Kino Světozor

Hudba před filmem

1. 3. 2007

Hudba před filmem

Jistě dobře znáte ty chvilky v kině před začátkem projekce filmu, kdy sedíte na svých sedačkách a vyčkáváte, až zhasnou světla v sále a rozjedou se promítačky. Těchto několik minut je zpravidla vyplněno hudbou, kterou sice náhodně, leč rutinním pohybem vybral promítač z několika erárních CD. Často se tak stává, že v sále zní stejná hudba po celý rok.

O tom svědčí například i tato odpověď na anketu kina Aero o spokojenosti diváků s projekcemi:
„Hrozná je ta hudba! Kdo sem chodí tak často jako já (nejen na projekce pro seniory), nesmírně mu kazí náladu a doslova ničí nervy pořád ta samá hudba, měsíce a měsíce stejná. A ten zpěvák, to je doslova utrpení poslouchat! Jestli se to panu promítači líbí, prosím, ať si ji hraje doma, ale ať s tím neotravuje nás diváky!“ - pravidelný divák seniorských projekcí.

Hudba před filmem čerstvá z Radia 1
Počínaje dubnem začíná spolupráce mezi Radiem 1 a kiny uskupení OSA9 (čtyři pražská artová kina Aero, Evald, MAT a Světozor, která spojuje tradice, srdce a tramvaj číslo 9), která by měla podobné připomínky uspokojit a divákům přinést opět něco navíc. Každý měsíc představí kina uskupení OSA9 v době před projekcemi novou hudbu z vysílání Radia 1. Ve svých tištěných materiálech budou kina navíc informovat o tom, jaké skladby divák v sále poslouchá. Hudba před filmem©, jak jsme pojmenovali tuto aktivitu, bude přinášet novinky ze světa hudby a filmových soundtracků.

Připravilo Radio 1 a OSA9
Hudba před filmem© bude pokračovat v průběhu celého roku a přinášet pravidelně do chvilek čekání na film další zážitky.

 
 

< Archiv událostí

 

English

Mojekino.cz