Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


T.M.A.

Do starého odlehlého vesnického domu se po letech vrací výtvarník a rockový hudebník Marek a pokouší se zde zapomenout na dosavadní divoký způsob života. Dům…(více)
(T.M.A.) Režie: Juraj Herz, CZ, 2009

T2 Trainspotting

Na počátku byla příležitost...a pak přišla zrada. Uplynulo dvacet let. Mnohé se změnilo, ale stejně tak zůstalo mnohé při starém. Mark Renton Ewan McGregor se…(více)
(T2 Trainspotting) Režie: Danny Boyle, GB, 2017

Ta zvláštní láska

Bylo jednou jedno město jménem New York a byla to ta nejsvobodnější megalopolis na světě. I George Alfred Molina si tady totiž mohl vzít za…(více)
(Love Is Strange) Režie: Ira Sachs, USA-F, 2014

Tábor 14

Shin DongHuyk se narodil v severokorejském koncentračním táboře rodičům, kteří byli oddáni na příkaz dozorce. Ve třiadvaceti se mu téměř zázrakem podařilo uprchnout a dostat…(více)
(Camp 14 -Total Control Zone) Režie: Marc Wiese, D - ROK, 2012

Tabu

Tento film je přístupný od 18 let.http://www.kinoaero.cz/cz/cyklyfestivaly/96/Festivalotrlehodivaka/354/2015/ Dráždivé sexuální melodrama, pod nímž je podepsaný manželský tvůrčí tandem Helene Terrie scénář a Kirdy Stevens režie, představuje…(více)
(Taboo) Režie: Kirdy Stevens, USA, 1980

Tabu

„Nač milovat ženy, když je tolik krásných mužů?“ aneb co byste od Československé televize nečekali… Již rok…(více)
(Taboo) Režie: , CZ, 0000

Tabu

Marnotratná Aurora a dobrosrdečná Pilar nemají mnoho společného. Když však do hry vstoupí záhadný muž jménem Gian Luca Ventura, jenž před padesáti lety změnil život…(více)
(Tabu) Režie: Miguel Gomes, P-BR-F-D, 2012

Tady a potom

Návrat do rodné vísky s sebou může přivést na světlo mnohé jizvy minulosti. Mladík John se po dvou letech vrací k otci na farmu do rodného…(více)
(Efterskalv) Režie: Magnus von Horn, S-PL-F, 2015

Tady a teď pro děti: trénink umění mindfulness pro děti od 9 do 14 let

Co to je mindfulness? Měly by si děti všímat, co se jim děje v hlavě a těle? Je prospěšné se soustředit na to, co se…(více)
(Tady a teď pro děti: trénink umění mindfulness pro děti od 9 do 14 let) Režie: , , 0000

Tady to musí být

Cheyenne je rocker, který žije v Dublinu z pozůstatků bývalé slávy. Smrt otce, s nímž dlouhá léta nekomunikoval, ho vytrhne z letargie a nasměruje na…(více)
(This Must Be the Place) Režie: Paolo Sorrentino, I-F-IRL, 2011

Tahle noc nikdy neskončí

Dokumentární snímek Michelle Lawler je poctou žijící legendě, nejstarší americké profesionální dragové umělkyni Vicki Marlane. Režisérka Michelle Lawler mapuje půl století účinkování transgender umělkyně Vicki,…(více)
(Forever´s Gonna Start Tonight) Režie: Michelle Lawler , USA, 2009

Tahle země není pro starý

Když Lleywelen Moss v pustině hranice mezi Mexikem a Texasem nalezl rozstřílená auta plná těl a několik balíčku heroinu s dvěma miliony dolarů v hotovosti,…(více)
(No Country for Old Men) Režie: Ethan Coen, Joel Coen, USA, 2007

Táhni do pekel

Fred se po 15 letech vězení vrací ke své rodině do kočovnické kolonie na okraji Paříže. Mezitím se událo mnohé, ale jedno se nemění. Jeho…(více)
(Mange tes morts) Režie: Jean-Charles Hue, F, 2014

Taipei National University of Arts uvádí: Kolekce studentských filmů

4ever Kids 2005, 12 min., scénář a režie: Wang Chengyang Čtyři děti mají podobný osud. Jejich otcové rybaří na moři. Jejich matky jsou…(více)
() Režie: various, Taiwan, 2005

Taj Mahal: Příběh nehynoucí lásky

režisérský sestřih Od chvíle, kdy princ Khurram pohlédl na svou…(více)
(Taj Mahal: An Eternal Love Story) Režie: Akbar Khan, IND, 2008

Tajemná dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na několik případů agenta Ploutvičky. Ploutvička tajemství má, je to ryba kouzelná. Program: V tento chladný čas, kdy se večer brzy stmívá, nebe bývá šedivé…(více)
(Tajemná dílna) Režie: , CZ-, 2016

Tajemná dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Vodníka ve mlýně, Krtka a karneval, Krtka a autíčko. Zjistíme, co dělal Krakonoš a mistr Jehlička a také Jak pejsek…(více)
(Tajemná dílna) Režie: , CZ, 2016

Tajemná řeka

Psychologický kriminální thriller režíroval známý americký herec Clint Eastwood a do trojice přátel z dětství obsadil neméně známé kolegy Seana Penna, Tima Robbinse a Kevina…(více)
(Mystic River) Režie: Clint Eastwood, USA, 2003

Tajemná vražda na Manhattanu

Nakladatel Larry Lipton Woody Allen žije již drahně let ve šťastném manželství s energickou a podnikavou Carol Diane Keatonová. Jednoho dne se seznámí se svými…(více)
(Manhattan Murder Mystery) Režie: Woody Allen, USA, 1993

Tajemné dveře

Pohádky: Nebuďte mamuty, Vodník ve mlýně, O Maryšce a Vlčím hrádku, nebo pohádka o líné holčičce, to je pár…(více)
(Tajemné dveře) Režie: , CZ, 2014

Tajemné příběhy z prázdnin

Pohádky: Co se zdálo v divokých snech Maxipsovi Fíkovi o prázdninách? A co za dobrodružství zažije Víla Amálka s vodníkem Kebule?…(více)
(Tajemné příběhy z prázdnin) Režie: , CZ, 2015

Tajemný svět

AKTIVNÍ PROGRAM PRO DĚTI Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Tajemný svět) Režie: Various, CZ, 2009

Tajemný svět pod zemí

Pohádky: Dnes se zaměříme hlavně na Krtka a jeho kamarády. Spolu se Zajíčkem a Myškou zažije Krtek velkou oslavu. Kromě toho…(více)
(Tajemný svět pod zemí) Režie: , CZ, 2014

Tajemství

Tíživé rodinné tajemství a příběh vášně se odhalují skrze vnitřní svět mladého Françoise, osamělého chlapce, který si smyslí bratra i minulost svých rodičů. Rodinná přítelkyně…(více)
(Un Secret) Režie: Claude Miller, FR-NEM, 2006

Tajemství

Celá řada výjimečných mužů a žen objevilo na své cestě životem "Tajemství", které jim pomohlo se stát se nejvýznačnějšími lidmi lidské historie. Platón, Leonardo da…(více)
(The Secret) Režie: Drew Heriot, USA, 2006

Tajemství

Jan Wislocki žije u lesa na samotě. Když ho jednoho dne navštíví jeho vnuk – excentrický drag performer Ksawery i se svojí agentkou Karolinou, netuší,…(více)
(Sekret) Režie: Przemysław Wojcieszek, PL, 2012

Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa

Promítání filmu ve středu 11. 5. od 20:30 v Biu Oko se zúčastní režisérka Olga Dabrowská, David Vávra a další hosté. Náš film bude vyprávět o…(více)
(Tajemství Divadla Sklep aneb Manuál na záchranu světa) Režie: Olga Dabrowská, CZ, 2016

Tajemství hradu v Karpatech

V Karpatském království stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky tajemný hrad, jehož majitelem je baron Gorc z Gorců. Na jeho objednávku sestrojil šílený vědec Orfanik zvláštní…(více)
(Tajemství hradu v Karpatech) Režie: Oldřich Lipský, CZ, 1981

Tajemství oceánu

Oceány zabírají více než sedmdesát procent zemského povrchu a žije v nich osmdesát procent živých tvorů. Neprozkoumáno člověkem zůstává přes devadesát procent vodních ploch. Přírodopisný…(více)
(Deep Blue) Režie: Alastair Fothergill - Andy Byatt, VB - NĚM, 2003

Tajemství Ocelového města

Doktor Sarrasin a jeho vzdálený příbuzný profesor Janus využili zcela rozdílným způsobem ohromné jmění, které před časem zdědili. Sarrasin vybudoval pro blaho obyvatel město Fortuna,…(více)
(Tajemství Ocelového města) Režie: Ludvík Ráža, CZ, 1978

Tajemství pohyblivé figurky

Víte, jak se rozhýbe figurka na plátně? Myslíte že je možné rozhýbat „NĚCO“, co si sami vymyslíte a nakreslíte? Dnes tu budeme pro Vás,…(více)
(Tajemství pohyblivé figurky) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Tajemství slov

Vrtná stanice, místo izolované od civilizace, vzdoruje vlnám daleko na otevřeném moři. Na tomhle odlehlém místě obývaném pouze muži se jednoho dne objeví žena S.Polley.…(více)
(La Vida secreta de las palabras) Režie: Isabel Coixet, ŠPA, 2005

Tajemství touhy

Tajemství touhy z dílny produkční společnosti Merit Motion Pictures poodhaluje sexuální zvyky a praktiky nejen lidí, ale také ostatních živočichů. Zároveň se tvůrci snaží zjistit,…(více)
(Decoding Desire) Režie: Ryszard Hunka, CDN, 2015

Tajná přání

Představte si, že byste si mohli přát cokoliv a to dokonce čtyřikrát. Co by to bylo? Zkusíme si naše přání namalovat a ve speciální obálce…(více)
(Tajná přání) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Tajně v Tibetu

Dokument britské televizní stanice Channel 4 odkrývá pohled na skrytou realitu života v Tibetu pod čínskou nadvládou. Tash Despa, který z Tibetu uprchl před 11…(více)
(Undercover in Tibet) Režie: Jezza Neumann, GB, 2008

Tajní agenti

Francouzská tajná služba vysílá své nejlepší tajné agenty kapitána Brisseaua, Lisu, Raymonda a Loïka na zvláštní operaci do Maroka. Cílem této mise je zneškodnit šéfa…(více)
(Agents secrets;) Režie: Frédéric Schoendoerffer, FRA, 2003

Tajnosti

Julie Iva Bittová je žena, která má zdánlivě úplně všechno. Pohledného, movitého manžela Karel Roden, prospívající a dospívající dceru, nenáročnou práci překladatelky a nyní dokonce i nový, vysněný dům… Ale také má v…(více)
(Tajnosti) Režie: Alice Nellis, ČR, 2007

Tajný hřích

Komorní drama natočené podle románu Tormento Trápení, 1884 španělského romanopisce a dramatika Benita Péreze Galdóse se odehrává na konci 19. století a vypráví o osudu…(více)
(Tormento) Režie: Pedro Olea, E, 1975

Tajný spolek krásných umění

Křehká hranice mezi uměním a terorem je doslova rozmetána, když ilegální umělecké hnutí vyhodí do povětří berlínské Muzeum zoologie a tento svůj čin prohlásí za…(více)
(The Secret Society of Fine Arts) Režie: Anders Rønnow Klarlund, DK, 2011

Tajný život mazlíčků

Co dělají vaši čtyřnozí miláčci, když nejste doma? Odpověď na otázku, kterou se trápí každý kočičkář a pejskař, najdete v animované komediální lahůdce Tajný život…(více)
(The Secret Life of Pets) Režie: Chris Renaud, Yarrow Cheney, USA, 2016

Tajuplný vlak

Každá ze tří povídek Tajuplného vlaku má vlastní název a hlavní hrdiny. Čtvrtý film Jima Jarmusche je poctou italské a japonské kultuře v americkém stylu.…(více)
(The Mystery Train) Režie: Jim Jarmusch, USA - JAP, 1989

Tak daleko, tak blízko

Když otec těžkého autisty Andreje žádal, aby bylo na Slovensku vybudováno speciální zařízení pro děti s tímto vývojovým mentálním hendikepem, řekli mu, že si ho…(více)
(Tak ďaleko, tak blízko) Režie: Jaro Vojtek, SK, 2014

Tak mluvíme my

V restauraci si neobjednají jídlo, na které mají chuť, ale to, které se dá nejsnáze vyslovit. Před studiem vysoké školy, které zahrnuje prezentace před ostatními…(více)
(The Way We Talk) Režie: Michael Turner, USA, 2015

Tak pravil Bůh

Jízlivý, sarkastický a dojemný rodinný portrét inspirovaný slavnou biografií dánského dramatika Jense Blendstrupa je zasazený do druhé poloviny 80. let, do doby, kdy explodoval Černobyl.…(více)
(Gud taler ud) Režie: Henrik Ruben Genz, DK, 2017

Tak už mě sakra polib, pitomče!

Sedmnáctiletá Tale dala s pár kamarády dohromady malou ochotnickou skupinu. Doteď hráli jen drobné revuální kousky pro děti, ale s příchodem dvou umělců z města…(více)
(Kyss meg for faen i helvete!) Režie: Stian Kristiansen, N, 2013

Tak za chvilku

Hned poté, co položí telefon po rozhovoru se svým milým, jí dojde to, co tušila již předtím. Ten, kterého miluje, ten „princ odnikud“, je zločinec.…(více)
(À tout de suite) Režie: Benoît Jacquot, F, 2004

Take a Seat

Snímek je poutavým příběhem Dominica Gilla, který se sám na tandemovém kole vydal ze severního pobřeží Aljašky až na jižní cíp Jižní Ameriky. Jeho 32,000…(více)
(Take a Seat) Režie: E. Stobart - D. Gill, GB, 2009

Take Off

Sameera, muslimská zdravotní sestra z Kéraly, se nachází v nelehké životní situaci a rozhodne se proto odcestovat do iráckého Tikrítu, kde jí i jejím kolegům…(více)
(Take Off) Režie: Mahesh Narayan, IND, 2017

Taking Off

Patnáctiletá Jeannie Linnea Heacocková jednoho dne nepřijde domů včas a pak se rodičům ztratí na několik dnů. Kolem pátrání po zmizelé dívce vzniká kolotoč groteskních…(více)
(Taking Off) Režie: Miloš Forman, USA, 1971

Taková je Anglie

Film Taková je Anglie vypráví příběh dvanactiletého Shauna, který vyrůstá bez otce v severní Anglii. Odehrává se o prázdninách roku 1983. V jejich průběhu se…(více)
(This is England) Režie: Shane Meadows, GB, 2006

Taková normální rodinka

Celovečerní film Taková normální rodinka vznikl na motivy jednoho z nejoblíbenějších českých televizních seriálů a knihy Fan Vavřincové. Naváže na to nejlepší z televizního zpracování…(více)
(Taková normální rodinka) Režie: Patrik Hartl, CZ, 2008

Taková zvláštní rodinka

Royal Tenenbaum a jeho žena Etheline vychovávají dva vlastní syny a adoptovanou dceru. Všechny děti jsou velice nadané, při troše nadsázky by se dalo říci…(více)
(The Royal Tenenbaums) Režie: Wes Anderson, USA, 2001

Takové jsou všechny | Wolfgang Amadeus Mozart

Phelim McDermott se do Met vrací s novou inscenací Mozartovy komedie Così fan tutte, kterou bude řídit David Robertson. Děj přenesl na americký Coney Island…(více)
(Così fan tutte | Wolfgang Amadeus Mozart) Režie: Phelim McDermott, USA, 2018

Promítáme: Sobota 31. 3. 2018 18:45

Takovej barevnej vocas letící komety

Celovečerní dokumentární film vypráví o Filipu Topolovi, skladateli, textaři, klavíristovi a zpěvákovi skupiny Psí vojáci, jehož tvorba zasáhla tři generace. Charismatický a všestranně talentovaný umělec…(více)
(Takovej barevnej vocas letící komety) Režie: Václav Kučera, CZ, 2015

Takoví jsme byli

Vlna retrofilmů už pomalu opadávala, když se objevil tento Pollackův opus. Na mnohé z nich se dávno zapomnělo, zato romance o vztahu Katie a Hubbella…(více)
(The Way We Were) Režie: Sydney Pollack, USA, 1973

Takoví normální zabijáci

Mallory neměla mnoho důvodů být šťastná. Otec ji tyranizovala sexuálně obtěžoval, matka nepodnikala nic na dceřinu obranu. Když se dívka náhodně setkala s Mickeym, byla z…(více)
(Natural Born Killers) Režie: Oliver Stone, USA, 1994

Talár

Michel Racine je obávaným předsedou porotního soudu. Soudci, který je na ostatní stejně přísný jako sám na sebe, přezdívají „desítkový předseda“, protože uděluje vždy nejméně…(více)
(L'Hermine) Režie: Christian Vincent, F, 2016

Tale of Two Sisters

Sumi a Suyeon se vrací domů z nemocnice, kde se dlouhodobě léčily. Obě mají velmi chladný vztah ke své maceše, ale Sumi z ní má přímo hrůzu a…(více)
(Janghwa, hongryeon) Režie: Kim Jee-woon, Korea, 2003

Talíř rýže

Absolvent filmové školy napíše scénář s názvem “Naštvaný hladový mladý muž” a jde s ním za typickým komerčním producentem. Dostává lekci, kterou ho na žádné…(více)
(Rice Plate) Režie: Charudutt Acharya, IND, 2005

Talking Heads

Cesta newyorské novovlnové legendární kapely Talking Heads od počátků v klubu CBGB přes spolupráci s Brianem Enem, rozsáhlým a různorodým afroamerickým obsazením, až po rozpad…(více)
(Talking Heads) Režie: , USA, 2000

Tam dole

Izrael, Tel Aviv, dny v apartmá blízko moře. Okno je otevřené a lehký vítr hýbe roletou, jejíž úzké mezery dělí světlo. Režisérka vzala do ruky…(více)
(Lá-bas) Režie: Chantal Akerman, FRA-BEL , 2006

Tam, kde hnízdí čápi

Čestní komunisté, jejichž přesvědčení bylo upřímné, to vždy měli těžké. Všichni ostatní jsou poblouzněni falešnými reformisty jenom poctivý předseda JZD Jiří Krampol se stará o…(více)
(Tam, kde hnízdí čápi) Režie: Karel Steklý, CZ, 1975

Tama tu

Šest vojáků z maorského praporu čeká na setmění ve zříceninách zničeného italského domova za druhé světové války.…(více)
(Tama tu) Režie: Taika Waititi, NZ, 2004

Tambylles

A co se stane, pokud člověk selže již v dětském věku? Kdo je za jeho činy zodpovědný? Kdo je vinen? Jaký si zaslouží trest? A…(více)
(Tambylles) Režie: Michal Hogenauer, CZ, 2011

Tampopo

Komedie o japonské nudlové polévce. Tento film je hlavně o jídle. Hlavní příběh se točí kolem otevření nové fastfoodové nudlové restaurace, je doplněn řadou vedlejších více…(více)
(Tampopo) Režie: Juzo Itami, J, 1985

Tančící Káthmándú

Sangita Shresthová / Nepal, Czech Republic / 2006 / 41 min. Sangita se narodila v Česku, ale až do osmnácti let žila se svými rodiči v…(více)
(Dancing Kathmandu) Režie: Sangita Shresthová , ČR - Nepál, 2006

Tanec a kamera – prezentace výsledků workshopu

Světová premiéra tanečních filmů natočených českými tanečníky, choreografy a studenty FAMU v  mentorské gesci britského režiséra Davida Hintona. Součástí projekce bude představení tvůrců. …(více)
(Tanec a kamera – prezentace výsledků workshopu ) Režie: various, CZ, 2017

Tanec a kamera 2013

Premiéra filmů vzniklých v rámci workshopu FTF Veřejná prezentace výsledků týdenního workshopu – horečného natáčení, přesného střihu a urgentní…(více)
(Tanec a kamera 2013) Režie: various, , 0000

Tanec a skutečné příběhy

Tanec se dokáže zvláštním způsobem dotknout reality, odhalit její skryté polohy a vrstvy. V kolekci tanečních dokumentů nahlédneme mj. do světa bankovních manažerů, do…(více)
(Tanec a skutečné příběhy) Režie: various, NL-A-USA, 2016

Tanec ohnivých draků

Policisté na hraně zákona proti bezskrupulózním gangsterům klasická žánrová šablona dostává v rukách akčního mistra Danteho Lama háv explozivní podívané. Film oplývá propracovanými akčními…(více)
(For lung) Režie: Dante Lam, Hong Kong, 2010

Tanec s vlky

Režisérský debut Kevina Costnera byl na počátku devadesátých let obrovským úspěchem včetně mety nejvyšší – Oscara za nejlepší fi lm i režii. Půvabný western se…(více)
(Dances with Wolves) Režie: Kevin Costner, USA, 1990

Tanec. Móda. Film.

Móda a tanec k sobě mají blíž, než by se na první pohled mohlo zdát jsou to jazyky, které dokáží komunikovat beze slov a…(více)
(Tanec. Móda. Film.) Režie: various, , 2017

Taneční dílna

Pohádky: Víla Amálka velmi ráda tančí mezi květinami na louce. Maková panenka mezi kapkami rosy. Proto nás inspirovaly k dnešní taneční dílne.…(více)
(Taneční dílna) Režie: , CZ, 2015

Taneční filmy z Nizozemska

Hypnagogia 8' – choreografie: Muhanad Rasheed / režie: Frank Scheffer Taneční film o hraničním stavu mezi spánkem a bděním, známém…(více)
(Taneční filmy z Nizozemska) Režie: various, , 0000

Tanečnice

Loïe Fuller se narodila na americkém západě. Nic nenasvědčovalo tomu, že se tato ztepilá cowgirl stane hvězdou pařížských kabaretů za Belle Epoque. A bude dokonce…(více)
(La Danseuse) Režie: Stéphanie Di Giusto, F-B-CZ, 2016

Tango

Mario Suárez se zrovna nachází v krizi středního věku, navíc ho opustila přítelkyně. Naplnění tedy hledá ve své práci režíruje film o tangu. Jednoho…(více)
(Tango) Režie: Carlos Saura, E-RA, 1998

Tango libre

Snímek belgického režiséra Frédérica Fonteyna Pornografický vztah odráží dusnou atmosféru vězení a v rytmu tanga mapuje složitou síť mezilidských vztahů. JeanChristophe François Damiens je rozpačitý, trochu…(více)
(Tango libre) Režie: Frédéric Fonteyne, F, 2012

Tango, zvláštní obrat

Název tohoto snímku od autorky Mercedes García Guevary je dvojsmyslný – odkazuje jednak na jednu z tanečních figur, otočku, a jednak na současný vývoj…(více)
(Tango, un giro extraňo) Režie: Mercedes María Guevara, RA, 2004

Tání v Tibetu

Ve své filmové prvotině Tání v Tibetu spisovatel a cestovatel Michael Buckley nahlíží skrytou kamerou pod pokličku čínských plánů na výstavbu gigantických přehradních nádrží na velkých…(více)
(Meltdown In Tibet) Režie: Michael Buckley, USA, 2009

Tannhäuser | Richard Wagner

Po více než deseti letech se na jeviště Metropolitní opery vrací Wagnerův raný operní skvost Tannhäuser a to pod taktovkou Jamese Levina. Náročnou titulní roli…(více)
(Tannhäuser) Režie: Otto Schenk, USA, 2015

Tantra

Stovky českých žen a mužů absolvují tantrické semináře. Přestože jóga a nejrůznější meditace jsou v západním světě poměrně rozšířené, tantru si lidé často pletou například s…(více)
(Tantra) Režie: Benjamin Tuček, CZ, 2011

Tanu a Manu 2

Uběhly čtyři roky od svatby Tanu a Manua a jejich společná budoucnost nevypadá příliš dobře. Jejich vztah je stejně chladný jako zima v Londýně, kde…(více)
(Tanu Weds Manu Returns) Režie: Aanand Rai, IND, 2015

Ťapy ťap!

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádku o železných botách, na vlněnou pohádku, na princeznu, která všechno viděla a také…(více)
(Ťapy ťap!) Režie: , CZ, 2016

Taqwacore: zrod islámského punku

Hudba bez ideologie, nabízející autonomii a prostor k vlastnímu vyjádření. Tak vnímá punkrock skupina mladých muslimů a muslimek, tvořících několik různých kapel a dohromady tuto…(více)
(Taqwacore: The Birth of Punk Islam) Režie: Omar Majeed , CDN-, 2009

Tarnation

New York, březen 2003. Dvaatřicetiletý Jonathan zjišťuje, že se jeho psychicky nemocná matka předávkovala lithiem. Po pěti letech se v doprovodu svého přítele vrací do…(více)
(Tarnation) Režie: Jonathan Caouette, USA, 2003

Tarr Béla: Být filmařem

Tarr Béla: Být filmařem je dokument o natáčení posledního filmu Bély Tarra Turínský kůň. Lamoure sledoval maďarského režiséra a jeho štáb během natáčení, viděl, jak…(více)
(Tarr Béla, I Used to Be a Filmmaker) Režie: Jean-Marc Lamoure, F, 2013

Tasio

Minulý rok uplynulo čtvrtstoletí od premiéry výjimečného filmu v dějinách španělské kinematografie. Jde o film Tasio, který vnesl do národní kinematografie zvláštní estetiku přecházející od dokumentárního realismu k naprosté…(více)
(Tasio) Režie: Montxo Armendáriz, E, 1984

Taste of Cement

Poetický dokument je elegií za Blízký východ, kde se beton přelévá po regionu s tím, jak stále znovu povstávají budovy ničené válečným běsněním. Vůně a…(více)
(Taste of Cement) Režie: Ziad Kalthoum, D-RL-SYR-UAE-QA, 2017

Taši píše dopis

Intimní pohled na život tibetských exulantů v indickém Dardžílingu. Film sleduje osudy rodiny Kambuových, jež uprchla z Tibetu před čínským útlakem. Kambuovi patří ke komunitě…(více)
(Tashi Writes a Letter) Režie: , IND, 1964

Tata

První dokumentární portrét Josefa Abrháma. Účinkují Josef Abrhám, Jan Kačer, Jiří Krejčík, Pavel Landovský, Milan Lasica, Jiří Macháček, Jiří Menzel, Radvan Pácl, Ladislav Smoljak, Ladislav…(více)
(Tata) Režie: Josef Abrhám, CZ, 2009

Táta

Viktor si nepřipouští zdravotní stav svého otce, který trpí pokročilou fází Alzheimerovy choroby a navzdory všem nátlakům a komplikacím odmítá předat otce do ústavní péče.…(více)
(Táta) Režie: Václav Huleš, CZ, 2015

Táta a taťka / Mamka Máša

Dokumentární film, který komplexně nahlíží na fenomén otcovství gayů v současných Spojených státech. Film se zaměřuje na čtyři rozdílné rodiny včetně rodiny autora…(více)
(Daddy & Papa / Masha Mom) Režie: Johnny Symons / Michał Bukojemski, USA / POL, 2002

Tata Bojs | cyklokoncert

Posledních pár vstupenek na přístavky za 350 Kč jsou k dispozici na pokladně. Online nákup už není možný.https://www.kinoaero.cz/cz/film/9488/TataBojs|cyklokoncert …(více)
(Tata Bojs | cyklokoncert) Režie: , , 0000

Táta nebo máma

Florence a Vincent Leroyovi zvládli všechno se ctí. Práci, svatbu, děti. Dnes se snaží zvládnout rozvod. Když ale oba zároveň získají povýšení, o němž snili,…(více)
(Papa ou maman) Režie: Martin Bourboulon, F, 2014

Tatínek

Tatínek je celovečerním portrétem známého českého autora, herce, textaře, scénáristy Zdeňka Svěráka. Film společně natočili tvůrcův syn, režisér Jan Svěrák, a jeho kolega Martin Dostál.…(více)
(Tatínek) Režie: Jan Svěrák a Martin Dostál, CZ, 2004

Taxi na temnou stranu

Afgánský taxikář Dilawar se ve své rodné vesnici těšil pověsti dobrého a čestného muže. O to větší bylo překvapení jeho spoluobčanů, když byl jednoho dne…(více)
(Taxi to the Dark Side) Režie: Alex Gibney, USA , 2007

Taxi Shanu

Shanu je prostý bombajský taxikář, který jednoho dne dostane od svého zákazníka mobilní telefon jako odměnu za svou poctivost. Tento ctižádostivý muž je přesvědčen, že…(více)
(Shanu Taxi) Režie: Vasant Nath, IND, 2006

Taxi Teherán

Jafar Panahi se ve svém posledním filmu uzavírá do ještě omezenějšího prostoru: do taxíku, který sám řídí. Režisér, jehož celá filmografie představuje odvážný hlas vzdoru,…(více)
(Taxi) Režie: Jafar Panahi, IR, 2015

Taxidermia

Moderní dějiny maďarské společnosti ve třech příběhy různých generací děda, otce a syna. Tak lze vnímat film maďarského režiséra Györgyho Pálfiho, jenž si půjčil…(více)
(Taxidermia) Režie: György Pálfi, MAĎ - RAK - FRA, 2006

Taxikář

Travis Bickle je vojenský veterán, který po návratu z Vietnamu trpí nespavostí. Najde si proto práci jako noční taxikář. Během nekonečného popojíždění „špinavými“ ulicemi New…(více)
(Taxi Driver) Režie: Martin Scorsese, USA, 1976

Team Amerika: světovej policajt

Matt Stone a Trey Parker nechali chvíli odpočívat hrdiny svého proslulého South Parku a vrhli se na akční film, samozřejmě opět loutkový použili loutky o…(více)
(Team America: World Police) Režie: Matt Stone / Trey Parker, USA, 2004

Teatr Ósmego Dnia

Dokumentární film o legendárním polském divadelním souboru Teatr Ósmego Dnia. Po projekci proběhne setkání s tvůrci filmu a členy souboru. Projekce je součástí festivalu outdoorového divadla Za…(více)
(Teatr Ósmego Dnia) Režie: J. Helander - B. Persson, S - PL, 1992

TED Cinema Experience: Highlights Exclusive

Výběr těch nejlepších příspěvků, které zazněly na uplynulé týdenní konferenci TED.
více)
(TED Cinema Experience: Highlights Exclusive ) Režie: , , 2017

TED Cinema Experience: Opening Event

Slavnostní zahájení konference, kterou živě ve Vancouveru sleduje 1500 prominentních diváků. Přenos zahrnuje úvodních 6 až 7 TED talků inspirativních řečníků.
více)
(TED Cinema Experience: Opening Event) Režie: , , 2017

TED Cinema Experience: Prize Event

Předávání ceny TED Prize, která každoročně oceňuje výjimečné osobnosti, které díky 1 milionu dolarů dostanou šanci uskutečnit unikátní konkrétně formulovaný projekt na téma některého z…(více)
(TED Cinema Experience: Prize Event ) Režie: , , 2017

TED: Budoucnost, jakou si vytvoříme

Neomezená vstupenka do zákulisí zásadního setkání nejzajímavějších světových myslitelů. Konference TED zkratka Technology Entertainment Design – Technologie Zábava Design vznikla roku 1984 a každoročně zve…(více)
(TED: The Future We Will Create) Režie: Steven Latham, Daphne Zuniga, USA, 2007

TED’16 DREAM: Opening Night in Cinemas

Přenos s časovým posunem Není mnoho událostí, na které se nedočkavě těší miliony fanoušků po celém světě, které naživo může vidět jen málo přes tisícovku prominentních…(více)
(TED’16 DREAM: Opening Night in Cinemas) Režie: , CDN, 2016

TEDx – Prague Cinema 2012 | 2

Promítání přednášek z konferencí TED takzvaných TEDTalks, tak jak je vybral publicista Petr Koubský. Nechte se inspirovat tím, co jej oslovilo, a zapojte se…(více)
(TEDx – Prague Cinema 2012) Režie: , , 0000

TEDx Prague Cinema 2012

Promítání přednášek z konferencí TED takzvaných TEDTalks, tak jak je vybral designér Rony Plesl, řečník z legendárního prvního TEDxPrague 2009. Nechte se inspirovat tím,…(více)
(TEDx Prague Cinema 2012) Režie: , , 0000

TEDx PragueLive | TED Global 2012

TED pevně věří, že myšlenky mají tu moc měnit postoje, životy a nakonec i celý svět. Takže se snaží vybudovat instituci, která poskytne znalosti a…(více)
(TEDx PragueLive | TED Global 2012) Režie: TEDx PragueLive, GB, 2012

TEDxPrague Cinema 2013

Promítání přednášek z konferencí TED – takzvaných TEDTalks. Tentokrát vybírá Petra Hubačová, zakladatelka Tech Square – startup space and accelerator a konferencí TEDxPrague. Přijďte se…(více)
(TEDxPrague Cinema 2013) Režie: , , 2013

TEDxPragueWomen

Zveme na historicky první TEDxPragueWomen, který se uskuteční 6. prosince 2013. V kině Světozor s vámi bude své životní příběhy sdílet osm výjimečných žen: objevitelky,…(více)
(TEDxPragueWomen) Režie: various, CZ, 2013

Teherán I

Dočkat se rána Mark byl kdysi bohatý a úspěšný, měl rodinu a americké občanství. Dnes je zbídačeným narkomanem, který se…(více)
(Teherán I) Režie: various, IR, 2011

Teherán II

Volejte Teherán: 021 Režie: Mohammad Shirvani, 2010, 52 min Film se odehrává krátce před prezidentskými volbami…(více)
(Teherán II) Režie: various, IR, 2011

Televise bude! - premiéra

Slavnostní premiéra za účasti tvůrců. Ohebný, mocný a naivní. Příběhy tří mužů se protnou při zahájení…(více)
(Televise bude!) Režie: Jan Bušta, CZ, 2013

Tělo | zahájení festivalu

Předfilm: Łaźniahttp://www.biooko.net/cz/film/7771/%C5%81a%C5%BAnia/ Tři pohledy na vnímání těla a duše skrze příběhy tří hlavních postav citlivě zpracované do snímku, který získal řadu ocenění na domácí…(více)
(Ciało) Režie: Małgorzata Szumowska, PL, 2015

Tělo a duše: Diana a Kathy

Diana a Kathy jsou dlouholeté přítelkyně. Diana řídí, vaří, nakupuje a posledních 35 let je Kathy nejen kamarádkou, ale taky osobní asistentkou. Má Downův syndrom.…(více)
(Body and Soul: Diana and Kathy) Režie: Alice Elliott, USA, 2006

Tělo mého těla

Experimentální film Violy Ježkové Tělo mého těla, který odpovídá spíš kategorii videoartu, zprostředkovává určitý mentální prostor bezčasí na jehož okrajích se nalézá mateřské tělo. …(více)
(Tělo mého těla) Režie: Viola Ježková, CZ, 2012

Tělo neodpouští

Sedmý film amatérské filmařské skupiny NoonArt Production je zároveň jejím prvním nekomediálním počinem. Příběh, který se odehrává na neurčitém místě i čase, má sedm hrdinů:…(více)
(Tělo neodpouští) Režie: Milan Jirsa, ČR, 2008

Téměř dokonalý člověk

Odvěkým snem člověka je být v něčem lepší než ostatní, což vede až k touze po nadlidských schopnostech. Vědci jsou ve 21. století již na…(více)
(Un Homme presque parfait) Režie: Cécile Denjean , F, 2010

Temná zákoutí duše

John Gacy, Ed Gain, Ted Bundy nebo Henry Lee Lucas. To jsou jedni z nejznámějších sériových vrahů světa. Co je vede k jejich činům? Jaká…(více)
(Blick in den Abgrund) Režie: Barbara Eder, A - D, 2013

Temně modré moře | NT Live

Helen McCrory Médea, Poslední z Haussmanů v Národním divadle, Penny Dreadful, Peaky Blinders se do Národního divadla vrací v mistrovském dílu Terence Rattigana jako Hester…(více)
(The Deep Blue Sea | NT Live) Režie: Carrie Cracknell, GB, 2016

Temné nebe

Poklidný předměstský život rodiny Barretových se začne pořádně otřásat v základech. V jejich domě se stane série nevysvětlitelných událostí a všichni její členové brzy zjišťují,…(více)
(Dark Skies) Režie: Scott Charles Stewart , USA, 2013

Temné stíny

V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým synem Barnabasem lodí z anglického Liverpoolu, aby začali nový život v Americe. Ale ani oceán…(více)
(Dark Shadows) Režie: Tim Burton, USA, 2012

Temné stíny | FilmŠejk: Jak číst film

Po projekci filmu 30.5.2012 v kině Aero bude pro zájemce následovat debata. Více informací najdete zde.http://www.aeroskola.cz/filmsejk/ V roce 1752 vypluli Joshua a Naomi Collinsovi se svým…(více)
(Dark Shadows) Režie: Tim Burton, USA, 2012

Temný rytíř

Akční dobrodružná fantasy v režii Christophera Nolana navazuje na film Batman začíná a Christian Bale si v ní zopakoval roli Batmana/Bruce Waynea v nekončícím boji…(více)
(Dark Knight) Režie: Christopher Nolan, USA, 2008

Temný rytíř povstal

Završení epické trilogie, díky které režisér Nolan přikoval publikum 21. století k mýtu o netopýřím muži. Čest Batmana v Gothamu byla pošpiněna kvůli absurdním obviněním…(více)
(The Dark Knight Rises) Režie: Christopher Nolan , USA-GB, 2012

Temný rytíř povstal - půlnoční premiéra

Na toto představení nelze provádět rezervace. Vstupenky si můžete zakoupit na pokladnách kin BIO|OKO, Aero a Světozor a pomocí služby GoPay na našem webu. Završení epické…(více)
(The Dark Knight Rises) Režie: Christopher Nolan , USA-GB, 2012

Temný úsvit

Malý Američan Dieter Dengler Christian Bale snil o tom, že až vyroste, bude pilotem. Když už to nebyl jenom sen, válka ve Vietnamu byla v…(více)
(Rescue Dawn) Režie: Werner Herzog, USA, 2006

Ten and Two & Burn

Ten and Twohttp://www.kinoaero.cz/cz/film/6998/TenandTwo&Burn Oblíbená americká produkce Stept Productions se letos vytasila s kouskem Ten and Two, který posbíral hned 3 ocenění na mezinárnodní…(více)
(Ten and Two & Burn) Režie: , USA, 2014

Ten sportovní život

Film z období britské nové vlny 60. let vypráví o horníkovi Frankovi Machinovi, který má ctižádost stát se profesionálním hráčem rugby. Svůj úspěch vykupuje příliš…(více)
(This sporting life) Režie: Lindsay Anderson, GB, 1963

Ten, co odešel – Wendersova raná léta

Dokumentární snímek Marcela Wehna se vydává po stopách jedné z životních etap Wima Wenderse, přičemž se soustředí na jeho život do roku 1977, kdy po…(více)
(Von einem der auszog – Wim Wenders' frühe Jahre) Režie: Marcel Wehn, NĚM, 2006

Ten, co tančí s mraky

Indiáni staví mrakodrapy, protože netrpí závratěmi. Mohawkové jsou bojovníci a neznají strach. Tyto dva mýty, bělošský o genetické odlišnosti indiánů a indiánský o vlastní výjimečnosti,…(více)
(Skydancer) Režie: Katja Esson, D - USA, 2011

Tender is the Sight

Tento dokument ukazuje svět věčné tmy malého Hassibullaha a jeho zvukové interpretace prostoru, dne, času, ročních období a fyzického pohybu každodenního hmatového světa nevidomého. Hassibullah…(více)
(Tender is the Sight) Režie: Torsha Banerjee, IND, 2014

Tenkrát na Západě

Opuštěná železniční stanice, na které tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku, je legendárním prologem jednoho z nejslavnějších westernů v historii světové kinematografie. Ty tři…(více)
(Once Upon a Time in the West) Režie: Sergio Leone, I-USA, 1968

Tenký led

Dynamický příběh o toleranci a vlastní síle začal v okamžiku, kdy se v severoindickém Ladáku mladá buddhistická studentka Dolkar rozhodla, že chce hrát lední hokej.…(více)
(Thin Ice) Režie: Hakan Berthas , ŠVÉ, 2005

Teorie rovnosti - relaxovaná projekce

Snímek Barbory Chalupové se snaží zmapovat stav současné debaty o vyrovnanosti postavení a šancí žen a mužů v České republice. Kampaň Sexistické prasátečko vyvolává každý rok…(více)
(Teorie rovnosti ) Režie: Barbora Chalupová, CZ, 2017

Teorie tygra

Veterinář Jan Jiří Bartoška už toho má dost. Poslední kapkou je smrt tchána, kterému taky došly síly a trpělivost. Babička Iva Janžurová totiž vždy rozhodovala…(více)
(Theory of Tiger) Režie: Radek Bajgar, CZ, 2016

Teorie všeho

Teorie všeho vypráví výjimečný a neuvěřitelný životní příběh Stephena Hawkinga, který na svém velmi nemocném těle nosí jednu z nejchytřejších hlav, jakou kdy lidstvo poznalo.…(více)
(The Theory of Everything) Režie: James Marsh, GB, 2014

Tequila Gang

Docufiction z produkce Béla Balasz Studio. Film Tequila Gang byl natočen partou bezdomovců, používajících Super8 a videokameru, v Budapešti v létě roku 1998. Jedním z režisérů filmu…(více)
(Tequila Gang) Režie: Laszlo Hudak, MAĎ, 1998

Terapie láskou

Učitel dějepisu, Pat Solatano Bradley Cooper, prošel psychickou krizí, během níž přišel o všechno – ztratil dům, práci, manželku i svůj dosavadní život. Jediné, co…(více)
(Silver Linings Playbook) Režie: David O. Russell, USA, 2012

Tereza Stehlíková: Paměť smyslů

Česká premiéra děl Terezy Stehlíkové, která žije a pracuje v Londýně, je významnou událostí. Její filmy, instalace a performance často míří k tématům paměti a…(více)
(Tereza Stehlíková: Paměť smyslů) Režie: Tereza Stehlíková, GB, 2017

Terminál

Příběh Viktora Navorského, který přijíždí do New Yorku. Netuší, že během dlouhého letu proběhl v jeho zemi vojenský převrat. Nesmí vstoupit na území USA. Bezprizorní,…(více)
(The Terminal) Režie: Steven Spielberg, USA, 2004

Terminátor + beseda k filmu

Scifi klasika režiséra Jamese Camerona vás na festivalu Future Gate zavede společně s Arnoldem Schwarzeneggerem do Los Angeles 80. let. Těšte se na kožené bundy, typické…(více)
(The Terminator) Režie: James Cameron, USA-GB, 1984

Terminus

Opraváři aut z amerického zapadákova Davidovi je všechno jedno, má problém s alkoholem i svojí pubertální dcerou, a je zmítán démony kvůli smrti své ženy.…(více)
(Terminus) Režie: Marc Furmie, AUS, 2015

Terrorstorm: historie vládou podporovaného terorismu

Kontroverzní americký aktivista Alex Jones přináší informace vyvracející oficiální zprávy nejvýznamnějších světových médií a „historické pravdy“, informace, které znervózňují vlády nejmocnějších států světa. Během historie…(více)
(TerrorStorm: A History of Government-Sponsored Terrorism) Režie: Alex Jones, USA, 2006

Test zadání

test…(více)
(TEST) Režie: test, CZ, 2012

Tetro

Režisér formátu Francise Forda Coppoly nemá potřebu bourat zavedené filmové postupy, s kultovními snímky v zádech je každý snímek očekáván. Přesto je příjemné, že Coppola…(více)
(Tetro) Režie: Francis Ford Coppola, USA - RA - E - I, 2009

Teza

Anberber vystudoval v Německu medicínu a nyní se vrací, aby ozdravil svou rodnou zemi. Vůle jednoho člověka však nestačí a získat na svou stranu další…(více)
(Teza) Režie: Haile Gerima, ETH - D - F, 2008

Těžká volba

Film o životě v systému, kde se vládne nejlepším z pokleslých způsobů. Světové ekonomické fórum v roce 2014 popsalo a statisticky doložilo několik klíčových globálních…(více)
(Těžká volba) Režie: Zuzana Piussi, CZ, 2016

Těžký časy

Tradiční indická zemědělská společnost se nyní vyvíjí v jednu z nejsilnějších ekonomik Asie i světa a Indie tak prožívá tichý konflikt. Farmáři to pociťují zejména,…(více)
(Dark Times) Režie: Avinash Deshpande, IND, 2006

Thaïs | Jules Massenet

Massenetovo smyslné dílo o pohanské egyptské kurtizáně Thaïs, která nakonec najde cestu ke křesťanství a věčnému životu za pomoci asketického mnicha Athanaëla, ožívá s hvězdným…(více)
(Thaïs ) Režie: John Cox, USA, 2008

Thao bazar - v mezzaninu

Tímhle nákupem uděláte radost nejen sobě. Ruční móda Thao.cz totiž spojuje originální oblečení z Nepálu a neziskovou organizaci. Ze svých zisků provozujeme dětský domov v…(více)
(Thao bazar) Režie: , , 0000

Tharlo

Tibet země, která se nachází na křižovatce mezi tradicí a moderností, mezi tradičním nomádským způsobem života a lákadly města, je zároveň námětem i pozadím…(více)
(Tharlo) Režie: Pema Tseden, RC, 2016

That Season

That Season je dokumentární film ze života českého profesionálního cyklisty Ondřeje Cinka. Ondra vytvořil neuvěřitelný příběh, když přešel…(více)
(That Season) Režie: Ladis Zeman - In Move Productions, CZ, 2017

That´s My Boy

That’s My Boy nás provází životem Sonua, který je přesvědčen o tom, že jeho gender neodpovídá jeho biologickému pohlaví. Sonu se narodil jako dívka, ale…(více)
(That´s My Boy) Režie: Akhil Satyan, IND, 2015

The Artist

Hollywood, 1927, George Valentin Jean Dujardin patří k největším hvězdám němého filmu. Poznáte ho podle tenkého knírku, typické bílé kravaty a fraku. Jeho účinkování v…(více)
(The Artist) Režie: Michel Hazanavicius, F-B, 2011

The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years

Oscarový režisér Ron Howard Apollo 13, Da Vinciho kód, Rivalové, Inferno přinese na filmová plátna příběh kapely, která změnila svět THE BEATLES. Tento jedinečný…(více)
(The Beatles: Eight Days a Week - The Touring Years) Režie: Ron Howard, GB-USA, 2016

The Belovs

Je to všechno velice jednoduché. Anna Fjodorovna Belova žije v malé vesničce. Je dvojnásobnou vdovou a nyní žije společně se svým bratrem Michailem Fjodorovičem. Občas…(více)
(The Belovs) Režie: Viktor Kossakovsky, RUS, 1992

The Best of Aerokraťas

V rámci nového interaktivního filmového klubu FILMŠEJK uvádíme výběr nejlepších amatérských videí z dosavadních ročníků soutěže Aerokraťas. …(více)
(The Best of Aerokraťas) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

The Best of Aertěk

Výběr nejelpších filmů z filmového soustředění kina Aero představí vyhraněné žánrové filmy s hereckými hvězdami jako je K. Hádek, M. Issová nebo T. Voříšková. Nejnovější…(více)
(The Best of Aertěk) Režie: Aertěk, CZ, 2012

The best of KASHISH – Indian LGBTQ short films

KASHISH je mezinárodní qeer festival, který se koná každoročně v Bombaji. Festival představuje indické krátké hrané a dokumentární filmy s LGBTQ tématikou. V jednom…(více)
(The best of KASHISH – Indian LGBTQ short films) Režie: various, IND, 2017

The Best Of Media Art Award 1992 - 2002

Mezinárodní cena Media Art Award je fórem pro experimentální projekty a videa na rozhraní umění, vědy a nových technologií. Soutěž je každý rok otevřena umělcům…(více)
(The Best Of Media Art Award 1992 - 2002) Režie: , , 2000

The Big Durian

V noci 18. října 1987 se jeden nepříčetný voják rozhodl zastřílet si ze své M16 v jedné ze čtvrtí Kuala Lumpuru. Tato solitérská akce vyvolala paniku po…(více)
(The Big Durian) Režie: Amir Muhammad, Malajsie, 2003

The Big Four: Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax

Velká metalová čtyřka Metallica, Slayer, Megadeth a Anthrax se společně představí na evropském turné toto své společné vystoupení zároveň oslaví satelitním přenosem do kin…(více)
(The Big Four: Metallica, Slayer, Megadeth, Anthrax) Režie: various, BG, 2010

The Box

Maloměšťáckému páru Normě a Arthuru Lewisovým Cameron Diaz a James Marsden jednoho dne kdosi přinese dárek – obyčejnou dřevěnou krabici. Po nějakém čase jim záhadný…(více)
(The Box) Režie: Richard Kelly, USA, 2009

The Century of Le Corbusier

Le Corbusier nebyl jen inovativní architekt a urbanista, ale i malíř, designér, sochař a spisovatel. Na přítomnost se díval s očekáváním a budoucnost vyhlížel s…(více)
(The Century of Le Corbusier) Režie: Juliette Cazanave, F, 2015

The Competition

Jean Nouvel, Frank Gehry, Dominique Perrault, Zaha Hadid a Norman Foster se střetnou v konkurenčním boji o zakázku na návrh muzea Moderního umění v Andoře.…(více)
(The Competition) Režie: Angel Borrego Cub, E, 2013

The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos

K jezeru Natron v rovníkové Africe se slétá více než půl milionu plameňáků, aby zde dali život nové generaci svého druhu. Jejich přirozené prostředí je…(více)
(The Crimson Wing: Mystery of the Flamingos) Režie: Matthew Aeberhard, Leander Ward, GB, 2008

The Cure - LIVE!

The Cure LIVE na facebooku http://www.facebook.com/event.php?eid=51595553461&ref=nf …(více)
(The Cure - LIVE!) Režie: The Cure, GB, 2009

The Doors - Live at the Bowl ´68

Koncert The Doors z roku 1968 je často považován za nejlepší koncert, jaký kdy byl filmově zachycen. Nyní mají fanoušci poprvé šanci zhlédnout kompletní verzi…(více)
(The Doors - Live at the Bowl ´68) Režie: Ray Manzarek, USA, 1987

The Doors – When You're Strange

Kameraman a režisér nezávislých snímků Tom DiCillo se s vervou pustil do nového žánru – střihového dokumentu, jehož téma nemůže nechat žádného fanouška hudby sedmdesátých…(více)
(The Doors – When You're Strange) Režie: Tom DiCillo , USA, 2009

The Event

Dokument, který využívá metodu foundfootage, se ohlíží za povstáním, které předcházelo zhroucení SSSR. 19 srpna 1991 se Státní výbor pro výjimečný stav, složený z komunistických…(více)
(Sobytie) Režie: Sergej Loznica, NL-B, 2015

The Fearless Freaks

Navštívíteli koncert Flaming Lips, nejspíš uzříte loutky, světelné efekty, zvířecí kostýmy a umělou krev, balónky, konfety Po shlédnutí filmu Bradleyho Beesleye zase pochopíte, jak si…(více)
(Příšerky bez bázně a hany / The Fearless Freaks) Režie: Bradley Beesley, USA, 2005

The Fine Line

Výpravný film představující kombinaci nebezpečí zimních sportů společně se vzděláním a zodpovědností týkající se výkonů při těchto disciplínách. The Fine Line vám ukáže nádheru…(více)
(The Fine Line) Režie: Dave Mossop, CDN, 2008

The Florida Project

Nedaleko Disneylandu na Floridě stojí řada kdysi populárních pestrobarevných motelů. Okouzlující šestiletá Moonee Brooklynn Prince a její kamarádi, kteří si naplno užívají léta, bydlí v…(více)
(The Florida Project) Režie: Sean Baker, USA, 2017

Promítáme: Pátek 23. 2. 2018 20:30, Sobota 24. 2. 2018 13:45, 22:15, Neděle 25. 2. 2018 13:45, 18:00, Pondělí 26. 2. 2018 13:15, 18:15, Úterý 27. 2. 2018 13:15, 18:15, Středa 28. 2. 2018 13:15, 18:15, Čtvrtek 1. 3. 2018 15:45, Pátek 2. 3. 2018 15:45, 20:30, Sobota 3. 3. 2018 11:00, 18:00, Neděle 4. 3. 2018 11:00, 18:00, Pondělí 5. 3. 2018 18:15, Pátek 23. 3. 2018 13:00

The Fortune You Seek Is In Another Cookie

Na počátku to byl jeden fantaskní výjev kolotoče, co poslal režiséra na jeho cestu. Střet obrazů, textů a zvuků nachází svůj protějšek ve zdánlivém rozporu…(více)
(The Fortune You Seek Is In Another Cookie) Režie: Johannes Gierlinger, A, 2014

The Fourth Man

Stockholm 1975: němečtí teroristé obsadí západoněmeckou ambasádu. Je to útok nejen na ambasádu, ale také na odvěkou švédskou pýchu na sebe sama, jako na národ…(více)
(Den fjärde mannen) Režie: Kristian Petri, S-DK-N-FIN, 2014

The Ghost Of Piramida

Dánská indiepopová skupina Efterklang, která odehrála několik koncertů i v Praze, se vydala na zvláštní expedici na Špicberky, do města jménem Piramida, dříve plného ruských…(více)
(Efterklang: The Ghost of Piramida) Režie: Andreas Koefoed, DK, 2012

The Go-Between - Afar of Ethiopia

Je nahlášena vražda ženy – další případ pro Husseina. Islámští pastevci Afarové obývají severovýchodní region Etiopie. Někteří se usadili v městech a obchodních uzlech, kde…(více)
(The Go-Between - Afar of Ethiopia) Režie: Frode Storaas, Rolf Scott, Getachew Kassa, N, 2014

The Gold Spinners

Film o založení, slávě a úpadku jednoho podivuhodného, neviditelného a mocného obchodního impéria. Jde o příběh filmového studia Eesti Reklaam film, společnosti, která byla jediným…(více)
(Kullaketrajad) Režie: Hardi Volmer, Kiur Aarma, EST, 2014

The Hard Problem | NT Live

Uznávaný dramatik a scenárista Tom Stoppard Arkádie, Rosencrantz a Guildenstern jsou mrtví, držitel Oscara za scénář filmu Zamilovaný Shakespeare se vrací do britského Národního divadla…(více)
(The Hard Problem | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2015

The Heavy Water War

Dramatizace jednoho z nejvíce strhujících příběhů druhé světové války – nacisté se snaží vyrobit atomovou bombu a spojenci zoufale bojují proti tomu, aby se jim…(více)
(Kampen om tungtvannet) Režie: Per Olav Sorensen, N-GB-DK, 2014

The High Cybercafe: Internet in the Nepal Himalayas

Internet a telekomunikace zaplavily svět do takové míry, že už je považujeme za naprostou samozřejmost. To, že se můžeme spojit s lidmi a počítači na…(více)
(The High Cybercafe: Internet in the Nepal Himalayas) Režie: Tanel Saimre, N, 2013

The History of Future Folk

S planetou Hondo to nevypadá moc dobře. Míří na ni obří kometa slibující její kompletní zánik. Z davu obyvatel je vybrán spasitel, Generál Trius. Má…(více)
(The History of Future Folk) Režie: John Mitchell, Jeremy Kipp Walker, USA, 2012

The Immortals

Originálně pojatý dokument se zaměřuje na otisky, které staletá indická kinematografie zanechala v čase a prostoru. Zachycuje místa, v nichž tvořili významní tvůrci, rekvizity, s…(více)
(The Immortals) Režie: Shivendra Singh Dungarpur, IND, 2015

The Invisible String

THE INVISIBLE STRING je prvním celovečerním dokumentem o historii létajícího disku a vypráví jedinečný příběh lásky mezi lidstvem a 165ti gramy plastu. …(více)
(The Invisible String) Režie: Jan Bäss, D - USA - J - I, 0000

The Joy of Six

New British Cinema Quarterly Čtvrtletní přehlídka nové britské filmové scény je projekt, jenž představuje nové filmy britských filmařů, vybírá ty nejvýraznější a nejoriginálnější hrané filmy z…(více)
(The Joy of Six) Režie: various, GB, 0000

The Knife: tichý řev

Když hudební server pitchforkmedia.net nadšeně prohlásil: „It´s a jawdropping spectacle.“, byla řeč o záznamu koncertní show švédské kapely The Knife, jednoho z největších objevů inteligentního popu…(více)
() Režie: Andreas Nilsson, Švédsko, 0000

The Last Refuge: Food Stories From Myanmar to Coffs Harbour

Dokument zachycuje “potravinové” příběhy lidí z Myanmaru, kteří nyní žijí v regionálním městě Coffs Harbour v Austrálii, kde se jich usadilo více než 300. Někteří…(více)
(The Last Refuge: Food Stories From Myanmar to Coffs Harbour) Režie: Mandy Hughes, AUS, 2015

The Long Overtone

Filmová báseň ojedinělé krásy se odvíjí v pěti větách a spojuje animaci s městskými sceneriemi snímanými vytříbenou kamerou téměř jako abstraktní obrazy. Snaha o čistý…(více)
(The Long Overtone) Režie: Miguel Machado, POR, 2006

The Mighty Celt

Donal žije se svou neprovdanou matkou v Belfastu. Aby si trochu pomohl, chodí si po škole přivydělávat k místnímu cvičiteli psů, kterému se říká Good…(více)
(The Mighty Celt) Režie: Pearse Elliot, IRL, 2005

The Muffin Man

Steven De Geynst to v životě neměl lehké. Aby přežil, začne vybírat jídlo z kontejneru místního supermarketu Carrefour. Brzy se z toho stane zvyk, který…(více)
(Trees Heirbaut) Režie: Jef Maes, B, 2013

The Nomi Song

Vypadal jako mimozemšťan a zpíval jako diva z jiného světa. Když se na začátku 80. let objevil na undergroundové scéně nové vlny, nikdo nevěděl, odkud…(více)
(The Nomi Song) Režie: Andrew Horn, NĚM, 2004

The Orchard Keepers

Film The Orchard Keepers nás zavede na Sinajskou poušť. Za kamennými zídkami potkáváme doktora Ahmada, posledního žijícího bylinkáře, který se vyučil starodávnému umění pouštního léčitelství.…(více)
(The Orchard Keepers) Režie: Bryony Dunne, ET, 2015

The Perfect Future

Pro mladou Číňanku začíná přestěhováním do Argentiny nový život, značně ovlivněný neznalostí jazyka. Lekce španělštiny se střídají se všedními okamžiky dne. S pokrokem v jazyce…(více)
(El futuro perfecto) Režie: Nele Wohlatz, RA, 2016

The Pied Piper of Hutzovina

Východoevropská roadmovie o kořenech, vztazích a identitě sleduje Eugena Hutze ze skupiny Gogol Bordello na jeho putování do své domoviny na Ukrajině. …(více)
(The Pied Piper of Hutzovina) Režie: Pavla Fleischer, VB - UKR, 2006

The Plastic People of the Universe

"Plastici" jsou legendou. Tou největší, jakou český underground měl. Hráli "jinou" hudbu, než bylo v socialistickém zřízení zvykem. Zpívali "jiná" slova nejdřív vymyšlené změti…(více)
(The Plastic People of the Universe) Režie: Jana Chytilová, CZ, 2001

The Program: Pád legendy

Thriller mapuje vzrušující příběh cyklistické kariéry Lance Armstronga z přelomu tisíciletí, kdy zápasí s rakovinou a kdy on i jeho američtí kolegové cyklistice dominují a…(více)
(The Program) Režie: Stephen Frears, USA, 2015

The Puppet's Cemetery

Desirée zasvětil celý svůj život loutkám, ale musí se s nimi na chvíli rozloučit. Jeho kamarádka Fabe se však rozhodla vytvořit vlastní loutkové představení, aby…(více)
(The Puppet's Cemetery) Režie: Elena Molina, CZ, 2014

The Rat Race

V Bombaji, městě, které čítá tolik obyvatel jako krys, je radnicí najato 50 mužů, aby zlikvidovalo hlodavce. K dispozici mají jen pochodně a klacky. The…(více)
(The Rat Race) Režie: Miriam Chandy Menacherry, IND, 2011

The Rolling Stones - Crossfire Hurricane

Nový kaleidoskopický snímek Crossfire Hurricane zachycuje vývoj Rolling Stones v čase a dokumentuje klíčové momenty jejich kariéry i mnohé z jejich dobrodružných eskapád. Snímek v…(více)
(The Rolling Stones - Crossfire Hurricane) Režie: Brett Morgen, Velká Británie, 2012

The Rolling Stones - Some Girls: Live In Texas

The Rolling Stones: Some Girls, Live in Texas je mimořádný koncertní snímek, zachycující tuto světově proslulou kapelu na vrcholu její hudební kariéry. Film, který byl…(více)
(The Rolling Stones - Some Girls: Live In Texas) Režie: Jerry Carraway/Lynn Lenau, Velká Británie, 2011

The Sammy C Project

Česka premiéra videa s tématikou extrémního lyžování od jedné z nejznámějších produkcí extrémních videí Teton Gravity, která se zabývá natáčením extrémních videí již od roku…(více)
(The Sammy C Project) Režie: Teton Gravity, USA, 2015

The Saroj Khan Story

Film sleduje život Saroj Khan, jedné z nejvýznamnějších choreografek bollywoodského filmového průmyslu. Z řadové tanečnice, která začínala kariéru v 50 letech, se stala legendární choreografkou,…(více)
(The Saroj Khan Story) Režie: Nidhi Tuli, IND, 2012

The Secret Policeman’s Ball

Amnesty International hrdě uvádí jeden z dílů populární série představení odehraných exkluzivně pro AI, ve kterých od poloviny 70. let baví diváky největší hvězdy komediální…(více)
(The Secret Policeman’s Ball) Režie: John Cleese, GB, 1979

The ShortCut - Industry Program

The ShortCut: Motivace a podpora českého filmového průmyslu ve výrobě krátkých filmů Workshop Festivalu krátkých filmů Praha si klade za cíl analyzovat tyto překážky a umožnit…(více)
(The ShortCut - Industry Program) Režie: , , 0000

The School as City: Herman Hertzberger

Herman Hertzberger 1932 je muž, který ctí své teorie a je znám svou výřečností a didaktickou dovedností. Snímek představuje Hertzbergera nejen jako nejvlivnějšího architekta škol…(více)
(The School as City: Herman Hertzberger) Režie: Moniek Van De Vall, Gustaaf Vos, NL, 2015

The Six Seasons

Dokument zachycuje vznik choreografie DESH, sóla v němž světově proslulý choreograf a tanečník Akram Khan vypráví prostřednictvím těla a hlasu několik příběhů. Coby člověk hledající…(více)
(The Six Seasons) Režie: Gilles Delmas, F, 2012

The Social Network

Při pohledu na filmografii režiséra Davida Finchera není vůbec překvapivé, že si jako další téma vybral osudy mladého Marka Zuckerberga, miliardáře a zakladatele dnes všudypřítomného…(více)
(The Social Network) Režie: David Fincher , USA, 2010

The Startup Kids

Startup Kids je dokument o mladých internetovych podnikatelích v USA a Evropě. Obsahuje rozhovory se zakladateli Vimeo, SoundCloud, Kiip, InDinero, Dropbox, Foodspotting a mnoho dalších,…(více)
(The Startup Kids) Režie: V. Halldorsdottir - S. Vilhjalmsdottir, IS - USA - GB - DK - S - D, 2012

The Stone Roses: Made of Stone

Takzvaný Madchester dal v osmdesátých letech Británii i celému světu kapely jako New Order, Happy Mondays anebo The Stone Roses. Poslední jmenovaní patří i k…(více)
(The Stone Roses: Made of Stone) Režie: Shane Meadows, GB, 2013

The Tiger Lillies: Hory šílenství

Rockový dekadentní kabaret The Tiger Lillies vzdává poctu zakladateli moderního hororu H. P. Lovecraftovi, který došel ocenění až po své smrti. Jejich…(více)
() Režie: Danielle de Picciotto, NĚM, 2006

The Treasures of Long Gone John

Film pojednává o excentrické tvorbě a hudebních posedlostech průkopníka nezávislých labelů známého jako Long Gone John, který spoluvytvářel výraznou estetiky punku Západního pobřeží Spojených států.…(více)
(The Treasures of Long Gone John) Režie: Gregg Gibbs, USA, 2006

The Vasulkas N.Y.

CIANT představuje newyorkskou hudební scénu počátku 70. let na videodokumentaci manželů Vasulkových poprvé v plné verzi Zakladatelé legendární videolaboratoře…(více)
(The Vasulkas N.Y.) Režie: , , 2011

The Very Short Film Festival 2013

Festival filmů kratších než 3 minuty vám umožní objevit to nejlepší a zároveň to nejkratší z celosvětových audiovizuálních trendů. Tento probíhá 15. ročník, který bude…(více)
(The Very Short Film Festival 2013) Režie: various, , 0000

The Very Short Film Festival 2014

Filmy s maximální délkou 3 minut vám umožní objevit to nejlepší a hlavně to nejkratší z aktuálních audiovizuálních trendů. 16. ročník festivalu probíhá zároveň v…(více)
(The Very Short Film Festival 2014) Režie: Various, , 0000

The Voice of God

Experimentální krátký film …(více)
(The Voice of God ) Režie: Bernd Lützeler, , 0000

The War Game

Drama Petera Watkinse z roku 1965, založené na faktech nahánělo takovou hrůzu, že BBC ho na dlouhá léta stáhla ze svého programu. Zabývá se hrůznými…(více)
(The War Game) Režie: Peter Watkins, GB, 1965

The Zero Theorem

Má život smysl? Právě na tuto otázku se bude snažit najít odpověď hlavní hrdina Qohen Leth ve skutečně gilliamovské psychedelii. Zdatný programátor Qohen dostává díky…(více)
(The Zero Theorem) Režie: Terry Gilliam, GB-USA, 2013

Theatre Optique 1

Davidhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2387david Výkřikhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2676vykrik Propasthttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2619propast Kořeny skrytéhohttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2335korenyskryteho Flamingo Pridehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2499flamingopride …(více)
(Theatre Optique 1) Režie: various, various, 0000

Theatre Optique 1 | 2013

Šnečí stopahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3071snecistopa Šunkahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3143sunka Pandyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3206pandy Když se člověk zastavíhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3102kdyzseclovekzastavi Rozbité…(více)
(Theatre Optique 1) Režie: various, , 0000

Theatre Optique 1 | 2014

Mezinárodní soutěž studentské animované a experimentální tvorby tvoří 24 snímků. Tvůrci používají rozličné formy, materiály a techniky; od tradiční, dvourozměrné nebo trojrozměrné animace, počítačovou grafiku,…(více)
(Theatre Optique 1 | 2014) Režie: various, , 0000

Theatre Optique 2

Hemženíhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2268hemzeni Synovi od tátyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2712synoviodtaty Revolucehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2705revoluce Matkahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2845matka Tichá vodahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/57souteztheatreoptique/2688tichavoda …(více)
(Theatre Optique 2) Režie: various, various, 0000

Theatre Optique 2 | 2013

Simplehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3694simple Fluorescenthttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/2939fluorescent Memento morihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/2970mementomori Tangramhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/70souteztheatreoptique/3087tangram …(více)
(Theatre Optique 2) Režie: various, , 0000

Theatre Optique 2 | 2014

Mezinárodní soutěž studentské animované a experimentální tvorby tvoří 24 snímků. Tvůrci používají rozličné formy, materiály a techniky; od tradiční, dvourozměrné nebo trojrozměrné animace, počítačovou grafiku,…(více)
(Theatre Optique 2 | 2014) Režie: various, , 0000

Thelma

Křehká Thelma právě nastoupila na vysokou školu. I přes urputnou snahu jejích rodičů kontrolovat každý její krok poprvé zakouší nezávislost a vír studentského života. Když…(více)
(Thelma) Režie: Joachim Trier, N, 2017

Thelma - veřejná premiéra

Thelma právě nastoupila na vysokou školu. Poprvé zakouší vír hlavního města a odloučení od svých nábožensky založených rodičů. Pro uzavřenou a křehkou dívku není snadné…(více)
(Thelma) Režie: Joachim Trier, N, 2017

Theremin: An Electronic Odyssey

Lev Těremin byl jednou z nejpodivnějších postav dvacátého století vynálezce elektronického nástroje, který tak dobře známe z popu či scifi byl zároveň figurkou v…(více)
(Theremin: An Electronic Odyssey) Režie: Steven M. Martin, USA, 1994

Thérèse Desqueyroux

Na francouzském venkově v kraji Landes se sňatky uzavírají proto, aby se rozšířily pozemky a výhodně spojily rody. Z Thérèse Larroque se tak stává Madame…(více)
(Thérèse Desqueyroux) Režie: Claude Miller, F, 2011

This Ain't No Heartland

Cesta napříč státy amerického středozápadu postihuje naladění převážně venkovských Američanů během války v Iráku. Dokumentární panoptikum v kulisách rozlehlých polí nechává tepat srdce velmoci často…(více)
(This Ain't No Heartland) Režie: Andreas Horvath, RAK, 2003

Thor

Thorovu Chris Hemsworth otci, vládci bohů Odinovi Anthony Hopkins, trvalo spoustu let, než ve své říši nastolil křehký mír. Jeho arogantní a domýšlivý syn ale…(více)
(Thor) Režie: Kenneth Branagh, USA, 2011

Thor Heyerdahl jr. - přednáška

Nejstarší syn slavného norského cestovatele, etnografa a dobrodruha se osobně účastnil objevitelské expedice AKU AKU na Velikonoční ostrov a spolu s otcem Thorem Heyerdahlem plánoval…(více)
(In The Wake Of My Father) Režie: Thor Heyerdahl jr. , , 2016

Three Times

Režisérův zatím poslední film vypráví tři příběhy ve třech různých dobách. Rok 1966 reprezentuje příběh nenaplněné lásky vojáka a barmanky. Následuje rok 1911, kdy se…(více)
(Zuihaode Shiguang) Režie: Hou Hsiao-hsien, Taiwan, 2005

Thriller - drsný film

Jeden z filmů, které Quentin Tarantino hrdě uvádí coby inspirační zdroje pro svůj proslulý epos Kill Bill, vychází z klasického exploatačního konceptu „znásilnění a pomsta“,…(více)
(Thriller - en grym film) Režie: Bo Arne Vibenius, SWE, 1974

Thriller v Manile

Muhammad Ali a Joe Frazier jsou právem řazeni k nejlepším boxerům všech dob. Kdysi je pojilo přátelství, ovšem pouze do okamžiku, než se ve třech…(více)
(Thriller in Manila) Režie: John Dower, GB, 2008

ThuleTuvalu

Grónské městečko Thule je nejseverněji obývaným místem na Zemi. Tuvalu je polynéský ostrovní stát. Místa od sebe vzdálená více než jedenáct tisíc kilometrů jsou však…(více)
(ThuleTuvalu) Režie: Matthias von Gunten, CH, 2014

THX 1138

Vítejte ve světě monstrózního labyrintu, kde jsou všichni obyvatelé ve stereotypních uniformách a odlidštěnou vizáž jím dodává nepřehlédnutelný lesk holohlavých lebek. Hlavní hrdina Robert Duvall…(více)
(THX 1138) Režie: George Lucas, USA, 1971

Tchajpejští bohémové

Dokument o současném tchajwanském divadle je pozoruhodný už jen výběrem svých hlavních protagonistů. Místo okázalých tváří, které divadlo před veřejností reprezentují, se jeho režisér zaměřil…(více)
() Režie: Wang Chung-shung, Taiwan, 2003

Ti druzí

Na jihu východoafrické Etiopie, v povodí řeky Omo, žijí lidé kmene Mursi. Jejich ženy jsou pověstné tím, že si do spodního rtu vkládají zdobené destičky…(více)
(Framing the Other) Režie: W. Timmers - I. Kok, NL - ETH, 2011

Ti druzí: Hitlerjugend, sudetský pedofil & Maria Callas

Mark Ther je aktuální laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého,autor znělky Mezipater 2010, člen letošni Hlavní poroty,a především umělec, který ve své tvorbě stále více smazává hranici…(více)
(Ti druzí: Hitlerjugend, sudetský pedofil & Maria Callas) Režie: , , 0000

Ti-Tiimou

Burkina Faso se, podobně jako mnohé jiné země Afriky, ocitla se svými přírodními zdroji téměř na dně. Sucho, přesídlování obyvatel na venkov, intenzivní nešetrné způsoby…(více)
(Ti-Tiimou, nos sols) Režie: Michel K. Zongo, BF, 2009

Ti, kteří přežili

Nicolas je po mnoha letech propuštěn z vězení, kde si odseděl trest za svou militantní revolucionářskou minulost. Touží se konečně usadit, založit rodinu a za…(více)
(Les survivants) Režie: Luc Jabon, L-B, 2016

Ti, kteří řekli ne

Během íránské islámské revoluce v roce 1979 se k moci dostali šíitští fundamentalisté a v následujících letech tisíce oponentů režimu skončily ve vězení, byly tajně…(více)
(Those Who Said No) Režie: Nima Sarvestani, S, 2014

Tibet v písni

V příběhu o kráse, bolesti, ponížení a odporu bývalý politický vězeň Ngawang Čhöphel představuje neznámou, dosud neviděnou tvář Tibetu. Krása tradiční tibetské lidové hudby se…(více)
(Tibet in Song) Režie: Ngawang Čhöphel, USA, 2008

Tibet zpívá

V létě roku 1995 se tibetský muzikolog Ngawang Choephel vydal do své vlasti, odkud jako dítě utekl s matkou do Indie. Vyzbrojen malou kamerou se…(více)
(Tibet in Song) Režie: Ngawang Čhöphel, USA, 2009

Tibet: Nářek Sněžného lva

Tento oceněný dokumentární snímek, fi lmovaný během devíti cest Tibetem, Indií a Nepálem, představuje dekádu usilovné práce. NÁŘEK SNĚŽNÉHO LVA provádí diváky po dlouho zakázané „střeše…(více)
(Tibet: Cry of the Snow Lion) Režie: Tom Pinzet, USA, 2002

Tibet: vražda ve sněhu

V září 2006 se v zasněženém Himálaji střetly dvě velmi odlišné skupinky lidí. Jedni hledali svobodu, druzí dobrodružství. Dohromady je svedla brutální vražda, která navždy…(více)
(Tibet: Murder In The Snow) Režie: Mark Gould, AUS, 2007

Tibetský bojovník

Více než 60 let Tibeťané vzdorují čínskému útlaku, ale jejich nenásilný boj se zdá být marný. V poslední době volí ze zoufalství novou formu mírumilovného…(více)
(Tibetan Warrior) Režie: Dodo Hunziker, CH-IND, 2015

Tibetský pláč za svobodu

Dokument o pokojném boji o přežití jednoho národa. Tibetský pláč za svobodu nazírá očima Jeho Svátosti Dalajlámy a tibetských exilantů z roku 2007 a 2008…(více)
(Tibet´s Cry For Freedom) Režie: Lara Damiani, AUS, 2008

Tigers in Lipstick

Film je uveden v rámci festivalu BKULT prvního festivalu BKULTURY, jednodenní přehlídky béčkových filmů, která představí několik dosud opomíjených filmů světové kinematografie. Co to…(více)
(Camas calientes) Režie: Luigi Zampa, ITÁ - ŠPA, 1979

Tíha míru

Claudia Paz y Paz byla v roce 2010 zvolena první ženou na pozici vrchní státní žalobkyně v Guatemale, kde statistiky neobjasněných případů vražd dosahovaly v…(více)
(Burden of Peace) Režie: Joey Boink, NL, 2015

Tichá Maryam

Hlavní postavou filmu je šestiletá Maryam snažící se začlenit se do zcela nového prostředí. Z rodného Íránu zamířila se svou matkou přímo do zasněženého Švédska.…(více)
(The Quiet One) Režie: E. Wallgren - I. Holmqvist, S, 2011

Tichá pošta

Pohádky: Dnešní pásmo pohádek se jmenuje Rohatá princezna. Podíváme se, jak k rohům přišla a kromě toho ještě uvidíme sposuty…(více)
(Tichá pošta) Režie: , CZ, 2015

Tiché svaté kameny

„Příběh se odehrává v mé rodné vesnici, v krajině, jejíž pohoří a řeky vídám ve svých snech. Vždycky jsem toužil vyprávět vlastním jazykem pravdivé příběhy…(více)
(Silent Holly Stones) Režie: Pema Tseden, RC, 2005

Ticho

Zvuková dílna pro malé i starší. Přijďte si poslechnout zvuky kina, nebo snad ticho kina? Uvidíme/uslyšíme Pokuste se si zapamatovat zvuky z pohádek a společně budeme…(více)
(Ticho) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Ticho před Bachem

Skutečný dramatický příběh ze života a dokumentární styl smíchaný se surrealistickou náladou, to jsou prostředky, jimiž Pere Portabella zaujatě nahlíží pouta mezi klasickou hudbou a…(více)
(El silencio antes de Bach) Režie: Pere Portabella, E, 2007

Ticho, ve stáji prdí kráva

Podzimní žatva A2 kulturního týdeníku uvádí: Aleš Stuchlý a Mark Ther …(více)
(Ticho, ve stáji prdí kráva) Režie: Various, Various, 2007

Tichý hněv Inuitů

Kampaň vlivných organizací na ochranu zvířat s podporou mnoha světových celebrit vedla v uplynulých letech k zásadnímu omezení komerčního lovu tuleňů. Tento krok byl ale…(více)
(Angry Inuk) Režie: Alethea Arnaquq-Baril, CDN, 2016

Tichý zabiják

Na světě je stále miliarda hladovějících lidí. 15 tisíc dětí, což je pět krát víc, než obětí 11. září, zemře denně na vyhladovění. Dokument se…(více)
(Silent Killer) Režie: Hana Jindrová a John de Graaf, USA, 2005

Tik tak ukolébavka

Umělkyně Sasha a její přítelkyně Maya, která pracuje jako advokátka a závidí heterosexuálům přirozené početí, jsou ve filmu porovnávány s několika dalšími příběhy o plození…(více)
(Tick Tock Lullaby) Režie: Lisa Gornick , UK, 2007

Till Nowak prezentace

Till Nowak žije v Hamburku a od roku 1999 řídí vlastní studio digitální tvorby a animace s názvem frameboX. Krátký animovaný film Zásilka 2005 a…(více)
(Till Nowak prezentace) Režie: , , 0000

Tilt

Čtveřice kamarádů v Sofii si během posledních let komunismu vydělává na černém trhu a sní o vlastním baru v americkém stylu. Příchod osudové dívky a…(více)
(Tilt) Režie: Viktor Chouchkov, Jr., BG, 2010

Time Is Fiction - David Lamelas

David Lamelas proslul jako průkopník konceptuálního umění koncem 60. a začátkem 70. let. Narodil se v Argentině a začínal jako sochař. Během svého pobytu v Anglii,…(více)
(Time Is Fiction - David Lamelas) Režie: David Lamelas, NĚM, 1969

Time Move / Keisarikunta

Experimentální, snový film z Německa zkoumající hranice podstaty pohybu, který se láme v prostoru a čase na pořadí však nezáleží. Poezie roztříštění ladí…(více)
(Posun - Time Move / Bratří z přístavu - Harbour Brothers) Režie: Ut Mansel / Pekka Mandart, NĚM / FIN, 2004

Timon Athénský | NT Live

Simon Russell Beale v hlavní roli prapodivné Shakespearovské bajky o využívání, dluzích a zkáze v režii uměleckého šéfa NT Nicholase Hytnera. Timon Athénský – zámožný přítel…(více)
(Timon of Athens | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2012

TINA B.

Festival současného umění TINA B. je jedinečná umělecká událost, kterou v Praze každoročně pořádá Galerie Vernon. TINA B. není jen tajemná smyslná patronka festivalu, ale…(více)
(TINA B.) Režie: various, various, 0000

Tina B. 2012: Art & Happiness

Festival současného umění TINA B. je přehlídkou současného umění vytvořeného umělci ze všech koutů světa. V rámci festivalu se dnes představí v Biu Oko artové…(více)
(Tina B. 2012: Art & Happiness) Režie: various, , 0000

TINA B. talks

Diskuse TINA B. TALKS
více)
(TINA B. talks) Režie: , , 0000

Tinar

Objímá telátko jako nejlepšího přítele a láskyplně mu zpívá do ouška. Tinar tráví víceméně veškerý čas s telátkem a zbytkem stáda, o které se má…(více)
(Tinar) Režie: Mahdi Moniri, IR, 2009

Tingya

Příběh z indického venkova o dojemném vztahu sedmiletého chlapce Tingyi ke starému nemocnému býkovi Chitangyovi. Býk se zraní a Tingyova rodina ho nemůže nadále využívat…(více)
(Tingya) Režie: Mangesh Hadawale, IND, 2008

Tintin a já

Dráhu jednoho z nejvýznamnějších tvůrců evropského komiksu, Georgie Rémiho zvaného Hergé, představuje střízlivý, leč emotivně působivý dokument. Režisér Anders Østergaard v něm na základě 30…(více)
(Tintin et moi) Režie: Anders Østergaard, BEL-DÁN-FRA-ŠVÉD-ŠVÝC, 2003

Tintinova dobrodružství

Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra…(více)
(The Adventures Of Tintin) Režie: Steven Spielberg, USA - NZ, 2011

Tintinova dobrodružství | zahájení HFA

Příběh filmu, inspirovaného po celém světě oblíbenými příhodami knižního a comicsového hrdiny Tintina belgického autora, publikujícího pod pseudonymem Hergé, sleduje osudy výjimečně zvídavého mladého reportéra…(více)
(The Adventures Of Tintin) Režie: Steven Spielberg, USA - NZ, 2011

Tiresia

Zeus obdařil slepého Teiresia věšteckou schopností. Ten se stal nejslavnějším věštcem thébských legend, které o něm vyprávěly, že žil po sedm generací. V jednom příběhu…(více)
(Tiresia) Režie: Bertrand Bonello, F, 2003

Tirza

Jörgenův život se pomalu rozpadá – je nucen nechat své práce, ztrácí respekt svého okolí a celkově je na dně. Jediným světlým bodem v životě…(více)
(Tirza) Režie: Rudolf van den Berg, NL - B, 2010

Tisíc a jedna noc

Celovečerní animovaný film Garika Seko vznikl jako sestřih pěti částí původního televizního čtrnáctidílného seriálu, jehož jednotlivé části vyprávějí příhody ze známé knihy Pohádky tisíce a…(více)
(Tisíc a jedna noc) Režie: Garik Seko, CZ, 1993

Tisíc slonů

Tisíc slonů je tamilský milostný příběh s globálním přesahem. Krishnan studuje v Tamil Nadu na stejné vysoké škole jako dívka Malini. Vezmou se a narodí…(více)
(Vaaranam Aayiram) Režie: Gautham Menon, IND, 2008

Tisícročná včela

Sága rodu Pichandovců odehrávající se převážně na malé slovenské dědině zahycuje časový úsek triceti let 18871917. První část zobrazuje život Martina Pichandy časech rozvoje zednického…(více)
(Tisícročná včela) Režie: Juraj Jakubisko, CZ-D-A, 1983

Tito - Poslední svědkové testamentu

První a jedenáctý díl třináctidílného seriálu, který je mj. věnován událostem v Československu roku 1968. Nejnovějším a zároveň nejrozsáhlejším dílem L. Zafranoviće natáčeného v období šesti…(více)
(Tito - Posljednji svjedoci testamenta) Režie: Lordan Zafranović, HR, 2011

Titus | W. A. Mozart

Účinkují: Elina Garanča, Giuseppe Filianoti, Barbara Frittoli Dirigent: Harry Bicket …(více)
(La clemenza di Tito) Režie: Jean-Pierre Ponnelle, USA, 2012

Tkaničky si zavazuju sama

„Jmenuju se Petra Tolley. Je mi 36 let a žádný strach, jsem v pohodě,“ říká jedna z protagonistek krátkého dokumentu o lidech, kteří jsou, jak…(více)
(Tying your own shoes) Režie: Shira Avni , CDN, 2009

Tlukot mého srdce se zastavil

Osmadvacetiletý Tom Seyr pokoutně podniká v realitách stejně jako jeho otec Robert. Náhoda mu přivede do cesty klavír, díky němuž se rozpomene na svou starou…(více)
(De battre mon coeur s’est arrêté) Režie: Jacques Audiard, F, 2004

Tlumočnice černo-bílých filmů

Kdyby tento film nebyl dokumentární, byl by sentimentální Nyní je nemilosrdný Ona je Neli Červenuševa. Milovníci filmů znají pouze její hlas. Téměř půl století tlumočí…(více)
(Prevodachkata na cherno-beli filmi) Režie: Teddy Moskov, BUL, 2005

Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid

Film o mimozemských civilizacích, které žijí nejen ve vesmíru, ale i na planetě Zemi. Snímek klasika českého dokumentu uvozují citace ze slavné operety Mam’zelle Nitouche,…(více)
(Tmář a jeho rod aneb Slzavé údolí pyramid) Režie: Karel Vachek, CZ, 2012

Tmavěmodrýskoročerný

Tmavě modrá, skoro černá může být nálada, stav mysli. Je to barva duše, která se musí vyrovnat se svou vlastní identitou. Vytyčení hranice mezi rodinnými…(více)
(Azuloscurocasinegro) Režie: Daniel Sánchez Arévalo, ŠPA, 2006

Tmavý chléb

Aktualizováno 14.2.2011: Film Tmavý chléb získal 9 španělských filmových cen Goya, včetně ceny pro nejlepší film, ceny za režii, za kameru, za scénář a za…(více)
(Pa negre) Režie: Agustí Villaronga, E, 2010

To

Když ve městě Derry ve státě Maine začnou mizet děti, musí skupina mladých chlapců a děvčat čelit svým největším obavám v boji proti zlému klaunovi…(více)
(It) Režie: Andy Muschietti, USA, 2017

To jsme my

Lidé s mentálním handicapem nemusejí jen nečinně sedět doma nebo být zavřeni v ústavu. Několik portrétů přesvědčivě dokazuje, že když se "postižení" zapojí do běžného…(více)
(To sme my) Režie: Jana Pirohová, SR, 2000

To Let The World In - Volume 1

To Let The World In – Volume 1, je první díl dvoudílného filmového projektu o významném období v historii současného indického umění od počátku 80.…(více)
(To Let The World In - Volume 1) Režie: Avijit Mukul Kishore, IND, 2012

To nejlepší z Aeroškoly

Aeroškola slaví deset let. Za tu dobu jste s námi vy a vaše děti natočili slušný počet filmů, navštívili mnoho táborových turnusů a vzdělávali se…(více)
(To nejlepší z Aeroškoly) Režie: Aeroškola, CZ, 2018

To správné dítě

Tajemný buddhistický koncept znovuzrození zůstává mnoha Zápaďanům těžko pochopitelný. Film To správné dítě vypráví o čtyřletém hledání převtělence lamy Könčhoga, světově proslulého mistra tibetského buddhismu, jenž zemřel…(více)
(Unmistaken Child) Režie: Nati Baratz, IL, 2008

To the Wonder

Poslední počin vizuálního básníka Terrence Malicka To the Wonder vychází z osobních zkušeností samotného režiséra s rozpadem manželství, s neuchopitelností lásky. Ve vedlejší roli Ben…(více)
(To the Wonder) Režie: Terrence Malick, USA, 2012

To všechno z lásky

…(více)
(To všechno z lásky) Režie: Tomáš Kudrna, ČR, 2004

To Work Is To Grow

Gerald, Ruben, Neysa a jejich kamarádi jsou děti a mladiství, kteří pracují na trhu a na hřbitově v bolivijském regionu Cochabamba. S vlastním odborem …(více)
(To Work Is To Grow) Režie: Léa Klaue, N, 2015

Tobruk

V roce 1941 je strategický přístav Tobruk ze všech stran sevřen německými a italskými vojáky. Jeho obrana se zdá být nekonečná a v důsledku i…(více)
(Tobruk) Režie: Václav Marhoul, CZ, 2008

Together As One

Tento film ukazuje jakou sociální roli má ořech kola ve společnosti Nso´. Nso´ je etnikum žijící na severozápadě Kamerunu. V tomto etniku můžeme najít jak…(více)
(Together As One) Režie: Lamtur Tanlaka Kilian , N, 2013

Tohle doma nezkoušejte: Od Dogma k Dogville

Tohle doma nezkoušejte: Od Dogma k Dogville je příběh Mini DV revoluce v nezávislých filmech z konce devadesátých let minulého století. Film se zaměřuje na…(více)
(Don't Try This at Home: Von Dogma bis Dogville) Režie: Matthias Maass, D, 2006

Tohle je Láska v akci

I jeden šestnáctiletý blogger může způsobit zemětřesení v myšlení země a odstartovat obří diskuzi, do které vstupuje CNN i New York Times a v jejímž…(více)
(This is What Love In Action Looks Like) Režie: Morgan Jon Fox, USA, 2010

Tohle je náš svět

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec Viggo Mortensen svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji,…(více)
(Captain Fantastic) Režie: Matt Ross, USA, 2016

Tohle mění všechno

Co když se můžeme odrazit ode dna a zvolit si konečně čistou, bezpečnou a udržitelnou budoucnost? Co když naší jedinou šancí jak přežít je technologická…(více)
(This Changes Everything) Režie: Avi Lewis, USA-CDN, 2015

Tohle není Kalifornie

Na drolícím se asfaltu bývalého východního Německa objeví tři kluci lásku ke skejtování. A to v zemi, kde je něco takového naprosto neakceptovatelné, a proto…(více)
(This Ain't California) Režie: Marten Persiel, D, 2012

Tohle není romance

Kolo sedmé: Láska oddaná.
více)
(This is not a love song) Režie: Bille Eltringham , GB, 2002

Tokijské blues

Vedle nablýskaných věžáků japonského Tokia se u břehu řeky schovává malá osada Kasenjiki, kterou obývají lidé bez domova. Jejich skromné životy v nouzových příbytcích z…(více)
(Tokyo Blue, l'endroit au bord de la riviere) Režie: Sylvain Garassus, F, 2014

Tokio gore police

Již od úvodních idylických záběrů na květinky podmalovaných konejšivou hudbou je jasné, že zde je klíčovým principem nadsázka a přímé oslovování diváků. Ostatně sám titul…(více)
(Tókjó zankoku keisacu) Režie: Jošihiro Nišimura, JPN, 2008

Tokio!

Tři krátké fantastické filmy volně inspirované Tokiem. Tokio je symfonií tří odlišných rytmů reflektujících obraz této jedinečné metropole. Interior Design – Surrealistická bajka mladého páru, který se přistěhoval do…(více)
(Tokyo!) Režie: Jun-ho Bong - M. Gondry - L. Carax, F - J - D - ROK, 2008

Toku Fenua

Snímek Toku fenua nás vezme na mimořádnou cestu po Jižním Pacifiku a nabídne pohled do života na vzdáleném ostrově Niulakita v ostrovním státě Tuvalu. Niaulakita…(více)
(My Island) Režie: Martin Zinggl, A, 2011

Tokyo Decadence

Spisovatel Rjú Murakami ve svých knihách, z nichž u nás vyšly romány V polévce miso a Čáry, odhaluje citlivé nervy současné japonské společnosti tím, že…(více)
(Topâzu) Režie: Ryû Murakami, J, 1992

Tokyo Eyes

Tokio na sklonku XX. století. Policie je na stopě zločince zvaného Slepec. Mladá dívka, Hinano se setkává s tajemným K, který se rozhodl vzít spravedlnost do vlastních rukou.…(více)
(Tokyo Eyes) Režie: Jean Pierre Limosin, JAP, 1998

Tokyo Noise

Tokio na počátku 21. století, jeho obyvatelé a umělci. Pozorování a pokus o diagnózu: neboť svéráz tvůrců je jen reakcí na většinovou japonskou společnost. I…(více)
(Tokyo Noise) Režie: Kristian Petri, Jan Röed, Johan Söderberg, SWE, 2002

Tom na farmě

Tom v hlavní roli režisér filmu Xavier Dolan je zdrcen ztrátou svého partnera Guye a přijíždí z města na odlehlou farmu jeho rodiny, do venkovského…(více)
(Tom à la ferme) Režie: Xavier Dolan, CDN-F, 2013

Tom of Finland

Vyznamenaný důstojník Touko Laaksonen se vrací z druhé světové války a velmi rychle zjišťuje, že život ve Finsku v době míru je pro něj stejně…(více)
(Tom of Finland) Režie: Dome Karukoski, FIN-S-DK-D-USA, 2017

Tom z Pekingu

Kolekce animovaných klipů a videokoláží militantního umělce a pařízského bohéma, který pro své kresby, videa, fotografie, graffiti a živé performance nacházi inspiraci v čínské kaligrafii,…(více)
(Tom de Pekin) Režie: various, , 0000

Toman Brod | Praha — Terezín — Birkenau — Märzbachtal — Praha

Premiéra celovečerního dokumentárního filmu Matouše Bičáka a Přírodní školy. …(více)
(Toman Brod | Praha — Terezín — Birkenau — Märzbachtal — Praha) Režie: Matouše Bičák, CZ, 2014

Tomáš Šebek: Africká zima

„Tak mám tu malárii, nebo nemám?“ Tomáš Šebek 1977 je pravděpodobně nejodvážnější…(více)
(Tomáš Šebek: Africká zima) Režie: , CZ, 2017

Tomboy

Desetiletá Laura by nejraději byla klukem. Nedávno se s rodiči a malou sestrou Jeanne přistěhovala do nové čtvrti a před kamarádkou Lisou a ostatními dětmi…(více)
(Tomboy) Režie: Céline Sciamma, F, 2011

Tomorrow Will Be Better

Je leden 2010 a Libor Podmol přijíždí do USA, kde si v legendárním obchodě od ještě nedávno nejlepšího freeride jezdce kupuje motorku. Začíná boj o…(více)
(Tomorrow Will Be Better) Režie: Martin Přívratský, CZ, 2012

Toni Erdmann

Život zestárlého učitele Winfrieda Conradiho uplývá v naprosté rutině, kterou mohutný muž jen občas naruší svou pubertální vášní – drobným žertovným převlekem. Poté, co mu…(více)
(Toni Erdmann) Režie: Maren Ade, D-A, 2016

Tony Takitani (angl. a čes. tit.)

Tony Takitani měl od dětství problémy kvůli svému "americkému" jménu, jež mu dal jeho otec, jazzový trombonista. Chlapec si tak již v dětství zvykl…(více)
(Tony Takitani) Režie: Džun Ičikawa, JAP, 2004

Tony Takitani (angl. tit.)

Tony Takitani měl od dětství problémy kvůli svému "americkému" jménu, jež mu dal jeho otec, jazzový trombonista. Chlapec si tak již v dětství zvykl…(více)
(Tony Takitani) Režie: Džun Ičikawa, JAP, 2004

Torre David

Svým způsobem se třetí nejvyšší budova Venezuely staví už více než dvacet jedna let. Budova Torre David původně nazývaná Centro Financiero Confinanzas má ohromujících 45…(více)
(Torre David) Režie: Alfredo Brillembourg, Hubert Klumpner, Markus Kneer, Daniel Schwartz, YV, 2013

Tosca | Giacomo Puccini

Přeobsazení:
více)
(Tosca | Giacomo Puccini) Režie: David McVicar, USA, 2018

Tosca | Royal Opera House

Působivá hudba, napínavý příběh a tragický konec. Pucciniho populární opera se hrála v roce 2011 v Královské opeře s úžasným obsazením, kde zazářili Angela Gheorghiu,…(více)
(Tosca) Režie: Duncan Macfarland, GB, 2011

Tosca 2009 | Giacomo Puccini

„V Tosce se snoubí Pucciniho jedinečná hudební inspirace s melodramatičností skvělých Hitchcockových hororů,“ říká šéfdirigent Metropolitní opery James Levine, který tuto novou inscenaci řídí. Tosca…(více)
(Tosca) Režie: Luc Bondy, USA, 2009

Tosca 2013 | Giacomo Puccini

Patricia Racette Tosca, Roberto Alagna Cavaradossi, George Gagnidze Scarpia, John Del Carlo Kostelník Milostná touha a politické intriky rozehrávají dramatickou partii,…(více)
(Tosca) Režie: Luc Bondy, USA, 2013

Total Balalaika Show

Nápad uspořádat společný koncert kapely Leningrad Cowboys, „nejhorší rock'n rollové skupiny na světě“, a Alexandrovců, světově proslulého 150 členného pěveckého souboru Rudé armády bývalého Sovětského svazu, vznikl…(více)
(Total Balalaika Show) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1994

Totální popření

Velké kultury vždy vznikaly na zádech otroků. Některé politické strategie se bohužel nemění, stejně jako nemizí vůle k odporu. Ka Hsaw, uprchlík z Barmy, žijící…(více)
(Total Denial) Režie: Milena Kaneva, USA, 2005

Totální popření

Velké kultury vždy vznikaly na zádech otroků. Některé politické strategie se bohužel nemění, stejně jako nemizí vůle k odporu. Ka Hsaw, uprchlík z Barmy, žijící…(více)
(Total Denial) Režie: Milena Kaněvová, USA, 2005

Toto a jeho sestry

Malý Toto žije už několik let sám se svými nedospělými sestrami uprostřed ghetta, chudoby a drog. Jeho matka skončila ve vězení za pašování a prodej…(více)
(Toto şi surorile lui) Režie: Alexander Nanau, RO, 2014

Touha

Čtyři filmové povídky o čtyřech ročních dobách a čtyřech obdobích života. Významné dílo v Jasného filmografii, které získalo Cenu za nejlepší film pro mládež na…(více)
(Touha) Režie: Vojtěch Jasný, CSSR, 1958

Touha, opatrnost

Nový film režiséra Anga Leeho se odehrává v Šanghaji v roce 1942 během japonské okupace města. Hlavní hrdinkou je mladá žena, jež je vybrána, aby…(více)
(Se, jie) Režie: Ang Lee, USA - Čína - Tchaj-wan - Hongkong, 2007

Tour de France

Právě Francie byla před více než sto lety tím místem, kde se rodil film, a postavení jednoho z významných center kinematografického dění si drží dodnes.…(více)
(Tour de France) Režie: various, , 0000

Továrna na prachy

Let’s Make Money sleduje tok našich peněz v celosvětovém finančním systému. A režisér Erwin Wagenhofer tento svůj nepokrytě kritický „adrenalinový esej“ nemohl představit divákům ve…(více)
(Let’s Make MONEY) Režie: Erwin Wagenhofer, A, 2008

Toxic Avenger

BKULT presents... „Béčkařské studio TROMA vyplodilo už spoustu ptákovin a série s toxickým mstitelem je jeho vlajkovou lodí. Dementní scenář, přehrávající herci, vlezlé disko…(více)
(The Toxic Avenger) Režie: Michael Herz, USA, 1985

Toyen

Film Toyen, založený na historických faktech a konkrétních uměleckých dílech, nepředstavuje životopisný příběh, ani dokument o tomto období a jeho umění. Film bude existovat zcela…(více)
(Toyen) Režie: Jan Němec, CZ, 2005

TPB AFK - Příběh The Pirate Bay

Švédský portál The Pirate Bay je několik posledních let největším postrachem Hollywoodu. Jde totiž o nejznámější web, kde lze nalézt a nelegálně stáhnout téměř vše.…(více)
(TPB AFK: The Pirate Bay Away From Keyboard) Režie: Simon Klose, S - DK - N - GB - NL - D, 2013

Trabantem až na konec světa

Cestovateli Danu Přibáňovi a jeho partě nestačilo, že dokázali nemožné, když přejeli trabantem Afriku a natočili o tom nezávislý film. Rozhodli se vypravit na ještě…(více)
(Trabantem až na konec světa) Režie: Dan Přibáň, CZ, 2014

Trabantem až na konec světa + dražba částí Trabanta

Oční Trabant to má již za sebou. Měli jste ho evidentně rádi, my také, ale již se rozpadl na prvočinitele z duroplastu. Pár částí volant,…(více)
(Trabantem až na konec světa) Režie: Dan Přibáň, CZ, 2014

Trabantem do posledního dechu

Patrně nejznámější český cestovatel současnosti Dan Přibáň podnikl svou dosud nejnáročnější expedici. Posádky dvou žlutých trabantů, polského Fiatu neboli malucha, čezety, jawy a dokonce i…(více)
(Trabantem do posledního dechu) Režie: Dan Přibáň, CZ, 2016

Trabantem Jižní Amerikou - seriálový maraton

Na plný plyn, na jeden zátah a bez pípání Nejdivočejší a nejpunkovější cestovatelský projekt současnosti…(více)
(Trabantem Jižní Amerikou - seriálový maraton) Režie: Dan Přibáň, CZ, 2014

Trabantem napříč Afrikou

Trabantem z Prahy do Kapského města. 2 válce, 2 takty, 2 trabanty, 20 000 kilometrů. Pouštěmi, horami, pískem i bahnem. Proč? Protože to prý nejde.…(více)
(Trabantem napříč Afrikou) Režie: D. Přibáň - D. Zlatohlávková , CZ, 2010

Tracyho tygr

Audiokniha americké kultovní novely s mimořádným hereckým obsazením Tracyho tygr vydavatelství Tympanum znovu připomene půvabný příběh Thomase Tracyho, newyorského mladíka, ke kterému se jednoho dne…(více)
(Tracy's Tiger) Režie: Jan Jiráň, ČR, 2010

Traditional Jazz Studio | koncert

Patrně nejlepší a nejuznávanější česká jazzová kapela Traditional Jazz Studio vystoupí v rámci Holešovického filmového adventu v pátek 14.12. od 18.00 ve vašem Biu Oko.
více)
(Traditional Jazz Studio) Režie: Pavel Smetáček, ČR, 2012

Trafačka – Chrám svobody

Co lze udělat s prázdnou tovární halou, kterou budou do roka bourat? Příběh o poslední etapě života jedné budovy v pražských Vysočanech a o vzniku…(více)
(Trafačka – Chrám svobody) Režie: S. Dlouhý - R. Vávra, CZ, 2011

Trafačka – Chrám svobody | premiéra

Co lze udělat s prázdnou tovární halou, kterou budou do roka bourat? Příběh o poslední etapě života jedné budovy v pražských Vysočanech a o vzniku…(více)
(Trafačka – Chrám svobody) Režie: S. Dlouhý - R. Vávra, CZ, 2011

Tragedy - příběh z Queensbridge

Tenhle příběh budeš chtít slyšet pořád dokola... Legendární Queensbridge, největší městské sídliště v severní Americe, je už dvacet let hlavním stanem hiphopové kultury, z níž…(více)
(Tragedy, Story of Queensbridge) Režie: Booker Sim, USA, 2004

Trailer Night

Další ročník trailerové noci vám přináší Bio Oko ve spolupráci s filmovým serverem MovieZone.cz. Ve dvouhodinovém pásmu vás čeká to nejlepší z hollywoodských i českých…(více)
(Trailer Night ) Režie: Various, , 2010

Trailer Night 5

Filmové upoutávky představují reklamní byznys, do něhož Hollywood každoročně napumpuje desítky milionů dolarů. Výrobu dvouminutových ukázek, tzv. trailerů, zajišťují samostatná studia, ve kterých desítky lidí…(více)
(Trailer Night 5) Režie: various, , 0000

Training Day

Každodenní válka mezi narkomafií a policejním protidrogovým oddělením, která způsobila, že zkušený detektiv je stále více přesvědčen, že zákonný postup v tomto boji je neúčinný.…(více)
(Training Day) Režie: Antoine Fuqua, USA, 2001

Trainspotting

Hrdina kultovního románu Irvina Welshe i jeho stejně úspěšné filmové adaptace Mark Renton Ewan McGregor je vlastní volbou feťák a heroinu holduje i skupina jeho…(více)
(Trainspotting) Režie: Danny Boyle, GB, 1996

Trainspotting | FilmŠejk: Jak číst film

Po projekci filmu 16.5.2012 v kině Aero bude pro zájemce následovat debata. Více informací najdete zde.http://www.aeroskola.cz/filmsejk/ …(více)
(Trainspotting) Režie: Danny Boyle, GB, 1996

Trampoty? Prozkoumáme, poradíme, něco s nimi uděláme!

AKTIVNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM PRO DĚTI V KINĚ AERO Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti.…(více)
(Trampoty? Prozkoumáme, poradíme, něco s nimi uděláme!) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Tramvaj

Krátký animovaný film TRAMVAJ je součástí francouzského projektu Sexperiences, kolektivního celovečerního filmu probírajícího z různých úhlů, ve vážném i nevážném pojetí, ženské sexuální fantazie. TRAMVAJ…(více)
(Tram) Režie: Michaela Pavlátová, CZ, 2012

Tramvaj do pohádky

Pohádky: Byla jedna princezna a ta všechno viděla. Pak byl jeden Honza, který byl líný. Dále potkáme Krtka, podíváme se na vlněnou pohádku a…(více)
(Tramvaj do pohádky) Režie: , CZ, 2015

Tramvaj do stanice Touha | NT Live

NT Live letos nabídne divákům v kinech jedinečnou možnost vidět další divadelní hit, na který už takřka nejde v Londýně sehnat lístky. Netrpělivě očekávanou produkci…(více)
(A Streetcar Named Desire | NT Live) Režie: Benedict Andrews, GB, 2014

Trans

Historik umění Simon James McAvoy pracuje v aukční síni, kde se draží umělecká díla. Spolčí se zločineckým gangem a dohromady ukradnou Goyův obraz v ceně…(více)
(Trance) Režie: Danny Boyle, USA, 2013

Transdarinka

SinDee je zpět a je naštvaná. Zatímco byla měsíc mimo rozumějte ve vězení, doneslo se k ní, že ji její přítel podvádí, a to ještě…(více)
(Tangerine) Režie: Sean Baker, USA, 2014

Transformace – Výpary – Melanosis

Krátký filmový snímek si pohrává s tématy zneužívání přírodních zdrojů, jejich proměny v různé formy energie a odkazu nejen industriální architektury. Hlavním námětem je voda…(více)
(Transformace – Výpary – Melanosis) Režie: Michal Kindernay, CZ, 2017

Transformers

Původně z dětské hračky vznikl epický příběh. Prakticky odnepaměti ve vesmíru kolem nás zuří válka dvou vyspělých mimozemských civilizaci, „hodných“ Autobots a „zlých“ Decepticons. Dousud se…(více)
(Transformers) Režie: Michael Bay, usa, 2007

Transindia

Dojemný dokumentární snímek Transindia zkoumá život transgenderové komunity v indickém Ahmedabadu známé jako hidžra. Její existence byla od roku 1871 trestná a její členové dnes…(více)
(Transindia) Režie: Meera Darji, IND, 2015

Transparency International: Infiltrátor

Transparency International Česká republika, protikorupční nevládní organizace, Vás zve ve středu 18. října od 19:00 do Kina Světozor na tradiční komponovaný večer s debatou a…(více)
(Transparency International: Infiltrátor) Režie: Brad Furman, USA, 2016

Transparency International: Vedlejší účinky

Transparency International TI, protikorupční nevládní organizace, Vás zve ve středu 19. 10. od 19:00 do Kina Světozor na exkluzivní promítání hvězdného snímku Vedlejší účinky. …(více)
(Transparency International: Vedlejší účinky) Režie: Steven Soderbergh, USA, 2013

Transparency ve Světozoru

Transparency International, protikorupční nezisková organizace, Vás zve 16. 10. od 19:00 do Kina Světozor na exkluzivní benefiční promítání a českou kino premiéru filmu Casino Jack.…(více)
(Transparency ve Světozoru) Režie: George Hickenlooper, CDN, 2010

Transylvania

Zingarina přijíždí do Transylvánie v srdci Rumunska, aby našla muže, kterého miluje. Na cestě ji doprovází přítelkyně Marie, která ji žárlivě sleduje. Zingarina se bezhlavě…(více)
(Transylvania) Režie: Tony Gatlif, FRA, 2005

Tranzit

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Válečná zima 1942–1943. Polní letiště na nehostinné Čukotce se na čas stává místem setkání…(více)
(Peregon) Režie: Alexander Rogozhkin, RUS, 2006

Trapped

Zohavené tělo je nalezeno ve fjordu hned vedle malé rybářské vesničky na Islandu. Současně do doku v městském přístavu zajíždí mezinárodní trajekt a počasí se…(více)
(Ófærð) Režie: Baltasar Kormákur, IS, 2015

Trasy myšlenek

rains of Thoughts, audiovizuální esej Tima Novotneho, zachycuje a porovnává systémy metra v různých částech světa, od Spojených států, přes Moskvu až po Japonsko. Obrazově…(více)
(Trains of Thoughts) Režie: Timo Novotny, A, 2012

Trauma

Příběh citlivého třináctiletého chlapce, který se navzdory zatčení svého otce v období politických perzekucí dostane do celostátního pionýrského tábora a tady podlehne soustředěnému nátlaku ideologického…(více)
(Dreszcze) Režie: Wojciech Marczewski, PL, 1981

Tráva – dějiny hulení

Dokumentární film Tráva – dějiny hulení, doprovázený skvělým komentářem Woodyho Harrelsona, pojednává o vývoji přístupu americké veřejnosti a legislativy k marihuaně. Film se zaobírá celým…(více)
(Grass) Režie: Ron Mann, CDN, 1999

Très Court International Film Festival

Filmy s maximální délkou 3 minut vám umožní objevit to nejlepší a hlavně to nejkratší z aktuálních audiovizuálních trendů. 18. ročník mezinárodního filmového festivalu probíhá…(více)
(Très Court International Film Festival) Režie: , , 2016

Treseta - příběh ostrova

Treseta – příběh ostrova, je okouzlující drama o malém dalmatském ostrůvku a tamní skromné komunitě, která tam po sezoně žije ponurý a nudný život. Když zemře…(více)
(Trešeta) Režie: Drazen Zarkovic, Pavo Marinkovic, HR, 2006

Trezor Film Fest

Trezor Film Fest je prvním ročníkem festivalu trezorových filmů pořádaný studenty předmětu Animace kulturního dědictví oboru Arts Management, VŠE. Během odpoledne a večera představí filmoví…(více)
(Trezor Film Fest) Režie: , CZ, 2017

Trilobité - La Škola

Trilobité / jako lidé / trilobité / jako lidé
více)
(Trilobité - La Škola) Režie: , , 0000

Trio z Belleville

Šampión je osamělý chlapec, kterého adoptovala jeho babička madam Souza. Všimla si Špampiónovy cyklistické vášně a zajistila mu důkladný trénink. Léta plynou a pod babiččiným…(více)
(Les triplettes de Belleville) Režie: Sylvain Chomet, FRA - CAN - BEL, 2002

Triptych | Giacomo Puccini

Puccini zamýšlel tato námětově odlišná operní trojčata jako kontrastní celek. Il tabarro Plášť je drama žárlivosti, Suor Angelica Sestra Angelika přináší meditativně laděný lyrický příběh…(více)
(Il Trittico) Režie: Jack O'Brien, USA, 2008

Tristan a Isolda | Richard Wagner

Tristan a Isolda Richarda Wagnera představuje mýtický a kouzly opředený příběh plamenné lásky, vášně i tragické smrti. V MET nyní v hlavních rolích tohoto díla…(více)
(Tristan und Isolde ) Režie: Dieter Dorn, USA, 2008

Tristan a Isolda | Richard Wagner

Sezonu 20162017 zahájí nová inscenace Wagnerova Tristana a Isoldy pod taktovkou Sira Simona Rattlea, která bude jeho debutem v projektu Live in HD. Nina Stemme…(více)
(Tristan a Isolda | Richard Wagner) Režie: Mariusz Treliński, USA, 2016

Tristram Shandy

Život je příliš beztvarý, příliš plný, příliš bohatý na to, aby se dal zachytit v příběhu. Film vzniklý na základě knihy Život a názory…(více)
(A Cock and Bull Story) Režie: Michael Winterbottom, VB, 2006

Trojané | Hector Berlioz

Účinkují: Deborah Voigt, Susan Graham, Bryan Hymel, Dwayne Croft Dirigent: Fabio…(více)
(Les Troyens) Režie: Francesca Zambello, USA, 2013

Trojmezí

Dokumentaristka Klára Řezníčková ve svém snímku ukazuje nejvýchodnější oblast Česka ležící na hranicích s Polskem a Slovenskem. A právě hranice ovlivnila zásadním způsobem nejen historický…(více)
(Trojmezí) Režie: Klára Řezníčková, CZ, 2011

Trollové

Trollové jsou vždy veselí a šťastní skřítkové, kteří nejvíce ze všeho milují hudbu, tanec a zpěv. Jedinou vážnější starost na světě jim dělají Bergeni. Ti…(více)
(Trolls) Režie: Anand Tucker, USA, 2016

Tromeo a Julie

Tento film je přístupný od 18 let. Produkční společnost Troma si získala srdce nonkonformních filmových fandů rozjařilými a přemrštěnými braky, které v záplavě tělesných tekutin oslavují…(více)
(Tromeo & Juliet) Režie: Lloyd Kaufman, USA, 1996

Trosečníci v Oku

15:00 pohádka: Dobrodružství Robinsona Crusoe, trosečníka z Yorku, 68 min. Loutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe. Aktivní program: Kam nás dovede příběh Robinsona Crusoe, trosečníka na opuštěném…(více)
(Trosečníci v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2009

Trosečník

Robinson je ilegální přistěhovalec z Afriky, který jako mnoho jiných doufá v lepší budoucnost v Evropě. Do Španělska si s sebou přiváží také své rituály,…(více)
(Naufragio) Režie: Pedro Aquilera, E - D, 2010

Trosky

Herman, dramatik a divadelní režisér v nejlepším věku, kterého nelze přehlédnout při práci ani v osobním životě, připravuje novou inscenaci. Měla by být tím…(více)
(Ruševine) Režie: Janez Burger, Slovinsko, 2004

Trosky

Herman, charismatický dramatik a divadelní režisér, připravuje nový kus. Měl by být ještě lepší než všechny jeho dosavadní úspěšné projekty. Ke spolupráci přizve své přátele…(více)
(Ruševine) Režie: Janez Burger, SLO, 2004

Trouble Every Day

Potíže a zádrhele k životu prostě patří, alespoň se to říká. Ostatně, kdyby všechno v životě běželo jako po drátkách, byla by to nejspíš i…(více)
(Trouble Every Day) Režie: various, , 0000

Trubačská republika

Zvuk trubky doprovází všechen srbský život a historii kdysi zahajoval bitvy, nyní se na ni hraje při narození dítěte, úmrtí, a při všem mezitím.…(více)
(Trubacka Republika) Režie: Stefano Missio, I, 2006

Trubadúr | Giuseppe Verdi

Herecké a hlasové umění sopranistky Anny Netrebko se plně rozvine v její příští nové roli v Metropolitní opeře ztvární Verdiho hrdinku Leonoru, která neváhá…(více)
(Il Trovatore | Giuseppe Verdi) Režie: David McVicar, USA, 2015

Trubadúr 2011 | Giuseppe Verdi

Verdiho vášnivé drama ve vynikající režii Davida McVicara mělo premiéru v sezóně 2008/2009. Pod taktovkou Jamese Levina se toto Verdiho hudebně snad nejbohatší dílo vrací…(více)
(Il Trovatore) Režie: David McVicar, USA, 2011

True Blood - řada 1.

Originální vyprávění, jež kombinuje několik žánrů, se po svém uvedení v USA zařadilo mezi nejúspěšnější seriály HBO. Jeho autorem je ALAN BALL, tvůrce jiného populárního…(více)
(True Blood) Režie: Alan Ball, USA, 2008

True Love - pásmo animovyných filmů pro dospělé

Happy End
více)
(True Love) Režie: various, CZ, 0000

Truman

Juliána navštíví v Madridu nečekaně jeho přítel Tomás, žijící v Kanadě. Neohlášená návštěva ale nepřijíždí jen tak. Tomás se dozvěděl o Juliánově vážné nemoci a…(více)
(Truman) Režie: Cesc Gay, E-RA, 2015

Trvalá dovolená

Trvalá dovolená je prvním celovečerním filmem Jima Jarmusche. Zachycuje dva a půl dne v životě Aloysiuse Parkera, mladého tuláka bez domova, školy a práce. Je…(více)
(Permanent Vacation) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1980

Třaslavec

Průkopník interaktivního kina, producent, režisér a příležitostný herec William Castle 1914 – 1977, vlastním jménem William Schloss, se do dějin filmu nezapsal ničím tak banálním…(více)
(The Tingler) Režie: William Castle, USA, 1959

Třešňový tabák

Když mladičkou Lauru pozvou její kamarádi na túru do přírody, ještě netuší, kam až ji tato cesta dovede a před jaká rozhodnutí ji postaví. Celou…(více)
(Kirsitubakas) Režie: Katrin Maimik, Andres Maimik, EST, 2014

Třetí možnost

Co dělat, když se dozvíte, že čekáte zdravotně postižené dítě? V době prenatální diagnostiky a biopolitiky zasazuje film individuální osudy radikálně do současného a společenskopolitického…(více)
(Die Dritte Option) Režie: Thomas Fürhapter, A, 2017

Třetí muž

„Třetí muž“, jeden z největších britských klasických filmů, je melancholickým i znepokojivým portrétem přátelství, zrady a kriminálních tendencí v poválečné Evropě, který si uchovává schopnost…(více)
(The Third Man) Režie: Carol Reed, VB, 1949

Třetina sekundy - světový experiment

Jedna třetina sekundy. To je doba, jakou může podle neurologů trvat vnímání přítomného okamžiku.Za přibližně stejnou dobu jsme schopni okamžitý prožitek zapomenout nebo ho naopak…(více)
() Režie: , , 2000

Tři - Dva - Jedna

Start sezóny s grafickým designem uvádí: Pavlína Míčová …(více)
(Tři - Dva - Jedna) Režie: , ČR, 2007

Tři a půl minuty, deset výstřelů

Tento případ rozhořčil nejen americkou veřejnost a silně zasáhl do celospolečenské debaty o rasově motivovaném násilí a legislativě regulující držení zbraní. Odehrál se na Floridě…(více)
(3 1/2 Minutes, Ten Bullets) Režie: Marc Silver, USA, 2015

Tři barvy: červená

Závěrečný díl trilogie inspirované barevnou symbolikou francouzské trikolóry. Mladá modelka se náhodně seznámí s bývalým soudcem Josephem, jenž nyní odposlouchává své sousedy a cynicky předvídá…(více)
(Trois couleurs: Rouge) Režie: Krzysztof Kieślowski, ŠVÝC, 1994

Tři barvy: modrá

Hrdinkou komorně laděného psychologického dramatu je žena známého skladatele Julie Juliette Binocheová, která při autonehodě přijde o manžela i o malou dcerku. Julie je v…(více)
(Trzy kolory: niebieski - Trois couleurs: bleu) Režie: Krzysztof Kieślowski, POL - FRA - ŠVÝC, 1993

Tři billboardy kousek za Ebbingem

Mildred Haynesové Frances McDormand zavraždili dceru. A protože se vyšetřování už několik měsíců bezvýsledně vleče, rozhodne se jednat. U vjezdu do města vylepí na tři…(více)
(Three Billboards Outside Ebbing, Missouri ) Režie: Martin McDonagh, USA, 2017

Promítáme: Čtvrtek 22. 2. 2018 13:30, Pátek 23. 2. 2018 13:30, 22:45, Úterý 27. 2. 2018 20:30, Čtvrtek 1. 3. 2018 13:00, Sobota 3. 3. 2018 11:15, 22:30, Neděle 4. 3. 2018 11:15, Pondělí 5. 3. 2018 16:00

Tři bratři

Tři bratři Vojtěch Dyk, Tomáš Klus, Zdeněk Piškula se vydávají do světa na zkušenou, aby si našli nevěsty a rodiče jim mohli předat hospodářství. Sourozenci…(více)
(Tři bratři) Režie: Jan Svěrák, CZ - DK, 2014

Tři filmy z Písku

Středeční večer zaplní v kině Aero nová tvorba filmové školy pod názvem Tři filmy z Písku. Krátký snímek “Ondřej Vetchý je Přemysl Otakar II.“ v…(více)
(Tři filmy z Písku) Režie: Josef Heřmánek, Jiří Sádek, Marek Ciccotti, CZ, 2012

Tři holky a mrtvej dýler

Mrtvola dýlera zarolovaná do koberce na střeše auta na straně jedné a potencionálně k smrti rozzuřená matka, pokud se dcerka s tajným drogovým problémem nevrátí…(více)
(Kill the Habit) Režie: Laura Neri, USA, 2011

Tři kamarádi

Tři kamarádi Ruslan, Ramzan a Islam se na začátku devadesátých let prohánějí ulicemi čečenského města Groznyj s autorádiem puštěným naplno. Několik měsíců nato je ale…(více)
(Drie Kameraden) Režie: Masja Novikova , NIZ, 2006

Tři komnaty melancholie

Desetiletý Míša a o rok starší Kolja se na vojenské akademii v Kronstadtu poblíž Petrohradu učí pochodovat, salutovat, rovnat oblečení do komínků a také bojovat…(více)
(Melancholian Kolme Huonetta) Režie: Pirjo Honkasalo, FIN, 2004

Tři králové

Malá skupina amerických vojáků, kteří bojovali na území Iráku během války v zálivu, se rozhodne zůstat o něco déle, než v podobných situacích bývá zvykem.…(více)
(Three Kings) Režie: David O. Russell, USA-AUS, 1999

Tři kroky do ticha

Tři kroky do ticha O čase tance a několik tichých videografií uvádí: Hana Valentová Film Tři kroky, inspirovaný představením Extraction…(více)
(O čase tance a několik) Režie: Hana Valentová, ČR, 2007

Tři obsese

Teenkahon je výjimečný bengálský artový film, který vypráví tři příběhy o obsesích. Ty se odehrávají postupně v průběhu sta let. Osmiletý chlapec posedlý vdanou ženou,…(více)
(Teenkahon) Režie: Bauddhayan Mukherji, IND, 2014

Tři opice

Eyüp a Hacer žijí ve svém skromném domku nedaleko Bosporu. Jejich život společně s jejich synem Ismailem pomalu plyne, i když na pozadí je cítit…(více)
(Üç maymun) Režie: Nuri Bilge Ceylan, TR - F - I, 2008

Tři oříšky pro Popelku

Snad nejoblíbenější vánoční pohádka o Popelce a třech kouzelných oříšcích, které ji dovedou až ke krásnému princi.…(více)
(Tři oříšky pro Popelku) Režie: Václav Vorlíček, ČSSR/NDR, 1973

Tři přání

Právník Petr Holeček má se svou ženou Věrou časté neshody. Oba mají malé platy a věčně zápasí s nedostatkem peněz. A přitom Věra se tak…(více)
(Tři přání) Režie: J. Kadár - E. Klos, CSSR, 1958

Tři slova

Netradiční milostný příběh se odehrává na sklonku života, v pečovatelském domě. Lily se stará o smrtelně nemocného Maxe, s nímž prožila více než 50 let.…(více)
(Nøgle hus spejl) Režie: Michael Noer, DK, 2015

Tři srdce

Markovi ujel poslední vlak do Paříže. Potkává Sylvii, toulají se spolu ulicemi až do bílého rána, mluví o všem možném, jen ne o sobě. Když…(více)
(3 coeurs) Režie: Benoît Jacquot, F-D-B, 2014

Tři vzpomínky

Film Tři vzpomínky přináší romantický milostný příběh z období dospívání. Paul Dédalus odjíždí z Tádžikistánu. Vzpomíná... Na své dětství v Roubaix... Matčiny záchvaty šílenství... Na…(více)
(Trois souvenirs de ma jeunesse) Režie: Arnaud Desplechin, F, 2014

Tři ženy

Film zkoumá íránské tradice a jejich roli v současné společnosti. Mistrně zachycuje generační konflikty v příběhu ženy, která pátrá po své ztracené matce a dceři.…(více)
(3 zan) Režie: Manijeh Hekmat, IR, 2008

TřiA | premiéra absolventských animovaných filmů FAMU

Tři krátké filmy, tři různé světy, tři velká dobrodružství. Představujeme animované filmy absolventů FAMU. Malý Costeau …(více)
(TřiA | premiéra absolventských animovaných filmů FAMU) Režie: Jakub Kouřil, Alexandra Hetmerová, Kateřina Karhánková, CZ, 2013

Třicet nejlepších

Učitel matematiky Anand a jeho kolegové z chudého Biháru vyberou mezi svými studenty třicet nejpotřebnějších a nejtalentovanějších a během náročných osmi měsíců je připraví na…(více)
(Super30) Režie: Christopher Mitchell, GB, 2008

Třídní sraz

Švédská umělkyně Anna Odell nebyla pozvaná na sraz své třídy. Že vůbec proběhl, se dozvěděla až zpětně. Rozhodla se tedy celý sraz zinscenovat a ukázat,…(více)
(Återträffen) Režie: Anna Odell, S, 2013

Třígrošová opera | NT Live

Mackie Messer se vrací v přímém přenosu z londýnského National Theatre. Nová hořce komediální inscenace Brechtova…(více)
(The Threepenny Opera | NT Live) Režie: Rufus Norris, GB, 2016

Třikrát finská

videoart za polárním kruhem V rámci únorové projekce představí tranzit.cz filmy…(více)
(Třikrát finská) Režie: Various, FIN, 0000

Třináctá komnata

Paul Matthew Macfadyen, unavený válečný fotograf se vrací do rodného města na vzdáleném Novém Zélandu, právě když zemřel jeho otec. Musí se vyrovnat…(více)
(In My Father's Den) Režie: Brad McGann , NZ, 2005

Třpytivá dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Čarovné lyže, Hvězdu betlémskou, Rézi a Broka na vánočním trhu, Vánoční stromeček i Veselé vánoce aneb Karlíkovo zimní dobrodružství. Také zjistíme,…(více)
(Třpytivá dílna) Režie: , CZ, 2017

Tsotsi

Předměstí Johannesburgu patří mezi místa s největší zločinností na světě. Vraždy a loupeže jsou tu na denním pořádku. Pro ty, kdo se v takovém prostředí…(více)
(Tsotsi) Režie: Gavin Hood, VB - JAR, 2005

Tsunami po vlně zájmu

V prosinci roku 2004 přílivová vlna tsunami zasáhla pobřeží několika států v jižní Asii, statisícům lidí vzala život a další miliony připravila o bydlení i…(více)
(Tsunami po vlně zájmu) Režie: Jan Hošek, CZ, 2009

Tučňáci z Madagaskaru

Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších super tajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína. Jsou to nejen veselí a povedení ptáčci, jsou i nejvýkonnější úderná…(více)
(Penguins of Madagascar, The) Režie: Eric Darnell, Simon J. Smith, USA, 2014

Tučnáci z Madagaskaru - Vánoční mise

Tučňáci z filmu "Madagaskar" se Vám ukáží v nejlepší formě.…(více)
(The Madagascar Penguins in a Christmas Caper) Režie: Gary Trousdale, USA, 2005

Tudorovci III.

Po seriálech Californication září 2009 a True Blood listopad 2009 jsme pro Vás připravili další maraton krátkých televizních forem – opět z vynikající seriálové produkce…(více)
(The Tudors season III.) Režie: Michael Hirst, USA, 2009

Tulipánová horečka

V 17. století Amsterdam a celou zemi zachvátila "tulipánová horečka". Jediná cibulka exotické květiny měla hodnotu desetinásobku průměrné mzdy a svému majiteli mohla přinést nesmírný…(více)
(Tulip Fever) Režie: Justin Chadwick, GB-USA, 2017

Tulpan

Asa má už sice po vojně, ale jeho krásná námořnická uniforma je rozhodně to nejlepší, co si na sebe může vzít, než se vypraví na…(více)
(Tulpan) Režie: Sergej Dvorcevoj , D - KZ, 2008

Turandot | Giacomo Puccini

Jedna z nejlepších dramatických sopranistek dnešní doby Nina Stemme ztvární titulní roli pyšné princezny čínského dávnověku. Jako nebojácného prince Kalafa, který zazpívá nesmrtelnou árii „Nessun…(více)
(Turandot) Režie: Franco Zeffirelli, USA, 2016

Turandot 2009 | Giacomo Puccini

Opulentní inscenace Pucciniho poslední opery vytvořená režisérem Francem Zeffirellim je jedním z nejoblíbenějších diváckých kusů na repertoáru Metropolitní opery. Maria Guleghina se představí v titulní…(více)
(Turandot) Režie: Franco Zeffirelli, USA, 2009

Turbo Kid

Země roku 1997 není zrovna příjemné místo. Po zničující jaderné válce je lidstvo uvrženo do nekončící zimy, hromad odpadků a tísnivého nedostatku pitné vody. Ještě,…(více)
(Turbo Kid) Režie: François Simard, Anouk Whissell, Yoann-Karl Whissell, NZ-CDN, 2015

Turínský kůň

Roku 1889 objal Friedrich Nietzsche v Turíně týraného koně, ztratil vědomí a také rozum. O filozofově osudu i konci víme mnoho. Ale co se stalo…(více)
(A torinói ló) Režie: Béla Tarr, H - F - D - CH - USA, 2011

Turistou ve vlastním domě

Daleko, daleko na severu, kde začíná den a sbíhají se oceány, leží malá vesnička Nové Čaplino. Vláda se rozhodla, že z ní udělá turistickou destinaci.…(více)
(Turistou ve vlastním domě) Režie: Jaroslava Bagdasarova, CZ, 2009

Tutti a Casa – vládu lidu!

Italské Hnutí pěti hvězdiček Movimento 5 Stelle se stalo senzací parlamentních voleb v roce 2013, když získalo čtvrtinu všech hlasů a skončilo těsně za vítěznou…(více)
(Al magt til folket?) Režie: Lise Birk Pedersen, DK-I-FIN-N, 2016

TV Morálka a milovat džihád: Napínavá story

V zimě roku 2005 se indičtí diváci dívali v televizi na další příděl zpráv „právě se stalo“, ale tentokrát zůstali v šoku. Ve městě…(více)
(Morality TV aur Loving Jehad: Ek Manohar Kahani) Režie: Paromita Vohra, IND, 2007

Tvaroh a marmeláda

Film napsal a režíroval Branko Djurić, představitel jednoho z hrdinů oscarového filmu Země nikoho. V Tvarohu a marmeládě si zahrál nenapravitelného povaleče Boža, který neustále…(více)
(Kajmak in marmelada) Režie: Branko Djurić, SLO, 2003

Tvář

Švédsko roku 1846. Dr. Albert Emanuel Vogler, magnetizér a kouzelník, putuje se svým souborem do Stockholmu. Je s ním i jeho žena Manda, která je…(více)
(Ansiktet) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1958

Tvář

Poslední celovečerní snímek filmovými festivaly vyhledávaného Tsaie Minglianga vznikl v rámci iniciativy pařížského Louvru, jež měla za cíl přilákat význačné režiséry, aby v prostorách slovutného…(více)
(Visage) Režie: Tsai Ming-liang, F - RC - B - NL, 2008

Tvář vody

V utajované americké vládní laboratoři probíhají experimenty s podivuhodným obojživelným monstrem nalezeným v Amazonii. Ví se o něm velmi málo – domorodci jej uctívali jako…(více)
(The Shape of Water) Režie: Guillermo del Toro, USA, 2017

Promítáme: Úterý 20. 2. 2018 13:00, 20:30, Čtvrtek 22. 2. 2018 18:00, Pátek 23. 2. 2018 18:00, Sobota 24. 2. 2018 11:15, Neděle 25. 2. 2018 11:15, 20:45, Úterý 27. 2. 2018 20:45, Středa 28. 2. 2018 20:45, Čtvrtek 1. 3. 2018 13:15, Pátek 2. 3. 2018 13:15, 22:45, Sobota 3. 3. 2018 18:15, Neděle 4. 3. 2018 18:15, Pondělí 5. 3. 2018 15:30

Tváře

Působivá vizuální esej ve stylu snímků Godfreyho Reggia nás zavede na nejrůznější místa našeho globalizovaného světa. Záběry na těžce pracující horníky v jihoafrickém dole střídají…(více)
(FACES [:phases]) Režie: Holger Ernst, NĚM, 2007

Tváře Medy + Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí

krátký film …(více)
(Tváře Medy) Režie: Veronika Janečková, CZ, 2015

Tváře změny

Jsou vášniví, vizionářští a inspirativní. Olga, André, Remi, a Guisseppe se nadobro rozloučili s praktikami konvenčního zemědělství a prosazují radikálně odlišnou vizi tohoto klíčového řemesla.…(více)
(Lands for Freedom) Režie: Jean-Christophe Lamy, Paul-Jean Vranken, GB-B, 2015

Tváří v tvář AIDS

Za posledních dvacet let podlehlo epidemii AIDS 22 milionů lidí, z toho jen v roce 2001 pět milionů. V současnosti si tato zákeřná choroba vybere…(více)
(Pandemic: Facing AIDS) Režie: Rory Kennedy, USA, 2003

Tvoje jméno se objevilo na mapě

Tvoje jméno se objevilo na mapě vizualizace vztahů na české výtvarné scéně uvádí: Pavlína Míčová a Pavlína Morganová „Pro současné…(více)
(vizualizace vztahů na české výtvarné scéně) Režie: uvádí: Pavlína Míčová a Pavlína Morganová, ČR, 2007

Tvořím – Inovuji – Každý den

Přehlídka vítězných videoklipů studentské soutěže: "Tvořím – Inovuji – Každý den" koncert ALL X. Pořádá: Zastoupení Evropské komise v ČR více info…(více)
(Tvořím – Inovuji – Každý den) Režie: , , 0000

Tvořivá dílna pana Rámečka

Pohádky: Dnes se podíváme na Míšu kuličku, Výlet Rézi a Broka, Káťu a Škubánka – kocoura i na Jonáše a velrybu. Taky zjistíme, co dělal Krakonoš…(více)
(Tvořivá dílna pana Rámečka) Režie: , CZ, 2017

Tvůj Bin Ládin

Věříte, že Bin Ládina dopadli? A byl to skutečně on? Ztřeštěná komedie o zoufalé snaze pákistánského reportéra odletět do USA a nastartovat novinářskou kariéru. Kvůli nedorozumění je…(více)
(Tere Bin Laden ) Režie: Abhishek Sharma, IND, 2010

Twenty

Česká premiéra filmu "Twenty", který je jubilejním 20tým v pořadí od největší freeski filmové produkce na světě Poor Boyz Productions. …(více)
(Twenty) Režie: Poor Boyz Productions, USA, 2014

Twenty to Life: The Life & Times of John Sinclair

Básník a bluesman John Sinclair se do povědomí širší veřejnosti nejvíce zapsal svým zatčením a odsouzením v souvislosti s marihuanou, které Johna Lennona vedlo k…(více)
(Twenty to Life: The Life & Times of John Sinclair) Režie: Steve Gebhardt, USA, 2007

Twin Peaks: Fire Walk With Me

Teresa Banksová byla zavražděna. Speciální agent FBI, který zločin vyšetřoval, zmizel beze stopy. Agent Cooper se marně snaží rozmotat případ, obestřený rouškou záhad a tajemství.…(více)
(Twin Peaks: Fire Walk With Me) Režie: David Lynch, USA-F, 1992

TWO FILMS, ONE CUT: filmy z katedry režie

Premiéra dvou bakalářských a jednoho prváckého filmu studentů katedry režie FAMU: …(více)
(TWO FILMS, ONE CUT: filmy z katedry režie) Režie: various, CZ, 2017

Two Hills Suicide Alleycat - v mezaninu kavárny

Podzimní alleycat pro všechny typy kolhttp://www.twohillssuicide.cz/. Start a cíl Bajkazyl na náplavce pod Palackého náměstím v Praze. Checkpointy Bio Oko, Funbikes, Plečnikův průchod…(více)
(Two Hills Suicide Alleycat) Režie: , CZ, 2013

Ty a já

Ariane píše fotoromány do časopisu Ty a já. Do jejích příběhů se často vkrádají milostné zážitky její sestry Leny nebo její vlastní, přikrášlené Arianinou fantazií.…(více)
(Toi et moi) Režie: Julie Lopes Curval, FR, 2005

Ty jsi já

Samotářský architekt opustí svou nezajímavou práci v kanceláři i vztah bez lásky a přijme jedinečnou příležitost, jak změnit svůj život. Rozhodne se postavit si dům v…(více)
(As esi tu) Režie: Kristijonas Vildziunas, LT - D, 2006

Ty, já a my

Psychiatr samotář si před 25 lety vyrazil výletní lodí se svými čtyřmi přáteli. To ale netušil, že potká ženu svého života a udělá…(více)
(U Me Aur Hum) Režie: Ajay Devgan, IND, 2008

Ty, který žiješ

Podobně jako známé Písně z druhého patra sleduje snímek Ty, který žiješ řadu událostí, které spolu jakoby nesouvisí, a představuje velké množství postav v nejrůznějších…(více)
(Du levande) Režie: Roy Anderson, ŠVÉ - NĚM - FRA - DÁN - NOR, 2007

TÝDEN SVOBODY 2012

Na mezaninu kavárny. NOC KAVÁRENSKÝCH DEBAT na téma SVOBODA SLOVA. Série debat na téma svobody. Jsou naše média svobodná? Máme přístup k necenzurovaným informacím? A můžeme mluvit…(více)
(TÝDEN SVOBODY 2012) Režie: , , 2012

Tygří holky

Wai Hnin nemá hudební sluch, Htike neumí tancovat. O Kimmy si všichni myslí, že je ošklivá. Cha Cha se nemůže vymanit z područí svého despotického…(více)
(Miss Nikki and the Tiger Girls) Režie: Juliet Lamont, AUS, 2012

 

English

Mojekino.cz