Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


V Barkingu jsou všichni bílí

Obyvatelé londýnského předměstí Barking se obtížně smiřují s desetitisícovým přílivem přistěhovalců z celého světa. Starousedlíci Susan a Jeff ani nezdraví své nigerijské sousedy, protože „nejsou…(více)
(All White in Barking) Režie: Marc Isaacs, VB, 2007

V Bruggách

Po jedné fušce v Londýně jsou nájemní zabijáčci Ray Colin Farrell a Ken Brendan Gleeson pověřeni svým drsným šéfem Harrym Ralph Fiennes, aby se schovali v Bruggy.…(více)
(In Bruges) Režie: Martin McDonagh, GB - BE, 2008

V cizí kůži

Třicetiletá íránská překladatelka Fariba chce ve Frankfurtu získat politický azyl. Protože německá strana zřejmě nebude její žádost akceptovat, Fariba začne v provizorní ubytovně pro uprchlíky…(více)
(Fremde Haut) Režie: Angelina Maccarone, NĚM - RAK, 2005

V čertích službách

V čertích službách, 17 minut Ondra a Sněžný drak, 7 minut Nepovedený panáček, 17 minut …(více)
(V čertích službách) Režie: různí autoři, CZ, 0000

V dámské společnosti

Blok krátkých filmů: Dámy, jejichž životní zkušenosti jim poskytují okouzlující nadhled…(více)
(Ladies’ Company) Režie: various, , 2015

V epicentru

Po ničivé vlně tsunami zůstala stát v indonéském Lampuuku jen bílá mešita. Z ostatních domů zbyly rozštípané kusy dřeva, pod kterými jsou ještě dnes pohřbena…(více)
(At the Epicentre) Režie: Ruhi Hamid, VB, 2005

V hlavě

Období dospívání může být velice komplikované, a Riley, která je vytržena ze svého starého života na americkém Středozápadu poté, co se její otec musí kvůli…(více)
(Inside Out) Režie: Pete Docter, Ronaldo Del Carmen , USA, 2015

V hlavní roli

Svěží taneční komedie, která reaguje na popularitu seriálů jako Glee, a odkazuje na taneční filmové „klasiky“ Hříšný tanec a australský Tanec v srdci. Toni a…(více)
(Leading Ladies) Režie: D. Beahm - E. R. Beahm, USA, 2010

V hlavní roli Gustav Husák

Vzpomínkami pamětníků různě nahlížený a archivními materiály i přípravou divadelní inscenace dokreslovaný portrét levicového intelektuála, který na Slovensku silou prosazoval politiku komunistické strany a vzápětí…(více)
(V hlavní roli Gustav Husák ) Režie: Robert Sedláček, ČR, 2008

V hlavní roli já

Mark je neúspěšný herec, klarinetista a životní ztroskotanec. Nemá z čeho zaplatit nájem, přítelkyně ho opustila a na psa právě spadla uvolněná polička. Mrtvý pes má však být…(více)
(A Film with Me in It) Režie: Ian Fitzgibbon, IRL, 2008

V hlavní roli Los Angeles

Co spojuje noirové filmy, jako je Blade Runner, Čínská čtvrť a Pojistka smrti, grotesky Macka Senneta a Laurela a Hardyho nebo katastrofické vize Den nezávislosti…(více)
(Los Angeles Play Itself) Režie: Thom Andersen, USA, 2003

V hlubinách

Na začátku 80. let se v Norsku rozmohl doslova ropný boom. Nová naleziště ropy a plynu skýtala netušené možnosti a bohatství, které se odpovědné úřady…(více)
(Pionér) Režie: Erik Skjoldbjærg, N-FIN-S-F-D, 2013

V hodině mezi psem a vlkem

Blok krátkých filmů: Co se mezi muži odehrává pod…(více)
(In the Darkest Hour) Režie: various, , 2015

V chapadlech

Alex se narodil jako intersexuál, tedy jako člověk na rozcestí mezi dvěma pohlavími. V průběhu dvou let byl chirurgickými zákroky přeměněn na dívku. Když dospěl…(více)
(Tintenfischalarm) Režie: Elisabeth Scharang, RAK, 2005

V jako Vendeta

Futuristický snímek V jako Vendeta je zasazen do totalitní Británie a vypráví příběh jemné mladé dívky Evey, která je maskovaným mužem jménem V zachráněna ze…(více)
(V for Vendetta) Režie: James McTeigue, VB-USA-NĚM, 2005

V jámě

Jen těžko můžeme v současnosti mluvit o mexické dokumentární škole. I přesto se v posledních patnácti letech objevilo několik režisérů, kteří stojí za pozornost. Patří…(více)
(En el hoyo) Režie: Juan Carlos Rulfo, MEX, 2006

V jiné zemi

Klasik Hong Sangsoo proslul mechanicky vystavěnými minimalistickými snímky, v nichž se zaměřuje na milostná trápení a vztahové konflikty civilních postav. Obzvláště jeho poslední snímky spojuje…(více)
(Da-reun na-ra-e-suh) Režie: Sang-soo Hong, ROK, 2012

V jiném stavu

Je pátek. Téměř jako každý jiný všední den. Okolo nás se odehrává mnoho příběhů, ze kterých zachytíme třeba jen nepatrný kousek. …(více)
(V jiném stavu) Režie: Jiří Kunst , CZ, 2016

V kotli

Počátkem roku 2006 vyhrálo ve volbách do palestinského parlamentu militantní hnutí Hamás. Mnoho kandidátů do parlamentu si odpykávalo v době voleb i po nich tresty…(více)
(Bitchonim) Režie: Shimon Dotan, IZR, 2006

V krajinách ticha - Nikolaj a Ludmila

Při natáčení svého nejnovějšího filmu, který se odehrává v krajině sibiřské tajgy, zavál osud dokumentaristu Zdeňka N. Bričkovského k Nikolaji a Ludmile. I když se…(více)
(V krajinách ticha - Nikolaj a Ludmila) Režie: Zdeněk N. Bričkovský, CZ, 2011

V krvi

Mateo se po nějaké době vrací domů. Jeho bratr Tomás žije s Nadiou a Mateo se s nimi sbližuje a přestože s nimi postupně sdílí i velmi soukromé…(více)
(En la sangre) Režie: Jimena Montemayor Loyo, MEX, 2015

V kůži čerta

Jak se asi cítí čert ve svém kožichu? Jaké je mít rohy kopyto a ocas? a jak se asi čertům tancuje a na jaké rytmy…(více)
(V kůži čerta) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

V květnu si dělej, co chceš

Květen roku 1940. Obyvatelé malé vesničky na severu Francie utíkají před německou invazí a stejně jako miliony dalších Francouzů se vydávají na cestu. Exodu se…(více)
(En mai fais ce qu'il te plaît) Režie: Christian Carion, F, 2013

V moci davu

Ve filmu režiséra Rubena Östlunda V moci davu se proplétá pět příběhů o skupinovém chování: zraněný hostitel nechce pokazit večírek, řidič autobusu odmítne řídit rozbité…(více)
(De Ofrivilliga) Režie: Ruben Östlund, S, 2008

V nesprávný čas na nesprávném místě

Červenec roku 2002, Potzlow, vesnice se 450 obyvateli. Zde byl svými třemi kamarády bezcitně umučen a zahrabán sedmnáctiletý Marinus. Jeho přítel Matthias jeho mrtvolu vykopal,…(více)
(Zur falschen Zeit am falschen Ort) Režie: Tamara Milosevic, NĚM, 2005

V nitru Llewyna Davise

V nitru Llewyna Davise je příběh ambiciózního a talentovaného mladého muzikanta, který se snaží získat si trochu uznání, v době obrody folkové hudby, v New…(více)
(Inside Llewyn Davis) Režie: E. Coen - J. Coen , USA - F, 2013

V objetí + Osedlej si duhu

V objetí Film dokumentuje ritualizovaný vztah lidí a místa, kde žijí, a jejich přirozeného okolí. Juxtapozice zpracování příběhu otce a syna…(více)
(Embrace + Rainbow Rider) Režie: Dan Smyer Yu, Päma Taši, RC, 2011

V objetí ryb

Výrazný dokumentární film minulého roku podává pozitivní obraz o postavení hluchoslepých lidí ve Španělsku. Nicméně tuto situaci nepředstavuje jako drama, ale ukazuje každodenní život takových…(více)
(El abrazo de los peces) Režie: Chema Rodríguez, E, 2011

V očích druhých

Coming out prožívá každý jinak. Zatímco pro někoho moment uvědomění přichází až po letech zapírání, kdy vede spokojený rodinný život, pro jiného se city objeví…(více)
(In the Eyes of Others) Režie: various, , 2017

V Oku je myš!

Pojďte s námi stopovat myší cestičky. Chytneme si svojí myšku a podíváme se jí na zoubek. Připadá vám myška jako roztomilý tvor nebo nepříjemný hlodavec?…(více)
(V Oku je myš!) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

V paprscích slunce

Severokorejská dívka Zinmi se připravuje na oslavy výročí nejvyššího vůdce Kim Čongila. Uznávaný ruský dokumentarista dostává povolení sledovat celou její rodinu. Ovšem je mu umožněno…(více)
(V lučach solnca) Režie: Vitalij Manskij, CZ-RUS-LV-D-ROK, 2015

V Paříži

Paul, kterého právě opustila přítelkyně Anna, se nastěhuje zpět k otci do Paříže a zabydlí se v pokoji svého mladšího bratra, který odmítá opustit. Pomalu…(více)
(Dans Paris) Režie: Christophe Honoré, FRA, 2006

V pasti

Ukrajina patří mezi evropské země nejvíce postižené onemocněním AIDS. Oficiální statistiky uvádějí, že v zemi žije šestadvacet tisíc HIV pozitivních lidí. Ve skutečnosti je nakaženo…(více)
(Am Rande. Sechs Kapitel über AIDS in der Ukraine) Režie: Karsten Hein, NĚM, 2006

V pátek večer

Hlavní hrdinka filmu natočeného podle populární novely Emmanuele Bernheim se chystá přestěhovat ke svému příteli – ještě předtím se nicméně vydá na večeři s přáteli.…(více)
(Vendredi soir) Režie: Claire Denis, F, 2002

V podivné zemi

Precizně vystavěný dokument známé španělské režisérky je zajímavou analýzou odchodu Španělů za prací do Anglie. Od začátku ekonomické krize odešlo z její vlasti za prací…(více)
(En tierra extraña) Režie: Icíar Bollaín, E, 2014

V pohybu

Velké i malé příběhy odvyprávěné takřka beze slov. Náročné choreografie pro početné taneční soubory za doprovodu orchestrální hudby, i komorní miniatury s minimalistickým hudebním…(více)
(In Motion) Režie: various, , 0000

V poločase

Režisérka Aysun Bademsoyová se po deseti letech vrací k pěti hrdinkám svých dvou dokumentů o tureckém dívčím fotbalovém týmu z Berlína. Mladé ženy, které kdysi…(více)
(Ich gehe jetzt rein...) Režie: Aysun Bademsoy, D, 2008

V roce hip hopu

Film V roce hip hopu dává nahlédnout do hiphopové a rapové scény ve Slovinsku od jejích začátků dodnes. Boris Petkovič precizně mapuje evoluci žánru, který…(více)
(V letu hip hopa) Režie: Boris Petkovic, SLO, 2010

V rodinném kruhu

Blok krátkých filmů: Každá rodina je šťastná či nešťastná svým unikátním způsobem. Hrdinové a hrdinky si…(více)
(Family Circles) Režie: various, , 2015

V rytmu Aleny Kupčíkové

Portrét svérázné umělkyně, jež se zabývá provokativním zobrazováním intimních částí lidského těla i tvorbou originálních animovaných slabikářů a her pro dyslektické děti. Alena Kupčíková 1976…(více)
(V rytmu Aleny Kupčíkové) Režie: Jaroslav Černý, ČR, 2010

V říši zla

Investigativní dokument z tematického pořadu BBC Tento svět This World nás zavede do hrůzně absurdní reality života v Severní Koreji. Na jedné straně v centru…(více)
(This World: Access To Evil) Režie: Ewa Ewart, GB, 2004

V sedmém nebi

Mathilda na tom není moc dobře. Opakovaně krade hračky v obchodech. Občas omdlí. Do práce už nechodí vůbec. Její manžel Nico nic nevidí, nebo vidět…(více)
(Le Septième Ciel) Režie: Benoît Jacquot, F, 1997

V sedmnácti

V nejsvěžejším snímku své kariéry zachycuje sedmdesátiletý francouzský klasik André Téchiné dvojici sedmnáctiletých kluků z francouzského maloměsta, jejichž vztah začíná nenávistnými výpady a školní šikanou,…(více)
(Quand on a 17 ans) Režie: André Téchiné, F, 2016

V sobotu večer, v neděli ráno

Arthur Seaton, hrdina filmové adaptace stejnojmenného románu Alana Sillitoea, je jedním z mladých rozhněvaných mužů poválečné Británie. Přes týden tvrdě dře v továrně za nicotný…(více)
(Saturday Night and Sunday Morning) Režie: Karel Reisz, GB, 1960

V srdci Evropy

Střihový dokument po desetiletích probírá historii republiky, pozornost věnuje zejména otázkám kolem mnichovského diktátu a hlavním fázím II. světové války, ale i léta 19451968.…(více)
(V srdci Evropy) Režie: Drahoslav Holub, CZ, 1968

V srdci s tebou!

Film zkoumá protikladné hodnoty uvnitř indické a západní gay komunity. Dva Angličani cestující po Indii potkávají Murthyho a Anna starší pár gayů – a příběh…(více)
(Yours Emotionally!) Režie: Sridhar Rangayan, IND - VB, 2006

V Sylviině městě

Zatím poslední celovečerní film enfant terrible španělského filmu, režiséra José Luis Guerina, vyžaduje notnou dávku divácké zkušenosti. Příběh mladého malíře ve Štrasburku je třeba nejen…(více)
(En la ciudad de Sylvia) Režie: José Luis Guerin, ESP, 2007

V temnotách webu

Tajemstvím a legendami opředená část internetu, jež je skrytá pod povrchem. Temný web. Co o něm doopravdy víme? Platforma, kde se odehrávají obchody se zbraněmi,…(více)
(Down the Deep, Dark Web) Režie: Tzachi Schiff, Duki Dror, IL-F, 2016

V temnotě

Hrdinou snímku je zloděj a podvodníček a zároveň milující otec i katolík Leopold Socha, Polák ze Lvova, který za 2. světové války ukryl v podzemní…(více)
(W ciemności) Režie: Agnieszka Holland, PL-D-F-CDN, 2011

V tichu

V polovině 30. let byla v Mnichově vydána publikace Judentum und Musik s připojeným soupisem ABC židovských a neárijských hudebníků. Muzikanti a interpreti, jejichž jména…(více)
(V tichu) Režie: Zdeněk Jiráský, SK-CZ, 2014

V údolí Elah

Syn bývalého člena vojenské policie Hanka Deerfielda Tommy Lee Jones po návratu z irácké mise záhadně zmizí. Otec se nechce spolehnout na příliš liknavou policii a vypraví se…(více)
(In the Valley of Elah) Režie: Paul Haggis, USA, 2007

V zahradě

Dokument zachycující pacienty v psychiatrické léčebně v Horních Beřkovicích u Mělníka. …(více)
(V zahradě) Režie: Ivan Vojnár, CZ, 1995

V zajetí démonů

Hrůzostrašný případ z domu v Amityville nebyl první – ještě dříve došlo k záhadným děsivým událostem v Harrisville. Film „V zajetí démonů", natočený podle skutečných…(více)
(The Conjuring) Režie: James Wan, USA, 2013

V zajetí rychlosti

Penzista Burt Munro miluje svoji motorku… Vždyť si ji taky postavil každou součástku upravil, aby dosáhla maximálního výkonu a rychlosti. Pro ostatní obyvatele zapadlého…(více)
(The World’s Fastest Indian) Režie: Roger Donaldson, USA, 2005

V zápalu boje

Garry Kasparov proslul jako mistr světa v šachu svým vynalézavým stylem plným rafinovaných kombinací. Jako opoziční demokratický politik aliance Jiné Rusko se chová stejně. Proto…(více)
(In het heilige vuur van revolutie) Režie: Masha Novikova , NL, 2008

V zemi obrů

Jak to vypadá v zemi obrů? Jak vidí obr náš svět, jak my vidíme obra? Co je velké a co malé? Čím se obři živí,…(více)
(V zemi obrů) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

V zimě to bude rok

Uznávaná německá filmařka Caroline Linková prokázala už ve svém oscarovém snímku Nikde v Africe nebývalý cit pro vnitřní dramata svých hrdinů a psychologická přediva příběhů.…(více)
(Im Winter ein Jahr) Režie: Caroline Link, D, 2008

V žáru královské lásky

Kolo druhé: Láska groteskní. "Jedinej film, kterej využil porevoluční dobu, aby tak vzniknul absolutně bezprecedentní úlet..." prohlásil o bizarním tripu zlobivého dítěte českého filmu Jana…(více)
(V žáru královské lásky) Režie: Jan Němec, ČSFR, 1990

Vábení sirén

Bizarní svět varšavských nočních klubů osmdesátých let, ve kterém se ocitnou dvě ztracené mořské panny. Hororomuzikál s mytologickým přesahem – odkazuje na symbol města a…(více)
(Córki dancingu) Režie: Agnieszka Smoczynska, PL, 2015

Václav

Václav je čtyřicetiletý vesnický outsider, který stále žije se svou maminkou. Celou vesnicí je vnímaný jako vesnický šašek a dost často i nezvladatelný kluk. Mateřský…(více)
(Václav) Režie: JIří Vejdělek, ČR, 2007

Václav Bělohradský: nikdo neposlouchá

Pokus o portrét myšlení jednoho z nejvýznamnějších českých myslitelů naší doby filosofa, sociologa a esejistyVáclava Bělohradského jako příležitost k zamyšlení nad současnou situací člověka v politických, mediálních, univerzitních,…(více)
(Václav Bělohradský: nikdo neposlouchá) Režie: Robert Sedláček, ČR, 2005

Václav Strasser | Obří Bubliny

Bublinová show Václava Strassera. Tento bublinový mág vám předvede, co vše se dá podniknout s bublifukem vyrábí bubliny kouřové, obří, duhové a spoustu dalších…(více)
(Václav Strasser | Giant Bubbles) Režie: Václav Strasser, ČR, 0000

Vadí - nevadí

Celý dlouhý život, než si řeknou „miluji tě“. Osmdesát let, než doopravdy začne milostný vztah. A to všechno kvůli hře vadí – nevadí. Sophie a…(více)
(Jeux d´enfants) Režie: Yann Samuell, FRA, 2003

Vaginator: Dawn of the bitches + Kůže

VAGINATOR: DAWN OF THE BITCHES režie: Robert Vrba / CZ / 2017/ česky / anglické titulky / 50 min Vyhlazovací jednotka V1 pátrá v nedaleké budoucnosti po…(více)
(VAGINATOR: DAWN OF THE BITCHES + SKINS) Režie: , , 0000

Valčík s Bašírem

Autobiografický hrdina Ari se vydává za dávnými známými i dalšími lidmi, kteří mu mohou pomoci vybavit vzpomínky na krutý masakr v palestinských uprchlických táborech Sabra…(více)
(Vals Im Bashir) Režie: Ari Folman, IS - FR - GE, 2008

Valderama

Film Valderama vášnivě a zaujatě líčí útrapy a zápasy samotáře, který bojuje o svá základní práva a poté, co se ubránil smrtelnému střetu, musí prchnout…(více)
(Valderama) Režie: Abbas Amini, IR, 2016

Válečné hry

Celovečerní dokumentární film Válečné hry vypráví o dramatických osudech plukovníka Ryszarda Kuklińského. Člověka, o kterém prý někdejší šéf CIA William Casey prohlásil: „Nikdo jiný na světě…(více)
(Gry wojenne) Režie: Dariusz Jabłoński, PL, 2008

Válečníci lásky

Hlavní soutěž krátkých filmů Barryho nejsladší zakázkahttp://www.mezipatra.cz/22013/film/31lovewarriors/197barrysbespokebakery Stáj pro raněné koněhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/31lovewarriors/207astablefordisabledhorses …(více)
(Válečníci lásky) Režie: various, various, 2012

Válečný fotograf

Film o americkém fotografovi Jamesu Nachtweyovi, o jeho motivaci, strachu a všedním životě válečného reportéra. Švýcarský autor, režisér a producent Christian Frei ho dva roky…(více)
(War photographer) Režie: Christian Frei, ŠVÝ, 2001

Válečný kůň

Působivý příběh mladého chlapce jménem Albert a jeho milovaného koně Joeyho se odehrává na samém počátku první světové války. Joey je Albertovým otcem prodán britské…(více)
(War Horse) Režie: Steven Spielberg, USA, 2011

Válečný kůň | NT Live

Slavná inscenace Národního divadla je divadlení adaptací novely Michaela Morpurga, která se snaží zachytit nezachytitelnou atmosféru první světové války. Příběh velkého přátelství a odvahy je…(více)
(War Horse | NT Live) Režie: Marianne Elliott, Tom Morris, GB, 2013

Valentine Road

V roce 2008 byl v americkém státě Kalifornie svým spolužákem zavražděn patnáctiletý Larry King. K incidentu došlo při vyučování, den po tom, co Larry Brandonovi…(více)
(Valentine Road) Režie: Marta Cunningham, USA, 2012

Valerian a město tisíce planet

Valerián Dane DeHaan a Laureline Cara Delevigne jsou speciální vládní agenti pro správu lidských území a jejich úkolem je udržovat pořádek v celém vesmíru. Valerián…(více)
(Valérian et la Cité des mille planètes) Režie: Luc Besson, F, 2017

Valerie a týden divů

Po adaptaci Kunderova románu "Žert" se Jaromil Jireš uchýlil ke zcela odlišné látce i k rozdílnému způsobu vyjadřování. Ve snivém výtvarně dekorativním vyprávění vylíčil…(více)
(Valerie a týden divů) Režie: Jaromír Jireš, CZ, 1970

Valhalla

VALHALLA, čtvrtý celovečerní film z produkce Sweetgrass Productions, vypráví příběh muže, který se vydává znovu objevit ztracenou svobodu svého mládí. …(více)
(Valhalla) Režie: Nick Waggoner, Ben Sturgulewski, USA-CDN, 2013

Válka

Strhující drama o rebelii dospívání, boji proti systému i hledání místa, kam patřit. Patnáctiletý Matteo prochází těžkou pubertou, je drzý, agresivní a pohybuje se na hraně…(více)
(Chrieg) Režie: Simon Jaquemet, CH, 2014

Válka a hry

Německá režisérka Karin Jurschick analytickým způsobem zkoumá fenomén dronů a dalších válečných robotů, které zásadně proměnily nejen technické aspekty vedení boje, ale i lidské uvažování…(více)
(Krieg & Spiele) Režie: Karin Jurschick, D, 2015

Válka beze stop

Za novými fasádami budov válkou zničeného města Groznyj nebo ve stínu třídy V. V. Putina, na které probíhají pochody oslavující narozeniny ruského i čečenského vůdce,…(více)
(Tchétchénie, une guerre sans traces) Režie: Manon Loizeau, F, 2014

Válka osiv

Francouzský dokumentární snímek se nás ptá: Maji být osiva obchodovatelnou komoditou, nebo spíš životně důležitým přírodním zdrojem jako je voda, kterou pijeme, či vzduch, který…(více)
(The Seed War) Režie: Clément Montfort a Stenka Quillet, F, 2014

Válka osiv + Pomerančový džus, kyselá realita

Válka osiv
více)
(The Seed War + Orange Juice, an Acid Reality) Režie: Clément Montfort a Stenka Quillet, Meriem Lay, F, 2014

Válka podle médií

Než začala americká letadla bombardovat Irák, byla pouhá tři procenta médií v USA jednoznačně proti připravované válce, navzdory mohutným protiválečným demonstracím. Novináři chystající se do…(více)
(Weapons of Mass Deception) Režie: Danny Schechter, USA, 2004

Válka podle Tromy

Francis Ford Coppola má Apokalypsu, Stanley Kubrick má Full Metal Jacket, Oliver Stone má Četu, Steven Spielberg má Zachraňte vojína Ryana – a Lloyd Kaufman…(více)
(Troma’s War) Režie: Lloyd Kaufman, Michael Herz , USA, 1988

Válka policajtů

Paříž, nábřeží zlatníků 36, sídlo pařížské policie. Dva policisty, hlavní hrdiny příběhu, dělí základní postoj k jejich práci. Léo pracuje pro BRI Zásahová a pátrací…(více)
(36 quai des orfevres) Režie: Olivier Marchal, FRA, 2004

Válka světů - příští století

Předloha H. G. Wellse o mimozemské invazi na Zemi posloužila režiséru Piotru Szulkinovi spíše jako prostředek k vykreslení depresivního života v totalitním státe, v němž je…(více)
(Wojna swiatów - nastepne stulecie) Režie: Piotr Szulkin, PL, 1981

Válka termitů

Uprostřed africké savany jihovýchodně od Burkiny Faso jsou ve své několikametrové „věži“ ukrytí neustále zaměstnaní termiti. Náhle je jejich spořádaný život narušen. Tropický déšt jim…(více)
(La Citadelle assiégée) Režie: Philippe Calderon, 2005, 0000

Válka v paměti žen

…(více)
(Válka v paměti žen) Režie: Dagmar Smržová, ČR, 2005

Valkýra | Richard Wagner

I druhá opera Wagnerova cyklu Prsten Nibelungův, Valkýra, v režii Roberta Lepage a pod taktovkou Jamese Levina bude mít hvězdné obsazení. Bryn Terfel ztvární roli…(více)
(Die Walküre) Režie: Robert Lepage, USA, 2011

Vall-I

Děj oscarové animované komedie ze studia Pixar začíná v roce 2700. Na Zemi, kterou opustili všichni lidé, zbyl pouze robot VALLI, který má za úkol…(více)
(Wall-E) Režie: Andrew Stanton, USA, 2008

Valtari film experiment

V hlavních rolích hudba sigur rós a režiséři alma har’el, andrea arnold, floria sigismondi a mnoho dalších. Přidejte se k fanouškům sigur rós z…(více)
(Valtari film experiment) Režie: various, various, 0000

Vanaja

Film, oceněný na Berlinale 2007 jako nejlepší debut, vypráví příběh patnáctileté dívky jménem Vanaja, dcery chudého rybáře, která odejde do služby k místní statkářce v…(více)
(Vanaja) Režie: Rajnesh Domalpalli, IND, 2007

Vánoce nanečisto

15:00 film:
více)
(Vánoce nanečisto) Režie: Bio Oko, ČR, 2009

Vánoce s lesními zvířátky

Pozor, vyjímečně zkráceno pohádky 30 minut a navazující program 30 minut. Snížené vstupné 40/60 Kč. Pohádky: …(více)
(Vánoce s lesními zvéřátky) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Vánoce se zvířátky

Pohádky: Další pásmo vánočně laděných pohádek vám mimo jiné ukáže, jak postavit sněhuláka, jak se zdobí stromeček a nebo…(více)
(Vánoce se zvířátky) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Vánoce v Bosně

Tiskovou konferencí, na níž celebrity hovoří o nášlapných minách, začíná válečná reportáž o vánočním koncertu hvězd domácí populární hudby pro vojáky v Bosně, kterou v…(více)
(Merry Christmas) Režie: Vít Klusák, Filip Remunda, ČR, 2008

Vánoce v kině

Cítíte něco zvláštního v tento vánoční čas? Svět má jinou vůni, jiný tep. V čase vánočním víc než jindy dějí se neobyčejné věci. Pojďte s námi nahlédnout…(více)
(Vánoce v kině) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Vánoční Bio | Hazard naslepo

Máte rádi překvapení? Věříte dramaturgům kina OKO, že vás dokáží příjemně překvapit? Když přijmete naši hru a zkusíte „Oko naslepo“, nebudete do poslední chvíle vědět,…(více)
(Vánoční Bio | Hazard naslepo) Režie: , , 0000

Vánoční cestování

Pohádky: Štědrá náruč sněhových pohádek je tady Sněhuláci, lyže, hory, sníh, Kubula a Kuba Kubikula se strašidelm Barbuchou, bernardýni, rampouchy a…(více)
(Vánoční cestování) Režie: , CZ, 2014

Vánoční dílna se skřítkovskými pomocníky

Pohádky: Dnes se podíváme na Trápení medvídka Brumly, Paraplíčko či Vánoce u zvířátek. Uvidíme i Vánoční sen, Cvrčka a bombardon, Krtka o vánocích a také příběh…(více)
(Vánoční dílna se skřítkovskými pomocníky) Režie: , CZ, 2017

Vánoční hvězda

Pohádky: Dnes se v pohádkách mimo jiné dozvíme, Jak postavit sněhuláka, Jak se chtěl zajíček klouzat, nebo jak to bylo s Ondrou…(více)
(Vánoční hvězda) Režie: Kino Aero, CZ, 2013

Vánoční koledy

Pohádky: Dnes se podíváme na Betlém, Jak šli nadělovat, Medicínu a Krtka chemikem. Také zjistíme, co dělala Uršula a trpaslíci, Kubula a Kuba…(více)
(Vánoční koledy) Režie: , CZ, 2016

Vánoční koncert Priessnitz

VYPRODÁNO
více)
(Vánoční koncert Priessnitz ) Režie: , , 2010

Vánoční příběh

V každé rozvětvené rodině jsou vzájemné vztahy obvykle komplikované, přičemž k Junon a Abelovi přijíždí příbuzní až po několika letech odloučení. Hlavním důvodem setkání je…(více)
(Un conte de Noël ) Režie: Arnaud Desplechin , F, 2008

Vánoční strašidlo

Pohádky: Dnešní pohádky nás naučí, jak postavit sněhuláka, ukáží nám čarovné lyže a představí sněžného draka. Také se podíváme, jak se chtěl…(více)
(Vánoční strašidlo) Režie: , CZ, 2015

Vánoční vůně

Pohádky: Dnes se podíváme na Vánoční stromeček, Sněhuláka, Hvězdu betlémskou, Rézi a Broka na vánočním trhu a Čarovné lyže. Zjistíme, co dělal Ondra a sněžný drak…(více)
(Vánoční vůně) Režie: , CZ, 2016

Vánoční zvyky

Pohádky: Dnes uvidíme vánoční pohádku Veselé Vánoce aneb Karlíkovo zimní dobrodružství, ale i další příběhy, například o Uršule a trpaslících, nebo…(více)
(Vánoční zvyky) Režie: , CZ, 2013

Varda "Zkrátka"

Varda "Zkrátka" premiéra krátkých filmů Agnès Vardové uvádí: Sylva Poláková Kolekce krátkých filmů jedné z nejznámějších světových režisérek Agnès…(více)
(premiéra krátkých filmů Agnès Vardové) Režie: uvádí: Sylva Poláková, Francie, 0000

Varieté

The Burlesque Lounge má dny své slávy za sebou. Tess, tanečnice v důchodu a majitelka tohoto místa, bojuje, aby udržela chátrající divadlo při životě. Vypadá to,…(více)
(Burlesque) Režie: Steve Antin, USA, 2010

Varšavská Praga-Północ

Varšavská pravobřežní čtvrť Praga je sice na dohled od centra metropole, ale přesto se na ni mnoho Varšavanů dodnes dívá s despektem, který byl ještě…(více)
(Varšavská Praga-Północ) Režie: Polský institut, PL, 2013

Vaření v Oku

Zveme vás do nejlepší dětské restaurace, kde se vaří jen ta nejoblíbenější jídla. Že se vám také sbíhají sliny, když vidíte na obrázku nějakou dobrotu?…(více)
(Vaření v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Vaše doklady, prosím

"Budovaní čipového otroctví je postupné a rafinované – skryté, aby lidé nekladli žádný odpor. A to již teď probíhá: Zaváděním čipových karet do všech oblastí…(více)
(Vaše doklady, prosím) Režie: Vesmírní lidé, CZ, 2008

Vaterland - lovecký deník

Potomci šlechtického rodu Czadských, kdysi vypuzeného za hranice dnes už zaniklým totalitním režimem, se po letech vracejí do vlasti. Bratři Richard a Vilém s manželkami…(více)
(Vaterland - lovecký deník) Režie: David Jařab, ČR, 2004

Vatikánská muzea

Neobyčejná cesta za poznáním nejpůsobivější sbírky umění vzniklého v průběhu tisíciletí. Tým 40 filmařů přinesl do útrob Vatikánských…(více)
(The Vatican Museums) Režie: , , 2014

Vážený občan

Spisovateli Danielu Mantovanimu leží svět u nohou. Právě získal Nobelovu cenu za literaturu, ale místo zadostiučinění se dostavila kocovina. Autor, který si vyslouží takové uznání,…(více)
(El ciudadano ilustre) Režie: Gastón Duprat, Mariano Cohn, RA-E, 2016

Vážka

Oceňované bengálské drama o vesnickém chlapci přezdívaném Phoring, který den po dni zápasí s alkoholickým otcem, nepochopením okolí i se svou probouzející se sexualitou. Jeho…(více)
(Phoring) Režie: Indranil Roy Choudhury, IND, 2013

Včelka Mája

Práce, úsilí a med – život včel je v podstatě dost jednotvárný a předem daný... ale ne pro malou včelku Máju, která už od narození…(více)
(Die Biene Maja) Režie: Alexs Stadermann, Simon Pickard, AUS-D, 2014

Včely letěly krásně

Rekonstrukce fotografického Ateliéru Seidel v Českém Krumlově a znovuobjevení unikátní sbírky téměř sto čtyřiceti tisíc historických fotografií se stává nejen podnětem k vyprávění pohnutého životního…(více)
(Včely letěly krásně) Režie: Karel Čtveráček, CZ, 2009

Vdavky, sňatky, svazky

Je jim 25 let a dnes je jejich svatební den. Je jim 35, dali se dohromady před deseti lety a dnes se rozchází. Je jim…(více)
(Mariages!) Režie: Valérie Guignabodet , FRA, 2004

Vdova Montielová

„Když zemřel don José Montiel, všichni, kromě jeho vdovy, se cítili pomstěni muselo však uplynout několik hodin, aby všichni uvěřili, že je doopravdy po…(více)
(La Viuda de Montiel) Režie: Miguel Littin, MEX - CO - YV - CU, 1979

Ve dvoře

Antoine je muzikant. Po čtyřicítce se zničehonic rozhodne skončit s kariérou. Po několika dnech bezcílného bloudění se nechá zaměstnat jako domovník. Ve starém činžáku na…(více)
(Dans la cour) Režie: Pierre Salvadori, F, 2014

Ve dvou

Kronika posledních společných dnů Kirilla a jeho matky. Autor strohého, syrového filmu, oceněného na festivalu v Cannes, pracoval jako asistent režie snímku Pravidelní milenci MFF…(více)
(Vdvojom ) Režie: Nikolay Khomeriki, Francie, Rusko, 2005

Ve jménu boha Rama

Snímek legendárního indického režiséra Ananda Patwardhana sleduje kampaň militantního hnutí Višva Hindú Parišad VHP za zničení mešity ze 16. století ve městě Ajódhja. Přívrženci VHP…(více)
(Ram Ke Naam) Režie: Anand Patwardhan, Indie, 1991

Ve jménu ideálů

Sprejovat nápisy v Izraeli na zeď možná není to samé, jako ukrást madonu v silně věřícím prostředí Kostariky. Stejně tak se okradení manžela a útěk…(více)
(In the Name of Ideals) Režie: various, , 2017

Ve jménu rodiny

Podle zpráv OSN dojde na světě asi k pěti tisícům vraždám ze cti ročně. Převážná část těchto zločinů se odehraje na Blízkém východě a v…(více)
(In the Name of the Family) Režie: Shelley Saywell, CDN, 2010

Ve jménu zla?

Oxfordský profesor Richard Dawkins skrze prosté důkazy vysvětluje, proč je náboženství kořenem všeho zla na Zemi. Zabývá se otázkami existence Boha, který je dle jeho…(více)
(The Root of All Evil?) Režie: Russell Barnes, GB, 2006

Ve sklepě

Zvláštní záliba Rakušanů v prostorech pod jejich domy – fenomén známý především díky případu Fritzl. Dokument Ulricha Seidla však nahlíží na sklepy jako na součást…(více)
(Im Keller) Režie: Ulrich Seidl, A, 2014

Ve sklepě - premiéra

distribuční premiéra Zvláštní záliba Rakušanů v prostorech pod jejich domy – fenomén známý především díky případu Fritzl. Dokument Ulricha Seidla však nahlíží na sklepy jako na…(více)
(Im Keller) Režie: Ulrich Seidl, A, 2014

Ve službách francouzské legie

Stano Gazdík 15 let kariéry elitního vojáka Jak probíhají „přijímačky“ do…(více)
(Ve službách francouzské legie) Režie: , , 2017

Ve spěchu

Ada si žila spokojeným životem, alespoň si to tedy myslela. Vypadalo to, že s přítelem je šťastná, pořídila si dítě, plánovala dokonce svatbu... a pak…(více)
(Au galop) Režie: Louis Do de Lencquesaing, F, 2012

Ve stínu

V bývalém Československu 50. let se odehrává napínavý kriminální příběh, který ve svém důsledku zasáhne do osobních osudů aktérů i jejich blízkých. Kapitán Hakl Ivan…(více)
(Ve stínu) Režie: David Ondříček, CZ-SK-PL-IL, 2012

Ve stínu | Jak se hlídá Praha 7

Dne 15.09.2012 od 13 do 17 hodin proběhne třetí ročník projektu MČ Praha 7 „Jak se hlídá Praha 7“ zaměřený na ukázku připravenosti bezpečnostních a…(více)
(Ve stínu) Režie: David Ondříček, CZ, 2012

Ve stínu proroka

Kdy a jak je možné vydělat překladem a vydáním neprodejné knihy stovky milionů dolarů? Nejspíš pouze v případě knihy jménem Ruhnama, což je absurdní propagandistické…(více)
(Pyhän kirjan varjo) Režie: Arto Halonen, FIN, 2007

Ve stínu války

Přestože válka v Bosně skončila ještě předtím, než se narodili, potýkají se mladí hrdinové filmu s jejími následky každý den. Ante, Ilija, Magdalena a Elvis,…(více)
(Georgia Scott, Sophia Scott) Režie: Georgia Scott, BIH-S, 2014

Ve stínu žen

Pierre a Manon jsou chudí. S minimem prostředků natáčejí dokumentární filmy a žijí z příležitostných zakázek. Pierre potkává mladou stážistku Elisabeth, která se stává jeho…(více)
(L'Ombre des femmes) Režie: Philippe Garre, F-CH, 2015

Ve špatný čas na špatném místě

Jak velkou roli v našem životě může hrát každá jeho minuta, to spolehlivě zjistíme při různých tragédiích, kdy nevinní lidé umírali jen z důvodu, že…(více)
(Wrong Time Wrong Place) Režie: John Appel, NL - B - FIN - D - F, 2012

Ve válečné show

V březnu 2011 vlna arabského jara zasáhne i Sýrii. Rozhlasová moderátorka Ubajda Zajtún se spolu se svými přáteli přidává k pouličním protestům proti režimu Bašára…(více)
(The War Show) Režie: Andreas Dalsgaard, Obaidah Zytoon, DK-FIN-SYR, 0000

Ve všech písních se zpívá o mně

Zdánlivě obyčejná romantická komedie obrací vžité schéma: ústředním tématem příběhu není setkání chlapce a dívky, ale naopak snaha jednoho chlapce opustit svou partnerku. Jenže Ramiro…(více)
(Todas las canciones hablan de mí) Režie: Jonás Trueba, E, 2011

Ve výstavbě

Zdánlivě nudné téma výstavby nových obytných domů v barcelonské čtvrti El Chino se v pojetí José Luise Guerína stává strhujícím dobrodružstvím. Než si to stačíme uvědomit, jsme…(více)
(En construcción) Režie: José Luis Guerín, ESP, 2001

Věc: Počátek

Antarktida je pozoruhodný a překrásný kontinent. Ve filmu Věc: Počátek se na něm ale nachází také odlehlá výzkumná stanice, jejíž osazenstvo, tvořené mezinárodním vědeckým týmem,…(více)
(The Thing) Režie: Matthijs van Heijningen Jr., USA - CDN, 2011

Večer berberského dokumentu

V průběhu večera budou promítnuty dva snímky Messages kabyles Kabylské vzkazy a Les Abranis 20 ans 1973 1993 Abranis…(více)
(Večer berberského dokumentu) Režie: Shamy Chemini, F, 2009

Večer FAMU

Filmový večer, na kterém mladí tvůrci z FAMU představí svojí tvorbu. V průběhu večera budou promítnuty tři filmové portréty: přemýšlející nekropábitel, věčně nešťastný člověk, komunistaidealista.…(více)
(Večer FAMU) Režie: Tomáš Weinreb, Lukáš Kokeš, Jaroslav Kratochvíl, CZ , 2009

Večer iShorts - Filmy z Písku

iShorts sice mělo o prázdninách pauzu, ale tvůrci krátkých filmů rozhodně ne. V polovině září se proto iShorts vrací do Bia Oko s čerstvou porcí…(více)
(iShorts – Films from Pisek) Režie: various, , 2012

Večer iShorts - Dotek Hollywoodu

Pohyblivé obrázky byly sice poprvé veřejnosti představeny v Paříží, ale víte které město můžeme už dlouhou dobu označit jako hlavní město filmu? Město, ve kterém…(více)
(Večer iShorts - dotek Hollywoodu) Režie: various, , 2011

večer iShorts - FAMU vs. FAMO

Večer iShorts – FAMU vs. FAMO II., 4 filmy 2 školy 1 akce Večery iShorts, pravidelné projekce českých a zahraničních krátkých filmů zahajují novou sezónu v BIO…(více)
(večer iShorts - FAMU vs. FAMO) Režie: various, various, 0000

Večer iShorts - KIDZ

Krátké filmy o velkých problémech malých lidí. Hlavním tématem poslední projekce iShorts před velkými prázdninami jsou děti a jejich problémy, se kterými se snaží ze všech…(více)
(iShorts movie night - KIDZ) Režie: various, , 2011

Večer iShorts - krátké filmy 2012 nominované na cenu Oscar - animované

Poprvé v České republice společně na jedné projekci všech pět finalistů na cenu americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší animovaný krátký film včetně…(více)
(Večer iShorts - krátké filmy 2012 nominované na cenu Oscar - animované) Režie: various, various, 2011

Večer iShorts - krátké filmy 2012 nominované na cenu Oscar - hrané

Poprvé v České republice společně na jedné projekci všech pět finalistů na cenu americké Akademie filmových umění a věd za nejlepší hraný krátký film včetně…(více)
(Večer iShorts - krátké filmy 2012 nominované na cenu Oscar - hrané) Režie: various, various, 2011

Večer iShorts - křest DVD CSF Vol.5

Slavnostní křest další edice DVD Czech Short Films Vol. 4, 2013 ve spolupráci s Českým filmovým centrem. V programu uvidíte výběr nejzajímavějších českých krátkých filmů…(více)
(iShorts) Režie: various, , 0000

Večer iShorts - Mezi nebem a zemí

„Existuje pátá dimenze, která začíná tam, kde končí to, co je člověku známo. Je to prostor velký jako vesmír a v čase nekonečný. Je to ten…(více)
(Večer iShorts - Mezi nebem a zemí) Režie: various, various, 0000

Večer iShorts - Oscarové filmy

Pro každého filmaře je ocenění jeho díla Oscarem tou nejvyšší metou, pro studenta filmu je tou metou Studentský Oscar, který se každoročně udílí těm nejlepším…(více)
(Večer iShorts - Oscarové filmy) Režie: various, , 2010

Večer iShorts – FAMU vs. FAMO III., 4 filmy 2 školy 1 akce

Osmého prosince v BIO OKO proběhne souboj dvou českých filmových škol. Dva bakalářské filmy studentů Filmové a televizní fakulty akademie muzických umění v Praze…(více)
(Večer iShorts – FAMU vs. FAMO III., 4 filmy 2 školy 1 akce) Režie: various, CZ, 2010

Večer iShorts – Kraťasy v bazénu

Předtím, než se s vámi iShorts na prázdniny rozloučí, přineseme vám opravdovou letní projekci – tentokrát si s krátkými filmy skočíme do bazénu. Filmaři bez…(více)
(Večer iShorts – Kraťasy v bazénu) Režie: various, , 0000

Večer kejklířů

Albert, majitel cirkusu ve středních letech, opustil svou rodinu pro hrdou a vášnivou krasojezdkyni Anne. Tu však svede mladý neurotický herec Frans. Albert se opije…(více)
(Gycklarnas afton) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1953

Večer krátkých filmů

Večer krátkých filmů představí více než tříhodinové nepřetržité pásmo filmů. Díky pozoruhodnému výběru budou mít filmoví nadšenci, tvůrci a diváci možnost zhlédnout nejširší paletu francouzské…(více)
(Soirée du court-métrage) Režie: various, , 0000

Večer krátkých filmů | 2009

Projekce 23.11.09 v 19:00 za přítomnosti režisérky Caroline Deruas a režiséra Grégoira Colina. Celý jeden festivalový…(více)
(Soirée du court-métrage | 2009) Režie: various, F, 0000

Večer krátkých filmů | 2010

Více než tříhodinové pásmo představí bohatý výběr krátko a středněmetrážních snímků nejnovější produkce let 2009–2010. Večer skýtá jedinečnou příležitost objevit řadu talentovaných tvůrců prostřednictvím krátkých…(více)
(Soirée du court-métrage | 2010) Režie: various, F, 2010

Večer krátkých filmů | 2011

Večer krátkých filmů, to je tříhodinové pásmo krátko a středometrážních snímků. Večer je rozdělen na dva 90minutové bloky, které jsou rozdělené přestávkou. …(více)
(Soirée du court-métrage | 2011) Režie: various, F, 2011

Večer krátkých filmů | 2012

Program: 505g od Jeremy Azencott Zelení psi od Mathias a Colas Rifkiss …(více)
(Soirée du court-métrage) Režie: various, F, 2011

Večer krátkých filmů | 2013

French Kisshttp://www.festivalff.cz/FrenchKiss Než o všechno přijdemehttp://www.festivalff.cz/Avantquedetoutperdre Léčivá moc dopisůhttp://www.festivalff.cz/Lettresdefemmes 37°4 Shttp://www.festivalff.cz/37o4S …(více)
(Soirée du court-métrage) Režie: various, F, 2013

Večer krátkých filmů | 2014

První blok:

více)
(Soirée du court-métrage | 2014) Režie: various, F, 2014

Večer krátkých filmů | 2015

Sfoukni jehttp://www.festivalff.cz/Sessouffles?lang=cs První podzimhttp://www.festivalff.cz/PremierAutomne?lang=cs …(více)
(Soirée du court-métrage) Režie: various, F, 2015

Večer krátkých filmů | 2016

Na plážihttp://www.festivalff.cz/LaPlage Alicehttp://www.festivalff.cz/Alice?lang=cs …(více)
(Soirée du court-métrage | 2016) Režie: various, F, 2016

Večer krátkých filmů | 2017

Večer krátkých filmůhttp://www.festivalff.cz/Soireeducourtmetrage191…(více)
(Soirée du court-métrage | 2017) Režie: various, F, 2017

Večer literární akademie Josefa Škvoreckého

…(více)
() Režie: , , 2000

Večer s Crystal Pite | NDT Live

###Nederlands Dans Theater Live Dnes jeden z nejúspěšnějších souborů současného tance na světě z holandského Haagu, vznikl odtržením skupiny tanečníků z Holandského národního baletu 1959 s…(více)
(An evening with Crystal Pite | NDT Live) Režie: NDT, NL, 2013

Večer s českým dokumentem — Jaké projekty chystají čeští filmaři?

Jedinečné setkání s vybranými tvůrci a jejich vznikajícími snímky završí předpremiéra dokumentu Martina Ryšavého Slepý Gulliver, který bude mít premiéru na MFDF Ji.hlava 2016. Prezentaci…(více)
(Večer s českým dokumentem — Jaké projekty chystají čeští filmaři?) Režie: , CZ, 2016

Večer s českým dokumentem aneb jaké filmy míří příští rok do kin? + Máma z basy

Přijďte se potkat s předními českými dokumentaristy a nakouknout do filmařského zákulisí. Samotní tvůrci osobně představí své vznikající projekty včetně exkluzivních ukázek. Večer završí předpremiéra…(více)
(Večer s českým dokumentem aneb jaké filmy míří příští rok do kin? + Máma z basy) Režie: various, CZ, 2017

Večer s Dalajlamou

Večer s dalajlamou – k připomínce významných výročí / Ozvěny FLIMu V prosinci uplynulo 25 let od udělení Nobelovy ceny míru a letos v únoru je…(více)
(Večer s Dalajlamou) Režie: various, USA, 2007

Večer s Ekmanem, Eyal & Beharem, Leόn & Lightfootem, Ingerem

###Nederlands Dans Theater Live Živý přenos záznamu představení z dubna 2013. Večer, ve kterém se představí NDTII…(více)
(An evening with Ekman, Eyal & Behar, Leόn & Lightfoot, Inger) Režie: NDT, NL, 2013

Večer s Inventurou

Dva dokumentární filmy z roku 2012 z produkce občanského sdružení podporujícího uměleckou tvorbu lidí s mentálním hendikepem. …(více)
(Večer s Inventurou) Režie: various, CZ, 2012

Večer s Kyliánem, Ingerem a Walerskim | NDT Live

###Nederlands Dans Theater Live Dnes jeden z nejúspěšnějších souborů současného tance na světě z holandského Haagu, vznikl odtržením skupiny tanečníků z Holandského národního baletu 1959 s…(více)
(An evening with Kylián, Inger, Walerski | NDT Live) Režie: NDT, NL, 2012

Večer s León & Lightfootem | NDT Live

###Nederlands Dans Theater Live Dnes jeden z nejúspěšnějších souborů současného tance na světě z holandského Haagu, vznikl odtržením skupiny tanečníků z Holandského národního baletu 1959 s…(více)
(An evening with Leόn & Lightfoot | NDT Live) Režie: NDT, NL, 2012

Večer školy Václava Hollara

Večer animovaných filmů studentů 1. ročníku Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara se koná již šestý rok. Letošní ročník má téma „Host“ a…(více)
(Večer školy Václava Hollara) Režie: various, CZ, 0000

Večer školy Václava Hollara | 2011

Večer animovaných filmů studentů 1. ročníku Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara se koná již sedmý rok. Letošní ročník má téma „Štěstí“ a…(více)
(Večer školy Václava Hollara) Režie: various, CZ, 0000

Večer tříkrálový | NT Live

Na skalách ztroskotá loď. Viola se dostane na břeh, ale její bratrdvojče Sebastian je ztracen. Viola, odhodlaná přežít, se vydá prozkoumat novou zemi. Tak začíná…(více)
(Twelfth Night | NT Live) Režie: Simon Godwin, GB, 2017

VEČER UMĚLECKÉ ŠKOLY VÁCLAVA HOLARA

POUZE PRO ZVANÉ…(více)
() Režie: , , 2008

Večer VOŠ Václava Holarra | 2012

V Aeru se koná již osmý večer animovaných filmů prvního ročníku Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara. Tentokrát jsou studentská díla spojena…(více)
(Večer VOŠ Václava Holarra) Režie: various, CZ, 2012

Večer VOŠ Václava Hollara | 2012

V Aeru se koná již osmý večer animovaných filmů prvního ročníku Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara. Tentokrát jsou studentská díla spojena…(více)
(Večer VOŠ Václava Hollara) Režie: various, CZ, 2012

Večer VOŠ Václava Hollara | 2013

Již tradičně proběhne 21. 2. v Aeru devátý ročník přehlídky krátkých animovaných filmů pořádaný Vyšší Odbornou školou a střední uměleckou školou Václava Hollara. V letošním…(více)
(Večer VOŠ Václava Hollara) Režie: various, CZ, 2013

Večerní zvony

Děj závěrečné části Zafranovićovy válečné trilogie se odehrává v letech 1928 – 1948. Hlavní hrdina Tomislav K. je mladý komunistický intelektuál, který se ocitá ve…(více)
(Vecernja zvona) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1986

Večerníček I

Pohádky ovčí babičky / ČB /: O chytrém beránkovi, Beránek a strašidla, Beránek a piráti; Broučci / ČB /: Narození…(více)
() Režie: , , 2000

Večerníček II

Pohádky z mechu a kapradí / B /: Jak Křemílek a Vochomůrka zasadili semínka, Jak Křemílek a Vochomůrka vařili šípkový čaj, …(více)
() Režie: , , 2000

Večerníček III

Rákosníček a jeho rybník / B /: Jak Rákosníček odhalil velkou podvodní loupež, Jak Rákosníček měl strach, že se mu Brčálník vytratí…(více)
() Režie: , , 2000

Večerníček IV

Mach a Šebestová na prázdninách / B /: Jak Mach a Šebestová jeli na prázdniny, Jak Jonatán chytil blechu, Jak Mach…(více)
() Režie: , , 2000

Večerníček na návštěvě v kině

Pohádky, které známe z televize, se přestěhovaly na velké filmové plátno. Uvidíme oblíbené postavičky z Večerníčků například Sněžného muže Huga, nebo Jáju a Páju,…(více)
(Večerníček na návštěvě v kině) Režie: , CZ, 0000

Večerníček na plátně

V dnešním pásmu pohádek uvidíme na velkém plátně výběr z nejoblíbenějších večerníčkových příběhů, například o sněžném muži Hugovi, o hajném Robátkovi, o kosích bratrech a…(více)
(Večerníček na plátně) Režie: , CZ, 0000

Večerníček V

Mach a Šebestová na prázdninách / B /: Jak Mach a Šebestová navštívili cirkus, Jak se stal Jonatán hrdinou dne; Jak to chodí…(více)
() Režie: , , 2000

Večerníček v sukních – Genderové Stereotypy

Proč Šebestovou nejvíc zajímá recept na mamuta a proč se Mach umí ohánět v Kropáčkově krku kladivem? Proč Anče zastane práce za čtyři a její…(více)
() Režie: various, , 2005

Večerníček znovu na plátně

I dnes se podíváme na další oblíbené příběhy Večerníčka, které obvykle vídáme v televizi, ale tentokrát si je užijeme na velkém plátně. Čeká nás opět…(více)
(Večerníček znovu na plátně) Režie: , CZ, 0000

Večery

Filmová adaptace nejuznávanějšího díla spisovatele Gerarda Reveho Avonden, které patří k nejvýznamnějším nizozemským románům vůbec. Frits van Egters, třiadvacetiletý úředník, je typický antihrdina. Žije s…(více)
(De Avonden) Režie: Rudolf van den Berg, NIZ, 1989

Večeře u Noriko

Rodinný portrét ze současného Japonska o generační vzpouře jinak poslušných dcer. Od filmů Nagisy Ošimy stále někde v japonském suterénu dříme silný generační nesoulad, který…(více)
(Noriko no Shokutaku) Režie: Sion Sono, JAP, 2005

Večírek u Kamiho

Po několikadenní dovolené se Negin rozhodla vyrazit si s přítelkyní Farnaz na večírek, který pořádá jejich společný známý Kami. Několik hodin již Negin neví, co…(více)
(Mehmooni e Kami) Režie: Ali Ahmadzadeh, IR, 2013

Věčná láska

Po temném debutu Zvířata 2012 se Marçal Forés vrací s neméně provokativní lovestory učitele jazyků a jeho studenta. Hlavním tématem je věčná láska bez ohledu…(více)
(Amor eterno) Režie: Marçal Forés, E, 2014

Věčně mladá

Kdo z nás by nechtěl přestat stárnout? Ani ne třicetiletá Adaline havaruje se svým autem a stane se zázrak – nejen, že nehodu přežije, ale…(více)
(The Age of Adeline) Režie: Lee Toland Krieger , USA, 2015

Věčné okamžiky

Ve Švédsku počátkem 19. století, v dobách velkých sociálních změn a neklidu, v čase války a chudoby, vyhraje mladá dělnice Marie Larssonsonová v loterii fotoaparát.…(více)
(Maria Larssons eviga ögonblick) Režie: Jan Troell, S - DK - N - FIN - D, 2008

Věčný návrat

Milostný příběh lásky, žárlivosti a pomsty Patrice odjíždí na odlehlý ostrov, kde potkává okouzlující Nathalie a nabídne jí sňatek se strýcem Marcem. Nathalie souhlasí…(více)
(L'Éternel Retour) Režie: Jean Delannoy, F, 1943

Věčný svit neposkvrněné mysli

Příběh o lásce zpracovaný velmi netradičním způsobem. Vztah Joela Jim Carrey a ClementineKate Winslet se rozpadl a jediný způsob jak se vyrovnat s koncem je…(více)
(Eternal Sunshine of the Spotless Mind) Režie: Michel Gondry, USA, 2004

Věda v pozadí dronů

Drony vždy nepotřebují lidskou obsluhu, jsou dokonce schopny pracovat společně ve velké skupině. V některých případech ale bez vzájemného propojení nemohou pracovat vůbec, tak jak…(více)
(The Science Behind) Režie: , , 2015

Vědecko-fantastické pohádky

Kybernetická babička, 28 min. Supermyš, 7 min. Nehoupat, 10 min. …(více)
(Vědecko-fantastické pohádky) Režie: various, CZ, 0000

Vedlejší účinky

Emily a Martin jsou dokonalý a úspěšný mladý pár, a to až do doby, kdy Martin nastoupí na čtyři roky do vězení za zneužívání informací…(více)
(Side Effects) Režie: Steven Soderbergh, USA, 2013

Veer-Zaara

Indický pilot Veer Pratap Singh tráví již dvaadvacátý rok v pákistánském vězení za to, že zachránil život krásné pákistánské dívce Zaaře Hayaat Khan. Veer a…(více)
(Veer-Zaara) Režie: Yash Chopra, IND, 2004

Vejce

Básník Yusuf se vrací na matčin pohřeb do rodného městečka. Ve zchátralém domě ho očekává Ayla, která se starala o jeho matku, a žádá Yusufa,…(více)
(Yumurta) Režie: Semih Kaplanoglu, TR - GR, 2007

Vejdi do prázdna

Po tragické smrti rodičů při autonehodě jsou sourozenci Oskar a Linda rozděleni. Znovu se setkávají až v Tokiu – v rušném, tajemném a pro dva…(více)
(Soudain le vide) Režie: Gaspar Noé, F-D-I-CDN, 2009

Vějíř lady Windermerové

Mladá lady Windermerová /S. Johanssonová/ podezřívá svého manžela z milostné aférky s nově příchozí, skandály opředenou paní Erlynnovou /H. Huntová/. Sama však není daleko od…(více)
(A Good Woman) Režie: Mike Barker, USA - ŠPA - ITÁ - VB, 2004

Velikáni

Je léto. Zak a Seth zůstanou sami a bez peněz v jejich letním domě na venkově. Oba bráchové si myslí, že je zase čekají strašlivé…(více)
(Les Géants) Režie: Bouli Lanners, B-F-L, 2011

Veliké jezero | Punam – dívka z Nepálu

Veliké jezero
více)
(Vies Nouvelles | Punam) Režie: Olivier Meys- Liping Weng, BEL | Srbsko a 4erná Hora, 2004

Velikonoční Aero dětem

AKTIVNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM PRO DĚTI V KINĚ AERO Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti.…(více)
(Velikonoční Aero dětem) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Velká hra

Hvězdně obsazený film, který vypráví pravdivý příběh Molly Bloom, profesionální lyžařky, která se dílem osudu stala provozovatelkou tajných heren pro smetánku nejen z řad hollywoodských…(více)
(Molly's Game) Režie: Aaron Sorkin, USA, 2017

Velká indická reality show

Vedení školy nainstaluje do svých budov 200 průmyslových kamer, které sledují všechny učebny, chodby, schodiště i hřiště. Jakou má tento krok odezvu? Jaký dopad má…(více)
(The Great Indian School Show) Režie: Avinash Deshpande, IND, 2005

Velká láska

Spořádaný muž středních let a manžel bohaté Florence v podání režisérovy ženy Annie Pierre pracuje jako vedoucí v tchánově továrně. Jeho nudný život se mění…(více)
(Le grand amour) Režie: Pierre Étaix, F, 1969

Velká lidská Odysea - Vznik druhů

Na akci je nutná registrace, kterou můžete provést zdehttp://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/filmy/1111prahasvetozorvelkalidskaodyseavznikdruhu.html Přes všechny přírodní překážky byl člověk schopen přizpůsobit se a přežít až do dnešních dnů. V čem…(více)
(The Great Human Odyssey: Rise of a Species) Režie: Niobe Thompson, CDN, 2015

Velká lidská odysea: Přizpůsobivý lid

Australský antropolog Niobe Thompson ve druhé epizodě třídílného cyklu nazvaného Velká lidská odysea odhaluje nové poznatky o migraci našich prapředků přes velké zemské pouště. Jak dokázali…(více)
(The Great Human Odyssey: The Adaptable Ape) Režie: Niobe Thompson, CDN, 2015

Velká nádhera

Novinář a autor jediného románu Jep Gambardella, nonšalantní král mondénních večírků, jiskřivě ironický glosátor a neúnavný svůdník, slaví pětašedesáté narozeniny. Zestárlý světák žijící na dosah…(více)
(La grande bellezza) Režie: Paolo Sorrentino, I-F, 2013

Velká noc

V soumraku spotřebitelské demokracie kněžky lásky ožívají a vyčkávají zákazníky. Prostitutky, prodavačky, pokladní, skladníci, non stop bary, diskotéky, zatuchlé byty v dokumentární fikci. Subkultury nespavosti…(více)
(Velká noc) Režie: Petr Hátle, CZ, 2013

Velká oříšková loupež

Veverčák Surly a jeho krysí kamarád Buddy mají něco za lubem. Zima se nezadržitelně blíží a oni přemýšlí, kde ve městě nashromáždí zásoby. Zoufalá doba…(více)
(The Nut Job) Režie: Peter Lepeniotis, CDN - ROK - USA, 2014

Velká sklizeň

Pohádky: Pásmo pohádek…(více)
(Velká sklizeň) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Velká sklizeň v Oku

Pohádky: Pásmo pohádek…(více)
(Velká sklizeň v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Velká sýrová loupež

Velká sýrová loupež, 47 minut
více)
(Velká sýrová loupež ) Režie: Václav Bedřich, CZ, 1986

Velká šestka

Velká šestka je emocemi nabité komediální dobrodružství o malém geniálním konstruktérovi robotů jménem Hiro Hamada, který se naučí využívat svůj talent. Pomůže mu v tom…(více)
(Big Hero 6) Režie: Don Hall, Chris Williams, USA, 2014

Velká vánoční jízda

Rodinný snímek Velká vánoční jízda konečně nabízí odpověď na otázku, která nedá spát žádnému dítěti: Jak jen to Santa dělá, že dokáže během jedné noci…(více)
(Arthur Christmas) Režie: S. Smith - B. Cook , GB - USA, 2011

Velká žranice

Hyperrealistické podobenství o charakteru moderní společnosti od slavného italského provokatéra Marca Ferreriho získalo Cenu FIPRESCI na MFF v Cannes 1973. Čtyři přátelé čtyřicátníci pořádají v…(více)
(La Grande Bouffe) Režie: Marco Ferreri, I, 1973

Velké kozy na Havaji

Po letech opěvování militaristického blouznivce Davida A. Priora nastal čas otrlým divákům představit dalšího našeho oblíbeného velikána céčkových directtoVHS zákoutí akčního žánru, Andyho Sidarise. Ten…(více)
(Hard Ticket to Hawaii) Režie: Andy Sidaris , USA, 1987

Velké ticho

Dokumentární film Velté ticho představuje niterný vhled do života v Grande Chartreuse, mateřského kláštera kartuziánských mnichů legendárního řádu tzv. mlčenlivých. Snímek uvede teolog a publicista…(více)
(Die grosse Stille) Režie: Philip Gröning, NĚM, 2005

Velkolepé muzeum

Dokumentarista Johannes Holzhausen svým snímkem Velkolepé muzeum přináší divákům neobyčejný, vtipný a důmyslný pohled do zákulisí jedné z největších a nejdůležitějších světoznámých kulturních institucí. Po…(více)
(Das Große Museum) Režie: Johannes Holzhausen, A, 2014

Velký Benátčan, cesta od moře do mraků

... Před dávnými časy k němu Tyrolané vzhlíželi s pokorou a přesvědčením, že z tak majestátné hory musí být vidět až do Benátek. Zaledněný vrchol…(více)
(Velký Benátčan, cesta od moře do mraků) Režie: Petr Novák , CZ, 2010

Velký den

Seznamte se se třemi kamarády, kteří právě otevřeli “Velký den” – společnost organizující svatby. Anne se bude zanedlouho sama vdávat za příjemného, ale žalostně nudného…(více)
(Den store dag) Režie: Morten Arnfred, DÁN, 2005

Velký Gatsby

Klasický romantický příběh z dvacátých let podle novely F. S. Fitzgeralda o chudém mladíkovi a jeho osudové lásce, o niž bojuje s mocným a zlým…(více)
(The Great Gatsby) Režie: Baz Luhrmann, AUS - USA, 2013

Velký rokenrolový podvod

Legendární avšak dosud zřídka promítaný pseudodokument o vzestupu a pádu nejslavnější punk rockové skupiny Sex Pistols. Film čerpá z vydatného materiálu natočeného na koncertech kapely…(více)
(The Great Rock 'n Roll Swindle) Režie: Julien Temple, VB, 1979

Velký třesk

Dokumentární reportáž o velkém třesku, vzniku vesmíru a o nás všech vznikla v dokumentární dílně v Inventuře. Reportéři a reportérky jsou lidé s mentálním hendikepem…(více)
(Velký třesk) Režie: Inventura, CZ, 2010

Velký Vázquez

Barcelona šedesátých let a životní peripetie nejslavnějšího španělského komiksového autora Manuela Vázqueze. Film sice sleduje především osudy otce kultovních komiksů jakými jsou Hermanas Gilda, Anacleto…(více)
(El Gran Vázquez) Režie: Óscar Aibar, E, 2010

Velký zimní spánek

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se podíváme na spoustu příběhů o zířátkách. Potkáme se s krtekm, pejskem, kocourem, kukačkou, velrybou a…(více)
(Velký zimní spánek) Režie: , CZ, 2016

Velmi křehké vztahy

„Láska, to je velký nedostatek naší doby,“ tvrdil Franz Werfel. A hrdinové šesti krátkých filmů v tomhle programu přímo od srdce by jeho postřeh dozajista…(více)
(Velmi křehké vztahy) Režie: various, , 0000

Velrybí prázdniny

Pohádky: Dnes se podíváme na Tři kumpány, Jonáše a velrybu i na příběh O starém psu Bodříkovi. Také zjistíme, co dělala Supermyš nebo Malenka. Program: Děti,…(více)
(Velrybí prázdniny) Režie: , CZ, 2017

Velrybí příběh

Přijměte osobní pozvání Steve Lichtaga na projekci a debatu o světě velryb. Jeho dva, mnohonásobně oceněné filmy měly nemalý podíl na tom, že se…(více)
(Velrybí příběh) Režie: Steve L. Lichtag, CZ, 2010

Velvyslanec

Co se stane, když se podnikavý běloch pokusí proniknout na horkou půdu africké diplomacie, kde je korupce standardním způsobem komunikace a státní majetek se rozkrádá…(více)
(Ambassadøren) Režie: Mads Brügger, DK, 2011

Vendeta

Vendeta je přímočarý thriller, napínavý příběh o pomstě a střetu dvou postav. V jednom dni, během pár hodin, spojí pomsta osudy několika lidí. Kdo z…(více)
(Vendeta) Režie: Miroslav Ondruš, CZ, 2011

Venkovský učitel

Režisér Bohdan Sláma zachycuje ve svém novém filmu osudy tří hlavních hrdinů, jejichž náhodné setkání rozpoutá velký příběh lásky, přátelství a odpuštění. Každá z postav si s sebou nese tajemství, každá…(více)
(Venkovský učitel) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2008

Venku

Časosběrný dokument režisérky Veroniky Sobkové sleduje osudy tří lidí, kteří opouštějí vězení. Den po dni, minutu po minutě, můžeme sledovat jejich cestu ven. Linda už…(více)
(Venku) Režie: Veronika Sobková, CZ, 2011

Venuše

Herci Maurice a Ian se přátelí odedávna. Každý den spolu snídají v kavárně, chodí do divadla, do klubu a na procházky Londýnem. Poklidný život dvou…(více)
(Venus) Režie: Roger Michell, Velká Británie, 2006

Věra 68

Sto čtyřicet medailí, z toho sedm zlatých a čtyři stříbrné olympijské, pasovaly gymnastku Věru Čáslavskou na nejúspěšnější československou sportovkyni všech dob. Po strhujícím vítězství na…(více)
(Věra 68) Režie: Olga Sommerová, CZ, 2012

Věra Angiová

Příběh „citové výchovy“ osmnáctileté zdravotní sestřičky během internátního stranického školení na konci čtyřicátých let: mechanismus ponižování, vymývání mozků, zocelování budoucí vládnoucí elity. Chyběl premiantce Věře…(více)
(Angi Vera) Režie: Pál Gábor, H, 1978

Vera Drake - žena dvou tváří

„Dnes, možná ještě zítra večer, ucítíš tam dole trochu bolesti, ale vše brzo odezní a budeš zase pořádku,“ říká klidná usměvavá Vera Drake Imelda Stauntonová…(více)
(Vera Drake) Režie: Mike Leigh, FRA / GB / Nový Zéland, 2004

Verbíř

Vleklé konflikty v Iráku a v Afghánistánu postupně vyčerpávají lidský potenciál americké armády. Ta má stále větší problémy najít dostatek nových mladých lidí, ochotných vstoupit…(více)
(The Recruiter) Režie: Edet Belzberg, USA, 2007

Verdikt v Maďarsku & Masterclass

Tři roky sledovala Eszter Hajdú soud se čtyřmi maďarskými přívrženci krajní pravice, kteří byli obviněni ze série rasově motivovaných vražd šesti Romů, včetně dětí. Dopadení…(více)
(Judgment in Hungary) Režie: Eszter Hajdú, H-D, 2013

Věrná kopie

Náhoda svede v italském Toskánsku dohromady muže a ženu. Muž je britský spisovatel a přijel hovořit o své knize, žena je Francouzka a má tady…(více)
(Copie conforme) Režie: Abbas Kiarostami, I-IR-F, 2009

Veronika

V archivech španělské policie existuje pouze jeden případ, kdy byla oficiálně zaznamenána existence nadpřirozených jevů. Jeden z mistrů současného hororu Paco Plaza se rozhodl zfilmovat…(více)
(Verónica) Režie: Paco Plaza, E, 2017

Vertical City

Na vzdáleném předměstí Bombaje jsou obyvatelé chudinských slumů stěhováni do mnohapatrových obytných komplexů s příslibem lepšího života. Tyto domy se sice údajně budují jako pomoc…(více)
(Vertical City) Režie: Avijit Mukul Kishore, IND, 2010

Vertigo

Snímek Alfreda Hitchcocka Vertigo Závrať z roku 1958 patří k jeho nejdiskutovanějším dílům. Téměř čtyřicet let staré milostné drama, které prošlo obrazovou i zvukovou rekonstrukcí,…(více)
(Vertigo) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1958

Veřejná debata - korupce na pražském magistrátu

Nabídka, která se nedá odmítnout Obracíme nejslavnější citát z filmu Kmotr proti korupci. …(více)
(Veřejná debata - korupce na pražském magistrátu) Režie: , , 2011

Veřejná debata - korupce ve vysoké politice

Nabídka, která se nedá odmítnout Obracíme nejslavnější citát z filmu Kmotr proti korupci. …(více)
(Veřejná debata - korupce ve vysoké polititce) Režie: , , 2011

Veřejná debata - odhalování a vyšetřování korupce

Nabídka, která se nedá odmítnout Obracíme nejslavnější citát z filmu Kmotr proti korupci. …(více)
(Veřejná debata - odhalování a vyšetřování korupce) Režie: , , 2011

Veřejná debata Respektu

Diskuse s redaktory týdeníku RESPEKT a jejich hosty. Jsou větším…(více)
(Veřejná debata Respektu) Režie: , , 2017

Veřejný nepřítel č. 1

Jacques Mesrine, jeden z posledních francouzských gangstrů a nejznámější zločinec své doby. Mýtus o Jacquesu Mesrinovi je i téměř po třiceti letech stále živý. Kdo…(více)
(Mesrine : L’ Instinct de mort) Režie: Jean-François Richet, FR - CAN - IT, 2008

Veřejný nepřítel č. 1: Epilog

Velkolepé zločinecké akce Jacquese Mesrina, jehož média překřtila na „veřejného nepřítele č. 1“ a kterého francouzská policie neúnavně pronásledovala až do jeho smrti. Snímek popisuje…(více)
(Mesrine : L’ Ennemi public n°1) Režie: Jean-François Richet, FR - CAN, 2007

Veselá vdova | Franz Lehár

Broadwayská režisérka a choreografka Susan Stroman, která inscenovala například muzikály Crazy for You, Contact nebo The Producers, jež získaly ocenění Tony Award, bude v Metropolitní…(více)
(Die lustige Witwe | Franz Lehár) Režie: Susan Stroman, USA, 2015

Vesmírná dílna

Pohádky: Byl jednou jeden hrnec a ten rád vařil. O něm a o dobrém a špatném nářadí, nebo o Šroubkovi a jeho…(více)
(Vesmírná dílna) Režie: , CZ, 2015

Vesmírné pohádky

Pohádky inspirované nekonečným a tajuplným vesmírem, které nás zavedou do světa fantazie a dobrodružství. Kosmodrom, Krtek ve snu, Popletená planeta a další české animované pohádky.…(více)
(Vesmírné pohádky) Režie: , CZ, 0000

Vesmírné putování

Program: Pozor, pozor Připravuje se start raketoplánu. Přidejte se k nám na…(více)
(Vesmírné putování) Režie: Cinema, CZ, 2013

Vesmírný pirát Kapitán Harlock

Země i celý vesmír jsou lidskou rasou zcela vytěženy. Úpadek společnosti je plném proudu, vstup na Zemi je zapovězen, protože je modrá planeta považována za…(více)
(Space Pirate Captain Harlock) Režie: Šindži Aramaki, J, 2013

Vesmírný svět

Zasněte se a poleťte s námi do vysněných vesmírných světů Budeme spolu putovat vesmírem, prozkoumáme, co tu na nás čeká zajímavého, objevíme věci zraku skryté……(více)
(Vesmírný svět) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Vesnice bez žen

V srbské vesnici Zabrdje zůstalo pouze osm obyvatel samí muži, všichni svobodní. Bratři Zoran, Rado a Dragan spolu žijí v jednom domku, jehož zdi…(více)
(Selo bez žena) Režie: Srdjan Sarenac, F - SRB - HR, 2010

Vesnice jednoho muže

Jediným obyvatelem někdejší vesnice v libanonských horách je dnes muž, který se dobrovolně rozloučil s civilizací. Na městě mu vadilo znečištění a přelidněnost, za své…(více)
(Semaan bil Day'ia) Režie: Simon El Habre - Jad Abi Khalil, LIB, 2008

Vesnice roku

Josef Loucký je oblíbený starosta vesničky Sedlčánky a má ambice získat prestižní titul VESNICE ROKU. Obec už má k jistému vítězství téměř vše nezbytné. V…(více)
(Vesnice roku) Režie: Vojtěch Moravec, CZ, 2011

Vesnický předák a vůz Padmini

V této lehké nostalgické komedii správce odlehlé tamilské vesnice doufá, že již brzy bude moci vyrazit s manželkou na výlet ve slavném automobilu Padmini, který…(více)
(Pannaiyarum Padminiyum) Režie: S.U. Arun Kumar, IND, 2014

Vesničko má středisková

Nezapomenutelný film, ve kterém režisér Jiří Menzel spojil svůj smysl pro poezii všedního života s inteligentním a laskavým humorem scénáristy Zdeňka Svěráka, nabízí úsměvnou a…(více)
(Vesničko má středisková) Režie: Jiří Menzel, CZ, 1985

Vetřelci

Malý Juan žije ve Španělsku a malá Mia ve Velké Británii, ale každý večer je navštěvuje stejný strašidelný vetřelec bez obličeje. Děti tuší, že se…(více)
(Intruders) Režie: Juan Carlos Fresnadillo, E - USA - GB, 2011

Vetřelci - režisérská verze

Ellen Ripleyová se vrací na místo činu Jediné přeživší lodi Nostromo po letech strávených v kryospánku nikdo nevěří, že je planeta LV426, cíl její původní…(více)
(Aliens) Režie: James Cameron, USA-GB, 1986

Vetřelec

Vetřelec je prvním filmem jedné z nejpopulárnějších ság v historii science fiction. Nákladní loď Nostromo zachytila nouzový signál z neznámé planety. Posádka sa rozhodne prozkoumat…(více)
(Alien) Režie: Ridley Scott, USA, 1979

Vetřelec | režisérská verze

Posádka lodě Nostromo směřuje na neznámou planetu, odkud je vysílán nouzový signál. To, co ale na místě najde, předčí jejich nejdivočejší sny. A ty vaše…(více)
(Alien) Režie: Ridley Scott, USA, 1979

Vetřelec: Covenant

Ridley Scott se vrací do vesmíru, který stvořil ve své kultovní sérii Vetřelec. Vetřelec: Covenant je novou kapitolou, ve které posádka vesmírné lodi Covenant směřuje…(více)
(Alien: Covenant) Režie: Ridley Scott, USA-AUS-NZ-GB, 2017

Vetřelec³ | rozšířená verze

Ellen Ripleyová sice přežije svou smrt při nouzovém přistání na planetě Fiorina 161, její démoni si ji však najdou i na tomto bohem zapomenutém místě,…(více)
(Alien³) Režie: David Fincher, USA, 1992

Vévodkyně

Osmnácté století. Mladá Georgiana Keira Knigthley je v sedmnácti letech provdána za škrobeného sobce, vévodu z Devonshiru Ralph Fiennes – nejbohatšího v zemi. Střet nevázaného dospívání s automatickým…(více)
(The Duchess) Režie: Saul Dibb, GB, 2008

Vexlárna

VEXLÁRNA je prostor, kde se směňují, vyměňují, ale i dávají či prodávají staré i nové AV nosiče. VEXLÁRNA je možnost, jak se zbavit vzpomínek, které…(více)
(Vexlárna) Režie: various, CZ, 2011

Vězení

Režiséra Martina navštíví jeho bývalý učitel, který trpí duševní chorobou. Starý profesor přichází s námětem na nový film o peklu a ďáblu, jehož základem bude…(více)
(Fängelse) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1949

Vězení umění - premiéra

Omezenost vězeňského prostoru skýtá svérázný umělecký projev. Konfrontace a dialogy s umělci zvenčí naznačují radikální jinakost i spikleneckou vyšinutost v rovině společenských norem. Dokumentární esej…(více)
(Vězení umění) Režie: Radovan Síbrt, CZ, 2013

Vězení, ve kterém žiji

Maung Thura, známý pod jménem Zarganarhttp://www.freezarganar.org/home.asp, je nejproslulejší žijící barmský komik. Během své kariéry byl neúnavně pronásledován barmskou juntou a v současnosti je ve vězení.…(více)
(This Prison Where I Live) Režie: Rex Bloomstein, GB-D, 2010

Vězeňská láska

Předpremiéra jedinečného dokumentu Veroniky Sobkové zachycující autentické výpovědi odsouzených k ožehavému vězeňskému tématu.…(více)
(Vězeňská láska) Režie: Veroniky Sobkové, CZ, 2010

Věznice Írán

Předloňské prezidentské volby v Íránu probraly národ z letargie. Mladá generace po letech vycítila šanci na změnu a vyšla do ulic na podporu reformního kandidáta…(více)
(The Green Wave) Režie: Ali Samadi Ahadi, D, 2010

Vibrator

Film je adaptací stejnojmenného bestselleru spisovatelky Haruhiko Arai. Vypráví příběh spisovatelky Rei, která začne slyšet hlasy. Promlouvá k ní její matka, spolužačka ze školy a…(více)
(Vibrator) Režie: Hiroki Ryuichi, Japonsko, 2003

Víc než jen med

Po celém světě vymírají včelstva a zdánlivě nezáleží na podmínkách, ve kterých se vyskytují. Ve Spojených státech, kde se včely potýkají s chemickým ošetřením stromů,…(více)
(More Than Honey) Režie: Markus Imhoof, CH-D-A, 2012

Víc než tajemství

Pocit jinakosti a potřeba od základu změnit svou genderovou identitu není pro každého jednoduchá. A jak výběr trans krátkých filmů ukazuje, hrdinové si často své…(více)
(More than a Secret) Režie: various, , 2017

Víc, než jen čísla: Lidský rozměr sebeupalování v Tibetu + Z nomáda nikým

###Víc, než jen čísla: Lidský rozměr sebeupalování v Tibetu Katie Lin / IND CDN, 2012 anglicky / české titulky, 26 min Nenásilný boj Tibeťanů za svobodu započal…(více)
(Beyond the Numbers: A Human Perspective on Tibet’s Self-immolation + From Nomad to Nobody) Režie: Katie Lin, Michael Buckley, IND - CDN, 2012

Vic+Flo viděly medvěda

Pustá autobusová zastávka, dva chlapíci hrající na trubku a jedna cynická lesba, kterou nedávno propustili z vězení. Victoria Champagne přijela do hlubokých lesů poblíž Québecu,…(více)
(Vic+Flo ont vu un ours) Režie: Denis Côté, CDN, 2013

Více než vítězství

Když byl Michael Sam v roce 2014 draftován klubem St. Louis, v historii amerického fotbalu se jednalo o průlomovou událost. Nejen, že se stal prvním…(více)
(Out to Win) Režie: Malcolm Ingram, USA-CDN, 2015

Vicky Cristina Barcelona

Do „španělského New Yorku“ odjíždějí na léto dvě mladé Američanky. Poněkud příkrá a zásadová Vicky, která má před svatbou, a její hédonická kamarádka Cristina. Potkávají spontánního…(více)
(Vicky Cristina Barcelona) Režie: Woody Allen, USA - E, 2008

Victoria

Victoria je mladá číšnice z Madridu, která do Berlína přijíždí pracovat a užívat si noční život. Na konci jedné party potká mile vypadajícího Sonneho a…(více)
(Victoria) Režie: Sebastian Schipper, D, 2015

Videa Anny Daučíkové

Představujeme soubor videoartu Anny Daučíkové, shrnující její tvorbu v tomto médiu za posledních deset let. Slovenská vizuální umělkyně a zakladatelka…(více)
(Videa Anny Daučíkové) Režie: Anna Daučíková, SR, 2000

Viděl jsem ďábla

Korejský autor vytříbených žánrových snímků Kim Jiwoon se opět vrací na Filmasii. Po mandžuském westernu Hodný zlý a divný, existenciální gangsterce A Bittersweet Life a…(více)
(Akmaleul boassda) Režie: Kim Ji-woon, ROK, 2010

Videocracy

Silvio Berlusconi je zvláštním úkazem na politické mapě současné Evropy. Současný italský premiér vytváří takové zákony, aby se vyhnul soudům, jimž čelí, mediální obraz si…(více)
(Videocracy - Basta apparire) Režie: Erik Gandini , S - DK - GB - FIN, 2009

Videodrome

CIVIC TV Max Renn James Woods je kontroverzní ředitel Kanálu 83, který vysílá všechno od softporna až po tvrdé násilí. Při hledání nového námětu…(více)
(Videodrome) Režie: David Cronenberg, USA, 1983

Videofilia - za účasti režiséra

Svět měl skončit, ale trvá. Luz je stále naživu. Pubertální podivínka tráví první dny po škole surfováním po internetu a hledáním nových zvláštních zážitků. Na…(více)
(Videofilia) Režie: Juan Daniel F. Molero, PE, 2015

Videoklipy nových písničkářů

Druhý listopadový čtvrtek představí Audiovisual CocoRosie, Antony & The Johnsons, Devendra Banhart a další osobnosti mezi novými písničkáři, novými folkaři a novými psychedeliky v updateované…(více)
() Režie: various, , 2000

Viditelný svět

Letový dispečer Oliver Ivan Trojan se vyznačuje precizností, vyrovnaností a smyslem pro logiku. Vlastnosti tolik potřebné pro jeho povolání jsou ale k ničemu v soukromém…(více)
(Viditeľný svet) Režie: Peter Krištúfek, SK, 2011

Vierka

Když zpěvačka Ida Kellerová uslyšela nahrávku s Vierčinými písničkami, nejenže se rozhodla talentovanou dívenku pozvat ke spolupráci, ale nabídla jí i celé její rodině, aby…(více)
(Vierka) Režie: Miroslav Janek, ČR, 2005

Vietnam na blind

S Michalem Pertlíčkem se vydáme do severního Vietnamu, který společně s kamarádem projeli na malých skútrech Honda Wave s neskutečným objemem 110 ccm a výkonem…(více)
(Vietnam na blind) Režie: , , 0000

Víkend

Sex na jednu noc po náhodném setkání v baru před zavíračkou přeroste v intenzivní společný víkend dvou mladíků. S vědomím vymezeného času ho tráví v…(více)
(Weekend) Režie: Andrew Haigh, GB, 2010

Víkend naslepo

Další oslava k 15 letům pilotování Aera proběhne 11.–12. 5., kdy rozšiřujeme úspěšný koncept naslepo na celý víkend. Čeká vás maraton 8 utajených projekcí a…(více)
(Víkend naslepo) Režie: various, , 0000

Vikingové z Britského muzea

Britské muzeum uspořádalo další unikátní výstavu – Vikingové: Život a legenda – kterou zpřístupní i divákům v kinech celého světa. Záznam natočený v Londýně nabízí…(více)
(Vikings from the British Museum) Režie: , GB, 2014

Vikingové: Hledání nových světů

Epické historické dokudrama se pokouší divákům přiblížit důvody, proč je dodnes slovo Viking předobrazem síly, odvahy a odhodlání. Pomocí hraných kostýmních mikropříběhů, animovaných vsuvek, map…(více)
(Vikings: Journey to New Worlds) Režie: Marc Fafard , CDN, 2004

Vikram Vedha

Nekompromisní policista Vikram, který staví spravedlnost nad zákon, je na stopě obávaného mafiána Vedhy. Nejprve se zdá, že ve chvíli, kdy se oba muži setkají,…(více)
(Vikram Vedha) Režie: Pushkar-Gayathri, IND, 2017

Viktor Kossakovsky: Filmová masterclass

Jeden z nejvýraznějších světových filmových tvůrců současnosti a hvězda ruské kinematografie Viktor Kossakovsky osobně uvede v kině Světozor distribuční premiéru svého posledního oceňovaného snímku "Ať…(více)
(Viktor Kossakovsky: Filmová masterclass) Režie: , , 2015

Víla

Dom pracuje jako noční hlídač v malém hotýlku ve městě Le Havre. Jeden večer se na recepci objeví žena, bosky a bez zavazadla. Jmenuje se…(více)
(La Fée) Režie: D. Abel - F. Gordon - B. Romy, B - F, 2011

Villa Amalia

Ann uvidí svého Thomase líbat jinou. To je poslední kapka. Rozhodne se Thomase opustit a spolu s ním i celý svůj dosavadní život. Ann je…(více)
(Villa Amalia) Režie: Benoît Jacquot, F-CH, 2009

Vincent

Vincent má zvláštní dar: jeho síla a reflexy se při kontaktu s vodou zdesetinásobí. Aby svého nadání mohl lépe využít, usadí se v oblasti…(více)
(Vincent n'a pas d'écailles) Režie: Thomas Salvador, F, 2014

Vincenz Priessnitz

Vincenz Priessnitz je celovečerní hraný dokument o zakladateli moderní vodoléčby a lázeňství na Jesenicku. Natočen v rámci projektu ROK VINCENZE PRIESSNITZE pod záštitou ministra kultury…(více)
(Vincenz Priessnitz) Režie: Pavel Linhart, ČR, 1999

Vinci

Vyhlášený zloděj uměleckých děl Cuma je ze zdravotních důvodů propuštěn z vězení. Zařídil mu to překupník Gruby, který plánuje krádež století. Vybral si skvost krakovského…(více)
(Vinci) Režie: Juliusz Machulski, POL, 2004

Víno nás spojuje

Jean Pio Marmai už deset let cestuje po světě a zpřetrhal všechna pouta, která ho spojovala s rodinou žijící v Burgundsku. Jeho otec ale vážně…(více)
(Ce qui nous lie) Režie: Cédric Klapisch, F, 2017

Vinyl

VYPRODÁNO
více)
(Vinyl) Režie: various, USA, 2016

Vinyl (Příběhy z vídeňského podsvětí)

Snímek „Vinyl Příběhy z vídeňského podsvětí“ odkrývá propojený svět experimentální a elektronické hudby ve Vídni. Kruder & Dorfmeister, Christian Fennesz, Electric Indigo a další odhalují…(více)
(Vinyl (Tales from Vienna Underground)) Režie: Andrew Standen-Raz, A - GB, 2010

Vinyl Fever - v mezzaninu

Přijďte si poslechnout, koupit nebo vyčistit gramofonové desky. Vše od Abby až po Sepulturu, od Ivana Mládka po Blue Effect, od Menšíka po Hurvínka, od…(více)
(Vinyl Fever) Režie: , , 0000

Violet

Brutální prožitek uvrhne patnáctiletého Jesse do rozostřené samoty a mlčenlivého bezčasí. Zůstává sám se svou bolestí, potlačovanými emocemi a vlastním pocitem viny, a nenachází slova…(více)
(Violet) Režie: Bas Devos, B, 2013

Violet & Daisy

Film se odehrává ve Spojených státech amerických. Hlavní hrdinky jsou dvě kamarádky v dospívajícím věku, které si přivydělávají jako nájemné vražedkyně. Jednoho dne dostanou další…(více)
(Violet & Daisy) Režie: Geoffrey Fletcher , USA, 2011

Violette

Violette Leduc se narodila počátkem minulého století svobodné matce. Po válce potkala v StGermaindesPrés spisovatelku Simone de Beauvoir a vytvořilo se mezi nimi silné pouto,…(více)
(Violette) Režie: Martin Provost, F-B, 2014

Vipassana – vězení má hranice, mysl je bez konce

Věznice Tihar je jednou z největších a nejpřísnějších v Indii. 9000 zatčených, kteří čekají na rozsudek a 1000 těch, kteří si svůj trest již odpykávají.…(více)
(Doing Time, Doing Vipassana) Režie: Eilona Ariel, Aylet Menahemi, VB, 1997

VIRAL FEST

Nejlepší reklamní virální videa z celého světa během jednoho večera Nechte se ohromit tím nejzajímavějším z internetové reklamní produkce minulého roku, od megalomanských produkcí a…(více)
(VIRAL FEST) Režie: various, various, 0000

Viridiana

Příběh novicky Viridiany, která před složením řeholního slibu navštíví svého strýce s nevinným přáním rozloučit se se svým poručníkem netušíc, že všechno se vyvine úplně…(více)
(Viridiana) Režie: Luis Buñuel, E - MEX, 1961

Virunga

Uprostřed pralesů na východě Demokratické republiky Kongo leží národní park Virunga, kde jako na jednom z mála míst na světě žijí poslední stovky horských goril.…(více)
(Virunga) Režie: Orlando von Einsiedel, CD-GB, 2014

Virus nezná žádnou morálku

Reakční majitel sauny, jehož přítel studuje teologii a zpívá Bachovy sbory, terapeutka, která učí nemocné AIDS smrtelnou meditaci a gymnastiku, reportérka, která se obléká jako…(více)
(Ein Virus kennt keine Moral) Režie: Rosa von Praunheim, D, 1985

Vis-À-Vis

Nenápadná indie komedie o strastech a radostech filmařiny. Mladý režisér připravující svůj nový film se rozhodne pozvat známého herce na ostrov Vis, kde s ním chce…(více)
(Vis-À-Vis) Režie: Nevio Marasović, HR, 2013

Viscera / Faunovo odpoledne / Čajkovského pas de deux / Carmen | Královský balet v Londýně

Abonmá jde zakoupit pouze na pokladnách Bia Oko, Aera a Světozoru.
více)
(Viscera / Afternoon of a Faun / Tchaikovsky pas de deux / Carmen) Režie: George Balanchine , GB, 2015

Visegrad Shorts On Tour 2012

Visegrad Shorts On Tour 2012 je putovní festival krátkých filmů mladých tvůrců ve věku 18–35 let ze zemí Visegrádské čtyřky. Šest vybraných režisérů bude prezentovat…(více)
(Visegrad Shorts On Tour 2012) Režie: , , 0000

Vishwa Thulasi

Tamilský film o učitelce tance Thulasi Nandita Das, která se po dvaceti letech vrací do své rodné vesnice, kde ji opět začnou pronásledovat vzpomínky na…(více)
(Vishwa Thulasi) Režie: Sumathy Ram, IND, 2004

Visitor Q

Kijoši pracuje jako reportér bizarního televizního pořadu, pro který zrovna točí šot o současné mládeži. Jeho syn je ve škole šikanován od spolužáků a doma…(více)
(Bijitá Q) Režie: Takaši Miike, J, 2001

Víš ty, kdo já jsem?

Společným rysem hrdinů filmů zařazených do programu Víš ty, kdo já jsem? je odvaha ukázat se okolí tak, jak se opravdu cítí. Fakt, že najednou…(více)
(Do You Know Who I Am?) Režie: , , 0000

Višňový sad | NT Live

Višňový sad Antona Pavloviče Čechova bude režírovat blízký spolupracovník londýnského Národního divadla Howard Davies, který si svým zpracováním ruských divadelních her Měšťáci, Unaveni sluncem a…(více)
(The Cherry Orchard | NT Live) Režie: Howard Davies, GB, 2011

Vítej brouku

Více než dvě miliardy lidí na světě získávají svou denní dávku proteinů konzumací hmyzu. Také v Americe se v posledních letech objevilo množství nových firem…(více)
(The Gateway Bug) Režie: Johanna B. Kelly , USA-AUS-CDN, 2017

Vítej doma

Eva a Samuel tvoří mladý, zamilovaný pár, který se právě nastěhoval do společné domácnosti. Samuel si najde práci jako fotograf u místních novin, kde se…(více)
(Bienvenido a casa) Režie: David Trueba, E, 2006

Vítej doma

Afričan Isaac přichází přes zelenou hranici ilegálně do Rakouska. Při namátkové kontrole dokladů identifikuje četnictvo Isaacův britský pas jako padělek a domnívá se, že je…(více)
(Welcome Home) Režie: Andreas Gruber, RAK, 2005

Vítejte v Oránii

Orania je malá oblast uprostřed Jihoafrické republiky. Opuštěné místo daleko od civilizace si pro svůj domov vybrala skupina bílých Afrikánců, potomků evropských přistěhovalců, kteří se…(více)
(Orania) Režie: Tobias Lindner, D, 2012

Vítejte ve Fukušimě

Jeden rok v každodenním životě několika japonských rodin ve městě Minamisoma, necelých 20 km od havarované jaderné elektrárny Fukušima Dajči. Po úsilí o dekontaminaci, nejistotách…(více)
(Welcome to Fukushima) Režie: Alain de Halleux, B, 2013

Vítěz divácké ceny

…(více)
(Vítěz divácké ceny) Režie: , , 0000

Vítěz divácké ceny | 2015

Vítěz divácké ceny…(více)
(Audience Award) Režie: , , 0000

Vítěz divácké ceny Nadačního Fondu AVAST

Vítěz divácké ceny Nadačního Fondu AVAST…(více)
(Vítěz divácké ceny) Režie: , , 0000

Vítěz divácké ceny nadačního fondu Avast

Vítěz divácké ceny nadačního fondu Avast 2016…(více)
(Avast Foundation Audience Award) Režie: various, various, 0000

Vítěz divácké ceny VŠEM

…(více)
(Vítěz divácké ceny VŠEM ) Režie: , , 0000

Vítězné filmy | 2008

Vítězné filmy…(více)
( Awarded Films) Režie: , , 0000

Vítězné filmy | 2010

Vítězné filmy…(více)
(Vítězné filmy | 2010) Režie: various, , 0000

Vítězné filmy | 2011

Vítězné filmy…(více)
(Vítězné filmy | 2011) Režie: various, , 0000

Vítězné filmy | 2012

Vítězné filmy…(více)
(Vítězné filmy | 2012) Režie: , , 0000

Vítězné filmy | 2013

Vítězné filmy…(více)
(Vítězné filmy | 2013) Režie: various, , 0000

Vítězné filmy | 2014

Vítězné filmy…(více)
(Vítězné filmy) Režie: various, , 0000

Vítězné filmy | 2015

Vítězné filmy…(více)
(Awarded Films) Režie: various, , 0000

Vítězný film AFO 2014

Již týden po skončení letošního ročníku festivalu AFO máte jedinečnou příležitost navštívit projekci vítězného snímku a zhlédnout tak to nejlepší z populárněvědeckého filmu za poslední…(více)
(Vítězný film AFO 2014) Režie: , , 0000

Vítězný dokument z 20. MFDF Ji.hlava 2016

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava letos slaví 20. výročí. Přijďte si zavzpomínat na jubilejní ročník prostřednictvím jednoho z letošních vítězných snímků V týdnu před projekcí…(více)
(Vítězný dokument z 20. MFDF Ji.hlava 2016) Režie: , , 0000

Vítězný dokument z 21. MFDF Ji.hlava 2017

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava je již po dobu 21 let slavností autorského dokumentárního filmu a největší událostí svého druhu ve střední a východní Evropě.…(více)
(Vítězný dokument z 21. MFDF Ji.hlava 2017) Režie: , , 0000

Vítězný dokument z MFDF Ji.hlava 2015

Letošní dokumentární Ji.hlavě dominuje téma věčnosti. Jakým způsobem se k ní budou vztahovat soutěžní dokumentární filmy a jak toto téma budou reflektovat poroty? Jedno je…(více)
(Vítězný dokument z MFDF Ji.hlava 2015) Režie: , , 0000

Vítězný film

Vítězný film letošního ročníku…(více)
(Vítězný film) Režie: various, various, 0000

Vítězný film | 2015

Vítězný film…(více)
(Awarded film) Režie: , , 0000

Vítězný film AFO 2015

Již týden po skončení letošního ročníku festivalu AFO máte jedinečnou příležitost navštívit projekci vítězného snímku a zhlédnout tak to nejlepší z populárněvědeckého filmu za poslední…(více)
(The Winning Film of AFO 2015) Režie: , , 0000

Vítězný film ceny diváků MOFFOM 2007

MOFFOM je mezinárodní festival filmů o hudbě, v jehož rámci se představí na 120 audiovizuálních děl za přítomnosti více než třiceti zahraničních hostů ze světa…(více)
() Režie: , , 0000

Vítězný film festivalu hudebních filmů MOFFOM 2008

Více o projekci na stránkách festivalu www.moffom.cz.…(více)
(Vítězný film festivalu hudebních filmů MOFFOM 2008) Režie: , , 0000

Vítězný film festivalu Jeden svět

…(více)
(Vítězný film festivalu Jeden svět) Režie: , , 0000

Vítězný film festivalu Jeden svět 2006

O Ceně Rudolfa Vrby za nejlepší film v kategorii Máte právo vědět rozhoduje již tradičně porota složená nikoli z filmařů, ale z osobností, jejichž osudy…(více)
(Vítězný film festivalu Jeden svět 2006) Režie: , , 2000

Vítězný film festivalu Jeden svět 2006+

Hlavní porota rozhodovala o vítězích dvou kategorií: nejlepší režie a nejlepší film. Letos byl tento zodpovědný úkol svěřen Antoinu Cattinovi Švýcarsko, Peterovi Kerekesovi Slovenská republika,…(více)
(Vítězný film festivalu Jeden svět 2006+) Režie: , , 2000

Vítězný film festivalu Jeden svět 2018

Vítězný film…(více)
(Vítězný film) Režie: , , 0000

Vítězný film Jednoho světa | 2009

…(více)
(Vítězný film Jednoho světa | 2009) Režie: various, , 0000

Vítězný film Jednoho světa | 2011

…(více)
(Vítězný film Jednoho světa | 2011) Režie: various, , 0000

Vítězný film QFF Mezipatra 2013

Vítězný film QFF Mezipatra 2013…(více)
(Vítězný film) Režie: , , 0000

Vítězný film QFF Mezipatra 2017

Vítězný film QFF Mezipatra 2017…(více)
(Vítězný film QFF Mezipatra 2017) Režie: , , 0000

Vítězný snímek Famufestu

Vítězný snímek Famufestu…(více)
(Vítězný snímek Famufestu) Režie: various, CZ, 2014

Vitus

Vitus je chlapec, který vypadá, jako by pocházel z jiné planety: má sluch jako netopýr, hraje na klavír jako virtuóz, od pěti let studuje všemožné…(více)
(Vitus) Režie: Fredi M. Murer, ŠVÝ, 2006

Viva

Mladý Jesus pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu…(více)
(Viva) Režie: Paddy Breathnach, IRL-C, 2015

Viva

Mladý Jesús pracuje jako kadeřník v nočním travesty klubu v Havaně a sní o tom, že se jednou stane hvězdou. Díky svému učiteli se mu…(více)
(Viva) Režie: Paddy Breathnach, IRL-C, 2015

Viva Constanta!

Přes den stojí u tabule a vysvětluje dětem ve škole gramatiku. Večer sedí na gauči ve svém skromném pokoji u televize, v ruce má kytaru,…(více)
(Viva Constanta!) Režie: Emese Ambrus, RO, 2007

Viva Cuba Libre – rapová vzpoura

Režisér Jesse Acevedo odhaluje divákům odvrácenou stránku života na „ostrově svobody“, kterou v katalozích cestovních kanceláří nenalezneme. S myšlenkou hrozby vězení sleduje raperskou partu Los…(více)
(Viva Cuba Libre: Rap is War) Režie: Jesse Acevedo, C - USA, 2013

Viva Hate

Göteborg 1991. Daniel je osmnáctiletý mladík, který založí hudební skupinu Viva Hate společně se svými kamarády Morganem, Fabianem a Juanem. Sní o tom, že se…(více)
(Viva Hate) Režie: Jens Lien, S, 2014

Vive la France

Ostrov Tureia ve Francouzské Polynésii vypadá na první pohled jako ráj. Ve skutečnosti je život místních obyvatel poznamenán neblahým dědictvím francouzské nadvlády. Francie totiž na…(více)
(Vive la France) Režie: Helgi Felixson, Titti Johnson, S-IS-N-FIN, 2014

Vizuální antropologie I.

šamanismus, zázraky a indigenismus v latinskoamerickém filmu
více)
(Vizuální antropologie I.) Režie: Nicolás Echevarría, MEX, 1978

Vizuální antropologie II.

surrealismus, posvátno a obřady posedlosti v díle Jeana Rouche uvádí: David Čeněk Neopominutelnou postavou…(více)
(Vizuální antropologie II.) Režie: Jean Rouch, FRA, 2000

Vláček kolejáček

Svět vláčků je barevný a veselý. Kromě vláčka kolejáčka se dnes v pohádkách setkáme i s Machem a Šebestovou a jejich ukradeným sluchátkem, s ferdou…(více)
(Vláček kolejáček) Režie: , CZ, 0000

Vládci konopí

Dokument mapující boj Jacka Herera, známého především jako autora knihy The emperor wears no clothes v českém překladu Spiknutí proti konopí aneb císař nemá šaty,…(více)
(Emperor of hemp) Režie: Jeff Jones, USA, 1999

Vládci moří

Někteří už možná tento příběh znáte, ale to není překážka, abyste se s námi a Lucií nevydali na plavbu po Aeromoři. Kinosál zaplníme vodou. Jak?…(více)
(Vládci moří) Režie: Kino Aero, , 2010

Vladimir 518 & Mike Trafik - premiéra videoklipu z Vítkovic

Vyprodáno od 20:30 Vybroušený diamant v podobě nejnovějšího videosinglu Vladimira 518 s Mike Trafikem na produkci je konečně hotov, a čekání na něj se jednoznačně vyplatilo.…(více)
(Vladimir 518 & Mike Trafik - premiéra videoklipu z Vítkovic) Režie: Vladimir 518, Matouš Heger, CZ, 2016

Vladimír Merta - Zpackané filmy

Filmové písně, improvizované scénáře na místě na náměty z publika. …(více)
(Vladimír Merta - Zpackané filmy) Režie: Vladimír Merta, Czech Republic, 2007

Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se

Komentář k hroutící se civilizaci ve čtyřech dějstvích obsahující stopové prvky islámofobie, ateismu, bulvárních médií, Marka Zuckerberga, plesnivého chleba, demonstrantů, gastarbeiterů, egyptologů a skepse. Velká…(více)
(Vládnout, pracovat, vydělávat, modlit se, hroutit se) Režie: Andran Abramjan, CZ, 2013

Vlakem za dobrodružstvím

Pohádky: Série českých animovaných pohádek ze světa techniky, například o dobrém nářadí, nebo o tom, jak byl had mašinkou. Program:…(více)
(Vlakem za doprodružstvím) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Vlaková dílna

Pohádky: Dnes se podíváme, co zažili Bubla Fráček a Strašidýlko v zahrádce, uvidíme Jak se stal Horymír plavčíkem v pohádce Pět draků vodáků. Zjistíme něco…(více)
(Vlaková dílna) Režie: , CZ, 2018

Vlaky z Winnipegu - 14 filmových básní

Vizuálně opulentní, hypnotický film Clive Holdena se skládá ze čtrnácti filmových básní, které magickou řeč transformovaných obrazů vplétají do struktury recitované poezie. Snímek vychází z…(více)
(Trains of Winnipeg - 14 Film Poems) Režie: Clive Holden, KAN, 2004

Vlast, nebo smrt

„Patria o Muerte“ – Vlast, nebo smrt. Vyčpělé revoluční „Patria o Muerte“ – Vlast, nebo smrt. Vyčpělé revoluční heslo Castrových komunistů nese v názvu vizuálně…(více)
(Motherland or Death) Režie: Vitaly Mansky, RUS, 2011

Vlastenci bez masky

Normalizační „dokument“ reflektující události pražského jara jako kontrarevoluci. Ve druhém díle spatříte například i výslechy „výtržníků“.…(více)
(Vlastenci bez masky) Režie: , CZ, 1973

Vlastimil Marek: „Jak jsme (z)mateni rozumem“

...o iluzích, produkovaných egem a nezvládnutými hormony, o omylech našich rodičů a dědů a o jiných paradoxech přelomové doby... třeskutá přednáška doživotně alternativního hudebníka, publicisty,…(více)
(Vlastimil Marek: „Jak jsme (z)mateni rozumem“) Režie: various, , 0000

Vlastní cestou

Šedesátnici Bettie náhle opouští milenec. Její rodinná restaurace se ocitá ve finančních potížích. Co teď? …(více)
(Elle s'en va) Režie: Emmanuelle Bercot, F, 2013

Vlastníma očima

Nejoceňovanější snímek nezávislého filmaře Rajata Kapoora sleduje počínání postaršího muže, který vede vcelku obyčejný rodinný život uprostřed Starého Dillí. Jednoho dne si ale umane, že…(více)
(Ankhon Dekhi) Režie: Rajat Kapoor, IND, 2013

Vlaštovka | Giacomo Puccini

Charizmatická operní dvojice i v soukromí, Angela Gheorghiu a Roberto Alagna, kteří jsou zárukou hvězdné atmosféry, se opět setká na jevišti, aby zhmotnila tento strhující…(více)
(La Rondine) Režie: Nicolas Joël, USA, 2009

Vlček

Jsou dvě Matka a Dcera. Nemají jména. Běží. Neustále unikají. Matka se snaží utéct před Dcerou, aby našla sebe, život a svět. Dcera utíká…(více)
(Волчок) Režie: Vasilij Sigarev , RUS, 2009

Vlčí bouda

Do Vlčí boudy, staré horské chaty se symbolickým názvem, umístila režisérka a spoluautorka scénáře Věra Chytilová děj fi lmu, který natočila v roce 1986 na…(více)
(Vlčí bouda) Režie: Věra Chytilová, CZ, 1985

Vlčí hory

V pradávných časech žila v pralesích stáda zubrů a divokých koní pronásledovaná predátory. Krajina zápasila s nelítostným koloběhem života, ale i přesto byla domovem nádherných…(více)
(Vlčie hory) Režie: Erik Baláž, SK, 2013

Vlčí léto laponského mlynáře

Další z adaptací Paasilinnových knih je chválou legendárního finského bláznovství. Mlynář Huttunen se zamiluje do zemědělské poradkyně Sanelmy, která přijela na venkov učit místní správně…(více)
(Ulvova mylläri) Režie: Jaakko Pakkasvirta, FIN, 1982

Vlčí tajemství

Jednoho dne se život dvanáctileté školačky Sally, která nade vše miluje přírodu, od základu změní. Do vesnice, kde šťastně žije se svými adoptivními rodiči, se totiž…(více)
(Suden arvoitus) Režie: Raimo O. Niemi, FIN - GB, 2006

Vlhká místa

Osmnáctiletá Helen Carla Juri ráda experimentuje. Zvláště v sexu. Také v oblasti hygieny má několik vlastních svérázných teorií. Své okolí šokuje upřímností a komentáři, jež…(více)
(Feuchtgebiete) Režie: David Wnendt, D, 2013

Vlhká místa - veřejná premiéra

Osmnáctiletá Helen Carla Juri ráda experimentuje. Zvláště v sexu. Také v oblasti hygieny má několik vlastních svérázných teorií. Své okolí šokuje upřímností a komentáři, jež…(více)
(Feuchtgebiete) Režie: David Wnendt, D, 0000

Vlk a ovce

Film Vlk a ovce, mimořádný a hypnotický celovečerní debut nejmladší z filmařů a filmařek zastoupených na letošním ročníku, je citlivým vylíčením života skupiny vesnických dětí,…(více)
(Gorg o Goosfand) Režie: Shahrbanoo Sadat, DK-F-S-AFG, 2016

Vlk z Královských Vinohrad

„Náš život je rychlejší než vzpomínky na něj,“ říkal Jan Němec 1936–2016, český režisér světového významu. Svéhlavý originál, nekompromisní bouřlivák a jeden z mála tuzemských…(více)
(Vlk z Královských Vinohrad) Režie: Jan Němec, CZ-SK-F, 2016

Vlk z Wall Street

Ve dne vydělával tisíce dolarů za minutu. Noci prožíval tak rychle a naplno, jak jen mohl – na drogách a sexu. Nenapodobitelným stylem líčí svůj…(více)
(The Wolf of Wall Street) Režie: Martin Scorsese, USA, 2013

Vlkodlak

Děvčata, jásejte Poté co Twilight sága: Nový měsíc zpopularizovala vlkodlaky coby hezouny v elastických šortkách, obul se do vlčího kožíšku další lamač ženských srdcí, dráždivý…(více)
(The Wolfman) Režie: Joe Johnston , USA, 2010

Vlna vs. břeh

„Technika? Nezájem. Totálně. Klidně ať je to neostré, hlavně aby to mělo emoce a atmosféru,“ tak líčí postoje tvůrců slovenské nové vlny 80. let jeden…(více)
(Vlna vs. breh) Režie: Martin Štrba, SK-CZ, 2014

Vlna z Písku

Večer 12. 12. patří čtyřem mladým tvůrcům Sofii Šustkové, Matěji Balcarovi, Thomasi Krákorovi a Petru Pekařovi z filmových škol v Písku. Nenechte si ujít jejich…(více)
(Vlna z Písku) Režie: various, CZ, 2012

Vlněné hraní

Pohádky: Krásné plstěné a vlněné animované pohádky Hermíny Týrlové Oslík ušatec, Klukoviny, kocour Modroočko a další. Program:…(více)
(Vlněné hraní) Režie: , CZ, 2013

Vnější svět Shah Rukh Khana

Fascinující cesta mezi Británií a Spojenými státy ve společnosti Shah Rukh Khana, jenž zaplňuje sportovní haly a arény čtrnácti velkých měst. Odvažujeme se do míst,…(více)
(Outer World of Shah Rukh Khan) Režie: Nasreen Munni Kabir, IND, 2005

Vnitřní bezpečnost

Snímek zachycuje život dvou bývalých levicově orientovaných teroristů a jejich dcery Jeanne, kteří jsou již 15 let na útěku před policií. Rodina žije někde v…(více)
(Die Innere Sicherheit) Režie: Christian Petzold, D, 2000

Vnitřní boj

Kritikou oceněný nezávislý snímek vypráví příběh studenta univerzity v Dillí Raghuveera. Poté, co jeho přítelkyně nečekaně otěhotní, začne plánovat svatbu – reakce jeho rodičů je…(více)
(Antardwand) Režie: Sushil Rajpal, IND, 2010

Vnitřní poušť

Projekce v malém sále kina Světozor je BEZ českých podtitulků. Elías se provinil…(více)
(Desierto adentro) Režie: Rodrigo Plá, MEX, 2008

Vnitřní slunce

Rozvedená matka Isabelle hledá lásku. Konečně opravdovou lásku.…(více)
(Un beau soleil intérieur) Režie: Claire Denis, F, 2017

Vnitřní svět

Známá dokumentaristka Marianne Kaplanová se ve svém filmu Vnitřní svět zaměřila tentokrát na svého dvanáctiletého syna. U Adama se ve dvou letech začaly projevovat příznaky…(více)
(The Boy Inside) Režie: Marianne Kaplan, KAN, 2006

Vnitřní svět Shah Rukh Khana

Na jevišti i v zákulisí, mezi Bombají a Dillí, se s námi nejpopulárnější bollywoodský herec dělí o své hluboce osobní vzpomínky, myšlenky a zkušenosti během…(více)
(Inner World of Shah Rukh Khan) Režie: Nasreen Munni Kabir, IND, 2005

Vnoučata kubánské revoluce

„V téhle zemi nemá cenu pracovat ani studovat," říká mladá Merci na ulici kubánského hlavního města Havany. Student Javi na otázku, jaké oběti je ochoten…(více)
(Los Nietos de la Revolución Cubana) Režie: Carlos Montaner, USA, 2010

Vo co de?

Časosběrný dokument Bettiny Braunové sleduje skupinku mladých tureckých a albánských imigrantů druhé generace žijících v Německu, partu rapperů, kteří bloudí životem a bojují s nutností…(více)
(Was lebst du?) Režie: Bettina Braun, NĚM, 2004

Voda

Závěrečný díl společenskokritické trilogie indické režisérky provdané do Kanady Deepy Mehty navazuje na předchozí fi lmy Earth/Země a Fire/Oheň. Zobrazuje nelehký osud indických vdov na konci 30.…(více)
(Water) Režie: Deepa Mehta, KAN - IND, 2005

Voda a město

Kolik vody člověk potřebuje? Kdo zajistí, aby tato potřeba byla splněna? Je dost vody pro každého? S rostoucí urbanizací celé Indie mnoho měst a obcí…(více)
(Water and a City) Režie: Swati Dandekar, IND, 2010

Voda pro slony

Romance z cirkusového prostředí třicátých let minulého století vychází z knižního bestselleru Sary Gruenové a vypráví příběh postupného vzniku nesourodého pouta mezi nedostudovaným veterinářem Jacobem,…(více)
(Water for Elephants) Režie: Francis Lawrence, USA, 2011

Voda, samá voda!

Pohádky: Dnes se podíváme, Jak Křemílek a Vochomůrka měli trápení s rakem, Jak Křemílek a Vochomůrka nevěděli co se děje i Jak Cipísek chránil jelení…(více)
(Voda, samá voda!) Režie: , CZ, 2017

Voda: Velká záhada

VODA – nejzásadnější součást života na Zemi. Jsme s ní v každodenním kontaktu, ale známe tajemství tohoto úžasného živlu? Využíváme vodu v zemědělství, továrnách, vodních…(více)
(Water: The Great Mystery) Režie: Julia Perkul, Anastaysia Popova, USA, 2008

Vodka Factory

Valja z města Žiguljovsk v Samarské oblasti Ruské federace se ráda pěkně obléká a líčí. Sní o tom, že bude herečkou, nejvíce času však tráví…(více)
(Vodkafabriken) Režie: Jerzy Sladkowski, S, 2010

Vodka lemon

Uprostřed zasněžených plání zapadlá arménská vesnička. Sovětský svaz se rozpadl a zde zavládla zas jen nouze a chaos. Vypadá to, jako kdyby sem, mezi Kurdy,…(více)
(Vodka lemon) Režie: Hiner Saleem, Arménie / FRA / IT / ŠVÝ, 2003

Vodní pohádky

Dnes se podíváme na nejrůznější pohádky, které se odehrávají ve vodě, nebo kolem vody. Seznámíme se s Kamarádem kapříků. Žasnout budeme taky nad pohádkou, která…(více)
(Vodní pohádky) Režie: , CZ, 0000

Vodní pohádky

Dnes se podíváme na nejrůznější pohádky, které se odehrávají ve vodě, nebo kolem vody. Seznámíme se s Kamarádem kapříků. Žasnout budeme taky nad pohádkou, která…(více)
(Vodní pohádky) Režie: , CZ, 0000

Vodní říše

Víte, jak to vypadá pod vodní hladinou hluboko v moři, v rybníce nebo v řece? Co tam všechno žije za roztodivné tvory a co tam roste za…(více)
(Vodní říše) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Vodníci

Pohádky: Animovaná pohádka Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni na motivy knihy Václava Čtvrtka vypráví o…(více)
(Vodníci) Režie: , CZ, 2014

Vojín Jeannette

Vojín Jeannette rakouského režiséra Daniela Hoesla je příběh dvou žen, které jsou přitahovány opačnými světy. Bohatá Fanni ve středním věku už se nabažila peněz a…(více)
(Soldate Jeannette) Režie: Daniel Hoesl, A, 2013

Vojížděči vodpadků

Ojedinělý pokus vytvořit z chaosu, cíleně retardačních skečů a všeprostupující hravé destrukce cosi transcendentálního: čtyři roky starý snímek Vojížděči vodpadků je nejradikálnějším autorským gestem, pod…(více)
(Trash Humpers) Režie: Harmony Korine, USA-GB-F, 2009

Vojna jako náboženství

Dokumentaristka Marianna Jarovskaja natočila portrétní snímek o svérázných bývalých i současných vojácích sovětské, respektive ruské armády. Pravoslavný otec Nikolaj se po několika letech bojů na…(více)
(Holy Warriors) Režie: Marianna Yarovskaya, USA, 2006

Vojta Lavička: Nahoru a dolů

Nejnovější časosběrný dokument režisérky Heleny Třeštíkové představuje uplynulých šestnáct let v životě romského hudebníka, novináře a aktivisty Vojty Lavičky. Za tu dobu prošel mnoha vzestupy…(více)
(Vojta Lavička: Nahoru a dolů) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2013

Volá Gaza

Palestina není jen okupovaná země, ale i okupací hluboce rozdělená společnost. Přes milion Palestinců žije už více než pět let v Gaze sužované blokádou. Když…(více)
(Gaza Calling) Režie: Nahed Awwad, PS, 2012

Volání

Ezat a Bayan se narodili v té části Golanských výšin, kterou kontroluje Izrael. Rodiče pocházejí ze Sýrie a největším snem obou mladíků je vydat se…(více)
(Shout ) Režie: S. L. Bakker - E.Gould, NL, 2010

Volavka

Mistrovský thriller tvůrčího dua Alan Mak a Andrew Lau se svého času stal mezinárodní senzací, ale také impulzem k resuscitaci skomírající hongkongské kinematografie. Příběh o…(více)
(Mou gaan dou) Režie: Alan Mak - Andrew Lau, Hong Kong, 2002

Volby pro pokročilé

Komponovaný večer na téma voleb
více)
(Volby pro pokročilé) Režie: , , 0000

Volná interpretace

Film byl natočen kvůli polemikám a popírání autenticity ve filmu Okupace ve 26 obrazech, který po uvedení do kin vyvolal bouřlivé reakce. Vypovídají v něm…(více)
(Slobodna interpretacija) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1979

Voltairova chyba

Jallel se přestěhuje za svými sny a plány do Francie a jako Candide si ji představuje coby zaslíbené Eldorádo. Setkání střídá setkání, útulek střídá útulek…(více)
(La Faute à Voltaire) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2000

Volver

Volver znamená návrat. Svým sedmnáctým snímkem se Pedro Almodóvar vrací k vlastním kořenům, do rodného kraje La Mancha. Kraje, kde často fouká silný vítr, který…(více)
(Volver) Režie: Pedro Almodóvar, ŠPA, 2006

Vorga - Cesta mezi břehy

Zdeněk N. Bričkovský založil společnost DÓMfilm produkující dokumentární filmy o životě a kultuře malých, zanikajících národů. První část cyklu Legenda o ptačím vejci, uvedená v…(více)
(Vorga - Cesta mezi břehy) Režie: Zdeněk Bričkovský, N., Česká republika, 2006

Vostodvacet

Studenti čtvrtého ročníku Katedry alternativního divadla pražské Divadelní akademie a studentka dokumentaristiky se letos v sobotu 7. května ve 20 hodin uzavřeli do divadelního studia…(více)
(Hell for Leather) Režie: Jana Počtová, ČR, 2005

Vozík

Hořká komedie vypráví o touze dona Anselma Proharána, státního úředníka v důchodu, který závidí svým invalidním kamarádům pohyblivost, již jim umožňují jejich vozíčky. Začne si…(více)
(El cochecito) Režie: Marco Ferreri, E, 1960

Vrabčák

Filmový příběh začíná ve vesnici Vasiljevka, kde se podle legendy před mnoha lety záhadně zjevilo stádo koní. Od těch dob všichni vesničané věhlasné stádo ochraňovali;…(více)
(Воробей) Režie: Jurij Šiller, RUS, 2010

Vrabčák

Na konci prvního desetiletí nového milénia čelila hongkongská kinematografie hrozbě, že se vlivem podřizování se podmínkám komerčně lákavého čínského trhu z jejích filmů vytratí osobitost…(více)
(Man jeuk) Režie: Johnnie To, RC, 2008

Vracenky

12 Zapomenutá a neznámá černá komedie Jana Schmidta o chlapci věřícím v Boha i v Lenina naráz. Obraz padesátých let podaný dětskýma očima představuje pravidelnou dávku…(více)
(Vracenky) Režie: Jan Schmidt, CZ-, 1990

Vrah ve mně

Šerifův zástupce Lou Ford Casey Affleck nosí už dlouho dvojí masku – na jedné straně zákon zastupující slušňák, na straně druhé zatuchlé soukromí, v němž…(více)
(The Killer Inside Me ) Režie: Michael Winterbottom , USA, 2010

Vrahem z povolání: Utrpení soudce Karla Vaše

Podplukovník v. v. JUDr. PhDr. Karel Vaš, CSc., který zemřel v prosinci 2012, jako soudce a prokurátor odsoudil na smrt v době politických procesů 50.…(více)
(Vrahem z povolání: Utrpení soudce Karla Vaše) Režie: Pavel Paleček, CZ, 2012

Vrahové mezi námi

Berlín, jaro 1945. Bývalý chirurg dr. Mertens přežil 2. světovou válku jako pomocný lékař na východní frontě. Jako stín bloudí troskami zpustošeného města, traumatizován zprvu…(více)
(Die Mörder sind unter uns) Režie: Wolfgang Staudte, D, 1946

Vraní vejce

Jednoho dne si prodavač pizzy otevře stánek přímo na oblíbeném hřišti dvou chlapců. Ti okamžitě dostanou chuť na pizzu, pro ně dosud nepoznané jídlo. Jakmile…(více)
(Kaaka Muttai) Režie: M. Manikandan, IND, 2015

Vrásky

Stáří je často chápáno jako soumrak života, jako cosi pochmurného, čeho se mnoho lidí obává. Animovaný snímek Vrásky se snaží pohled na stáří změnit a…(více)
(Arrugas) Režie: Ignacio Ferreras, E, 2011

Vrata do podsvětí

Dětský svět, to není jen skotačení po rozkvetlých loukách a zvídavé hry na doktora ve křovíčku. Jsou to také úzkosti z toho, jestli jáma na…(více)
(The Gate) Režie: Tibor Takács, CDN, 1987

Vrátili se …

Po třech dnech od svého záhadného zmizení se do vesnice vrací tři děti. Jsou zraněné a v šoku. Nicméně vše naznačuje tomu, že u nich došlo…(více)
(Ellos volvieron) Režie: Iván Noel, RA, 2015

Vratné lahve

Netrpělivě očekávaný šestý celovečerní hraný projekt režiséra Jana a scénáristy Zdeňka Svěrákových přichází do českých kin po četných porodních bolestech. Ty před několika lety vyvrcholily…(více)
(Vratné lahve) Režie: Jan Svěrák, ČR, 2007

Vražda na objednávku

Když americký spisovatel Mark Halliday navštíví čerstvě vdanou Margot Wendice v Londýně, nevědomky tím spustí řetězec vydírání a vražd. Manžel Margot, Tony Wendice, si všimne…(více)
(Dial M for Murder) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1954

Vražda na objednávku

Když americký spisovatel Mark Halliday navštíví čerstvě vdanou Margot Wendice v Londýně, nevědomky tím spustí řetězec vydírání a vražd. Manžel Margot, Tony Wendice, si všimne…(více)
(Dial M for Murder) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1954

Vražda v Orient Expresu

To, co začíná jako luxusní jízda vlakem z Istanbulu do Londýna, se rychle promění v jeden z nejnapínavějších a nejzáhadnějších detektivních příběhů, jaký byl kdy…(více)
(Murder on the Orient Express) Režie: Kenneth Branagh, USA-M, 2017

Vražedná pole na Srí Lance

Dvě desetiletí války s tamilskými separatisty na severu Srí Lanky ukončila brutální ofenziva srílanské armády v roce 2009. Film rekonstruuje události, které se odehrály během…(více)
(No Fire Zone: The Killing Fields of Sri Lanka) Režie: Callum Macrae, GB, 2013

Vražedná pole: bitva za zásobení farem s intenzivním chovem zvířat

Neviditelný řetězec destrukce sahá od evropských farem až do jihoamerických deštných pralesů, kde obrovské plantáže sóji, určené jako krmivo pro evropská kuřata, krávy a prasata,…(více)
(Killing Fields: the battle to feed factory farms) Režie: REDES*, , 2009

Vražedný aerobic

Osmdesátá léta žila poetikou nařvaných trenclí a vyztužených elasťáků a propagovala fitness v ideologicky zvrácených opusech jako Božská těla 1984 nebo Dokonalí 1985. Naštěstí už…(více)
(Killer Workout) Režie: David A. Prior, USA, 1987

Vroucí krev

Námět filmu je inspirován Fendrikovou vlastní rodinou, vzpomínkami na otce a staršího bratra. Vroucí krev bez varování vtahuje do soukromé reality, kterou většinou nelze sdílet…(více)
(La Sangre brota) Režie: Pablo Fendrik, ARG, 2008

Vrtěti ženou

Příběh mladého lékaře Mortimera Granvilleho Hugh Dancy se odehrává ve viktoriánské Anglii. Pokrokovému Mortimerovi vadí, že většina nemocnic ignoruje nejnovější lékařské teorie a výzkumy a…(více)
(Hysteria) Režie: Tanya Wexler, GB-F-D-L, 2011

Vstup zakázán

Věrný manžel Kishen a záletník Prem jsou nerozluční přátelé. Prem Kishena přemlouvá, ať také zkusí nemanželské dobrodružství a nastraží na něj past v podobě neodolatelné callgirl Bobby.…(více)
(No Entry) Režie: Anees Bazmee, IND, 2005

Vše je ztraceno

Z chování osamělého mořského vlka vycítíte, že v životě zažil už mnoho krizí. Ani ta, při které se jeho jachta střetla s plovoucím kontejnerem plným…(více)
(All Is Lost) Režie: J.C. Chandor, USA, 2013

Vše o Darfuru

Taghreed Elsanhouriová poznala na studiích v Británii mladého doktora, který pocházel ze Súdánu stejně jako ona sama. Zamilovali se do sebe, ale když bylo na…(více)
(All About Darfur) Režie: Taghreed Elsanhouri, UK, 2005

Vše o mé matce

Ani ne čtyřicetiletá svobodná matka Manuela přijde o sedmnáctiletého syna Estébana při autonehodě. Odjede z Madridu do Barcelony, aby našla Estébanova otce. Ten žije jako…(více)
(Todo sobre mi madre) Režie: Pedro Almodóvar, ŠPA - FRA, 1999

Vše o Mustafovi

Mustafův život je báječný: má dobrou práci, skvělou ženu a krásné dítě. Věří, že tak to zůstane napořád. Pak ale přijde dopravní nehoda a všecho…(více)
(Mustafa hakkinda hersey) Režie: Çagan Irmak, TUR, 2004

Vše o orgasmu

Louise ví, co chce od života, a život ji hýčká. Je svobodná, energická a šťastná. Vše je jí nakloněno. Až do dne, kdy se chystá…(více)
(Tout le plaisir est pour moi) Režie: Isabelle Broué, FRA, 2004

Vše pro dobro světa a Nošovic

Celovečerní dokumentární film "Vše pro dobro světa a Nošovic" je svérázným portrétem malé české vesnice, ve které jak místní říkají přistálo UFO v…(více)
(Vše pro dobro světa a Nošovic) Režie: Vít Klusák, CZ, 2010

Vše, co mám rád

Politická vřava počátku osmdesátých let minulého století nechává osmnáctiletého Janka celkem chladným. Zakládá punkovou kapelu, první velká láska Basia jej zve do svého náručí. Nic…(více)
(Wszystko co kocham ) Režie: Jacek Borcuch , PL, 2009

Všechno bude dobré

Film je označován jako politický thriller, ale jeho skládačka je mnohem komplikovanější, než by se u žánrového filmu čekalo. Boe v něm rozvíjí a rafinovaně…(více)
(Alting bliver godt igen) Režie: Christoffer Boe, DK, 2010

Všechno bude fajn

Původním plánem producenta Čestmíra Kopeckého bylo natočit film o proměnách Brna. Režisér Robin Kvapil se spoluscenáristou Pavlem Šplíchalem ale toto zadání posunuli do podoby připomínající…(více)
(Všechno bude fajn) Režie: Robin Kvapil, CZ, 2017

Všechno je možné

Terese je sice už osmdesát let, ale i přes svůj seniorský věk projíždí s batohem na zádech celý svět. Razí přitom heslo, že všechno je…(více)
(Wszystko jest mozliwe) Režie: Lidia Duda, PL, 2013

Všechno je relativní

Je možné poměřit utrpení mladé Dánky s rakovinou prsu a rodiny z Mosambiku, která kvůli povodním přišla o domov? Lze nalézt paralely mezi obavami amerického…(více)
(Alt er relativt) Režie: Mikala Krogh, DEN, 2008

Všechno na Mars / Martin-Lisabon

Všechno na Mars Petra Marka je téměř klasikou. Fiktivní road movie o cestě do Paříže ve skutečnosti do Ostravy je stejně tak parodií jako filmovou…(více)
( Všechno na Mars / Martin-Lisabon ) Režie: P. Marek - A. Olha, CZ, 1997

Všechno nejlepší

Všechno nejlepší poslední „tranzití“ projekce uvádí: Tranzit a hosté Předvánoční a zároveň poslední „tranzití“ projekce v rámci programu Audiovisual představí speciální nadílku…(více)
(poslední „tranzití“ projekce ) Režie: tranzit, , 2008

Všechno nejlepší – To bude jízda

Nečekaně úspěšný bollywoodský film vypráví příběh umělce Veera Kapoora, který touží prorazit jako muzikant. Jeho jediným příjmem jsou peníze od bratra, kterému kvůli nim zalže,…(více)
(All The Best – Fun Begins) Režie: Rohit Shetty, IND, 2009

Všechno, co jste chtěli vědět o Africe a báli jste se zeptat!

PŮVODNÍ PROJEKCE JE Z TECHNICKÝCH DŮVODU ZRUŠENA. FILM NEMÁ HOTOVÝ ZVUK, COŽ VAŠE KINO BOHUŽEL NEMŮŽE OVLIVNIT. V PŮVODNÍM DATU VÁM NABÍZÍME ZDARMA NÁHRADNÍ PROGRAM.…(více)
(Všechno, co jste chtěli vědět o Africe a báli jste se zeptat! ) Režie: various, various, 0000

Všechno, co jste kdy chtěli vědět o sexu, ale báli jste se zeptat

Z rané, převážně parodicky zaměřené tvorby Woodyho Allena nar. 1935 patří tato povídková komedie k nejúspěšnějším titulům. Režisér se inspiroval stejnojmennou osvětovou knihou sexuologa Davida…(více)
(Everything You Always Wanted To Know About Sex But Were Afraid To Ask) Režie: Woody Allen, USA, 1972

Všechny moje děti

Ústřední postavou filmu je charismatický farář Marián Kuffa. Divák ho ve filmu vidí spíše ve špinavých montérkách a sleduje drama mise do prostředí bídy a…(více)
(Všetky moje deti) Režie: Ladislav Kaboš, SK, 2014

Všechny neviditelné děti

Tanza Mehdi Charef / Itálie Alžírsko / 2005 / 16min. Poté, co se dvanáctiletý africký kluk stane svědkem vyvraždění celé své rodiny, vstoupí…(více)
(Všechny neviditelné děti) Režie: Various, Various, 2000

Všechny neviditelné děti - slavnostní zakončení festivalu

Tanza Mehdi Charef / Itálie Alžírsko / 2005 / 16min. Poté, co se dvanáctiletý africký kluk stane svědkem vyvraždění celé své rodiny, vstoupí…(více)
(Všechny neviditelné děti - slavnostní zakončení festivalu) Režie: Various, Various, 2000

Všechny prachy světa

Film sleduje únos šestnáctiletého Johna Paula Gettyho III Charlie Plummer a zoufalou snahu jeho milující matky Gail Michelle Williams přesvědčit Johnova miliardářského dědečka Christopher Plummer,…(více)
(All the Money in the World) Režie: Ridley Scott, USA, 2017

Všechny roztleskávačky zemřou

První mrtvou roztleskávačkou ve filmu je Lexi. Její tragická nehoda přijde vhod novopečené kapitánce středoškolského týmu roztleskávaček Tracy, která chodí s Lexiným bývalým přítelem, fotbalistou…(více)
(All Cheerleaders Die) Režie: Lucky McKee, Chris Sivertson, USA, 2013

Všemocný

Thriller Všemocný si pohrává s možností, co by se stalo, kdybychom mozek využívali na 100% V hlavních rolích amerického filmu excelují herci Bradley Cooper a…(více)
(Limitless) Režie: Neil Burger, USA, 2011

Všeobecná nařízení č. 9

Film oceňovaný pro svůj vizionářský pohled, který se zamýšlí nad známkami ztrát a změn na americkém Jihu a boří přitom hranice dokumentární tvorby. Spojuje experimentální…(více)
(General Orders No. 9) Režie: Robert Persons, USA, 2009

Všichni do vězení

Satirický snímek jednoho z předních světových režisérů Luise G. Berlangy je zasazen do prostředí valencijské věznice. Ostrá kritika politického systému a církve ve Španělsku 60.…(více)
(Todos a la cárcel) Režie: Luis García Berlanga, ŠPA, 1993

Všichni dobří rodáci

Opus magnum české kinematografie. Ohromující obraz moravské vesnice od r. 1945 do konce 50.let zachycuje se vzácnou hutností a poetičností lidské osudy na pozadí tragických…(více)
(Všichni dobří rodáci) Režie: Vojtěch Jasný, ČSSR, 1968

Všichni jsou v pohodě

Čerstvý důchodce Frank Goode se vyrovnává se smrtí manželky a rozhodne se uspořádat rodinnou oslavu, kam pozve své čtyři potomky. Přípravy se pomalu rozběhnou, každý…(více)
(Everybody's Fine) Režie: Kirk Jones , USA - IT, 2009

Všichni mojí blízcí

Film se odehrává během druhé světové války a sleduje osudy české židovské rodiny. K útěku před nacisty jim pomůže Nicholas Winton, který zachránil několik stovek…(více)
(Všichni mojí blízcí ) Režie: Matěj Mináč, CZ, 1999

Všichni možní sběrači a já

V různých koutech Francie Agnès Varda potkává sběrače, sběračky, paběrkovače, shánlivce a nálezce. Z nutnosti, jen tak náhodou či pro přežití tito lidé sbírají, to…(více)
(Les glaneurs et la Glaneuse) Režie: Agnès Varda, FRA, 1999

Všichni spolu

„Myslím, že o tom nemusíme dlouho diskutovat. Daniela dostane varování a tím to skončí.“ Nudně znějící schůze je ve skutečnosti fascinující setkání osmiletých dětí, které…(více)
(Berg Fidel ) Režie: Hella Wenders, D, 2011

Všichni v naší rodině

Marius je rozvedený a svou malou dcerku Sofii vídá jen v předem určené dny. A jeden z nich právě nadešel. Náhle je mu ale řečeno,…(více)
(Toată lumea din familia noastră) Režie: Radu Jude, RO, 2012

Všude dobře, doma nejhůř

Život v bosenské Srebrenici se čtrnáct let po spáchání známého masakru, při němž bylo srbskými jednotkami povražděno přes osm tisíc bosenských muslimů, pomalu usazuje. Z…(více)
(Überall nur nicht hier) Režie: Tamara Milosevic , D, 2009

Všude dobře, proč být doma

Oscarový tvůrce legendárního filmu Americká krása Sam Mendes ve svém novém projektu dokazuje pravdivost známé lidové moudrosti o tom, že těhotenství je dřina. V případě mladé dvojice Burt John…(více)
(Away We Go) Režie: Sam Mendes, USA-GB, 2009

VŠUP dětem!

Z vysoké školy na plátno Jedinečné promítání nových animovaných filmů vytvořených studenty a absolventy ateliéru animace na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze.…(více)
(VŠUP dětem!) Režie: , CZ, 2012

Vtáčkovia, siroty a blázni

Třicátník Andrej Phillipe Avron, domnělý syn Milana Rastislava Štefánika, a jeho vrstevník Yorick Jiří Sýkora vedou poměrně nudný a bezstarostný život, který prosvítí až setkání s…(více)
(Vtáčkovia, siroty a blázni) Režie: Juraj Jakubisko, SK - F, 1969

Vtělení ďábla

Přivítejte opravdovou živoucí legendu. Poté, co festival jež několik let uvádí mexického geroje El Santa, je na čase splatit další dluh z latinskoamerické oblasti, tentokráte…(více)
(Encarnação do Demônio) Režie: José Mojica Marins , BR, 2008

Vulkán

Film promítáme 18.5.2012 ve Světozoru u příležitosti státní návštěvy islandského prezidenta pana Olafúra Ragnara Grímssona v Praze. Hlavním hrdinou křehkého příběhu celovečerního debutu islandského režiséra…(více)
(Eldfjall) Režie: Rúnar Rúnarsson, IS, 2011

Vůně dámy v černém

Novomanželé Mathilde a Robert se vydávají na letní byt ke svým přátelům Edith a Arthurovi na jejich zámek Hercule. Do cesty jim však připlete obávaný…(více)
(Le Parfum de la dame en noir) Režie: Bruno Podalydès, F, 2004

Vůně mandarinky

Léto roku 1918. Válka bude zuřit ještě několik měsíců, ale pro Charlese a Angèle už skončila. On, důstojník jízdy, v ní přišel o nohu. Ona,…(více)
(L'Odeur de la mandarine) Režie: Gilles Legrand, F, 2015

Vůně ráje

Pokud cítíš vůni ráje, víš, že tvůj budoucí život bude šťastný, že se dočkáš věčného odpočinku a budeš odměněn. Pak je možné zavázat si oči,…(více)
(The Smell of Paradise) Režie: Mariusz Pilis - Marcin Mamon, NIZ - POL, 2005

Vůně ráje

Pokud cítíš vůni ráje, víš, že tvůj budoucí život bude šťastný, že se dočkáš věčného odpočinku a budeš odměněn. Pak je možné zavázat si oči,…(více)
(The Smell of Paradise) Režie: Mariusz Pilis - Marcin Mamon, NIZ - POL, 2005

Vůně Vánoc

Pohádky: Dnes se v pohádkách mimo jiné dozvíme, Jak postavit sněhuláka, Jak se chtěl zajíček klouzat, nebo jak to bylo s Ondrou…(více)
(Vůně Vánoc) Režie: Bio Oko, CZ, 2013

VW komplex

“VW komplex” je dokument o továrně Volkswagenu ve Wolfsburgu. Začneme současností: po smyku kamerou přes rozsáhlou průmyslovou zónu se zastaví pohled kamery na automobilových vracích…(více)
(Der VW Komplex) Režie: Hartmut Bitomsky, NĚM, 1988

Výběr dokumentů ve spolupráci s Docs D.F.

Výběr dokumentů ve spolupráci s Docs D.F., festivalem dokumentárních filmů v Mexico City
více)
(Výběr dokumentů ve spolupráci s Docs D.F.) Režie: various, MEX, 0000

Výběr Freshfilmfest 2008

MŮJ OTEC SPÍ/ MEIN VATER SCHLÄFT / GRZEGORZ MUSKALA / 2007 / GERMANY / 14 MIN. / BEZ DIALOGŮ TAŠKY /…(více)
(Výběr Freshfilmfest 2008) Režie: , CZ - D - RO, 2008

Výběr z Ji.hlavy 2014

Sexuální boj zboží zvláštní uznání v sekci Fascinace ČR 2014, 7 min, Pavel Sterec, Vilém Novák, česky…(více)
(Výběr z Ji.hlavy 2014) Režie: various, CZ, 2014

Vybíjená

Film podle stejnojmenného bestselleru Michala Viewegha je groteskou o přátelství, osudových láskách, kráse a ošklivosti, alkoholu a hledání lidského štěstí. V několika časových rovinách vypráví…(více)
(Vybíjená) Režie: Petr Nikolaev, CZ, 2015

Výbor ťuťu ňuňu cecíků

Anna naříká na svůj život. Její přítelkyně ji dala kopačky, nedostala se na vysokou a ve světě podprsenek o velikosti C nosí Áčka. Nechala práce…(více)
(Itty Bitty Titty Committee) Režie: Jamie Babbit , USA, 2007

Výherce Aerokraťasu uvádí

Vítěz Aerokraťasu 2012 Vojtěch Žák představuje kromě vítězného snímku Lázně i další amatérské a studentské filmy svých přátel. Vstup volný, nebudou chybět ani žongléři …(více)
(Výherce Aerokraťasu uvádí další samozvané borce filmového plátna) Režie: Vojtěch Žák, CZ, 2013

Vyhnaní

Lidé, kteří se vydali přes Mexiko do Spojených států či Kanady za lepšími podmínkami k životu, mají jen malou šanci na úspěch a riskují nepředstavitelné…(více)
(Destierros ) Režie: Hubert Caron-Guay, CDN, 2017

Výhoda posledního tahu

Odvod do armády, o kterém rozhoduje loterie, je hrozbou, která se vznáší nad hlavami všech mladých mužů v Thajsku. Moment losování se blíží a děsí…(více)
(How to Win at Checkers (Every Time)) Režie: Josh Kim, T-USA-RI, 2015

Vyhoštěn

V roce 1999 byl osmnáctiletý uprchlík Ashkan Panjahee poslán zpět do Íránu. Podle dánských úřadů pro něj po návratu nehrozilo žádné nebezpečí. V Íránu však…(více)
(Deported to Torture) Režie: Line Fabricius - Hussein Ferdowsipour, DÁN, 2003

Východ

Východ je skupina mladých ekoteroristů zaměřující se na organizace, které obviňují ze zločinů proti životnímu prostředí a veřejnému zdraví. Mladá agentka z nezávislé bezpečnostní agentury…(více)
(The East) Režie: Zal Batmanglij, USA, 2013

Východ... sní o Západě

Afghánistán: na počátku jednadvacátého století je to země zničená válkou a suchem. Mnozí sní o lepším životě na Západě a vyrážejí na cestu... Na cestě…(více)
(East... Dreams West) Režie: Abdolreza Kohanrouz, CZ, 2007

Východní proud

Gena je typický outsider bez budoucnosti, bez práce, jen s problémy. Živí se pašováním drog a jeho operační prostor se táhne od Asie po Evropu.…(více)
(Indigène d‘ Eurasie ) Režie: Šarūnas Bartas, LT - F - RUS, 2010

Východní přísliby

Nový thriller Davida Cronenberga eXistenZ, Moucha, Dějiny násilí nás přivádí do prostředí ruských zločineckých klanů v Londýně. Hlavním hrdinou je rus jménem Nikolaj Lužin, který…(více)
(Eastern Promises) Režie: David Cronenberg, USA, 2007

Východní Sibiř – drsná výprava divočinou

Sibiř – drsná výprava divočinou východní Sibiře. Cesta nabízí dvě tváře, panenskou přírodu v kontrastu s velkoměsty a budhistickým Burjatskem. Na promítání uvidíte město Jakutsk,…(více)
(Východní Sibiř – drsná výprava divočinou) Režie: , , 2015

Výchozí bod

Mike Cahill, jedna z nejzajímavějších postav současného amerického nezávislého filmu, vypráví příběh mladého molekulárního biologa Iana Graye, zcela pohlceného studiem vývoje lidského oka. Setkání s…(více)
(I Origins) Režie: Mike Cahill, USA, 2014

Vyjednávač

Děj vychází ze skutečných událostí, k nimž došlo v letech 200506, kdy předseda baskické socialistické strany PSE Jesus Eguiguren přistoupil na dialog s organizací ETA.…(více)
(Negociador) Režie: Borja Cobeaga, E, 2014

Vykolejená

Život se s Amy Amy Schumer docela mazlí. Má skvělou práci ve společenském časopise, báječné kamarádky, útulný byt a pěknou sestavu přítulných partnerů, kteří od…(více)
(Trainwreck) Režie: Judd Apatow, USA, 2015

Vykopni

Jednoznačně nejsprostší film letošních Mezipater, zařazený do půlnočního poppunku, je možné charakterizovat nejen extrémně vysokým počtem sprostých slov, ale i počtem komických scén v nezaměnitelném…(více)
(Kick Off) Režie: Rikki Beadle Blair, GB, 2009

Vykořeněná: Tibeťanka v Pekingu

Ojedinělý snímek nám umožní letmo nahlédnout do světa tibetských zemědělců. Hlavní postava je rozpolcená mezi tradičním způsobem života a touhou poskytnout svému synovi lepší…(více)
(Nowhere to Call Home ) Režie: Jocelyn Ford , USA-RC, 2014

Vykoupení nahého generála

Joshua Milton Blahyi kdysi věřil, že je obdařen nadpřirozenými silami, díky nimž se mu vyhýbají všechny střely. Byl znám tím, že do bojů chodil nahý…(více)
(The Redemption of General Butt Naked) Režie: E. Strauss - D. Anastasion, USA, 2011

Vykoupení z věznice Shawshank

Jeden z nejlepších vězeňských snímků všech dob vypráví o úspěšném bankéři Andym, jenž je křivě obviněn z vraždy své manželky a odsouzen do věznice Shawshank.…(více)
(The Shawshank Redemption) Režie: Frank Darabont , USA, 1994

Výkřik Asie

Většina zemí Dálného východu trpí nejrůznějšími traumaty: opětovné spojení či rozdělení národů, občanské války, terorismus a globální nadvláda supervelmocí. Na to myslí korejský protestní rockový…(více)
(Shout of Asia) Režie: Gen Masayuki, KOR-JAP, 2005

Výlet

Pohádky: …(více)
(Výlet) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Výlet do nebíčka

Pohádky: Dnešní pásmo Švec a čert nabídne mnoho různých pohádek, ale zajímat nás bude hlavně ta čertí. Kromě toho uvidíme ještě Štaflíka a…(více)
(Výlet do nebíčka) Režie: , CZ, 2013

Výlet do Španělska

Pohádky: Káťa s Škubánek budou zkoušet hru na čmuchandu a také se pokusí ušetřit si práci. Kluk z plakátu najde psa a také…(více)
(Výlet do Španělska) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

Výlet do vlastního těla

Pohádky: Dnes uvidíme pár pohádek s neobvyklým názvem. Kdo je asi Ušatá Cecílie a kdo si přeje Nehoupat? Kromě toho se podíváme,…(více)
(Výlet do vlastního těla) Režie: , CZ, 2014

Výlet za láskou

Sympatický třicátník Enea je autista a zatím ještě nepoznal, jaké to je milovat a být milován. Po řadě marných pokusů prožít první milostné dobrodružství se…(více)
(The Special Need) Režie: Carlo Zoratti, D - I, 2013

Vymítač ďábla

U dvanáctileté Regan LINDA BLAIR se zničehonic objeví příznaky podivné nemoci, která zpočátku vypadá nevinně, avšak každým dnem sílí. Její obličej získává stále hrůznější podobu,…(více)
(The Exorcist) Režie: William Friedkin, USA, 1973

Vynález zkázy

První verneovská adaptace Karla Zemana unikátním způsobem kombinuje hraný a kreslený film a svou nevyčerpatelnou fantazii rozvíjí ve stylu černobílých rytin prvních Verneových ilustrátorů Édouarda…(více)
(Vynález zkázy) Režie: Karel Zeman, CSR, 1958

Vyoutovaný film

Přednáška Manuely Kay podle knihy „Out im Kino – Průvodce queer filmem“ Přednáška je krátkým shrnutím queer filmu a vyobrazení queer postav na plátně během posledních…(více)
(Out im Kino) Režie: , , 0000

Vyprahnutí

Po spletitých dráhách lidských životů se proti sobě nekontrolovaně řítí dva vlaky. Jeden z nich veze talentovaného mladého muže k budoucnosti, o které ani nesnil:…(více)
(Izpepeliavane) Režie: Stanimir Trifonov, BULH, 2004

Výprava na severní pól

Pohádky: V dnešním zimním pásmu uvidíme mimo jiné Dva mrazíky, Sněhuláka a zavzpomínáme na Vánoce s několika dalšími pohádkami. …(více)
(Výprava na severní pól) Režie: , CZ, 2016

Výprava za houbami

Pohádky: Dnes nás rozveselí kamarádi z Večerníčku, například Kosí bratři, Jája a Pája, sněžný…(více)
(Výprava za houbami) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Vyrábíme zvířecího kamaráda

Pohádky: Pásmo krátkých příběhů plných zvířátek. Roztomilý Míša Kulička, krtek, Škubánek a další nám dnes budou vyprávět svá dobrodružství. Program:…(více)
(Vyrábíme zvířecího kamaráda) Režie: , CZ, 2015

Vyrob si svůj stát

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu…(více)
(DIY Country) Režie: Antony Butts, F-GB, 2015

Vyrob si svůj stát

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu…(více)
(DIY Country) Režie: Antony Butts, F-GB, 2015

Vyrob si svůj stát

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu…(více)
(DIY Country) Režie: Antony Butts, F-GB, 2015

Vyrob si svůj stát

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu…(více)
(DIY Country) Režie: Antony Butts, F-GB, 2015

Vyrob si svůj stát

Mnozí obyvatelé Donbasu měli po léta pocit, že ukrajinská vláda přehlíží jejich problémy a ignoruje jejich nároky. Rusko jich na jaře 2014 po anexi Krymu…(více)
(DIY Country) Režie: Antony Butts, F-GB, 2015

Výroba příšer

Film je založený na pravdivém případu, ve kterém skupinka teenagerů brutálně zavraždila gaye v parku. Nabízí tak poučný a přesvědčivý pohled na současnou kulturu gayů.…(více)
() Režie: John Greyson, Kanada, 1991

Vyrobeno v Dagenhamu

Vyrobeno v Dagenhamu je svěží britskou retro komedií, zachycující skutečné události z roku 1968, kdy se v malé továrně v Dagenhamu vzbouřilo 187 zaměstnankyň proti…(více)
(Made in Dagenham) Režie: Nigel Cole, GB, 2010

Výrobna dospělých

Venla pracuje jako poradkyně v laboratoři na umělé oplodňování. Chodí s přítelem Anterem už téměř 17 let, a když jim jednou v noci praskne…(více)
(Lapsia ja aikuisia - Kuinka niitä tehdään?) Režie: Aleksi Salmenperä, FIN - ŠVÉ, 2004

Vyrostla na pouti květina

Pohádky: Dnes uvidíme příběhy Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrky, Cipíska i Rumcajse a také Pana Tau. Program:…(více)
(Vyrostla na pouti květina) Režie: Kino Aero, CZ, 2014

Výslech

Lehkomyslná kabaretní zpěvačka se v padesátých letech minulého století dostává do nelidské a nekompromisní mašinérie politických procesů, v nichž zdánlivě nemá šanci na úspěch. Statečně…(více)
( Interrogation ) Režie: Ryszard Bugajski, PL, 1982

Vyslyšené modlitby + Dívka z Číny

Vyslyšené modlitby Na vymodlené pozvání kmenových vůdců přijíždí dalajlama do odlehlé chudé vesničky na hranicích Indie a Pákistánu. Výsledkem návštěvy je více…(více)
(Prayers Answered + A Girl From China) Režie: Geleg Pasang / Sönam Cchetän, , 0000

Vysněná země

Vysněná země sleduje příběhy pěti postav, které jsou plné zoufalství, samoty, zrady, ale i touhy a vášně. Sociální pracovnice Judith, která pomáhá prostitutkám, si sama…(více)
(Traumland) Režie: Petra Biondina Volpe, CH-D, 2013

Vysnění

Film zachycuje téma lásky a nenávisti. V centru dění jsou dva básníci – Ingeborg Bachmannová a Paul Celan – kteří se poznali v poválečné Vídni.…(více)
(Die Geträumten) Režie: Ruth Beckermann, A, 2016

Vysněný odpad

Zaballeen, arabský výraz pro „lidi odpadků", označuje nejnižší sociální vrstvu Káhiry. Patří k ní i teenageři Adham, Nabil a Osama, hrdinové dokumentu Mai Iskanderové. Režisérka…(více)
(Garbage Dreams) Režie: Mai Iskander , USA, 2009

Vysoká škola života

Demokratická republika Kongo patří v současnosti mezi země s největší koncentrací nerostného bohatství. Život obyvatel této země je ale ve většině případů nuzný a na…(více)
(Pale peko bantu mambo ayikosake) Režie: Bram Van Paesschen, B, 2008

Vyspali byste se s někým cizím?

Němečtí dědečkové bez servítek předvádějí, jak tráví volné chvíle v kůži a se speciálnímí BDSM hračičkami, medvědi ze San Francisca představují mnohobarevnou scénu své mužné…(více)
(Would You Have Sex With A Stranger?) Režie: various, various, 2012

Výstava Na čem se smaží Indonésie

Dole ve foyer
více)
(Na čem se smaží Indonésie) Režie: , , 0000

Výstřel do tmy

Noční můra každé matky se pro Veroniku stane skutečností: po rozhovoru s letuškou na toaletě brazilského letiště zmizí její dcera. Veronika má jedinou stopu –…(více)
(Um tiro no escuro) Režie: Leonel Vieira, PRT - BRA, 2005

Vysvědčení

Sólová vystoupení žáků i rodičů. Improvizace, která nese název “vysvědčení”.
více)
(Vysvědčení) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 2016

Vyšetřování

Bylo nalezeno rozřezané tělo a podezřelý Plamen Goranov, bratr zavražděného, je zatčen. Odmítá obvinění a díky nedostatku důkazů bude případ brzy přerušen. Ale případ dostává…(více)
(Razsledvane) Režie: Iglika Trifonova, BUL, 2006

Vyšinutí

V posledních letech můžeme v korejské kinematografii vysledovat ctižádost točit domácí příspěvky do doposud striktně hollywoodských žánrů. Po prvním korejském katastrofickém spektáklu Haeundae a dalších…(více)
(Yeongasi) Režie: Park Jeong-woo, ROK, 2012

Vyšší moc

Čtyřčlenná švédská rodina cestuje do francouzských Alp, aby si při lyžování oddychla a nerušeně spolu strávila pár vzácných volných dní. Dovolenkovou idylu s hřejivým sluncem…(více)
(Turist) Režie: Ruben Östlund, S-F-N, 2014

Vyšší princip

Mnozí znají pouze slavnou větu „Z vyššího principu mravního není vražda na tyranu není zločinem“, aniž by viděli vynikající snímek podle předlohy Jana Drdy. Krátkou…(více)
(Vyšší princip) Režie: Jiří Krejčík , CZ, 1960

Vyznání Černé Delty

Obrazově silné svědectví náboženského zápalu černošských církví v deltě řeky Mississippi natočené již na soumraku jedné epochy, v roce 1968. Ve filmu uvidíte bohoslužby ve…(více)
(Black Delta Religion) Režie: William Ferris, USA, 1968

Vzdálenost

Velmi trpělivý rakouský umělec si najme tři ruské trpaslíky s nadpřirozenými schopnostmi, aby ukradli „Vzdálenost,“ která je ukryta v střežené strojovně elektrárny kdesi v sibiřských…(více)
(La Distancia) Režie: Sergio Caballero, E, 2014

Vzdálený štěkot psů

Desetiletý Oleh vyrůstá ve vesnici Hnutove na východě Ukrajiny, jen pár stovek metrů od frontové linie. Nedávno přišel o matku a žije jen s babičkou…(více)
(The Distant Barking of Dogs ) Režie: Simon  Lereng Wilmont, DK-FIN-S, 2017

Vzdám to až zítra

Je možné, aby byl někdo odsouzen k trestu smrti za zločin, který s největší pravděpodobností nespáchal? Navíc v situaci, kdy není jasné, zda se onen…(více)
(Give Up Tomorrow) Režie: Michael Collins, GB - USA, 2011

Vzdělání po čínsku

Vzdělání bývá nejlepším způsobem, jak uniknout chudobě, ne však v miliardové Číně. Na prestižní státní univerzity se dostanou jen ti nejlepší studenti, ostatní mohou jít…(více)
(Education, Education) Režie: Weijun Chen, RC - ZA, 2012

Vzdorující Ráj

Ve francouzském rybářském městečku Cassis našel Henri Matiss dobré světlo pro své obrazy. Cassis bylo ale také místem, odkud především Židé odplouvali z nacistické Evropy.…(více)
(Resisting Paradise) Režie: Barbara Hammer, USA, 2003

Vzduch je cítit rudě

Chris Marker a levicová hnutí 60. a 70. letech uvádí:…(více)
(Vzduch je cítit rudě) Režie: Chris Marker, FRA, 2000

Vzhůru do oblak

Osmasedmdesátiletému staříkovi hrozí, že jej přesunou do domova důchodců, proto se rozhodne splnit slib, který dal své zemřelé manželce a jenž spočívá v dosažení daleké…(více)
(Up) Režie: Pete Docter, Bob Peterson, USA, 2009

Vzkaz jaru

Konečně jsme se dočkali a jaro přišlo. Jak jaro přivítáme? Napíšeme jaru dopis a přiložíme jarní pozdravy v podbě obrázků, které sami vytvoříme. Když jaro…(více)
(Vzkaz jaru) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Vzkaz v láhvi

Po osmi letech strávených v Severním moři doputuje tajemný vzkaz v láhvi až na stůl kriminálního Oddělení Q, které se specializuje na staré nevyřešené případy.…(více)
(Flaskepost fra P) Režie: Hans Petter Moland, DK-D-S-N, 2016

Vzpamatuj se

Coming out středoškoláka, tentokrát v distingovaném prostředí anglického města Basingstoke sídla bohaté střední vrstvy. V centru pozornosti je Steven Carter, výborný student na ještě…(více)
(Get Real) Režie: Simon Shore, VB-J.A.R., 1998

Vzpomínáme na léto

Pohádky: …(více)
(Vzpomínáme na léto) Režie: Bio Oko, CZ-, 2012

Vzpomínání na jaro

Máte doma zahradu? Jak taková zahrada může vypadat a co na ní všechno roste? Co se na zahradě dělá na jaře, na podzim a v létě…(více)
(Vzpomínání na jaro) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Vzpomínáš na Sarajevo

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Když v roce 1992 začalo ostřelování Sarajeva, apeloval jeden z důstojníků armády Bosny a…(více)
(Sjećaš li se Sarajeva) Režie: Nedim Alikadić, Nihad Kreševljaković, Sead Kreševljaković, Bosna a Hercegovina, 2002

Vzpomínka na Snovídky

Advent režie: Petr Hátle, 18 min., 2010 Rekonstruovaný dokument z periferie předvánoční Prahy předvádí jeden večer…(více)
(Vzpomínka na Snovídky) Režie: various, CZ, 0000

Vzpomínky a zapomínání

Prozkoumat možnosti objektivního zobrazení historických událostí skrze animovaný, dokumentární a hraný film a také oslavit 60. výročí osvobození hlavního města Prahy chce filmová přehlídka Vzpomínky a zapomínání, která začne…(více)
(Vzpomínky a zapomínání) Režie: , , 2000

Vzpomínky na léto

Jsou letní prázdniny a na malém městě se zdánlivě nic neděje. Dvanáctiletý Petr se ale nenudí. Žije v malém bytě se svou matkou a každý…(více)
(Wspomnienie lata) Režie: Adam Guziński, PL, 2016

Vzpomínky na vraha

Důmyslně vystavěný detektivní thriller vychází z reálného případu sériových vražd, ke kterému došlo v rozmezí let 1986 a 1991 v zemědělském maloměstě Hwaseong a…(více)
(Salinsui chooeok) Režie: Bong Joon-ho, ROK, 2003

Vzpoura

Comeback režiséra s výrazným autorským rukopisem v sobě pojí prvky thrilleru a politického dramatu. Příběh zakládá na události, ke které došlo v roce 1988 na…(více)
(L’ordre et la morale) Režie: Mathieu Kassovitz, F, 2011

Vzpoura hraček

Animované pohádky v pásmu Vzpoura hraček povídají příběhy například o Lískulce, která zachránila Berušku, nebo poznala vílu Lesanku. Uvidíme také, co dělal Krtek na poušti.…(více)
(Vzpoura hraček) Režie: , , 0000

Vzrušení (H*ART ON)

Hravý, provokativní a vizuálně sytý film o strastech moderního umělce. HART ON je slovní hříčkou spojení hard on erekce, heart srdce a art…(více)
(Vzrušení (H*ART ON)) Režie: Andrea Culková, CZ, 2016

Vztahy v ženském rodě

Partnerství přinášejí mnohá úskalí. Ať již začátky plné nejistot a ohledávání nebo méně vášnivá, přesto však šťastná rána po boku ženy, kterou milujete, ale i…(více)
(Relationships in the Feminine Way) Režie: , , 0000

Vzteklina

V rámci tradičních exkurzí do zemí, které nefigurují mezi hlavními destinacemi, k nimž se obrací zájem diváků brakových žánrů, se letos vydáme do Izraele. Debutující…(více)
(Kalevet) Režie: A. Keshales - N. Papushado, IL, 2010

 

English

Mojekino.cz