Kino Světozor

Cestování low cost

 
Cestování low cost

(Cestování low cost) Režie: various, CZ, 2017, česky, 90 min

10 dní a 2500 Kč. Jen tohle mají k dispozici účastníci závodu LowCost Race, během kterého musí stihnout projet napříč Evropou. A letos už po čtvrté dokáží, že i s pár korunami v kapse se dá procestovat kus světa.

Během přednášky se od zkušených stopařů, bloggerek a cestovatelů, kteří objeli svět, dozvíš řadu praktických rad a tipů, jak si užít cestování a přitom nechat své prasátko žít. O svoje vychytávky se po své druhé cestě kolem světa podělí Slávek Král, loňské vítězky závodu Linda a Jahu a pořadatel LowCost Race Milan Miky Škoda.

Co se dozvíte:
Jak férově zaplatit a přitom neutratit ani korunu
Jak si na cestách vydělat a objet svět jako Král
Jak se dorozumět tam, kde ti nikdo nerozumí
Jak začít hned teď!

Slávek Král:
Slávek Král je na cestách posledních 5 let. Za tu dobu stihnul pobýt půl roku v Turecku, rok na Novém Zélandu, rok mu trvala cesta kolem světa, poté jel na půl roku do Austrálie a nakonec objel svět stopem ještě jednou.
Nepotřebuje moc peněz, cestuje stopem, kempuje a rád dobrovolničí. Svět je podle něj bezpečné místo pro život a rozhodně ne takové, jaké se nám snaží nacpat televizní zprávy. Nastopoval přes 100 000 km v padesáti zemích světa a 21 státech v USA.

Milan Miky Škoda:
Odmalička ho lákalo vykouknout za hranice rodného města a poznávat přírodu i cizí lidi. Začal cestovat bez peněz a zjistil, že zažije a pozná víc než na draze zaplacené dovolené. Dnes je mu pětadvacet a v zahraničí je dvanáctkrát do roka. Vystudoval dvě vysoké školy, založil a dva roky vedl firmu, tři roky vedl skautský oddíl, každoročně leze na čtyřtisícové alpské vrcholy.
Před třemi lety vymyslel pro kamarády závod LowCost Race, který se od té doby stal fenoménem mezi mladými cestovateli.

Linda a Jahu:
Jahu, neboli Ginger Thunder, je travel bloggerka. Je lektorka angličtiny a studentka Pedagogické fakulty UK. Zúčastnila se dvou Mistrovství ČR v autostopu a jedno z nich vyhrála. Ráda se hecuje a překonává vlastní hranice i hranice komfortu. Miluje adrenalin a šílené věci.

Linda studuje mezinárodní obchod v Praze a učí španělštinu. Cestování se naplno začala věnovat minulý rok, kdy sama cestovala po Izraeli, vyhrála s Jahu LowCost Race (12 procestovaných zemí za 10 dní) nebo se vydala prostopovat jihovýchodní Asii. Miluje velké výzvy, nevadí jí nepohodlí a je soutěživá. Následující rok plánuje strávit celý v zahraničí – v USA bude pracovat, v Mexiku si užívat a ve Španělsku studovat.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Filmové právo - autorskoprávní perspektiva Kniha
350 Kč
Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
2500 Kč
DVD: Nymfomanka, II. část DVD
99 Kč
DVD: Parsifal - Kaufmann DVD
499 Kč
DVD: Filmy Jana Švankmajera (6 DVD Box) DVD
1499 Kč
Plakát: Chuck Berry - Ať žije rock and roll Plakát
1200 Kč
DVD: Walkabout - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz