Kino Světozor

Kontakt a o Světozoru

Kde nás najdete

Kde nás najdete
 

Kontakty

Kino Světozor
Vodičkova 41
Praha 1
110 00
Telefon: 224 946 824
E-mail: info@kinosvetozor.czRezervace vstupenek
Každý pracovní den od 10:00 do 17:00 je možné rezervovat lístky do kina na telefonu 608 33 00 88. Služba funguje i přes Skype nebo on-line.

Pokladna
Pokladna je otevřena:
Pondělí-Pátek 12:30 – 21:00 nebo 15min. po začátku poslední projekce
Sobota – Neděle 10:30 – 21:00 nebo 15min. po začátku poslední projekce
Na pokladně kina Světozor je možné zakoupit vstupenky i do kin Aero, Bio Oko, Bio Central a Scala.

Bar
Bar je otevřen:
Pondělí – Čtvrtek: 12:30 – 23:00
Pátek: 12:30 – 01:00
Sobota: 10:30 – 01:00
Neděle: 10:30 – 23:00
V celém prostoru baru je k dispozici připojení k internetu zdarma.

Reklama v kině
jakub.furst@aerofilms.cz


Jak se k nám dostanete?

Tramvaj: zastávka Václavské náměstí

Tramvaj číslo 3, 5, 6, 9, 14, 24
Výletní historická tramvaj číslo 41
Noční tramvaj číslo 91, 92, 94, 95, 96, 98

Metro

Metro A: stanice Můstek, Muzeum
Metro B: stanice Můstek
Metro C: stanice Muzeum

Mapy.cz

 

Nový Světozor

Nový Světozor
Nový Světozor
 

Letopočty se mění, čísla sedadel zůstávají.

V jedné z nejživějších pražských pasáží se 1. května 2004 otevřelo dvousálové premiérové artkino s výhradním zaměřením na kvalitní evropský a mimoevropský film.

Téměř devadesát let po historicky první filmové projekci v kině Světozor se tento prostor představuje filmovým divákům v nové podobě — s novým interiérem, dramaturgií a téměř celodenním provozem.

Několik let po první projekci — uskutečnila se na sklonku roku 1918 — bylo kino Světozor přeměněno na kabaret. K původnímu poslání se vrátilo roku 1957 — tehdy bylo přestavěno na kino panoramatické. V roce 1968 pak Světozor na půldruhého roku „ubytoval” slavný Kinoautomat, představený poprvé na výstavě Expo´67 v Montrealu. Kinoautomat se do Světozoru vrátil v květnu 2007, po 40 letech od svého premiérového uvedení v Montrealu.

Čtyři roky po začátku nového milénia vstupuje Světozor do své další fáze — jako arthouse v centru Prahy, jako premiérové kino kvalitních filmů, kino, jaké známe z center evropských metropolí, avšak v Praze dosud chybělo.

Na přelomu let 2007 a 2008 proběhla rozsáhlá modernizace kina. Velký sál byl vybaven komplet novým ozvučením a novou oponou, plátno bylo posunuto blíže k divákům a obraz se tak výrazně opticky zvětšil, promítací kabina se dočkala čerstvých promítaček. Nejviditelnější změnou jsou však nové sedačky, nyní mnohem pohodlnější. Velký sál byl obložen minerální vatou, která výrazně přispěla k jeho zvukové izolaci. Modernizace se dotkla také foyer, baru a toalet.

Koncem roku 2007 se spustil projekt Adopuj si svou sedačku v kině Světozor. Tento projekt byl v roce 2014 ukončen a nahrazen novým komplexnějším projektem Moje kino.

Více o historii kina Světozor v práci studenta Adama Rajčana (Historie kina Světozor, PDF, 3.2 MB).

 

Čím nový…

Kino Světozor
 

Kino Světozor najdete pasáži Světozor na Vodičkově ulici.

Kino Světozor se nechce stát rezervací pro intelektuály, přesto chce uvádět výhradně uměleckou filmovou tvorbu, jejíž spektrum je tak široké, že si z programu vybere každý. Kino Světozor se tak stává ojedinělou alternativou běžné komerční nabídky.

Každý týden provází premiéra minimálně jednoho artového titulu, jeden den v týdnu je vyhrazen k prezentaci dokumentárních filmů. Součástí programové nabídky jsou i filmové festivaly a speciály, které svou skladbou nabízejí divákům menšinové a experimentální žánry (animace, videoart, reklama, krátký film), předpremiéry světových filmů a mnoho dalšího. Během divadelní sezóny mohou diváci zavítat i na přímé přenosy i reprízy METinHD a NT Live.

 

Světozor je kino…

Velký sál (356 míst)
Malý sál
 

Kino Světozor tvoří dva promítací sály: velký (356 míst) a malý (52 míst).

Velký sál je určen pro premiéry českých i světových artových snímků, reprízy již dříve uvedených úspěšných filmů, exkluzivní projekce filmů získaných přímo od zahraničních distributorů atd.
kapacita: 356 míst
Velký sál je vybaven plně digitálním projektorem dle požadavků DCI Sony SRX-R515P a serverem XTC-M10. Lze tedy promítat digitální filmy ve formátu DCP. další vybavení: 35 mm projektory, BluRay/DVD přehrávač, BetaSP, projekční počítač pro odbavování projekcí z videosouborů (HD), satelitní receiver, zvuk Dolby Digital 5.1 (Dolby EX pro 35mm projekci), indukční smyčka pro nedoslýchavé, zařízení pro projekci podtitulků.

Malý sál je určen zejména k projekcím dokumentárních, experimentálních a animovaných filmů, k prezentaci dalších menšinových žánrů.
kapacita: 52 míst
Malý sál je vybaven plně digitálním projektorem dle požadavků DCI Sony SRX-R510P s rozlišením 4K a serverem XTC-M10. Lze tedy promítat digitální filmy ve formátu DCP.
další vybavení: 35 mm projektory, BluRay/DVD přehrávač, BetaSP, projekční počítač pro odbavování projekcí z videosouborů (HD), satelitní receiver, zvuk Dolby Digital 5.1, zařízení pro projekci podtitulků.

Programové letáčky, webové stránky a další tiskové materiály (například k doprovodným akcím) jsou dvojjazyčné.

Provoz obou sálů umožňuje promítnout až 12 filmů denně! O víkendech začínají projekce již od 11 hodin, v pátek a v sobotu se konají noční projekce.

 

Světozor není jen kino…

Foyer
Bar
 

Kino Světozor má bar, a to nejen pro ty, kteří přišli do kina na film. Nápoje je možné popíjet i v obou sálech kina. V celém prostoru baru a ve foyer kina funguje zdarma připojení na wi-fi. Kino Světozor je kompletně nekuřácké.

K pořádání rautů souvisejících s filmovými akcemi je vhodný rozměrný prostor na druhé straně kina, který je během běžného prostoru veřejnosti nepřístupný.

Prostory kina slouží i jako galerie — v měsíčních cyklech se na jejích stěnách obměňují výstavy fotografií a především plakátů českých i zahraničních tvůrců.

Od roku 2006 funguje v kině Světozor Filmová galanterie Terryho ponožky, obchod zaměřený na prodej filmových plakátů, DVD, knih a dalších věcí ze světa filmu.

 

English

Mojekino.cz