Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Muž, který zabil Dona Quijota Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Úsměvy smutných mužů
Studená válka
AninetFest: Nejlepší krátké animov… Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Léto
BlacKkKlansman Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Tísňové volání
CUPJan Palach Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

13. 9. 2018 — 19. 9. 2018

McQueen

(McQueen) Režie: Ian Bonhôte, anglicky / české titulky, 111 min

„Moje přehlídky jsou o sexu, drogách a rock’n’rollu. Chci dělat rozruch a působit husí kůži. Chci infarkty, chci záchranky.“

Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud gotická pohádka o obyčejném chlapci z dělnického Východního Londýna, který spoutal vlastní démony a stal se globální hvězdou módního návrhářství. Film McQueen sleduje mimořádný osud jednoho z nejvýraznějších umělců našeho tisíciletí, který v 27 letech stanul v čele Givenchy, aby následně založil svou vlastní úspěšnou módní značku. Ukazuje divokou krásu a odvážnost jeho originálních modelů, které šokovaly veřejnost a nadchly zástupy celebrit od Lady Gaga po Sarah Jessicu Parker, a současně nahlíží do niterného světa…(více)

Připravované filmy

King Skate (od 20. září 2018), Jack staví dům (od 4. října 2018), Climax (od 1. listopadu 2018), Oni a Silvio (od 15. listopadu 2018)

Připravované festivaly

Film a architektura (od 30. září 2018), Metropolitan opera: Live in HD (od 6. října 2018), Festival bollywoodského filmu (od 11. října 2018)

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Film a architektura 2018

11. 9. 2018

Film a architektura 2018

Festival Film a architektura se ve Světozoru uskuteční mezi 20. zářím a 4. říjnem. Jeho program najdete zde na našich stránkách. Ve čtvrtek 20. září ho zahájí projekce snímku Eames: The Architect & The Painter, po níž přijde na řadu skype rozhovor s filmařem, umělcem a spisovatelem Eamesem Demetriosem, který je vnukem manželů Eamesových. Debata a rozhovor moderuje Adam Gebrian. Lístky na festival už jsou v prodeji! (více…)

Aktuální výstava

100 let v plakátu

10. 09. 2018 — 10. 12. 2018

100 let v plakátu

Téměř šedesát nefilmových plakátů z různých oblastí společenského a kulturního života v Československu během uplynulých 100 let. Prezentované plakáty odráží dobové proměny společnosti, poptávky, zájmů, a v neposlední řadě stylu grafického zpracování. Více o výstavě zde na našem webu.

Novinky

Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 9/2018

(připravuje Radio 1):
BLOOD ORANGE - Charcoal Baby
KURT VILE - Loading Zones
HANA VU - Cool (ft. Satchy)
LOUIS COLE - Things
MARISSA NADLER - Blue Vapor

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz