Kino Světozor

Jiná perspektiva: Hild und K + Kleihues+Kleihues (DE)

 
Jiná perspektiva: Hild und K + Kleihues+Kleihues (DE)

Související odkazy

(Jiná perspektiva: Hild und K + Kleihues+Kleihues (DE)) Režie: Andreas Hild, Jan Kleihues, D, 2018, německy / tlumočeno do češtiny, 120 min

Netradiční fasády městských domů a důležitost řemesla: němečtí architekti Andreas Hild a Jan Kleihues představí architekturu z jiné perspektivy. Srdečně vás zveme na přednášku pořádanou spolkem KRUH.

Na květnové přednášce z cyklu Jiná perspektiva vystoupí dvě německá progresivní studia z Mnichova a Berlína. Jak je možné v současnosti pojímat ornament na fasádách, ukáže v květnu architekt Andreas Hild ze studia Hild und K Architekten, které klade důraz na jejich hmatatelnost. Druhým přednášejícím bude Jan Kleihues, jenž bude mimo jiné hovořit o důležitosti výběru vhodných materiálů a o významu řemeslné kvality.

Práce architektonického studia Hild und K klade důraz na hmatatelnost omítek. Studio a jeho práci přijede ukáže architekt Andreas Hild, který byl jeden z prvních žáků Miroslava Šika na Technické univerzitě v Mnichově a EHT v Curychu, se kterými vytvořil koncept analogické architektury. Tedy architektury, která propojuje staré s novým.

Druhým přednášejícím bude Jan Kleihues ze studia Kleihues+Kleihues. Ten na přednášce O poloze – funkci – pořádku a svobodě krásy představí své zásadní berlínské projekty. „Naše stavby vždy vycházejí z kulturního kontextu a odrážejí specifické vlastnosti konkrétního místa. Funkčnost návrhů a trvalost konstrukcí jsou základem hospodárného i ekologického využívání dostupných zdrojů. Přikládáme velký význam výběru vhodných materiálů a zajištění řemeslné kvality veškerých stavebních prací až do nejmenšího detailu,“ říká k práci studia Jan Kleihues.

Přednáška bude v němčině, tlumočena do češtiny.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Vlastizrady Kniha
699 Kč
Kniha: Jiři Balcar Kniha
1290 Kč
Kniha: The Story of a Festival: 50 Years of the Karlovy Vary International Film Festival Kniha
550 Kč
DVD: Romeo a Julie - Rojo DVD
499 Kč
Kniha: Příběh festivalu: 50 ročníků Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Kniha
550 Kč
Plakát: Woody Allen Plakát
250 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz