Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


P. S. H.

Jeden z jeho prvních velkých filmů, Štěstí Happiness, 1998, byl i jeden z prvních velkých hitů znovuzrozeného Aera. Na Capoteho k nám chodily davy a…(více)
(P. S. H.) Režie: , USA, 0000

P.K.

Z příběhu o mimozemšťanovi s odstátýma ušima, který se po potížích, jimž je vystaven při výsadku na Zemi, rozhodne hledat pomoc u samotného Boha, se…(více)
(P.K.) Režie: Rajkumar Hirani, IND, 2014

Pacient číslo nula

Nadčasový a excentrický muzikál, který nabídne vodní balet, tanec pralesních zvířat a zpívající loutky, zkoumá potřebu nalézt obětního beránka zodpovědného za nemoc AIDS. Stosedmdesátiletý viktoriánský…(více)
(Zero Patience) Režie: John Greyson, Kanada, 1993

Pacific

Produkce HBO je všeobecně známá velmi vysokou laťkou pro všechny ostatní televize a nejinak je tomu v případě dílka z producentské dílny Toma Hankse, Stevena…(více)
(Pacific) Režie: various, USA, 2010

Pád do hlubin

Žena ve čtvrtém měsíci těhotenství se dozvídá, že její dítě je mrtvé a do dvou dnů bude muset podstoupit potrat. Ona ale není schopna se…(více)
(Paridan az ertefa'e kam) Režie: Hamed Rajabi, IR, 2015

Pád do minulosti

Pětice mladých žen na prahu třicítky se potkává po čtrnácti letech, když se vracejí do svého rodného města na pohřeb oblíbené učitelky. V průběhu setkání, které…(více)
(Fallen) Režie: Barbara Albert, A - D, 2006

Pád do ticha

Čím blíže jsi k smrti, tím jsi schopnější udělat cokoliv pro přežití... Skutečný příběh dvou britských horolezců natočený podle bestselleru jednoho z nich Joe…(více)
(Touching the Void) Režie: Kevin McDonald, VB, 2003

Pád Itálie

Režisérovo rodné místo chorvatský ostrov Šolta. V idylickém prostředí slunečné dalmatské přírody se odehrává příběh partyzánského velitele Davorina. Příběh o krutosti, nesmiřitelnosti, zoufalství, pomstě,…(více)
(Pad Italije) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1981

Pád Třetí říše

Na konci dubna 1945, pár dní po svých 56. narozeninách, nadiktoval v berlínském bunkru poslední vůli, oženil se s Evou Braunovou svědky byli Goebbels a…(více)
(Der Untergang) Režie: Oliver Hieschibiegel, NĚM - ITÁ - RAK, 2004

Padá hvězda, něco si přej!

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rumcajs vyhnal z lesa dubové mužíky, Jak vysadil duhu na nebe a Jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč. Také…(více)
(Padá hvězda, něco si přej!) Režie: , CZ, 2018

Paddington

Neobyčejně půvabné a vtipné vyprávění o osiřelém medvědu z nejtemnějšího Peru, který přijede vlakem na nádraží Paddington v Londýně, kde se ho ujmou manželé Fouskovi.…(více)
(Paddington) Režie: Paul King, GB-F-CDN, 2014

Paddington 2

Náš kamarád Paddington se už šťastně usadil s rodinou Brownových a je oblíbeným členem místní komunity. Aby mohl koupit ten nejlepší dárek ke 100. narozeninám…(více)
(Paddington 2) Režie: Paul King, GB-F, 2017

Padesátka

Co se stane na horách, zůstane na horách, a dole ať si dělaj, co chtěj. Opravdovým kořením Krkonoš jsou místní horalé, kteří zde žijí, ať…(více)
(Padesátka) Režie: Vojtěch Kotek, CZ, 2015

Page 3

Každý chce být na straně číslo 3. Třetí strana je v indických tištěných médiích věnována bulvárním zprávám o celebritách a bohatých lidech, kterým nedělá problém…(více)
(Page 3 / Strana 3) Režie: Madhur Bhandarkar, IND, 2005

Pahrbek český

Lidé se sem jezdí vdávat, ženit, nechat rozptýlit a občas i spáchat sebevraždu. Většině z milionu návštěvníků, kteří sem za rok zavítají, však stačí ke…(více)
(Pahrbek český) Režie: Lucie Králová, CZ, 2009

Pákistánec Ramchand

Malý pákistánský chlapec Ramchand v rozčílení překročí přísně střeženou hranici mezi Pákistánem a Indií a spolu s otcem, který se jej vydal hledat, padne do…(více)
(Ramchand Pakistani) Režie: Mehreen Jabbar, PK, 2008

Palác Akropolis -› Akráč

Palác Akropolic byl založen na Žižkově počátkem 90. let jako kreativní prostor pro alternativní divadelní nadšence a spřízněné hudební experimentátory. Během 17ti let své existence…(více)
(Palác Akropolis -› Akráč) Režie: Jana Počtová, CZ, 2008

Pálí nás palmový olej?

Tento dokument odhaluje tajemství jedné z nejběžnějších potravinářských surovin naší doby: palmový olej. Snímek nás zavede z jídelny jedné francouzské rodiny přes továrnu na výrobu…(více)
(Palme, une huile qui fait tache) Režie: Emilie Lançon, F, 2013

Palindromy

Kolo páté: Láska naivní.
více)
(Palindromes) Režie: Todd Solondz, USA, 2004

Památkáři

Film podle skutečné historie vypráví o největším lovu pokladů v historii. Památkáři jsou méně známou vojenskou jednotkou, která působila během světové války. Jejím úkolem bylo…(více)
(The Monuments Men) Režie: George Clooney, USA, 2014

Pamatujme na ty, kteří si pamatovat nemohou: Paměť je naším velkým bohatstvím. Co se stane, když o něj přijdeme?

První část nabídne možnost otestovat si paměť pomocí nových testů vyvinutých výzkumníky z Národního ústavu duševního zdraví. Ve druhé části představí Alžběta Petřinová terapeutický program…(více)
(Pamatujme na ty, kteří si pamatovat nemohou: Paměť je naším velkým bohatstvím. Co se stane, když o něj přijdeme?) Režie: , , 0000

Paměť zlaté rybky

Irský film Paměť zlaté rybky je scenáristickým a režijním debutem Liz Gill, která své vyprávění zasadila do současného Dublinu. Na začátku sledujeme čtyřicátníka Toma, profesora…(více)
(Goldfish memory) Režie: Liz Gill, IRS, 2003

Paměti padlého anděla

V jedné starobylé farnosti začnou po požití hostie umírat věřící. Zdá se, že byli otráveni jakýmsi novým, velmi neobvyklým druhem drogy. Události navíc provází zvláštní…(více)
(Memorias del ángel caído) Režie: F. Cámara - D. Alonso, E, 1997

Pamětnice

Bývalí spolužáci se scházejí po šedesáti letech na školním sraze, nepochybně posledním, v tváří tvář spolužačce Milušce Bínové. Bínová, kdysi nejoblíbenější mezi studenty, dnes přijíždí…(více)
(Pamětnice) Režie: Vlado Štancel, CZ, 2009

Pan

Pan Levi Miller je nezkrotný uličník, ale bezútěšné prostředí londýnského sirotčince, ve kterém strávil celý svůj život, není pro takového chlapce to nejvhodnější místo. Až…(více)
(Pan) Režie: Joe Wright, USA, 2015

Pan a paní 55

Chudý kreslíř Preetam jednoho dne potká na tenisovém turnaji dívku Anitu, která je pod dozorem tety Sity Devi, bojovnice za ženská práva, jež ochraňuje neteř…(více)
(Mr. and Mrs. 55) Režie: Guru Dutt, IND, 1955

Pan a paní Čangovi

Není mnoho dokumentů na téma migrace, které by se zabývaly fenoménem návratu emigranta zpět do rodné země. Snímek Pan a paní Čangovi tak činí s…(více)
(Mister & Missis Zhang ) Režie: F. Tondre - O. Jobard, F, 2013

Pan Bezchybný

Dvacetipětiletý Mathieu se odjakživa chce stát uznávaným autorem. Jeho sen se zdá být nedosažitelný, protože přes veškeré úsilí se mu zatím nepodařilo nic vydat. Na…(více)
(Un homme idéal) Režie: Yann Gozlan, F, 2014

Pán času

Hurá kolektiv Vás srdečně zve prezentaci komiksu Pán Času Svědectví o neúmyslném putování Erlioze Menta do hlubin Záčasí, kde mu…(více)
(Pán času) Režie: , , 0000

Pán času - křest komiksu

Přátelé, spolu s kolektivem Hurá Vás srdečně zvem na křest komiksu Pán Času v pondělí 16.4.2012 Svědectví o neúmyslném putování Erlioze Menta do hlubin Záčasí, kde…(více)
(Pán Času - Přízračná tvář) Režie: Hza Bažant, Filip Novák, Česko, 2012

Pán jeskyně

Odvěký boj dobra se zlem na sebe v průběhu věků bral nejrůznější podoby. V žádné jiné éře než v osmdesátých letech minulého století ale nemohl…(více)
(The Dungeonmaster) Režie: Dave Allen, Charles Band, John Carl Buechler, Steven Ford, Peter Manoogian, Ted Nicolaou, Rosemarie Turko, USA, 1984

Pan Jezevec

"Já nedělám šaška, já hraju divadlo" Pan Jezevec nechce aby jeho celoživotní náplní byl jenom lov potravy. Učarovalo mu divadlo a jeho snem je dostat se…(více)
(Pan Jezevec) Režie: Martin Máj, Karel Czech, CZ, 2011

Pan K

Uprostřed lesa bydlí Pan K. Z jedné strany za ním příjíždí Laponka. Z druhé strany přijíždí Japonka. Pan K. sedí v houpajícím křesle a čeká.…(více)
(Pan K) Režie: , , 2016

Pan Nezaměstnaný

Když íránská ekonomika v roce 2012 upadá, nezaměstnanost překotně roste. Když se Ali rozhodne, že nebude jen tak nečinně stát a natočí film o své…(více)
(Aghaye Bikar) Režie: Ali Hamraz, IR, 2015

Pan Nikdo

V roce 2092 je Mars prázdninovým rezortem a díky vědeckým poznatkům už nikdo neumírá. Posledním smrtelníkem je Nemo Nobody. 117letý Nemo na smrtelné posteli vzpomíná…(více)
(Mr. Nobody) Režie: Jaco van Dormael, CDN-B-F-D, 2009

Pan opice

Filmy jako Machete, Den otců nebo Somrák s brokárnou ukázaly, že nejlepší způsob, jak natočit grindhousový celovečerní brakový film, je vytvořit napřed jeho trailer. Český…(více)
(Caballero Ape) Režie: Jan Votýpka, CZ, 2014

Pan Pozdě

Anetin životní partner trpí výjimečnou nemocí, která mu zabraňuje opustit jejich domov. Exekuční úřad však dům plánuje zabavit kvůli finanční neschopnosti páru splácet pohledávky. Aneta…(více)
(Pan Pozdě) Režie: Jiří Sádek, CZ, 2011

Pán prstenů trilogie - dabing

Seriálový maraton v rámci festivalu pro děti Malé oči. Do sálu je možno si vzít spacáky a polštářky.
více)
(The Lord of The Rings) Režie: Peter Jackson, USA-NZ, 2001

Pán prstenů trilogie - titulky, rožšířené verze

Rožšířené verze, filmy uvedeme z DCP.
více)
(The Lord of The Rings) Režie: Peter Jackson, USA-NZ, 2001

Pan Roman

Pan Roman je pro kino netradiční představení, které se uskuteční v BIU|OKO na pravém mezaninu baru, nikoliv v sále kina. Vstup je 50 Kč a…(více)
(Pan Roman) Režie: Ježek, Freudl, Procházka, CZ, 2010

Pán velryb

V malé novozélandské vesnici na břehu moře Maoři věří, že jsou potomci dávného předka Paikea, Pána velryb. V každé generaci dědí titul náčelníka muž. Když…(více)
(Whale Rider) Režie: Niki Caro, NZ, 2002

Pan Zwilling a paní Zuckermannová

Pan Zwilling, neúnavný pesimista, chodí každý večer na návštěvu k vitální paní Zuckermannové, která plná optimismu hledí do budoucnosti a zpravidla odporuje názorům svého návštěvníka.…(více)
(Herr Zwilling und Frau Zuckermann) Režie: Volker Koepp, NĚM , 1999

Pane, k princeznám se nečuchá

K princeznám se nečuchá, 14 minut Psí kusy, 15 minut O pardálu, který voněl, 18 minut …(více)
(Pane, k princeznám se nečuchá) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Pane, pojďte si hrát

Když má člověk sourozence nebo kamaráda, jako v pohádce o medvědech, je vždycky o zábavu postaráno. Podobně jako naši medvědi, kteří se stále pošťuchují a…(více)
(Pane, pojďte si hrát) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Panelová diskuze: Smíření 2016

Panelová diskuze: Vysídlení Němců po 70 letech. Vyrovnali jsme se s vlastní minulostí? Co pro české země znamenalo vysídlení Němců? Jak se o něm máme…(více)
(Panelová diskuze: Smíření 2016) Režie: , 2016, 2016

Panenkám už odzvonilo

Mikroskopický pohled do života íránských žen, které byly provdány již ve věku 12 15 let. Tato násilná tradice proměňuje životy dívek ze dne na…(více)
(Aroosakha nemidanand) Režie: Nava Rezvani, IR, 2014

Panenky a matky

1977 režie: Peque Varela, GB, 2007, 8 minut
více)
(Panenky a matky ) Režie: , , 0000

Pangea Day

Akce Pangea Day čerpá z kouzla filmu a jejím cílem je posilovat toleranci a empatii, sjednocovat a budovat lepší budoucnost. Posláním akce, která byla vytvořena…(více)
(Pangea Day) Režie: Various, Planeta Země, 2008

Paní bída

V dnešním pásmu animovaných pohádek se podíváme, jaký měl Pejsek sen, jak našel Krtek lízátko, nebo jak Maruška potkala dvanáct měsíčků. Čekají nás i další…(více)
(Paní bída) Režie: , CZ, 0000

Páni kluci

Rodinný film
více)
(Páni kluci) Režie: Věra Plívová-Šimková, CZ, 1975

Páni mají radši blondýnky

Marilyn Monroeová vytvořila v nestárnoucí komedii Howarda Hawkse prototyp okouzlující sexuální bohyně s plavou hřívou, která si omotává srdce všech okolních mužů. Role rozkošné naivní…(více)
(Gentlemen Prefer Blondes) Režie: Howard Hawks , USA, 1953

Paní přístavu

Rázná Číňanka Suzanna Chen přišla do Řecka počátkem 90. let. Její cesta nebyla jednoduchá. Nyní za migrační krize poskytuje pomoc dalším lidem přicházejícím do Evropy. Před…(více)
(Lady of the Harbour) Režie: Sean Wang, NL-RC, 2017

Páni tvorstva

Mach a Šebestová se ve škole učili o tom, kdo je pánem všeho tvorstva. Zjistili, že na jiné planetě jsou lidé považováni za zvířátka, kterým…(více)
(Páni tvorstva) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Panický záchvat

Suverénní odpověď na otázku, zda je možné přeložit do filmového jazyka záchvat paniky, předkládá v černohumorném snímku talentovaný debutant Paweł Maślona. Dramatické životní okamžiky několika…(více)
(Atak paniki) Režie: Paweł Maślona, PL, 2017

Panický záchvat RA

Narůstající rychlost života v moderní společnosti ústí mimo jiné ve zvýšený výskyt panických záchvatů a úzkostných poruch. Skladba detailů vytržených z běhu věcí doplněná komentáři…(více)
(Ataque de Pánico) Režie: Ernesto Ardito, RA, 2017

Panika v městečku

V městečku zvaném Panika, na dohled od farmáře Stevena a jeho ženy Jeanine, žijí v jednom domě Kovboj, Indián a Kůň. Nerozlučná trojice přátel prožívá…(více)
(Panique au village) Režie: Stéphane Aubier, Vincent Patar, B - F, 2009

Pannwitzův pohled

Dva velké detailní záběry na začátku filmu: tělesně postižený obsluhuje klávesnici psacího stroje pomocí tyčinky, kterou drží v ústech, poté záběr na klávesnici bravurně ovládanou…(více)
(Der Pannwitzblick) Režie: Didi Danquart, NĚM, 1991

Panorama

Docela určitě neplatí přímá úměra mezi stupněm zajímavosti filmu a počtem cen, které získal. Přesto je krátký rozhled po panoramatu filmů, oceněných na filmových festivalech,…(více)
(Panorama) Režie: Various, Various, 0000

Panorama

Sekce již pravidelně nabízí filmy, které uspěly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií. Poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách současné krátkometrážní produkce…(více)
(Panorama) Režie: , , 0000

Panorama | 2010

Sekce, jež pravidelně nabízí filmy, které bodovaly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií, poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách a rozmanitosti současné…(více)
(Panorama | 2010) Režie: various, , 0000

Panorama | 2008

Sekce, jež pravidelně nabízí filmy, které uspěly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií. Poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách současné krátkometrážní produkce…(více)
(Panorama | 2008) Režie: various, , 0000

Panorama | 2011

Sekce, jež pravidelně nabízí filmy, které bodovaly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií, poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách a rozmanitosti současné…(více)
(Panorama | 2011) Režie: various, , 0000

Panorama | 2012

Sekce, jež pravidelně nabízí filmy, které bodovaly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií, poskytuje jedinečnou možnost udělat si představu o kvalitách a rozličnosti současné…(více)
(Panorama | 2012) Režie: various, , 0000

Panorama | 2013

Každoroční přehled krátkých filmů, jež bodovaly na prestižních festivalech a v hlasováních akademií letos představí film oceněný na MFF v Berlíně, nejlepší film podle hlasování…(více)
(Panorama) Režie: various, , 0000

Panorama | 2014

Filmy, které si jako své favority vybraly festivaly v Cannes a Berlíně, Evropská, Americká a Britská filmová akademie. Jinak řečeno, pět filmů, jež v právě…(více)
(Panorama | 2014) Režie: various, various, 0000

Panorama 2

Ke každé filmové přehlídce, která chce svým divákům umožnit utvořit si představu o tom, jak vypadá současná kinematografie, neodmyslitelně patří také sekce, jež je průvodcem…(více)
(Panorama 2) Režie: Various, Various, 2000

Pantaleon a jeho ženská rota

Kapitán peruánské armády Pantaleón Pantoja je slušný člověk, dobrý manžel a skvělý profesionál. Díky jeho rozvážné a zodpovědné povaze, diskrétnosti a skvělým organizačním schopnostem ho nadřízení pověřili obtížnou tajnou misí…(více)
(Pantaleón y las visitadoras) Režie: Francisco Lombardi, Peru, 2000

Paper Dolls

Přes den se starají o staré, nemocné lidi, především ortodoxní Židy, jednu noc v týdnu vystupují se svou show v telavivských nočních barech. Skupina Paper…(více)
(Paper Dolls) Režie: Tomer Heymann, IZR - ŠVÝ, 2005

Papírové hrátky u Kolína

Potkali se u Kolína, začla papírová dílna. Papír vstal a tancoval, barevně se změňoval, s proměnami čaroval. Od 14:00 se můžete těšit na animované pohádky: Psí…(více)
(Papírové hrátky u Kolína) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Papusza

Cikánská básnířka Bronisława Wajsová 1908–1987, známá jako Papusza, je v Polsku legendární postavou. Místo pokusu o klasický životopisný film tvůrci evokují události důležité jak pro…(více)
(Papusza) Režie: J. Kos-Krauze - K. Krauze, PL, 2013

Pár osob, krátkej čas

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Varšava, přelom 70. a 80. let 20. století. Nevlídné poměry a „literární úterky“ básníka…(více)
(Parę osób, mały czas) Režie: Andrzej Barański, POL, 2005

Pára nad řekou

Jako pára, která se neslyšně objevuje a zase mizí nad tekoucí řekou, je prchavý život každého člověka, a zvláště umělce. Pomíjivost jeho slávy je klíčovým…(více)
(Pára nad řekou) Režie: Filip Remunda, Robert Kirchhoff, CZ-SK, 2015

Paradise Trips

Mario je řidič, řidič dálkového autobusu. Takový, jakého známe všichni, věčně zachmuřený a nevrlý, znuděný svým životem, manželstvím i prací. Autobus je ale jeho hrad…(více)
(Paradise Trips) Režie: Raf Reyntjens, B, 2015

Parádivé pohádky

V pásmu animovanch pohádek se podíváme, jaké nové šaty dostal císař, jak Krtek přišel ke kalhotkám, nebo jak Žofka zavedla všeobecné ochranné zbarvení. Prostě pohádky…(více)
(Parádivé pohádky) Režie: , CZ, 0000

Parádně pokecal

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štepána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez práce…(více)
(Parádně pokecal) Režie: Tomáš Pavlíček, CZ, 2014

Parádně pokecal - veřejná premiéra

Autorská komedie Parádně pokecal zachycuje šest měsíců v životě 25letého Štepána Procházky. Opět vyhozen ze školy, opět opuštěn přítelkyní a jako vždy bez…(více)
(Parádně pokecal) Režie: Tomáš Pavlíček, CZ, 2014

Paraglidista Jan Škrabálek - beseda s projekcí

Jan Škrabálek – Přednáška s projekcí z Extrémně náročného závodu Red Bull XAlps, kterého se Honza již dvakrát zúčastnil. Taktéž přezdívaný jako „létající běžec“. Létání se věnuje něco…(více)
(Paraglidista Jan Škrabálek - beseda s projekcí) Režie: Jan Škrabálek, CZ, 2010

Paragraf 9.70

Film kolumbijské režisérky Victorie Solano vypráví o pronásledování místních farmářů ze strany vlády, které vyvrcholilo nařízením zničit 70 tun pečlivě vybraných semínek rýže připravených pro…(více)
(Documental 9.70) Režie: Victoria Solano, RA-CO, 2013

Paranoid Park

Obrazy filmu Paranoid Park jsou svým obsahem neutrální: záběry na hlavního hrdinu Alexe a jeho kamarády, jejich pohyby, gesta, rozhovory, komunikace s rodiči. Zvláštní je…(více)
(Paranoid Park) Režie: Gus Van Sant, USA, 2007

Paranormal Activity

Mladý pár ze střední vrstvy se ocitá v budově, která vypadá jako typický předměstský dům větších rozměrů. Postupem času si oba aktéři začínají uvědomovat zvláštní…(více)
(Paranormal Activity) Režie: Oren Peli, USA, 2007

Paranormal Activity 2

Co se asi tak děje ve vašem bytě, když spíte? Pokud se kolébáte ve světě snů, asi toho příliš nezjistíte, co ale nechat zapnutou kameru…(více)
(Paranormal Activity 2) Režie: Tod Williams , USA, 2010

Paranormal Activity 3

Třetí pokračování předchozích hororů vychází opět ze stejné premisy. V normálním rodinném domě se začnou dít podezřelé věci. Obyvatelé se rádi nahrávají na domácí videokameru,…(více)
(Paranormal Activity 3) Režie: H. Joost - A. Schulman, USA, 2011

Paraplíčka ze Cherbourgu

Cherbourg, listopad 1957. Madame Emery et její dcera Geneviève vlastní obchod nazvaný Paraplíčka ze Cherbourgu. Geneviève se zamiluje do Guye, dílenského automechanika. Její matka se…(více)
(Les Parapluies de Cherbourg) Režie: Jacques Demy, F, 1964

Paraplíčko

V noci v dětském pokoji ožívají všechny hračky a každá se oslnivé estrády účastní tím, v čem vyniká. Vrcholným číslem je paňácův „dialog“ s kostkami…(více)
(Paraplíčko) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1957

Parfém: Příběh vraha

V 18. století žil ve Francii muž, který patřil k nejgeniálnějším a zároveň nejnestvůrnějším postavám této epochy. Jmenoval se JeanBaptiste Grenouille a jeho příběh je…(více)
(Perfume: The Story of a Murderer) Režie: Tom Tykwer, ŠPA – NĚM – FRA, 2006

Parchanti spí dobře

Marco Silvesti, důstojník na supertankeru, musí urychleně opustit svou loď a vrátit se do Paříže, protože jeho sestra Sandra už neví, jak dál – manžel…(více)
(Les Salauds) Režie: Claire Denis, F - D, 2012

Parineeta

Muzikálová adaptace bengálské novely z roku 1914 se stala nečekaným hitem. Vypráví příběh mladé ženy jménem Lalita, která v dětství osiřela a vychovával ji strýc.…(více)
(Parineeta) Režie: Pradeep Sarkar, IND, 2005

Park Lane Film Festival

Park Lane filmový festival je oslavou mladých filmařů z České republiky. Mladí filmaři z celé republiky…(více)
(Park Lane Film Festival) Režie: , CZ, 2016

Parlament | NT Live

Je rok 1974. Británie čelí hospodářské a politické krizi. Je to bouřlivá doba, kdy budoucnost země závisí na jediném hlase poslance, kdy se v…(více)
(This House | NT Live) Režie: Jeremy Herrin, GB, 2013

Paroubkové

Film pátrá po důvodech negativního mediálního obrazu Jiřího Paroubka. Někdejší předseda sociální demokracie a český premiér byl některými médii a internetovou komunitou zesměšňován a šeredně…(více)
(Paroubkové) Režie: Jan Látal, CZ, 2011

Parsifal | Richard Wagner

Účinkují: Jonas Kaufmann, Katarina Dalayman, Peter Mattei, Evgeny Nikitin, René Pape Dirigent: Daniele Gatti …(více)
(Parsifal) Režie: François Girard , USA, 2013

Parta Analog

Za účasti režiséra Martina Duška. Dokureality o devíti televizních matadorech, kteří se scházejí s odhodláním ještě jednou odvysílat televizní pořad stejně, jak se připravoval za…(více)
(Patra Analog) Režie: Martin Dušek, CZ, 2013

Partner

Prem, který si žije bohatý a zajištěný život v Bombaji, se jednoho dne rozhodne uplatnit své charismatické schopnosti k něčemu užitečnému a začne pomáhat ostatním…(více)
(Partner) Režie: David Dhawan, IND, 2007

Parvíz

Již padesát let se Parvíz nechá živit svým otcem a žije zahálčivým životem. S pocitem bezpečí spokojeně tráví své jednotvárné dny bez jakýchkoli plánů, jeho…(více)
(Parviz) Režie: Majid Barzegar, IR, 2012

Parzania

Cyrus a jeho rodina jsou pársové – stoupenci v Indii velmi řídce se vyskytujícího politicky neutrálního náboženství. Patří ke střední třídě a žijí spokojeným životem…(více)
(Parzania) Režie: Rahul Dholakia, IND, 2005

Pařba ve Vegas

Probudili jste se někdy po propité noci a vůbec na nic si nepamatovali? Tak přesně o tomhle je nová komedie od tvůrců OLD SCHOOL. Čtyři…(více)
(Hangover) Režie: Todd Phillips, USA-D, 2009

Paříž

Život profesionálního tanečníka Pierra změní zjištění, že trpí těžkou srdeční chorobou a zachránit ho může jen transplantace. Hrozba smrti radikálně proměňuje jeho pohled na svět…(více)
(Paris) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 2008

Paříž 36

Děj fi lmu se odehrává v časovém období mezi prosincem 1935 a červencem 1936 na severovýchodním předměstí Paříže. Jarní zvolení vlády Lidové fronty probouzí nejbláznivější naděje…(více)
(Faubourg 36) Režie: Christophe Barratier, F - D - CZ, 2007

Paříž Severu

Za učitelem Hugim přijíždí nenadále do malé osady na východě Islandu na návštěvu jeho poměrně mladý otec, s nímž ho nikdy nepojil dobrý vztah. Odlišnost…(více)
(París norðursins) Režie: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, IS - F - DK, 2014

Paříž-Manhattan

Alice je mladá, krásná a spokojená ve své práci lékárnice. Jediný problém je, že je stále svobodná. Útočiště hledá ve své vášni pro Woodyho Allena…(více)
(Paris-Manhattan) Režie: Sophie Lellouche, F, 2011

Paříži, miluji Tě

Paříž má dvacet obvodů, přičemž každý z nich měl v novém povídkovém snímku dostat jeden krátký pětiminutový snímek. Nakonec nebyl původní záměr naplněn, do kin…(více)
(Paris, je t'aime) Režie: O. Assayas - F. Auburtin - G. Chadha - S. Chomet - J. Coen - I. Coixet - W. Craven - A. Cuarón - G. Depardieu - Ch. Doyle - R. LaGravenese - V. Natali - A. Payne - W. Salles - O. Schmitz - N. Suwa - D. Thomas - T. Tykwer - G. Van Sant - E. Coen, FR - DE, 2006

Pasáž

Ching pracuje v muzeu. Dongheng píše studie o historických rukopisech. Japonec Ichiro přijíždí na Tchajwan, aby si prohlédl vzácný rukopis z jedenáctého století, který Ching…(více)
(Jing Guo) Režie: Cheng Wen-tang, Taiwan, 2004

Pasažéři

Při rutinní vesmírné cestě k novému domovu jsou dva hibernovaní pasažéři kosmické lodi následkem poruchy probuzeni o 90 let dříve, než bylo plánováno. Zatímco se…(více)
(Passengers) Režie: Morten Tyldum, USA, 2016

Páskové

Celovečerní hraný debut dnes již světoznámého španělského režiséra patří mezi nejlepší příklady vlivu italského neorealismu na španělský film 50. a 60. let. Nicméně drží se…(více)
(Los Golfos) Režie: Carlos Saura, E, 1961

Pásmo filmových pohádek

JAK SI PEJSEK S KOČIČKOU DĚLALI DORT, KRTEK A KARNEVAL, ŠTAFLÍK A ŠPAGETKA, MISTŘI TANCE, JAK JEDLI VTIPNOU KAŠI …(více)
(Pásmo filmových pohádek) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Pásmo filmů Tomáše Vorla

Tomáš Vorel natáčel už od dětství krátké fi lmy, v nichž mu hráli kamarádi – budoucí herci divadla Sklep. Jedním z prvních byl snímek Zákon…(více)
(Pásmo filmů Tomáše Vorla) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 1989

Pásmo hudebního outsider art

Netradiční pásmo hudebních videoklipů potěší každého milovníka hudby a outsider art. Zážitek z hudebních videí ze všech koutů světa završí dokument Haiti o hudební benefici…(více)
(Pásmo hudebního outsider art) Režie: , , 0000

Pásmo krátkých filmů - relaxovaná projekce

Při relaxované projekci jsou uvolněnější pravidla v sale, jsou lehce rozsvícená světla, je tišší zvuk a podobně, aby se lidé například mohli pohybovat po prostoru.
více)
(Pásmo krátkých filmů) Režie: various, DK-NL-CZ, 2017

Pásmo krátkých filmů + ovocný workshop

Pásmo krátkých animovaných filmů s tématikou jídla a vaření například Jak pejsek s kočičkou dělali dort, o hrnci nafoukanci a nebo o masožravé Julii.…(více)
(Pásmo krátkých filmů + ovocný workshop) Režie: , CZ, 0000

Pásmo videoklipů: Jiné tělo

Na nezávislé scéně dnes mnoho hudebníků odkládá jednoznačnou pohlavní identitu a utíká z klece přidělených mužských a ženských rolí. Tematické pásmo videoklipů o tom podává svědectví.…(více)
(Pásmo videoklipů: Jiné tělo) Režie: různí režiséři (various directors), GB, USA, Island, Švédsko, 2008

Pásmo videoklipů: Les a tuš

Během posledních let zasáhl světovou nezávislou scénu zájem o muzikanty, kteří vystupují v nejprostší možné konstelaci: sami s akustickým nástrojem, viz kalifornský zpěvák Devendra Banhart…(více)
(Pásmo videoklipů: Les a tuš) Režie: různí autoři (various directors), různé země (various countries), 2009

Passion – Last Stop Kinshasa

Choreografie: Alain Platel Umělecký dokument Passion – Last Stop Kinshasa sleduje derniéru slavné inscenace Pitié, která se odehrála v „pekle světa“,…(více)
(Passion – Last Stop Kinshasa) Režie: Brigitte Kramer, , 0000

Pastel, Pixel, Plastelína

Blok krátkých filmů: Achilleshttp://mezipatra.cz/fafilmy/achilles.phtml Gillianhttp://mezipatra.cz/fafilmy/gillian.phtml Jezerní paníhttp://mezipatra.cz/fafilmy/jezernipani.phtml Jsem Clayhttp://mezipatra.cz/fafilmy/jsemclay.phtml Moje múzahttp://mezipatra.cz/fafilmy/mojemuza.phtml Osamělých 15http://mezipatra.cz/fafilmy/osamelych15.phtml…(více)
(Pastel, Pixel, Plastelína) Režie: Various, Various, 2000

Pasteur

V roce 1885 pokousal malého chlapce Josepha Meistera vzteklý pes. Jeho jedinou nadějí byl vědec provádějící experimentální léčbu vztekliny, v té době ovšem pouze na…(více)
(Pasteur) Režie: Alain Brunard, B-F, 2010

Pastevci lahví

Film nám představí bývalé kočovné pastevce bulharské Karakačany. V dnešní době Karakačani skládají dohromady různé obrazy kočovné minulosti jejich předků pastevectví, kolektivizace, perzekuce během…(více)
(Pastevci lahví) Režie: Gabriela Fatková, CZ, 2015

Pat a Mat

Příběhy o dvou nenapravitelných kutilech, kteří každou svoji akci končí gestem ...A JE TO…(více)
() Režie: , , 0000

Pat a Mat ve filmu

Známí nešikové v roce 2016 slaví 40 let od svého vzniku, a byť se na stříbrném plátně ještě nepředvedli, pro kutily jejich kalibru to přeci…(více)
(Pat a Mat ve filmu) Režie: Marek Beneš, CZ, 2016

Pat a Mat znovu v akci

Přestěhovali se do nových domů, kde na ně čekají nové kutilské výzvy a nové příhody. Pro Pat a Mata není nic problém, ať již se…(více)
(Pat a Mat znovu v akci) Režie: Marek Beneš, CZ, 2018

Pat Garrett a Billy Kid

„Tahle země stárne a já chci zestárnout s ní,“ říká Pat Garrett bývalému kumpánovi a záhy nato soupeři z protější strany zákona Billymu Kidovi. Zdůvodňuje…(více)
(Pat Garrett & Billy the Kid) Režie: Sam Peckinpah, USA, 1973

Pat Metheny:The Orchestrion Project

Vstupenky si můžete zakoupit na pokladnách kin Bio Oko, Aero a Světozor a na našem webu. Rezervované vstupenky si vyzvedněte nejpozději 14 dní dopředu. The Orchestrion tvoří…(více)
(Pat Metheny:The Orchestrion Project) Režie: Pierre Lamoureux, François Lamoureux, USA, 2012

Pátá loď

Film Pátá loď vypráví příběh netradiční dětské rodiny inspirovaný skutečnou událostí. Malá Jarka má mámu, která nechce být mámou. Zoufale hledá lásku a nachází ji…(více)
(Piata loď) Režie: Iveta Grófová, SK-CZ, 2017

Pátek

Patnáctiletý Daniel a jeho kamarádi se v pátek večer potulují po Oslu a hledají nějakou party nebo jinou zábavu. Provokace, ke kterým během večera dojde,…(více)
(Fredag) Režie: Eirik Svensson, N, 2010

Pátek anebo jiný den

Film vypráví příběh slavného francouzského herce z Comédie Française, který spolu s uměleckým souborem opouští v roce 1877 Marseille, aby prezentoval svůj repertoár v Novém světě.…(více)
(Vendredi ou un autre jour) Režie: Yvan Le Moine, B - SK - F - I, 2005

Pátek třináctého 6: Jason žije

S datem pátek třináctého už se hokejová maska, mačeta a vymírající populace instruktorů z dětských letních táborů rýmuje tak automaticky, že jsme ani my neodolali…(více)
(Jason Lives: Friday the 13th Part VI) Režie: Tom McLoughlin, USA, 1986

Paterson

Řidič autobusu Paterson žije se svou ženou Laurou v Patersonu, někdejším městě básníků, které dnes upadá. Patersonovi je kolem třiceti a vede spořádaný život po…(více)
(Paterson) Režie: Jim Jarmusch, USA, 2016

Pathological rhetoric

současné video a film ze San Francisca
více)
(Pathological rhetoric) Režie: Various, USA, 2006

Patnáct let a jeden den

Letošní španělský kandidát na Oscara za nejlepší zahraniční film je psychologickým dramatem o dospívání, stárnutí a mezilidských vztazích. Jon je problémový chlapec, který žije pouze…(více)
(15 años y un día) Režie: Gracia Querejeta, E, 2013

Pátrání po Ester

Ester Krumbachová výtvarnice, scenáristka, režisérka, jedna z nejvýraznějších osobností české nové vlny. Pracovala pro divadlo, psala, ilustrovala. Byla jakýmsi středobodem uměleckého života Prahy šedesátých let. Režisérka Věra…(více)
(Pátrání po Ester) Režie: Věra Chytilová, CZ, 2005

Pátrání po Sugar Manovi

Pátrání po Sugar Manovi vypráví neuvěřitelný, ale pravdivý příběh Rodrigueze: největší rockové hvězdy 70. let, která nebyla. Dva producenti objevili Rodrigueze na konci 60. let…(více)
(Searching for Sugar Man) Režie: Malik Bendjelloul, S-GB, 2012

Pátrání škuneru Creoula

Snímek zachycuje vědeckou expedici Portugalců na souostroví Savage Islands, o které vedou letitý spor se Španělskem. Film doprovází hluboký autorův hlas meditující nad smyslem cest…(více)
(A Campanha do Creoula) Režie: Andre Valentim Almeida, P, 2013

Pátrání v neobyčejném světě: prostor, zvuk a světlo

1. Black and White Tapes Černé a bílé pásky
více)
(Investigations of the Phenomenal World-Space, Sound and Light) Režie: Various, USA, 2000

Patrick

Zatímco v kino distribuci řádí aktualizovaná Carrie, na dušičkový speciál Festivalu otrlého diváka zavítá telekinetik od protinožců, který je navíc v posílání svých bližních na…(více)
(Patrick) Režie: Mark Hartley, AUS, 2013

Patti Smith: Sen o životě

Portrét legendární hudebnice, výtvarnice a básnířky, která bývá označována za kmotru punkové scény, vznikal jedenáct let. Smithová se zjevila na scéně v sedmdesátých letech a…(více)
(Patti Smith: Dream of Life) Režie: Steven Sebring, USA, 2008

Paul

Zapálení fanoušci scifi Graeme a Clive vyrazí do USA na slavný ComicCon a cestou obrážejí turistická místa spojená s UFO. Náhodou ale narazí na skutečného…(více)
(Paul) Režie: Greg Mottola , GB, 2011

PAUL McCARTNEY & WINGS: ROCKSHOW

ROCKSHOW je koncertní film skupiny Wings z roku 1980, který vznikl během jejího severoamerického turné v roce 1976. Uvidíte 30 písní z celkem čtyř koncertů…(více)
(PAUL McCARTNEY & WINGS: ROCKSHOW) Režie: Bob Mercer, USA, 2013

Paula

Někde mezi osamělým klenotem amerického filmu 70. let Wanda Barbary Lodenové a Frances Ha Noaha Baumbacha, která před několika lety provětrala občas příliš stojaté a…(více)
( Jeune femme) Režie: Léonor Séraille, F, 2017

Pavel Koutský: Animation Unlimited

Jen málokterému českému tvůrci se podařilo hájit "barvy a srdce" českého lva na světových animačních kolbištích s takovým úspěchem a četnými mezinarodními oceněními a tak…(více)
(Pavel Koutský: Animation Unlimited) Režie: Pavel Koutský, ČR, 2000

Pavilon

Max, tichý a neklidný patnáctiletý chlapec opouští město na břehu jezera a stěhuje se za svým otcem na arizonské předměstí. Film se line nekonečnými letními…(více)
(Pavilion) Režie: Tim Sutton, USA, 2012

Pavlenskij – člověk a moc

Nebojí se jít až na krev. Doslova. V roce 2012 si ze solidarity se skupinou Pussy Riot sešil nití ústa. O rok později si nahý…(více)
(Pawlenski – Der Mensch und die Macht ...) Režie: Irene Langemann, D, 2016

Pavol Barabáš docs

Pásmo dokumentů slovenského režiséra Pavola Barabáše vás zanese do míst, která jsou pro mnoho lidí takřka nepřístupná – ať už to je hora Carstensz Pyramid,…(více)
(Pavol Barabáš docs) Režie: Pavol Barabáš, SK, 2008

Pavouk

Ústřední postavou adaptace románu Patricka MCGratha je z psychiatrické léčebny nedávno propuštěný chovanec Dennis Clegg Ralph Fienes. Ten žije v přesvědčení, že jeho otec před…(více)
(Spider) Režie: David Cronenberg, CDN-F-GB, 2002

Peaches Does Herself

Performerku a všestrannou hudebnici Peaches, spojující mainstream s undergroundem a známou pro svou vášeň v inteligentní a zábavné provokaci, milujeme všichni. Tvorba Peaches je ovlivněna…(více)
(Peaches Does Herself) Režie: Peaches, D, 2012

Pečeme v Su-terénu

Suhodina nabídne několik oblíbených receptů a praktických rad při překonání potenciálních překážek při jejich realizaci. Přijďte a podpořte svoji fantazii a dosáhněte úspěchu ve Vaší…(více)
(Pečeme v Su-terénu) Režie: , , 0000

Pečovatelka Alice

Alice je prototyp „pečujícího robota“, s mechanickým tělem a lidskou tváří, jehož schopnosti rozvinul tým vědců a vědkyň z amsterdamské univerzity. Ve spolupráci se sociálními…(více)
(Ik ben Alice) Režie: Sander Burger, NL, 2015

Pecha Kucha Night Prague

Je tu další pražský večer nového celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague) Režie: Jana Kostelecká, ČR, 2009

Pecha Kucha Night Prague | Vol.9

Devátý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night. Zatím potvrzení hosté: David Vávra, Roman Koucký, Alexandr Skalický, Zdeňka Němcová Zedníčková, Petr Štěpán Studio Najbrt,…(více)
(Pecha Kucha Night Prague | Vol.9) Režie: Jana Kostelecká, ČR, 2008

Pecha Kucha Night Prague Vol. 21

Je tu další pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague Vol. 21) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2011

Pecha Kucha Night Prague Vol. 24

Je tu dvacátý čtvrtý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení,…(více)
(Pecha Kucha Night Prague Vol. 24) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2011

Pecha Kucha Night Prague Vol. 25

Je tu dvacátý pátý pražský večer celosvětového fenoménu, tentokrát výjimečně ve Světozoru: Pecha Kucha Night Nezapomeňte, že rezervované lístky je potřeba vyzvednout nejpozději 6. září.…(více)
(Pecha Kucha Night Prague Vol. 25) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2011

Pecha Kucha Night Prague Vol. 28

REZERVACE Počet míst určených k rezervaci je v tuto chvíli již vyblokovaný. Ostatní vstupenky jsou k prodeji přímo…(více)
(Pecha Kucha Night Prague Vol. 28) Režie: Jana Kostelecká, , 2012

Pecha Kucha Night Prague XVI.

Je tu další pražský večer nového celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague XVI.) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2010

Pecha Kucha Night Prague XVII.

Je tu sedmnáctý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague XVII.) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2010

Pecha Kucha Night Prague XVIII.

Je tu osmnáctý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague XVIII.) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2010

Pecha Kucha Night Prague XX.

Je tu dvacátý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(Pecha Kucha Night Prague XX.) Režie: Jana Kostelecká , CZ, 2010

Pecha Kucha Night Prague XXII.

Je tu dvacátý druhý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení,…(více)
(Pecha Kucha Night Prague XXII.) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2011

PechaKucha Global Day for Haiti

Během méně než dvaceti vteřin bylo na Haiti zničeno tisíce životů a tisíce snů.
více)
(PechaKucha Global Day for Haiti) Režie: various, CZ, 2010

PechaKucha Global Day Inspire Japan

Před pár dny 11. března utrpělo Japonsko katastrofu, která přichází jednou za 1000 let. Zemětřesení a tsunami zničilo 400 km pobřeží, usmrtilo přes 10.000 lidí,…(více)
(PechaKucha Global Day Inspire Japan) Režie: various, CZ, 2011

PechaKucha Night Prague Special

V rámci oslav 20 let Aera bude únorová PechaKucha trochu jiná, než jak ji znáte. 12 mluvčích představí ve formátu 20 obrázků x 20 vteřin…(více)
(PechaKucha Night Prague Special) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2017

PechaKucha Night Prague Vol. 19

Je tu devatenáctý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 19) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2010

PechaKucha Night Prague Vol. 26

Je tu dvacátý šestý pražský večer celosvětového fenoménu Pecha Kucha Night Nezapomeňte, že rezervované lístky je potřeba vyzvednout nejpozději 6. listopadu. Po tomto datu budou…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 26 ) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2011

PechaKucha Night Prague Vol. 27

Je tu další pražský večer celosvětového fenoménu Pecha Kucha Night Nezapomeňte, že rezervované lístky je potřeba vyzvednout nejpozději 6. ledna. Po tomto datu budou nevyzvednuté…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 27) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2012

PechaKucha Night Prague Vol. 29

Je tu devětadvacátý pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythamaa Astrid Klein při vymýšlení, jak představovat…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 29) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2012

PechaKucha Night Prague Vol. 31

31. pražský večer celosvětového fenoménu: Pecha Kucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythamaa Astrid Klein při vymýšlení, jak představovat práci svých…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 31) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2012

PechaKucha Night Prague Vol. 32

Dvaatřicátý díl oblíbeného projektu architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců aj., z nichž každý má na pódiu prostor na prezentaci svého díla 20 obrázků, které může…(více)
(PechaKucha Night Prague) Režie: Jana Kostelecká, , 0000

PechaKucha Night Prague Vol. 33

Třiatřicátý díl oblíbeného projektu architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců aj., z nichž každý má na pódiu prostor na prezentaci svého díla 20 obrázků, které může…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 33) Režie: Jana Kostelecká, , 0000

PechaKucha Night Prague Vol. 34

Čtyřiatřicátý díl oblíbeného projektu architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců aj., z nichž každý má na pódiu prostor na prezentaci svého díla 20 obrázků, které může…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 34) Režie: Jana Kostelecká, , 0000

PechaKucha Night Prague Vol. 50

Výroční padesátý večer PechaKucha Night Prague bude speciální. Vystupovat tentokrát budou malí architekti, designéři, grafici a výtvarní umělci, kteří v srpnu absolvovali stáž u svých…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 50) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 0000

PechaKucha Night Prague Vol. 56

Se vstupenkou na večerní PechaKucha Night je vstup na odpolední speciál Kids PechaKucha Night Prague Vol. 2http://www.kinoaero.cz/cz/film/9343/KidsPechaKuchaNightPragueVol2 za symbolické vstupné. …(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 56) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2017

PechaKucha Night Prague Vol. 59

Padesátýdevátý díl oblíbeného projektu architektů, designérů, grafiků, výtvarných umělců aj., z nichž každý má na pódiu prostor na prezentaci svého díla 20 obrázků, které může…(více)
(PechaKucha Night Prague Vol. 59) Režie: Jana Kostelecká, , 2018

PechaKucha Night Prague XV.

Je tu další pražský večer celosvětového fenoménu: PechaKucha Night Projekt vznikl v Japonsku v architektonickém studiu Marka Dythama a Astrid Klein při vymýšlení, jak představovat…(více)
(PechaKucha Night Prague XV.) Režie: Jana Kostelecká, CZ, 2009

Pejsek Rexík

Pohádky: Příhody strakatého pejska Rexíka v polštině Reksio rekšjo, hrdiny populárního polského animovaného seriálu, a jeho přátel – koček, psů, slepic a další. Po skončení pásma…(více)
(Rex) Režie: , PL, 0000

Pekelné doly

Koltan, neboli „šedé zlato“, jak se mu často říká, je obsažen v mobilních telefonech, počítačích a satelitní navigaci. Tento kov se těží výhradně z bohatého…(více)
(The Mines of Hell) Režie: Olivier Baudry de Vaux, F, 2008

Pekelný svazovač: Technika jeřábové bondáže

Japonsko proslulo nejen samuraji, suši, dřevoryty a ikebanou, ale také aranžováním svázaných žen. Japonská bondáž je uznávaná jako svébytná umělecká disciplína, jejíž mistři se těší…(více)
(Džigoku no rópá: Kinbaku, SM, džúhačisai (Sm kurén čúzuri)) Režie: Šúdži Kataoka, J, 1986

Pěkně blbě

Kumail je standup komik, příležitostný řidič Uberu a největší fanoušek Akt X. Emily studuje psychologii, má skvělý smysl pro humor a rozhodně se teď nechce…(více)
(The Big Sick) Režie: Michael Showalter, USA, 2017

Pěkně blbě & stand-up show Underground Comedy

20.00 21.00 | Standup show skupiny Underground Comedy 21.00 | Projekce filmu Pekně blbě Vstupné platí na úvodní…(více)
(The Big Sick) Režie: Michael Showalter, USA, 2017

Pěkně děkuju!

Účetní Alex a taxikářka Béatrice jsou párem bez potíží. Jednoho večera se však Alex začne plést do práce policistů, kteří legitimují jiného člověka. Spustí se…(více)
(Very Well, Thank You) Režie: Emmanuelle Cuau, FR, 2005

Pěna dní

Ve městě, kde auta mají volant v kufru, lidé bruslí pozpátku a klavír míchá koktejly, žije idealistický a vynalézavý Colin Romain Duris pouze v kruhu…(více)
(L'écume des jours) Režie: Michel Gondry, F, 2013

Penelope

Dávný předek Penelope rozlítil kdysi jednu místní čarodějnici a ta uvalila na vznešený rod Wilhernů kletbu: první ženský potomek, který se narodí, bude chodit po…(více)
(Penelope) Režie: Mark Palansky, USA, 2006

Penzion pro svobodné dámy

Vůbec první opus, stojící na počátku dlouhé řady hororů točených přímo na video. Některé filmy jsou tak špatné až jsou dobré, některé jsou tak špatné…(více)
(BoardingHouse) Režie: John Wintergate, USA, 1982

People Like Us: příběh bez konce - Copyright - Copywrong

People Like Us, čili britská kolážistka Vicki Bennett, už šestnáct let bez ohledu na copyright animuje, přemisťuje a remixuje „found footage“ obrazy a zvuky, jež nás…(více)
(People Like Us: Story without End - Copyright - Copywrong) Režie: Vicki Bennett, VB, 2000

Pepa Pilař & Estrada

Hudební vložka festivalu BKULT rock and rollová legenda, kterou nezměnila ani čtyřicetiletá hudební kariéra. Vstupné na celý festival BKULT: 130/150…(více)
(Pepa Pilař & Estrada) Režie: , , 2000

Pepi Hofer: Zrcadlení a pásmo krátkých filmů

ZRCADLENÍ Josef Hofer, alias Pepi, je muž s kombinovaným hendikepem. Narodil se v blízkosti zámku Hartheim, kde byli za druhé světové války lidé s hendikepem systematicky…(více)
(Pepi Hofer: Zrcadlení a pásmo krátkých filmů) Režie: Chris Lewis, AUT / DEU / CYP, 2008

Perfect Days - I ženy mají své dny

"Nechápu, jak mi za rok může být pětačtyřicet, když pořád ještě nevím, čím chci být, až vyrostu" Celý příběh začíná Eričinými čtyřiačtyřicátými narozeninami, ke kterým nedostane…(více)
(Perfect Days - I ženy mají své dny) Režie: Alice Nellis, CZ, 2011

Perfect Sense

Zatímco epidemioložka Susan a šéfkuchař Michael objevují nové a nepředvídatelně hluboké city, lidé na celém světě začínají podléhat zhoubné nákaze a začínají ztrácet čich, chuť,…(více)
(Perfect Sense) Režie: David Mackenzie, D - GB - S - DK, 2011

Perfektní den

První obětí všech válečných konfliktů bývá zdravý rozum. A přesně to se stalo i skupince humanitárních pracovníků z mezinárodní organizace Aid Across Borders, která pomáhá…(více)
(El pozo) Režie: Fernando León de Aranoa, E, 2015

Performance a nástroje videoobrazu

1. Calligrams Kaligramy
více)
(Performance of Video Imaging Tools) Režie: Various, USA, 2000

Performance z tvorby Rosy von Praunheima

Sestřih ukázek s osobním komentářem režiséra Již na 80 filmů natočil německý režisér Rosa von Praunheim od jeho prvního snímku v roce 1967. Pro Mezipatra, na…(více)
(Performance z tvorby Rosy von Praunheima) Režie: , , 0000

Perla Afriky

Cleopatra se ocitla na titulní stránce novin – za hvězdu ji ale neměli. Je totiž trans a žije v Ugandě. Ačkoliv je tato země od…(více)
(The Pearl of Africa) Režie: Jonny Vallström, S-EAK-T-EAU, 2016

Perleťový knoflík

Perleťový knoflík je druhou dokumentární esejí, v nichž Patricio Guzmán rozjímá o historii své země prostřednictvím fenoménu, jenž výrazně určuje její ráz. V Nostalgia de…(více)
(El botón de nácar) Režie: Patricio Guzmán , CL-F-E, 2015

Perličky na dně

O obdivuhodnostech obyčejného života. Pět filmových příběhů na motivy povídek Bohumila Hrabala. Povídky zachycují drobné příběhy ze všedního života, vykreslují svérázné podoby lidských osobností a…(více)
(Perličky na dně) Režie: Jan Němec, ČSSR, 1965

Perníková chaloupka | Engelbert Humperdinck

V hlavních rolích Humperdinckovy operní verze Perníkové chaloupky, toho příběhu s roztomile kouzelnými i děsivě temnými scénami, vystoupí na scéně MET dvě současné operní hvězdy…(více)
(Hänsel und Gretel) Režie: Richard Jones, USA, 2008

Perníková chaloupka | Pařížská opera

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Hänsel und Gretel) Režie: Mariame Clément, Francie, 2012

Perný den

Beatlemanie a jeden obyčejný den v životě nejslavnější hudební skupiny všech dob. Skvělá hudba a anglický humor v podání čtyř známých zpěváků: Johna Lennona, Paula…(více)
(A Hard Day's Night) Režie: Richard Lester, GB, 1964

Perrierova odplata

Michael McCrea musí hodně rychle něco vymyslet, protože má dluh u šéfa dublinského podsvětí, obávaného gangstera, Darrena Perriera. Navíc Perrierovi nohsledi už ho navštívili a…(více)
(Perrier's Bounty) Režie: Ian Fitzgibbon, GB, 2009

Persepolis

Téhéran 1978. Marjane, osmiletá holčička, sní o tom, jak zachrání svět. Vyrůstá v moderní íránské kultivované rodině, která s napětím sleduje vývoj událostí, které směřují…(více)
(Persepolis) Režie: Marjane Satrapi - Vincent Paronnaud , FR, 2007

Persona

Elisabet Vogler je slavná herečka. Uprostřed divadelního představení Elektry náhle zmlkne a ani dlouhodobá péče na psychiatrické klinice nedokáže Elisabet přimět, aby opět promluvila. Ošetřující…(více)
(Persona) Režie: Ingmar Bergman, S, 1966

Persona non grata

Persona non grata je univerzální psychologické drama rozehrané v prostředí diplomatických intrik v Montevideu. Wiktor, polský velvyslanec v Urugvaji, je neobyčejně poctivý člověk, který v…(více)
(Persona non grata) Režie: Krzysztof Zanussi, POL - RUS - ITÁ, 2005

Personal Shopper

Mladá Američanka Maureen Kirsten Stewart se živí jako osobní nákupčí oblečení pro obletovanou mediální celebritu. Svůj volný čas tráví v podivném opuštěném domě. Je Maureen…(více)
(Personal Shopper) Režie: Olivier Assayas, F-D, 2016

Personalista

The Human Resources Manager vypráví příběh o Personalistovi jednoho pekařsví většina postav z filmu nemá jména, který zdráhavě cestuje do východní Evropy, aby přivezl tělo…(více)
(The Human Resource Manager) Režie: Eran Riklis, IL - D - F - RO, 2010

Perspektivy filmů o architektuře v zemích Visegrádu – konference

Konference se koná v rámci mezinárodního projektu Film and Architecture in Visegrad Countries – New Platform of the Film Festivals on Architecture. Své příspěvky přednesou…(více)
(Perspektivy filmů o architektuře v zemích Visegrádu – konference) Režie: , , 0000

Perverzní není homosexuál, ale společnost, v níž žije

Daniel přichází do Berlína, kde prožívá lásku i zklamání. Pracuje v gay kavárně, obléká se podle nejnovější módy a rychle přebírá trendy městské teplé komunity.…(více)
(Nicht der Homosexuelle ist pervers, sondern die Situation, in der er lebt) Režie: Rosa von Praunhei, D, 1970

Perverzní průvodce filmem

Konspiračních psychoanalýza z úst filozofa, kulturního teoretika a neúspěšného kandidáta na prezidenta Slovinska – Slavoje Žižeka, který vidí i v dětských filmech s květinami odhalené…(více)
(Pervert s Guide to the Cinema) Režie: Sophie Fiennes, GB-A-NL, 2006

Perverzní průvodce ideologií

Po dokumentu Perverzní průvodce filmem se Sophie Fiennes vrhá do další spolupráce se slovinským kontroverzním myslitelem Slavojem Žižekem a společně vytvářejí další pozoruhodnou dokumentaristickou reflexi…(více)
(The Pervert`s Guide to Ideology) Režie: Sophie Fiennes, GB - IRL, 2012

Pes ro(c)ku

Bodi je dospívající pes, žije v odlehlé idylické vesnici v horách a připravuje se na stejnou kariéru, jako má jeho táta. Má být hlídačem a…(více)
(Rock Dog) Režie: Ash Brannon, RC-USA-, 2016

Pes, který štěká, nekouše

Již ve svém celovečerním debutu Bong Joonho ustanovil základní princip své tvorby, který spočívá v kombinování žánrových východisek s realisticky profilovanými postavami, které vyprávění směřují…(více)
(Peullandaseueui gae) Režie: Bong Joon-ho, ROK, 2000

Pěstírna

Na začátku byla víra v lepší zítřky. Hranice mezi vykoupením a zatracením je ale povážlivě tenká. Pobyt v zeleni s tropickým klimatem a asijskými specialitami…(více)
(Pěstírna) Režie: Andy Fehu, CZ, 2017

Pěstitelé svátosti

Jedinečné Svatopěstitelské družstvo, které bylo založeno "k podpoře Mladýho Svatýho a rozvíjení svatosti všeobecně", je podivuhodným katalogem bizarností. Snímek Adama Oĺhy je pokusem vstoupit do…(více)
(Pěstitelé svátosti) Režie: Adam Oĺha, ČR, 2005

Pestrobarvec petrklíčový

Na chátrajícím šlechtickém sídle žije sběratelka motýlů Cynthia se svou milenkou Evelyn a ve svém svébytném a poněkud výstředním světě se oddávají sadomasochistickým hrátkám. Cinefilní…(více)
(The Duke of Burgundy) Režie: Peter Strickland, GB, 2014

Pestrobarvec petrklíčový - narozeninová předpremiéra

U příležitosti 17. narozenin kina Aero a předání ceny Entrepreneur of the Year asociace Europa Cinemas si vás dovolujeme pozvat na exkluzivní předpremiéru cinefilní lahůdky…(více)
(The Duke of Burgundy) Režie: Peter Strickland, GB, 2014

Pestrobarvec petrklíčový - veřejná premiéra

Na chátrajícím šlechtickém sídle žije sběratelka motýlů Cynthia se svou milenkou Evelyn a ve svém svébytném a poněkud výstředním světě se oddávají sadomasochistickým hrátkám. Cinefilní…(více)
(The Duke of Burgundy) Režie: Peter Strickland, GB, 2014

Pestrý svět

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme například příběh o černokněžnících z omalovánek, kteří ničí barevné obrázky. Taky se podíváme na…(více)
(Pestrý svět) Režie: , CZ, 2015

Pěšky, autem, tramvají

Pohádky: Dnes se přesvědčíme, zda mohou autíčka žárlit a jak to vypadá, když je auto Cecílie domýšlivé.…(více)
(Pěšky, autem, tramvají) Režie: , CZ, 2013

Pět

Pět pohledů z břehu na Kaspické moře. Každý díl se zmocňuje dění na pláži kamerou jinak vidoucí: naplavené dříví, procházející se lidé, hrající si psi, mořští ptáci…(více)
() Režie: Abbas Kiarostami, FRA - ÍRÁN, 2004

Pět filmů neklidu

Program krátkých fi lmů mladých evropských autorů. Vybrané snímky rozličnými postupy pojednávají aktuální společenská, osobní či politická témata, aniž by přitom jejich autoři rezignovali na osobitě fi…(více)
(Pět filmů neklidu) Režie: Various, FIN - PL - GB - RO, 2006

Pět holek v tuktuku

Tuktuky s Luckou Pět holek se snaží přejet Jižní Ameriku, aby zjistily, že si mnohem snadněji poradí s výměnou převodovky, než jedna s druhou. Výprava…(více)
(Pět holek v tuktuku) Režie: , CZ, 2018

Pět hvězd & Masterclass

Příběh stojící mezi fikcí a realitou, ve snímku Pět hvězd režisér Keith Miller pozoruje vztah mězi dvěma muži – Primo, který vede gang a Johnem,…(více)
(Five Star) Režie: Keith Miller, USA, 2014

Pět malých ďáblíků

Zatímco konejšivý střední proud zarytě pokračuje v indoktrinaci lidí iluzí, že děti jsou zosobněním neposkvrněnosti a nevinnosti, horory je naopak hojně ukazují jako bestie s…(více)
(Devil Times Five) Režie: Sean MacGregor, David Sheldon, USA, 1974

Pět překážek

Jak natočit krátký film pětkrát jinak? A ještě k tomu s pěti překážkami od Larse von Triera? Lars von Trier se k u nás…(více)
(De fem benspaend) Režie: Lars von Trier - Jorgen Leth, DÁN-ŠVÝ-BEL-FRA, 2003

Pět rozbitých kamer

Palestinský zemědělec Imád si pořídil kameru, když se mu narodil čtvrtý syn. V ten den také začalo zabírání půdy u jeho vesnice Bil’in u Ramalláhu,…(více)
(5 Broken Cameras) Režie: E. Burnat - G. Davidi, IL - PS - NL - F, 2011

Pět statečných famáků

Promítání autorských filmů
více)
(Pět statečných famáků) Režie: various, CZ, 0000

Pět z milionu

Povídkový film ze života obyvatel milionové Prahy na konci 50. let.…(více)
(Pět z milionu) Režie: Zbyněk Brynych, CSSR, 1959

Peter Fischli a David Weiss

cestou nejmenšího odporu uvádí: Vladimír Skrepl Tato proslulá švýcarská „dvojka“ okouzluje a fascinuje publikum…(více)
(Peter Fischli a David Weiss) Režie: P. Fischli - D. Weiss, ŠVÝ, 1981

Peter Gabriel: New Blood

Vstupenky si můžete zakoupit na pokladnách kin BIO|OKO, Aero a Světozor a na našem webu. Rezervované vstupenky si vyzvedněte nejpozději 14 dní dopředu. New Blood: ŽIVĚ z…(více)
(Peter Gabriel: New Blood) Režie: Blue Leach , USA, 2011

Peter Grimes | Benjamin Britten

Za překrásných zvuků dramaticky naléhavé Brittenovy hudby se v příběhu o podivínském rybáři Peteru Grimesovi vydáme na děsivé a zároveň hloubavé putování za smyslem viny…(více)
(Peter Grimes) Režie: John Doyle, USA, 2008

Peter Sellers znovuobjevený

„Našel jsem 21 plechovek s filmy, které jsem chtěl později vyhodit. Pak jsem si ale všiml, že jsou mezi nimi i dva kousky s Peterem…(více)
(Peter Sellers Rediscovered) Režie: various, , 0000

Pětihodinový křest elitních videoklipů I.

Unikátní kolekce klipové tvorby Corbijna, Glazera, Sednaouia… Vydavatelství klipových DVD The Directors Label spolu založili tři velcí mistři hudebního videa: Michel Gondry Věčný svit neposkvrněné mysli, Spike Jonze…(více)
(Pětihodinový křest elitních videoklipů) Režie: Corbijn - Glazer - Sednaouia a další.., World, 2000

Pětihodinový křest elitních videoklipů II.

Unikátní kolekce klipové tvorby Corbijna, Glazera, Sednaouia… Vydavatelství klipových DVD The Directors Label spolu založili tři velcí mistři hudebního videa: Michel Gondry Věčný svit neposkvrněné mysli, Spike Jonze…(více)
(Pětihodinový křest elitních videoklipů) Režie: Corbijn - Glazer - Sednaouia a další.., World, 2000

Petr Bařinka - VIDEOSTOP

VIDEOSTOP ...je pásmo krátkých českých videofilmů a animací od autorů: Pavel Strnad, Jan Haubelt, Jan Augusta, Petr Bařinka, Kakalík, Masker, Pavel Nosek, Aleš Suk, Michal Jindra,…(více)
(Petr Bařinka - VIDEOSTOP) Režie: Petr Bařinka, Czech Republic, 2007

Petr Krejčí - Požár lesa

audiovizuální počin s poučením Výukové filmy Ministerstva školství ČSSR z roku 1973 se spojí v jeden působivý celek s mocnou hudbou génia současné britské scény eda…(více)
(Zlozvyky dětí na vozovce) Režie: Petr Krejčí, Czech Republic, 2007

Petr Kružík & Příšerný host

Další díl hudebního cyklu Biofonie představí jeden z prvních němých filmů Alfreda Hitchcocka Příšerný host, který odstartoval hvězdnou kariéru mistra hororového žánru. Autorskou hudbou ho…(více)
(Petr Kružík & Příšerný host) Režie: Alfred Hitchcock, GB, 1927

Petrolejové lampy

Sugestivní filmové drama Petrolejové lampy natočil Juraj Herz podle stejnojmenného románu Jaroslava Havlíčka. Vypráví v něm tragický příběh stárnoucí dívky Štěpy, žijící na přelomu století…(více)
(Petrolejové lampy) Režie: Juraj Herz, CZ, 1971

Pevné pouto

Nejnovější snímek režiséra Petera Jacksona začíná netradičně – znásilněním a vraždou čtvrnáctileté Susie, kterou na onen svět přivede do té doby nenápadný soused Harvey. Susie…(více)
(The Lovely Bones) Režie: Peter Jackson , USA - GB - NZ, 2009

Pevnost

Středisko pro žadatele a žadatelky o azyl ve švýcarském městečku Vallorbe neustále přijímá nadpočet lidí hledajících nový domov. Muži, ženy a děti téměř ze všech…(více)
(La forteresse) Režie: Fernand Melgar, CH, 2008

Pevnost

Chlapec si hraje s kapesním nožem, který našel v lese u potoka. Hustě prší a on sbírá klacky, aby si postavil pevnost. Najednou se objeví…(více)
(The Fort) Režie: Andrew F. Renzi, USA, 2011

Pevnost

Jako výlet do skanzenu komunistické totality dvacátého století pojímá český dokument návštěvu Podněsterské moldavské republiky. Země, jejíž nezávislost je uznávána jen několika státy, zůstává izolovanou…(více)
(Pevnost) Režie: K. Tasovská - L. Kokeš, CZ, 2012

Phase Chancellor

Zatímco Drew Daniel ze sanfranciského elektronicého dua Matmos si odskakuje ke svému tanečnějšímu projektu Soft Pink Truth, jeho experimentálněji založená polovina Martin C. Schmidt rozbíhá boční projekt Phase…(více)
(Phase Chancellor) Režie: Martin C. Schmidt - J Lesser - Nate Boyce, USA, 2006

Philip Ursprung, Stavěné obrazy: Herzog & de Meuron + Tom Emerson, Nikdy moderní

Večer s dvěma přednáškami: teoretik Philip Ursprung promluví o švýcarském architektonickém duu Herzog & de Meuron, a londýnský architekt Tom Emerson o „znovuvyužívání“ v architektuře. …(více)
(Philip Ursprung, Stavěné obrazy: Herzog & de Meuron + Tom Emerson, Nikdy moderní) Režie: , , 0000

Philomena

Pozoruhodná cesta dvou velice odlišných lidí za tajemstvím, které bylo skryté půl století. Martin Sixmith Steve Coogan je bývalý zahraniční korespondent BBC, který přišel o…(více)
(Philomena) Režie: Stephen Frears, GB-USA-F, 2014

Photolab – charitativní koncert

Photolab – seskupení kolem zpěvačky Magdaleny Šalamounové a kytaristy a.m.almely vydává po více než čtyřech letech své existence mezi fanoušky velmi očekávané debutové album…(více)
(Photolab) Režie: , , 0000

Photon

Připravte se na maximální přetížení svého smyslového vnímání. Photon nezkoumá nic menšího než historii vesmíru, vznik hvězd a planet, počátky hmoty a hrozivou postlidskou budoucnost.…(více)
(Photon) Režie: Norman Leto, PL, 2017

Promítáme: Pondělí 3. 9. 2018 20:45

Pí a jeho život

Hlavní hrdina Pí vyrůstal v indické zoologické zahradě, kterou založil jeho otec. Možná by exotickou živnost převzal, kdyby se rodina nerozhodla přestěhovat do studené Kanady,…(více)
(Life of Pi) Režie: Ang Lee, USA, 2012

Pianista

Film Pianista je příběhem Wladyslawa Szpilmana, skvělého pianisty a uznávaného interpreta Chopinových skladeb. Příběh začíná v okamžiku, kdy ve varšavském rádiu zní Chopinovo Nokturno v…(více)
(Pianist) Režie: Roman Polanski, GB-F-D-PL, 2002

Pianista z Bagdádu

Svého času byl Samir Peter nejznámějším iráckým pianistou s velmi slušným příjmem. Devět měsíců po pádu Husajnova režimu baví svou hrou na klavír už jen…(více)
(The Liberace of Baghdad) Režie: Sean McAllister, VB, 2004

Piano

Citlivý a vyzrálý film sleduje příběh němé Angličanky Ady, která na konci 19. století přijíždí do nehostinného prostředí Nového Zélandu, aby se provdala za muže,…(více)
(The Piano) Režie: Jane Campiová, AUS, 1993

Pianomania - hledání dokonalého zvuku

Pianomania je filmem o dokonalosti, lásce k hudbě a o malém bláznovství. Stefan Knüpfer, vedoucí technik a špičkový ladič u firmy Steinway & Sons, bere…(více)
(Pianomania - Die Suche nach dem perfekten Klang) Režie: Lilian Franck, Robert Cibis, A-D-F, 2009

Pieta

Nelítostný lichvář přehodnocuje svůj život, když se náhle objeví žena, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich setkání vzklíčí vztah, který ač se pohybuje…(více)
(Pieta) Režie: Ki-duk Kim, ROK, 2012

Pieta - premiéra

Nelítostný lichvář přehodnocuje svůj život, když se náhle objeví žena, která tvrdí, že je jeho matka. Z jejich setkání vzklíčí vztah, který ač se pohybuje…(více)
(Pieta) Režie: Ki-duk Kim, ROK, 2012

Pig Business – skutečná cena levného vepřového

Dokumentární film Pig Business je cestou matky a ekoaktivistky Tracy Worcesterové za poznáním, kdo platí skutečnou cenu levného vepřového nabízeného ve velkých obchodních řetězcích. Její…(více)
(Pig Business) Režie: Tracy Worcester, GB, 2011

PIKO

Původně byl projekt zamýšlen jako celovečerní dokument, ve kterém byly konfrontovány životní příběhy trojice mužů, jejichž osudy různým způsobem determinovala droga. Jeden patřil k nejvýraznějším…(více)
(PIKO) Režie: Tomáš Řehořek , CZ, 2010

Piku

Piku, mladá žena úspěšná v profesním, ale již nikoli v soukromém životě, se v této netradiční road movie vydává na dlouhou výpravu z Bombaje do…(více)
(Piku) Režie: Shoojit Sircar, IND, 2015

Pila House, Bombay/Mumbai

Díky tomuto krátkému filmu před našima očima znovuožívá bývalé divadlo Play House jako symbol městské zábavy 20. století.…(více)
(Pila House, Bombay/Mumbai) Režie: Abeer Gupta, IND, 0000

Pingpong

Šestnáctiletý Paul přijede bez ohlášení ke svým příbuzným na venkov ve východním Německu. Nedávno mu zemřel otec, a tak hledá harmonický svět. Vrací se na…(více)
(Pingpong) Režie: Matthias Luthardt, NĚM, 2006

Pink Floyd: The Wall

Představovat britskou rockovou legendu Pink Floyd, by bylo nošením dříví do lesa. Je to jeden z mála přeživších dinosaurů, který má díky veleúspěšnému albu The…(více)
(Pink Floyd: The Wall) Režie: Alan Parker, VB, 1982

Piráti

Pohádky: Dnešní pohádky nás opět zavedou za velrybou Decimálkou, sněžným mužem, za…(více)
(Piráti) Režie: , CZ, 2013

Piráti na vlnách

V roce 1966 – v nejslavnější éře britské populární hudby – věnuje jediná oficiální rozhlasová stanice BBC rokenrolu pouhé dvě hodiny vysílacího času týdně. Skupinka…(více)
(The Boat That Rocked) Režie: Richard Curtis, GB - D, 2009

Piráti v Oku

Mach a Šebestová se ocitli na pirátské lodi a to nebyl zrovna dvakrát bezpečný výlet. Představte si, jaké to asi je být pirátem a plavit…(více)
(Piráti v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Piráti!

Animovaná komedie Piráti z produkce uznávaného britského studia Aardman líčí peripetie, které se přihodí bandě smolařských pirátů, když křižují sedm moří v dobrodružství hodném barona…(více)
(The Pirates! Band of Misfits) Režie: P. Lord - J. Newitt, GB - USA, 2012

Pirátské sítě - veřejná premiéra

Co se stane, když se štáb filmařů vydá do východní Afriky natočit dokument o fenoménu pirátství, které se od roku 1995 rozmáhá v mořích u…(více)
(Pirátské sítě) Režie: D. Čálek - J. Zahradníček, EAK-SO-CZ, 2014

Piripkura

Uprostřed Amazonie žijí poslední dva původní obyvatelé pralesního kmene Piripkura. Jejich nejcennějším majetkem je oheň a jejich přežití závisí na osudu džungle, kterou obývají. Jair Candor…(více)
(Piripkura) Režie: Mariana Oliva, Renata Terra, Bruno Jorge, BR, 2017

Pírkovo dobrodružství

Pírko je ptačí sirotek, který nevyniká ani krásou peří ani sokolí sílou. Je hubený, opelichaný a žije sám v hnízdě, ze kterého ještě nikdy nevyletěl.…(více)
(Gus, petit oiseau, grand voyage) Režie: Christian De Vita, F, 2014

Píseň bez domova

Dva roky natáčel režisér Ayat Najafi svou sestru, zpěvačku a aktivistku Sáru, a její boj proti zákazu ženského sólového zpěvu na veřejnosti. Aktivistický dokument zblízka…(více)
(Avaz e bisarzamin) Režie: Ayat Nayafi, IR-D-F, 2014

Píseň moře - dabovaná verze

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se…(více)
(Song Of The Sea) Režie: Tomm Moore , IRL, 2014

Píseň moře - dabovaná verze

### Film nominovaný na Oscara za rok 2014 uvede patronka festivalu Simona Babčáková.
více)
(Song Of The Sea) Režie: Tomm Moore, IRL, 2014

Píseň moře - původní znění s titulky

V bájné krajině starých Keltů žije na osamělém majáku otec s dcerou a synem. Život celé rodiny se obrátí vzhůru nohama ve chvíli, kdy se…(více)
(Song Of The Sea) Režie: Tomm Moore , IRL, 2014

Píseň o Bernadettě

Od zjevení Panny Marie v pyrenejských Lourdech letos uplyne rovných 150 let. – V roce 1858 měla venkovská dívka Bernadette Soubirous zážitek, který navždy změnil…(více)
(The Song of Bernadette) Režie: Henry King, USA, 1946

Píseň pro Aišu

Aiša ve třech letech přestala vidět na jedno oko. Jednoho dne vstala a oko bylo pryč, tak jí to aspoň řekla její máma. Oko Aišu…(více)
(Aisha's Song) Režie: Orlando von Einsiedel, GB, 2011

Píseň pro tebe

Alain je stárnoucí pěvecká hvězda, která zažila tu největší slávu koncertních podií, davy fanynek a život v přepychu. Tu největší lásku však nalézá až na…(více)
(Quand j’étais chanteur) Režie: Xavier Giannoli, F, 2006

Pískomil se vrací - koncert

Filmový program i letos doplní koncert pro celou rodinu a to Pískomil se vrací. Autoři písniček se od roku 2007 podíleli na repertoáru i živých…(více)
(Pískomil se vrací - koncert) Režie: , , 0000

Písmenka

AKTIVNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM PRO DĚTI V KINĚ AERO Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti.…(více)
(Písmenka) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Písmenkové pohádky

Dnešní pohádky mají společnou jednu věc – písmenka. Uvidíme pohádku o Neposlušných písmenkách, o zatoulaném písmenku, nebo o tom, jak se Zuzanka učila psát.…(více)
(Písmenkové pohádky) Režie: , , 0000

Písně o lásce

Ismaël miluje Julii a Julie má ráda Ismaëla. Aby po devíti letech zabránili rutině ve vztahu, přijmou mezi sebe kamarádku Alice. Když začne jejich „ménage…(více)
(Les Chansons d'amour ) Režie: Christophe Honoré, F, 2007

Písničky pro Alexis

Osmnáctiletý Ryan z Long Islandu je úspěšným hudebníkem, bloggerem a aktivistou za práva translidí. Rodiče ho ve všech jeho aktivitách podporují, včetně rozhodnutí o změně…(více)
(Songs for Alexis) Režie: Elvira Lind, DK, 2014

Pisoár

Dilema sexu v umývárce v Torontu. Tajemný neznámý muž vyčaruje kruh mrtvých literárních postav gayů, včetně Sergeie Eisensteina, Doriana Graye, Yukia Mishima, Fridy Kahlo…(více)
(Urinal) Režie: John Greyson , Kanada, 1988

Pitěr FM

Jarní lyrická komedie o dvou mladých lidech, kteří se ocitnou na životní křižovatce a každý z nich se musí rozhodnout, co je pro něj skutečně…(více)
(Питер FM) Režie: Oksana Byčkova, RUS, 2006

Pitching

Pitching nových zajímavých projektů vznikajících na FAMU.více)
(Pitching) Režie: FAMU, CZ, 2016

Pitching

…(více)
(Pitching) Režie: , , 0000

Pitva mimozemšťana

Také jste pokoutně na webu pokoutně sehnali „pravý“ záznam pitvy Roswellského mimozemšťana? Ray a Gary chtěli vlastnit původní záznam z roku 1947, ale filmový pás…(více)
(Alien Autopsy) Režie: Jonny Campbell, GB, 2006

Pixadores: sprejeři ze São Paula

Nechávají po sobě stopy po celém dvacetimilionovém městě, být odmítnuti společností je pro ně největší odměnou. Řeč je o pixadores – sprejerech z ulice, kteří…(více)
(Pixadores) Režie: Amir Escandari, FIN-S-DK, 2014

Pixar: vzhůru do nekonečna a ještě dál!

Profil fenoménu animovaného filmu, studia Pixar. Večer nazvaný „Vzhůru do nekonečna a ještě dál “ je zaměřen na…(více)
(Pixar: To Eternity And Further!) Režie: , , 2000

Pizza

Michael se živí rozvozem pizzy. Když zjistí, že je jeho přítelkyně Anu těhotná, propadne panice, že rodinu neuživí a navíc nemá ani peníze na velkou…(více)
(Pizza) Režie: Karthik Subbaraj, IND, 2012

Pizza v Osvětimi

Dobrým rozmarem hýřící otec, jeho dvě přiotrávené dospělé děti a spousta cestovních kufrů na první pohled může vše vypadat jako běžná letní dovolená. Až…(více)
(Pizza Be'Auschwitz) Režie: Moshe Zimerman, IS, 2008

Plačící muž

Měl za úkol ji zabít, ale místo toho se rozhodl ji chránit. Prostá premisa o pochybujícím zabijákovi je tentokrát zakotvena v tragickém příběhu o osudových…(více)
(Uneun namja) Režie: Lee Jeong-beom, ROK, 2014

Plakátová sobota v Oku

Pohádky: O klukovi z plakátuvíce)
(Plakátová sobota v Oku) Režie: Bio Oko, , 2010

Plán

Praha má 1 246 780 obyvatel, 496 m², 112 katastrálních území, 57 samosprávných městských celků a 22 správních obvodů. Územní plán je jeden, vyvolává však…(více)
(Plán) Režie: Benjamin Tuček, CZ, 2014

Plán - veřejná premiéra

Veřejný prostor, nebo zlatý důl? Čí je město? Jakou cenu má veřejný prostor? Je developer sprosté slovo? Zastupiteli, koho zastupujete? Dokument režiséra Benjamina Tučka sleduje…(více)
(Plán - veřejná premiéra) Režie: Benjamin Tuček, CZ, 2014

PlanEAT

Vizuálně působivý snímek z dílny Shelley Lee Davisové a Ora Shlomiho vypráví příběhy vědců, zemědělců a kuchařů, kteří řeší jeden z největších ekologických problémů dnešní…(více)
(PlanEAT) Režie: Shelley Lee Davis, Or Shlomi, GB, 2011

Planet B-Boy

Kdo je vlastně bboy? Může jím být dvanáctiletý blonďáček z Paříže, mladík z Jižní Koreji, který má před sebou vojenskou službu, japonský prodavač čaje... Co…(více)
(Planet B-Boy) Režie: Benson Lee, USA, 2008

Planeta Česko

Naše příroda je pestrá jako málokde na světě. Krásu a dobrodružství máme na dosah ruky – stačí se jen dobře dívat První celovečerní film o…(více)
(Planeta Česko) Režie: Marián Polák, CZ, 2017

Planeta na prodej

Potravinová a finanční krize v roce 2008 vyvolaly po celém světě obrovský hon na zemědělskou půdu. Vlastníka od té doby změnilo více než 50 milionů…(více)
(Planète à vendre) Režie: Alexis Marant, F, 2010

Planeta opic

Někde ve vesmíru přece musí být něco, co je lepší než člověk. Když se Charlton Heston a a další dva astronauti proberou z hluboké hybernace,…(více)
(Planet of the Apes) Režie: Franklin J. Schaffner, USA, 1967

Planeta opic: přednáška a film

20:30 Přednáška k filmu Planeta opic: Do nitra Planety opic aneb proměny jedné franšízy Během takřka padesáti let od uvedení první filmové Planety opic se její pointa…(více)
(Planet of the Apes) Režie: Franklin J. Schaffner, USA, 1968

Planeta snů

Pohádky: Dnes uvidíme několik příběhů O loupežníku Rumcajsovi, také uvidíme, jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč, jak Křemílek a Vochomůrka zabloudili a další pohádky.…(více)
(Planeta snů) Režie: , CZ, 2014

Planoucí slunce nade mnou

Obrovské území severozápadní Argentiny a nekonečná paleta jeho barev, zvyků, lidí, kultur a počasí je ideálním prostředím pro putování dvacetileté Juan. Ta se zde snaží…(více)
(Arriba quemando el sol) Režie: Roberto Bernasconi, Luisina Anderson, RA, 2013

Plánovací setkání k ulici Františka Křížka - v mezzaninu

Radnice Prahy 7 začala připravovat rekonstrukci ulice Františka Křížka, při které se změní i "náměstíčko" před kinem Oko. To by se mělo vizuálně rozšířit v…(více)
(Plánovací setkání k ulici Františka Křížka - v mezzaninu) Režie: , , 2017

Plány s DNA

Osmnáctiletý Čao Bowen vede odborný tým zkoumající vztah inteligence a DNA. „Copak byste si nechtěli vybrat, jak chytré bude vaše dítě?“ ptá se nadšeně. Pětadvacetiletá…(více)
(DNA Dreams) Režie: Bregtje van der Haak, NL, 2012

Plastelínový svět

Pohádka: Lucie postrach ulicevíce)
(Platelínový svět) Režie: Bio Oko, , 2010

Platonova akademie

Stavros je majitel malého kiosku, kde tráví celý svůj den. S pár přáteli lenivě posedává na ulici před trafikou a společně komentují vše kolem, jako…(více)
(Akadimia Platonos) Režie: Filippos Tsitos, GR - D, 2009

Plavba

Muzikant Nabíl, novinářka Angela a ajťák Rami uprchli před válkou v Sýrii do Egypta. Situace uprchlíků se zde však den ode dne zhoršuje a hrozí…(více)
(The Crossing) Režie: George Kurian, N, 2015

Playtime

Druhý den přehlídky PĚST věnujeme městu coby velkému organismu, stroji a hřišti. „Playtime“ je vrchol a pád Tatiho krátké, intenzivní a vizionářské filmové kariéry. Pan…(více)
(Playtime) Režie: Jacques Tati, F-I, 1967

Plážoví flákači

Frankie žije v domě se svou sestrou a matkou, která se stará o jejich umírajícího otce. Většinu času tráví v ulicích Brooklynu, kde se klackuje…(více)
(Beach Rats) Režie: Eliza Hittman, USA, 2016

Plechový bubínek

Od prvního vydání stěžejního románu německé literatury druhé poloviny 20. století, Plechového bubínku 1959, uplynulo dvacet let, než se jeho adaptace objevila na plátně. Mohutné,…(více)
(Die Blechtrommel) Režie: Volker Schlöndorff, FR - D, 1979

Ples upírů

Hlavními hrdiny příběhu jsou Alfréd, student univerzity v Královci a jeho profesor Abronsius, který je vášnivým badatelem v oboru upírů, což není jediný důvod, proč…(více)
(Dance of the Vampires ) Režie: Roman Polanski, USA, 1967

Plesování

Princeznička na bále poztrácela korále....Jak se oblékají dámy na ples a co nemůže pořádnému gentlemanovi chybět? rukavičky, frak a hurá do tanečního reje. Přijďte si…(více)
(Plesování) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Plesování v Oku

Princeznička na bále poztrácela korále....Jak se oblékají dámy na ples a co nemůže pořádnému gentlemanovi chybět? rukavičky, frak a hurá do tanečního reje. Přijďte si…(více)
(Plesování v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Plivu na tvůj hrob

Nálepka kontroverzního díla se mnohdy používá pouze jako chabý způsob jak zpropagovat film, který bude záhy po svém uvedení zapomenut. Jedním z čelných titulů, které…(více)
(Day of the Woman) Režie: Meir Zarchi, USA, 1978

Plodná města

Dva mladí Američané se hned po skončení vysoké školy vydávají na netradiční cestu kolem Spojených států za městskými zahradnickými projekty. Ve skvěle natočeném filmu o…(více)
(Growing Cities) Režie: Dan Susman, USA, 2013

Plyn

Šest mladých lidí z nestabilního zázemí, kteří jsou spojeni společnými pocity rozčarování a ochromeni svými existencionálními problémy, jsou skutečné časové bomby. Postupně se potápějí do…(více)
(Gas) Režie: Luciano Melchionna, ITA, 2005

Plynové lampy

Mladá Paula Alquist Ingrid Bergman se provdá za pianistu Gregory Antona Charles Boyer a odstěhuje se s ním do domu, kde přišla za podivných okolností…(více)
(Gaslight) Režie: George Cukor, USA, 1944

Po bouři

Rjota Hiroši Abe je marnotratný syn, špatný otec a zkrachovalý spisovatel. Úspěch má dávno za sebou, a tak si přivydělává drobnými špinavými kšeftíky jako soukromé…(více)
(Umi jori mo mada fukaku) Režie: Hirokazu Kore-eda, J, 2016

Po děšti

V roce 1984 vyšli Brazilci ve všech velkých městech do ulic. Země byla již dvacet let pod vládou vojenské junty a lidé byli frustrováni nesvobodou,…(více)
(Depois da chuva) Režie: Marília Hughes Guerreiro, Cláudio Marques, BR, 2013

Po dlouhé noci den

Češka Libuše Audrlická, Polka Barbara Müller a Ukrajinka Inna Klimenková. Tři ženy z celkem třinácti milionů lidí, kteří byli během druhé světové války nuceně nasazeni…(více)
(Po dlouhé noci den) Režie: Tomáš Kudrna, CZ - D, 2011

Po lásce

Marie a Boris se po patnácti letech rozcházejí. Vášeň je pryč, láska zmizela, vztah je dále neudržitelný, jen těžká životní situace je stále drží pod…(více)
(L´Économie du couple) Režie: Joachim Lafosse, B-F, 2016

Po letech

Pojďme se otočit do historie a podívat se, jak se změnili a co změnili Michael Kocáb, Martin Mejstřík, Marta Kubišová a Jan Ruml v průběhu…(více)
(Po letech) Režie: Pavel Koutecký, CZ, 1994

Po potopě

Choreografie šesti postav na pozadí Gaových světoznámých obrazů – tuší z posledního cyklu Po potopě. Příběh člověka vzpírající se narativní linii se beze slov prolíná…(více)
(Après le déluge) Režie: Gao Xingjian, F, 2008

Po propuštění

Sedmnáctiletý Jano prodával na ulici drogy, dvaadvacetiletý Imo je násilník a o tři roky starší Marcel před několika lety spolu s dalšími dvěma neonacisty zabil…(více)
(Beyond Wriezen) Režie: Daniel Abma, D, 2012

Po přečtení spalte

Veterán CIA John Malkovich dostane vyhazov z práce kvůli chlastu a nenapadne ho nic lepšího než svůj splín rozpustit ve vzpomínkové knize. Rukopis se náhodou…(více)
(Burn After Reading) Režie: J. Coen - E. Coen, USA - GB - FR, 2008

Po stopách Beethovena

Žádný jiný skladatel není tak často citován, zmiňován v psaném slovu, přisvojován pro politické a revoluční účely a zobrazován. Jaký byl ale Beethoven doopravdy? Jaký…(více)
(In Search of Beethoven) Režie: Phil Grabsky, GB, 2009

Po strništi bos

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se…(více)
(Po strništi bos) Režie: Jan Svěrák, CZ-SK-DK, 2017

Po strništi bos - černobílá verze

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se…(více)
(Po strniti bos) Režie: Jan Svěrák , CZ-SK-DK, 2017

Po strništi bos - film osobně uvede režisér Jan Svěrák

Edu Součka, jeho maminku a tatínka už známe z filmu Obecná škola. Nyní jsme však v Protektorátu, kdy je rodina osmiletého Edy donucena vystěhovat se…(více)
(Po strništi bos) Režie: Jan Svěrák , CZ-SK-DK, 2017

Po strništi bos bez bariér

Kino Aero, Univerzitní kino Scala a Bio Central uvedou společně 4.10. 2017 od 18:00 film Jana Svěráka Po strništi bos v rámci benefiční projekce pro…(více)
(Po strništi bos bez bariér) Režie: Jan Svěrák, CZ-SK-DK, 2017

Po svatbě

Film dánské režisérky Susanne Bier byl nominován na Oscara za nejlepší cizojazyčný film. Hrdinou filmu je humanitární pracovník Jacob Pederson Mads Mikkelsen pracující v indickém sirotčinci, který…(více)
(Efter brylluppet) Režie: Susanne Bier, DK - S, 2006

Po všech mořích

Letadlová loď Kyjev – kdysi největší a nejdůležitější válečná loď Sovětského svazu a symbol jeho slávy a síly – kotví již léta jako plovoucí šrot…(více)
(Auf Allen Meeren) Režie: Johanes Holzhausen, RAK-ŠVÝ-SRN, 2001

Po vztahu, po lásce

Room Room, režie: Dana Bubáková, CZ, 2007, 3 minuty
více)
(Po vztahu, po lásce ) Režie: , , 0000

Po zemi, po moři

Severokorejský uprchlík Songgook pomalu začíná žít nový život v Jižní Koreji. Jeho manželka, se kterou čeká dítě, má ale stále členy rodiny v KLDR. Songgook…(více)
(Across Land, Across Sea) Režie: H.-J. Lee - D. Ko - H. S. Seok, ROK, 2012

Po zkoušce

V řadě svých filmů Bergman zobrazuje umělce různých profesí. Avšak pravděpodobně v žádném z nich není jeho zamyšlení nad otázkou, co obnáší být umělcem, tak…(více)
(Efter repetitionen) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1984

Po-lin. Střípky paměti

Oceňovaný dokument Polin. Střípky paměti je založen na pečlivé práci a zejména vyhledání amatérských archivních materiálů, které natočili Židé, emigrující ve třicátých letech minulého století do…(více)
(Po-lin. Okruchy pamięci) Režie: Jolanta Dylewska, PL / D, 2008

Po.hlavě - ozvěny MFDF Jihlava

Ozvěny 17. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2013http://www.dokumentfestival.cz/ Výběr těch nejvýraznějších i nejdiskutovanějších filmů z letošní Ji.hlavy. Festivalu, který už 17 let provádí diváky dokumentární krajinou,…(více)
(Po.hlavě - ozvěny MFDF Jihlava) Režie: various, , 0000

Po.hlavě a Oko dětem

Pravidelné promítání pro děti tentokrát ve spojení s ozvěnami 17. Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava 2013. Na programu budou tři díly z cyklu TvMiniUni České…(více)
(Po.hlavě a Oko dětem) Režie: , , 2013

Pobuda

Zadlužený galerista Christian Lespinglet v AixenProvence vytáhne z vody bezdomovce jménem Boudu, který se pokoušel utopit. Hrdinný čin ještě završí tím, že pozve bezdomovce na…(více)
(Boudu) Režie: Gérard Jugnot, FRA, 2004

Pocta Adamu Elliotovi

Harvie Krumpethttp://www.csfd.cz/film/162784harviekrumpet/ r. Adam Elliot / 2003 /AUS / 23 min, simultánní překlad do sluchátek Harvek…(více)
(Pocta Adamu Elliotovi) Režie: o.s. Inventura, , 2009

Pocta elektronickému mágovi ERKKI KURRENIEMIMU

Příběh finského pionýra a vizionáře na poli elektronické hudby a elektronického umění Erkki Kurenniemiho1941 je fascinujícím příběhem muže, který předběhl svoji dobu. „Viděno z historické…(více)
() Režie: Erkki Kurreniemim, FIN, 2005

Pocta Janu Kounenovi

Jan Kounen, Holanďan pracující ve Francii, nepatří v Čechách zrovna mezi známé režiséry, přestože je jedním z nejinovativnějších a nejodvážnějších evropských tvůrců současnosti. Jeho celovečerní…(více)
(Pocta Janu Kounenovi) Režie: various, , 0000

Pocta lásce

Příběh lásky šesti dvojic. Ašutoš a Tehzíb spolu pracují v jednom televizním studiu. Vzali se proti vůli Ašutošových rodičů, protože on je hinduista a Tehzíb…(více)
(Salaam-e-Ishq) Režie: Nikhil Advani, IND, 2007

Pocta Lence Reinerové - Všechny barvy života

Vzpomínkový večer věnovaný Lence Reinerové spojený s křtem nově vydané knihy v češtině Lodní lístek a účasti autorčiny dcery Anny Mladějovské, nakladatele Joachima Dvořáka, germanistky…(více)
(Pocta Lence Reinerové - Všechny barvy života) Režie: , , 0000

Pocta Pině Bausch

Filmová vzpomínka na slavnou německou choreografku. Nedávno zesnulou Pinu Bausch připomene německý taneční historik, autor několika publikací věnovaných její tvorbě Norbert Servos. Osobní vzpomínky…(více)
(Pocta Pině Bausch ) Režie: various, , 0000

Počátek

Lidská mysl je nekonečnou studnicí nepoznaného, skrývají se zde věci, které ještě ani nevznikly. Současný svět je ohýbán pomocí revolučních myšlenek, a tak tím nejdůležitějším…(více)
(Inception) Režie: Christopher Nolan , USA-GB, 2010

Počátek a lev

Počátek a lev je experimentální dokumentární film o hledání počátku v zemi lva – v Česku. Scénářem k tomuto filmu je dvacet dva písmen…(více)
(Počátek a lev ) Režie: Ondřej Vavrečka, CZ, 2009

Počátky

Dvojčata Pavla a Denisa a o několik měsíců starší Adéla dosáhly dospělosti ve výchovném ústavu v Počátkách. Odtud je nevyhnutelně čeká cesta do samostatného života,…(více)
(Počátky) Režie: Linda Kallistová Jablonská, CZ, 2014

Počítejte

Nanejvýš naléhavý dokument největšího světového klimatického hnutí 350.org. Po filmu následuje debata o roli vědy,…(více)
(Počítejte) Režie: Kelly Nyks, Jared P. Scott, USA, 2013

Pod bodem mrazu

Příběh o záhadné ztrátě blízkého člověka a o tom, že naděje se někdy může změnit ve zhoubnou obsesi. Annie před dvěma lety záhadně zmizela. Její…(více)
(Frozen) Režie: Juliet McKoen, VB, 2005

Pod hladinou

Pohádky: I dnes se potkáme s našimi kamarády Rákosníčkem, vílou Amálkou, Křemílkem a Vochomůrkou i Makovou panenkou. …(více)
(Pod hladinou) Režie: , CZ, 2014

Pod hladinou oceánu

Pohádky: Pásmo pohádek inspirované vodním živlem nabídne například příhody Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrky, Cipíska i loupežníka Rumcajse. Program: …(více)
(Pod hladinou oceánu) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

Pod jedním stromem

Na zahradě klidného předměstí stojí vysoký košatý strom. Strom vrhá velký a studený stín na druhou zahradu. U každé zahrady je dům a v nich…(více)
(Undir trénu) Režie: Hafsteinn Gunnar Sigurðsson, IS, 2017

Pod kůží

Pod kůží 2013 režiséra Jonathana Glazera je scifi film o cestě svůdné mimozemšťanky na planetu Zemi. Vesmírná femme fatale na sebe vezme podobu krásné ženy,…(více)
(Under the Skin) Režie: Jonathan Glazer, GB, 2013

Pod rouškou noci

Děj filmu je zasazen do bouřlivých 20. let minulého století, kdy ani prohibice nezastavila tok kořalky v ilegální síti gangstery provozovaných náleven.…(více)
(Live by Night) Režie: Ben Affleck, USA, 2016

Pod sluncem tma

V roce 2006 Milan a Tomáš elektrifikovali solárními panely areál školy a nemocnice v odlehlé zambijské krajině. Nabídli tak osadě Masuku světlo i samostatnost. Po čtyřech…(více)
(Pod sluncem tma) Režie: Martin Mareček, CZ, 2011

Pod sněhovou čepicí

Pohádky: Dnes se podíváme na další ze série příběhů oblíbených večerníčkových postaviček, například na loupežníka Rumcajse, vílu Amálku, Křemílka a Vochomůrku a…(více)
(Pod sněhovou čepicí) Režie: , CZ, 2014

Pod vodní hladinou

Pohádky: …(více)
(Pod vodní hladinou) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Pod vodní hladinou v Oku

Pohádky: …(více)
(Pod vodní hladinou v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Pod vrstvami líčidel

Vynikající ukázka artové kinematografie, film Pod vrstvami líčidel, je směsí pestrých vrstev poutavých a zábavných příběhů o zlodějích, milencích, elektrickém proudu a citrusových úletech. Vypráví…(více)
(Arayesh-e ghaliz) Režie: Hamíd Ne‘matolláh, IR, 2013

Pod zamrzlou hladinou

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rákosníček zachraňoval mráčky beránky před hvězdným orlem, Jak šel Rumcajs pro mašličkovou sponku. Z hraných pohádek uvidíme Jak se chtěl Trautenberk…(více)
(Pod zamrzlou hladinou) Režie: , CZ, 2018

Podezřelá čokoláda

V roce 2010 natočil dánský filmař Miki Mistrati zneklidňující dokument The Dark Side of Chocolate Odvrácená strana čokolády. Odhalil v něm otřesné praktiky na kakaových…(více)
(Lyssky Chokolade) Režie: Miki Mistrati, DK, 2012

Podezřelý X

Introvertní středoškolský učitel, který je geniální matematik, žije osamělým životem, jehož jedinou světlou stránkou jsou chvíle ve společnosti sousedky. Když ta zabije svého despotického manžela,…(více)
(Yongeuija X) Režie: Bang Eun-jin, ROK, 2012

Podfukáři 2

Špičkoví iluzionisté ze skupiny ČTYŘI JEZDCI Jesse Eisenberg, Woody Harrelson, Dave Franco a Lizzy Caplan se vracejí ve svém druhém dobrodružství, aby na svém celosvětovém…(více)
(Now You See Me 2) Režie: Jon Murray Chu, USA, 2016

Podivná barva slz tvého těla

Kdyby spolu David Lynch a Dario Argento měli dítě, nejlépe zplozené za bezměsíčné noci v tajné chodbě starobylého domu s temnou minulostí, pravděpodobně by v…(více)
(L’étrange couleur des larmes de ton corps) Režie: Hélène Cattet a Bruno Forzani, B-F-L, 2013

Podivná vesnice

Pohádky: Dnes se podíváme na pásmo pohádek s názvem Hádanky za bonbon. Uvidíme požár v Kocourkově, jak se slon bál očkování,…(více)
(Podivná vesnice) Režie: , CZ, 2015

Podivné nebe

V malém městě na severu Švédska žije rodina polských emigrantů, kteří zde hledají klid a blahobyt. Ale po čase se ukazuje, že si v novém…(více)
(Obce niebo) Režie: Dariusz Gajewski, PL, 2015

Podivnější než Ráj

Poameričtěný emigrant Béla „Willie“ Molnár není na své kořeny nijak pyšný, proto nemá velkou radost, když ho navštíví jeho šestnáctiletá maďarská sestřenice. Časem však pochopí,…(více)
(Stranger than Paradise) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1984

Podivní

Remake původního Romerova snímku převádí původní zápletku do současné Ameriky a v hororovém žánru opět rezonují současné společenské běsy. Strach ze souseda, který se může…(více)
(The Crazies) Režie: Breck Eisner, USA - UAE, 2010

Podivný případ se psem | NT Live

Představení bude uvedeno ze záznamu.http://www.kinoaero.cz/cz/film/5131/Podivnypripadsepsem|NTLive Podle ceněného románu Marka Haddona, který adaptoval…(více)
(The Curious Incident of the Dog in the Night-Time | NT Live) Režie: Marianne Elliott, GB, 2012

Podivuhodná cesta

Snímek Cesta na Měsíc filmového kouzelníka Georgese Mélièse, natočený roku 1902, se stal ve své době kasovním trhákem, záhy byl však okopírován a tolikrát napodobován…(více)
(Le Voyage extraordinaire) Režie: S. Bromberg / E. Lange, F, 2011

Podivuhodný případ Benjamina Buttona

Film vycházející z povídky F. Scotta Fitzgeralda vypráví o sympatickém padesátníkovi Benjaminu Buttonovi, který je se svým životem spokojený a navíc se nedávno zamiloval do…(více)
(The Curious Case of Benjamin Button) Režie: David Fincher, USA, 2008

Podle hvizdu poznáš pinďu

Tento film je přístupný od 18 let. Francouzský režisér Claude Mulot patří mezi přední autorské režiséry zlaté éry porna. Na rozdíl od amerických velikánů jako Radley…(více)
(Le sexe qui parle 2) Režie: Claude Mulot, F, 1978

Podle hvizdu poznáš pizdu

Sedmdesátá léta lze dnes oprávněně označit za zlatý věk pornofilmů. Nejde přitom o to, že by se točilo víc porna než jindy, ale spíš o…(více)
(Le sexe qui parle ) Režie: Claude Mulot, F, 1975

Podle předpisů

Když v provinčním městě Sampo opakovaně dojde k přepadení banky hodlá místní zastupitelstvo uklidnit veřejnost a média tím, že zorganizují tréninkový zásah při fingovaném bankovním přepadení.…(více)
(Baleuge salja) Režie: Ra Hee-chan, KOR, 2007

Podle skutečných událostí

…(více)
(Based on a True Story) Režie: Walter Stockman, D, 2005

Podmořská výprava

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek s názvem Signály z neznáma se kromě všech kamarádu z oblíbeného Čtyřlísku setkáme také s parádivou Sally, nebo s…(více)
(Podmořská výprava) Režie: , CZ, 2016

Podoba ticha

Americký filmař Joshua Oppenheimer se vrací k tématu genocidy v Indonésii, kde v 60. letech režim vyvraždil přes milion lidí. Zatímco jeho předchozí film Způsob…(více)
(The Look of Silence) Režie: Joshua Oppenheimer, DK-RI-GB-N-FIN, 2014

Podraz

Robert Redford a Paul Newman v legendární filmu o jednom geniálním dostihovém podrazu. Film je příběhem o přátelství dvou roztomilých podvodníků. Johny, malý šikovný podvodník a…(více)
(The Sting) Režie: George Roy Hill, USA, 1973

Podraz zvaný Obama

Úderný snímek kompletně ničící mýtus o Obamovi pracujícím pro nejlepší zájmy amerických občanů. Jeho fenomén byl pečlivě naplánován a vytvořen kapitány Nového světového řádu NWO. Tento fi…(více)
(The Obama Deception) Režie: Allex Jones, USA, 2009

Podvod, nebo chyba?

výběr z machinima snímků Machinima jsou krátké filmy vyrobené podobně…(více)
(Podvod, nebo chyba?) Režie: Various, Various, 0000

Podvodník

Zamotaný příběh plný překvapení začíná znepokojujícím zmizením třináctiletého Nicholase Barclaye z Texasu. O tři roky později přicházejí ohromující zprávy: chlapec byl objeven v tisíce kilometrů…(více)
(The Imposter) Režie: Bart Layton, GB, 2012

Podzemní svět

Pohádky: Krtek dnes bude zahradníkem, tak uvidíme, jak se mu bude dařit. Navštívíme taky šťeňátko, psa Bodříka i cvrčka. Čekají nás…(více)
(Podzemní svět) Režie: , CZ, 2014

Podzemní svět

Pohádky: Krtek dnes bude zahradníkem, tak uvidíme, jak se mu bude dařit. Navštívíme taky šťeňátko, psa…(více)
(Podzemní svět) Režie: , CZ, 2014

Podzim - Jaro | V epicentru

Podzim Jaro
více)
(Kuz–U Bahor | At the Epicentre) Režie: Jacob Faraday | Ruhi Hamid, Uzbekistan | VB, 2005

Podzim v mojí ulici

Působivá sonda do předměstského sídliště v srbském městě Novi Sad sleduje dvojici mladíků, kteří si slíbili, že se vydají k moři. Vyprávění využívá půdorysu roadmovie,…(více)
(Jesen u mojoj ulici) Režie: Miloš Pušić, SRB, 2009

Podzimní kolekce

Pohádky: Dnešní pohádky budou tak trochu neobvyklé. Chlapeček, který se stane kredencí, nebo parádivá Sally a taky Matylda s náhradní hlavou... To jsou opravdu…(více)
(Podzimní kolekce) Režie: , CZ, 2014

Podzimní pohádky

V dnešním pásmu animovaných pohádek se podíváme na to, jak Káťa a Škubánek hráli pexeso, jak se Krtek účastnil karnevalu, nebo jak Brundibáři našli konzervu.…(více)
(Podzimní pohádky) Režie: , CZ, 0000

Podzimní přání

Padající listí unáší potůček. Kam? Do země splněných přání. Proč? Protože na každém lístečku je zapsané podzimní přání. Kdo jej psal? Tu včelička, tu srneček,…(více)
(Podzimní přání) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Podzimní přání na potoce vyzvání

Padající listí unáší potůček. Kam? Do země splněných přání. Proč? Protože na každém lístečku je zapsané podzimní přání. Kdo jej psal? Tu včelička, tu srneček,…(více)
(Podzimní přání na potoce vyzvání) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Podzimní sklizeň

Pohádky: Dnes se po díváme na Jablka, Zálesáka, Mikeše u cirkusu a Čarodějné pohádky. Také uvidíme Jak Žofka odhalila zloděje a jak Zasadil dědek řepu.…(více)
(Podzimní sklizeň) Režie: , CZ, 2017

Podzimní sonáta

„Téma vztahu mezi matkou a dcerou se v literatuře či filmu téměř neobjevuje. Mě začalo to napětí mezi nimi fascinovat,“ prozrazuje Ingmar Bergman. Pianistka oddaná své…(více)
(Herbstsonate) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1978

Podzimní vzpomínky

Stárnoucí ukrajinský sochař těžce snáší smrt své ženy, ale příchod mladé irácké běženkyně do vesnice způsobí, že mu opět začíná chutnat život. Zatímco však záblesky…(více)
(Khaterat e Pa'eezi) Režie: Ali Fakhr Mousavi, IR-UA-CZ, 2016

Podzimní zahrady

Vincent je ministr, mocný muž, docela elegantní bonviván. Jeho milence Odile nechybí krása, bystrost a šarm. Není však radno svazovat svůj osud s příliš pohlednými…(více)
(Jardins en automne) Režie: Otar Iosseliani , F - RUS - I, 2006

Podzimní zátiší

Pohádky: Pásmo pohádek s názvem Omalovánky přinese, nejrůznější příběhy, například pohádku o tom, proč jsou na obloze papíroví draci. …(více)
(Podzimní zátiší) Režie: , CZ, 2013

Podzimní zátiší

Pohádky: I Maxipes Fík se dostal do školy. A jak mu to tam šlo? A co třeba krelení? A jak se klukovi z…(více)
(Podzimní zátiší) Režie: , CZ, 2015

Pohádkář

V řece je nalezeno tělo neznámého muže. Při pátrání po jeho identitě se kapitán Rott ocitne uprostřed úplně jiného příběhu. Postupně se před ním rozehrává…(více)
(Pohádkář) Režie: Vladimír Michálek, CZ, 2014

Pohádkové bytosti

Přáli byste si mít nějakou pohádkovou bytost za kamaráda? Která by to byla? Skřítek? Víla? Jak by ta bytost vypadala? Kde by žila? Mohla by…(více)
(Pohádkové bytosti) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Pohádkové tajemství II.

Káťa a Škubánek Pletení  7’ – kresl. Krtek a vejce  6’ – kresl. Změna bydliště  6’ ploška    František Nebojsa  11’ – kresl. Neukázněný řidič  6’…(více)
(Pohádkové tajemství II.) Režie: various, CZ, 0000

Pohádkoví kamarádi

Přáli byste si mít nějakou pohádkovou bytost za kamaráda? Která by to byla? Skřítek? Víla? Jak by ta bytost vypadala? Kde by žila? Mohla by…(více)
(Pohádkoví kamarádi) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Pohádkový doktor

Myslíte, že i pohádkové postavy mohou stonat? Je možné, aby vodník, víla, nebo třeba trpaslík potřebovali někdy doktora? Existuje pohádkový doktor? Jak léčí a co…(více)
(Pohádková doktor) Režie: Bio Oko, CR, 2010

Pohádkový doktor

Myslíte, že i pohádkové postavy mohou stonat? Je možné, aby vodník, víla, nebo třeba trpaslík potřebovali někdy doktora? Existuje pohádkový doktor? Jak léčí a co…(více)
(Pohádkový doktor) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Pohádky o veselých písmenkách, štětcích a pastelkách

Zatoulané písmenko, 11 min. Zuzanka se učí psát, 8 min. O třech písmenkách, 9 min. Neposlušná písmenka, 11 min Malovánky, 9 min. Mistr myš, 9 min. Barevné království, 5 min. Vstupné 60,…(více)
() Režie: různí autoři, , 0000

Pohádky pod sněhem

Pohádky pod sněhem nám představí zimní příběhy Dorotky, štěnátka i Brundibárů. Podíváme se také, jak Mikeš zachránil Bobeše, nebo co dělal na pouti. Nakonec se…(více)
(Pohádky pod sněhem) Režie: , CZ, 0000

Pohádky pod stromeček

Pohádky: Na Štědrý den se podíváme na Vánoce u zvířátek, Jak šli nadělovat, na Divoké sny Maxipsa Fíka O Vánocích. Také uvidíme Veselé Vánoce…(více)
(Pohádky pod stromeček) Režie: , CZ, 2017

Pohádky pro zlobivé holky

Hlavní soutěž krátkých filmů. Agathahttp://www.mezipatra.cz/film/4pohadkyprozlobiveholky/9agatha Boahttp://www.mezipatra.cz/film/4pohadkyprozlobiveholky/49jiboa Jenny, má láskohttp://www.mezipatra.cz/film/4pohadkyprozlobiveholky/62jennymiamor …(více)
(Pohádky pro zlobivé holky) Režie: various, various, 0000

Pohádky z Jednoho světa

Festival Jeden svět přináší něco i malým divákům. Pohádka Žirafa v nesnázích vypráví o žirafě, která musí začít nový život v cizí zemi a příběh…(více)
(Pohádky z Jednoho světa) Režie: , , 0000

Pohlceni zlem

Únosce z povolání, jeho imaginární přítelkyně a trojice kamarádů, která právě skončila na dlažbě, dostanou zakázku na únos syna významného politika. Zdánlivě jednoduchý úkol ovšem…(více)
(Soodhu Kavvum) Režie: Nalan Kumarasamy, IND, 2013

Pohled do bělma

Sousloví „neprávem zapadlý“ se objevuje tak často až se stalo takřka bezobsažným. Jestli ale nějaké dílo dokonale naplňuje jeho význam, je to vrcholně osobitá variace…(více)
(White of the Eye) Režie: Donald Cammell , GB, 1987

Pohled z mostu | NT Live

„Magnetické, elektrizující, překvapivě odvážné“ tak ocenili tuto novou inscenaci Millerovy klasiky britští kritici. Řada z nich pak beznadějně vyprodanou produkci divadla Young Vic zařadila…(více)
(A View from the Bridge | NT Live) Režie: Ivo van Hove, GB, 2015

Pohrdání

Paul Javal začínal skromně jako dramatik, ale postupně se z něj stává úspěšný scenárista. Žije ve šťastném manželství s Camille. Je autorem scénáře k filmu…(více)
(Le Mépris) Režie: Jean-Luc Godard, F-I, 1963

Pohroma

Pohroma se odehrává na předměstí Barcelony a je citlivým obrazem života několika lidí, kteří ztělesňují sami sebe. Raúl se zabývá ekologickým zemědělstvím. Najme si Iuriho,…(více)
(La plaga) Režie: Neus Ballús, E, 2013

Pohřbený

Paul Conroy je civilním pracovníkem v Iráku, kde je unesen a pohřben zaživa – tak by se dal ve stručnosti shrnout strhující thriller z dílny…(více)
(Enterrado) Režie: Rodrigo Cortés, E - USA - F, 2010

Pohřběte mě za lištu

„Jmenuji se Saša Saveljov. Chodím do druhé třídy a bydlím u babičky a dědečka. Maminka mě vyměnila za krvežíznivého trpaslíka a pověsila mě jako těžké…(více)
(Похороните меня за плинтусом) Režie: Sergej Sněžkin , RUS, 2009

Pohyblivá krajina

Pojeďte spolu s námi vláčkem Kolejáčkem na cestu po pohádkách Uvidíme, kam nás zaveze a jaké různé pohledy nám nabídne krajina za oknem. Ta bude naší…(více)
(Pohyblivá krajina) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Pohyby

Na akci je nutná registrace, kterou můžete provést zdehttp://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/filmy/1103prahasvetozorpohyby.html Daleko za polární kruh, až na arktický sever se každoročně vydává skupina českých geologů z Ústavu…(více)
(Pohyby) Režie: Martina Spurná, CZ, 2015

Pochopit Mahátmu

Nenásilný odpor. Konfrontace bez nepřátel. Vítězství bez poražených. Jihoafrickoindická koprodukce režiséra Shyama Benegala vypráví o mládí Mohandase Karamchanda Gándhího známého též jako Mahátma Gándhí během jeho…(více)
(Making of the Mahatma) Režie: Shyam Benegal, IND, 1996

Pochyby

Píše se rok 1964. Charismatický kněz, otec Flynn Philip Seymour Hoffman se pokouší o uvolnění přísných pravidel církevní školy, na jejichž dodržování železnou rukou…(více)
(Doubt) Režie: John Patrick Shanley , USA, 2008

Point Taken

Point Taken je nadžánrový projekt v oblasti tanečního filmu, který pořádá Dutch Mediafonds a Nizozemský Fond umění ve spolupráci s holandským provozovatelem televizního a rádiového…(více)
(Point Taken) Režie: various, , 0000

Pojar dětem

Pásmo je složeno z animovaných filmů Břetislava Pojara, který je znám především jako tvůrce populárních seriálů Pojďte, pane, budeme si hrát, Zahrada a Dášeňka. …(více)
(Pojar dětem) Režie: Břetislav Pojar, Michal Žabka, CZ, 2016

Pojď blíž, cukrátko (Česko-jihosfrické sny)

Již několik let spolupracuje deset českých a jihoafrických umělců na unikátním divadelním projektu. Téma jejich představení se zabývá jednou z nejintimnějších oblastí jejich životů: vlastních…(více)
(Pojď blíž, cukrátko (Česko-jihosfrické sny)) Režie: Pavel Koutecký, ČR, 2005

Pojď za mým hlasem - hudba z muzikálu Hedwig

Portrét čtyř studentů newyorské školy Harvey Milk School, první střední školy zaměřené na mládež homosexuální, lesbické, či transsexuální orientace a její potřeby. Film sleduje, jak…(více)
(Follow My Voice with the Music of Hedwig) Režie: Katherine Linton, USA, 2006

Pojďte dál

Na Slovensku v současnosti existuje více než 600 segregovaných osad, v nichž žije téměř dvě stě tisíc lidí převážně romské národnosti. Možnosti dostat se z…(více)
(Nech sa páči, poďte ďalej) Režie: P. Ďurinová - V. Hradecká, SK, 2011

Pojďte si hrát do Oka!

Když má člověk sourozence nebo kamaráda, jako v pohádce o medvědech, je vždycky o zábavu postaráno. Podobně jako naši medvědi, kteří se stále pošťuchují a…(více)
(Pojďte si hrát do Oka!) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Pojedeme k moři

Jedenáctiletý Tomáš se chce stát filmařem, a když dostane k narozeninám kameru, rozhodne se natočit svůj první film – o své rodině a kamarádovi. Postupně…(více)
(Pojedeme k moři) Režie: Jiří Mádl, CZ - SK, 2014

Pokání

Příliš bujná fantasie dvanáctileté Briony způsobí na anglickém venkově tragédii. Neopodstatněným obviněným nařkne mladého zahradníka Robbieho Turnera James McAvoy ze znásilnění nezletilé sestřenice, který místo…(více)
(Atonement) Režie: Joe Wright, GB - FR, 2007

Poklad

Costi žije s rodinou v Bukurešti a večer rád čte synkovi příběhy Robina Hooda. Jednou se mu soused z domu svěří s přesvědčením, že na…(více)
(Comoara) Režie: Corneliu Porumboiu, RO-F, 2015

Pokladnička na něco či pro někoho

S princeznou Jasněnkou a jejím zachráncem Jírou se podíváme na to, co nebo kdo je naším pokladem. Pro tento poklad pak vyrobíme krabičku, takzvanou…(více)
(Pokladnička na něco či pro někoho) Režie: Kino Aero, ČR, 2009

Pokoj

Proč se The Room jmenuje Pokoj a jaký vlastně má smysl? Jedná se opravdu o nejhorší film všech dob, nebo je to jen zbožné přání…(více)
(The Room) Režie: Tommy Wiseau , USA, 2003

Pokoj v duši

Čtyřicátník Tono je propuštěn z vězení a pokouší se o návrat k obyčejnému životu. Se ženou se odcizili a pětiletého syna ani nezná, nemůže sehnat…(více)
(Pokoj v duši) Režie: Vladimír Balko, SK, 2009

Pokojný bojovník

Adaptace stejnojmené autobiografické knihy Dana Millmana. Dan je talentovaný sportovec, sní o olympiádě, má vše – poháry, holky, rychlé motorky, divoké party. Těžký úraz…(více)
(Peaceful Warrior) Režie: Victor Salva, USA, 2006

Pokračujte v cestě. Automobilová fantazie

Španiel Óscar Clemente si v spolupráci s karikaturistom Miguelom Brievom a s architektom Diegom Brievom podali našu dennodennú „potrebu“ cestovania v autách. Práve toto spojenie…(více)
(Sobre Ruedas (el sueño del automóvil)) Režie: Oscar Clemente, E, 2011

Pokradmu

Když se Lionel náhodou dozví, že jeho rodina pochází z Polska, spustí se řada událostí, které navždy změní život jemu i jeho sestře Lucii. Bratr…(více)
(Comme des voleurs) Režie: Lionel Baier, ŠVÝ, 2006

Pokrevní linie

Ve filmu Pokrevní linie nás režisér Bruce Burgess uvede do tajů takzvané „pokrevní konspirace“, podle níž se Ježíš Kristus oženil s Máří Magdalenou, která po…(více)
(Bloodline) Režie: Bruce Burgess, USA, 2008

pokus

…(více)
(pokus) Režie: abrakapokus, I, 2014

Poláček si stopl Baumaxu

Unikátní vystoupení dvou přátel, písničkáře Xaviera Baumaxy a reportéra Tomáše Poláčka, který v létě objel stopem svět.
více)
(Poláček si stopl Baumaxu) Režie: , , 2015

Pole v Anglii

I historická lekce může být jízda. Alchymistu O’Neila v podání Michaela Smileyho byste nechtěli potkat za žádných okolností, neřkuli na útěku z bitvy. Zuří anglická…(více)
(A Field in England) Režie: Ben Wheatley, GB, 2013

Polednice

Eliška s malou dcerkou se po mnoha letech vrací do rodné vesnice svého muže, aby se zde pokusila o nový začátek. Kromě vlídného přijetí sousedů…(více)
(Polednice) Režie: Jiří Sádek, CZ, 2016

Polévka pro duši: slepičí nebo špenátová?

V rámci tohoto bloku bude nad duši prospěšnou snídaní diskutován vztah mezi jídlem a zdravím celkovým i duševním. Zodpovězeny budou například otázky: Co jíst pro…(více)
(Polévka pro duši: slepičí nebo špenátová?) Režie: , , 0000

Polibek od Beatrice

Claire žije podle pravidel. Pracuje jako porodní asistentka a svůj život zasvětila službě ostatním. Jenže porodnici, kde pracuje, budou brzy zavírat. A do toho se…(více)
(Sage femme) Režie: Martin Provost, F, 2016

Polibek od Putina

Masové hnutí a demonstrace v Rusku nejsou výlučně věcí opozice. Také Putinovi příznivci se organizují do patriotického hnutí, které má své vůdce, mládežnické tábory, kongresy…(více)
(Putin's Kiss) Režie: Lise Birk Pedersen, DK, 2012

Polibek, prosím

Emilie potká Gabriela náhodou při své cestě do Nantes. I přesto, že mají oba svůj vlastní život a vědí, že se již nikdy neuvidí, cítí…(více)
(Un baiser s’il vous plaît) Režie: Emmanuel Mouret, F, 2007

Políbeni sluncem

Yolanda a Dorey mají již druhé dítě postižené velmi vzácnou formou smrtelné kožní rakoviny, vyskytující se běžně v jediném případě z milionu. Oba rodiče pocházejí…(více)
(Sun Kissed) Režie: A. Lavy - M. Stark, USA, 2012

Polibky

Dvě desetileté děti, Dylan a Kylie, utečou ze svých nefunkčních domovů a zůstanou na ulici v centru Dublinu. Snaží se najít Dylanova staršího bratra, a…(více)
(Kisses) Režie: Lance Daly, IRL- S, 2008

Policajt nebo rošťák

Ve filmu Policajt nebo rošťák je JeanPaul Belmondo přesně takový, jakého ho mají diváci nejraději. Tvrdý, neústupný, trochu samotářský, ale především vždy obklopen krásnými ženami…(více)
(Flic ou voyou) Režie: Georges Lautner, F, 1979

Policejní síla

Oakland patří mezi americká města s nejhoršími statistikami kriminality. Co vše dělají místní policisté, aby zlepšili pověst města a především pověst svou, která je poznamenaná…(více)
(The Force) Režie: Peter Nicks, USA, 2017

Polina

Polina Anastasia Shevtsova se už jako malá holčička stala žákyní profesora Bojinského, významného učitele klasického tance a přísného perfekcionisty. Ten ji od prvních tanečních kroků…(více)
(Polina, danser sa vie) Režie: Angelin Preljocaj, F, 2016

Poloha hvězd

Snímek o proměnách moderní Indonésie sleduje třígenerační rodinu z jakartského slumu. Děj se soustředí především na dospívající Tari, kterou vychovává její strýc a babička. K…(více)
(Stand van de sterren) Režie: Leonard Retel Helmrich, NL, 2010

Polské delikatesy

Jak chutná polévka z kyselých okurek, żurek, bigos či pierogi? To už naši diváci vědí Loni jsme během festivalu zprovoznili v kině mléčný bar, v červnu…(více)
(Polish Delicacies) Režie: , , 0000

Polské filmy

Jsme opravdu velmi potěšeni, že můžeme poprvé v Praze představit program sestavený z nejčastěji hraných a oceňovaných filmů z katalogu POLISH SHORTS. Program byl sestaven…(více)
(Polské filmy) Režie: various, PL, 0000

Polski film

Kolik rolí hraješ, tolikrát jsi člověkem... Čtyři známí čeští herci, spolužáci z brněnské JAMU, Matonoha, Liška, Daniel a Polášek si splnili dávný sen a rozhodli…(více)
(Polski film) Režie: Marek Najbrt, CZ-PL, 2012

Polský experimentální film

Polský experimentální film antologie z 50. až 60. let uvádí: Lukasz Ronduda Lukasz Ronduda je polský filmový teoretik, kritik a kurátor, který…(více)
(antologie z 50. až 60. let) Režie: uvádí: Lukasz Ronduda, Polsko, 0000

Polyester

Doktor Arnold Švancnberg v úvodu filmu Polyester říká, že jeho producenti utratili nesčetné miliony dolarů a on sám strávil celé roky zavřený ve své laboratoři…(více)
(Polyester) Režie: John Waters, USA, 1981

Pomáda

John Travolta a Olivia NewtonJohnová v hlavních rolích slavného amerického muzikálu. Americký muzikál Pomáda z roku 1978 patřil v době svého uvedení k nejnavštěvovanějším snímkům ve…(více)
(Grease) Režie: Randal Kleiser, USA, 1978

Pomáhat a chránit

Komediální thriller Pomáhat a chránit se odehrává na západním pobřeží Irska. Policista z malého městečka Gerry Boyle Brendan Gleeson má konfliktní povahu, zvrácený smysl pro…(více)
(The Guard) Režie: John Michael McDonagh, IRL, 2011

Pomalu a zběsile

Mikrob je stydlivé dítě, které tráví většinu času kreslením. Uprostřed školního roku se v jeho třídě objeví Gasoil, vynalézavý chlapec, který se rozhodně neztratí. Okamžitě…(více)
(Microbe et Gasoil) Režie: Michel Gondry, F, 2014

Pomerančový džus, kyselá realita

Sklenička čerstvého pomerančového džusu po ránu je pro mnohé z nás symbolem výborného začátku dne. Tento lahodný nápoj je oblíbený všude na světě, Francii nevyjímaje.…(více)
(Orange Juice, an Acid Reality) Režie: Meriem Lay, F, 2013

Pomerančový med

Enrique a Carmen se milují čistou láskou jako z románu. Díky kontaktům její rodiny se za ní Enrique dostane do města. Začne pracovat jako asistent…(více)
(Miel de naranjas) Režie: Imanol Uribe, E - P, 2011

Pomozte najít Sunila Tripathiho

Uprostřed mrazivé zimní noci zmizí americký student Sunil ze svého bytu. Jako by se po něm slehla zem. Policie je bezradná, a tak se rodina…(více)
(Help Us Find Sunil Tripathi) Režie: Neal Broffman, USA, 2015

Pomsti jen jedno z mých očí

V rámci právě probíhajícího projektu czechpoint nod.roxy.czhttp://nod.roxy.cz věnovanému politickému umění uvádíme film Avi Mograbiho Pomsti jen jedno z mých očí.více)
(Pour un seul de mes deux yeux) Režie: Avi Mograbi, ISR - FRA, 2005

Pondělky na slunci

V přístavním městečku Vigo je problémem nezaměstnanost, která některé lidi dohání k zoufalství. Takovou situaci zažívají na vlastní kůži Santa, José, Sergej, Amador a Lino.…(více)
(Los lunes al sol) Režie: Fernando León de Aranoa, ŠPA - FRA - ITÁ, 2002

Ponjo z útesu nad mořem

Nejnovější autorský projekt světově uznávaného animátora Hayaa Miyazakiho před zraky diváků rozehrává okouzlující gejzír fantazie. Z hlediska míry upřednostnění bující obrazotvornosti před příběhem se jedná…(více)
(Gake no ue no Ponyo) Režie: Hayao Miyazaki, J, 2008

Ponurá neděle + Automatic For the People

Premiéra dvou letošních absolventských filmů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Film Mikoláše Orlického je mysteriózním dramatem, které se točí kolem skladby Ponurá neděle, přezdívané…(více)
(Ponurá neděle + Automatic For the People) Režie: Mikoláš Orlický - Jan Vejnar , CZ, 2010

Popatři, co skrývá Praha 3

Pod názvem Popatři, co skrývá Praha 3 bude uveden dokument, který pro městskou část vytvořil David Vávra. Podobně jako v Šumných městech provází legenda Divadla…(více)
(Popatři, co skrývá Praha 3) Režie: David Vávra, CZ, 2010

Popcorn Free Culture aneb 5. narozeniny kina Světozor

Pátek 29.5. Páté narozeniny novodobé historie kina Světozor. Pohoštění od všech důležitých filmových akcí, které se ve Světozoru během roku odehrály, nonstop projekce, hudební…(více)
(Popcorn Free Culture V.) Režie: Světozor&Aero&Aerofilms Team, CZ, 2009

Popcorn Free Culture 2008

Jarmark všech důležitých filmových akcí, které se ve Světozoru během uplynulých let udály Navíc: …(více)
(PFC08) Režie: Světozor&Aero&Aerofilms Team, ČR, 2008

Popcorn Free Culture aneb 3. narozeniny kina Světozor

Nevídaný večírek opět po roce na dostřel:více)
(PFC III.) Režie: Světozor&Aero&Aerofilms Team, ČR, 2007

Popelčino světýlko

Vánoce se blíží a i v našem kině zavládne kouzelná atmosféra. Přijďte s námi prožít Popelčin příběh a vytvořit barevná vánoční světélka pro radost Kousek…(více)
(Popelčino světýlko) Režie: Kino Aero, ČR, 2009

Popelka | Australian Ballet

Tato inscenace Popelky dosáhla ohromného úspěchu jak u diváků, tak u kritiky. Jejím autorem je Alexej Ratmansky, jeden z nejvyhledávanějších choreografů současnosti. Výtvarnou podobu inscenace…(více)
(Cinderella) Režie: Australský balet, AUS, 2016

Popelka | Birmingham Royal Ballet

…(více)
(Cinderella | Birmingham Royal Ballet) Režie: David Bintley, GB, 0000

Popelka | Holandský národní balet

Holandský národní balet v koprodukci s Baletem San Francisco Zcela nový balet Popelka v choreografii světově proslulého Christophera Wheeldona měl premiéru v Holandském národním baletu…(více)
(Cinderella | The Dutch National Ballet) Režie: Christopher Wheeldon, NL-USA, 2013

Popelka | Jules Massenet

Massenetova okouzlující opera Cendrillon, která vychází z klasické pohádky o Popelce, bude v Met uvedena premiérově pod taktovkou Bertranda de Billyho a v režii Laurenta…(více)
(Cendrillon | Jules Massenet) Režie: Laurent Pelly, USA, 2018

Popelka | The Royal Opera House

Královská opera vůbec poprvé uvádí příběh Popelky podle Masseneta v jeho opeře Cendrillon. Novou inscenaci režíroval Laurent Pelly, který má na svém kontě ohromně úspěšné…(více)
(Cinderella | The Royal Opera House) Režie: Laurent Pelly, GB, 2012

Popelka 2009 | Gioacchino Rossini

Ještě nevychladl její triumfální debut v MET v sezóně 2007/2008 Rosina v Lazebníku sevillském, a Elīna Garanča vystoupí v dalším Rossinim. Tento koloraturní kouzelník…(více)
(La Cenerentola) Režie: Cesare Lievi , USA, 2009

Popelka 2014 | Gioacchino Rossini

Joyce DiDonato Angelina, Juan Diego Flórez Don Ramiro, Pietro Spagnoli Dandini, Alessandro Corbelli Don Magnifico, Luca Pisaroni Alidoro Ve slavném Popelčině…(více)
(La Cenerentola 2014 | Gioacchino Rossini) Režie: Cesare Lievi, USA, 2014

Popírání holocaustu

Film líčí právní spor uznávané spisovatelky a historičky Deborah E. Lipstadtové Rachel Weisz proti Davidovi Irvingovi Timothy Spall, který ji obvinil z urážky na cti.…(více)
(Denial) Režie: Mick Jackson, USA-GB, 2016

Popletená dílna

Pohádky: Maxipes Fík bude tentokrát ve škole a také bude hledat poklad. Křemílek s Mochomůrkou pozdraví myšku a kosí…(více)
(Popletená dílna) Režie: , CZ, 2014

Popmusic z Vittuly

Tento film nás nechá sice velmi dlouho čekat na jeden jediný letmý polibek mezi dvěma postavami stejného pohlaví, ale je to tak ohromující a zábavná…(více)
(Populärmusik från Vittula) Režie: Reza Bagher, ŠVE, 2004

Poprvé

Kultivovaně komponované podobenství Poprvé ukazuje odlehlou sibiřskou osadu, kde se čas jakoby zastavil. Muži připravují sítě na rybolov, ženy vaří v tradičních jurtách a skupinka…(více)
(Pierwszy dzień) Režie: Marcin Sauter, POL, 2007

Poprvé a naposled - veřejná premiéra

Chtěli zažít svoje poprvé, a tak se vydali do opuštěného domu nedaleko za městem, aby je nikdo nerušil. Ani jeden z nich však netušil, že…(více)
(Poprvé a naposled) Režie: Martin Müller, CZ, 2017

Populační boom

Kolik je příliš? A je vůbec správné se takto ptát? Jedna věc je jistá: na této planetě je nás stále víc a víc. Před 25…(více)
(Population Boom) Režie: Werner Boote, A, 2013

Poražení a vítězové

Dortmundská továrna na koks patřila k nejmodernějším v celé zemi, ale po pár letech provozu se ukázalo, že bude levnější továrnu prodat a koks dovážet…(více)
(Losers and Winners) Režie: Ulrike Franke, Michael Loeken , NĚM, 2006

Porodní plán

Jak vypadá porod? Jak může jeho průběh ovlivnit život dítěte? A jak ovlivní život rodící ženy? A za jakých podmínek vlastně v současné době v…(více)
(Porodní plán) Režie: Gabriela Kontra, Kateřina Kačerovská, CZ, 2007

Portishead: Roseland NYC Live

V létě 1997 zavítala anglická triphopová skupina Portishead do proslulého koncertního sálu Roseland Ballroom na Manhattanu. Bylo to jen pár dní po vydání jejich druhého,…(více)
(Portishead: Roseland NYC Live) Režie: , USA-GB, 1998

Portugalsko - slovenská Saudade

Predvianočná projekcia mojho najnovšieho filmu Martin – Lisabon. Je to cestovný denník, záznam vnemov zo zevlovania po krajine, kde som strávil svoju zahraničnú stáž. Obraz vznikol…(více)
(Portugalsko - slovenská Saudade ) Režie: Adam Olha, Czech Republic, 2007

Poručíme větru, dešti

Je něco shnilého v Čínské lidové republice. A není to jen komunistický aparát. Ve vesnici v oblasti Čeťiang na jihu země chutnají ryby vylovené z…(více)
(De Regenmakers) Režie: Floris-Jan van Luyn, NL, 2010

Pořád je co dobývat: Slavnostní zahájení Normálního festivalu 2011

Tradiční zahájení Normálního festivalu v pražském kině Aero bude letos velkou mezinárodní párty, na které se ukáže každý, kdo něco znamená v oblasti umělecké a…(více)
(Pořád je co dobývat: Slavnostní zahájení Normálního festivalu 2011) Režie: , , 0000

Pořád jsem to já

Alice Howlandová, šťastně vdaná matka tří dospělých dětí, je uznávanou profesorkou lingvistiky, která začíná zapomínat slova. Když je jí diagnostikována raná forma Alzheimerovy choroby, zjišťuje…(více)
(Still Alice) Režie: Richard Glatzer, Wash Westmoreland, USA, 2014

Posedlost | NT Live

Hvězdný Jude Law Mladý papež, Na dotek, Talentovaný pan Ripley vévodí očekávané inscenaci Posedlost, přenášené živě z londýnského divadla Barbican, odkud jsme viděli už Hamleta…(více)
(Obsession | NT Live) Režie: Ivo van Hove, GB, 2017

Posedlost divadlem

Známý dokumentarista Veiel, jenž roku 1995 na sebe upoutal pozornost filmem „Ti, co přežijí“/”Die Überlebenden” o třech bývalých spolužácích, kteří si vzali život, a roku…(více)
(Die Spielwütigen) Režie: Andres Veiel, D, 2003

Poslední dírka na flétně

Název filmu je odvozen od starého srbského rčení o nejníže postavených lidech ve společnosti. Poslední dírka na flétně zkoumá život, dílo a strasti romských hudebníků…(více)
(The Last Hole on the Flute) Režie: Vava M. Stojadinovic, NIZ, 2005

Poslední dny

Blake je osamělý v soukromí i na pódiu: davy fanoušků i množství „přátel“, kterým většinou jde jen o jeho peníze a možnost přiživit se na…(více)
(Last Days) Režie: Gus Van Sant, USA, 2005

Poslední dny Left Eye

Lisa "Left Eye" byla upřímnou, hiphopovou duší TLC, jedné z nejúspěšnějších ženských kapel v historii popu. Zatímco R'n'B hity tohoto tria ovládly radio a MTV,…(více)
(The Last Days of Left Eye) Režie: Lauren Lazin, USA, 2006

Poslední dny na Marsu + beseda Planetária

Je známá věc, že filmový vesmír není zrovna příjemné místo a že je jen otázka času, než tu hrdinní astronauti narazí na něco, co jim…(více)
(The Last Days on Mars) Režie: Ruairi Robinson, GB - IRL, 2013

Poslední drak

Přijměte pozvání do hudebního klubu Sedmé nebe, kde to roztáčí Laura a její draci. Do této trendy společnosti se pokouší proniknout i bezskrupulózní mafián Eddie…(více)
(The Last Dragon) Režie: Michael Schultz, USA, 1985

Poslední eskorta

Dvojice cynických poddůstojníků amerického námořnictva Buddusky a Mulhall dostane za úkol eskortovat řadového mariňáka Meadowse, odsouzeného na osm let žaláře za krádež čtyřiceti dolarů z…(více)
(The Last Detail) Režie: Hal Ashby, USA, 1973

Poslední filmové představení

Počátek 50. let. Sonny a Duane prožívají poslední středoškolský rok. Sní o holkách a nejasné budoucnosti, ubíjejí čas v herně starého Billyho, nevyhnutelně je však…(více)
(The Last Picture Show) Režie: Peter Bogdanovich, USA, 1971

Poslední harmonika

Snímek je sice prezentován jako dokument, ale zároveň má všechny rysy té nejlepší fikce. Jeho režisér Alejandro Sanderman dokázal proměnit všední příběh ve věrohodnou sondu…(více)
(El último bandoneón) Režie: Alejandro Saderman, RA - YV, 2006

Poslední kousek čokolády

Čokoláda, tradičně spojovaná s luxusem a požitkářstvím, představuje celosvětový trh o objemu 80 miliard dolarů, který navíc stále roste. Z Pobřeží slonoviny pochází na 40…(více)
(Le dernier carré de chocolat) Režie: Jean Crépu, F, 2012

Poslední krok

Film Poslední krok, uhrančivý příběh íránského páru v době před, během a po manželově smrti, je poetickým zamyšlením nad láskou a smrtí v současném Teheránu.…(více)
(Pele Akher) Režie: Alí Mosaffá, IR, 2012

Poslední let Petra Ginze

V roce 2003 explodoval raketoplán Columbia a na jeho palubě shořela i kresba Petra Ginze, pražského chlapce, který měl v 16ti letech za sebou několik…(více)
(The Last Flight of Petr Ginz) Režie: S. Dickson - C. Roberts , USA, 2012

Poslední metro

Paříž, září 1942. Lucas Steiner, ředitel divadla v Montmartre, musí uprchnout kvůli svému židovskému původu. Divadlo řídí jeho žena Marion, která najímá Bernarda Grangera, herce…(více)
(Le Dernier métro) Režie: François Truffaut, F-D, 1980

Poslední opona

Ravelovo Bolero zaznívá nočními ulicemi belgického Gentu, kde se odehrává poslední uvedení „Gardenie“. S úspěšným pohybovědivadelním představením, ve kterém hlavní role zastávají postarší transgender a…(více)
(Bevor der letzte Vorhang fällt) Režie: Thomas Wallner, B-D, 2014

Poslední piráti Černého moře

Dokumentární film v dramatickém oblouku ilustrující pohádkovou tezi, že „opravdový poklad není ten ze zlata, ale v lidském srdci“. V až karnevalizujícím pojetí přibližuje bulharský…(více)
(Poslednite chernomorski pirati) Režie: Svetoslav Stoyanov, BG, 2013

Poslední pokušení Krista

Poslední pokušení Krista pojednává o duševně rozpolceném člověku, hledajícím životní poslání, což je časté téma Scorseseho hrdinů. Ježíš pochybuje o sobě samém a vzpírá se…(více)
(The Last Temptation of Christ) Režie: Martin Scorsese, USA-CDN, 1988

Poslední promítač ze Sudet

Autor: Dalibor Funda
více)
(Poslední promítač ze Sudet) Režie: Jan Jiráň, CZ, 2010

Poslední rapsodie

Poslední rapsodie je film o sklonku života maďarského skladatele Ference Liszta, jeho posledních dnech i milostných avantýrách. Ve vyprávění se prolínají tři časové roviny: konečných…(více)
(Utolsó rapszódia) Režie: Bence Gyöngyössy, H - F, 2011

Poslední rodina

Malíř Zdzisław Beksiński tráví své dny mezi čtyřmi zdmi varšavského bytu, obklopen pouze svou rodinou. Navzdory socialistické šedi okolního prostředí je jeho vnitřní svět plný…(více)
(Ostatnia Rodzina) Režie: Jan P. Matuszynski, PL, 2016

Poslední rodina - Bardzo fajný večer

Jarní vydání Bardzo fajného večera se tentokrát střemhlav pouští do filmové kroniky rodiny slavného malíře Zdzisława Beksińského a jeho syna Tomka, který se navzdory boji…(více)
(Poslední rodina - Bardzo fajný večer) Režie: Jan P. Matuszynski, PL, 2016

Poslední skaut

Popkulturní milníky podle MovieZone.cz …(více)
(The Last Boy Scout) Režie: Tony Scott, USA, 1991

Poslední skotský král

Skotský lékař Nicholas Garrigan odlétá do Ugandy. Od návštěvy exotické země si slibuje vzrušující zážitky, romantiku a radost z toho, že může pomáhat tam, kde…(více)
(The Last King of Scotland) Režie: Kevin Macdonald, VB, 2006

Poslední sloní muži

Pro domorodé obyvatele kambodžské provincie Mondulkiri byli sloni odjakživa součástí života. Zvláštní vztah k těmto majestátním zvířatům vychází z víry, že slon je člověk, který…(více)
(Les Derniers hommes éléphants) Režie: Arnaud Bouquet, Daniel Ferguson, CDN-F, 2014

Poslední tango v Paříži

Společensky silně kritické, a zřejmě i proto také velmi kontroverzně přijímané, psychologické drama si ve své době vysloužilo pověst skandálního díla kvůli perverzně erotickým scénám…(více)
(Ultimo tango a Parigi) Režie: Bernardo Bertolucci, I-F, 1972

Poslední v Aleppu

Syrský režisér Feras Fayyad zachytil každodenní úsilí, se kterým se dobrovolníci ze skupiny Bílé přilby vrhají do ostřelovaných čtvrtí měst, aby v troskách pátrali po…(více)
(Last Men in Aleppo) Režie: Feras Fayyad, DK-SYR, 2017

Poslední valčík

Skupina The Band v sedmdesátých letech doprovázela Boba Dylana a ke sklonku dekády se rozhodla ukončit kariéru posledním koncertem. Martin Scorcese tento jedinečný moment citlivě zaznamenal…(více)
(The Last Waltz) Režie: Martin Scorsese, USA, 1978

Poslední večeře

Bývalý vězeňský kuchař se ujal rekonstrukce přípravy jedné z posledních večeří před popravou. Ta je svorníkem zpovědí odsouzených a dozorců, kteří se stávají součástí tíživého…(více)
(Sista maltiden) Režie: Mats Bigert, Lars Bergström, Sweden, 2005

Poslední výkřik

V malém městečku Petrovice řádí sériový vrah a zabíjí studenty tamní střední školy. Policie pátrá po pachateli, ale nemůže najít žádnou stopu. Vše nasvědčuje tomu,…(více)
(Poslední výkřik) Režie: Tomáš Kučera, CZ, 2012

Poslední z Haussmanů | NT Live

Zábavný, dojemný ale i nelítostný portrét rodiny, která pomalu ale jistě ztrácí půdu pod nohama. V netrpělivě očekávané nové autorské hře Stephena Beresforda vystupuje Julie…(více)
(The Last of the Haussmanss | NT Live) Režie: Howard Davies, GB, 2012

Poslední záchranka v Sofii

Denně zachraňují lidské životy, jsou svědky bolesti, neštěstí, pohnutých osudů. Práce záchranářů v Sofii je tvrdá. Na bulharskou metropoli s 1,2milionovou populací připadá pouhých třináct…(více)
(Sofia's Last Ambulance) Režie: Ilian Metev, BG - HR - D, 2012

Poslechnout horizont

Dokumentární found footage esej složená z recyklovaných úryvků videí se zabývá chladným a odtažitým zobrazováním války v médiích a kyberprostoru. Hrůzná, iracionální a monotónní mašinérie…(více)
(Listen to the Horizon) Režie: Anna Kryvenko, CZ, 2015

Poslouchání ticha

Dojemně naivní vesnická dívka Nasťa má zvláštní schopnost slyšet v tichu hudbu. Jede do Moskvy, aby si splnila sen stát se skladatelkou, ale tam se…(více)
(Слушая тишину) Režie: Alexandr Kasatkin, RUS, 2007

Post Mortem

Na jedno z pražských nádraží přijíždí pár minut po půlnoci pravidelný rychlík. Tak jako včera, tak jako zítra. Ale tentokrát je něco jiné. V opuštěném…(více)
(Post Mortem) Režie: M. Krejčík - J. Kroupa , CZ, 2010

Post Mortem

Chile 1973, hlavní město. Podivínský Mario Cornejo pracuje v márnici jako zapisovatel: sestavuje zprávy z pitev, které vyhotovují soudní lékaři. Prožívá zrovna milostné opojení varietní…(více)
(Post Mortem) Režie: Pablo Larraín, RCH - D - MEX, 2010

Post tenebras lux

Fascinující snímek zachycuje osudy mladé rodiny, která se z města odstěhuje na venkov. Místní jsou nedůvěřiví, vztahy na venkově jsou ovlivněny událostmi z dávné minulosti…(více)
(Post tenebras lux) Režie: Carlos Reygadas, MEX - NL - F - GB, 2012

Postel

Říká se velmi nepřesně: Žijeme na tomto světě a jsme jenom lidé... To ale není pravda. Žijeme totiž minimálně ve dvou světech: ve světě mužů…(více)
(Postel) Režie: Oskar Reif, CZ-D, 1997

Postřižiny

Mozaika humorně laděných událostí začíná jedním z malých rituálů, kterými si koření spokojené manželství Francin a Maryška. Ta hledá v přítmí ložnice malý dárek, kterým…(více)
(Postřižiny) Režie: Jiří Menzel, CZ, 1980

Posvátná kráva

Osada Lahič v rázovitém kraji Ázerbájdžánu. Venkovan Tapdig se v lesklém prospektu dočte o evropském plemeni krávy s enormní dojivostí. S vidinou výnosnosti a pokroku…(více)
(Holy Cow) Režie: Imam Hasanov, AZ-D-QA-RO, 2015

Posvátný šíp

Tisíc let staré tibetské klání v lukostřelbě tvoří kulisy pro tuto pohádku o vášni, žárlivosti, cti, tradici a lásce, v nichž se soupeřící vesnice…(více)
(Jangdar) Režie: Päma Cchetän, RC, 2014

Pošťák vždy zvoní dvakrát

Stejnojmenný román Jamese M. Caina již inspiroval trojici snímků, přičemž v posledním z nich v titulních rolích zazářil Jack Nicholson s Jessicou Lange. Majitel bistra…(více)
(The Postman Always Rings Twice) Režie: Bob Rafelson, USA-D, 1981

Pot a krev

Daniel Lugo Mark Wahlberg je sympatický trenér z posilovny, který ve volných chvílích myslí jen na to, jak bezbolestně zbohatnout. Protože věří, že mu to…(více)
(Pain & Gain) Režie: Michael Bay, USA, 2013

Potala

Snímek je prvním celovečerním dokumentem o tomto architektonickém skvostu zapsaném na seznam památek chráněných UNESCO. Natáčením na 35 mm filmový pás a obratným využitím hry světla a stínu…(více)
(The Potala Palace) Režie: Chen Zhen, Čína, 2005

Potěšení z logiky

Na akci je nutná registrace, kterou můžete provést zdehttp://www.tydenvedy.cz/sd/udalosti/kalendar/filmy/1109prahasvetozorpotesenizlogiky.html Logika není vědomostí a naše vědomosti nevytváří. Poskytuje nám ale pravidla a systém, jak s vědomostmi zacházet.…(více)
(The Joy of Logic) Režie: Catherine Gale, GB, 2013

Potkali se u kina

AKTIVNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM PRO DĚTI V KINĚ AERO Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti.…(více)
(Potkali se u kina) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Potkali se u Kolína

Dva medvědi se náhodou potkali u Kolína a od té chvíle zažívají společně samá dobrodružství. Jsou to mistři světa v hraní si na cokoliv…(více)
(Potkali se u Kolína) Režie: , CZ, 0000

Potkáme se, potkáme

V tomto typickém bollywoodském filmu se setkáváme s osiřelou Priyou, která touží mít vlastní rodinu. Kartářka jí předpoví, že za sedm dní pojede do ciziny,…(více)
(Milenge Milenge) Režie: Satish Kaushik, IND, 2010

Potkat Andreje Tarkovského

Tento dokument studuje odkaz zesnulého ruského filmového režiséra Andreje Tarkovského a zobrazuje mé zkoumání jednoho z jeho záhadných výroků, totiž toho, že smrt neexistuje. Při…(více)
(Potkat Andreje Tarkovského) Režie: Dmitry Trakovsky, USA, 2009

POTLACH AMERIKA - Lesní divadlo Řevnice

Příběh o jednom neobvyklém putování nebo inscenované zamyšlení? Ať už vnímáme příběh dvojice lidí toulajících se českou krajinou jakkoliv, klíčem k jeho prožití je poddání…(více)
(Amerika) Režie: Jan Foukal, CZ, 2015

Potomci lidí

Planeta Země, rok 2027. Už devatenáct let se nenarodilo jediné dítě. Svět podléhá beznaději a anarchii a po čím dál zoufalejších pokusech o nalezení a…(více)
(Children of Men) Režie: Alfonso Cuarón, VB - USA, 2006

Potomek Čingischána

Závěr revoluční trilogie režiséra Vsevoloda Pudovkina Matka 1926, Konec Petrohradu 1927, ve kterém režisér ukazuje přerod mladého mongolského kočovníka v revolucionáře. …(více)
(The Heir to Genghis Khan) Režie: Vsevoloda Pudovkina, RUS, 1928

Potopa světa

Pohádky: Dnes se podíváme na příběhy O hajném Robátkovi, Z deníku opičáka Maka uvidíme Dobrodružství na moři. Také zjistíme, co dělala Velryba Decimálka nebo co…(více)
(Potopa světa) Režie: , CZ, 2017

Potopení lodi Rainbow Warrior

Přístav Auckland, Nový Zéland, 10. června 1985. Francouzští vojenští potapěči umisťují dvě miny na trupu vlajkové lodi Greenpeace Rainbow Warrior. Deset minut po půlnoci bomby…(více)
(The Boat And The Bomb) Režie: Martin Atkin, VB, 2005

Potupa

V červnu roku 2002 se konal v pákistánské vesnici Meerwala „soud" rady starších. Představitelé patriarchálního klanu Mastoi měli rozhodnout o způsobu potrestání mladého Shaqoora, jenž…(více)
(Shame) Režie: Mohammed Naqvi , PAK - USA, 2006

Potvora

Rasmus a Maria se poznají na party a prvotní flirt nabere rychlé grády. Maria se nastěhuje do Rasmusova bytu a po malých krůčcích si podmiňuje…(více)
(En Frygtelig Kvinde) Režie: Christian Tafdrup, DK, 2017

Poupata

Snímek o postupném rozkladu rodiny, žijící na malém městě. Každá z postav žije svým ideálem. Agáta touží po šťastném životě daleko od domova, s plným…(více)
(Poupata) Režie: Zdeněk Jiráský, CZ, 2011

Poustevna, das ist Paradies!

Dolní Poustevna – ráj, či peklo kdesi na česko–německé hranici? Po druhé světové válce museli téměř všichni zdejší původní obyvatelé město opustit. Z nejrůznějších důvodů…(více)
(Poustevna, das ist Paradies!) Režie: M. Dušek - O.Provazník, ČR, 2007

Pouštní jezdci

Mohutná zvířecí těla do sebe v rychlosti narážejí, jak se velbloudi snaží na úzké závodní dráze navzájem předstihnout. Podél trati je pronásleduje několik aut, jejichž…(více)
(Desert Riders) Režie: Vic Sarin, CDN, 2011

Pouť

Pohádky: Dnes budeme zažívat všelijaká dobrodružství s Káťou a Škubánkem. Uvidíme jejich příběh Sněžný muž, Cvičení a Ryby. Kluk z plakátu bude slavit Narozeniny, pořádat…(více)
(Pouť) Režie: , CZ, 2018

Pouta

Československo, 1982. Totalitní režim se zdá jako nekonečný a neukončitelný. Antonín, příslušník tajné policie, je vnitřně neklidný, možná až psychopatický násilník, plný neartikulovaného vzteku a…(více)
(Pouta) Režie: Radim Špaček, CZ, 2010

Poutník - nejlepší příběh Paula Coelha

Paulo Coelho je jedním z nejznámějších a nejprodávanějších spisovatelů všech dob. Prodalo se přes 165 milionů výtisků jeho knih. Coelhovy romány byly přeloženy do 80…(více)
(Não Pare na Pista: A Melhor História de Paulo Coelho) Režie: Daniel Augusto, BR, 2014

Povídání o pejskovi a kočičce

Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, 11 minut Jak si pejsek roztrhl kalhotky, 8 minut Jak si…(více)
(Povídání o pejskovi a kočičce) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Povídky malostranské po 130 letech

Film inspirovaný proslulou sbírkou povídek Jana Nerudy se vrací do pražské čtvrti, aby v koláži promluv a často tragikomických výjevů konfrontoval její současný stav s…(více)
(Povídky malostranské po 130 letech) Režie: Jakub Wagner, CZ, 2011

Povídky z kuchyně

Po válce švédští experti na domácnost zjistili, že když budou kuchyňské spotřebiče uspořádány jako stroje na výrobní lince, efekt pro domácnost bude enormní. Jak avizovala…(více)
(Salmer fra kjøkkenet) Režie: Bent Hamer, N - S, 2003

Povolání: Dokumentaristka

Společný projekt sedmi nezávislých dokumentaristek z Íránu, které dohromady svedla touha zachycovat svět kolem sebe navzdory nebezpečí, jemuž se svojí prací dennodenně vystavují, je odvážným…(více)
(Herfeh: Mostanadsaz) Režie: various, IR, 2013

Povstání

Nejlepší světový dokumentární film MFDF Jihlava 2013. Sedm dní vzpoury zachycených zevnitř předkládá dokument poskládaný z amatérských videí z…(více)
(The Uprising) Režie: Peter Snowdon, B - GB, 2013

Pozdě na hněv

Tento civilně natočený revenge thriller patří mezi španělské filmové události roku 2016. Zároveň je charakteristický pro domácí produkci, kde se každoročně objevují drsné thrillery hlásící…(více)
(Tarde para la ira) Režie: Raúl Arévalo, E, 2016

Pozemšťané

Výjevy z porážky zvířat na jatkách střídá odchyt a utracení divokých psů, zabíjení zvířat pro kožešinu, kruté životní podmínky v cirkusech, smrt na rodeech a…(více)
(Earthlings) Režie: Shaun Monson , USA, 2003

Pozemšťané, koho budete volit?

Dokumentární projekt, jehož autory jsou lidé, kteří se obtížně orientují v okolním světě a ve škole asi zrovna nevynikali. Řečeno politicky korektně mají mentální…(více)
(Pozemšťané, koho budete volit?) Režie: Linda Jablonská, CZ, 2010

Pozice dítěte

Šedesátiletá Cornelia je dobře zajištěná architektka, silně fixovaná na svého dospělého syna Barbua. Ten se za každou cenu snaží zbavit vlivu dominantní, manipulativní matky a…(více)
(Poziţia copilului) Režie: Călin Peter Netzer, RO, 2013

Poznámka pod čarou

Eliezer a Uriel Shkolnikovi jsou oba excentričtí profesoři, kteří obětovali své životy na studium Talmudu. Otec, Elezier, je tvrdohlavý purista, který se bojí systému a…(více)
(He'arat Shulayim) Režie: Joseph Cedar, IL, 2011

Poznámky o slepotě

Naučil se přednášet bez poznámek, zvládl poznat studenty a studentky po hlase, nechal si namluvit odbornou literaturu na kazety a pak si uvědomil, že aby…(více)
(Notes on Blindness) Režie: James Spinney, Peter Middleton, GB-F, 2016

Poznáš muže svých snů

Dlouholetý manželský pár Heleny a Alfieho se rozpadá a jejich dcera Sally se pro změnu nudí v manželství s neúspěšným spisovatelem Royem a ráda by…(více)
(You Will Meet a Tall Dark Stranger ) Režie: Woody Allen , USA - E, 2010

Požáry

Dvojčata Simon a Jeanne Marwanovi přicházejí po smrti své matky k notáři, aby se seznámili se závětí zemřelé. Ke svému velkému překvapení se od notáře,…(více)
(Incendies) Režie: Denis Villeneuve, CDN - F, 2010

Požírači železa

Rok co rok opouštějí rolníci svá políčka v severním Bangladéši a odjíždějí na jih pracovat na vrakovištích, kde se demolují staré zaoceánské parníky. Dřou se…(více)
(Eisenfresser) Režie: Shaheen Dill-Riaz, D, 2007

Pracovní právo

Nebojte, neusnete u čtení paragrafů. Zajímavostmi a vychytávkami z praxe nás provede zkušená právnička. Nenechte si ujít tentokrát i praktické osvěžení mysle na mateřské /…(více)
(Pracovní právo) Režie: , , 0000

Pračlověk

Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen…(více)
(Early Man) Režie: Nick Park, GB, 2018

Pračlověk - předpremiéra

Dug je typický neohrožený hrdina dosud žijící v celkem poklidně probíhající době kamenné. A teď, spolu se svým čtyřnohým přítelem Čenichem, musí zachránit svůj kmen…(více)
(Early Man) Režie: Nick Park, GB, 2018

Prádelna

Citlivý observační dokument nás zavádí do malé komunitní prádelny patřící bytovému domu v odlehlé části švýcarského Lausanne. V opakujícím se rytmu nekonečných domácích prací, mezi…(více)
(La clé de la chambre à lessive) Režie: F. Devigne - F. Florey, CH - F, 2013

Prague

ndický architekt trpící mylnými představami o životě. Romská dívka, která hledá sama sebe. Špatný přítel, kterému se nedá uniknout. Duch, který tě nenechá na pokoji.…(více)
(Prague) Režie: Ashish Shukla, IND, 2012

Prague Coffee Festival v Aeru

Doprovodný program Prague Coffee Festivalu 2013http://coffeefest.cz/ Káva, zákusek a hravý film budou…(více)
(Prague Coffee Festival v Aeru) Režie: , 2013, 0000

Prague needs revolution

Asistence o.s. Vás zve na premiéru krátkého dokumentárního filmu režiséra Tomáše Škrdlanta. 20 let měla Praha na odtraňování bariér ve veřejné dopravě. Jak se jezdí…(více)
(Prague needs revolution) Režie: Tomáš Škrdlant, CZ, 2010

Prague Shorts dětem

Pohádky: Tentokrát pro nejmenší diváky připravil speciální program Festival krátkých filmů Prague Shorts. Uvidíme výběr krátkých filmů z různých zemí: Jsme přece lidi, Klobouček, Catch…(více)
(Pragueshorts dětem) Režie: , , 2017

Prague Shorts dětem

Tentokrát pro nejmenší diváky připravil speciální program Festival krátkých filmů Prague Shorts. Promítat budeme hrané i animované krátké filmy z celé Evropy Arménie, Francie, Německo,…(více)
(Prague Shorts dětem) Režie: , , 2015

Prague Shorts Revisited 1

Každý festival je tak trochu osobní záležitost těch, kdo jej připravují. A každý rok se vždycky najdou filmy, na které festivalový tým z nějakého důvodu…(více)
(Prague Shorts Revisited 1) Režie: various, , 0000

Prague Shorts Revisited 2

Každý festival je tak trochu osobní záležitost těch, kdo jej připravují. A každý rok se vždycky najdou filmy, na které festivalový tým z nějakého důvodu…(více)
(Prague Shorts Revisited ) Režie: various, , 0000

Pragueshorts dětem

Již počtvrté představujeme výběr filmů pro diváky ve věku pět až osm let. Dětský dramaturgický tým letos opět vybral deset filmů nejen z Čech, ale…(více)
(Pragueshorts dětem) Režie: various, , 2018

Praha

Příběh Christoff era a jeho ženy Majy, kteří se vydali do Prahy převést ostatky Christoff erova nedávno zesnulého otce. Christoff er se dozvídá více a více…(více)
(Prag) Režie: Ole Christian Madsen, DK, 2006

Praha - jeviště nevysvětlitelného

Film nabízí jedinečný vhled do duše a kultury České republiky, jakožto německého souseda, poté, co středoevropské země vstoupily do Evropské unie. Nejdůležitější představitelé české kultury…(více)
(Praha - Bühne des Unerklaerlichen) Režie: Volker Schaner, NĚM, 2003

Praha a Lisabon očima říčních kapitánů

René Kubášek strávil letošní jaro fotografováním měst Prahy a Lisabonu z perspektivy kapitánů lodí brázdících řeky Vltavu a Tejo... Výsledkem je série černobílých ručně zvětšovaných…(více)
(Praha a Lisabon očima říčních kapitánů) Režie: René Kubášek, CZ, 2009

Praha snů | film a debata

Film: "Jak se cítí ženy, které denně překonávají zbytečné bariéry a jak vypadá jejich cestování veřejnou dopravou? Co od města, ve kterém…(více)
(Praha snů) Režie: various, , 0000

Praho, má lásko

Povídkový film mladých začínajících tvůrců konfrontuje obyčejný život hrdinů, jejich lásek, vztahů a denních starostí s neobyčejným geniem loci současné Prahy. Jaký je život ve…(více)
(Praho, má lásko) Režie: T. Pavlíček - J. Šmíd - V. Dzurenková - M. Černá, CZ, 2012

Prach

Dva bratři, starší s manželkou, mladší s milenkou a malým dítětem, se potkávají na venkovské usedlosti poté, co jejich otce stihne mrtvice. Subtilní rodinné drama…(více)
(Prach) Režie: Vít Zapletal, CZ, 2015

Prach a broky

Záhoř. Vilém. Rumcajs. Lotrando. Jánošík. Grázl. Ronja. Banda legendárních loupežníků konečně ožívá bok po boku na filmovém plátně Amatérská skupina Rosenthal přináší drsnou pohádku o…(více)
(Prach a broky) Režie: Šimon Pešta, CZ, 2016

Prach času

A. – americký režisér řeckého původu se vrací do fi lmových studií v Římě, aby dokončil natáčení fi lmu, které z neznámého důvodu přerušil. Hlavní hrdinkou…(více)
(Trilogia II: I skoni tou hronou) Režie: Theo Angelopoulos, GR / GB / DE / RUS, 2008

Praktický průvodce Bělehradem za zpěvu a slz

Francouzská šansonová zpěvačka, mladý řidič Stefan, americký diplomat, domina Melita, německý podnikatel, pokojská Jagoda, chorvatský policista Mate a policistka Đurđa. Ti všichni se, každý po…(více)
(Praktični vodič kroz Beograd sa pevanjem i plakanjem) Režie: Bojan Vuletić, SRB - D - F - H - HR, 2011

Prales tančících duchů

Pygmejové kmene Aka žijí v jednom z posledních nedotčených koutů deštného pralesa hluboko v Konžské pánvi. Po staletích naprosto minimálního styku kmene s civilizací se…(více)
(De dansande andarnas skog) Režie: Linda Västrik, S, 2013

Pramen panny

Tato temná a působivá legenda se odehrává v malebném Švédsku 14. století. Mladá nevinná dcera sedláka je brutálně znásilněna a zavražděna pasáky vepřů poté, co…(více)
(Jungfrukällan) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1960

Praotec gay porna

Peter de Rome točil gay pornofilmy například v newyorské podzemce ještě dříve, než v Praze vůbec metro postavili, natož aby do něj někdo umístil nahé…(více)
(Peter de Rome Grandfather of Gay Porn) Režie: Ethan Reid, GB, 2014

Prasečí chřipka je nástroj ještěrů k očipování lidí

Razantí dílo z produkce Vesmírných lidí představí problematiku vztahu vesmířanů k ještěrům žijícím na planetě Zemi. Flotila pod vedením Aštara Šerana se chystá zachránit ne celou…(více)
(Prasečí chřipka je nástroj ještěrů k očipování lidí) Režie: Vesmírní lidé, CZ, 2010

Práskač

Maurice Faugel po návratu z vězení zjišťuje, že mu zavraždili ženu. V zoufalství zabíjí překupníka kradeného zboží, u něhož bydlí, a ukradne mu šperky. Spolu…(více)
(Le Doulos) Režie: Jean-Pierre Melville, F-AUS, 1962

Pravda a zábava

My Street Films seminář s Petrem Markem "Mám rád nejistotu. Nepřehledné mísení žánrů. Kombinaci živého se stylizovaným. Propojení vážnosti s debilitou.…(více)
(Pravda a zábava) Režie: Petr Marek, CZ, 2017

Pravda o duševním zdraví

“Spánek je ztráta času, pár hodin bohatě stačí a zbytek můžu dohnat kávou.” “Stres je vždycky špatný a nedá se…(více)
(Pravda o duševním zdraví) Režie: , CZ, 2018

Pravda, nic než...

Mohammed Bakrí, palestinský herec žijící v Izraeli, natočil v roce 2002 dokument, který pojednává o operaci izraelské armády v uprchlickém táboře Jenin. Ta měla oficiálně…(více)
(Im Lomar Et Haemet) Režie: Eytan Harris, IL, 2015

Pravidelní milenci

V roce 1969 se skupinka mladých, kteří zažili události předchozího jara, oddává opiu. Mezi dívkou a mladým mužem, kteří se zahlédli během stávky, se zatím…(více)
(Les Amants réguliers) Režie: Philippe Garrel, F, 2005

Pravidla lži

Dvanáct lidí se nechalo dobrovolně na jeden rok zavřít na statku na Šumavě. Vědomě se zřekli svobody. Manuálně pracují živí sami sebe a navzájem si…(více)
(Pravidla lži) Režie: Robert Sedláček, ČR, 2006

Pravidla mlčení

Jim je právník a osamělý otec, který vychovává svou dceru v poklidném předměstí Albany. Když ale průbojný reportér odhalí Jimovu skutečnou identitu bývalého protiválečného radikála,…(více)
(The Company You Keep ) Režie: Robert Redford , USA, 2012

Pravidla vnitřní gramatiky

Vítěz kategorie o nejlepší film na Jeruzalémském mezinárodním filmovém festivalu 2010 a Sakura Grand Prix na Tokijském mezinárodním filmovém festivalu. Intimate Grammar je citlivá studie…(více)
(Hadikduk HaPnimi ) Režie: Nir Bergman, IL, 2010

Právo silnějšího

Temná filozofická esej o mladých přistěhovalcích žijících na francouzských předměstích, o jejich pocitech vydědění, střetech s policií, soudních sporech a pobytech ve vězení. Vynikající film…(více)
(La Raison du plus Fort) Režie: Jean Patric, BEL, 2003

Právo slabšího

Když už si člověka nikdo neváží a když je člověk vyřazen ze společnosti, začínají platit nová pravidla morálky: právo slabšího. Aby mohli ženě svého kamaráda Patricka…(více)
(La raison du plus faible) Režie: Lucas Belvaux, B - F, 2006

Pravomil - premiéra

Bakalářský film FAMU inspirovaný skutečnou událostí. Válečný veterán Pravomil Raichl se rozhodl pomstít svého kamaráda, který byl nespravedlivě popraven komunistickým režimem. Celý život věřil, že…(více)
(Pravomil - premiéra) Režie: Pavel Nosek, CZ, 2014

Prázdninový deníček II.

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se podíváme například na…(více)
(Prázdninový deníček II.) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Prázdniny

Ana, Robert a jejich dospívající syn Max chtějí strávit klidnou dovolenou ve svém odlehlém letním bytě v Uckermarcku, místo toho však jejich křehké vztahy procházejí zkouškou.…(více)
(Ferien) Režie: Thomas Arslan, D, 2007

Prázdniny pro psa

Dobrodružství malého Petra, který tráví letní prázdniny na venkově u dědečka a babičky ve společnosti rozpustilého velšteriéra Bleka, svěřeného do jeho péče matčinou přítelkyní Alicí.…(více)
(Prázdniny pro psa) Režie: Jaroslava Vošmiková, CZ, 1980

Prázdniny v Černobylu

Dnes jezdí do zakázané zóny Černobylu přes deset tisíc turistů ročně. Jejich hlavním cílem je opuštěné město Pripjať a sarkofág, pod kterým je pohřben havarovaný…(více)
(Holiday in Chernobyl) Režie: Petr Nesnídal, CZ, 2015

Prázdniny v Římě

Příběh romantický až staromódně sentimentální, ale také plný humoru, který čerpá z nejlepších tradic amerických komedií. Jeho hrdinkou je půvabná mladá princezna Anna Audrey Hepburn,…(více)
(Roman Holiday) Režie: William Wyler, USA, 1953

Pražská 5

Režisér Tomáš Vorel vytvořil svůj celovečerní experimentální debut Pražská pětka se členy věhlasných pražských netradičních autorských divadel. Soubory ve filmu prezentovaly vlastní poetiku a styl…(více)
(Pražská 5) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 1988

Precious

Šestnáctiletá Cailreece, které všichni říkají Precious, žije v neutěšeném prostředí newyorského Harlemu konce 80. let. Plnoštíhlá a neatraktivní černošská dívka dospívá pod krutým vlivem matky, jež…(více)
(Precious: Based on the Novel Push by Sapphire) Režie: Lee Daniels, USA, 2009

Predátor

Popkulturní milníky podle MovieZone.cz Cyklus…(více)
(Predator) Režie: John McTiernan, USA, 1987

Prem Nagar + přednáška “Z Prahy do Bombaje: Willy Haas scénaristou v raném Bollywoodu”

V prostředí typické indické vesnice se odehrává zamotaný milostný příběh dvou sourozeneckých dvojic plný intrik a náhlých zvratů, kouzel, rvaček a dokonce vraždy. Zloba, žárlivost…(více)
(Prem Nagar) Režie: Mohan Dayaram Bhavnani, IND, 1940

Premiéra filmu Feedback

Dva bratři, dvě české filmové školy FAMU a FMK UTB ve Zlíně, spojily své síly a daly tak vzniknout animovanému filmu Feedback. Premiéra bude doplněna projekcí…(více)
(Premiéra filmu Feedback) Režie: , CZ, 2016

Premiéra filmu Modrý drak

Hlavním hrdinou „dobřichovické road movie“ film je natáčen z větší části v exteriérech Dobřichovic u Prahy je Jiří, v jedné osobě vlakový výpravčí, ochotnický herec,…(více)
(Premiéra filmu Modrý drak) Režie: Kamil Polách, CZ, 2012

Premiéra filmu Omar

Mladý Omar i přes velké riziko a létající kulky pravidelně přelézá obrovskou zeď rozdělující území Palestiny, aby navštívil svou tajnou lásku Nadiu. Nadia netuší, že…(více)
(Omar) Režie: Hany Abu-Assad, PS, 2013

Premiéra filmu VICA

Protiklady a podivíni se přitahují. Vica sbírá zvuky a Pecka sbírá puchy. Bude to láska veliká, jako celá Afrika? Netradičně tradiční příběh dvou zranění, jednoho…(více)
(Premiéra filmu VICA) Režie: Martin Tauber, CZ, 2012

Premiéra nových kinoznělek

Přijďte na slavnostní premiéru nových znělek kina Máme rádi kinematografickou rozmanitost, a tak jsou naše znělky rovnou čtyři a každá je jiná. Promítneme vám je…(více)
(Premiéra nových kinoznělek) Režie: Jakub Jirásek, CZ, 2016

Premiéra videoklipu Run

Videos váš srdečně zvou na slavnostní premiéru jejich prvního videoklipu, která se koná ve čtvrtek 29.5. 2014 od 23:00 v Biu Oko. Bude to zároveň malá…(více)
(Premiéra videoklipu Run) Režie: Radek Brousil , CZ, 2014

President's Barber

Jižní Korea šedesátých let. Společnost je ovládána tísnivou a absurdní diktaturou. Obyčejnému holiči Hansuu se podaří chytit severokorejského zvěda a dostane se tak do přízně prezidentovy…(více)
(Hyojadong ibalsa) Režie: Lim Chan-sang, Korea, 2004

Press Start vol. 1 – Adventure Night

Navštivte s námi virtuální světy jednoho z nejstarších herních žánrů o historii adventur bude mluvit novinář Petr Ticháček a podíváme se na novou hru…(více)
(Press Start vol. 1 – Adventure Night) Režie: , , 0000

Press Start Vol. 2 IDDQD

Nebaví vás jen hrát hry? Nemáte čas sledovat, co se ve videoherním světě děje? Ideální příležitost navštívit Bio Oko a ve dvouhodinovém bloku nahlédnout do…(více)
(Press Start Vol. 2 IDDQD) Režie: , , 2012

Press Start Vol. 3

Smrt jako definitivní tečka nefunguje tak úplně v životě videoherních postav. Některé se oživují automaticky, jiné neumírají a další se zubaté vysmívají do očí. Jak…(více)
(Press Start Vol. 3) Režie: , , 0000

Press Start vol. 4

Press Start vám ukáže absurdní i vzrušující způsoby ovládání, až se možná radostí zapomenete ovládat. Čtvrtý díl cyklu Press Start se zaměří na otázku, jak…(více)
(Press Start vol. 4) Režie: various, CZ-, 2013

Press Start vol. 5

Press Start to Begin Cosmos
více)
(Press Start vol. 5) Režie: , CZ, 2015

Prezentace projektu opravy Bia Oko

Budova kina Oko vznikla v roce 1940 jako poslední součást nově postaveného bloku obytných domů. Výsledkem je mimořádná stavba jak z hlediska městského urbanismu, tak…(více)
(Prezentace projektu opravy Bia Oko) Režie: , , 2015

Prezident Blaník

Hlavní hrdina filmu Tonda Blaník ohlásil prezidentskou kandidaturu, v kampani slíbil například máslo a lithium do každé rodiny nebo korupci dostupnou pro všechny a sehnal…(více)
(Prezident Blaník) Režie: Marek Najbrt, CZ, 2018

Prezident mizejících ostrovů

Žádná hlava státu ještě nestála před tak vážným problémem své země jako bývalý prezident Malediv Mohamed Nasheed. Dvacet let strávil v čele demokratické opozice bojující…(více)
(The Island President) Režie: Jon Shenk, USA, 2011

Prezidentské volby

Ambiciózní snímek z produkce HBO nabízí pohled na kampaň republikánské strany před prezidentskými volbami ve Spojených státech v roce 2008. John McCain ztrácí na Baracka…(více)
(Game Change) Režie: Matthew Jay Roach, USA, 2012

Prchající kůň

Host: Ulrich Noethenhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/uli/csindex.htm Po projekci následuje debata. …(více)
(Ein Fliehendes Pferd) Režie: Rainer Kaufmann, D, 2007

Pride

Píše se rok 1984. Britskou premiérkou je Margaret Thatcherová, přezdívaná Železná lady. Za dob její vlády vrcholí v zemi nepokoje horníků. Během Gay Pride v…(více)
(Pride) Režie: Matthew Warchus, GB, 2014

Primátor Dittrich

Fikce na základě již zapomenutých historických událostí. Strhující drama nenaplněné lásky z 20. let minulého století.více)
(Primátor Dittrich) Režie: Martin Mašek, ČR, 2000

Primátorská debata po dvou letech

Primátor Bohuslav Svoboda a další čelní pražští politici přijali pozvání Asistence o.s. na debatu věnovanou bariérovosti veřejné dopravy v Praze. Debatu uvede 20ti minutová dokumentární…(více)
(Primátorská debata po dvou letech ) Režie: , , 0000

Princezna a bojovník

Osudy Boda, nezaměstnaného bývalého vojáka a Sissi, sestřičky na psychiatrii, se jednoho dne protnou díky dopravní nehodě na ulici Wuppertalu. Pak se potkají znovu: v…(více)
(Der Krieger und die Kaiserin) Režie: Tom Tykwer, NĚM, 2000

Princezna Mononoke

Výpravná dobrodružná báje o sváru lidí a přírodních božstev diváky uhrane svou strhující vizualitou a originální vizí Hajaa Mijazakiho. Nepodbízivě spektakulární film, který dnes platí…(více)
(Mononoke hime) Režie: Hajao Mijazaki, J, 1997

Princeznovské pohádky

Princezny a další pohádkové postavy v těchto příbězích: K princeznám se nečuchá, Osmý trpaslík pana háby, Čarovná rybí kostička, Páv není jediný, O laté myšce…(více)
(Princeznovské pohádky) Režie: , ČR, 0000

Princeznovské pohádky

V dnešních pohádkách poznáme princezny všeho druhu. Některé budou smutné, některé naopak veselé a některé dokonce zlobivé. Uvidíme i příběhy o princeznách zakletých a zjistíme,…(více)
(Princeznovské pohádky) Režie: , CZ, 0000

Princezny a princové

Jak vypadá typická princezna a jak typický princ? Co všechno musí umět, vědět, co nečastěji dělají, jaké jsou jejich úlohy v pohádkách? Kolik různých princezen…(více)
(Princezny a princové) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Princezny z Kreuzbergu

Hlavními aktérkami dokumentárního snímku jsou tři mladé Berlíňanky z Kreuzbergu – Klara, Mina a Tanutscha. Režisérka s nimi prožívá jejich místy drsný, místy radostný všední den…(více)
(Prinzessinnenbad) Režie: Bettina Blümner, NĚM, 2007

Princové a princezny

Šest vtipných pohádek z různých období nabízí snímek Princové a princezny od režiséra Michela Ocelota. Jeho dílo se vyznačuje zábavnými příběhy a poutavou barevnou kresbou,…(více)
(Princes et princesses) Režie: Michel Ocelot, F, 2000

Prison System 4614

Dokumentární portrét o vězení, ve kterém mohou být lidé uvězněni a mučeni dobrovolně. Ve světě fetiše se najde místo pro každou zálibu. Arwed provozuje službu…(více)
(Haftanlage 4614) Režie: Jan Soldat, D, 2015

Private

Dům na hranici izraelské osady a arabské vesnice. Po přestřelce s nepřátelskou armádou do domu Palestince Mohammeda vtrhne izraelská vojenská jednotka a požaduje jejich odchod.…(více)
(Private) Režie: Saverio Costanzo, I, 2004

Privilegium

Příběh je zasazen do tenkrát blízké budoucnosti sedmdesátých let dvacátého století a sleduje zklamaného popového zpěváka v podání Paula Jonese, jenž je manipulován církví i…(více)
(Privilege) Režie: Peter Watkins, GB, 1967

Prizraki belyh nochey / Night Waltz: The Music of Paul Bowles

Nevšední pohled na impozantní architekturu a mimořádný literární odkaz Petrohradu, natočený během oslav třístého výročí založení města za proslulých bílých nocí. Město jako přízrak…(více)
(Přízraky Bílých Nocí - Phantoms of White Nights / Noční valčík: Paul Bowles - Night Waltz: The Music of Paul Bowles) Režie: Dmitri Frolov / Owsley Brown, RUS / USA - Morocco, 2003

Pro Akheema

Daje je 17 let a právě ji vyhodili ze střední školy. Žije na drsném předměstí St. Louis ve státě Missouri, kde afroamerické teenagery o něco…(více)
(For Akheem) Režie: Landon Van Soest, Jeremy Levine, USA, 2017

Pro hrst dolarů

Prach, vítr, žhavé slunce Nového Mexika. Do města rozděleného válkou dvou klanů přichází cizinec. Je klidný a mlčenlivý, z nebezpečí hrozícího ze všech stran si…(více)
(Per un pugno di dollar) Režie: Sergio Leone, I-E-D, 1964

Pro pár cenťáků navíc

Všechno pěkné jednou končí a tak se letos naposledy setkáme s hvězdou, která si během minulých ročníků prokopala cestu do srdcí otrlých diváků. Filipínský liliput…(více)
(D'Wild Wild Weng) Režie: Eddie Nicart, RP, 1981

Pro pár dolarů navíc

Lovec lidí Clint Eastwood se vydává po stopách obávaného zločince El India, který uprchnl z vězení. Jelikož největší banka na Západě je v El Pasu,…(více)
(Per qualche dollaro in più) Režie: Sergio Leone, I-E-D, 1965

Pro příštích 7 generací

Film „Pro příštích sedm generací“ dokumentuje významnou cestu třinácti babiček z tradičních kultur, které cestují kolem světa, aby podněcovaly světový mír a sdílely své původní…(více)
(For The Next 7 Generations) Režie: Bruce Hart, USA, 2009

Problém s komáry a jiné příběhy

Termín zanzar znamená v bulharštině obřího komára, který dokáže bolestivě štípnout a zanechat nepříjemné vzpomínky na městečko Belene. Přitom nebýt komárů, zdálo by se, že…(více)
(Problemat s komarite i drugi istorii ) Režie: Andrey Paounov, Bulharsko, 2007

Proces

Ozbrojená maskovaná komanda rozráží dveře do bytů, vyhání mladé lidi z postelí a pistolemi jim míří na hlavy. Policisté hází počítače na zem a přehrabují…(více)
(Der Prozess) Režie: Igor G. Hauzenberger, A, 2012

Proces: Ruský stát vs. Oleg Sencov

Ukrajinský filmový režisér a scenárista ruského původu Oleg Sencov se jako občanský aktivista jasně postavil proti anexi Krymu. Ruská bezpečnostní služba ho následně zatkla a…(více)
(The Trial - The State of Russia vs. Oleg Sentsov) Režie: Askold Kurov, EST-PL-CZ, 2017

Proč chtěl Chewbacca stepovat

Tanec, který je slyšet. To je step. Rytmus, který zní všude kolem nás, v našich srdcích a v celém vesmíru. Když ladíte zvuky stepek s…(více)
(Proč chtěl Chewbacca stepovat) Režie: , , 0000

Proč je důležité, aby princezny znaly jadernou fyziku

Co jsou to kvarky? Uvidíme je někdy? Jak funguje jaderný reaktor? Přednáška pro všechny, kterým tyhle a podobné otázky nedají spát. A taky pro princezny.
více)
(Proč je důležité, aby princezny znaly jadernou fyziku) Režie: , , 0000

Proč se psi smějí a šimpanzi pláčou

Na tvářích zvířat zachycujeme jejich radosti i strasti. Můžeme ale věřit tomu, co vidíme? Směje se pes z radosti? Pláče slon smutkem? Připisování „lidských“ emocí…(více)
(Why Dogs Smile & Chimpanzees Cry) Režie: National Geographic, USA, 2007

Prodáno

Praha, Hradčany. Dům ze 16. století, který přímo sousedí s ministerstvem zahraničí, je jedním z mála v této lokalitě ještě obývaný původními nájemníky. Jeho majitel…(více)
(Prodáno) Režie: Lucie Králová, ČR, 2005

Prodáno / Vostodvacet

Praha, Hradčany. Dům ze 16. století, který přímo sousedí s ministerstvem zahraničí, je jedním z mála v této lokalitě ještě obývaný původními nájemníky. Jeho…(více)
(Prodáno / Vostodvacet) Režie: Lucie Králová / Jana Počtová, ČR, 2005

Prodejci obrazů

Vánoce jsou za rohem, ale tihle tři lidé jsou stále ještě na cestě. Jejich zboží se neprodává, jejich auto se rozpadá a venku mrzne. K…(více)
(Taulukauppiaat) Režie: Juho Kuosmanen, FIN, 2010

Prodloužená jízda: Baby Driver + Drive

Letní kino Výstaviště a Bio Oko uvádí dva žánrové filmy v jednom večeru. K již prakticky kultovnímu Drive s Ryanem Goslingem v hlavní roli jsme…(více)
(Baby Driver + Drive) Režie: , , 0000

Prodloužený víkend

Adele Kate Winslet před časem opustil manžel a ona se z toho dosud nevzpamatovala. Místo toho, aby se starala o svého třináctiletého syna Henryho,…(více)
(Labor Day) Režie: Jason Reitman, USA, 2014

Profesionál

Francouzského tajného agenta Josselina "Josse" Beaumonta pošlou do jisté africké země, aby tam odstranil diktátora Njalu. Politická situace se však radikálně změní a předtím nepohodlný…(více)
( Le professionnel) Režie: Georges Lautner, F, 1981

Profesionální manželka

Rok 1977, městečko SainteGudule na severu Francie. Suzanne Pujole je spořádaná hospodyňka a oddaná manželka továrníka Roberta Pujola, který svůj podnik na výrobu deštníků řídí…(více)
(Potiche) Režie: François Ozon, F - B, 2009

Profil (angl.tit)

Český architekt Jan Kaplický emigroval v roce 1968 do Londýna, kde o deset let později spoluzaložil studio Future Systems, rozvíjející vizi budoucí architektury. Future Systems…(více)
(Profil - Jan Kaplický) Režie: Jakub Wagner, ČR, 2004

Profil / art brut - Jan Křížek

Český architekt Jan Kaplický emigroval v roce 1968 do Londýna, kde o deset let později spoluzaložil studio Future Systems, rozvíjející vizi budoucí architektury. Future…(více)
(Profil / art brut - Jan Křížek) Režie: Jakub Wagner / Jan Křížek, ČR, 2004

Programové překvapení

Festival bude zakončen filmem, jehož titul se dozvíte až z úvodních titulků na plátně velkého sálu kina Světozor. V hlavních rolích se představí hvězdy, které…(více)
(Surprise) Režie: well-known, IND, 2020

Prohlídka Pragulic od Bia Oko na Florenc

Pragulic je sociální podnik, který umožňuje zájemcům z řad veřejnosti poznat a zažít svět lidí bez domova, a tím mění zažité stereotypy týkající se oblasti…(více)
(Prohlídka Pragulic od Bia Oko na Florenc) Režie: , , 0000

Prohlídka promítací kabiny

Je to pouze asi dva roky, kdy začal konec éry 35mm promítaček a nastoupila doba digitálních promítacích strojů, mezi těmito systémy je mnoho zásadních rozdílů.…(více)
(Prohlídka promítací kabiny) Režie: Martin Hanzal, CZ, 2014

Projekce FAMU Versus: Národní filmová škola v Lodži

…(více)
(Projekce FAMU Versus: Národní filmová škola v Lodži) Režie: , , 0000

projekce filmu Zewling

Inscenovaný dokument, postavený na reálných dialozích a životních situacích z vesnické autobusové zastávky.…(více)
(projekce filmu Zewling) Režie: Jakub Rumler a další..., Czech Republic, 2007

PROJEKCE PRO NEVIDOMÉ: V jeho očích

Slepý puberťák Leo má už plné zuby toho, jak ho všichni chtějí ochraňovat. Včetně nejlepší kamarádky, která ho ještě navíc popichuje ohledně jeho hudebního vkusu…(více)
(Hoje Eu Quero Voltar Sozinho) Režie: Daniel Ribeiro, BR, 2014

Projekce pro seniory

vstup volný…(více)
(Projekce pro seniory) Režie: , , 0000

Projekce pro školy

Projekce pro školy …(více)
(Projekce pro školy ) Režie: , , 0000

Projekce vítězných filmů

Projekce vítězných filmů.více)
(Projekce vítězných filmů) Režie: various, , 0000

Projekt 100 - 2010

Šestnáctý ročník Projektu 100http://www.kinosvetozor.cz/cz/cyklyfestivaly/30/Projekt100/169/2010/program/ přinese celkem 8 filmů, z nich hned tři z kategorie filmu noir: Hluboký spánekhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/3045/Hlubokyspanek/ 1946 s Humphrey Bogartem a Lauren Bacall v…(více)
(Projekt 100 - 2010) Režie: various, various, 2010

Projekt Babička

Tři mladí filmaři se ve velmi osobním a hravém snímku snaží oživit vzpomínky svých babiček. Zorganizují setkání. Maďarská židovka, dávná obdivovatelka Hitlera a bývalá britská…(více)
(Granny Project) Režie: Bálint Révész, H-GB, 2017

Projekt Frankenstein

Sedmnáctiletý Rudi se vrací po letech domů a doufá, že u matky nalezne lásku i odpověď na to, kdo je jeho otcem. Není tam ale…(více)
(Szelíd teremtés - A Frankenstein-terv) Režie: Kornél Mundruczó , H - D - A, 2010

Projekt Kašmír

Na pozadí strhující krásy Kašmíru se odehrávají příběhy lidí žijících v této neklidné oblasti, díky nimž mohou diváci a divačky poznat hluboce zakořeněné politické, kulturní…(více)
(Project Kashmir) Režie: S. Khesghi, G. V. Patel, USA, 2008

Projekt Laya

Přestože byl snímek Laya Project natočen v odlehlých přímořských městech a vesnicích na Srí Lance, v Thajsku, Indonézii, Maledivách a Indii jen několik málo měsíců…(více)
(Laya Project) Režie: Harold Monfils, IND - MAL, 2007

Projekt Příroda

Britský filmař David Bond se nedokáže smířit s tím, že jeho děti milují televizi a tablety více než procházky lesem a venkovní hry. Podobně jako…(více)
(Project Wild Thing) Režie: David Bond, GB, 2013

Projekty decentralizované komunikace

1. Mayday Realtime
více)
(Decentralized Communication Projects) Režie: Various, USA, 2000

Proklaté karikatury

Když v září 2005 dánský deník Jyllands – Posten uveřejnil sérii karikatur proroka Mohameda, odstartoval nevídané protesty v celém muslimském světě. Intenzita a organizovanost demonstrací…(více)
(Bloody Cartoons) Režie: Karsten Kjaer, DÁN, 2007

Proklatý déšť

Černá komedie, která se odehrává v indickém státě Maharashtra, pojednává o vzrůstajícím počtu sebevražd u farmářů postižených suchem. Farmář Kisna doufá v bohatou sklizeň, ale…(více)
(Gabhricha Paus) Režie: Satish Manwar, IND, 2009

Prokletá Argentina

Únosy, mučení, vraždy, rozdělené rodiny – to je Argentina 70. let. Tehdejší diktatura neznala slitování, stačilo jen nesouhlasit. Prokletá Argentina je osobní zpovědí Carlose A.…(více)
(Imagining Argentina) Režie: Christopher Hampton, VB - ŠP - USA, 2003

Prokletí

Africký kontinent vždy spojoval zlo s čarodějnictvím a jeho mocí. Stalo se zvykem označovat „nadbytečné" děti za „posedlé ďáblem", pokusit se z nich satana vyhnat…(více)
(Prokletí) Režie: Petr Orozovič , CZ, 2006

Prokletí Máje

Film o Máchovi, který se v něm ale vůbec neobjeví. Je totiž dávno mrtvý. To, co zůstalo, je jeho báseň Máj a její protagonisté.Kdo si…(více)
(Prokletí Máje) Režie: Peter Chmela, CZ, 2012

Prokletý ostrov

Izolovaný ostrov uprostřed oceánu. Na něm přísně střežená psychiatrická léčebna pro ty nejtěžší případy. A jedna pacientka, která zmizela. Prokletý ostrov obsahuje ideální ingredience pro dobrý thriller…(více)
(Shutter Island) Režie: Martin Scorsese, USA, 2010

Prolomit ticho: Hudba v Afghánistánu

Breaking The Silence natočil Simon Broughton, vydavatel časopisu Songlines a jeden z redaktorů Rough Guide to World Music. Film zachycuje pozoruhodnou obrodu hudební kultury v…(více)
(Breaking The Silence: Music In Afghanistan) Režie: Simon Broughton, Afghánistán/Velká Británie, 2002

Prolomit vlny

Ve filmu Prolomit vlny sleduje dánský režisér Lars Von Trier Bess, prostoduchou ženu, žijící ve přísně náboženské komunitě ve Skotsku, která teprve když se vdá…(více)
(Breaking the Waves) Režie: Lars von Trier, DK-S-F-NL, 1996

Proměna

Novinářka Jeanne žije vcelku běžný život se svým manželem a dětmi, ale zdá se, že chvíle, kdy jí její vydavatel odmítl první knihu, mnohé změnila.…(více)
(Ne te retourne pas) Režie: Marina de Van, F - I - L - B, 2009

Proměny krajiny

Už jste někdy hráli loutkové divadlo? Víte jak se bleskurychle dostat ze zámku do podzámčí či na paseku? Vytvořme našim loutkám nové prostředí. Neobvyklé, takové…(více)
(Proměny krajiny) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Proměny obrazu Romů v české popkultuře

Romové nejsou, alespoň optikou majoritní společnosti, příliš viditelnou menšinou. Adekvátně tomuto nezájmu se obrazy Romů objevují v české kinematografii. V období komunistického režimu se střídaly…(více)
(Proměny obrazu Romů v české popkultuře) Režie: , CZ, 2014

Prometheus

Režisér kultovních filmů Vetřelec a Blade Runner se vrací s žánrem, k němuž psal pravidla. V Prometheovi stvořil další výjimečný svět, v němž napínavé pátrání…(více)
(Prometheus) Režie: Ridley Scott, USA, 2012

Prometheus – půlnoční premiéra

Na toto představení již nelze provádět rezervace. Ti co si včas rezervovali, mají čas do příští středy 30.5. na vyzvednutí svých rezervací. Ve čtvrtek 31.5.…(více)
(Prometheus) Režie: Ridley Scott, USA-, 2012

Promítání Propaganda by the People!

V sobotu 16. června může v Biu Oko každý vytvořit svou vlastní animovanou propagandu. Ano, propagandu, ale neobávejte se, nepůjde o státní propagandu, bude to…(více)
(Screening Propaganda by the People!) Režie: , , 0000

Propletené paralely

Konec 2. světové války. Žena jménem Hanna Knutsen, jejíž muž bojuje ve válce, poskytuje dočasné útočiště uprchlému válečnému zajatci Arakelovi. Příchod jižana život Hanny od…(více)
(Сплетенные параллели) Režie: Ovanes Galstjan , ARM - F - N, 2009

Propletení

Malá Tomo žije v bytě se svou matkou, která se ne poprvé vydá mimo domov a dceru nechá samotnou bez vzkazu, kdy se vrátí.…(více)
(Karera ga Honki de Amu toki wa ) Režie: Naoko Ogigami, J, 2017

Proplutí divadelní Kampou

Jedinečné promítání dokumentu o jedinečném Divadle Kampa. Bubnování? Čajová škola? Zpěvy, tance, rituály? Alchymistické procházky, pečení chleba, ptáci, besedy? V divadle??? Ano, a…(více)
(Proplutí divadelní Kampou) Režie: Jan Řehák, CZ, 2013

Proposition

Film se odehrává v drsném a neúprosném prostředí australského vnitrozemí na konci 19. století. Proposition je ohromujícím příběhem oddanosti, odplaty a hledání spravedlnosti v zemi…(více)
(Proposition) Režie: John Hillcoat, Austrálie - VB, 2005

Proroci a básníci

Režisér Vojnár o Prorokoch a básnikoch povedal: V tomto filme sledujeme príbehy náhodne vybraných osôb, ktorých cesty sa križujú v jednej pražskej kaviarni od októbra…(více)
(Proroci a básníci) Režie: Ivan Vojnár, CZ, 2000

Prorok

Malik El Djebena je odsouzen k šesti letům vězení. Neumí číst ani psát. Po svém příchodu do věznice je osamocený a jeví se jako mladší…(více)
(Un prophète) Režie: Jacques Audiard, F, 2008

Prořezávání révy

Student katolického semináře Soohyeon prochází těžkým obdobím rozhodování mezi pokračováním v cestě ke kněžství či pozemskou láskou k dívce Sue, kterou právě opustil, avšak nikoli…(více)
(Podo-namulul be-a-ra ) Režie: Min Boung-hun, Korejská republika, 2006

Prosíme přetočte

Jerry a Mike jsou odvěcí kamarádi. Když se mechanikovi Jerrymu podaří zničit nahrávky z videopůjčovny, v níž je Mike zaměstnán, pokusí se oba přátelé odvrátit…(více)
(Be Kind Rewind) Režie: Michel Gondry, USA, 2008

Prosincové horko

Prosincové horko je akční drama o pokusu o komunistický převrat, který se odehrál v Talinu 1. prosince 1924. Rebelie začala právě v den, kdy se…(více)
(Detsembrikuumus) Režie: Asko Kase, EST, 2008

Prostá událost

Prostá událost, klenot světového filmu a základní kámen nové íránské vlny, vypráví příběh chlapce zápasícího se životem, který je odsouzen k nekonečnému opakování a postrádá…(více)
(Yek Ettefagh e Sadeh) Režie: Sohrab Shahid Saless, IR, 1974

Prostě spolu

Příběh čtyř lidí, kteří se souhrou osudu poznají a začnou mít rádi. Camille, která v noci uklízí kanceláře, ve volném čase maluje krásné obrazy. Plachý, citlivý…(více)
(Ensemble, c'est tout) Režie: Claude Berri, F, 2006

Prostor beztíže

Jonas Dahlberg, narozen roku 1970, studoval umění na Výtvarné Akademii ve švédském městě Malmö, dále architekturu na Technické univerzitě v Lundu a dějiny umění na gothenburgské…(více)
(Prostor beztíže) Režie: Jonas Dahlberg, ŠVÉ, 2000

Prostředník

Mladý rumunský novinář Radu sleduje případ nezletilé čtrnáctileté dívky, kterou gang rumunských obchodníků s bílým masem nutil v Paříži k prostituci. Po svém zachránění francouzskou…(více)
(Fixeur) Režie: Adrian Sitaru, RO-F, 2018

Protektor

Emil je rozhlasový reportér, Hana úspěšnou herečkou a doba nakročila do problematického roku 1938. Začátek války a německá okupace převrátí jejich dosud poklidný život naruby…(více)
(Protektor) Režie: Marek Najbrt, CZ-D, 2009

Próteus

V roce 1725 se potkají dva mladí muži při práci ve vězeňské zahradě na Robben Island, na kolonii Kapského města pro trestance. Claas Blank je…(více)
(Proteus) Režie: John Greyson, Kanada + JAR, 2003

Proti času

Krámek s knoflíky, kožená galanterie, drogerie a řeznictví malé ostrůvky bizarnosti a věčnosti mezi stále stejnými nákupními centry. Tyto čtyři vídeňské tradiční obchůdky i…(více)
(Aus der Zeit) Režie: Harald Friedl, D, 2006

Proti pravidlům

Vnímavě zachycená momentka mladé bouřící se generace Íránců ze střední třídy. Film Proti pravidlům sleduje divadelní skupinu nadšených studentů, kteří se připravují na jedinečnou šanci…(více)
(Ghaedeye Tasadof) Režie: Behnám Behzádí, IR, 2013

Proti proudu

Řeka jako modlitebna. Tak vnímají vodní tok Klamath původní obyvatelé severní Kalifornie, lovící ve stříbřitých vlnách lososy. Jejich život však narušilo vybudování čtyř přehrad pro…(více)
(Upstream Battle) Režie: Ben Kempas, D, 2008

Proti proudu - barmští političtí vězni

Přestože Bo Kyi patří k uznávaným bojovníkům za lidská práva, pozornost médií příliš nevyhledává. Už v roce 1988 ale stál mezi studenty, kteří se aktivně…(více)
(Into the Current: Burma's Political Prisoners) Režie: Jeanne Hallacy, BUR - T, 2011

Proti přírodě

Film Proti přírodě je cestou do drsné norské krajiny a do hlavy třicátníka Martina, mladého otce a manžela. Martin vyráží sám na víkendový výšlap do…(více)
(Mot naturen) Režie: Ole Giæver, N, 2014

Proti šikaně

Natlačí vás do těšné skříňky v šatně. V autobuse vás začnou škrtit a tužkou bodají do břicha. Na školní chodbě, na Facebooku i v esemeskách…(více)
(The Bully Project) Režie: Lee Hirsch, USA, 2011

Proti větru

Paulův život se převrátí naruby ve chvíli, kdy jeho žena náhle zmizí. Po roce neúspěšného pátrání je Paul zcela zničený, sžírají ho pochyby a výčitky…(více)
(Des vents contraires) Režie: Jalil Lespert, F, 2011

Proti všemu a proti všem - divadelní představení

Proti všemu a proti všem uvede ochotnický soubor Rozkoš bez rizika, který je složen z bývalých pražských prostitutek. …(více)
(Proti všemu a proti všem - divadelní představení) Režie: Petr Mančal, CZ, 2010

Proti zdi

Cahit a Sibel oba mají jako režisér tureckoněmecké kořeny se potkali na psychiatrii, kam je dovedl pokus o sebevraždu. Cahit v životě nevidí smysl, snad…(více)
(Gegen die Wand) Režie: Fatih Akin, NĚM - Turecko, 2004

Provazochodci

V čínské provincii Sinťiang u severozápadních hranic země žije osm milionů Ujgurů. Jak vypadá život největší muslimské minority v zemi, kde je potírána jakákoli snaha…(více)
(On a Tightrope) Režie: Petr Lom , KAN - NOR, 2006

Prstoklad

Tento filmový přepis stejnojmenného románu současné populární britské spisovatelky Sarah Waters je dějově poměrně komplikovaný a na zápletce závisí takřka veškeré napětí, jež film skýtá;…(více)
(Fingersmith) Režie: Aisling Walsh, VB, 2005

Prší nám na lásku

Maggi a David se náhodně setkají na nádraží. Jeho právě propustili z vězení a ona je těhotná s cizím mužem. Rozhodnou se, že spojí své…(více)
(Det regnar på vår kärlek) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1946

Průřez tvorbou vizuálního studia CANADA

Barcelonské vizuální studio CANADA platí na současné videoklipové scéně za absolutní špičku. Volné sdružení režisérů založili v roce 2008 Lope Serrano a Nicolás Méndez a…(více)
(Film and audiovisual works of CANADA studio) Režie: různí, , 0000

Průšviháři

Hyeonsu Namovi už dávno bylo třicet, kdysi byl idolem všech teenagerů a teď se živí jako populární rozhlasový moderátor a bavič. Jednoho dne u jeho…(více)
(Kwasok scandle) Režie: Kang Hyeong-Cheol, ROK, 2008

První císař | Tan Dun

Velkolepý spektákl První císař je výjimečnou událostí: na mnoha rovinách se v něm prolíná čínská a západní kultura – vizuálností, pěveckými technikami, nástroji, způsobem vyprávění.…(více)
(First Emperor | Tan Dun) Režie: Zhang Yimou , CHN, 2006

První jarní dílny!

Tuto neděli nám konečně začíná astronomické jaro Přijďte se spolu s námi rozloučit se zimou a přilákat sluníčko, květiny a zvířátka Přivítáme jaro nejen tancem……(více)
(První jarní dílny!) Režie: Kino Aero, ČR, 2010

První láska

Paříž, zima roku 1999... Camille je 15 let a Sullivanovi 19. Jsou do sebe vášnivě zamilovaní, ale Sullivan chce na rok odjet do Jižní ameriky…(více)
(Un amour de jeunesse) Režie: Mia Hansen-Løve, F-D, 2011

První mise

První mise zachycuje každodenní drama skupiny evropských lékařů na misi v Jižní Americe. Novou posilou týmu je i mladá a ambiciózní doktorka Marina, která se…(více)
(First Mission) Režie: Boris Paval Conen, NL, 2010

První podání

Jedním z důležitých úkolů každého festivalu krátkých filmů je povzbuzovat mladé filmaře k tvorbě. Dobrým způsobem, jak tak činit, může třeba být připomenutí, že dnes…(více)
(First service) Režie: , , 0000

První podání - krátké filmy slavných

Jakkoli to asi málokomu přijde v kině na mysl, dnes proslulí režiséři také začínali krátkými filmy. I oni museli svoje první natáčení zvládnout s rozpočtem…(více)
(První podání - krátké filmy slavných) Režie: Various, Various, 0000

První podání - krátké filmy slavných | 2011

Jedním z důležitých úkolů každého festivalu krátkých filmů je povzbuzovat mladé filmaře k tvorbě. Dobrým způsobem, jak tak činit, může třeba být připomenutí, že i…(více)
(První podání - krátké filmy slavných | 2011) Režie: various, , 0000

První podání – krátké filmy slavných | 2010

Jedním z důležitých cílů každého festivalu krátkých filmů je povzbuzovat mladé filmaře k tvorbě. Dobrým způsobem, jak tak činit, může třeba být připomenutí, že i…(více)
(První podání – krátké filmy slavných | 2010) Režie: various, , 0000

První podání | 2008

PRVNÍ PODÁNÍ KRÁTKÉ FILMY SLAVNÝCH
více)
(First Service | 2008) Režie: various, , 0000

První, kdo se namane

Film První, kdo se namane může na první pohled působit jako vzorové sociální drama. Společensky neadaptabilní hrdina, zlodějíček a narkoman Costa, se vrací do rodného…(více)
(Le Premier venu) Režie: Jacques Doillon, F, 2008

Přání

Zatoulaná přání si tuto neděli najdou cestu k vašim kamarádům… Neumíteli psát nevadí, s námi poznáte, že i NEPSANÉ přání může udělat velkou radost a…(více)
(Přání) Režie: Kino Aero, , 2010

Přátelé

Příběh dvou mladých mužů, kteří se náhodou seznámí při hledání podnájmu. Poté, co zjistí, že majitel jednoho vhodného bytu hodlá ubytovat pouze dívky, protože v…(více)
(Dostana) Režie: Tarun Mansukhani, IND, 2008

Přátelská kinematografie

Druhý říjnový čtvrtek proběhne v Audiovisualu komentovaná premiéra čtyř filmových novinek letošního léta. Za účasti tvůrců uvidíme snímek Čestná stráž Michala Pěchoučka, Vesmír Pavla Magdy Pražáka, Life…(více)
(Přátelská kinematografie) Režie: Various, ČR, 2006

Přátelský film II.

kamerová zkouška
více)
(Přátelský film II.) Režie: Various, ČR, 2006

Přebytečný člověk

Populární zpěvák Antonio Pisapia, zvaný Tony, objeví, že má o něco mladšího jmenovce, který je vycházející hvězdou místního fotbalového klubu. Píše se rok 1980 a…(více)
(L'uomo in più) Režie: Paolo Sorrentino, I, 2001

Před deštěm

Film se skládá ze tří povídek, jejichž děj postupně ozřejmuje celý příběh. Pomocí subjektivního pohledu navzájem velice odlišných protagonistů se pokouší vynést na světlo kořeny…(více)
(Pred dozhdot) Režie: Milcho Mančevski, MAK - FRA - VB, 1994

Před půlnocí

Jesse a Celine jsou manželé a vychovávají dvě dcery. Oba jsou starší, moudřejší, ale také ztracenější. Společně tráví letní dovolenou v prosluněném Řecku. Jesse tu…(více)
(Before Midnight) Režie: Richard Linklater, USA, 2013

Před soumrakem

Film režiséra Richarda Linklatera volně navazuje na jeho snímek z roku 1995 Před úsvitem Before Sunrise. Film Před úsvitem je romantickým příběhem o lásce dvou…(více)
(Before Sunset) Režie: Richard Linklater, USA, 2004

Před Stonewallem

V roce 1969 se pravidelní návštěvníci Stonewall Inn v newyorkském Greenwich Village rozhodli bránit, což proměnilo rutinní policejní zásah v třínoční nepokoje, které znamenaly začátek…(více)
(Before Stonewall) Režie: Greta Schiller, USA, 1985

Předčítač

Příběh filmu začíná v poválečném Německu. Teenagerovi Michaelovi se udělá špatně a domů mu pomůže neznámá třicátnice Hanna Kate Winslet. Michael se uzdraví a Hannu…(více)
(The Reader) Režie: Stephen Daldry, USA - NĚM, 2008

Předevčírem

Vztahové peripetie bývalé chovanky klášterní školy v době politických turbulencí na přelomu čtyřicátých a padesátých let. Motivována láskou ke komunistovi Károlyovi vstupuje Dorottya do radikálního…(více)
(Tegnapelőtt) Režie: Péter Bacsó, H, 1981

Předfilm pro psy

Sledujte vašeho nejlepšího přítele, jak je pohlcen akcí, zvuky a vším tím, co osamělý pes potřebuje k pořádné zábavě Snímek byl speciálně natočen pro psy,…(více)
(The Movie For Dog) Režie: Cinema-Dog, CDN, 2007

Předfilm pro psy (když pán nemá čas)

V tomto uklidňujícím snímku se váš pes vydá na virtuální procházku lesem, kde potká jeleny, husy, vlky, prérijní psy, ptáky, ruby a mnohé další. Imaginární…(více)
(While You Are Gone) Režie: Dog sitter video, USA, 2008

Předfilm pro psy (psí zábava)

Snímek obsahuje obrazy zvuky více než dvaceti různých zvířat včetně psů, surikat, zeber, tygrů, slonů a mnohých dalších…(více)
(Dog Entertainement) Režie: Dog Entertainement Company, USA, 2008

Předfilm pro psy (TV Pes)

Běhání, skákání, lezení a provádění nejrůznějších triků Psi slyší desetkrát lépe, než lidé, proto je ve snímku použito deset vrstev zvuků včetně pro nás skoro…(více)
(Dog sitter) Režie: Cinema-Dog, USA, 2004

Předfilm: Under Pressure

On si užívá plavání. Ona si užívá plavání. On si dává do těla v bazénu. I ona si dává do těla. Ona se mu líbí. On…(více)
(Under Pressure) Režie: Diego Fandos, E-CZ, 2014

Předivo karmy

V roce 1991 Ritu Sarin a Tenzing Sonam natočili film Převtělení Khänzurrinpočheho, jehož tématem bylo čtyřleté pátrání po převtělenci významného tibetského lamy. O šestnáct let…(více)
(The Thread of Karma) Režie: R. Sarin a T. Sonam, 2007, 0000

Předměstí Ibisu

Krátký film o třech voyeurech. Tri staří desperáti jednoho letního odpoledne surově ničí nevinnou a čistou lásku. Film obdržel hlavní cenu na festivalu v…(více)
(Predgrađe Ibisa) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1972

Předmět doličný A

Předmět doličný A je příběh zdánlivě normální a šťastné britské rodiny viděný objektivem kamery, kterou dostala k narozeninám dospívající dcera Judith. Když však otec přizná,…(více)
(Exhibit A) Režie: Dom Rotheroe, GB, 2007

Přednáška o larpu | v mezzaninu

Scifi na vlastní kůži Larp Střepiny
více)
(Přednáška o larpu) Režie: , , 0000

Přednáška o robotice

Robotika a umělá inteligence fikce a skutečnost
více)
(Přednáška o robotice) Režie: , , 0000

Přednáška, projekce a prezentace

Czech streets Dušan Brozman historik a teoretik umění …(více)
() Režie: , , 2008

Přední linie

V posledních dnech korejské války, kdy již probíhala mírová jednání, přijíždí armádní komisař k jednotce, která nadále svádí boje o strategický bod, jenž má…(více)
(Gojijeon) Režie: Jang Hoon, ROK, 2011

Předpremiéra filmu Jasmíniny slzy

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám pravidelně přinášíme i předpremiéry očekávaných filmových hitů.…(více)
(Blue Jasmine) Režie: Woody Allen, USA, 2013

Předpremiéra filmu Jen 17

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám pravidelně přinášíme i předpremiéry očekávaných filmových hitů.
více)
(Pre-premiere screening of Jeune et jolie) Režie: François Ozon, F, 2013

Předpremiéra filmu Konzultant

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám pravidelně přinášíme i předpremiéry očekávaných filmových hitů.…(více)
(Předpremiéra filmu Konzultant) Režie: Ridley Scott, USA-GB, 2013

Předpremiéra filmu Láska všemi deseti

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám budeme pravidelně přinášet i předpremiéry očekávaných filmových…(více)
(Populaire) Režie: Régis Roinsard, F, 2012

Předpremiéra filmu Na dřeň

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek vám budeme pravidelně přinášet i předpremiéry očekávaných filmových…(více)
(De Rouille et d'os) Režie: Jacques Audiard, F-B, 2012

Předpremiéra filmu Rozkoš v oblacích

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám budeme pravidelně přinášet i předpremiéry očekávaných filmových…(více)
(Los amantes pasajeros) Režie: Pedro Almodóvar, E, 2013

Předpremiéra filmu Terapie láskou

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám budeme pravidelně přinášet i předpremiéry očekávaných filmových…(více)
(Silver Linings Playbook) Režie: David O. Russell, USA, 2012

Předpremiéra filmu Trans

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám budeme pravidelně přinášet i předpremiéry očekávaných filmových…(více)
(Pre-premiere screening of Trance) Režie: Danny Boyle, USA, 2013

Předpremiéra filmu Velká nádhera

Aero slaví 15 let a slavit bude celý rok jak jinak, než filmem. Kromě řady filmových přehlídek Vám pravidelně přinášíme i předpremiéry očekávaných filmových hitů.…(více)
(Pre-premiere screening of La grande bellezza) Režie: Paolo Sorrentino, I - F, 2013

Představení

Režijní debut, který Nicolas Roeg natočil v roce 1968 společně s malířem Donaldem Cammellem, studio Warner Bros. dva roky odmítalo uvést. Vypráví příběh chladnokrevného gangstera…(více)
(Performance) Režie: Nicolas Roeg, Donald Cammell, VB, 1970

Předvánoční sobota

Sníh je ledová, měkoučká a stříbřitá peřina přikrývající krajinu. Peřina, v které můžeme dovádět a hrát si. Na tuto předvánoční sobotu jsme si pro vás…(více)
(Předvánoční sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Předvary

PŘEDVARY – koncipovaný studentský večer, inicovaný ateliérem Vizuální design FUD UJEP v Ústí nad Labemhttp://fud.ujep.cz/vizualnidesign, je společnou akcí ateliérů čtyř vysokých uměleckých škol – kromě…(více)
(Předvary) Režie: , , 0000

Předvibrování

"Převibrování fyzického těla člověka ze 3. do 5. dimenze po splnění světelného poslání. Živé lidské tělo zvyšuje frekvenci kmitání – vibraci atomů – díky zvyšování…(více)
(Předvibrování) Režie: Vesmírní lidé, CZ, 2006

Předvolební debata

Iniciativa AutoMat pořádá ku příležitosti komunálních voleb do zastupitelstva Hlavního města Prahy sérii čtyř tématických předvolebních debat s kandidáty z nejvyšších pozic. Debaty budou probíhat…(více)
(Předvolební debata) Režie: , CZ, 2014

Přehlídka čínského filmu

O čtyřech filmech, které Přehlídkou čínského filmu vstupují do české distribuce, se po světě mluví už jako o klasice. Všechny získaly velké ocenění na mezinárodních…(více)
(Přehlídka čínského filmu) Režie: Various, Čína, 0000

Přehlídka současných filmů zemí SNS 2010

Už podruhé budou mít diváci Světozoru možnost možnost zhlédnout zajímavé snímky ze zemí SNS, které vznikly během posledních let. Součástí programu budou již tradičně besedy…(více)
(Přehlídka současných filmů zemí SNS 2010) Režie: various, RUS, 0000

Překvapení

Překvapení Festivalu bollywoodských filmů. Copak si to na nás ti čerchmanti asi připravili?…(více)
(Překvapení) Režie: , IND, 0000

Přelet nad kukaččím hnízdem

Když svobodomyslný malý podvodníček Randle P. McMurphy Jack Nicholson přichází do státní psychiatrické nemocnice, jeho nakažlivý odpor k disciplíně otřese rutinou celého zařízení. On je…(více)
(One Flew Over the Cuckoo's Nest) Režie: Miloš Forman, USA, 1975

Přenašeč

Zambijská dívka Mutina Mweemba snila jako dítě o tom, že se vdá za milujícího muže, společně s ním bude vychovávat děti a připraví jim podmínky…(více)
(The Carrier) Režie: Maggie Betts, USA, 2011

Přenos slavnostního zakončení MFF KV + Divoké historky

Situace z běžného života, které všichni známe a které na celém světě naštvou denně miliony lidí. Drobné nespravedlnosti všedního dne, nad kterými tisíckrát mávnete rukou.…(více)
(Přenos slavnostního zakončení MFF KV + Divoké historky) Režie: , RA-E-, 0000

Přenos z MS 2010 ve fotbale

Fotbal to je hra.…(více)
(2010 Fifa World Cup South Africa live broadcasting) Režie: various, various, 2010

Přepadení

Čtyři teroristé z Islámské ozbrojené skupiny GIA se v Alžíru zmocní letadla Air France A300. Spojuje alžírské hlavní město a Paříž. Unesou ho i s…(více)
(L’Assaut) Režie: Julien Leclercq, F, 2010

Přepadení

V zimě roku 1955 se argentinský generál a exprezident Perón uchýlil do Panamy, protože v jeho vlasti došlo k vojenskému převratu. Nemá však finanční prostředky,…(více)
(¡Atraco!) Režie: Eduard Cortés, E - RA, 2012

Přepadení! Jack Rozparovač

Tento film je přístupný od 18 let. Sladká romance ze země vycházejícího slunce se sice ve svém názvu odvolává na Jacka Rozparovače, ale spíš jde o…(více)
(Bôkô Kirisaki Jakku) Režie: Jasuharu Hasebe, J, 1976

Přerušené jaro - normalizační noc

Dokument Milana Maryšky je závěrečnou části trilogie Přerušené jaro. Poslední díl je věnován definitivnímu konci celonárodní euforie a postupnému nastolení normalizace od návratu vedoucích představitelů…(více)
(Přerušené jaro - normalizační noc ) Režie: Milan Maryška, CZ, 1998

Přes Alpy na kole

Cestujeme přes Alpy k moři, v zimě na hory, se snídaní v Rozvadově u McDonalda. Jaké muselo být cestování ve středověku, kdy se teprve hledaly průsmyky, kterými se…(více)
(Přes Alpy na kole) Režie: Šimon Caban, CZ, 2007

Přes hranice

Pětice středoevropských režisérů skládá svými příspěvky mezinárodní film zrcadlící události, v nichž se ustaluje nová podoba evropského společenství. Na cestě od severu k jihu reprezentuje…(více)
(Über die Grenze) Režie: P. Lozinski - J. Gogola - P. Kerekes - R. Lakatos - B. Cakic–Veselic, RAK, 2004

Přes kosti mrtvých

Skrze energickou a značně excentrickou postavu Janiny Dušejkové, učitelky angličtiny v důchodovém věku, sledujeme vzrůstající hrůzu malé osady na polskočeském pohraničí, ve kterém se…(více)
(Pokot) Režie: Agnieszka Holland, PL-CZ-D-S-SK, 2017

Přeskočit zeď

Španělské město Melilla leží na pobřeží severní Afriky. Přístav odděluje od marockého souseda pouze trojřadý, kamerami hlídaný hraniční plot. Pro stovky afrických uprchlíků, přežívajících na…(více)
(Those Who Jump) Režie: Estephan Wagner, Moritz Siebert, Abou Bakar Sidibé, DK, 2016

Přestavba jednoho bytu

Představte si, že byste museli bydlet se svou rodinou v jednom pokoji a dělit se o kuchyň, sprchu a telefon s téměř dvěma tucty dalších…(více)
(pereSTROIKA – Umbau einer Wohnung ) Režie: Christiane Büchner, D-RUS, 2008

Přestupní stanice

Švýcarský režisér íránského původu Kaveh Bakhtiari se vydává do Řecka, jedné z hlavních přestupních stanic pro přistěhovalce do Evropy. Do Athén právě dorazil z Íránu…(více)
(L'Escale) Režie: Kaveh Bakhtiari, F-CH, 2013

Přesvědčení

Jak snadné je v současném Rusku odmítnout vojenskou službu z důvodu protiválečného smýšlení? Ústava sice takovou volbu umožňuje, ale odvodové komise mají možnost nárok branců…(více)
(Убеждения) Režie: Tatiana Chistova, RUS-PL, 2016

Přetoč to!

Formát VHS přinesl celosvětovou revoluci v přístupu diváků k filmům a jejich konzumaci. Kulturní a historický dopad videokazet na celou populární kulturu i osobní životy…(více)
(Rewind This!) Režie: Josh Johnson, USA, 2013

Převtělení Khänzur-rinpočheho

Čhöndze je sedmačtyřicetiletý mnich z tibetského kláštera v jižní Indii. Jeho mistr Khänzurrinpočhe, vážený vysoký představitel tibetského buddhismu, zemřel před čtyřmi lety. V souladu s…(více)
(The Reincarnation of Khensur Rinpoche) Režie: R. Sarin a T. Sonam, IND, 1991

Převýchova

Belgická internátní škola Snark se snaží poskytovat vzdělání a péči studentům, kteří by běžnou školní výuku nezvládli. Jedná se o teenagery s poruchami chování, za…(více)
(La Chasse au Snark) Režie: François-Xavier Drouet, F, 2013

Přežijí jen milenci

Adam talentovaný hudebník ve stylu 60.let, žije v ponurém Detroitu. Zoufalý z toho, kam ten svět spěje, čím dál častěji přemýšlí o sebevraždě. V…(více)
(Only Lovers Left Alive) Režie: Jim Jarmusch, D - USA - GB - F - CY, 2014

Přežil jsem svou smrt

Boxer Tonda udělal v době druhé světové války zásadní chybu – porval se s gestapákem. Přesun do koncentračního tábora na sebe nenechal dlouho čekat. Děsivě…(více)
(Přežil jsem svou smrt) Režie: Vojtěch Jasný , CZ, 1960

Přežít Karlovy Vary

Návodů, jak přežít karlovarský festival najdete dost a upřímně ho vlastně nikdo nepotřebuje. Každý přeci ví, že na deset dní do Varů je potřeba akorát…(více)
(Přežít Karlovy Vary) Režie: , , 0000

Přežít svůj život

Psychoanalytická komedie vychází z jednoduché premisy – Evžen je stárnoucím mužem, který žije dvojí život. Na jedné straně v realitě, na druhé pak ve…(více)
(Přežít svůj život) Režie: Jan Švankmajer, CZ, 2010

Přežívám :) Mozek teenagerů

Za posledních 300 000 let se velikost mozku zvětšila o celých 50 %, a to zejména díky vývoji během „teenagerských“ let. Dokument představuje důvody pro…(více)
(Surviving the Teenage Brain) Režie: Elise Swerhone, CDN, 2012

Příběh Beatles

Od stvoření Beatles, až k smrti Johna Lennona. Tohle je nejkratší příběh světoznámé kapely, který jste kdy viděli. …(více)
(The story of The Beatles) Režie: Hughie McIntyre, GB, 2009

Příběh hacktivistů

V době arabského jara nebo vzniku hnutí Occupy se fenomén anonymní skupiny internetových aktivistů s názvem Anonymous zdál téměř všudypřítomný. Film Příběh hacktivistů zachycuje „dospívání“…(více)
(We Are Legion: The Story of the Hacktivists) Režie: Brian Knappenberger, USA, 2012

Příběh koček

Kocour Marvin se svým synem Samem to vyhráli. Žijí si na vysoké noze pohodlného domova, na svět koukají z výšky mrakodrapu a vůbec nic jim…(více)
( Cats and Peachtopia) Režie: Gary Wang, RC, 2018

Příběh lásky

Sedmnáctiletá Iva se vyrovnává se smrtí matky. Pod vlivem hluboké osobní ztráty i zjištění, že o matce nevěděla všechno, se mladá dívka pomalu noří do…(více)
(Zgodovina ljubezni) Režie: Sonja Prosenc, SLO-I-N, 2018

Příběh lesa

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho…(více)
(Les saisons) Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, F, 2015

Příběh lesa - předpremiéra

Po úchvatných dokumentech Mikrokosmos, Ptačí svět a Oceány přicházejí Jacques Perrin a Jacques Cluzaud s Příběhem lesa. Ne tropického pralesa s exotickou zvěří, ale toho…(více)
(Les saisons) Režie: Jacques Perrin, Jacques Cluzaud, F, 2015

Příběh Marie

Film vychází z opravdového příběhu z konce devatenáctého století. Marie Heurtin je čtrnáctiletá hluchoslepá dívka, která nemůže komunikovat s okolním světem. Navzdory názoru lékaře, který…(více)
(Marie Heurtin) Režie: Jean-Pierre Améris, F, 2014

Příběh matematiky – Za hranice nekonečna

Populárněvědecký cyklus Příběh matematiky, z dílny BBC a The Open University, originální formou objasňuje tajemství a výzvy, kterým matematika čelí od „vynálezu“ nuly až po…(více)
(The Story of Maths – To Infinity and Beyond) Režie: Karen McGann, GB, 2008

Příběh mého syna

Svobodná matka Gemma Penélope Cruz přijíždí se svým dospívajícím synem Pietrem do Sarajeva, aby poznal zemi, ve které se narodil. Před 16 lety ji museli…(více)
(Venuto al mondo) Režie: Sergio Castellitto , I-E-HR, 2012

Příběh modré planety

Úspěch snímku Mikrokosmos 1996 podnítil jeho tvůrce v podobné linii pokračovat. Africký vypravěč odhaluje mýty a báje, aby nám představil zrození vesmíru a hvězd,…(více)
(Genesis) Režie: Claude Nuridsany - Marie Pérennou, ITA - FRA, 2004

Příběh o uplakaném velbloudovi

Jaro v poušti Gobi v jižním Mongolsku. Rodina kočovných pastevců má plné ruce práce s porodem velbloudích mláďat. Jedno z mláďat se rodí velice komplikovaně,…(více)
(Die Geschichte vom weinenden Kamel) Režie: Luigi Falorni / Byambasuren Davaa, MON / NĚMECKO, 2003

Příběh obrázku

Pohádky: Dnes se podíváme na Omalovánky, Přírodopis v cylindru a Medicínu. Také zjistíme Proč jsou na obloze draci, co dělal Perníkový dědek či Ušatá Cecílie. Program: Komiksy jsou…(více)
(Příběh obrázku) Režie: , CZ, 2017

Příběh překrásné země

Jaká je současná atmosféra v Jižní Africe? Co si myslí místní lidé o své zemi, o její minulosti, budoucnosti a jak se jim v ní…(více)
(Story of a Beautiful Country) Režie: Khalo Matabane, South African Republic - KAN, 2004

Příběh stínových postaviček

Přijďte si s námi vytvořit vlastní postavičku, se kterou bychom mohli čarovat spolu se světlem a stínem Přeneseme se s nimi do pohádky a vyzkoušíme,…(více)
(Příběh stínových postaviček) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Příběh z periferie

První lásky, sídliště plná paneláků, místní kapely, rvačky a motorky, to všechno může být navždy nesmazatelně vryto do duše těch, kteří ve svých nácti letech…(více)
(Příběh z periferie) Režie: Karel Hřib, CZ, 2012

Příběh z Tokia

Staří rodiče, pan a paní Hirajamovi, jedou navštívit své dospělé děti do bujícího Tokia, kteří nejsou z návštěvy příliš nadšeni, v zaneprázdnění si je přehazují…(více)
(Tokyo monogatari) Režie: Jasudžiro Ozu, JPN, 1953

Příběhy

Film Příběhy přináší silné vyprávění o naději, závislosti, zármutku, chudobě a lásce z pohledu několika zdánlivě obyčejných lidí cestujících horečnatým a tepajícím íránským hlavním městem.…(více)
(Ghesseha) Režie: Rakhshan Bani-E’temad, IR, 2014

Příběhy hraničářského psa

Na konci 40. let je Evropa rozdělena železnou oponou. Na straně lidových demokracií doprovázejí pohraničníky policejní psi, kteří prošli speciálním výcvikem, aby uměli identifi kovat třídního…(více)
(Les mémoires d'un chien-frontiere) Režie: Karel Prokop, F, 1998

Příběhy Lékařů bez hranic

Vůbec poprvé ve své historii nechali Lékaři bez hranic filmovému štábu zcela volný přístup do svých projektů v terénu. Film „Living in Emergency: Příběhy Lékařů…(více)
(Living In Emergency - Stories Of Doctors Without Borders) Režie: Mark Hopkins, USA, 2008

Příběhy mučení

Serge, Musa, Kebi a Hector. Čtyři muži z různých koutů světa a s různými životními příběhy. Jedno však mají společné – všichni byli ve svých…(více)
(Jälki elämässä - 4 tarinaa kidutuksesta) Režie: Mervi Junkkonen, FIN, 2011

Příběhy obyčejného šílenství

„Skutečné šílenství je stejně vzácné jako genialita nebo absolutní sluch…“ Petr Zelenka Petr Ivan Trojan je mladý muž. Svět ho zajímá a láká, ale zároveň…(více)
(Příběhy obyčejného šílenství) Režie: Petr Zelenka, ČR - SK - NĚM, 2005

Příběhy obyčejného šílenství (angl. tit.)

„Skutečné šílenství je stejně vzácné jako genialita nebo absolutní sluch…“ Petr Zelenka Petr Ivan Trojan je mladý muž. Svět ho zajímá a láká, ale zároveň…(více)
(Příběhy obyčejného šílenství) Režie: Petr Zelenka, ČR - SK - NĚM, 2005

Příběhy semínek

Pohádky: Dnes se podíváme mimo jiné na pohádku O Malence, která se zrodila z květu tulipánu a putuje do říše…(více)
(Příběhy semínek) Režie: , CZ, 2015

Příběhy z Jodoku

Jak dokumentárně zachytit brutality páchané v novodobých koncentračních táborech, v nichž trpí a umírají desetitisíce severokorejských politických vězňů? Významný polský režisér Andrzej Fidyk našel originální…(více)
(Yodok Stories) Režie: Andrzej Fidyk, N, 2003

Příběhy z lednice - Špekáček a Feferonka

Premiéra zbrusu nového animovaného seriálu Příběhy z lednice Špekáček a Feferonka, setkání s tvůrci a výtvarná dílna. Pohádky: Víte,…(více)
(Příběhy z lednice - Špekáček a Feferonka) Režie: Robert Geisler, Lukáš Záhoř, Milan Kuchynka, CZ, 2016

Příběhy ze Šanghaje

Zahraniční dělník, podnikatelka, univerzitní profesor a architekt v čínském Babylónu 21. století. Mistrovská vizuální jízda šílenstvím velkoměsta. Šanghaj – gigantický oceán budov a mrakodrapů. Oproti…(více)
(Shanghai Fiction) Režie: Julia Albrecht, Busso von Müller, D, 2008

Přiblížit se ke slonovi

Volná parafráze z povídky literárního klasika říká: „Mohu ti povědět něco o slonovi, ale také tě mohu nechat jít se na něj podívat.“ To je…(více)
(Approaching the Elephant) Režie: Amanda Wilder, USA, 2014

Přibližování

Autor filmu Tomáš Škrdlant: "Když jsem v roce 2009 dokončil celovečerní dokument NEVÍTANÍ, byl jsem překvapen, kolika a kterým lidem působilo setkání s fyzicky postiženými…(více)
(Přibližování) Režie: Tomáš Škrdlant, CZ, 2011

Příbuzní

Filmař Vitalij Manskij ukrajinského původu, ale s ruským pasem, se vrací do vlasti, aby mohl zblízka sledovat vývoj společnosti po událostech na Majdanu. Za hlavní…(více)
(Rodnye ) Režie: Vitaly Mansky, EST-D-LV-UA, 2016

Příchod draka

Film Příchod draka je pozoruhodnou snůškou filmu noir, fiktivního dokumentu a naprostého výmyslu. Odehrává se v bizarně vyhlížející poušti, kde mladý detektiv se svým osobitým…(více)
(Ezhdeha vared mishavad) Režie: Mani Haghighi, IR, 2016

Příchozí

Francie patří v rámci Evropy k hlavním uprchlickým destinacím. Ročně tu o azyl žádá na padesát tisíc běženců z celého světa. První úřednickou instancí, kterou…(více)
(Les Arrivants) Režie: Claudine Bories, Patrice Chagnard, F, 2010

Příchozí

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou Amy Adams –…(více)
(Arrival) Režie: Denis Villeneuve, USA, 2016

Příchozí | Future Night

Když po celém světě přistanou tajemné vesmírné lodě, dojde k sestavení elitního týmu – v čele s odbornicí na lingvistiku Louise Banksovou Amy Adams –…(více)
(Arrival) Režie: Denis Villeneuve, USA, 2016

Přijď, sladká smrti

Bývalý detektiv Brenner pracuje jako řidič záchranky a ke své nelibosti se ocitne uprostřed války dvou soupeřících záchranných služeb. Brenner sám je na straně „Kreuzretter“.…(více)
(Komm süßer Tod) Režie: Wolfgang Murnberger, A, 2000

Přijela k nám pouť!

Pohádky: Dnes se podíváme na další neuvěřitelná dobrodružství našich oblíbených kamarádů Maxipsa Fíka, Rumcajse, Amálky, Káti a Škubánka a dalších. Zjistíme, jak Kluk…(více)
(Přijela k nám pouť!) Režie: , CZ, 2015

Přijímání

Být hlavou domácnosti je zodpovědná a nelehká práce. To platí zejména pro Olu, 14letou polskou dívku, která se stará o svého autistického bratra a neschopného…(více)
(Komunia) Režie: Anna Zamecka, PL, 2016

Příliš dlouhé zásnuby

V roce 1919 je Mathildě 19 let. Před dvěma lety byl její snoubenec Manech povolán na frontu. Mathilda dostavá vyrozumění, že její snoubenec Manech čestně…(více)
(Un long dimanche de fiancailles) Režie: Jean-Pierre Jeunet, FRA, 2004

Příliš mladá noc

Film vypráví o dvou dvanáctiletých klucích, kteří se den po Silvestru náhodně ocitnou na zvláštní oslavě v bytě mladé dívky a ve společnosti dvou dospělých…(více)
(Príliš mladá noc) Režie: Olmo Omerzu, CZ - SK, 2011

Příliš mnoho budoucnosti - PUNK NA VÝCHODĚ

Téměř utajený příběh východoněmeckého punku očima šesti významných postav této hudební scény dětí, které zahlédly dění za železnou oponou a nalezly v rebelském vzhledu…(více)
(too much future - OSTPUNK!) Režie: Carsten Fiebeler, D, 2006

Přímý přenos udílení Evropských filmových cen

Kam se nejraději chodíte dívat na filmy? Do kina? Přijďte se podívat na přímý přenos udílení dvacátých šestých Evropských filmových cen stylově také do kina…(více)
(Přímý přenos udílení Evropských filmových cen) Režie: , , 0000

Přímý přenos udílení Evropských filmových cen

Přímý přenos udílení Evropských filmových cenhttp://www.europeanfilmacademy.org/Awards2013Berlin.292.0.html na velkém plátně. Začátkem prosince proběhne v Berlíně vyhlášení Evropských filmových cen. Ocenění získá i nejlepší evropský krátký film. Jeden…(více)
(Přímý přenos udílení Evropských filmových cen) Režie: various, , 2013

Případ Aj Wej-wej

Je nejslavnějším čínským umělcem současnosti – jen se s ním režim nechlubí. Aj Wejwej má totiž odvahu jej otevřeně kritizovat. V roce 2011 došla úřadům…(více)
(Ai Weiwei The Fake Case) Režie: Andreas Johnsen, DK, 2013

Případ Osterberg

Noirový thriller zachycující boj o moc v duchu seriálu The Wire – Špína Baltimoru. Rok Osterberg se po několika letech vrací domů, aby se ujal vyšetřování…(více)
(Psi brezčasja) Režie: Matej Nahtigal, SLO, 2015

Případ pro začínajícího kata

Lemuel Guliver z Dlouhé ulice podniká neplánovanou cestu do říše Balnibarbi, na létající Laputu a zase zpátky. Podobenství o totalitním zřízení, kde platí bizarní zákony…(více)
(Případ pro začínajícího kata) Režie: Pavel Juráček, CZ, 1969

Případ SK1

Paříž 1991. Mladý detektiv Charlie řeší svůj první případ, vraždu mladé ženy. Při studiu podobných případů odhalí řadu podezřele podobných úmrtí. Dlouhých osm let je…(více)
(L’ Affaire SK1) Režie: Frédéric Tellier, F, 2014

Přírodní historie smíchu

Jak dlouho jsme již schopni se smát? Jsou lidské bytosti jediní, kteří to umí? Víme, že bonoba, šimpanzi a orangutáni se také rádi zasmějí, hlavně…(více)
(A Natural History of Laughter) Režie: Jacques Mitsch, F, 2011

Přírodopis v cylindru

Pásmo animovaných českých pohádek, ve kterém mimo jiné uvidíme, jak vypadá takový přírodopis v cylindru, jak voněl pardál, co dělaly myši ve staniolu, nebo proč…(více)
(Přírodopis v cylindru) Režie: , CZ, 0000

Přirozená cesta

V letech 2001–2007 přes 150 tisíc farmářů po celé Indii spáchalo sebevraždu. Každá sebevražda má mnoho příčin, ale společným faktorem byl růst cen chemických hnojiv…(více)
(The Organic Way) Režie: Sunil Shanbag, IND, 2008

Příslib úsvitu

Malý Roman Kacew vyrůstá v meziválečném Polsku na pokraji chudoby. Jeho matka Nina je houževnatá, cílevědomá žena, která si umí zjednat respekt. Pro svého syna…(více)
(La Promesse de l'aube) Režie: Eric Barbier, F, 2017

Přísně privátní

Pan Podivný soukromě Wunderlich Privat, režie: Aline Chukwuedo, D, 2006, anglické a české titulky, 10 minut
více)
(Přísně privátní ) Režie: , , 0000

Přístavní město

Berit je mladá žena, která trpí depresemi a sebevražednými sklony. Strávila mnoho let v ústavech, neboť nedokázala žít se svou matkou. Získá práci v továrně…(více)
(Hamnstad) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1948

Přistěhovalci v Bombaji

Bidesia znamená v bhojpurštině “ten, který odchází z domova”. Bhojpurové jsou jedni z bombajských migrantů. Bhojpuři pocházejí ze severních indických států Uttarpradéš a Bihár. Bombaji…(více)
(Bidesia in Bambai ) Režie: Surabhi Sharma, IND, 2013

Přistoupili - premiéra

Premiéra krátkého filmu Přistoupili, po kterém stejně krátce zahraje akusticky kapela Zrní. …(více)
(Přistoupili - premiéra) Režie: Tereza Pospíšilová, CZ, 2016

Přišel k nám Old Shatterhand

Krátká filmová dokugroteska poskytla svému tvůrci pozorovatelské stanoviště, ze kterého mohl s nadhledem sledovat hemžení nejen na československých hranicích. Právě jimi procházeli v relativně svobodném…(více)
(Přišel k nám Old Shatterhand ) Režie: Dušan Hanák, SK, 1966

Příšerky a jiní živočichové

Pohádky: V dnešním pásmu potkáme známé kamarády z Večerníčků, například Rákosníčka, Křemílka a Vochomůrku, Vílu Amálku, Makovou panenku a…(více)
(Příšerky a jiní živočichové) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

Příšerky pod hladinou

Animovaná komedie Příšerky pod hladinou přinese podvodní zábavu na více než jeden nádech. Zemi zaplavily nekonečné oceány, lidstvo se odstěhovalo o dům dál a veškerý…(více)
(Deep) Režie: Julio Soto Gurpide, E, 2017

Příšerky z vesmíru

Planetu Zemi čeká invaze animované kosmické legrace. Pokud jste si mysleli, že ve vesmíru je život, měli jste samozřejmě pravdu. Na dohled modré planety krouží…(více)
( Luis und die Aliens) Režie: Christoph Lauenstein, Wolfgang Lauenstein, Sean McCormack, D-L-DK, 2018

Příšerný vlasy

Neutěšené sociální poměry v sídlištním komplexu na okraji Caracasu nejsou pro devítiletého Juniora problém. Nejvíce ho pálí jeho vlasy, které se vůbec nepodobají rovným vlasům…(více)
(Pelo malo) Režie: Mariana Rondón, YV-D-USA, 2013

Příští strážce

Citlivý portrét dvou teenagerů vyrůstajících v himálajské vesnici v Bhútánu vykresluje generační propast mezi tradičními hodnotami, které zastává jejich otec, a touhami dospívajících. Sourozenci Gjembo a…(více)
(The Next Guardian) Režie: Arun Bhattarai, Dorottya Zurbó, H-NL, 2017

Přítel

V reálném životě by Emil Philippe Graber a Larissa Emilie Welti nikdy nemohli tvořit pár. Ona obdivovaná zpěvačka, on nesmělý samotář. Ironií osudu dostává Emil…(více)
(Der Freund) Režie: Micha Lewinsky, CH, 2008

Přizdis*áči

Tvůrčí tým televizního fenoménu, úspěšného seriálu The Inbetweeners, se vrací s celovečerním snímkem PŘIZDISÁČI, aby ukázal, co se stane, když se čtveřice mladíků vypraví na…(více)
(The Inbetweeners) Režie: Ben Palmer, USA, 2011

Přiznej barvu

Mladá anglická dokumentaristka Sue přijíždí do Indie natočit film o legendárním bojovníkovi za nezávislost na základě deníku svého dědečka. Podaří se jí ke spolupráci přemluvit…(více)
(Rang De Basanti) Režie: Rakesh Omprakash Mehra, IND, 2006

Přízračný svět

Enid a Rebecca jsou nejlepší kamarádky. Spojuje je hluboké přátelství, maloměstská nuda a věčná provokace. Co z toho ovšem obstojí i po škole? Mezi světem načinčaného…(více)
(Ghost World) Režie: Terry Zwigoff, USA / DEU / GB, 2001

Přízraky

Muž cestuje z Paříže do Berlína, kde hledá svou ženu. Nachází ji v psychiatrické léčebně ve Spandau a odváží ji zpět do Paříže. Jeho žena…(více)
(Gespenster) Režie: Christian Petzold, NĚM - FRA, 2004

Přízraky - veřejná premiéra

Film o různých podobách hrdinství, které se tváří v tvář dějinám vyjevuje často jinak, než by se na první pohled se zdálo. Vypráví o paměti…(více)
(Přízraky) Režie: Bibiana Beňová, Michael Kaboš, CZ, 2015

Přízraky jedné americké rodiny

Každou rodinu trápí strašidla minulosti. Americká rodina Mosherových pocházející z dělnického prostředí není výjimkou. Její hlavu Dona neustále trápí noční můry z vietnamské války, Donova…(více)
(October Country) Režie: M.Palmieri - D. Mosher , USA, 2009

Přízraky ze Záhřebu

This film is a parallel journey through streets of Zagreb and memories of five surviving members of one of the strongest illegal anti fascist movements…(více)
(Ghosts of Zagreb) Režie: Jadran Boban, HR, 0000

Psanci

Wo se kdysi pokusil zabít svého nadřízeného Faye, bosse hongkongské mafie. Od té doby utíká. Když se s manželkou a malým dítětem konečně usadí v…(více)
(Exiled) Režie: Johnnie To, Hongkong, Čína, 2006

Psí hlava

Psychologický příběh vyprávěný ve stylu magického realismu je zčásti složen z představ osmnáctiletého Samuela, který trpí vzácnou neurologickou poruchou. Ta u něj způsobuje výpadky zraku…(více)
(Cabeza de perro) Režie: Santi Amodeo, E, 2006

Psí kamarádi

Štaflík a Špagetka jsou nerozluční černobílí psí kamarádi, kteří spolu dnes zažijí spoustu dobrodružství. Budou rybařit, hrát šachy, tancovat i proutkařit. Vrána se jim vždy…(více)
(Psí kamarádi) Režie: , , 0000

Psí kusy

Jedno z pokračování seriálu trojice Pojar – Urban – Štěpánek o dvou medvídcích, kteří se potkali u Kolína. Patří mezi ty, kde se vedle méďů…(více)
(Psí kusy ) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1971

Psí kusy

15:00 pohádky: Kamarád krteček
více)
(Psí kusy) Režie: Bio Oko, ČR, 2010

Psí maso

Sledujeme jeden týden z Alejandrova života. Tento opět nezadaný, křehký a nepředvídatelný muž skrývá temné tajemství. Jsme svědky hledání nové identity, která by ho vzdálila…(více)
(Carne de perro) Režie: Fernando Guzzoni, F-RCH-D, 2012

Psí neděle

Léto už je za dveřmi, prázdniny se pomalinku blíží, ale psí festival probíhá právě teď. Pejskové dnes mají v Aeru svůj den. Vy všichni, kteří máte…(více)
(Psí neděle) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Psí odpoledne

V Brooklynu je horké odpoledne a dvě optimistické nuly se rozhodnou vyloupit banku. Sonny akci řídí, Sal mu dělá komplice a výsledkem je jedna velká…(více)
(Dog Day Afternoon) Režie: Sidney Lumet, USA, 1975

Psí ostrov

Japonské souostroví, za dvacet let od dnešních dnů. Psí chřipka dosáhla epidemických rozměrů, její ohnisko leží ve městě Megasaki. Hrozí, že přeskočí z psích nositelů…(více)
(Isle of Dogs) Režie: Wes Anderson, USA-D, 2018

Psí ostrov - předpremiéra - Dogs Friendly

Pozor Na této předpremiéře očekáváme zvýšené množství našich čtyřnohých přátel ###Vezměte svého psa do kina### Kdy jste naposledy vzali svého psa do kina? A navíc na film,…(více)
(Isle of Dogs) Režie: Wes Anderson, USA-D, 2018

Psí poslání

Film režiséra Lasse Hallströma Psí poslání vypráví cituplný a překvapivý příběh jednoho věrného psa namluvil Josh Gad, který nachází smysl své existence prostřednictvím životů lidí,…(více)
(A Dog's Purpose) Režie: Lasse Hallström, USA, 2017

Psí psycholožka Hana Žertová

Přednáška psí psycholožky. | Veterinářka Hana Žertová je veřejnosti známá především z vystupování v televizní Polepšovně mazlíčků. Od dětství se věnovala kynologii a jezdectví. Vedle…(více)
(Psí psycholožka Hana Žertová) Režie: Hana Žertová, CZ, 2010

Psí sobota

Vy všichni, kteří máte rádi pejsky, pojďte si s námi hrát po psím způsobu. Zkusme se na chvíli podívat na svět psíma očima. Jaký bude…(více)
(Psí sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Psí srdce

Nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice a experimentátorky Laurie Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa…(více)
(Heart of a Dog) Režie: Laurie Anderson, USA, 2015

Psí svět

Velcí, malí, tlustí, tencí, strakatí, černí, bílí, ušatí a fousatí… Pejsků je na světě hodně a každý je trochu jiný. Společného mají to, že jsou…(více)
(Psí svět) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Psí škola

Pohádky: Dnes tu máme hromadu psích pohádek, v hlavní rli kdo jiný, než Dášenka, která bude sportovat a půjde také do služby. …(více)
(Psí škola) Režie: , CZ, 2014

Psí život

Nemají střechu nad hlavou, rodinu, práci, nevlastní žádné hmotné statky. Mají ale nejlepšího přítele na světě, kvůli kterému jsou ochotni spát venku na mrazu a…(více)
(Chienne de vie) Režie: Hélène Choquette, CDN, 2015

Psí život Juanity Narboni

Juanita, dcera Angličana a andalúzské ženy, odmítá vidět historické změny v rodném Tangeru. V tomto ztraceném ráji žije osamělý život se sestrou Elenou, nejlepší přítelkyní Esther,…(více)
(La vida perra de Juanita Narboni) Režie: Farida Benlyazid, E - MA, 2005

Psi, psi, psi - autorské čtení

Dnešní program bude trochu jiný, než obvykle. Na návštěvu přijde spisovatelka Ivona Březinová, která v nakladatelství Albatros vydala mimo jiné dvě knížky o psech …(více)
(Psi, psi, psi - autorské čtení) Režie: Bio Oko, CZ, 2013

Psilocybin: Nové porozumění

Dokumentární film o přelomové metodě terapie, která poskytuje úlevu smrtelně nemocným pacientům díky využití psilocybinu – psychoaktivní látky obsažené v některých druzích hub, jejíž užití…(více)
(A New Understanding: The Science of Psilocybin) Režie: , USA, 2015

Pssst, Maestro přichází!

Koncertní show staví na špičkovém mladém tělesu komorním orchestru BERG, na kreativním herci a muzikantovi Martinovi Zbrožkovi a na jménech jako jsou Joseph Haydn,…(více)
(Pssst, Maestro přichází!) Režie: Ondřej Havelka, CZ, 2008

Psychedelic Harm Reduction na parties a festivalech

V bezpečném, strukturovaném settingu mohou mít psychedelika terapeutický, heuristický i spirituální potenciál, stejně tak jako technika holotropního dýchání, se kterou se účinek některých psychedelik může…(více)
(Psychedelic Harm Reduction na parties a festivalech) Režie: , , 0000

Psycho

Přiznejme si, že totožnost vraha z filmu Psycho většinou známe. Proč tedy vyrazit znovu na film, když už dlouho předvídám finální pointu? Hlavně kvůli samotnému…(více)
(Psycho) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1960

Psycho Reloaded | Buchty a loutky

První inscenace čtyřdílného cyklu, inspirovaného americkými kvalitními filmy. /Barbarella Reloaded/ Čelisti Reloaded/ Moucha Reloaded/ Na motivy slavného hororu loutkové divadlo. Poklona dobrému filmu, poklona špatnému…(více)
(Psycho Reloaded | Buchty a loutky) Režie: Radek Beran , CZ, 0000

Psychologie růstu a fetiš dnešní doby

více)
(Psychologie růstu a fetiš dnešní doby) Režie: , CZ, 2015

Ptáci

Výtečné využití napohled „normální“ přírodní síly – v tomto případě titulních ptáků, jež postupně začínají terorizovat městečko Bodega Bay. Půvabná Melanie se rozhodne přijet za…(více)
(Birds) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1963

Ptáci

Když přijíždí krásná blondýnka Melanie Danielsová do Bodega Bay za svým čerstvě vystudovaným přítelem Mitchem Brennerem, je nečekaně napadena rackem. Najednou do města vletí tisíce…(více)
(The Birds) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1963

Ptáci bez hnízda

Dokument Ptáci bez hnízda vypráví o komunitě žijící na břehu jezera Boeng Kak v Phnompenhu, hlavním městě Kambodže. V roce 2007 tamní vláda rozhodla, že…(více)
(Even a Bird Needs a Nest) Režie: V. Trintignant-Corneau - C. Chansou, F, 2012

Ptáci zpívaji v Kigali

Annu, která zkoumá africké ptáky, zastihujeme v roce 1994, kdy v Rwandě kmen Hutuů rozpoutal genocidu menšinového obyvatelstva Tutsiů. Anně se podaří zachránit dceru místního…(více)
(Ptaki śpiewają w Kigali) Režie: Joanna Kos, Krzysztof Krauze, PL, 2017

Ptáci: Ozdobili se a běhají v kruzích

První hudební obraz zimního semestru La školy v Biu Oko.
více)
(Ptáci: Ozdobili se a běhají v kruzích) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 0000

Ptáčci zpěváčci

"Dokumentární muzikál" o ženách ve věznici Downview Prison v anglickém Surrey. Poslední ze série novátorských sociálních filmů z dílny režiséra Briana Hilla, který využívá konvenčních…(více)
(Songbirds) Režie: Brian Hill, VB, 2005

Ptáče

Lesley žije se svým manželem a dcerou v americkém maloměstě a vede spokojený život bez velkých dramat. To se však změní v okamžiku, kdy jednoho…(více)
(Bluebird) Režie: Lance Edmands, USA - S, 2012

Ptačí cesty

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádku O Malence, O starém psu Bodříkovi, Tři kumpány. Zjistíme, co dělal Krakonoš a sklínkař Matěj, Jonáš a velryba a uvidíme…(více)
(Ptačí cesty) Režie: , CZ-, 2016

Ptačí pohádky

Vybrali jsme pro vás pohádky s ptačí tematikou, abyste se dobře naladili na náš dnešní program Podívejte se na pohádky Berdej, Dorotka a pštros, Kouzelný…(více)
(Ptačí pohádky) Režie: , CZ, 0000

Ptačí pohádky

V dnešním pásmu se podíváme na nejrůznější ptačí stvoření. Hrdiny jednotlivých pohádek budou kuřátko, pštros, páv, kos a třeba i špatně namalovaná slepice. …(více)
(Ptačí pohádky) Režie: , CZ, 0000

Ptačí svět

Ptačí pohádky V dnešním pásmu se podíváme na nejrůznější ptačí stvoření. Hrdiny jednotlivých pohádek budou kuřátko, pštros, páv,…(více)
(Ptačí svět) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Ptačí svět v Oku

Tentokrát se podíváme na svět z ptačí perspektivy. Vypravíme se společně do ptačí říše. Proletíme se po loukách, lesích i dalekých krajích, kde poznáme, jak různí…(více)
(Ptačí svět v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Ptačí úlet

Film Ptačí úlet je příběhem dvou odvážných krocanů, kteří vymyslí ambiciózní plán. Jejich misí je vrátit čas a zachránit sebe a další svého druhu od…(více)
(Free Birds) Režie: Jimmy Hayward, USA, 2013

Ptákodemie: Děs a hrůza

Ona je úchvatná modelka a on úspěšný mladý prodejce softwaru. Do jejich slibně se rozvíjejícího vztahu ovšem krutě zasáhne matička příroda, když skrze své opeřené…(více)
(Birdemic: Shock and Terror) Režie: James Nguyen , USA, 2010

Public Enemy

Béranger je nepřítel č. 1 a končí mu trest odnětí svobody. Jeho propuštění na čestné slovo do vyšetřovací vazby opatství Vielsart vede k bouřlivým protestům…(více)
(Ennemi public) Režie: Gary Seghers, B, 2016

Půjdu, kam chci

Příhodně pojmenovaný portrét výrazné české alternativní zpěvačky Radůzy. Talentovaná skladatelka a multiinstrumentalistka akordeon, kytara, piano, varhany a další získávala své hudební vzdělání kde se dalo…(více)
(Půjdu, kam chci ) Režie: Olga Špátová, CZ, 2007

Půl čtvrté

Zakarpatská Ukrajina, bývalá část meziválečného Československa, učinila po pádu komunismu zvláštní krok. Krok směrem zpátky. Lidé byli okolnostmi donuceni vrátit se ke starému způsobu života,…(více)
(Půl čtvrté) Režie: Tomáš Hodan, CZ, 2006

Pulec, králík a Duch svatý

Již čtvrtým rokem dochází kněz pravoslavné církve Libor Halík před brněnskou gynekologickoporodnickou kliniku a nahlas zpívá žalmy. Každý den tak protestuje proti provádění potratů. Snímek…(více)
() Režie: Filip Remunda, ČR , 2007

Půlnoc

Vizuálně vytříbený snímek Půlnoc Kláry Tasovské prolíná několik rovin. Osobní zkušenost režisérky, která se nechala i se svou kamerou na týden dobrovolně zavřít do naprosté…(více)
(Půlnoc) Režie: Klára Tasovská, CZ, 2010

Půlnoc v Paříži

Mladý pár Gil a Inez, který se má na podzim brát, přijíždí s jejími rodiči do Paříže. Gil je nevýznamným spisovatelem, který miluje Paříž a…(více)
(Midnight in Paris) Režie: Woody Allen, USA, 2011

Půlnoční filmy: kult, který se stal mainstreamem

Co mají společného filmy El Topo Alejandra Jodorowského, Noc oživlých mrtvol George Romera, Pink Flamingos Johna Waterse, The Harder They Come Perryho Henzella, Mazací…(více)
(Midnight Movies: From the Margin to the Mainstream) Režie: Stuart Samuels, KAN, 2005

Půlnoční kovboj

Premiérové prolomení oscarové bariéry i pro snímky mládeži nepřístupné v roce 1970 získal Půlnoční kovboj ze sedmi nominací nakonec sošky tři – za film, režii…(více)
(Midnight Cowboy) Režie: John Schlesinger, USA, 1969

Pulp Fiction: Historky z podsvětí

Režisérský samouk Quentin Tarantino na sebe upozornil už svým debutem Gauneři 1992, druhým a dnes už doslova kultovním snímkem Pulp Fiction 1994 sklidil ohromující úspěch…(více)
(Pulp Fiction) Režie: Quentin Tarantino, USA, 1994

Pulp Fiction: Historky z podsvětí - premiéra

Režisérský samouk Quentin Tarantino na sebe upozornil už svým debutem Gauneři 1992, druhým a dnes už doslova kultovním snímkem Pulp Fiction 1994 sklidil ohromující úspěch…(více)
(Pulp Fiction) Režie: Quentin Tarantino, USA, 1994

Pulse

Jedna z největších evropských farem zaměřujících se na chov vysoké zvěře se nachází v Maďarsku. Čítá na 1 500 statných a v podstatě ještě divokých…(více)
(Pulse) Režie: Robin Petré , H-P-B, 2016

Punam – dívka z Nepálu

Dětský hlas devítileté Punam Tamangové nás přenáší do nepálského města Bhaktapuru. Začíná přímočarý popis těžkého života malé dívky a neradostných sociálních podmínek jejího okolí. Když…(více)
(Punam) Režie: Lucian Muntean-Natasa Stankovic, SRB-MONTENEGRO, 2005

Punk in Africa

Punk v Africe je příběh multirasového punkového hnutí, které se zrodilo z nedávných sociálních a politických převratů ve třech zemích v jižní Africe Jihoafrické…(více)
(Punk in Africa) Režie: K. Jones - D. Maas, CZ-ZA, 2011

Punk: Attitude

Přehodnocení výbušného punkového hnutí v kontextu vývoje alternativní kultury na Západě na konci 20. století. Punk: Attitude představuje punk nejenom jako hudební či módní trend,…(více)
(Punk: O čem to je / Punk: Attitude) Režie: Don Letts, VB - USA, 2005

Punk's Not Dead

Film zkoumá punk třicet let po vzniku tohoto fenomenálního spojení hudby, postoje a módy a sleduje jeho vývoj od undergroundu až do obchodních center současnosti.…(více)
(Punk's Not Dead) Režie: Susan Dynner, USA, 2007

Punkový syndrom

Přemýšleli jste někdy, o čem by byly texty punkových písní, kdyby členy kapely byli lidi s mentálním hendikepem? Punkový syndrom je odpovědí Dokument sleduje osudy…(více)
(Kovasikajuttu) Režie: J. Kärkkäinen - J. P. Passi, FIN, 2012

Punkt – The Art of Live Remix

Festival Punkt v norském městečku Kristiansand si za dekádu své existence vydobyl nezastupitelné místo na mapě přehlídek experimentální hudby. Dokumentární film The Art of Live…(více)
(Punkt – The Art of Live Remix) Režie: Adrien Le Gall, N, 2016

Pupek nebe

Dokument o bizarní srážce poezie s politikou v současném Bělorusku. Filmová antologie současné běloruské poezie. Jak dnes žije poezie na periferii kapitalismu a jaké má…(více)
(Pupek nebe) Režie: Radim Procházka, CZ, 2012

Puritáni | Vincenzo Bellini

Belliniho poslední opera Puritáni je mistrovským dílem první poloviny 19. století, překypujícím nádhernými melodiemi. Romantické drama vyvstává na pozadí Anglické občanské války v 17. století.…(více)
(I Puritani) Režie: Sharon Thomas, USA, 2008

Purple Skies

Neochvějný pohled na méně známou a často špatně chápanou indickou LBT komunitu lesby, bisexuálové, transgender osoby. Tento pronikavý dokument přináší jednak srdceryvné příběhy LBT lidí,…(více)
(Purple Skies) Režie: Sridhar Rangayan, IND, 2014

Purpurový vrch

Severozápádní cíp Anglie je plný více či méně prosperujících panství. Jedno z nich je však velmi speciální. A právě do něj se brzy po svatbě…(více)
(Crimson Peak) Režie: Guillermo del Toro, USA, 2015

Pusinky

Iska, Karolína a Vendula se po maturitě vydávají na cestu bez cíle, důležité je putování samo. Ačkoliv jsou povahově i vzhledově velmi odlišné, působí jako…(více)
(Pusinky) Režie: Karin Babinská, ČR, 2007

Pustelnikové v horách

Hlavními hrdiny jsou: himalájský alpinista Piotr Pustelnik otec a horolezci Adam a Pawel Pustelnikové synové. Cílem filmu je ukázat rozdíl v jejich…(více)
(Pustelnikové v horách) Režie: Mirek Dembinski, PL, 2008

Puškvorec

Marta ztratila dva syny, přičemž náhradou se zdá být vznikající vztah s prostým mladíkem Boguśem. Její manžel pracuje jako lékař a přestože ví o její…(více)
(Tatarak) Režie: Andrzej Wajda, PL, 2009

Putěšestvije Dmitrija Šostakoviča

V sedmdesátých letech se Šostakovič vydal na bizarní plavbu luxusním parníkem. Film zachycující jeho cestu spojuje sovětský propagandistický kýč a znepokojivé, až snové záběry a…(více)
(Putěšestvije Dmitrija Šostakoviča) Režie: O. Dvornichenko - H. Landauer, RUS - USA, 2006

Putička

Putička je jednou z raných celovečerních komedií komika Harolda Lloyda. Pojednává o chorobně bázlivém venkovském chlapci, jenž není schopen vyrovnat se odvaze ostatních mužů ve…(více)
(Grandma's Boy) Režie: Fred C. Newmeyer, USA, 1922

Putinovy Děti 404

Věty jako „táta tvrdí, že by vzal bouchačku a všechny homosexuály postřílel a ségra by je zavřela do blázince,“ jsou jen střípkem z anonymních výpovědí…(více)
(Children 404) Režie: Askold Kurov, Pavel Loparev, RUS, 2014

Putinovy hry

Medaile jsou rozdány, rekordy pokořeny a vítězství vybojována. Kdo je ale skutečným vítězem a kdo poraženým? Zimní olympijské hry v Soči 2014 zůstanou navždy zapsány…(více)
(Putin's Games) Režie: Alexander Gentelev, D - A - IL, 2013

Putování | Shabih khani (Potvrzování)

Putování Bahman Kiarostami natáčel svůj snímek Putování v malé kanceláři státního žalobce na íránskoiráckých hranicích, aby zaznamenal příběhy ilegálních poutníků, kteří setrvávají na hraničním…(více)
(Pilgrimage | Shabih khani (Re-enactment)) Režie: Bahman Kiarostami, Írán, 2004

Putování červené ledničky

Červená lednička zn. Coca–cola putuje po několik dní na zádech mladého nosiče Hariho Raie na opravu jedním z nepálských údolí pod Annapúrnou. Hari těžkou prací…(více)
(Journey of a Red Fridge) Režie: N. Stankovic - L. Muntean, SRB, 2007

Putování Dmitrije Šostakoviče

Na sklonku života v raných sedmdesátých letech se Dmitrij Šostakovic vydal na svou první a trochu kuriózní pout do Spojených Státu jako host na luxusním…(více)
() Režie: Oksana Dvornichenko, Helga Landauer, USA_RUS, 2006

Putování francouzským filmem

Režisér Bertrand Tavernier se vydává na putování napříč francouzským filmem a představuje nám filmy a tvůrce, kteří ho zásadně ovlivnili. Nejprve přichází na řadu Jacques…(více)
(Voyage à travers le cinéma français) Režie: Bertrand Tavernier, F, 2015

Putování po vesmíru

Zasněte se a poleťte s námi do vysněných vesmírných světů Budeme spolu putovat vesmírem, prozkoumáme, co tu na nás čeká zajímavého, jaké planety a jaká…(více)
(Putování po vesmíru) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Putování s dinosaury

Zapomeňte na Jurský park Teprve teď máte opravdu možnost stát se součástí světa, v němž vládnou dinosauři. To, co jste si mohli zatím jen představovat,…(více)
(Walking with Dinosaurs) Režie: Neil Nightingale, Barry Cook , GB-USA-AUS, 2013

Putování tučňáků: Volání oceánu

Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království vzdálené Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina…(více)
(L'empereur) Režie: Luc Jacquet, F, 2017

Putování tučňáků: Volání oceánu - veřejná předpremiéra

Příběh malého tučňáka, připravujícího se na svou první cestu k moři, nás zavádí do ledového království vzdálené Antarktidy. Tak jako každý tučňák, i náš hrdina…(více)
(L'empereur) Režie: Luc Jacquet , F, 2017

Putování zemí pohádek

15:00 pohádka:
více)
(Putování zemí pohádek) Režie: Bio Oko, ČR, 2009

Půvabná dívka

"Je to příběh o lásce, přestože jeho hlavní hrdinka Jeonghae je zdánlivě obyčejná a přestože nepatří k těm dívkám, které city vidí v růžových barvách…(více)
(Yeoja, jeong-hye) Režie: Lee Yoon-ki, Korea, 2004

Pýcha a předsudek

Jeden z nejčtenějších románů britské spisovatelky Jane Austen se po více než šedesáti letech vrací na filmové plátno. Snová výprava do Anglie konce 18. století…(více)
(Pride and Prejudice) Režie: Joe Wright, GB - F, 2005

 

English

Mojekino.cz