Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Z Barmy až na Mars

Nejnovější dokument režiséra oceňovaného snímku Cesta na Guantánamo Mata Whitecrosse nás zavede do jednoho z uprchlických táborů na barmskothajské hranici. Na 40 000 Karenů se…(více)
(Moving to Mars: A Million Miles from Burma) Režie: Mat Whitecross , GB, 2009

Z čísla 37

Od smrti Sadegha Hedayata uplynulo několik let. Jeho díla jsou opakovaně překládána. Jeho Slepá sova se řadí mezi deset nejlepších surrealistických děl. Kolem jeho osobnosti…(více)
(Az Khaneye Shomareh 37) Režie: Sam Kalantari, Mohsen Shahrnazdar, IR, 2010

Z daleka widok jest piękny

"Z daleka widok jest piękny" Z dálky je to pěkný pohled je milostný příběh dívky a výtržníka rozvíjející se v samotě polské vesnice u lesa…(více)
(Z daleka widok jest piękny) Režie: Anka a Wilhelm Sasnal, , 2011

Z devatera pohádek

V dnešním pásmu pohádek se podíváme na několik příběhů z knihy devatero pohádek, konkrétně na Doktorskou, Tuláckou, Pošťáckou a Psí pohádku.…(více)
(Z devatera pohádek) Režie: , , 0000

Z kola ven - Co za tím je?

Jožko žije se svou rodinou a se psem Nemem v polorozpadlém domku o jedné místnosti poblíž frekventované silnice kdesi na Slovensku. Jako bývalý narkoman je…(více)
(Z kola ven - Co za tím je?) Režie: Jaroslav Vojtek, SK, 2010

Z lásky nenávist

Všechny chtěly jen normálně žít. To, co následovalo po svatbě, si neuměly vůbec představit. Dokumentární film sleduje příběhy pěti žen, které prošly psychickým i fyzickým…(více)
(Z lásky nenávist) Režie: Romuald Štěpán Rob, CZ, 2017

Z města cesta

Film Tomáše Vorla je svérázný dokument jenž mapuje „Z města cestu“, Petra Čtvrtníčka, Bolka Polívky, trampa Kima, kočího Hrušky a Evy Holubové. Petr Čtvrtníček utíká…(více)
(Z města cesta) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 2002

Z Nového světa | Antonín Dvořák

Česká filharmonie, Rudolfinum – Dvořákova síň
více)
(Z Nového světa | Antonín Dvořák) Režie: , CZ, 2014

Z očí do očí - historie německého filmu

Dokumentární snímek Z očí do očí je nejen zábavnou, ale i poučnou poctou 110. výročí německého filmu. Nechce určovat pravidla TÉ německé filmové historie, nýbrž…(více)
(Auge in Auge - Eine deutsche Filmgeschichte) Režie: Michael Althen, Hans Helmut Prinzler, D, 2008

Z odpadu

Devatenáctiletý Wojtek žije ve Slezsku a jeho životní vyhlídky nejsou příliš nadějné. Je zamilovaný do ukrajinské imigrantky Katji, která je starší než on a navíc má…(více)
(Z odzysku) Režie: Sławomir Fabicki, PL, 2005

Z Paříže do Paříže

Dva malí bratři Maurice a Joseph utíkají z Paříže na jih Francie. Neprožívají však obyčejné klukovské dobrodružství – jsou totiž židé a žijí v nacisty…(více)
(Un sac de billes) Režie: Christian Duguay, F-CDN-CZ, 2017

Z Paříže do Paříže - dabing

Dva malí bratři Maurice a Joseph utíkají z Paříže na jih Francie. Neprožívají však obyčejné klukovské dobrodružství – jsou totiž židé a žijí v nacisty…(více)
(Un sac de billes) Režie: Christian Duguay, F-CDN-CZ, 2017

Z popelnice do lednice

Je to neuvěřitelné, ale je to tak. Více než polovina vyprodukovaného jídla se nikdy nedostane na talíře spotřebitelů. Místo toho skončí v kontejnerech nebo na…(více)
(Taste the Waste) Režie: Valentin Thurn, D, 2011

Z prezidentské kuchyně

Hortense Laborie je proslulá kuchařka žijící v Perigordu, kterou k všeobecnému překvapení jmenuje prezident svou osobní kuchařkou v Elysejském paláci. Navzdory žárlivé nelibosti šéfkuchařů z hlavní…(více)
(Les Saveurs du palais) Režie: Christian Vincent, F, 2011

Z úst do úst

Temné severské drama, které pod vystavovanou maskou spořádanosti odhaluje strašlivé jizvy, jimiž bývají poznamenány životy středostavovských rodin. Matsovy problémy s alkoholem otřásly jeho rodinou: sedmnáctiletá…(více)
(Mun mot mun) Režie: Björn Runge, ŠVÉ - DÁN, 2005

Z-day: zdroje vs. peníze / život vs. smrt (blok přednášek a prezentací)

Kdo se pokouší nastavit nový světový řád a jak se tomu bránit? Jak věci v našich životech ovlivňují společnost u nás a v zahraničí? Jak…(více)
(Z-day: zdroje vs. peníze / život vs. smrt (blok přednášek a prezentací)) Režie: various, various, 0000

Za africkým sluncem

Program: Už je tu únor, to je ale u nás v Čechách pořád ještě zima. Avšak všude na…(více)
(Za africkým sluncem) Režie: Cinema, CZ, 2013

Za černou duhou

Režisér Panos Cosmatos prý svůj debut Za černou duhou vymýšlel při vzpomínání na to, jak si jako dítě prohlížel obálky videokazet s béčkovými scifi horory…(více)
(Beyond the Black Rainbow) Režie: Panos Cosmatos, CDN, 2010

Za Dárfúr!

Oblast Dárfúr v africkém Súdánu je jedním z nejpalčivějších míst současného světa. Polovojenské jednotky Janjaweed podporované vládou prezidenta Omara Bašíra provádí etnické čistky na domorodém…(více)
() Režie: Ted Braun, USA, 2007

Za devatero temnými horami

V roce 2000 se režisér Tszach Nissenboim vypravil za rodinou židovských osadníků, žijících již několik desítek let v osadě Ofra nedaleko Ramalláhu, a natočil zde…(více)
(Me'ever Le'harei Hachoshech) Režie: Tszach Nissenboim, Israel, 2004

Za digiobrazem

Ateliér pražské AVU Nová média II pod vedením Veroniky Bromové představí komponovanou projekci krátkých videí, animovaných 3D filmů, mpeg videí, slideshow, flashových animací, dokumentů a dalších…(více)
() Režie: , , 2000

Za hranicemi možností

„Ty nejsi lidská bytost, jsi atletka.“ Taková slova slyší gymnastka Rita Mamun od své nemilosrdné vrchní trenérky. Intimní portrét odvrácených stránek sportu odhaluje ruský tréninkový…(více)
(Over the Limit) Režie: Marta Prus, FIN-D-PL, 2017

Za hranicí temnoty

Extrémní podoby sexu a násilí představují jednotící linií žánrových produkcí z filmografie Joa D’Amata. Především v hororech se filmař často zaměřoval na abnormální stavy a…(více)
(Buio omega) Režie: Joe D’Amato , I, 1979

Za láskou vzhůru

Diane Virginie Efira je krásná žena s vysokým pracovním postavením. Pracuje v renomované právnické firmě, má vynikající smysl pro humor a je zkrátka ženou, za…(více)
(Un homme à la hauteur) Režie: Laurent Tirard, F, 2016

Za minulost Ti nikdo nic nedá

Příběh Johanna Petera Fuchse, kterému se podařilo zachránit unikátní židovský hřbitov ve Stříteži.…(více)
(Za minulost Ti nikdo nic nedá ) Režie: Jaroslav Hovorka, CZ, 2003

Za okrajem šablony

Odpočívej v pokoji, Will a Grace, Výměna manželek, to je jen pár příkladů televizních formátů, které zobrazují GLBT postavy a lidi. Za okrajem šablony zkoumá,…(více)
(Further Off the Straight & Narrow) Režie: Katherine Sender , USA, 2007

Za plotem

Omezený prostor, zvnějšku prázdno, uvnitř velká dramata. Návrat do dětství, do doby prázdnin, časů horkého léta. Náhle se zjevují všechny polozapomenuté detaily, objevitelská puzení, drobné…(více)
(Za płotem ) Režie: Marcin Sauter, Polsko, 2005

Za pohádkou kolem světa

Bohatý program na sobotní dopoledne si pro Vás a Vaše děti tentokrát připravilo Integrační centrum Praha ve spolupráci s MČ Praha 7. Program bude skutečně pestrý.…(více)
(Za pohádkou kolem světa) Režie: , , 0000

Za Seifertem na Žižkov

Premiéra celovečerního dokumentárního filmu režisére Olivera Maliny Morgensterna. Ve filmu uvidíte mnoho známých osobností /herce Zdeňka Svěráka, textaře Michala Horáčka, herečku Veroniku Žilkovou, Janu Šulcovou…(více)
(Za Seifertem na Žižkov) Režie: Oliver Malina, CZ, 2016

Za sklem

Snímek Za sklem vypráví o životě v přetvářce, který je navenek uspořádaný, a přitom jen tak tak drží pohromadě. Příběh shrnutý do pěti dnů a oživený…(více)
(Iza stakla) Režie: Zrinko Ogresta, HR, 2008

Za světýlkem

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rumcajs vyhnal z lesa dubové mužíky a Jak vysadil duhu na nebe. Také zjistíme, co se zdálo Maxipsovi Fíkovi o kopané…(více)
(Za světýlkem) Režie: , CZ, 2017

Za štěstím

Hudební sezona v Hälsingborgu začíná a starý dirigent Sönderby v orchestru přivítá dva nové houslisty – Stiga a Martu. Oba se od vidění znají, ale…(více)
(Till glädje) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1950

Za tři dny umřeš

„Za tři dny umřeš“ Nejprve si Nina a její přátelé myslí, že jde jenom o hloupý vtip. Ale když druhý den ráno najdou Ninina přítele přivázaného…(více)
(In 3 Tagen bist du tot) Režie: Andreas Prochaska, A, 2006

Za volantem

Pohádky: Dnes se podíváme, co vyváděli Káťa a Škubánek s bumerangem, jaké dělali čáry máry v kuchyni a jaké měli narozeniny. S klukem z plakátu navštívíme…(více)
(Za volantem) Režie: , CZ, 2018

Za volantem

Pohádky: Dnes se podíváme na příhody Káti a Škubánka Bumerang, Čáry máry v kuchyni a Narozeniny. Kluk z plakátu s námi zažije návštěvu ZOO, Stěhování…(více)
(Za volantem) Režie: , CZ, 2018

Za volantem nepřítel

V éře normalizace nalezneme jen málo takových filmů, které by odhalovaly rejdy protisocialistických sil v roce 1968 ještě zavileji nežli tento politický pamflet Karla Steklého.…(více)
(Za volantem nepřítel) Režie: Karel Steklý, CZ, 1974

Za všechno může Jidáš

Když mladá režisérka avantgardní scény Irena Mirkovićová přijme výzvu vězeňského kaplana dona Iridia, aby se pokusila nastudovat velikonoční pašije s chovanci místního nápravného zařízení, netuší,…(více)
(Tutta colpa di Giuda) Režie: Davide Ferrario, I, 2009

Za zdí

Nad vysokými oprýskanými zdmi s rezavými ostnatými dráty zlověstně poletuje hejno havranů. Tyto zdi obklopují zchátralou budovu s vězeňskými celami zaplněnými lůžky. Zde probíhá každé…(více)
(Po tamtej stronie) Režie: Vita Zelakeviciute, POL, 2007

Za zelenými dveřmi

Film Za zelenými dveřmi, který v San Franciscu natočili Artie a Jim Mitchellovi ve spolupráci s kameramanem a střihačem Jonem Fontanou, se stal podobně kultovním…(více)
(Behind the Green Door) Režie: A.Mitchell - J. Mitchell, USA, 1972

Záběr po záběru

Dokument sleduje čtveřici afghánských fotožurnalistů a fotožurnalistek, kteří v zemi po pádu Tálibánu začali mezi prvními vytvářet svobodná média. Z osobní perspektivy lidí, kteří se…(více)
(Frame by Frame) Režie: Alexandria Bombach, Mo Scarpelli, AFG-USA, 2015

Zabijáci

Kdo stojí za 20 let starou sérií vražd a znásilnění? Všechny stopy vedou ke skupině studentů prestižní internátní školy, jako pachatel byl však odsouzen místní…(více)
(Fasandræberne) Režie: Mikkel Nørgaard, DK, 2014

Promítáme: Sobota 7. 4. 2018 18:00

Zabijáci

V Belgii řádil v osmdesátých letech gang lupičů a zabijáků, který na své krvavé pouti zanechal mnoho mrtvých, děti nevyjímaje. Ozbrojená přepadení, zbraně, kradená auta,…(více)
(Tueurs) Režie: François Troukens, Jean-François Hensgens, B, 2017

Promítáme: Sobota 7. 4. 2018 18:00

Zabijáci z maloměsta

Prudce nekorektní dánská komedie o tom, že najmout si ruského vraha vás vyjde levněji než se rozvést. Otázka zní: stojí to za ty následky? Když…(více)
(Dræberne fra Nibe) Režie: Ole Bornedal, DK, 2017

Zabiják Joe

Chris se dozví, že jeho matka uzavřela velmi vysokou životní pojistku. K tomu, aby mu spadla do klína mu může dopomoci šarmantní policista s chováním…(více)
(Killer Joe) Režie: William Friedkin, USA, 2011

Zabíjení

Gangster Clay se svými čtyřmi kumpány vyloupí pokladnu na dostihovém závodišti, ale pak dojde k přestřelce s nepřátelskou bandou, která chce peníze získat... Režisér Stanley…(více)
(The Killing) Režie: Stanley Kubrick, USA, 1956

Zabiji Nixona

Samovo manželství se rozpadá, práce v obchodě ho ponižuje. Přesto se snaží... Avšak ve společnosti poznamenané politickým rozkladem a válkou ve Vietnamu není mnoho místa…(více)
(The Assassination of Richard Nixon) Režie: Niels Mueller, USA - MEX, 2004

Zabít nebo zemřít: Hráči - série sedmá

Každý je při narození očíslován. Los určí šest hráčů. Účast ve hře se neodmítá. Zabij nebo zemři. Obyčejní lidé v neobyčejné roli. Začíná sedmá série…(více)
(Series 7: The Contenders) Režie: Daniel Minahan, USA, 2001

Zabitá neděle

Hraný debut vynikající české dokumentaristky čekal na své uvedení dvacet let. Komorní příběh armádního důstojníka v malém městě během jedné letní neděle natočila Vihanová s…(více)
(Zabitá neděle) Režie: Drahomíra Vihanová, CZ, 1969

Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem

O život jednoho z nejproslulejších amerických desperátů Jeseeho Jamese Brad Pitt usilovalo mnoho lidí, jejichž motorem byla na jedné straně touha po slávě, či prozaičtěji tučná…(více)
(The Assassination of Jesse James by the Coward Robert Ford) Režie: Andrew Dominik, USA, 2007

Zabití posvátného jelena

Steven Murphy je úspěšný kardiochirurg, který žije v luxusní vile s krásnou ženou a dvěma dětmi zdánlivě pokojný život. Proč ale po práci vyhledává společnost…(více)
(The Killing of a Sacred Deer) Režie: Yorgos Lanthimos, GB-USA-IRL, 2017

Záblesk

Strhující kaleidoskopická imprese podává obraz dnešní Jihoafrické republiky. Záběry čarokrásné přírody, rozmanité společnosti, měst a lidí všech myslitelných podob a tvarů zdůrazněné působivou hudbou Campbella…(více)
(Glimpse) Režie: Dan Jawitz, Alberto Iannuzzi, JAR-IT, 2006

Zabriskie Point

Žádný z Antonioniho filmů neměl tak kontroverzní ohlas jako snímek Zabriskie Point, jímž režisér reagoval na aktuální politický fenomén. Protože jej lákala Amerika a drsná…(více)
(Zabriskie Point) Režie: Michelangelo Antonioni, USA, 1970

Zabte je všechny!

V roce 1994 byl ve Rwandě během tří měsíců povražděn milion lidí. Provinili se pouze tím, že se narodili jako Tutsiové. Další genocida 20. století…(více)
(Tuez-Les Tous!) Režie: Raphaël Glucksmann, David Hazan, Pierre Mezerette, FR, 2004

Začátečníci

Jako vždy okouzlující Ewan McGregor jako Oliver v hlavní roli hořkosladkého filmu o věčných začátečnících v lásce. Oliverův pětasedmdesátiletý otec Christopher Plummer, který strávil téměř…(více)
(Beginners) Režie: Mike Mills, USA, 2010

Začátky filmových hvězd - premiéra a křest DVD

Začínali v krátkých filmech Tomáše Vorla. Nikdo je tehdy neznal. A sami netušili, že jednou zazáří na českém filmovém nebi. DVD Začátky filmových hvězd vás…(více)
(Začátky filmových hvězd) Režie: Tomáš Vorel, ČR, 2000

Začít znovu

Nathalie je profesorkou filozofie v jednom pařížském lyceu. Svou práci miluje a snaží se studentům především předat zálibu v myšlení. Jako vdaná matka dvou dětí…(více)
(L'avenir ) Režie: Mia Hansen-Løve, F-D, 2016

Zadáno pro ženy

Film popisuje, jak ženy z bombajské čtvrti Virar cestují vlakem za prací do 60 km vzdálené stanice Churchgate v centru města ve vagónech určených pouze…(více)
(Ladies Special ) Režie: Nidhi Tuli, IND, 2003

Záhada Hory mrtvých

V roce 1959 na Hoře mrtvých v severním Uralu přišlo o život devět ruských studentů. Jejich smrt nebyla nikdy objasněna, spekulovalo se o lavině, ale…(více)
(Dyatlov Pass Incident ) Režie: Renny Harlin, USA - GB - RUS, 2013

Záhady lidské duše

Live HUDEBNÍ DOPROVOD: Sylva Smejkalová, Michal Trnka Chemika žijícího dosud ve šťastném manželství začnou po různých zážitcích pronásledovat hrůzné…(více)
(Geheimnisse einer Seele) Režie: Georg Wilhelm Pabst, NĚM, 1926

Zahájení 3. Festivalu krátkých filmů Praha - pouze pro zvané

…(více)
(Opening ceremony of the 3rd SFF Prague - only with invitations) Režie: , , 0000

Zahájení 4. Festivalu krátkých filmů Praha - pouze pro zvané

Zahájení 4. Festivalu krátkých filmů Praha pouze pro zvané.…(více)
(Opening ceremony of the 4th SFF Prague - only with invitations) Režie: , , 0000

Zahájení festivalu s kulinářským zážitkem  

V předsálí. Vstup volný.
více)
(Zahájení festivalu s kulinářským zážitkem  ) Režie: , , 0000

Zahájení přehlídky

Úvodní slovo Jana Maxy, ředitele vývoje pořadů a programových formátů České televize a Susanne Hoffman, ředitelky festivalu Prix Europa…(více)
(Zahájení přehlídky) Režie: , , 0000

Zahaleni stínem

Úchvatný a triumfální celovečerní debut Zahaleni stínem je děsivou alegorií válkou zpustošeného Teheránu 80. let, kde se matka s dcerou snaží ubránit hrůzám, kterou rozsévají…(více)
(Zir e sayeh) Režie: Babak Anvari, GB-QA-HKJ-IR, 2016

Zahálka a kamufláž: sirény v Egejském moři

Vojenská satira sleduje skupinku řeckých vojáků na ostrově Kos, kteří dostanou za úkol pár dní hlídat ostrůvek jménem Pitta a zabránit hrozícímu vylodění turecké armády. Po…(více)
(Loufa kai parallagi: sirines sto egeo) Režie: Nicos Perakis, GR, 2006

Zahnat ďábla do pekla

Pozoruhodný příběh o velké odvaze liberijských muslimských i křesťanských žen, které se bez ohledu na vyznání rozhodly společně se zasadit o ukončení krvavé občanské války…(více)
(Pray the Devil Back to Hell) Režie: Gini Reticker, USA, 2008

Zahrada v Oku

Dnes prozkoumáme jedno zvláštní povolání – zahradnictví. Co všechno musí zahradník umět a znát? Vyzkoušíme si vytvořit naši vlastní zahrádku podle vlastních plánů. Květiny, skalničky,…(více)
(Zahrada v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Zahradnictví: Dezertér

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o…(více)
(Zahradnictví: Dezertér) Režie: Jan Hřebejk, ČR, 2017

Zahradnictví: Nápadník

Filmová trilogie Zahradnictví se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky 1999. Vypráví…(více)
(Zahradnictví: Nápadník) Režie: Jan Hřebejk, CZ-SK-PL, 2017

Zahradnictví: Rodinný přítel

Filmová trilogie ZAHRADNICTVÍ se skládá ze tří samostatných filmů odehrávajících se na pozadí nejdramatičtějších období minulého století a časově předchází oblíbenému snímku Pelíšky. Vypráví o…(více)
(Zahradnictví: Rodinný přítel) Režie: Jan Hřebejk, CZ-SK-PL, 2017

Zahraj to znovu, Same

„Co děláte v sobotu večer?“ „Spáchám sebevraždu.“ „A v pátek večer?“ Adaptace výtečné divadelní hry Woodyho Allena prakticky převzala všechny původní ústřední představitele Allen, Roberts,…(více)
(Play It Again, Sam) Režie: Herbert Ross, USA, 1972

Zachovat si tvář

Ročně v Pákistánu dojde k více než 100 útoků kyselinou, mnoho dalších není nahlášeno. Útočníkem je většinou manžel nebo jiný člen rodiny. Tento film sleduje…(více)
(Saving Face) Režie: Daniel Junge, Sharmeen Obaid-Chinoy, USA-PK, 2012

Zachraň si, kdo můžeš (život)

Tři postavy rovná se tři linie, které se čas od času protínají. První je Denise Rimbaudová, která zastupuje linii „fantazie". Potřebuje volnost, takže opouští práci…(více)
(Sauve qui peut (La Vie)) Režie: Jean-Luc Godard, F-D-A-CH, 1980

Záchranáři

Kdo je záchranář, jaké znáte záchranáře? Záchranářská akce ve vodě, na souši, na stromě, ve vzduchu, v ohni… Záchranář člověk, záchranář pes i záchranář robot, ty…(více)
(Záchranáři) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Zachraňte Edwardse

Šárka a Marcel Sladkowští se po několika letech manželství rozhodli mít dítě. Lékaři však v průběhu těhotenství diagnostikovali u plodu Edwardsův syndrom a okamžitě Šárce…(více)
(Zachraňte Edwardse ) Režie: Dagmar Smržová, CZ, 2010

Zajatci

Je 20. února 2014. Na kyjevském Majdanu umírá při střetech vládních vojáků a demonstrantů přes 50 lidí. Student biologie Saško, který tu ošetřoval raněné, se…(více)
(Бранці) Režie: Volodymyr Tykhyy, UA, 2015

Zajatci mlhy

Zima 1944. Raněný Anochin, toužící po návratu na frontu, je spolu s německými zajatci odvelen do odlehlé vsi, kde mají stavět translační věž a zajišťovat…(více)
(Polumgla) Režie: Artem Antonov, RUM, 2005

Zajícův rok

Prvním z Paasilinnových románů, který se dostal na filmové plátno, byl slavný Zajícův rok, příběh s typicky finským tématem – návratem k přírodě. Reklamní agent…(více)
(Jäniksen vuosi) Režie: Risto Jarva, FIN, 1977

Zajímalo vás, kdo vystřelil?

V roce 1946 zastřelil jistý S. E. Branch v Alabamě černocha Billa Spanna. Jeden příběh z mnoha, lze si říct, ovšem tentokrát jej rozplétá pravnuk…(více)
(Did You Wonder Who Fired the Gun?) Režie: Travis Wilkerson, USA, 2017

Zakázané uvolnění

Režisér Jan Hřebejk se Zakázaným uvolněním vrací k žánru komedie. A to v tandemu s jedním z našich nejvtipnějších a nejoriginálnějších autorů Petrem Kolečkem,…(více)
(Zakázané uvolnění) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2014

Zakladatel

Skutečný příběh muže, který byl ztělesněním amerického snu a vybudoval nejznámější síť rychlého občerstvení na světě. V roce 1954 dostal Ray Kroc Michael Keaton objednávku…(více)
(The Founder) Režie: John Lee Hancock, USA, 2016

Zákon džungle

V roce 2008 vláda v Peru rozdělila velkou část země na menší územní oblasti a práva k jejich užívání prodala nadnárodním společnostem. Jak tomu obvykle…(více)
(Law of the Jungle) Režie: Michael Christoffersen, DK, 2013

Zákon Helena

Herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová, elitní detektivka Helena Káhnová, zločinci David Berdych a Samopalník Tony v dokumentární gangsterce o největší zločinecké organizaci 90. let. Souhrnný trest…(více)
(Zákon Helena) Režie: 2016, CZ, 2016

Zákon Helena + diskuse

Herečka a dokumentaristka Petra Nesvačilová, elitní detektivka Helena Káhnová, zločinci David Berdych a Samopalník Tony v dokumentární gangsterce o největší zločinecké organizaci 90.let.
více)
(Zákon Helena) Režie: Petra Nesvačilová, CZ, 2016

Zákon trhu

Po více než roce a půl nezaměstnanosti získává jednapadesátiletý Thierry znovu práci. Brzy se ale ocitá před morálním dilematem. Může se smířit se vším, jen…(více)
(La Loi du marché) Režie: Stéphane Brizé, F, 2014

Zakončení festivalu

…(více)
(Closing ceremony) Režie: , , 2014

Zákulisí slov / Eshq

Pan Kocourek je v Guinessově knize rekordů. Je totiž nejstarším stenografem na světě. / Jaké jsou podoby lásky v muslimském světě? Jaké mají afghánské ženy…(více)
(Zákulisí slov / Eshq) Režie: Ivana Miloševičová / Jana Počtová, ČR, 2004

Zambezia

Mladý sokol Kai se přes zákazy svého otce vydá na dobrodružnou výpravu do bájného ptačího města Zambezia, aby se stal členem prestižní letky chránící město…(více)
(Zambezia) Režie: Wayne Thornley , ZA, 2012

Zámek v Itálii

Žena potká muže. Její staré sny ožijí. Je tu také její nemocný bratr, jejich matka, osud jedné velké rodiny italské průmyslové buržoazie. Příběh rodiny, která…(více)
(Un Château en Italie) Režie: Valeria Bruni-Tedeschi, F, 2013

Zámek v oblacích (Howlův kráčející hrad)

Mijazakiho gejzíry obrazotvornosti vždy stavěly na jádru ze zásadových hodnot a podnětných myšlenek nesených propracovanými postavami. V jednom ze svých posledních děl příznačně v kulisách…(více)
(Hauru no ugoku širo) Režie: Hajao Mijazaki, J, 2004

Zamilovaná zvířata

Fakt, že je příroda neuvěřitelně vynalézavá, už nikoho nepřekvapí. Přesto se při pohledu na obrovskou různorodost milostného volání a rituálů zvířat až tají dech. Okázalé tance,…(více)
(Les Animaux Amoureux) Režie: Laurent Charbonnier, FR, 2007

Zamilovaní nepřátelé

Iris a Peter von Roten tvoří pravděpodobně nejslavnější, nejprovokativnější a nejkrásnější dvojici v historii Švýcarska. Iris, právnička a feministka z Bazileje, způsobila v roce 1958…(více)
(Verliebte Feinde) Režie: Werner Schweizer, CH, 2012

Zamilovaný duch

Pohádkový příběh o dívce, jež je provdána za muže, jehož jediným zájmem je vydělávání peněz. Cestou pouští ze svatby do malé vesnice překrásného Radžastánu se do…(více)
(Paheli) Režie: Amol Palekar, IND, 2005

Zanic

Celovečerní hraný debut režiséra Daniela Guzmána je divácky úspěšným příběhem odehrávajícím se v prostředí sociálně slabých rodin. Odtud pochází i hlavní hrdina Darío, který není schopen…(více)
(A cambio de nada) Režie: Daniel Guzmán, E, 2014

Zánik Československa v parlamentu

Tři roky po sametové revoluci překvapilo Československo svět zdánlivě náhlým a v regionu neobvykle mírovým rozpadem federace. Zejména na české části hranice převládl mezi populací…(více)
(Zánik Československa v parlamentu) Režie: Pavel Koutecký, CZ, 1993

Zánik Pompejí z Britského muzea

nahráno 18. června 2013 v The British Museum, Londýn/UK Zánik Pompejí z Britského…(více)
(Pompeii Live from The British Museum) Režie: , GB, 2013

Zánik samoty Berhof

První poválečné léto, českopolskoněmecké pomezí. Lidé ze samoty Berhof se stanou zajatci vérvolfů, kteří odmítají připustit porážku Německa. Konflikt je zde pojat jako analýza mezní…(více)
(Zánik samoty Berhof) Režie: Jiří Svoboda , CZ, 1983

Zaniklá říše

Děj filmu začíná v sedmdesátých letech minulého století v Moskvě. Ústředním tématem námětu je klasický milostný trojúhelník – dva mladíci a jedna dívka. Studují na…(více)
(Исчезнувшая империя ) Režie: Karen Šachnazarov, RUS, 2008

Zanjeer

Jako dítě je Vijay svědkem zavraždění svých rodičů, během něhož se schová do skříně a jediné, co z vraha zahlédne, je zlatý řetízek s plastovým…(více)
(The Chain / Řetěz) Režie: Prakash Mehra, IND, 1973

Zaostřeno na Finsko

Při vyslovení pojmu „finský film“ se nejspíš většině z nás vybaví melancholií nasáklé táhlé záběry, v nichž se stejnou opuštěností tiše postávají hrdinové a lahve…(více)
(Focus Finland) Režie: , , 0000

Zaostřeno na Island

„Musí to být hezké, bydlet tam, kde jsou stále nějací lidé…“ řekne jedna z postav v islandském filmu Poslední farma. U nás by člověk řekl…(více)
(Zaostřeno na Island) Režie: Various, Various, 2000

Zaostřeno na Mexiko

V sekci Zaostřeno na se letos představí zástupce amerického kontinentu: Mexiko. To už dávno není jen atraktivní kulisou pro americké filmy nebo příležitostnou zásobárnou exotických…(více)
(Zaostřeno na Mexiko) Režie: Various, Various, 0000

Zaostřeno na nekonečno

Filmová výprava za počátky vesmíru a naší existence – a za lidmi, stroji a místy, které jsou s tímto tématem spojeny. Velmi osobní a intuitivní…(více)
(Focus on Infinity) Režie: Joerg Burger, A, 2014

Zápaďák

Romantický a dnes už historický film o lásce Felixa muže ze Západního Berlína k Thomasovi z Východního Berlína na opačné straně Berlínské zdi. Je to…(více)
(Westler) Režie: Wieland Speck, SRN, 1985

Zápas o tanec

Dokument. Když se v roce 2008 objevilo na internetu krátké video z jedné brazilské grilovačky, na kterém parta přátel tančí na tehdy již populární “funk”, tak…(více)
(A Batalha do Passinho) Režie: Emílio Domingos, BR, 2013

Zapískej ve Světozoru - projekce filmu SERPICO + debata na téma whistleblowing

Transparency International, protikorupční nevládní organizace, Vás v rámci kampaně www.zapiskej.czhttp://www.zapiskej.cz/ #zapiskej zve ve středu 21. 10. od 19:00 do Kina Světozor na exkluzivní promítání legendárního snímku…(více)
(Serpico) Režie: Sidney Lumet, USA-I, 1973

Zápisky o skandálu

Despotická a samotářská učitelka Barbara Judi Dench vládne ve třídě pevnou rukou, v soukromí ale žije v osamění, bez přátel. V jejím osamělém světě však dojde k zásadní změně v…(více)
(Notes On A Scandal) Režie: Richard Eyre, VB, 2006

Zápisky z cest (experimentální road-movies)

Positivní negativ Alice Růžičkové je osobní impresí dlouhé cesty do dánské Kodaně na černobílém filmovém materiálu. Film je sérií vizuálních postřehů, mikropříběhů a letmo zachycených…(více)
(Zápisky z cest (experimentální road-movies)) Režie: A. Růžičková - M.Ježek - V. Pancíř, CZ, 1998

Zapletení

Poté, co jeho adoptivní matka zemřela, vrátil ho otec do dětského domova, kde byl pohlavně zneužíván. Později se u něj projevily sklony k pedofilii. Prošel…(více)
(Entangled) Režie: Lidia Duda, PL, 2012

Zápolení

Zápolení? Co je to? Kdo nám to vysvětlí, předvede či představí. Myslím si, že by hodně mohla prozradit hraná pohádka Zaskočená kost i loutkový film…(více)
(Zápolení) Režie: Kino Aero, CZ-, 2011

Zápolení v Oku

Zápolení? Co je to? Kdo nám to vysvětlí, předvede či představí. Myslím si, že by hodně mohla prozradit hraná pohádka Zaskočená kost i loutkový film…(více)
(Zápolení v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Zapomenout na Cheyenne

Sonia, učitelka chemie, se před nedávnem rozešla s novinářkou Cheyenne kvůli zásadním rozporům v náhledu na život v moderní společnosti. Zatímco Sonia by ráda žila…(více)
(Oublier Cheyenne) Režie: Valérie Minetto, FRA, 2004

Zapomeňte na film, koukejte na titulky

Dobré úvodní titulky k filmu jsou víc než jen obsazení, štáb a název. Nejen, že dokážou navodit divákům správnou náladu pro sledování filmu, ale také…(více)
(Forget the Film, Watch the Titles) Režie: Remco Vlaanderen, NL, 2011

Zapomenuté světlo

Jeden lidský život a jeden kostel uprostřed tenkého přediva mezilidských vztahů v roce 1987. Jeden neobyčejný farář, který se původně vyučil mechanikem, na vojně svářel…(více)
(Zapomenuté světlo) Režie: Vladimír Michálek, CZ, 1996

Zapomenuté transporty do Běloruska

Je druhým ze čtveřice devadesátiminutových filmů Lukáše Přibyla, které jsou mozaikou vzpomínek židů deportovaných z Čech a Moravy do koncentračních táborů a ghett v Lotyšsku,…(více)
(Zapomenuté transporty do Běloruska) Režie: Lukáš Přibyl, CZ, 2007

Zapomenuté transporty do Estonska

Pátého září 1942 přijíždí do Estonska transport tisíce českých Židů. Zhruba stovka žen ve věku od devatenácti do pětadvaceti let je oddělena od rodin, které…(více)
(Zapomenuté transporty do Estonska) Režie: Lukáš Přibyl, CZ, 2008

Zapomenuté transporty do Lotyšska

Režisér Lukáš Přibyl se ve svém dokumentu věnuje transportům Židů a Židovek do ghetta v lotyšské Rize a do tamějšího lágru Salaspils, o němž se…(více)
(Zapomenuté transporty do Lotyšska) Režie: Lukáš Přibyl, ČR, 2007

Zapomenuté transporty do Polska

Nejnovější ze čtveřice filmů dokumentárního cyklu Zapomenuté transporty režiséra Lukáše Přibyla se věnuje méně známým koncentračním, pracovním a vyhlazovacím táborům v Polsku. Spletité příběhy několika…(více)
(Zapomenuté transporty do Polska) Režie: Lukáš Přibyl, CZ, 2009

Zapomenutí

„Veškeré doklady o kultuře jsou zároveň i doklady barbarství,“ zní motto snímku Carlese Caparróse. Lidé se vždy bránili přijmout vše, co je jiné, nepochopitelné, zvláštní.…(více)
(Los Olvidados de los Olvidados) Režie: Carles Caparrós, E, 2010

Zapomenutí blázni

V červenci roku 1992 vyhnala válka v Bosně skupinku pacientů psychiatrické léčebny v Jakeši z jejich země. Od roku 1996 žijí v čistých, ale nehostinných…(více)
(Vergeten Dwazen) Režie: Frans van Erkel, NIZ, 2006

Zářící život & Masterclass

Devatenáct padesát dva, Zářící město Marseille dostane své první obyvatele, osmdesát občanů přichází ze všech koutů Francie. Některé jsou vedeny příslibem Corbusierovských ideálů. Po příjezdu,…(více)
(Zářící život) Režie: Meryll Hardt, F, 2014

Zásahová jednotka č. 7

Pro skutečně existující zásahovou jednotku č. 7 přestala existovat tenká hranice mezi zákonem a ilegálními vyšetřovacími postupy. Jejich modem operandi se staly násilí, spolupráce s…(více)
(Grupo 7) Režie: Alberto Rodríguez, E, 2012

Zaskočená kost

Nikdo to v životě nemá jednoduché a každý se zuby nehty rve i o tu svou existenci: Rybář, rybička i ta její kostička... Ale takhle…(více)
(Zaskočená kost) Režie: Petr Vlk Lněnička, divadlo Inkognito, CZ, 2011

Zasloužím si respekt

Mladá Siiri se zrovna stěhuje z domu. Chce se osamostatnit a sní o lásce – stejně jako mnoho jiných mladých žen. Něco ji od nich…(více)
(Vähän kunnioitusta) Režie: Pekka Karjalainen , FIN, 2010

Zasněžené sosny

Roya je mladá, pohledná učitelka hry na piano. Žije pokojným klidným životem se svým postarším manželem, stačí však jediný telefonát a její manželství je v…(více)
(Barf Rooye Kajha) Režie: Payman Moaadi, IR, 2013

Zastihla mě noc

Režisér Juraj Herz prokázal, že i oslavný životopis komunistické odbojářky, která zahynula v nacistickém koncentračním táboře Rawensbruck, lze natočit bez obvyklé uctivé popisnosti. Naopak zvolil…(více)
(Zastihla mě noc ) Režie: Juraj Herz , CZ, 1985

Zašlý lesk mládí

Milovali jste ho, prožili jste spolu celý život, ale on nakonec odešel a vy zůstáváte sami. Ten pocit, který následuje po ztrátě blízké osoby je…(více)
(Faded Glory of Youth) Režie: , , 0000

Zátah

Speciální policejní oddíl má za úkol proniknout do přísně střeženého činžovního domu na předměstí Jakarty a zajmout šéfa gangu, který obývá horní patro. Tým je…(více)
(Serbuan Maut) Režie: Gareth Huw Evans, RI, 2011

Zátah 2

V roce 2011 přivedl indonéský akční opus Zátah diváky z celého světa k extázi. Režisér Gareth Huw Evans tehdy splnil sen žánrových fanoušků naservírováním pečlivě…(více)
(The Raid 2: Berandal) Režie: Gareth Huw Evans, RI - USA, 2013

Zatajené dopisy

Obec Květušín se v 50. letech minulého století stala dějištěm podivuhodného sociálního experimentu, který zásadně ovlivnil životy mnoha lidí. Jeho náplní byla snaha kultivovat mladé…(více)
(Zatajené dopisy) Režie: Tomáš Kudrna, CZ, 2015

Zataženo, občas trakaře 2

Po katastrofální potravinové bouři v prvním filmu byl vynálezce Flint a jeho přátelé nuceni opustit město. Tentokrát Flint ke svému úžasu zjistí, že jeho zařízení…(více)
(Cloudy with a Chance of Meatballs 2) Režie: C. Cameron - K. Pearn , USA, 2013

Zatímco spíš

Když současný horor, tak španělský. César pracuje jako vrátný v bytovém domě v Barceloně. Dokonale zná všechny nájemníky, vyřizuje jejich stížnosti, ví o jejich denním…(více)
(Mientras duermes) Režie: Jaume Balagueró, E, 2011

Zatmění, které padlo z nebes | Sen o hedvábí

Zatmění, které padlo z nebes „10. srpna roku 1999 proběhlo poslední zatmění Slunce dvacátého století. Přes dva biliony lidí na celém světě…(více)
(An Eclipse, Which Dropped from the Sky | Drean of Silk) Režie: Maani Petgar | Nahid Rezaei, Írán, 2000

Závěrečný ceremoniál

…(více)
(Závěrečný ceremoniál) Režie: , , 0000

Závěrečný ceremoniál (jen na pozvánky)

Slavnostní předávání cen FAMUFESTu.více)
(Závěrečný ceremoniál (jen na pozvánky)) Režie: , , 0000

Závěrečný večer Normálního festivalu 2008: Premiéra filmu o sexu...

Petr a Eva jsou celkem obyčejný pár, ale mají na svůj věk dost neobyčejné starosti. Proč nikdo nechce chápat, že mají právo na trochu soukromí…(více)
(Závěrečný večer Normálního festivalu 2008: Premiéra filmu o sexu...) Režie: Bára Dlouhá, CZ, 2008

Závěť Pana Napumocena

Vstup zdarma. Vtipně a dokonale zpracovaný pestrobarevný snímek představuje retrospektivní portrét ambiciózního podnikatele a váženého občana kapverdského města Mindelo, který ve své závěti odhaluje nemanželské dceři…(více)
(Testamento do Sr. Napumoceno) Režie: Francisco Manso, P - BR - B - F, 1997

Zavírání studánek

Pohádky: Dnes se podíváme, jak Cipísek chránil jelení studánku, jak víla Amálka potkala beránka…(více)
(Zavírání studánek) Režie: , CZ, 2014

Záviš, kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota, aneb vznik a zánik Československa (1918-1992)

Já jsem kokot starý, zpívá v úvodu písničkář Záviš, který si říká Kníže pornofolku. Dalšími hrdiny filmu jsou novinář, ekolog, zbití tanečníci, ceremoniář ze hřbitova…(více)
(Záviš, kníže pornofolku pod vlivem Griffithovy Intolerance a Tatiho Prázdnin pana Hulota, aneb vznik a zánik Československa (1918-1992) ) Režie: Karel Vachek, CZ, 2006

Závod

Napětí mezi dvěma diametrálně odlišnými bratry je tím hlavním motorem děje v žánrově čistém bollywoodském thrilleru. Bezohledný byznysmen Ranvir se vzdá svých citů ke krásné…(více)
(Race) Režie: Abbas Alibhai Burmawalla, Mastan Alibhai Burmawalla, IND, 2008

Závod ke dnu

Žijeme v době otevřenosti, šance pohyblivých se zvyšují. Oč rychlejší je kapitál, o to pomalejší je adaptace těch, kteří z různých důvodů zůstávají na místě.…(více)
(Závod ke dnu) Režie: Vít Janeček, CZ, 2011

Zavraždí mne

Tento investigativní dokument vypráví překvapivý příběh advokáta Rodriga Rosenberga, který byl v Guatemale zavražděn. Před svou smrtí natočil krátké video, v němž obvinil prezidenta Álvara…(více)
(Seré asesinado) Režie: Justin Webster, E - GB - DK, 2013

Zázračné dítě internetu: příběh Aarona Swartze

V únoru slavíme 25 let internetu v České republice. Připojte se k oslavám a přijďte na projekci dokumentárního filmu o životě Aarona Swartze, zázračného dítěte…(více)
(The Internet's Own Boy: The Story of Aaron Swartz) Režie: Brian Knappenberger, USA, 2014

Zázračný svět hmyzu

Pohádky: Dnes se setkáme…(více)
(Zázračný svět hmyzu) Režie: , CZ, 2013

Zázrak

Patnáctiletá Ela se po řadě konfliktů s matkou dostává do nápravného zařízení. Dívky, které je obývají, mají za sebou často trudnější zkušenosti než řada dospělých.…(více)
(Zázrak) Režie: Juraj Lehotský, SK - CZ, 2013

Zázrak

Malý Zázrak. Když se jednoho deštivého večera objeví na zemi, zjistí, že jeho čistota, radost a dobře míněné kouzelné skutky jsou často lidem jen na…(více)
(Zázrak) Režie: Hana Kotlářová, CZ, 0000

Zázrak - premiéra

Patnáctiletá Ela se po řadě konfliktů s matkou dostává do nápravného zařízení. Dívky, které je obývají, mají za sebou často trudnější zkušenosti než řada dospělých.…(více)
(Zázrak) Režie: Juraj Lehotský, SK - CZ, 2013

Zázrak v New Yorku

Po newyorské ulici jde stařík s dlouhým bílým vousem. Aranžéra ve výkladu upozorní na špatné pořadí sobů ve vánočním spřežení. V průvodu potká opilého Santa…(více)
(Miracle on 34th Street) Režie: George Seaton, USA, 1947

Zázrak zvaný Candeal

Candeal je zapadlá chudinská čtvrť uprostřed Salvadoru, hlavního města brazilské provincie Bahía. Je také domovem hudebníka Carlinha Browna, proslulého perkusisty a vůdčí postavy blocoafro skupiny…(více)
(El Milagro de Candeal) Režie: Fernando Trueba, ESP, 2004

Zázraky

Gelsomina žije s rodiči a třemi mladšími sestrami na opuštěném statku kdesi v Umbrii. Otec drží rodinu stranou nástrah moderního světa, hlásaje návrat k přírodě…(více)
(Le meraviglie) Režie: Alice Rohrwacher, I - CH - D, 2014

Zázraky - veřejná premiéra

Gelsomina žije s rodiči a třemi mladšími sestrami na opuštěném statku kdesi v Umbrii. Otec drží rodinu stranou nástrah moderního světa, hlásaje návrat k přírodě…(více)
(Le meraviglie) Režie: Alice Rohrwacher, I-CH-D, 2014

Zázraky se nedějí

Henry Poole změnil celý svůj život a svou minulost nechal za sebou. Vrátil se do míst, kde vyrůstal, a jediné, po čem touží, je klid.…(více)
(Henry Poole Is Here ) Režie: Mark Pellington, USA, 2008

Zázraky Univerza – Osud

Kdo jsme a jaké je naše místo v kosmu? Po tisíce let se lidé, ve snaze odpovědět, obraceli na náboženství. Vědecká superhvězda prof. Brian Cox…(více)
(Wonders of the Universe – Destiny) Režie: Stephen Cooter, GB, 2011

Zažít kino jinak

Pohádky: Série klasických českých animovaných pohádek pro potěšení nejmladších diváků. Program: …(více)
(Zažít kino jinak) Režie: Bio Oko, CZ, 2013

Zažít město jinak - před Biem Oko

Společně a díky sdružení AutoMathttp://www.automat.cz/ Bio Oko již po osmé bude součástí sousedských slavností Zažít město jinak a nabídne nejen své prostory kina, ale hlavně…(více)
(Zažít město jinak | před Biem Oko) Režie: various, CZ, 2016

Zažít město jinak - Výlet

Pohádky: …(více)
(Zažít město jinak - Výlet) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Zažít město jinak 2013

Už podruhé můžete před Aerem v sobotu 21.9.2013 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 21.30 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na…(více)
(Zažít město jinak 2013) Režie: , , 0000

Zažít město jinak 2014

Už potřetí můžete před Aerem v sobotu 20.9.2014 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na…(více)
(Zažít město jinak 2014) Režie: Kino Aero, CZ, 2014

Zažít město jinak 2015

Už počtvrté můžete před Aerem v sobotu 19.9.2015 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na…(více)
(Zažít město jinak 2015) Režie: Kino Aero, CZ, 2015

Zažít město jinak 2016

Už popáté můžete před Aerem v sobotu 17.9.2016 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na…(více)
(Zažít město jinak 2016) Režie: Aero, CZ, 2016

Zažít město jinak 2017

Už pošesté můžete před Aerem v sobotu 16.9.2017 zažít město jinak, konkrétně bez aut. Od 12.00 do 20.00 se křižovatka Biskupcovy a Ambrožovy změní na…(více)
(Zažít město jinak 2017) Režie: Aero, CZ, 2017

Zažít něco nepopsatelného se stává jen málokdy | FAMUfest

V rámci festivalu FAMUFEST Beztíže se představí obor Centrum Audiovizuálních Studií. Prezentována bude vybraná část projektů, které vznikly během minulého školního roku a to živě…(více)
(Zažít něco nepopsatelného se stává jen málokdy | FAMUfest) Režie: various, CZ, 0000

Zažít Woodstock

Mladému Elliotovi se v New Yorku rozjíždí slibná kariéra výtvarníka, kterou ale z pocitu zodpovědnosti ke svým rodičům opouští a pomáhá jim s provozem motelu…(více)
(Taking Woodstock) Režie: Ang Lee, USA, 2009

Zbav nás všeho zlého

V sedmdesátých letech byl farář Oliver O´Grady překládán v severní Kalifornii z jedné farnosti do druhé, přičemž všude si rychle získal důvěru a respekt věřících…(více)
(Deliver Us from Evil) Režie: Amy Berg, USA, 2006

Zběsilci

Sonda do srdce radikálního extremismu a mechanismů manipulace. Dva bratři na maloměstě, Máté a Joci, propadnou kouzlu charismatického Janose, který zakládá místní domobranu a oběma imponuje…(více)
(Veszettek) Režie: Krisztina Goda, H, 2015

Zběsilost v srdci

Mys strachu. Poblíž hranice Severní a Jižní Karoliny. Na schodišti k tanečnímu sálu surově ubije Námořník Ripley černocha Boba, který jej napadl nožem. Muže najala…(více)
(Wild at Heart) Režie: David Lynch, USA, 1990

Zbrusu Nový zákon

Bůh existuje. Žije v Bruselu. A je to pěkně nesnesitelný morous, který nosí ponožky do pantoflí a celé dny tráví vymýšlením absurdních zákonů a znepříjemňuje…(více)
(Le tout nouveau testament) Režie: Jaco Van Dormael, L-F-B, 2014

Zbytečná krutost

Původní snímek bratří Coenů z roku 1983 inspiroval k novému eposu čínského režiséra Zhang Yimoua, který jej přetvořil do opulentní kostýmní frašky zasazené do pouštního…(více)
(San qiang pai an jing qi) Režie: Zhang Yimou, RC, 2009

Zdaleka

Zavedený padesátník Armando si na ulici vyhlédne Eldera, problémového mladíka, který se obtížně protlouká na okraji společnosti. Co začne jako pouliční prostituce, se záhy změní…(více)
(Desde allá) Režie: Lorenzo Vigas, YV-MEX, 2015

Zde jsou lvi

Závodní inženýr Štěrba havaruje na motorce. Lékaři bojují na operačním sále o jeho život, spolupracovníci z Dolu Žofie očekávají s napětím zprávu. Děj se vrací…(více)
(Zde jsou lvi) Režie: Václav Krška, CSSR, 1958

Zdi

Stát tvrdil, že jsou mentálně zaostalí, ale ve škole měli samé jedničky. Pepa se sám učil anglicky a Anežka snila o práci v soudnictví. Karel…(více)
(Walls) Režie: Ariana Farnam, ČR-USA, 2000

Zdi

Když padla berlínská zeď a s ní i východní blok, lidé s nadšením vítali nový svět bez hranic. O více než čtvrtstoletí později ale jako…(více)
(Walls) Režie: Pablo Iraburu, Migueltxo Molina, E, 2015

Zdobení stromečku

Pohádky: Vánoční pohádkové pásmo obsahuje povídání o tom, Jak šli nadělovat, jak vypadají Vánoce u zvířátek, co se zdálo o…(více)
(Zdobení stromečku) Režie: , CZ, 2013

Zdobení vánočního stromečku

Pohádky: Poslední pásmo pohádek před Vánoci nám představí dva mrazíky, kouzelné hračky, které v noci ožijí, dvanáct…(více)
(Zdobení vánočního stromečku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Zdobení vánočního stromu pro kino

Pohádky: Poslední pásmo pohádek před Vánoci nám představí dva mrazíky, kouzelné hračky, které v noci ožijí, dvanáct měsíčků a také půlnoční příhodu. Program po filmu: …(více)
(Zdobení vánočního stromu pro kino) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Zdráhavý revolucionář

Jemenský podnikatel v turismu Kais arabské jaro příliš neuvítal. Nepokoje zastavily příjezd turistů a jemu narušily investiční plány. Kvůli bezpečnosti musí Kais přerušit i poslední…(více)
(The Reluctant Revolutionary) Režie: Sean McAllister, GB, 2012

Zdroj

Řidič zastavuje u benzinové pumpy, vsune pistoli do nádrže svého vozu, čísla spotřeby se rozběhnou a tekutina teče... V Baku, metropoli Ázerbájdžánu, byl kdysi otevřen…(více)
(Zdroj) Režie: Martin Mareček, CZ, 2005

Zdroj (angl. tit.)

Řidič zastavuje u benzinové pumpy, vsune pistoli do nádrže svého vozu, čísla spotřeby se rozběhnou a tekutina teče... V Baku, metropoli Ázerbájdžánu, byl kdysi otevřen…(více)
(Zdroj) Režie: Martin Mareček, ČR, 2005

Zdrojový kód

Colter Stevens se probudí v sedadle příměstského vlaku a netuší, kde se tu vzal. Záhy je vlak rozmetán výbuchem a Colter se probouzí v podivném…(více)
(Source Code) Režie: Duncan Jones, USA, 2011

Ze starého nové

Pohádky: Orientální pohádka o duhovém koberci,…(více)
(Ze starého nové) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Ze života loutek

Tento film natočil Bergman v Mnichově během svého dobrovolného exilu. Je to film, u kterého se divák spíše ptá „proč“ než „kdo“. Film začíná brutální…(více)
(Aus dem Leben der Marionetten (Ur marionetternas liv)) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1980

Zeď

Jürgen Böttcher a kameraman Thomas Plenert nabízí nový úhel pohledu na události, které se v zimě 1989/90 udály u Berlínské zdi po jejím spektakulárním pádu. Kousky…(více)
(Die Mauer) Režie: Jürgen Böttcher, NĚM, 1989

Zeď

Lapena uprostřed alpských vrcholků se ocitá žena, jejímž věznitelem se stala podivná, neviditelná bariéra. Na motivy stejnojmenného románu Marlen Haushoferové natočil Julian Pölsler mysteriózní snímek…(více)
(Die Wand) Režie: Julian Roman Pölsler, D, 2011

Zeď + Opera o Polsku

Vítěz hlavní sekce Opus Bonum: Zeď Stena, RUS 2017, 43 min, r. Dmitry Bogolubov Stalinův kult…(více)
(Stena + Opera o Polsce) Režie: various, RUS-PL, 2017

ZedCrew

ZedCrew je působivý, podmanivý fiktivní portrét tří mladíků ze Zambie, kteří mají velký muzikantský sen. Nadaný Hong a jeho přátelé chtějí uspět jako rappeři v…(více)
(ZedCrew) Režie: Noah Pink, CDN, 2010

Zeitgeist - duch doby

Vzkaz autorů nejkomplexnějšího a nejvyhledávanějšího konspiračního snímku současnosti zní „zapomeňte na chvíli na to, co je vám celý život podsouváno a pokuste se zcela objektivně…(více)
(Zeitgeist) Režie: Peter Joseph, USA, 2007

Zeitgeist III.: Moving Forward

Hnutí Zeitgeist Movement Česká republika spolu s kinem Bio Oko pro Vás připravili po dvou letech obnovenou premiéru nejlepšího filmového dokumentu roku 2011 Zeitgeist: Moving…(více)
(Zeitgeist III.: Moving Forward) Režie: Peter Joseph, USA, 2010

Zeitgeist: Addendum

Nejznámější undergroundový dokument Zeitgeist se dočkal svého druhého dílu a volné pokračování především ukazuje, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na…(více)
(Zeitgeist: Addendum) Režie: Peter Joseph, USA, 2008

Zelená: Stromy

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Zelená: Stromy) Režie: , , 0000

Zeleninové dobrodružství

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme například příběh vajíčka, které šlo na vandr, nebo pohádku o třech loupežnících, kteří se napravili a…(více)
(Zeleninové dobrodružství) Režie: , CZ, 2016

Zelený tygr se probouzí

Farmáři v jihozápadní Číně odkázaní na nedostatek informací a na sliby tamní propagandy nemají, zdá se, s opuštěním svých domovů kvůli stavbě vodní hráze problém.…(více)
(Waking the Green Tiger: A Green Movement Rises in China) Režie: Gary Marcuse, CDN, 2011

Zelig

Poněkud výjimečné místo ve filmové tvorbě amerického spisovatele, herce, scenáristy a režiséra Woodyho Allena zaujímá snímek Zelig. Hlavním hrdinou je jistý Leonard Zelig, jehož životní…(více)
(Zelig) Režie: Woody Allen, USA, 1983

Země

Ve směsi bláznivé italské komedie a filmu noir západního střihu se Luigi, vyzrálý profesor filozofie na milánské univerzitě, vrací do rodné Apulie, kterou byl…(více)
(La Terra) Režie: Sergio Rubini, ITÁ, 2006

Země a popel

Dastagir, starý muž doprovázený svým pětiletým vnukem Jasinem, cestuje válkou zničeným Afghánistánem, aby předal svému synovi Muradovi, který pracuje jako horník, zprávu o tragické a…(více)
(Khakestar-o-khak) Režie: Atiq Rahimi, AFG, 2004

Země bez lidí

Tanzanský národní park Serengeti je považován za vzorný příklad lidské péče o divokou přírodu. Méně se ví, že na území parku o rozloze Belgie nesmí…(více)
(A Place Without People) Režie: Andreas Apostolides , GR, 2009

Země bez zákona

Ze všech amerických snímků v programu letošního festivalu v Cannes byla Země bez zákona jednoznačně filmem „nejameričtějším“. Výtečně natočená žánrová podívaná, odehrávající se v době,…(více)
(Lawless) Režie: John Hillcoat, USA, 2012

Země hojnosti

Děj se odehrává ve Spojených státech těsně po útocích 11. září. Příběh sleduje vztah dvou postav: Paula, veterána z Vietnamu a nyní federálního agenta, jehož…(více)
(Land of Plenty) Režie: Wim Wenders, USA - NĚM, 2004

Země je tvrdá a nebe vysoko

Po více než dvaceti letech připadá některým obyvatelům Prijedoru, že je na zúčtování s minulostí příliš brzy. Jiným se naopak zdá, že by vraždění Bosňáků…(více)
(Zemlja tvrda a nebo visoko) Režie: Amela Maldosevic Rathfelder, Erich Rathfelder, Philippe Deprez, BIH, 2014

Země kartelů

Dokument je strhujícím vhledem do zákulisí bojů s mexickými drogovými kartely. Spádem děje se blíží hranému filmu. Filmaři sledují osudy dvou osobností, mexického lékaře Jose…(více)
(Cartel Land) Režie: Matthew Heineman, USA-MEX, 2015

Země nevidomých

Spíše než obvyklé vzorce námětu a postav tento film lépe popisuje unikátní sloučení obrazu a zvuku, které jen stěží zpracují lidské smysly. Hranice mezi viditelným…(více)
(Earth of the Blind) Režie: Audrius Stonys, LT, 1992

Země nikoho | NT Live

Po veleúspěšné štaci na Broadwayi se Ian McKellen a Patrick Stewart vrací na jeviště londýnského West Endu. Slavnou dvojici známou mj. z filmů o XMen…(více)
(No Man’s Land | NT Live) Režie: Sean Mathias, GB, 2016

Země půlnoční

Některé věci jsou lépe vidět v noci: „Systém Evropa“ chrání a kontroluje své občany. Vnější hranice Evropské unie jsou hlídány termovizí. Zdravotníci pomáhají předčasně narozeným,…(více)
(Abendland) Režie: Nikolaus Geyrhalter, A, 2011

Země revivalů

Vstupenky za 0, se vydávají na pokladně.
více)
(Země revivalů) Režie: Šimon Šafránek, CZ, 2016

Země snů

Doposud žili na vietnamském venkově sice chudě, ale relativně spokojeně. Potom uvěřili jedné z mnoha agentur slibujících jim pohádkové výdělky v zaslíbené zemi jménem…(více)
(Země snů) Režie: Martin Ryšavý , CZ, 2009

Zemřít pro design

Výroba notebooků, mobilů a elektroniky vůbec je toxická. Zaměstnanci kvůli agresivním chemikáliím umírají na nové druhy rakoviny, mají postižené děti. Výrobci to vědí. Maří soudní…(více)
(Death by Design) Režie: Sue Williams, USA, 2016

Zemřít v Jeruzalémě

V březnu 2002 je v jeruzalémském supermarketu spáchán další z řady sebevražedných útoků. Jednou ze dvou obětí je i sedmnáctiletá izraelská dívka Rachel Levy. Útočnicí byla stejně stará palestinská…(více)
(To die in Jerusalem) Režie: Hilla Medalia, IS - USA, 2007

Zemský ráj to na pohled

Dospívání bývá složité, zvlášť když se píše rok 1968 v tehdejším ČSSR, venku se prohánějí cizí tanky, doma se střídají tatínkové mnoha různých poloh. A maminka,…(více)
(Zemský ráj to na pohled) Režie: Irena Pavlásková, CZ, 2009

Zeptejte se sexperta

V zemi, která dala světu Kámasútru, je dnes sex stále tabu. Vrátit Indům zdravý vztah k sexu se už od roku 1976 snaží pionýr sexuální…(více)
(Ask the Sexpert) Režie: Vaishali Sinha, USA-IND, 2017

Zer

Dovolujeme si vás pozvat na film ZER tureckého režiséra s kurdskými kořeny Kazima Öze, na film, který už získal řadu ocenění na různých festivalech. Přijďte…(více)
(Zer) Režie: Kazim Öz, TR-D, 2017

Zevláci vs. Zombíci

Když stavební firma demolující pradávnou hrobku na předměstí Londýna probudí hordy krvežíznivých zombií, zdá se, že je britská metropole v úzkých. Naštěstí jsou tu Terry…(více)
(Cockneys vs Zombies) Režie: Matthias Hoene, GB, 2012

Zhasni a půjdeme

Uprostřed překrásné scenerie chilských And byla v roce 2004 dokončena stavba třetí největší přehrady na světě. Postavila ji španělská nadnárodní společnost Endesa, která je jednou…(více)
(Apaga y vamonos) Režie: Manel Mayol, ŠP, 2004

Zhasni světlo

Mysoginský Alex odsouzený za vraždu své přítelkyně a žijící se svými prarodiči, oblíbený synek z bohaté rodiny Christian a Papan, mladý otec malé dívky pocházející…(více)
(Turn Off the Light) Režie: Ivana Mladenovic, RO, 2012

Zhasnout!

Naše planeta je rozsvícena 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Člověk se stal na umělém světle závislým. Epizoda Zhasnout z dokumentární série The Nature…(více)
(Lights Out! The Nature of Things) Režie: Michael McNamara, CDN, 2012

Zhrobudohrobu

Třicátník Pero je profesionálním řečníkem na pohřbech v malém slovinském městě. Využívá svůj unikátní talent na vytváření fiktivních projevů, které však nejsou obyčejnými chvalozpěvy pro…(více)
(Odgrobadogroba) Režie: Jan Cvitkovič, SLO, 2005

Zidane, portrét 21. století

Jedinečná variace na „film o sportu“. Výtvarníci Gordon a Parreno vytvořili portrét v přímém přenosu a zároveň hluboký snímek, v němž zaostřili na jednoho z…(více)
(Zidane, un portrait du 21e siècle ) Režie: Philippe Parreno, Francie, Island, 2006

Zift

Hlavní hrdina s přezdívkou Moleca se dostává z vězení na začátku 60. let a ocitá se tak v pro něj novém a nepoznaném světě –…(více)
(Zift) Režie: Javor Gardev, BUL, 2008

Ziggy Stardust and the Spiders from Mars

Vypadat jako úchylák, chovat se jako úchylák a oblékat se jako úchylák – ano, to byla doba sedmdesátých let minulého století. Doba glam rocku a Ziggiho…(více)
(Ziggy Stardust and the Spiders from Mars) Režie: D.A. Pennebaker, USA, 1973

Zima / Zázrak

Alegorická dokufikce přináší lehce meditativní a zároveň moderní impresi velkého křesťanského svátku a podává svědectví o transformaci sakrálního prostoru i náboženského poselství. Anonymní hrdinové na…(více)
(Zimsko čudo) Režie: Željka Suková, HR-BR-DK, 2012

Zima v plném proudu

Co Vás nejvíce baví na zimě? A jaké to je, když si v zimě hrajete venku? Napadlo Vás někdy, že za všechno to bílé boží…(více)
(Zima v plném proudu) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Zima za války

Je leden 1945. V průběhu poslední válečně zimy leží nacisty okupované Holandsko pro sněhovou peřinou a jídlo je považováno za velkou vzácnost. V malé vesnici…(více)
(Oorlogswinter) Režie: Martin Koolhoven, NL, 2008

Zimní cesta

Uznávanému a bohatému podnikateli Franzovi Brenningerovi, velmi impulzivnímu a často nesnesitelnému šedesátníkovi, se zhroutil celý svět. Firma je zadlužená, děti jsou k ničemu a manželka…(více)
(Winterreise) Režie: Hans Steinbichler, NĚM - RAK, 2006

Zimní děti – mlčící generace

Šedesát let po skončení druhé světové války stále vládne nad některými zločiny minulosti mlčení. Odvahu odhalit jejich temné kořeny těžko sbírají ještě i vnoučata německých…(více)
(Winterkinder – Die schweigende Generation) Režie: Jens Schanze, NĚM, 2005

Zimní Oko

Co Vás nejvíce baví na zimě? A jaké to je, když si v zimě hrajete venku? Napadlo Vás někdy, že za všechno to bílé boží…(více)
(Zimní Oko) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Zimní píseň

Některé podobnosti jsou znepokojující. Například ta mezi vikomtem, kterému za velkého teroru sťali hlavu s fajfkou v ústech, vojenským kaplanem s tělem potetovaným jako nějaký…(více)
(Chant d'hiver) Režie: Otar Iosseliani , F-GE, 2015

Zimní pohádka | Royal Opera House | balet

Prímý přenos V návaznosti na svůj rozkošný celovečerní balet Alenka v říši divů pokračuje Christopher Wheeldon v úspěšné spolupráci s výtvarníkem Bobem Crowleyem a skladatelem Joby…(více)
(The Winter's Tale) Režie: , GB, 2018

Zimní proletářská pohádka

Tři mladí Gruzínci mají za úkol uklidit berlínský zámek, ve kterém se chystá výstava umělecké sbírky německého výrobce zbraní. Proletariát samo sebou není na vernisáži…(více)
(Ein proletarisches Wintermärchen) Režie: Julian Radlmaier, D, 2014

Zimní spánek

Aydin, bývalý herec, vlastní v centrální Anatolii malý hotel, kde žije se svou výrazně mladší ženou Nihal a sestrou Necla, která se právě zotavuje z…(více)
(Kış Uykusu) Režie: Nuri Bilge Ceylan, TR-D-F, 2014

Zimní spánek - Aero dětem

Pohádky: Tentokrát nás čeká pásmo plné pohádek o zvířátkách nejrůznějšího druhu. Napínavá bude pohádka o Maryšce a vlčím hrádku. …(více)
(Zimní spánek) Režie: , CZ, 2013

Zimo, odejdi!

Když se začátkem loňského roku statisíce Rusů vzbouřily proti předem připravenému scénáři opětovné mocenské výměny mezi loutkovým prezidentem Dmitrijem Medveděvem a faktickým vládcem Kremlu Vladimirem…(více)
(Winter, Go Away!) Režie: various, RUS, 2012

Zítra

„Oni vyhlásili vojnu svobodě, my vyhlašujeme svobodu Vojně.“ Vojna vyhlásila válku putinovskému Rusku extrémní akce výtvarné skupiny jsou součástí komplexního postoje radikálně zpochybňujícího život…(více)
(Tomorrow) Režie: Andrey Gryazev, RUS, 2012

Zítra nehrajeme!

Nestor amerického nezávislého filmu Robert Altman se ve svém novém snímku vrací ke skupinovému portrétu s reálným pozadím podobně jako nedávno ve snímku Company –…(více)
(A Prairie Home Companion) Režie: Robert Altman, USA, 2005

Zítra se bude...

Opera Zítra se bude... tvůrců Aleše Březiny a Jiřího Nekvasila měla premiéru v divadle Kolowrat 9. dubna 2008. Obratem se stala jednou z nejúspěšnějších inscenací…(více)
(Zítra se bude...) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2010

Zítřek

Snímek režisérů Cyrila Diona a Melanie Laurent vzbudil ve světě velký pozitivní ohlas. Už nyní se těší více než milionu shlédnutí Nabízí nejen skvělý příběh,…(více)
(Tomorrow) Režie: Malanie Laurent, Cyril Dion, F, 2015

Zítřek už možná nepřijde

Studentka Naina, které se neúspěšně dvoří sukničkář Rohit, zjistí, že do protějšího domu v jejich newyorské čtvrti se přistěhoval poněkud oprsklý, ale sympatický Aman a milostný trojúhelník…(více)
(Kal ho naa ho) Režie: Nikhil Advani, IND, 2003

Zítřky kinematografie

Multižánrová koláž, rozpjatá od variace na populárněnaučný film přes interview se známými osobnostmi filmový teoretik David Bordwell, režisér Christopher Nolan až k asociativní básni, vtipně…(více)
(Cinema Futures) Režie: Michael Palm, A, 2016

Zjizvená tvář

V květnu 1980 otevřel Fidel Castro kubánský přístav Mariel s jasným záměrem nechat některé občany odjet za příbuznými do Spojených států. Do sedmdesáti dvou hodin…(více)
(Scarface) Režie: Brian de Palma, USA, 1983

Zkáza krásou

Lída Baarová. Herečka, pro kterou byla její krása největším darem i prokletím zároveň. Mladá a atraktivní dívka se rychle stala největší československou filmovou hvězdou a…(více)
(Zkáza krásou) Režie: Helena Třeštíková, Jakub Hejna, CZ, 2015

Zkoumání přítomnosti, performance a publika

1. Performer/Audience/Mirror Performer/Divák/Zrcadlo
více)
(Exploration of Presence, Performance and Audience) Režie: Various, USA, 2000

Zkouška

Co se stane s nevinným člověkem, který po dlouhém fyzickém i psychickém mučení přizná svou vinu, přestože se ničeho nedopustil? Je odsouzen k pětadvacetiletému trestu…(více)
(Examen) Režie: Titus Munteanu, RUM, 2003

Zkouška dospělosti

Romeo Aldea, vážený lékař žijící s rodinou v provinčním městě Transylvánie, dělá vše pro to, aby jeho nadaná dcera odjela studovat na anglickou univerzitu. Ke…(více)
(Bacalaureat) Režie: Cristian Mungiu, RO-B-F, 2016

Zkouška orchestru

Zkoušku jednoho orchestru v uzavřeném prostoru bývalé kaple sledujeme jako fi ktivní televizní reportáž, která postupně vygraduje do filozofické paraboly o povaze lidského nesváru. Fellini…(více)
(Prova d orchestra) Režie: Federico Fellini, IT - F - D, 1978

Zkoušky Telo-rinpočheho

Telorinpočhe, vlastním jménem Eddie Ombadykov, je 21letý Američan se zálibou v hudbě Smashing Pumpkins. Krom toho je tibetský mnich, vychovaný v tibetském exilovém klášteře a…(více)
(TheTrials of Telo Rinpoche) Režie: R. Sarin - T. Sonam , IND, 1994

Zkrat

Alexej German ml., Ivan Vyrypajev, Boris Chlebnikov, Pjotr Buslov, Kirill Serebrennikov. Pět výrazných a uznávaných ruských tvůrců mladé generace, jejichž filmy v posledních letech s…(více)
(Короткое замыкание ) Režie: various, RUS, 0000

Zkratkou v Oregonu

Skupina osadníků putuje s najatým průvodcem Stevenem Meekem z Missouri přes Oregon za vysněnou půdou na západě. Vydáváme se společně s nimi z krajiny oplývající…(více)
(Meek's Cutoff) Režie: Kelly Reichardt, USA, 2010

Zkraty

Řidič nočního autobusu nalezne poblíž zastávky novorozence. Rozvedený otec si přichází vyzvednout syna, který se hrozně teší na víkend. Půvabná lékařka se spřátelí s plně ochrnutým…(více)
(Kratki stiki) Režie: Janez Lapajne, SLO, 2006

Zkrocená hora

Příběh lásky a přátelství od oscarového režiséra Anga Leeho. Film vypráví milostný příběh dvou mladých mužů, rančera a kovboje, kteří se poznali v létě roku…(více)
(Brokeback Mountain) Režie: Ang Lee, USA, 2005

Zkusit to může každý aneb odkaz Matky Terezy

Ve filmu se prolínají tři linie. Hlavní se odehrává v Kalkatě v domě Matky Terezy pro umírající. Sem přicházejí těžce nemocní a staří lidé,…(více)
(Zkusit to může každý aneb odkaz Matky Terezy) Režie: Viliam Poltikovič, ČR, 2003

Zlá krev

Paříž na sklonku jednadvacátého století. Město se nezměnilo. Pouze vagóny metra jsou červené, v noci jsou hrozná vedra k Zemi se blíží kometa, a objevila…(více)
(Mauvais sang) Režie: Leos Carax, F, 1986

Zlatá pevnost

Klasický film držitele Oscara Satyajita Raye se soustředí na příběh mladého chlapce Mukula, který si pamatuje události ze svého předchozího života. S pomocí terapeuta se…(více)
(Sonar Kella) Režie: Satyajit Ray, IND - USA, 1974

Zlatá země zaslíbená

Už od dob zlaté horečky na konci 19. století je Yukon se svojí legendární zlatonosnou řekou Klondike vnímám jako vzdálený kus země zahalený tajemstvím. V…(více)
(Earth`s Golden Playground) Režie: Andreas Horvath, A - CDN, 2013

Zlaté pobřeží

Mladý, v zásadě antikoloniálně smýšlející idealista Wulff se vydává do Dánské Guineje, aby zde založil kávovou plantáž. Ne vše ale jde podle jeho plánu. Svérázný…(více)
(Guldkysten) Režie: Daniel Dencik, DK, 2015

Zlato

Film je natočen podle skutečného příběhu těžebního skandálu BreX Mineral Corporation na počátku 90. let.…(více)
(Gold) Režie: Stephen Gaghan, USA, 2016

Zlato Rýna | Richard Wagner

Dva vynikající umělci spojili své síly v novém a převratném nastudování Wagnerovy opery Prstenu Nibelungův pro Metropolitní operu: maestro James Levine a režisér Robert Lepage.…(více)
(Das Rheingold) Režie: Robert Lepage, USA, 2010

Zlatý Voči 2011

Netradiční pohled na filmové médium přinese již 16. ročník festivalu studentů teorie audiovize. Každoročně je možné v rámci dvoudenního programu zhlédnout současnou produkci z kateder…(více)
(Zlatý Voči 2011) Režie: various, , 2011

Zlo mezi námi

Smrt a sex se pod rouškou noci v anonymním velkoměstě proplétají jako dva staří milenci. Ráno dává příslib nového začátku, ale násilí je téměř hmatatelné.…(více)
(Evil Among Us) Režie: , , 0000

Zloba - Královna černé magie

Snímek Zloba – Královna černé magie vypráví dosud nezpracovaný příběh legendární zlé královny z klasického snímku společnosti Disney Šípková Růženka z roku 1959, a seznamuje…(více)
(Maleficent) Režie: Robert Stromberg, USA-GB, 2014

Zločin a trest

Dnešní Čína, to nejsou jen hypermoderní městské komplexy a odvážně koncipovaná sportoviště, která vídáme v médiích. Film Zločin a trest poskytuje nečekaně autentický a všednodenní…(více)
(Zui yu Fa) Režie: Zhao Liang, Čína - FRA, 2007

Zločin a trest

Režisérův první celovečerní hraný film se volně drží Dostojevského stejnojmenné literární předlohy, přičemž děj filmu je přenesen do současných Helsinek. Řezník Antti Rahikainen spáchá na…(více)
(Rikos ja rangaistus) Režie: Aki Kaurismäki , FIN, 1983

Zločinci podle zákona

O životě se neučili ve školách, ale v kriminále. Tam si také vybírali své budoucí spolupracovníky. Tetování jim neslouží jako ozdoba, ale jako projev pohrdání…(více)
(Ganavim Ba Hok) Režie: Alexander Gentelev, IL - D - E, 2010

Zločiny a poklesky

Další snímek z filmografie scenáristy a režiséra Woodyho Allena má poněkud vážnější polohu a hlubší ponor do nitra hrdinů. I tentokrát vhlavním úhlu jeho pohledu…(více)
(Crimes and Misdemeanors) Režie: Woody Allen, USA, 1989

Zloděj z Bagdádu

Film Zloděj z Bagdádu, z jehož zhlédnutí příjemný zážitek přetrvá, je určen pro člověka jakéhokoliv věku a jakýkoliv národ s představivostí. Od prvního záběru film…(více)
(The Thief of Bagdad) Režie: L. Berger - M.Powell - T. Whelan, UK, 1940

Zloději

Stylová hvězdně obsazená kriminálka, pojatá jako korejská variace na hollywoodský koncept známý z Dannyho parťáků se stala nejen hitem letošního roku, ale má namířeno i…(více)
(Dodookdeul) Režie: Dong-Hoon Choi, ROK, 2012

Zloději času

Zak Gibbs je obyčejný teenager, který nečekaně získá neobyčejnou moc. Náhodou objeví záhadné zařízení v náramkových hodinkách, jenž může úplně zastavit čas. Tahle šikovná věcička…(více)
(Time Bandits) Režie: Terry Gilliam, GB, 1981

Zloději zelených koní

Zběhlý student geologie Pavel Marek Adamczyk a nezaměstnaný zemědělec Kačmar Pavel Liška se živí jako nelegální kopáči vltavínu, zelených polodrahokamů z jižních Čech. Ten první…(více)
(Zloději zelených koní) Režie: Dan Wlodarczyk, CZ, 2016

Zlodějka knih

Síla slov a fantazie je ukrytá v knihách. Ale jen pro toho, kdo je umí a chce přečíst. Film Zlodějka knih vypráví příběh Liesel Sophie…(více)
(The Book Thief) Režie: Brian Percival, USA-D, 2013

Zlomené květiny

Don Bill Murray je starý mládenec. Právě ho opustila jeho poslední láska. Nedá se tím vyrušit, odhodlán trávit čas své předčasné penze před televizí. Dostane…(více)
(Broken Flowers) Režie: Jim Jarmusch, USA, 2005

Zlořečení

Pokud by snad ještě někdo byl na pochybách, zda je počítač opravdu nástrojem Satana, pak ho film Zlořečení musí definitivně přesvědčit. Zvlášť když se jedná…(více)
(Evilspeak) Režie: Eric Weston, USA, 1981

Zlozvyk umění | NTLive

více)
(The Habit of Art) Režie: Nicholas Hytner, adaptace Alan Bennett, UK, 2009

Zlý večerníček

Houpající se klučina v papírové čepici, který už několik desítek let každý večer hází po dětech z obrazovky papíry s logem ČT, má zlé dvojče…(více)
(Evil Toons) Režie: Fred Olen Ray, USA, 1992

Zmasakrované blinkací panenky

přístupnost 18 Někdo má rád holky, jiný zase vdolky. Jak se to má s autorem tohoto díla ponecháváme na úsudku každého jednotlivého diváka. Film s úderně…(více)
(Slaughtered Vomit Dolls) Režie: Lucifer Valentine , USA-CDN, 2006

Zmatená paní doktorka

Jak vyléčit vodníka a jak třeba hloupost? Přijďte se poradit s paní doktorkou, nebo snad poradit paní doktorce? Že by byla také nemocná? Budeme to…(více)
(Zmatená paní doktorka) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Změna programu - Drsný Spasitel – pohled do zákulisí s tvůrci

Změna
více)
(Drsný Spasitel ) Režie: , CZ, 0000

Zmenšování

Proces zvaný celulární miniaturizace vyvinuli norští vědci jako jeden z léků na hrozící přelidnění planety. Malí lidé míň snědí a zaberou míň místa, to dá…(více)
(Downsizing) Režie: Alexander Payne, USA, 2017

Zmetci

Střední škola Black Rock je jejich poslední šance. Dospívající, kteří do téhle alternativní školy uprostřed Mohavské pouště v Kalifornii chodí, pocházejí z rozvrácených rodin, mají…(více)
(The Bad Kids) Režie: Keith Fulton, USA, 2016

Zmírnění / Akvárium

více)
(Assuagement / Aquarium) Režie: Róbert Racskó / Jaroslav Vojtek, MAĎ / SR, 2003

Zmizelá

Amy se ztratila v den pátého výročí svatby s Nickem. Vše naznačuje, že nezmizela dobrovolně. Zoufalý manžel organizuje rozsáhlé pátrací akce a snaží se dělat…(více)
(Gone Girl) Režie: David Fincher, USA, 2014

Zmizení

Silné téma, vynikající scénář plný zvratů a životní herecké výkony poskládaly dohromady thriller o pátrání po dvou zmizelých děvčatech, který je napínavý až k nesnesení.…(více)
(Prisoners) Režie: Denis Villeneuve, USA, 2013

Zmizení Eleanor Rigbyové: On

Newyorčané Conor a Eleanor byli šťastným párem, dokud do jejich životů nevstoupila nečekaná osobní tragédie, na kterou nebyli, a ani nemohli být připraveni. Do duší…(více)
(The Disappearance of Eleanor Rigby: Him) Režie: Ned Benson, USA, 2013

Zmizení Eleanor Rigbyové: Ona

Newyorčané Conor a Eleanor byli šťastným párem, dokud do jejich životů nevstoupila nečekaná osobní tragédie, na kterou nebyli, a ani nemohli být připraveni. Do duší…(více)
(The Disappearance of Eleanor Rigby: Her) Režie: Ned Benson, USA, 2013

Zmražení andělé

Slunná Kalifornie už není jen továrnou na sny. Díky kalifornským kouzelníkům, genetickým inženýrům s vysokými platy a se sídly na reprodukčních klinikách, se bohatým bezdětným…(více)
(Frozen Angels) Režie: F. Sandig - E. Black, NĚM, 2005

Zmražení andělé

Slunná Kalifornie už není jen továrnou na sny. Díky kalifornským kouzelníkům, genetickým inženýrům s vysokými platy a se sídly na reprodukčních klinikách, se bohatým bezdětným…(více)
(Frozen Angels) Režie: F. Sandig - E. Black, NĚM, 2005

Zmrzlá kost

Sedmnáctiletá Ree musí najít svého otce, který použil rodinný dům coby záruku na svou kauci a zmizel beze stopy. Ree nemůže zůstat se dvěma mladšími…(více)
(Winter's Bone) Režie: Debra Granik, USA, 2010

Znalec psí duše

Výběr z cyklu dokumentů National Geographic v čele s Cesarem Millanem, unikátním znalcem psí duše, jenž dokáže vyřešit problémy každého psího miláčka. Po obrovském úspěchu…(více)
(Best of Dog Whisperer) Režie: National Geographic, USA, 2009

Znásilnění jako trest

V dokumentu se ozývají hlasy afrických lesbických žen, které se rozhodly bojovat za svou svobodu, šířit osvětu a věnovat se charitativní činnosti zacílené na obhajobu…(více)
(Rape for Who I Am) Režie: Lovinsa Kavuma, Jižní Afrika, 2005

Znázornit oběť

Černá komedie na motivy stejnojmenné divadelní hry bratrů Presňjakovových. Mladík Valja jde po vysoké škole pracovat k policii, aby si něco vydělal, práce spočívá v…(více)
(Изображая жертву) Režie: Kirill Serebrennikov , RUS, 2006

Znělky MFF KV

Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary je jedním z nejstarších festivalů vůbec a patří k nejprestižnějším festivalům ve východní a střední Evropě. V devadesátých letech zde…(více)
(Znělky MFF KV) Režie: various, , 0000

Zneužívaný

„Z dětství si pamatuju jenom nekonečný fyzický tresty a věčně vožralou matku. A taky to, jak mě osahávala, když jsem se koupal. Bylo to nejhorší…(více)
(Zneužívaný ) Režie: Ivanna Benešová , CZ, 2011

Zničeni láskou

Muž a žena. …(více)
(Éperdument) Režie: Pierre Godeau, F, 2016

Znovu začít

Francie patří v rámci Evropy k hlavním uprchlickým destinacím. Ročně tu o azyl žádá na padesát tisíc běženců z celého světa. První úřednickou instancí, kterou…(více)
(Les Arrivants) Režie: C. Bories - P. Chagnard, F, 2009

Zodiac

Na přelomu šedesátých a sedmdesátých letech řádil v San Franciscu sadistický vrah, jenž si vychutnával jak vraždy, tak hru s policií. Té posílal výsměšné a…(více)
(Zodiac) Režie: David Fincher, USA, 2007

Zombieland

Po celém světě probíhá zombie apokalypsa, ve které přeměně v mozkožrouty uniklo jen pár „šťastných“ jedinců. Jsou ale i tací, kteří nové status quo parádně užívají…(více)
(Zombieland) Režie: Ruben Fleischer, USA, 2009

Zóna

Jagara Miloš Zábranský je buddhistický mnich ze Srí Lanky, který přežil tsunami. Tak začíná příběh poukazující na utrpení lidí v oblasti "Zóny", která sahá od…(více)
(Zóna) Režie: Miloš Zábranský, ČR, 2007

Zóna

Alejandro prožívá dospívání v uzavřené rezidenční čtvrti, která je přísně hlídaná armádou ozbrojených strážců. Jeho rodina i ostatní obyvatelé si vybrali tento způsob života jako obranu…(více)
(La Zona) Režie: Rodrigo Plá, ESP, 2007

Zoo nula

Yavé je ředitel zoologické zahrady. Yvo, Yvonne, Ivy a Uwe obdivují zpěvačku Evu. Všichni se vydají do noci, otevřou klece divokých zvířat a strhne se…(více)
(Zoo zéro) Režie: Alain Fleischer, F, 1979

ZOO v Oku

15:00 pohádkové pásmo A zase ta Žofka:
více)
(ZOO v Oku) Režie: Bio Oko, CZ-, 2009

Zootropolis: Město zvířat

Moderní metropole zvířat Zootropolis je město jako žádné jiné. Jen v Zootropolisu najdete luxusní čtvrti jako je Sousedství Sahara nebo chladný Tundrov. Je to velkolepé…(více)
(Zootopia) Režie: Byron Howard, Rich Moore, USA, 2016

Zoran, můj synovec idiot

Paolo je cynický čtyřicátník, kterému nic špatné není cizí. Žije sám a večery tráví nad sklenkou dobrého italského vína v taverně u Gustina, kde spřádá…(více)
(Zoran, il mio nipote scemo) Režie: Matteo Oleotto, I, 2013

Zoufalci

Jak být spokojený a přitom nebýt sám? Komedie o šestici bilancujících třicátníků. Jsou dlouholetí přátelé a postupně se všichni přestěhovali z Jablonce do Prahy. Po…(více)
(Zoufalci) Režie: Jitka Rudolfová, CZ, 2009

Zpátky ni krok

Snímek pojednává o změnách životního prostředí v Číně, tedy v zemi, která zažila překotný – a ekologicky bezohledný – industriální rozvoj. Ekologičtí aktivisté, vědci, zástupci…(více)
(China from the Inside: Shifting Nature) Režie: Jonathan Lewis, VB, 2006

Zpět na Tahrír

Radost, hrdost a pospolitost revolučních dní vystřídala v Egyptě každodenní snaha o přežití. Jak se revoluce podepsala na životech obyvatel? Formou dokumentárního eseje uvažuje režisér…(více)
(Back to the Square) Režie: Petr Lom, CDN - N, 2012

Zpěv ptáků

V příběhu o třech mudrcích z východu, kteří se jdou poklonit právě narozenému Ježíši, se nechal Albert Serra biblickou událostí inspirovat pouze rámcově. Jeho minimalistický…(více)
(El Cant dels ocells) Režie: Albert Serra, E, 2007

Zpěvy

Čtveřice postav vypráví v dokumentu švýcarského režiséra Charlieho Petersmanna příběhy ze svého každodenního života na Kubě. Farmář, který sní o tom, že bude jednou cestovat.…(více)
(Cantos) Režie: Charlie Petersmann, CH, 2013

Zpívání v dešti

Legendární filmový muzikál ukazuje s humorem a skvělými tanečními scénami přechod filmového průmyslu z němého na zvukový. Hvězdný hollywoodský pár Don Lockwood a Lina Lamontová…(více)
(Singin‘ in the Rain) Režie: G. Kelly - S. Donen, USA, 1953

Zpochybnění příběhů – Diskuze s Basimem Magdym

Tvorba současného egyptského umělce Basima Magdyho, žijícího střídavě ve Švýcarské Basileji a Káhiře zahrnuje malbu, instalaci, sochu a video. Ve svých nejnovějších dílech se Magdy…(více)
(Questioning Narrative: In Conversation with Basim Magdy) Režie: Basim Magdy, ET, 2008

Zpověď

Sam je bezelstný chlapec a má strach ze své první svaté zpovědi. Jeho svědomí je čisté, takže ani nemůže doufat v žádnou úlevu. Spolu s…(více)
(The Confession) Režie: Tanel Toom, GB, 2010

Zpověď

Dokument zachycuje mladého archeologa Svena, který během puberty zjistil, že ho sexuálně přitahují děti. Sven otevřeně hovoří o svých pedofilních sklonech a odhodlání nikdy jim…(více)
(Outing) Režie: S. Meise - T. Reider, A, 2012

Zpověď Kateryny K.

Kateryna KolcováTlustá se narodila na Ukrajině, kde ji pro její zrakové postižení nechtěli přijmout na konzervatoř. Rozjela se proto do Čech s představou, že tady…(více)
(Zpověď Kateryny K.) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2008

Zpovědi z Dogville

Z produkce společnosti Zentropa opět vychází mistrovský snímek. Tentokrát se jedná o paralelní zpracovávání vzniku originálního snímku Dogville Larse von Triera. Extravagantní filmař pracuje se…(více)
(Dogville Confessions) Režie: Sami Saif, DÁN, 2003

ZPOVĚDNÍK UTĚŠITEL

Zpovědník utěšitel je krátkometrážní fiktivní dokument popisující okolnosti několika vražd mladých žen, ke kterým se radostně hlásí jistý Michael. Na základě zdejšího vskutku přesvědčivého ztvárnění…(více)
(Confessor Caressor) Režie: Timothy Nicholls , AUS, 1989

Zpovídám se

Snímek podle francouzské hry Paula Antelma z roku 1902 vypráví příběh pátera Michaela Logana Montgomery Clift, jemuž je ve zpovědnici sděleno obrovské tajemství. Zpovědník totiž…(více)
(I Confess) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1953

Zpráva o Lodži

Dvě roviny dokumentu režiséra Pavla Štingla spojuje genius loci někdejšího židovského ghetta v polské Lodži. Pamětnice a pamětníci, kteří do něj byli za druhé světové…(více)
(Zpráva o Lodži) Režie: Pavel Štingl, ČR, 2008

Zpráva o Míně

Natočen během 13 dní íránského Nového roku Nowruz, tento silný a nezapomenutelný portrét sleduje bezdomovkyni Minu, která nemá na rozdávání nic kromě svého velkého…(více)
(Gozareshi Darbareye Mina) Režie: Kaveh Mazaheri, IR, 2015

Zprávy z Al-Ajún

Západní Sahara je pouštní pás na jih od Maroka, přes půl století je sporným územím. Malá část země je pod kontrolou osvobozeneckého hnutí Polisario, většinu…(více)
(News from Laayoune) Režie: Đuro Gavran, HR, 2016

Zprávy z domova

Jedná se o film, který byl během posledních dvaceti pěti let natáčen několikrát. Vypráví příběh jednoho domu v Jeruzalámě a jeho obyvatel. Je to jako…(více)
(News from Home) Režie: Amos Gitai, F - IL - B, 2006

Způsob zabíjení

V roce 1965 převzala v Indonésii násilně moc armáda. Do té doby „malé ryby“ místního podsvětí, zloději či vymahači dluhů, dostaly od vojáků jediný úkol:…(více)
(The Act of Killing) Režie: Joshua Oppenheimer, DK, 2012

Zrada

Během války ve Vietnamu pracoval Thaviho otec pro CIA, zatímco americká letadla vypustila na jeho rodný Laos na tři miliony tun bomb. Po stažení amerických…(více)
(The Betrayal - Nerakhoon) Režie: Ellen Kuras, Thavisouk Phrasavath , USA, 2008

Zrádce Johnny

Parta pěti mužů se špatnou pověstí, zapletených do různých legálních i kriminálních aktivit, přijde na způsob, jak rychle zbohatnout. Vše je dokonale připraveno. V té…(více)
(Johnny Gaddaar) Režie: Sriram Raghavan, IND, 2007

Zraněná

Psychologická studie ženy se šrámem na duši, která balancuje na hraně mezi rozumem a šílenstvím. Ana se může svým kolegům v práci zdát jako normální,…(více)
(La herida) Režie: Fernando Franco, E, 2013

Zrcadlivá kůže

Ač se to může zdát neuvěřitelné, jedním z kritérií při výběru titulů do otrlého programu vždy byla filmová krása. Nehledáme však krásu ideální a už vůbec…(více)
(The Reflecting Skin) Režie: Philip Ridley, GB-CDN, 1990

Zrcadlo

Patrně nejvíce autobiografické filosofické dílo Andreje Tarkovského 1932 1986 je utkáno ze snů, náznaků asociací a metafor. Opakující se záběry zrcadel, jež tu fungují…(více)
(Zerkalo) Režie: Andrej Tarkovskij, SSSR, 1975

Zrcadlo prázdnoty

Ve městě Š’čchü, nejvýše položeném okresním městě provincie S’čchuan, stojí tibetský klášter Seršul. V dokumentu natočeném v průběhu jednoho roku vypráví pět lamů a jeden…(více)
(Mirror of Emptiness) Režie: Ma Li, RC, 2010

Zrcadlo, zrcadlo

Blok krátkých filmů: Rozmanitá kolekce trans filmů – od animace přes hraná dramata i komedie až k dokumentu – ukazuje…(více)
(Mirror, Mirror) Režie: various, , 2015

Zrní & Takový je život

BioFonie je fůze dvou navenek rozdílných uměleckých prostředků filmu a živé hudby. V dalším vydání tohoto cyklu se propojí originální zvuk alternativní folkrockové kapely…(více)
(Zrní & Takový je život) Režie: Carl Junghans, CZ, 1929

Zrnka písku – lokální dopady globálního rybolovu

Jako chlapec odešel Zé z kapverdské rybářské vesnice za lepším životem do Švédska. O mnoho let později se vrací, jeho rodná vesnice je změněna k…(více)
(Sandgrains – The Local Effects of Global Fishing) Režie: Jordie Montevecchi, Gabriel Manrique, GB, 2012

Zrnko pravdy

Mysteriózní thriller v němž série rituálních vražd otřásá ospalým polským městečkem. Varšavský prokurátor Teodor Szacki se rozhodne pro radikální změnu – nechá se rozvést a odjede…(více)
(Ziarno prawdy) Režie: Borys Lankosz, PL, 2015

Zrození LSD

Na jaře roku 1943 došlo v basilejské laboratoři k senzačnímu objevu. Zásluhou pokusů švýcarského chemika Alberta Hofmanna zde spatřila světlo světa kyselina lysergová neboli LSD.…(více)
(The Substance) Režie: Martin Witz, CH, 2011

Zrozeny, aby trpěly

Příliš mnoho dobrých úmyslů je cesta do pekel. Tak nějak by mohlo znít motto příběhu o čtyřech ženách, kterým jejich snaha o lásku a obětavost…(více)
(Nacidas para sufrir) Režie: Miguel Albaladejo, E, 2009

Zrzavá veverka

Dívka ztratí po havárii na motorce paměť. Náhodně se setkává s mužem, který jí přisoudí novou identitu. Tento méně známý snímek Julia Medema je především…(více)
(La ardilla roja) Režie: Julio Medem , E, 1993

Zrzek

Zrzek, mistrovské a působivé spojení mimořádné představivosti a filmového řemesla, vypráví příběh tichého muže, který se po 14 letech vydá na cestu do vesnice, kde…(více)
(Kalle Sorkh) Režie: Karim Lakzadeh, IR, 2017

Ztichlé duše

Kontemplativní snímek zobrazuje poslední rozloučení se zemřelou manželkou tak, jak jej údajně praktikuje menšinová komunita Merjanů. Vše v této středozápadní oblasti Ruska povstává a zaniká…(více)
(Овсянки) Režie: Alexej Fedorčenko, RUS, 2010

Ztracen v Kantonu

Jako tisíce dalších afrických imigrantů cestuje za prací do čínského Kantonu i Konžan Labrun. Jeho podnikavý plán se však komplikuje a on se v přelidněné…(více)
(Nakangami na Guangzhou) Režie: Måns Månsson, DK-S-RC, 2014

Ztracen, ztracen, ztracen

Těchto šest kotoučů filmových deníků pochází z let 1949 až 1963. Začínají příjezdem do New Yorku v listopadu 1949 a zachycují život mladého básníka a…(více)
(Lost, Lost, Lost) Režie: Jonas Mekas, USA, 1976

Ztracená

Film vypráví příběh tří dospívajících studentek, které prožívají první lásku a první vášeň a hledají samy sebe. Mary přichází do privátní dívčí školy, kde se…(více)
(Lost and Delirious) Režie: Léa Pool, KAN, 2001

Ztracená dovolená

Český cestovatel Láďa objevil ve Švédsku kufr, v němž byly pouze negativy. Z těch vzniklo 756 fotografií neznámých turistů z Asie, čímž začal detektivní esej,…(více)
(Ztracená dovolená) Režie: Lucie Králová, CZ, 2006

Ztracenci noci

Hlavní soutěž krátkých filmů. Coming Outhttp://www.mezipatra.cz/film/8ztracencinoci/30kommeut Noční letyhttp://www.mezipatra.cz/film/8ztracencinoci/55yaganbihang Poslední valčíkhttp://www.mezipatra.cz/film/8ztracencinoci/32thelastwaltz Prázdné ulicehttp://www.mezipatra.cz/film/8ztracencinoci/27theseemptystreets…(více)
(Ztracenci noci) Režie: various, various, 0000

Ztracené děti

„Nejdřív jsem ji bodnul do hlavy, poté do srdce. Vykřikla jen jednou. Můj velitel mi řekl: V pořádku, je po ní, odcházíme,'" říká Kilama,…(více)
(Verlorene Kinder) Režie: Oliver Stoltz - Ali Samadi Ahadi, NĚM, 2004

Ztracené léto - premiéra

A byl to právě Karel, kdo se jen tak nesmířil s debutantskou tvůrčí krizi a s přibližujícím se termínem odevzdání scénáře. Sebral zbytky odvahy, svoji…(více)
(Ztracené léto - premiéra) Režie: Mirek Valeš, CZ, 2017

Ztracené město

Andy Garcia vzdává ve svém celovečerním režijním debutu hold rodné Kubě. Vyprávění se odehrává v Havaně v roce 1958 – v době, která některým přála,…(více)
(The Lost City) Režie: Andy García, USA, 2005

Ztracené město Z

V roce 1906 se britský badatel Percy Fawcett Charlie Hunnam poprvé vydává do Amazonie. Během několika expedic pod záštitou Královské geografické společnosti podplukovník Fawcett a…(více)
(The Lost City of Z) Režie: James Gray, USA, 2016

Ztracené řeky

Většina metropolí byla založena v dosahu vody, v oblastech protkaných potoky a řekami. Kam se ale všechny ztratily? Vsákly se do země? Vlily se do…(více)
(Lost Rivers) Režie: Caroline Bâcle, CDN, 2012

Ztraceni

Kultovní televizní seriál LOST letos vstoupil už do šesté prý poslední série, přičemž formální a stylistické hry autorů s diváky z něj dělají krásné postpostmoderní…(více)
(The Lost) Režie: various, USA, 0000

Ztraceni v Mnichově

Sir P, devadesátiletý papoušek šedý, který kdysi patřil Edouardu Daladierovi, se na pozvání ředitele Francouzského kulturního institutu ocitne v roce 2008 v Praze jako živá…(více)
(Ztraceni v Mnichově) Režie: Petr Zelenka, CZ, 2015

Ztraceno v překladu

Posmutnělý, ale elegantní Bob Harris Bill Murray býval slavným americkým hercem. Nyní přijíždí na dva dny do Tokia, aby tu udělal spot na místní whisky…(více)
(Lost in Translation) Režie: Sofia Coppola, USA, 2003

Ztracený Ježíšův hrob

V roce 1980 odhalil buldozer při výstavbě nových domů v Jeruzalému něco, co může být jeden z nejvýbušnějších nálezů moderní historie. Rodinná hrobka z prvního století…(více)
(The Lost Tomb of Jesus) Režie: Simcha Jacobovici, USA, 2007

Ztracený kostlivec z jeskyně rozkladu

Padesátá léta byla stejně báječná doba. Mimozemšťané ještě navštěvovali Zemi v létajících talířích zavěšených na drátkách, nosili gumové ještěří kostýmy a od jejich světovládných plánů…(více)
(The Lost Skeleton of Cadavra) Režie: Larry Blamire, USA, 2001

Ztracený víkend

Nejlepší film roku 1945 ukazuje na svou dobu velmi otevřeně zničující vliv alkoholismu. Je ironií osudu, že toto vynikající dílo klasika Billyho Wildera téměř nešlo…(více)
(Lost Weekend) Režie: Billy Wilder, USA, 1945

Ztráty a nálezy

Šest mladých režisérů ze střední a východní Evropy natočilo krátké filmy, jejichž postprodukce proběhla v Německu. Mezi režiséry je pět účastníků Berlinale Talent Campus z…(více)
(Lost and found) Režie: Mait Laas, Nadejda Koseva, Cristian Mungiu, Jasmila Žbanić, Německo, 2005

Zubeidaa

Zubeidaa je nadějná muslimská herečka, kterou její otec – filmový producent – donutí k sňatku se synem svého známého. Jejich vztah dlouho nevydrží, rozpadne se…(více)
(Zubeidaa) Režie: Shyam Benegal, IND, 2001

Zuby, zuby, zuby

Pohádky: Dnes se podíváme na Dorotku a ježibabu, Krtka a karneval i Krtka a buldozér. Uvidíme, Jak Žofka pořádala slavnostní představení, Jak Žofka přinutila Pštrosovi vytáhnout…(více)
(Zuby, zuby, zuby) Režie: , CZ, 2018

Zuřící býk

S myšlenkou natočit film podle stejnojmenné životopisné knihy o legendárním boxerovi Jakeu La Mottovi nar. 1921 přišel za Scorsesem nar. 1942 jeho přítel a stálý…(více)
(Raging Bull) Režie: Martin Scorsese, USA, 1980

Zuřivé slunce, bouřlivé nebe

Příběh vášnivé lásky mladíků Kieriho a Rya, kterým nebylo souzeno štěstí. Poté, co je Ryo unesen žárlivostí posedlým Tarim, musí Kieri podstoupit mystickou cestu za…(více)
(Rabioso sol, rabioso cielo) Režie: Julián Hernández, MEX, 2009

Zůstane to mezi námi

Vítězný film na festivalu v Karlových Varech 2010 sleduje v tragikomickém duchu dvojici bratrů, jež žijí v současném Záhřebu. Vztahy k opačnému pohlaví jsou u…(více)
(Neka ostane medju nama) Režie: Rajko Grlić , HR - SRB - SLO, 2010

Zůstane to mezi námi

Vyrovnat se s traumatem ze ztráty matky vám může pomoci někdo, od koho jste to vůbec nečekali. Ať již trans žena, jíž jste zprvu nedůvěřovali,…(více)
(Let's Keep It between Us) Režie: various, , 2017

Zůstat stranou

Šestnáctiletá Valentina, původem z Kosova, žije se svou matkou v uprchlickém táboře na okraji Mnichova. Už jedenáct let doufají, že získají povolení k pobytu, ale…(více)
(Draussen bleiben) Režie: Alexander Riedel, D, 2007

Zuzana Michnová - Jsem slavná tak akorát

Celovečerní film o hudební skladatelce, textařce a zpěvačce Zuzaně Michnové. Mimo jiné hlavní představitelce legendární skupiny Marsyas. Film není klasickým dokumentem, jedná se o…(více)
(Zuzana Michnová - Jsem slavná tak akorát) Režie: Jitka Němcová, CZ, 2013

Zvedá se vítr

Drama z bojů za nezávislost Irska krátce po skončení I. světové války. Lékař Damien vzdá svou slibnou kariéru a spolu s bratrem Teddym se připojí ke…(více)
(The Wind that Shakes the Barley) Režie: Ken Loach, VB - FRA - NĚM - ITÁ - ŠPA - IRL, 2006

Zvenčí

Film Zvenčí Exteriére vypráví o íránském intelektuálovi, jenž zbaven nadějí a odhodlání uniká do Teheránu, aby se zde pokusil začít nový život. Odjíždí ze svého domova za…(více)
(Exteriors) Režie: Alireza Rasoulinezhad, Írán, 2004

Zvěrstvo

Kdo má pocit, že argentinským telenovelám zásadně chybí decentní porce zoofilie a nějaké to explicitní násilí, toho venkovská idyla o lásce staršího muže a mimořádně…(více)
(Animalada) Režie: Sergio Bizzio, RA, 2001

Zvětšenina

Divácky nejúspěšnější snímek Michelangela Antonioniho vznikl na motivy novely Julia Cortázara. Navzdory atraktivitě námětu, zahrnujícího autenticky působivou hudbu Herbieho Hancocka a kapely Yard Birds, atmosféru…(více)
(Blowup) Režie: Michelangelo Antonioni, GB, 1966

Zvířata

Deerhoof je jméno kapely a taky Polova nejbližšího kamaráda, přestože Laia by byla radši, kdyby mu tou nejbližší osobou mohla být ona. O Deerhoofovi Pol…(více)
(Animals) Režie: Marçal Forès, E, 2012

Zvířata a zvířátka

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se radovat a…(více)
(Zvířata a zvířátka) Režie: Various, CZ, 2009

Zvířátka mláďátka

Pohádky: Dnes se podíváme na Krtka a ježka, Cvrčka a pilu i Cvrčka a basu. Také uvidíme Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu, Jak štěňátko chtělo…(více)
(Zvířátka mláďátka) Režie: , CZ, 2017

Zvířátka na výletě

Pohádky: Dnes uvidíme zvířecí pohádky, například o hroší mamince, která byla tatínek, o velbloudích nápadech, o statečném kuřátku a další. …(více)
(Zvířátka na výletě) Režie: , CZ, 2015

Zvířátka ve městě

Pohádky: Dnes se podíváme na pásmo pohádek o Dášeňce, bude nám vyprávět například o tom, jak šla do služby, nebo jak sportovala. Kromě…(více)
(Zvířátka ve městě) Režie: , CZ, 2015

Zvířátková móda v Oku

Všimli jste si, jak moc rozdílná zvířátka můžeme v přírodě potkat? Někteří tvorové mají srst, jiní šupiny a další se mohou pochlubit peřím či bodlinami. Pejskové…(více)
(Zvířátková móda v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Zvíře

Komedie o potížích odvážného kaskadéra s tíživou finanční situací, svéhlavou snoubenkou a zženštilým hercem, kterého má zastupovat. Kaskadér JeanPaul Belmondo má před svatbou s krásnou…(více)
(L' Animal) Režie: Claude Zidi, F, 1977

Zvíře politické

Kráva ve frontě v supermarketu. Kráva na běžícím pásu. Kráva v luxusní restauraci. To není vtip, to je život hlavní postavy filmové alegorie Zvíře politické.…(více)
(Animal Político) Režie: Tião, BR, 2016

Zvířecí láska

Kolo čtvrté: Láska zvířecká.
více)
(Tierische Liebe) Režie: Ulrich Seidl, A, 1996

Zvířecí masky

Pohádky: Pohádkové pásmo s názvem Malý tygr ukrývá nejen pohádku o tygrovi, ale také třeba několik příběhů o Rézi a Brokovi i…(více)
(Zvířecí masky) Režie: , CZ, 2013

Zvířecí odysea - Splněné sny ředitele Zoo Praha

Každý rok startuje letoun Armády České republiky na šest tisíc kilometrů dlouhý let do Mongolska. Na palubě má čtyři koně Převalské, které Zoo Praha vrací…(více)
(Zvířecí odysea - Splněné sny ředitele Zoo Praha) Režie: Miroslav Bobek, CZ, 2017

Zvířecí pohádky

Pásmo animovaných pohádek o zvířatech z celého světa, například o slonovi, vlku, lišce a myši.…(více)
(Zvířecí pohádky) Režie: , CZ, 0000

Zvířecí tajemství

Přijďte si zabádat, vžít se do kůže vědce, který objevuje nové zvířecí druhy Jak asi nové zvířecí druhy vznikají? Prozatím vám prozradíme, že v tomto případě hraje…(více)
(Zvířecí tajemství) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Zvířecí tajemství v Oku

Přijďte si zabádat, vžít se do kůže vědce, který objevuje nové zvířecí druhy Jak asi nové zvířecí druhy vznikají? Prozatím vám prozradíme, že v tomto případě hraje…(více)
(Zvířecí tajemství v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Zvítězit

V Mussoliniho životě je tíživé tajemství, o němž oficiální dějiny nemluví: žena Ida Dalserová a dítě Benito Albino – zplozené, přiznané a poté neuznané. Ida…(více)
(Vincere) Režie: Marco Bellocchio, F - I, 2009

Zvláštní akce Studenti

Jak poslední žijící pamětníci vzpomínají na 17. listopad 1939, kdy nacisté rozpoutali teror proti českým vysokoškolákům? Devět studentů bylo popraveno bez soudu a na 1…(více)
(Zvláštní akce Studenti) Režie: Petr Záruba, CZ, 2012

Zvláštní let

Švýcarsko má pověst stabilní, prosperující země, kde se občané významně podílejí na chodu celé společnosti. Možná i proto patří mezi oblíbená útočiště pro uprchlíky a…(více)
(Vol Spécial) Režie: Fernand Melgar, CH, 2011

Zvláštní zpravodajství

Vrcholné období tvorby Johnnieho Toa zastupuje snímek, který mistrovsky slučuje explozivní akci s originálním konceptem. V jednom bytovém bloku se před policií ukryla skupina všehoschopných…(více)
(Da si gin) Režie: Johnnie To, Hong Kong, 2004

Zvonilka a piráti

Ze světa Petra Pana přichází do našich kin snímek Zvonilka a piráti, velkolepé dobrodružství o Zarině, chytré a ambiciozní víle, která je ohromena neuvěřitelnými možnostmi…(více)
(The Pirate Fairy) Režie: Peggy Holmes, USA, 2014

Zvonilka: Tajemství křídel

Pohádkový příběh, ve kterém se Zvonilka vydává napříč zapovězenou hranicí ze svého domova do tajemných Zimních lesů, kde se setkává s celou řadou nových zimních…(více)
(Tinker Bell: Secret of the Wings) Režie: Peggy Holmes, USA, 2012

Zvonky štěstí

Roman a Mariena mají sen. Potkat své věčné idoly – Karla Gotta a Daru Rollins. Bratranec se sestřenicí jsou bez práce své životy tak…(více)
(Zvonky šťastia) Režie: Marek Šulík / Jana Bučková, SK, 2012

Zvrácený

Šokující a provokující podobenství o všední lásce, násilí, animální pomstě a smrti, která je počátkem všeho. Mladá a krásná Alex je v opuštěném podchodu…(více)
(Irreversible) Režie: Gaspar Noé, F, 2002

Zvrhlá biologie

Těžko si představit vhodnější valentýnský snímek, než je hororová komedie Zvrhlá biologie. Romantické duše se slastně zavinou do příběhu o dvou osamělých srdcích, které nalezly…(více)
(Bad Biology) Režie: Frank Henenlotter, USA, 2008

Zvuk hluku

Město jako ideální hudební nástroj, s nímž se musí ale umět anarchisticky zacházet. Snímek navazující na „kraťas“ Music for One Apartment and Six Drummers 2001…(více)
(Sound of Noise) Režie: O. Simonsson - J. S. Nilsson, S - F, 2010

Zvuk Istanbulu

Alex Hacke, člen německé avantgardní skupiny Einstürzende Neubauten, je znalcem nejrůznějších hudebních stylů a žánrů a neúnavným hudebním experimentátorem. Metoda sbírání zvuků, kterou nazývá ”nahrávání…(více)
(Crossing the Bridge - The Sound of Istanbul) Režie: Fatih Akin, NĚM - TUR, 2005

Zvuky

Pohádky: Dnes se podíváme na Příběhy cvrčka a štěňátka: Jak štěňátko dostalo chuť na med, Jak sluníčko vrátilo štěňátku vodu i Jak štěňátko chtělo malé…(více)
(Zvuky) Režie: , CZ, 2017

Zvuky a ticho

Slavnostní česká premiéra velkého hudebního putování světem tónů, zvuků a šumu. Tato road movie sleduje výjimečného producenta Manfreda Eichera, vůdčího ducha vydavatelství ECM, na koncertech,…(více)
(Sounds and Silence) Režie: Peter Guyer, Norbert Wiedmer, CH, 2009

Zvuky domova

Co má společného dětský pláč s ozvěnou jódlování v horách nebo hlavový tón tuvinského nomáda s jevištním výkonem sólového zpěváka? Odpověď zní: HLAS. Na pozadí…(více)
(Heimatklänge) Režie: Stefan Schwietert, D - CH, 2007

Zvuky mučení

Tisíce Eritrejců prchají před diktátorským režimem přes egyptský Sinaj do Izraele. Mnoho z nich je však na své cestě zajato beduínskými únosci, kteří požadují od…(více)
(Sound of Torture) Režie: Keren Shayo, IL, 2013

Zvuky od sousedů

Současný život ve středostavovské čtvrti v brazilském Recife se neočekávaně obrátí naruby po příchodu soukromé bezpečnostní společnosti. Její přítomnost přináší do prostředí zvyklého na strach…(více)
(Neighbouring Sounds) Režie: Kleber Mendonça Filho, BR, 2012

Zvuky od sousedů

Celovečerní debut Klebera Mendonçi Filha vzbudil ve filmovém světě nemalý rozruch. Na festivalu v Rotterdamu získal hlavní cenu a stal se stálicí světových filmových festivalů.…(více)
(O Som ao Redor ) Režie: Kleber Mendonça Filho, BR, 2012

Zvuky ticha

Film Sounds of Silence skýtá zasvěcený pohled na zápas teheránské rychle se rozvíjející popové hudební scény s cenzurou a útiskem režimu a odhaluje vskutku podzemní…(více)
(Sot-e sokout) Režie: Amir Hamz, Mark Lazars, Iran-NĚM-VB, 2006

Zvuky ticha

Jako dítě ještě zažil rané období filmu, ve dvacátých letech již hrál na piano v berlínských kinech. Billy Sommerfeld, ve svých 101 letech nejstarší žijící…(více)
(Der Stummfilmpianist) Režie: Ilona Ziok, NĚM, 2003

Žabí lamento

Je podzim roku 1989. Alexander, německý vdovec a historik umění, se v Gdaňsku seznámí s polskou restaurátorkou Aleksandrou. Časem zjistí, že je spojuje mnohem víc…(více)
(Wróżby kumaka) Režie: Robert Gliński, POL - NĚM, 2005

Žabí svět

Pohádky: Dnes se podíváme na dokument Ráno mezi zvířátky. Ze života zvířátek při ranní rozcvičce a snídani v pražské ZOO pro děti komentář mluví K.Höger.…(více)
(Žabí svět) Režie: , CZ, 2017

Žádný člověk není ostrov sám pro sebe

Adam s Omarem jsou mladí kluci vyvrhnutí osudem na břehy italského ostrova Lampedusa. Záchranný kruh jim hodily dvě italské rodiny, které se o ně už…(více)
(No Man is an Island) Režie: Tim De Keersmaecker, B, 2015

Žádost o ruku

Melodramatický příběh o ženě z dobře situované rodiny je inspirován Émilem Zolou. Především ale přináší ve své době eroticky provokativní ztvárnění tělesné i citové touhy,…(více)
(La petición) Režie: Pilar Miró, E, 1976

Žaludek

Vstup zdarma. Chudý Raimundo Nonato se přestěhoval do velkého města v naději, že najde lepší život. Nechá se zaměstnat jako pomocník v baru a záhy zjistí,…(více)
(Estômago) Režie: Marcos Jorge, BR - I, 2008

Žárlivost

Louis opouští Mathildu, se kterou má dítě, a odchází za Claudií. Louis i Claudia hrají v divadle. Jednomu se daří jít z role do role,…(více)
(La Jalousie) Režie: Philippe Garrel, F, 2013

Železná lady

Neobyčejná a všestranná žena Margaret Thatcherová dokázala, že vysoká politika není jen výsadou mužů, a jako první žena se stala britskou premiérkou. Svým nekompromisním přístupem…(více)
(The Iron Lady) Režie: Phyllida Lloyd, GB, 2011

Železná srdce

Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy Brad Pitt, velení tanku Sherman…(více)
(Fury) Režie: David Ayer, USA, 2014

Železné duše

Najíst se znamená přežít. Tuto zdánlivě triviální pravdu mají dělníci v bangladéšském přístavu Chittagong každodenně na mysli. Do vrakoviště lodí je z ostatních částí Bangladéše,…(více)
(Iron Crows) Režie: Bong-Nam Park, ROK, 2009

Železný trojúhelník

Unikátní filmový projekt přichází s koncepcí štafety, kde si film po cca půl hodině stopáže předávají tři režiséři a jejich tvůrčí týmy. Těmi jsou velikáni…(více)
(Tie saam gok) Režie: Johnnie To, Ringo Lam, Tsui Hark, Hongkong - Čína , 2007

Želvy mohou létat

V utečeneckém táboře na tureckoirácké hranici, kam se stáhli Kurdové z okolních vesnic, to vře. Všichni čekají, kdy se tu konečně objeví Američané. Ve vyprahlé…(více)
(Lakposhtha hâm parvaz mikonand) Režie: Bahman Ghobadi, IRN - IRQ - FR, 2004

Žena

Již první snímek režiséra Luckyho McKeeho May 2002 publikum výrazně polarizoval a stejný osud potkal všechny jeho další snímky. Tvůrce mnohými uznávaný jako jeden z…(více)
(The Woman) Režie: Lucky McKee, USA, 2011

Promítáme: Úterý 10. 4. 2018 18:00

Žena

Joe Castleman Jonathan Pryce se dočká největšího ocenění, kterého se může spisovateli dostat – Nobelovy ceny za literaturu. Společně se svou ženou Joan Glen Close…(více)
(The Wife) Režie: Björn Runge, S-USA, 2017

Promítáme: Úterý 10. 4. 2018 18:00

Žena bez piána

Rosa je typickou ženou v domácnosti, která si najednou po letech strávených v šedé každodennosti začne uvědomovat, že takhle si život vlastně nepředstavovala. Jednoduchý impuls…(více)
(La mujer sin piano) Režie: Javier Rebollo, E - F, 2009

Žena v kleci

Po tragické přestřelce, při níž jeden z jeho kolegů přišel o život a další ochrnul, je komisař Carl Mørck přeložen do sklepní kanceláře nově zřízeného…(více)
(Kvinden i buret) Režie: Mikkel Nørgaard, DK, 2013

Žena, růže, píseň, kost...+ AmsterTrip

Žena, růže, píseň, kost... Ženy se umí navzájem milovat, konkurovat si, podrazit se, ale i neskutečně podržet a podpořit. Právě…(více)
(Žena, růže, píseň, kost...+ AmsterTrip ) Režie: , , 0000

Ženich pro Jasmínu

Tato španělskomarocká koprodukce je na jedné straně polodokumentárním příběhem o situaci arabských uprchlíků ve Španělsku, zároveň můžeme ale snímek vnímat jako portrét různých druhů manželství. Dobrovolná sociální pracovnice Lola zbožňuje…(více)
(Un novio para Yasmina) Režie: Irene Cardona, E, 2008

Ženský chór

Propracovaný filmový záznam divadelní inscenace „Ženský chór: Magnificat“ polské režisérky Marty Górnické na plátno převádí divadelní scénu, ze které na diváka šeptá, recituje, zpívá, tančí…(více)
(Chór kobiet: Magnificat) Režie: Marta Górnicka, PL, 0000

Ženy bez mužů

Írán 1953. Narůstající levicové tendence v zemi jsou násilně potlačovány s podporou západních mocností, snažících se udržet dosavadní kontrolu nad íránskou ropou. Politická krize však…(více)
(Zanan bedoone mardan) Režie: Shirin Neshat, D-F-A, 2009

Ženy od vedle - veřejná premiéra + debata

Čtyři ženy, čtyři životní osudy, které ovlivnila válka. Film zachycuje výpovědi migrantek, které v 90. letech utekly z válkou rozvrácené Jugoslávie do České republiky.…(více)
(Ženy od vedle) Režie: Theodora Remundová, CZ, 2016

Ženy pro měny

O svých cestách k ideální postavě diety, plastiky i o životě s dokonalostí modelka, studentka posedlá pěstěním krásy otevřeně hovoří několik žen. Kdo uměle vytvořil…(více)
(Ženy pro měny) Režie: Erika Hníková, CZ, 2003

Ženy proti Ricky Bahlovi

Ricky je svůdný, vynalézavý podvodník, který velice promyšleně okrádá mladé ženy. Tři z nich si to ale nenechají líbit a jako návnadu si najmou krásnou…(více)
(Ladies vs. Ricky Bahl) Režie: Maneesh Sharma, IND, 2011

Ženy SHR

Dokumentární portrét dvou žen, které hrají svou osobní partii na šachovnici osudu Horního Jiřetína, ohroženého těžbou hnědého uhlí. Obří díra v zemi táhnoucí se od…(více)
(Ženy SHR) Režie: Martin Dušek, Ondřej Provazník, CZ, 2010

Ženy v pokušení

Čtyřicátnici Helenu podvedl manžel s mladší ženou – v nesnázích se jí rozhodne pomoci její matka Vilma, bývalá herečka, jež na všechny situace aplikuje svéráznou…(více)
(Ženy v pokušení) Režie: Jiří Vejdělek , CZ, 2010

Ženy venezuelského chaosu

Příběhy pěti žen z Venezuely se velmi liší, přesto mají jedno společné. Jsou důkazem toho, že jejich země se zmítá ve vážné sociální, ekonomické i…(více)
(Women of the Venezuelan Chaos) Režie: Margarita Cadenas, F-YV, 2017

Ženy za kamerou

Tento globální dokument podle stejnojmenné knihy Alexis Krasilovské zkoumá doposud nepoznané životy kameramanek z celého světa. Během posledních šesti let sledoval filmový štáb životy více…(více)
(Women Behind the Camera) Režie: Alexis Krasilovsky, USA, 2007

Ženy ze Zartalé

Chudá afghánská vesnice, hladovějící nemocní lidé, zajímavé charaktery pestré jako barvy jejich rouch Všechny obyvatele zde pojí stejné životní podmínky, ve kterých je smrt…(více)
(Le voyage des femmes de Zartalé) Režie: Claude Mourieras, FRA, 2005

Ženy, muži, společnost a my v 21. století

Více než hodina promítání sociálních spotů z vyrobených v ČR a pár ukázek ze zahraničí. Program na plátně: gender, diskriminace, zaměstnávání žen, GLBT a zajímavé spoty ze zahraničí. Program…(více)
(Ženy, muži, společnost a my v 21. století) Režie: various, , 0000

Žert

Ludvík Jahn, ústřední postava jednoho z nejtemnějších existenciálních filmů československé nové vlny, se ve finále ocitá v nejzazším bodě své vnitřní krize. Nevyšla mu pomsta…(více)
(Žert) Režie: Jaromil Jireš, CZ, 1968

Žerty s čerty

Pohádky: Dnes se podíváme mimo jiné na loutkovou pohádku o ševci, jenž se upsal čertu, aby mohl žít v přepychu.…(více)
(Žerty s čerty) Režie: , CZ, 2016

Žerty s čerty v Oku

15:00 film:
více)
(Žerty s čerty) Režie: Bio Oko, ČR, 2009

Žhavý popel do papíru nezabalíš

Film Rithyho Panha se věnuje osudům kambodžských prostitutek, žijících a pracujících v Phnompenhu, kam je často přivedla bída nebo chybná životní rozhodnutí. Většina z nich…(více)
(Le Papier ne peut pas envelopper la braise) Režie: Rithy Panh, FRA, 2006

Žij a pamatuj

Andrej se vrací do své rodné vesnice rok před koncem války. Nevrací se však jako hrdina, ale jako dezertér, který se nevrátil do svého armádního…(více)
(Живи и помни ) Režie: Alexandr Proškin, RUS, 2008

Žiješ jenom jednou

Blok krátkých filmů: více)
(You Only Live Once) Režie: various, , 0000

Žijící Buddha – 17. Gjalwa Karmapa

Film "Žijící Buddha" Clemense Kubyho je opravdový životní příběh znovuzrození jednoho z největších a nejuznávanějších duchovních učitelů Tibetu Gjalwa Karmapy. Karmapové jsou tradičně nejvyšší…(více)
(Living Buddha – 17. Gyalwa Karmapa) Režie: Clemens Kuby, D, 1994

Žirafa v nesnázích

Jednoho dne Žirafa zjistila, že jí místní samovládce odpojil vodu. Jakmile se postavila proti jeho nespravedlivému činu, byla vyhoštěna ze své domoviny. Přijetí v nové…(více)
(Une girafe sous la pluie) Režie: Pascale Hecquet, BEL - FRA, 2007

Žít a jiné příběhy

Ústředním tématem příběhu je otázka „normality“ v současné společnosti. Hlavní hrdina Pepe je propuštěn z psychiatrické léčebny, kde si zároveň odpykával trest za krádež. Nyní…(více)
(Vivir y otras ficciones) Režie: Jo Sol, E, 2016

Žít se dá i jinak

Kosmopolis Česká republika 2006 česky, 30 minut, DVD Scénář: Judith Thompson Režie: Léa Pool Hrají: Piper Perabo, Jessica Paré, Mischa Barton, Graham Green, Mimi Kuzyk aj. Průvodce světem pozoruhodných kultur a…(více)
() Režie: , , 2000

Živá hmota

Živou hmotu filmů, které budou promítány, lze definovat otevřeností, vulgaritou, citlivostí, agresivitou, banalitou, stylizací. Těmito prostředky zvýrazňují autorky nevyřčená tabu a sny a poukazují na…(více)
() Režie: _, various, 2006

Živě: Nedělej nic

Standup comedy opravdu není to, co je v českých zemích praktikováno pod hlavičkou „na stojáka“. Kolébkou žánru, v němž proti sobě stojí performer a žádné…(více)
(Do Nothing Live) Režie: Michael Matheson, GB, 2010

Život

15
více)
(Life) Režie: Daniel Espinosa, USA, 2017

Život 90 | Sbor seniorek

Sbor s dlouholetou tradicí, který má za cíl zapojit seniory do aktivního kulturního a společenského života. Sbor má za sebou mnoho úspěšných vystoupení a to…(více)
(Život 90 | Sbor seniorek) Režie: Květa Žáková, ČR, 0000

Život a dluh

Jamajku můžete vidět jako zemi se zelenkavými džunglemi, modravou vodou a překrásnými plážemi. V pozadí luxusních hotelů je ale jiný svět, který bojuje s bídou ,…(více)
(Life and Debt) Režie: Stephanie Black, USA, 2001

Život a film – Labyrintové životopisy Vojtěcha Jasného

Neoddělitelnost života a filmu charakterizuje osobnost jednoho z nejúspěšnějších českých filmařů šedesátých let Vojtěcha Jasného, režiséra takových snímků, jako jsou Všichni dobří rodáci či Až přijde kocour. Ten dnes…(více)
(Vida y cine – Las laberínticas biografías de Vojtěch Jasný) Režie: Arkaitz Basterra, E - CZ, 2009

Život a smrt v Tanvaldu (režisérská verze)

Tanvald jako symbolické město pro identifikaci celospolečenských nálad. Smrt mladého Roma podněcuje autory k investigaci po reálném průběhu incidentu. Tajemství plíživé národní xenofobie otevírá klíč…(více)
(Život a smrt v Tanvaldu (režisérská verze)) Režie: Vít Klusák, Filip Remunda, CZ, 2013

Život Adèle

V 15 letech Adèle nic nezpochybňuje: dívky zkrátka chodí s kluky. Adèlin život se však obrátí vzhůru nohama, když potká Emmu, mladou ženu s modrými…(více)
(La Vie d'Adèle) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2013

Život agenta

Část filmu poučuje o tom, jak nejlépe prohledat knihovnu a beze stopy listovat knihami, hledat tajemství poznámek nebo skrytých zápisů. Se stejnou obezřetností jako ke…(více)
(Life of an Agent) Režie: Gabor Zsigmond Papp, MAĎ, 2004

Život bez zásad

Po sérii projektů podbízejících se evropským festivalům a čínskému publiku se Johnnie To, jeden z nejvýznačnějších a nejosobitějších současných tvůrců v Hongkongu, vrátil domů. Novinka…(více)
(Dyut meng gam) Režie: Johnnie To, RC, 2011

Život Briana

Natočit zrcadlový příběh Kristova života napadlo členy skupiny Monty Python ještě před dokončením jejich prvního regulérního celovečerního filmu. A tak jen pár měsíců po "znesvěcení"…(více)
(Monty Python's Life of Brian) Režie: Terry Jones, GB, 1979

Život je jen jeden

Hvězdně obsazený bollywoodský road movie o tom, jak jedna zdánlivě obyčejná dovolená může změnit životy třem mužům. Kabir, Imraan a Arjun jsou staří přátelé. Kdysi…(více)
(Zindagi Na Milegi Dobara) Režie: Zoya Akhtar, IND, 2011

Život je krásný

Komedie plná převleků. Oldřich Nový jako zamilovaný spisovatel, svérázný dědeček s niněrou a současně vemlouvavý věštec. Krátký popis: Slavný spisovatel usiluje o přízeň půvabné začínající…(více)
(Život je krásný) Režie: Ladislav Brom, CZ, 1940

Život je posvátný

Desítky let sužují Kolumbii občanská válka, drogové kartely a korupce. Generace Kolumbijců vyrůstaly v atmosféře násilí a berou ji jako běžnou součást života. Politici mluví…(více)
(Life Is Sacred) Režie: Andreas Dalsgaard, DK, 2014

Život je román

V roce 1919 hledá hrabě Forbek na svém zámku společně se svými přáteli pocit trvalého stěstí, jehož mají zúčastnění dosáhnout úplným odloučením, vytěsněním minulosti a…(více)
(La Vie est un roman) Režie: Alain Resnais, F, 1983

Život je zázrak

Luka staví železnici, oslavuje život, nevšímá si blížící se války. Ta mu odnáší syna do zajetí a přináší jako rukojmí muslimku Sabahu. Než dojde k…(více)
(Zivot je cudo) Režie: Emir Kusturica, F -JUG, 2004

Život kočky

Zdánlivě neškodný kocour holčičky Zoé v noci potají navštěvuje svého přítele, který se realizuje v oboru krádeží a loupeží takřka všeho druhu. Společně pak podnikají…(více)
(Une vie de chat) Režie: Alain Gagnol, Jean-Loup Felicioli, F-NL, 2010

Život na prodej

Samotná dryáčnická a groteskní hudba Martyna Jacquese z Tiger Lillies předznamenává atmosféru snímku Život na prodej. Tři mladí outsideři Moritz, Liocha a Filou bydlí v…(více)
(Luftbusiness) Režie: Dominique de Rivaz, L-CH, 2008

Život na stromě

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se podíváme, jak se stal Horymír plavčíkem, jak si Jája a Pája splnili jarní přání, nebo co…(více)
(Život na stromě) Režie: , CZ, 2015

Život po pádu

Po pádu Husajnova režimu se irácký režisér Kasim Abid po třiceti letech strávených v exilu vrací zpátky do Bagdádu. Obrovské změny, jimiž prochází jeho země,…(více)
(Life After The Fall) Režie: Kasim Abid , UK - IRQ, 2008

Život pod nulou

Debata k filmu Nebe a led s českými polárníky. Se vstupenkou na večerní diáky je projekce filmu Nebe a led od 18.00 za 90 Kč.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8106/Nebealed…(více)
(Život pod nulou) Režie: Pavel Kapler, CZ, 2016

Život pod vodou

Seznamte se se Stevem Zissouem: legendárním podmořským badatelem, notorickým chvástalem a mužem, proslaveným po celém světě díky svým dokumentárním pořadům o bujném životě v modrých…(více)
(The Life Aquatic with Steve Zissou) Režie: Wes Anderson, USA, 2004

Život před sebou

Po třech nepříliš úspěšných pokusech prosadit se jako režisér přišel herec Fernando Fernán Gómez s komedií Život před sebou, která se stala jedním z nejoriginálnějších…(více)
(La Vida por delante) Režie: Fernando Fernán Gómez, E, 1958

Život s Kašparem

V roce 1989 jedenadvacetiletý iniciátor studentských protestů, dnes čtyřicátník, který má za sebou životní zvraty, výhry i zklamání. Život Jakuba Špalka je usilováním plným zvratů,…(více)
(Život s Kašparem) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2013

Život té druhé

Příběh začíná setkáním Marie a Paula, kteří prožívají lásku na první pohled. Naplánují a učiní si výlet na pláž a vášnivá noc může začít. Ale…(více)
(La vie d'une autre) Režie: Sylvie Testud , F, 2012

Život v jednom dni

Život v jednom dni je unikátní celosvětový experiment. Poprvé v historii vznikl dokumentární film vytvořený ze záběrů lidí z celého světa, kteří je natočili v…(více)
(Life in a Day) Režie: Kevin Macdonald, USA, 2011

Život v metropoli

Film sleduje paralelně příběh několika lidí žijících v metropoli – Bombaji. Rahul je mladý muž plný snů, šéf call centra, potajmu zamilovaný do Nehy –…(více)
(Life in a… Metro) Režie: Anurag Basu, IND, 2007

Život ve fotografiích

Je tvrdohlavá, bojovná a komplikovaná osobnost, ale když chce, tak je i vtipná a okouzlující. Ve svých 96 letech je Miriam Weissenstein jen o čtyři…(více)
(Hatzalmania) Režie: Tamar Tal, IL, 2011

Život ve třídě

Někdy se vyplatí experimentovat, jak dokazuje tento film o škole, která přijme mezi žáky čtyři postižené děti. Všední den ve třídě, školní projekty a samozřejmě…(více)
(Klassenleben) Režie: Hubertus Siegert, NĚM, 2005

Život za život

Sedmnáctiletá oběť autohavárie je ve stavu mozkové smrti a lékaři se snaží přesvědčit zdrcené rodiče o morální hodnotě dárcovství orgánů. V jiném městě matka dvou…(více)
(Réparer les vivants) Režie: Katell Quillévéré, F-B, 2016

Život začíná po stovce

Švédka Dagny má svůj vlastní blog, kam denně přispívá. Píše o všedních věcech, dopisuje si se svými přáteli a sem tam projede seznamky. Večer nezřídka…(více)
(Life Begins at 100) Režie: Asa Blanck, S, 2015

Život, který bych chtěl

Do nákladného kostýmního dramatu z 19. století jsou obsazeni dva herci – Stefano, velká hvězda respektovaná díky vynikajicím kritikám, a začínající, ale zkušená Laura, jejímuž…(více)
(La vita che vorrei) Režie: Giuseppe Piccioni, ITÁ - NĚM, 2004

Životní pouta

Kanada se v oblasti dárcovství orgánů řadí na jednu z nejnižších příček v industrializovaném světě – a každý ztracený orgán znamená také nevyužitou šanci na…(více)
(Vital Bonds) Režie: Niobe Thompson, CDN, 2016

Životy těch druhých

Ti druzí, to jsou ti, co se jim nedá a nesmí věřit, jež je naopak nutné pozorovat a špehovat v zájmu bezpečnosti státu. Náčelník…(více)
(Das Leben der Anderen) Režie: Florian Henckel-Donnersmarck, D, 2006

Živoucí mrtvola

Zapomeňte na Belu Lugosiho i Maxe Schrecka – nejdémoničtější inkarnaci hraběte Drákuly ztvárnil herec s pseudonymem Rehan v zapomenutém skvostu pákistánské kinematografie Živoucí mrtvola. Fenomenální…(více)
(Zinda Laash) Režie: Khwaja Sarfraz , PK, 1967

Živý dabing: Ovečka Shaun ve filmu

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat co farmář nařídí. Jak jen mít jeden jediný…(více)
(Shaun the Sheep Movie) Režie: Mark Burton, Richard Starzack, GB-F, 2015

Živý dabing: Panika v městečku

Deset epizod z legendárního seriálu, v němž nerozlučná trojice potrhlých přátel Kovboj, Indián a Kůň prožívá neuvěřitelná dobrodružství, doprovodí živý interaktivní dabing. Tento program vám přináší fetival Malé…(více)
(Panique au village) Režie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, B, 2000

Živý Matrix - vědecké základy léčitelství

The Living Matrix – The Science of Healing, přichází s novými myšlenkami, které se týkají spleti faktorů, které podmiňují naše zdraví. Hovoříme se skupinou zapálených…(více)
(The Living Matrix) Režie: Greg Becker, Briton Harry Massey, UK, 2009

Živý mrtvý

Po sněhové pláni mezi rozvalinami bývalého koncentračního tábora Osvětim procházejí dva muži. Jedním z nich je český reportér Stanislav Motl, tím druhým je bývalý vězeň…(více)
(Živý mrtvý) Režie: Pavel Dražan, ČR, 0000

Žízeň

Tammy Ballaban by po sobě chtěla něco zanechat, odkaz, kvůli kterému by si ji lidé pamatovali. Přestane tedy jíst. Nekonvenční a výtečně zpracovaný snímek mapující…(více)
(Thirst) Režie: Jessica Joy Wise, Canada, 2001

Žízeň

Žízeň je psychologické drama toho typu, který Bergmana později tak proslavil. Filmová adaptace Herberta Grevenia je založena na čtyřech povídkách spisovatelky Birgit Tengroth. Bergman v…(více)
(Törst) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1949

Žízeň

Stejně komplexně jako se dříve ve filmech Má je pomsta, Oldboy a Nebohá paní Pomsta chopil tématu odplaty, rozvádí tentokrát režisér Park Chanwook různé aspekty…(více)
(Bakjwi) Režie: Chan-wook, ROK, 2009

Žižek!

Režisérka provázela Slavoje Žižka během přednáškového turné. Vedle poslucháren v New Yorku nebo Buenos Aires navštívíme i jeho lublaňský byt. Výstřední slovinský myslitel spojuje psychoanalýzu, marxismus a…(více)
(Žižek!) Režie: Astra Taylor, USA, 2005

Žižek!

Režisérka provázela Slavoje Žižka během přednáškového turné. Vedle poslucháren v New Yorku nebo Buenos Aires navštívíme i jeho lublaňský byt. Výstřední slovinský myslitel spojuje psychoanalýzu,…(více)
() Režie: Astra Taylor, USA, 2005

Žižkov meets jazz

KIAP NOR/CZhttps://www.facebook.com/kiapband/ JAROMÍR HONZÁK QUINTEThttp://www.jaromirhonzak.com Vstupenky se neprodávají přes rezervační systém kina Aero, ale jsou k dispozici fyzicky…(více)
(Žižkov meets jazz) Režie: , CZ, 2016

Žižkov sobě: Martin Bisi & Sound and Chaos

V rámci festivalu Žižkov Sobě můžete v Aeru vidět českou premiéru dokumentu Sound and Chaos představujícího brooklynské nahrávací studio Martina Bisiho BC Studio, kterým…(více)
(Žižkov sobě: Martin Bisi & Sound and Chaos) Režie: Ryan Douglass, Sara Leavitt, USA, 2013

Žižkov sobě: premiéra filmu Děti flamenka

PŘEHRÁT TRAILER FILMUhttp://vimeo.com/43179305# Pokud znáte španělské flamenko především jako vášnivý tanec, tento hudební dokument vám ho přiblíží z jiného,…(více)
(Děti flamenka) Režie: Kateřina Hager, CZ, 2013

Žižkovský masopust

V rámci tradičního Žižkovského masopustu se v Aeru v neděli 2.3. odehraje od 17.00 koncert skupiny United Gipsy Crewhttps://www.facebook.com/pages/UGCunitedgipsycrew/229363890514818 a od 18.00 bude následovat projekce…(více)
(Žižkovský masopust) Režie: , , 2013

Žluté moře

Taxikář žijící v korejské provincii v Číně vyšle manželku do Koreje kvůli přivýdělku a od té doby o ní nemá žádné zprávy. Sužován žárlivostí přijme…(více)
(Hwanghae) Režie: Na Hong-jin, ROK, 2010

Žlutý Baron & Selský rozum

Dokumentární film Zuzany Piussi & Víta Janečka Selský rozum o souvislostech podnikání Andreje Babiše v zemědělství. Reportážní kniha Zuzany Vlasaté & Jakuba Patočky Žlutý baron o…(více)
(Žlutý Baron & Selský rozum) Režie: Zuzana Piussi, Vít Janeček, CZ, 2017

Žlutý dům

Žlutý dům je etnografická mikro studie zkoumající demografické proměny bývalých Sudet ve 20. století. Vypráví příběh domu ve Žluticích, na jehož fasádě se objevila židovská…(více)
(Žlutý dům) Režie: P.Bouška, Š.Kadlecová, L.Lupták, CZ, 2013

Žofka ředitelkou ZOO

Jak Žofka potrestala dva surovce, odmítla nabídku k sňatku, přinutila Pštrosovi vytáhnout hlavu z písku, poslala Irču zachránit Zbyněčka Tapíra, vyléčila pana Fenka, vychovala lvíčata…(více)
(Žofka ředitelkou ZOO) Režie: , CZ, 0000

Žoldáci z kolonie / Nosič / Druhá třída

V roce 1940 vstupuje Francie do války s Německem a vyhlašuje mobilizaci nejen na svém území, ale také v koloniích. Senegalec Aby narukuje na frontu,…(více)
(L´ami y´a bon / Solo un Cargador / Deuxiéme Classe) Režie: Rachild Bouchareb / Juan Alejandro Ramírez / Gérard Désiré Nguele, FR / Peru / Kamerun, 2004

Žonglérské dílny

Žonglérské dílny pod vedením profesionálního žongléra ze skupiny Firelovers.czwww.firelovers.com. Budete se moci naučit základní ovládání žonglérských pomůcek, jako jsou poi, tyče, diabola, flowersticky atd. Vyzkoušet budete…(více)
(Žonglérské dílny) Režie: , , 0000

Žralok v hlavě

Už jste ho potkali: bydlí v přízemním bytě, celý den sedí v okně nebo postává na chodníku před ním. Trenky, tílko, cigareta v ruce. Oslovuje…(více)
(Žralok v hlavě) Režie: Mária Procházková, ČR, 2004

 

English

Mojekino.cz