Kino Světozor

Po strništi bos bez bariér

 

(Po strništi bos bez bariér) Režie: Jan Svěrák, CZ-SK-DK, 2017, česky, 111 min

Kino Aero, Univerzitní kino Scala a Bio Central uvedou společně 4.10. 2017 od 18:00 film Jana Svěráka Po strništi bos v rámci benefiční projekce pro Nadaci Mathilda.

Film bude uveden s popisnou audio stopou v obraze pro zrakově handicapované diváky a zároveň s titulky pro sluchově handicapované.

Producent, distributor a kina se vzdávají všech příjmů z těchto projekcí, a dobrovolné vstupné tak bude kompletně předáno Nadaci Mathilda na podporu filmů pro handicapované diváky.

Chtěli bychom tímto pozvat také diváky bez handicapů, aby se přišli podívat, jak filmy „vidí“ nebo „slyší“ handicapovaní spoluobčané a také, aby pomohli s dobrovolným vstupným.

Film uvede Jan Svěrák v kině Aero a bude tlumočen do znakového jazyka a simultánního přepisu. V Univerzitním kině Scala a Bio Central bude úvod online přenášen na plátno.

Film je pro standardní distribuci v kinech vybaven skrytou audio stopou a skrytými titulky, které mohou handicapovaní diváci využit v kinech vybavených technologií pro jejich zobrazení. Jde o kino Central v Hradci Králové, kino Hvězda v Uherském Hradišti a kino Oko v Šumperku. Více o technologiích pro zrakově a sluchově postižené diváky na www.kinoprokazdeho.cz.

Pro handicapované diváky byl takto film vybaven ve spolupráci s nadací Mathilda, projektem kinprokazdeho.cz, Biograf Jan Svěrák, Altei, UPP a Bioscop.

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se z Prahy na venkov k příbuzným. Městečko, kde chlapec dosud trávil jen prázdniny, se nyní stává jeho domovem. Mladá městská rodina se musí přizpůsobit novému prostředí a také soužití pod jednou střechou s tetou a jejími příbuznými, což zahrnuje i velmi přísného dědečka. Eda má před sebou nelehký úkol: najít a obhájit své místo v místní klukovské partě, jejíž svět je naprosto odlišný od jeho městského. Čeká ho cesta k hledání odvahy, ale také k nečekaným rodinným tajemstvím, která vyplouvají na povrch. Svět dětí a dospělých se sbíhá v hledání odvahy a hrdinství. I v nelehkých dnech války může být totiž nejtěžší prokázat odvahu vůči vlastní rodině.Film vznikl podle stejnojmenné knihy vzpomínek Zdeňka Svěráka a tematicky zapadá do tetralogie filmů Kolja, Obecná škola a Vratné lahve, které vyprávějí příběh jednoho muže na pozadí dějinných událostí 20. století.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Jan Švankmajer - Možnosti dialogu / Mezi filmem a volnou tvorbou Kniha
1990 Kč
Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
950 Kč
Plakát: Hvězdné války 003 Plakát
250 Kč
Kniha: Jiři Balcar Kniha
1290 Kč
DVD: Parsifal - Kaufmann DVD
499 Kč
Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
2500 Kč
Plakát: Casablanca 01 Plakát
350 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz