Kino Světozor

Antarctica – To the Gates of Paradise

 
Antarctica – To the Gates of Paradise

Related links

(Antarktida – k branám ráje) Director: , , 2015, Czech version, 90 min

Představte si činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led, miliony tučňáků, kosatky, velryby, nekonečný oceán a naprosto nepředvídatelné počasí. Není tu letiště, přístav, nežijí zde téměř žádní lidé. Dostat se sem znamená mnohadenní plavbu na malé jachtě. Vylodit se dá jen občas, a to pouze za pomoci nafukovacího člunu.

Fotograf a cestovatel Václav Šilha tuto cestu podstoupil. Dobrovolně a několikrát. Snad proto, aby zdokumentoval a zažil na vlastní kůži panenskou krásu přírody Antarktidy, Jižní Georgie a Sandwichových ostrovů. Snad proto, aby prožil skutečnou cestu, ne pouhé „přemísťování“. Na jachtě Golden Fleece spolu s legendárním kapitánem jižních moří Jeromem Poncetem strávil 6 měsíců.

Nyní chce tento jedinečný a neopakovatelný zážitek zprostředkovat i vám díky hodinové show plné fotografií, videí a reálných příběhů. Společně s ním tak můžete objevit jeden z posledních nedotčených koutů naší planety.

Václav Šilha - dlouhodobě patří mezi uznávané české fotografy. S fotoaparátem v ruce procestoval všech 6 kontinentů včetně Antarktidy. V roce 2012 získal v prestižní soutěži Czech Press Photo první cenu v kategorii Příroda a zlatou medaili v kategorii Savci v rámci 16. mezinárodního bienále FIAP (Mez. fotografická federace umění) v Norsku. Je také držitelem druhé ceny Czech Press Photo 2010 a ceny Trigema Czech Press Photo 2014. Pravidelně publikuje u nás i v zahraničí, jeho snímky zveřejnily BBC Wildlife Magazine, National Geographic a dalších tituly napříč celým světem. Je spoluautorem knih „Divoká planeta“, „Afrika v nás“ a „Afrika v nás II“. Od roku 2012 působí jako člen redakční rady magazínu Československá fotografie. S jeho tvorbou se mohou pravidelně setkávat návštěvníci různých fotografických výstav a cestovatelských festivalů.


 

Buy at Terry Posters

Book: Jiři Balcar Book
1290 Kč
DVD: Romeo and Juliet - Rojo DVD
499 Kč
Book: Venkov v českém filmu 1945 - 1969: Filmová tvář kolektivizace Book
375 Kč
Film poster: Pulp fiction 05 Film poster
250 Kč
Book: Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec Book
229 Kč
DVD: Jiri Brdecka - Animation (Complete Collection of Animated Short Films) DVD
599 Kč
DVD: Walkabout - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč

List of the films

 

Česky

Mojekino.cz