Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


S čerty nejsou žerty

Oblíbená čertovská pohádka pro malé i velké o statečném Petrovi, princezně Adélce a hromadě čertů.…(více)
(S čerty nejsou žerty) Režie: Hynek Bočan, ČR, 1984

S chutí do toho!

Dokumentární komedie se zeširoka dívá na práci jako zdroj našeho štěstí i utrpení. Režisér Konstantin Faigle přizval sociology, ekonomy, teology, filozofy, historiky, psychology i komiky,…(více)
(Frohes Schaffen) Režie: Konstantin Faigle, D, 2012

S láskou Vincent

S láskou Vincent je dlouho očekávaný výtvarný filmový počin, natočený animací originálních olejomaleb v kombinaci s hraným filmem. Je to první takový film svého druhu…(více)
(Loving Vincent ) Režie: Dorota Kobiela, Hugh Welchman, PL-GB, 2017

Promítáme: Středa 21. 2. 2018 15:45, Pátek 23. 2. 2018 13:00, Sobota 24. 2. 2018 15:45, Neděle 25. 2. 2018 15:45, Úterý 27. 2. 2018 15:45, Středa 28. 2. 2018 15:45, Sobota 3. 3. 2018 15:45, Neděle 4. 3. 2018 15:45, Pondělí 5. 3. 2018 13:00, Pátek 16. 3. 2018 13:00, Středa 28. 3. 2018 13:00

S milenkou mé matky

Lesbická milenka vlastní matky není ta pravá známost na jednu noc Hlynur nepracuje, zato naplno žije. Svůj mikrosvět, kterým je centrum Reykjavíku odtud název…(více)
(101 Reykjavík) Režie: Baltasar Kormákur, IS-DK-N, 2000

S Molièrem na kole

Gauthier Valence Lambert Wilson je úspěšný herec. Je hlavní hvězdou v diváky oblíbeném televizním seriálu, který mu přináší dostatek peněz i slávy. Do cesty se…(více)
(Alceste à bicyclette) Režie: Philippe Le Guay, F, 2013

S námořníkem Sindibádem kolem světa

15:00 Film: Dobrodružství námořníka Sindibádavíce)
(S námořníkem Sindibádem kolem světa) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Sabah

Čtyřicetiletá muslimka Sabah žije v kanadském velkoměstě společně se svou rodinou, kterou tvoří s výjimkou jejího bratra samé ženy. Bratr, samozvaný vůdce rodiny, s urputnou…(více)
(Sabah) Režie: Ruba Nadda, CDN, 2005

Sáblíková 5000m

Po výhře na evropském šampionátu je rychlobruslařka Martina Sáblíková ve vynikající formě a na nadcházejících zimních olympijských hrách ve Vancouveru bude zaslouženě jedním z nejžhavějších…(více)
(Sáblíková 5000m) Režie: Martina Sáblíková, CZ, 2010

Sacro GRA

Historicky první dokumentární film, který zvítězil v hlavní soutěži na Mezinárodním filmovém festivalu v Benátkách. Gianfranco Rosi, jenž si za předlohu svého filmu zvolil knihu…(více)
(Sacro GRA) Režie: Gianfranco Rosi, I - F, 2013

Safari

Pozorovatel lidské přirozenosti Ulrich Seidl se po průzkumu rakouských sklepů zaměřuje na téma, které z jiného úhlu zkoumal v prvním díle trilogie Ráj. Jeho stylizovaný…(více)
(Safari) Režie: Ulrich Seidl, A-DK-D, 2016

Safari + přednáška

Nelítostný pozorovatel každodenní lidské ubohosti se po průzkumu rakouských sklepů zaměřuje na téma, které z jiného úhlu zkoumal v prvním díle trilogie Ráj. Jeho stylizovaný…(více)
(Safari) Režie: Ulrich Seidl, A, 2016

SAFRA – studentské animované filmy

Zajímá Vás animovaný film? Nás taky Vytvořili jsme pro vás pásmo složené z krátkých animovaných filmů vytvořených za rok 2014/2015. Tvůrci jsou především studenti univerzity…(více)
(SAFRA – studentské animované filmy) Režie: různí autoři, CZ, 2015

Saidova cesta

Animovaný snímek vypráví příběh Saida, malého marockého chlapce, jenž při lovu ryb překročí hranice snu. Mladík vstoupí do vzdáleného bohatého světa, ve kterém by si…(více)
(El viaje de Said) Režie: Coke Riobóo, ŠPA, 2006

Saint Laurent

Radosti i trápení muže, který chtěl být nejlepším své generace, chtěl zavést módu do ulic a obléknout moderní ženu ve světě, který se mění ve…(více)
(Saint Laurent) Režie: Bertrand Bonello, F, 2014

Salaam Namaste

Nikhil a Ambar odjedou z Indie, aby si zařídili život po svém v australském Melbourne. Zatímco Nikhil sní o kariéře věhlasného kuchaře, Ambar odjela, aby…(více)
(Salaam Namaste) Režie: Siddharth Anand, IND, 2005

Salcburský festival: Bohéma

OPERA BUDE UVÁDĚNA BEZ ČESKÝCH TITULKŮ. K dispozici bude podrobný popis ve večerním programu. Jedna z celosvětově nejčastěji uváděných oper, Bohéma Giacoma Pucciniho, bude mít svou velkou…(více)
(La Bohéma) Režie: Damiano Michieletto, Austria, 2012

Salcburský festival: Kouzelná flétna

OPERA BUDE UVÁDĚNA BEZ ČESKÝCH TITULKŮ. K dispozici bude podrobný popis ve večerním programu. Mozartova pravděpodobně nejznámější opera, Kouzená flétna, kterou skladatel vytvořil roku 1791 se…(více)
(Die Zauberflöte) Režie: Jens-Daniel Herzog, Austria, 2012

Salero

Největší solné pole na světě dosud zářilo svou bělobou až na Měsíc. Rodin, které v tomto zapomenutém koutě Bolívie žily ze sběru soli, pomalu ubývá.…(více)
(Salero) Režie: Mike Plunkett, USA-BOL, 2015

Salma

Když bylo Salmě třináct let, rodiče ji zavřeli do sklepa a zakázali jí studovat a chodit ven. Toto domácí vězení trvalo devět let, dokud pod…(více)
(Salma) Režie: Kim Longinotto, GB, 2012

Saló aneb 120 dní sodomy

Kontroverzní a skandální adaptace de Sadových románů je zasazena do Itálie v období druhé světové války. Dílo zapadá do linie filmů, spojujících fašismus se sexuálními aberacemi,…(více)
(Salò o le 120 giornate di Sodoma) Režie: Pier Paolo Pasolini, I - F, 1975

Salome | Richard Strauss

Karita Mattila způsobila senzaci, když v roce 2004 v MET poprvé vystoupila v roli tajemné a smyslné Salome. Nyní zopakuje své mimořádné ztvárnění této výjimečné…(více)
(Salome) Režie: Jürgen Flimm, USA, 2008

Sám mezi čtyřmi stěnami

Německý dokument režisérky Alexandry Westmeierové Sám mezi čtyřmi stěnami přibližuje svět jednoho z mnoha nápravných zařízení pro mladistvé v Rusku. Delikventi mladší patnácti let si…(více)
(Allein in vier Wänden) Režie: Alexandra Westmeier, NĚM, 2005

Sám mezi heteráky

Přijímání gayů není ve větších německých městech již tak žhavým tématem. Na venkově však stále platí zastaralé vnímaní definice, co je a co není normální…(více)
(Ich Kenn Keinem – Allein Unter Heteros) Režie: Jochen Hick, NĚM, 2003

Sama

Film o staré ženě, která zůstala na všechno sama, se odehrává pouze v jejím bytě. 92 letá herečka je jeho jedinou aktérkou. Zájem přátel, rodiny…(více)
(Sama) Režie: Otakar Faifr, CZ, 2017

Sama nocí tmou

Vizuálně výrazný celovečerní režisérčin debut je naplněn promyšlenými odkazy na symboly západní popkultury a íránskou brakovou estetiku. Tento působivý film vypráví o nečekaném setkání enigmatické…(více)
(A Girl Walks Home Alone at Night) Režie: Ana Lily Amirpour, USA, 2014

Sama sebou

„Díky svému blogu už se necítím tak osamělá,“ šeptá Laura, mladá Finka, která úzkostlivě sleduje původ veškerých potravin, které jí, a potýká se s depresí.…(více)
(Matka minuksi) Režie: Mina Laamo, FIN, 2014

Sama v Africe

Isabelle Huppertová, držitelka Křišťálového glóbu za mimořádný umělecký přínos světové kinematografii ze 44. MFF KV, ztvárňuje v nejnovějším filmu Claire Denisové postavu Marie, jež se…(více)
(White Material) Režie: Claire Denis, F, 2009

Samaritánka

JaeYoung je amatérská prostitutka, které se prodává mužům, zatímco její nejlepší kamarádka YeoJin je její „manažerkou“. Domlouvá schůzky, stará se o peníze a dává pozor,…(více)
(Samaria) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2004

Samba

Samba se do Francie přistěhoval před deseti lety ze Senegalu. Pracuje načerno v různých zaměstnáních a doufá, že brzy dostane povolení k trvalému pobytu. Jeho…(více)
(Samba) Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, F, 2014

Samba!

Samba sleduje intenzivní půlroční přípravy na světově proslulý karneval v Riu de Janeiru prostřednictvím několika velmi různých a různě výstředních postav, které zasvětily své životy…(více)
() Režie: Adam Stepan, BRA - USA, 2006

Sametová kocovina

Svědectví našich předních filmových tvůrců o poměrech v české kinematografii ve druhé polovině 20. století je zároveň otevřeným pohledem na nedávnou minulost a přítomnost celé…(více)
(Sametová kocovina) Režie: Robert Buchar, CZ, 2000

Sametové pohádky

Dnes se v pásmu českých animovaných pohádek podíváme na příběh o Sametce, zjistíme, kam se zatoulala ovečka a jestli se jí podařilo dostat se…(více)
(Sametové pohádky) Režie: , CZ, 0000

Sametoví teroristé

Stano, Fero a Vladimír – tři muži, kteří odporovali komunistické moci. Tři skutečné osudy z doby československé normalizace. Stano chtěl v noci před Prvním májem…(více)
(Zamatoví teroristi) Režie: I. Ostrochovský - P. Pekarčík - P. Kerekes, SK - CZ - HR, 2013

Saminjo

Han je saxofonista se sebevražednými sklony, Mun má IQ 80 a Maria je svobodná matka, která se chce stát jeptiškou. Han se několikrát neúspěšně pokusil o sebevraždu…(více)
(Saminjo) Režie: Park Chan-wook, Korea, 1997

Samotáři

Sedm mladých lidí prožívá v průběhu několika dní události, které radikálně ovlivní jejich budoucí život. Rozhlasový moderátor malého pražského rádia Petr se rozchází se svou…(více)
(Samotáři) Režie: David Ondříček, CZ, 2000

Samotka

Zvukotěsná samotka o velikosti 2 × 3 metry, 23 hodin denně, 7 dní v týdnu. Jídlo se podává úzkými otvory v ocelových dveřích. Hodinu denně…(více)
(Solitary) Režie: Kristi Jacobson, USA, 2016

Samotná

Valerie je těhotná a Rémimu to oznámila v kavárně velmi časně ráno. Rémi moc neví, co s tím, Valerie ale vypadá rozhodnutě. Dohodnou se, že…(více)
(La fille seule) Režie: Benoît Jacquot, F, 1995

Sams Orkester / Zimbabwe Township Music: 1930's to 1960

Krátký švédský film plný afrických rytmů a sarkastického humoru si bere na paškál zažité stereotypy a zprostředkovává nám jeden kouzelný okamžik uprostřed jinak docela…(více)
(Samův orchestr - Sam's Orchestra / Zimbabwe: hudba z předměstí 1930 - 1960 - Zimbabwe Township Music: 1930's to 1960) Režie: Lisette Boman / Joyce Jenje Makwenda, ŠVÉ / Zimbabwe, 2002

Samsara

Připravte se na zážitek a zkušenost smyslů, které nemají obdobu. SAMSARA opět spojuje režiséra Rona Frickeho s producentem Markem Magidsonem, jejíchž filmařské a hudební umění…(více)
(Samsara) Režie: Ron Fricke, USA, 2011

Sámská krev

Čtrnáctiletá Elle Marja je Sámská dívka, která se věnuje chovu sobů. Vystavena rasismu éry třicátých let minulého století a ponižujícím vyšetřením na své internátní škole,…(více)
(Sameblod) Režie: Amanda Kernell, S-DK-N, 2016

Samuraj

Kultovní japonský filmař Takeshi Kitano, který se proslavil především snímky z prostředí japonské mafie jakuzy, si tentokrát vyzkoušel tradiční japonský žánr samurajského filmu. O tom,…(více)
(Zatoichi) Režie: Takeshi Kitano, JAP, 2003

Samuraj bez meče

Třetím filmem potvrzuje komik a režisér Hitoshi Matsumoto svou čelní pozici mezi soudobými japonskými tvůrci, kterou si získal osobitým pojetím žánru monster filmů v debutu…(více)
(Saya-zamurai) Režie: Hitoshi Matsumoto, J, 2011

Samuraj bez meče

12
více)
(Saya Zamurai) Režie: Hitoši Macumoto, J, 2011

San Antonio

San Antonio je po nevydařené akci propuštěn svým šéfem z řad policie. Ale brzy se situace změní, když zmizí záhadně francouzský prezident. Reakce ministra obrany…(více)
(San-Antonio) Režie: Frédéric Auburtin, FR-ITA-VB, 2004

Sanctuary

Lai je gambler, který tráví všechen svůj čas u kulečníku. See tráví většinu svého času v práci u kopírky. Starý muž se stará o svého nemocného přítele…(více)
(Sanctuary) Režie: Ho Yuhang, Malajsie, 2004

Sand and Blood

Snímek je pohledem na nedávnou historii dvou zemí Blízkého východu zmítaných válečnými konflikty, Iráku a Sýrie, a to z perspektivy tamních obyvatel, kteří se rozhodli…(více)
(Sand and Blood) Režie: Matthias Krepp, A, 2017

Sandokan (2. díl)

V roce 1976 hrál indický herec Kabir Bedi hlavní roli v šestidílném seriálu Sandokan natočeném v italskofrancouzkozápadoněmeckobritské koprodukci. Vydejte se s námi na cestu časem…(více)
(Sandokan (part 2)) Režie: Sergio Sollima, IT - FRA - D - UK, 1976

Sangailé

Plachá sedmnáctiletá Sangailé miluje akrobatické létání, i když jí letadla kroužící po obloze přitahují i děsí zároveň. Během letních prázdnin, které tráví s rodiči v…(více)
(The Summer of Sangailé) Režie: Alanté Kavaïté, LT, 2015

Sansára

Ukojit tisíc vášní, nebo zdolat jedinou? Hraný debut indického dokumentaristy Pana Nalina Samsara správný přepis zní Sansára, tedy…(více)
(Samsara) Režie: Pan Nalin, SRN - F - I, 2001

Santa si podmaňuje marťany

Letos Festival otrlého diváka oslavuje děti a dětství, a tak jsme se rozhodli zařadit do programu jeden skutečný dětský film. Půjde o zatím jedinou projekci…(více)
(Santa Claus Conquers the Martians) Režie: Nicholas Webster, USA, 1964

Santo a Blue Demon ve světě mrtvých

Ve středověku, kdy vládla tvrdou rukou svatá inkvizice, vyvolala podlá čarodějnice Damiana obávaného démona Astarotha, aby pomstila smrt svých spojenců. Jedním z jejích úhlavních nepřátel…(více)
(El mundo de los muertos ) Režie: Gilbert Martínez Solares, MEX, 1969

Santouri

Ali je mistrem ve hře na santouri a těší se obrovské popularitě až do okamžiku, kdy doplatí na užívání drog. Film je nemilosrdnou sondou do…(více)
(Santouri) Režie: Dariushi Mehrjui, Írán, 2007

Sarabanda

Marianne a Johan se po třiceti letech odloučení opět setkávají. Marianne náhle pocítí touhu svého bývalého manžela znovu spatřit, a tak se ho rozhodne navštívit…(více)
(Saraband) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 2003

Sarajevské graffiti

Na konci 80. let byla La Banda jednou z nejznámějších kapel alternativní rockové scény v Sarajevu. Muzikanti měli těsně před dokončením své první desky, když…(více)
(Ulica Grafita) Režie: Sergej Kreso, Chorvatsko - Bosna a Hercegovina, 2007

Saratan

Kabylbek, starosta malé kyrgyzské obce, je v nezáviděníhodné situaci. Spravuje totiž vesnici, jejíž obyvatelé se nejspíše podobají rázovitým figurkám z nějakého vydařeného pimprlového kousku. Na…(více)
(Saratan) Režie: Ernest Abdyšaparov, KYRG - NĚM, 2005

Sariho máma

Zatímco děti ještě spí, ženy už rozdělávají oheň, aby připravily snídani z kozího mléka, které právě nadojily. Malá oáza v irácké poušti se probouzí do…(více)
(Sari's Mother) Režie: James Longley, USA, 2006

Sasha Waltz: Dido a Aeneas

Choreografie: Sasha Waltz. Hudba: Henry Purcell Inscenace Sashy Waltz Purcellovy barokní opery Dido a Aeneas si získala uznání kritiky po celé…(více)
(Dido and Aeneas) Režie: Attilio Cremonesi, D, 2005

Saša

Projekce filmu Sasha, který získal diváckou cenu Mezipatra 2010. Sasha je mladý nadaný pianista, který se snaží, jak může, aby splnil sen svojí matky a…(více)
(Sasha) Režie: Dennis Todorovic, D, 2010

Saturno contro

Skupina přátel se schází k večeři. Hostiteli pravidelných setkání jsou dynamický Lorenzo a jeho životní partner, úspěšný spisovatel Davide. S přípravou tabule pomáhá mírně upjatá…(více)
(Saturno contro) Režie: Ferzan Ozpetek, ITA, 2007

Satyagraha | Philip Glass

Nabídku přenosů ozvláštní opera soudobého amerického minimalisty Philipa Glasse, inspirovaná životem Mahátmy Gádhího, Satyagraha. Vizuální ohňostroj Satyagrahy se vrací na jeviště Met podruhé a to…(více)
(Satyagraha) Režie: Phelim McDermott, USA, 2011

Satyricon

Ve výpravném filmu učinil režisér ve své filmografi i ojedinělou výjimku: opustil přítomnost a vstoupil do historické epochy starověku. Kniha pocházející z doby antického Říma,…(více)
(Satyricon) Režie: Federico Fellini, IT - F, 1969

Saulův syn

Snímek se odehrává ve vyhlazovacím táboře v Osvětimi. Pojednává o Saulu Auslanderovi, maďarském Židovi a příslušníkovi tzv. Sonderkommanda, jehož členové byli od ostatních osvětimských vězňů…(více)
(Saul fia) Režie: Laszlo Nemes, H, 2015

Saurovi

Carlos Saura je dnes již klasik španělské a světové kinematografie. I přesto o něm neexistuje mnoho knih, a ještě méně je filmů. Je o něm…(více)
(Saura(s)) Režie: Félix Viscarret, E, 2017

Saving Pop Culture – německá experimentální hudební videa 2003-2007

Po velkém úspěchu DVD "Saving Pop Culture Experimental German Music Videos 19992003", které vzniklo ve spolupráci GoetheInstitutu a Mezinárodního festivalu krátkých filmů Oberhausen, se…(více)
(Saving Pop Culture - Experimental German Music Videos 2003-2007) Režie: různí autoři, D, 2007

Sázka na nejistotu

Sázka na nejistotu vypráví příběh čtyř outsiderů, kteří všechny vlky z Wall Street proměnili v obětní beránky. Tihle čtyři byli jediní, kdo si spočítal, že…(více)
(The Big Short) Režie: Adam McKay, USA, 2015

Sbal si svý trable

Evokace němých filmů s ironickým doprovodem písní z první světové války. Ivan se jako mnozí před ním touží stát hrdinou a stejně jako oni…(více)
(Pack Up Your Troubles) Režie: Jon Seal, VB, 2006

Sběračka odpadků z Tokia

Ryuichi Hiroki se mezinárodního uznání dočkal až v roce 2003 s desítkami cen ověnčeným dramatem Vibrátor, které bylo uvedeno na prvním ročníku Filmasie a poté…(více)
(Tokyo gomi onna) Režie: Ryuichi Hiroki, J, 2000

Sbírka na pomoc uprchlíkům

Pro Maďarsko, Srbsko a Chorvatsko a v ČR.
více)
(Sbírka na pomoc uprchlíkům) Režie: , , 0000

Sbohem a řetěz FT 51

Padesáté první nedožité narozeniny Filipa Topola si letos připomeneme narozeninovou projekcí filmu Takovej barevnej vocas letící kometyhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/7561/Takovejbarevnejvocasleticikomety/ a 10 dnů, které otřásly Japonskemhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/8237/10dnuktereotraslyJaponskem/.
více)
(Sbohem a řetěz FT 51) Režie: Václav Kučera, CZ, 2016

Sbohem Berlíne

Christopher Isherwood, dávno předtím než se stal světoznámým spisovatelem předloha ke Kabaretu, adaptace románu Single Man, odjel z anglického venkovského sídla a od panovačné matky…(více)
(Christopher and his Kind) Režie: Geoffrey Sax, GB, 2011

Sbohem Bonaparte

Historické drama s hvězdným obsazením Michel Piccoli jako Caffarelli a Patrice Chéreau jako Napoleon je především nevšedním pohledem na Napoleona očima Egypťanů. Ovšem v centru…(více)
(Adieu Bonaparte) Režie: Youssef Chahine, ET - F, 1985

Sbohem jazyku

Je to jednoduché. Dochází k setkání vdané ženy a svobodného muže. Milují se, hádají se, bijí se. Mezi venkovem a městem se toulá pes. Roční…(více)
(Adieu au langage) Režie: Jean-Luc Godard, F, 2014

Sbohem Slunce (angl. tit.)

Celovečerní dokument a životě a práci Aléna Diviše.…(více)
(Sbohem Slunce) Režie: Martin Řezníček, ČR, 2005

Sbohem, černý ptáku!

Londýn, rok 1900. Josef a Peter tu pracují na stavbě vysokého mostu. Jednoho dne se však stane neštěstí. Zatímco Josef, který by se chtěl dotknout…(více)
(Bye Bye Blackbird!) Režie: Robinson Savary, LUC - VB - RAK - NĚM, 2005

Scarlet Letter

Atraktivní a úspěšný detektiv Kihoon čeká se svou ženou dítě a snaží se ukončit vztah se svou milenkou Kahee. Na stůl se mu dostane nový případ, a…(více)
(Juong geulshi) Režie: Daniel H. Byun, Korea, 2004

Scarlet Red Flowers

Uvnitř zdánlivě obyčejné bíle natřené budovy objevíme vzpoura barev, podivných pachů, kakofonii, cílevědomého pohybu a animovaných tváří. To je ” Ima Keithel ” ženská tržnice…(více)
(Angangba Lei) Režie: Sandhya D Sundaram, IND, 2015

Scena del Crimine

„Lepší je slyšet zvuk vězeňských vrat než zvonů v kostele," říká jeden z mladistvých delikventů odpykávající si svůj trest na ostrově Nisida poblíž Neapole. Právě…(více)
(Scena del Crimine) Režie: Walter Stokman, NL, 2010

Scény z manželského života

Vědec Johan a právnička Marianne žili deset let ve zdánlivě harmonickém středostavovském manželství. Vynořují se však základní rozpory. Ukáže se, že co se týče jejich…(více)
(Scener ur ett äktenskap) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1973

Sci-Fi dílna - v sci-fi kanclu

Speciální scifi dílna s knížkami D.O.M.E.K. a D.E.S.I.G.N. Důvtipná obrázková mozaika efektních konstrukcí a Domácí encyklopedie seriózních i groteskních návrhů.
více)
(Sci-Fi dílna) Režie: , , 0000

Sci-Fi Slam Poetry - před kinem

Hvězdokupy, co se kupí, saturnový prstence, chámy mlhovin, červí černý díry, částic a kvarků slepence. Toť vesmír a o něm budem básnit. Zakloň hlavu, nech…(více)
(Sci-Fi Slam Poetry) Režie: , , 0000

Sci-fi v kraťasech

Česká filmová scifi jako by měla svá nejlepší léta dávno za sebou. Občasné pokusy z porevoluční doby byly spíše k nechtěnému zasmání. Ale pozor, pod povrchem…(více)
(Sci-fi v kraťasech) Režie: uvádí: Ivan Adamovič, česká filmová sci-fi, 2000

Science Fiction Double Feature

ÚTOK KRABÍCH MONSTER NETVOR Z YUCCA FLATS Attack of the Crab Monsters Roger Corman, USA 1957, 63 minut The Beast of Yucca Flats Coleman Francis, USA…(více)
(Science Fiction Double Feature) Režie: Roger Corman, Coleman Francis, USA, 1951

Scientologové ve válce

Dokumentární film zobrazuje rychle se rozvíjející hnutí scientologie očima dřívějších vysoce postavených členů, kteří se veřejně vzdali členství ve scientologické církvi. Patří mezi ně i…(více)
(Scientologists at War) Režie: Joseph Martin, GB, 2013

Scott Pilgrim proti zbytku světa

Bezstarostný život flákače a občasného kytaristy Scotta Pilgrima narušují sny o záhadné dívce. Scott záhy zjistí, že je reálná, jmenuje se Ramona, a dokonce o…(více)
(Scott Pilgrim vs. the World) Režie: Edgar Wright, USA, 2010

Screamers

Členové hard rockové skupiny System of a Down jsou vnuky Arménů, kteří přežili genocidu arménského národa v roce 1915. Jsou takzvynými screamers, aktivisty, kteří se…(více)
(Screamers) Režie: Carla Garapedian, VB - NĚM - NIZ - USA, 2006

Sdružení UKUS uvádí

Premiéra dvojice snímků českochorvatského sdružení VKUS Udruga UKUS – první v pořadí bude experimentální freska Kam? KAMO?, Aleš Suk, 2010, 50 minut inspirovaná životem…(více)
(Sdružení UKUS uvádí) Režie: various, CZ - HR, 2010

SecondSexe

SECONDSEXE: ORGASMUS NA ŽENSKÝ ZPŮSOB
více)
(SecondSexe) Režie: various, , 0000

Sečtené dny

Dva příběhy, které se spojují prostřednictvím dvou hlavních postav: na jedné straně je člen madridského velení organizace ETA, který se vydává za fotografa, aby mohl…(více)
(Días contados) Režie: Imanol Uribe, ŠPA, 1994

Sedlák kavalír / Komedianti | Pietro Mascagni / Ruggero Leoncavallo

Po 45 letech uvede Metropolitní opera novou inscenaci oblíbeného veristického dvojprogramu v režii Sira Davida McVicara. Titulní tenorové role obou děl, svůdníka Turiddu i klauna…(více)
(Cavalleria Rusticana / Pagliacci | Pietro Mascagni / Ruggero Leoncavallo) Režie: David McVicar, USA, 2015

Sedm kulečníkových stolů

Angela Maribel Verdu společně s malým synem Guillem Victor Valdivia směřují do rodného města, kde chtějí navštívit Angelina umírajícího otce. Přijíždějí bohužel pozdě, přičemž potkávají…(více)
(Siete mesas de billar francés) Režie: Gracia Querejeta, E, 2007

Sedm neviditelných lidí

Příběh se odehrává na jihu bývalého Sovětského svazu na poloostrově Krym. Jeho hrdiny jsou vyděděnci, kteří nenávidí společnost a chtějí uniknout jak zákonu, tak sobě…(více)
(Septyni nematomi zmones) Režie: Sarunas Bartas, LIT - PORT - NIZ - FRA, 2005

Sedm psychopatů

Scenárista Marty se zoufale snaží dokončit svůj nejnovější scénář, ale chybí mu inspirace. Tu se rozhodne hledat u svých dvou kamarádů, kteří se příležitostně živí…(více)
(Seven Psychopaths) Režie: Martin McDonagh, USA - GB, 2012

Sedm samurajů

Mnohokrát už bylo zmiňováno, že Sedm statečných r. John Sturges, 1960 je pouhým westernovým remakem slavného snímku Sedm samurajů, přičemž málokdo měl možnost vidět filmovou…(více)
(Shichinin no samurai) Režie: Akira Kurosawa, JPN, 1954

Sedm statečných

Městečko Rose Creek neustále ohrožuje banda lotrů bezohledného průmyslníka Bartholomewa Boqua Peter Sarsgaard, který se v honbě za ziskem nezastaví před ničím. Zoufalí obyvatelé pod…(více)
(The Magnificent Seven) Režie: Antoine Fuqua, USA, 2016

Sedm statečných

Vesnice Ixcatlan trpí nájezdy banditů vedených nelítostným Calverou, který vesničany každý rok připraví o většinu sklizně a zásob. Proto se vesničané rozhodnou nakoupit v nejbližším…(více)
(The Magnificent Seven) Režie: John Sturges, USA, 1960

Sedm světel

Dokument vypráví o osudech sedmi žen, které přežily holokaust. Vzpomínají také na protinacistický odboj, kterého se účastnily. Každá z žen představuje svůj vlastní způsob přežití…(více)
(Sedm světel ) Režie: Olga Sommerová , CZ, 2008

Sedmá pečeť

Personifikovaná Smrt – tajuplná osoba s bílou nehybnou tváří v černé kápi, která se zjevuje středověkému rytíři Blockovi – patří k filmu Sedmá pečeť neodmyslitelně…(více)
(Det Sjunde inseglet) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1957

Sedmdesátá léta

Středem výpravného historického melodramatu je Amaud, manželka a matka pěti synů. Podle novely významné filipínské spisovatelky Luahalti Bautisty představil režisér Chito Roño klíčové dějiny sedmdesátých…(více)
(Dekada ’70) Režie: Chito S. Roño, RP, 2002

Sedmé nebe

69tiletá Inge se vášnivě zamiluje do 76tiletého Karla. Jako mladá holka se oddává svým citům, až nakonec po 30 letech manželství svého muže…(více)
(Wolke 9) Režie: Andreas Dresen, D, 2008

Sedmero krkavců

Pohádka Sedmero krkavců je příběh mladé dívky, která na sebe vezme úkol zachránit své bratry a zbavit je prokletí, které na ně uvrhla jejich matka.…(více)
(Sedmero krkavců) Režie: Alice Nellis, CZ-SK, 2015

Sedmička v roce 2022

Dokážete si představit naši čtvrť v roce 2022? Přijďte se seznámit s vizí, oblastmi rozvoje a cíli Prahy 7, a to 20. října od 18…(více)
(Sedmička v roce 2022) Režie: , , 2015

Sedmikrásky

Provokativně moralizující groteska o dvou dívkách, které se rozhodly být zkažené, protože „se jim na tom světě všechno jenom kazí“. Podle slov samotné režisérky jsou…(více)
(Sedmikrásky) Režie: Věra Chytilová, ČSSR, 1966

Sedmnáct

Divadlo Buchty a loutky slaví plnoletost. Jak probíhá pubertální věk divadelního společenství kočujících kamarádů? Film přestárlých puberťáků o divadelním dospívání, o zázraku, který je drží…(více)
(Sedmnáct) Režie: Tomáš Petráň, CZ, 2010

Sedmý den

Zatím poslední film Carlose Saury, režiséra Salomé nebo Goyi v Burdeos, vznikl na základě série zločinů, které se odehrály před 15 lety v malé vesničce…(více)
(El séptimo día) Režie: Carlos Saura, ŠPA - FRA, 2004

Seeds of Time

Chystá se pořádná bouře a zemědělecprůkopník Cary Fowler závodí s časem, aby zachránil budoucnost našich potravin. Genové banky se hroutí, neúroda způsobuje nepokoje vyvolané hladem…(více)
(Seeds of Time) Režie: Sandy McLeod , USA, 2003

Sejdeme se v Denveru

Zdrojem filmového cyklu je amatérský rodinný film, jehož intimita se promítla do našich společných dějin. Čas umožnil, aby se každý zachycený detail proměnil v ilustraci…(více)
(Sejdeme se v Denveru ) Režie: Jan Šikl, CZ, 2006

Sejdeme se v Eurocampu

Sejdeme se v Eurocampu režisérky Eriky Hníkové, jedné z výrazných osobností českého dokumentu, mimo jiné autorky filmu Ženy pro měny, je tragikomedie ze zdánlivě obyčejné…(více)
(Sejdeme se v Eurocampu) Režie: Erika Hníková, CZ, 2006

Selfíčko

Tento film je příběhem syna zkorumpovaného ministra, vymyšleným v jednom baru, jak by řekl jeho režisér. García León pojal svůj nový film jako dokumentární fikci…(více)
(Selfie) Režie: Víctor García León, E, 2017

Selský rozum

Téměř tříletý sběr materiálu na českém venkově, zkoumání toho, jakými tématy žijí zemědělci a podnikatelé v této oblasti, jak a proč fungují dotace, proč se…(více)
(Selský rozum) Režie: Zuzana Piussi, Vít Janeček, CZ, 2017

Semena hořkosti

Dokumentarista Micha X. Peled se zaměřuje na zemědělskou komunitu ve střední Indii a snaží se zjistit příčiny obrovského množství sebevražd v této oblasti – během…(více)
(Bitter Seeds) Režie: M. X. Peled, USA - IND, 2011

Seminář barmských filmů z FAMU

Vít Janeček, dokumentarista a pedagog, který na FAMU dlouhodobě pracuje s mladými talentovanými lidmi z Barmy, představí na festivalu Jeden svět 57 krátkých filmů studentů…(více)
(Seminář barmských filmů z FAMU) Režie: , , 0000

Seminář o možnostech financování krátkého filmu

Vyvíjíte krátký film a máte zájem o mezinárodní koprodukci? Potřebujete vědět, jak bude vypadat podpora Státního fondu kinematografie pro krátký film v letošním roce nebo jak…(více)
(Seminář o možnostech financování krátkého filmu) Režie: , , 2015

Seminář: krátký film ve fázi vývoje

Vyvíjíte krátký film a hledáte alternativy, kde svůj projekt konzultovat a zlepšovat za pomoci mezinárodních expertů? Sháníte kontakty pro mezinárodní koprodukci? Potřebujete se poradit? Přijďte…(více)
(Seminář: krátký film ve fázi vývoje) Režie: , CZ, 2016

Semiramis | Gioachino Rossini

Představení uvádíme v kině Světozor ze záznamu 17.3.2018. V přímém přenosu uvede představení kino Aero 10.3.2018. …(více)
(Semiramide | Gioachino Rossini) Režie: John Copley, USA, 2018

Promítáme: Sobota 17. 3. 2018 18:45

Sen

Jin se probudí ze zlého snu o dopravní nehodě, ale nedá mu to a vypraví se na místo, kde se nehoda, o které se mu…(více)
(Bimong) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2008

Sen

Pohádky: Sny, fantazie, cesty do dáleka sladký spánek. Snové pohádky dnes budou vládnout našemu kinu. Program po filmu: Dnes se ponoříme do…(více)
(Sen) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Sen noci svatojánské

Shakespearova pohádková komedie se zde mění v překrásnou loutkovou férii jiného vypravěčského velmistra Jiřího Trnky. Příběh jedné májové noci v lese poblíž Athén, který svede…(více)
(Sen noci svatojánské) Režie: Jiří Trnka, CZ, 1959

Sen noci svatojánské

Letos uplynulo 100 let od narození Jiřího Trnky, významného českého výtvarníka, ilustrátora a tvůrce animovaných filmů. Jeho osobitý styl a dokonalé kreslené a loutkové animace…(více)
(Sen noci svatojánské) Režie: Jiří Trnka, CZ, 1959

Sen noci svatojánské Julie Taymor

Filmovou verzi známé Shakespearovy hry představí oceňovaná režisérka Julie Taymor US v české premiéře. Po filmu následuje diskuze s režisérkou moderovaná Christopherem Baughem GB. Událost…(více)
(Julie Taymor's A Midsummer Night's Dream) Režie: Julie Taymor, USA, 2014

Sen s příchutí pelyňku

Jedinečný, strašidelný a neobyčejně výtvarně působivý film z dílny íránské nezávislé kinematografie Sen s příchutí pelyňku, jenž je směsicí cinéma vérité a absurdní černé komedie,…(více)
(Khab-e-talkh) Režie: Mohsen Amiryoussefi, IR, 2004

Sen v Oku

Pohádky: Sny, fantazie, cesty do dáleka sladký spánek. Snové pohádky dnes budou vládnout našemu kinu. Program po filmu: Dnes se ponoříme do…(více)
(Sen v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Sen zimní noci (angl. a čes. tit.)

Srbsko, zima 2004. Lazar se po deseti letech vrací z vězení. V domě, kde kdysi žil s matkou, nalézá nové obyvatele – válečné uprchlíky z…(více)
(San zimske noći) Režie: Goran Paskaljević, Srbsko - Černá Hora, 2004

Sen zimní noci (angl. tit.)

Srbsko, zima 2004. Lazar se po deseti letech vrací z vězení. V domě, kde kdysi žil s matkou, nalézá nové obyvatele – válečné uprchlíky z…(více)
(San zimske noći) Režie: Goran Paskaljević, Srbsko - Černá Hora, 2004

Sen žen

Susanne vlastní módní fotografický ateliér. Její oblíbená modelka Doris se právě rozešla se studentem Pallem. Když Susanne musí jet fotografovat s Doris do Göteborgu, využije…(více)
(Kvinnodröm) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1955

Senegalky a já

Alice Diopová se narodila ve Francii senegalským rodičům. Jako dospělá a značně emancipovaná žena se vrací do země svého původu, aby natočila film o současných…(více)
(Les Senegalaises et la Senegauloise) Režie: Alice Diop, F, 2007

Serena

Hory v Severní Karolíně, konec 20. let dvacátého století. George a Serena Pembertonovi jsou zamilovaní, čerstvě sezdaní a začínají budovat dřevařské impérium. Serena rychle ukáže,…(více)
(Serena) Režie: Susanne Bier, USA-CZ, 2014

Serge Gainsbourg

Život a tvorba francouzského „enfant terrible“, skladatele a zpěváka Serge Gainsbourga v sobě skýtá hromadu materiálu na klasický hollywoodský životopis typu Ray, kde autor „čte“…(více)
(Gainsbourg, vie héroïque) Režie: Joann Sfar, F - USA, 2010

Seriálový maratón - Slib

Filmový maraton seriálu Slibhttp://www.csfd.cz/film/292490promisethe/ k výročí založení Státu Izrael / Nakby V čtyřdílném výpravném dramatu se prolínají…(více)
(Seriálový maratón - Slib) Režie: Peter Kosminsky, GB, 2010

Seriózní muž

„Přijímej s prostotou všechno, co se ti přihodí.“ Vhodnější citát, než je moudrost středověkého francouzského rabína Rašiho, si bratři Coenovi pro svůj film, respektive pro…(více)
(A Serious Man) Režie: E. Coen - J. Coen, USA-GB-F, 2009

Servírky

Servírek je na světě podstatně více než číšníků. Proč je tato profese tak feminizovaná? Proč chtějí řidiči kamionů na dálkových trasách, aby je obsluhovaly ženy?…(více)
(Dish: Women, Waitressing & The Art of Service) Režie: Maya Gallus, CDN, 2010

Sestra

Projekci v rámci FilmŠejku připravuje gymnázium Elišky Krásnohorské. Na projekci bude přítomný režisér filmu Vít Pancíř. Studentské vstupné 30 Kč, standardní vstupné 90 Kč. …(více)
(Sestra) Režie: Vít Pancíř, CZ, 2008

Sestra

Dvanáctiletý Simon je přes svůj nízký věk nucen rychle dospět. Žije sám jen se starší, nezaměstnanou sestrou, která často není doma, a proto je na…(více)
(L’enfant d’en haut) Režie: Ursula Meier, CH - F, 2012

Sestry z vězení

Dvaadvacetiletá afghánská dívka Sára ve Švédsku poprvé zažívá pocit opravdové svobody. Doma si ji příliš neužila. Byla zde odsouzena k vězení za to, že navzdory…(více)
(Prison Sisters) Režie: Nima Sarvestani, S, 2016

Setkání indického tance a filmu

Setkání indického tance a filmu Indie, Kamera a tanec uvádí: Sangita Shresthová Protínání tance a filmu dalo vzniknout kategorii označované jako taneční…(více)
(Indie, Kamera a tanec) Režie: uvádí: Sangita Shresthová, Bolywood, 2008

Setkání s Henri Monfortem

VYPRODÁNO Spisovatel Henri Monfort žije v Nantes v Jihozápadní Francii a žije již více než sedm let bez jídla a…(více)
(Meet Henri Monfort) Režie: , , 0000

Setkání u Eiffelovky

Film Setkání u Eiffelovky Valentina Vălčeva je příběhem o slibu, který dal bulharský režisér 93leté Marion Michelle, v Paříži žijící bývalé spolupracovnici a rovněž partnerce…(více)
(See You at the Eiffel Tower) Režie: Valentin Valčev, BUL, 2008

Setkat se s filmem

Mozaikovitý dokument rekonstruuje situaci jihlavského festivalu dokumentárních filmů. Jeho hosté čelí všední atmosféře města, v němž se filmová slavnost každoročně odehrává, stávají se součástí stylizovaných…(více)
(Setkat se s filmem) Režie: Filip Remunda, ČR, 2005

Setkat se s filmem | Nízký let

Setkat se s filmem Setkat se s filmem. Mozaikovitý dokument rekonstruuje situaci jihlavského festivalu dokumentárních filmů. Jeho hosté čelí všední atmosféře…(více)
(Setkat se s filmem | Nízký let) Režie: Filip Remunda | Jan Šikl, ČR, 2006

Severní Korea, jeden den života

V dokumentu Severní Korea, jeden den života vystupuje se svou rodinou dělnice Hong Sun Hui, která pracuje v továrně na výrobu oblečení. Spolu se svými…(více)
(Noord Korea, een dag uit het leven) Režie: Pieter Fleury, NIZ, 2004

Severní Vietnam je krutý (aneb se zpívajícím kuchařem po severním Vietnamu)

Le Quang Dao je kuchař, který vaří ve svém pojízdném karavanu nudle na různých akcích a festivalech po České republice. Protože miluje české a americké…(více)
(Severní Vietnam je krutý (aneb se zpívajícím kuchařem po severním Vietnamu) ) Režie: Karel Koula, CZ, 2010

Severní země

Mladá žena chce odhalit pravdivý příběh jedné ze svých vzdálených příbuzných – šlechtičny, která pohoršovala společnost na ostrově Madeira, kam se kdysi přištěhovala. Prostřednictvím do sebe zapadajících…(více)
(A corte do norte) Režie: Joao Botelho, P, 2008

Severozápad

Caspar, který si vydělává krádežemi a prodejem věcí šmelinářům na předměstí, dostane nabídku na větší zakázku. Pro něj by to znamenalo vydělat si mnohem víc,…(více)
(Nordvest) Režie: Michael Noer, DK, 2013

Sex a Lucía

Lucía, mladá servírka z restaurace v centru Madridu, utíká na klidný ostrov ve Středomoří poté, co se dozví o smrti svého letitého přítele, spisovatele Lorenza.…(více)
(Lucía y el sexo) Režie: Julio Medem , E, 2001

Sex Pistols: Anglie tu bude navždy

Snímek v režii Julien Temple,zachycuje kapelu na koncertu v Brixton Academy v roce 2008. …(více)
(There'll Always Be an England) Režie: Julien Temple, GB, 2008

Sex za časů epidemie

Průkopnické dílo dlouholeté aktivistky v boji proti HIV/AIDS Jean Carlomusto, členky hnutí ACT UP, zkoumá pozadí vzniku pandemie AIDS ve Spojených státech v komunitách gayů,…(více)
(Sex in an Epidemic) Režie: Jean Carlomusto, USA, 2009

Sex, naděje a láska

Drama o síle lásky, chuti na sex a o tom, jak důležitá je naděje. Birgit, matka pubertální dcery, uvízla v nudném manželství. Když se po…(více)
(Sex, hopp och kärlek) Režie: Lisa Ohlin, ŠVÉ, 2005

Sex, porno a (devalvace) fantazie III - pornografické okénko Vladimíra Hendricha

Filmový kritik Vladimír Hendrich opět poslouží coby teoretický předskokan k prakticky činorodým filmům hýřícím tělními tekutinami. Tentokráte si za téma vzal domněle pornografické prvky v…(více)
(Sex, porno a (devalvace) fantazie III - pornografické okénko Vladimíra Hendricha) Režie: , , 0000

Sex: The Revolution

V těchto dvou dílech z rozsáhlého dokumentárního cyklu VH1 na téma sexuální revoluce v Americe 20. století, se dveře amerických ložnic, jemně pootevřené v padesátých…(více)
(Sex: The Revolution) Režie: R. Lowe - H. Perry, USA, 2008

Sexuální dobrodružství Nerona a Poppey

Na počátku 80. let natočil italský žánrový specialista Bruno Mattei dva soft porno snímky situované do prostředí antického Říma, Caligola e Messalina Caligula a Messalina,…(více)
(Nerone e Poppea) Režie: B. Mattei - A. Passalia , IT - F, 1982

Sexuální výchova v Čechách

Film Sexuální výchova v Čechách bude dokumentární komedií s prvky černého humoru o tom, jak se v Čechách učíme sexuálně žít a jak k tomu…(více)
(Sexuální výchova v Čechách) Režie: Dagmar Smržová, CZ, 2012

Sexuální výchova v Čechách - veřejná premiéra

Film Sexuální výchova v Čechách bude dokumentární komedií s prvky černého humoru o tom, jak se v Čechách učíme sexuálně žít a jak k tomu…(více)
(Sexuální výchova v Čechách) Režie: Dagmar Smržová, CZ, 2012

SexWorld

Tento film je přístupný od 18 let. Jak předjímá název, SexWorld je náležitě sprostá kopírka proslulého scifi Westworld. Také tentokrát se dění odehrává v resortu, který…(více)
(SexWorld) Režie: Anthony Spinelli, USA, 1977

Sexy Baby

Film amerických dokumentaristek Jill Bauer a Ronny Gradus reflektuje sexualizované zobrazování ženského těla médii včetně internetu a působení těchto ikon na mladé lidi. Filmařky prostřednictvím…(více)
(Sexy Baby) Režie: J. Bauer - R. Gradus, USA, 2012

Sexy večer s tvůrci a protagonisty dokumentu Vábení z luk

Vábení z luk Die Heide ruft/ Mirjam Mirwald/ 2007/ D / 60 min/ německy, simultánní překlad do sluchátek „Nenabízím…(více)
(Sexy večer s tvůrci a protagonisty dokumentu Vábení z luk a koncertem Doubravánku) Režie: o.s. Inventura, CZ, 2009

Seznam se bezpečně 2

Cílem filmu je upozornit na nebezpečí skrytá za nejrůznějšími identitami na internetu a naučit děti řešit situace, do kterých se mohou dostat. Po promítání filmu následuje…(více)
(Seznam se bezpečně 2) Režie: Jan Řičař, CZ, 2012

Sežráni zaživa

V průběhu 70. let se americké horory pomalu ale jistě na chvíli podřizují společenskému fenoménu masových vrahů. Dvěma vlajkovými filmy přibližující se vlny splatter filmů…(více)
(Eaten Alive) Režie: Tobe Hooper, USA, 1977

Shala

Indie v období výjimečného stavu v zemědělské oblasti poblíž Bombaje. Čtyři náctiletí kamarádi zevlují na svém oblíbeném místě, dělají domácí úkol a přemítají o svém…(více)
(Shala) Režie: Sujay Dahak, IND, 2012

Shantala

Festival tanečních filmů uvádí kanadský dokument věnovaný Shantale Shivalingappa – tanečnici klasického tance kuchipudi – proslulé spoluprací s choreografy současného tance jako Pina Bausch, Sidi…(více)
(Shantala) Režie: Ezra Belotte-Cousineau, CDN, 2015

Sherlock Holmes

Svatokrádežné přepracování nedotknutelné postavy detektivek? Koho by dnes ale zajímal chlapík s lulkou? Formální kejkle režiséra Gue Ritchieho vstupují do viktoriánského Londýna, kde Sherlock Holmes…(více)
(Sherlock Holmes) Režie: Guy Ritchie, GB - AUS - USA, 2009

Sherlock Holmes: Hra stínů

Robert Downey mladší hraje roli nejslavnějšího detektiva na světě Sherlocka Holmese. Ve filmu „Sherlock Holmes: Hra stínů.“ Jude Law se vrací jako jeho úžasný…(více)
(Sherlock Holmes: A Game of Shadows) Režie: Guy Ritchie, USA, 2011

Shermanův pochod

Generál William Tecumseh Sherman byl významnou postavou americké občanské války. Proslul především vojenským pochodem z Atlanty k moři přes Georgii a Severní a Jižní Karolínu.…(více)
(Sherman's March) Režie: Ross McElwee , USA, 1986

Sherpafest 2014 | BLOK 1

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6937/Sherpafest2014|BLOK1 …(více)
(Sherpafest 2014 | BLOK 1) Režie: , , 2014

Sherpafest 2014 | BLOK 2

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6938/Sherpafest2014|BLOK2 Ice Ice Baby…(více)
(Sherpafest 2014 | BLOK 2) Režie: , , 2014

Sherpafest 2012 BLOK 1

Ještě svítí slunce? fotografie, Honza Říha, 60 minut Honza Říha je nevidomý horolezec, který navzdory svému handicapu dosáhl několika…(více)
(Sherpafest 2012 BLOK 1) Režie: Sherpafest, CZ, 2012

Sherpafest 2012 BLOK 2

South America Climbing fotografie, Marek Holeček, 60 minut Přední český horolezec Mára Holeček Vás zve na své vystoupení…(více)
(Sherpafest 2012 BLOK 2) Režie: Sherpafest, CZ, 2012

Sherpafest 2012 BLOK 3

Expedice Annapurna fotografie, Honza Trávníček, 75 minut Téměř čtvrt století od poslední československé expedice stanuli Honza Tráva Trávníček a Radek Jaroš letos…(více)
(Sherpafest 2012 BLOK 3) Režie: Sherpafest, CZ, 2012

Sherpafest 2012 BLOK 4

Československé prvovýstupy v Himalájích a Karákoramu fotografie, Jiří Novák, 60 minut Přednáška o bohaté historii československých prvovýstupů v Himalájích a Karákoramu v…(více)
(Sherpafest 2012 BLOK 4) Režie: Sherpafest, CZ, 2012

Sherpafest 2012 Permanentka

13:00 / Sherpafest BLOK 1 Ještě svítí slunce? fotografie, Honza Říha, 60 minut Deklaracja Nieśmiertelności dokument, Polsko,…(více)
(Sherpafest 2012 Permanentka) Režie: Sherpafest, CZ, 2012

Sherpafest 2013 | Blok 1

Spáry kolem nás fotografie, David Bobr Obročník, 45 minut Bobr je známý spárový lezec, který bravurně ovládá spárové techniky…(více)
(Sherpafest 2013 | Blok 1) Režie: Sherpafest, , 2013

Sherpafest 2013 | Blok 2

Dionýsos a další žuloví obři fotografie, Dušan Stoupa Janák, 60 min. Univerzální lezec a alpinista Dušan „Stoupa“ Janák…(více)
(Sherpafest 2013 | Blok 2) Režie: Sherpafest, , 2013

Sherpafest 2013 | Blok 3

Můj lezecký život fotografie, Adam Ondra, 60 minut Asi není třeba představovat našeho i světově nejlepšího…(více)
(Sherpafest 2013 | Blok 3) Režie: Sherpafest, , 2013

Sherpafest 2013 | Blok 4

55 let lezení a přátelé z hor fotografie, Joska Nežerka, 60 minut Již více než padesát let se s námi Joska Nežerka podílí…(více)
(Sherpafest 2013 | Blok 4) Režie: Sherpafest, , 2013

Sherpafest 2013 | Permanentka

BLOK 1 | 13:00 Spáry kolem nás fotografie, David Bobr Obročník, 45 minut Horolezecké dokumenty Mirka Šmída dokument,…(více)
(Sherpafest 2013 | Permanentka) Režie: Sherpafest, , 2013

Sherpafest 2014 | BLOK 3

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6939/Sherpafest2014|BLOK3 …(více)
(Sherpafest 2014 | BLOK 3) Režie: , , 2014

Sherpafest 2014 | BLOK 4

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6940/Sherpafest2014|BLOK4 …(více)
(Sherpafest 2014 | BLOK 4) Režie: , , 2014

Sherpafest 2014 | BLOK 5

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6941/Sherpafest2014|BLOK5 Valley Uprising…(více)
(Sherpafest 2014 | BLOK 5) Režie: , , 2014

Sherpafest 2014 | Permanentka

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/6942/Sherpafest2014|Permanentka BLOK 1…(více)
(Sherpafest 2014 | Permanentka) Režie: Sherpafest, , 2014

Sherpafest 2015 | BLOK 1

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7576/Sherpafest2015|BLOK1 Hedvábnou stezkou až k vrcholu Manaslu …(více)
(Sherpafest 2015 | BLOK 1) Režie: Sherpafest, CZ, 2015

Sherpafest 2015 | BLOK 2

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7577/Sherpafest2015|BLOK2 A holky těžší to maj ……(více)
(Sherpafest 2015 | BLOK 2) Režie: Sherpafest, CZ, 2015

Sherpafest 2015 | BLOK 3

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7578/Sherpafest2015|BLOK3 Zápisník víkendového alpinisty …(více)
(Sherpafest 2015 | BLOK 3) Režie: Sherpafest, CZ, 2015

Sherpafest 2015 | BLOK 4

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7579/Sherpafest2015|BLOK4 Lezecký životopis fotografie, Petr…(více)
(Sherpafest 2015 | BLOK 4) Režie: Sherpafest, CZ, 2015

Sherpafest 2015 | Permanentka

Vstupenky můžete zarezervovat a koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7575/Sherpafest2015|Permanentka 12:30 Sherpafest | BLOK 1 …(více)
(Sherpafest 2015 | Permanentka) Režie: Sherpafest, CZ, 2015

Sherpafest 2016 | BLOK 1

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8486/Sherpafest2016|BLOK1 …(více)
(Sherpafest 2016 | BLOK 1) Režie: Sherpafest , CZ, 2016

Sherpafest 2016 | BLOK 2

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8487/Sherpafest2016|BLOK2 …(více)
(Sherpafest 2016 | BLOK 2) Režie: Sherpafest , CZ, 2016

Sherpafest 2016 | BLOK 3

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8488/Sherpafest2016|BLOK3 …(více)
(Sherpafest 2016 | BLOK 3) Režie: Sherpafest , CZ, 2016

Sherpafest 2016 | BLOK 4

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8489/Sherpafest2016|BLOK4 …(více)
(Sherpafest 2016 | BLOK 4) Režie: Sherpafest , CZ, 2016

Sherpafest 2016 | Permanentka

Sherpafest je pražský horolezecký filmový festival s třinácti letou tradicí. Půldenní akce kombinuje promítání filmů a vystoupení hostů. Tematicky pokrývá českou a světovou lezeckou historii…(více)
(Sherpafest 2016 | Permanentka) Režie: Sherpafest , CZ, 2016

Sherpafest 2017 | BLOK 1

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/9253/Sherpafest2017|BLOK1 Lezecké drobky fotografie, Jan…(více)
(Sherpafest 2017 | BLOK 1) Režie: Sherpafest , CZ, 2017

Sherpafest 2017 | BLOK 2

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/9254/Sherpafest2017|BLOK2 Diretissimy v…(více)
(Sherpafest 2017 | BLOK 2) Režie: Sherpafest , CZ, 2017

Sherpafest 2017 | BLOK 3

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/9255/Sherpafest2017|BLOK3 Slovenská střela fotografie, Jozef Krištoffy, 60…(více)
(Sherpafest 2017 | BLOK 3) Režie: Sherpafest , CZ, 2017

Sherpafest 2017 | BLOK 4

Vstupenky můžete koupit online kliknutím na čas projekce dole pod anotací.http://www.kinoaero.cz/cz/film/9256/Sherpafest2017|BLOK4 Satisfaction fotografie, Zdeněk…(více)
(Sherpafest 2017 | BLOK 4) Režie: Sherpafest , CZ, 2017

Sherpafest 2017 | Permanentka

Sherpafest je pražský horolezecký filmový festival s třináctiletou tradicí. Půldenní akce kombinuje promítání filmů a vystoupení hostů. Tematicky pokrývá českou a světovou lezeckou historii a…(více)
(Sherpafest 2017 | Permanentka) Režie: Sherpafest , CZ, 2017

Sherrybaby

Sherry Swansonová Maggie Gyllenhaalová potřebovala peníze na drogy a spáchala loupež, díky níž se dostala na několik let do vězení. Po odpykání trestu se sice…(více)
(Sherrybaby) Režie: Laurie Collyer, USA, 2006

Shit and Chicks

Hlavní postavou filmu je 64letý pan Rogation z jihozápadní Ghany. Celý život byl vojákem u námořnictva a do své rodné vesnice se vrátil až jako…(více)
(Shit and Chicks) Režie: Kees van der Geest, NIZ, 2006

Shoda

Hříchy minulosti doženou každého… Šedesátá léta ve Spojených státech byla v očích bývalého tanečníka a choreografa Tobiho Powella Patrick Stewart jeden velký večírek. To, jak…(více)
(Match) Režie: Stephen Belber, USA, 2014

Shoot back! Příběhy z podsvětí

Čtyři hlavní protagonisti filmu žijí v jednom z nejhorších slumů v Africe: oblast Mathare v keňském hlavním městě Nairobi. Jejich otcové buď zemřeli na AIDS…(více)
(Shoot Back! Geschichten aus der Unterwelt) Režie: Michael Trabitzsch, Katharina Kiecol, D, 2005

Shop our Closet | v mezzaninu

Přijď se BAvit.
více)
(Shop our Closet) Režie: , , 0000

Shoppen

Shoppen, to je příběh osmnácti singles z Mnichova, kteří se účastní tzv. „speed datingu“. To znamená seznamování se v pětiminutovém taktu. V takové časové tísni…(více)
(Shoppen) Režie: Ralf Westhoff, NĚM, 2006

Short Film Day

Po nejkratším dni v roce následuje nejdelší večer. Přijďte si ho 21. prosince zkrátit do kina Aero krátkými filmy z celého světa …(více)
(Short Film Day) Režie: , , 2013

Short Order

Špetka lásky a fantazie v kulinářském ráji, kde je život jako švédský stůl a každá objednávka přijde za minutku. Snímek se odehrává v průběhu jedné dlouhé…(více)
(Short Order) Režie: Anthony Byrne, IRL - NĚM - VB, 2004

Short Stream

Projekce vítězných krátkých filmů v soutěži Short Stream. Jedná se o zajímavou směsici současné komedie, mrazivé "pohádky" a vesnické tarantinovky. Snímky Ďábel čeká na smrt…(více)
(Short Stream) Režie: various, CZ, 2016

Short tekno movie

Techno a rave scéna se v českých podmínkách objevuje už na počátku 90. let, přičemž postupně se z ní vyvinul nepřehlédnutelný fenomén s velkým vlivem…(více)
(Short Tekno Movie) Režie: různí režiséři, CZ, 2008

Short tekno movies

Techno scéna a rave kultura zapustila v naší zemi pevné kořínky už na počátku 90. let. Postupem času se s z ní vyvinul nepřehlédnutelný fenomén…(více)
(Short tekno movies) Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2008

Short Waves

Festival krátkých filmů SHORT WAVES divácké hlasování i v Praze
více)
(Short Waves) Režie: various, , 2013

Shortbus

Příběh, který se ze všeho nejvíce podobá nádherné barevné pohádce, nás zavede do království extravagantního Justina Bonda, místa plného sexu všeho druhu, emocí, lidských osudů…(více)
(Shortbus) Režie: John Cameron Mitchell, USA, 2006

Show začíná

Pravdivý příběh jedné z nejvýstřednějších dam londýnské předválečné smetánky Laury Hendersonové a jejího divadla Windmill. Dříve slavné divadlo kvůli rozmachu filmového průmyslu přišlo o své…(více)
(Mrs. Henderson Presents) Režie: Stephen Frears, VB, 2005

Show!

Unikátní pohled do zákulisí českého showbyznysu a uměle vytvořené dívčí skupiny 5Angels. Film oceněný Cenou české filmové kritiky. Autorský dokument Bohdana Bláhovce přivádí diváky do…(více)
(Show!) Režie: Bohdan Bláhovec, CZ, 2013

Show! - veřejná premiéra

Překvapivě intimní portrét podnikatelského snu s obludnými konturami. Dívčí kapela 5Angels ušla za pět let pod vedením otce jedné ze zpěvaček cestu až k branám…(více)
(Show!) Režie: Bohdan Bláhovec, CZ, 2013

Shree 420

Bitva mezi ctností a hříchem a alegorie o rozhodování mezi nimi, jimiž jsou vystaveni čerstvě svobodní občané nezávislé Indie. Film legendárního filmaře Raje Kapoora, který…(více)
(Mr. Fraud / Pan Podvod) Režie: Raj Kapoor, IND, 1955

Shun Li a Básník

Rybář Bepi se přistěhoval před třiceti lety z tehdejší Jugoslávie, Číňanka Li přijela nedávno a jazyk i evropští lidé jsou pro ni jednou velkou neznámou.…(více)
(Io sono Li) Režie: Andrea Segre, I-F, 2011

Shut Up & Sing

V roce 2003 byly Dixie Chicks nejpopulárnější countryovou skupinou. Když ale odmítly vzít zpátky komentář k současné politické situaci, málem je to stálo kariéru. …(více)
(Shut Up & Sing) Režie: B. Kopple - C. Peck, USA, 2006

Shut Up and Play the Hits

„Když pohřeb, tak ať ho máme ze všech nejlepší" Newyorská kapela LCD Soundsystem, populární už od debutu v roce 2005, odehrála svůj poslední koncert 2.…(více)
(Shut Up and Play the Hits) Režie: W. Lovelace - D. Southern, GB, 2012

Shutter

Renesance klasického asijského hororu dorazila i do Thajska. Film Shutter je sice debut dvou mladých režisérů, ale i tak se dokázal stát kasovně nejúspěšnějším filmem loňského…(více)
(Sutter kodtid winyan) Režie: Banjong Parkpoom, Pisanthanakun Wongpoom, Thajsko, 2004

Schlurf (mit Swing gegen den Gleichschritt)

První hnutí revoltující mládeže v Evropě: jazz, swing a potápkovský ohoz byly přesným opakem vládnoucí estetiky Třetí říše. …(více)
(Schlurf (mit Swing gegen den Gleichschritt)) Režie: Monica Ladurner, RAK, 2006

Schmitke

Příběh neotřele a originálně vyprávěného filmu se odehrává v současném Německu a Česku, jeho hlavní část pak na pomezí – v malém městečku uprostřed lesů…(více)
(Schmitke) Režie: Štěpán Altrichter, CZ-D, 2014

Schneider vs. Bax

Nájemný vrah Schneider dostává zakázku přesně v den svých narozenin. Jeho cílem je spisovatel Ramon Bax. Po ujištění, že bude z akce zpět ještě před…(více)
(Schneider vs. Bax) Režie: Alex van Warmerdam, NL, 2015

Schneider vs. Bax - premiéra

první kinopremiéra v ČR Nájemný vrah Schneider dostává zakázku přesně v den svých narozenin. Jeho cílem je spisovatel Ramon Bax. Po ujištění, že bude z akce…(více)
(Schneider vs. Bax) Režie: Alex van Warmerdam, NL, 2015

Schoolhouse Rock

Schoolhouse Rock americký výchovný videoklip uvádí: Pavel Klusák Legendární sérii animovaných písniček Schoolhouse Rock zná celá jedna americká generace, která se…(více)
(americký výchovný videoklip) Režie: uvádí: Pavel Klusák, ruzné, 2008

Schovejte si své úsměvy

Film živě vykresluje život dvou bratrů ve chvíli, kdy je náhlá a nevyjasněná smrt kamaráda vykopne přes práh dospělosti. Pozadí události bratry a jejich přátele…(více)
(Hide Your Smiling Faces) Režie: Daniel Patrick Carbone, USA, 2013

Schwarzkopf

Hlavní postavou snímku Schwarzkopf je Nazar, pětadvacetiletý rakouský rapper s íránskými kořeny. Kvůli podezření z ozbrojené loupeže strávil čtyři týdny v cele předběžného zadržení a…(více)
(Schwarzkopf) Režie: Arman T. Riahi, A, 2011

Sibiřský deník

Celovečerní film je inspirovaný životním osudem Melánie Vanagsové, která jakoby přežila jen proto, aby svůj příběh mohla vyprávět. Příběh šestnácti let strávených v sibiřském vyhnanství.…(více)
(Melanijas hronika) Režie: Viesturs Kairišs, LV-FIN-CZ, 2016

Sicario: Nájemný vrah

Idealistickou agentku FBI pověří důstojník elitní vládní operační skupiny, aby v příhraniční oblasti mezi USA a Mexikem, kde neplatí žádné zákony, podpořila eskalující válku proti…(více)
(Sicario) Režie: Denis Villeneuve, USA, 2015

Sickfuckpeople

Dokumentární triptych o skupině dětí bez domova, které dokázaly přežít své dětství plné drog. Dnes dospělé lidi představuje dokument v několika částech. Ukazuje chlapce, který…(více)
(Sickfuckpeople) Režie: Juri Rechinsky, A-UA, 2013

Side by Side

Dokumentární film nejen pro filmové profesionály s Keanu Reevesem, v neobvyklé roli moderátora a spoluproducenta, mapuje prostřednictvím rozhovorů s režiséry, kameramany, střihači, producenty i studenty…(více)
(Side by Side) Režie: Christopher Kenneally, USA, 2012

Siegfried | Richard Wagner

Ve třetí opeře Wagnerova cyklu Prsten Nibelungův se skladatelova vize zaměří na hrdinské činy titulní postavy. Použitím převratné 3D jevištní technologie bude kanadský režisér Robert…(více)
(Siegfried) Režie: Robert Lepage, USA, 2011

Sieranevada

Tři dny po teroristických útocích na pařížskou redakci časopisu Charlie Hebdo a čtyřicet dní po smrti otce přijíždí Lary, úspěšný lékař, do rodičovského bytu, aby…(více)
(Sieranevada) Režie: Cristi Puiu, RO-F-BIH-HR, 2016

Sieranevada - nejhladovější projekce roku

Úvod Aleše Stuchlého a Víta Schmarce, projekce filmu a východoevropské pohoštění.
více)
(Sieranevada) Režie: Cristi Puiu, RO-F-BIH-HR, 2016

Sierra Leone's Refugee All Stars

Refugee All Stars je několikagenerační skupina hudebníků ze Sierra Leone, kteří živoří v neskutečné bídě jako uprchlíci v sousední Guineji v důsledku hrůzostrašné desetiletí trvající…(více)
(Sierra Leone's Refugee All Stars) Režie: Zach Niles, Banker White, USA-SL-Gui, 2005

Signál

Poklidnou idylu rázovité vesničky, která je tak trochu odříznutá od světa, nečekaně rozčeří sympatičtí mladíci Kája a Filos. Přijeli údajně proto, aby vyhledali nejlepší místo…(více)
(Signál) Režie: Tomáš Řehořek, CZ, 2011

Signers Koffer

Dokument o švýcarském umělci Romanu Signerovi uvádí: Dagmar Mazancová a David Korecký …(více)
(Signers Koffer) Režie: Peter Liechti, , 0000

Sigur Rós: Heima

Svoje letní turné roku 2006 se Sigur Ros rozhodli pojmout netradičně. Místo klubů a hal odehráli několik koncertů pod širým nebem v čarokrásné islandské krajině.…(více)
(Sigur Rós: Heima) Režie: Dean DeBlois, IS, 2007

Sigur Ros: Inni

K impresionistickému postrocku nejslavnější islandské kapely našli tvůrci přiléhavý vizuální styl. Snímek Inni se přes detail obrací dovnitř, k alchymii živé souhry i k prožitku…(více)
(Sigur Ros: Inni) Režie: Vincent Morisset, IS, 2011

Síla kapitalistova

Filmařka Barbara Chobocky se obrací s kamerou na svojí velkou rozvětvenou rodinu s českými kořeny, aby zjistila, jak se obyčejní lidé vyrovnávají se sociálními a…(více)
() Režie: Barbara Chobocky, AUSTRÁLIE, 2004

Síla lidskosti

Mináčův předchozí snímek Všichni moji blízcí vyprávěl příběh české židovské rodiny, jež padla za oběť holocaustu, s výjimkou syna, zachráněného spolu s dalšími dětmi před…(více)
(Síla lidskosti) Režie: Matěj Mináč, CZ - SK, 2002

Síla míče

První a jediný dokumentární film o úspěších panamského národního fotbalového týmu. Tento snímek zachycuje reportážní metodou okolnosti, problémy a události, které ho dovedly až na…(více)
(Fuerza del balón) Režie: Alberto Serra, PA, 2017

Síla mých slov

Eva Enslerová, autorka i u nás dobře známé hry Vagina monology, se rozhodla uspořádat v newyorské ženské věznici s maximální ostrahou literární dílnu. S patnácti…(více)
(What I Want My Words to Do to You) Režie: Judith Katz, Madeleine Gavin, Gary Sunshine, USA, 2003

Silent Hill

Silent Hill vypráví příběh mladé matky Rose Radha Mitchell, jejíž adoptovaná dcera Sharon Jodelle Ferland trpí náměsíčností. V těchto stavech opakuje stále dvě slova –…(více)
(Silent Hill) Režie: Christophe Gans, JAP / FRA / USA, 2006

Silnice

Jméno hlavní hrdinky Gelsomina se stalo pojmem, jenž vstoupil do povědomí filmového publika na celém světě natolik, že odsunul název filmu až na druhé místo.…(více)
(La strada) Režie: Federico Fellini, IT, 1954

Silnice + noc novocirkusových trailerů

20:30 La Strada 22:00 Noc novocirkusových trailerů DJ …(více)
(Silnice + noc novocirkusových trailerů) Režie: Federico Fellini, I, 1954

Sils Maria

Když bylo Marii Endersové osmnáct, proslavila se divadelní rolí Sigrid, mladé ambiciózní a krásné dívky, která dožene jinou, starší ženu Helenu k sebevraždě. O dvacet…(více)
(Sils Maria) Režie: Olivier Assayas, F-D-CH, 2014

Silueta, ne-li stín

Muž kráčí městem před zbořením. Avšak vzpomínky a představy, tvorba ve své oproštěné podobě začnou záhy udávat tempo a unášejí život ve své nedokončenosti, nesou…(více)
(Silhouette sinon l’ombre) Režie: G. Xingjian - A. Melka - J.L. Darmyn, , 2003

Silver Rocket Silver Screen

Kamikaze volný pád filmovou historií ruku v ruce se sdružením Silver Rocket. Audiovizuální večer, kde se budou promítat vybrané scénky ze zásadních filmových snímků, které…(více)
(Silver Rocket Silver Screen) Režie: varioul authors, CZ, 2010

Silver Rocket Summer Swinger

Rockovej festival? To zvládne každej blbec. Label Silver Rocket ale rok co rok pořádá v létě pozoruhodný mecheche, který se vzpírá popisu: pokaždý se to…(více)
(Silver Rocket Summer Swinger) Režie: Ganjalood, CZ, 2007

Silvestr 2010 BIO|OKO

vstup zdarma dolní prostor před sálem také jako bar neuvěřitelné krátké filmy v kině 21:00 23:45 …(více)
(Silvestr 2010 BIO|OKO) Režie: various, CZ, 2009

Silvestr v Aeru

Jako každý rok, i ten letošní pošleme do propadliště dějin filmovou předpremiérou. Letos to bude náš oblíbený Jim Jarmusch a jeho Patersonhttp://www.kinoaero.cz/cz/film/8278/Paterson. Silvestrovský večírek se…(více)
(Silvestr v Aeru) Režie: Aero, CZ, 2016

Simon

Snímek vypráví příběh neobyčejného přátelství amsterodamského macha a hašišového dealera Simona a Camiela, nesmělého homosexuálního studenta stomatologie. Poté, co je v průběhu společné dovolené v…(více)
(Simon) Režie: Eddy Terstall, NIZ, 2004

Simon Boccanegra | Giuseppe Verdi

Čtyři desetiletí po svém debutu v Metropolitní opeře se legendární tenorista Plácido Domingo vůbec poprvé představí v titulní roli Verdiho napínavého politického thrilleru, jež byla…(více)
(Simon Boccanegra) Režie: Giancarlo del Monaco, USA, 2010

Simon Konianski

Rodina Konianských je početná a rozvětvená. Pětatřicetiletý Simon je věčný adolescent, kterého právě opustila jeho gójská žena, tanečnice. Dále je tu Simonův otec Ernest, který…(více)
(Simon Konianski) Režie: Micha Wald, F - B - CDN, 2008

Simonův vesmír

Simon rád cestuje vesmírem. Cítí se v něm bezpečně. Je dobrý v matematice a fyzice a věří, že vědou se dá vše vysvětlit a popsat.…(více)
(I rymden finns inga känslor) Režie: Andreas Öhman, S, 2010

Simply Red LIVE from the O2 Arena, London - The LAST EVER Performance

Přímý přenos posledního koncertu Simply Red z londýnské O2 Areny. Koncert v Londýně, který Simply Red ohlásili jako poslední vystoupení ve své kariéře, je vyprodaný…(více)
(Simply Red LIVE from the O2 Arena, London - The LAST EVER Performance) Režie: , , 0000

Simpsonovi ve filmu

Jeden z nejúspěšnějších televizních seriálů se konečně dočkal prvního celovečerního filmového zpracování Populární rodinka Simpsonových ze Springfi eldu bude tentokrát čelit mnoha výzvám a Homer…(více)
(The Simpson's Movie) Režie: David Silverman, USA, 2007

Simulace

Tři nepokojní mladí muži jdou na flám a ocitnou se na návštěvě u starého muže, kterého sotva znají. Než skončí noc, jsou všichni ve vězení…(více)
(Tamaroz) Režie: Abed Abest, IR, 2017

Sin City

Krátký film o zločinu v Bombaji a jeho zobrazení ve filmech, které se tam natáčejí.…(více)
(Sin City) Režie: Srikant Agawane, IND, 2009

Sin City - město hříchu

Dnes už legendární kreslený seriál comicsového scenáristy a kreslíře Franka Millera se odehrává ve fiktivním velkoměstě a svým drsným lyrismem nezapře volnou inspiraci spisovateli…(více)
(Sin City) Režie: Robert Rodriguez - Frank Miller, USA, 2005

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá . Dwight Josh Brolin hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal…(více)
(Sin City: A Dame to Kill For) Režie: Robert Rodriguez - Frank Miller, USA, 2014

Sin City: Ženská, pro kterou bych vraždil - veřejná premiéra

Je další horká noc. Bezvětrná a vyprahlá . Dwight Josh Brolin hloubá o tom, na kolik způsobů to v životě zvoral a co by dal…(více)
(Sin City: A Dame to Kill For) Režie: Robert Rodriguez - Frank Miller, USA, 2014

Sin Nombre

Sedmnáctiletý Casper patří k mexickému pouličnímu gangu Mara Salvatrucha, pro jehož členy je nejvyšší hodnotou smrt příslušníka gangu soupeřícího. Osudová náhoda jej svede dohromady se…(více)
(Sin Nombre) Režie: Cary Joji Fukunaga, MEX - USA, 2008

Sindžáre, kde jsi?

V roce 2014 dobyl Islámský stát jezídské město Sinžár na severu Iráku. Islamisté město zničili, tisíce mužů popravili, ženy a dívky unesli, aby jim mohly…(více)
(Shingal, Where Are You?) Režie: Angelos Rallis, GR-B-A, 2016

Sing Street

Být teenagerem v 80. letech v Dublinu není zrovna výhra. Zvlášť, když jste z chudé a rozpadající se rodiny, kde jsou hádky a třískání dveřmi…(více)
(Sing Street) Režie: John Carney, IRL-GB-USA, 2016

Single Man

Los Angeles roku 1962. Vysokoškolský učitel George Colin Firth právě ztratil svého partnera a smrt je ještě příliš blízko na to, aby se s ní…(více)
(A Single Man) Režie: Tom Ford, USA, 2009

Single Plus

Zebava je 34 letá žena. Její matka je neodvratně nemocná a její poslední přání je, aby jí dcera dala vnouče. Zebava ale chce, aby její…(více)
(Revaka plus) Režie: Dover Koshashvili, IL, 2012

Sinister

Ellison, autor detektivních románů, objeví na půdě svého domu staré filmové pásy související se záhadnými vraždami, jež se tu kdysi staly. Pátrání po vrahovi jej…(více)
(Sinister) Režie: Scott Derrickson, USA, 2012

Sirotci z Nkandly

Zhruba 120 kilometrů od jihoafrického města Durban leží uprostřed překrásné krajiny vesnice Nkandla. Její obyvatelé z kmene Zulů žijí v primitivních hliněných chatrčích a o…(více)
(Orphans of Nkandla) Režie: Brian Woods, Deborah Shipley, VB, 2003

Sirotčinec

Laura se po třiceti letech vrací společně se svým manželem Carlosem a s adoptovaným synem Simonem do zchátralé vily, kterou by ráda zrekonstruovala na domov pro…(více)
(El Orfanato) Režie: Antonio Bayona, MEX - ESP, 2007

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny…(více)
(Miss Peregrine's Home for Peculiar Children) Režie: Tim Burton, USA, 2016

Sirotčinec slečny Peregrinové pro podivné děti | dabing

Díky tajemným stopám, které Jakeovi zanechá jeho milovaný dědeček, a které poodhalují tajemství jiných světů a doby, Jake objeví kouzelné místo, známé jako sirotčinec slečny…(více)
(Miss Peregrine's Home for Peculiar Children | dubbed into Czech) Režie: Tim Burton, USA, 2016

Sita zpívá blues

Bohyně Sita žije v odloučení od svého milovaného manžela a pána Ramy. Nina je animátorka, jejíž manžel se odstěhuje do Indie a pak se s…(více)
(Sita Sings the Blues) Režie: Nina Paley, USA, 2008

Skafandr a motýl

Charismatický a úspěšný JeanDominique si užívá života až do tragického momentu, kdy po náhlé mozkové příhodě ochrne na celé tělo. "Znovuzrodí se jako oko", je…(více)
(Le Scaphandre et le papillon) Režie: Julian Schnabel, USA, 2007

Skafandr a motýl + doprovodný program

Bio Oko a Sdružení osob po poranění mozku CEREBRUMhttp://www.cerebrum2007.cz/ a jejich rodin Vás zve do kina na film Skafandr a motýl v rámci cyklu Bio…(více)
(Le Scaphandre et le papillon) Režie: Julian Schnabel, USA, 2007

Skautský průvodce zombie apokalypsou

Pokud vám ve sbírce ještě chybí bobřík odvahy, můžete se ho pokusit přijít ulovit do kina Aero mezi bandu nakažených obyvatel maloměsta proměněných v krvežíznivé…(více)
(Scouts Guide to Zombie Apocalypse) Režie: Christopher Landon, USA, 2015

Skici Franka Gehryho

Papírové čtvrtky, lepící páska a nesmírná představivost a troufalost bořit fyzikální zákony stačí Franku O. Gehrymu, aby každou svou další stavbou prohluboval pověst jednoho z…(více)
(Sketches of Frank Gehry) Režie: Sydney Pollack, USA, 2005

Skladatel Heiner Goebbels

Večer věnovaný životu a dílu Heinera Goebbelse 1952. Tento revoluční německý skladatel, divadelní režisér a hudebník patří mezi přední světové autory současné hudby a hudebního…(více)
(Heiner Goebbels, Komponist) Režie: Dagmar Birke, NĚM, 2003

Skladatelé & film - Komorní orchestr Berg

5. koncert abonentního cyklu BERG 2005 v rámci festivalu Music on Film / Film on Music · Komorní orchestr Berg, dirigent Peter Vrábel · hosté večera:…(více)
(Skladatelé & film - Komorní orchestr Berg) Režie: , ČR, 2000

Skok

Čtyři lidé, tři proplétající se osudy a konec jednoho roku. Do irského Derry zasazený silvestrovský večer zachycuje příběh mladé Grety, dcery místního mafiánského šéfa, pokoušející…(více)
(Jump) Režie: Kieron J. Walsh, IRL, 2011

Skokan

Petr Václav charakterizuje svůj film Skokan jako dokument s rysy pohádky. Fikční příběh o romském recidivistovi, který se vypraví hledat kariérní příležitosti na filmový festival…(více)
(Skokan) Režie: Petr Václav, CZ, 2017

Skoro celá pravda

Anne je atraktivní žena, která se marně pokouší dělit svůj čas mezi náročnou práci televizní moderátorky a rodinu – dospívajícího synka a druhého manžela Thomase.…(více)
(La vérité ou presque) Režie: Sam Karmann, FR, 2007

Skoro jako láska

Sugestivně natočený, citlivě nesentimentální a poeticky realistický snímek zachycuje křehkost a nebezpečnost prázdninového dospívání mladé dívky během několika letních dní v Brooklynu. Snaha mít totožné…(více)
(It Felt Like Love) Režie: Eliza Hittman, USA, 2013

Skoro úplně vymyšlený film - premiéra

Nezávislý film režisérky a scenáristky Terezy Kovářové ve svém názvu přiznává inspiraci Skoro úplně vymyšlenou básní Charlese Bukowského. Snímek začíná tajemnými psaníčky. Samotářský spisovatel Henry…(více)
(Skoro úplně vymyšlený film) Režie: Tereza Kovářová, CZ, 2013

Skromné pohoštění

Co se zprvu může zdát jako jízda popudlivého páru po horských silničkách, obdarovávajícího chudáky napěchovanými pytli s penězi, postupně přechází do šílené studie lidských duší.…(více)
(Paziraie Sadeh) Režie: Mani Haghighi, IR, 2012

Skrytá identita

Kriminální drama zasazené do Bostonu, kde státní policie vede válku s organizovaným zločinem. Tajný policista Billy Costigan Leonardo Di Caprio je pověřen úkolem proniknout do…(více)
(The Departed) Režie: Martin Scorsese, USA, 2006

Skryté krásky

Film Skryté krásky vypráví dojemný příběh dvou mladých tuniských žen, které se snaží dosáhnout stejné míry emancipace, jakou mají muži v jejich zemi, a to…(více)
(Ma nmútech) Režie: Núrí Búzíd, TN - UAE - F, 2012

Skryto

…(více)
(Skryto) Režie: Stefan Valdobrev, CZ, 2007

Skrývaná láska

Paríž, jaro 1942. Sarah, Jean a Philippe jsou přátelé ve věku mezi 20 a 30 lety. Sarah je Židovka, oni jsou homosexuály. Během doby okupace…(více)
(Un amour á taire) Režie: Christian Faure, FRA, 2005

Skřet II

Kdyby se Otrlec neodehrával v Praze a jeho pořadatelé by si mohli vybrat jiné místo jeho konání, volba by patrně padla na malebné městečko Nilbog.…(více)
(Troll 2) Režie: Claudio Fragasso, I-USA, 1990

Skřítci

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Skřítci) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Skřítek

Vesnická rodinka z filmu Cesta z města Bolek Polívka a Eva Holubová… se přestěhovala do malého města. Dětem se nedaří ve škole, rodičům zas v…(více)
(Skřítek) Režie: Tomáš Vorel, ČR, 2005

Skřítek hledá domov

Pohádky: Dnes se podíváme na Tuláckou pohádku, Dorotku a hodiny, Nazdar kedlubny i Oběť pro kamaráda. Také zjistíme, co dělal Krtek a tranzistor, Král a skřítek,…(více)
(Skřítek hledá domov) Režie: , CZ, 2017

Skřítek Květen a víla Květinka

Pohádky: Dnes se podíváme na vílu Amálku, na Makovou panenku, Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrku, prostě na příběhy lesních a lučních víl a…(více)
(Skřítek Květen a víla Květinka) Režie: , CZ, 2014

Skřivánci na niti

SKŘIVÁNKY NA NITI natočil v roce 1969 Jiří Menzel na motivy povídek z knihy Bohumila Hrabala Inzerát na dům, ve kterém už nechci bydlet 1965.…(více)
(Skřivánci na niti) Režie: Jiří Menzel, CZ, 1969

Skutečná cena lodní dopravy

„Made in Bangladesh“ na vašem kabátě zdaleka neznamená, že celý oděv pochází z této jihoasijské země. Jeho části s největší pravděpodobností putovaly z jiných rozvojových…(více)
(Freightened: The Real Price of Shipping) Režie: Denis Delestrac, E-F, 2016

Skutečná fikce

Filmový večer nabídne několik aktuálních videí a filmů současných vizuálních umělců: Candice Breitz, Jeanne Faust, Saskia Holmqvist, Christian Jankowski a dva krátké filmy Christiana Boltanského. Večer…(více)
(Skutečná fikce) Režie: , , 2000

Skvělá příležitost

„Odejděte žít a pracovat do České republiky, budete se mít báječně," lákají zprostředkovatelé práce obyvatele Mongolska. Mnozí z nich uvěří slibům, prodají své domy a…(více)
(Skvělá příležitost) Režie: Vít Janeček, CZ, 2011

Skyfall

Daniel Craig je zpět jako Agent 007 v nové, v pořadí již 23té bondovce s názvem SKYFALL. Tentokrát bude Bondova loajalita vůči M Judi Dench…(více)
(Skyfall) Režie: Sam Mendes, GB - USA, 2012

Skylight | NT Live

Bill Nighy a Carey Mulligan hrají hlavní role v očekávané nové produkci hry Davida Harea Skylight, v režii Stephena Daldryho, která byla do britských kin…(více)
(Skylight | NT Live) Režie: Stephen Daldry, GB, 2014

Skytská suita

Hlavní postava působivého a originálního svědectví o útlaku a nelidském jednání diktatury Nikolaj Chukrov je muž bez minulosti i budoucnosti. Narodil se v gulagu a…(více)
(Skifskaja sjuita) Režie: Alexander Gutman, RUS, 2006

Sladká vůně domoviny

Snímek renomované režisérky Mashi Novikové vypráví na pozadí bohatých filmových archivů životní příběhy tří lidí z různých částí Evropy, kolem kterých se v odlišných podobách…(více)
(Zoete rook van het vaderland) Režie: Masha Novikova, NL, 2011

Sladké mámení (uzavřená projekce)

Výroba: Česká Televize.
více)
(Sladké mámení) Režie: Zdeněk Jiráský , CZ, 2010

Sladké sny

Pohádky: Dnes uvidíme příběhy o pyšné…(více)
(Sladké sny) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Sladké sny

Příběh tajemství schovaného čtyřicet let v obálce. Příběh dítěte, které se stane dospělým a čelí největší myslitelné bolesti – ztrátě matky. Co ho ale zraňuje…(více)
(Fai bei sogni) Režie: Marco Bellocchio, I-F, 2016

Sladké Španělsko

Jesús Quintero byl vlivný španělský novinář a především moderátor televizní talk show podobající se českému pořadu Jana Krause. Sladké Španělsko je střihovým dokumentem mapujícím skrz…(více)
(Mi querida España) Režie: Mercedes Moncada Rodríguez , E, 2015

Sladké zlo

Patnáctiletá Céline ví o životě víc, než by příslušelo jejímu věku. Potlouká se po ulicích a s pomocí svého přítele Romaina přežívá díky vyzývavosti a…(více)
(L' enfance du mal) Režie: Olivier Coussemacq, F, 2009

Sladký život

Tímto dílem vtrhla do historie moderního filmu „revoluce“, nejen v Itálii, kde Sladký život vyvolal nevídaný skandál, především prudkou reakcí katolické církve, která mu udělila…(více)
(La Dolce Vita) Režie: Federico Fellini, I - F, 1960

Sladký život kurev

Dokumentární film Michaela Glawoggera Sladký život kurev se zabývá problematikou prostituce ve třech různých zemích a kulturách – v Thajsku, v Bangladéši a v Mexiku.…(více)
(Whore's Glory) Režie: Michael Glawogger, A, 2011

Slam poetry s japonským přídechem

Slam poetry je úder poetickým kladivem, slam poetry je jako bílý MC Hammer, básnické klání na ostří oxymóronů, paralympiáda v českém jazyce, slam je stát…(více)
(Slam poetry) Režie: , , 2016

Slaměný vdovec

Když americké manželky opustí v létě s dětmi rozpálený Manhattan, jejich obětaví pracující manželé se věnují "kladení pastí, lovu a honu", jinak řečeno, zajišťují rodinu…(více)
(The Seven Year Itch) Režie: Billy Wilder, USA, 1955

Slast ze zabíjení

Andrés je učitel matematiky, svobodný a z dobré rodiny, zatímco Luis je spíše jeho opakem. Sdílejí však společnou vášeň pro zabíjení. Když už jim nestačí…(více)
(El placer de matar) Režie: Félix Rotaeta, E, 1987

Sláva

Sedm hodin výuky a oběd. Taková je nabídka newyorské Střední školy muzických umění. Hvězdná kariéra? Ta je zase hlavním cílem mladých hudebníků, herců, tanečníků a…(více)
(Fame) Režie: Alan Parker, USA, 1980

Slávek the Shit

Slávek the Shit je krátký film o Slávkovi, který již přes třicet let pracuje na Veřejných záchodcích. Několikrát se pokusil svést paní od vedle, pracovnici…(více)
(Slávek the Shit) Režie: Grimur Hákonarson, ČR - ISL - EST, 2004

Slavíci v kleci

Soutěžní film na letošním karlovarském festivalu. Slavný dirigent Pierre Morhange se vrací do Francie na matčin pohřeb. Setkává se tu s dávným spolužákem Pépinotem,…(více)
(Les Choristes) Režie: Christophe Barratier, FRA - ŠVÝ, 2004

Slavíme!

Pohádky: Dnes se podíváme na různé příhody O klukovi z plakátu – Navštivte ZOO, Stěhování dravé zvěře, Sborová recitace. Uvidíme, co zažila Káťa a Škubánek …(více)
(Slavíme!) Režie: , CZ, 2016

Slavnost povinnosti

V Íránu dívky dosahují puberty již v devíti letech. Od tohoto okamžiku si musí “hledět svých povinností”. Dokument zprvu sleduje dívky při náboženském rituálu, při…(více)
(Jashn e taklif) Režie: Firouzeh Khosrovani, IR, 2014

Slavnosti sněženek

Kaleidoskop postav a příběhů z lesní osady Kersko mezi Prahou a Nymburkem, kde měl Bohumil Hrabal svou chatu. Živočichopis místa a lidských typů zobrazených v…(více)
(Slavnosti sněženek) Režie: Jiří Menzel, ČSSR, 1983

Slavnostní křest knihy Léta padesátá

Foyer kina Oko, 16:00 18:00. Jazzová předehra swingující Polydor kvartet.
více)
(Léta padesátá) Režie: , CZ, 2014

Slavnostní předpremiéra dokumentárního cyklu Český žurnál 2013

Dělníci bulváruhttps://www.youtube.com/watch?v=Qx5bp86BEUI režie: Vít Klusák „Píšu jen to, co moje čtenáře zajímá.…(více)
(Slavnostní předpremiéra dokumentárního cyklu Český žurnál 2013) Režie: Vít Klusák / Filip Remunda, CZ, 2013

Slavnostní vyhlášení Aerokraťasu 2012

Předjubilejního 9. ročník soutěže krátkých filmů je tady Porota ve složení Jakub Kohák geniální fotbalista a také režisér reklam, Jiří Mádl oblíbený sexyhokejista a herec,…(více)
(Slavnostní vyhlášení Aerokraťasu 2012) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Slavnostní vyhlášení soutěže Young Package 2015

Mezinárodní soutěž obalového designu Young Packagehttp://mladyobal.cz/ se blíží do finále. Už na konci května budeme znát vítěze Letošní jubilejní 20. ročník si žádá velkou událost.…(více)
(Slavnostní vyhlášení soutěže Young Package 2015) Režie: CZECHDESIGN, CZ, 2015

Slavnostní vyhlášení soutěže Young Package 2016

Zveme vás na slavnostní vyhlášení 21. ročníku soutěže Young Package. Vyhlášení vítězů proběhne 27. května od 19:00. Moderátoři večera budou Petr Prokop a Ondřej Bauer…(více)
(Slavnostní vyhlášení soutěže Young Package 2016) Režie: , , 0000

Slavnostní zahájení festivalu Filmasia

Pouze pro zvané …(více)
(Slavnostní zahájení festivalu Filmasia) Režie: , , 2000

Slavnostní zakončení + Divoké historky

Přímý přenos slavnostního zakončení 49. Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary. Divoké historky, r. Damián Szifron, 2014 Specialista na demolice, kuchařka…(více)
(Relatos salvajes) Režie: Damián Szifron, RA-E, 2014

Slavný lovec Pampalini

Dvojice Hana a Michal vás bude společně s lovcem Pampalinim doprovázet na cestách kolem celého světa, ale hlavně do Polska, protože tam se všichni tři…(více)
(Slavný lovec Pampalini) Režie: , , 2015

Sledování

Tetsuo Shinohara svou tematicky nevyhraněnou a formálně precizní tvorbou dokládá, že „nezávislý“, lépe řečeno mimostudiový film v Japonsku pouze znamená, že vznik snímku není vázán…(více)
(Harikomi) Režie: Tetsuo Shinohara, J, 2000

Slepá

Po náhlé ztrátě zraku objevuje Ingrid zákoutí vlastní představivosti. Láska, touha i obavy se v nich zhmotňují s intenzitou, která si v ničem nezadá s…(více)
(Blind) Režie: Eskil Vogt, N, 2014

Slepá pravda

V roce 1992 se začal svět pomalu dozvídat o existenci koncentračních táborů, masových popravách, případech znásilňování a o etnickém vyvražďování v Bosně. Pětadvacátého května 1993…(více)
(Slijepa pravda) Režie: Aldin Arnautović, Refik Hodžić, Bosnia and Herzegovina, 2004

Slepé lásky

Film o lásce slepých lidí k druhým a ke světu. O překonávaní předsudků, o radosti ze života a o jejich touhách, které jsou stejné jako…(více)
(Slepé lásky) Režie: Juraj Lehotský, SK, 2008

Slepé lásky - projekce pro zrakově postižené

Speciální projekce se čteným komentářem filmu Film o lásce slepých lidí k druhým a ke světu. O překonávaní předsudků, o radosti ze života a o jejich…(více)
(Slepé lásky) Režie: Juraj Lehotský, SK, 2008

Slepé slunečnice

Orense roku 1940. Elena skrývá svého manžela, kterému hrozí smrt pro jeho politické názory. V temné atmosféře války se snaží nenápadně žít a vychovávat syna Lorenza a dceru…(více)
(Los girasoles ciegos) Režie: José Luis Cuerda, E, 2009

Slepičí úlet

Tweedyho slepičí farma se na první pohled neliší od ostatních "výroben" vajec. Jenže ve zdejších kurnících za ostnatým drátem plane odbojný duch. Rocky, Ginger a…(více)
(Chicken Run) Režie: Nick Park, Peter Lord, GB , 2000

Slepý detektiv

Nejnovější film Johnnieho Toa představuje návrat největšího kasovního taháku režisérovy kariéry, jímž je hvězdné duo Andy Lau a Sammi Cheng. Tentokrát se setkávají v absurdním…(více)
(Man tam) Režie: Johnnie To, Hong Kong, 2013

Slepý Gulliver

Jeden z nejvýraznějších současných českých filmařů, držitel ocenění Magnesia Litera Martin Ryšavý, je ústřední postavou svého nového filmu. Aby mohl svou profesi filmaře cestujícího po…(více)
(Slepý Gulliver) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2016

Slídil

Sociopat Lou Bloom je reportér na volné noze, který natáčí videa trestných činů v jejich syrovosti pro zpravodajskou stanici v Los Angeles. Lou stírá hranice…(více)
(Nightcrawler) Režie: Dan Gilroy, USA, 2014

Slipknot: Day of the Gusano

Mexická metropole se 1. prosince 2015 proměnila v nehlučnější místo světa. Metalovou senzaci jménem SlipKnoT přivítalo tehdy 40 tisíc nedočkavých fanoušků, kteří vůbec poprvé dostali…(více)
(Slipknot: Day of the Gusano) Režie: Michael Shawn Crahan, USA, 2017

Slnko v sieti

Jeli řeč o tomto filmu, vždy se připomíná, že se v něm objevilo téměř vše, co se později stalo klíčovým pro naši novou vlnu: všední…(více)
(Slnko v sieti) Režie: Štefan Uher, SK, 1962

Slon

Slunečný den v areálu americké střední školy. Kamera sleduje pár chlapců i děvčat, kteří se míjejí na trávníku, na hřišti, na nekonečných chodbách školní budovy.…(více)
(Elephant) Režie: Gus Van Sant, USA, 2003

Slon a moře

Ztratil se slon a jeho majitel musí žít bez něj. Moře ustoupilo, ale vše, co nedávno způsobilo, je stále vidět. Obyvatelé jedné přímořské vesnice se…(více)
(The Elephant and the Sea ) Režie: Woo Ming Jin, Malajsie, Nizozemsko, 2007

Sloní muž

Jedná se o Lynchův druhý, komerčně neobyčejně úspěšný film. Příběh znetvořeného muže, natočený podle vzpomínek pamětníků F. Trevese a A. Montagua. Lynch v něm projevil…(více)
(The Elephant Man) Režie: David Lynch, USA, 1980

Slovo na pět

Domov je slovo na pět pro nemožnost jít jinam“, vysvětluje Luke, lovec zážitků na jednu noc. Při posledním lovu ho přitažlivý macho Stephen označil za…(více)
(A Four Letter Word) Režie: Casper Andreas, USA, 2007

Slow Motion Addict

Hvězdička nezávislé scény Carina Round vystupuje v dvanácti epizodách na motivy tracků z jejího nového alba připomínajících noční můry, natočených v experimentálním formátu dlouhého videoklipu.…(více)
(Slow Motion Addict) Režie: Jesse Davey, VB, 2006

Slow West

Divoký západ v extrémně pomalém tempu a téměř malířských kompozicích. Debut britského režiséra Johna Macleana Slow West o pátrání po velké lásce v Coloradu 19.…(více)
(Slow West) Režie: John Maclean, GB-NZ, 2015

Sluha dvou pánů | NT Live

Francis Henshall má problém: vyhodili ho z jeho vlastní skiffle kapely. Hlad a nouze ho doženou k tomu, aby nabídl své služby zlodějíčkovi z East…(více)
(One Man, Two Guvnors | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2011

Slumming

Sebastian je z rodu povalečů, kterým finanční zázemí dodává pocit nadřazenosti. Po setmění často pátrá v laciných vídeňských putykách po „týpcích“, kterým by jen tak…(více)
(Slumming) Režie: Michael Glawogger, RAK - ŠVÝ - NĚM, 2006

Slunce svítí na Sea Point

Vizuálně podmanivá esej o pěti částech nás zavádí na pobřeží Atlantiku v Kapském Městě do místa zvaného Sea Point, které bylo za časů apartheidu výhradně…(více)
(Sea Point Days) Režie: François Verster, ZA, 2008

Slunce za mraky - boj Tibeťanů za svobodu

Březen 2008. V Tibetu vypuklo největší povstání od chvíle, kdy Čína tuto zemi v roce 1959 obsadila. Tibeťané žijící v indickém exilu se vydalina pochod…(více)
(Sun Behind the Clouds) Režie: R. Sarin - T. Sönam, GB - IND, 2009

Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy

Karel, Milan, Tomáš a Vinco ztratili práci a s ní i část své identity. Jak se o sebe mají postarat, když to nikdy pořádně nedělali?…(více)
(Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy) Režie: Martin Šulík, CZ - SK, 2005

Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy (angl.tit.)

Karel, Milan, Tomáš a Vinco ztratili práci a s ní i část své identity. Jak se o sebe mají postarat, když to nikdy pořádně nedělali?…(více)
(Sluneční stát aneb hrdinové dělnické třídy) Režie: Martin Šulík, ČR - SR, 2005

Slušná továrna

Zkušený dokumentarista Thomas Balmés, autor oceňovaného snímku Evangelium podle Papuánců, se rozhodl ve stylu direct cinema prozkoumat, jak ve skutečnosti vypadá sociální zodpovědnost firmy Nokia…(více)
(A Decent Factory) Režie: Thomas Balmés, FR - FIN, 2004

Slyšet očima

Rakousko je jedním z mála států, který uznal znakový jazyk jako další oficiální řeč pro svou zemi. I přes možnosti tlumočení se však situace tamní…(více)
(Seeing Voices) Režie: Dariusz Kowalski, A, 2016

Slzy Konga

"Když jsme dorazili do tábora Hutuů, našla jsem tam svého bratra, kterého zajali při přepadení vesnice. Byl přivázaný ke stromu. Několik vojáků mne znásilnilo před…(více)
(Slzy Konga) Režie: Petr Kašpar, CZ, 2009

Smažky

Host: Nils Bökamphttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/nils/csindex.htm Po projekci bude následovat debata s producentem filmu a zástupci drogové poradny Sananim Mgr. Štěpánkou Čtrnáctou a Martinem…(více)
(Drifter) Režie: Sebastian Heidinger, D, 2007

Smlouva s ďáblem

Kupovat více a levněji. Na přání zákazníků odpovídají velké obchodní společnosti dohodami s výrobci ze zemí třetího světa. Severozápadní Indie je tradičním regionem pěstování bavlny.…(více)
(Nar tilbud draber) Režie: Tom Heinemann, NĚM, 2006

Smlouva s vrahem

Zamlklý francouzský úředník Henri Boulanger JeanPierre Léaud je po patnácti letech služby vyhozen z kanceláře královských vodáren v Londýně. Ztráta životní perspektivy jej dovede ke dvěma neúspěšným sebevraždám,…(více)
(I Hired a Contract Killer) Režie: Aki Kaurismäki, FIN - S - F - GB, 1990

Smlouva s vrahem

Jeden z nejsvébytnějších evropských filmařů posledního čtvrtstoletí Aki Kaurismäki proslul jako tvůrce minimalistických příběhů, v nichž se absurdní tragikomedie prolíná se seversky zasmušilými a sociálně…(více)
(I hired a Contract Killer) Režie: Aki Kaurismaki, FIN-GB-S, 1990

Smoke

Skupina lidí, jejichž životy jsou propleteny díky jejich příteli, manažerovi newyorského obchodu s doutníky Auggiemu Harvey Keitel. Patří sem: spisovatel, který neumí psát Hurt, zdráhavý otec,…(více)
(Smoke) Režie: Wayne Wang, GBR / USA, 1995

Smrt a život Marshy P. Johnson

Šestého července 1992 bylo v řece nalezeno tělo Marshy P. Johnson – transgender legendy, jež se podle dobového slangu hrdě identifikovala jako drag queen a…(více)
(The Death and Life of Marsha P. Johnson) Režie: David France, USA, 2017

Smrt cyklisty

Psychologické drama o nehodě, která zkomplikuje život dvou milenců, je jednoduchým příběhem odkrývajícím pravou tvář španělské společnosti v době frankismu. Projekt byl financován, jak to…(více)
(Muerte de un ciclista) Režie: Juan Antonio Bardem, E - I, 1956

Smrt čeká všude

Válečné drama režisérky Kathryn Bigelow. Děj je zasazen do války v Iráku, kde se elitní jednotka specializovaná na výbušniny snaží obsadit město. Nebezpečná hra na kočku a…(více)
(The Hurt Locker) Režie: Kathryn Bigelow, USA, 2008

Smrt čeká všude (zdarma) + diskuse

Jako doprovodný program před promítáním bude beseda s veteránem z Afghánistánu spojená s ukázkou používané výstroje. V prostorách kina bude v den akce také výstava…(více)
(The Hurt Locker) Režie: Kathryn Bigelow, USA, 2008

Smrt kina aneb pocta promítačům

Komponovaný večer s hosty, budoucnost domácích kin vs. kinematografie jako společenská událost. Dokumentární filmy věnující se aktuální problematice kin, tradice promítačů a digitální paměti. Divák jako…(více)
(The death of cinema – a tribute to projectionists) Režie: various, , 0000

Smrt Klinghoffera | John Adams

Zádumčivá opera Johna Adamse Smrt Klinghoffera vychází z reálných událostí roku 1985, kdy byl přepaden zaoceánský parník Achille Lauro a došlo k vraždě židovského cestujícího.…(více)
(The Death of Klinghoffer | John Adams) Režie: Tom Morris, USA, 2014

Smrt Ludvíka XIV.

Srpen roku 1715. Po návratu z procházky rozbolí Ludvíka XIV. silně noha. V následujících dnech se věnuje svým obvyklým povinnostem, ale v noci špatně spí,…(více)
(La Mort de Louis XIV) Režie: Albert Serra, F-E, 2016

Smrt pana Lazaresca

Jednoho večera se panu Lazarescovi, který žije sám, udělá trochu špatně. Nakonec se ocitne v sanitce na cestě do nemocnice, čímž začíná jeho tragikomická odysea.…(více)
(Moartea domnului Lazarescu) Režie: Cristi Puiu, RUM, 2005

Smrt si říká Engelchen

Při osvobozování Zlína na počátku května 1945 je vážně raněn mladý partyzán Pavel. Během dalších dnů, kdy se v nemocnici zotavuje, vzpomíná na osudové okamžiky,…(více)
(Smrt si říká Engelchen) Režie: J. Kadár - E. Klos , CZ, 1963

Smrt v Benátkách

Hudební skladatel Gustav von Aschenbach, zotavující se po srdečním záchvatu v Benátkách, se již nikdy zdraví ani uspokojení nedočká, stihne se jen platonicky zamilovat do…(více)
(Morte a Venezia) Režie: Luchino Visconti, I-F, 1971

Smrt v Gaze

Na jaře roku 2003 se režisér James Miller a reportérka Saira Shahová vydali na Blízký východ. „Chtěli jsme zaznamenat, jakým způsobem vyrůstají obyčejné děti v…(více)
(Death in Gaza) Režie: James Miller, UK, 2004

Smrt v Lübecku

Je mrazivá lednová noc roku 1996, když se na tísňovou linku v německém Lübecku dovolá zoufalá žena. "Neonacisti, oheň, Hafenstrasse," stačí zakřičet do telefonu, než…(více)
(Tot in Lübeck) Režie: Lottie Marsau, Katharina Geinitz , NĚM, 2003

Smrt ve vysokém rozlišení

Napínavý kriminální příběh je reflexí politických vražd na objednávku, k nimž v minulosti docházelo ve Venezuele. Gabriel je nejen členem policejní taktické jednotky, ale jeho…(více)
(Muerte en alto contraste) Režie: César Bolívar, YV, 2009

Smrtelná hra

Šest dramatických týdnů v září a říjnu roku 1977 se vrylo do kolektivní paměti německého národa jako tzv. „Německý podzim“. Brutální teror druhé generace RAF…(více)
(Todesspiel) Režie: Heinrich Breloer, D, 1997

Smrtelná kořist

Zapomeňte na Ramba i Chucka Norrise. Ani kdyby spojili síly dohromady, nemohou se nikdy rovnat Mikovi Dantonovi, ztvárněnému steroidovým naturščikem Tedem Priorem. Tento bůh války,…(více)
(Deadly Prey) Režie: David A. Prior, USA, 1987

Smrtelná postel: postel, která požírá

Po loňském uvedení Penzionu pro svobodné dámy 1982 zde máme další snímek z ranku děl natolik bizarních a autorsky mimoběžných, že se vzpírají žánrovému zařazení…(více)
(Death Bed: The Bed That Eats) Režie: George Barry , USA, 1977

Smrtelné historky

Smrtelné historky jsou trikový povídkový celovečerní film, který kombinuje hrané akce s 3D a 2D animací, vedenou loutkou a zadní projekcí. Skládá se ze tří…(více)
(Smrtelné historky) Režie: Jan Bubeníček, CZ, 2016

Smrtelné zlo / Evil Dead II.

Ash se svou přítelkyní přijíždí na chatu, která stojí opuštěná v lese. Tam si pustí pásku, na které je nahrán úvodní text Necronomicu, pradávné Knihy…(více)
(Evil Dead II.) Režie: Sam Raimi, USA, 1987

Smrtgasmus

Heavy metalové horory jsou nadmíru zábavnou krajinou i pro ty, kterým pátrání po satanistických vzkazech v pozpátku pouštěných gramodeskách Ozzyho Osbourna připadá trochu jako úmorná…(více)
(Deathgasm) Režie: Jason Lei Howden, NZ, 2015

Smrtící úder

V noci na 13. července 2002 bratři Marco a Marcel Schönfeld a jejich kamarád Sebastian Fink týrali a zavraždili šestnáctiletého Marina Schöberleho. S neuvěřitelnou brutalitou…(více)
(Der Kick) Režie: Andreas Veiel, NĚM, 2006

Smrtihlav

Snímek Smrtihlav se od většiny předešlých filmových zpracování s tímto tématem liší. Z výrazné části se totiž zaměřuje také na opačnou stranu barikády, na samotného…(více)
(HHhH) Režie: Cédric Jimenez, F-GB-B-USA, 2017

Smutek paní Šnajdrové

Skupina studentů FAMU Čech, Slovák a Albánec se v roce 1961 vydává do Českého Šternberka, aby zde natočili absolventský film o továrně na motorky. Český…(více)
(Smutek paní Šnajdrové) Režie: Piro Milkani, CZ / ALB, 2006

Smutné písně pro Angolu

Angola je poprvé v historii svobodná země. Po šestadvaceti letech války trvá v zemi už tři roky konečně mír. To jsou významné důvody k radosti…(více)
(Angola Saudades de quem te ama) Režie: Richard Pakleppa, JAR - Angola, 2005

Smyčka kolem krku

Djourou znamená v jazyce Bambarů dluh. Dluh, který se stává smyčkou kolem krku, je původcem vzrůstající chudoby a člověku zcela odnímá svobodu. V sedmdesátých letech…(více)
(Djourou, a rope round your neck) Režie: Olivier Zuchuat, FRA, 2004

Snadný prachy

Filmová adaptace úspěšné švédské kriminálky Jense Lapiduse sleduje tři paralelní příběhy imigranta Jorgeho, jenž právě utekl z vězení, srbského kriminálníka Mrada a Jonase „JW“ Westlund,…(více)
(Snabba Cash) Režie: Daniel Espinosa, S, 2010

Snášenliví, nesnášenliví

Třicetiletá Mathilde zastává extrémně pravicové postoje: brojí proti imigraci a těm, kteří ji podporují. Nasser pochází z Alžírska a ve Francii žije se svou ženou…(více)
(Tolérance, Intolérance) Režie: Lorene Debaisieux , FRA, 2002

Sněhová královna

Kreslená pohádka podle Hanse Christiana Andersena O malé Gerdě, která se vydala do paláce Sněhové královny, kde byl vězněn její malý kamarád. …(více)
(Sněhová královna) Režie: , CZ, 0000

Sněhová královna

Animovaný příběh natočený na motivy světoznámé pohádky od Hanse Christiana Andrsena. Sněhová královna uvalí na zemi kletbu a všude zavládne nekonečná zima. Neutichající polární vítr…(více)
(Snezhnaya koroleva) Režie: Vlad Barbe, Maxim Svešnikov, RUS, 2012

Sněhová královna: Tajemství ohně a ledu

Pokračování populární animované série je opět plné dobrodružství, humoru i kouzel. Naši hrdinové se střetnou s magií ohně a ledu a tak jim chvilku bude…(více)
(Снежная королева 3: Огонь и Лёд) Režie: Alexej Cicilin, RUS, 2016

Sněhová vločka pod mikroskopem

Pohádky: Sněhová královna panuje nad světem zimy, sněhu a ledu. Přijďte se podívat, jak to v jejím království vypadá. …(více)
(Sněhová vločka pod mikroskopem) Režie: , CZ, 2013

Sněhové vločky

Sníh je ledová, měkoučká a stříbřitá peřina přikrývající krajinu. Peřina, v které můžeme dovádět a hrát si. Mnozí z nás každý rok již v tento čas vyhlížejí…(více)
(Sněhové vločky) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Sněhulák

Harry Hole Michael Fassbender je enfant terrible týmu, vyšetřujícího zločiny v norské metropoli. Na jedné straně je to výjimečně dobrý detektiv, jehož netradiční metody skoro…(více)
(The Snowman) Režie: Tomas Alfredson, USA-GB-S, 2017

Sněhurka: jiný příběh

Příběh španělské Sněhurky zasazený do tradičního prostředí býčích zápasů. V roce 1910 je slavný matador Antonio Villalta těžce paralyzován po srážce s býkem. Jeho těhotná manželka,…(více)
(Blancanieves) Režie: Pablo Berger, E-F, 2012

Sněhy Kilimandžára

Michel je čestný muž, který drží slovo. To se ale stane příčinou jeho odchodu ze zaměstnání, odkud je i s dalšími vyhozen. Michel ale necítí…(více)
(Les Neiges du Kilimandjaro) Režie: Robert Guédiguian, F, 2010

Snění a ticho

Poslední film výrazné postavy autorského španělského filmu Jaimeho Rosalese je založený na přístupu, kdy herci neznají dopředu scénář a nemají k dispozici žádné dialogy. To…(více)
(Sueño y silencio) Režie: Jaime Rosales, E - F, 2012

Snění o Lhase

Karma, filmařka tibetského původu, cestuje z New Yorku do Dharamsaly, exilového sídla dalajlamy v severní Indii, aby natočila interview s politickými vězni, kteří uprchli z…(více)
(Dreaming Lhasa) Režie: R.Sarin - T. Sonam, GB - IND, 2005

Sněžné ticho

Zima 1943, německosovětská fronta za II. světové války a jeden oddíl slavných Modrých divizí, které Franco poslal na pomoc Hitlerovi. Zde je nalezeno zohavené tělo…(více)
(Silencio en la nieve) Režie: Gerardo Herrero, E - LT, 2011

Snídaně na Plutu

Další výjimečnou postavou z režisérské dílny Neila Jordana je tentokrát mladík Patrick Braden. Patrick je ve společnosti oblíbený, ale marně si hraje na drsného chlápka.…(více)
(Breakfast on Pluto) Režie: Neil Jordan, IRS - VB, 2005

Snídaně pro duši

Snídaně se bude skládat ze zdravých potravin prospěšných duševnímu zdraví, o nichž se při snídani pobavíme. Můžete se například těšit na bezlepkové veganské brownies, které…(více)
(Snídaně pro duši ) Režie: , , 0000

Snídaně u Tiffanyho

Romantická komedie, jež vznikla podle stejnojmenné úspěšné knihy Trumana Capoteho vypráví o mladé, půvabné a emancipované dívce Holly Golightlyové, která v New Yorku poněkud lehkomyslné…(více)
(Breakfast at Tiffany's) Režie: Blake Edwards, USA, 1961

Sníh

Kdysi zámožná rodina očekává příjezd muže, jenž chce požádat o ruku jejich jediné dcery. Zdánlivě šťastný výraz na jejich usměvavých tvářích zakrývá skrytý, neústupný podtón…(více)
(Barf) Režie: Mehdí Rahmání, IR, 2014

Snílci

Snímek o touze točit filmy, o tom, co dělají filmaři, když právě netočí, o ztraceném čase, o nekonečných rozhovorech, pitkách, společných obědech a večeřích, o…(více)
(Los ilusos) Režie: Jonás Trueba, E, 2013

Snílci

Autor završuje snímkem SNÍLCI pomyslnou trilogii pařížských filmů, kterou zahájil KONFORMISTOU a v níž pokračoval POSLEDNÍM TANGEM V PAŘÍŽI. Tři postavy příběhu se na pozadí…(více)
(Dreamers) Režie: Bernardo Bertolucci, F-I-GB, 2003

Snímek

Zatímco Sandra vypráví svůj příběh skupině dokumentaristů, děj filmu se noří do nedávné minulosti, kdy se její patnáctiletý syn Stephan stal hvězdou všech bulvárních médií.…(více)
(Snap) Režie: Carmel Winters, IRL, 2010

Snížek, bílý kožíšek

Malý gorilí sameček Snížek ví, jaké to je být jiný. Jeho sněhově bílý kožíšek ho odlišoval od tlupy goril, už když se narodil v hluboké…(více)
(Floquet de Neu) Režie: Andrés G. Schaer, E, 2011

Snoopy a Charlie Brown. Peanuts ve filmu

Kdo z vás nezná Snoopyho, toho nejlepšího psího kamaráda na světě? A především jediného pejska, který dokáže ze svého, tak trochu hodně mimózního páníčka, Charlieho…(více)
(The Peanuts Movie) Režie: Steve Martino, USA, 2015

Snové odpoledne

Sny jsou zvláštní události. Ve snu se dostaneme na místa, kam bychom se jinak nikdy nepodívali. Zažijeme neuvěřitelné věci, které jen ve snu dávají smysl.…(více)
(Snové odpoledne) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Snové pohádky

Další výlet do tajuplných světů, tentokrát pod velením pilota Krtečka: Krtek ve snu, Kosmodrom, Popletená planeta, Nehoupat …(více)
(Snové pohádky) Režie: , CZ, 0000

Snow Film Fest - odpolední blok

Pražská premiéra filmového festivalu SNOW FILM FEST přinese odpoledne i večer plný špičkových filmů v podobě extrémního lyžování, zimního lezení, snowkitingu, skialpinismu a…(více)
(Snow Film Fest - odpolední blok) Režie: , , 2013

Snow Film Fest - večerní blok

Pražská premiéra filmového festivalu SNOW FILM FEST přinese odpoledne i večer plný špičkových filmů v podobě extrémního lyžování, zimního lezení, snowkitingu, skialpinismu a…(více)
(Snow Film Fest - večerní blok) Režie: , , 2013

Snow Film Fest 2015 - Blok 1

Vstupenku můžete zarezervovat kliknutím na čas u termínu projekce pod anotací. …(více)
(Snow Film Fest) Režie: various, , 2015

Snow Film Fest 2015 - Blok 2

Vstupenku můžete zarezervovat kliknutím na čas u termínu projekce pod anotací. Afterglow, trailerhttps://www.youtube.com/watch?v=eZO8lqnXypg
více)
(Snow Film Fest) Režie: various, , 2015

Snow Film Fest 2015 - celý festival

Vstupenku můžete zarezervovat kliknutím na čas u termínu projekce pod anotací. Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním…(více)
(Snow Film Fest) Režie: various, , 2015

Snow Film Fest 2016 - Blok 1

Celovečerní pásmo filmů se zimní outdoorovou tématikou vám už tradičně přinese SNOW FILM FEST. Adrenalinové záběry, autentická atmosféra a silné příběhy lidí z oblasti extrémního…(více)
(Snow Film Fest 2016 - Blok 1) Režie: , , 2016

Snow Film Fest 2016 - Blok 2

Celovečerní pásmo filmů se zimní outdoorovou tématikou vám už tradičně přinese SNOW FILM FEST. Adrenalinové záběry, autentická atmosféra a silné příběhy lidí z oblasti extrémního…(více)
(Snow Film Fest 2016 - Blok 2) Režie: , , 2016

Snow Film Fest 2016 - celý festival

Celovečerní pásmo filmů se zimní outdoorovou tématikou vám už tradičně přinese SNOW FILM FEST. Adrenalinové záběry, autentická atmosféra a silné příběhy lidí z oblasti extrémního…(více)
(Snow Film Fest 2016 - celý festival) Režie: , , 2016

Snow Film Fest 2017

Sníh, led a adrenalin opět na filmovém plátně kina Aera v rámci SNOW FILM FESTu 2017. Během celovečerního promítání uvidíte hned několik úspěšných outdoorových filmů…(více)
(Snow Film Fest 2017) Režie: , CZ, 2017

Snow Film Fest 2017 - slavnostní zakončení

Sníh, led a adrenalin opět na filmovém plátně kina Aera v rámci SNOW FILM FESTu 2017. Během celovečerního promítání uvidíte hned několik úspěšných outdoorových filmů…(více)
(Snow Film Fest 2017 - slavnostní zakončení) Režie: , , 2017

Snowden

Životopisný film o Edwardovi Snowdenovi, informátorovi, který novinářům poskytl dokumenty o sledovacích aktivitách americké NSA či britské GCH. Jeho jméno zná každý. Edward Snowden za…(více)
(Snowden) Režie: Oliver Stone, USA-D-F, 2016

Snowpiercer

Zemí, kterou zachvátila druhá doba ledová, už sedmnáct let projíždí vlak, v němž se tísní několik tisíc přeživších. Na chvostu nikdy nestavícího „sněhoborce“ pomalu dochází…(více)
(Snowpiercer) Režie: Bong Joon-ho, ROK - USA - F - CZ, 2013

Sny superhrdinů

Hlavní soutěž krátkých filmů. 7 smrtících polibkůhttp://www.mezipatra.cz/film/3snysuperhrdinu/157deadlykisses Antireprodukční pářící rituálhttp://www.mezipatra.cz/film/3snysuperhrdinu/7antireproductivematingritual Klíčehttp://www.mezipatra.cz/film/3snysuperhrdinu/48lasllaves …(více)
(Sny superhrdinů) Režie: various, various, 0000

Sny uprostřed Babylonu

Za necelých deset let své kariéry se Sidi Larbi Cherkaoui etabloval jako jeden z nejtalentovanějších choreografů své generace. Na dvacet děl, které vytvořil a ve…(více)
(Rêves de Babel) Režie: Don Kent, F, 2009

SO IS THIS

SO IS THIS experimentální filmy Michaela Snowa uvádí: Vít Havránek V rámci Audiovisuálu promítneme dva nejznámější snímky mezinárodně uznávaného kanadského filmaře a…(více)
(experimentální filmy Michaela Snowa) Režie: uvádí: Vít Havránek, Kanada, 2008

Sobecký obr

V dnešním pohádkovém pásmu se podíváme, jak štěňátko dostalo chuť na med a co všechno umí kouzelný dědeček. Čeká nás taky příběh ze Čtyřlístku o…(více)
(Sobecký obr) Režie: , CZ, 0000

Sobecký obr

Dva nerozluční kamarádi, živelný Arbor a dobrák Swifty, nechodí do školy. Místo toho shání po městě železný šrot a vozí ho do sběrny, aby vydělali…(více)
(The Selfish Giant) Režie: Clio Barnard, GB, 2013

Sobík Niko

Vánoční animovaný příběh vypráví o sobíkovi Nikovi, který by se chtěl za každou cenu naučit létat jako jeho otec, který patří do slavné letky Santa…(více)
(Sobík Niko) Režie: Michael Hegner, FIN-D-DK-IRL-, 2008

Socialismus

JBůh Umění aneb GodArd ohlásil Socialismus jako svůj poslední film. Svůj kolážovitý styl nemění ani tentokrát a spíše sledujeme jeho syntézu, kdy významy nikoliv příběh…(více)
(Film socialisme) Režie: Jean-Luc Godard, CH - F, 2010

Socialistický zombi mord

Píše se rok 1985 a zatímco Čehúni si normalizačně rozvalují svá pupenda a dojímají se nad potěmkinovskou vesničku střediskovou, na Slovensku se dějí velké věci.…(více)
(Socialistický zombi mord) Režie: Rastislav Blažek, Peter Čermák, Zuzana Paulini, SK, 2014

Socha žije!

Pohádky: Dnes se podíváme na Krakonoše a mistra Jehličku, jak pejsek s kočičkou myli podlahu, nebo také co dělal vodník ve mlýně. Kromě…(více)
(Socha žije) Režie: , CZ, 2014

Sokratovy rozhovory ve vězení

Můžeme nalézat svobodu uvnitř sebe samých? Dokáže nás tento přístup ochránit před nástrahami a hořkostmi vnějšího světa? A můžeme se takto cítit svobodně i za…(více)
(Die Eroberung der Inneren Freiheit) Režie: A. Kumorek - S. Kaiser , D, 2009

Solaris

Působivá filosofická scifi Andreje Tarkovského se odehrává v blíže neurčené budoucnosti a líčí příběh kosmonautů kroužících na vesmírné stanici kolem záhadné planety Solaris, jež představuje…(více)
(Soľaris) Režie: Andrej Tarskovskij, RUS, 1972

Solární budoucnost

V solární energii můžeme spatřovat budoucnost lidstva, neboť zásoba fosilních paliv není nevyčerpatelná. Dokument Roba van Hattuma ukazuje, jakým způsobem jsou získávání a spotřeba energie…(více)
(Here Comes the Sun) Režie: Rob van Hattum, NL, 2008

Solární mámy

Rafea je matka čtyř dětí, která žije s manželem ve zchátralém stanu v zapadlé jordánské vesnici. Oblíbenou manželovou činností je polehávání na koberci, a Rafea…(více)
(Solar Mamas) Režie: J. Noujaim - M. Eldaief, USA - DK, 2012

Solartaxi

Jako malý kluk si Louis Palmer nakreslil do sešitu auto na sluneční pohon. Jeho snem bylo objet v něm celý svět. Po dvaceti letech se…(více)
(Solartaxi - Around the World with the Sun) Režie: Erik Schmitt, D, 2010

Sólista

Novinář rozpoznal na ulici v Los Angeles kdysi slavného hudebního génia, který hraje na své housle náhodným kolemjdoucím. Snaží se nadanému bezdomovci pomoci a díky…(více)
(Soloist) Režie: Joe Wright, USA-GB-F, 2009

Sólo pro Sunny

Sólo pro Sunny je posledním filmem významného východoněmeckého režiséra Konrada Wolfa. Zachytil v něm obdivuhodnou cestu dělnice Ingrid „Sunny“ na dráhu popové hvězdy vystupující po…(více)
(Solo Sunny) Režie: Konrad Wolf, DDR, 1980

Sólokapr

Další film nevyčerpatelného Woodyho Allena... I tentokrát si v něm Allen zahrál – kouzelníka Watermana, který si z publika vybere studentku žurnalistiky Sondra Pransky Scarlett…(více)
(Scoop) Režie: Woody Allen, USA - VB, 2006

Something Ventured

Riziko, zisk a prvotní venture kapitalisté Film SOMETHING VENTURED vypráví příběh o zrodu jednoho odvětví,…(více)
(Something Ventured) Režie: D. Goldfine - D. Geller, USA, 2011

Soňa a její rodina

Mladá režisérka Daniela Rusnoková si zvolila uprostřed romské osady Rudňany jednu z rodin, kterou sledovala v průběhu let 2004 2006. Ta se jí stala…(více)
( O Soni a jej rodine) Režie: Daniela Rusnoková , SR, 2006

Sonáta

Regina Cadena je pravou operní divou. Při jednom vystoupení přijde o hlas a kariéra se jí tak zhroutí pod rukama. Vrací se do své domoviny,…(více)
(Sonata) Režie: Peque Gallaga, Lore Reyes, RP, 2013

Sonbol

Host: režisér Niko Apelhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/niko/csindex.htm a producent Jochen Laubehttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/jochen/csindex.htm. Po projekci bude následovat debata. …(více)
(Sonbol) Režie: Niko Apel, D, 2008

Sonic Outlaws

Několikanásobně oceněná zběsilá koláž Craiga Baldwina se vrací do časů, kdy velký střet s copyrightem a kopírováním hudby předznamenali první progresivní tvůrci. Skupina Negativland…(více)
(Sonic Outlaws) Režie: Craig Baldwin, USA, 1995

Sonic Youth: Probdělé ospalé noci

Dne 4. července 2006 dostává sedm studentů nevadské střední školy ve městě Reno do rukou digitální kamery a s povolením vstupu do všech prostor jsou…(více)
(Sonic Youth: Sleeping Nights Awake) Režie: Michael Albright, USA, 2006

Sonita

Jako každou afgánskou dospívající dívku, i přes její útěk do Íránu, čeká Sonitu osud, který pro ni zvolila její rodina prodat ji jako nevěstu…(více)
(Sonita) Režie: Rokhsareh Ghaemmaghami, D-CH-IR, 2015

Sophiatown

Dokument živě a s láskou přibližuje legendární zlatou éru jihoafrické hudby. V 50. letech byl Sophiatown proslulá rasově smíšená čtvrť Johannesburgu, v níž vedle sebe…(více)
(Sophiatown) Režie: Pascale Lamche, VB - JAR - IRL, 2003

Sorrentino Special Evening

Uzavřená projekce pouze pro zvané hosty.http://www.kinoaero.cz/cz/film/7534/SorrentinoSpecialEvening …(více)
(Sorrentino Special Evening) Režie: Paolo Sorrentino, I, 2015

Sorry Curator – krátké filmy a videoart německých režisérek

Mezinárodní festival ženského filmu v Dortmundu a Kolíně na Rýnem je jedním z nejvýznamnějších ženských filmových festivalů na světě, který poskytuje prostor nejnovějším filmovým trendům…(více)
(Sorry Curator – krátké filmy a videoart německých režisérek ) Režie: various, , 0000

Souboj s mozkem

Trojportrét představující skutečnost v mezích subjektivního nazírání spojuje životy světu stále vzdálenějšího spisovatele a hudebníka, dále hackera, který v technologické hlubině sní o proměně v…(více)
(Souboj s mozkem) Režie: Jan Šípek, CZ, 2009

Souboj s nebem

Marcos, řidič v rodině generála, unesl se svou ženou malé dítě kvůli výkupnému. Ale dítě nečekaně zemřelo, a Marcos se tím trápí. Když veze generálovu…(více)
(Batalla en el cielo) Režie: Carlos Reygadas, MEX - BEL - FRA - NĚM, 2005

Souboj stratégů

Děj filmu se odehrává 380 let před Kristem. Čína je rozdělena na sedm království, která mezi sebou soupeří o moc. Když má dojít ke střetu…(více)
(Muk gong) Režie: Jacob Cheung, Čína - Japonsko - Jižní Korea - Hongkong, 2006

Současná animace - VŠUP

ateliér filmové a televizní grafikyvíce)
(Současná animace - VŠUP) Režie: Various, ČR, 2005

Současná tvář Severní Koreje – přednáška o studijních cestách do Severní Koreje

Málokomu se podaří do Severní Koreje dostat, aniž by měl vedle sebe všudypřítomného průvodce a byl neustále pod dohledem. Koreanistce Nině Špitálníkové se to povedlo…(více)
(Současná tvář Severní Koreje – přednáška o studijních cestách do Severní Koreje) Režie: , , 2015

Současný český videoart

Současný český videoart je rozsáhlá a živoucí umělecká sféra. Audiovisual se ji pro vás pokusí zpřehlednit a ukázat, v čem je český videoart typický či…(více)
(Současný český videoart) Režie: various, ČR, 2006

Současný český videoart II.

Zatímco se lednový program o současném českém videoartu s číslem 1 zaměřil především na tvorbu soustředěnou kolem pražské AVU, v druhém dílu věnovanému opět nejmladší generaci…(více)
(Současný český videoart II.) Režie: Various, ČR, 2006

Současný český videoart III. - zpět do Prahy

Ve třetím volném pokračování o současném českém videoartu se z „brněnské exkurze“ vrátíme zpět do Prahy. V prvním díle jsme se seznámili s některými videi, jež…(více)
(Současný český videoart III. - zpět do Prahy) Režie: Various, ČR, 2005

Současný londýnský videoart - 2000/2005

Současná londýnská umělecká scéna patří k těm, které jsou pro ostatní teritoria v uměleckých tendencích inspirativní a téměř určující. Audiovisual se ji pokusí představit kompilací, kterou…(více)
(Současný londýnský videoart - 2000/2005) Režie: Various, VB, 2005

Soud

Ambiciózní debut osmadvacetiletého indického režiséra, dvojnásobně oceněný na MFF v Benátkách 2014. Dramaticky propracované, vypravěčsky moderní drama o absurdním soudním procesu ze současné Bombaje převrací…(více)
(Court) Režie: Chaitanya Tamhane, IND, 2014

Soudce

Robert Downey Jr. hraje ve filmu právníka Hanka Palmera, který se z velkoměsta vrací domů, kde prožil dětství a kde je jeho odcizený otec, maloměstský…(více)
(Judge, The) Režie: David Dobkin, USA, 2014

Soudce | NT Live

Držitel ceny Tony Award John Lithgow, nominovaný také dvakrát na Oscara, v titulní roli frašky z viktoriánského Londýna Arthura Winga Pinera. Partnerkou mu je Nancy…(více)
(The Magistrate | NT Live) Režie: Timothy Sheader, GB, 2013

Soukromá válka pana Wilsona

Demokratický kongresman Charlie Wilson Tom Hanks je protřelý politik, jenž ovládá jednu z nejdůležitějších vlastností jeho branže – jak se udržet na vrcholu. Život si…(více)
(Charlie Wilson's War) Režie: Mike Nichols, USA, 2007

Soukromá vichřice

Páralova stejnojmenná novela vyšla v roce 1967 s podtitulem "laboratorní zpráva ze života hmyzu". Tematická paralela se známou hrou Karla Čapka je v něm spojena…(více)
(Soukromá vichřice) Režie: Hynek Bočan, ČSSR, 1967

Soukromé století - král Velichovek, Tatíček a Lili Marlén

V roce 1992 založil režisér Jan Šikl Archiv soukromé filmové historie. Stovky hodin získaného materiálu trpělivě proměňuje v díly dokumentárního seriálu Soukromé století. Snímky silných…(více)
(Soukromé století - král Velichovek, Tatíček a Lili Marlén) Režie: Jan Šikl, ČR, 2005

Soukromý vesmír

Dějiny jedné rodiny zaznamenala Helena Třeštíková ve svém zatím nejdelším časosběrném projektu. Film Soukromý vesmír natáčela 37 let a zachytila tak v ohromující šíři život…(více)
(Soukromý vesmír) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2012

Soul Kitchen

"Soul Kitchen", poslední film miláčka publika Fatiho Akina, je turbulentním vyznáním lásky multikulturnímu Hamburku. S humorem zde Akin vykresluje příběh Řeka žijícího v Německu, který…(více)
(Soul Kitchen) Režie: Fatih Akin, D, 2009

Soulský vlak vysvobození

Zřejmě žádná jiná země v současné době neporušuje lidská práva svých občanů v takové míře jako Severní Korea. Každý měsíc se proto pokouší o útěk…(více)
(Seoul Train) Režie: Jim Butterworth, Aaron Lubarsky, Lisa Sleeth, USA, 2004

Soumrak

Hlavními znaky tohoto filmu jsou obrazový i dějový minimalismus, avšak příběh starých manželů Dolores a Adelelma Jiménezových je zajímavý právě pro své vizuální uchopení. Je…(více)
(Penumbra) Režie: Eduardo Villanueva Jiménez, MEX, 2015

Soumrak bohů

Moc a bohatství rodu von Essenbeck zůstalo nedotčeno, i když Německo prohrálo válku a následovala deprese. Teď je rok 1934 a baron svolal svou rodinu…(více)
(Caduta degli dei, La) Režie: Luchino Visconti, I-CH-D, 1969

Soumrak bohů | Richard Wagner

I závěrečná opera Wagnerovy tetralogie Prsten Nibelungův – Götterdämmerung Soumrak bohů – v režii Roberta Lepageho zazní pod vedením dirigenta Fabia Luisiho. Deborah Voigt…(více)
(Götterdämmerung) Režie: Robert Lepage, USA, 2012

Soumrak století - Testament Lordana Zafranoviće I. díl

První díl dvoudílného celovečerního dokumentárního filmu. Ve své intimní filmové zpovědi autor kombinuje dokumentární snímky s fikcemi ze svých…(více)
(Sumrak stoljeća - Testament L. Z.) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1993

Soumrak století - Testament Lordana Zafranoviće II. díl

Druhý díl dvoudílného celovečerního dokumentárního filmu s epilogem. Ve své intimní filmové zpovědi autor kombinuje dokumentární snímky s fikcemi…(více)
(Decline of the Century - Testament of Lordan Zafranović) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1993

Sousedi

Mac Seth Rogen a Kelly Rose Byrne jsou hrdými rodiči malé holčičky a tak nějak smíření s tím, že pro ně už skončily divoké večírky…(více)
(Neighbors) Režie: Nicholas Stoller, USA, 2014

Sousedská hlídka

Na klidném předměstí středoamerického městečka Glenview se stane zločin. Proto se jeden z jeho nejaktivnějších obyvatel Evan Ben Stiller, který své město miluje nade vše,…(více)
(The Watch) Režie: Akiva Schaffer , USA, 2012

Soutěž || Fresh Czech 1

Cagey Tigershttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/2103cageytigers Hajzlícihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/2144hajzlici Půlnochttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/1390pulnoc…(více)
(Soutěž || Fresh Czech 1) Režie: various, , 0000

Soutěž || Fresh Czech 3

Horní Jiřetínhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/1304hornijiretin Třináctý týdenhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/1383trinactytyden Život přede mnouhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/43soutezfreshczech/2119zivotpredemnou…(více)
(Soutěž || Fresh Czech 3) Režie: various, , 0000

Soutěž || Konfrontace 1

Pátekhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/40soutezkonfrontace/2126patek Mezi přátelihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/40soutezkonfrontace/2022meziprateli Drahá AnneMariekehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/40soutezkonfrontace/1842drahaannemarieke Zlodějíčcihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/40soutezkonfrontace/1239zlodejicci …(více)
(Soutěž || Konfrontace 1) Režie: various, , 0000

Soutěž || Theatre Optique 1

Galeriehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/42souteztheatreoptique/1949galerie Graffitigerhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/42souteztheatreoptique/1373graffitiger Jeannine M.http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/42souteztheatreoptique/1510jeanninem Jazykováníhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/42souteztheatreoptique/2118jazykovani Noumenohttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2011/42souteztheatreoptique/1418noumeno …(více)
(Soutěž || Theatre Optique 1) Režie: various, , 0000

Soutěž 1

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než tisíce přihlášených a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(Competition 1) Režie: , , 0000

Soutěž 2

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než tisíce přihlášených a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(Competition 2) Režie: , , 0000

Soutěž 3

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než tisíce přihlášených a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(Competition 3) Režie: , , 0000

Soutěž Fresh Czech 1/2

59/184/84http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/27soutezfreshczech/7015918484; režie: Lukáš Kokeš; 2009 Podtlakhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/27soutezfreshczech/49podtlak; režie: Robert Hloz; 2009 …(více)
(Soutěž Fresh Czech 1/2) Režie: various, CZ, 0000

Soutěž Fresh Czech 2/2

Saharské pískyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/27soutezfreshczech/601saharskepisky; režie: Josef Tuka; 2009 Roma Boys Příběh láskyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/27soutezfreshczech/698romaboyspribehlasky; režie: Rozálie Kohoutová; 2009 UFFhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/27soutezfreshczech/1076uff; režie:…(více)
(Soutěž Fresh Czech 2/2) Režie: various, , 0000

Soutěž krátkých forem | 2009

Třihttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/index2.php?id=24&idf=13922 Výslechhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/index2.php?id=24&idf=14304 …(více)
(Soutěž krátkých forem | 2009) Režie: various, , 0000

Soutěž krátkých forem I

Po Iráku | Beyond Iraq | Tom Eldridge | USA | 2006 | 9 min.
více)
(Soutěž krátkých forem) Režie: Various, Various, 2005

Soutěž krátkých forem I. | 2009

Mare Nostrumhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=14741 Lžihttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=14689 Třihttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=13922 Beze slovhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=15228 …(více)
(Short Forms Competition I. | 2009) Režie: various, , 0000

Soutěž krátkých forem II

Osamělá žena | La Femme Seule | Brahim Fritah | Francie | 2005 | 24 min.
více)
(Soutěž krátkých forem) Režie: Various, Various, 2005

Soutěž krátkých forem II. | 2009

Modrá mozaikahttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=13826 Cocais, město znovustvořenéhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=14532 Roz a Joshuahttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=14058…(více)
(Short Forms Competition II. | 2009) Režie: various, , 0000

Soutěž krátkých forem III. | 2009

Poslední šamanhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=13990 Hlavou v oblacíchhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=15252 Jedovatý plamenhttp://www.jedensvet.cz/ow/2009/indextest.php?id=24&idf=15287…(více)
(Short Forms Competition III. | 2009) Režie: various, , 0000

Soutěž Theatre Optique 1/2

Benignihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/26souteztheatreoptique/174benigni; režie: J. Ottelin, P. Partanen, E. Vuorinen; 2009 Já a hrahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/26souteztheatreoptique/1025jaahra; režie: Guillaume Bourrachot; 2009 …(více)
(Soutěž Theatre Optique 1/2) Režie: various, , 0000

Soutěž Theatre Optique 2/2

Kdo by si to pomyslel?http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/26souteztheatreoptique/512kdobysitopomyslel; režie: Ewa Borysewicz; 2009 Padavkahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/26souteztheatreoptique/263padavka; režie: J. Urban, V. Stickel; 2010 Chodící podnikhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/26souteztheatreoptique/159chodicipodnik;…(více)
(Soutěž Theatre Optique 2/2) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok 1

Soutěžní blok 1:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok1/
více)
(Soutěžní blok 1) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok 2

Soutěžní blok 2:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok2/
více)
(Soutěžní blok 2) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok 3

Soutěžní blok 3:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok3/
více)
(Soutěžní blok 3) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok 4

Soutěžní blok 4:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok4/
více)
(Soutěžní blok 4) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok 5

Soutěžní blok 5:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok5/
více)
(Soutěžní blok 5) Režie: 2014, CZ, 2014

Soutěžní blok 6

Soutěžní blok 6:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok6/
více)
(Soutěžní blok 6) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok 7

Soutěžní blok 7:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/soutezniblok7/
více)
(Soutěžní blok 7) Režie: various, CZ, 2014

Soutěžní blok č.1

NEIL, 6min, Martin Pošta …(více)
(Soutěžní blok č.1) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.2

108M, 5min, Kryštof Melka …(více)
(Soutěžní blok č.2) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.3

Stavědlo 1., 14min, MarieMagdalena Kochová TURISTKA, 22min, Myroslava Klochko …(více)
(Soutěžní blok č.3) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.4

Místo, 19min, Tereza Vejvodová Malá, 10min,…(více)
(Soutěžní blok č.4) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.5

Špína, 87min, Tereza Nvotová…(více)
(Soutěžní blok č.5) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.6

Bo Hai, 26min, Dužan Duong …(více)
(Soutěžní blok č.6) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.7

Sebevrah, 2min, Anna Paděrová Nevlastní…(více)
(Soutěžní blok č.7) Režie: various, , 0000

Soutěžní blok č.8

Česká síla, 7min, Kristýna Kopřivová Praha očima cizinců, 5min, Daria Kashcheeva…(více)
(Soutěžní blok č.8) Režie: various, , 0000

South Park: Peklo na Zemi

Čtveřice spolužáků, Kyle Broflovski, Stan Marsh, Kenny McCormick a Eric Cartman si vyrazí do kina na nový kanadský film nazvaný Ohnivé prdele. Pokladní jim sice…(více)
(South Park: Bigger Longer & Uncut) Režie: Trey Parker, USA, 1999

Southcliffe

Southcliffe je čtyřdílné televizní drama z produkce BBC, které se zabývá sérií střeleb ve stejnojmenném městečku a tragickými událostmi, předchozím i následujícím. Co přimělo Stephena…(více)
(Southcliffe) Režie: Sean Durkin, GB, 2013

Soy Nero

Na území mezi dvěma kontinenty se odehrává napínavý příběh, který zobrazuje usilovný zápas nepokojného dospívajícího chlapce ochotného vydat se na pospas extrémům smrtonosné války kdesi…(více)
(Esm e Man Nero Ast) Režie: Rafi Pitts, D-F-MEX-USA, 2016

Space Battleship Yamato

V roce 2194 začne na Zemi invaze mimozemského národa Gamilionů. Lidstvo se usilovně brání ale jejich armáda je poražena a veškerá populace téměř vyhubena. O…(více)
(Space Battleship Yamato) Režie: Takashi Yamazaki, J, 2010

Space Jam

Majitel vesmírného zábavního parku na Hoře Zlounů nutně potřebuje nové atrakce, a vyšle proto své prťavé poskoky, aby mu přivedli Trhlíky z Looney Tunes.…(více)
(Space Jam) Režie: Joe Pytka, USA, 1996

Spalovač mrtvol

Konec 30. let: Pan Karel Kopfrkingl je obětavý zaměstnanec pražského krematoria a vzorný otec rodiny, který důsledně dbá o řádný chod domácnosti a všestrannou výchovu…(více)
(Spalovač mrtvol) Režie: Juraj Herz, CZ, 1968

Spát, či bdít? To je, oč tu běží!

Jak by měl vypadat zdravý spánek a jakými mýty je opředen? Jakým způsobem ho ovlivňují moderní technologie, společnost a co můžete udělat Vy pro jeho…(více)
(Spát, či bdít? To je, oč tu běží!) Režie: , , 0000

Speciálně komentovaný přenos z ME ve fotbale: Česko – Turecko (Komentují Xavier Baumaxa a Em Rudenko)

…(více)
(Speciálně komentovaný přenos z ME ve fotbale: Česko – Turecko (Komentují Xavier Baumaxa a Em Rudenko)) Režie: , CZ, 2008

Speciálně komentovaný přenos z ME ve fotbale: Česko : Švýcarsko (komentují VOSTO5)

Na stříbrném plátně vašeho oblíbeného kina se už delší dobu setkáváte s vynikajícími operami projektu MET in HD, ale proč by si i sportovní událost…(více)
(Speciálně komentovaný přenos z ME ve fotbale: Česko : Švýcarsko (komentují VOSTO5)) Režie: , CZ, 2008

Speciální uvedení /Special screening: MILOVAT ČESKO? Nenávist + Tam, kde je tma

Milovat Česko?
více)
(Speciální uvedení /Special screening: MILOVAT ČESKO? Nenávist + Tam, kde je tma) Režie: , CZ, 0000

Spectre

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu…(více)
(Spectre) Režie: Sam Mendes, GB-USA, 2015

Spectre

James Bond dostane záhadný odkaz z minulosti, který ho přivede na stopu známé zločinecké organizace. Postupně rozplétá složitou pavučinu lží, aby nakonec odhalil děsivou pravdu…(více)
(Spectre) Režie: Sam Mendes, USA, 2015

Speed Racer

Všechno dělá na hranici schopností, každý jeho výkon provází maximální riziko nezdaru. Speed, mladý, talentovaný závodník. Agresivní, instinktivní a nebojácný. Díky tomu, že jeho…(více)
(Speed Racer) Režie: L. Wachowski - A. Wachowski, USA, 2008

Speed Sisters

Pětice charismatických mladých Palestinek tvoří první tým automobilových závodnic na Blízkém a Středním východě. Spojuje je nadšení pro rychlá auta, odvaha prosadit se na tradičně…(více)
(Speed Sisters) Režie: Amber Fares, PS-USA-QA-DK-GB-CDN, 2015

Spící krasavice | Australian Ballet

Spící krasavice Davida McAllistera je zbrusu nová inscenace oblíbené pohádky o Šípkové Růžence. Vůbec poprvé se toto nejextravagantnější baletní představení současnosti objeví na velkém plátně…(více)
(The Sleeping Beauty) Režie: Australský balet, AUS, 2016

Spící krasavice | Balet Pařížské opery

Hudba: Petr Iljič Čajkovskij Choreografie: Rudolf Nureyev podle Maria Petipy Účinkují: sólisté, první tanečníci a baletní soubor…(více)
(The Sleeping Beauty | Ballet de Paris) Režie: Rudolf Nureyev, F, 2013

Spící krasavice | Bolšoj balet

Choreografie: Jurij Grigorivič podle Mária Petipy Hudba: Petr Iljič Čajkovskij Nesmrtelná…(více)
(Spící krasavice | Bolšoj balet) Režie: Jurij Grigorovič, RUS, 2011

Spící krasavice | Royal Opera House | balet

Přímý přenos | Balet ve 3 dějstvích s prologem ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Vrcholné dílo klasického baletu Spící krasavice bylo…(více)
(The Sleeping Beauty) Režie: , GB, 2014

Spící krasavice | The Royal Ballet

V klasické pohádce v podání londýnského Královského baletu se snoubí vynikající choreografie s Čajkovského hudbou, přičemž hlavní postavy ztvární Lauren Cuthbertson a Sergei Polunin.…(více)
(Sleeping beauty | The Royal Ballet) Režie: , , 2006

Spike Jonze

Když v roce 1999 natáčel svůj první celovečerní film V kůži Johna Malkoviche, byl Spike Jonze považován vedle Michela Gondryho a Chrise Cunninghama za nejvýraznějšího…(více)
(Spike Jonze) Režie: Spike Jonze, , 0000

Spiklenci slasti

Bizarní černá komedie, psychologický, erotický a přitom fascinující film prakticky bez dialogů, ovšem s nápaditým použitím hudby, návod na sebeukájení, připomínka de Sadeho a Freuda…(více)
(Spiklenci slasti) Režie: Jan Švankmajer, CZ, 1997

Spirit

Adaptace Willa Eisnera Spirit je příběhem zavražděného policisty Dennyho Colta Gabriel Macht, který se za divných okolností vrací na svět jako maskovaný bojovník se zločinem, známý…(více)
(Spirit) Režie: Frank Miller, USA, 2009

Spirits of the Uhadi / Link TV Block 1

Thandiswa Mazwai, hvězda Jihoafrické pop music a členka jedné z nejznámějších skupin kwaito Bongo Maffin je typickým produktem života v zámožnějších vrstvách současného Johannesburgu.…(více)
(Zvuky Uhadi - Spirits of the Uhadi / Link TV Block 1) Režie: Lauren Groenewald / Various, Již. Afrika / Various, 2003

Spiritualita, satira, lokálnost

Tvorba Jiřího Jandy uvádí: Jiří Janda V jaké situaci se nacházel umělec těsně po roce 1989? Jakým způsobem se na tvorbě i samotné umělcově existenci odrazila znovu nabytá…(více)
(Spiritualita, satira, lokálnost) Režie: Jiří Janda, Česká Republika, 0000

Spitfire Company | Antiwords + Cirkusové jednohubky

Vstup zdarma 18:00 ANTIWORDShttp://www.palacakropolis.cz/cirkopolis/29700?event=20102&hcindex=0&no=79&prp=29692 Dvě křehké dívky, basa piv a…(více)
(Spitfire Company | Antiwords + Cirkusové jednohubky) Režie: Cirkopolis Fest, CZ, 2014

Splynutí duší

Milostný trojúhelník v podání bollywoodského klasika, někdy přezdívaného „indický Chaplin“. Soupeření o srdce Radhy mezi přáteli z dětství – chudým Sunderem a bohatým Gopalem v prvním barevném…(více)
(Sangam) Režie: Raj Kapoor, IND, 1964

Spojené státy lásky

Láska, sex, intimita. Polsko 1990. Čtyři ženy a jejich bolestně nenaplněné touhy. Začátek 90. let přinesl do Polska řadu změn. Byla tu euforie ze svobody, ale…(více)
(Zjednoczone stany miłości) Režie: Tomasz Wasilewski, PL, 2016

Společně

Elizabet opouští i s dětmi manželaalkoholika a nalézá útočiště v komunitě na periferii Stockholmu. Zpočátku se zdá nemožné žít ve společnosti jejích poněkud svérázných obyvatel,…(více)
(Tillsammans) Režie: Lukas Moodysson, S - DK - I, 2000

Společnost spektáklu - filmy Guye Deborda

Situacionistická internacionála má pověst nejradikálnější evropské avantgardy, která se ve jménu revoluční změny společnosti oprostila i od umění. Její vůdce Guy Debord 1931–1994 je znám především…(více)
(Society of Spectacle - Guy Debord's Movies) Režie: Guy Debord, FRA, 2000

Spolu

Pátého února 1956 uvedla ve Filmovém národním divadle skupina mladých filmařů svůj manifest. Program nazvali Free Cinema Svobodné kino, vyšli se svou filmovou technikou do…(více)
(Together) Režie: Lorenza Mazzetti, GB, 1956

Spolu s tebou

Film je směsicí orientálního a západního vyprávění a přináší nádherný, citový a silně lidský kinematografický prožitek. Liu Cheng je obyčejný člověk, který žije již řadu let v…(více)
(Together) Režie: Chen Kaige, Čína, 2002

Spoluautor

Kariéra dramatika Roberta míří strmě dolů – jeho poslední hru stáhli po dvou týdnech uvádění. Do toho se nedokáže rozhodnout, co si počít s dávným…(více)
(Collaborator) Režie: Martin Donovan, CDN, 2010

Spoluviníci

Tři různorodé středoškolské studenty, kteří se spolu až doposud nepřátelili, spojí nález těla jejich spolužačky v postranní uličce. Skupinka začne na vlastní pěst zkoumat okolnosti…(více)
(Gong fan) Režie: Chang Jung-chi, RC, 2014

SpongeBob ve filmu: Houba na suchu

SpongeBob je mořská houba, která nosí kalhoty, bydlí v ananasu a dělá úžasné krabí hambáče u Křupavého kraba. Jeho dalším poznávacím znamením je, že ho…(více)
(SpongeBob Movie: Sponge Out of Water) Režie: Paul Tibbitt, Mike Mitchell, USA, 2015

Sportovní den

Opička Žofka se rozhodla, že v ZOO uspořádá velký sporotovní den, aby se všechna zvířata mohla pořádně procvičit. Uděláme si takový sporotvní den i u…(více)
(Sportovní den) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Sportovní nadšenec Lötzsch

Wolfgang Lötzsch byl výjimečný cyklistický talent v NDR. Autentický krimipříběh z cyklistického prostředí, spíš však historie člověka, jenž rozhodně nebyl revolucionář, ale prostě nebyl ani oportunista.více)
(Sportsman Lötzsch) Režie: S. Prechtel - S. Hilpert, D, 2007

Spotlight

Mark Ruffalo, Michael Keaton, Rachel McAdams a Liev Schreiber v hlavních rolích skutečného příběhu, ve kterém reportéři amerického deníku The Boston Globe odhalili masivní skandál…(více)
(Spotlight) Režie: Thomas McCarthy, USA-CDN, 2015

Spoutej mě!

Možná jeden z nejméně ceněných filmů Pedra Almodóvara je ironickým pohledem na institucializované manželství a jeho budoucnost. Zároveň je i obrazem stavu společnosti v roce,…(více)
(¡Átame!) Režie: Pedro Almodóvar, ŠPA, 1990

Správci osudu

Schizofrenní svět Philipa K. Dicka se vrací ve filmové adaptaci jeho povídky, která pracuje s neobyčejnou premisou. Kroky lidstva jsou od nepaměti řízeny tajemnými muži…(více)
(The Adjustment Bureau ) Režie: George Nolfi , USA, 2011

Spravedlnost na prodej

„Udělal nějaký lektvar, po kterém jsem přestal ovládat své tělo. Udělalo se mi mdlo a sesunul jsem se na zem,“ přesvědčuje emotivně muž vojenský soud…(více)
(Justice for Sale) Režie: I. van Velzen - F. van Velzen, NL, 2011

Spravedlnost pro mou dceru

V červenci roku 1982 dostává André Bamberski zprávu o smrti své čtrnáctileté dcery Kalinky. Dívka trávila prázdniny v Německu u matky a jejího nového manžela…(více)
(Au nom de ma fille) Režie: Vincent Garenq, F-D, 2015

Spravedlnost pro Sergeje

Současné Rusko čelí mnoha problémům. Jedním z nich je korupce, která si jako mor prožírá cestu napříč státní správou a úřady. Přesto se stále najde…(více)
(Justice for Sergei) Režie: H. Hermans - M. Maat, NL, 2011

Spravedlnost v Agadezu

Vedle oficiálních soudů a policie zajišťuje v nigerijském městě Agadez pořádek ještě jeden úřad, vycházející ze staré tradice Tuaregů a koránu. Režisér Christian Lelong vybral…(více)
(Justice a Agadez) Režie: Christian Lelong, FRA, 2004

Správná dvojka

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Správná dvojka) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Správní chlapi

Soukromý detektiv Holland March Ryan Gosling a nájemný ranař Jackson Healy Russell Crowe spojují své síly a podílejí se na vyšetřování pohřešované dívky a zdánlivě…(více)
(The Nice Guys) Režie: Shane Black, USA, 2016

Spring Breakers

Snímek pojednává o čtyřech kamarádkách, které se dohodnou na tom nejlepším způsobu jak prožít jarní prázdniny spáchat zločin. Proto se odhodlají k vykradení restaurace.…(více)
(Spring Breakers) Režie: Harmony Korine, USA, 2012

Springsteen & I

SPRINGSTEEN & I je skutečná filmová událost, vytvořená speciálně pro fanoušky a s jejich pomocí. Jeho součást tvoří nejoblíbenější hity Bruce Springsteena i dosud nezveřejněná…(více)
(Springsteen & I) Režie: Bruce Springsteen, GB, 2013

Spřízněni sny

Tento film je o několik lidech, pro které je film jejich všechno. Jednou z nich je Han Jong Sil ze Severní Koreji. Užívá si života,…(více)
(Leinwandfieber) Režie: Uli Gaulke, SRN , 2006

Sputnik

Dívka Frederike vyrobí teleportovací stroj, ale pokus se nepodaří. Místo toho musí čelit katastrofě a rychle se s ní vypořádat. Je totiž rok 1989, celá…(více)
(Sputnik) Režie: Markus Dietrich, D - B - CZ, 2013

Sputnik - premiéra

12
více)
(Sputnik) Režie: Markus Dietrich, D - B - CZ, 2013

Squatting v Oku: Kde domov můj?

Když se projdeme moderním městem, uvidíme různé druhy domů. Některé z nich obývají lidé, jiné jsou určeny k rozmanitým účelům: byznysu, materiálnímu či kulturnímu konzumu…(více)
(Squatting v Oku: Kde domov můj?) Režie: Various, Various, 2009

Srbský film

Jeden z nejdiskutovanějších filmů loňského roku, který obrazil desítky filmových festivalů, je mnohem více než jeden z nekonečné řady dočasných králů kategorie „nejodpornější film všech…(více)
(Srpski film) Režie: Srdjan Spasojević, SRB, 2010

Srbský právník

Soud s Radovanem Karadžićem sledoval před lety celý svět. Jaký je však příběh muže, který srbského válečného zločince obhajoval a jenž se předtím podílel i…(více)
(The Serbian Lawyer) Režie: Aleksandar Nikolic, SRB-NL-GB-D, 2014

Srdce

V zasněžené elegantní pařížské čtvrti se šestice postav marně snaží zmírnit své citové osamění. Dva realitní makléři, bývalý voják z povolání se svou manželkou, barman,…(více)
(Coeurs) Režie: Alain Resnais, F, 2005

Srdečné pozdravy z Balkánu

Balkánský poloostrov je oblast, kde tradičně docházelo k mísení kultur i náboženství, a kde se odehrávaly krvavé válečné konflikty. Zároveň je to však místo proslulé…(více)
(Srdečné pozdravy z Balkánu) Režie: various, , 0000

Srdečně vás vítáme

V hlavní roli této komedie se představí ztřeštěný Christian Clavier jako JeanEtienne Fougerole, který je velice respektovanou osobností francouzské literární scény. Tento bytostný humanista a…(více)
(À bras ouverts) Režie: Philippe de Chauveron, F-B, 2017

Srdeční zástava

Paul zvaný „Crash“ pracuje u záchranářské služby v Kolíně nad Rýnem. Narozdíl od svých kolegů se mu nedaří potlačit každodenní, často tvrdé pracovní zkušenosti. Při…(více)
(Kammerflimmern) Režie: Hendrik Hölzemann, NĚM, 2004

Srpnový undeground

Tento film je přístupný od 18 let. Když občas někdo sestaví nějaký seznam nejodpornějších, nejextrémnějších a nejvíc šokujících filmů, zpravidla do něj nezapomene zahrnout některou část…(více)
(August Underground) Režie: Fred Vogel, USA, 2001

Srpnový vítr

Mladá Shirley nás uvádí do atmosféry severovýchodní Brazílie, kokosových plantáží a širého oceánu. Vydává se za svou babičkou, o kterou se musí starat, a současně…(více)
(Ventos de Agosto) Režie: Gabriel Mascaro, BR, 2014

Stáhni mě do pekla

Hororový příběh si pohrává s myšlenkou, že nakrknout starou cikánskou čarodějnici se nevyplácí. Mladá bankovní úřednice Christine Alison Lohman se pokouší jedné takové pomoct s…(více)
(Drag Me to Hell) Režie: Sam Raimi, USA, 2009

Stal jsem se...

Dítě žijící na ulici, jeho jediná potřeba – jídlo, a jeho jediný kamarád – balón. Film o materialismu a našich základních životních potřebách.…(více)
(I Became...) Režie: Arwa Mamaji, IND, 2006

Stále spolu

Petr a Simona spolu žijí dvacet pět let. Mají devět dětí, se kterými bydlí v maringotkách na šumavské louce – bez televize, počítače a tekoucí…(více)
(Stále spolu) Režie: Eva Tomanová, CZ, 2014

Stalo se jedné noci

Příklad hodný následování: za skromných podmínek natáčený film o umíněné milionářské dcerce na útěku, jíž je nápomocný novinář sledující vlastní cíle, se honosí popularitou nečekaného…(více)
(It Happened One Night) Režie: Frank Capra, USA, 1934

Stammheim

Host: Reinhard Hauffhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/rein/csindex.htm Po projekci bude následovat debata. Stuttgartská čtvrť Stammheim byla…(více)
(Stammheim) Režie: Reinhard Hauff, D, 1985

Stand-Up Comedy: Přiostři to!

Aero opět otevře své brány standup komikům ze skupiny Underground Comedyhttp://undergroundcomedy.cz/. Budeme grilovat jednoho po druhém na ROASTu. Kdo je vám nepříjemný už od pohledu…(více)
(Stand-Up Comedy: Přiostři to!) Režie: Underground Comedy, CZ, 2017

Stanley Robotman Povoda - přednáška o robotech

Prvního robota stvořil v patnácti letech po přečtení knihy Karla Čapka R.U.R. Do dnešního dne jich má na kontě přes jeden tisíc Roboty vytváří ze…(více)
(Stanley Robotman Povoda) Režie: , , 2017

Star Trek - od pobočnice ke kapitánce

Seriál Star Trek nabízí čtyřicetiletou kontinuální platformu k porovnávání různých společenských stereotypů a pokusů o jejich zrelativizování. Star Trek, jako scifi seriál, se sice obrací do…(více)
(Star Trek - od pobočnice ke kapitánce) Režie: Various, USA, 2000

Star Trek: Do neznáma

Za hranice známého vesmíru. Právě tam se vydává posádka lodi Enterprise v pokračování legendárního Star Treku. Spolu s nimi se tam vydal i „otec“ reinkarnované…(více)
(Star Trek Beyond) Režie: Justin Lin, USA, 2016

Star Trek: Do neznáma | Future Night

Vážení vesmírní cestovatelé.
více)
(Star Trek Beyond) Režie: Justin Lin, USA, 2016

Star Trek: Do temnoty

Protože je kapitán lodi Enterprise James T. Kirk stále nedisciplinovaný rebel, způsobil drobnější galaktický incident, který by za normálních okolností skončil jeho degradací. Když ovšem…(více)
(Star Trek Into Darkness) Režie: J. J. Abrams, USA, 2013

Star Trek: The Next Generation (25. výročí)

Cena lístků: 200 Kč v předprodejí a 250 Kč v den přenosu. Rezervace vyprší 4.7.2012. Legendární TV a filmová scifi série STAR TREK: THE NEW GENERATION oslaví…(více)
(Star Trek: The Next Generation) Režie: Námět - Gene Roddenberry, USA, 1987

Star Wars dětem

Pohádky: Dnes máme naplánovanou netradiční projekci dvou animáků ze seriálu Star Wars Povstalci. Uvidíme pilotní díly Jiskra rebelie. To bude velké dobrodružství …(více)
(Star Wars dětem) Režie: , CZ, 2015

Star Wars: Poslední z Jediů (dabing)

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními…(více)
(Star Wars: The Last Jedi ) Režie: Rian Johnson, USA, 2017

Star Wars: Poslední z Jediů (titulky)

Ve filmu Star Wars: Poslední z Jediů od studia Lucasfilm pokračuje sága rodu Skywalkerů. Postavy předchozího filmu Star Wars: Síla se probouzí spolu s legendárními…(více)
(Star Wars: The Last Jedi) Režie: Rian Johnson, USA, 2017

Star Wars: Síla se probouzí

Kdysi dávno, v předaleké galaxii, se třicet let po událostech v Návratu Jediho musí legendární posádka Hana Sola, jeho ženy Princezny Lei a Žvejkala vypořádat…(více)
(Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) Režie: J.J. Abrams, USA, 2015

Star Wars: Síla se probouzí - dabovaná verze

Kdysi dávno, v předaleké galaxii, se třicet let po událostech v Návratu Jediho musí legendární posádka Hana Sola, jeho ženy Princezny Lei a Žvejkala vypořádat…(více)
(Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) Režie: J.J. Abrams, USA, 2015

Star Wars: Síla se probouzí | Future Night

Kdysi dávno, v předaleké galaxii, se třicet let po událostech v Návratu Jediho musí legendární posádka Hana Sola, jeho ženy Princezny Lei a Žvejkala vypořádat…(více)
(Star Wars: Episode VII - The Force Awakens) Režie: J.J. Abrams , USA, 2015

Stará dáma a holubi

Jen tak si sedět a nechávat se krmit lahůdkami jako líní holubi, kterým každý den stará paní nosí cukroví z té nejlepší patisserie, to by…(více)
(La Vieille dame et les pigeons) Režie: Sylvain Chomet, F, 1998

Stará milenka

O téhle chystané svatbě všichni mluví. Mladý a zhýralý Ryno de Marginy je zasnoubený s Hermangardou, klenotem francouzské aristokracie. Objevují se i tací, kteří neberou ohled…(více)
(Une vieille maîtresse) Režie: Catherine Breillat, F - I, 2005

Stará radost

Projekci 20. dubna v 18:30 v kině Světozor doprovodí skype Q&A s režisérkou, které moderuje umělecký ředitel festivalu v Locarnu, Carlo Chatrian. Dva staří přátelé…(více)
(Old Joy) Režie: Kelly Reichardt, USA, 2006

Stará známá písnička

Každý zná tu písničku, která je plná malicherných hádek, omluv, malých či větších lží, kde se kdokoliv náhle zamiluje, kde se opouští a odpouští a…(více)
(On connaît la chanson) Režie: Alain Resnais, F - CH - GB, 1997

Starbuck - Holger Meins

Starbuck – tak se nazýval kormidelník velrybářské lodi „Pequod“ z legendárního románu Hermana Melvillea – „Moby Dick“. Tak si říkal i Holger Meins, když šel…(více)
(Starbuck - Holger Meins) Režie: Gerd Conradt, D, 2001

Starci na chmelu

Půvabná studentka Hanka se na chmelové brigádě stává středem zájmu vychloubačného premianta Honzy a čestného a zásadového, byť poněkud svéráznějšího Filipa. Romantika v podkroví školy,…(více)
(Starci na chmelu) Režie: Ladislav Rychman, CZ, 1964

Staré pověsti české

Jako letopočet vzniku zní rok 1952 v souvislosti s výpravným loutkovým filmem Staré pověsti české přímo neuvěřitelně. Stejně jako to, že Jiří Trnka dokázal být…(více)
(Staré pověsti české) Režie: Jiří Trnka, CZ, 1952

Staré známé pohádky

Dnešní pohádky nás zavedli do světa perníkové chaloupky, čarodějnice, tajuplného hlubokého lesa... Ale bát se nemusíme, víme, jak na sposty pohádkových postav vyzrát. Pojďmě se…(více)
(Staré známé pohádky) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Staronové mýty

Už od roku 1703 se slaví ve městě Mobile v Alabamě svátek Mardi Gras, kterým vrcholí karnevalové oslavy konce zimy. Kromě tradičních korálků, průvodů a…(více)
(Order of Myths) Režie: Margret Brown, USA, 2008

Starověrci

Nedlouhý dokument Starověrci vznikal pět let, během nichž režisérka časosběrným způsobem zaznamenávala život lidí přísné víry, žijících v rumunské vesnici u dunajské delty. Ze snímku…(více)
(Starověrci) Režie: Jana Ševčíková, CZ, 2001

Starší parazit aneb Kdo je Marco Brecelj?

Režisér Janez Burger na otázku, kdo je Marko Brecelj, odpovídá: “Marko Brecelj je poezie. Poezie, která je život. A poezie se dá vyjádřit pouze veršem.“…(více)
(Ostareli parazit ali kdo je Marko Brecelj?) Režie: Janez Burger, SLO, 2013

Starý pes

Cchetänovo úsilí vybudovat moderní tibetskou kinematografii pokračuje tragikomickým příběhem o konfliktu mezi starým pastevcem a jeho synem propadnuvším alkoholu, jehož předmětem je starý tibetský mastiff.…(více)
(Khyi rgan) Režie: Pema Tseden, RC, 2010

Stash - Lunchmeat Festival 2011

Zapojte se do hodinyapůl návalu inspirace. Poklidné završení Lunchmeat festivalu 2011 ve společnosti série těch nejzajímavějších hudebních videií, které vás opravdu nenechají zamhouřit Oka. „A…(více)
(Stash - Lunchmeat Festival 2011) Režie: various, various, 0000

Stát jsem já

Film o anarchistech, samozvaných knížatech i osamělých bláznech, kteří na okraji globalizace vyhlásili válku státům tím, že si založili svůj vlastní. Používají své zákony, jazyky…(více)
(Empire Me: New Worlds Are Happening!) Režie: Paul Poet, A-D-L, 2011

Stát pevně

18 Scenárista Léo se vydává do divoké přírody, aby našel vlky. Místo nich potkává pastýřku Marii, se kterou počne dítě. Po porodu se Marie nedokáže o…(více)
(Rester vertical) Režie: Alain Guiraudie, F, 2016

Stát se zvířetem

Představte si, děti, že se můžete na chvíli proměnit v nějaké zvíře. Třeba v takové, které máte rády a nebo které obdivujete. Jaké by to asi…(více)
(Stát se zvířetem) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Stát se zvířetem

Představte si, děti, že se můžete na chvíli proměnit v nějaké zvíře. Třeba v takové, které máte rády a nebo které obdivujete. Jaké by to asi…(více)
(Stát se zvířetem) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Stát vs. Fritz Bauer

Poválečné Německo v rámci celkové obnovy země usilovalo i o dohnání nacistických zločinců před spravedlnost. Mnoho vysoce postavených nacistů buď prchlo do zahraničí nebo přehodili…(více)
(Der Staat gegen Fritz Bauer) Režie: Lars Kraume, D, 2015

Statečná

Silné drama o ženě, která prožije pokus o znásilnění, a přesto v sobě najde dost síly, aby se znovu postavila na nohy. Režisérka Roser Aguilar…(více)
(Brava) Režie: Roser Aguilar, E, 2017

Statečná srdce

Původním záměrem režisérky Kari Anne Moe bylo popsat podstatu politické scény v Norsku, která bývá označována za nejkultivovanější demokracii světa. Během jednoho roku sledovala osudy…(více)
(Bravehearts) Režie: Kari Anne Moe, N, 2012

Station Agent

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Povolání z titulu filmu odkazuje k ranému období americké železnice a kdysi patřilo přednostovi…(více)
(The Station Agent) Režie: Tom McCarthy, USA, 2003

Status yo!

Film vypráví příběhy řady mladých lidí z hiphopové scény v Berlíně, které sleduje během jednoho dne a jedné noci. Yan EQ chce uspořádat největší party,…(více)
(Status Yo!) Režie: Till Hastreiter, NĚM - ŠVÝ, 2003

Stavba

Když prominentní architekt objeví pod pozemkem v São Paulu bývalý hřbitov, pomalu se začínají hroutit všechny jeho představy o ideálním životě v tepající metropoli. Betonová…(více)
(Obra) Režie: Gregorio Graziosi, BR, 2014

Stavisky...

Červenec roku 1933 ve Francii. Lev Trockij přijíždí tajně do Cassis, kde mu francouzská vláda povolila politický azyl. Ve stejnou dobu otřásá pařížským politickým a…(více)
(Stavisky...) Režie: Alain Resnais, F - I, 1973

Stažení

Ana se ve Francii, kde žije, setkává se svým nevlastním izraelským bratrem Ulim, který do země přicestoval kvůli smrti jejich otce. Ana se rozhodne odjet…(více)
(Désengagement) Režie: Amos Gitai , F - IL, 2007

Stěhovaví ptáci

Pohádky: Dnes se budeme zabývat výhradně Krtkem a jeho dobrodružstvími, například s flétnou, rybkou nebo hodinami. …(více)
(Stěhovaví ptáci) Režie: , CZ, 2013

Stejně rozdílné

Stud lesba je dominantní a maskulinní, femme naopak ženská a AG je typ agresivní lesby. Bisexualita neexistuje, stejně jako pár dvou femme nebo těhotná stud.…(více)
(The Same Difference) Režie: Nneka Onuorah, USA, 2015

Stella

Rok 1977. Jedenáctiletá Stella nastupuje do prestižního pařížského lycea. Vstupuje do světa... Do úplně nového světa, který se ve všem liší od toho, který doposud…(více)
(Stella) Režie: Sylvie Verheyde, F, 2008

Step Across the Border

Improvizovaná hudba a cinema verité se setkávají ve filmu, který sleduje legendu hudební improvizace Freda Frithe a v němž uvidíme mimo jiné i Ivu Bittovou…(více)
(Step Across the Border) Režie: N. Humbert - W. Penzel, NĚM - ŠVÝ, 1990

Steve Jobs

Film se odehrává během vyhrocených momentů před zahájením klíčových Jobsových prezentací, které měnily dějiny, a to nejen počítačové. Poprvé Jobse potkáváme v polovině osmdesátých let,…(více)
(Steve Jobs) Režie: Danny Boyle, USA, 2015

Steve Roach – Kairos

Jak vypadá ambient? Na tuto otázku se pokouší zodpovědět snímek Kairos, na němž vizuální umělci Lynn Augstein, Steve Lazur, John Vega či John Wadsworth vytvořili…(více)
(Steve Roach – Kairos) Režie: Steve Roach, USA, 2006

Steve Roach: Čas Země – Snová cesta pouští

Čas Země je unikátní audiovizuální odyseou do světa Steva Roache, specialisty na atmosferické hudební plochy. Čas Země je vizuální básní k hudbě mistra změněných stavů…(více)
(Steve Roach: Time of the Earth - A Desert Dreamtime Journey) Režie: Steve Lazur, USA, 2001

Stezky světla

Co se stane, když přijdete úplně o všechno? Jak může člověk žít, když mu schází to nejpodstatnější? Oddělené příhěhy úspěšné modelky Csilly a klenotníka Zoltána,…(více)
(A fény ösvényei) Režie: Attila Mispál, MAĎ, 2005

Stigmata

Bruno je nespolečenský, nesympatický a navíc silně závislý na alkoholu. Přestože se snaží uniknout tomuto prokletí, jeho pokusy jsou vždy neúspěšné. I když vše vypadá…(více)
(Estigmas) Režie: Adán Aliaga, E, 2009

Still We Ride!

V pátek 27. srpna 2004, několik dní před zahájením Národního sjezdu Republikánské strany, se uskutečnila jedna z nejrozsáhlejších policejních operací v historii New Yorku. Během…(více)
() Režie: Christopher Ryan - Andrew Lynn - Elizabeth Press, USA, 2004

Stink Films

Mezi těmi úplně nejúspěšnějšími produkcemi, jež každý rok posbírají za svoje kreativní reklamy spoustu cen, se jedno jméno stále opakuje Stink Films. V Londýně…(více)
(Stink Films) Režie: various, , 0000

Stínové divadlo: CIA v Tibetu

Tibeťané jsou po celém světě známi pro svou hlubokou náboženskou víru a mírumilovnost. Jen málokdo ví, že se tisíce příslušníků tibetského národa chopily zbraní, aby…(více)
(The Shadow Circus: The CIA in Tibet) Režie: R. Sarin -T. Sonam , IND, 1998

Stínové Oko

Zplacatíme svět, vezmeme mu barvu, ale za to ho zase rozhýbeme Za prosvíceným plátnem začíná kouzelný svět hýbajících se potvor, králíků a bohů. Přijďte si vyzkoušet…(více)
(Stínové Oko) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Stíny horkého léta

František Vláčil natočil působivou baladu, která se nedlouho po skončení druhé světové války odehrává v beskydských lesích. Se svou rodinou tam hospodaří osamělý rolník, jenž…(více)
(Stíny horkého léta) Režie: František Vláčil , CZ, 1977

Stíny štěstí

Paula, učitelka výtvarné výchovy, a její manžel Jarkko Tiensuu, rodinný terapeut, se už nějakou dobu bezúspěšně snaží založit rodinu. Helena a jají manžel Mikko Raski…(více)
(Onnen varjot) Režie: Claes Olsson, FIN, 2005

Stíny v ráji

Milostný příběh popeláře Nikandera a pokladní Ilony zasazený do chladné a drsné obrazové kulisy zcela postrádá pro romantické a milostné filmy typickou vizuální krásu. Vykresluje…(více)
(Varjoja paratiisissa) Režie: Aki Kaurismäki , FIN, 1986

Stíny, které ožily

Zplacatíme svět, vezmeme mu barvu, ale za to ho zase rozhýbeme Za prosvíceným plátnem začíná kouzelný svět hýbajících se potvor, králíků a bohů. Přijďte si vyzkoušet…(více)
(Stíny, které ožily) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Sto let odpuštění

Jednoho deštivého dne přepadne šestice mužů banku v centru Valencie. Zdánlivě banální loupež se postupně mění v napínavý příběh, do něhož jsou zapleteny i nejvyšší…(více)
(Cien años de perdón) Režie: Daniel Calparsoro , E-RA-F, 2016

Stockholm

Provokativní film, který nikoho nenechá netečným. Pro něj to byla obyčejná noc, pro ni to byla noc rozhodující. Ačkoliv to ani jeden z nich netuší,…(více)
(Stockholm) Režie: Rodrigo Sorogoyen, E, 2013

Stokerovi

Bylo jen otázkou času, kdy Hollywood rozšíří své vytěžování korejských talentů nad rámec remaků úspěšných snímků a začne výrazné jihokorejské filmaře lákat do své náruče,…(více)
(Stoker) Režie: Park Chan-wook, USA-GB, 2013

Století Miroslava Zikmunda

Životopisný film Století Miroslava Zikmunda přináší osobitý pohled na bouřlivé dějiny dvacátého století očima muže, který poznal celý svět. Byl počat za Habsburků, narodil se…(více)
(Století Miroslava Zikmunda) Režie: Petr Horký, CZ, 2013

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

Allanu Karlssonovi je 100 let. V domově důchodců, kde v tomto věku tráví svůj zbývající čas, pro něj chystají velkou narozeninovou oslavu. Ale vitální stařík…(více)
(Hundraaringen som klev ut genom fönstret och försvann) Režie: Felix Herngren, S, 2013

Stop Zevling

OFICIÁLNÍ KŘEST DVD STOP ZEVLING 2 PROMÍTÁNÍ NAMES FEST V HLAVNÍM SÁLE HRAJÍ DJ´SSTALONE A PROBE / SPEAKER: JOHNY BAZUKA Projekce dokumentu o akci, která…(více)
(Stop Zevling) Režie: Stop Zevling, CZ, 2009

Stopa kamenů

Od klasické sorely přes drama morálky až k dobové mozaice osciluje snímek Stopa kamenů, další z titulů vyprodukovaných studiem DEFA. A zároveň ukázkový příklad toho,…(více)
(Spur der Steine) Režie: Frank Beyer, DDR, 1966

Stopaři

Americký western Stopaři je u nás prakticky neznámým dílem, a přece se jedná o jeden z nejlepších snímků tohoto divácky velmi oblíbeného žánru. Příběh Ethana…(více)
(The Searchers) Režie: John Ford, USA, 1956

Stopařův průvodce po galaxii

Země byla právě zničena, přežil jen Arthur Dent. Tak začíná vesmírné dobrodružství posledního lidského tvora, který brzy zjistí, že jeho kamarád Ford je mimozemšťan, který…(více)
(Hitchhiker's Guide To The Galaxy) Režie: Garth Jennings, VB - USA, 2005

Stopování zvířátek

Některá zvířátka v zimě nespí, a proto je půjdeme stopovat. Co dělají zvířátka v zimě, když je všude kolem plno sněhu? Co si asi povídají, když se…(více)
(Stopování zvířátek) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Stopování zvířátek v Oku

Některá zvířátka v zimě nespí, a proto je půjdeme stopovat. Co dělají zvířátka v zimě, když je všude kolem plno sněhu? Co si asi povídají, když se…(více)
(Stopování zvířátek v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Strähl

Herbert Strähl, kriminalista specializující se na drogy, sní o svém velkém úlovku. Avšak jediná ryba, kterou chytil, je piraňa doma v akváriu. Lopotí se s…(více)
(Strähl) Režie: Manuel Flurin Hendry, ŠVÝ - NĚM, 2004

Strach

Příběh Rahula, kterého nic nezastaví na cestě za svou milovanou Kiran, vás jistě překvapí. Rahul je Kiran posedlý, volá jí ve dne v noci, vloupá…(více)
(Darr) Režie: Yash Chopra, IND, 1993

Strach

Tomáš se rozpomíná, že byl inzultován skupinkou neznámých Romů tak brutálně, až skončil na nemocničním lůžku. Krátký flashback však ukáže, že pravda je úplně někde…(více)
(Strach) Režie: Martin Krejčí, CZ, 2013

Strach - předfilm

Tomáš se rozpomíná, že byl inzultován skupinkou neznámých Romů tak brutálně, až skončil na nemocničním lůžku. Krátký flashback však ukáže, že pravda je úplně někde…(více)
(Strach) Režie: Martin Krejčí, CZ, 2013

Strach a hnus v Las Vegas

Snímek Terryho Gilliama Strach a hnus v Las Vegas je svérázným filmovým přepisem knihy amerického novináře Huntera S. Thompsona nar. 1937, jež vyšla v češtině…(více)
(Fear and Loathing in Las Vegas) Režie: Terry Gilliam, USA, 1998

Strach(y) ze tmy

Pavoučí nohy kloužou po nahé pokožce… Nevysvětlitelné noční zvuky v tmavé ložnici… Obrovský prázdný dům, kde cítíte něčí přítomnost… Injekční stříkačka, která se přibližuje víc a…(více)
(Peur(s) du noir) Režie: Blutch, Charles Burns, Marie Caillou, Pierre di Sciullo, Lorenzo Mattotti, Richard McGuire, FR, 2007

Straight Outta Compton

Ulice kalifornského Comptonu byly jedním z nejnebezpečnějších míst v Americe. Právě zde, v místě, kde řádily drogové gangy a pravidelné policejní razie, se narodila pětice…(více)
(Straight Outta Compton) Režie: F. Gary Gray, USA, 2015

Straka v hrsti

Ve filmu se střetávají tvůrčí síly osobností ze tří sfér umění. Podtitul "Hra o lásce a nenávisti" odkazuje k motivaci staročeskou středověkou satirou, námět patří…(více)
(Straka v hrsti) Režie: Juraj Herz, CZ, 1983

Strange Fish (DV8)

“As in all DV8's work, the performers in this special screen adaptation of Strange Fish take astounding and humbling physical risks and are audacious in…(více)
(Strange Fish (DV8)) Režie: David Hinton, GB, 1993

Strange Frame: Love & Sax

Ve 28. století již dávno není Země vhodné místo pro život, ten se přesunul na jiné planety a planetky vesmíru. Většina lidí je drtivě zadlužena…(více)
(Strange Frame: Love & Sax) Režie: G.B. Hajim, USA, 2012

Strašidel se nebojíme!

Pohádky: V dnešním pásmu s názvem Tři loupežníci uvidíme také strašidlo ve škole, kouzelného dědečka, Dlouhého, Širokého…(více)
(Strašidel se nebojíme!) Režie: , CZ, 2015

Strašidelné čarování

15:00 pohádky:
více)
(Strašidelné čarování) Režie: various, CZ, 2009

Strašidelné pohádky

Jak se straší čmeláci? Kdo jsou tři loupežníci? Jak se objevilo ve škole strašidlo? Kde přišla ušatá Cecílie ke svým uším? Dnešní pásmo pohádek bude…(více)
(Strašidelné pohádky) Režie: various, , 0000

Strašidla

Strašidelné pohádky Jak se straší čmeláci? Kdo jsou tři loupežníci? Jak se objevilo ve škole strašidlo? Kde přišla ušatá Cecílie ke svým…(více)
(Strašidla) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Strašidla obcházejí Evropou

Uprchlický tábor v Idomeni sdružoval běžence z Blízkého východu, kteří zkoušeli přejít evropské hranice. Když řecká policie tábor zavřela, uprchlíci se postavili na odpor a…(více)
(Fantasmata planiountai pano apo tin Evropi) Režie: Maria Kourkouta, Niki Giannari, F-GR-, 2016

Strašidla v Oku

Bojíte se strašidel? Některá mohou být zlobivá a provádět lidem všelijaké lumpárny. Schovávají se a snaží se nás vylekat nějakou nezbedností. Jistě se však mezi…(více)
(Strašidla v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Strategie zahnuté okurky | projekce filmu s diskusí a hostinou

V obchodech neprodávají zahnuté okurky či propletené mrkve, ač se takové běžně urodí. Chceteli zeleninu přírodních tvarů a chutí, můžete ji mít díky komunitou…(více)
(Die Strategie der krummen Gurken) Režie: Sylvain Darou, Luciano Ibarra, D, 2013

Strážci

Boj s terorismem, tajné operace, špionáž – to jsou termíny, které v kontextu státu Izrael nabývají poněkud specifických významů. Jejich rozporuplný a neuchopitelný charakter nám…(více)
(The Gatekeepers) Režie: Dror Moreh, IL-F-D-B-, 2012

Strážci - Watchmen

Vynikající komiks spisovatele Alana Moorea je jedním přelomů v mainstreamové oblasti – zatímco v „nezávislých“ vodách se již dávno autoři odpoutali od hrdinů, jež nosí…(více)
(Watchmen) Režie: Zack Snyder , USA, 2009

Strážci Galaxie Vol. 2

V rytmu zbrusu nových Nejlepších hitů #2 pokračují ve filmu od studia Marvel Strážci Galaxie Vol. 2 dobrodružství party superhrdinů, kteří se vydávají až na…(více)
(Guardians of the Galaxy Vol. 2) Režie: James Gunn, USA, 2017

Stream of Love

I ve stáří se mysl maďarsky hovořících obyvatel vesnice v Transylvánii zaobírá láskou a touhou. Jakoby se zde zastavil čas. I přes velmi pokročilý věk…(více)
(Szerelem Patak) Režie: Ágnes Sós, H-RO, 2013

Streetfilms

Pásmo krátkých dokumentárních filmů o kvalitě městského života ve dvou světových metropolích, americkém Portlandu a kolumbijské Bogotě, přináší silné svědectví o tom, jak mohou města…(více)
() Režie: různí režiséři/various directors, USA, 0000

Strings

Klasická tragédie: Vladař nečekaně umírá, jeho syn má náhle dělat osudová rozhodnutí a čelit nebezpečným zkouškám. Je nejprve veden slepou nenávistí a touhou pomstít otcovu…(více)
(Strings) Režie: Anders Rønnow Klarlund, DÁN, 2004

Strnadovi

Během 35 let společného soužití jednoho páru se odehraje mnohé: od chvil absolutního porozumění až po dramatické propady. Po většinu času však partneři řeší všem…(více)
(Strnadovi) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2017

Strnadovi - předpremiéra

Exkluzivní předpremiéru v Aeru navštíví režisérka filmu Helena Třeštíková, která se zúčatní i moderované debaty po filmu.http://www.kinoaero.cz/cz/film/8641/Strnadovipredpremiera …(více)
(Strnadovi) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2017

Stroj, který cokoli vymaže

Režisérka filmu Tinatin Gurchiani založila svůj film o současné Gruzii na jednoduchém nápadu – vypsala casting na film o mladých lidech. Před kamerou se tak…(více)
(The Machine Which Makes Everything Disappear) Režie: Tinatin Gurchiani, GE - D, 2012

Stroje

K Indii neodmyslitelně patří pestrobarevné látky. Poněkud ve stínu však zůstává, kdo a jakým způsobem je v dnešní době vyrábí. Snímek nás zavádí do ponurého…(více)
(Machines) Režie: Rahul Jain, IND-D-FIN, 2016

Stroje a strojky

Pohádky: Stroje, strojky, mašiny, dílny, nářadí, hodiny... V pásmu animovaných pohádek jich budou spousty. Program po filmu: Zveme všechny zvědavé děti na výlet do světa techniky 20. stol.…(více)
(Stroje a strojky) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Stroje a strojky v Oku

Pohádky: Stroje, strojky, mašiny, dílny, nářadí, hodiny... V pásmu animovaných pohádek jich budou spousty. Program po filmu: Zveme všechny zvědavé děti na výlet do světa techniky 20. stol.…(více)
(Stroje a strojky v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Strom

V Austrálii vedou Dawn a Peter se svými čtyřmi dětmi šťastný život ve stínu obrovského fíkovníku. S násilnou Peterovou smrtí se každý snaží vyrovnat po…(více)
(L’Arbre) Režie: Julie Bertuccelli, F, 2010

Strom života

Texas, 50. léta minulého století. Jack O’Brien si prošel dětstvím plným her a krásné nevinnosti. Dospívání mu však přináší rozčarování a komplikovaný vztah s otcem.…(více)
(The Tree of Life) Režie: Terrence Malick, USA, 2011

STRONGER – The Union Team Movie

Snowbitch ti přináší exluzivní českou premiéru snowboardového filmu STRONGER – The Union Team Movie V dlouho očekávaném snímku se objeví Kazu Kokubo, Gigi Rüf, Scott…(více)
(STRONGER – The Union Team Movie) Režie: Union Team, USA, 2016

STRRRRRAŠENÍ!!!

Zveme všechny děti i rodiče na strašidelné promítání se strašidelným tvořením. Nebo to bylo pitvoření? No, však uvidíme TENTOKRÁT SI ALE PŘIPRAVTE PŘEDEM STRAŠIDELNÝ KOSTÝM…(více)
(STRRRRRAŠENÍ!!!) Režie: Aero, CZ, 2009

Stručné dějiny násilí

Blok krátkých filmů: Zlomové životní chvíle nezpochybnitelně svázané s násilím v pěti široce žánrově rozkročených krátkých…(více)
(A Brief History of Violence) Režie: various, , 2015

Struggle for Life

žije ve Varšavě, ho ponouká, aby se vydal do Norska a našel svého neznámého otce – a s ním i všechny peníze, které mu otec…(více)
(Kampen for tilværelsen) Režie: Marit Moum Aune, N, 2013

Struktura vesmíru: Co je to prostor?

Zmizíli všechny věci, které nás obklopují, od největších objektů až po nejmenší částice, co zůstane kolem nás? Prostor. Fyzik Brian Greene, autor úspěšné knižní předlohy…(více)
(The Fabric of The Cosmos - What is Space?) Režie: G. Judd -S. Streeter , USA, 2011

Strýček Búnmí

Představte si, že se vám jednoho dne zjeví duch vaší životní lásky a ztracený syn se vrátí v podobě podivné lesní bytosti… vítejte ve světě…(více)
(Loong Boonmee raleuk chat) Režie: Apichatpong Weerasethakul , T - GB - F - D, 2010

Střed

Kde se nachází geografický střed Evropy? Hned 12 míst v okruhu 2000 km si vznáší nárok být tímto středem. A tak se vydává polský režisér…(více)
(Die Mitte) Režie: Stanislaw Mucha, D, 2003

Střed okamžiku

Tento lyrický dokument zkoumající nomádské způsoby života vznikl díky obnovené spolupráci kytaristy a skladatele Freda Fritha oceněného na MOFFOMu 2007 s Humbertem a Penzelem, kteří…(více)
(Middle of the Moment) Režie: W. Penzel - N. Humbert, D - CH, 1995

Střet světů

Snaha vymanit se z prostředí, které mě svazuje, je hlavním tématem bloku, jenž zachycuje konfrontaci hrdinů s jiným společenským a kulturním kontextem, než na který…(více)
(Worlds Collide) Režie: various, , 2017

Stříbrný fez

Kdysi v jednom městě kdesi na konci Afriky žili dva muži posedlí svým snem. Pouze jednomu z nich se ale tento sen může splnit.…(více)
(The Silver Fez) Režie: Lloyd Ross, JAR, 2009

Střihač

„Již za římských dob představovali střihači most mezi tímto a oním světem,“ říká se v novém filmu Střihač od kanadského spolku Astron6, se kterým jsme…(více)
(The Editor) Režie: Adam Brooks, Matthew Kennedy , CDN, 2014

Střihoruký Edward

Království za ruce by dal hrdina amerického filmu, který sice není tak úplně člověk, přestože se chová lidštěji než většina lidí v jeho okolí. Edward…(více)
(Edward Scissorhands) Režie: Tim Burton, USA, 1990

Střílení na slona

Film je přímým svědectvím z pásma Gazy zprostředkovaným jedinými cizinci, kteří se rozhodli v Gaze v průběhu operace Lité olovo zůstat. Od 27. prosince 2008…(více)
(To shoot an elephant) Režie: Alberto Arce-Mohammad Rujailah, E, 2009

Střípky

Dvě kamarádky si na živobytí vydělávají vyklízením pozůstalostí po zemřelých. Předměty se pak snaží prodat na bleších trzích. Film o náhodném setkání lidí, kteří nechtějí…(více)
(Małe stłuczki) Režie: Aleksandra Gowin, Ireneusz Grzyb, PL, 2014

Stud

Příběh Studu nepřímo navazující na Helgeho film Velká samota nás zavádí do prostředí příhraničního jihomoravského okresu v době, kdy se i na periferii začínají stále…(více)
(Stud) Režie: Ladislav Helge, CZ, 1967

Stud

Stud, emociální břemeno provázené výčitkami, které nelze umlčet. Jak se jednotlivci vyrovnávají se svou vlastní hanbou a kam to může vést? Mladý španělský pár už nemůže dál a…(více)
(La vergüenza) Režie: David Planell, E, 2009

Stud

Třicetiletý Brandon žije v New Yorku a je zcela posedlý pornografií a ovládaný vlastními sexuálními touhami. Jeho soukromá a pečlivě hýčkaná závislost nabývá zcela nových…(více)
(Shame) Režie: Steve McQueen, GB, 2011

Studená ryba

Mistr bizarních vizí Sion Sono po fenomenálním eposu o lásce, náboženství a úchylkách Pod vlivem lásky Love Exposure přináší další osobitou reflexi soudobé japonské společnosti.…(více)
(Tsumetai nettaigyo) Režie: Sion Sono, J, 2010

Studené zimní slunce

Adrián je bohatý pětadvacetiletý mladík, který se kvůli svým psychickým problémům často ocitá v ústavu pro duševně choré. Po smrti matky se od svého právníka…(více)
(Frío sol de invierno) Režie: Pablo Malo, ŠPA, 2004

Studený podzimní nezbeda

Pohádky: Máte tu opět staré známé kamarády Makovou panenku, vílu Amálku, Rumcajse i Rákosníčka. Čeká nás celá náruč oblíbených pohádek. …(více)
(Studený podzimní nezbeda) Režie: , CZ, 2014

Studio Basel: Martina Tattara, Pozor: Švýcarsko! + Vesny Jovanovič, Současná městská území | přednáška

Studio Basel na ETH, výzkumný institut zaměřený na urbanismus, městské plánování a krajinu, spoluzakládali v roce 1999 i slavní Herzog & de Meuron. Studio Basel…(více)
(Studio Basel: Martina Tattara, Pozor: Švýcarsko! + Vesny Jovanovič, Současná městská území) Režie: , , 2014

Stůl č. 21

Manželský pár, Vivaan a Siya, vyhraje úžasnou dovolenou – pobyt v luxusním hotelu na Fiji. Zpočátku se vše zdá být jako sen, pak ale dostávají…(více)
(Table No 21) Režie: Aditya Datt, IND, 2013

Stvořeni pro lásku

Stylově, výtvarně a hudebně mistrovsky vytříbená milostná romance jednoho z nejzajímavějších hongkongských režisérů Wong KarWaie, z jehož vysoce ceněné tvorby u nás známe snímek Chungking…(více)
(Fa yeung nin wa) Režie: Wong Kar-wai, FRA - Hong Kong, 2000

Stvořitel doku – dramatu: Želimir Žilnik

Tvorbu proslulého srbského režiséra Želimira Žilnika charakterizuje výrazné sociálněkritické zaměření a specifické mísení prvků reality a fikce. Svým vizuálně expresivním stylem, kritickými, často i politicky…(více)
() Režie: various, , 2005

Style Wars

Kultovní dokumentární film zabývající se graffiti. Seznámí vás s tehdejšími „writery“, dnes již legendami: Dondim, Seenem, Seakem a dalšími. Zažijete výlety do tunelů metra a…(více)
(Style Wars) Režie: Henry Chalfant, USA, 1983

Submarino

Nick a jeho mladší bratr se protloukají životem poznamenaní nešťastnou událostí v dětství. Nick se právě vrátil z vězení a zdá se, že kromě pití…(více)
(Submarino) Režie: Thomas Vinterberg, DK, 2010

Subramaniyapuram

Úspěšný tamilský film, jenž získal ocenění za původní scénář, zručnou režii, střih, dokonalé dekorace a kostýmy. Píše se rok 1980. Azaghar, Paraman, Kaasi, Dopa a…(více)
(Subramaniyapuram) Režie: M. Sasikumar, IND, 2008

Suburbicon: Temné předměstí

V 50. letech je život v prosluněném středoamerickém městečku Suburbicon bezstarostný a idylický. Malebné domky s upravenými trávníky jsou dokonalým místem pro šťastné rodiny. A…(více)
(Suburbicon) Režie: George Clooney, USA, 2017

Suburra

Stefano Sollima, režisér mafiánského seriálu Gomorra, se ve svém novém filmu Suburra vrací k tématu italské mafie. Neapol tentokráte vystřídá Řím a boj o přístav…(více)
(Suburra) Režie: Stefano Sollima, I-F, 2015

Sucker Punch

Nevlastní otec uvrhne zákeřnými intrikami drobnou „Baby Doll“, která je jeho jedinou překážkou k penězům zámožné rodiny, za mříže blázince. Dívka uniká do světa…(více)
(Sucker Punch) Režie: Zack Snyder, USA, 2011

Sud prachu

„Až uvidíte Sud prachu, pochopíte, že to není film, podbízející se Západu. Je to možná první snímek, z něhož se svět může dovědět, co se…(více)
(Bure baruta) Režie: Goran Paskaljević, JUG-MK, 1988

Suffering and Smiling

Historie Nigérie a ropného průmyslu v rytmu Afrobeatu. Dvě znepřátelené dynastie zápasí o duši a budoucnost národa. …(více)
(Suffering and Smiling) Režie: Dan Ollman, NIG, 2007

Sůl tohoto moře

Soraya, která se narodila v Brooklynu do dělnické komunity palestinských uprchlíků, zjistí, že izraelská banka zmrazila úspory jejího dědečka, který byl v roce 1948 nucen…(více)
(Milh Hadha al-Bahr) Režie: Annemarie Jacir, F, 2008

Sully: Zázrak na řece Hudson

V lednu roku 2009 se svět stal svědkem „zázraku na řece Hudson", když kapitán „Sully" Sullenberger Tom Hanks nouzově přistál s poškozeným letadlem na ledových…(více)
(Sully) Režie: Clint Eastwood, USA, 2016

Sultan

Romantikou okořeněné drama o zápasníkovi, který se znovu zkouší odrazit ode dna poté, co mu rychle nabytá sláva přerostla přes hlavu. Sultan se stal divácky…(více)
(Sultan) Režie: Ali Abbas Zafar, IND, 2016

Suma Summarum

Nový holandský majitel chorvatské marketingové agentury zorganizuje pro své zaměstnance akční teambuildingový víkend. Vztahy mezi holandskou a chorvatskou skupinou jsou velmi napjaté, což je nejlépe…(více)
(Forest Creatures) Režie: Ivan-Goran Vitez, HR - SLO - NL, 2010

Sun Ra: bratr z jiné planety

První rozsáhlejší dokument o nedostižném hudebním vizionáři. Sun Ra se narodil v Alabamě, rasově nejvíce segregovaném místě na zemi a tak odhodil konvence a…(více)
(Sun Ra: brother from another planet) Režie: Don Letts, Velká Británie, 2005

Sunny

Čtyřicátnice Nami má coby žena v domácnosti, matka a manželka vrcholového byznysmena zdánlivě ideální život. Setkání s kamarádkou z dospívání jí připomene dobu, kdy se…(více)
(Sseoni) Režie: Kang Hyeong-cheol, ROK, 2011

Sunset Blvd.

Jeden z milníků světové kinematografie legendárního režiséra Billyho Wildera líčí nezvladatelnou touhu bývalé hvězdy němého filmu Normy Desmondové po comebacku, která si za tímto účelem…(více)
(Sunset Blvd.) Režie: Billy Wilder, USA, 1950

Sunset Bollywood

Každý herec, který si razí v Bollywoodu cestu ke slávě, sní o té chvíli, kdy se proslaví na velkém plátně. Náhle to přijde a on…(více)
(Sunset Bollywood) Režie: Komal Tolani, IND, 2005

Sunshine

Slunce vyhasíná a jedinou spásou Země je vesmírná mise korábu Icarus 2. Posádka má za úkol svrhnout na Slunce nukleární nálož a „probudit“ je. Předchozí…(více)
(Sunshine) Režie: Danny Boyle, GB, 2007

Suntali

V Praze vystudovaný nepálský režisér Bhaskar Dhungana ve svém celovečerním debutu vypráví příběh o tajemné dívce Suntali, která způsobí pozdvižení v zapadlé vesničce. Prostřednictvím poutavých…(více)
(Suntali) Režie: Bhaskar Dhungana, NEP, 2014

Super 8

Skupina teenagerů natáčí na „osmičku“ zombie horor, jehož temná zákoutí se dostanou i do reality. Při filmování vrcholné scény filmu dojde přímo před objektivem kamery…(více)
(Super 8) Režie: J. J. Abrams , USA, 2011

Super 8 Stories

Celovečerní dokument Emira Kusturici není jen výpovědí o kapele No Smoking Orchestra, jejímž členem je od roku 1986, ale především o hudbě a muzikantech, kteří…(více)
(Super 8 Stories) Režie: Emir Kusturica, D-I-YUG, 2001

Super Size Me

Proč je tolik Američanů tlustých? Třicet dní jedl režisér jen u McDonald´s. Pokud byla v nabídce zvýhodněná větší porce, nesměl odmítnout. Podobně jako průměrný Američan…(více)
(Super Size Me) Režie: Morgan Spurlock, USA, 2004

SuperClásico!

Dánský režisér Ole Christian Madsen se ve svém šestém snímku pustil do žánru komedie. Christian je dánský obchodník s vínem, ale především smolař, kterého manželka…(více)
(SuperClásico) Režie: Ole Christian Madsen, DK, 2012

Supermani z Malegaonu

Malegaon, malé zapadlé město uprostřed Indie, je zneklidněno společenským napětím a ekonomickou recesí. Aby unikli drsné realitě svých životů, hledají jeho obyvatelé útěchu ve fantaskním…(více)
(Supermen of Malegaon) Režie: Faiza Ahmad Khan, IND, 2008

Superschopnosti moči

Většina z nás netuší, že prvních pár měsíců našeho života vlastně plaveme v moči. Ale je tomu tak, až 80 % plodové vody totiž tvoří…(více)
(Les Superpouvoirs de l'Urine) Režie: Thierry Berrod, F, 2014

Supersilent 7

7 je filmem zachycujícím koncert norské kapely Supersilent z Osla ze srpna 2004. Kapela Supersilent vždy kompletně improvizuje, někdy hodně hlučně, někdy hodně tiše a…(více)
(Supersilent 7) Režie: Kim Hiorthøy, N, 2007

Superstar

Jméno: Bernard Frédéric. Povolání: Claude François, úspěšný zpěvák 70. let. Povoláním Bernarda je být dvojníkem Clauda, slavíka své generace. Zpívá a tančí jako Claude v…(více)
(Podium) Režie: Yann Moix, FRA, 2004

Suplent

Třiasedmdesátiletý Folke Silvén, legendární postava švédského školství, se jednoho dne vydává na cestu do Stockholmu za svým bývalým žákem a nyní kolegou Maxem Wejstorpem. Reprezentant…(více)
(Vikarien) Režie: Asa Blanck, Johan Palmgren, S, 2006

Supper Man / Zamilované noci

Film se odehrává v Bratislavě a soustřeďuje se na mladého Rolanda, který prožívá své coming out. Svým rodičům se svěří v té nejnevhodnější…(více)
(Supper Man / Kär i natten) Režie: Albert Vlk / Håkon Liu, SR / ŠVÉ, 2004

Supper Man | Růžový partner | Den

Supper Man slovensky / anglické titulky Film se odehrává v Bratislavě a soustřeďuje se na mladého Rolanda, který prožívá své coming…(více)
(Supper Man | Ružový partner | Deň) Režie: A. Vlk | V. Csudai | J. Vlk, SR, 2005

Surface & Time

Prostý obraz versus hudba uvádí: Heike Liss a Fred Frith Kolekce krátkých videí nazvaná Surface & Time vznikla jako pokus německé umělkyně Heike Liss o popsání „vnitřního mediálního…(více)
(Surface & Time) Režie: F. Frith - H.Liss, USA, 2005

Surovosti

Pablo Fajardo Mendoza a Luis Yanza z Ekvádoru získali v loňském roce cenu Goldman Environmental Prize za své nasazení v kauze proti firmě Chevron odpovědné…(více)
(Crude) Režie: Joe Berlinger, USA, 2009

Surrealismus ve filmu a v obraze

Speciální dvojprogram připravovaný ve spolupráci s lektorským oddělením Národní galerie, sbírky umění 19. a 20. století Veletržní palác. Program je určen pro studenty a dospělé,…(více)
(Surrealismus ve filmu a v obraze) Režie: , CZ, 2011

Suspiria

Baletní akademie bývají povětšinou klidná, světlem prosluněná, místa. Vedle nich existují i školy zalité měsícem. Suzy Bannion, mladá talentovaná Američanka, do jedné takové zrovna přijíždí. Suspiria…(více)
(Suspiria) Režie: Dario Argento, I, 1977

Sustainable: Potraviny v jiném světle

Pozitivní příběh naděje a přeměny. Příběh o vášni a o slibu, že lze společnou snahou naše zemědělství uzdravit ještě za našeho života. Celovečerní snímek Sustainable:…(více)
(Sustainable) Režie: Matt Wechsler, USA, 2016

Suvarnam

Narození, smrt, rituály – zlato bylo nedílnou součástí každého klíčového okamžiku života v Kérale a tradiční zlatníci, tvůrci ozdob určených k těmto příležitostem, byli vysoce…(více)
(Suvarnam) Režie: Narayanan AV, IND, 2007

Svačinář

Povídkový film zachycuje na pozadí osudů tří obyčejných lidí nástup ekonomického liberalismu na Tchajwanu. V první části se otec od rodiny živí jako chodící reklamní…(více)
(Erzi de Dawan'ou) Režie: Hou Hsiao-hsien - Roy Tsang - Wan Ren, Taiwan, 1983

Svatá čtveřice

Kolegové elektrikáři Ondra a Vítek dostanou nabídku na exotickou „brigádu“ na karibském ostrově, kde hurikán poničil elektrické vedení. Jsou to dávní kamarádi a navíc sousedé…(více)
(Svatá čtveřice) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2012

Svatá hora

Zástupce hnijící evropské společnosti, dítě kokakolové kultury, nebo latinskoamerický desesperado? Alejandro Jodorowsky se vydává na cestu na Posvátnou horu a během své cesty boří všechna…(více)
(La montaña sagrada) Režie: Alejandro Jodorowsky, MEX - USA, 1973

Svatba

Osmnáctiletá belgická Pákistánka Zahira si je velmi blízká se všemi členy své rodiny až do dne, kdy jí začnou nutit do tradičního sňatku. Mladá dívka…(více)
(Noces) Režie: Stephan Streker, F-B-PK-L, 2016

Svatba IR

Na čem přesně záleží úspěch nebo selhání manželství? Můžeme si už o svatebním dni všímat jistých znamení? Režisér si pokládá tento téměř donkichotský úkol ve…(více)
(Aroosi: Yek film) Režie: Mohammadreza Farzad, IR, 2015

Svatba mezi citróny

Uvádíme spolu s krátkým animovaným předfilmem Tramvaj režisérky Michaely Pavlátové.
více)
(Den skaldede frisør) Režie: Susanne Bier, DK, 2012

Svatba na bitevním poli

V malém moravském městečku Zvěstov žijí všichni chlapi starými historickými bitvami. Představují francouzskou armádu v čele se svým starostou Touchynem Bolek Polívka, který má už…(více)
(Svatba na bitevním poli) Režie: Dušan Klein, ČR, 2008

Svatba za bílé noci

Jónova první žena tragicky zemřela, nyní se pedagog ve středních letech chystá oženit podruhé – se svou někdejší, o něco mladší studentkou. Hladkému průběhu svatby…(více)
(Brúðguminn) Režie: Baltasar Kormákur, IS, 2008

Svaté město uvádí

V létě 2006 se měl stát Jeruzalém poprvé v historii hostitelem festivalu World Pride, s plánovaným vyvrcholením v podobě gay pride parade – tradičního pochodu…(více)
(Jerušalajim gea lehacig) Režie: Nitzan Gilady, IZR, 2007

Svatební agentura

Typicky bollywoodsky hravý romantický příběh plný zpěvu, tance a barev vypráví o setkání dvou rozdílných mladých lidí Shruti a Bittoo. Nápaditá a půvabná Shruti má…(více)
(Band Baaja Baaraat ) Režie: Maneesh Sharma, IND, 2010

Svatební cesta do Nepálu

5 měsíců Asií na kole Když spolu Bára a Lukáš začali…(více)
(Svatební cesta do Nepálu) Režie: , CZ, 2017

Sváteční oběd

Italský svátek „ferragosto“ se slaví v polovině srpna a je spojen s krátkými prázdninami, při nichž se město vylidní. Už nemladý Gianni, žijící v centru…(více)
(Pranzo di Ferragosto) Režie: Gianni Di Gregorio, I, 2008

Svatý Mikuláš

Skupinka studentů FAMU točí absolventský dokumentární film o bývalém ústavu u Svatého Mikuláše. V tomto sanatoriu prý údajně bloudí duše pacientů dodnes. Skupinka studentů vedena…(více)
(Svatý Mikuláš) Režie: Petr Smazal, CZ, 2014

Svatý Pafnucio

Rafael Corkhidi je více známý jako kameraman Alejandra Jodorowského, s nímž spolupracoval na filmech Fando a Lis, Krtek a Svatá hora. Nicméně je sám také…(více)
(Pafnucio Santo) Režie: Rafael Corkidi, MEX, 1976

Svazující slova

Transsexualita není psychická choroba. Muž a žena nejsou jediné platné genderové identity. Škatulky jsou teror. Protagonisté a protagonistky Svazujících slov jsou radikální trans a intersex…(více)
(L’ordre des mots ) Režie: C. Arra - M. Arra, F, 2007

Svěcení jara | Bolšoj balet

Hudba: Igor Stravinskij Choreografie: Wayne McGregor Cca 1h50min tbc …(více)
(Svěcení jara | Bolšoj balet) Režie: Wayne McGregor, RUS, 2013

Svědectví z Tibetu

V utajení natáčel tři měsíce v Tibetu reportér Tash Despa, jenž před deseti lety utekl přes hory do Indie a usadil se ve Velké Británii.…(více)
(Undercover in Tibet) Režie: Jezza Neumann , UK, 2008

Svědek

Jednoho dne se József Pelikán, hlídač hráze na Dunaji, stal objektem zájmu z nejvyšších míst: střídavě je pověřován zodpovědnými úkoly a vsazován do vězení, neboť…(více)
(A tanú) Režie: Péter Bacsó, H, 1969

Svědkové

Léto 1984. Dvacetiletý mladík Manu se přistěhuje do Paříže, aby hledat práci a sdílí pokoj se svou sestrou Julií ve skromném hotýlku. Naváže cudné a…(více)
(Les Témoins) Režie: André Téchiné, FR, 2006

Svědomí

V roce komunistické převratu natočil Jiří Krejčík na svou dobu vynikající psychologické drama o vysokém úředníkovi pojišťovny Karlu Doležalovi Miloš Nedbal, jenž při cestě od…(více)
(Svědomí) Režie: Jiří Krejčík , CZ, 1948

Svět brouků pod lupou

Pojďte se s námi podívat jak vypadá svět brouků pod lupou. Jak vypadá brouček a beruška zblízka? Jak vypadá světluška? Podíváme se, jaké roztodivné brouky…(více)
(Svět brouků pod lupou) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Svět hraček

Hračky máte všichni doma. Některé jsou nové, některé staré, některé máte nejradši a jsou vaše oblíbené. Hračky mají svůj zvláštní svět. Kdo ví, co dělají,…(více)
(Svět hraček) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Svět je barevný - pásmo animovaných hudebních klipů

Letem světem animovaných hudebních klipů, od USA a Velké Británie přes Japonsko zpátky do Čech. S moderátory se vydáme se s nimi po pestrobarevných dobrodružstvích,…(více)
(Svět je barevný) Režie: various, various, 0000

Svět je tak krásný

japonská experimentální hudba a filmvíce)
(Svět je tak krásný) Režie: Various, JAP, 0000

Svět jiným Okem

Podíváme se dnes na svět kouzelným Okem a zjistíme, jak vidí věci kolem nás malí tvorové, ptáci, nebo obři. Prohlédneme si svět z…(více)
(Svět jiným Okem) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Svět Jiřího Trnky

Speciální program Bia Oko Soboty pro rodiče s dětmi dnes navazuje na nedělní přehlídku filmů Jiřího Trnky. Nejprve probíhá hodinové pásmo pohádek pro děti po…(více)
(Svět Jiřího Trnky) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Svět mýma očima - vernisáž fotografií

Jakým okem vidí svět lidé z OKA? Právě to a mnohé další se dozvíte na vernisáži fotografií lidiček, kteří jsou spojeni s kinem OKO a…(více)
(Svět mýma očima) Režie: various, CZ, 2010

Svět patří nám

V Seville v roce 2012 doléhá ekonomická krize Španělska na každého různě. Dva zlodějíčkové Culebra a Cabesa se rozhodnou vyřešit nastalou situaci přepadením banky a…(více)
(El mundo es nuestro) Režie: Alfonso Sánchez, E, 2012

Svět podle Daliborka

Portrét něžného neonacisty. Svět podle Daliborka je filmový portrét autentického českého muže z Prostějova, kterého štáb režiséra Víta Klusáka sledoval po dobu dvou let 2015…(více)
(Svět podle Daliborka) Režie: Vít Klusák, CZ-SK-GB, 2017

Svět podle Iona B.

Na dvorku bukurešťského činžovního domu přežívá na matraci mezi popelnicemi špinavý a věčně opilý šedesátiletý muž. Jmenuje se Ion Barladeanu a v současné době patří…(více)
(Lumea vazuta de Ion B.) Režie: Alexander Nanau, RO, 2009

Svět tónů a hudebních nástrojů

Dobrodružství na pasece V pásmu pohádek uvidíme jarní a letní příběhy Skoka Kuka, například jak zachránili…(více)
(Svět tónů a hudebních nástrojů) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Svět vláčků

Svět vláčků a mašinek je velmi pestrý a kdekoho fascinuje. Jezdíte vlakem rádi? Kam jste vlakem už cestovali? Jaké vlaky máte nejraději? Jak dříve vypadaly…(více)
(Svět vláčků) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Svět z jiného pohledu

Představte si, že jste malí tvorečci a díváte se na lidi, na stromy, na domy, no zkrátka na svět odjinud třeba zdola, tak jako Dášenka.…(více)
(Svět z jiného pohledu) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Svět zítřka

Svět za pár desítek nebo stovek let rozhodně nebude bez problémů. Ty se ale ani v nejmenším nebudou podobat těm, které trápí v současné chvíli…(více)
(World of Tomorrow) Režie: various, , 0000

Svět, který není pro nás

Mahdího otec svou rodinu vždy filmoval. Jako jeden z mála se dostal ven z palestinského uprchlického tábora Ain Helweh v Libanonu a se svými blízkými…(více)
(A World Not Ours) Režie: Mahdi Fleifel, RL - GB - DK, 2012

Světelný rok

Celovečerní dokumentární film natočil v roce 2008 švédský režisér Mikael Kristersson bez jakýchkoliv dialogů. Osou filmu je prosluněná kuchyňská zahrádka, kterou filmař mapuje z…(více)
(Ljusår) Režie: Mikael Kristersson, S, 2008

Světla v soumraku

Poslední díl volné trilogie o obyčejných hrdinech Mraky odtáhly 1996 a Muž bez minulosti 2002, kteří navzdory neutěšeným podmínkám stále věří ve své sny o…(více)
(Laitakaupungin valot) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 2006

Světlo v pohybu | NT Live

Jak se dvaadvacetiletému oprsklému flákači podařilo učinit objev, kterým na dlouhá léta dopředu doslova „vytřel zrak“ všem ostatním průkopníkům v oblasti kinematografie? …(více)
(Travelling Light) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2012

Světluškaření

Letí brouček po paloučku rozsvítil si lucerničku, hledá poklad ukrytý pojď ho hledat také ty Pomocí vlastnoručně vyrobených lucerniček budeme společně pátrat v prostorách kina po…(více)
(Světluškaření) Režie: Aero, CZ, 2009

Světlý pramen | Bolšoj balet

Choreografie: Alexej Ratmanskij Hudba: Dmitrij Šostakovič Alexej Ratmanskij, největší současný choreografický talent Ruska, znovu oživil zakázaný Šostakovičův…(více)
(Světlý pramen | Bolšoj balet) Režie: Alexej Ratmanskij, RUS, 0000

Světová válka Z

Gerry pracuje pod hlavičkou OSN jako expert na řešení nejrůznějších krizových situací. Nyní musí použít své schopnosti jako nikdy předtím. Lidstvo totiž začala ve velkém…(více)
(World War Z) Režie: Marc Forster, USA - M, 2013

Světové festivaly: Clermont-Ferrand

MFKF CLERMONTFERRAND RETROSPEKTIVA: PES
více)
(World Festivals: Clermont-Ferrand) Režie: various, , 0000

Světové festivaly: MFKF interfilm Berlin

interfilm Berlin je pořadatelem Berlínského mezinárodního festivalu krátkých filmů a provozovatelem společnosti interfilm Short Film Distribution. V portfoliu této společnosti se nachází na 300 filmů,…(více)
(Světové festivaly: MFKF interfilm Berlin) Režie: Various, Various, 0000

Světové festivaly: Tampere Film Festival

Filmový festival, který se letos již po sedmatřicáté konal ve finském Tampere je nejen největší a nejstarší festival krátkých filmů v severní Evropě, ale také…(více)
(World Festivals: Tampere Film Festival) Režie: , , 0000

Světový den na ochranu klimatu

U příležitosti Světového dne na ochranu klimatu a konference OSN o změně klimatu v Jihoafrické republice pořádá Klimatická koalice tento program: …(více)
(Světový den na ochranu klimatu) Režie: , , 0000

Světy zítřka

Všechny věrné obdivovatele a obdivovatelky vědeckofantastického žánru jistě nadmíru potěší, že i letos přinášíme výběr toho nejlepšího, co se v něm na poli krátkometrážní tvorby…(více)
(Světy zítřka) Režie: various, , 0000

Sviňák

Hlavní herec skotský zkorumpovaný policista Bruce Robertson, je posedlý sexem a kokainem. Měl by vyšetřovat vraždu, ale překáží mu vlastní podivínství, zvyk zahrávat si…(více)
(Filth) Režie: Jon S. Baird, GB, 2013

Sviňky

Příhraniční město odděluje od Německa jen řeka. Životní standard sousedů oslňuje místní teenagery. Tomek je dobrý student, zajímá se o astronomii a hraje fotbal, aby…(více)
(Świnki) Režie: Robert Gliński, PL - D , 2009

SVIT - Jordan Wolfson

Umělec Jordan Wolfson 1980, US; žije a pracuje v New Yorku a Berlíně experimentuje s informacemi, které nás obklopují, a zkoumá, jakým způsobem si je…(více)
(Jordan Wolfson) Režie: Jordan Wolfson, , 0000

SVIT - Wilhelm Sasnal: Świniopas

První celovečerní film umělce Wilhelma Sasnala zobrazuje dva dny v životě jedné bezejmenné vesnice, která leží s největší pravděpodobností v Polsku. Doba, v níž se…(více)
(Świniopas) Režie: Wilhelm Sasnal, PL-, 2008

SVIT - Wilhelm Sasnal: Z daleka widok jest piękny

"Z daleka widok jest piękny" Z dálky je to pěkný pohled je milostný příběh dívky a výtržníka rozvíjející se v samotě polské vesnice u lesa…(více)
(Z daleka widok jest piękny) Režie: Wilhelm Sasnal, PL-, 2011

SVIT – Igor & Ivan Buharov

Maďarští tvůrci Kornél Szilágyi a Nándor Hevesi pracují společně pod pseudonymem Igor & Ivan Buharov už od roku 1995. Ve svých filmech, natočených obvykle kamerou…(více)
(SVIT – Igor & Ivan Buharov) Režie: Igor & Ivan Buharov, H, 2007

Svobodu pro Smetanu

Film Víta Klusáka a Filipa Remundy zaznamenává mediálně známou kauzu olomouckého řidiče autobusu Romana Smetany, který byl za kreslení tykadel na volební plakáty odsouzen k…(více)
(Svobodu pro Smetanu) Režie: V. Klusák - F. Remunda, CZ, 2012

Svou vlastní ženou

Legendární transvestita Charlotte von Mahlsdorf v kombinaci dokumentu a hraného filmu, kterému nechybí vtip a sebeironie. Narozená jako Lothar Berflede, vyrůstala během nacionalismu s násilnickým…(více)
(Ich bin meine eigene Frau) Režie: Rosa von Praunheim, D, 1992

Sweeney Todd: Ďábelský holič z Fleet Street

Muzikál o londýnském holiči, jenž veden svou pomstou podřezává svým zákazníkům hrdla, aby se pomstil za křivdu, která ho neprávem poslala do vyhnanství? To je…(více)
(Sweeney Todd: The Demon Barber of Fleet Street) Režie: Tim Burton, USA, 2007

Swoon

Stylově strhující a filmařsky radikální rekonstrukce skandálního případu Loeba a Leopolda, který se skutečně odehrál v Chicagu 20. let: Dva krásní židovští mladíci z dobrých…(více)
(Swoon ) Režie: T. Kalin - H. Als, USA, 1992

Sylfida | Pařížská opera | balet

ZÁZNAM ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Balet bude uváděn bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Dirigent:…(více)
(La Sylphide) Režie: Pierre Lacotte, Francie, 2012

Symfonie nebeského města

Film beze slov, poslední z pěti, které režisér natočil během svého pobytu v Číně v roce 2003. Je věnován Šanghaji, nejlidnatějšímu městu Číny, kulturnímu a…(více)
(Simfonija nebeskog grada) Režie: Lordan Zafranović, HR, 2004

Sympathy for Lady Vengeance

Krásná mladá žena s andělem i ďáblem v duši byla 13 let vězněna za vraždu. Po svém propuštění má před sebou pečlivě naplánovanou pomstu. Fascinující cesta…(více)
(Chinjeolhan geumjassi) Režie: Park Chan-wook, Korea, 2005

Sympathy for Mr. Vengeance

Ryu je hluchoněmý a jeho šéf ho vyhodil z práce i přes to, že jeho sestra potřebuje finančně nákladnou transplantaci ledvin. Ryu na operaci nemá dost peněz,…(více)
(Boksuneun naui geot) Režie: Park Chan-wook, Korea, 2005

Synecdoche, New York

Dne 22.6. od 20.30 proběhne specielní uvedení tohoto filmu v rámci PQhttp://www.pq.cz za účasti designéra filmu pana Marka Friedberga, s kterým bude po projekci diskuse. Canden…(více)
(Synecdoche, New York) Režie: Charlie Kaufman, USA, 2008

Synchronoff

Milostný příběh, jemný a přesný jako strojek ve starodávných hodinkách, jehož podmanivý rytmus prochází celým filmem. Portugalská režisérka Cátia Peresová získala prestižní stipendium Gulbenkianovy nadace…(více)
(Synchronoff) Režie: Cátia Peres, Velká Británie, 2006

Synové i vojáci

Série čtyř tříminutových filmů tvoří komentář k problematice současné armády a její činnosti. Cyklus začíná oslavou v hornickém klubu v jižním Walesu v předvečer nástupu…(více)
(Sons & Soldiers) Režie: Sasha Djurkovic, VB, 2006

Synové Norska

Na sklonku sedmdesátých let zasáhla punková vlna pod praporem Sex Pistols celý svět, Švédsko nevyjímaje. Na prahu dospívání je střet s punkem zásadním momentem v…(více)
(Sønner av Norge) Režie: Jens Lien, N, 2011

Syriana

Scénárista Trafficu přichází s politickým thrillerem, který nahlíží do dravého a zkorumpovaného prostředí světového ropného průmyslu. Bolestivě realistická mozaika několika navzájem se protkávajících dějových linií se…(více)
(Syriana) Režie: Stephen Gaghan, USA, 2005

Sýrie uprostřed povstání

Během ramadánu v srpnu 2011, kdy již šestým měsícem pokračovaly v Sýrii pravidelné demonstrace proti režimu, nastal krátký moment uvolnění. Syrská armáda se na několik…(více)
(Syria: Inside the Repression) Režie: Sofia Amara, F, 2011

Syrovější

Tomovi je třináct a jí jen syrovou stravu, stejně jako jeho matka. Režisérka Anneloek Sollart o jejich alternativním způsobu stravování již dříve natočila film, po…(více)
(Rawer) Režie: Anneloek Sollart, NL, 2012

Syrská love story

Amer a Raghda se do sebe zamilovali v syrském vězení, zplodili čtyři syny, jako političtí uprchlíci opustili zemi. Dokumentární melodrama ukazuje, jak nečitelná může být…(více)
(A Syrian Love Story) Režie: Sean McAllister, GB, 2015

Šadja

Od svých osmi let se izraelská Arabka Šadja Zouabiová věnovala karate, a to velmi úspěšně. Má plnou skříň trofejí, je mistryní světa a hvězdou izraelského…(více)
(Shadya) Režie: Roy Westler, IZR, 2005

Šachová královna

Život Hélène v malé korsické vesničce pokojně plyne den za dnem. Hélène pracuje jako pokojská v hotelu a zdá se, že je šťastná se svým…(více)
(Joueuse) Režie: Caroline Bottaro, F - D, 2008

Šachta

Film se ve třech navazujících částech postupně zaměřuje na jednotlivé členy rodiny z hornického města na západě Číny. Epizody na sebe chronologicky navazují, ale neukazují…(více)
(Dixia de Tiankong ) Režie: hang Chi, China, 2008

Šál, pro který se umírá

Mezi starodávnou tradicí tkaní kašmírských šál šahtúš a situací tibetských antilop čiru, vybíjených pro vysoce ceněnou srst, existuje přímá souvislost. Unikátní kašmírská tradice zpracování vlny…(více)
(A Shawl To Die For) Režie: Rita Banerji, IND, 2008

Šanghaj

JeanPaul Belmondo je jedním z králů francouzské komedie. Jeho fiktivní jmenovec Lutvija Belmondo je králem Šanghaje. Ovšem Šanghaje, která leží v Titově Jugoslávii a místo…(více)
(Sanghaj) Režie: Marko Naberšnik, SLO, 2012

Šanghajské sny

Příběh první lásky odehrávající se na pozadí čínských reforem. Hlavní protagonistka, devatenáctiletá Qing Hong, pochází z typické emigrantské rodiny, která se přestěhovala do provincie Guizhou…(více)
(Oing Hong) Režie: Wang Xiaoshuai , Čína, 2005

Šaráda

Regina Hepburn se vrací do Paříže z lyžovačky ve Švýcarsku. Čeká jí ovšem nemilé překvapení. Její manžel je nezvěstný a spolu s ním i všechny…(více)
(Charade) Režie: Stanley Donen, USA, 1963

Šaty dělají člověka

Už jste si někdy na sebe oblékli šaty princezny nebo brnění rytíře? Víte jaké byly módní trendy před 200 nebo před 1000 lety? Pokud jste…(více)
(Šaty dělají člověka) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Šaty dělají člověka

Pohádky: Dnes se podíváme na Míčka Flíčka, Jabloňovou pannu, Bílou princeznu i na líného Honzu. Taky zjistíme, co dělala Otýlie s 1580…(více)
(Šaty dělají člověka) Režie: , CZ, 2015

Šebabové z Jarmúku

Dokumentární kamera zachycuje skupinu teenagerů „šebabů“, jak sami sebe pojmenovali, palestinských uprchlíků, kteří v utečeneckém táboře v syrském Jarmúku stojí na prahu dospělosti. Plni…(více)
(Les Chebabs de Yarmouk) Režie: Axel Salvatori-Sinz, F, 2013

Šedé volby

S Ponsem se seznamujeme 24 hodin před místními volbami. Ponso je zrovna po mrtvici a tak potřebuje pomoc svého syna Landa s pochůzkami, kterými zajišťuje…(více)
(Badil) Režie: Chito S. Roño, RP, 2013

Šéf Šanghaje

Na začátku dvacátého století přichází do Šanghaje mladík s ambicí stát se největším šéfem mezi místními triádami, ale netuší, co vše svému snu bude muset…(více)
(Daai Soenghoi) Režie: Wong Jing, Hong Kong, 2013

Šepoty a výkřiky

„Můj nový film je poctou mé matce.“ V rozhovorech Ingmar Bergman uvedl, že v tomto filmu chtěl zachytit čtyři stránky své panovačné matky, kterou velmi…(více)
(Viskningar och rop) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1973

Šeptej

Mladá „šestnáctka“ utíká z domova a kleci maloměsta do metropolitního víru, kde doufá, že pozná ten „pravej život“. Velkoměsto ji vcucne silou nebývalou a prožije…(více)
(Šeptej) Režie: David Ondříček , CZ, 1996

Šermíř

Padesátá léta se ve východní Evropě nesla ve všech zemích v podobném duchu: stalinské čistky se nevyhnuly nikomu, kdo smýšlel jinak, než vedení v Moskvě.…(více)
(Miekkailija) Režie: Klaus Härö, FIN-EST, 2015

Šifra mistra Leonarda

Vražedné tajemství zakódované do nejznámějšího obrazu Leonarda da Vinci sahá až do dnešních dnů. A ve hře není nic menšího než svatý grál Robert Langdon, uznávaný…(více)
(The Da Vinci Code) Režie: Ron Howard, USA, 2006

Šil jsem u Kubiše

Hlavní postavou nejnovějšího dokumentu Pavla Štingla je dvaadevadesátiletý moravský sedlák Alois Denemark, poslední přímý pamětník aktérů atentátu na Reinharda Heydricha. Když gestapo bezprostředně po atentátu…(více)
(Šil jsem u Kubiše) Režie: Pavel Štingl, CZ, 2010

Šíleně šťastná

Beatrice je upovídaná bájivá lhářka a samozvaná miliardářka, která ráda věří tomu, že se zná se všemi důležitými lidmi. Donatella je oproti tomu potetovaná zamlklá introvertka,…(více)
(La pazza gioia) Režie: Paolo Virzì, I-F, 2016

Šílení

Pro svůj nový celovečerní film sáhl Jan Švankmajer ke svému oblíbenému Edgaru Allanu Poeovi natočil už Zánik domu Usherů 1980, Kyvadlo, jámu a naději…(více)
(Šílení) Režie: Jan Švankmajer, ČR, 2005

Šílenství proutěného košíku

Mladík Duane přijíždí do New Yorku a na každém kroku s sebou nosí proutěný košík s neznámým obsahem. V hotelu, kde se ubytuje, a mezi…(více)
(Basket Case) Režie: Frank Henenlotter, USA, 1982

Šílený

„Spousta lidí si určitě jednou řekla, že jejich život je celý špatně. Sám jsem si vždycky myslel, že ještě chvíli vydržím, a pak začnu nový život…(více)
(Meeletu) Režie: Elmo Nüganen, EST, 2006

Šílený detektiv

U spousty filmů Johnnieho Toa figuruje jako spolurežisér Wai Ka Fai, s nímž To zakládal produkční společnost Milkyway Image. Jejich poslední společná režijní práce pojednává…(více)
(Sun taam) Režie: Johnnie To, Wai Ka Fai, Hongkong, 2007

Šílený Max 2 - Bojovník silnic

Svět zpustošila válka. Nastal boj o zbytky nejcennějšího zdroje energie nafty. Max, jenž ztratil rodinu nyní bezcílně putuje krajinou. Dostane se do území, kterému…(více)
(Mad Max 2: The Road Warrior) Režie: George Miller, AUS, 1981

Šílený Max: Zběsilá cesta

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou…(více)
(Mad Max: Fury Road) Režie: George Miller, USA-AUS, 2015

Šílený Max: Zběsilá cesta - Future Gate

Šílený Max, pronásledovaný svou pohnutou minulostí, je přesvědčen, že jediný způsob jak přežít, je vydat se na osamělou pouť. Narazí však na skupinu prchající pustinou…(více)
(Mad Max: Fury Road) Režie: George Miller, AUS, 2015

Šílený žhavý tanec

Producentka amerických nezávislých filmů Marilyn Agrelová si pro svůj režijní debut vybrala deset let trvající projekt newyorských veřejných škol, kde mohou děti navštěvovat bezplatný desetitýdenní…(více)
(Mad Hot Ballroom) Režie: Marilyn Agrelo, USA, 2005

Šimon a duby

Velkolepý snímek pojednává o rozchodu poznamenaného břemeny dávno minulými a hledáním sama sebe. Výpravný příběh o dvou rodinách a jejich přátelství a společném osudu ve…(více)
(Simon och ekarna) Režie: Lisa Ohlin, S-DK-D-N-, 2011

Šírin

Formálně velmi poutavě natočený snímek Šírin světově uznávaného režiséra, básníka, fotografa a producenta Abbase Kiarostamiho se skládá z detailních záběrů publika v kině. Prostřednictvím…(více)
(Shirin) Režie: Abbas Kiarostami, IR, 2008

Široce otevřené oči

Aaron je váženým členem komunity ultraortodoxních jeruzalémských židů. Za ženu má Rivku a je oddaným otcem čtyř dětí. Jeho na pohled stabilní a vyrovnaný život…(více)
(Eyes Wide Open) Režie: Haim Tabakman, F - D - IL, 2009

Šitkredit

„Chtějí po mně 300 000 za jeden podpis a za to, že jsem si od nich žádný peníze nevzala," zpovídá se v dokumentu Šitkredit žena,…(více)
(Šitkredit ) Režie: Martin Řezníček, CZ, 2010

Škádlení Goliáše

Egypťan Básim Júsif patří k těm, jimž události arabského jara zásadně zasáhly do života. Radikálně změnil povolání: z chirurga se stal moderátorem vlastní satirické talkshow,…(více)
(Tickling Giants) Režie: Sara Taksler, USA, 2016

Škatuláci

V Sýrečkově není radno vycházet po setmění. Z podzemních doupat vylézají podivní tvorové zvaní Škatuláci, kteří kradou vše, co jim přijde do rukou. Jednou prý…(více)
(Boxtrolls, The) Režie: Anthony Stacchi, Graham Annable, USA, 2014

Škodlivé živly

Samozvaný velitel Boží armády odporu Joseph Kony unesl v průběhu čtvrtstoletí desítky tisíc dětí v severní Ugandě a cvičil je k zabíjení. Rozhovor vedený s…(více)
(Wrong Elements) Režie: Jonathan Littell, F-B-D, 2015

Škodou 100 v Asii

Dokola kilem Asijská etapa. Na začátku byl nápad, koupit staré auto a cestovat po…(více)
(Škodou 100 v Asii) Režie: , CZ, 2017

Škola v proměnách popkultury

Školou prošel každý. Každý jí tak trochu rozumí, každý si ji nějak pamatuje. Naše vzpomínky se mísí s obrazy školy, které vídáme především ve filmech. Byla…(více)
(Škola v proměnách popkultury) Režie: , CZ, 2015

Škola života

Raná šedesátá léta Británie minulého století načrtnou mladé Jenny vcelku jasnou budoucnost – edukovanou a titulovanou oxfordskou důstojnost. Jasně danou cestu ale velmi vykolejí setkání…(více)
(An Education ) Režie: Lone Scherfig , GB, 2009

Školní projekce 1

více)
(Školní projekce 1) Režie: various, CZ, 2014

Školní projekce 2

Školní projekce 2:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/skolniprojekce2/
více)
(Školní projekce 2) Režie: various, CZ, 2014

Školní projekce 3

více)
(Školní projekce 3) Režie: various, CZ, 2014

Školní sešit

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádky Krakonoš a škola, O chlapečkovi, který se stal kredencí, Pan Tau jde do školy, O Matyldě s náhradní hlavou, O…(více)
(Školní sešit) Režie: , CZ, 2016

Školní výlet

Parta spolužáků je pozvána na pobyt do lázní. Přitom však zažívá mnoho peripetií, vtipných situací, ale i osobních dramat. Souběžně s tím můžeme sledovat příběh…(více)
(Školní výlet) Režie: P. Šícha - T. Magnusek , CZ, 2011

Škyt

Jestliže jsme u filmu „Happy End“ použili nálepku „jediný film svého druhu“, celovečerní debut mága současného maďarského filmu György Pálfiho „Škyt“ si s tímto označením…(více)
(Hukkle) Režie: György Pálfi, H, 2002

Šmejdi

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze…(více)
(Šmejdi) Režie: Silvie Dymáková, CZ, 2013

Šmejdi - premiéra

Manipulace, nátlak, ponižování, agrese. Skryté kamery zachytily drsné pozadí předváděcích akcí pro seniory. Co se opravdu děje na populárních zájezdech s obědem zdarma? Praktiky, ze…(více)
(Šmejdi) Režie: Silvie Dymáková, CZ, 2013

Šmoulové 2

V očekávaném pokračování akční rodinné komedie Šmoulové, která se stala kasovním trhákem, vytvoří zlý čaroděj Gargamel skupinu zlomyslných tvorů podobných Šmoulům, kterým říká Neplechové, aby…(více)
(The Smurfs 2) Režie: Raja Gosnell, USA, 2013

Špalíček

První celovečerní loutkový film režiséra a animátora Jiřího Trnky, který se prosadil i jako malíř, grafik, ilustrátor, sochař a spisovatel. Snímek vytvořený pracnou ruční animací…(více)
(Špalíček) Režie: Jiří Trnka, CZ, 1947

Španělská královna

Po 2. světové válce do fašistického Španělska míří filmaři. I přes tvrdou vládu generála Franca tu mají skvělé podmínky pro natočení velkolepého filmu o královně…(více)
(La reina de España) Režie: Fernando Trueba, E, 2016

Špatná výchova

Madrid 1980. Úspěšný režisér Enrique Serrano už dlouho marně hledá námět, který by ho zaujal, když k němu náhle vpadne neohlášená návštěva. Enrique hned nepozná…(více)
(La Mala Educación) Režie: Pedro Almodóvar, ŠPA, 2004

Špatnej polda

Detektiv Terence McDonagh je povolán k vyšetření brutální vraždy afrických přistěhovalců, přičemž stopy vedou k drogovému dealerovi zvaném Big Fate. Terrence dostává na starost ochranu…(více)
(The Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans ) Režie: Werner Herzog, USA, 2010

Špekáček & Feferonka – Příběhy z lednice - pro děti

Ve spolupráci se Stream.cz.
více)
(Špekáček & Feferonka – Příběhy z lednice) Režie: , , 0000

Šperk pro zimní princeznu

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme kromě krtka a zelené hvězdy i příběh o bílé princezně, o Jabloňové panně nebo…(více)
(Šperk pro zimní princeznu) Režie: , CZ, 2014

Špína

Lena je sedmnáctiletá holka z obyčejné rodiny. První zamilování, tajné noční dobrodružství, magická rána nad Dunajem... Její svět plný snů a touhy rozbije znásilnění. Je…(více)
(Špina) Režie: Tereza Nvotová, CZ-SK, 2017

Špína z ulice

Více než šedesát let staré laciné víno se dostane mezi bezdomovce a nadělá v jejich žaludcích pěknou paseku. Lépe řečeno, nadělá pěknou paseku z nich.…(více)
(Street Trash) Režie: James M. Muro, USA, 1987

Špinavá srdce

Během druhé světové války zavládl válečný stav i mezi Brazílii a Japonskem. Desetitisíce tehdejších japonských Brazilců byly místními úřady nuceně vystěhovány, museli zavřít své živnosti…(více)
(Coracoes Sujos) Režie: Vicente Amorim, BR-J, 2011

Špinavé obrazy

Špinavé obrazy jsou sedmým dílem série Hotelových deníků jednoho z nejvýznamnějších a nejoceňovanějších experimentálních dokumentaristů – Johna Smithe. Minimalistickým stylem nás Smith vtáhne do atmosféry…(více)
(Dirty Pictures) Režie: John Smith, VB - Palestina, 2006

Špinavé ulice

Impulzivní Johnny Civello a jeho hloubavý bratranec Charlie Cappa jsou mladíci, kteří se bezstarostně pohybují na ostré hraně zákona. Protloukají se s kamarády ze dne…(více)
(Mean Streets) Režie: Martin Scorsese, USA, 1973

Špinavé ulice

Podivuhodný snímek s atmosférou filmu noir vypráví příběh mladíka, který se díky své finanční situaci dostane do skupiny mafiánů. Když mu pak jeho šéf dohodí…(více)
(Biyeolhan geori) Režie: Yoo Ha, Jižní Korea, 2006

Špinavej kšeft

Jacques žije na malém městě. Všichni místní jsou na mizině, protože je hromadně propustili. Továrna zavřela, přítelkyně odešla a dluhy narůstají. Když mu místní mafiánský…(více)
(Un petit boulot) Režie: Pascal Chaumeil, F-B, 2016

Špinavý trik

Fiktivní snímek Špinavý trik, který je založen na reáliích jednoho z nejpozoruhodnějších skandálů v dějinách Spojených států, vypráví příběh špičkového podvodníka Irvinga Rosenfelda Christian Bale,…(více)
(American Hustle) Režie: David O. Russell, USA, 2013

Šroubkova dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Šroubkovo dobrodružství, příběh O dobrém nářadí a špatném truhláři a O hrnci, který rád vařil. Dál uvidíme Měsíční pohádku a co…(více)
(Šroubkova dílna) Režie: , CZ, 2016

Šroubkova dobrodružství

Pohádky z dílničky a další příběhy: Šroubkovo dobrodružství, O dobrém nářadí a špatném truhláři, O hrnci, který rád vařil, Had je mašinka, Měsíční pohádka …(více)
(Šroubkova dobrodružství) Režie: , CZ, 0000

Šroubovaná sobota

Šroubek nám ukáže, co všechno se dá montovat, šroubovat, spojovat a rozpojovat, kutit a skládat. A není to sobota určená jen klukům. I holky náramně…(více)
(Šroubovaná sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Štamgast

V roce 1987 natočil režisér Barbet Schroeder hořké komediální drama, jež vychází z novely legendárního Charlese Bukowskiho. Mickey Rourke zde hraje opileckého básníka Henryho Chinaskiho,…(více)
(Barfly) Režie: Barbet Schroeder, USA, 1987

Šťastná hvězda

Marina, mladá žena, je přepadena násilnickým Danielem. Rafael, který je svědkem této hrůzné události, ji zachrání. I přesto, že sám má spoustu psychických problémů –…(více)
(La buena estrella) Režie: Ricardo Franco, ŠPA - FRA - ITÁ, 1997

Šťastná náhoda

Vikram, mladý nadějný herec, sní o hvězdné kariéře a přijíždí kvůli tomu do Bombaje. Se stejným snem tam žije i ctižádostivá Sona, která je předurčena…(více)
(Luck By Chance) Režie: Zoya Akhtar, IND, 2009

Šťastné a Veselé

Je 1. světová válka, Štedrý den 1914. Když válka vypukla uprostřed léta 1914, překvapila a zavlekla do bojů milióny mužů. A teď přichází Vánoce, sníh…(více)
(Joyeux Noel) Režie: Christian Carion , FRA, 2004

Šťastné konce

Projekce pouze pro držitele permanentek. Lidský život se nedá naplánovat. Věci se zkrátka dějí tak, jak je determinoval osud. A jestli na fátum nevěříte, nevadí, přesto…(více)
(Happy Endings) Režie: Don Roos, USA, 2005

Šťastné míle

Na australském pobřeží přistane rybářská loď s pasažéry, jež se pokoušejí ilegálně dostat do země. Oklamaní uprchlíci se ocitají na kraji pouště s třísetkilometrovou vzdáleností…(více)
(Lucky Miles) Režie: Michael James Rolland, Austrálie, 2007

Šťastní to lidé: rok v tajze

Dokument slavného režiséra Wernera Herzoga sleduje život a práci lovců kožešin ve vesnici Bakhtia v srdci sibiřské tajgy, kde se každodenní život místních za posledních…(více)
( Happy People: A Year in the Taiga) Režie: Dmitrij Vasjukov, Werner Herzog , D, 2012

Šťastný Daniel

Drama z bouřlivých dnů po dobytí Budapešti sovětskými vojsky v roce 1956, kdy se tisíce Maďarů rozhodovaly, zda mají zůstat ve vlasti, nebo emigrovat. Ze…(více)
(Szerencsés Dániel) Režie: Pál Sándor, H, 1982

Šťastný konec?!

Lucca měla svůj život naplánovaný do posledního detailu. Brzy nastoupí na Harvard, stane se úspěšnou právničkou a bude následovat zářnou kariéru svého otce. Lucca ale…(více)
(Happy End?!) Režie: Petra Clever, D-NL, 2014

Šťastný princ a jiné pohádky

Pohádky Oscara Wilda jako audiokniha. Tato literární klasika se vyznačuje velkou dávkou fantazie a romantičnosti stejně jako svým vytříbeným stylem. Náměty jsou prosté, jednoduché až…(více)
(Šťastný princ a jiné pohádky) Režie: Dimitrij Dudík, CZ, 2007

Šťastný svět

V roce 2009 se dva francouzští filmaři, Tristan Mendes France a Gaël Bordier, vydali do Barmy a skrytě natočili satirický dokument o absurdní vládě barmských…(více)
(Happy World) Režie: Gaël Bordier, Tristan Mendes France, F, 2011

Šťastný to muž

„Jako úplně malý kluk jsem byl tímto filmem naprosto fascinován, i když jsem mu vůbec nerozuměl. Jako dospělý muž si uvědomuji, jak je toto mistrovské…(více)
(O Lucky Man!) Režie: Lindsay Anderson, GB, 1973

Štěpán

Vidíme detail muže čekajícího na vlak. Slyšíme jeho tichá upřímná slova přímo do kamery. Jak stručně lze vylíčit životní příběh, který zdaleka nebyl lehký Pětasedmdesátiletý…(více)
(Stiepan) Režie: Radka Franczak, POL, 2006

Štěpiny

Marta plánuje svatbu, Robert sleduje v sobotním odpoledni zápas jeho milovaného klubu a Bartek končí svá studia. Všechny tři ale spojují pochyby o sobě samém…(více)
(Drzazgi) Režie: Maciej Pieprzyca, PL, 2008

Štěstí

Film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra filmu…(více)
(Štěstí) Režie: Bohdan Sláma, ČR, 2005

Štěstí

Ógyarmat je chudá vesnice na rakouskomaďarské hranici, na kterou se jednoho dne usměje štěstí. Vesničané totiž pod místním hřbitovem naleznou trubku ropovodu a napadne je,…(více)
(Mázli) Režie: Tamás Keményffy, H, 2008

Štěstí (angl. tit.)

Nový film režiséra Bohdana Slámy Štěstí je dojemným příběhem o křehkém vztahu dvou mladých lidí, jenž postupně přeroste v opravdovou lásku. Herecké obsazení i atmosféra…(více)
(Štěstí) Režie: Bohdan Sláma, ČR, 2005

Štěstí mé sestry

Mladý fotograf se zamiloval do sestry své přítelkyně. Těžko řešitelná situace. Stylová variace na problémy milostného trojúhelníku s pozoruhodnou formou a s velkým citem pro…(více)
(Das Glück meiner Schwester) Režie: Angela Schanelec, D, 1995

Štěstí světa

Vizuálně vycizelovaný snímek přivádí diváky do jednoho činžovního domu ve Slezsku, v období těsně před vypuknutím druhé světové války. Objektem více či méně diskrétní touhy…(více)
(Szczęście świata) Režie: Michał Rosa, PL, 2016

Štěstí v neštěstí

Desítky tisíc obyvatel Keni se v dokumentu režiséra Landona van Soesta strachují o svůj domov: ať už jsou jím slumy v chudinské čtvrti Kibera hlavního…(více)
(Good Fortune) Režie: Landon Van Soest , EAK - USA, 2009

Štvanice

JanErik je v posledním ročníku gymnázia a čeká ho maturita. Největší hrůzu má jako spousta jiných ze sadistického latináře Caliguly, který si na něj obzvlášť…(více)
(Torment / Frenzy) Režie: Alf Sjöberg / scénář: Ingmar Bergman, SWE, 1944

Šutry v kapsách

Když se ve 20. letech zamiluje krásná Anna do o třicet let staršího obchodníka, počíná se psát neradostná historie režisérčiny rodiny i nemoci. Signe se…(více)
(Akmeņi manās kabatās) Režie: Signe Baumane, LV, 2014

Švadleny

Tři mladé dívky utíkají od nezaměstnanosti na venkově do Sofie, kde hledají nejen práci, ale i budoucnost. Hrdinky bojují s těžkou realitou, která se snaží…(více)
(Shivachki) Režie: Ljudmil Todorov, BUL, 2007

Švédská teorie lásky

Švédsko se vydává za modelový příklad sociálního státu. Za kulisami novodobého ráje na zemi se ovšem odehrává překvapivé drama. V roce 1972 přišli politici s…(více)
(Swedish Theory of Love) Režie: Erik Gandini, S, 2015

Švédské pohádky | v mezzaninu

Srdečně vás zveme na křest knihy Švédské pohádky.
více)
(Švédské pohádky) Režie: , , 0000

Švédsko 2011

Švédská kinematografie má skvělou historii a momentálně, jak se zdá, prožívá další celkem šťastné období. K jejím úspěchům přispívají v posledních letech notnou měrou také…(více)
(Švédsko 2011) Režie: various, , 0000

Švestky

Příběh poválečného opouštění sudetské krajiny. Příběh malého chlapce, který nechce odejít z místa svého domova. Příběh matky, která se vydává hledat ztraceného syna. Příběh loučení.…(více)
(Švestky) Režie: Mark Ther, CZ, 2011

Šviháci

Ve svém novém snímku se talentovaný dánský režisér vydal do Jihoafrické republiky, aby nás seznámil se skupinou svérázných chlapíků z kmene Zulu říkajících si swenkas…(více)
(The Swenkas) Režie: Jeppe Rønde, DÁN, 2004

Švýcarák

„Rozhodli jsme se složit film výhradně z motivů, které nenávidíme,“ říkají Daniels, renomovaní tvůrci videoklipů, o svém celovečerním debutu a nejkontroverznějším filmu letošního Sundance. Paul…(více)
(Swiss Army Man) Režie: Daniel Scheinert, Daniel Kwan, USA, 2016

 

English

Mojekino.cz