Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Na cestě

„Na putu“ v bosenštině znamená být na cestě někam, má to však i duchovní význam, který odkazuje k hledání vnitřního já nebo k osobě, jež…(více)
(Na Putu) Režie: Jasmila Žbanić, BIH-A-D-HR, 2009

Na cestě

Časosběrný dokument byl natáčen v letech 2012 / 2013 a zachycuje osudy tří lidí s handicapem. Jirka / 26 / je zpěvák a frontman …(více)
(Na cestě ) Režie: Jiří Diviš, CZ, 2014

Na divokém severu

V létě roku 2011 vypukly v řadě měst Šluknovského výběžku sociální nepokoje. Jak ukazuje sociální sonda režiséra Davida Vondráčka, problematické soužití většinových obyvatel a romské…(více)
(Na divokém severu) Režie: David Vondráček, CZ, 2012

Na dotek

Vášeň, nevěra, výslechy před rozchodem... Americké milostné drama Na dotek zkoumá vztahy ze všech stran, zvláště pak těch odvrácených. Podle předlohy nekonvenčního dramatika Patricka Marbera…(více)
(Closer) Režie: Mike Nichols, USA, 2004

Na druhé straně

Komorní film Fatiha Akina vypráví o šesti lidech z Německa a Turecka, kteří se neznají a přesto se jejich životy zkříží a nakonec jsou smrtí…(více)
(Auf der anderen Seite) Režie: Fatih Akin, NĚM-TUR-IT, 2007

Na druhé straně zdi

Intimní dokumentární drama sleduje osudy šestičlenné rodiny z Hondurasu, která utekla do Mexika s vidinou lepšího života. Vše se ale pokazí v momentě, kdy je…(více)
(AL OTRO LADO DEL MURO) Režie: Pau Ortiz, MEX-E, 2017

Na dřeň

Alimu Matthias Schoenaerts byl do péče svěřen jeho pětiletý syn, ale se Samem Armand Verdure se sotva znají a ocitají se bez domova, bez peněz…(více)
(De Rouille et d'os) Režie: Jacques Audiard, F-B, 2012

Na Hraně / Řezník

Umělec nebo psychopat? Dokument, snažící se o zachycení věcí, které jsou ukryté pod trvalou pózou. Co se zde skrývá a jaké jsou motivace k takovéto…(více)
(Na Hraně / Řezník) Režie: Vojtěch Petřina, CZ, 2015

Na hraně volnosti

Moskva a Kyjev. Angela a Vlad. Dva mladí talentovaní lidé, které spojuje neobvyklá záliba v extravagantním a veřejném zdolávání zakázaných částí velkoměsta. Výškové stavby, podzemní…(více)
(On the Edge of Freedom) Režie: Jens Lengerke, Anita Mathal Hopland, DK, 2017

Na hraně zítřka

Příběh se odehrává v blízké budoucnosti. Mimikové, mimozemská rasa připomínající včelí kolonii, vytrvale útočí na Zemi, obracejí velká města v hromadu trosek a zanechávají za…(více)
(Edge of Tomorrow) Režie: Doug Liman, USA - AUS, 2014

Na hranici vesmíru | Galileo

Praha od roku 2012 hostí evropskou agenturu GSA, hlavní sídlo družicového navigačního systému Galileo. Josef Šobra z Ministerstva dopravy přijde do zářijových Diáků povídat o…(více)
(Na hranici vesmíru | Galileo) Režie: , CZ, 2017

Na Hromnice o den více

Samolibý a vším otrávený moderátor počasí Bill Murray je pověřen natočením reportáže o každoročních oslavách Hromnic. Na cestě z města se dostane do ohromné bouře,…(více)
(Groundhog Day) Režie: Harold Ramis, USA, 1993

Na hřbetě keltského tygra

Film vypráví příběh Liama O’Learyho, irského podnikatele ve stavebnictví, který vyšel z chudých poměrů, ale na hřbětě “Keltského tygra” se rychle vyšvihl na vrchol. Jeho arogance…(více)
(The tiger's tale) Režie: John Boorman, IRL - GB, 2006

Na Chesilské pláži

Na Chesilské pláži vypráví příběh Edwarda a Florence, páru milujícímu se i navzdory svým odlišným původům. Niterný portrét jejich líbánek v roce 1962 plný naděje…(více)
(On Chesil Beach) Režie: Dominic Cooke, GB, 2017

Promítáme: Středa 31. 10. 2018 14:00

Na chvíli svobodní

Film Na chvíli svobodní vypráví příběh tří skupin íránských uprchlíků: manželů s dítětem, dvou mladíků, kteří slíbili dopravit děti jejich rodičům do Vídně, a dvou…(více)
(Ein Augenblick Freiheit) Režie: Arash T. Riahi, A-F-TR, 2008

Na jídle záleží

Perla konspiračních teorií o zdravé výživě umožňuje nahlédnout do myšlení jejích radikálních zastánců. Filmaři zcela vynechávají zpětnou vazbu od těch, do kterých se bez uzardění…(více)
(Food Matters) Režie: James Colquhoun, Carlo Ledesma, USA, 2006

Na Kamalei: The Men of Hula

Nejstarší mužský taneční soubor se pokouší o comeback… nečekejte suknice z trav a další turistické kýče, film zkoumá Havajské kulturní a generové stereotypy … …(více)
(Na Kamalei: The Men of Hula) Režie: Lisette Marie Flanary, USA, 2006

Na kole za sluncem

Pouze v Argentině může silná vášeň k ženě způsobit to, že hvězdy vystoupí ze svých drah a dojde k velmi neobvyklému zatmění slunce...…(více)
(Al sol en bici) Režie: Federico Barroso , ARG, 2007

Na kolech přes Himaláje

Byl to velkolepý přechod indických Himalájí na kole přes údolí Kinnaur, Spiti, Lahaul, a posváné jezero Tso Moriri do Lehu. Prošli jsme 700 kilometrů přes…(více)
(Cez Himaláje na bycikloch) Režie: Pavol Barabáš, SK, 2010

Na kometě

Poslední z trikových hraných filmů Karla Zemana, které vizuálně vycházely ze starobylých rytin provázejících romány Julese Verna. Tentokrát příběh začíná na zapadlém místě kterési francouzské kolonie,…(více)
(Na kometě) Režie: Karel Zeman, CZ, 1970

Na konci světa

Pro případ, že by si snad tento film už svým příběhem o nenadálé lásce mezi dvěma mladými farmáři uprostřed stád ovcí a všeobklopující beznaděje neříkal…(více)
(God’s Own Country) Režie: Francis Lee, GB, 2017

Na koně!

Pro milovníky všech hřivnatých stvoření jsme připravily výtvarnou dílnu, ve které Vás naučíme, jak si vyrobit vlastního, případně i klusajícího koníka. Jakmile tuto náročnou disciplinu…(více)
(Na koně!) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Na krátko

Na krátko je drama o chlapci Jakubovi, který zjistí, že celý jeho dosavadní život byla lež. A jemuž nezbude, než okamžitě dospět a se ztrátou…(více)
(Na krátko) Režie: Jakub Šmíd, CZ, 2018

Na líci obrazů

Co to je obraz? Jaká tajemství skrývá? Určuje obrazy skutečnost, nebo je skutečností sám obraz? Každý filmový obraz má „před” a „po”, a také „ještě k…(více)
(Na líci obrazů) Režie: Klub Zwei - Joerg Burger - Tim Sharp - Andrina Mracnikar - Hito Steyerl, RAK, 2003

Na mamuta!

Gérard Depardieu nasedá na legendární motorku Mammut z roku 1973 a "řítí" se za bývalými zaměstnanci získat potvrzení potřebná k vyřízení zasloužené penze. Jenže seniorská…(více)
(Mammuth) Režie: G. Kervern - B. Delépine, F, 2009

Na měsíc

Pohádky: Dnes uvidíme Jak měl Rumcajs velkou starost o Manku, Jak Rákosníček zachraňoval potopený měsíc i Jak se Škubánek přestal bát. Zjistíme,…(více)
(Na měsíc) Režie: , CZ, 2017

Na mléčné dráze

Kosťa vozí uprostřed válečné zóny mléko na oslu cestou necestou. Při jedné ze zastávek se seznámí s okouzlující ženou, která se ukrývá uprostřed země nikoho…(více)
(Na mlecnom putu) Režie: Emir Kusturica, SRB-GB-USA, 2016

Na někoho čekám

Louis je rozvedený otec a majitel kavárny na malém městě. K Sabine, s níž se po odpolednách schází v hotelu, cítí víc než pouhé sympatie.…(více)
(J’attends quelqu’un) Režie: Jérôme Bonnell, FR, 2007

Na okamžik v cizím životě

Svou genezí ojedinělý dokumentární snímek je sestavený ze záběrů ze soukromého archívu Madronity Andreu. Ta se narodila v Barceloně na konci 19. století v zámožné podnikatelské rodině a…(více)
(Un instante en la vida ajena) Režie: José Luis López-Linares, ESP, 2003

Na oko

Jak doopravdy vypadá svět skrz růžové brýle? Je skutečně tak jiný? Přijďte si to vyzkoušet a zjistit, jak jiné barvy ale i světlo ovlivňují nejen…(více)
(Na oko) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Na okraji

Projekt „NA OKRAJI“ představuje tři krátkometrážní dokumenty „Behind the wire“, „Children of Karosta“ a „Pithole“. Všechny tři dokumenty spojuje téma – život na „okraji“ společnosti.…(více)
(Na okraji) Režie: J. Stejskal, L. Lavina, J. Jurkovskis, ČR, 2010

Na okraji měst

Mnoho z nich se chce vrátit zpět do země, ze které před lety vycestovali do Evropy, především do Německa. Dlouho pracovali, mnoha věcí se museli…(více)
(Am Rand der Städte) Režie: Aysun Bademsoy, NĚM, 2005

Na opačné straně srdce

Kalu je taxikář, který byl krátce ve vězení za nedovolenou rychlost. Poté, co je propuštěn, ho již zaměstnavatel nechce přijmout zpět a Kalu se ocitne…(více)
(Aar–Paar ) Režie: Guru Dutt, IND, 1954

Na ostří s Tupými noži

Rodina Dull Knifeových po generace bojovala za práva indiánů v Jižní Dakotě a nepřestala s tím ani v současnosti. Mladý George Dull Knife se v…(více)
(On a Knife Edge) Režie: Jeremy Williams, USA, 2017

Na paloučku - Říkání o víle Amálce / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Na paloučku - Říkání o víle Amálce / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Na počátku

Philippe Miller je bezvýznamný podvodníček, který jednoho krásného dne náhodou objeví opuštěné dálniční staveniště. Začne se vydávat za stavbyvedoucího a podaří se mu obnovit stavební…(více)
(A l’origine) Režie: Xavier Giannoli, F, 2008

Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?

Příběh ze staré zaprášené půdy, kde mají domov odložené hračky, které se tu zabydlely ve starém kufru. Těší se na své každodenní rituály, hry a…(více)
(Na půdě aneb Kdo má dneska narozeniny?) Režie: Jiří Barta, CZ / JAP / SK, 2009

Na pustém ostrově

Pohádky: Dnes se budeme věnovat hlavně Krtkovi a jeho weekendovým zážitkům. Také se podíváme, jaké dobrodružství zažil v metru, nebo jak potkal…(více)
(Na pustém ostrově) Režie: , CZ, 2015

Na samotě u lesa

Hromadný víkendový úprk z měst na venkovské chalupy byl jedním z průvodních jevů tzv. konsolidačního socialismu. Příběh o touze jedné rodiny Pražáků vlastnit chalupu, nejlépe…(více)
(Na samotě u lesa) Režie: Jiří Menzel, CZ, 1976

Na sever

Tlouštík Jomar kdysi býval úspěšný atlet, pak se ale nervově zhroutil a uzavřel se před celým světem. Film, který sami tvůrci charakterizují jako „antidepresivní offroad…(více)
(Nord) Režie: Rune Denstad Langlo, N, 2008

Na Sever

Skupina českých teenagerů odjíždí na Sever. Bez rodičů, učitelů, dospělých – mají jen sebe navzájem. Začíná jejich největší životní dobrodružství. Stráví spolu čtyři roky v…(více)
(Into the North) Režie: Natasha Dudinski, CZ-IL, 2015

Na sever od slunce

Inge a Jørn nejsou běžní surfaři. Spojení s vodou a přírodou se rozhodli prožít si až na dřeň. Na devět měsíců se usadili na opuštěné…(více)
(North of the Sun) Režie: I. Wegge -J. N. Ranum, N, 2012

Na sever Severozápadní linkou

Ve filmu North by Nortwest se Alfredu Hitchcockovi podařilo zkomponovat dokonale neprůhlednou zápletku kolem agentů, nepravé identity a dvojí hry tajných služeb. Úspěch thrilleru u…(více)
(North by Northwest) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1959

Na sever Severozápadní linkou

Ve filmu North by Nortwest se Alfredu Hitchcockovi podařilo zkomponovat dokonale neprůhlednou zápletku kolem agentů, nepravé identity a dvojí hry tajných služeb. Úspěch thrilleru u…(více)
(North by Northwest) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1959

Na shledanou tam nahoře

Listopad 1918. Do konce světové války zbývá jen pár dní. Poručík Henri d´AulnayPradelle je přesto ochotný kvůli uznání a povýšení jít i přes mrtvoly a…(více)
(Au revoir là-haut) Režie: Albert Dupontel, F, 2017

Na sklonku srpna

Třicátníci Thomas a Hanna, stále zamilovaní jako první den, se rozhodnou koupit starý dům na venkově, kde chtějí společně strávit léto. Pro Hannu je ze…(více)
(Mitte Ende August) Režie: Sebastian Schipper, D, 2009

Na slaměné cestě

Rok 1908. Muž ve středních letech se dozvídá o smrti svého bratra a vydává se ho pomstít a také sehnat dohromady rozprchlé stádo ovcí. Jeho…(více)
(Hay Road) Režie: Rodrigo Areias, P - FIN, 2011

Na sluneční straně

Sani a jeho starší bratr Amir jedou jako každý rok na prázdniny do Slovinska ke strýčkovi a tetě Majdě. Léto se letos obzvlášť vydařilo, je…(více)
(Na planincah) Režie: Miha Hočevar, Slovinsko, 2003

Na Stojáka

Pořad NA STOJÁKA realizovaný v produkci filmového kanálu HBO se zrodil před čtyřmi roky. Originální česká "standup comedy" vychází z tradice známé z…(více)
(Na Stojáka) Režie: Various, CZ, 2009

Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy

Koreanistka Nina Špitálníková ve své přednášce představí Kimovu Severní Koreu tak, jako ji poznalo jen pár lidí na světě.
více)
(Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy) Režie: , , 0000

Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy vol. 2

...aneb co se do prvního dílu nevešlo. Koreanistka Nina Špitálníková v prvním díle přednášky „Na studiích v KLDR mezi dvěma Kimy“ představila pár utržků…(více)
(Na studiích v KLDR - mezi dvěma Kimy vol. 2) Režie: , CZ, 2016

Na stupních vítězů

Citlivé, formálně vytříbené a místy úsměvné portréty představují pět atletů, kteří se ve skromných podmínkách připravují na 18. mezinárodní seniorské mistrovství světa ve finském Lahti.…(více)
(Herbstgold) Režie: Jan Tenhaven, D - A, 2010

Na tělo

Celovečerní snímek Na tělo odhaluje osobní nastavení a životní filozofii fotografa Jindřicha Štreita. Původně byl zamýšlen jako pocta k jeho sedmdesátinám v roce 2016 a…(více)
(Na tělo) Režie: Libuše Rudinská, CZ, 2018

Na věky šťastní

Tatjana, nezávislá chorvatská režisérka, má úspěšnou kariéru, ale její osobní život není šťastný. Je jí skoro čtyřicet let a rozpadá se jí další z řady…(více)
(Happily Ever After) Režie: Tatjana Božić, HR-NL, 2014

Na věky věků

Profesor německé literatury Su Young je tichý, skromný a nenápadný člověk, ale za jeho uhýbavýma očima se skrývá nečekaně silný příběh. Na naléhání svých studentů…(více)
(Byeolbit sogeuro) Režie: Hwang Kyoo-deok, ROK, 2007

Na velikosti záleží

Kdo není hubený, krásný a pokud možno mírně osvalený, jako by dnes ani nebyl. Skoro každý už zažil tlak společnosti, která vyznává právě jeden ideál krásy,…(více)
(Sipur Gadol) Režie: E. Tadmor - S. Maymon, IL - F - D, 2009

Na vlásku

Na vlásku je animovaná hudební komedie plná efektů a dobrodružství o dívce, která má kouzelné vlasy zlaté barvy dlouhé víc než 70 stop. Princezna Locika…(více)
(Tangled) Režie: B. Howard - N. Greno , USA, 2010

Na vodě

Celovečerní film autorské trojice Pavel Kopecký, Jan Procházka a Martin Ryšavý Na vodě sleduje hrdinsko – groteskní míjení několika postav na cestě do nitra nevyzpytatelné…(více)
(Na vodě) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2015

Na vodě - veřejná premiéra

Celovečerní film autorské trojice Pavel Kopecký, Jan Procházka a Martin Ryšavý Na vodě sleduje hrdinsko – groteskní míjení několika postav na cestě do nitra nevyzpytatelné…(více)
(Na vodě) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2015

Na východ od ráje

Americký barevný širokoúhlý film Elii Kazana Na východ od ráje je adaptací stejnojmenného románu Johna Steinbecka. Vypráví o životě kalifornského farmáře Adama Traska a jeho…(více)
(East of Eden) Režie: Elia Kazan, USA, 1955

Na východě ďábel, na západě jed - definitivní verze

Po vzoru velkých amerických filmařských auteurů jako Francis Ford Coppola či George Lucas se mezinárodní kritikou oslavovaný hongkongský filmař Wong Kar Wai vrátil ke svému…(více)
(Dong xie xi du zhongji ban) Režie: Wong Kar Wai, HKG / CHN, 2008

Nábor Centra Audiovizuálních studií

Nábor Centra Audiovizuálních studií I ty se můžeš stát studentem CAS na FAMU Nabírá: Pavlína Míčová a Tomáš Pospiszyl Ideová a…(více)
(Staň se studentem CAS) Režie: FAMU, CAS, ČR, 2007

Nábor pro džihád

Fanatická ideologie tzv. Islámského státu k sobě přilákala pozornost mnoha mladých Evropanů. Od prvního zaujetí až k jejich rozhodnutí vydat se na bojiště v Sýrii…(více)
(Den norske islamisten) Režie: Ulrik Imtiaz Rolfsen, Adel Khan   Farooq, N, 2017

Nabucco | Giuseppe Verdi

Hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude řídit Nabucca – Verdiho rané drama z dávného Babylonu. Titulní postavu ztvární Plácido Domingo, který tím obohatí svůj…(více)
(Nabucco | Giuseppe Verdi) Režie: Elijah Moshinsky, USA, 2017

Nabucco | La Scala

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Nabucco) Režie: Nicola Luisotti, Itálie, 2012

Nabucco | Royal Opera House

ZÁZNAM z 25. dubna 2013 ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude…(více)
(Nabucco) Režie: Daniele Abbado, GB, 2013

Nad rozdíly

Jaké jsou zásadní problémy, kterým dnešní svět čelí? Nakolik se na těchto problémech podílejí dnešní světoví vůdci a největší myslitelé v politice, náboženství, kultuře, umění…(více)
(Beyond Our Differences) Režie: Peter Bisanz, USA, 2008

Nade vší pochybnost

Poválečná Evropa slibovala, že už nikdy nedopustí, aby existoval jen jeden národ a jedna rasa, tedy aby jedna skupina lidí systematicky vyhlazovala druhou. Přesto došlo…(více)
(Izvan Razumne Sumnje) Režie: Mina Vidakovic, SRB - MONTENEGRO, 2005

Nádech pro lásku

Příběh založený na skutečných událostech vypráví o pohledném a dobrodružném muži Robinu Cavendishovi Andrew Garfield. Ten se stane průkopníkem pomoci pro zdravotně postižené poté, co…(více)
(Breathe) Režie: Andy Serkis, GB, 2017

Naděje

Bývalý profesionální běžec Martin Jiří Mádl umírá na AIDS. Terminální stádium nemoci je pro něj nesnesitelné a žádá o euthanasii své rodiče, především svého otce…(více)
(Naděje) Režie: Jan Kobler, ČR, 2009

Nadějné vyhlídky

Jedenáctiletý Pip je chudý sirotek, který vyrůstá u své přísné sestry. Aby si vydělal na živobytí, začne pracovat u velmi bohaté a podivínské staré panny…(více)
(Great Expectations) Režie: Mike Newell, GB - USA, 2012

Nadine

Kolem nás je stále víc soběstačných žen, jejichž kariéry míří strmě vzhůru, zatímco šance na potomka v uspěchaném životě naopak strmě dolů. Úspěšná, ctižádostivá a…(více)
(Nadine) Režie: Erik de Bruyn, BEL / NLD, 2007

Nadohled

Filmová esej o klasických a postmoderních dohlížecích mechanizmech. Ve druhé polovině 18. století navrhl Jeremy Bentham model panoptikonu – budovy, která umožňovala nejefektivnější dohled. Toto…(více)
(Nadohled) Režie: Andrea Slováková, CZ, 2011

Nadoraz

Dva bratři mají společný cíl: stát se rekordmany v rychlostním lezení. Filmař Pepe Danquart doprovází Alexandera a Thomase Huberovi na jejich cestě úchvatnou krajinou Yosemitského…(více)
(Am Limit) Režie: Pepe Danquart, D, 2007

Nadšení ze strašení

Pohádky: Dnes se podíváme na Kubulu a Kubu Kubikulu, Tři loupežníky, Kouzelného dědečka i Velbloudí nápady. Zjistíme, co dělal Dlouhý, Široký a Bystrozraký i…(více)
(Nadšení ze strašení) Režie: , CZ, 2017

Naduvula Konjam Pakkatha Kaanom

Prem Kumar má těsně před svatbou, když si poraní hlavu a ztratí částečně paměť. Vybavuje si svůj život až do doby studia, ale o chystané…(více)
(Naduvula Konjam Pakkatha Kaanom) Režie: Balaji Tharaneetharan, IND, 2012

Nádvoří balad

Komedie všedního života v jednom lisabonském sousedství. V sousedství jednoho lisabonského zákoutí vedle sebe žijí různí lidé, které spojuje jejich přátelství a místo, kde žijí. Hasič,…(více)
(O Pátio das Cantigas) Režie: Leonel Vieira, P, 2015

Naf - Yeled Rehov

Dojemný portrét dospívajícího chlapce, který se po rozchodu se společností propadá až na samotné její dno, stává se bezdomovcem a dává se na dráhu zločinu.…(více)
(Naf - Yeled Rehov) Režie: Moshe Alafi, IZR, 2006

NaFilM virtuální realita - v mezzaninu vpravo

1218h Přijďte si vyzkoušet virtuální realitu. Národní filmové muzem NaFilM vás přenese o sto let zpátky do tajuplného světa prvních filmových projekcí. Nechte se unést možnostmi…(více)
(NaFilM virtuální realita) Režie: , , 0000

Nahá pravda

Ingrid Newkirk je zakladatelka a prezidentka organizace PETA People for the Ethical Treatment of Animals – největšího spolku pro ochranu práv zvířat na světě. Většinu…(více)
(The Naked Truth) Režie: Ingrid Newkirk, , 2016

Nahíd

Dojímavý a poutavý příběh rozvedené ženy, která se ze všech sil snaží postavit na vlastní nohy a otočit list. Ocitla se na okraji společnosti a…(více)
(Nahid) Režie: Ida Panahadeh, IR, 2016

Náhoda

Zdánlivě banální dobíhání odjíždějícího vlaku má pro mladého studenta medicíny Witeka Boguslaw Linda mnohem větší význam, než by si dovedl představit. Odvíjí se od něj…(více)
(Przypadek) Režie: Krzysztof Kieslowski, PL, 1981

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

S Ponorkou a lyžemi od Jadranu až na osmitisícovku. Skialpinisté Martin Štourač a Karel Svoboda Beton Ski Team…(více)
(Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou) Režie: Karel Svoboda a Martin Šťourač, CZ, 2017

Náhradní matka

Po projekci následuje debata s tvůrci filmu. Kam až vede zoufalá touha po dítěti? K čemu…(více)
(Náhradní matka) Režie: Yvonne Vavrová, SK, 2012

Nahraný orgazmus

Genderový iluzionista, jak si Lazlo Pearlman sám říká, si rád hraje s diváckým očekáváním a nebojí se jít s kůží na trh, a to doslova.…(více)
(Fake Orgasm) Režie: Jordi Sol, E, 2010

Nachové moře

Přímořská italská vesnice v 19. století je vizuálně okouzlující kulisou, avšak společensky nepřejícím prostředím pro osudový vztah dvou žen, který z dětského přátelství vyrostl v…(více)
(Viola di mare) Režie: Donatella Maiorca, I, 2009

Nachové plachty

Sen o lásce a kráse ve světě zloby a nenávisti. Celovečerní dokumentární film na motivy literárních textů zuřivého snílka Alexandra Grina a představení Divadla bratří…(více)
(Scarlet Sails) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2001

Najděte deset rozdílů

Najděte deset rozdílů Reklama nebo volné umění? uvádí: Tereza Talichová host: Martin Charvát, …(více)
(Reklama nebo volné umění?) Režie: , , 2007

Najděte si cestu k filmu

Projekt My Street Films vybízí zkušené i nezkušené filmaře z řad široké veřejnosti, aby zpracovali příběhy svého okolí, tedy místa, kde žijí, pracují a tráví…(více)
(Najděte si cestu k filmu) Režie: , , 0000

Nájemník

Mrazivý thriller na pomezí hororu, v němž Roman Polanski vedle režie ztvárnil i hlavní roli. Je obvyklé, že když se člověk nastěhuje do nového bytu,…(více)
(Locator) Režie: Roman Polanski, F, 1976

Nájemný vrah - pokoj 164

El Sicario je specialista na únosy, mučení a nájemné vraždy. Řadu let pracoval jako velitel jednotky mexické státní policie, a dokonce absolvoval školení u FBI.…(více)
(El Sicario - Room 164) Režie: Gianfranco Rosi, I-F , 2010

Nájezd do Tibetu

Nájezd do Tibetu je jediným dobovým dokumentem zachycujícím život tibetských bojovníků za svobodu v nepálském Mustangu v letech 1960 až 1964. V květnu roku 1964…(více)
(Raid into Tibet) Režie: Adrian Cowell , GB, 1964

Najsovní hvozd: První kontakt

Žádný příběh, žádná struktura a už vůbec žádná myšlenka. Jen jízda na vlnách absurdního humoru, groteskní fantazie a elektronických beatů. Film koncipovaný jako audiokazeta včetně…(více)
(Naisu no mori: The First Contact) Režie: Katsuhito Ishii - Hajime Ishimine - Shunichiro Miki, J, 2005

Nákaza

Akční thriller, jenž se soustřeďuje na čtyři světové kontinenty, které postihla smrtící nákaza představující existenční riziko pro lidstvo. Do ohniska hrůzné nákazy je seslán mezinárodní…(více)
(Contagion) Režie: Steven Soderbergh, USA-UAE, 2011

Nákaza

Nedávná epidemie eboly v západní Africe měla nejvíce obětí v historii. Dokument, stejně jako příběh této nákazy, začíná v guinejské vesnici Meliandu a přibližuje dopady…(více)
(Affliction) Režie: Peter Casaer, B-RG-LB, 2015

Nákladové nádraží 2 roky poté. Co dál? | panelová debata

Zveme všechny nejen žižkovské patrioty na panelovou debatu s tématem Nákladové nádraží Žižkov dva roky poté: Památka. A co dál? Moderuje Lída Rakušanová a účast…(více)
(Nákladové nádraží 2 roky poté. Co dál?) Režie: , , 0000

Nakonec přijdou turisté

Náhoda zavála devatenáctiletého Berlíňana Svena do Osvětimi. Bez znalosti jediného polského slova má absolvovat civilní službu v památníku bývalého vyhlazovacího tábora. Jeho hlavní povinností je…(více)
(Am Ende kommen Touristen) Režie: Robert Thalheim, D, 2008

Nakupuj férově

Můžeme pokračovat v globalizaci světa a zároveň respektovat přirozenou vyváženost přírody? A proč bychom se o to měli snažit? Jakými cestami mohou spotřebitelé a prodejci vykročit,…(více)
(Buyer be Fair) Režie: John de Graaf a Hana Jindrová, USA, 2006

Naladit se

Snímek NALADIT SE režiséra Davida Thomase je vskutku jedinečný duchovní dokument, který je výsledkem 10letého zkoumání fenoménu, zvaného „channeling“. Channeling je starověká metoda, při které…(více)
(Tuning In) Režie: David Thomas, USA, 2008

Naléhavé zjevení

Lucia, povoláním geometr, žije v malém městečku na Benátsku sama s dospívající dcerou. Jednoho dne se jí zjeví Madona a uloží jí, aby se zasadila…(více)
(Troppa Grazia) Režie: Gianni Zanasi, I, 2018

Naléhavý rytmus + Malá partyzánka

Naléhavý rytmushttp://jedensvet.cz/2014/25411nalehavyrytmus Malá partyzánkahttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/26244malapartyzanka…(více)
(Insein Rhythm + La piccola guerrigliera) Režie: various, various, 2013

Nalezeni Na Ztraceném

V červenci a srpnu 2011 Správa Národního parku Šumava nezákonně vykácela v chráněném polesí Na Ztraceném 32 hektarů holin. V místech, kde tokal tetřev hlušec,…(více)
(Nalezeni Na Ztraceném) Režie: Honza Skalík, Matěj Bajgar, CZ, 2012

Náměsíčná

Futuristická vize města Buenos Aires roku 2010, která spojuje drama, akci a surrealisticky obrazivé vidění. Před promítáním bude ve foyer kina Světozor…(více)
(La Sonámbula) Režie: Fernando Spiner, ARG, 1998

Náměsíčná | Vincenzo Bellini

Mary Zimmermanová, která režírovala Natalie Dessay již v hitu minulé sezóny – Lucii di Lammermoor, zdůrazňuje v Náměsíčné dva její základní prvky spánek a…(více)
(La Sonnambula) Režie: Mary Zimmerman, USA, 2009

Náměsíčná země

Vstup zdarma. Filmová adaptace slavného románu mosambického spisovatele Mia Couta, který vypráví na pozadí občanské války dva příběhy: o pouti starého Tuahira a chlapce Muidingy, který…(více)
(Terra Sonâmbula) Režie: Teresa Prata, MOC, 2007

Náměstí Spasitele

Zadlužený Bartek požádá matku o dočasné přístřeší pro svou rodinu. Prodal byt před dostavbou vlastního bydlení a netuší, že naletěl podvodníkovi a čeká ho závislost…(více)
(Plac Zbawiciela ) Režie: Krzysztof Krauze - J. Kos-Krauze, POL, 2006

Náměstí Tahrír

Očekávání, naděje, strach, radost, zklamání, odhodlání... Na káhirském náměstí Tahrír se emoce střídají stejně rychle, jako se proměňuje situace v Egyptě. Výsledky revoluce, která skončila…(více)
(The Square) Režie: Jehane Noujaim, ET - USA, 2013

Námořnická dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na animovaný film Dobrodružství Robinsona Crusoa, námořníka z Yorku. Program: Dnes nabereme vítr do plachet a budeme si přát, aby vál stále silně a…(více)
(Námořnická dílna) Režie: , CZ, 2017

Námořnické pohádky

Námořnické pohádky nás zavedou do světa pirátů, námořníků, ryb a modré barvy. Seznámíme se s kocourem Modroočkem, podíváme se, jak medvědi od Kolína jeli k…(více)
(Námořnické pohádky) Režie: , CZ, 0000

Nanking

V roce 1937 zažil Nanking, tehdejší hlavní město Číny, jeden z nejkrvavějších masakrů na civilním obyvatelstvu minulého století. Běsnění japonské armády po dobytí města nepřežily…(více)
(Nanking) Režie: D. Sturman - B.Guttentag, USA , 2007

Naomi Campbel - změna identity

Třicátnice Yermén je transsexuální žena, která pracuje jako spirituální poradkyně a karetní věštkyně. S oblibou filmuje své sousedy a pouliční psy ve čtvrti na předměstí…(více)
(Naomi Campbel. No es fácil convertirse en otra persona, pero sí tomar un nombre distinto.) Režie: N. Videla - C.Donoso, RCH, 2013

Naostro

V jednom berlínském bytě se u společné večeře sejdou tři páry, které se už dlouho znají. Všichni jsou na prahu třicítky, finančně více či méně…(více)
(Nackt) Režie: Doris Dörrie, D, 2002

Nápady opičky Žofky

Jak Žofka umožnila panu Mrožovi cestu na sever 8’ Jak Žofka zavedla všeobecné ochranné zbarvení 8’…(více)
(Nápady opičky Žofky) Režie: Various, CZ, 2008

Nápady pana Sáčka

Pohádky: Maxipes Fík se nejprve zrodí, pak zmoudří a pak bude sportovat. Kromě toho dnes potkáme mnoho dalších oblíbených kamarádů z…(více)
(Nápady pana Sáčka) Režie: , CZ, 2013

Napnutý jako struna

A prized cello turns into a mysterious and sexual diva from the recesses of the past, forcing hapless Rob to improve his other bowing technique.…(více)
(No Strings Attached) Režie: Maria O'Loughlin, IRL, 2005

Nápoj lásky | Gaetano Donizetti

Donizettiho Nápoj lásky patří mezi nejlepší komedie operní literatury. V režii Bartletta Shera a pod taktovkou Dominga Hindoyana se představí Pretty Yende v roli temperamentní…(více)
(L’elisir d’amore | Gaetano Donizetti) Režie: Bartlett Sher, USA, 2018

Nápoj lásky 2014 | Gaetano Donizetti

Účinkují: Anna Netrebko, Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecien. Dirigent: Maurizio Benini …(více)
(L’elisir d’amore) Režie: Bartlett Sher, USA, 2012

Napola

Berlín, 1942. Friedrichu Weimerovi je sedmnáct a právě ukončil školu. Pochází z chudých poměrů, přesto však sní o tom, že v životě něco dokáže. Jediné,…(více)
(Napola) Režie: Dennis Gansel, SRN, 2004

Naprostí cizinci

Skupina přátel se schází k pohodové večeři. Znají se důvěrně celé roky a také další setkání by se neslo v duchu lehkého škorpení a nostalgických…(více)
(Perfetti sconosciuti) Režie: Paolo Genovese, I, 2016

Naprosto neočekávané

Jeden z raných filmů produkční společnosti režiséra Johnnieho Toa, který ač natočený jiným režisérem, nese klasické rysy Toovy režijní práce a jeho filmového stylu. Proto…(více)
(Fai seung dat yin) Režie: Patrick Yau, Hongkong, 1998

Napříč Barmou

Barmu, zemi bohatou na nerostné suroviny, obklopuje několik velmocí. Ty vždy využívaly její bohatství pro svůj vlastní prospěch a blahobyt. Dokument zachycuje osudy lidí žijících…(více)
(Across) Režie: Kaung Sint Tha, Pyae Zaw Phyo, Phyo Zayar Kyaw, BUR, 2015

Nargis - když se čas zastavil

Pouhých třináct hodin trvalo řádění cyklonu Nargis v deltě barmské řeky Iravadi v květnu roku 2008. Za tu dobu připravil ničivý živel o život 140…(více)
(Nargis - When Time Stopped Breathing) Režie: Kyaw Kyaw Oo - Maung Myint Aung, BUR - D, 2009

Narko

Gustave Kopp trpí chorobnou spavostí, je narkoleptik. Usne kdekoliv, kdykoliv, jeho záchvaty spánku přicházejí nepředvídatelně a tím víc jsou kruté. Tato nemoc přestavuje pro Gusův…(více)
(Narco) Režie: Gilles Lellouche - Tristan Aurouet, FRA, 2004

Narkokultura

Drogová válka v Mexiku si od roku 2006 vyžádala již desítky tisíc obětí. Nechvalně proslulé město Juaréz u hranic s USA je dokonce označováno za…(více)
(Narco Cultura) Režie: Shaul Schwarz, USA - IL, 2013

Národ | NTLive

více)
(Nation) Režie: Terry Pratchett / adaptace Mark Ravenhill, GB, 2009

Národ sobě aneb české moře v osmnácti přílivech

Dokument nebo hraný film, anebo tyto kategorie ztrácí opodstatnění? Odvážný film, který vyvolal rozporuplné reakce u publika i kritiky. Partnerem večera je MFDF Jihlava.…(více)
(Národ sobě aneb české moře v osmnácti přílivech) Režie: Jan Gogola ml., ČR, 2002

Národní reprezentace

Píše se rok 1996 a Korea je jednou ze zemí, která kandiduje na uspořádání zimních olympijských her. V jednom malém městě se už staví olympijský…(více)
(Gukga daepyo) Režie: Kim Yong-hwa, ROK, 2009

Národní soutěž

Prostor domácí krátkometrážní tvorbě byl v programu festivalu věnován již od jeho založení v roce 2005. Letos poprvé však tvůrci mohli přihlašovat své filmy vyrobené…(více)
(Národní soutěž) Režie: various, , 0000

Narození / Matka

Japonské režisérce Naomi Kawase se 24. dubna 2004 narodil syn Mitsumi. V souladu s tradicí jej porodila na rohožce s pomocí asistentky, obklopená svými nejbližšími.…(více)
(Birth / Mother) Režie: Naomi Kawase, Japonsko, 2006

Narozeniny

Pohádky: Dnes se podíváme, jak si poradil Krtek v příhodě Oslava, Krtek a šťoura, Krtek a kamarádi, Krtek a zajíček, Krtek a kachničky, Krtek a myška,…(více)
(Narozeniny) Režie: , CZ, 2018

Narozeniny MovieZone.cz

Bio Oko znovu hostí narozeninový večírek filmového magazínu MovieZone.cz, tentokrát ku příležitosti 11. výročí od založení. Večerní program nejen pro filmové geeky nabídne projekci ověřeného…(více)
(MovieZone.cz) Režie: , , 2016

Náruživost

Andreas Winkelman se po rozchodu se svou ženou uchýlil na ostrůvek v Baltském moři. Jeho život však obrátí naruby po ostrově se pohybující šílenec a…(více)
(En passion) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1969

Nashledanou, Tibete

Změna programu: místo původně plánovaného filmu uvádíme film Nashledanou, Tibete Vysoko položený himálajský průsmyk Nangpala na hranicích mezi Tibetem a Nepálem se pro tisíce uprchlíků stal…(více)
(Goodbye Tibet) Režie: Maria Blumencron, D, 2009

Následky lásky

Ano, životní styl padesátníka Titty Di Girolama by se dal považovat za extrémní – extrémně usedlý, extrémně rutinní a extrémně neživotný. Bydlí už deset let…(více)
(Le Conseguenze dell'amore) Režie: Paolo Sorrentino, I, 2004

Následné otřesy

Bankéř Hanspeter zdánlivě přežil krach na burze. Na jednom večírku s přáteli z banky a jejich manželkami pohrozí jeho dánská aupair, že prozradí svůj poměr…(více)
(Nachbeben) Režie: Stina Werenfels, ŠVÝ, 2006

Nasytíme celý svět

Jak dnes vypadá zemědělec, který na náš stůl dodává ty nejlepší produkty? Pokud se nám vybaví romantické obrázky, kde jsou lidé v bezprostředním kontaktu s…(více)
(We Feed the World) Režie: Erwin Wagenhofer, RAK, 2005

Nasytíme celý svět

Jak dnes vypadá zemědělec, který na náš stůl dodává ty nejlepší produkty? Pokud se nám vybaví romantické obrázky, kde jsou lidé v bezprostředním kontaktu s…(více)
(We Feed the World) Režie: Erwin Wagenhofer, RAK, 2005

Náš čas, náš příběh

Na začátku osmdesátých let na Tchajwanu byla místní kinematografie téměř mrtvá. Točily se pouze žánrové filmy a divácký zájem naprosto upadal. Skupina debutujících režisérů, z…(více)
() Režie: Hsiao Chu-chen, Taiwan, 2002

Náš den přijde

Co uděláš, když jsi dospívající zrzavý budižkničemu, který až na jednoho staršího chlápka nemá kamarády? Když tě všichni nenávidí a nejvíc ze všeho tvoje vlastní…(více)
(Notre jour viendra) Režie: Romain Gavras, F, 2009

Náš denní chléb

Jaký je náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší téměř lyrickou, zároveň však děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského…(více)
(Unser täglich Brot) Režie: Nikolaus Geyrhalter , A - D, 2005

Náš milovaný srpen

V průběhu měsíce srpna lidé hluboko v portugalských horách ožívají stejně jako činnosti, kterým se věnují. Vracejí se domů, dělají ohňostroje, bojují s požáry, zpívají…(více)
(Aquele Querido Mês de Agosto) Režie: Miguel Gomes, P, 2008

Náš nelítostný svět

Margot a Viktor si žijí jako v pohádce. Jsou krásní, mladí, oba úspěšní právníci jedné advokátní kanceláře a mají spolu dokonalý vztah. Jednoho dne ale…(více)
(Notre univers impitoyable) Režie: Léa Fazer, F, 2007

Náš Nixon

Během Watergate zabavila FBI na 500 kotoučů filmů, které natočili Nixonovi poradci Haldeman, Ehrlichman a Chapin. 40 let byly schované v trezoru. Found footage jako…(více)
(Our Nixon) Režie: Penny Lane, USA, 2013

Náš vůdce

V adaptaci populárního románu Todda Strassera přijme středoškolský učitel nevděčný úkol objasnit studentům v rámci týdenního celoškolního projektu princip života v diktátorském režimu. Ve svých hodiách zorganizuje…(více)
(Die Welle) Režie: Dennis Gansel, D, 2008

Naše dcera

Úspěšná lékařka Finn se po smrti své dlouholeté přítelkyně cítí ztracena. Upne se na svou jedenáctiletou dceru Zelly, pro kterou chce to nejlepší. Je však…(více)
( Finn's Girl) Režie: D. Cardona - L. Colbert, CDN, 2007

Naše heslo: krize

Bolívii čekají nové prezidentské volby. Jedním z kandidátů je nepříliš oblíbený Gonzalo Sanchez de Lozada, přezdívaný Gondi. Když se o prezidentské křeslo pokoušel v roce…(více)
(Our Brand is Crisis) Režie: Rachel Boynton, USA, 2005

Naše heslo: krize

Bolívii čekají nové prezidentské volby. Jedním z kandidátů je nepříliš oblíbený Gonzalo Sanchez de Lozada, přezdívaný Gondi. Když se o prezidentské křeslo pokoušel v roce…(více)
(Our Brand is Crisis) Režie: Rachel Boynton, USA, 2005

Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne

Tématem filmu je svobodný lidský život, nezávislý zevnitř i zvnějšku, který v dokumentárním chvalozpěvu představuje několik, osobním zaujetím a citovým prožitkem spojených výjevů, v jejichž…(více)
(Naše jediná jistota je, že všechno dobře dopadne ) Režie: Helena Papírníková, ČR, 2008

Naše malá sestra

Rodinné melodrama, které na čechovovském půdorysu domu, zahrady a čtyř sester skládá poctu magii všednosti. Tři sestry žijí společně ve velkém domě ve městě Kamakura.…(více)
(Umimachi Diary) Režie: Hirokazu Koreeda, J, 2015

Naše poslední tango

Naše poslední tango je v první řadě příběh o lásce. O lásce dvou nejslavnějších tanečníků tanga v dějinách. A také o jejich společné lásce k…(více)
(Un tango más) Režie: German Kral, RA-D, 2015

Naše prokletí + Nedělní oběd + Červená bílá zelená + Návštěva

Naše prokletíhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25744naseprokleti Nedělní obědhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25973nedelniobed Červená bílá zelenáhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/24901cervenabilazelena Návštěvahttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25741navsteva…(více)
(Nasza klatwa + Vasárnapi ebéd + Piros Fehér Zöld + Odwiedziny) Režie: varisou, PL - H, 2013

Naše ulice

Dělnická rodina Furmanczykových žije ve svém bytě v polské Lodži po pět generací. Kam paměť sahá, všichni její členové pracovali v textilní továrně přes ulici.…(více)
(Our Street) Režie: Marcin Latallo, PL, 2008

Naše velké zoufalství

Ender a Cetin jsou staří mládenci, kteří společně sdílí byt. Jejich samotářský styl života ale náhle naruší mladičká studentka Nihil, která se k nim na…(více)
(Bizim Büyük Çaresizligimiz) Režie: Seyfi Teoman, TR - D - NL, 2012

Naše země | Slon se probouzí

HAMARA DESH Naše země Dokumentární fi lm z multikulturního cyklu ČT „Velký vůz“ zaznamenává průběh Festivalu bollywoodského fi lmu 2004 a mapuje názory příslušníků…(více)
(Hamara Desh | The Elephant Rises) Režie: Radim Špaček | Peter Sackman, ČR | NIZ, 2004

Naše ženy

Max, Paul a Simon se znají už 35 let. Spojuje je dlouholeté a srdečné přátelství bez mráčku. Pracovně jsou úspěšní, v osobním životě už tolik…(více)
(Nos Femmes) Režie: Richard Berry, F, 2014

Natalia Grzebała - koncert | Život je úžasný - film

Koncert
více)
(Chce się żyć) Režie: Chce się żyć, PL, 2013

Nataša

Kameramanka a režisérka Ulli Gladik potkává Natašu, která žebrá ve Štýrském Hradci, a po několika rozhovorech ji doprovází domů do Brezniku, bývalého průmyslového města poblíž…(více)
(Natasha) Režie: Ulli Gladik, A, 2008

Natruc povídačkám o transkách

Osobní a svěží dokument o mužích, kteří se narodili jako ženy. Film se snaží vyjasnit, co formuje maskulinní identitu a jaké stereotypy se k ní…(více)
(Against a Trans Narrative) Režie: Jules Rosskam , USA, 2008

Nauka o snech

Stéphane Miroux přichází do Paříže za prací do společnosti, která vyrábí kalendáře. Každodenní monotónní život kompenzuje svými sny. Před kamerami z lepenky si inscenuje vymyšlený…(více)
(La Science des rêves) Režie: Michel Gondry, FRA, 2005

Naušika z Větrného údolí

Epické dobrodružství mladé princezny, která musí na pozadí války dvou království přinést harmonii mezi sebezahleděné lidi a bouřící se přírodní živly. Film, kterým Mijazaki ustanovil…(více)
(Kaze no tani no Naushika) Režie: Hajao Mijazaki, J, 1984

Návrat

Dva dospívající bratři Andrej a Ivan žijí se svou matkou, aniž by věděli, co posledních deset let dělal jejich otec. Ten se však jednoho dne…(více)
(Vozvrascenije) Režie: Andrej Zvjagincev, RUS, 2003

Návrat Agnieszky H.

Především o vztahu polské režisérky Agnieszky Holland k Československu vypráví portrétní dokument, v němž se návraty do minulosti stávají reflexí současnosti. Na pražské filmové akademii…(více)
(Powrót Agnieszki H.) Režie: K. Krauze - J. Petrycki, PL - CZ, 2013

Návrat čápů

Film vyprávi příběh mladé letušky Vandy, která má neustále pocit, že musí létat, a to i v osobním životě, kde vůbec často postrádá pevnou půdu pod…(více)
(Návrat bocianov) Režie: Martin Repka, SK - D - CZ, 2007

Návrat do atomového gymnázia, část 1

Ve svých osmašedesáti letech si prezident společnosti Troma Lloyd Kaufman konečně uvědomil, že má na to kráčet ve stopách Larse von Triera a po jeho…(více)
(Return to Nuke ‘Em High: Volume 1) Režie: Lloyd Kaufman, USA, 2013

Návrat do budoucnosti

více)
(Back to the Future) Režie: Robert Zemeckis, USA, 1985

Návrat do budoucnosti II

více)
(Back to the Future Part II) Režie: Robert Zemeckis, USA, 1989

Návrat do Červeného města

Dosud zřejmě největší filmový projekt studentů zlínské Fakulty multimediálních komunikací se jmenuje Návrat do Červeného města. „Pro ty, kteří navštívili Zlín, může být tento film…(více)
(Návrat do Červeného města) Režie: Tomáš Hubáček, CZ, 2007

Návrat do Hansaly

Film je částečně inspirován skutečnými událostmi. Martín vlastní pohřební službu, ale potýká se s finančními problémy. Náhodou se dostane k zakázce převozu těla ilegálního imigranta do Maroka. Musí spolupracovat…(více)
(Retorno a Hansala) Režie: Chus Gutiérrez, E, 2009

Návrat Chen Zhena

Hvězdně obsazený blockbuster od režiséra proslulé trilogie Volavka diváky přenese do fantaskně stylizované doby prvních desetiletí minulého století. Na pozadí japonské expanze na čínská území…(více)
(Jing mo fung wan: Chen Zhen) Režie: Andrew Lau, RC - HKG, 2010

Návrat idiota

František nikdy nic nepoznal a nic pořádného nezažil. Svůj dospělý život strávil za zdmi léčebny a tak má teď ze všeho jen první dojmy. Vrací…(více)
(Návrat idiota) Režie: Saša Gedeon , CZ, 1999

Návrat k hranici

Režisér Zhao Liang se narodil v jižní Číně na hranicích se Severní Koreou. Do devadesátých let byly dva socialistické státy spřátelenými zeměmi a přes hranice…(více)
(Au bord du fleuve, sur la frontiere sino-coréenne) Režie: Zhao Liang , ČÍN - FRA, 2005

Návrat vlků

Poté co byl vlk ve Spojených státech téměř vyhuben, snaží se nyní tento vznešený druh o návrat v proslulém severoamerickém národním parku Yellowstone. Tento úžasný…(více)
(Return of the Wolf) Režie: Bob Landis, Michael Rosenfeld, USA, 2000

Návrat ztraceného syna

Velmi osobní umělecká výpověď o nejcitlivějších problémech lidské existence. Inženýr Jan Šebek, pracovník projektového úřadu, se dostal po nezdařeném pokusu o sebevraždu do psychiatrické léčebny.…(více)
(Návrat ztraceného syna) Režie: Evald Schorm, ČSSR, 1966

Navrhování založené na pravidlech / Digitální materiálnost a hylémorfní tektonika - Fabio Gramazio (Gramazio & Kohler) + Toni Kotnik

Fabio Gramazio a Toni Kotnik budou hovořit o paradigmatech navrhování založeném na pravidlech. Přednáška představí jak metody takového navrhování, tak jejich význam v širším kulturním…(více)
(Navrhování založené na pravidlech / Digitální materiálnost a hylémorfní tektonika - Fabio Gramazio (Gramazio & Kohler) + Toni Kotnik) Režie: , , 2014

Návštěva

První kontakt s mimozemskou civilizací probouzí fantazii mnoha snílků i autorů scifi. Zároveň ale takový akt otevírá řadu problémů biologických, kulturních, právních a dalších. Dokumentární…(více)
(The Visit) Režie: Michael Madsen, A-DK-IRL-FIN, 2014

Návštěva ze země živých

Dokumentární film je založen na rozhovoru s Maurice Rosselem, který byl v roce 1944 coby představitel Mezinárodního červeného kříže vyslán na inspekci do Terezína. …(více)
(Un vivant qui passe) Režie: Claude Lanzmann, F , 1997

Návštěvní den v ZOO

Pohádky: Pohádky a příběhy ze zvířecí říše,…(více)
(Návštěvní den v ZOO) Režie: , CZ, 2013

Návštěvníci - seriálový maraton

Seriálový maraton s možností přespat v kině. V ceně vstupenky je drobné noční občerstvení a ranní káva / kakao.
více)
(Návštěvníci) Režie: Jindřich Polák , CZ - F - CH - D, 1983

Navždy pannou

Vzdát se navždy fyzické lásky. To je cena za to, aby se ve společenství izolované albánské horské vesnice, kde vládne striktní patriarchát, mohla vzdorná Hana…(více)
(Vergine giurata) Režie: Laura Bispuri, I-CH-AL-D, 2015

Navždy, nikdy, nikde

Po autonehodě zůstanou uprostřed opuštěné silnice v autě uvězněni tři muži. Zraněni a bez jakékoliv vidiny úniku čekají, až je přijde někdo zachránit. Netuší ovšem, že…(více)
(Immer nie am Meer) Režie: Antonin Svoboda, A, 2007

Nazareth - Nekonečný rockový mejdan

Nazareth je legendární rocková skupina, která měla v sedmdesátých letech výsadní postavení v top ten tabulkách spolu s Rolling Stones, Sweet, Deep Purple, Led…(více)
(Nazareth - Nekonečný rockový mejdan) Režie: Miloslav Šmídmajer, CZ, 2011

Ne všechno dopadne dobře

Po deseti letech se režisér vrací do rakouského azylového domu pro ženy bez domova, kde strávil svou civilní službu. Nachází tam ještě několik dřívějších obyvatelek.…(více)
(Everything Will Not Be Fine) Režie: Arash T. Riahi, A, 2012

Nebe a led

Oscarový režisér Luc Jacquet Putování tučňáků ve svém novém celovečerním dokumentu popisuje sérii dobrodružných cest francouzského polárníka a vědce Clauda Loriuse za polární kruh, které…(více)
(La glace et le ciel) Režie: Luc Jacquet, F, 2015

Nebe na dohled

Osobně laděný dokument z neobvyklého prostředí čínského pohřebního ústavu sleduje dospívající Jing, pro kterou tato místa představují první práci, přátelství, ale i nudu. Jing Ling je…(více)
(Almost Heaven) Režie: Carol Salter, GB, 2017

Nebe nad Ahmedabádem

Nebe nad Ahmedabádem zaplní každoročně milióny pestrobarevných draků. Původně byl Makar Sankranti výlučně hinduistickým svátkem, postupně se ale vyvinul v neobyčejnou soutěž, které se účastní…(více)
(Sotto Il Cielo Di Ahmedabad) Režie: F. Lignola - S. Rebechi, I, 2007

Nebe nad Berlínem

Anděl Damiel Bruno Ganz se vzdává nesmrtelnosti, aby mohl jako člověk žít s cirkusovou artistkou Marion Solveig Dommartinová. Ta měla být původně také andělem, Wenders…(více)
(Der Himmel über Berlin) Režie: Wim Wenders, FRA - SRN, 1987

Nebe peklo

Celovečerní dokument o lidech, kteří se nebojí ukázat, jaké podoby má jejich celoživotní záliba v sadomasochistických praktikách. Volně propojené portréty Altaira, který svou orientaci zajímavě…(více)
(Nebe peklo) Režie: David Čálek, CZ, 2010

Nebesa lidem

Milujte se a pomáhejte si Jedině tak můžete zachránit lidstvo a odletět do vesmíru společně s Aštarem. Srdíčko na správném místě, slunce v duši –…(více)
(Nebesa lidem) Režie: Vesmírní lidé, CZ, 2008

Nebeská pastvina

Ve filmu se malý čínský chlapec krátce setkává s radostmi i útrapami života Mongolů. Tato docela příjemná směsice širokoúhlých záběrů a etnických detailů bez špetky exotiky je snadno…(více)
(The Heavenly Grassland) Režie: Sai Fu - Mai Lisi, Čína, 2002

Nebeští jezdci

Podzim roku 1942. Posádku bombardéru typu Wellington tvoří první pilot a kapitán letadla Čechoslovák Pavel, druhý pilot Angličan Frank, navigátor Angličan George, telegrafista Kanaďan Tommy…(více)
(Nebeští jezdci) Režie: Jindřich Polák, CZ, 1968

Nebezpečná hra

Americký miliardář Donald Trump se rozhodl na chráněném pobřeží ve Skotsku, přímo za humny starousedlíků, velkolepě rozšířit svůj golfový resort. Místní lidé se developerské aroganci…(více)
(A Dangerous Game) Režie: Anthony Baxter, GB, 2014

Nebezpečná metoda

Curych, 1904. Psychiatr Carl Jung Michael Fassbender žije se svou těhotnou ženou Emmou Sarah Gadon v nemocnici Burgholzli a na prahu třicítky stojí na počátku…(více)
(A Dangerous Method) Režie: David Cronenberg, GB-D-CDN-CH, 2011

Nebezpečné známosti | NT Live

Po obrovském úspěchu přenosů Krále Leara s Derekem Jacobim a Coriolana s Tomem Hiddlestonem se NT Live vrací do komorního londýnského divadla Donmar Warehouse. Tentokrát…(více)
(Les Liaisons Dangereuses | NT Live) Režie: Josie Rourke, GB, 2015

Nebezpečný svět Rajka Dolečka

Mladá režisérka se vydává za stárnoucím profesorem hledat recepty na život těla a duše. Co ale dívce s rodinou v Bosně poradí srbský nacionalista a…(více)
(Nebezpečný svět Rajka Dolečka) Režie: Kristýna Bartošová, CZ, 2015

Nebohá paní Pomsta

Je zima. Na prostranství před věznicí padá sníh. Hudebníci v santaclausovských oblečcích odhazují kelímky s horkou kávou a slavnostně vítají dívku Lee Geumja. Za zločin,…(více)
(Chinjeolhan Geum-ja ssi) Režie: Park Chan-wook, Jižní Korea, 2005

Neboj se a jez!

Snad každý z nás miluje jídlo. Jsme schopni vstřebat bezpočet pořadů o vaření, kulinářských časopisů a blogů. Tak jak je vůbec možné, že téměř 50…(více)
(Just Eat It!) Režie: Grant Baldwin, CA-GB-US, 2014

Neboj se, to přejde

Tři náctileté švédské dívky, My, Joppe a Natalie, spojuje láska k dívkám. Spojuje je také fakt, že všechny tuto skutečnost tají, protože vyrůstat v malém…(více)
(DU SKA NOG SE ATT DET GÅR ÖVER) Režie: Cecilia Neant-Falk, ŠVÉ, 2003

Neboj, jsem v pořádku

Když se devatenáctiletá Lili vrací z prázdnin, rodiče jí oznámí, že Loic, její bratr – dvojče, po brutální hádce s otcem odešel z domova. Loic…(více)
(Je vais bien ne t'en fais pas) Režie: Philippe Lioret, FRA, 2006

Nebojsa

Dřevorubec Ondra, kterému pro jeho odvážnou povahu říkají Nebojsa, jde do světa, aby se naučil bát. Při svém putování, na němž ho doprovází zbabělý zlodějíček…(více)
(Nebojsa) Režie: Július Matula, CZ, 1988

Nebojsové v Oku

Čeká nás opět brzy setkání s Mikulášem a také s čerty. My se ale stejně jako statečný Ondra z pohádky nebojíme. Na čerty se připravíme,…(více)
(Nebojsové v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Nebojte se tmy

Nový horor od Guillerma del Tora s Katie Holmes a malou Bailee Madison, jejíž úžasný herecký talent jste mohli ocenit například ve filmu Zkus mě…(více)
(Don't Be Afraid of the Dark) Režie: Troy Nixey, USA - AUS - MEX, 2011

Nebudu se přehnaně rozčilovat

Asta je uměleckou kurátorkou v současném Berlíně a hledá prostředky na výstavu „The Cinema The Art“. Její boj však zahrnuje morální dilema: jak hrát hru…(více)
(Ich will mich nicht künstlich aufregen) Režie: Max Linz, D, 2014

Nebýt dnešní

Film Petra Marka s herci divadla XXXH´X XOˇXXOXX. Jedna chata, tři lidé, tři dávky. Realistické mystérium se sociálními prvky. Odvykací kůra trojice přátel závislých na…(více)
(Nebýt dnešní) Režie: Petr Marek, ČR, 2005

Něco se musí zlomit

Ester Martin Bergsmark Hlemýžďky – Zvláštní uznání poroty QFF Mezipatra 2012 ve svém hraném debutu rozvíjí téma rozostření hranic našeho chápání genderové identity a vypráví…(více)
(Nånting Måste Gå Sönder) Režie: Ester Martin Bergsmark, S, 2014

Něco úplně nového

Třináctiletý Emerson žije s rodiči na zasněženém kanadském venkově. Rog a Kaye, bývalí hippies, jsou svému synovi opravdovou oporou a všichni jsou si vzájemně velmi…(více)
(Whole New Thing) Režie: Amnon Buchbinder, KAN, 2005

Něco z Alenky

Klasika z pera Lewise Carrolla Alenka v kraji divů posloužila Janu Švankmajerovi jako výchozí bod pro první celovečerní snímek, v němž originálním způsobem mísí realitu…(více)
(Něco z Alenky) Režie: Jan Švankmajer, CZ, 1987

Nečekaná láska

Příběh se odehrává v malé vesničce poblíž Alma Aty. Žijí zde obyčejní lidé, které spojují společné vzpomínky a kteří se potýkají se vcelku běžnými problémy…(více)
(Жиде. Нежданная любовь) Režie: Sabit Kurmanbekov, KZ, 2011

Nečekaný život

Další z oblíbených vztahových komedií reprezentuje čím dál častější tendenci natáčet španělské filmy v zahraničí. Hlavní hrdina Juanito je herec, který toužil prorazit, ale léta…(více)
(La vida inesperada) Režie: Jorge Torregrossa, E, 2014

Neděle pro rodiče s dětmi

Pravidelné nedělní odpolední bloky koncipované tak, aby rodiče s dětmi strávili hodnotné a příjemné odpoledne v prostorách kina. …(více)
(Neděle pro rodiče s dětmi) Režie: lektoři, ČR, 2008

Neděle pro rodiče s dětmi / 25.05.

Pravidelné nedělní odpolední bloky koncipované tak, aby rodiče s dětmi strávili hodnotné a příjemné odpoledne v prostorách kina. …(více)
(Neděle pro rodiče s dětmi) Režie: lektoři, ČR, 2008

Nedělní světlo

V asturském městečku Cenciella se na počátku dvacátého století odehrává příběh s prvky westernu. Děj je vystavěn především na vykreslení charakterů celé řady postav, které…(více)
(Luz de domingo) Režie: José Luis Garci, E, 2007

Nedodržený slib

Talentovaný fotbalista Martin Friedman se narodil do složité doby. S příchodem slovenského štátu a druhé světové války jej čeká společenská ostrakizace, kterou si zpočátku neuvědomuje…(více)
(Nedodržaný sl’ub) Režie: Jiří Chlumský, SK - CZ - USA, 2009

Nedotknutelní

Ochrnutý a bohatý aristokrat Philippe si za svého nového opatrovníka vybere Drisse, živelného mladíka z předměstí, kterého právě propustili z vězení. Jinými slovy najde…(více)
(Intouchables) Režie: O. Nakache - E. Toledano, F, 2011

Negativní dějiny maďarského filmu

1 zapomnění 2 okénka filmu 3 klapky u ledu 4 paralelní verze filmových dějin 5 obrazy zůstaly v hlavě tvůrce 6 ztracené šance, kusy životů,…(více)
(Negatív Magyar Filmtörténet) Režie: Gyula Nemes, H, 2010

Nehraje se

Omlouváme se všem divákům, ale dnes kino nehraje z důvodu pronájmu celého prostoru kina.…(více)
(Nehraje se) Režie: pronájem, ČR, 2008

Nehybné kameny

Snímek pyšnící se tím, že byl jako první film o Tibetu opravdu natočen Tibeťany, se podobně jako o devět let starší „první bhútánský film“ Pohár…(více)
(Lhing vjags kyi ma ni rdo vbum) Režie: Wanma-caidan, CHN, 2005

Nech to být

Tchajwan po roce 1949 zažil velmi krušné období. Na převážně hornatém ostrově totiž před komunistickou armádou našlo útočiště tisíce uprchlíků. I přesto se Tchajwan stal…(více)
() Režie: Lin Yu-hsien, Taiwan, 2004

Nechat strach za sebou

Neobvyklý fi lm natočený tajně v Tibetu tibetskými fi lmaři, ve kterém zachytili atmosféru Tibetu pod nadvládou Číny, souvislosti a symboliku olympijských her a návrat Dalajlámy.…(více)
(Leaving fear behind) Režie: Dhondup Wangchen, , 2008

Nechce se mi spát

Inspirací k natočení snímku Nechce se mi spát se stal skutečný případ sériového vraha Thierry Paulina, který v 80. letech zavraždil v Paříži několik starých…(více)
(J´ai pas sommeil) Režie: Claire Denis, F, 1994

Nechoď klepat na dveře

Režisér Wim Wenders a scenárista a herec Sam Shepard se takřka po dvaceti letech pokoušejí navázat na mimořádný úspěch filmu Paříž, Texas, za nějž si…(více)
(Don´t Come Knocking) Režie: Wim Wenders, SRN - USA, 2005

Nechte mrtvoly chytat bronz!

Když přijde na to dělat jednoduché věci složitě, těžko v současné kinematografii najdete větší odborníky, než je belgická manželská a tvůrčí dvojice Hélène Cattet a…(více)
(Laissez bronzer les cadavres ) Režie: Hélène Cattet, Bruno Forzani , F-B, 2017

Nechte si chutnat!

Po celý rok nám jídlo prochází talířem a zároveň mění svět. Jídlo tradičně představovalo pokušení pro naše smysly a zároveň společenskou událost, zdegenerovalo však v…(více)
(Smakelijk Eten!) Režie: Walther Grotenhuis, NL, 2010

Nechte zpívat Mišíka

Vladimír Mišík patří k zásadním osobnostem české populární hudby. Svou tvorbou ovlivnil celou generaci umělců z hudebního, výtvarného i literárního světa. Je spoluzakladatelem s kytaristou…(více)
(Nechte zpívat Mišíka) Režie: Jitka Němcová, CZ, 2017

Nejdelší polibek

V roce 2011 se v Súdánu konalo referendum, které umožnilo rozdělit stát na dvě části – jižní, převážně křesťanskou a severní, muslimskou, která se v…(více)
(À jamais, pour toujours) Režie: Alexandra Sicotte-Levesque, CDN, 2013

Nejdřív nás budou muset zabít

V březnu 2012 byl při vojenském puči v Mali sesazen prezident Touré. Nestabilní situace využilo separatistické hnutí Tuaregů MNLA a na severu země vyhlásilo nezávislý…(více)
(They Will Have to Kill Us First) Režie: Johanna Schwartz, GB, 2015

Nejhledanější muž

V hamburské islámské komunitě se jedné noci objeví neznámý muž na pokraji smrti. Napůl Čečenec, napůl Rus, který má u sebe 500 dolarů a tajné…(více)
(A Most Wanted Man) Režie: Anton Corbijn, GB-USA-D, 2014

Nejistá sláva

Píše se rok 1937 a mladý republikánský důstojník Lluís se během výkonu služby seznamuje se záhadnou vdovou, jejíž svádění vede ale k jinému cíli, než…(více)
(Incerta glòria) Režie: Agustí Villaronga, E, 2017

Nejlepší české 'komiksové' animované filmy

Ozvěny AniFestu 60 min. bonus Pérák a SS rež. Jiří Brdečka, Jiří Trnka, ČR 1946 beseda s tvůrci Noro Držiak, Vít Pancíř, Adrian Kukal/KUFEJ FEJKU …(více)
(Nejlepší české 'komiksové' animované filmy) Režie: , , 2000

Nejlepší český dokument z Jihlavy 2009

V rámci cyklu Dokumentární pondělky uvedeme projekci nejlepšího českého dokumentu za rok 2009, který bude oceněn v soutěži Česká radost na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárních…(více)
(Nejlepší český dokument z Jihlavy 2009) Režie: , , 2009

Nejlepší český dokument z Jihlavy 2011

V rámci cyklu Dokumentární pondělky uvedeme projekci nejlepšího českého dokumentu za rok 2011, který bude oceněn v soutěži Česká radost na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárních…(více)
(Nejlepší český dokument z Jihlavy 2011) Režie: , CZ, 0000

Nejlepší český dokument z MFDF Ji.hlava 2013

V rámci cyklu Dokumentární pondělí uvedeme projekci nejlepšího českého dokumentu za rok 2013, který bude oceněn v soutěžní sekci Česká radost na letošním 17. Mezinárodním…(více)
(Nejlepší český dokument z MFDF Ji.hlava 2013) Režie: , , 0000

Nejlepší český dokument z MFDF Ji.hlava 2014

Nestihli jste v Ji.hlave vidět vítězný dokument České radosti, oceněný tradičně Cenou pro nejlepší český dokumentární film? Přijďte se podívat, kdo letos vyhrál soutěž domácích…(více)
(Nejlepší český dokument z MFDF Ji.hlava 2014) Režie: , , 0000

Nejlepší český dokument z MFDF Jihlava 2012

V rámci cyklu Dokumentární pondělky uvedeme projekci nejlepšího českého dokumentu za rok 2012, který bude oceněn v soutěžní sekci Česká radost na letošním Mezinárodním festivalu…(více)
(Nejlepší český dokument z MFDF Jihlava 2012) Režie: , , 0000

Nejlepší český krátký dokument

Blok 5 krátkých filmů nominovaných na Cenu Pavla Kouteckého 2016. Film Kohoutková pojednává o prasklině, potrubí a otrávených obyvatelích Prahy 6. Všechno skončí v jedné…(více)
(Nejlepší český krátký dokument) Režie: various, CZ, 2016

Nejlepší je pěnivá - premiéra

…(více)
(Nejlepší je pěnivá) Režie: , , 2000

Nejlepší období roku

Plavecký bazén a jižní moře, operní árie a neohrabaná harmonika, horké šeptání a zoufalé dopisy. Nevysvětlitelná metafyzika lásky. Chlapec a dvě dívky, muž a dvě…(více)
(Лучшее время года) Režie: Svetlana Proskurina, RUS, 2008

Nejlepší přítel

Starožitník se vsadí o to, že najde za deset dnů svého nejlepšího přítele. Pustí se náruživě do bláznivé akce. Nakonec se pověsí na výřečného a…(více)
(Mon meilleur ami) Režie: Patrice Leconte, FR, 2005

Nejlepší sportovec století

Sezení na kůlu je ve Frísku oblíbená lidová soutěž. Mladý Taeke, syn chudého venkovana, prožívá idylické dětství 30. let, které je postupně zakalováno rostoucí nezaměstnaností…(více)
(Sportman van de eeuw) Režie: Mischa Alexander, NIZ - ŠVÉ - NĚM, 2006

Nejlepší ze všech světů

Adrian vyrůstá jen se svojí matkou Helgou v malém salzburském bytě, který se stává dějištěm mnoha drogových večírků. A stejně jako uniká Helga v drogovém…(více)
(Die beste aller Welten) Režie: Adrian Goiginger, A-D, 2017

Nejmenší místo

Nahlédnout do života horské vesnice Cinquera ve středoamerickém Salvadoru je jako postupně odkrývat svět duchů vynořujících se z domů i chatrčí a oživujících vzpomínky na…(více)
(El lugar más pequeño) Režie: Tatiana Huezo, MEX, 2011

Nejsem tvůj přítel

Sára miluje Márka a čeká s ním dítě. On ji má sice také rád, ale miluje i Sofii. Té se nelíbí, že je podváděna: byla…(více)
(Nem vagyok a barátod) Režie: György Pálfi, H, 2009

Nejsem tvůj syn

Pierre je úplně normální puberťák hraje v kapele, užívá si nezávazného sexu a sem tam se převléká do dámských šatů. Po smrti otce se…(více)
(Mãe só há uma ) Režie: Anna Muylaert, BR, 2016

Nejsmrtelnější kořist

Úspěch nostalgickosenilní série Expendables vydláždil cestu pro velkolepý návrat největší ikony zetkových akčňáků osmdesátých let, Mika Dantona. Tento dokonalý válečný stroj, vedle jehož bodycountu působí…(více)
(Deadliest Prey) Režie: David A. Prior, USA, 2013

Nejsmutnější hudba světa

„Smutek je jen štěstí obrácené prdelí nahoru.“ Píše se rok 1933. Vládne velká hospodářská krize. Někdejší broadwayský impresário Chester Kent přijíždí se svou láskou Narcissou…(více)
(The Saddest Music in the World) Režie: Guy Maddin, CDN, 2003

Nejšpinavější hra na světě

Když vůdce politické strany ve snaze o získání voličů z řad hippies vyšle svého zástupce mezi bujarou mládež vyznávající lehké drogy a skupinový sex, nemůže…(více)
(The Dirtiest Game in the World) Režie: James Bryan, USA-1970, 0000

Nejšťastnější den v životě Olliho Mäkiho

Léto 1962. Olli Mäki je velkou nadějí finského boxu a právě se chystá na životní zápas o titul mistra světa. Z poklidného venkova se dostává…(více)
(Hymyilevä mies) Režie: Juho Kuosmanen, FIN-S-D, 2016

Nejtemnější hodina

Gary Oldman v roli jedné z největších osobností 20. století. Winston Churchill na počátku 2. světové války musí učinit zásadní rozhodnutí. Hrozba Německé invaze je…(více)
(Darkest Hour) Režie: Joe Wright, GB, 2017

Největší prázdninové dobrodružství

Pohádky: Po létě vás uvítáme příhodami Macha a Šebestové. Uvidíme, jak jeli na prázdniny, jak Jonatán ulovil blechu, jak zažili deštivé odpoledne a mnohé další…(více)
(Největší prázdninové dobrodružství) Režie: , CZ, 2018

Největší přání

Hrdinové celovečerního filmu Největší přání jsou po čtyřiceti letech komunismu první dospělou generací, která se utvářela ve svobodné společnosti. Mladé lidi zamýšlející se nad zdánlivě…(více)
(Největší přání) Režie: Olga Špátová, CZ, 2012

Největší přání - účast režisérky

Po projekci bude následovat debata s režisérkou Olgou Špátovou.http://www.kinoaero.cz/cz/film/5265/Nejvetsipraniucastreziserky Hrdinové celovečerního filmu Největší přání jsou po čtyřiceti letech…(více)
(Největší přání) Režie: Olga Špátová, CZ, 2012

Největší showman

Phineas Taylor Barnum Hugh Jackman je vizionář, jehož upřímné nadšení je naprosto nakažlivé. A to i v časech, kdy jeho nezlomný optimismus a energie jsou…(více)
(The Greatest Showman) Režie: Michael Gracey, USA, 2017

Největší z Čechů

Filmový štáb na cestě: Režisér Jaroslav Plesl, jeho Producentka Simona Babčáková, jejich Kameraman Jiří Vyorálek a Zvukařka Johana Švarcová. Živořící umělci, kteří už sice mají…(více)
(Největší z Čechů) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2010

Nejvyšší nabídka

Virgil Oldman Geoffrey Rush je světově uznávaný znalec v oblasti výtvarného umění a starožitností. Ve svém osobním životě je však uzavřeným samotářem pronásledovaným mnohými obsesemi.…(více)
(La Migliore offerta) Režie: Giuseppe Tornatore, I, 2013

Někdo to rád horké

Slavná kombinace hudební komedie, parodie na gangsterské filmy a bláznivé crazy komedie, se odehrává v roce 1929 a jejími hrdiny jsou Joe a Jerry, dva muzikanti,…(více)
(Some Like It Hot) Režie: Billy Wilder, USA, 1959

Někdo to rád krátké

Filmový minifestival Někdo to rád krátké je soutěž amatérských fimařů, příležitost jednou za čas vyskočit ze sedačky v Biu Oku přímo na velké plátno. Postup…(více)
(Some Like It Short) Režie: , , 0000

Několik otázek o povaze vaší existence

Tématem videoinstalace vytvořené na zakázku vídeňské nadace ThyssenBornemisza Art Contemporary je umění buddhistické debaty. Záznam tří debat na téma základních buddhistických konceptů pomíjivosti, nejá a…(více)
(Some Questions on the Nature of Your Existence) Režie: R. Sarin a T. Sonam, IND - A, 2007

Nekoukej mi do talíře

Marijanin život je pevně spjat s rodinou, ať chce, nebo ne. V malém bytě se těsná se svým mentálně postiženým bratrem, despotickým otcem a neurotickou…(více)
(Ne gledaj mi u pijat) Režie: Hana Jušić, HR-DK, 2016

Nekromantik 2

Druhé pokračování undergroundového snímku z konce osmdesátých let dějově i stylově na svého předchůdce přímo navazuje. Milostné problémy nekrofilů, na než jsou oba díly zacílené,…(více)
(Nekromantik 2: Die Rückkehr der liebenden Toten) Režie: Jörg Buttgereit, DEU, 1991

Nekupuj. Adoptuj! | v mezzaninu

Nekupuj. Adoptuj pořádá charitativní bazárek na podporu opuštěných psů a koček. Na bazárku budou k dostání knihy, doplňky a především oblečení. Ceny již od 10…(více)
(Nekupuj. Adoptuj!) Režie: , , 0000

Němá barikáda

Drama z památných květnových dnů roku 1945 líčené na pozadí příběhů několika holešovických občanů. Tito občané se aktivně zapojili do posledních bojů II. světové války…(více)
(Němá barikáda) Režie: Otakar Vávra , CZ, 1948

Nemají pokoj svévolníci

Santos Trinidad je vysloužilým policistou, který si rád přihne. Během potyčky v baru skončí na podlaze tři mrtví. Santos po sobě zamete stopy, ale jeden…(více)
(No habrá paz para los malvados) Režie: Enrique Urbizu, E, 2011

Německé tajemství

Kirsten Blohmová se narodila v roce 1946 v americkém zajateckém táboře v severním Německu. O dva roky později ji její matka Signe Gondrupová odvezla do…(více)
(Den Tyske hemmelighed) Režie: Lars Johansson, DÁN, 2004

Německý lékař Wakolda

Rok 1960, Patagonie. Německý lékař se náhodou seznamuje s argentinskou rodinou, mají společnou cestu do městečka Bariloche. Zatímco Eva, Enzo a jejich tři děti tam…(více)
(El médico Alemán - Wakolda) Režie: Lucía Puenzo, RA - E - F - N, 2013

Nemilovaní

Žeňa a Boris procházejí bolestným rozvodem. Pohromadě je drží už jen poslední starost, prodej bytu, jinak si oba zařídili nový život po svém. Žeňa si…(více)
(Nelyubov) Režie: Andrej Zvjagincev, RUS-F-B-D, 2017

Nemocná

I v Evropě 21. století se odehrávají příběhy, na které jsme zvyklí už jen z obskurní hororové fikce. Když se šestnáctiletá Chorvatka Ana svěří rodičům…(více)
(Bolesno) Režie: Hrvoje Mabic, HR, 2015

Nemocnice na konci světa

Dokument Otakara Štěrby nás zavede do nejvyššího pohoří světa, kde se uskutečnily významné lidské činy. V roce 2005 Dina a Otakar Štěrbovi věnovali svoje soukromé…(více)
(Nemocnice na konci světa ) Režie: Otakar Štěrba, CZ, 2008

Nemožňák

Žádný padouch před ním není v bezpečí, žádné kalhotky v jeho přítomnosti nezůstanou suché a žádná překážka pro něho není moc vysoká. Filipínský liliputský bojovník…(více)
(The Impossible Kid) Režie: Eddie Nicart, RP, 1982

Nemožní kluci, možné lásky

Blok krátkých gay filmůhttp://www.mezipatra.cz/2011/filmy/nemozniklucimoznelasky.html. Páteční kluk Dno Všichni budou …(více)
(Impossible Guys, Possible Loves) Režie: various, , 2011

Nenápadný půvab buržoazie

Snímek vypráví o skupince přátel z vyšší společnosti, která se neustále snaží sejít se ke společnému obědu, večeři nebo zajít na čaj. Jejich pokusy však…(více)
(Le Charme discret de la bourgeoisie) Režie: Luis Buñuel, FR - IT - ES, 1962

Nenasytná Tiffany

Pepa Leoš Noha tráví většinu času vysedáváním po hospodách. Aby si vydělal na skromné živobytí, vykrádá chaty a ukradené předměty prodává v zastavárně. Při jednom…(více)
(Nenasytná Tiffany) Režie: Andy Fehu, CZ, 2015

Nenávist v krvi

Dokument Marka Mamuziče se zabývá alarmujícím nárůstem neonacismu a nacionalistických frakcí v Srbsku. Skrze rozhovory se členy různých srbských neonacistických frakcí a s jejich oponenty…(více)
(Vrela krv) Režie: Marko Mamuzic, SRB, 2008

Nénette a Boni

Hlavními nositeli významů ve filmech Claire Denis nejsou slova, ale gesta a pohyby. Pohyblivost a proměnlivost jednotlivých gest vede k velmi emotivně působícím obrazům, jejichž…(více)
(Nénette et Boni) Režie: Claire Denis, F, 1996

Není úniku

Nazanin opouští své rodné městečko a odjíždí studovat do Teheránu. V hlavním městě se jí zdánlivě výborně daří a její spolubydlící jí odhaluje ony stránky…(více)
(Darband) Režie: Parviz Shahbazi, IR, 2013

Není úniku

Když se Karl D. po patnácti letech strávených za mřížemi vydává do malého bavorského městečka Heisenberg za svým bratrem Helmutem, trochu tuší, jaký poprask svým…(více)
(Auf Teufel komm raus) Režie: M. Klein - J. Kreuzer, D, 2010

Není úniku

Když se americká armáda v roce 2011 stáhla z Iráku, opouštěla zemi, která se po letech bojů a sektářského násilí nacházela v rozkladu. Ošetřovatel Núrí…(více)
(Nowhere to Hide) Režie: Zaradasht Ahmed, N-S, 2016

Nenormální

Celovečerní dokument polského dokumentaristy o dětech s mentálním hendikepem. Film sleduje poměrně jednoduchou dějovou linku: do denního centra přichází nový učitel hudby, který má jeden…(více)
(Nienormalny) Režie: Jacek Blawut, POL, 1990

Neodolatelný muž

Nice, rok 1976. Poté, co se jí v Africe rozpadlo manželství, vrací se Agnès Le Roux ke své matce Renée, která na jihu Francie vlastní…(více)
(L'Homme qu'on aimait trop) Režie: André Téchiné, F, 2014

Neohrožená

Odvážná policistka Shivani Shivaji Roy je na stopě organizovanému gangu, který se mimo jiné specializuje na obchod s nezletilými dívkami. Poté, co mafiáni unesou kamarádku…(více)
(Mardaani) Režie: Pradeep Sarkar, IND, 2014

Neon Demon

Jesse je mladá, krásná a má onu tajemnou esenci, která ji vyčleňuje ze zástupu dokonalých krásek ucházejících se o svých pár let slávy na módních…(více)
(The Neon Demon) Režie: Nicolas Winding Refn, F-USA-D, 2016

Neonový býk

Pohledný kovboj Iremar, tanečnice Galega a její malá dcera Cacá žijí v divokém a smyslném světě brazilského rodea. Domovem provizorní rodiny je náklaďák, ve kterém…(více)
(Boi neon) Režie: Gabriel Mascaro, BR, 2005

Neopouštěj mě

Marcel a Bob sedí u malého stolu v kamenném domě uprostřed belgických lesů. Dřevo praská v kamnech, vítr profukuje korunami stromů a dva věrní kamarádi…(více)
(Ne Me Quitte Pas) Režie: N. van Koevorden, S. L. Bakker, NL - B, 2013

Neopustíte mě

Příběh se odehrává v roce 1951 ve velkém provinčním městě. Mladá žena se vrací z lázní a brzy nato dostane lázeňskou pohlednici od člověka,…(více)
(Вы не оставите меня...) Režie: Alla Surikova, RUS, 2007

Neotesaná dílna

Pohádky: V dnešním pohádkovém pásmu zavzpomínáme ještě na Vánoce a necháme se unášet jejich atmosférou. Vždyť vlastně ještě čekáme na Tři krále,…(více)
(Neotesaná dílna) Režie: , CZ, 2015

Nepohodlný

V odlehlé části Keni je nalezena brutálně zavražděná aktivistka Tessa Quaylová. Její manžel, který je členem britského komisariátu v africkém Nairobi, se rozhodne pátrat po…(více)
(The Constant Gardener) Režie: Fernando Meirelles, USA - VB, 2005

Nepohřbený muž

Imre Nagy, komunistický předseda vlády 1953 — 1955 a poté opět v roce 1956, se pro své odvážné postoje stal symbolem maďarského povstání, krvavě potlačeného…(více)
(A temetetlen halott) Režie: Márta Mészárosová, MAĎ - POL - SLO, 2004

Neporazitelní

Dante Lam platí za předního hongkongského režiséra akčních filmů s osobitým rukopisem, který každým dalším projektem překonává své předchozí úspěchy i ambice. Po sérii snímků…(více)
(Ji zhan) Režie: Dante Lam, Hong Kong, 2013

Neposkvrněné početí malého čudly

Fantasmagorické vyprávění o neposkvrněném početí ve světě korporátní nadvlády představuje delirickou absurditu na téma sociálních vrstev a rebelství. Uklízeči se stanou nedobrovolnými pokusnými králíky bezskrupulózní…(více)
(The Immaculate Conception of Little Dizzle) Režie: David Russo, USA, 2009

Nepoužitelní

Nejzářivější hvězda současné francouzské komedie, Omar Sy, se po velkém úspěchu Nedotknutelných představuje v dalším filmu o dvou parťácích jiného původu a barvy pleti, kteří…(více)
(De l'autre côté du périph) Režie: David Charhon, F, 2012

Nepravděpodobná romance

Film Nepravděpodobná romance je příběhem dvou dívek, které procházejí tvrdou životní zkouškou. Děj vychází se skutečného příběhu, který režisér Vojnár kombinuje s vlastní povídkou, zachycuje…(více)
(Nepravděpodobná romance) Režie: Ivan Vojnár, CZ, 2013

Nepravý muž

Manny Ballestero je počestný pracovitý hudebník učinkující ve Stork klubu v New Yorku. Když jeho žena potřebuje peníze na zubního lékaře, vydá se do místní…(více)
(The Wrong Man) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1956

Nepřátelé

Dvacáté století je na dohled a z odporu původních obyvatel Severní Ameriky vůči soustředěné genocidě bílých zbyly pouhé záchvěvy. Mezi Arizonou a Montanou se odehrává…(více)
(Hostiles) Režie: Scott Cooper, USA, 2017

Nepřátelé národa

Už více než deset let tráví kambodž­ský novinář Thet Sambath volné víkendy prací na svém projektu v odlehlých vesnických provinciích. Výsledkem jeho mravenčí práce jsou…(více)
(Enemies of the People) Režie: Rob Lemkin, Thet Sambath, GB-K, 2009

Nepřátelé štěstí

V roce 2003 předstoupila čtyřiadvacetiletá Afghánka Malalai Joyová před dolní komoru afghánského parlamentu, aby tu mezi téměř samými muži pronesla krátkou, ale silně kritickou řeč…(více)
(Vores lykkes fjender) Režie: Eva Mulvad, DÁN, 2006

Nepřekročili hranici, ona překročila je

Po ruskogruzínské válce v roce 2008 obyvatelé vesnice Churvaleti zjistili, že jejich obec leží na hranici nově vzniklé a mezinárodně neuznávané republiky Jižní Osetie. Poklidný…(více)
(I Didn't Cross the Border: The Border Crossed Me) Režie: Toma Chagelishvili, D-GE, 2015

Nepřesaditelný!

Kdo je ve skutečnosti svérázný novinář Jiří X. Doležal, o němž bylo napsáno sedm diplomových prací? Jakou roli v jeho životě hraje časopis, do něhož…(více)
(Nepřesaditelný!) Režie: Igor Chaun, CZ, 2017

Nepříjemná pravda

Pro studenty vstup zdarma: je nutná ale registrace na www.tydenvedy.czhttp://www.tydenvedy.cz/registrace/registracetvtprahafilmy.html.
více)
(An Inconvenient Truth) Režie: Davis Guggenheim, USA, 2006

Nepřístupná oblast

„Během natáčení života zdejších lidí se mi do záběrů neustále vnucovala smrt," říká belgický režisér PierreYves Vandeweerd, který se roku 1996 vydal do jižního Súdánu.…(více)
(Closed District) Režie: Pierre-Yves Vandeweerd, Belgie, 2004

Nepřítel lidu

Adaptace divadelní hry norského dramatika Henrika Ibsena se odehrává v malém bengálském městečku. Ředitel místní nemocnice Dr. Ashok Gupta je přesvědčen, že posvátná voda v…(více)
(Ganashatru) Režie: Satyajit Ray, IND, 1989

Nepřítel mého nepřítele

Ruce válečného zločince Klause Barbieho potřísnila krev tisíců lidí. Za druhé světové války byl velitelem gestapa v Lyonu a do historie vstoupil zejména zatčením a…(více)
(My Enemy's Enemy) Režie: Kevin Macdonald, FRA, 2007

Nepřítel třídy

Drama ze školního prostředí ukazuje, že každá mince má dvě strany a nic není tak černobílé, jak se může na první pohled zdát. Do posledního…(více)
(Razredni sovražnik) Režie: Rok Biček, SLO, 2014

Nerada ruším

Helena je mladá sympatická dívka s poněkud výstředním chováním. V jejím životě ji trápí pouze jedna věc. Ráda by zjistila, kdo je její biologický otec,…(více)
(Undskyld jeg forstyrrer) Režie: Henrik Ruben Genz , DK, 2012

Nero's Guests

Traduje se, že císař Nero upaloval vězně, aby si tak v noci posvítil. Jeho hosté stáli okolo a vše sledovali. Za poslední dekádu spáchalo v Indii…(více)
(Nero's Guests) Režie: Deepa Bhatia, IND, 2009

Nerodič

Kolik podob může mít dnešní rodina? Jakou rodinu chceme? A chceme ji vůbec? Dokumentaristka Jana Počtová natočila intimní sondu do rodičovství a partnerství dneška. Film…(více)
(Nerodič) Režie: Jana Počtová, ČR, 2017

Neruda

Píše se rok 1948 a Studená válka dosáhla k chilským hranicím. Senátor Pablo Neruda Luis Gnecco během kongresu obviňuje vládu ze zrady Komunistické strany, za…(více)
(Neruda) Režie: Pablo Larraín, RCH-RA-F-E-USA, 2016

Nerušené ticho

V izraelské poušti Negev leží beduínská vesnice ElSayed, kde je koncentrováno největší procento neslyšících lidí na světě. Z generace na generaci se zde dědí nejen…(více)
(Shablul Bamidbar) Režie: Oded Adomi Leshem, IS, 2008

Nesahejte na sekeru

Francouzský generál Armand de Montriveau se vylodí na španělském ostrově při výpravě, která zde má upevnit vládu Ferninanda VII. Na ostrově se nachází klášter, kde…(více)
(Ne touchez pas la hache) Režie: Jacques Rivette, FR, 2006

Nesdělitelné

Jedné březnové noci a během dvou červencových roku 1944 byla spáchána největší masová vražda v historii české země. Téměř jedenáct tisíc českých Židů bylo zabito…(více)
(Nesdělitelné) Režie: Helena Třeštíková, ČR, 2006

Neslyšící syn

V intimním rodinném portrétu nizozemský režisér Alex de Ronde zachycuje dětství a dospívání svého Neslyšícího syna Tobiase a jeho boj za respekt k neslyšícím. „V srdci…(více)
(Deaf Child) Režie: Alex  de Ronde, NL-USA, 2017

Nesmiřitelní

Snímek herce a režiséra Clinta Eastwooda není klasickým westernem. Jeho hrdinové, pistolníci ze starých časů Divokého západu, jsou okolnostmni donuceni vrátit se ke své původní…(více)
(Unforgiven) Režie: Clint Eastwood, USA, 1992

Nesmrtelní

V roce 1985 sedí padesátiletý Victor ve svém hotelu v Algarve a zapíjí vzpomínky na čtyři zesnulé kamarády z vojenské jednotky, se kterými se poprvé…(více)
(Os Imortais) Režie: António Pedro Vasconcelos, PORT - LUC, 2003

Nesmrtelní

Za nejzákladnější instinkt organismů naší planety se považuje potřeba přežít. A to za každou cenu. Tak i člověk vyvíjí pro sebe různé druhy léčiv, zdokonaluje…(více)
(Immortal) Režie: Sonya Pemberton, USA, 2010

Nesmrtelný

Hluboce působivé a strhující záběry vyprávějí o stárnoucím muži a jeho vnuku a vykreslují jejich neutuchající zápas s osudovým významem ztráty. Srdceryvný a neviděný příběh,…(více)
(Mamiro) Režie: Hadi Mohaghegh, IR, 2015

Nesnesitelná lehkost bytí

Nesnesitelná lehkost bytí je milostný příběh, začínající během Pražského jara „omračující liberalizace komunismu“, která byla rozdrcena ruskou invazí v srpnu 1968. Slibný mladý neurochirurg…(více)
(The Unbearable Lightness of Being) Režie: Philip Kaufman, USA, 1988

Nesoutěžní blok č.1

Poslední šichta Tomáše Hisema, 29min, Jindřich Andrš …(více)
(Nesoutěžní blok č.1) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.10

Voyage, 6min, Lun Sevnik …(více)
(Nesoutěžní blok č.10) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.2

Didgeridoo, 4min, Zdena Sýkorová KALADO, 30min, Tereza Tara…(více)
(Nesoutěžní blok č.2) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.3

Tradice, 7min, Kateřina Turečková Malá, 6min, Tereza Halamová …(více)
(Nesoutěžní blok č.3) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.4

Bilý jak prostěradla, 13min, Maja Micevic Zhola Nic, 2min, Tereza Kovandová …(více)
(Nesoutěžní blok č.4) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.5

Bude si svět pamatovat Tvoje jméno?, 17min, MarieMagdaléna Kochová …(více)
(Nesoutěžní blok č.5) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.6

SPIRITUAL FITNESS – FOUR EYES, 5min, Kryštof Hlůže Ethnographic Study of Algorithms, 5min, Dalibor Knapp …(více)
(Nesoutěžní blok č.6) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.7

Jane, Jane, 4min, …(více)
(Nesoutěžní blok č.7) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.8

Nový CINKURS, 4min, Vojtěch Dvořák Telefón, 4min, Vojtěch Dvořák …(více)
(Nesoutěžní blok č.8) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní blok č.9

INTO THE SUN, 10min, Lukáš Borovička Venku, 6min, Lun Sevnik …(více)
(Nesoutěžní blok č.9) Režie: various, , 0000

Nesoutěžní: Boj se světem – zvepři se

Nesoutěžní: Boj se světem – zvepři se:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznibojsesvetemzveprise/
více)
(Nesoutěžní: Boj se světem – zvepři se) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Démon v tobě

Nesoutěžní: Démon v tobě:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznidemonvtobe/
více)
(Nesoutěžní: Démon v tobě) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Expremiéři

Nesoutěžní: Expremiéři:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezniexpremieri/
více)
(Nesoutěžní: Expremiéři) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Hlava, ramena, kolena, palce

Nesoutěžní: Hlava, ramena, kolena, palce:http://www.famufest.cz/en/udalosti/hlavaramenakolenapalce/
více)
(Nesoutěžní: Hlava, ramena, kolena, palce) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Kluby poezie

Tři formálně a obsahově nesouvisející filmy, odkazující k poezii. První, ze života Gregoryho Corsa, je tak trochu “poezie v telce” ze staré školy. Druhá, situační…(více)
(Nesoutěžní: Kluby poezie) Režie: Jakub Felcman, CZ, 2014

Nesoutěžní: Mezilidské vztahy

Nesoutěžní: Mezilidské vztahy:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznimezilidskevztahy/
více)
(Nesoutěžní: Mezilidské vztahy) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Moc nemoc bezmoc

Nesoutěžní: Moc nemoc bezmoc:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznimocnemocbezmoc/
více)
(Nesoutěžní: Moc nemoc bezmoc) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Na život a na smrt

Nesoutěžní: Na život a na smrt:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezninazivotanasmrt/
více)
(Nesoutěžní: Na život a na smrt) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Národní identita

Nesoutěžní: Národní identita:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezninarodniidentita/
více)
(Nesoutěžní: Národní identita) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Někdy se musí něco stát

Nesoutěžní: Někdy se musí něco stát:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezninekdysemusinecostat/
více)
(Nesoutěžní: Někdy se musí něco stát) Režie: various, , 2014

Nesoutěžní: Paralelní realita

Nesoutěžní: Paralelní realita:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezniparalelnirealita/
více)
(Nesoutěžní: Paralelní realita) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Poprvé

Nesoutěžní: Poprvé:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznipoprve/
více)
(Nesoutěžní: Poprvé) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Překroč hranice

Nesoutěžní: Překroč hranice:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesoutezniprekrochranice/
více)
(Nesoutěžní: Překroč hranice) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 1

Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 1:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznirodinnezalezitosti1/
více)
(Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 1) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 2

Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 2:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznirodinnezalezitosti2/
více)
(Nesoutěžní: Rodinné záležitosti 1) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Střet s minulostí

Nesoutěžní: Střet s minulostí:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznistretsminulosti/
více)
(Nesoutěžní: Střet s minulostí) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Vnitřní boj – učiň rozhodnutí

Nesoutěžní: Vnitřní boj – učiň rozhodnutí:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznivnitrnibojucinrozhodnuti/
více)
(NesoutěžníVnitřní boj – učiň rozhodnutí) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Vymanit se z prázdnoty

Nesoutěžní: Vymanit se z prázdnoty:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznivymanitsezprazdnoty/
více)
(Nesoutěžní: Vymanit se z prázdnoty) Režie: various, CZ, 2014

Nesoutěžní: Vystup z role

Nesoutěžní: Vystup z role:http://www.famufest.cz/cs/udalosti/nesouteznivystupzrole/
více)
(Nesoutěžní: Vystup z role) Režie: various, CZ, 2014

Nespatřené

Do světa nevidomých dětí z pražské školy Jaroslava Ježka vstoupila jednoho dne fotografi e. Díky péči fotografk y Daniely Horníčkové si začali zkoušet možnosti média, jež…(více)
(Nespatřené) Režie: Miroslav Janek, CZ, 1997

Nespoutaní vlci

Dokument sleduje světově uznávaného cvičitele zvířat, Andrewa Simpsona, který cestuje na druhý konec světa, aby se zde pokusil natočit ambiciózní film o vlcích. Štáb vystavený…(více)
(Wolves Unleashed) Režie: Andrew Simpson, CDN, 2012

Nespoutaný Django

Kultovní režisér Quentin Tarantino natočil jižanské drama z období před vypuknutím Občanské války, jehož hlavním hrdinou je otrok Django. Ten má šanci získat díky nájemnému…(více)
(Django Unchained) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2012

Nespoutaný Django | půlnoční bio premiéra

Quentin Tarantino natočil další film a proslýchá se, že fakt dobrý. Bio Oko si na něj posvítí v další půlnoční premiéře. Nespoutaný Django je jižanské…(více)
(Django Unchained) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2012

Nestyda

Režisér Jan Hřebejk v poslední době nabral nevídané tempo dvou fi lmů za rok, přičemž tentokrát se chopil adaptace bestselleru Michala Viewegha Povídky o manželství…(více)
(Nestyda) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2008

Nesvatbov

Slovenská vesnice Zemplínske Hámre pomalu ale jistě vymírá. Její starosta, generál ve výslužbě, se ale nechce vzdát. Ke svému boji s třicátnickou samotou používá různé…(více)
(Nesvatbov) Režie: Erika Hníková , CZ, 2010

Netopýří žena

Festival otrlého diváka se letos rozhodl reagovat na současnou vlnu emancipace, v čele s kampaní #MeToo. Proto tentokrát ochudíme naše diváky o veskrze maskulinní charisma…(více)
(La mujer murciélago ) Režie: René Cardona , MEX, 1968

Netradiční výlet

Příběhy Macha a Šebestové nám dokazují, že ve škole se nikdy nemusíme nudit. Mach s Šebestovou a Jonatánem se podívali do pravěku, na cizí planetu,…(více)
(Netradiční výlet) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Netrestejme dvakrát: Gipsy Spirit & Vojta Lavička - koncert

Vojta Lavička je průkopníkem romského vysílání v televizi a rozhlase, zasazuje se o práva Romů, a jako skvělý houslista se proslavil především díky účinkování v…(více)
(Netrestejme dvakrát) Režie: Gipsy Spirit, CZ, 2013

Netrestejme dvakrát: panelová diskuse

První celostátní festival postpenitenicárního neziskového sektoru Kulturněspolečenská akce pro širokou veřejnost. Cílem je seznámit návštěvníky s palčivým sociálněekonomickým tématem problémů lidí po návratu z…(více)
(Netrestejme dvakrát) Režie: various, CZ, 2013

Netrestejme dvakrát: Venku

První celostátní festival postpenitenicárního neziskového sektoru Časosběrný dokument režisérky Veroniky Sobkové sleduje osudy tří lidí, kteří opouštějí vězení. Den po dni,…(více)
(Netrestejme dvakrát) Režie: Veronika Sobková, CZ, 2011

Neúplatní

Nelítostná válka s gangstery na motivy skutečných událostí. V roce 1920 vstoupil ve Spojených státech v platnost tzv. Volstedův zákon, který zakazoval prodej, výrobu a…(více)
(The Untouchables) Režie: Brian de Palma, USA, 1987

Neúplatní

Tahle nemoc sužuje mnohé země. Někdejší disidenti a demokraté nedokážou odolat pokušení moci a sami se stávají autokratickými a zkorumpovanými vládci. Senegal není výjimkou. Prezident…(více)
(Incorruptible) Režie: Chai Vasarhelyi, USA-SN, 2015

Neústupná diplomacie pana Naderiho

Teheránský podnikatel Naderi má všechno, na co si vzpomene, až na svůj velký sen – a totiž aby skončily všechny války, zvlášť ta mezi Íránem…(více)
(Diplomasi e Shekastnapazir e Aghaye Naderi) Režie: Behtash Sanaeeha, Maryam Moghaddam, IR, 2017

Neústupný

Podmanivé a napínavé drama o lidské morálce Neústupný vykresluje život charismatického chovatele zlatých rybek, který se snaží zůstat sám sebou a obhájit své principy ve…(více)
(Lerd) Režie: Mohammad Rasoulof, IR, 2017

Neutečeš

Devatenáctiletá Jay se po příjemné chvilce na zadní sedačce auta se sympatickým mladíkem ocitne svázaná v opuštěné továrně. A mladík ji zpovzdálí opatrně pozoruje. Čeká…(více)
(It Follows) Režie: David Robert Mitchell, USA, 2014

Neutuchající žízeň

Mistrovské dílo režiséra Guru Dutta, jež vypráví o touze po lásce, uznání a vnitřním uspokojení. Existuje těsná paralela mezi hrdinou – básníkem, outsiderem, který se…(více)
(Pyaasa) Režie: Guru Dutt, IND, 1957

Neuvěřitelná láska

V tomto bollywoodském akčním filmu se spolu na svatbě seznámí hollywoodský kaskadér Virak a studentka medicíny Simrita a okamžitě se začnou nenávidět. Oba mají ale…(více)
(Kambakkht Ishq ) Režie: Sabbir Khan, IND, 2009

Neuvěřitelný Hulk

Doktor Bruce Banner Edward Norton se snaží najít protilátku na svoji nemoc když se naštve, promění se ve velkou zelenou zrůdu zvanou Hulk. Ale jsou…(více)
(The Incredible Hulk) Režie: Louis Letterier, USA, 2008

Neuvěřitelný příběh O obrovské hrušce

Život v městečku Solby je tichý a poklidný až do dne, kdy Mitcho a Sebastian najdou v přístavu vzkaz v láhvi. Pochází od zmizelého starosty…(více)
(Den utrolige historie om den kæmpestore pære) Režie: Amalie Næsby Fick, Jørgen Lerdam, Philip Einstein Lipski, DK, 2017

Never Turn Your Back on Sparks

As he turned 50, filmmaker Pinchas Schatz explored his lifelong and fans obsession with the band. Structured as a personal quest to prove that Sparks…(více)
(Never Turn Your Back on Sparks) Režie: Pinchas Schatz, IL, 2014

Nevěřící

Aktuální snímek bratrů Holwerdových Nevěřící je unikátním angažovaným dokumentem o vědě, kritickém myšlení a ateismu. Film produkoval sám protagonista – jeden z nejproslulejších teoretických fyziků…(více)
(The Unbelievers) Režie: Gus Holwerda, USA, 2013

Nevěřit ničemu

Únosy mimozemšťany, přistání na Měsíci, vražda prezidenta Kennedyho, smrt Princezny Diany, tajné vládní experimenty s ovládnutím mysli občanů, podvržené verze úmrtí Hitlera, Elvise, Marilyn Monroe... Největší konspirační teorie…(více)
(The Worlds Greatest Conspiracy Theories) Režie: Eamon O‘Connor, GB, 2004

Nevěsta byla v černém

Nevěsta byla v černém je první Truffautův "černý" film. Scénář napsal spolu s JeanemLouisem Richardem podle knihy Williama Irishe zrovna v době, kdy psal svou…(více)
(La Mariée était en noir) Režie: François Truffaut, F, 1968

Nevěstinec

Přelom devatenáctého a dvacátého století – období velkých sociálních změn– postihl také proslulé pařížské nevěstince. Uzavřenému světu, v němž se na jedné straně nabízela krása…(více)
(L’Apollonide – Souvenirs de la maison close) Režie: Bertrand Bonello, F, 2011

Nevěsty

Film se odehrává v sociálně i politicky bouřlivé atmosféře roku 1922. 700 dívek z Řecka, Ruska, Turecka a Arménie, z nichž některé ještě nedosáhly plnoletosti, pluje…(více)
(Nyfes) Režie: Pantelis Voulgaris, ŘEC - FRA - ITÁ, 2004

Nevidění hrdinové

Nevidění hrdinové aneb nepovedené a raritní filmové adaptace komiksů uvádí: Ivo Legner a Josef Blažek První…(více)
(aneb nepovedené a raritní filmové adaptace komiksů ) Režie: uvádí: Ivo Legner a Josef Blažek, , 2008

Neviditelná

Psychologické drama, zasazené do divadelního prostředí, představuje adeptku herecké profese Fine, kterou navzdory všeobecnému přesvědčení, že nemá dostatek talentu, obsadí renomovaný režisér Kaspar Friedmann do…(více)
(Die Unsichtbare) Režie: Christian Schwochow, D, 2011

Neviditelné lásky

Hrdiny snímku Neviditelné lásky je jedenáct gayů a leseb z celé Francie, kteří se narodili mezi dvěma světovými válkami. Někteří žijí v páru, jiní jsou…(více)
(Les Invisibles) Režie: Sébastien Lifshitz, F, 2012

Neviditelné světy

Průvodcem filmu je Marko Pogačnik, slovinský umělec a znalec geomantie, který poodhaluje roušku jiného vnímání reality. Jde o vnímání světů, které jsou našimi pěti smysly…(více)
(Neviditelné světy) Režie: Viliam Poltikovič, ČR, 2006

Neviditelní

Nelegálně natáčený dokument poprvé vypráví příběh mužů, před kterými svět zavírá oči a zacpává si uši. Tři homosexuální Palestinci v obavě o vlastní bezpečnost museli…(více)
(Gvarim Bilti Nir'im) Režie: Yariv Mozer, IL - NL, 2012

Neviditelní strážci

Pohádky: Dnes se podíváme na pestré pásmo nejrůznějších moderních a veselých pohádek o netradičních přátelstvích. Ušatá Cecílie, Perníkový dědeček a další. …(více)
(Neviditelní strážci) Režie: , CZ, 2015

Neviditelný terč

Dřívější legendy bojového filmu Jackie Chan a Jet Li se stahují z akční kinematografie, ale mezitím v Hongkongu dospěla nová generace fyzicky zdatných herců. Jejich…(více)
(Nan er ben se) Režie: Benny Chan, Hongkong - Čína, 2007

Neviditelný vesmír – mrknutím oka

Žijeme ve světě, který je příliš rychlý pro naše smysly a proto vidíme jen střípky toho, co se kolem nás skutečně odehrává. Nejmodernější vysokorychlostí HD…(více)
(Invisible Universe – In the Blink of an Eye) Režie: Luise Wagner, D, 2012

Nevinnost

Cesta z vrcholu na absolutní dno může být velmi rychlá. Někdy stačí jediná věta a všechno, co jste dosud budovali, se zhroutí jako domeček z…(více)
(Nevinnost) Režie: Jan Hřebejk, CZ, 2011

Nevítaní

Ten film je o dobrém životě i se špatnou sudbou. O návratu zpět mezi lidi, do lidského života se všemi jeho nedokonalostmi," říká o svém…(více)
(Nevítaní) Režie: Tomáš Škrdlant , CZ, 2010

Nevyhnutelná minulost

Dokumentární snímek Nevyhnutelná minulost odhaluje šokující znásilňování dětí v Jižní Africe. Režisér Jeremy Gans v něm sleduje příběh pětiměsíční holčičky Vyanny, která byla brutálně znásilněna…(více)
(No Past to Speak of ) Režie: Jeremy Gans , KAN, 2006

Nevyřčené touhy

Blok krátkých filmů: Nedorozumění v komunikaci s humornými i hořkými následky, nevyslovená přání a potlačované vášně zasahují do životů…(více)
(Desires Left Unsaid) Režie: various, , 2015

New Life

Japonští filmaři nové vlny se počali objevovat začátkem 90. let, dnes třicátníci či čtyřicátníci točí filmy s minimálním rozpočtem a omezenými možnostmi. Jejich filmy reflektují…(více)
(Nouvelle Vie) Režie: Brice Pedroletti, JAP / FRA, 2005

New Order: Live in Glasgow

Tři dekády trvalo než si New Order začali pořádně užívat své koncerty a záznam smíchaný ze dvou vystoupení ve skotském Glasgow v roce 2006 zachycuje…(více)
(New Order: Live in Glasgow) Režie: , , 2008

New York

Současný bollywoodský příběh o rozeštvaném přátelství na pozadí pulzující globální metropole. V roce 1999 cestuje Omar poprvé do Ameriky a brzy ji začíná vidět pohledem…(více)
(New York) Režie: Kabir Khan, IND, 2009

New York, New York

Velkolepý, katastrofální, nádherný, schizofrenní – těmito a mnoha dalšími přívlastky byla v uplynulých třiceti letech častována originální pocta Martina Scorseseho hollywoodským muzikálům studia MGM. Po…(více)
(New York, New York) Režie: Martin Scorsese, USA, 1977

New Yorku, miluji Tě!

Nejlidnatější město USA, přístav svobody, tavící a neustále pulzující kotel se stal dalším městem zamýšlené série producenta Emmanuela Benbiho, pokračováním snímku Paříži, miluji Tě. Dvanáct…(více)
(New York, I Love You) Režie: various, USA, 2009

Nezávislá Indie

Pásmo krátkých nezávislých filmů uvádí: Sangita Shresthová Festival bollywoodského filmu ve spolupráci se skupinami NoMasala Berlín a Short Circuit Bombaj představuje pásmo nezávislých indických krátkých filmů, které ukazují…(více)
(Independent India) Režie: , Indie, 0000

Nezávislí autoři oslovují televizní diváky

1. The Ruling Classroom Vládnoucí třída
více)
(Indipendents Address TV Audience) Režie: Various, USA, 2000

Nezbytný anděl

Ana je pianistka a hudební skladatelka, má záviděníhodné sociální postavení, několik rozjetých hudebních projektů a k tomu i solidní dávku průbojnosti. Žije ve vilové čtvrti ve…(více)
(Ingerul necesar) Režie: Cheorghe Preda, RO, 2007

Nezlomené - premiéra

Tři ženy, tři hrdinky, tři příběhy. Žijí v odlišných zemích, kulturách, mají jiné vzdělání i osudy. Přesto jsou si podobné. Ritu je mladá žena z…(více)
(Nezlomené - premiéra) Režie: Jarmila Štuková, Olga Šilhová, Markéta Kutilová, Lenka Klicperová , CZ, 2017

Neznámá Brazílie

Elizabetiny krátké filmové série zaznamenaly úspěch nejen na festivalech, ale i na sociálních médiích. Umí vytvořit filmy tak, že jsou dobře přijímány publikem, i když…(více)
(O Brasil Desconhecido) Režie: Elizabeth Rocha Salgado, BR, 0000

Neznámá dívka

Jenny Adèle Haenel je lékařkou, která provozuje malou praxi po svém starém a nemocném mentorovi. Ambiciózní mladá žena se chystá na velký kariérní skok –…(více)
(La fille inconnue) Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, B-F, 2016

Neznámé animáky

711 let Výběr nejzajímavějších animáků pro děti od začínajících filmových profesionálů. Od švédských masových kuliček, které prožívají svoje malá dobrodružství se rychle dostaneme až po hopsavý…(více)
(Neznámé animáky) Režie: various, various, 0000

Neznámý

Dr. Harris se probere z kómatu po autohavárii a zjistí, že ho jeho vlastní žena vůbec nepoznává a jeho identitu si přivlastnil úplně cizí muž.…(více)
(Unknown) Režie: Jaume Collet-Serra, USA - GB - D - F, 2011

Neznámý od jezera

Jezero za městem, s horkou vodou a bájným nebezpečným sumcem, je rájem na Zemi, místem zapovězeným ženám a jiným vetřelcům. Jen zde plavat, vystavovat nahé…(více)
(L´Inconnu du lac) Režie: Alain Guiraudie, F, 2013

Neznámý voják

Stalin a Hitler si v roce 1939 domluvili rozdělení vlivu v sousedních zemích a brzy zahájili i jejich porcování. A nikdo jim v tom příliš…(více)
(Tuntematon sotilas) Režie: Aku Louhimies, FIN, 2017

Nezranitelní

Blok krátkých gay filmů o krizových životních momentech. …(více)
(Invulnerables) Režie: Various, Various, 2000

Nezůstávej tiše

Tři ženy se snaží navzdory svazujícímu prostředí ortodoxní židovské komunity vybojovat si každá svým vlastním způsobem právo na lásku. Problém je v tom, že jejich…(více)
(Et sheava nafshi) Režie: Ilil Alexander, Israel, 2004

Nezvaný host

Walterovi Valeovi je více než 60 a život ho moc nebaví. Chuť k učení a psaní už ztratil a prázdnotu vyplňuje neúspěšnými pokusy naučit se…(více)
(The Visitor) Režie: Tom McCarthy, USA, 2007

Nezvaný host CS

Příběh absurdní komedie Nezvaný host, který jednoho večera nečekaně navštíví manželskou domácnost, záhy přerostl svým společensky reflexivním vyzněním původní poslání. Důvodem byla zjevná paralela mezi sovětskými…(více)
(Nezvaný host) Režie: Vlastimil Venclík, CZ, 1969

Než ďábel zjistí, že seš mrtvej

Sidney Lumet před třemi roky získal Oscara za Celoživotní dílo, ale jak ukazuje jeho nejnovější snímek, nezdá se, že by chtěl odejít do režisérského důchodu. Drama, jenž má podobu…(více)
(Before the Devil Knows You're Dead) Režie: Sidney Lumet, USA, 2007

Než jsem tě poznala

Louise ví leccos. Ví, že se jí líbí práce v bistru, a ví, že možná nemiluje svého přítele Patricka. Zato neví nic o klasické hudbě,…(více)
(Me Before You) Režie: Thea Sharrock, USA, 2016

Než kohout zakokrhá

Mladá kanadská dokumentaristka Nadja Drostová využívá filmovou kameru a novinářskou akreditaci jako štít při svém pátrání po taktikách společností, které těží ropu napříč Amazonií, a…(více)
(Between Midnight and the Rooster' s Crow) Režie: Nadja Drost, KAN, 2005

Než najdu pevnou půdu pod nohama - cyklokino

Izraelská studentka Daphni Leef měla klidný život v centru Tel Avivu. Vše se změnilo, když se musela vystěhovat ze svého bytu a když zjistila, že…(více)
(Lifnei Sheharaglaim Nogot Bakarka) Režie: Daphni  Leef, IL, 2017

Než přišla bouře

Ve filmu o přežití natočeném podle skutečného příběhu vyústí náhodné setkání dvou mladých lidí nejdříve v lásku a posléze v největší dobrodružství jejich života, když…(více)
(Adrift) Režie: Baltasar Kormákur, USA, 2018

Než se rozední

Cecilia Elliusová je ve třetím měsíci těhotenství a je převezena do nemocnice kvůli krvácení. Potratí a dostává se do pokoje „E“ ke dvěma těhotným ženám…(více)
(Nära livet) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1958

Nežádoucí účinky

Daniel je typický zástupce generace třicátníků, kteří bezcílně tlí na pozicích middle managementu. Hrdina své deprese z ubíjející korporátní existence řeší medikamenty, které ale začínají…(více)
(Reacciones Adversas) Režie: David Michán, MEX, 2011

Něžné fikce

„Napiš vlastní životopis, než to někdo jiný udělá za tebe.“ Touto větou začíná film, který o sobě americká filmařka Barbara Hammer natočila v…(více)
(Tender Fictions) Režie: Barbara Hammer, USA, 1995

Něžné vlny

Sympatický Vojta je nesmělý a jeho rodina praštěná. Cholerický tatínek, který kdysi nepřeplaval kanál La Manche, z něj chce mít závodního plavce a milující maminka,…(více)
(Něžné vlny) Režie: Jiří Vejdělek , CZ, 2013

Něžnost

Nathalie žije úžasný život. Je mladá, krásná a má skvělé manželství. Ale v okamžiku, kdy její manžel zemře při nehodě, její svět se zhroutí. Několik…(více)
(La Délicatesse) Režie: D. Foenkinos - S. Foenkinos, F, 2012

Něžný barbar

Adaptace vzpomínkového eseje Bohumila Hrabala z roku 1973, který ještě ani v roce vzniku filmu nebyl oficiálně vydán a o jehož zfilmování usiloval Koliha již…(více)
(Něžný barbar) Režie: Petr Koliha, ČSR, 1989

NH10

Napínavý thriller o mladém páru z Dillí, jehož cesta na dovolenou se kvůli incidentu u dálničního motorestu změní v boj o život, představuje v kontextu…(více)
(NH10) Režie: Navdeep Singh, IND, 2015

Nic jako dřív

11.4. po promítání v Biu Oko proběhne diskuze s tvůrci Lukášem Kokišem a Klárou Tasovskou.
více)
(Nic jako dřív) Režie: Lukáš Kokeš, Klára Tasovská, CZ, 2017

Nic nás nerozdělí

Silný příběh filmu Nic nás nerozdělí je založen na skutečné události jedné rodiny, která v roce 2004 přežila úder ničivé vlny tsunami v Indickém oceánu.…(více)
(Lo Imposible) Režie: Juan Antonio Bayona, E - USA, 2012

Nic než přízraky

Pět povídek o nenaplněné lásce, nadějích a snech má literární předlohu v kritiky uznávaných bestsellerech „Nic než přízraky“ a „Letní dům, později“ od Judith Hermannové. Autorka…(více)
(Nichts als Gespenster) Režie: Martin Gypkens, D, 2007

Nic proti ničemu

Mladí manželé Radek a Johana uvažují o adopci. Aby zvážili možná rizika, vetřou se na setkání svých vrstevníků, kteří vyrůstali v adoptivních rodinách a sblížili…(více)
(Nic proti ničemu) Režie: Petr Marek, CZ, 2011

Nic proti ničemu | FilmŠejk: Jak číst film

Po projekci filmu 13. 6. v Aeru bude pro zájemce následovat debata. Více informací najdete zde.http://www.aeroskola.cz/filmsejk/ Mladí manželé Radek a Johana uvažují o adopci. Aby zvážili…(více)
(Nic proti ničemu) Režie: Petr Marek, CZ, 2011

Nic se neodpouští

Otřeseni teroristickými útoky v Paříži nejsou jenom rodilí Evropané, ale i ti, kdo do Evropy přišli hledat bezpečné útočiště. Jednou z nich je i rodačka…(více)
(Rien n'est Pardonné) Režie: Vincent Coen, Guillaume Vandenberghe, B-F-MA, 2017

Nice, Miami, Los Angeles (1930 - 2004), atmosférický portrét města

Filmový večer představí filmy, jejichž vznik od sebe dělí více než 7 desetiletí. Jejich obsah i forma však překvapivě korespondují. Francouzský režisér Jean Vigo natočil…(více)
(Nice, Miami, Los Angeles (1930 - 2004), Atmospheric portrait of the city) Režie: , , 2000

Nick Cave: 20 000 dní na Zemi

Dvacet čtyři hodin v životě Nicka Cavea tvoří osu působivého lyrického polodokumentu oslavujícího lidskou tvořivost i charisma hlavního hrdiny. Vizuální umělci Iain Forsyth a Jane…(více)
(20,000 Days on Earth) Režie: Iain Forsyth, Jane Pollard, GB, 2014

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydala 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree. Fanouškům ho poprvé představila netradičním způsobem…(více)
(One More Time With Feeling) Režie: Andrew Dominik, USA, 2016

Nickyho rodina

V roce 2002 natočil Matěj Mináč dokumentární film Síla lidskosti, v němž světu odhalil zásluhy Nicolase Wintona při záchraně 669 českých a slovenských dětí těsně…(více)
(Nickyho rodina) Režie: Matej Mináč , CZ - SK, 2011

Nico, 1988

Stárnoucí zpěvačka Nico vede nenápadný život v Manchesteru, daleko od svých slavných zářných dnů z divokých šedesátek, kdy stála po boku Andyho Warhola a byla…(více)
(Nico, 1988) Režie: Susanna Nicchiarelli, I-B, 2017

Nicota

Zatímco na diváky Festivalu otrlého diváka letos čeká v kině láska, noční návštěvníci jedné zapadlé nemocnice v Kanadě se namísto toho dočkají jen útoků hory…(více)
(The Void) Režie: Jeremy Gillespie, Steven Kostanski, CDN, 2016

Ničeho nelituji

Celovečerní hraný dokument scenáristky a režisérky Theodory Remundové Ničeho nelituji se skládá ze dvou samostatných příběhů: Standard původně absolventský film FAMU z roku 1999, vzniklý…(více)
(No Regrets) Režie: Theodora Remundová, CZ, 2003

Nikdo mne nemá rád

Francouzský širokoúhlý film průbojného režiséra Francoise Truffauta Nikdo mne nemá rád, je jedním z charakteristických děl tzv. nové vlny francouzské kinematografie. Ukazuje bludný životní kruh…(více)
(Les Quatre cents coups) Režie: François Truffaut, F, 1959

Nikdo nesmí chybět

Příběh se odehrává na základní škole v jedné obyčejné vesnici v severní Číně. Místní učitel si vzal na několik dní dovolenou a starosta požádal Wei Minzhiho, který…(více)
(Yi ge dou bu neng shao) Režie: Yimou Zhang, Čína, 1999

Nikdy bych si nepomyslel

Zamilovat se není vůbec jednoduché V indickém romantickém muzikálu je Virenovi vybrána nevěsta Aditi, kterou zarputile odmítá a touží se oženit s Karen. Po mnoha…(více)
(Socha Na Tha) Režie: Imtiaz Ali, IND, 2005

Nikdy nebudeš sám

Po dvaceti pěti letech na stejné pozici se neambicióznímu Juanovi rýsuje šance na povýšení. Mohl by se stát obchodním partnerem svého nadřízeného a konečně by…(více)
(Nunca vas a estar solo) Režie: Alex Anwandter, RCH, 2016

Nikdy nebylo líp

Abys porozuměl své zemi, musíš se vydat na cestu písní, říká bosenské přísloví. Sarajevská rodačka s českým občanstvím Ivana Miloševičová se po deseti letech od…(více)
(Nikdy nebylo líp) Režie: Ivana Miloševičová, ČR, 2006

Nikdy nejsme sami

Člověk není nikdy sám sebou. Nemá svůj pevný, jediný, pro vždy daný charakter, navždy dané názory a záliby. Žije skrze toho druhého naproti. Pro něj,…(více)
(Nikdy nejsme sami) Režie: Petr Václav, CZ, 2015

Nikdy není pozdě

V původním a velmi poutavém snímku, plném živých hudebních vystoupení, Streep ztvárňuje postavu Ricki Rendazzové, slavné kytaristky, která se ve snaze splnit si své sny…(více)
(Ricki and the Flash) Režie: Jonathan Demme, USA, 2015

Nikdy neříkej sbohem

Úspěšný fotbalista Dev Saran je nešťastně ženatý s Rheou, která tvrdě pracuje pro módní časopis; mají spolu syna Arjuna. Opatrná učitelka Maya se chystá na…(více)
(Kabhie Alvida Naa Kehna) Režie: Karan Johar, IND, 2006

Nikdys nebyl

Joe je válečný veterán, který si nese celou řadu jizev. Nejen z nasazení v Afghánistánu, ale i z dětství, kdy musel čelit brutálnímu otci, a…(více)
(You Were Never Really Here) Režie: Lynne Ramsay, GB-F-USA, 2017

Nikomu to neříkej

Alex přišel o svou ženu Margot, která byla brutálně zavražděna sériovým vrahem. Je úplně zničený, den po dni se mu vybavuje otřesná vzpomínka na svou…(více)
(Ne le dis a personne) Režie: Guillaume Canet, FRA, 2005

Nilsson & Simonsson

Švédsko dnes patří v oblasti krátkého filmu k nejvýše ceněným zemím. Z početné produkce, čítající ročně několik desítek znamenitých titulů, vyčnívá tvůrčí dvojice Johannes Stjärne…(více)
(Nilsson & Simonsson) Režie: Various, Various, 2000

Nine

Když v roce 1963 natočil Federico Fellini bilanční snímek 8 a ½, jistě netušil, že bezmála o padesát let později vznikne muzikálový remake jeho díla.…(více)
(Nine) Režie: Rob Marshall, USA, 2009

Nine Inch Nails Live: And All That Could Have Been

S albem Fragile z roku 1999 a následným turné vyrostli Nine Inch Nails definitivně v stadionovou kapelu a koncertní film And All That Could Have…(více)
(Nine Inch Nails Live: And All That Could Have Been ) Režie: Rob Sheridan , USA, 2002

Nise: Srdce bláznovství

Psychiatrička Nise da Silveira nově nastupuje do psychiatrické léčebny, kde vůči pacientům vládne pevná ruka personálu a lobotomie je zdejším vitamínem C. Píšou se padesátá…(více)
(Nise: O Coração da Loucura ) Režie: Roberto Berliner, BR, 2015

NISI MASA

NISI MASA je mezinárodní síť institucí, které podporují mladé autory. V současné době sdružuje devatenáct evropských zemí a jejím hlavním cílem je vyhledávat nové filmové…(více)
(NISI MASA) Režie: , , 0000

Nit z přízraků

Mít šaty od návrháře Reynoldse Woodcocka Daniel DayLewis znamenalo v dynamické éře obrozujícího se poválečného Londýna úplně nejvíc. Dáma musela mít dostatek peněz, patřičný rodokmen…(více)
(Phantom Thread) Režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2017

Nitaboh - Tsugarushamisen Shiso Gaibun

Příběh Nitaboha, tvůrce Tsugaru Shamisen tradičního japonského hudebního nástroje a zakladatele unikátní interpretační školy vyprávěný prostřednictvím animovaného filmu Nitaboh se narodil v chudé…(více)
(Nitaboh / Nitaboh - Unauthorized Biography of the Father of Tsugaru Shamisen) Režie: Akio Nishizawa, JAP, 2004

Nixon v Číně | John Adams

Únor 1972. Nejtemnější časy studené války. Americký prezident Richard Nixon přijíždí do Číny k historickým rozhovorům s tamním vůdcem MaoCetungem, najít společnou řeč proti Sovětskému…(více)
(Nixon in China | John Adams) Režie: Peter Sellars, USA, 2011

Njan Steve Lopez

Mladý student Steve žije v policejní čtvrti, kde bydlí i Anjali, jeho přítelkyně z dětství. Žije bezstarostný život a nemá žádné obavy, je přece synem…(více)
(Njan Steve Lopez) Režie: Rajeev Ravi, IND, 2014

No

Píše se rok 1988 a René se vrací ze stáže v USA, kde se učil, jak dobře prodat coca colu, a hned se zapojuje do…(více)
(No) Režie: Pablo Larraín, RCH - F - USA, 2012

No Manifesto: A Film About Manic Street Preachers

V roce 1991 se na britské hudební scéně objevila kapela s podivným jménem MANIC STREET PREACHERS. Prohlásili, že vydají jednu desku, prodají 16 milionů kusů…(více)
(No Manifesto: A Film About Manic Street Preachers) Režie: Elizabeth Marcus, GB, 2015

Noc animáků

Noc animákůhttp://aeroskola.blogspot.com/2010/05/filmovanocoriginalniprogramnaleto.html je celonoční program pro děti 1216 let pod vedením lektorů.
více)
(Noc animáků) Režie: various, CZ, 2010

Noc drůbežích mrtvol

Otevírat pobočku fastfoodového řetězce Americká kuřecí bašta na místě bývalého indiánského pohřebiště nebyl úplně dobrý nápad. Zvlášť když duše tisíců krutě pozabíjených kuřátek uvrhnou na…(více)
(Poultrygeist: Night of the Chicken Dead) Režie: Lloyd Kaufman, USA, 2006

Noc francouzské animace

14
více)
(Noc francouzské animace) Režie: various, F, 0000

Noc literatury

Sedmý ročník literárního happeningu na 18 místech na Letné
více)
(Noc literatury) Režie: , CZ, 2013

Noc na zemi

Film Noc na zemi sestává z pěti komediálních příběhů, které se odehrávají paralelně na různých kontinentech a v různých časových zónách i jazycích. Každá povídka…(více)
(Night on Earth) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1991

Noc oživlých mrtvol

I po takřka čtyřiceti letech zůstává Romerův celovečerní debut milníkem hororového žánru, filmem, který stále dokáže překvapit, šokovat a vyděsit i ty nejotrlejší diváky. Černobílý…(více)
(Night of the Living Dead) Režie: George A. Romero, USA, 1968

Noc plná trailerů

Trailery – krátké filmy o filmech, které na ploše několika desítek sekund rozehrávají reklamní divadlo v té nejpříjemnější podobě. Nechávají nás nahlédnout pod pokličku filmu…(více)
(Noc plná trailerů) Režie: various, various, 2006

Noc plná trailerů 3

Vydejte se už potřetí do kouzelného světa filmových upoutávek. Máme pro vás to nejlepší, co se za posledních pár měsíců urodilo v Hollywoodu i jinde…(více)
(Noc plná trailerů 3) Režie: Various, Various, 2006

Noc před zkouškami

Film se odehrává v Římě v 80. letech. Parta kamarádů se má připravovat na zkoušku dospělosti, místo studia se ale zaplete do neuvěřitelné souhry nešťastných…(více)
(Notte prima degli esami) Režie: Fausto Brizzi, ITÁ, 2005

Noc přichází

Projekci 21. dubna ve 20:45 v kině Světozor doprovodí skype úvod s režisérkou. Na pozadí oregonské noci se odehrávají nejdramatičtější momenty napínavého příběhu tří radikálních…(více)
(Night Moves) Režie: Kelly Reichardt, USA, 2013

Noc reklam

Projekce více jak 3 hodin reklamní tvorby z celého světa. ● Vítězné reklamy roku 2004 nejdůležitějších festivalů reklamních tvorby …(více)
() Režie: Various, Svět, 2005

Noc s Pierrem Richardem - malý sál

Otec a otec Les Compères 1h27min Uprchlíci Les Fugitifs 1h35min To nejsem já, to je on C’est pas moi, c’est lui 1h45min Seber si svých…(více)
(Nuit avec Pierre Richard) Režie: , FR, 0000

Noc s Pierrem Richardem - velký sál

Roztržitý Le Distrait 1h19min Život plný malérů Les Malheurs d’Alfred 1h26min Velký blondýn s černou botou Le Grand blond avec une chaussure noire 1h26min Návrat…(více)
(Nuit avec Pierre Richard) Režie: , FR, 0000

Noc sci-fi filmů FAMO v Písku

V rámci Noci scifi filmů se představí tvorba studentů Filmové akademie Miroslava Ondříčka v Písku. Ve své premiéře bude k vidění animovaný film Nekonečný režiséra…(více)
(Noc sci-fi filmů FAMO v Písku) Režie: FAMO, CZ, 2013

Noc v betonu

Film Noc v betonu finské režisérky Pirjo Honkasalo je příběh čtrnáctiletého chlapce Sima, který hledá vlastní identitu. Toulá se chaotickými Helsinkami se svým starším bratrem…(více)
(Betoniyö) Režie: Pirjo Honkasalo, FIN, 2013

Noc v opeře

Mecenáška umění paní Claypoolová se rozhodne zaplatit pompézní operní hvězdě Lassparrimu tisíc dolarů za vystoupení. No, možná proto se tomu říká velká opera A také velká…(více)
(A Night at the Opera) Režie: Sam Wood, USA, 1935

Noc, kdy James Brown zachránil Boston

Je 5. dubna, 1968, den po vraždě Martina Luthera Kinga Jr. Ve chvíli, kdy v centrech amerických měst propukají vlny nepokojů, James Brown přilétá do…(více)
(The Night James Brown Saved Boston) Režie: David Leaf, USA, 2008

Noc, kdy moje matka zabila mého otce

Ztřeštěná komedie založená na nedorozuměních, slovních hříčkách a mírně moralistním ladění. Isabel organizuje večeři pro přátele, jejímž cílem je přesvědčit slavného argentinského herce, aby přijal…(více)
(La noche que mi madre mató a mi padre) Režie: Inés París, E, 2016

Nocturama

Ráno v Paříži. Několik mladých lidí z různých prostředí. Nezávisle na sobě začínají podivný balet v labyrintu metra a ulicích hlavního města. Zdá se, že…(více)
(Nocturama) Režie: Bertrand Bonello, F-D, 2016

Noční hlídka

Mezi námi žijí i Jiní, vyvolená kasta stoupenců sil Světla a Tmy, kteří magickou sílu těží z lidské energie. Její používání upravuje Dohoda, kontrolovaná Inkvizicí.…(více)
(Night Watch) Režie: Timur Bekmambetov, RUS, 2004

Noční hosté

Městečko Williston v Severní Dakotě se stává nadějí pro desítky tisíc nezaměstnaných Američanů. Slibně se rozvíjející těžařský průmysl jim totiž poskytuje v době ekonomické krize…(více)
(The Overnighters) Režie: Jesse Moss, USA, 2014

Noční hovory s matkou

Režisér Jan Němec se pokusil prostřednictvím subjektivního autobiografického snímku sestoupit do hlubin svého vědomí a nevědomí. Pomocí stylizovaného obrazu provádí svou osobní psychoanalýzu, v níž…(více)
(Noční hovory s matkou) Režie: Jan Němec, ČR, 2001

Noční můra

Co kdyby E. T. Mimozemšťan nebyla roztomile nemotorná figurka, ale odpudivě vyhlížející a podivné zvuky vydávající monstrum připomínající znetvořené embryo? A co kdyby ho u…(více)
(Der Nachtmahr) Režie: Akiz, D, 2015

Noční můry mužů

Blok krátkých gay filmů Amsterdamský deník r. Lukáš Bača, CZ, 2008, 9 min. …(více)
(Noční můry mužů) Režie: various, , 0000

Noční směna

Je to na Vás.
více)
(Late Shift) Režie: Tobias Weber, CH-GB, 2016

Noční směny

Nejsou jen vzhůru, žijí v noci a nocí. Film Night Shifts je portrétem alternativního světa. V Berlíně sleduje stopy lidí, kteří jsou přes den neviditelní,…(více)
(Night Shifts) Režie: Ivette Löcker, A, 2010

Noční války

Nesoudný mistr video sranců David A. Prior patřil dlouhá léta mezi stálice programu Festivalu otrlého diváka. Už jsme si říkali, že dáme jeho klukovsky naivním…(více)
(Night Wars) Režie: David A. Prior, USA, 1988

Noční zvířata

Susan Morrow Amy Adams má všechno, po čem vždy toužila, a přesto se ocitla v životní pasti. Kurátorka galerie moderního umění se snaží svou vnitřní…(více)
(Nocturnal Animals) Režie: Tom Ford, USA, 2016

Noe

Zneklidňující vidina smrtící záplavy pronásleduje Noema Russell Crowe ve snách čím dál častěji. Tu i další podivná znamení mu pomůže rozluštit moudrý Metuzalém Anthony Hopkins.…(více)
(Noah) Režie: Darren Aronofsky, USA, 2014

Noemova archa

Píše se rok 2020 a planeta Země zažívá největší globální krizi ve své historii. Paco a Miguel již osm let pracují jako členové ostrahy ve…(více)
(El arca de Noé) Režie: Adán Aliaga, David Valero, E-F, 2014

Noise That Brings Money

Ve městě Maroua na severu Kamerunu zní kladiva na tamním kovářském trhu celý den. Místní kováři přetváří kousky železa na věci každodenní potřeby. Z vraků…(více)
(Bruit qui apporte l´argent ) Režie: Konrad Pilot , N, 2013

Nokturno

Ana je záhadná zdravotní sestra, která se nechá najmout na ošetřování starého pána. Zdánlivě obyčejná situace se však ukáže jako velmi nezvyklá… Nokturno je dle…(více)
(Nocturno) Režie: Luis Ayhllon, MEX, 2016

Nomadak TX

Baskická txalaparta je nástroj, na který hrají společně dva hráči. Jejich hra je jakýmsi rozhovorem Dvojice hudebníků vychází z této myšlenky a snaží se jejím…(více)
(Nomadak TX) Režie: Raul de la Fuente, ŠPA, 2006

Nomádi – Bitva o pastvu

Tento film pojednává o dobrodružství lidí. V černobílém němém snímku režiséři Merian C. Cooper, Ernest B. Schoedsack a Marguerite Harrisonová doprovázejí jeden z perských kočovných…(více)
(Grass: A Nation’s Battle for Life) Režie: M. C. Cooper - E. B. Schoedsack , USA, 1925

NonComm: sociální spoty

V rozsáhlé podsekci nazvané NonComm v rámci festivalu Jeden svět bude znovu věnován velký prostor sociálním spotům. Krátké a vtipné spoty jsou nejen divácky vítaným…(více)
(NonComm) Režie: Various, Various, 0000

Nonstop

Filosofická groteska o nekonečnosti proudící dálnicí mezi Prahou a Brnem a mezi Brnem a Prahou. Odvěká lidská touha po nekonečnosti došla svého pozemského zpřítomnění v…(více)
(Nonstop) Režie: Jan Gogola ml., CZ, 1999

Nonstop party

Nízkorozpočtový hudební film Nonstop party je vzpomínkou na sedmdesátá až devadesátá léta manchesterské hudební scény. Polodokumentárním způsobem ho natočil Michael Winterbottom The Claim, Welcome to…(více)
(24 Hour Party People) Režie: Michael Winterbottom, VB - FRA - NIZ, 2002

Nonstop Večerníček Party

NONSTOP Večerníček PARTY představí slušnou řádku starých dětských kamarádů , ale i např. Večerníčkovský drink na baru a další zábavu pro dospělé diváky. Uvidime: …(více)
() Režie: various, ČR, 2000

Norma | Vincenzo Belini

Sezónu zahájí nová inscenace Belliniho belcantové tragédie Norma v titulní roli se Sondrou Radvanovsky, která ji úspěšně ztvárnila již v roce 2013 nejen v Met,…(více)
(Norma | Vincenzo Belini) Režie: David McVicar, USA, 2017

Normal

Režisér Julius Ševčík už svým debutem Restart přesvědčil, že i v našich podmínkách je možné natočit vizuálně působivý a dramatický snímek. Normalem vstupuje do vod…(více)
(Normal) Režie: Julius Ševčík, CZ / MK, 2009

Normal: Pásmo krátkých videí od tvůrců outsider art a na téma mentálního hendikepu

Krásná jedenáctiletá dívka s Tourettovým syndromem, emotivní výpovědi lidí, které okolí vnímá primárně skrze jejich „jinakost“, ve filmu Normal, příběh muže s mentálním hendikepem, kterého…(více)
(Normal) Režie: various, , 0000

Normalcy

Dokument pojednává o každodenním životě transsexuální ženy coby studentky a hospodyně. Zatímco vypráví svůj příběh, sledujeme, jak dokončuje své všední domácí práce. Studuje v postgraduálním…(více)
(Normalcy) Režie: V. Ramanathan, IND, 2015

Normalis

Normalis začíná v Praze roku 1968. Mladá režisérka Helena Winkelmannová se pouští do natáčení svého prvního vysněného filmu, potkává herecké hvězdy Honzu Fránu a Magdalenu…(více)
(Normalis) Režie: Jan Wolf, ČR, 2010

Normální autistický film

Upřímný, přemýšlivý Lukáš má osobitý smysl pro humor, miluje film a píše vlastní scénáře. Klavírní virtuos Denis dokáže zahrát náročné skladby vážné hudby, je nesmírně…(více)
(Normální autistický film) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2016

Normální festival 2009 uvádí Malcolma Middletona

Skotský písničkář Malcolm Middleton se proslavil jako člen postfolkové skupiny Arab Strap. Ti vznikli v polovině devadesátých let a společně s Belle & Sebastian byli…(více)
(Normální festival 2009 uvádí Malcolma Middletona) Režie: o.s. Inventura, , 2009

Normální kluci

Film vycházející ze skutečných událostí je natočený s téměř dokumentaristickou přesností. Ukazuje život v marockém Tetuánu, odkud vzešlo pět sebevražedných teroristů, kteří mají na svědomí madridský masakr…(více)
(Chicos normales) Režie: Daniel Hernandez, ESP, 2008

Normální porucha

Jacob prodělal mozkovou obrnu, má vážné poruchy hybnosti a špatně vyslovuje. Jeho čilá mysl je lapená v těle, které komplikuje život jemu i okolí. Ve…(více)
(Naturens uorden) Režie: Christian Sønderby Jepsen, DK, 2015

Normální život

Cecilie a Katrine jsou jednovaječná dvojčata, což není na první pohled vůbec poznat. Katrine je čilá dvanáctiletá dívka s dlouhými blond vlasy, obklopená vždy přáteli…(více)
(A Normal Life) Režie: Mikala Krogh, DK, 2013

Norman a duchové

Kdo zachrání malé ospalé městečko, když ho přepadne horda zombíků? Neohrožený hrdina se jmenuje Norman. Je mu jedenáct, ujíždí na hororech a rád si povídá…(více)
(ParaNorman) Režie: S. Fell - C. Butler, USA, 2012

Norské dřevo

Filmová podoba knižního bestselleru Haruki Murakamiho vypráví stejně jako kniha příběh o nostalgii lásky, ztrátě a probouzející se sexualitě. Děj se odehrává na konci…(více)
(Noruwei no mori) Režie: Anh Hung Tran, J, 2010

Norsko - od jihu na sever

Sám mezi Sámy
více)
(Norsko - od jihu na sever) Režie: , , 2016

Norský dům

Ramin přichází do Norska žádat o azyl. Jeho cílem je Akademie, místo, kde jej naučí být Norem a kde se rýsuje možnost na lepší nový…(více)
(Det norske hus) Režie: Jan Vardoen, N, 2017

Northfork

Film se odehrává v americké Montaně v roce 1955, několik dní předtím, než bylo celé město Northfork zaplaveno vodami nové přehrady. Skupina zaměstnanců hydroelektrárny se…(více)
(Northfork) Režie: Michael Polish, USA, 2003

Nos | Dmitrij D. Šostakovič

Upozorňujeme diváky, že během sobotního přímého přenosu opery Nos došlo ke krátkým výpadkům zvuku v úvodu přenosu během rozhovorů. Bohužel tyto výpadky jsou nahrány i…(více)
(The Nose | Dmitri D. Shostakovich) Režie: William Kentridge, USA, 2013

Nosferatu - fantom noci

Původní snímek F. W. Murnaua Upír Nosferatu považuje režisér Werner Herzog za jeden z nejlepších německých fi lmů, přičemž mu složil poctu ve svém barevném…(více)
(Nosferatu, Phantom der Nacht) Režie: Werner Herzog, GBR / FRA, 1979

Nostalgie animace

Nostalgie animace Současný animovaný film Uvádí: Ludmila Poláková V současném animovaném filmu, rozpolceném mezi vyznavače digitálních technologií a tradičních animačních…(více)
(současný animovaný film) Režie: všechno možné, z různých koutů, 2007

Nostalgie po budoucnosti

Hlavní hrdina filmu Viktor Najdenov, uralský podnikatel, se dostane jako člen ruské delegace do New Yorku, kde potkává tlumočnici Marinu, která jakoby z oka vypadla…(více)
(Ностальгия по будущему) Režie: Sergej Tarasov, RUS, 2008

Notes on Man Capture

Ratmi je mladá svobodná matka z odlehlé horské vísky v severovýchodní Indii a ráda by se vdala. Tradice v jejím kraji velí, že svatba probíhá…(více)
(Notes on Man Capture) Režie: Nandini Bedi, IND, 2008

Nothingwood

Afghánská kinematografie většinou nepracuje s žádným drahým vybavením, jen s nadšením několika lidí, kteří by za film položili život. Jedním z nich je Salim Shaheen…(více)
(Nothingwood) Režie: Sonia Kronlund, F-D, 2017

Nouzový východ

Padesátá léta v Americe. Mladý pár Frank Leonardo DiCaprio a April Kate Winslet Wheelerovi se stěhuje do domu v Connecticutu. Mají dvě děti, Frank pracuje v…(více)
(Revolutionary road) Režie: Sam Mendes, USA - GB , 2008

Nova Seed

Obdivujete estetiku 2D animace 80. let? Pak vám Nova Seed učaruje. Celý snímek je dílem jediného muže, Nicka DiLiberta, který jej napsal, režíroval a zručně…(více)
(Nova Seed) Režie: Nick DiLiberto, J, 2016

Nové Eldorádo

Dva tisíce let stará vesnice Rosia Montana patří v Rumunsku k jedněm z nejmalebnějších a také nejbohatších. V její bezprostřední blízkosti se totiž nacházejí rozsáhlá…(více)
(Új Eldorádó) Režie: Tibor Kocsis, MAĎ, 2004

Nové výjevy z Ameriky

Snímek Jorgena Letha 66 výjevů z Ameriky 66 Scenes from America, 1981 patří ke klasickým dílům světového dokumentu, film Nové výjevy z Ameriky je jeho…(více)
(Nye scener fra Amerika) Režie: Jørgen Leth, Dánsko, 2002

Novoroční dítě

Dvacet pět let nepochybovala o tom, že její sestry a bratr jsou její praví sourozenci. Když se dozvěděla, že sestry jsou ve skutečnosti její sestřenice…(více)
(New Year Baby) Režie: Socheata Poeuv, USA - KAM, 2006

Novosti dnja

Dnes je 3. prosince 2005. Toto je ruský týdeník. Takto uvádí Ondřej Vavrečka asi nejkoncepčnější práci z programové podsekce Zápisky z cest. Jeho Novosti dnja…(více)
(Novosti dnja ) Režie: Ondřej Vavrečka , CZ, 2006

Nový McGregor / Nový Wheeldon / Věk úzkosti | Královský balet v Londýně

Prímý přenos Královský balet slaví sté výročí narození Leonarda Bernsteina s programem složeným výhradně z Bernsteinových skladeb, k nimž vytvořili choreografii Wayne McGregor, Liam Scarlett a…(více)
(Bernstein Centenary / New Wayne McGregor / The Age of Anxiety / New Christopher Wheeldon) Režie: Wayne McGregor, Christopher Wheeldon, Liam Scarlett, GB, 2018

Nový svět

Nostalgické road movie od státu ke státu, od města k městu, ze starých časů do nových, skrz větší část střední Evropy, územím, jež se po…(více)
(Neue Welt) Režie: Paul Rosdy, RAK , 2005

Nový svět

Ve snímku Nový svět nalezl Terrence Malick ideální podklad pro své tematické i stylistické zaměření. Kde jinde by se lépe rozjímalo nad člověkem a jeho…(více)
(The New World) Režie: Terrence Malick, USA, 2005

Nový svět

Zábavný i dojemný film o radostech a strastech, které připraví lesbickému páru, Marion a Lucii, rozhodnutí mít dítě. Jak se s tím srovnají jejich rodiče?…(více)
(Le nouveau monde ) Režie: Étienne Dhaene, F, 2007

Nový svět

Stejně jako většině evropských metropolí, i estonskému Tallinnu vládnou auta. Když byla v roce 2006 otevřena ve čtvrti Nový Svět další silnice určená výhradně automobilům,…(více)
(Uus maailm) Režie: Jaan Tootsen, EST, 2011

Nový život

Otec dokumentaristy Adama Oľhy se před časem rozhodl opustit svou ženu a šest dětí a začít nový život. Adam, nejstarší ze sourozenců a jediný zbývající…(více)
(Nový život) Režie: Adam Oľha, CZ - SK, 2012

Nový život

Minimalistický portrét páru mladých rodičů je voyeuristickým pohledem do jejich rutinních úkonů všedního dne. Intimní obrazy, kterým dominují pouze dvě barvy – šedá a červená…(více)
(New Life) Režie: Kiro Russo, BOL, 2015

NTS & Genuine

Mezižánrové – či „perverz – jazz – punkové“ – trio NTS Michal Nejtek – klávesy, Petr Tichý – kontrabas, Štěpán Smetáček – bicí nástroje vydává…(více)
(NTS & Genuine) Režie: Robert Wiene, Německo, 1920

Núba žen na hoře Šenúa

Tento snímek byl ve své době radikálním počinem v zemi, kde normou byl mužský a mužný pohled na realitu a to nejen v kinematografii. Alžírská…(více)
(La Nouba des Femmes du Mont Chenoua) Režie: Asja Džebárová , DZ, 1983

Nuda v Brně

Podle povídky Standa debutuje od Pavla Beďury vznikl nový film režiséra Vladimíra Morávka a producenta Čestmíra Kopeckého. Dva mladí lidé – Standa a Olinka …(více)
(Nuda v Brně) Režie: Vladimír Morávek, ČR, 2003

Nůž v hlavě

Host: Reinhard Hauffhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/rein/csindex.htm Po projekci bude následovat debata. Biogenetik Hoffmann je během…(více)
(Messer im Kopf) Režie: Reinhard Hauff, D, 1978

Nůž ve vodě

Sólo pro dva muže, jednu ženu a plachetnici. Filmový debut režiséra Romana Polańského se stal po uvedení v roce 1962 pro polskou kinematografii významnou událostí. Psychologické…(více)
(Nóz w wodzie) Režie: Roman Polanski, PL, 1962

NY Alesund 2008 - pocta Františku Běhounkovi

premiéra vstup pouze pro zvané…(více)
(NY Alesund 2008 - pocta Františku Běhounkovi) Režie: , , 0000

NY Export: Opus Jazz

V roce 1958 byl film NY Export: Opus Jazz s choreografií Jeroma Robinse „balet v teniskách“ odvysílán v show Eda Sullivana. Okamžitě se stal trhákem…(více)
(NY Export: Opus Jazz) Režie: H. Joost - J. L. Lipes, USA, 2010

Nylon Jail - Devil is a Cowboy

3D Stereoscopic Tour Živý koncert se speciální projekcí host Kieslowski Populární 3D projekce jsou od…(více)
(Nylon Jail - Devil is a Cowboy) Režie: , , 0000

Nymfomanka, část I.

Jednoho chladného zimního večera objeví starý okouzlující mládenec Seligman Stellan Skarsgård při své procházce v aleji zbitou Joe Charlotte Gainsbourg, která sama sobě diagnostikovala…(více)
(Nymphomaniac, Part I) Režie: Lars von Trier, DK, 2013

Nymfomanka, část I. - režisérská verze

Jednoho chladného zimního večera objeví starý okouzlující mládenec Seligman Stellan Skarsgård při své procházce v aleji zbitou Joe Charlotte Gainsbourg, která sama sobě diagnostikovala…(více)
(Nymphomaniac, Part I - Director's Cut) Režie: Lars von Trier, DK, 2013

Nymfomanka, část II.

Jednoho chladného zimního večera objeví starý okouzlující mládenec Seligman Stellan Skarsgård při své procházce v aleji zbitou Joe Charlotte Gainsbourg, která sama sobě diagnostikovala nymfomanii.…(více)
(Nymphomaniac, Part II) Režie: Lars von Trier, DK, 2013

Nymfomanka, část II. - režisérská verze

Jednoho chladného zimního večera objeví starý okouzlující mládenec Seligman Stellan Skarsgård při své procházce v aleji zbitou Joe Charlotte Gainsbourg, která sama sobě diagnostikovala nymfomanii.…(více)
(Nymphomaniac, Part II - Director's Cut) Režie: Lars von Trier, DK, 2013

 

English

Mojekino.cz