Kino Světozor

Blok filmů s tematikou ženského zdraví

 

(Blok filmů s tematikou ženského zdraví) Director: various, , 0000, , 90 min

Beseda s plastickým chirurgem Doc. MUDr. Janem Měšťákem, CSc., režisérkou filmu Pavlou Slancovou a pacientkou Janou.

PLÍSNĚ, ČR, 30 min
Jsou kolem nás, jsou v nás. Některé jsou k životu nevyhnutné, jiné nám škodí. Pohled na tuto problematiku z hlediska metody Řízené a kontrolované detoxikace MUDr.Josefa Jonáše.

MAMOGRAFICKÉ A ULTRAZVUKOVÉ VYŠETŘENÍ, ČR, 17 min
Mamografie je speciální Röntgenova metoda používaná k vyšetření prsu. Dokument přibližuje jak probíhá toto vyšetření, u koho se používá mamografie a pro koho je vhodnější ultrazvukové vyšetření, jak se vyhodnocují výsledky, kdo má nárok na vyšetření a přináší mnoho daších důležitých informací. Programem provází MUDr. Jiří Pešina a vedoucí lékařka centrálního RTG a mamologie ve FN v Hradci Hrálové MUDr. Hana Urminská. Z cyklu Moje medicína.

ŽILA SOM NA ULICI, SR, 26 min Patricie a Kelly. Matka a dcera. Na první pohled idylický vztah. Zdá se, že nemůže být ničím narušen a přece… Nevěra otce Kelly způsobí, že se dcera bohatého kanadského magnáta ocitne na ulici. Vystavená drogám, drogovým dealerům, věznicím. Kelly ještě není plnoletá. Její matka svádí zoufalý boj o její záchranu. Chvíli to vypadá, že už nemůže dál, že to vzdá… Stále aktuální téma dokumentu filmařsky bravurně zpracované vypráví příběh, který se odehrál v kanadské provincii Alberta, ale má mnoho společného s mnoha dalšími osudy kdekoli na zemi.

ZTRÁTOU PRSU ŽIVOT NEKONČÍ, ČR, 22 min
„Nádory prsu patří mezi nejčastější zhoubná onemocnění u žen. I když chirurgické odnětí prsu, neboli ablace je nejdůležitější pro záchranu života, ztráta prsu zasáhne témeř každou z nich. A právě jednou z cest návratu do normálního života je rekontrukce prsu.“ Film je příběhem žen, které si prošly touto těžkou životní situací. Našly odvahu o svém údělu promluvit. Mnoho zajímavých medicínských informací o rekonstrukcích prsu zazní z úst docenta MUDr. Jana Měšťáka, CSc. a dalších odborníků.


 

Buy at Terry Posters

DVD: The Complete Feature Lenght Films of Jan Svankmajer DVD
1499 Kč
DVD: Martin Slivka: Selected Works (1963-1973) DVD
399 Kč
DVD: Nymfomanka, II. část DVD
99 Kč
Film poster: Casablanca 01 Film poster
350 Kč
DVD: Jiri Brdecka - Animation (Complete Collection of Animated Short Films) DVD
599 Kč
Film poster: Chuck Berry: Hail! Hail! Hail! Rock 'n' Roll Film poster
1200 Kč
DVD: Idioti DVD
200 Kč

List of the films

 

Česky

Mojekino.cz