Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


O 3° chladněji

Před třiceti lety zmizelo z povrchu země staré město Most, které muselo ustoupit těžbě hnědého uhlí a přestěhovat se o kus dál. Udává se však,…(více)
(Otzenrath 3° kälter) Režie: Jens Schanze, NĚM, 2007

O Bagdádu

Kolektiv tvůrců v čele s iráckým exilovým spisovatelem a básníkem Sinanem Antoonem se v červnu 2003, tři měsíce po pádu Husajnova režimu, vydal do Bagdádu…(více)
(About Baghdad) Režie: InCounterProductions, Irák - USA, 2004

O beránkovi a ovečkách

Pohádky: Dnešní pásmo pohádek nám ukáže Vánoce u zvířátek, vánoční divoký sen maxipsa Fíka, nebo Karlíkovo zimní dobrodružství. Podíváme se…(více)
(O beránkovi a ovečkách) Režie: , CZ, 2015

O bozích a lidech

Klášter umístěný vysoko v maghrebských horách, devadesátá léta. Osm francouzských křesťanských mnichů žije v poklidu se svými muslimskými bratry. Když je skupina zahraničních dělníků vyvražděna…(více)
(Des hommes et des dieux) Režie: Xavier Beauvois, F, 2010

O čo ide Idě

Velice emotivní dokumentární film O čo ide Idě pojednává o touze světově uznávané jazzové zpěvačky Idy Kelarové najít v romských osadách na východním Slovensku talentované…(více)
(O čo ide Idě) Režie: Tomáš Kudrna, CZ, 2016

O Dorotce

Dorotka a abeceda, 8 minut Dorotka a drak, 7 minut Dorotka a plamínek, 9 minut …(více)
(O Dorotce) Režie: různí autoři, CZ, 0000

O dvě slabiky pozadu

Příběh Zuzy, bývalé dětské hvězdy a současné studentky historie umění, která putuje mezi vztahy, lidmi, realitou a fikcí, a uprostřed všeho toho zmatku se snaží…(více)
(O dve slabiky pozadu) Režie: Katarína Šulajová, SR - ČR, 2004

O ebenovém koni

Pásmo pohádek zahájíme loutkovým příběhem o ebenovém koni. Kromě toho se ale také podíváme na pohádku os trýčku Malinovském, o Strašidlu ve škole a o…(více)
(O ebenovém koni) Režie: , CZ, 0000

O Elly

Film O Elly, poutavý a napínavý příběh od nejúspěšnějšího žijícího představitele íránské kinematografie, zachycuje výpravu skupiny přátel ke Kaspickému moři. Během cesty záhadně zmizí sympatická…(více)
(Darbareye Elly) Režie: Asghar Farhadi, IR-F, 2009

O Heleně Třeštíkové s Helenou Třeštíkovou a Peterem Kerekéšem

Hlasuj na DAFilms.cz mezi 22.9. a 5.10. pro svůj nejoblíbenější film Heleny Třeštíkové a zúčastni se pak večera, kdy režisérka a slovenský filmař Peter Kerekéš…(více)
(O Heleně Třeštíkové s Helenou Třeštíkovou a Peterem Kerekéšem) Režie: , CZ, 2014

O jarních bytostech

Na jaře se všude kolem objevují právě probuzené bytosti, které se těší, jak si spolu budou hrát. Pojďme takovou jarní bytost vyrobit a pak…(více)
(O jarních bytostech) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

O kapitalismu s láskou

Prostřednictvím filmu O kapitalismu s láskou se Michael Moore vrací k tématu, který se objevuje v celé jeho kariéře: ničivý dopad dominance velkých korporací na…(více)
(Capitalism: A Love Story) Režie: Michael Moore, USA, 2009

O klukovi z plakátu

Chlapec Lukáš chodí do první třídy. Jednoho dne šel Lukáš do školy a uviděl sám sebe na plakátě. Ten plakát totiž maloval jeho tatínek …(více)
(O klukovi z plakátu) Režie: Josef Kábrt, ČR, 1969

O kocouru Mikešovi

V pásmu pohádek o kocouru Mikešovi se podívám například na to, jak Mikeš čaroval, jaké měl starosti s babičkou, nebo jaké překvapení jej čekalo v…(více)
(O kocouru Mikešovi) Režie: , CZ, 0000

O koních a lidech

„Muž miluje ženu a žena miluje muže. Muž je však zamilován i do toho nejcennějšího, co vlastní, do své klisny. Jeho klisna je ale posedlá…(více)
(Hross í oss) Režie: Benedikt Erlingsson, IS-N-D, 2013

O kuřatech a lidech

Gabriel a Elias se u smrtelného lože svého otce dozví, že jsou adoptovaní. Jejich biologickým otcem je Evelio Thanatos, odborník na výzkum kmenových buněk. Po…(více)
(Mænd og høns) Režie: Anders Thomas Jensen, DK-D, 2015

O lásce a vodě

Třiadvacetiletá vysokoškolačka Julie má už po krk brigád a podřadných zaměstnání. Hledá opravdovou práci. Na jednom přijímacím pohovoru potká Bena, který žije ze dne na…(více)
(D’amour et d’eau fraîche) Režie: Isabelle Czajka, F, 2009

O lásce lidí

Lidé s hendikepem jsou často společností vnímáni jako nesvéprávní; jejich přirozené touhy a potřeby bývají přehlíženy či opomíjeny. Dokument ve dvou kapitolách nechává nahlédnout do…(více)
(Die Menschenliebe) Režie: Maximilian Haslberger, D, 2014

O mediální realitě

Dne 17.6.2007 se umělecká skupina Ztohoven napojila do vysílání České Televize. Do pořadu Panorama na programu ČT2 vstoupili fi ktivním atomovým výbuchem v Krkonoších. Chtěli tím…(více)
(O mediální realitě) Režie: Vladimír Turner, CZ, 2008

O Mikešovi

Karel Höger nám bude vyprávět příběhy ze života kocoura Mikeše a jeho kamarádů, například jak Mikeš čaroval, jak byl doma, jak měl kouzelnou hůl, nebo…(více)
(O Mikešovi) Režie: , CZ, 0000

O Mordechaji Maiselovi a tajemném pokladu

Tajemný poklad je v rukou lesních duchů, ale není jasné, komu je vlastně určen. Je pro boháče či chudáka, pro pana starostu nebo pro chudého…(více)
(O Mordechaji Maiselovi a tajemném pokladu) Režie: Divadlo Feigele , CZ, 2013

O myšce a medvědovi

V obyčejném medvědím světě jsou medvědi vážní a zamračení. Medvěd Ernest je jiný. Je hudebník, rád by byl veselý, jenže je chudý a často hladový.…(více)
(Ernest et Célestine) Režie: S. Aubier - V. Patar - B. Renner , F, 2012

O myších a lidech | NT Live

NT Live poprvé přinese do kin divadelní hit ze slavné newyorské Broadwaye V inscenaci O myších a lidech se na jevišti divadla Longacre od března…(více)
(Of Mice and Men | NT Live) Režie: Anna D. Shapiro, GB, 2014

O násilí

Název dokumentu švédského filmaře odkazuje k první kapitole slavné, ve své době ve Francii zakázané knihy Frantze Fanona obhajující práva kolonizovaných Afričanů Odsouzenci země. Místy…(více)
(Concerning Violence) Režie: Göran Hugo Olsson, S-DK-FIN-USA, 2014

O ovečce, která chtěla létat

Dvě láskou zklamané duše nesměle nacházejí cestu k sobě, a to zrovna v okolí tchajpeiské ulice Nanyang známé vysokou koncentrací nočních škol, kam sice každý…(více)
(Nanfang xiao yang muchang) Režie: Hou Chi-jan, RC, 2012

O patro níž

Jedna vražda a jeden dům, v němž lze leccos zaslechnout, ale i si to nechat pro sebe. Spořádaný otec se musí rozhodnout mezi pohodlím a…(více)
(Un etaj mai jos) Režie: Radu Muntean, RO-F-D-S, 2015

O pejskovi a kočičce

Pohádky: Pásmo oblíbených pohádek o Povídání Pejskovi a Kočičce a jejich velkém pečení dortů, mytí podlahy, nalezené panence a další příběhy. Program: …(více)
(O pejskovi a kočičce) Režie: , CZ, 2013

O princezně Jasněnce a létajícím ševci

Pohádka o mladém ševcovském tovaryšovi Jírovi, který si vyrobil z jemné kůže křídla, s jejichž pomocí vysvobodil z věže královského hradu princeznu Jasněnku, kam ji…(více)
(O princezně Jasněnce a létajícím ševci) Režie: Zdeněk Troška, ČR, 1987

O rodičích a dětech

Dvaačtyřicetiletý syn s jednasedmdesátiletým otcem chodí na pravidelné procházky pražskou Bubenčí, v průběhu nichž se oba poddávají pábitelským historkám, nezávaznému tlachání, ale často i nevyhnutelným…(více)
(O rodičích a dětech) Režie: Vladimír Michálek, CZ, 2008

O růžové Barborce

Pásmo animovaných pohádek o nejrůznějších pohádkových i nepohádkových postavách, například o růžové Barborce, nebo o trpaslíku pana Háby.…(více)
(O růžové Barborce) Režie: , CZ, 0000

O rybách

Vydejte se s námi do tajemného světa pod hladinou. Prozkoumáme spolu temná podvodní zákoutí, budeme se vyhýbat vodníkům a snad dokonce objevíme zlatou rybku…(více)
(O rybách) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

O skleničku víc

Jízda loutky na motorce jako hlavní osa příběhu? Zdá se to nemožné, fabulačně i výtvarně, ale Pojar s Trnkovými loutkami stvořil ze sloganu o tom,…(více)
(O skleničku víc ) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1953

O slavnosti a hostech

Snímek, ve kterém tehdejší president Antonín Novotný nalezl urážku svého majestátu, má originální formu jakoby autentického záznamu jedné společenské události. Skupina sedmi lidí je pozvána…(více)
(O slavnosti a hostech) Režie: Jan Němec, CSSR, 1965

O slušnosti

Dokumentární esej režiséra Radovana Síbrta nabízí sondu do každodenního života obyvatel litvínovského sídliště Janov, místa nechvalně proslulého dlouhotrvajícími etnickými nepokoji. Snímek konfrontuje diváka s realitou…(více)
(O slušnosti) Režie: Radovan Síbrt, CZ, 2012

O té velké mlze

Čtveřice kloučků se snaží odemknout vrata do zahrady. Moc jim to nejde, a tak máme čas žasnout nad tím, jak režisér s výtvarníkem dokážou během…(více)
(O té velké mlze) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1975

O těle a duši

Nekonvenční love story dvou odlišně zmrzačených lidí: stárnoucího finančního ředitele jatek, jemuž tělesný handicap brání v navázání bližšího vztahu a mladé uzavřené kvalitářky masa s…(více)
(Testről és lélekről) Režie: Ildikó Enyedi, H, 2017

O trhu s orgány

Stovky tisíc lidí ročně umírají na selhání ledvin. Většina z nich se v přísně regulovaných zdravotnických systémech zkrátka nedočká dárce. Poptávka vysoce převyšuje nabídku, a…(více)
(Tales from the Organ Trade) Režie: Ric Esther Bienstock, CDN, 2013

O vodě

Program: S vodou se setkáváme každý den. Myjeme si v ní ruce, občas na nás prší, v létě v…(více)
(O vodě) Režie: Cinema, CZ, 2013

O vraždách, medvědech a lidech

Mládeži do 18 let nepřístupno. …(více)
(Of Murders, Bears, and Men) Režie: , , 0000

O zakletých princeznách, trpaslicích a motýlech

Přijďte s námi vysvobozovat zakleté princezny a trpaslíky a motýly a kdoví, co dalšího ještě…To bude překvapení i pro nás Zkoumejte s námi, co všechno…(více)
(O zakletých princeznách, trpaslicích a motýlech) Režie: Kino Aero, , 2010

O zlaté rybce

Pásmo pohádek nejen o kouzelné rybce, která umí splnit každé přání, ale i o bílé princezně líném Honzovi, nebo o tom, jak se stal Krtek…(více)
(O zlaté rybce) Režie: , CZ, 0000

O zlém snu

Dokumentární film je inspirován knihou Evy Erbenové, v níž vzpomíná na holokaust.…(více)
(O zlém snu ) Režie: Pavel Štingl , CZ, 2003

O zvířatech a lidech

V pohádkách mívají zvířátka lidské vlastnosti, často mluví, chovají se a žijí jako lidé. Víme, že ve skutečnosti tomu tak není, ale v pohádce je…(více)
(O zvířatech a lidech) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

O zvířátkách

V dnešním pásmu krátkých animovaných pohádek uvidíme například velblouda, oslíka, telátko, lišku a vlka, nebo opičku Žofku, která žije v ZOO plné dalších zvářátek z…(více)
(O zvířátkách) Režie: , CZ, 0000

O-bi, O-ba. Zánik civilizace

Tragickému společenství lidí, kteří přežili pod obrovskou kopulí jakéhosi podzemního města atomovou válku, hrozí zkáza. Vojenské vedení se rozhodne pozdvihnout upadající morálku podporou oficiálně popíraného…(více)
(O-bi, O-ba. Koniec cywilizacji) Režie: Piotr Szulkin, PL, 1984

Oba

Rebeca Duarte je bisexuální a pracuje jako kaskadérka v San Francisku. Když dostane balíček od své tety z Peru, její život se začíná komplikovat.…(více)
(Both) Režie: Lisset Barcellos, USA, 2005

Obaba

Magické místo na jihu Španělska Obaba se pokusí v rámci své školní práce zdokumentovat studentka filmové školy Lourdes. Již na počátku svého „bádání“ však naráží…(více)
(Obaba) Režie: Montxo Armendáriz, ŠPA – NĚM, 2005

Obalová dílna

Pohádky: Dnes se podíváme Jak se Žofka postarala o převýchovu a na příběhy Krakonoše: Krakonoš a tovaryš  Krakonoš a sklínkař Matěj, Krakonoš a švec. Také…(více)
(Obalová dílna) Režie: , CZ, 2017

Občan

Ačkoliv je Nagarik prvním hraným filmem Ritwika Ghataka, film byl uveden až po jeho smrti. Hrdinou příběhu je mladý muž Ramu hledající práci v Kalkatě…(více)
(Nagarik) Režie: Ritwik Ghatak, IND, 1977

Občan

Wilson se již po několikáté snaží získat maďarské občanství. Ač se jazyk již dávno naučil, nedaří se mu stále projít zkouškami, zejména z historie. Jeho…(více)
(Az állampolgár) Režie: Roland Vranik, H, 2016

Občan Brych

V 50. letech byly oblíbené postavy kolísavých intelektuálů, kteří nakonec prohlédli rejdy záškodníků a přiklonili se k dělnické třídě. Také titulního hrdinu tohoto filmu zaskočí…(více)
(Občan Brych) Režie: Otakar Vávra , CZ, 1958

Občan Havel

Film Občan Havel nahlíží do zákulisí politických i soukromých dramat prezidentského období Václava Havla. Diváci uvidí jeho nervozitu při první volbě českého prezidenta či trápení…(více)
(Občan Havel) Režie: P. Koutecký - M. Janek, CZ, 2007

Občan Havel - režisérská verze

speciální režisérská verze o 25min. delší oproti distribuční verzi filmu Film Občan Havel…(více)
(Občan Havel) Režie: P. Koutecký - M. Janek, CZ, 2007

Občan Havel jede na dovolenou

Režisér Jan Novák, který téměř celý život žije v USA a je mj. autorem knihy o Miloši Formanovi Co já vím? a bratrech Mašínech Zatím…(více)
(Občan Havel jede na dovolenou) Režie: Jan a Adam Novák, ČR, 2005

Občan Havel speciál - rozšířená 4h verze

Exkluzivní projekce TV seriálu jedná se o čtyři hodinové díly, který vyrobila TV NOVA a který máte možnost vidět v listopadu pouze v pražských kinech…(více)
(Občan Havel speciál - rozšířená 4h verze) Režie: P. Koutecký - M. Janek, CZ, 2009

Občan Chodorkovskij

Deset let byl Putinovým vězněm. Panovaly obavy, že ho ruský vůdce nikdy nepustí na svobodu. Pak přišel prosinec 2013 a nečekaná milost z Kremlu. Michail…(více)
(Citizen Khodorkovsky) Režie: Eric Bergkraut, CH-D-RUS, 2015

Občan K.

Skupina dvanácti umělců se vydává na průzkum tenké hranice osobní svobody. Zaměňují své identifikační průkazy a půl roku žijí pod cizími jmény. Díky občankám s…(více)
(Občan K.) Režie: Michal Romeo Dvořák, CZ, 2012

Občan Kane

Drama životního příběhu kontroverzního novinářského magnáta Charlese Fostera Kanea je skládané do flashbackové mozaiky ze svědectví jeho pamětníků. Vizuálně výlučný debut Orsona Wellese je díky…(více)
(Citizen Kane) Režie: Orson Welles, USA, 1941

Občan pes

Stydlivý vesnický kluk Pod se vydá do Bangkoku, rozhodnutý prorazit ve velkém městě. Najít tady zaměstnání není tak těžké: brzy začne pracovat v rybí konzervárně…(více)
(Mah nakorn) Režie: Wisit Sasanatieng, Thajsko, 2004

Občanka Jane: Bitva o město

Portrét novinářky, spisovatelky a aktivistky Jane Jacobsové 1916–2006, která zásadně ovlivnila dnešní podobu New Yorku i dalších amerických měst. A to nikoliv megalomanskými urbanistickými vizemi,…(více)
(Citizen Jane: Battle for the City) Režie: Matt Tyrnauer, USA, 2016

Občanská výchova

Jan, Peter a Jule touží jako každá mladá generace změnit svět. Záhadnými kurzy občanské výchovy vloupou se do vily, přestaví zde nábytek a zanechají vzkaz:…(více)
(Die Fetten Jahre sind vorbei) Režie: Hans Weingartner, NĚM - RAK, 2004

Občanský průkaz

Hořká komedie sleduje osudy čtveřice dospívajících mladíků, jejich přátel, lásek a rodičů. Od okamžiku, kdy v patnácti letech dostanou občanský průkaz, až do chvíle, kdy…(více)
(Občanský průkaz) Režie: Ondřej Trojan, CZ, 2010

Obecná škola

V těchto dnech vstupuje do kin nový film Jana Svěráka Po strništi bos. Při této příležitosti jsme se rozhodli připomenout režisérovy první dva celovečerní filmy…(více)
(Obecná škola) Režie: Jan Svěrák, ČSFR, 1991

Obecná škola (angl. tit.)

Laskavá komedie Obecná škola je celovečerním debutem jednoho z tehdy nejmladších barrandovských režisérů, který na sebe upozornil už svým absolventským filmem z FAMU, stylizovaným dokumentem…(více)
(Obecná škola) Režie: Jan Svěrák, ČSFR, 1991

Oběd s babičkou

In documentary video form, through the grandmother's portrait, Lunch with Grandma builds a portrait of a women born in the first half of the past…(více)
(Lunch with Granny) Režie: Barbara Blasin, HR, 0000

Oběd zdarma pro všechny

Největší změna v ekonomickém uspořádání je na dosah Stačí jen překonat bariéry konvenčního myšlení a přistoupit na nepodmíněný základní příjem. Ve střihovém dokumentu předestírá rakouský…(více)
(Free Lunch Society) Režie: Christian Tod, A-D, 2017

Promítáme: Pondělí 26. 3. 2018 20:45

Oberhausen on Tour – soutěžní sekce německých filmů

Kino Světozor uvádí výběr ze soutěžní sekce německých filmů Mezinárodního filmového festivalu krátkých filmů v Oberhausenu. Jaderná politika, mezinárodní finanční cykly, vojáci vracející se do…(více)
(Oberhausen on Tour - German Competition ) Režie: různí režiséři, D, 2011

Obhájce

Matthew McConaughey je pyšný otec, exmanžel své kolegyně Marisy Tomei , ale hlavně vychytralý právník. Vytáhnout chytře ze svého klienta o pár tisícovek navíc a…(více)
(The Lincoln Lawyer) Režie: Brad Furman, USA, 2011

Obchod na korze

Film o nemožnosti kompromisu se zlem, o slabosti, strachu, nevědomosti a hlouposti jako živné půdě pro hlasatele násilí. Děj filmu, zkonstruovaný na podkladě skutečné události, je…(více)
(Obchod na korze) Režie: Elmar Klos, Ján Kadár, ČSSR, 1965

Obchod pro sebevrahy

Představte si město, kde se žije tak smutně, že lidé ztratili veškerou chuť k životu. Představte si město, kde prosperuje jediný obchod – ten,…(více)
(Le Magasin des suicides) Režie: Patrice Leconte, F - CDN - B, 2012

Obchodníci

Abyste se stali hrdiny cestopisu, nestačí mít podnikatelský záměr a touhu pomáhat. Důležitá je zběsilá nezodpovědnost a cit pro dobrodružství. Psychedelická jízda po Maroku v…(více)
(Obchodníci) Režie: Tomáš Kratochvil, ČR, 2009

Obchodníci se zdravím

Dva vietnamští filmaři, manželé Nghiem Quynh Trang a Do Duy Hoang, natočili krátký film o tom, jaké to je přijít k doktorovi jako cizinec s…(více)
(Obchodníci se zdravím) Režie: Nghiem Quynh Trang, Do Duy Hoang, CZ, 2012

Obchodník s čajem

Dvanáctiletý Mahmúd prodává čaj. Každý den se musí tajně vplížit do nemocnice v pásmu Gazy, aby rodině pomohl s obživou. Ale obchody jdou špatně. Po…(více)
(The Tea Boy of Gaza) Režie: Olly Lambert , VB, 2006

Obchůdek snů

Alice se vrací do Tallinnu z dovolené v Portugalsku a zjišťuje, že televizní studio, ve kterém pracovala jako kostymérka, právě zkrachovalo. Přesvědčí švadlenu Adu a…(více)
(Stilipidu) Režie: Peeter Urbla, EST, 2005

Obr Dobr

Příběh mladé dívky a laskavého obra známého jako Obr Dobr, kteří se vydávají na dobrodružnou cestu s cílem zajmout zlé lidožroutské obry, kteří pronikají do…(více)
(The BFG) Režie: Steven Spielberg, GB-USA-CDN, 2016

Obraz nepřítele

Režisér Mark Daniels natočil ve francouzské produkci dokument mapující mediální strategie zobrazování války v amerických televizích. První reportážní fotografie z bojiště je datována už občanskou…(více)
(Images Ennemies) Režie: Mark Daniels, FRA, 2005

Obrazy starého světa

Už řada krátkých filmů Dušana Hanáka je inspirována cizími uměleckými projevy, ať hereckými, hudebními či výtvarnými. Nabídku natočit film o díle klasika slovenské fotografie Martina…(více)
(Obrazy starého sveta) Režie: Dušan Hanák, ČSSR, 1972

Obřad

Švédský tisk označil Bergmanův film Obřad za „celosvětovou událost“ a za mistrovské dílo, které šokuje. Putující varietní skupina „Les Riens“ je pohnána před soud, protože jedno…(více)
(Riten) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1969

Obřad

Film Obřad je inspirovaný skutečnými událostmi a sleduje poněkud skeptického amerického studenta kněžského semináře Michaela Kovaka Colin O’Donoghue. Ten navštěvuje školu exorcizmu ve Vatikánu. Michael…(více)
(The Rite) Režie: Mikael Håfström, USA, 2011

Obří Buddhové

"Členové Tálibánu byli šťastní. Zničili něco, co se už nikdy nepodaří obnovit. Zmizelo to navždy," říká Tajsir Alony, reportér televize Al–Džazíra a jeden z mála…(více)
(The Giant Buddhas) Režie: Christian Frei, ŠVÝ, 2005

Obsese

Mladá nesmělá žena se domnívá, že její přítel něco skrývá. Odhalením tohoto tajemství se pro ni život stane noční můrou… Ángel González debutujeme thrillerem Obsese,…(více)
(Compulsión) Režie: Ángel González, E, 2017

Obsluhoval jsem anglického krále

Životní dráha číšníka, později hoteliéra a nakonec cestáře v době politických zvratů první půle dvacátého století. Mnohokrát v životě pocítí, že jím druzí opovrhují pro…(více)
(Obsluhoval jsem anglického krále) Režie: Jiří Menzel, ČR - SR - NĚM - MAĎ, 2006

Obvyklí podezřelí

Výborně natočený neonoir, který na jedné straně staví na žánrových stereotypech a na straně druhé je narušuje, aby nakonec vznikl perfektně vyvážený celek. Snímek Bryana…(více)
(The Usual Suspects) Režie: Bryan Singer , USA-D, 1995

Ocas ještěrky

Narození Josefa Bárty provází věštba – zemře ve věku 29 let. A je mu právě tolik, když ho opustí žena i se synem, a jeho…(více)
(Ocas ještěrky) Režie: Ivo Trajkov, CZ, 2008

Ocásková dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Signály z neznáma, Čtyřicet děděčků, jak Rézi a Brok pouští draky i na Myš, která prochází zdí. Taky zjistíme, co dělal…(více)
(Ocásková dílna) Režie: , CZ-, 2016

Ocel a krajky

» Předfilm: Pan opicehttp://www.kinoaero.cz/cz/film/8000/Panopice/ Skupina nemilosrdných yuppíků vedená bezskrupulózním Danielem znásilní mladou pianistku Gaily. Postupně jim ale dojde, že to nebyl dobrý nápad. Její bratr Albert…(více)
(Steel and Lace) Režie: Ernest D. Farino, USA, 1991

Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem

Projekci v rámci cyklu Dokumentární pondělí 16.11.2015 uvede nejlepší český experimentální dokumentární film Poslechnout horizonthttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/7760/Poslechnouthorizont/. Kauza…(více)
(Ocelové slzy aneb Cesta Vladimíra Stehlíka za Lubomírem Krystlíkem) Režie: Tomáš Potočný, CZ, 2015

Oceněný film 52. MFF KV

…(více)
( ) Režie: , , 0000

Ocet (Portrét bez portrétovaného)

Režisér Vít Klusák natáčí film o svém otci, známém hudebním skladateli Emilu Viklickém, ten však odmítne ve filmu účinkovat. Vzniká tak portrét bez portrétovaného. Autor…(více)
(Jazz War) Režie: Vít Klusák, ČR, 2001

Ocet / Pěstitelé svátosti / Allegro

Ocet Portrét bez portrétovaného, ČR 2001, režie Vít Klusák, 22 min., česká verze Režisér Vít Klusák natáčí film o svém otci, známém hudebním skladateli…(více)
(Ocet / Pěstitelé svátosti / Allegro) Režie: various, ČR, 2000

Octobriana & The Finger of Lenin

projekce: Skandál s amazonou dokument ČT o Octobrianě česká verze Octobriana &…(více)
(Octobriana & The Finger of Lenin) Režie: Risto Tuominen, Jyrki Pitkä, FIN, 2003

Očarované kameny

OČAROVANÉ KAMENY jsou multimediálním programem propojujícím literárání text s hudbou a vizuální prezentací. Základem je básnická sbírka Václava Vokolka, která vznikla z jeho zážitků při…(více)
(Očarované kameny) Režie: , , 0000

Oči pro Tibet

Kdo se podívá do stříbrných vod jezera Lhama Lhatso, zjeví se mu v nich jeho minulé i budoucí životy. Velké části Tibeťanů se však jejich…(více)
(Visioning Tibet) Režie: Isaac Solotaroff, USA, 2005

Oči tygra

Předtím než vyrazí se svými žáky do ringu, rozzáří se mu oči. Oči tygra. Stanislav Tišer, který by se klidně mohl titulovat jako český Rocky,…(více)
(Oči tygra) Režie: Jana Počtová, CZ, 2011

Očima fotografky

Slovenská fotografka Zuzana Mináčová je uznávanou profesionálkou, která ovlivnila tvář slovenské i české fotografie. Respekt i obdiv si vydobyla svými uměleckými experimenty, legendární jsou její…(více)
(Očima fotografky) Režie: Matej Mináč, CZ-SK, 2015

Očima Christophera Doylea

Australan léta usazený v Hong Kongu, Christopher Doyle, patří mezi nejuznávanější a nejvlivnější kameramany současného světového filmu. Mezinárodní věhlas mu přinesla spolupráce s hongkongským režisérem…(více)
(Through the Eyes of Christopher Doyle) Režie: various, various, 0000

Od afektů k efektům

aneb od Cesty na měsíc až k Matrixu Současná kinematografie stále více oslabuje příběh…(více)
(Od afektů k efektům) Režie: Various, , 0000

Od biologických neuronů a sítí k umělým: co už víme a umíme a co (zatím?) nikoliv

V posledních letech jsme svědky překvapivých úspěchů umělé inteligence v oblastech, které byly dosud výlučnou doménou člověka např. AlphaGo, IBM Watson. Během semináře si ukážeme,…(více)
(Od biologických neuronů a sítí k umělým: co už víme a umíme a co (zatím?) nikoliv) Režie: , , 0000

Od neuronů k nirváně

Projekce snímku Od Neuronů k nirváně bude úvodní akcí Pražského psychedelického týdnehttp://beyondpsychedelics.cz/psychedelicweek/, který je doprovodným programem mezinárodní konference Beyond Psychedelics 2016. Na historicky největší konferenci…(více)
(Neurons to Nirvana) Režie: Oliver Hockenhull, USA, 2013

Od soumraku do úsvitu – remix

„Každý by chtěl strávit alespoň jednu noc v porno kině. A ti, kdo by to chtěli popřít, o tom sní dodnes.“ Off program večírku 13.…(více)
(Od soumraku do úsvitu – remix) Režie: , , 0000

Od úsvitu do soumraku

Blok krátkých filmů. Koncipovaný večer krátkých filmů uvedených na festivalu Mezipatra. Čas herhttp://mezipatra.cz/fafilmy/casher.phtml Genderhttp://mezipatra.cz/fafilmy/gender.phtml …(více)
(Od úsvitu do soumraku) Režie: Various, Various, 2000

Od višní do višní / Všechno je sračka

Čestmír Kopecký uvádí dokumentární filmy absolventů pražské FAMU. Dva portréty, ve kterých Jana Boršková a Tomáš Weinreb zachycují každodennost života.
více)
(Od višní do višní / Všechno je sračka) Režie: Jana Boršková / Tomáš Weinreb, CZ, 2011

Od východu do západu slunce: 14. dalajlama

Film zachycuje 24 hodin v životě 14. dalajlamy, od okamžiku, kdy ve 3 hodiny ráno vstává, až do chvíle, kdy večer uléhá do postele. Nabitý…(více)
(Sunrise/Sunset: Dalai Lama XIV) Režie: Vitali Manski, RUS, 2009

Óda na radost

Tři příběhy mladých Poláků ze Slezska, z Varšavy a Pomoří. Tři vize reality. Tři debutanti zdůvodňují finální setkání svých hrdinů v autobuse směřujícím do Londýna…(více)
(Oda do radości) Režie: A. Kazejak-Dawid - J. Komasa - M. Migas, POL, 2005

Odborný dohled nad východem Slunce

Černobílý snímek ze severních Čech, kde tři bývalí vězni hodlají zúčtovat s novopečeným hostinským, který jim kdysi dávno zkazil životy. Easternová komedie režiséra Pavla Göbla…(více)
(Odborný dohled nad východem Slunce) Režie: Pavel Göbl, CZ, 2014

Ode zdi ke zdi | Začnu, začneš, začneme

Ode zdi ke zdi
více)
(Luftroret pa en majsplante | Begin Began Begun) Režie: A. Malmberg - J. Kargaard | Sarah Vanagt, DÁN | Belgie, 2005

Oděsa Oděsa...

Ukrajinské město Oděsa na břehu Černého moře bylo vždy místem s velmi početnou židovskou komunitou. Její poslední členové dnes směsí ruštiny a jidiš s pohnutím…(více)
(Odessa Odessa...) Režie: Michale Boganim, Israel - Francie, 2004

Oděv už nejen na člověka

Všimli jste si, že už se dnes neobléká jen člověk? Že šaty nosí i zvířátka? Vyzkoušíme si oděvní návrhářství tak trochu jinak. …(více)
(Oděv už nejen na člověka ) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Odcházení

Filmová adaptace úspěšné divadelní hry Odcházení od Václava Havla z roku 2007 o pěti dějstvích. Příběh filmu Odcházení je příběhem zlomového bodu v lidském životě. Dr.…(více)
(Odcházení) Režie: Václav Havel, CZ, 2011

Odcházení za přítomnosti tvůrců

Tímto si vás dovolujeme pozvat na výjimečnou projekci filmu ODCHÁZENÍ v Biu Oko, která proběhne za přítomnosti jeho tvůrců. Promítat se bude v neděli 24.…(více)
(Odcházení) Režie: Václav Havel, CZ, 2011

Odnikud

Život Katji se otřese v základech, když při bombovém útoku přichází o syna a manžela. Následný soudní proces navíc neskončí podle Katjiných očekávání. Rodina a…(více)
(Aus dem Nichts) Režie: Fatih Akin, D-F, 2017

Odnikud někam

Slavný herec Johnny bydlí v proslulém hollywoodském hotelu Chateau Marmont a „užívá“ si života – přesto se cítí naprosto vyprázdněně. Smysl každodenním radovánkám dodá až…(více)
(Somewhere) Režie: Sofia Coppola, USA, 2010

Odpad

Hrdiny filmu Odpad jsou tři kluci, jejichž domovem je centrální skládka v brazilském Riu. Každý den ji prohledávají v naději, že najdou něco, co jim…(více)
(Trash) Režie: Stephen Daldry, BR-GB, 2014

Odpad město smrt

Filmový scénář Der Müll, die Stadt und der Tod Reinera Wernera Fassbindera byl předlohou divadelní inscenace režiséra Dušana Pařízka. Z tohoto scénáře a divadelního zpracování…(více)
(Odpad město smrt) Režie: Jan Hřebejk , CZ, 2012

Odpad na talíři

Film se zabývá problematikou tzv. dumpster divingu neboli získávání potravin z popelnic. Průvodci snímku jsou Vojta a Milan, kteří se touto aktivitou zabývají proto, aby…(více)
(Odpad na talíři) Režie: R. Mezníková, A.Košařová, K. Procházková, CZ, 2014

Odpoledne (Puška)

Letní odpoledne na městském dvorku. Mladík, chlapec a vrabec prožívají drama. Atmosféra letní siesty je dožene k bezdůvodnému zločinu. Cena časopisu Ekran za nejlepší…(více)
(Afternoon (Riffle)) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1967

Odpolední káva s Petrem Vavrouškou

Neformální setkání bývalým zpravodajem Českého rozhlasu ve Varšavě a autorem knihy Polské duše v kavárně Bia Oko. Posezení u stolku v kavárně kina.…(více)
(Odpolední káva s Petrem Vavrouškou) Režie: , , 0000

Odpolední láska

Soukromý detektiv Claude Chavasse sleduje milostné pletky záletníka Franka a výsledek sděluje podváděnému manželovi, který se rozhodne Franka zabít. Informaci ale zaslechne i detektivova dcera…(více)
(Love in the Afternoon) Režie: Billy Wilder, USA, 1953

Odpor

Film se odehrává ve východní části nacisty okupovaného Polska dnešní západní Bělorusko. Děj vychází ze skutečného příběhu partyzánů vedených bratry Bělskými, kteří nabídli ochranu a…(více)
(Defiance) Režie: Edward Zwick, USA, 2008

Odposlechnuto 2

Navzdory číslovce v názvu se nejedná o přímé pokračování hongkongského hitu Odposlechnuto, uvedeného před dvěma roky na Febiofestu. Novinka pouze představuje opětovné spojení režijního a…(více)
(Sit yan fung wan 2) Režie: F. Chong - A. Mak, RC, 2011

Odpusť

Dvacetiletý Stan je členem pouličního gangu. S kamarády se dopouští různých lumpáren a drobných krádeží, ale jedné noci pod silným tlakem skupiny spáchá těžký zločin: znásilní…(více)
(Przebacz) Režie: Marek Stacharski, PL, 2006

Odsouzeny k manželství

Dodnes se v Izraeli může dát žena rozvést se svým mužem jen v případě, že jí k tomu dá souhlas. Nezáleží na tom, zda ji…(více)
(Mekudeshet) Režie: Anat Zuria, Izrael, 2004

Odsouzeny k smrti

V roce 2006 byly ve středoamerické Nikaragui zakázány léčebné interrupce, tedy umělé přerušení těhotenství v případě, že je ohrožen život matky. O zavedení zákona, jehož…(více)
(Murder) Režie: Andreas Johnsen , DK, 2009

Odškodnění

Každý rok je ve Spojených státech vyplaceno přes sto miliard dolarů na osobní odškodnění. Firma Koskoff Koskoff & Bieder patří k největším právnickým společnostem specializovaným…(více)
(Damages) Režie: Thomas Balmés, FRA - FIN, 2007

Odvaha

Sochař a malíř Jaroslav Róna dokončil mimořádnou sochu naší epochy instalovanou na Moravském náměstí města Brna dne 28. října 2015. Alegorický dokument je dedikován vzpomínce…(více)
(Odvaha) Režie: Pavel Štingl, CZ, 2016

Odvážná dílna

Pohádky: V dnešním pásmu uvidíme, jak si Křemílek a Vochomůrka poradili s račím trápením, jak Cipísek ochránil jelení studánku a…(více)
(Odvážná dílna) Režie: , CZ, 2015

Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa

Walt Disney Animation Studios uvedou struhující počítačově animovaný film Odvážná Vaiana: Legenda o konci světa o nebojácné dospívající dívce, která se vydává na nebezpečnou cestu,…(více)
(Vaiana) Režie: Ron Clements, John Musker, USA, 2016

Odveta

Krajina na konci léta. Jezero uprostřed lesa. Ticho. Nikde nikdo. Nadohled stojí dům a v něm manželé Robert a Susanne. Každodenní život, stejný jako u…(více)
(Revanche) Režie: Götz Spielmann, A, 2008

Odysea

Rok 1946. JacquesYves Cousteau, jeho žena a dva synové žijí v ráji, v hezkém domku s výhledem na Středozemní moře. Ale Cousteau sní o dobrodružství.…(více)
(L'Odyssée) Režie: Jérôme Salle, F, 2016

Odysea rockových mimozemšťanů

Osmdesátky představují bezedný rybník otrlé zábavy, a tentokrát se dramaturgům festivalu na udici chytil pořádný macek. Zkuste si vybavit estetiku MTV videoklipů z poloviny dekády,…(více)
(Voyage of the Rock Aliens) Režie: James Fargo, USA, 1984

Odysseus na šachovém poli

Saravuth je charismatický muž, kterého můžete potkat na newyorském Union Square. Američan kambodžského původu tam hraje šachy, a když s ním zápas prohrajete, zaplatíte mu…(více)
(Odysseus' Gambit) Režie: Alex Lora, USA - E, 2011

Off Beat

Lukas, který se snaží prorazit na hiphopové scéně, vede tak trochu dvojí život. Se svým přítelem Mischou má nejen utajený milenecký poměr, ale také rozsáhlou…(více)
(Off Beat) Režie: Jan Gassmann, CH, 2011

Offscreen

Nicolas Bro září v roli Nicolase Broa – muže odhodlaného natočit film sám o sobě. Kamarád Christoffer Boe mu půjčí kameru a řekne mu, aby…(více)
(Offscreen) Režie: Christoffer Boe, DK, 2006

Oggy a škodíci

Již od stvoření světa jsou kocour Oggy a švábi Joey, Marky a Deedee zamotaní do věčné bitvy. Jejich boj je tak hustý, že nějaká šarvátka…(více)
( Oggy and the Cockroaches) Režie: Olivier Jean-Marie, F, 2013

Ogroff

Pro šíleného dřevorubce Ogroffa druhá světová válka ještě neskončila. Odnesl si z ní trepanaci lebky a přišel o oko. Nyní pokračuje v zabíjení a likviduje…(více)
(Mad Mutilator) Režie: Norbert Moutier, F, 1982

Oh Boy

Filmová odysea jedním dnem a nocí v životě Niko Fischera, mladíka bezcílně bloudícího, tápajícího a nejistě se potýkajícího s vlastní existencí. Rozchody a náhodné vztahy,…(více)
(Oh Boy) Režie: Jan-Ole Gerster, D, 2012

Ohavný Dr. Phibes

„Devět ji zabilo, devět jich musí zemřít“ Z této přímočaré logiky se v mysli geniálního vědce zrodil přemrštěně komplikovaný, ale o to důsledněji naplňovaný plán…(více)
(The Abominable Dr. Phibes) Režie: Robert Fuest, USA, 1971

Ohnivé jezero

Odvážný pohled na jedno z nejvíce polemických a diskutovaných témat současnosti – na problematiku potratů ve Spojených státech. Snímek, jehož název pro křesťany symbolizuje vizi…(více)
(Lake of Fire) Režie: Tony Kaye, USA, 2006

Ohrožené druhy

Vzájemně propojené osudy tří rodin. Joséphine a Tomas mají krátce po svatbě, ale za zdánlivým štěstím odkrývají Joséphininy rodiče temnější realitu. Mélanie oznamuje rodičům, že…(více)
(Espèces menacées) Režie: Gilles Bourdos, F-B, 2016

Ojuju aneb Čadit a kadit

Jak prozrazuje český podtitul „čadit a kadit“, kterým jsme se rozhodli ozdobit původní název nigerijského zombie hororu Ojuju, v africké verzi příběhu o oživlých mrtvolách…(více)
(Ojuju) Režie: C. J. „Fiery“ Obasi, NGR, 2014

Okamžik pravdy

Významný italský neorealista Francesco Rosi originálním způsobem zpracoval typický příběh chudého chlapce, který v kariéře toreadora vidí lepší život. V případě tohoto býčího filmu se…(více)
(El Momento de la verdad) Režie: Francesco Rosi, E, 1965

Okamžiky vzpoury: hrdí genderoví devianti u mikrofonu

Okamžiky vzpoury lze zařadit do škatulky „rockový dokument“, což je historicky nejpopulárnější dokumentární žánr. Hrdinové a hrdinky tohoto filmu však nejsou klasické hvězdy hudebního nebe,…(více)
(Riot Acts: Flaunting Gender Deviance in Music Performance ) Režie: Madsen Minax, USA, 2009

Oklamaný

Dusno až k zalknutí. Tak lze nejlépe charakterizovat atmosféru v izolované dívčí internátní škole, kde se znenadání objeví muž. Jediný široko daleko. Za zdmi izolované…(více)
(The Beguiled) Režie: Sofia Coppola, USA, 2017

Okna v oknech

Interventionist remake – reversion filmu Okno do dvora A. Hitchcocka …(více)
(Okna v oknech) Režie: Jiří David, ČR, 2007

Okno do dvora

Fotograf J. B. Jeff Jeffries James Stewart je kvůli zlomené noze odkázán na kolečkové křeslo. Jeho společníkem se v dlouhých chvílích stane okno vedoucí přímo…(více)
(Rear Window) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1954

Oko dětem speciál

Dnes jsme připravili speciální program se zbrusu novou animovanou pohádkou Až po uši v mechu. V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu, bydlí Bertík a Josefka.…(více)
(Oko dětem speciál) Režie: Filip Pošivač, Barbora Valecká, CZ, 2016

Oko nad Prahou

Film Oko nad Prahou je osobním i politickým životopisem Chobotnice neboli projektu pražské Národní knihovny, ale také životopisem zejména posledních let života autora tohoto návrhu…(více)
(Oko nad Prahou) Režie: Olga Špátová, CZ, 2010

Oko naslepo

Vstupenky na Oko Naslepo za 0, korun se vydávají pouze na pokladně Bia Oko v počtu max. 2 ks na osobu. Máte rádi překvapení? Věříte…(více)
(Oko naslepo) Režie: Oko, various, 0000

Oko pošta

Už jste někdy někomu poslali dopis nebo jste dopis od někoho dostali? Že ne? Že už se to dnes nedělá? Pojďte se s námi vrátit do…(více)
(Oko pošta) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Oko za ucho, ucho za oko

MimoTVhttp://www.mimo.cz FatCathttp://www.fatcat.cz&Ambientiumhttp://www.ambientium.com
více)
(Oko za ucho, ucho za oko) Režie: Mimo-TV, CR, 2010

Okouzlený

Zdálo by se, že autorský film legendární – a u nás téměř neznámé britské komediální dvojice Peter Cook a Dudley Moore opisuje ve svých…(více)
(BEDAZZLED) Režie: Peter Cook, Dudley Moore, Stanley Donen, GB, 1967

Okouzlující podvodníci

Hlavní soutěž krátkých filmů. Atomyhttp://www.mezipatra.cz/film/9okouzlujicipodvodnici/81atomes Cestouhttp://www.mezipatra.cz/film/9okouzlujicipodvodnici/28lngsvgen Dva chlapi na zadním dvorkuhttp://www.mezipatra.cz/film/9okouzlujicipodvodnici/74twoguysinabackyard …(více)
(Okouzlující podvodníci) Režie: various, various, 0000

Okraj zániku

Okraj zániku večer s několika díly kultovního seriálu Petra Lébla uvádí: Michal Pěchouček Studio Kroměříž je dramatický…(více)
(večer s několika díly kultovního seriálu Petra Lébla) Režie: uvádí: Michal Pěchouček , , 2008

Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka

Film vychází z populárního televizního seriálu Okresní přebor. Jak sám název naznačuje, ve filmu se objeví legendami opředená postava trenéra s licencí – Josefa Hnátka.…(více)
(Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka) Režie: Jan Prušinovský, CZ, 2012

Okrsek 13

Paříž 2013. Zeď obepíná městská ghetta, kde neplatí právo, žádná pravidla ani zákony. Panuje zde absolutní vláda gangů. Mocnému gangu v Okrsku 13 se podařilo…(více)
(Banlieue 13) Režie: Pierre Morel, FR, 2003

Okupace ve 26 obrazech

Dubrovník 1941. Idylický život tří kamarádů z bohatých dubrovnických rodin se postupně mění v krvavou noční můru. Před vznikem Nezávislého státu Chorvatsko a příchodem okupačních…(více)
(Okupacija u 26 slika) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1978

Olaf Breuning: filmy

Olaf Breuning osobně uvede pásmo svých krátkých filmů, které vznikají paralelně s jeho instalacemi, fotografiemi a kresbami. Promítání se koná jako doprovodný program k autorově…(více)
(Olaf Breuning: filmy) Režie: Olaf Breuning, , 0000

Old Boy

Film sleduje životní osudy muže jménem Oh Daesu, který je znenadání zavřen na patnáct let do jakéhosi soukromého vězení. Když je propuštěn, není už naživu…(více)
(Oldeuboi) Režie: Park Chan-wook, ROK, 2003

Olda

Paní Oldřiška žije sama se psem v malém bytě v Brně. Prodělala dva infarkty a má Alzheimerovu nemoc. S malou digitální kamerou zachytila několik dnů…(více)
(Olda) Režie: Viera Čákanyová, CZ, 2010

Oldboy

Touhu po pomstě prý pocítí každý, ale málokdo ji uskuteční, protože ji společnost odsuzuje, domnívá se Chanwook Park ve svém druhém snímku z plánované trilogie…(více)
(Oldboy) Režie: Park Chan-wook, Jižní Korea, 2003

Oldboy

Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a…(více)
(Oldboy) Režie: Spike Lee, USA, 2013

Olga

Olga Havlová by v červenci 2013 oslavila 80. narozeniny. Autor snímku režisér Miroslav Janek, který před několika lety dokončil rozpracovaný dokument Pavla Kouteckého Občan Havel,…(více)
(Olga) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2014

Olga - premiéra

Po slavnostní premiéře filmu bude následovat koncert skupiny The Plastic People of the Universe. Olga Havlová…(více)
(Olga - premiéra) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2014

Oliver Twist

Oscarový režisér Roman Polanski Pianista 2002 oživil stejnojmenný klasický román Charlese Dickense o mladém sirotkovi. Stalo se tak v českých kulisách v Praze, na…(více)
(Oliver Twist) Režie: Roman Polanski, VB - ČR - FRA - ITÁ, 2005

Olověná vesta

Snímek Stanleyho Kubricka Olověná vesta 1987 patří k vlně filmů, které se v druhé polovině osmdesátých let vyjadřovaly k tématu vietnamské války např. Četa a…(více)
(Full Metal Jacket) Režie: Stanley Kubrick, USA-GB, 1987

Om Shanti Om

Om Prakash Makhija je mladý umělec pracující ve filmovém průmyslu 70. let, který touží potom stát se jednoho dne slavným hrdinou stříbrného plátna. Ale nic…(více)
(Om Shanti Om) Režie: Farah Khan, IND, 2007

Omalovánky o lásce, zvířátkách a sexu

Hlavní soutěž krátkých filmů Seraphhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/21coloringbooksoflovepetsandsex/181seraph Benjaminovy květinyhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/21coloringbooksoflovepetsandsex/186benjaminsblommor Gus & Waldohttp://www.mezipatra.cz/22013/film/21coloringbooksoflovepetsandsex/240guswaldoslovein …(více)
(Coloring Books of Love, Pets and Sex) Režie: various, USA - CDN - S, 2012

Omar

Mladého pekaře Omara dělí od jeho tajné lásky Nadji zeď, která přetíná území Palestiny. Kvůli práci, rodině či lásce ji denně přelézají stovky mužů. Stejně…(více)
(Omar) Režie: Hany Abu-Assad, PS, 2013

Omega 3

První kubánský scifi film je kuriozitou z produkce státu, který si zrovna na žánrovou pestrost nepotrpí. Nejde o výpravnou produkci plnou vesmírných bitev, ale hlavním…(více)
(Omega 3) Režie: Eduardo del Llano , C, 2014

Omkara

Adaptace Shakespearova Othella, odehrávající se na indickém venkově ve státě Uttar Pradesh, má spád a představuje indickou kinematografii ve své původní a i kritikou oceněné…(více)
(Omkara) Režie: Vishal Bharadwaj, IND, 2006

Omyly jedné noci | NT Live

Oliver Goldsmith Přijde ke mně domů, vezme si, co chce, vyžene mě z mého křesla, uráží mou rodinu, nařídí svým…(více)
(She stoops to conquer) Režie: Jamie Lloyd, GB, 2012

On The Common Ground

Na malém kopci na severu Izraele vedle sebe společně žijí tři rozdílné skupiny – umělci, Arabové a obyvatelé místního kibucu. Ačkoliv jsou to skupiny různorodé…(více)
(On The Common Ground) Režie: Sophie Wagner, GB, 2013

Ona

Děj snímku Her se odehrává v Los Angeles v nedaleké budoucnosti. Theodore Joaquin Phoenix je komplikovaný a citlivý muž, který se živí psaním dojemných a…(více)
(Her) Režie: Spike Jonze, USA, 2013

Once

On Glen Hansard je pouliční muzikant. Ona Markéta Irglová je talentovaná pianistka z Čech. Když se ti dva náhodou potkají, zjistí, že jejich společná hudba…(více)
(Once) Režie: John Carney, IRL, 2006

Ondine

Byl jednou jeden rybář... Přestože byl už dva roky střízlivý, nevěřil svým očím, když jednoho dne vylovil z moře mladou ženu trpící ztrátou paměti. Určitě…(více)
(Ondine) Režie: Neil Jordan, IRL-USA, 2009

One Love

"Nejlepší jamajský film všech dob" je romantickou komedií plnou jamajské hudby, na pozadí úchvatných ostrovních scénerií. One Love vypráví příběh zakázané lásky mezi zpěvákem reggae,…(více)
(One Love) Režie: Don Letts - Rick Elgood, VB, 2005

One Love

Rastafariáni v Etiopii oslavovali sedmdesáté třetí výročí korunovace posledního etiopského císaře, Haile Selassieho, kterého považují za ztělesnění Boha a spasitele afrického lidu. Rastafariáni, kteří nejčastěji…(více)
(One Love) Režie: Petr Zahrádka, ČR, 2009

One Zero One - Příběh Cybersissy & BayBjane

Performer Mourad, s jistotou nejmenší drag queen na světě, za svůj život narazil na spoustu omezení, která mu jeho tělesná schránka připravila. Mnohá postižení, mimo…(více)
(One Zero One - Die Geschichte von Cybersissy & BayBjane) Režie: Tim Lienhard, D, 2013

ONG - BAK

Bak Don ukradl v thajské vesnici hlavu ze sochy OngBaka. Do Bangkoku se pro ni vydává mladý Ai Bak, který se má brzy stát mnichem.…(více)
(ONG - BAK) Režie: Prachya Pinkaew, Thajsko, 2003

Oni, my a Skitskoj (Dialog ve střižně)

Ostrov Skitskoj leží v nepřístupné tajze kdesi na severu Ruska. Aby se sem člověk dostal, musí překonat tři řeky – Pečoru, Cilmu a Pižmu. Vše…(více)
(Oni, my a Skitskoj (Dialog ve střižně)) Režie: Zdeněk Novotný–Bričkovský, ČR, 2008

Only The Good Ones | Spring Breakers

Jako doprovodnou akci k výstavě Only The Good Ones: The Snapshot Aesthetic Revisitedhttp://www.galerierudolfinum.cz/cs/exhibition/onlygoodonessnapshotaestheticrevisited#katalogkvystave připravilo kino Aero ve spolupráci s Galerií Rudolfinum speciální projekci filmu Spring…(více)
(Only The Good Ones | Spring Breakers) Režie: Harmony Korine, USA, 2012

Ony

Anne pracuje jako novinářka pro jeden velký časopis pro ženy a píše reportáž o studentské prostituci. Alicja a Charlotte, které studují v Paříži, se jí…(více)
(Elles) Režie: Malgoska Szumowska, F-D-PL, 2011

Opatrné sbližování

Dlouhá léta byla občanská válka ve středoafrickém Burundi zastíněná genocidou ve Rwandě a konfliktem v Kongu, a stála tak do jisté míry stranou zájmu médií…(více)
(Syntoniser Amani) Režie: German Reyes, E, 2008

Open

Asi nejextrémnější film letošní soutěže a držitel ceny poroty Teddy na Berlinale 2010, Open, je queer filmem pro 21. století. Staví na autentických charakterech, které…(více)
(Open) Režie: Jake Yuzna, USA, 2010

OPENING - Zadané představení

…(více)
(OPENING) Režie: , , 0000

Opening Ceremony

Fleahttp://www.pragueshorts.com/cs/program/film/19485Flea
více)
(Opening Ceremony) Režie: various, , 0000

Opening Program

Krátké anekdotické příběhy s notně černým smyslem pro humor, vystavěné na originálním nápadu, komických situacích a občas trochu vyšinuté stylizaci. Tak nějak by mohla znít…(více)
(Opening Program) Režie: Various, Various, 0000

Opening Program | 2016

Fleahttp://www.pragueshorts.com/cs/program/film/19485Flea
více)
(Opening Program) Režie: various, , 2016

Opening Programme | 2008

V jako vražda Lägg M för Mord, režie Magnus Holmgren
více)
(Opening Programme | 2008) Režie: , , 0000

Opening Programme | 2010

Místo abrakadabra S nejlepším úmyslem Edwardův problém Rajské město …(více)
(Opening Programme | 2010) Režie: various, , 0000

Opening Programme | 2011

Opening program je pestrou nabídkou filmů, které jsme pro vás vybrali napříč sekcemi letošního festivalu a kterou můžete pojmout jako malou ochutnávku toho, co vás…(více)
(Opening Programme | 2011) Režie: various, , 0000

Operace E

Příběh filmu je inspirován skutečnými událostmi ze života Clary Rojasové, která byla unesena kolumbijskými povstaleckými jednotkami FARC spolu s Ingrid Betancourtovou v roce 2002. Během…(více)
(Operación E) Režie: Miguel Courtois Paternina, E - F, 2012

Operace IN OUT

V autorském dokumentárním filmu o fenoménu digitálního obrazu ve světě současného výtvarného umění se setkáme s plejádou umělců a teoretiků z celé Evropy, kteří se…(více)
(Operace IN OUT) Režie: Jan Zajíček, ČR, 2003

Operace Jaro

Nigerijský občan Marcus Omofuma zemřel v květnu 1999 při deportaci z Rakouska do Nigérie. Cestoval spoutaný a s ucpanými ústy. Následovala vlna protestů, které organizovali…(více)
(Operation Spring) Režie: Angelika Schuster - Tristan Sindelgruber, RAK, 2005

Operace: Bílá bouře

Hvězdně obsazený akční thriller Bennyho Chana přináší návrat dvou charakteristických prvků zlaté éry hongkongské kinematografie – využívání zahraničních lokací a žánru heroic bloodshed. Styl krvavých…(více)
(Sao du) Režie: Benny Chan, RC, 2013

Operation Libertad

V roce 1978 vyloupil GAR – ilegální ženevská skupina – curyšskou pobočku banky SBS/SBG. Prostřednictvím chilské komplicky, která v bance uklízí, se dozvědí, že jeden…(více)
(Opération Libertad) Režie: Nicolas Wadimoff, F - CH - P, 2012

Opět Večerníček

Další pokračování příběhů kamarádů z televize, tentokrát opět s Jájou a Pájou, hajným Robátkem, nebo s opičákem Makem.…(více)
(Opět Večerníček) Režie: , , 0000

Opice v zimě

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Dona, Lukrecie a Tana – tři ženy různého původu i osudu, k jehož dramatickému…(více)
(Maimuni prez zimata) Režie: Milena Andonova, BULH - NĚM, 2006

Opilí slávou

Zoufalý newyorský paparazzi Les Galante se protlouká showbyznysem a snaží se lovit "výjimečné" fotografie celebrit, za něž dostává jen nepatrné honoráře. Jednou poskytne atraktivnímu dvacetiletému…(více)
(Delirious) Režie: Tom DiCillo, USA, 2006

Opojení zvukem

V pásmu českých animovaných pohádek se tentokrát setkáme například s opičkou Žofkou a podíváme se, jak pořádala sportovní den. Zjistíme, co dělali Skok a Kuk,…(více)
(Opojení zvukem) Režie: , CZ, 0000

Opovrhovaný, opuštěný, zavražděný a zapomenutý (literární čtení a beseda s hosty)

Veřejné čtení a diskuse s překladatelkou Veronikou Havlíkovou a nakladateli o Jacobu Israeli de Haanovi a jeho „necudné“ knize Pijpelinky. …(více)
(Opovrhovaný, opuštěný, zavražděný a zapomenutý) Režie: , , 2000

Opozice

Joe Moses věří, že dokud je naživu, jeho povinností je pomáhat lidem. A tak se už několik let bije za svou komunitu v Paga Hill…(více)
(The Opposition) Režie: Hollie Fifer, AUS, 2016

Opožděný člověk

Převážná část titulů promítaných v rámci Festivalu otrlého diváka přichází s příslibem šoku, hrůzy či odpudivosti. Nicméně ve své doslovnosti a prvoplánové strojenosti naopak představují…(více)
(Late Bloomer) Režie: Gó Šibata, JPN, 2004

Opravdová kuráž

Po vraždě svého otcem nájemným zabijákem Tomem Chaneym se čtrnáctiletá farmářská dívka Mattie Rossová vydává chytit vraha. Na pomoc si najde nejtvrdšího marshala, jakého najde,…(více)
(True Grit) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 2010

Opravdová kuráž | FilmŠejk

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč V druhé listopadové projekci v rámci FilmŠejku prozkoumáme žánr westernu a průvodce…(více)
(True grit | FilmŠejk) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 2010

Opravdová kuráž | speciální westernový večer

Znamenitý western bratrů Coenových, ozdobený deseti nominacemi na Oscary. Jeff Bridges, Matt Damon, Josh Brolin a Hailee Steinfeldová v nové verzi slavného románu Charlese Portise.
více)
(True Grit) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 2010

Opři žebřík o nebe

Do zcela zaplněné modlitebny vkráčí rozložitý muž. Pod kněžským rouchem má flísovou bundu a ruce mozolnaté od těžké práce. Jde o kněze Mariána z malé…(více)
(Opři žebřík o nebe) Režie: Jana Ševčíková, CZ, 2014

Opři žebřík o nebe - veřejná premiéra

Marián Kuffa je farářem v malé vesnici Žakovce pod Tatrami na Slovensku. Na faře se stará o bezdomovce, bývalé vězně, děvčata a kluky z dětských…(více)
(Opři žebřík o nebe) Režie: Jana Ševčíková, CZ, 2014

Ordinary Miracles: The Photo League's New York

Film uznávané režisérské a producentské dvojice představuje příběh vzestupu a politicky motivovaného pádu hnutí Photo League. V letech 1936 – 1951 představovalo toto hnutí centrum…(více)
(Ordinary Miracles: The Photo League's New York) Režie: Daniel Allentuck, Nina Rosenblum, USA, 2012

Orel Eddie

Film vypráví příběh nejslavnějšího skokana na lyžích v historii Velké Británie, Michaela Edwardse, dobře známého jako “Orel Eddie”. Film vyzdvihuje Edwardsův přístup ke sportu a…(více)
(Eddie the Eagle) Režie: Dexter Fletcher, GB-USA-D, 2016

Orel versus žralok

Ona není hezká, on je podivný. Lily je samotářka, která nikam nezapadá, ale to se může změnit. Jarrod je bojovníkem ve svém vlastním světě. Myslí,…(více)
(Eagle vs Shark) Režie: Taika Waititi , NZ, 2006

Orfeo a Euridika | Christoph Willibald Gluck

Úspěšná inscenace režiséra Marka Morrise o lásce muže až za hrob, která i bohy přesvědčí o své pravdivosti, se vrací. Pěvec Orfeo se vypraví do…(více)
(Orfeo ed Euridice) Režie: Mark Morris, USA, 2009

Orfeus

Fantastické události a výjevy se mísí s realistickým pojetím, básnické vytržení v Coc teauově klasickém díle pomáhá objevit cestu vzkříšení. Dobově převratná inscenační technika představuje ve…(více)
(Orphée) Režie: Jean Cocteau, F, 1950

Orfeus a Eurydika

Doprovodná akce Festivalu hudebního divadla OPERA 2015. Projekce filmového zpracování opery Ch.…(více)
(Orfeus a Eurydika) Režie: Ondřej Havelka, CZ, 2015

Orgie mrtvých

Ed Wood vstává z hrobu a přináší svědectví o tom, co čeká duše smilných žen po smrti. Konkrétně musí bez přestání a bez svršků vlnit…(více)
(Orgy of the Dead) Režie: Stephen C. Apostolof, USA, 1965

Orchestr Berg (záznam) + Východ a Západ

Groteskní příběh o střetu dvou světů s hvězdou vaudevillu Molly Picon v hlavní roli. Kolize bohaté americké židovské kultury a tradičního světa Haliče se může…(více)
(Mizrech un mayrev) Režie: S. M. Goldin - I. Abramson, A, 1923

Orient na mol

Čína je možná sílící supervelmocí 21. století, ale Joyside s tím nechce mít nic společného. Ač jsou vůdčím světlem, majákem miniaturní punk rockové scény této…(více)
(Wasted Orient) Režie: Kevin Fritz, CHN, 2006

Orient v Aeru

Co vše přináší tajemství noci a jaké příběhy si představujeme před usnutím? Noc je plná hvězd a kouzel. Stejně tak se u nás v kině…(více)
(Orient v Aeru) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Orientální a africké pohádky

Proč moskyt bzučí do lidských uší, 9 minut Duhový koberec, 15 minut Botička, 15 minut …(více)
(Orientální a africké pohádky) Režie: různí autoři, , 0000

Orientální Oko

Kouzelné a tajuplné pohádky z dalekých míst nás budou inspirovat při našem dnešním hraní a povídání v kině. Kde je země Tisíce a jedné noci?…(více)
(Orientální Oko) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Origami hrátky

Pohádky: Olíbené postavičky, které patří do Večerníčkovy rodiny, nás dnes doprovodí při velkém papírovém dobrodružství. Kluk z plakátu, Maxipes Fík, nebo…(více)
(Origami hrátky) Režie: , CZ, 2014

Orkán

Větry o rychlosti 200km/h, 18 cyklón, 12 zemí... Andy Byatt, Cyril Barbançon a Jacqueline Farmerová spojili síly s agenturou NASA a skladatelem Yannem Tiersenem, aby…(více)
(Ouragan) Režie: Andy Byatt, Cyril Barbançon, Jacqueline Farmer, F-B, 2015

Ornitolog

Samotářský ornitolog Fernando se vydává do vzdálených koutů severního Portugalska, aby vyhledal ohrožený druh černých čápů. Při plavbě po řece je však jeho kajak stržen…(více)
(O Ornitólogo) Režie: João Pedro Rodrigues, P-F, 2016

Orquesta Típica

První nový tangový orchestr, který v Argentině za poslední desetiletí vznikl má vše, co se na takový orchestr sluší a patří: dravou sílu, politickou energii,…(více)
(Orquesta Típica) Režie: Nicolas Entel, ARG - NĚM - ITÁ - NIZ - ŠVÝ - AUS, 2007

Orson West

Do malé vísky na hranicích s Alicante přijíždí filmový štáb, aby tu natočil western. Tím zasáhne nejen do každodenního života místních obyvatel a hlavně jedné…(více)
(Orson West) Režie: Fran Ruvira, E, 2012

Ořez

Inovativní dokument zabývající se účinkem obrazů během Egyptské revoluce v roce 2011. Ve filmu neuvidíte žádné záběry z průběhu revoluce, ale dění v redakci nejstarších…(více)
(Crop) Režie: Johanna Domke, MarouanO'mara, ET-D, 2013

Osadné

Na nejvýchodnější hranici Evropské unie se nachází vesnička Osadné, jejíž pravoslavný kněz Peter Soroka za posledních pět let pohřbil padesát lidí a pokřtil pouze dvě…(více)
(Osadné) Režie: Marko Škop , SK, 2009

Osama

Během těžkého období vlády Tálibánu v Afghánistánu, kdy ženy měly zakázáno pracovat, se musela dvanáctiletá dívka převlékat za chlapce, aby mohla pracovat jako jediný živitel…(více)
(Osama) Režie: Siddiq Barmak, AFG, 2003

Osamělá láska

Šanghaj na začátku čtyřicátých let. Ve světě zuří válka, ale ve městě zůstávají dekadentní bary a kouzelná avantgardní atmosféra. Yuenfang tancuje v baru a prožívá…(více)
(Gu lian hua) Režie: Tsao Jui-yuan, Taiwan, 2005

Osamělost prvočísel

Prvočísla jsou čísla beze zbytku dělitelná jen jedničkou nebo sebou samými, a jako taková tedy odsouzena k samotě. Dojdeli k setkání dvou prvočísel a na…(více)
(La solitudine dei numeri primi) Režie: Saverio Costanzo, I - D - F, 2010

Osamělý vlk McQuade

J. J. Mc Quade Chuck Norris je tvrdým ochráncem zákona v Texasu. Je samostatný a řídí se vlastními pravidly, což se nelíbí jeho nadřízeným. Jednoho…(více)
(Lone Wolf McQuade ) Režie: Steve Carver, USA, 1983

Osamocená žena

Trýznivá studie současné polské reality byla posledním filmem významné polské autorky Agnieszky Holland, význačné představitelky „kinematografie/ kina morálního neklidu“ jako herečka se také objevila ve…(více)
(Kobieta samotna) Režie: Agnieszka Holland, PL, 1981

Oscarova polovina

Óscar pracuje v bezpečnostní agentuře a hlídá zavřený solný důl. Jeho život je velmi monotónní a odehrává se mezi prací, domovem a nemocnicí, kam chodí…(více)
(La mitad de Óscar) Režie: Manuel Martín Cuenca, E, 2010

Oslněni sluncem

Slavná rocková hvězda Marianne Tilda Swinton tráví poklidnou dovolenou na slunečném ostrově v Itálii se svým partnerem Paulem Matthias Schoenaerts. Idyla je narušena nečekaným příjezdem…(více)
(A Bigger Splash) Režie: Luca Guadagnino, I-F, 2015

Oslnivý svit soumraku

Nejlepší dokumentární film střední a východní Evropy Nejlepší dokumentární debut na 20. MFDF Ji.hlava 2016 …(více)
(Daisis Miziduloba) Režie: Salomé Jashi, GE-D, 2016

Osm a půl

V tomto významném díle F. Felliniho, které je považováno za jedno z nejradikálnějších, je hrdinou filmový režisér Guido Anselmi, který se ocitl v profesionální a…(více)
(8 1/2) Režie: Federico Fellini, I-F, 1963

Osm hrozných

Několik let po občanské válce se zasněženými kopci Wyomingu řítí dostavník. Veze se v něm John Ruth, lovec lidí, známý také jako „Kat", a Daisy…(více)
(The Hateful Eight) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2015

Osmdesát dopisů

Československo, 29. březen 1987. Jeden den v komunistickém Československu inspirovaný životem režiséra. Čtrnáctiletý Vašek vyráží se svou matkou po úřadech, aby získali povolení odejít za…(více)
(Osmdesát dopisů) Režie: Václav Kadrnka, CZ, 2010

Osmy

Píše se rok 1980. Richard v opilosti a spíše omylem podepsal Chartu 77 a od té doby se mu problémy a smůla doslova lepí na…(více)
(Osmy) Režie: Jiří Strach, CZ, 2014

Osoba N. de Leo

Od roku 1982 platí v Itálii zákon umožňující státem dotovanou změnu pohlaví. Jedinec, který se pro zákrok rozhodne, musí podstoupit řadu vyšetření a psychotestů a…(více)
(La persona De Leo N.) Režie: Alberto Vendemiatti, ITÁ, 2005

Ostrov

Stranou od civilizace se ukrývá ostrov, kam si muži jezdívají zarybařit a někteří z nich také ukojit své sexuální touhy. Mladá žena Hee Jin je…(více)
(Seom) Režie: Kim Ki-Duk, Korea, 2000

Ostrov

Výjimečné duchovní podobenství o vině a odpuštění. Za 2. světové války v Severním moři zajali Němci sovětský vlečný člun a za příslib života donutili…(více)
(Остров) Režie: Pavel Lungin, Rusko, 2006

Ostrov lásky

Grebo a jeho těhotná žena Liliane se rozhodnou strávit poklidnou dovolenou v oblíbeném letovisku na Jadranu. Zprvu jde všechno jako po másle. Ideální počasí,…(více)
(Otok ljubavi) Režie: Jasmila Žbanić, HR-D-BIH-CH, 2014

Ostrov pokladů | NT Live

Příběh Roberta Louise Stevensona o vraždě, penězích a vzpouře ožije v nové vzrušující jevištní adaptaci od Bryony Lavery, autorky hry Frozen nominované na cenu Tony.…(více)
(Treasure Island | NT Live) Režie: Polly Findlay, GB, 2014

Ostře sledované vlaky

Český film režiséra Jiřího Menzela Ostře sledované vlaky je adaptací známé novely spisovatele Bohumila Hrabala. Po povídkovém filmu Perličky na dně a krátkých hraných snímcích…(více)
(Ostře sledované vlaky) Režie: Jiří Menzel, ČSSR, 1966

Osud Lhapy

Osud lhapy je celovečerní dokument o posledních třech tibetských šamanech, kteří žijí v táboře pro tibetské uprchlíky v Nepálu. Každý lhapa požádal o to, aby…(více)
(Fate of the Lhapa) Režie: Sarah C. Sifers, USA, 2007

Osudová sadba

Indie je zemí, v níž žije nejvíce farmářů na světě. Ti zde čelí krizi, která nemá v historii lidstva obdoby. Každých třicet minut jeden z…(více)
(Bitter seeds) Režie: Micha X. Peled, IND - USA, 2011

Osudové peníze

Gymnaziálního profesora Jiřího vytrhne ze samoty a všednodennosti nečekaná noční návštěva jeho milované mladší sestry, bývalé švadleny Růženy. Ta bratrovi tvrdí, že utekla od manžela…(více)
(Osudové peníze) Režie: Jiří Krejčík, CZ, 2010

Osudový kruh

Zločinec Corey se dostává z vězení Beaumettes. Před propuštěním mu jeden ze strážných nabídne nový kšeft: má vykrást klenotnictví na náměstí Vendôme. Hlavní komisař Mattei…(více)
(Le Cercle rouge) Režie: Jean-Pierre Melville, F-I, 1970

Osvícení

Kubrickova ambiciózní adaptace psychohororu Stephena Kinga Shining přišla na více než 18 milionů dolarů a natáčení se díky režisérovu známému perfekcionismu značně protáhlo. Hlavním hrdinou…(více)
(Shining) Režie: Stanley Kubrick, USA, 1980

Otázka života a smrti

Peter Carter David Niven, velící důstojník anglického bombardéru, je na samém konci druhé světové války nucen při návratu z mise vyskočit z hořícího letounu bez…(více)
(A Matter of Life and Death) Režie: M. Powell - E. Pressburger, GB, 1946

Otázky pana Lásky

Časosběrný dokument nahlíží do každodennosti mladého muže postiženého schizofrenií. Třicetiletý Jiří Láska se apatickým pacientům psychiatrických léčeben zásadně vymyká. Je znalcem moderních technologií, pečuje o…(více)
(Otázky pana Lásky) Režie: Dagmar Smržová, CZ, 2013

Otcovský instinkt

Dokumentární snímek sleduje snahu newyorského homosexuálního páru pořídit si vlastní dítě. Erik a Mark nesměřují k vysněnému cíli klasickou cestou gay párů, kterou bývá…(více)
(Paternal Instinct) Režie: Murray Nossel, USA, 2004

Otec mých dětí

Grégoire Canvel má vše – ženu, kterou miluje, tři nádherné děti a práci, která ho naplňuje. Je filmovým producentem. Objevovat filmaře a stát při vzniku…(více)
(Le Père de mes enfants) Režie: Mia Hansen-Løve, F-D, 2009

Otec na služební cestě

Druhý celovečerní film jugoslávského režiséra Emira Kusturici Otec na služební cestě definitivně získal autorovi, jenž ve svých dílech nezapře inspiraci českou novou vlnou, světové renomé…(více)
(Otac na sluzbenom putu) Režie: Emir Kusturica, JUG, 1985

Otec, Syn a Džihád svatý

Syřan Bassám Ajáší se stal zářným příkladem integrace do francouzské společnosti. Vzal si Francouzku, založil rodinu, podnikal. Příběh jeho rodiny byl prezentován jako úspěšné propojení…(více)
(The Father, the Son and the Holy Jihad) Režie: Stéphane Malterre, F, 2016

Otello | Giuseppe Verdi

Verdiho Otello se svou genialitou plně vyrovná Shakespearově tragické předloze. Režisér Bartlett Sher inscenoval Maurův dramatický pád ve špičkovém obsazení: tenorista Aleksandrs Antoněnko ztvární titulní…(více)
(Otello) Režie: Bartlett Sher, USA, 2015

Otello 2012 | Giuseppe Verdi

Účinkují: Johan Botha, Renée Fleming, Falk Struckmann Dirigient: Semyon Bychkov …(více)
(Otello) Režie: Falk Struckmann, USA, 2012

Otesánek | divadlo Studia Apropásek

Netradiční provedení tradiční pohádky Otesánek. To vše v podání pohádkového Studia Apropásek. Dětští diváci jsou tentokrát i herci a mohou se podílet na vzniku celého představení.…(více)
(Otesánek | divadlo Studia Apropásek) Režie: various, ČR, 0000

Otevřená kniha

Autorské čtení v Aerobaru. Tento projekt vznikl v roce 2013. Jeho záměrem je dát šanci začínajícím…(více)
(Otevřená kniha ) Režie: Divadlo D21, CZ, 2017

Otevřené pohádkové Oko

V rámci programu Otevřený Křížek se děti mohou přijít podívat do našeho kina, kde se mohou podívat na pohádky a potom si hrát a bavit…(více)
(Otevřené pohádkové Oko) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Otevřený přístup

Ukrajina se v korupčním indexu Transparency International umístila v roce 2013 jako jeden z nejhůře hodnocených států na světě vedle takových zemí jako Středoafrická republika…(více)
(Vidkrytyi Dostup) Režie: V. Tykhyy - S. Andrushko - J. Dovhych - D. Konovalov - D. Tiazhlov, UA, 2013

Othello | NT Live

Nové, současné nastudování Shakespearova slavného dramatu o zničující síle žárlivosti. Othello, nově a tajně ženat s mladičkou Desdomonou, je jmenován velitelem důležité vojenské mise. Jeho náměstkem…(více)
(Othello | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2013

Othello | RSC Live

Othello je nejlepší generál své doby. Neohrožený válečník, milující manžel a uctívaný obránce Benátek proti nepřátelům. Ale kvůli své tmavé pleti je i outsider, jehož…(více)
(Othello | RSC Live) Režie: Iqbal Khan, GB, 2015

Otrlé Aero naslepo

Jako již v předchozích letech si i tentokrát Festival otrlého diváka přivlastní populární formát svého domovského kina, Aero naslepo. Vložte svůj divácký osud do rukou…(více)
(Otrlé Aero naslepo) Režie: ?, ?, 0000

Otrlé Aero naslepo pro nevidomé

Festival otrlého diváka si opět přivlastnil populární formát svého domovského kina, Aero naslepo. Vložte svůj divácký osud do rukou otrlých dramaturgů a nechte se zlákat…(více)
(Otrlé Aero naslepo pro nevidomé) Režie: , , 0000

Otužilé oči

15
více)
(Otužilé oči) Režie: various, various, 0000

Oui, šéfe!

Třicátník Jacky Bonnot je talentovaný kuchař a ctitel velkého kuchařského umění. Sní o úspěchu a o tom, že si jednoho dne otevře vlastní restauraci. Finanční…(více)
(Comme un chef) Režie: Daniel Cohen, F - E, 2011

Our Missionaries

Děj tohoto filmu se odehrává v malé vesnici na pobřeží Guiney v západní Africe. Ve snaze zavést křesťanství se v této muslimy ovládané oblasti usadili…(více)
(Our Missionaries) Režie: Martin Gruber, N, 2013

Out

Otřepané přísloví „Každý konec je začátkem něčeho nového“ nebylo nikdy tak trefné jako v případě padesátníka Ágostona, Slováka maďarského původu, který přijde o práci a…(více)
(Out) Režie: György Kristóf, SK-H-CZ, 2017

Out Into World With Cheese

Kyrgyzská organizace CBT Kyrgyzská Komunitní Turistická Asociace uveřejnila ve spolupráci s švýcarskou turistickou agenturou inzerát v alpských novinách. Hledali výrobce sýra ochotného učit svému řemeslu…(více)
(Mit Käse in die Welt) Režie: Ramona Helena Sonderegger, CH, 2013

Outsider

Daniel je outsider, jak má být. Oficiálně nevydělává žádné peníze, neplatí pokuty ani dluhy. Je však spokojený. Dokud s dalším podivínským přítelem nepozná nekonformní Franc...…(více)
(Voksne mennesker) Režie: Dagur Kári, DÁN - ISL, 2005

Ovce

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Ovce) Režie: , , 0000

Ovečka Shaun ve filmu

Život na farmě je nekonečná nuda. Každý den plyne ve stejném rytmu, Shaun musí poslouchat a dělat, co farmář nařídí. Jak jen mít jeden, jediný…(více)
(Shaun the Sheep Movie) Režie: Mark Burton, Richard Starzak, GB, 2015

Overgames

Overgames vypráví o veselých i vážných hrách, o terapii převýchovy a sebepřevýchovy, stejně jako o historii myšlenky permanentní revoluce. Vystupují zde mimo jiné režiséři a…(více)
(Overgames) Režie: Lutz Dammbeck, D, 2015

Overhead Conference

Registrace od 9:00.
více)
(Overhead Conference ) Režie: , , 2015

Ovoce stromů rajských jíme

Slavné, obtížně uchopitelné a mnohovýznamové podobenství Věry Chytilové, kde nechybí ani vražda, se odehrává v přepychovém penzionu, kde zvědavou hrdinku zaujme tajemný muž natolik, že…(více)
(Ovoce stromů rajských jíme) Režie: Věra Chytilová, CZ-B, 1969

Ozvěny 46. MFF Karlovy Vary I

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uvedený vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary. Partnerem večera je Mezinárodní filmový festival Karlovy Varyhttp://www.kviff.com/. …(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary I) Režie: , , 0000

Ozvěny 46. MFF Karlovy Vary II

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uvedený vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary. Partnerem večera je Mezinárodní filmový festival Karlovy Varyhttp://www.kviff.com/.…(více)
(Ozvěny 46. MFF Karlovy Vary II) Režie: , , 0000

Ozvěny 47. ročníku MFF Karlovy Vary

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uvedený vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary. …(více)
(Ozvěny 47. ročníku MFF Karlovy Vary) Režie: , , 2011

Ozvěny Anifestu

Pojďte se v echu z posledního ročníku festivalu Anifest přesvědčit, že animovaný film může mít nejrůznější podobu — vtipně a pastišově hravou ve snímku Wallace…(více)
(Ozvěny Anifestu) Režie: Various, Various, 2009

Ozvěny Anifestu: to nejlepší z Anifestu 2007

Z celkem 1400 zaslaných filmů vybírala letos porota na šestém ročníku festivalu animovaného filmu Anifest. Kdo letos do Třeboně nezavítal, najde v tomto kompaktním výběru…(více)
(Ozvěny Anifestu: to nejlepší z Anifestu 2007) Režie: Various, Various, 2007

Ozvěny Famufestu

CENA ČSFD “59/184/84” režie: Lukáš Kokeš, 24 min Portrét věčného “lůzra” člověka, kterému ujel vlak, avšak nepřestává čekat, protože něco se musí stát Personifikace lidství v…(více)
(Ozvěny Famufestu) Režie: Various, Various, 2009

Ozvěny Famufestu 2010

Ozvěny FAMUfestu anebo To nejlepší z FAMUfestu 2010 nabídne projekce oceněných filmů z posledního ročníku festivalu studentských filmů. Speciální blok nabídne nejen filmy vítězné, ale…(více)
(Ozvěny Famufestu 2010) Režie: various, various, 0000

Ozvěny FamuFestu Beztíže 2011

Výběr z přehlídky tvorby studentů FAMU. Ve dvou programových blocích se představí patnáct snímků nominovaných patnácti arbitry, kteří v rámci prvního nesoutěžního ročníku festivalu zastoupili…(více)
(Ozvěny FamuFestu Beztíže 2011) Režie: various, , 0000

Ozvěny Fresh Film Festu

Ozvěny FRESH FILM FESTu mezinárodního festivalu studentských filmů a debutů …(více)
(Echoes of Fresh Film Fest) Režie: Various, Various, 2008

Ozvěny MFF Karlovy Vary

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uveden vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary, který proběhne ve dnech 30. června –…(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary) Režie: , , 2017

Ozvěny MFF Karlovy Vary | 2013

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uveden vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary, který poběhne ve dnech 28. června 6.…(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary | 2013) Režie: , , 0000

Ozvěny MFF Karlovy Vary | 2015

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uveden vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary, který proběhne ve dnech 3. – 11.…(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary) Režie: , , 0000

Ozvěny MFF Karlovy Vary 2016

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uveden vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary, který proběhne ve dnech 1. – 9. července…(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary 2016) Režie: , , 0000

Ozvěny MFF Karlovy Vary I

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uvedený vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary. Partnerem večera je Mezinárodní filmový festival Karlovy Varyhttp://www.kviff.com/.…(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary I) Režie: , , 0000

Ozvěny MFF Karlovy Vary II

V rámci cyklu Dokumentární pondělí bude uvedený vybraný snímek ze sekce dokumentárních filmů na MFF Karlovy Vary. Partnerem večera je Mezinárodní filmový festival Karlovy Varyhttp://www.kviff.com/. …(více)
(Ozvěny MFF Karlovy Vary II) Režie: , , 0000

Ozvěny MFFKV 2009

V rámci Dokumentárních pondělí bude uveden vybraný dokumentární film z Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary.…(více)
(Ozvěny MFFKV 2009) Režie: , , 0000

Ozvěny MFSF Písek

Komponovaný večer píseckých filmových škol je ohlédnutím za loňským 9. ročníkem Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku v sedmi krátkých filmech – polských Dlaních, nahlédnutím…(více)
(Ozvěny MFSF Písek) Režie: various , various , 0000

Ozvěny MFSF Písek | 2012

Projekce vítězných filmů z 12. Mezinárodního festivalu studentských filmů Písek a křest knihy Vzpomínky mistra zvuku pana Miloslava Hůrky, kterou vydala Filmová akademie Miroslava Ondříčka…(více)
(Ozvěny MFSF) Režie: various, , 0000

Ozvěny MFSF Písek 2010

Udělali jste si minulý rok čas na návštěvu jubilejního desátého ročníku Mezinárodního festivalu studentských filmů v Písku? Nestihli jste to? Nezoufejte To nejlepší doputuje až…(více)
(Ozvěny MFSF Písek 2010) Režie: various, CZ, 2011

Ozvěny z Jericha: Punk rock ve Svaté zemi

Pronikavá sonda do problematiky současného konfliktu na Středním východě nazíraná z velmi nevšedního úhlu pohledu mladých izraelských punk rockerů. Jako téměř všude je izraelská punk…(více)
(Jericho´s Echo: Punk Rock in the Holy Land) Režie: Liz Nord, USA - IZR, 2005

Ozvučené Oko

Pro dnešní tvoření se budeme inspirovat pohádkami, ve kterých hraje důležitou roli hudba, zpěv nebo jiný zvuk. Co myslíte, dá se namalovat tón, zvuk…(více)
(Ozvučené Oko) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

 

English

Mojekino.cz