříček Karel

Tragické osudy legendy dvou československých revolucí – 1968 a 1989. Dokument přibližuje spoustu neznámých událostí ze života Karla Kryla a představí zajímavé archivy, které zatím…(více)
(Bratříček Karel) Režie: Krystyna Krauze, CZ-PL, 2016

Bratříčku, otvírej vrátka - veřejná premiéra

Dokumentární film Bratříčku otvírej vrátka ukazuje život a rodinu Jana Kryla, bratra Karla Kryla. Z jakých kořenů vyrostl vztah k literatuře, muzice, umění a láska…(více)
(Bratříčku, otvírej vrátka ) Režie: Petr Fiřt, CZ, 2017

Brázdy

Pérezovi jsou typická španělská rodina padesátých let, která se rozhodne opustit venkov a hledat lepší vyhlídky ve městě. V Madridu si u příbuzných pronajmou pokoje…(více)
(Surcos) Režie: José Antonio Nieves Conde, E, 1951

Brazil

Jeden rok po roce, do kterého George Orwell umístil svou legendární vizi společnosti, přišel Terry Gilliam se svým vlastním podobenstvím o blízké budoucnosti. Filmová pastva…(více)
(Brazil) Režie: Terry Gilliam, GB, 1985

Brazil + Filmbrunch

V blízké, dystopické budoucnosti potřebujete na všechno razítko, jinak vás kontrolou posedlý totalitní aparát nenechá v klidu žít. Jak ale do byrokratických procedur zapadá setkání…(více)
(Brazil) Režie: Terry Gilliam, GB, 1985

Brazilská filmová avantgarda a cinema novo 1930 - 1970

Brazílie je jedinou latinskoamerickou zemí, kde se setkáme s díly filmové avantgardy již ve dvacátých letech minulého století. Tato velmi dynamicky se rozvíjející produkce, která je…(více)
(Brazilská filmová avantgarda a cinema novo 1930 - 1970) Režie: Various, BRA, 2000

Brazilská filmová avantgarda II. - druhá vlna

Nelson Pereira dos Santos, Ruy Guerra, Glauber Rocha – tato tři jména spojuje kromě příslušnosti ke skupině Cinema Novo také téma sertao, jak jsou nazývány rozsáhlé…(více)
(Brazilian Film Avant-Garde II. - next wave) Režie: Various, BRAZ, 2000

Breaking Boundaries

Astad Deboo je jeden z nejlepších indických moderních tanečníků a je také znám kvůli své průkopnické práci se znevýhodněnými dětmi. V letech 200910 začal pracovat…(více)
(Breaking Boundaries ) Režie: Sukanya Vivek, IND, 2011

Breaking Free

Filmař a gay aktivista Sridhar Rangayan se vydal na osobní cestu, aby odhalil porušování lidských práv, s nimiž se musí potýkat LGBTQ komunita v Indii…(více)
(Breaking Free) Režie: Sridhar Rangayan, IND, 2015

Breaking News

Televizního reportéra Alexe čeká nelehký úkol: natočit vzpomínkový portrét spolupracovníka, který zahynul při tragické nehodě, jíž byli účastni oba, ale kterou přežil jen on. Průvodkyní…(více)
(Breaking News) Režie: Iulia Rugină, RO, 2017

Breaking the Silence: Music in Afghanistan / The Rock Star and the Mullahs

Breaking The Silence natočil Simon Broughton, vydavatel časopisu Songlines a jeden z redaktorů Rough Guide to World Music. Film zachycuje pozoruhodnou obrodu hudební kultury…(více)
(Narušit ticho: Hudba v Afganistánu - Breaking the Silence: Music in Afghanistan / Rocková hvežda a Mullové - The Rock Star and the Mullahs) Režie: Simon Broughton / Angus Macqueen - Ruhi Hamid, Afghanistan - VB / VB, 2002

Breathless, nadvláda okamžiku

Na počátku stálo veřejné zadání „Kdybyste před sebou měli jen 30 dnů života... Co by pro vás ještě bylo důležité? Vnímáme ještě proměny času, ve…(více)
(Breathless, nadvláda okamžiku) Režie: různí autoři, CZ-D, 2009

Brendan a tajemství Kellsu

10
více)
(Brendan and the Secret of Kells) Režie: Tomm Moore, Nora Twomey, B-IRL-F, 2009

Bret Stephenson – přednáška

Bret Stephenson představí své zkušenosti s prací s rizikovou mládeží a svůj způsob práce postavený na principech přechodových rituálů a používání transpersonálních přístupů. Jaký dopad má…(více)
(Bret Stephenson – přednáška) Režie: Bret Stephenson, USA, 2013

Brexitannia

První festivalový dokumentární film týkající se brexitu volí zdánlivě tu nejjednodušší metodu: ptá se obyčejných lidí, proč hlasovali, jak hlasovali, a co pro ně osobně…(více)
(Brexitannia) Režie: Timothy George Kelly, , 2017

Brit TV: Na špičce jazyka

Mladičká Nancy žije se svou rodinou v malém přímořském městečku, kde mají ústřičnou restauraci. Jednoho dne se s nimi vypraví do místního divadla, kde…(více)
(Tipping the Velvet) Režie: Geoffrey Sax, VB, 2002

Brit TV: Queer as Folk I.

Seriál se věnuje především třem hlavním hrdinům, Stuartovi, Vincemu a Nathanovi, žijícím v manchasterské „gay village“. Stuart má všechno – je bohatý, neodolatelný a…(více)
(Queer as Folk) Režie: Charles McDougall, VB, 1999

Brit TV: Queer as Folk II.

Seriál se věnuje především třem hlavním hrdinům, Stuartovi, Vincemu a Nathanovi, žijícím v manchasterské „gay village“. Stuart má všechno – je bohatý, neodolatelný a…(více)
(Queer as Folk) Režie: Sarah Harding, VB, 1999

Brit TV: Špioni z Cambridge I.

Čtyřdílná produkce BBC popisující skutečné události v dějinách britské špionáže. Zavede nás nejprve na Cambridgeskou univerzitu 30. let, kde se mezi budoucí elitou britského…(více)
(Cambridge Spies) Režie: Tim Fawell, VB, 2003

Brit TV: Špioni z Cambridge II.

Čtyřdílná produkce BBC popisující skutečné události v dějinách britské špionáže. Zavede nás nejprve na Cambridgeskou univerzitu 30. let, kde se mezi budoucí elitou britského impéria…(více)
(Cambridge Spies) Režie: Tim Fawell, VB, 2003

Britské oko

Filmaři z Velké Británie vnesli koncem 50. let do kinematografie nový a svěží pohled. Fascinaci obyčejností, špinavou kulisou měst, hrdiny, kteří příliš štěstí nepobrali a…(více)
(Britské oko) Režie: Various, Various, 0000

Brock Enright

Kontroverzní umělec Brock Enright s přítelkyní Kirsten Deirupovou napakují minivan a jedou do chaty Kirsteniných rodičů, kde chce připravit svoji první první velkou samostatnou výstavu…(více)
(Brock Enright: Good Times Will Never Be the Same) Režie: Jody Lee Lipes, USA, 2009

Bronson

Život notorického násilníka a recidivisty, který si zakládá výhradně na fasádě – na fasádě, kterou pravidelně upravuje pěstmi svým spoluvězňům, i na fasádě, kterou nastavuje…(více)
(Bronson) Režie: Nicolas Winding Refn, GB, 2008

Brooklyn

Když se mladá dívka z naprostého zapadákova přestěhuje do jednoho z největších měst na světě, čeká na ni docela silný šok. A přesně to se…(více)
(Brooklyn) Režie: John Crowley, GB-IRL-CDN, 2015

Brouci

Vědec Josh Evans a šéfkuchař Roberto Flore cestují po světě a hledají všemožné jedlé druhy hmyzu. Od velkých australských larev přes červavé sardinské sýry až…(více)
(Bugs) Režie: Andreas Johnsen, DK-NL, 2016

Broučkova rodina

Dnes se podíváme na sérii příběhů o Broučcích, například na to, jak stavěli dům, nebo jak se berušky hněvaly. Kromě toho ale uvidíme také pohádky…(více)
(Broučkova rodina) Režie: , CZ, 0000

Bruno

Cohen zvolil stejnou metodu jako u Borata a před kamerou zesměšňuje skutečné lidi, kteří netuší, že se nedobrovolně stali herci v jeho komedii. Podle BBC…(více)
(Brüno) Režie: Larry Charles, USA, 2009

Brutal Relax Show

Některé krátké filmy letošního programu lze s čistým svědomím promítat, teprve když padne noc, a jen řádně připravenému publiku. Jde o kusy, jež si žádají…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, , 0000

Brutal Relax Show | 2013

Zlá dvojnice hodné učitelky, zamilovaní zombie, biblické kungfu, hrozby z hlubin, nadpřirozené schopnosti a krvácející nosík, seafood porno, lišky útočí, Die Antwoord v nových oblečcích…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, , 0000

Brutal Relax Show | 2014

Osm filmů, které nelze s čistým svědomím promítat dřív, než padne noc. A i to jen publiku, jež je řádně vybavené. Jde o filmy, pro…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, various, 0000

Brutal Relax Show | 2015

Program určený těm, kdo se potřebují přesvědčit, že konce nebývají vždycky dobré, svět se řítí spíš směrem k vlastnímu sebezničení než světlým zítřkům, dobré úmysly…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, , 0000

Brutal Relax Show | 2016

Relaxační filmový balíček, určený všem, kdo dávno vědí, že svět je ještě praštěnější než se píše a dobré úmysly jsou jen jiné vtělení Zla. I…(více)
(Brutal Relax Show ) Režie: various, , 0000

Brutal Relax Show | 2017

O jedné opravdu ošklivé proceduře, o tom, jak přežít v lesích, kde žije i černý medvěd, o tajemstvích, jež se skrývají za dveřmi toalet, o…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, , 0000

Brutal Relax Show | 2018

Pro ty z vás, kteří náročný pracovní týden rádi zakončí něčím ostřejším, tady máme speciálně namíchaný brutálně relaxační koktejl. V průběhu sobotní noci prověříme vaše…(více)
(Brutal Relax Show) Režie: various, , 0000

Brutální líbánky

Pěšky od Mexika po Kanadu
více)
(Brutální líbánky) Režie: , , 2017

Brzy i na vašem talíři (dohodou či násilím)

Odvážný a informacemi nabitý investigativní snímek Brzy i na vašem talíři dohodou či násilím rozkrývá citlivá fakta o herbicidu glyfosátu i o geneticky modifikovaných plodinách.…(více)
(Soon on Your Plate (by Agreement or Force)) Režie: Paul Moreira, F, 2015

Březen, za kamna vlezem!

Pohádky: Pohádkové pásmo O hloupém Peciválovi nám představí kromě samotného Pecivála i nejrůznnější kouzelné postavy a příběhy, například pohádku o Hrabivém Benátčanovi. …(více)
(Březen za kamna vlezem) Režie: , CZ, 2016

Bubáci a jiní strašidláci v Oku

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme pár strašidel, bubáků a čarodějnic, ale snad to nebude taková hrůza, jak se zdá. Program po…(více)
(Bubáci a jiní strašidláci v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Bubáci a strašidláci

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme pár strašidel, bubáků a čarodějnic, ale snad to nebude taková hrůza, jak se zdá. Program po…(více)
(Bubáci a strašidláci) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Bubák Bubby

Bubák Bubby je film, ze kterého si budete pamatovat hlavně jednotlivé scény, a to hodně dlouho. Neprolévají se v něm hektolitry krve, nevyhřezávají tam tuny…(více)
(Bad Boy Bubby) Režie: Rolf de Heer , AUS, 1993

Bublina

Tři mladí spolubydlící z Tel Avivu, dva kluci a jedna holka, se snaží nevnímat politické konflikty a raději se soustředit na svoje životy a lásky,…(více)
(Ha Buah) Režie: Eytan Fox, Izrael, 2006

Buď moje kočka: Dopis pro Anne

Festival otrlého diváka podporuje filmařské nadšence a snílky. Rumunský tvůrce Adrian je tak trochu obojí. Zamiloval se totiž do hollywoodské herečky Anne Hathaway a natočil…(více)
(Be My Cat: A Film for Anne) Režie: Adrian Tofei, RO, 2015

Budapešťský anděl

Napínavé drama natočené podle skutečných událostí. Španělský diplomat Ángel Sanz Briz, později přezdívaný jako budapešťský anděl, zachránil před vyhlazovacími tábory přes pět tisíc Židů. Využil…(více)
(El Ángel de Budapest) Režie: Luis Oliveros, E, 2011

Buddhovy ztracené děti

Podhorskou oblastí severního Thajska putuje dříve úspěšný boxer Phra Khru Bah, ze kterého je nyní významný mnich. Jeho pouť chudými vesnicemi je zároveň cestou k…(více)
(Buddha's Lost Children) Režie: Mark Verkerk , NIZ, 2006

Budoucí sklizně

„Aplikací průmyslových postupů a rozsáhlým používáním chemikálií, si současné zemědělství kope vlastní hrob.“ To jsou slova Oliviera de Schuttera, zvláštního zpravodaje OSN pro právo…(více)
(Les moissons du futur) Režie: Marie-Monique Robin, F, 2012

Budoucí válka

Budoucí válka je drahokamy posázené platinové lejno ukryté na samotném dně filmové žumpy. Každá scéna, každý prvek, každý stylový postup, každičký fakt, který doplňuje puzzle…(více)
(Future War) Režie: Anthony Doublin, USA, 1997

Budoucnost máš za sebou

V roce 1932 žila rodina Grünigových v Bavorsku nedaleko hranic se Švýcarskem. Přes svůj původ o sobě Grünigovi již třetí generaci nepřemýšleli jako o Židech.…(více)
(The Future is Behind You) Režie: Abigail Child , USA, 2005

Budoucnost, má láska

Design jako zastřešující pojem pro myšlení upřené směrem do budoucnosti formuje film o vědcifuturologovi Jacque Frescovi a jeho technologickosociálních teoriích. S ním vstupuje do pomyslného…(více)
(Future My Love) Režie: Maja Borg, GB-S, 2013

Budrus

Ayed Morrar žije se svou rodinou ve vesnici Budrus. Tu má, stejně jako řadu dalších obcí na palestinském území, protnout izraelská bezpečnostní zeď a připravit…(více)
(Budrus) Režie: Julia Bacha, PS - IL - USA, 2009

Buena Vista Social Club

Spolupracovník Wima Wenderse – známý americký instrumentalista Ry Cooder – několikrát pracoval s talentovanými kubánskými hudebníky z kapely Super Abuelost neboli Super Granddads. Při jeho…(více)
(Buena Vista Social Club) Režie: Wim Wenders, NĚM-VB-USA-FR, 1999

Bufet Bondy - divadelní představení

Bufet Bondy je konečnou zastávkou, rozcestím i zpovědnicí. Tihle lidé sem přijeli náhodou, ale bez jízdenky zpět. Každý se svým příběhem a vším, co unese v…(více)
(Bufet Bondy - divadelní představení) Režie: Petr Mančal, CZ, 2010

Buffy, mordýřka upírů/ek

Buffy, mordýřka upírů/ek seriálový klín do srdce stereotypů uvádí: Iva Baslarová Buffy, někdejší křehká blond roztleskávačka, později neúprosná mordýřka upírů/ek…(více)
(seriálový klín do srdce stereotypů) Režie: uvádí: Iva Baslarová, , 2008

Bufo Alfarius - The Underground Secret

Radikální svědectví o nejsilnějším známém přírodním psychedeliku, tryptaminu 5MeODMT a žábě Bufo Alvarius ze sonorské pouště. Film je koncipován jako strhující audiovizuální dobrodružství, které umocňují…(více)
(Bufo Alfarius - The Underground Secret) Režie: Filip Záruba, CZ, 2017

Bugarach

Dávná mayská legenda o konci světa probouzí k životu ospalé městečko Bugarach v jižní Francii. Aura posvátnosti odedávna obklopovala stejnojmenný kopec nad městem. S blížícím…(více)
(Bugarach) Režie: Ventura Durall, Sergi Cameron, Salvador Sunyer, D-E, 2014

Bůh masakru

Rvačka dvou dětí na hřišti. Nateklé rty, vyražené zuby… Rodiče „oběti“ pozvali na návštěvu rodiče „útočníka“, aby vyplnili pojistnou událost a vše v klidu vyřešili.…(více)
(The Carnage) Režie: Roman Polanski, F - D - PL, 2011

Bůh miluje Ugandu

Dokument zkoumá působení amerických evangelikálních hnutí v Ugandě a jejich vliv na současnou africkou kulturu a hodnoty. Ve snaze přetvořit chudou a zranitelnou africkou společnost…(více)
(God Loves Uganda) Režie: Roger Ross Williams, USA, 2013

Bullittův případ

Na počátku všeho je mafián Johnny Ross, který zpronevěří mafiánské organizaci dva miliony dolarů a podaří se mu uprchnout do San Franciska, kde mu ctižádostivý…(více)
(Bullit) Režie: Peter Yates, USA, 1968

Bulvár

„Možná není příliš pozdě začít žít život, po kterém opravdu toužíš.” Nathan se se svým poklidně plynoucím životem zdá být spokojený – desetiletí odpovědně vykonávané…(více)
(Boulevard) Režie: Dito Montiel, USA, 2014

Bunny a býk

Surreálně bizarní cesta celou Evropou z industriálního Polska, přes Švýcarsko až do prosluněné Andalusie, kde se skrývá osudový býk. Stephen vzpomíná, uzavřen ve svém bytě,…(více)
(Bunny and the Bull) Režie: Paul King, GB, 2009

Bunso - nejmladší vězeň

Talentovaná dokumentaristka Ditsi Caralinová přichází s dalším pozoruhodným snímkem, ve kterém nám umožní poznat neutěšený osud dětí z chudinských slumů velkoměst třetího světa. Hlavní postavou…(více)
(Bunso) Režie: Ditsi Carolino, Filipíny, 2004

Bunty Aur Babli

Rakesh a Vimmi Abhishek Bachchan a Rani Mukherjee oba narození v severoindických maloměstech sní o dobrodružném životě plném peněz a slávy. Nechtějí být jen…(více)
(Bunty and Babli / Bunty a Babli) Režie: Shaad Ali, IND, 2005

Burianův den žen

Se známým hudebníkem a publicistou Janem Burianem nahlédneme do duše a života tří nevšedních žen. V prvním portrétu se seznámíme se Žanetou Rosenberg pornoproducentkou,…(více)
(Burianův den žen) Režie: Vít Klusák, Filip Remunda, Robo Kirchhof, ČR, 2007

Burning man - rituál v poušti Vol.2.

Burning Man je jedna z nejšílenějších akcí na světě. Samozřejmě v tom nejlepším slova smyslu. Je to Mad Max říznutý hippie setkáním, kde ve vzduchu…(více)
(Burning man - rituál v poušti) Režie: , , 2016

Burning Man – bouře v poušti

Burning Man už dávno není jen rituál v poušti, ale kultura zachvacující celý svět. Její mateřskou lodí je stále festival Burning Man v Nevadě, tedy…(více)
(Burning Man – bouře v poušti) Režie: , CZ, 2018

Burnt Toast / Etter Leggetio / Best of Anděl Music Clips

Burnt Toast, nejnovější film oceňovaného režiséra Larry Weinsteina, se skládá z osmi minioper odehrávajících se v současnosti, z nichž každá představuje jednu etapu milostného…(více)
(Připálený toast - Burnt Toast / Tango po večerce - Tango Past Bedtime / Best of Anděl Videoklipy - Best of Anděl Music Clips) Režie: Larry Weinstein / Kristin Hauksdottir / Various, KAN / NOR / ČR, 2005

BV Karanth: Baba

BV Karanth utíká z rodného města na venkov a přidá se ke kočovnému divadlu, které vede věhlasný režisér. I když se později dostává k vysněnému…(více)
(BV Karanth: Baba) Režie: Ramchandra PN, IND, 2012

Bye Bye Shanghai

Jana Boková, významná česká exilová dokumentaristka žijící v Argentině, se ve svém nejnovějším filmu rozhodla zjistit, co vlastně znamená slovo exil. Její první zastávkou cestou…(více)
(Bye Bye Shanghai) Režie: Jana Boková, CZ - ARG, 2008

Byl jednou jeden ostrov

Na první pohled vypadá nevelký atol Takku obývaný čtyřmi sty Polynésanů jako ráj na zemi. Pospolitá komunita žijící izolovaně na ostrůvku omývaném průzračnými vodami jihozápadního…(více)
(There Once was an Island: Te Henua e Nnoho) Režie: Briar March , NZ, 2009

Byl jsem tady

Nikdo se nenarodil, aby byl drogovým dealerem. Sedmnáctiletý Rass, který studuje na elitní škole a přitom žije sám v estonském slumu, má několik snů. Jsou o rodině,…(více)
(Mina olin siin) Režie: René Vilbre, EST - FIN, 2008

Byli kdysi rebelové

V deseti letech se stal Agel dětským vojákem cvičeným v zabíjení. Jižní Súdán tehdy zmítala krvavá občanská válka. Podařilo se mu uprchnout do Austrálie, odkud…(více)
(Wir waren Rebellen) Režie: Katharina von Schroeder, Florian Schewe, D, 2014

Bypass

Hopkinsův druhý celovečerní snímek Bypass zobrazuje mladíka Tima, který je dotlačen k zodpovědnosti, když jeho starší bratr skončí ve vězení. Timovi chybí otec, zato ale má…(více)
(Bypass) Režie: Duane Hopkins, GB, 2014

Být skinheadem

„Nechápu, jak se někdo může hlásit k hnutí skinheads a zároveň být rasista. Vždyť skinheads pocházejí původně z Jamajky," říká jeden z průkopníků hudebního stylu…(více)
(Skinhead Attitude) Režie: Daniel Schweizer, FR - GER - SWI, 2003

Být ženou

V diskusích o transgenderu máme obvykle tendenci zaměřovat se na mladé jedince, kteří se teprve chystají na operativní změnu pohlaví nebo jí prošli v relativně…(více)
(I am a Woman Now) Režie: Michiel van Erp, NL, 2011

Býti koněm

„Těžké není ztratit se v představách a snech, těžké je vrátit se do reality. Neriskuji své tělo, ale riskuji mentálně, protože pokaždé tam nechám kus…(více)
(Etre Cheval) Režie: Jérôme Clément-Wilz, F, 2015

Býval jsem zpěvákem

Setkání zpěváka a mladé ženy během jednoho dne... …(více)
(Quand j´etais chanteur) Režie: Xavier Giannoli, FRA, 2006

Bzučení hmyzu: zápisky mumie

Všestranný švýcarský filmař zpracoval ve svém novém snímku neuvěřitelný příběh, který začal náhodným nálezem mumifikovaného těla čtyřicetiletého muže uprostřed lesa. Z detailních zápisků mrtvého vyšlo…(více)
(The Sound of Insects - Record of a Mummy) Režie: Peter Liechti, CH, 2009

 

English

Mojekino.cz