Kino Světozor

Cykly a festivaly / Přehlídka současných filmů zemí SNS 2009(05. 05. 2009 – 07. 05. 2009) 

Přehlídka současných filmů zemí SNS 2009

 

Další ročníky

2012 - 2010 - 2008

Vše o akci

V kině Světozor slavnostně zahajuje 5. května Přehlídka současných ruských filmů. V průběhu tří po sobě následujících dní, od 5. do 7. května, budou mít čeští diváci možnost zhlédnout zajímavé snímky ruských režisérů, které vznikly během posledních let.

Součástí programu budou již tradičně besedy ruských herců a režisérů s diváky, které budou následovat po promítání jednotlivých filmových snímků. V tomto roce se v Praze osobně představí herečky a herci Anastasija Makejeva (Jezdec jménem smrt), Janina Kalganova (Zmizelá říše), Viktor Suchorukov (Nejlepší období roku) a režiséři Karen Šachnazarov a Michail Kalatozišvili. Dále se pražské filmové přehlídky zúčastní generální ředitel společnosti Sovexportfilm, a.s., Grigorij Gevorkjan.

Přehlídky ruských filmů se poprvé konaly před více než třiceti lety. Stejně jako mnohé jiné státem podporované programy však byly v devadesátých letech minulého století ukončeny.

Záměrem organizátorů přehlídky současného ruského filmu je nejen kulturní výměna mezi zeměmi a rozvíjení profesního dialogu mezi filmovými tvůrci, ale především také propagace ruské kinematografie v zahraničí. V rámci filmové přehlídky budou mít diváci možnost seznámit se s těmi nejzajímavějšími snímky, které byly v posledních letech v Rusku natočeny.

 

English

Mojekino.cz