Kino Světozor

Dokumentární pondělí s FAMU II.

 

() Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2006, česká verze, 100 min

JUCHUCHUCHŮŮŮ, 12 min. Matěj Ptaszek žije ve svém světě bluesových legend a psanců a sám se cítí být „psancem“, pro něhož je nejdůležitější svoboda. Pochází z Ostravy, muzicíruje v Praze ale jeho snem je jednoho dne odcestovat do Ameriky

AHOJ BABU, rež. Jan Foukal, 35 min. Intimní příběh z prostředí Psychiatrické léčebny Bohnice pohledem pacienta Pavla Pekárika. Film se snaží nalézt odpověď na otázku, zda je možné využít videokameru jako určitou formu artterapie.

O PARASKEVĚ, rež. Jaroslava Bagdasarova, 12 min. Inspirací byla hagiografie sv. Paraskevy, nikoliv však ve vztahu k svátosti, nýbrž ve vztahu k vnitřnímu pocitu štěstí. Vytvořili jsme postavu zcela jiné ženy, která se tak trochu chtěla podobat sv. Paraskevě, avšak celý život jen váhavě odpovídala na otázku, zdali je ona sama skutečně šťastná.

VLADIMIR RANNEV, PORTRÉT SKLADATELE, rež. Jaroslava Bagdasarova, 20 min. V mezích barokní suity se Vladimir prochází, objevuje a pak ztrácí v různých prostorech a texturách. Jako tanečník baletů od Lullyho balancuje mezi vysokým a nízkým uměním a když slova nahradí písní, po jeho vzdychu zůstane prázdné doznění „Já“.

UKRADENO (O SLOVECH), rež. Andrea Slováková, 4 min. Pohráváním si se slovy ukradenými z Návratu J.F. Lyotarda a komentářem o jiném sdělování – přesvědčení o tom, že slova jsou vzdálena svému významu.

OBLAKA, rež. Andrea Slováková, 17 min. Lehce meteorologický film o vzniku, chování a bouření mraků, o tom, jak se zviditelňuje něco, co doteď nebylo vidět (např. voda v atmosféře), i jak se vymýšlení mrakům podobá. Kousek řeknou i malíř či fyzik, ten první o částicích a ten druhý o barvách.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Plakát: Chuck Berry - Ať žije rock and roll Plakát
1200 Kč
Kniha: Venkov v českém filmu 1945 - 1969: Filmová tvář kolektivizace Kniha
375 Kč
DVD: Transport z ráje DVD
600 Kč
DVD: Tam na konečné - digipack DVD
199 Kč
Tričko: The Plastic People of the Universe - pánské Tričko
250 Kč
DVD: Jiří Brdečka - Animované filmy 01-34 DVD
599 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz