Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Má je pomsta

Praha začátkem devadesátých let dvacátého století. Karel Švarc Jiří Bartoška je úspěšný muž a intelektuál, kterého právě opustila žena. Dcera se snaží vztah ke svému…(více)
(Lacrimosa) Režie: Lordan Zafranović, CZ, 1995

Ma Ma

Když Magdu Penélope Cruz potká v krátké době několik životních tragédií, nesrazí ji to na kolena. Naopak získá novou chuť do života a uvědomí si,…(více)
(Ma Ma) Režie: Julio Medem, E, 2015

Ma mère l´Oye

…(více)
(Ma mère l´Oye) Režie: Thierry de Mey, B, 2004

Má milovaná holčička

„Z ubodání šestašedesátiletého muže dnes policie obvinila tři ženy. Jde o jeho bývalou manželku a dvě dcery," dozvíme se v úvodu snímku z večerních zpráv…(více)
(Mitt elskede barn) Režie: Brit Jorunn Hundsnes, NOR, 2004

Má štastná hvězda

Zdeňka Fantlová vzpomíná na všechny důležité životní zvraty: šťastné dětství v předválečném Československu, deportaci do Terezína a velkou lásku, kterou zde prožila. Paní Fantlová následně…(více)
(Má štastná hvězda) Režie: Helena Třeštíková , CZ, 2004

Má vlast

Mohan pracuje v NASA a už příliš dlouho nebyl navštívit Indii. Náhle se mu však začne stýskat a impulsivně se vydá hledat svou chůvu z dětství,…(více)
(Swades) Režie: Ashutosh Gowariker, IND, 2004

Má vlast

Šestadvacetiletý Francouz Farid přijíždí poprvé do Alžírska, aby zachránil dům svého otce. Postupně pak začne propadat kouzlu lidí, jejichž prostota a humor ho hluboce dojmou.…(více)
(Né quelque part) Režie: Mohamed Hamidi, F, 2012

Má Vlasta

S pověstí o Dívčí válce se po svém vyrovnává několik žen, které přemýšlejí nejen o proměnách mýtu v čase, ale také v aktuálních politických a…(více)
(Má Vlasta) Režie: Hana Železná, CZ, 2009

Macbeth

Příběh neohroženého válečníka, kterého na kolena srazí ambice a touha po moci. Klasické Shakespearovo drama se vrací na plátna v nové verzi, která navazuje na…(více)
(Macbeth) Režie: Justin Kurzel, GB-USA-F, 2015

Macbeth | Giuseppe Verdi

Mistrovské operní zpracování slavné Shakespearovy tragédie postavené na záhadných proroctvích a nečekaných dějových zvratech. Tímto dílem se Verdi definitivně stal nekorunovaným králem italské opery. Pěvecké…(více)
(Macbeth) Režie: Adrian Noble, USA, 2008

Macbeth | Giuseppe Verdi

Nová sezóna přímých přenosů Met: Live in HD bude zahájena 11. října Verdiho shakespearovskou tragédií Macbeth. V úspěšné inscenaci Adriana Noblea z roku 2007 vystoupí…(více)
(Macbeth | Giuseppe Verdi) Režie: Adrian Noble, USA, 2014

Macbeth | NT Live

Tragický příběh ambicí a zrady s famózním Kennethem Branaghem v hlavní roli. Záznam jedinečného představení, které vzniklo v rámci Manchesterského mezinárodního festivalu. Kenneth Branagh je společně…(více)
(Macbeth | NT Live) Režie: Rob Ashfor, Kenneth Branagh, GB, 2013

Macbeth | NT Live

Shakespearova nejintenzivnější a nejstrašlivější tragédie se vrací do NT Live, tentokrát z největšího jeviště National Theatre, divadla Olivier, v režii uměleckého šéfa NT Rufuse Norrise…(více)
(Macbeth | NT Live) Režie: Rufus Norris, GB, 2018

Macuro

Film je inspirován skutečnými událostmi. Vypráví příběh obyvatel rybářského městečka Macuro, které strádá přerušovanými dodávkami elektřiny. V blízkosti se nachází velká cementárna, jejíž vedení požádají…(více)
(Macuro) Režie: Hernán Jabes, YV, 2008

Madagaskar - cestovatelská diashow Martina Loewa

Příběh velké cesty plný úžasných fotografií, poutavého vyprávění a krásné hudby. Celovečerní multimediální projekce ve full HD rozlišení. Ostrov skotačivých lemurů, záhadných chameleonů, věkovitých baobabů…(více)
(Madagaskar - cestovatelská diashow Martina Loewa) Režie: Martin Loew, CZ, 2013

Madagaskar 3

Lev Alex, hrošice Glorie, zebřák Marty a žirafák Melman se potřetí setkávají v animovaném dobrodružství, aby se tentokrát potýkali s nástrahami evropských velkoměst. Ze zábavního…(více)
(Madagascar 3: Europe´s Most Wanted) Režie: Eric Darnell, USA, 2012

Madam služebná

Anne a Bob, bohatí Američané, kteří se nedávno přistěhovali do Paříže, pořádají honosnou večeři pro dvanáct hostů. Nečekaně ale přijíždí syn z Bobova prvního manželství…(více)
(Madame) Režie: Amanda Sthers, F, 2016

Madam X - absolutní vládkyně

Narozdíl od jiných dobrodružných historek, které jste už viděli, cílem tohoto feministického lesbického filmu o pirátech je přehodnotit tento žánr a parodovat jeho tradiční metody.…(více)
(Madame X - Eine absolute Herrscherin ) Režie: Ulrike Ottinger , NĚM, 1977

Madama Butterfly | Giacomo Puccini

Úchvatná inscenace Anthona Minghelly diváky okouzluje již od své premiéry v roce 2006. Tentokrát se v titulní roli objeví jedna z nejlepších současných představitelek Madam…(více)
(Madama Butterfly) Režie: Anthony Minghella, USA, 2016

Madama Butterfly 2009 | Giacomo Puccini

Příběh z exotického prostředí, soustředěný na dramatický osud přitažlivé hrdinky, obestřené pikantním kouzlem nepoznaného. Inscenace nedávno zesnulého filmového a divadelního režiséra Anthonyho Minghelly otevírala v…(více)
(Madama Butterfly) Režie: Anthony Minghella, USA, 2009

Made in FAMU

Projekt MADE IN FAMU se snaží přiblížit současnou tvorbu studentů FAMU. Jedná se o čtyři tématicky rozdílné filmy Radio Kebrle, Vračka, Draci a scifi film nominovaný na studentského…(více)
(Made in FAMU) Režie: Various, CZ, 2008

Made in Germany

Program Made in Germany představuje jen zlomek z množství krátkých filmů vyrobených za posledních dvacet let v Německu, nabízí tak divákům jen letmý pohled na…(více)
(Made in Germany) Režie: various, D, 0000

Made in Hungaria

Po návratu z USA se napomádovaný světácký mladík snaží předat svým vrstevníkům v komunistickém Maďarsku něco z toho, co za oceánem pochytil o rokenrolu. Nenáročná,…(více)
(Made in Hungaria) Režie: Gergely Fonyó, H, 2009

Made in China

V ulicích amerického New Orleans probíhá každý rok o masopustu velkolepý karneval. Hlavní roli v něm hrají náhrdelníky z korálků. Tisíce jich vzduchem létají k…(více)
(Mardi Gras: Made in China) Režie: David Redmon, USA, 2004

Made in Japan

Letošní zájezd za oceán míří za krátkými filmy do země, jejíž filmovou produkci si mnozí nejspíš rychle spojí s děsem a divností někdy i dost…(více)
(Made in Japan) Režie: various, , 0000

Made in Sheffield

„Nejlepší postpunková muzika v Evropě byla vždycky elektronická. A nějakých pět let přicházela nejlepší elektronická hudba ze Shefieldu,“ tvrdí autorka tohoto filmového pátrání Eve Woodová.…(více)
(Made in Sheffield) Režie: Eve Woodová, VB, 2004

Madeira - ráj v Atlantiku

Cestovatelská diashow Martina Loewa Ostrov květin, dobrého vína a fantastických vyhlídek. Strmé horské srázy porostlé bujnou džunglí jsou protkány úzkými…(více)
(Madeira - ráj v Atlantiku) Režie: Martin Loew, CZ, 2015

Madisonské mosty

Na farmě Johnsonových vyřizují s právníkem sourozenci Carolyn a Michael pozůstalost po matce Francesce. Nemile je překvapí matčino přání, být zpopelněna a rozprášena z nedalekého…(více)
(The Bridges Of Madison County ) Režie: Clint Eastwood, USA, 1995

Mafián lásky

Nedo Babić známý také pod přezdívkou „Mafián“ se už čtvrt století živí jako profesionální dohazovač. Za svou kariéru dopomohl k sňatku téměř třem stovkám párů,…(více)
(Gangster te voli) Režie: Nebojša Slijepčević, HR, 2013

Mafiáni

Snímek Goodfellas, v Česku zvaný Mafiáni, patří k nejlepším filmům Martina Scorseseho. Slavný režisér se tu opět věnuje svým třem oblíbeným tématům lůze, New…(více)
(Goodfellas) Režie: Martin Scorsese, USA, 1990

Magdalena Kožená a Berlínští filharmonikové

Přímý přenos z koncertu české mezzosopranistky Magdaleny Kožené s Berlínskou filharmonií bude dirigovat sir Simon Rattle. Magdalena Kožená je pravidelným hostem předních světových…(více)
(Magdalena Kožená a Berlínští filharmonikové) Režie: various, D, 2012

Maggie má plán

Maggie Greta Gerwig je mladá a nezávislá Newyorčanka, která zatím marně čeká na tu pravou a životní lásku. Nakonec si zvolí plán, že se stane…(více)
(Maggie's Plan) Režie: Rebecca Miller, USA, 2015

Magical Mystery aneb Návrat Karla Schmidta

Píše se rok 1994. Karl, který se nervově zhroutil jen o den dříve než Berlínská zeď, se hodlá znovu postavit na nohy. Zatímco on žije…(více)
(Magical Mystery oder: Die Rückkehr des Karl Schmidt) Režie: Arne Feldhusen, D, 2017

Magický hlas rebelky

Po portrétu nejúspěšnější československé sportovkyně všech dob Věry Čáslavské se naše přední dokumentaristka Olga Sommerová rozhodla natočit snímek o další mimořádné ženě, jejíž pohnutý osud…(více)
(Magický hlas rebelky) Režie: Olga Sommerová, CZ, 2014

Magie mozku: Síla placeba

Po celá staletí bylo placebo považováno za falešný lék představující podvod a klam, ale snímek Magie mozku: Síla placeba odhaluje důkazy o tom, že placebo…(více)
(Brain Magic: The Power of Placebo) Režie: Leora Eisen, CDN, 2013

Mahi a Heiran

Po Gilane jde o další snímek odehrávající se v době íránskoiráckého konfliktu. Ústřední postavou příběhu je mladá venkovská dívka, která se zamiluje do afghánského imigranta.…(více)
(Heiran) Režie: Shalizeh Arefpoor, IR, 2009

Mahlerova Symfonie č.3 | Pařížská opera | balet

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Balet bude uváděn bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Mahler's Symphony No. 3 ) Režie: John Neumeier, Francie, 2012

Mach a Šebestová

O utrženém sluchátku, 8 minut
více)
(Mach a Šebestová) Režie: , , 0000

Mach a Šebestová

Příběhy o Machovi, Šebestové a Jonatánovi má každý rád. Dnes se podíváme, jak to bylo úplně od začátku – jak našli utržené sluchátko a co…(více)
(Mach a Šebestová) Režie: , CZ-, 0000

Mach a Šebestová k tabuli

Oblíbené příhody dvou nerozlučných kamarádů Macha a Šebestové v celovečerní verzi: O utrženém sluchátku, Policejní pes, Páni tvorstva, Vzorné chování, Kropáček má angínu, Jak Mach…(více)
(Mach a Šebestová k tabuli) Režie: Miloš Macourek, ČR, 1982

Machete

Danny Trejo, spousta ostrých předmětů, „borntodie“ protivníků a nahá Jessica Alba. A k tomu vydatná porce životodárné těkutiny – to je Machete Když na něj…(více)
(Machete) Režie: R. Rodriguez - E. Maniquis , USA, 2010

Machete zabíjí

Machete je zpátky a pouští se se do mise, kterou by nezvládl žádný jiný smrtelník. Bývalý federální agent Machete Danny Trejo je pověřen americkým prezidentem…(více)
(Machete Kills) Režie: Robert Rodriguez , USA - RUS, 2013

Machinima films - nové virtuální médium

Machinima je nové a nadějné filmové médium, které se vyvinulo z imerzivních světů počítačových her. Jsou to 3D animované filmy vytvořené na základě technologie game enginů.…(více)
(Machinima Films - new virtual medium) Režie: , , 2000

Machotaildrop – Fresh Film Fest

Snem každého skatera je stát se profesionálem a být angažovaný velkou společností. Ale jaké stinné stránky má celoživotní kontrakt a jak se k celému kultu…(více)
(Machotaildrop) Režie: C. Adams - A. Craig, USA, 2009

Máj

Máj v mnoha ohledech navazuje na film Kytice, který v době svého uvedení slavil s návštěvností přes 600 000 diváků na české poměry výrazný divácký…(více)
(Máj) Režie: F. A. Brabec, CZ, 2008

Maják

Film vypráví příběh trosečníka na tajemném ostrově, kde žije v chátrajícím majáku osamělá dívka. Klasický trojúhelník vztahu otce, dcery a jejího nápadníka je podán nevšedním…(více)
(Maják) Režie: Martin Ferencei, , 0000

Majdan

Když se na sklonku minulého roku začaly upírat k Ukrajině zraky celého světa, zkušený režisér Sergej Loznica pozastavil rozpracované projekty a v předtuše budoucích událostí…(více)
(Maidan) Režie: Sergej Loznica, NL-UA, 2014

Májové hvězdy

Československo sovětský povídkový film se odehrává v posledních dnech druhé světové války, kdy obyvatelé vítají osvoboditelskou armádu a prožívají své drobné příběhy: unavený ruský…(více)
(Майские звезды) Režie: Stanislav Rostockij, SSSR - ČSR, 1959

Májový Večer iShorts

Jarní měsíc květen je často spojován s láskou, proto jsme v tomto měsíci připravili krátké filmy na téma láska, ale rozhodně nečekejte projekci plnou přeslazených…(více)
(Májový Večer iShorts) Režie: various, , 0000

Makedonec

Makedonec – film, který zachycuje osud makedonských a řeckých děti odvezených z rodné země po občanské válce v Řecku, v letech 19481949. 28 000 děti…(více)
(Makedonec) Režie: Petro Aleksowski, MK, 2014

Malá apokalypsa

Bilge, která přišla o matku při zemětřesení 17. srpna 1999, událost vážně poznamenala, teď nicméně žije klidný a pohodlný život se svou rodinou v Istanbulu. Zítra…(více)
(Küçük kiyamet) Režie: Durul Taylan, Yağmur Taylan, TR, 2006

Malá čarodějnice

Jen několik set let „mladá“ čarodějnice se chce podívat na slavný sabat, který se každoročně koná na vzdálené hoře. Její společník, starý moudrý havran Abraxas,…(více)
(Die kleine Hexe) Režie: Mike Schaerer, D-CH, 2018

Malá Miss Sunshine

Malá Miss Sunshine je nekonvenční americká rodinná komedie, pojednávající o jedné z nejroztomileji dysfunkčních rodin, jaké se v poslední době objevily na filmovém plátně. Nikomu…(více)
(Little Miss Sunshine) Režie: J. Dayton - V. Faris, USA, 2006

Malá Moskva

Polská Legnice přezdívaná "Malá Moskva" byla od roku 1945 sídlem početné sovětské vojenské posádky. V dramatické atmosféře před vpádem vojsk Varšavské smlouvy do Československa je…(více)
(Mala Moskwa) Režie: Waldemar Krzystek, PL, 2008

Malá oprava motoru

Doug, irský snílek, který se snaží prosadit jako folkový zpěvák, strávil celý svůj dosavadní život v malém městě, kde ho všichni považují za losera, neoceňují…(více)
(Small Engine Repair) Režie: Niall Heery, IRL, 2006

Malá performance “Vánoční motýl, tma a nácvik koled”

Ta tma vypadá, ta tma vypadá jako Á. To bych neřekl, myslím, že na zdech roste mech. Má bílé květy, květy lišejníku. Tak jako popel,…(více)
(Malá performance “Vánoční motýl, tma a nácvik koled”) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 2016

Malá tanečnice Edgara Degase

Balet v choreografii baletní mistryně Baletu Pařížské opery Patrice Bart je inspirován příběhem slavné sochy francouzského impresionisty Edgara Degase Malá tanečnice, která má svůj domov…(více)
(La Petite Danseuse de Degas) Režie: Patrice Bart, F, 2010

Malá z rybárny

Hluboko pod mořskou hladinou, doprovázen rybím orchestrem, vypráví hlas moře příběh Mořského krále a jeho dcery Malé. Stejně jako mnozí jiní opustil král se svou…(více)
(Malá z rybárny) Režie: Jan Balej, CZ, 2015

Malba okamžiku

Malíř, narozený v Bosně, Dino Čečo vymyslel, jak zpřístupnit zcela vizuální svět lidem, kteří nevidí. Díky jeho výjimečné hmatové metodě se mohou slepí lidé vizuálně…(více)
(Malba okamžiku) Režie: Jaroslav Černý, CZ, 2009

Malí architekti

Kde bydlí Krakonoš a v čem čarodějnice? Třeba chtějí změnit bydliště? Přijďte s námi postavit obydlí pro pohádkové postavičky. Nebude to sice z cihle, ale i tak se…(více)
(Malí architekti) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Malí loupežníci

Pohádky: Dnes se podíváme na Loupežnickou pohádku, A neříkej mi Vašíku i na Rézi a Broka. Také zjistíme, co zažil Cvrček a slepice a co…(více)
(Malí loupežníci) Režie: , CZ, 2017

Malí velcí hrdinové

Pohádky: Dnešní pohádkoví hrdinové budou mít spousty práce. Rákosníček objeví velkou podvodní loupež, z Maxipsa Fíka bude objevitel a Křemílek s Vochomůrkou…(více)
(Malí velcí hrdinové) Režie: , CZ, 2013

Mallory

S Mallory se život nemazlil. Po porodu syna se ze všech sil snaží, aby se vymanila z drogové závislosti a už nepřebývala na ulici. K…(více)
(Mallory) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2015

Malovat nebo milovat

Wiliam a Madelaine žijí ve městě na úpatí hor. I po letech vedou spořádaný manželský život, stále věrní a zamilovaní. Při jedné z procházek po…(více)
(Peindre ou faire l'amour) Režie: Jean-Pierre Jeunet, FRA, 2005

Malupien, Olšový Spas

Dokument o dálněvýchodním ruském městě Jakutsku, jednom velkém panelovém sídlišti uprostřed tajgy a na první pohled skličujícím místě pro život, které ale přerůstá lidská touha…(více)
(Malupien, Olšový Spas) Režie: Martin Ryšavý, ČR, 2008

Malý cizinec

Mladí lidé Juma a Hishame podnikli extrémně nebezpečnou cestu do Evropy. Ačkoliv se ukryli v karosérii kamionu, celníci na hranicích je objevili. Ahmed, Nura, Achmad…(více)
(Little Alien) Režie: Nina Kusturica, A, 2009

Malý Indi

Příběh sedmnáctiletého Arnaua je poetický a krutý zároveň. Neboť je jeho matka ve vězení, musí žít s tetou a strýcem. Těžkostem života čelí po boku…(více)
(Petit Indi ) Režie: Marc Recha, E, 2009

Malý klenot

„Stejně jako v případě Dívky z jezera mě i tentokrát příběh zavedl do italského maloměsta, které tiše přihlíží páchanému zločinu,“ řekl o námětu svého druhého…(více)
(Il gioiellino) Režie: Andrea Molaioli, I - F, 2010

Malý Pán

Malý Pán je dobrosrdečný chlapík, rád každému pomůže a nic ho nezaskočí. Od té noci, kdy se mu zdál prazvláštní sen, ve kterém viděl chaloupku…(více)
(Malý Pán) Režie: Radek Beran, CZ, 2015

Malý princ

Mark Osborne, režisér Kung Fu Pandy, přichází s první celovečerní animovanou adaptací slavného díla o přátelství, lásce a skutečném štěstí. Ústřední postavou je malá holčička,…(více)
(Le Petit Prince) Režie: Mark Osborne, F, 2015

Malý velký svět

Letos poprvé jsme připravili i pásmo určené dětem ve věku od 9 do 11 let. Vybrali jsme pro ně hravé, vtipné filmy, plné fantazie, v…(více)
(Malý velký svět) Režie: various, , 0000

Mám ráda nudný život

Zápisky Aleny Němcové o počasí, snech, cvičení, vaření a dalších rodinných a světových událostech vstupují do filmu, který v řečišti surreálně tekoucí všednosti a ve…(více)
(Mám ráda nudný život) Režie: Jan Gogola ml., CZ, 2009

Mám strach

Konspirační thriller poukazuje na korupci v italské policii a justici a na propojení organizovaného zločinu s vysokými státními institucemi. Příběh o řadovém policistovi, který pracuje…(více)
(Io ho paura) Režie: Damiano Damiani, I, 1977

Mama

Pět let Lucas Nikolaj CosterWaldau vytrvale hledal malé neteře Lilly a Annabel, které po násilné matčině smrti zmizely i s otcem neznámo kam. Jeho pátrání,…(více)
(Mama) Režie: Andres Muschietti, E-CDN, 2013

Mama Brasil

Irenin svět, to jsou její čtyři synové, manžel snílek, nešťastně provdaná sestra, rozpadající se domek na předměstí Rio de Janeira, neustálý ruch, radost, pusinky, objímání,…(více)
(Benzinho) Režie: Gustavo Pizzi, BR-ROU-D, 2018

Mama Gogo

Ambiciózní režisér právě dokončil svůj nový snímek Děti přírody, který je ale naprostým komerčním propadákem. Svou matku po rodinné poradě přesune do domova důchodců, aniž…(více)
(Mama Gógó) Režie: Fridrik Thór Fridriksson, IS, 2010

Máma plukovnice

S baretem místo helmy a kabelkou místo štítu stojí konžská policistka Honorine Munyole vždy na straně bezbranných a utlačovaných. Pro mnoho žen a dětí je…(více)
(Mama Colonel) Režie: Dieudo Hamadi, F-CD, 2017

Máma z basy

Příběhy třech žen, které náš film sleduje, začínají ve Věznici ve Světlé nad Sázavou. Vedení této ženské věznice se rozhodlo pro zvláštní sociální experiment –…(více)
(Máma z basy) Režie: Veronika Jonášová, CZ, 2017

Mamas & Papas

Čtyři příběhy filmu tvoří mozaiku osudů několika manželských či partnerských dvojic, které v určitém zlomovém bodě života řeší otázky chtěného, nechtěného, vytouženého nebo zmařeného rodičovství.…(více)
(Mamas & Papas) Režie: Alice Nellis, CZ, 2010

Mambo Italiano

Film vznikl podle divadelní hry Steva Gallucia, který je spolu s Émilem Gaudreaultem, úspěšným autorem sitcomů a režisérem snímku, také autorem scénáře. Mambo Italiano se…(více)
(Mambo Italiano) Režie: Émile Gaudreault, USA - KAN, 2003

Máme otevřeno - krátká komentovaná prohlídka promítací kabiny

Máme otevřenohttps://www.facebook.com/mameotevreno/?fref=ts: během jednoho večera otevírají dveře rozmanitých kulturních prostor na Praze 7 a kromě vstupu zdarma nabízejí tradičně i netradiční program.
více)
(Máme otevřeno) Režie: , , 2016

Máme papeže!

Z balkónu baziliky svatého Petra zazní slavnostní Habemus papam a statisícový dav věřících netrpělivě očekává nového papeže. Ale balkón zůstává prázdný. Právě zvolený papež se…(více)
(Habemus Papam) Režie: Nanni Moretti, I-F, 2011

Mami!

Kanada, blízká budoucnost. Dle nového zákona může rodič odložit své nezvladatelné dítě do mentální instituce na neomezenou dobu a nikdy se nepodívat zpátky. Tomuto „řešení“…(více)
(Mommy) Režie: Xavier Dolan, CDN-F, 2014

Maminčin svátek

Pohádky: Dnes se podíváme na příběhy o hajném Robátkovi a na to, jak pan Kotrč natrhal Josefce svatební kytku. kromě toho uvidíme…(více)
(Maminčin svátek) Režie: , CZ, 2014

Maminka to nedovolí

Pátého února 1956 uvedla ve Filmovém národním divadle skupina mladých filmařů svůj manifest. Program nazvali Free Cinema Svobodné kino, vyšli se svou filmovou technikou do…(více)
(Momma Don't Allow) Režie: K. Reisz - T. Richardson, GB, 1956

Mamka & taťka

Polská emigrantka Lena je uklízečkou na letišti Heathrow. Po jedné směně jí ujede autobus, ale kamarádka Birdie jí naštěstí velice ochotně nabídne přespání v rodinném…(více)
(Mum & Dad) Režie: Steven Sheil, GB, 2008

Mamma Mia!

Idylický řecký ostrov, holka na vdávání, jedna potrhlá matka, tři potenciální otcové a nesmrtelná ABBA. Jak se to rýmuje? Náramně. Divadelní muzikálovou show Mamma Mia…(více)
(Mamma Mia!) Režie: Phyllida Lloyd, USA-GB, 2008

Mamma Mia! Here We Go Again

Je to přesně deset let, co muzikál Mamma Mia zboural kina po celém světě. Jen u nás se na tom „ničení“ podílelo skoro 750 tisíc…(více)
(Mamma Mia! Here We Go Again) Režie: Ol Parker, USA, 2018

Mamut

Úspěšný pár Leo a Ellen žijí v New Yorku, kde jsou zcela ponořeni do své práce – Leo je designerem webových stránek, které jsou čím…(více)
(Mammoth) Režie: Lukas Moodysson, S - DK - D, 2009

Man Dove

Man dove je osobitý dokument od filmařů, kteří se ponořily do tématiky prastarého rituálu na islámské Jávě u indonéského etnika Nascar. Konkrétně se jedná o…(více)
(Man Dove) Režie: Jim de Séve a Kian Tjong , RI, 2012

Manderlay

V druhé části plánované „americké“ trilogie, založené na motivu USA jako země neomezených možností, uvádí dánský enfant terrible Lars von Trier znovu na scénu postavu…(více)
(Manderlay) Režie: Lars von Trier, DÁN - ŠVE - NIZ - VB, 2005

Mango Kiss

Klasický zamilovaný příběh s lehce bizarními prvky a řadou rázovitých postaviček. Dvě dívky ze San Franciska, sladká kráska Sassafras a drsná Lou, postupně procházejí…(více)
(Mango Kiss) Režie: Sascha Rice, USA, 2004

Manhattan Short | 2016

Pražští filmoví milovníci se mohou v týdnu Manhattan Short spojit s publikem více než 100.000 filmových nadšenců z přibližně 300 měst napříč šesti kontinenty. …(více)
(Manhattan Short | 2016) Režie: various , various , 2014

Manhattan Short Film Fest

Od roku 1997 se tisíce Newyorčanů scházejí v Union Square parku, aby zhlédli finále Manhattanského festivalu krátkých filmů. Se svými přibližně osmi sty snímky z více než čtyřiceti…(více)
(Manhattan Short Film Fest) Režie: Various, Various, 2000

Manhattan Short Film Festival | 2009

Chcete se stát porotou, která posoudí vycházející hvězdy na celosvětovém poli krátkého filmu? Není nic jednoduššího Zúčastněte se dvoudenního festivalu Manhattan Short Film Festival, který se odehraje 25. …(více)
(Manhattan Short Film Festival | 2009) Režie: Various, Various, 2009

Maniak

Film Maniak je Jackem Rozparovačem 21. století. Odehrává se v současném Los Angeles a jde o invenční remake kultovního filmu, který je mnohými označován za…(více)
(Maniac) Režie: Franck Khalfoun, USA, 2012

Manifesto

Snímek Manifesto režiséra Juliana Rosefeldta skládá hold proměnlivé tradici a literární kráse uměleckých manifestů a zároveň kriticky zkoumá roli umělce v dnešní společnosti. Manifesto čerpá…(více)
(Manifesto) Režie: Julian Rosefeldt, AUS-D, 2015

Manon

Pětačtyřicetiletá Kanaďanka Manon Brunellová se rozhodla ukončit svůj život, protože už nechtěla denně snášet bolesti, které jí způsobovala nemoc. Kvůli roztroušené skleróze byla deset let…(více)
(Manon) Režie: Andre St-Pierre, KAN, 2004

Manon | Jules Massenet

Francouzské zpracování slavného příběhu Manon a rytíře des Grieux bude další šancí, při které můžete vidět živě ve vysokém HD rozlišení ruskou hvězdu Annu Netrebko.…(více)
(Manon) Režie: Laurent Pelly, USA, 2012

Manon | Královský balet v Londýně

Manon Lescaut je krásná mladá žena, která se stane obětí morálně zkorumpované Paříže 18. století. Prostřednictvím baletu oživuje Kenneth MacMillan Manonin příběh, brutalitu a úpadek,…(více)
(Manon) Režie: Kenneth MacMillan, GB, 2018

Manon | Royal Opera House | balet

Prímý přenos Manon Lescaut je krásná mladá žena, která se stane obětí morálně zkorumpované Paříže 18. století. Prostřednictvím baletu oživuje Kenneth MacMillan Manonin příběh, brutalitu a…(více)
(Manon | Royal Opera House) Režie: , GB, 2018

Manon Lescaut | Giacomo Puccini

Sopranistka Kristine Opolais a tenorista Roberto Alagna rozpálí jeviště Metropolitní opery, když spojí své hlasy v Pucciniho milostném příběhu plném vášnivé lásky a posedlosti. Opolais…(více)
(Manon Lescaut) Režie: Richard Eyre, USA, 2016

Manon Lescaut 2008 | Giacomo Puccini

Známý operní příběh o lehkomyslné Manon Lescaut, která se stane obětí vlastních rozmarů. Dílo plné smyslných melodií patřící k oblíbeným kusům repertoáru mnoha operních domů.…(více)
(Manon Lescaut) Režie: Gina Lapinski, USA, 2008

Manu Luksch: Faceless

Manu Luksch: Faceless narativní film versus dozorčí kamery uvádí: Radim Labuda Snímek Faceless vznikl v duchu uměleckého programu Manifesto for…(více)
(narativní film versus dozorčí kamery) Režie: Manu Luksch, UK, 2007

Manuál na výrobu teroristy

U politických graffiti baskické Navarry zastavuje režisérka – cizinka kolemjdoucí a nechává si vysvětlit, co která znamenají, a proč je kdo nakreslil. Celovečerní dokumentární film…(více)
(Manuál na výrobu teroristy) Režie: Tereza Reichová , CZ, 2010

Manželé a manželky

Jeden z nejlepších světových režisérů Woody Allen ve svých filmech již léta mapuje mezilidské vztahy. Pro svoji zatím poslední sondu si vybral dvě manželské dvojice.…(více)
(Husbands and Wives) Režie: Woody Allen, USA, 1992

Manželka za padesát ovcí

Mnozí afghánští muži vyznávají radikální islám a ctí tradici obchodu s manželkami mladšími o generace, se kterými někdy nejednají lépe než se psy. To je…(více)
(Jag var värd 50 Lamm) Režie: Nima Sarvestani, S, 2010

Manželské etudy po 20 letech - Ivana a Václav

Manželské etudy po dvaceti letech navazují na cyklus Manželské etudy, odvysílaný Československou televizí v roce 1987. Cyklus byl složen z šesti dokumentárních filmů, které mapovaly…(více)
(Manželské etudy po 20 letech - Ivana a Václav) Režie: Helena Třeštíková, 1987-2005, 2000

Manželské etudy po dvaceti letech - Ivana a Václav

Manželské etudy po dvaceti letech navazují na cyklus Manželské etudy, odvysílaný Československou televizí v roce 1987. Cyklus byl složen z šesti dokumentárních filmů, které mapovaly…(více)
(Manželské etudy po dvaceti letech - Ivana a Václav) Režie: Helena Třeštíková, ČR, 1987

Manželství Marie Braunové

Marie a Hermann Braunovi stráví po svatbě v roce 1943 společně půl dne a půl noci. Poté je Hermann odvelen na východní frontu. Po válce…(více)
(Die Ehe der Maria Braun) Režie: R. W. Fassbinder, DEU, 1978

Manželství pana Mahmoudího

Pan Mahmoudí žije se svou ženou a dcerou ve starém rozlehlém sídle zdánlivě klidným životem. Všichni tři členové domácnosti ctí tradiční hodnoty a názory a…(více)
(Zendegi e Moshtarak e Aghaye Mahmoodi Va Banoo) Režie: Rouhollah Hejazi, IR, 2013

Maorský génius

Šestnáctiletý Ngaa Rauuira je potomek Maorů, domorodého obyvatelstva Nového Zélandu, které dodnes čelí důsledkům britské kolonizace. Chlapec byl svými lidmi vyvolen, aby stál v čele…(více)
(Maori Boy Genius) Režie: Pietra Bretkelly, NZ, 2012

Mapa

Mladý, úspěšný režisér je propuštěn z televize, kde dosud pracoval. Zaskočen touto životní změnou se rozhodne splnit si sen – točit skutečné filmy, vzdálené televizním…(více)
(Mapa) Režie: León Siminiani, E, 2012

Mapy ke hvězdám

Dr. Stanford Weiss John Cusack a jeho manželka Christina Olivia Williams jsou typickými představiteli hollywoodské rodinné dynastie. Ale rozhodně nejsou typickou rodinou. On je psychoterapeutem…(více)
(Maps to the Stars) Režie: David Cronenberg, CDN, 2014

Maratón

Další z pohledů na osvobozování našeho území československou armádou z východní fronty společně se sověty. Snímek se zaměřuje především na pražské povstání v květnu 1945,…(více)
(Maratón) Režie: Ivo Novák , CZ, 1968

Maratón Dvaadvacítky

Diváky Biooka čeká 13 dílů satirického televizního seriálu, mnohými označovaného za nejlepší porevoluční počin ČT v oblasti humoru. Na velké plátno se dostává poprvé a…(více)
(Dvaadvacítka) Režie: Martin Vadas, CZ, 1998

Maraton evropského filmu 2006

více)
(Maraton evropského filmu) Režie: Various, Various, 2000

Maraton evropského filmu 2007

více)
(Maraton evropského filmu) Režie: Various, Various, 0000

Maraton evropského filmu 2008

FULL METAL VILLAGE ZAHÁLKA A KAMUFLÁŽ: SIRÉNY V EGEJSKÉM MORI / LOUFA KAI PARALLAGI: SIRINES STO EGEO / LOAFING AND CAMOUFLAGE: SIRENS IN…(více)
(Maraton evropského filmu 2008) Režie: various, , 0000

Maraton psaní dopisů

Maraton psaní dopisů Foyer kina Světozor v pondělí 10. prosince od 16:00 do 22:00 Maraton psaní dopisů probíhá 10. prosince – v Den lidských práv – v mnoha…(více)
(Maraton psaní dopisů) Režie: Amnesty International, Den lidských práv, 2007

Marcela

V loňském roce uvedla Česká televize sérii dokumentů Heleny Třeštíkové nazvanou Manželské etudy po dvaceti letech. Časosběrnou metodou režisérka mapovala osudy šesti manželských párů od…(více)
(Marcela ) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2006

Margaret

Margaret je energická dívka s běžnými problémy, bezpočtem snů, pro její věk typickou hašteřivostí i schopností hluboké empatie. Vše dobré ale roztříští nehoda, která zasáhne…(více)
(Margaret) Režie: Kenneth Lonergan, USA, 2011

Marguerite

Paříž dvacátých let. Marguerite Dumont je zámožná žena, milovnice hudby a opery. Už celé roky pravidelně zpívá pro své hosty. Jenže Marguerite zpívá zoufale falešně…(více)
(Marguerite) Režie: Xavier Giannoli, F, 2015

Marguerite a Julien

Julien a Marguerite de Ravalet, syn a dcera pána z Tourlaville, k sobě odmala chovají něžné city. Když vyrostou, něha se změní v ničivou vášeň.…(více)
(Marguerite et Julien) Režie: Valérie Donzelli, F, 2014

Marie Curie  

Příběh špičkové vědkyně, která se nebála postavit mužskému světu ve vědě. Příběh neobyčejné a cílevědomé ženy, matky, manželky a milenky, která než se stala světově…(více)
(Marie-Skłodowska Curie) Režie: Marie Noelle, PL-D-F, 2016

Marie Stuartovna | Gaetano Donizetti

Učinkují: Joyce DiDonato, Elza van den Heever Dirigent: Maurizio Benini …(více)
(Maria Stuarda) Režie: David McVicar , USA, 2013

Marie's Dictionary

Tento krátký dokumentární film vypráví příběh Marie Wilcox, poslední mluvčí jazyka Wukchumni a slovníku, který vytvořila ve snaze udržet svůj jazyk živý. Emmanuel VaughanLee je filmař,…(více)
(Marie's Dictionary) Režie: Emmanuel Vaughan-Lee, USA, 2014

Marijiny

Pestrá společnost obyvatel jednoho domu dostane pozvání na soukromou slavnost, která se koná k uctění památky zesnulé Marije Violić, sousedky, přítelkyně a babičky. Oslava, která…(více)
(Marijiny) Režie: Željka Suková, HR, 2011

Mariners and Musicians

Experimentální filmová meditace na téma rodiny, hudby a tradice doprovází kriticky ceněné album Rosanne Cash „Black Cadillac". …(více)
(Mariners and Musicians) Režie: Steven Lippman, USA, 2006

Marisa v lesích

Marisa má pocit, že se z ní stala herečka ve vedlejší roli i v příběhu vlastního života. Nemá do budoucna žádné plány, žádnou práci… Antonio…(více)
(Marisa en los bosques) Režie: Antonio Morales, E, 2017

Mariza, aneb příběh Fada

Fado je hudba města Lisabonu, určitý druh blues vzniklý z rybářské kultury Portugalska a jeho impéria v Brazílii a Africe. V tomto poutavém a formálně…(více)
(Mariza and the Story of Fado) Režie: Simon Broughton, VB-POR, 2006

Mark

Významný kanadský autor experimentálních filmů a spisovatel Mike Hoolboom bude v české premiéře promítat svůj poslední snímek Mark – elegický portrét svého přítele a spolupracovníka…(více)
(Mark) Režie: Mike Hoolboom, CDN, 2009

Marketa Lazarová

Po namáhavých dvou letech natáčení vznikla filmová rapsodie, v ní se podařilo se svébytným smyslem pro detail obrazově vyjádřit složitou barokizující slovesnost stejnojmenné literární předlohy…(více)
(Marketa Lazarová) Režie: František Vláčil, ČSSR, 1965

Marko Haavisto & Poutahaukat

Spolupráce frontmana kapely s Akim Kaurismäkim začala již koncem 80. let, kdy Marko Haavisto působil jako lídr skupiny Badding Rockers a Aki použil jednu z jejich…(více)
(Marko Haavisto & Poutahaukat) Režie: Živé vystoupení, , 0000

Marmato

Odlehlá kolumbijská vesnice Marmato na úpatí andských hor ukrývá jedny z největších zásob zlata na světě. Se stoupající cenou drahého kovu zachvátí Marmato zlatá horečka…(více)
(Marmato) Režie: Mark Grieco, CO-USA, 2014

Marná lásky snaha | RSC Live

Léto 1914. Aby se mohli věnovat pouze studiu, Král a jeho přátelé přísahají, že se po tři roky vyhnou společnosti žen. Jenže jen chvíli poté…(více)
(Love's Labour's Lost) Režie: Christopher Luscombe , GB, 2015

Marná opatrnost | Royal Opera House

ŽIVĚ Celovečerní balet Fredericka Ashtona je jednou z jeho nejradostnějších kreací, inspirován jeho láskou ke krajině Suffolku. Vychází z francouzského baletu z roku 1828, hudbu…(více)
(La Fille mal gardée | Royal Opera House) Režie: , GB, 2015

Marná opatrnost | The Royal Ballet

Choreografii baletu La Fille mal gardée Marná opatrnost nastudoval Frederick Ashton na základě originálního kusu z 19. století, který se stal hitem londýnského Královského baletu. Prostý…(více)
(La Fille mal gardée | The Royal Ballet) Režie: Frederick Ashton, GB, 0000

Marnie | Nico Muhly

Opera Marnie skladatele Nico Muhlyho má tuto sezónu v Metropolitní opeře americkou premiéru. Vznikla jako adaptace románu Winstona Grahama, který zároveň inspiroval stejnojmenný filmový thriller…(více)
(Marnie | Nico Muhly) Režie: Michael Mayer, USA, 2018

Promítáme: Sobota 10. 11. 2018 18:45, 18:45

Marnost nade vše

Dvojčata Karel a Kamil Bendovi žili poměrně spokojeným životem až do dne, kdy jednoho z nich opustila dívka. Tato zcela všední událost totiž spouští opravdový…(více)
(Marnost nade vše) Režie: M. Balcar - O. Balcar, CZ, 2012

Mars útočí!

Spas se, kdo můžeš Útočí mimozemšťané Skvělá planeta, zabereme ji Jak řekli, tak udělali. Země je zase jednou ohrožena invazí bojechtivých, po zuby /nebo co…(více)
(Mars Attacks!) Režie: Tim Burton, USA, 1996

Marta

Psychologické drama debutující Marty Novákové, absolventky režie na FAMU. Je válka. Je jedno která, neboť to nic nemění na tom, že se lidé podezřívají, nenávidí,…(více)
(Marta) Režie: Marta Nováková, Česká republika, 2006

Marta a Berta 26

Dvě kamarádky se sejdou v kavárně. Marta, která studuje herectví, přitom myslí hlavně na to, co bylo na herecké zkoušce, zatímco Berta se trápí starostmi…(více)
(MB 26) Režie: Jitka Rudolfová, Česká republika, 2006

Marťan

Future Gate SciFi Film Festivalhttp://futuregate.cz/ zve 30. září na předpremiéru očekávaného snímku MARŤAN v hlavní roli s Mattem Damonem. Režisér Ridley Scott Vetřelec, Blade Runner…(více)
(The Martian) Režie: Ridley Scott, USA, 2015

Martha Marcy May Marlene

Martha uprchne po dvou letech ze sektářské komunity a snaží se vrátit zpátky do normálního života za pomoci sestry a jejího manžela. Pobyt v sektě…(více)
(Martha Marcy May Marlene) Režie: Sean Durkin, USA, 2011

Martin Arnold: Destrukce filmové idyly

Jeden z nejvýznamnějších současných rakouských experimentátorů zařazovaný ke strukturálnímu filmu se narodil v roce 1959 ve Vídni, studoval psychologii a historii umění. Arnold pracuje především s…(více)
(Martin Arnold: Destruction of the film ideal) Režie: Martin Arnold, , 2000

Martin de Thurah: krátké filmy

Pád mladého mužehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/74porota2013/3772padmladehomuze My, co jsme zbylihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/74porota2013/3773mycojsmezbyli Horahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/74porota2013/3771hora Film 1http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/74porota2013/3786film1…(více)
(Martin de Thurah: krátké filmy) Režie: Martin de Thurah, DK - GB, 0000

Martin Slivka - „muž, který sázel stromy“

Barvitý portrét jedné z nejvýznamnějších postav slovenské kinematografie Martina Slivky je sestaven ze vzpomínek příbuzných, přátel a spolupracovníků a hojně prokládán záběry z rodinného archivu…(více)
() Režie: Martin Šulík, SR, 2007

Martina Sáblíková - Sama proti času

Přátelství, rodina, důvěra, pochyby, nervozita před závody, týmová spolupráce…to je jen krátký výčet aspektů, které se na ploše osmdesáti minut objevují. Nejedná se však o…(více)
(Martina Sáblíková - Sama proti času) Režie: David Bonaventura, CZ, 2013

Marwencol

Poté, co Marka Hogencampa zbilo při odchodu z baru pět mužů, upadl do komatu. Probral se s poškozeným mozkem a řadu věcí se musel učit…(více)
(Marwencol) Režie: Jeff Malmberg, USA, 2010

Mary a Max

Dvě rozdílné povahy, dva rozdílné osudy a půlka světa spojuje tento animovaný film, který vypráví o přátelství dvou osamělých duší malé holčičky Mary a osamělého Maxe. Mary Daisy…(více)
(Mary and Max) Režie: Adam Elliot, AUS, 2008

Mary Marie

Mary a Marie se po smrti matky vracejí do domu svého dětství na léto sladké nostalgie. Jemně provokativní erotičnost vztahu sester se proplétá s něžností…(více)
(Mary Marie) Režie: Alexandra Roxo, USA, 2010

Mary Shelleyová

Vášnivá a rebelující Mary Wollstonecroftová najde spřízněnou bytost v básníkovi Percy Shelleym. Bouřlivá aférka zasáhne do společenského života “slušné” společnosti, která se cítí pobouřena jejich…(více)
(Mary Shelley) Režie: Haifaa Al Mansour, IRL-USA-GB, 2017

Marzia, moje přítelkyně

Sny o míru a nezávislosti ve válkou rozbořeném Aghánistánu. Marzia sní o míru a nezávislosti. Všude jinde by šlo o zcela samozřejmou věc, ale protože žije…(více)
(Marzia, ystäväni) Režie: Kirsi Mattila, FIN, 2015

Máří Magdaléna

Film Máří Magdaléna je autentickým a lidským portrétem jedné z nejosudovějších žen v dějinách lidstva. Biblický příběh líčí osudy Máří Rooney Mara, mladé ženy hledající…(více)
( Mary Magdalene) Režie: Garth Davis, GB-USA-AUS, 2018

Masaryk

Prožil život bohéma, miloval ženy, hudbu, velká gesta. V jeho srdci bojovala nespoutanost extravagantního umělce s povinností a morálkou úředníka, diplomata. Velkou část života procestoval,…(více)
(Masaryk) Režie: Julius Ševčík, CZ-SK, 2017

Máselnice

Mistrovské dílo známého režiséra přináší příběh party městské mládeže, která pod vedením veterináře buduje mlékárenské družstvo v chudé vesnici. Přestože se vesničané snaží pracovat společně,…(více)
(Manthan) Režie: Shyam Benegal, IND, 1976

Maska zrcadla

Ve spolupráci s festivalem KomiksFEST uvádí Audiovisual celovečerní snímek Maska zrcadla kombinující hraný film s animovaným. Film začíná v cirkusu a záhy se prolomí do prostředí…(více)
(Mirror Mask) Režie: Dave McKean, VB - USA, 2005

MASO

Kdyby Jan Švankmajer nebo bratři Quayové dělali reklamu na řeznictví, mohlo by to dopadnout asi nějak takhle. Znepokojivý kraťas z odvrácené strany masokombinátu. …(více)
(MASO) Režie: Filip Blažek , CZ, 2016

Maso je passé

Jak by vypadal svět, kdyby se všichni vzdali své denní porce masa na talíři? Lze se této představě alespoň přiblížit? A co na to samotná…(více)
(The End of Meat - Eine Welt ohne Fleisch) Režie: Marc Pierschel, D, 2017

Masopust

Masopust Tydli fidli bumtarata, otevřete kmotře vrata Maškary k vám přišly, hej, Začal masopustní rej. Jiří Žáček Už se moc těšíme na společné rejdění, řádění a hru. Přijďte nám ukázat…(více)
(Masopust) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Masopust v Aeru

Maso drž, maso pusť Tradiční masopustní taškařice nemůže ani letos minout naše kino. Navíc před každým půstem je dobré tělo i duši jaksepatří předzásobit. Nuže…(více)
(Masopust v Aeru) Režie: , , 2012

Masopustní rej masek

Program: Děti máte rádi maškarády? Pokud ano, pojďte si…(více)
(Masopustní rej masek) Režie: Kino Aero, CZ, 2013

Masožravá Julie

Pásmo animovaných krátkých filmů dnes nabídne kromě příběhu o Masožravé Julii i Macha a Šebestovou, kteří zjistí, kdo je pánem tvorstva, nebo také pohádku O…(více)
(Masožravá Julie) Režie: , CZ, 0000

Masožravé rostliny

Masožravá Julie Pásmo animovaných krátkých filmů dnes nabídne kromě příběhu o Masožravé Julii i Macha a Šebestovou, kteří zjistí, kdo…(více)
(Masožravé rostliny) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Masožravé rostliny v Oku

Znáte masožravé rostliny? Čím vším se mohou živit? Opravdu baští maso? Jaké je jejich oblíbené jídlo? Jak vypadají? Jsou chlupaté? Kde rostou? Jaké pohádky rády…(více)
(Masožravé rostliny) Režie: Bio Oko, CR, 2012

Massive Attack: Eleven Promos / Video clips

Britská skupina Massive Attack patří mezi nejdůležitější britské hudební projekty posledního čtvrtstoletí a k jejich odkazu patří i neméně přelomové videoklipy. DVD kolekce Massive Attack:…(více)
(Massive Attack: Eleven Promos / Video clips) Režie: various, GB, 2001

Master Class na téma vizuální vyprávění

Režisér, scenárista, producent a výtvarník Duane Hopkins, zástupce nové vlny inovativních britských filmařů, pohovoří v moderovaném Master Classu o svém osobitém vizuálním přístupu k filmovému vyprávění a…(více)
(Master Class on Visual Storytelling) Režie: , GB, 2016

Master Class s Lone Scherfig

Lone Scherfig vstoupila do povědomí světové kinematografie snímkem Italština pro začátečníky 2000 natočeným dle pravidel hnutí Dogma 95, ale v lehce komediálním duchu. Její další…(více)
(Master Class s Lone Scherfig) Režie: Lone Scherfig, DK, 2017

Master of the Universe

Nedávná světová finanční krize, jejíž následky ještě teď otřásají Evropou, nemusí být vůbec poslední. Poučil se svět vysoké ekonomiky nebo se neustále opakují stále stejné…(více)
(Master of the Universe) Režie: Marc Bauder, D-A, 2013

Masterclass: Barry W. Blaustein: Jak přežít Hollywood

Scenárista Saturday Night Live nám ve svojí přednášce popíše principy fungování Hollywoodu a jak se v něm udržet a být tím, kým chce člověk v…(více)
(Masterclass: Barry W. Blaustein: Jak přežít Hollywood ) Režie: , , 0000

Masterclass: Dom Rotheroe

V sekci Krásné nové světy uvádíme film Můj bratr Tom 2001, jenž patří k výjimečným snímkům, ke kterým se odborná veřejnost více než deset let…(více)
(Masterclass: Dom Rotheroe) Režie: Dom Rotheroe, , 2014

Masterclass: Kris Kelly

Kris Kelly, režisér, scenárista a VFX designér, je spoluzakladatelem originálního britského animačního a VFX studia Blacknorth. Kromě několika oceňovaných krátkých filmů z produkce studia držitel…(více)
(Masterclass: Kris Kelly) Režie: Kris Kelly, , 2014

Masterclass: Linda Aronson

Masterclass: Linda Aronson…(více)
(Masterclass: Linda Aronson) Režie: various, , 0000

Masterclass: Love True + Chris Leggett

Christopher Leggett 1986, americký producent sídlící v L.A., na FAMUFESTu uvede svůj nový celovečerní dokument Love True rež. Alma Har’el. Tento snímek měl premiéru na…(více)
(Masterclass: Love True + Chris Leggett) Režie: Christopher Leggett, , 2016

Masterclass: Miro Remo + Dokument na kolesách

Miro Remo 1983 vystudoval VŠMU v Bratislavě, obor dokumentární režie. Roku 2009 zde absolvoval filmem ArsyVersy, za který získal přes 40 ocenění na mezinárodních filmových…(více)
(Masterclass: Miro Remo + Dokument na kolesách) Režie: Miro Remo , SK, 2016

Masterclass: Moje dcery krávy + Kinga Debská

Kinga Debská1969, původně japanoložka, absolvovala FAMU v roce 2007 snímkem Malé radosti. V roce 2009 režírovala film Hel v českopolské koprodukci s Aňou Geislerovou v…(více)
(Masterclass: Moje dcery krávy + Kinga Debská) Režie: Kinga Debská, PL, 2015

Masterclass: Monika Willi

Monika Willi je dvorní střihačkou Michaela Hanekeho nebo dokumentaristy Michaela Glawoggera a spolupracovala také s Barbarou Albert či Florianem Flickerem. Na festivalu představí Hanekeho film…(více)
(Masterclass: Monika Willi) Režie: Monika Willi, , 2014

Masterclass: Pia Marais

Pia Marais po řadě krátkých filmů odstartovala sérii festivalových úspěchů hned debutovým filmem, oceněným hlavní cenou Tiger Award v Rotterdamu 2007. Na Freshi představí snímek…(více)
(Masterclass: Pia Marais) Režie: Pia Marais, , 2014

Masterclass: Rúnar Rúnarsson

…(více)
(Masterclass: Rúnar Rúnarsson ) Režie: , , 0000

Máš hlas, tak zpívej!

Zpěv býval nedílnou součástí životů našich předků. Těm, kdo ještě stále zpívají, přináší radost a působí i léčivě. Dokument české režisérky žijící…(více)
(Ce imaš glas, poj!) Režie: Hanka Kastelicová, Slovinsko, 2007

Máš jen jednu šanci

Pět odvážných žen, postižených nevyléčitelnou chorobou, z toho jedna na invalidním vozíku, se chystá zdolat nejvyšší horu v srdci černé Afriky, Kilimanjaro. Na výstup mají…(více)
(Máš jen jednu šanci) Režie: Hynek Bernard, CZ, 2011

Maškarní ples | Giuseppe Verdi

Účinkují: Marcelo Álvarez, Sondra Radvanovsky, Kathleen Kim, Stephanie Blythe Dirigent: Fabio Luisi …(více)
(Un Ballo in Maschera) Režie: David Alden, USA, 2012

Maškarní s Yellow Sisters

Oznamuje se, že v sobotu 7.2. hrozí zvýšené nebezpečí pohybu strašných zvířat v kině Bio Oko na Letné a v jeho nejbližším okolí Rodičové, opásejte…(více)
(Maškarní s Yellow Sisters) Režie: , , 2014

Maští Esmáíl

I přes svou slepotu a stáří chodí Maští Esmá’íl denně obdělávat svá rýžová pole vzdálená tři hodiny pěšky. Přátelský optimismus tohoto starce se srdcem na…(více)
(Mashti Esmaeil) Režie: Mahdi Zamanpour Kiasari, IR, 2014

Matčin sen

Největší indickou reprodukční kliniku obývají v době těhotenství ženy, které se rozhodly odnosit cizí dítě. Odměna za takovou službu není v posledních letech nijak závratná,…(více)
(Ma Na Sapna) Režie: Valerie Gudenus, CH, 2013

Máte své monstrum pro všední den?

Máte své monstrum pro všední den? Odvrácená strana Uvádí: Kamil Fila Tuto otázku položil v 60. letech v…(více)
(odvrácená strana) Režie: uvádí: Kamil Fila, od všeho něco..., 2008

Matěj Balga: I, Cycleast - Na kole a v kajaku kolem světa

Na začátku byla jedna dívka, zlomené srdce, vážná nemoc a kolo z bazaru. Psal se říjen 2014, když Matěj Balga vybral osm set dolarů a…(více)
(Matěj Balga: I, Cycleast) Režie: Matěj Balga, CZ, 2017

Matějská pouť

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se potkáme například s maxipsem Fíkem, který bude na prázdninách, nebo s Rákosníčkem, který bude zachraňovat potopený…(více)
(Matějská pouť) Režie: , CZ, 2014

Match Point - hra osudu

Chris Wilson je mladý tenisový instruktor v bohaté rodině. Jeho talent ho vede k vzestupu ve světě vyšší společnosti, který však nepřináší pouze pozitiva. Děsivým…(více)
(Match Point) Režie: Woody Allen, USA - VB, 2005

Matisyahu / Favela Rising

Krátkometrážní portrét zpěváka reggae, beat boxera a rappera bytem v Brooklynu, jehož debutové album se umístilo na pátém místě hitparády reggae ve Spojených Státech.…(více)
(Matisyahu / Zmrtvýchvstání Favely - Favela Rising) Režie: David Baugnon / Jeff Zimbalist - Matt Mochary, USA / BRA - USA, 2004

Matka

Zatím poslední celovečerní projekt Bonga Joonhoa bývá často přirovnáván k jeho proslulým Vzpomínkám na vraha. Také Matka totiž představuje detektivní příběh zasazený na maloměsto, kde…(více)
(Madeo) Režie: Bong Joon-ho, ROK, 2009

Matka

Kolo třetí: Láska pošetilá.
více)
(The Mother) Režie: Roger Michell, GB, 2003

Matka

Matka je jedním z výrazných úspěchů španělské kinematografie posledních let, film byl mimo jiné podpořen stipendiem Nadace Festivalu v Cannes. Už v zárodku šlo o…(více)
(La madre) Režie: Alberto Morais, E-F-RO, 2016

Matka Indie

Jhuma z indického Západního Bengálska se ani po osmi letech manželství s Niladrim nedočkala vytouženého dítěte, což jí manželova rodina připomíná při každé příležitosti. Jhuma…(více)
(Mother India) Režie: Raffaele Brunetti, I, 2011

matka!

Nejhorší zvuk, který můžete uslyšet v ráji, je zaklepání na dveře. Jennifer Lawrence a Javier Bardem hrají v thrilleru matka manželský pár, jehož idylické soužití…(více)
(mother!) Režie: Darren Aronofsky, USA, 2017

Matrix

Uvěříte neuvěřitelnému Představte si, že vaše realita je jen iluzí a vaše nejtemnější noční můry jsou ve skutečnosti pravdivé. Představte si, že vaše současnost je…(více)
(Matrix) Režie: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, USA, 1999

Matrix: přednáška + veřejná premiéra

20:30 Přednáška k filmu Matrix: Od technoiru k cyberpunku, od Blade Runnerů a Neuromancerů do Matrixu.
více)
(The Matrix) Režie: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, USA, 1999

Maurice Nio | NIO architecten

přednáška holandského architekta Motivem jarní části letošní série je hledání formy – form finding. Pravidla a zákony řídí…(více)
(Maurice Nio | NIO architecten) Režie: Maurice Nio, NIZ, 2007

Max a maxipříšerky

Max je obyčejný kluk s velmi bujnou fantazií, ve které se rád schovává před rodinnými neshodami. Po jedné z domácích hádek bere Max kramle, loďku…(více)
(Where the Wild Things Are) Režie: Spike Jonze, USA, 2009

Max, Claire, Ida a spol.

Max Trachter bloudil osaměle po chodbách, dokud nepotkal svou lásku Claire Mandelovou. Společně a s Claiřinou kamarádkou Idou tráví své volné chvíle. Společně také slaví…(více)
(Memory for Max, Claire, Ida and Company) Režie: Allan King , KAN, 2005

Maxinožka

Náctiletý outsider Adam se vydává na dobrodružnou cestu, aby odhalil záhadu svého dávno ztraceného tatínka, jen aby zjistil, že to není nikdo jiný než legendární…(více)
(Bigfoot Junior) Režie: Ben Stassen, Jeremy Degruson, F-B, 2017

Maxova hra

„Na světě jsou jen dobré konce. Jestli to není happyend, není to konec.“ Karel Adam Ondřej Holeček si tím ale není jistý. Před několika lety…(více)
(Maxova hra) Režie: Kamil Beer, CZ, 2012

May

Jsou tvůrci, které stojí za to sledovat a Lucky McKee je bezesporu jedním z nich. Muž s pověstí nejpodvratnějšího amerického hororového režiséra současnosti se otrlým…(více)
(May) Režie: Lucky McKee, USA, 2002

Mayerling | Královský balet Londýn

Přímý přenos.
více)
(Mayerling | Royal Ballet) Režie: Kenneth MacMillan, GB, 2018

Mayor of the Sunset Strip

Seznamte se s Rodney Bingenheimerem legendárním losangeleským diskžokejem a manažerem, který pomohl nastartovat kariéru tak různorodým kapelám jako Nirvana, X, Coldplay, No Doubt, Oasis…(více)
(Starosta Sunset Stripu / Mayor of the Sunset Strip) Režie: George Hickenlooper, USA, 2003

Mazané rostliny

Věděli jste, že žijeme ve světě, kde rostliny vedou teritoriální války, odposlouchávají se, kooperují, prostřednictvím opojné vůně volají o pomoc a na svou obranu jsou…(více)
(Smarty Plants) Režie: Erna Buffie, CDN, 2012

Mazel

Téměř čtyřicetiletý Denis se živí se jako profesionální kulturista a ve svém věku je stále starý mládenec. K seznámení mu chybí dominantnější povaha i správná…(více)
(Teddy Bear) Režie: Mads Matthiesen, DK, 2012

McCabe a paní Millerová

Píše se rok 1901 a do deštěm zmáčeného hornického městečka na úpatí zalesněných kopců přijíždí cizinec jménem John Q. McCabe Warren Beatty. Bývalý hazardní hráč…(více)
(McCabe & Mrs. Miller) Režie: Robert Altman, USA, 1971

McQueen

„Moje přehlídky jsou o sexu, drogách a rock’n’rollu. Chci dělat rozruch a působit husí kůži. Chci infarkty, chci záchranky.“ Příběh Alexandra McQueena je moderní, leč poněkud…(více)
(McQueen) Režie: Ian Bonhôte, GB, 2018

Promítáme: Pátek 21. 9. 2018 20:30, Sobota 22. 9. 2018 20:45, Neděle 23. 9. 2018 20:45, Pondělí 24. 9. 2018 18:00, Středa 26. 9. 2018 20:45, Sobota 29. 9. 2018 18:30, Středa 3. 10. 2018 20:45, 13:00

Mé druhé já

Mathilde a Thomas touží po společném životě, dítěti, rodině. Mathilde však dítě mít nemůže. Thomas ví, že na klinice, kde pracuje jako porodník, působí profesor…(více)
(Á ton image) Režie: Aruna Villiers, FRA, 2002

Mé druhé já

Aténami cloumá případ pěti nevyřešených vražd. Bezradná policie požádá o pomoc Dimitrise, mladého profesora kriminologie s Aspergerovým syndromem, aby jim záhadné vraždy pomohl vyřešit. Jediným…(více)
(Eteros Ego) Režie: Sotiris Tsafoulias, GR, 2017

Mé jméno je Evžen

Uličníci Evžen, Wrigley, Bäschteli a Eduard žijí v Bernu v 60. letech a vymýšlejí jednu lumpárnu za druhou. Pohroma s helmou a děravou loďkou znamená…(více)
(Mein Name ist Eugen) Režie: Michael Steiner, ŠVÝ, 2005

Mé jméno je...

Dobrý den, těší mě, jmenuji se… Kolik je na světě jmen, co znamenají a jak vypadají – zkuste zobrazit své jméno bez použití písmenek. Dá…(více)
(Mé jméno je...) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Mé matky

V průběhu finskoruské války v letech 19391944 bylo více než 70 000 finských dětí evakuováno do “bezpečí” neutrálního Švédska. V roce 1943 byl na frontě…(více)
(Äideistä parhain) Režie: Klaus Härö, FIN - ŠVÉ, 2005

Mé noci s Alicí, Penelopou, Arnoldem, Maude a Richardem

Pornografická parafráze na obžerskou klasiku Marca Ferreriho Velká žranice pojednává o skupině žen, které mají dost, jak s nimi muži zacházejí, a rozhodnou se spáchat…(více)
(Mes nuits avec Alice, Pénélope, Arnold, Maude et Richard ) Režie: Didier Philippe-Gérard, F, 1976

Mé olympijské léto

Láska neumírá přirozenou smrtí, umírá, protože neumíme zabránit, aby její pramen vyschnul. To je úvodní motto krátkého snímku, jehož autor se probírá starými rodinnými archivy,…(více)
(My Olympic Summer) Režie: Daniel Robin, USA, 2007

Mé srdce blázní

Film o milostném trojúhelníku, odehrávající se v tanečním souboru vedeným Rahulem a tanečnicemi Poojou a Nishou. Zatímco Rahul nevěří v lásku a nechápe, jak spolu…(více)
(Dil To Pagal Hai) Režie: Yash Chopra, IND, 1997

Mé srdce touží

Film vypráví příběh tří kamarádů Akashe, Sameera a Siddhartha kteří v Bombaji zápasí s tradicemi a se svou dospělostí. S lehce parodickým odstupem…(více)
(Dil Chahta Hai) Režie: Farhan Akhtar, IND, 2001

ME ve fotbale: čtvrtfinále za účasti Česka (nebo Control)

ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka nebo film Control.…(více)
(ME ve fotbale: čtvrtfinále za účasti Česka (nebo Control)) Režie: , CZ, 2008

ME ve fotbale: čtvrtfinále za účasti Česka (nebo Občan Havel)

ME ve fotbale: čtvrtfinále za účasti Česka nebo film Občan Havel.…(více)
(ME ve fotbale: čtvrtfinále za účasti Česka (nebo Občan Havel)) Režie: , CZ, 2008

ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka (nebo Faunův labyrint)

ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka nebo film Faunův labyrint.…(více)
(ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka (nebo Faunův labyrint)) Režie: , CZ, 2008

ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka (nebo Moje borůvkové noci)

ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka nebo film Moje borůvkové noci…(více)
(ME ve fotbale: semifinále za účasti Česka (nebo Moje borůvkové noci)) Režie: , CZ, 2008

Mečiar

Schémata moci, rozpad Československa a praktiky „devadesátek“ v obnažujícím portrétu politické ikony. Film je zpovědí mladé režisérky Terezy Nvotové o Vladimíru Mečiarovi a o vlivu,…(více)
(Mečiar) Režie: Tereza Nvotová, SK-CZ, 2017

Med

Šestiletý chlapec Yusuf je jedináček. Se svými rodiči žije uprostřed lesů v hornaté krajině severovýchodního Turecka. Chlapec téměř nemluví a je citově vázán ke svému…(více)
(Bal) Režie: Semih Kaplanoğlu, TR-D, 2010

Méďa

John byl jako malý velmi opuštěný, i proto pronesl to pošetilé přání, aby jeho plyšový vánoční dárek začal mluvit. Stal se zázrak a mluvící medvěd…(více)
(Ted) Režie: Seth MacFarlane , USA, 2012

Médeia | NT Live

Helen McCrory Poslední z Haussmanů se vrací na jeviště britského Národního divadla v hlavní roli Eurípidovy působivé antické tragédie, v nové verzi od Bena Powera…(více)
(Medea | NT Live) Režie: Carrie Cracknell , GB, 2014

Média veřejné služby v éře fake news

Komponovaný večer na téma Média veřejné služby v éře fake news.
více)
(Média veřejné služby v éře fake news) Režie: , , 0000

Mediální obraz leseb a gayů (mezinárodní diskuse)

…(více)
(Mediální obraz leseb a gayů (mezinárodní diskuse)) Režie: , , 2000

MediCafé

MediCafé jsou neformální diskuse s lékařskou tematikou, které v květnu zavítají poprvé i do Aerobaru. Hostem bude…(více)
(MediCafé) Režie: , , 0000

Mediterranea

Drsná pouť dvou mužů napříč Afrikou a Středozemním mořem za snem o lepším životě. Ayiva se po dlouhém váhání rozhodne vyrazit na cestu z Burkiny Faso…(více)
(Mediterranea) Režie: Jonas Carpignano, F-I-USA-D, 2015

Medvědí ostrovy

Skupina mužů vyráží na cestu po zamrzlé hladině východosibiřského moře a po krátkém putování přijíždí na opuštěnou meteorologickou stanici na ostrově Čtyřsloupový. Místo, ve kterém…(více)
(Medvědí ostrovy) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2010

Medvídě

Pedro je homosexuál s aktivním společenským a sexuálním životem, který u sebe ubytuje na pár týdnů svého synovce Bernarda. Když ale Bernardovu matku zatknou…(více)
(Cachorro) Režie: Miguel Albaladejo, ŠPA, 2004

Medvídek

Jan Hřebejk spolu s kmenovým scénáristou Petrem Jarchovským přicházejí s novým snímkem ze současnosti. Tři kamarádi se pravidelně navštěvují se svými rodinami a vzájemné vztahy…(více)
(Medvídek) Režie: Jan Hřebejk, ČR, 2007

Medzi nami

"Měla jsem pocit, že jsem nebyla dostatečně ženská, abych porodila vlastní dítě. Málo odolná, abych se ubránila krutosti některých zdavotníků. Příliš slabá, abych dokázala přijít…(více)
(Medzi nami) Režie: Zuzana Límová, SK, 2016

Megacities

Bombaj, Mexiko, Moskva, New York: fascinující a zároveň odporné obludy. S tímto protikladem se obyvatelé megaměst potýkají den co den. Ve dvanácti kapitolách vypráví film…(více)
(Megacities) Režie: Michael Glawogger, RAK- ŠVÝ, 1998

Meherjaan

Během války o nezávislost Bangladéše na Pákistánu v roce 1971 se Meher zamilovala do vojáka z nepřátelské strany. Jakmile se o jejím citu dozvědělo okolí,…(více)
(Meherjaan) Režie: Rubaiyat Hossain, IND, 2011

Mechanický pomeranč

Adaptace bestselleru Anthonyho Burgesse Mechanický pomeranč česky vyšel v nakladatelství Volvox Globator je nepochybně nejslavnějším Kubrickovým filmem, který získal mj. Cenu newyorských filmových kritiků za…(více)
(A Clockwork Orange) Režie: Stanley Kubrick, USA, 1971

Mein kroj

Oceňovaný režisér Martin Dušek se ve svém posledním snímku Mein kroj sám postavil před kameru, aby se ve vlastnoručně sestrojeném lidovém kroji vydal na tradiční…(více)
(Mein kroj) Režie: Martin Dušek, CZ, 0000

Mějte mě rádi, prosím

„Mezi novináři máme nejvyšší úmrtnost. Nejhorší je přitom pocit, že se může stát cokoli," říká v dokumentu Valerije Balajana novinářka ruského opozičního deníku Novaja Gazeta.…(více)
(Lubite menia, pojaluista) Režie: Valery Balayan, RUS, 2010

Mekong Hotel

Mekong Hotel stojí v místech, kde řeka Mekong tvoří hranici mezi Thajskem a Laosem. Režisér zkouší se svým štábem v pokojích a dalších prostorách hotelu…(více)
(Mekong Hotel) Režie: Apichatpong Weerasethakul, T - GB, 2012

Melancholia

Melancholia je psychologickokatastrofický snímek režiséra Larse von Triera, který vypráví uhrančivý příběh dvou sester Kirsten Dunsta Charlotte Gainsbourg a odehrává se na svatbě té mladší…(více)
(Melancholia) Režie: Lars von Trier, DK-S-F-D-I, 2011

Melbourne

Jsou připraveni vyrazit. Mají sbalená zavazadla a letenky v kapse. Za pár hodin odletí tento mladý pár navždy pryč. Do Melbourne. Ale něco tady nehraje.…(více)
(Melbourne) Režie: Nima Javidi, IR, 2014

Měli bychom lepší politiky, kdyby dostávali vyšší platy?

Kolik vydělávají vrcholoví politici a kolik ti ve vedení malých obcí? Jak jsou na tom čeští lokální politici ve srovnání se zahraničím? Mají dostatečné…(více)
(Měli bychom lepší politiky, kdyby dostávali vyšší platy?) Režie: , , 0000

Melinda a Melinda

Svět se dá vidět jako komedie i tragédie. Woody Allen je mistrem propojování těchto rovin. Ve svém novém filmu rozvinul kolem Melindy kromě komického i…(více)
(Melinda and Melinda) Režie: Woody Allen, USA, 2004

Mélo

Romaine miluje dva muže zároveň, avšak každého zcela jiným způsobem. Je velmi oddána svému manželovi, ale také chová vášnivý cit k Marcelovi. První z nich…(více)
(Mélo) Režie: Alain Resnais, F, 1986

Melounová stezka

Snímek je inspirován skutečným příběhem dvanácti imigrantů do Chorvatska, kteří se utopili v řece Sávě na chorvatskobosenské hranici. Příběh je nahlížen očima mladičké čínské dívky,…(více)
(Put lubenica) Režie: Branko Schmidt, Chorvatsko - Bosna a Hercegovina, 2006

MEME FEST

Nezapomenutelný zážitek pro všechny fanoušky internetu a jeho skrytých vtípků, které "normální" lidi nemají šanci pochopit. Držíme se hesla, že některé věci jsou nejlepší velké…(více)
(MEME FEST) Režie: various, , 0000

MEME FEST

Po nezapomenutelné atmosféře loňského experimentu se do Bio Oko opět vrací přehlídka toho nejšílenějšího, co může svět online nabídnout. Desetimetrové plátno a pořádný zvuk se…(více)
(MEME FEST) Režie: various, various, 0000

Memento

Začne to fotografií a vzkazem na ní: "Zab ho" A od té chvíle se odvíjí tajemný a drsný příběh Leonarda. Jeho žena byla napadena, zavražděna…(více)
(Memento) Režie: Christopher Nolan, USA, 0000

Memories of Glasgow

Cesta z minulosti do přítomnosti prostřednictvím kreseb budov a života Glasgow. …(více)
(Memories of Glasgow) Režie: Robert Reddick, GB, 2009

Memories of Murder

Mladá žena, která si vyrazila na rande naslepo, byla nalezena mrtvá v kanále. Vraždy jsou čím dál tím častější a všechny ženy se pomalu po…(více)
(Salinui chueok) Režie: Bong Joon-ho, Korea, 2003

Memphis

Muzikant od pánaboha a tulák od přírody má před sebou natáčení desky, ale postrádá motivaci. Raději se bezcílně poflakuje tajuplným Memphisem, ve snovém pohroužení jako…(více)
(Memphis) Režie: Tim Sutton, USA, 2013

Menandros & Thaïs

Experimentální celovečerní dobrodružný film podle románové předlohy Ondřeje Cikána. Českorakouská koprodukce.
více)
(Menandros & Thaïs) Režie: Ondřej Cikán, Antonín Šilar, CZ-A, 2016

Mentolky

Příběh muže, jehož život sledujeme naruby. Film začíná tragicky, sebevraždou hlavního hrdiny, podnikatele YoungHoa. Mentolky byly oblíbenou laskominou hrdinovy lásky a jediné osoby, na které…(více)
(Bakha satang) Režie: Chang-dong Lee, ROK, 2000

Měsíc Jupitera

Evropa blízké budoucnosti. Aryan je postřelen při pokusu o nelegální přechod hranic. Zranění má ovšem nečekaný následek: šokovaný mladík zjišťuje, že získal záhadnou schopnost levitovat.…(více)
(Jupiter holdja) Režie: Kornél Mundruczó, H, 2017

Měsíční vítr

Jedži se narodila jako hluchoslepá. Až teprve v devatenácti letech začne navštěvovat školu pro nevidomé. Hlavním úkolem v prvním roce studia je naučit ji základním…(více)
(Wind on the Moon) Režie: Yi Seung-Jun, ROK, 2014

Měsíčníci!

Dokument Měsíčníci s jízlivým humorem i náklonností sleduje nesourodou skupinu snílků a intrikánů, kteří mají společnou jednu věc – zasvětili své životy Měsíci. Od mladého…(více)
(Lunarcy!) Režie: Simon Ennis, CDN, 2012

Message from Dement

Vyhrát se nedá, ale bojovat ano. Dement Leandro je prostě pankáč. Žije v Sao Paulu a bojuje proti nacismu všemi…(více)
(Message from Dement) Režie: Tomáš Elšík, CZ, 2013

Města pro lidi

Města by měla být budována pro lidi. Ovšem v časech globálně rostoucí urbanizace se architektura a plánování měst často nedaří spojit se zlepšováním životních podmínek…(více)
(Cities for people) Režie: Lars Oxfeldt Mortensen, DK, 2000

Město

V Bostonu je každý rok spácháno přes tři sta bankovních loupeží. Doug je vůdce skupiny zlodějů, která při jedné z loupeží vezme za rukojmí krásnou…(více)
(The Town) Režie: Ben Affleck, USA, 2010

Město bohů

V 60. až 80. letech se psala krvavá historie drogové scény nejstaršího a nejnebezpečnějšího slumu Rio de Janeira. V prachu ulice Cidade de Deus si…(více)
(Cidade de Deus) Režie: Fernando Meirelles - Kátia Lund, BRA - FRA - USA, 2002

Město duchů

Syrový obraz zvěrstev páchaných v Sýrii pohledem Hamúda a Hasana – dvou občanských novinářů, kteří navzdory brutálním represím přinášejí okolnímu světu informace o situaci v…(více)
(City of Ghosts) Režie: Matthew Heineman, USA, 2017

Město jinak | Zažít město jinak

Představte si, že by v ulicích našeho města nejezdila žádná auta a tak by se město proměnilo v jedno velké hřiště. Spousta místa, klidu a…(více)
(Město jinak) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Město Romů

Podchod pod železnicí ústí na okraji čtvrti Naděje, romského ghetta v bulharském městě Sliven. Angel Jichaljev, aktivista a vysokoškolský student pedagogiky, jí každý den za…(více)
(La Cité des Roms) Režie: Frédéric Castaignede, F, 2008

Město smutku

Epický příběh zachycuje osudy jedné tchajwanské rodiny po ukončení japonské okupace ostrova na konci druhé světové války. Historické reálie se tak volně mísí s fikčním…(více)
(Beiqing chengshi) Režie: Hou Hsiao-hsien, Hong-Kong - Taiwan, 1989

Město snů

Staneme se na chvíli architekty a postavíme si město podle našich představ a snů. Město je plné rušných ulic, domů i parků a zahrad. Město…(více)
(Město snů) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Město, mapa, paměť - kde končí vzpomínání a začíná historie?

Stojí vzpomínky a paměť v protikladu? Kdy vzniklo dějepisectví jako věda a co ho ovlivnilo? Jaké příběhy skrývají pražské domy a veřejná místa? Kromě odpovědi…(více)
(Město, mapa, paměť - kde končí vzpomínání a začíná historie?) Režie: , , 0000

Městští farmáři

Městští farmáři jsou překvapivou skupinou lidí, jež se s obtížemi snaží v rámci městských aglomerací vytvářet nejen splodiny, ale i něco užitečného. Dokument nechává vypovídat přímo…(více)
(City farmer) Režie: Meryl Joseph, USA, 2006

Metal: A Headbanger's Journey

Zásadní živočichopisná sonda do heavy metalu, jedné z nejpočetnějších a zároveň nejméně pochopených undergroundových hudebních subkultur.…(více)
(Metal: A Headbanger's Journey) Režie: S. Dunn - S. McFadyen - J. Joywise, KAN, 2005

Metallica Quebec Magnetic

Koncertní klenot Quebec Magnetic je unikátním, precizně zpracovaným záznamem legendární show.
více)
(Metallica Quebec Magnetic) Režie: Wayne Isham, USA, 2017

Metallica. Some Kind of Monster

Je život heavy metalové hvězdy vaším snem? Pak si nenechte ujít tento film, ať víte, do čeho jdete Sex, drogy a rock´n´roll, v tomto případě…(více)
(Metallica. Some Kind of Monster) Režie: Joe Berlinger, Bruce Sinofsky, USA, 2004

Metamorfózy

Dne 29. září 1957 se na jižním Urale odehrála jaderná havárie, o které svět neměl dlouhá léta tušení. Přísné utajení ze strany sovětského režimu vedlo…(více)
(Metamorphosen) Režie: Sebastian Mez, D, 2013

Metaři

Dokumentarista Gerd Kroske začal v Lipsku brzy po pádu berlínské zdi natáčet skupinu metařů. V časosběrném projektu vznikly tři celovečerní filmy, které se vracejí k…(více)
(Kehraus, wieder) Režie: Gerd Kroske, D, 2006

Meteory

Lidé se mění z lovců v oběti a na města za ohlušujícího rachotu dopadají rakety i meteory ve stejný den. Mysteriózní dokufikce zachycuje očima herečky…(více)
( Meteorlar) Režie: Gürcan Keltek, TR-NL, 2017

Metoda

Právě když v Madridu demonstrují tisíce lidí proti zasedání Mezinárodního měnového fondu, probíhá v jednom z mrakodrapů konkurz na vysokou manažerskou pozici. Sedm kandidátů prochází…(více)
(El método) Režie: Marcelo Pineyro, ŠPA - ARG - ITÁ, 2005

Metropolis

Jedinečná pozice Metropolis v historii světového filmu, stvrzená v roce 2001 listinou UNESCO „Memory of the World“ snímek byl do ní zapsán jako vůbec první…(více)
(Metropolis) Režie: Fritz Lang, NĚM, 1926

Metropolis (hudba Ivan Acher)

Němý s živým hudebním doprovodem. „Prostředníkem mezi mozkem a rukama musí být srdce.“ hlásí Fritz Lang ve své velkolepé smířlivé utopii. A skutečně – s láskou…(více)
(Metropolis) Režie: Fritz Lang, D, 1927

Mexická avantgarda a nezávislý film - 60. léta

Mexickou avantgardu a nezávislý film harakterizuje od 60. let rebelie – protispolečenská, protisnobská a protináboženská. Jednou z největších postav byl i původem chilský Žid Alejandro…(více)
(Mexická avantgarda a nezávislý film - 60. léta) Režie: Various, MEX, 2000

Mexická sobota

Mexiko... co to je? Země? Kde ji najdeme? Kdo tam žije? Jak to tam vypadá? V rámci festivalu mexického filmu Mexfilmfest se trochu seznámíme s…(více)
(Mexická sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Mexický horor a Lucha Libre

Lucha libre je velmi populární druh zápasu, který se hodně podobá americkému wrestlingu, ale Mexičané by se do krve pohádali, že s ním nemá nic společného.…(více)
(Mexický horor a Lucha Libre) Režie: , , 2000

Mezi dospělými

Šest mužů a šest žen, dvanáct dospělých, kteří se milují, lžou si, manipulují sebou navzájem, podvádějí se, svěřují se a opouštějí. Život mezi dospělými……(více)
(Entre adultes) Režie: Stéphane Brizé, FR, 2006

Mezi dospělými

Andy je filmař, učí na střední škole a natáčí autobiografický film. V patnácti měl vztah s Peterem, který musel tajit, jelikož Peterovi bylo dvakrát tolik.…(více)
(The Adults in the Room) Režie: Andy Blubaugh, USA, 2010

Mezi kanály

Liam, Dots a Scratchcard jsou tři dublinští ztroskotanci, balancující každý po svém na hraně zákona. Každý z nich má ale svou vizi, kým chce být…(více)
(Between the Canals) Režie: Mark O'Connor, IRL, 2010

Mezi námi

Experimentálně laděná love story odehrávající se v době, kdy se země vyrovnávala s úmrtím Václava Havla, mísí fikční příběh s dokumentárně zachycenou každodenní realitou, přítomnost…(více)
(Mezi námi) Režie: Ondřej Vavrečka, CZ, 2014

Mezi nebem a peklem

Stovky turistů vystoupí denně na aktivní sopku Kawah Ijen, ležící na jihu indonéského ostrova Jáva. Obdivují tyrkysové jezero v kráteru sopky a úchvatnou krásu žlutavého…(více)
(Where Heaven Meets Hell) Režie: Sasha Friedlander, USA, 2012

Mezi nebem a zemí

Cirkus má v Uzbekistánu dlouhou tradici a vždy patřil k hlavním atrakcím legendární hedvábné stezky z Číny do Evropy. I dnes vypadají kočovné – často…(více)
(Tussen Hemel en Aarde) Režie: M. Novikova - F. Van den Engel, NIZ, 2007

Mezi plotem a hranicí a na kraji mapy

Dvacet let chaosu a nestability v Kašmíru i následná reakce ze strany indické vlády mohla tento horský stát dovést až k bodu, odkud již není…(více)
(Apour ti yapour. Na jang na aman. Yeti chu talukpeth) Režie: Ajay Raina, IND, 2011

Mezi přáteli

Richard, Gilles a Philippe se přátelí už téměř padesát let. Jednou v létě se vydávají i s manželkami na nádherné plachetnici na cestu na Korsiku.…(více)
(Entre amis) Režie: Olivier Baroux, F, 2014

Mezi šílenstvím a uměním

Filmařská dokumentace známé sbírky se nevztahuje jen na její vznik, ale popisuje život umělců a umělkyň, dává slovo historikům umění i psychiatrům, aby umění duševně…(více)
(Between madness and art) Režie: Christian Beetz, NĚM, 2007

Mezi věřícími

Červená mešita je jedním z hlavních pákistánských center radikálního islámu. Nejvyšším duchovním je Abdul Azíz Ghází. V roce 2007 vláda na mešitu zaútočila a jeho…(více)
(Among the Believers) Režie: Hemal Trivedi, Mohammed Ali Naqvi, PK-USA, 2015

Mezi virtualitou a realitou

Projel od jihu až k severu Afriku, divoký Afghánistán, himalájské kopce a podíval se do útrob amerických měst, ale zavítal také na planetu Albion, do…(více)
(Mezi virtualitou a realitou) Režie: , , 0000

Mezi zdmi

Mladý francouzštinář François vyučuje na střední škole, která patří k těm problematičtějším. Odvážně se s Esmeraldou, Souleymanem, Khoumbou a ostatními studenty pouští do podnětných slovních…(více)
(Entre les murs) Režie: Laurent Cantet, F, 2008

Mezi zvířetem a člověkem

14:00 Mezi zvířetem a člověkem 56 minut Společně se podíváme na pohádky se zvířátky, které se nám trochu podobají: Liška a vlk, Malý tygr, Závistivá zvířátka…(více)
(Mezi zvířetem a člověkem) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Mezinárodní festival krátkých filmů SHNIT

Mezinárodní festival krátkých filmů SHNIT vznikl v roce 2003 a během uplynulých 12 let se do něj přihlásilo téměř 7000 filmů. Díky hlavní výhře v…(více)
(The SHNIT short film festival) Režie: , , 2015

Mezinárodní soutěž 1

Dienstag Úterý / Robert Wiezorek / Německo / 2004 / 9min. Ztraceni v monotónní každodenní rutině, osamělí a bez přátel, uvízlí v minulosti –…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: Various, Various, 2000

Mezinárodní soutěž 1

V soutěži se letos utká 21 krátkých hraných filmů ze 14 zemí ze všech kontinentů s výjimkou Antarktidy, a své želízko v ohni bude…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: Various, Various, 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2010

Dvacet dva filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, příkladně ilustruje, jak rozmanitá může být kinematografie a jak pestré jsou podoby filmařských talentů. Šestnáct filmů z…(více)
(Mezinárodní soutěž 1 | 2010 ) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2008

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než jednoho tisíce a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(International Competition 1 | 2008) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2011

Patnáct filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, je posbíráno zase tak trochu ze všech koutů světa i podob filmové tvorby. Výběr rámovaný ze severu Islandem,…(více)
(Mezinárodní soutěž 1 | 2011) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2012

Oring Ondřej Hudeček, CZ, 2011 Poté, co uprostřed zasněžené krajiny srazí autem neznámého člověka,…(více)
(Mezinárodní soutěž 1 | 2012) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2013

Pestrou soutěžní mozaiku, vybranou z více než tisícovky filmů z 32 zemí, letos tvoří sedmnáct příběhů z Austrálie, Belgie, Dánska, Francie, Gruzie, Kanady, Maďarska, Malajsie,…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2014

Osmnáct filmů ze čtrnácti zemí světa. Osmnáct žánrově rozmanitých příběhů a v některých případech i velmi osobitých filmařských názorů dokazuje, jak jedinečný je krátkometrážní formát.…(více)
(International Competition 1 | 2014) Režie: various, various, 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2015

Šestnáct filmů ze čtrnácti zemí světa, jež tvoří letošní výběr pro mezinárodní soutěž, dobře dokazuje, jak rozmanitostí je světové krátkometrážní produkce a kolik podob může…(více)
(International Competition 1) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2016

Filmy ve výběru pro letošní Mezinárodní soutěž toho nemají zrovna mnoho společného. Každý z nich se pouští do úplně jiného tématu, volí jiný žánr a…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2017

Výběr pro letošní Mezinárodní soutěž tvoří dvacet jedna filmů z osmnácti zemí. Tato hlavní část festivalového programu nabízí ve čtyřech blocích možnost udělat si představu…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 1 | 2018

Co vás čeká v soutěžním bloku s pořadovým číslem 1? Zamyšleně krásný portugalský film Městečko, jenž si z posledního Berlinale odnesl Zlatého medvěda. Norský film…(více)
(Mezinárodní soutěž 1) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2

Noc v hoteli Noc v hotelu / Matúš Libovič / Slovensko / 2004 / 8min. Někdy se člověk stane pouhým malým článkem v řetězci…(více)
(Mezinárodní soutěž 2) Režie: Various, Various, 2000

Mezinárodní soutěž 2

V soutěži se letos utká 21 krátkých hraných filmů ze 14 zemí ze všech kontinentů s výjimkou Antarktidy, a své želízko v ohni bude mít…(více)
(Mezinárodní soutěž 2) Režie: Various, Various, 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2008

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než jednoho tisíce a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(International Competition 2 | 2008) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2010

Dvacet dva filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, příkladně ilustruje, jak rozmanitá může být kinematografie a jak pestré jsou podoby filmařských talentů. Šestnáct filmů z…(více)
(Mezinárodní soutěž 2 | 2010) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2011

Patnáct filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, je posbíráno zase tak trochu ze všech koutů světa i podob filmové tvorby. Výběr rámovaný ze severu Islandem,…(více)
(Mezinárodní soutěž 2 | 2011) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2012

Aglaée Rudi Rosenberg, F, 2010 Benoit prohraje na školním hřišti sázku s kamarády. O co…(více)
(Mezinárodní soutěž 2 | 2012) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2013

Pestrou soutěžní mozaiku, vybranou z více než tisícovky filmů z 32 zemí, letos tvoří sedmnáct příběhů z Austrálie, Belgie, Dánska, Francie, Gruzie, Kanady, Maďarska, Malajsie,…(více)
(Mezinárodní soutěž) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2014

Osmnáct filmů ze čtrnácti zemí světa. Osmnáct žánrově rozmanitých příběhů a v některých případech i velmi osobitých filmařských názorů dokazuje, jak jedinečný je krátkometrážní formát.…(více)
(International Competition 2 | 2014) Režie: various, various, 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2015

Šestnáct filmů ze čtrnácti zemí světa, jež tvoří letošní výběr pro mezinárodní soutěž, dobře dokazuje, jak rozmanitostí je světové krátkometrážní produkce a kolik podob může…(více)
(International Competition 2) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2016

Filmy ve výběru pro letošní Mezinárodní soutěž toho nemají zrovna mnoho společného. Každý z nich se pouští do úplně jiného tématu, volí jiný žánr a…(více)
(Mezinárodní soutěž 2) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2017

Výběr pro letošní Mezinárodní soutěž tvoří dvacet jedna filmů z osmnácti zemí. Tato hlavní část festivalového programu nabízí ve čtyřech blocích možnost udělat si představu…(více)
(Mezinárodní soutěž 2) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 2 | 2018

Soutěž 2 nabídne zástupce divných řeckých filmů a jednoho z největších festivalových oblíbenců uplynulého roku, film CopaLoca, v němž melancholie, sex a potřeštěnost spočívají v…(více)
(Mezinárodní soutěž 2) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3

O Almoço Oběd / Gideon Nel / Portugalsko / 2005 / 8min. Slunečný den na okraji malého portugalského městečka. Velká rodina se schází k…(více)
(Mezinárodní soutěž 3) Režie: Various, Various, 2000

Mezinárodní soutěž 3

V soutěži se letos utká 21 krátkých hraných filmů ze 14 zemí ze všech kontinentů s výjimkou Antarktidy, a své želízko v ohni bude mít…(více)
(Mezinárodní soutěž 3) Režie: Various, Various, 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2010

Dvacet dva filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, příkladně ilustruje, jak rozmanitá může být kinematografie a jak pestré jsou podoby filmařských talentů. Šestnáct filmů z…(více)
(Mezinárodní soutěž 3 | 2010) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2008

Osmnáct filmů, které tvoří letošní soutěž, bylo vybráno z více než jednoho tisíce a jsou tak různorodé, jak jen mohou být. Skvěle demonstrují, jak rozmanitá…(více)
(International Competition 3 | 2008) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2011

Patnáct filmů, které tvoří letošní mezinárodní soutěž, je posbíráno zase tak trochu ze všech koutů světa i podob filmové tvorby. Výběr rámovaný ze severu Islandem,…(více)
(Mezinárodní soutěž 3 | 2011) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2012

Příběhy z chladírny Frozen Stories, Grzegorz Jaroszuk, PL, 2011 Chlapec a dívka spolu pracují v supermarketu. Jako…(více)
(Mezinárodní soutěž 3 | 2012) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2013

Pestrou soutěžní mozaiku, vybranou z více než tisícovky filmů z 32 zemí, letos tvoří sedmnáct příběhů z Austrálie, Belgie, Dánska, Francie, Gruzie, Kanady, Maďarska, Malajsie,…(více)
(Mezinárodní soutěž) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2014

Osmnáct filmů ze čtrnácti zemí světa. Osmnáct žánrově rozmanitých příběhů a v některých případech i velmi osobitých filmařských názorů dokazuje, jak jedinečný je krátkometrážní formát.…(více)
(Mezinárodní soutěž 3) Režie: various, various, 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2015

Šestnáct filmů ze čtrnácti zemí světa, jež tvoří letošní výběr pro mezinárodní soutěž, dobře dokazuje, jak rozmanitostí je světové krátkometrážní produkce a kolik podob může…(více)
(International Competition 3) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2016

Filmy ve výběru pro letošní Mezinárodní soutěž toho nemají zrovna mnoho společného. Každý z nich se pouští do úplně jiného tématu, volí jiný žánr a…(více)
(International Competition 3) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2017

Výběr pro letošní Mezinárodní soutěž tvoří dvacet jedna filmů z osmnácti zemí. Tato hlavní část festivalového programu nabízí ve čtyřech blocích možnost udělat si představu…(více)
(Mezinárodní soutěž 3) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 3 | 2018

Ve třetím soutěžním bloku na vás čekají hned dva francouzské filmy. Ať žije císař, jenž je studií jednoho vztahu v notně netradičních kulisách, a komedie…(více)
(Mezinárodní soutěž 3) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 4

Vrcholem festivalového programu FKF je mezinárodní soutěž. Do soutěže bylo vybráno 30 hraných krátkých filmů nikoliv dokumentů a animovaných snímků, které mají vlastní přehlídky z…(více)
(Mezinárodní soutěž 4) Režie: Various, Various, 2000

Mezinárodní soutěž 4 | 2012

Utopie Utopia, Lars Emil Árnason, IS, 2011 Student politologie Jón zastupuje o víkendu kamarádku Annu, asistentku v…(více)
(Mezinárodní soutěž 4 | 2012) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 4 | 2017

Výběr pro letošní Mezinárodní soutěž tvoří dvacet jedna filmů z osmnácti zemí. Tato hlavní část festivalového programu nabízí ve čtyřech blocích možnost udělat si představu…(více)
(Mezinárodní soutěž 4) Režie: various, , 0000

Mezinárodní soutěž 4 | 2018

Soutěžní blok s pořadovým číslem 4 nabízí jeden z nejzvláštnějších filmů letošní selekce, portugalský film Umělý humor. Ten je vpravdě nečekanou kombinací scifi, romantické komedie…(více)
(Mezinárodní soutěž 4) Režie: various, , 0000

Mezipatra queer filmový festival

Světozor bude opět hostit Mezipatra queer filmový festival, a to mezi 2. a 8. listopadem. Program najdete zde na našich stránkáchhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/cyklyfestivaly/24/Mezipatra/152/2009/. A co o letošním…(více)
(Mezipatra queer filmový festival) Režie: various, , 2009

Mezipatra: pohledy a touhy

V bloku Pohledy a touhy uvádí gay a lesbický filmový festival Mezipatra krátké experimentální filmy a videoart převážně z Evropy. Tituly Baby, Domov zítřka, Květen,…(více)
() Režie: various, , 2005

Meziprostor - Marina Abramović a Brazílie

Marina Abramović je jednou z nejvýznamnějších konceptuálních umělkyň, která často pracuje se svým tělem a transcendentální energií. Ve svém díle posouvá hranice performance až k…(více)
(Espaço Além - Marina Abramović e o Brasil) Režie: Marco Del Fiol, Gustavo Almeida, BR, 2016

Mgr. Radovan Kaluža

"Cítím se jako vítěz, který jde po baru, po butiku a ostatní obdivují ženu a uctívají muže, který ji vede. Uctívají správně, uctívají mě …(více)
(Mgr. Radovan Kaluža) Režie: Adam Sedlák, ČR, 2011

Mí přátelé, mé lásky

Mathias a Antoine jsou rozvedení a každý se stará o svou malou ratolest. Rozhodnou se žít pod jednou střechou ve francouzské čtvrti v Londýně. Jejich…(více)
(Mes amis, mes amours) Režie: Lorraine Lévy, F, 2007

Mia Madre

Intimní rodinné drama s prvky komedie o přijetí smrti a pochyb, inspirované režisérovými vlastními zážitky. Margherita je režisérka, která se právě nachází uprostřed natáčení poněkud…(více)
(Mia Madre) Režie: Nanni Moretti, I-F-G, 2015

Micimutr

Nová česká velkolepě pojatá pohádka s hvězdným obsazením. Kromě Libuše Šafránkové jako kouzelnici Micimutr uvidíte Jiřího Bartošku a Jaroslavu Kretschmerovou v rolích královského páru, Vojtěcha…(více)
(Micimutr) Režie: Vít Karas, CZ, 2011

Microdosing šalvěje věštecké a potenciál terapeutického využití

Přednáška představí tradiční Mazatécký kontext, srovnání s moderním "psychonautstvím", přehled současných odborných poznatků i řadu osobních zkušeností.
více)
(Microdosing šalvěje věštecké a potenciál terapeutického využití) Režie: , , 0000

Míčky a melouny

V maďarské vesničce Besence mají problém. Místní lidé tu nemají co dělat. Není tu práce a o zábavě ani nemluvě. Starosta se tedy rozhodne, že…(více)
(Besence Open) Režie: Kristóf Kovács, H, 2013

MIDI LIDI koncert

Jednoduchý poslech. Jednoduché poselství: Elektro. Video. Láska. Elektronický projekt MIDI LIDI vznikl jako světlá odnož temnějšího hudebního tělesa Krásný Stěhovák Gerard & Sexuální Nábytek…(více)
(MIDI LIDI koncert) Režie: various, various, 0000

Midnight „Get High“ Film Festival

Výběr těch nejlepších leteckých snímků z databáze Airstoc na velkém plátně.…(více)
(Midnight „Get High“ Film Festival) Režie: , , 0000

Mies

Moderní architektuře nelze porozumět bez znalosti stavitele Miese van der Rohe. Film dokumentuje nejen jeho život a ty nejdůležitější stavby, ale objevují se v něm…(více)
(Mies) Režie: Michael Blackwood, USA, 1986

Migrace a (ne)rovnost ve střední Evropě - krátké filmy

Neviditelné životy: Rumunští noční dělníci v Londýně, 2013, 15 min, r. IuliusCezar Macarie, Tim Marrinan, rumunsky, anglicky / anglické titulky Dokumentární…(více)
(Beyond Borders: Migration and (In)Equality in Central Europe in Comparison) Režie: various, , 0000

Mihotavá pravda

Afghánský filmař Ibrahim Arífí se vrací z německého exilu do Kábulu, aby tam z trosek znovu vybudoval filmový archiv. Za ničivé vlády Tálibánu byla produkce…(více)
(A Flickering Truth) Režie: Pietra Brettkelly, NZ-AFG, 2015

Michael

Film přibližuje posledních pět měsíců nedobrovolného soužití desetiletého Wolfganga a pětatřicetiletého Michaela. Bez emocí a sentimentu popisuje každodennost mladého muže, který předstírá rodinnou a zároveň…(více)
(Michael) Režie: Markus Schleinzer, A, 2011

Michael Clayton

Michael Clayton je advokát jedné z největších právnických firem New Yorku a dostává tu nejšpinavější práci. Vynikající plat ho ale drží pevně připoutaného k firmě.…(více)
(Michael Clayton) Režie: Tony Gilroy, USA, 2007

Michael Kohlhaas

Mads Mikkelsen se jako vzpurný rebel snaží silou domoci spravedlnosti po křivdách způsobených panovačnou vrchností. Historické drama o odbojném kupci, který se rozhodne vzít spravedlnost do…(více)
(Michael Kohlhaas) Režie: Arnaud des Pallières, F - D, 2013

Mikelova smrt

Snímek otvírá téma homosexuality a terorismu v Baskicku. Mladý lékárník Mikel prožívá osobní krizi způsobenou svou potlačovanou orientací. Když v opilosti způsobí vážné zranění manželce,…(více)
(Muerte de Mikel) Režie: Imanol Uribe, ŠPA, 1984

Mikrob a Gasoil

Drobný Mikrob a vynalézavý Gasoil jsou tak trochu nenápadní a přehlížení teenageři. Vyhlídka, že dva měsíce blížících se prázdnin prožijí se svými rodinami, je pranic…(více)
(Microbe et Gasoil) Režie: Michel Gondry, F, 2015

Mikrob a Gasoil - předpremiéra

Exkluzivní předpremiéra nového filmu Michela Gondryho v Biu Oko nejen pro věčné puberťáky, kutily a amatérské cestovatele. Projekci odstartuje krátká přednáška Aleše Stuchlého a Víta…(více)
(Microbe et Gasoil) Režie: Michel Gondry, F, 2015

Mikrofon

Tento film je zasazen v radostné atmosféře a překypuje hudbou a mejdany. Chálid se narodil v Alexandrii, ale opustil svůj domov a strávil několik let…(více)
(Microphone) Režie: Ahmad Abdalla, ET, 2010

Mikrokosmos Sarajevo

Cyklus krátkometrážních dokumentárních filmů, které mapují život v různých balkánských zemích a také muslimské komunity v dánské Kodani. Film MIKROKOSMOS SARAJEVO je o městě, jehož…(více)
(Mikrokosmos Sarajevo) Režie: Sašo Niskač, Slovensko, 2008

Mikrotopie

Film Microtopia představuje sny o životě v malém, mobilním nebo dočasném prostoru. Několik úspěšných architektů, stavitelů a umělců z různých částí světa navrhuje radikální řešení…(více)
(Microtopia) Režie: Jesper Wachtmeister, S, 2013

Mikulášovy patálie

Malý Mikuláš vede spokojený život. Má milující rodiče, partu báječných kamarádů, se kterými si rád hraje, a vůbec nemá chuť, aby se cokoliv změnilo... Jednoho…(více)
(Le Petit Nicolas) Režie: Laurent Tirard, F - B, 2008

Mikulášovy patálie na prázdninách

Je tu konec školního roku a dlouho očekávané prázdniny jsou konečně tady. Malý Mikuláš, jeho rodiče a babička vyrazili k moři a ubytovali se v…(více)
(Les vacances du Petit Nicolas) Režie: Laurent Tirard, F, 2014

Milá historie

Ženy potomci vykonavatelů a stoupenců nacistického režimu podávají svědectví o svých příbuzných ve vztahu k vlastnímu životu. Film přitom zůstává ve veřejném prostoru. Skandální…(více)
(Liebe Geschichte) Režie: Klub Zwei: Simone Bader, Jo Schmeiser, A, 2010

Milá Sapfó…

Blok krátkých filmů: více)
(Dear Sappho…) Režie: various, , 0000

Miláček

Studie šplhu mladého spisovatele po pařížském provazovém žebříku moci. Problém je s tím, že ten se uzluje převážně v ložnicích francouzských paní a slečen. V…(více)
(Bel Ami) Režie: D. Donnellan - N. Ormerod, GB, 2012

Miláček

Oddaná devatenáctiletá muslimka Cahaya přijíždí do Jakarty hledat otce, který jí celý život posílá peníze od útlého dětství ho neviděla. Když se ho dopátrá, zjišťuje,…(více)
(Lovely Man) Režie: Teddy Soeriaatmadja, RI, 2010

Miláčku, budeme tátové

Hlavní soutěž krátkých filmůhttp://www.mezipatra.cz/22013/filmpackage/34darlingweregonnabedads Dorian Caipirinhas na Ipanemě …(více)
(Miláčku, budeme tátové) Režie: various, , 0000

Milada

Film Milada je inspirován osudem a životem JUDr. Milady Horákové, který se dotkl mnoha lidí. Odehrává se v letech 1937 – 1950 a vypráví příběh…(více)
(Milada) Režie: David Mrnka, CZ, 2017

Milán, kalibr 9

Snímek vychází ze stejnojmenné knihy Giorgia Scerbanenca a vykresluje prostředí milánského podsvětí v 70. letech. Příběh propuštěného gangstera, jehož podezřívají mafie i policie z krádeže…(více)
(Milano calibro 9) Režie: Fernando Di Leo, I, 1972

Milarepa

Milarepa popisuje pokorné začátky člověka, který se stal jedním z nejvýznamnějších tibetských světců. V pravdivém příběhu podle staletí předávané tradice je Milarepa po smrti svého…(více)
(Milarepa) Režie: Neten Chokling, Bhutan, 2006

Milda

Jako vrcholný představitel Komunistické strany Československa býval Milouš Jakeš nejmocnějším mužem republiky. V současnosti je devadesátníkem, který stále vyvolává silné reakce ve společnosti. Režisér se…(více)
(Milda) Režie: Pavel Křemen, CZ, 2017

Milenci z Pont-Neuf

Příběh spalující lásky dvou outsiderů z pařížského mostu PontNeuf. Alex je bývalý pouliční artista, bezdomovec závislý na alkoholu a sedativech. Michelle je malířka, která skončila…(více)
(Les Amants du Pont-Neuf) Režie: Leos Carax, F, 1991

Milenci ze severního pólu

Anna a Otto se potkají ve škole jednoho dne poté, co Annin otec zemřel a její matka se vdala za Ottova otce. Vztah mezi nimi…(více)
(Los amantes del Círculo Polar) Režie: Julio Medem , E - F, 1998

Milenec

1929, Vietnam – francouzská kolonie. Na konci prázdnin se mladá Francouzka vrací do internátní školy v Saigonu. Na trajektu přes Mekong potkává mladého muže, který…(více)
(L'amant) Režie: Jean-Jacques Annaud, FRA - VB, 1991

Milenky, matky a jiné lesby

více)
(Milenky, matky a jiné lesby) Režie: Various, Various, 2000

Milí kluci

Spisovatel Wolf žije spolu se svým přítelem Tigerem v malém domku na venkově. Jednoho dne náhodou potkají v Amsterodamu na velikonoční mši Wolfova dávného známého…(více)
(Lieve jongens) Režie: Paul de Lussanet, NIZ, 1980

Milionář z chatrče

Jak negramotný kluk z bombajského slumu ke štěstí přijde, když neuvěřitelně vyhraje jackpot v obdobě televizní show Chcete být milionářem – na první pohled příběh,…(více)
(Slumdog Millionaire) Režie: Danny Boyle, GB - USA, 2008

Milk

Když byl v roce 1978 na Harveyho Milka spáchán atentát, svět ztratil jednoho z nejcharizmatičtějších vůdců. Harvey Milk byl zvolen prvním gay politikem v USA a členem městské rady…(více)
(Milk) Režie: Gus Van Sant, USA, 2008

Millennium Mambo

Podivuhodný film o mládí, jehož struktura se radikálně liší od všeho, co byste mohli znát. Vypravěčka Vicky, jejíž příběh sledujeme, dopředu říká, co se ve…(více)
(Qianxi manbo) Režie: Hou Hsiao-hsien, Taiwan - FRA, 2001

Million Dollar Baby

Frankie Clint Eastwood trénuje box, nadějní žáci mu však utíkají ke konkurenci. Pak se v tělocvičně objeví odstrkovaná Maggie Hilary Swank. Zatímco se ve stopách…(více)
(Million Dollar Baby) Režie: Clint Eastwood, USA, 2004

Milonga Aero Libre

Ve spolupráci s tanečním atelierem Antoniehttp://antonie.eventbrite.com/ a divadlem Ponechttp://www.divadloponec.cz/news/index/mn/17/page/15 pořádá kino Aero historicky první milongu ve velmi svérázném prostředí žižkovského vnitrobloku. Pokud i vám koluje…(více)
(Milonga Aero Libre) Režie: , , 2013

Milosrdné radikálky

Simone, Jean a Chris jsou jeptišky. A také feministky, oddané bojovnice za rovná práva, lepší zdravotní a sociální systém v USA a čelní členky největšího…(více)
(Radical Grace) Režie: Rebecca Parrish, USA, 2015

Miloš Forman: Co tě nezabije ...

V zahraničí slavný český filmový tvůrce byl již hlavní postavou několika dokumentů — u Jaromila Jireše, Věry Chytilové nebo i Miloslava Šmídmajera, jež se k…(více)
(Miloš Forman: Co tě nezabije) Režie: Miloslav Šmídmajer, ČR, 2009

Milovaná

Kundan potká dívku Zoyu a zamiluje se do ní na první pohled. Neodradí jej příslušnost k jiné kastě, ani dlouhé odloučení, když Zoya odjíždí studovat…(více)
(Raanjhanaa) Režie: Aanand Rai, IND, 2013

Milovaní

Do harmonického života čtyřčlenné rodiny hořce zasáhne tragická dopravní nehoda. Matka a nejmladší syn havárii nepřežijí, zůstávají pouze otec Lasse a starší syn Jonas. Ti dva…(více)
(Underbara Älskade) Režie: Johan Brisinger, S, 2006

Milovaní

Z Paříže 60. let přes Prahu do současného Londýna. Madeleine se svou dcerou Verou proplouvají tanečním krokem skrze životy mužů, které milují. Ale láska může…(více)
(Les bien-aimés) Režie: Christophe Honoré, F, 2011

Milovník zvířat

Podle Trnkovy knížky Zahrada natočil Pojar v 70. letech pětidílnou sérii. Pouze v tomto prvním dílu chybí reliéfní loutky čtveřice roztomilých kluků, zde je…(více)
(Milovník zvířat ) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1974

Miluj mě, jestli to dokážeš

Obtížná cesta trojice hrdinů za fyzickou láskou. Všichni chceme milovat a být milováni. Zdraví nebo nemocní, silní nebo slabí ... Stejně tak Adam a dva…(více)
(Miluj mě, jestli to dokážeš) Režie: Dagmar Smržová, CZ, 2016

Miluj souseda svého

Vincent je stárnoucí válečný veterán jak se patří mrzutý a nepříjemný na všechny lidi. Když se do sousedního domu nastěhují noví sousedé, jeho poklidný…(více)
(St. Vincent) Režie: Theodore Melfi, USA, 2014

Miluj svůj život

Louise L. Hay je duchovní učitelkou, lektorkou a úspěšnou autorkou dvaceti bestsellerů, mezi něž patří Uzdrav své tělo a síla ženy. Od doby, kdy v…(více)
(You Can Heal Your Life) Režie: Michael A. Goorjian, USA, 2007

Milý Fidele

Život Marity Lorenz je všelijaký, jen ne obyčejný. V dětství přežila koncentrační tábor Bergen Belsen a v devatenácti letech připlula se svým otcem na Kubu.…(více)
(Lieber Fidel) Režie: Wilfried Huismann, D, 2000

Mimi šéf

Mimi šéf je ve skutečnosti velký boss. Navenek sice působí jako roztomilé batole, ale uvnitř je to protřelý byznysmen posedlý obchodními úspěchy. Pracuje pro organizaci…(více)
(The Boss Baby) Režie: Tom McGrath, USA, 2017

Mimina

Jak se mají mimina v Africe, Japonsku, San Francisku či v Mongolsku? V časosběrném dokumentu režiséra Thomase Balmese zjistíte, že přes všechny kulturní odlišnosti je…(více)
(Bébe(s) ) Režie: Thomas Balmes, F, 2010

Mimo příbalový leták

Film Mimo příbalový leták upozorňuje na šedou zónu farmaceutického průmyslu a americké zdravotní péče, která zneužívá ty nejzranitelnější – nemocné, chudé a mladé lidi. Američtí…(více)
(Off Label) Režie: M. Palmieri - D. Mosher, USA, 2012

Mimo zákon

Hříčkou osudu se v louisianském vězení setkávají tři smolaři: nezaměstnaný diskžokej Tom Waits, neúspěšný pasák John Lurie a tvrdohlavý italský turista Roberto Benigni. Film Mimo…(více)
(Down by Law) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1986

Mimoni

Zamysleli jste se někdy nad tím, proč vlastně ti žluťoučcí a k sežrání roztomilí Mimoni dobrovolně slouží Gruovi, padouchovi s velkým P? Odpověď přináší animovaná…(více)
(The Minions) Režie: Kyle Balda, Pierre Coffin, USA, 2015

Mimořádná zpráva

Pečlivě zkomponovaná observace dvou zpravodajských redakcí, jež se v březnu roku 2017 dychtivě pídily po informaci o rozhodnutí českého prezidenta stran jeho opětovné kandidatury na…(více)
(Mimořádná zpráva) Režie: Tomáš Bojar, CZ, 2018

Ming z Harlemu: Jednadvacet pater ve vzduchu

Bez ohledu na nevoli a pobouření spoluobčanů žil Newyorčan Antoine Yates se svými zvířecími přáteli – dvousetpadesátikilovým bengálským tygrem a dvoumetrovým aligátorem – několik let…(více)
(Ming of Harlem: Twenty One Storeys in the Air) Režie: Phillip Warnell, GB-USA-B, 2014

Ministerstvo lásky

Renomovaný biolog Krešo je v koncích. Blíží se krize středních let, o iluze už dávno přišel, ztratil zaměstnání a navíc strádá v manželství, které zřejmě…(více)
(Ministarstvo ljubavi) Režie: Pavo Marinković, HR-CZ, 2016

Ministr

Ministra dopravy Bertranda SaintJeana probudí uprostřed noci šéf jeho kabinetu. Do rokle se zřítil autobus. Ministr nemá na výběr a jede na místo nehody. Tak…(více)
(L’Exercice de l’Etat) Režie: Pierre Schoeller, F - B, 2010

Minulost

Film nominovaný na Zlatý Globus 2014 vypráví příběh Íránce, jenž cestuje do Paříže, aby zde se svou bývalou ženou dořešili problémy týkající se jejich rozvodového…(více)
(Le Passé) Režie: Asghar Farhadi, F - I, 2013

Minuty do smrti

Znetvořená sestra stojí nad hrobem svého sourozence, oba uštknuta kobra, když spali. Teenagera z Keni našli mrtvého u ulice, uštknuta ho jedovatá mamba. Otec z…(více)
(Minutes to die) Režie: Lékaři bez hranic, , 2018

Mír jejich duši

Pravdivé podkrkonošské příběhy z kronik, hospodských legend a vypravování jsou pro autory obrazem vztahu člověka a místa, domova a světa, minulosti a přítomnosti. Partnerem večera je Česká televize.…(více)
(Mír jejich duši) Režie: Pavel Štingl, ČR, 2004

Mír s tuleni

Celovečerní dokument vypráví dva příběhy mířící k poučení o tom, co je to lidská přirozenost. První je osud lachtana Gastona, který během povodní doplaval až…(více)
(Mír s tuleni) Režie: Miloslav Novák, ČR, 2007

Mír s vámi

Východ Ukrajiny se v roce 2014 proměnil ve válečnou zónu. Vojenští a političtí vůdci svádějí boje o rozsáhlá území, na nichž však žijí obyčejní lidé,…(více)
(Mir vam) Režie: Juraj Mravec, SK, 2016

Mirage

Ve filmu Mirage se Dubaj stává prostorem audiovizuální meditace stavící do kontrastu majestátní a bujarý život velkoměsta s úzkostným a bezútěšným životem jeho obyvatel. Snímek…(více)
(Mirage) Režie: Srđan Keča, SRB-GB, 2012

Miranda, otec latinskoamerické nezávislosti

Dokument Miranda, otec latinskoamerické nezávislosti, režiséra Carlose Fung Guevary, pojednává o životě a bojích nejvšestrannějšího Venezuelce všech dob, hrdiny tří revolucí a předchůdce latinskoamerické nezávislosti, generalissima Francisco de Miranda, který…(více)
(Miranda el precursor) Režie: Carlos Fung, Venezuela, 2006

Mírotvůrci

Kanadský dokument se dopodrobna a velmi komplexně zabývá aktivitami mírových jednotek OSN v africkém Kongu. V roce 2004, kdy byla celosvětová pozornost upřena na válku…(více)
(The Peacekeepers) Režie: Paul Cowan, KAN, 2004

Míříme stejným směrem

Všichni chceme jít za štěstím. V Kyrgyzstánu, nejchudší zemi bývalého Sovětského svazu, to není právě jednoduché. Uprostřed zkorumpovaného systému, v němž zákony slouží jen některým,…(více)
(We Are Going The Same Way) Režie: Pieter-Jan Van Damme, B-KS-LT-RUS-, 2017

Misandrie

Mimo dohled lidí, v odlehlém klášteře na venkově, se radikální ženská skupina připravuje na revoluci. Zneužívané i vzdorné dívky, k nimž se život zatím nechoval…(více)
(The Misandrists) Režie: Bruce LaBruce, D, 2017

Mise Kašmír

Ve spory zmítaném Kašmíru policista, který nedávno přišel o syna, adoptuje chlapce Altaafa, který jako jediný přežil vyvraždění své rodiny. Po čase se však Altaaf…(více)
(Mission Kashmir) Režie: Vidhu Vinod Chopra, IND, 2000

Miss Representation

Kongres žen a Otevřená společnost o.p.s. zvou na promítání filmu Miss Representation režisérky Jennifer Siebel s následnou diskuzí na téma Sexismus a gender v řídících…(více)
(Miss Representation) Režie: Jennifer Newsom, USA, 2011

Missing in Action

Po osmi letech zajetí se plukovníku Braddockovi podaří uprchnout z vietnamského tábora pro americké válečné zajatce. Jeho otřesné informace se ve Státech setkají s naprostou…(více)
(Missing in Action) Režie: Joseph Zito, USA, 1984

Mission: Impossible - Fallout

Je mu 56 a jeho kaskadérské kousky popírají zákony času a trikové fyziky současného Hollywoodu. Steve McQueen, Jean Paul Belmondo, Jackie Chan... a teď Tom…(více)
(Mission: Impossible - Fallout) Režie: Christopher McQuarrie, USA, 2018

Mississippské Delta Blues

Mississippi Delta Blues se zaměřuje na nejdrsnější a zároveň nejcharakterističtější stránky blues s důrazem syrový výraz a tanec. Mluvený komentář zasvěcuje diváka do společenskohistorického kontextu…(více)
(Mississippi Delta Blues) Režie: William Ferris, USA, 1969

Místa

Dvěma devatenáctiletým klukům je jejich rodiště těsné, a zároveň moc nevědí, co dál. V tu chvíli do jejich světa vstupuje dcera místního prominenta Anna a…(více)
(Místa) Režie: Radim Špaček, CZ, 2014

Místnost sebevrahů

Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden…(více)
(Sala samobójców) Režie: Jan Komasa, PL, 2011

Místo splněných přání

Film se zaměřuje na tajného hrdinu, stálého zákazníka restaurace The Place, který je připravený vyslechnout a vyplnit jakékoliv přání osmi návštěvníků. Za to však vyžaduje…(více)
(The Place) Režie: Paolo Genovese, I, 2017

Místo u moře

Po smrti svého staršího bratra Joea Kyle Chandler zjišťuje Lee Chandler Casey Affleck s velkým překvapením, že byl svým bratrem ustanoven jako jediný opatrovník synovce…(více)
(Manchester by the Sea) Režie: Kenneth Lonergan, USA, 2016

Mistr

USA, začátek 50. let. Vojáci po návratu z fronty bojují se svými poválečnými traumaty a snaží se začlenit do běžného života. Jedním z nich je…(více)
(The Master) Režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2012

Mistři

Černohumorná groteska z šedivého pohraničí ukazuje skupinku životních ztroskotanců, pro něj je hokej sakrálním sportem, v němž si realizují vlastní touhy po dokonalosti. Zadlužený majitel…(více)
(Mistři) Režie: Marek Najbrt , CZ, 2004

Mistři pěvci norimberští | Richard Wagner

James Levine bude dirigovat Wagnerovu velkou lidskou komedii Mistři pěvci norimberští, kterou budou moci diváci po celém světě zhlédnout vůbec poprvé i v rámci Live…(více)
(Die Meistersinger von Nürnberg | Richard Wagner) Režie: Otto Schenk, USA, 2014

Mistři speciálních efektů v Hongkongských akčních B filmech

Devadesáti minutový program představuje ukázky z produkce hongkongských filmových ateliérů z 80. a 90. let, specializovaných na lidovou zábavu pro široké publikum v Hongkongu a…(více)
() Režie: , , 2000

Místy oblačno

„Já tě miluju jednatřicet let. Milovala jsem tě, i když jsi ztloustla, i když jsi oslepla,“ žádá drsná romantička Stella o ruku svou partnerku Dot.…(více)
(Cloudburst) Režie: Thom Fitzgerald, CDN, 2011

Mixtape, Inc.

Filmový projekt, který dokumentuje prostředí nelegálního obchodu s mixovanými nahrávkami komunitu odolávající komerční hudební distribuci a razící hiphopové progresívní styly. Snímek zachycuje esenci a intenzivní…(více)
(Mixtape, Inc.) Režie: Walter Bell, USA, 2004

Miyar House

Dvě stě let starý rodinný dům režiséra, ležící v odlehlé vesnici Miyar v jihoindické Karnatace, je rozebrán. Režisér toho využije aby se vydal na cestu…(více)
(Miyar House) Režie: Ramchandra PN, IND, 2011

Mizející číslo | Complicité

V „Mizejícím čísle“ se proplétají příběhy dvou milostných vzplanutí, která od sebe dělí jedno století a celý kontinent. První z nich se odehrává v současnosti;…(více)
(A Disappearing Number) Režie: Simon McBurney, GB, 2007

Mizející hranice

Etnickými spory rozdělený Kypr je jedním ze vstupních bodů do „pevnosti Evropa“ pro žadatele o azyl. Do pěti aktů rozdělená filmová esej přibližuje ze subjektivního…(více)
(Evaporating Borders) Režie: Iva Radivojevic, USA, 2014

Mizející ryby

O kousku ryby na talíři víme zpravidla jen to, že je zdravá pro náš organismus. Chybí nám však další informace, které bychom měli chtít znát.…(více)
(The End of the Line) Režie: Rupert Murray , GB , 2009

Mizející vlny

Dostat se do mozku někoho druhého. Vidět co cítí, najít odpovědi na otázky, odhalit tajemst ví. Od filmu Věčný svit neposkvrněné mysli přes Počátek se…(více)
(Aurora) Režie: Kristina Buozyte, LT-F-B, 2012

Mladé talenty íránské kinematografie

První ročník Festivalu íránských filmů v Praze nabízí přehlídku krátkometrážních děl mladých tvůrců. Ta divákům zprostředkuje obraz nejsoučasnějšího filmového dění v Íránu a ukáže, jakým…(více)
(Young Voices of Iranian Cinema) Režie: various, IR, 2011

Mládí

V luxusním lázeňském hotelu ve švýcarských Alpách se každý rok setkávají staří přátelé Fred Ballinger Michael Caine a Mick Boyle Harvey Keitel. Letos se zde…(více)
(La Giovinezza) Režie: Paolo Sorrentino, I, 2015

Mladí, krásní a zkažení

Dva mladíci z jihofrancouzského kraje Dordogne, kteří jsou bez peněz a mají hlavu plnou ideálů a snů, potkají mladý pár z Paříže. Jeden z mladíků…(více)
(Les Gaous) Režie: Igor Sékulic, FR-NEM-UK, 2003

Mladistvé nebezpečí

„Chtěl bych vidět, jak budeme vypadat za deset let…“ Bruno, Momo, Alain a Léon se setkají několik let po maturitě v nemocnici. Přicházejí asistovat k…(více)
(Le péril jeune) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 1994

Mladý Marx | NT Live

Nová komedie od týmu, který vytvořil komediální hit NT Sluha dvou pánů Rory Kinnear Třígrošová opera, Othello, Penny Dreadful, Rozbitý svět se ukáže jako Marx…(více)
(Young Marx | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2017

Mladý obal

Slavnostní vyhlášení výsledků mezinárodní soutěže pro mladé designéry zaměřené na obalový design. Tématem 18. ročníku bylo „stárnutí“ a úkolem soutěžících bylo vytvořit obal usnadňující život…(více)
(Mladý obal) Režie: , , 0000

Mladý papež

Exkluzivní premiéra dvou prvních dílů jedné z nejočekávanějších sérií letošního roku. Paolo Sorrentino, držitel Oscara za film Velká nádhera v něm svým typicky opulentním stylem…(více)
(Il giovane papa) Režie: Paolo Sorrentino, I-F-E, 2016

Mladý, hrdý, nácek

Reportér David Modell strávil několik měsíců po boku vlivného člena extremistické Britské národní strany Marka Coletta. Tento univerzitní student hovoří o svých sympatiích k nacistickému…(více)
(Young, Nazi and Proud) Režie: David Modell , VB, 2002

Mlčení

Dvě ženy a desetiletý chlapec Johan se vracejí z dovolené. Na své cestě se zastaví v cizím městě Timoka, jehož obyvatelé hovoří jim neznámým jazykem.…(více)
(Tystnaden) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1963

Mlčení

Cestou v bombajském příměstském vlaku se jednoho večera stane mladá Chini svědkem události, která jí připomene její minulost. Tento příběh natočený podle skutečné události pojednává…(více)
(The Silence) Režie: Raghubir Yadav, Anjali Patil, Nagraj Manjule, IND, 2015

Mlčení

V polovině 17. století je Japonsko zcela uzavřené kontaktu se západními mocnostmi. Křesťanství je zde postavené mimo zákon a křesťané musí svou víru skrývat. Dva…(více)
(Silence) Režie: Martin Scorsese, MEX-RC-USA, 2016

Mlčení jehňátek

Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v…(více)
(The Silence of the Lambs) Režie: Johnathan Demme, USA, 1991

Mlčení jehňátek - veřejná premiéra

Clarice Starlingová, nadaná studentka akademie FBI, je přidělena agentu Crawfordovi vyšetřujícímu případ masového vraha Buffalo Billa, který své oběti stahuje z kůže. Clarice navštíví v…(více)
(The Silence of the Lambs) Režie: Johnathan Demme, USA, 1991

Mlčení Lorny

Lorna, mladá Albánka žijící v Belgii, touží se svým přítelem Sokolem otevřít si vlastní bar. Aby se jí povedlo sen zrealizovat, zaplete se s Fabiem,…(více)
(Le Silence de Lorna) Režie: Jean-Pierre Dardenne - Luc Dardenne, F - B - I, 2008

Mlčení moře

Za druhé světové války se německý důstojník nastěhuje do domu starého pána a jeho neteře. Němec velmi obdivuje Francii a francouzskou kulturu a každý večer…(více)
(Le Silence de la mer) Režie: Jean-Pierre Melville, F, 1949

Mlčeti zlato

V zapadlém kyrgyzském městečku Barskon se na první pohled zastavil čas. Největší úctě se zde těší veteráni z druhé světové války a řada obyvatel tu…(více)
(Mlčeti zlato) Režie: Tomáš Kudrna , CZ, 2010

Mléčná dráha

Vrcholný snímek maďarského solitéra Bence Fliegaufa. Dílo, jehož oficiální podtitul zní „ambientní film“, jako by představovalo první bytost nového druhu: osmdesátiminutový snímek sestává z deseti…(více)
(Tejút) Režie: Bence Fliegauf, H, 2007

Mléčný komplex

Každý z nás na něm vyrůstal. Z obalů na nás hledí přesvědčivé slogany, které slibují, že budeme zdraví a silní. Je tomu ale opravdu tak?…(více)
(Das System Milch) Režie: Andreas Pichler , D-I, 2017

Mléko strachu

Fausta trpí syndromem mnoha peruánských „válečných“ dětí, které se narodily matkám znásilněným v průběhu války v 70. letech minulého století, psychickým onemocněním, které nasála s mateřským mlékem. Náhlá matčina…(více)
(La teta asustada) Režie: Claudia Llosa, E, 2009

Mlha a Víly

Pak se v lese udělala taková mlha, že nebylo nic vidět, ani houby, ani žížaly, nic, jen mlha. Jak to, že nebylo nic vidět, ale…(více)
(Mlha a Víly) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 2016

Mlha nad mořem

Sim Seongbo, jenž napsal scénář k milníku korejské kinematografie Vzpomínky na vraha, debutuje jako režisér celovečerním snímkem, který produkčně zaštítil věhlasný režisér a spoluscenárista uvedeného…(více)
(Haemoo) Režie: Sim Seong-bo, ROK, 2014

Mluvím jako buzna?

Po rozchodu vám vadí kdeco. Režisér a scénárista David Thorpe najednou nemohl vystát, že mluví moc „vykrouceně” – prostě „jako buzna.” Prvotní snaha o mužnější…(více)
(Do I Sound Gay?) Režie: David Thorpe, USA, 2014

Mňága – Happy End

Světově proslavená skupina Mňága a Žďorp vznikla: a na Gymnáziu ve Valašském Meziříčí, b ve fantazii Petra Zelenky, c byla vytvořena programem pro tvorbu hudebních…(více)
(Mňága – Happy End) Režie: Petr Zelenka, CZ, 1996

Mnich

Před dospívajícím Zawanou se vyzývavě větví cesty, jimiž by se mohl v životě vydat. Mladík vstupuje do malého vesnického kláštera kdesi v Barmě, který vede…(více)
(The Monk) Režie: The Maw Naing, BUR, 2014

Mnichov

Nejtragičtější den v olympijských dějinách, masakr izraelských sportovců v roce 1972 v Mnichově, který měla na svědomí palestinská teroristická organizace Černé září, se nesmazatelně…(více)
(Munich) Režie: Steven Spielberg, USA, 2005

Mniška

Snímek vypráví o známé sbormistryni a skladatelce duchovní hudby Irině Děnisovové. Zároveň je filmem o lásce Boha k člověku. Mohlo by se zdát, že došlo…(více)
(Инокиня) Režie: Galina Adamovič, BY, 2010

Mnoho lidí, mnoho tužeb

Dokumentární film vypráví napříč společenskými třídami, rozdíly mezi pohlavími, jazyky a kastami, příběh osob s homosexuální a bisexuální orientací žijících v Bangalore.…(více)
(Many People Many Desires) Režie: T. Jayashree, IND, 2004

Mnoho povyku pro nic aneb Zdárná lásky snaha | RSC Live

Přímý přenos z Royal Shakespeare Theatre ve Stratfordu nad Avonou.
více)
(Love's Labour's Won) Režie: Christopher Luscombe , GB, 2015

Mnohočetní maniaci

přístupnost 18 Filmem Růžoví plameňáci zanechal režisér John Waters v klozetu filmových dějin nesmazatelnou stopu vytvořenou psím lejnem, které v závěrečné scéně před zraky konsternovaných diváků…(více)
(Multiple Maniacs) Režie: John Waters , USA, 1970

Mobilizace snů

Telefon, televize a film mají své počátky před více než sto lety. Ve své době byly stejně revoluční jako jsou dnes sociální média. Slibovaly neomezenou…(více)
(Mobilisierung der Träume) Režie: Martin Reinhart, Thomas Tode, Manu Luksch, A-D-GB, 2015

Moc myšlenky

Motivačních a inspirativních filmů je spousta, ale možná vás zajímá, jak to vypadá v našich podmínkách. Ukážeme vám hmatatelnější příklady, jak pracovat se sebou i…(více)
(Moc myšlenky) Režie: , CZ, 2016

Móda ve filmu - všednost, povrchnost a nuda?

Tranzit.cz sestavil výběr filmů a videí z prvního ročníku londýnského festivalu Móda a film www. fashioninfilm.com. Hlavními tématickými bloky dvoudenní přehlídky budou Modelka a módní svět…(více)
(Všednost, povrchnost a nuda?) Režie: W. Klein - V. Chytilová, FRA - ČR, 1966

Móda ve filmu - záhady módy aneb nevysvětlitelné případy oblečení, které si žije svým vlastním životem

Tranzit.cz sestavil výběr filmů a videí z prvního ročníku londýnského festivalu Móda a film www. fashioninfilm.com. Hlavními tématickými bloky dvoudenní přehlídky budou Modelka a módní svět…(více)
(Záhady módy aneb nevysvětlitelné případy oblečení, které si žije svým vlastním životem) Režie: Various, Various, 2000

Model pana starosty

Maďarský ultranacionalista a starosta obce Érpatak, Zoltán Mihály Orosz, shrnuje svůj způsob řízení vesnice do tří slov: řád, kontrola a disciplína. Řádem je vše, co…(více)
(The Érpatak Model) Režie: Benny Brunner, Keno Verseck, NL, 2014

Modelky

Vivian má stálého přítele a několik milenců. Bojí se celulitidy, říkají jí, že má příliš malá prsa. Lisa spí jen s černochy, její noci jsou…(více)
(Models) Režie: Ulrich Seidl, RAK, 1999

Moderní byt

Groteskní televizní mikrokomedie nabízí tak trochu jinou zábavu, než na kterou jsou televizní diváci zvyklí. Téma panelové sídliště a jeho obyvatelé už bylo pojato na…(více)
(Moderní byt) Režie: Jan Moravec, CZ, 1971

Moderní doba

Navzdory zřetelnému sociálně kritickému vyznění filmu zůstává Moderní doba v povědomí diváků spíše jako trochu chmurná groteskní satira na přebujelou průmyslovou civilizaci. Natěsnané stádo ovcí…(více)
(Modern Times) Režie: Charles Chaplin, USA, 1936

Moderní pohádky

Pásmo animovaných pohádek s netradiční tématikou. Dozvíme se například, co je to Zrzunda, jestli masožravá rostlina dokáže sníst celé město a kdo je to parádivá…(více)
(Moderní pohádky) Režie: , CZ, 0000

Moderní umění v kostce

Obrázek Klárka, 2,5 roku
více)
(Moderní umění v kostce) Režie: , , 0000

Modernizace

MODERNIZACE KINA SVĚTOZOR 4.12.2007 31.1.2008 Vážení diváci, kino Světozor v prosinci a lednu uzavře své prostory pro…(více)
(rekonstrukce) Režie: Marcela Steinbachová, ČR, 2007

Módní Cirkulačka

Po prvním vydařené modní Cirkulačce konající se v květnu, Bio Oko uvádí její pokračovaní. Módní Cirkulačka je "reality show" o oblečení a vášni s ním spojené.…(více)
(Módní Cirkulačka ) Režie: various, various, 2012

Módní Cirkulačka vol. 4 - v mezzaninu kina

Bio Oko uvádí čtvrtou Módní Cirkulačku, „reality show“ o oblečení a vášni s ním spojené. Čtvrtá epizoda proběhne tentokrát v pondělí 24.6.2013 od 18.00. Od…(více)
(Módní Cirkulačka) Režie: , , 0000

Módní Cirkulačka vol. III - v mezzaninu kina

Bio Oko uvádí již třetí Módní Cirkulačku, „reality show“ o oblečení a vášni s ním spojené. Třetí epizoda proběhne v sobotu 6.4.2013 a přinese menší…(více)
(Módní Cirkulačka) Režie: various, , 0000

Módní návrháři

Pohádky: Dnes se podíváme na Císařovy nové šaty, Krakonoše a mistra Jehličku i Čarovnou rybí kostičku. Dozvíme se, co dělal Kocourek Mňouk, uvidíme příběh O statečné…(více)
(Módní návrháři) Režie: , CZ, 2018

Módní návrhářská dílna v Oku

15:00 Film: Módní pohádkyvíce)
(Módní návrhářská dílna v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Módní pohádky

Pásmo čských animovaných pohádek pojednávajících různým způsobem o oblékání, šatech a šití: Botička Císařovy nové šaty Jak krtek ke kalhotkám přišel O neposedném knoflíčku O pyšné noční košilce …(více)
(Módní pohádky) Režie: různí, CZ, 0000

Modrá laguna

Hrdiny romantického příběhu jsou dvě děti, Richard a Emmelina, které ztroskotají společně s lodním kuchařem Paddym Buttonem na opuštěném tichomořském ostrově. Starý námořník sice zemře,…(více)
(The Blue Lagoon) Režie: Randal Kleiser, USA, 1980

Modrá: Rybář a švestky

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Modrá: Rybář a švestky) Režie: , , 0000

Modré Aero - den o autismu

Den o autismu, lidech s autismem a autismu v nás.
více)
(Modré Aero - den o autismu) Režie: APLA, CZ, 2015

Modré zlato - světové vodní války

Války budoucnosti se budou vést o vodu, tak jako se dnes bojuje o ropu, protože zdroj všeho života vstupuje na globální trhy a do politických…(více)
(Blue Gold - World Water Wars) Režie: Sam Bozzo, USA, 2008

Modrovous

Francouská režisérka Catherine Breillatová patří svým dílem mezi autory, kteří možná nechtějí provokovat, ale i přesto iritují nejširší publikum. Zasloužily se o to především explicitní…(více)
(Barbe Bleue) Režie: Catherine Breillat, F, 2009

Modrý býk

Přestože jsou býčí zápasy dnes už vesměs vnímány především jako krvavá zábava, jejich kulturní význam má hlubší kořeny. Katalánský film Modrý býk je právě takovou…(více)
(El brau blau) Režie: D. V. Villamediana , E, 2008

Modrý měsíc

Je to láska, která vede Johnnyho Pichlera ze západu na východ Evropy, nejdřív na Slovensko, potom na Ukrajinu – až do mystického přístavu Oděsa u…(více)
(Blue moon) Režie: Andrea Maria Dusl, RAK, 2002

Modrý pokoj

Muž a žena se tajně pomilují, přitahují se, touží po sobě, koušou se... Po milování si vymění pár bezvýznamných slov... Alespoň tak tomu věřil muž.…(více)
(La Chambre bleue) Režie: Mathieu Amalric, F, 2014

Modrý samet

Student Jeffrey Beaumont se vrací do rodného města Lumbertonu, aby pomáhal otci v obchodě. Při jedné z procházek po okolí najde v trávě uříznuté lidské…(více)
(Blue Velvet) Režie: David Lynch, USA, 1986

Modrý tygr

V botanické zahradě, která je rajským ostrovem uprostřed bujícího města, naleznou dvě děti přátelství. Ve chvíli, kdy situace kolem nich vypadá neradostně, naleznou i modrého…(více)
(Modrý tygr) Režie: Petr Oukropec, CZ, 2011

Moje borůvkové noci

Noční ulice plné nočních barů, jež nikdy nezavírají. V nich posedávají po jednom či po dvou životní ztroskotanci a vedou monolog svého již tolikrát řečeného…(více)
(My Blueberry Nights) Režie: Kar-wai Wong, FR - CHN - HK, 2007

Moje dcery krávy

Marta a Kasia jsou sestry, které se nikdy neměly moc v lásce. Nerozumí si, nemají žádné společné zájmy. Marta je úspěšná herečka, hvězda populárních televizních…(více)
(Moje córki krowy) Režie: Kinga Dębska, PL, 2015

Moje drahá republika

Příběh Rakušana Friedricha Zawrela začíná ve Vídni roku 1941, kdy byl ve svých dvanácti letech jako problémové dítě zavřen do nechvalně známé dětské neurologické kliniky…(více)
(Meine liebe Republik ) Režie: Elisabeth Scharang, Rakousko, 2007

Moje jméno není „diagnóza“: duševní onemocnění z pohledu psychiatra i lidí, kteří je každodenně prožívají

Život s duševní nemocí a stigmatizace budou ústředními tématy tohoto doprovodného programu. Stigmatizace znamená odsuzování člověka kvůli některé jeho charakteristice. V tomto případě duševnímu onemocnění.…(více)
(Moje jméno není „diagnóza“: duševní onemocnění z pohledu psychiatra i lidí, kteří je každodenně prožívají) Režie: , , 0000

Moje léto lásky

Příběh Mony a Tamsin. Setkaly se náhodou a během jednoho parného léta se spřátelily. I přesto, že jedna je pravým opakem té druhé a…(více)
(My Summer of Love) Režie: Pawel Pawlikovski, VB, 2005

Moje noc s Maud

Možná nejvíce provokativním filmem jedné z hlavních figur francouzské nové vlny, režiséra Erica Rohmera, je komorní drama Moje noc s Maud, na jehož tvorbě se…(více)
(Ma nuit chez Maud) Režie: Eric Rohmer, F, 1969

Moje reinkarnace

Hlavní postavou časosběrného snímku oceňované americké dokumentaristky Jennifer Fox je Ješe, syn vysokého tibetského duchovního mistra, který po čínské okupaci utekl z Tibetu, usadil se…(více)
(My Reincarnation) Režie: Jennifer Fox, USA - NL - D - CH - I, 2010

Moje Tango

Jana Boková je dokumentaristka českého původu, která po emigraci v roce 1968 studovala na pařížské Sorbonně, pracovala jako fotografka pro časopis Rolling Stone v USA,…(více)
(Tango Mío) Režie: Jana Boková, RA - GB, 1985

Moje velká indická svatba

Indická režisérka Gurinder Chadha Blafuj jako Beckham zinscenovala ve svém novém filmu muzikálkomedieromance jako obvykle setkání dvou různých konců světa – žánrově, když spojila námět…(více)
(Bride And Prejudice) Režie: Gurinder Chadha, USA - VB, 2005

Moje velká noc

Nejnovější film španělského provokatéra Álexe de la Iglesia se odehrává během televizního natáčení silvestrovského programu. Hvězdné herecké obsazení naznačuje, že jde o skutečně velkolepou crazy…(více)
(Mi gran noche) Režie: Álex de la Iglesia, E, 2015

Moje vlastní ZOO

Pohádky: Dnes se podíváme na Nápady opičky Žofky. Zjistíme Jak Žofka umožnila panu Mrožovi cestu na sever, Jak Žofka zavedla všeobecné ochranné zbarvení, Jak…(více)
(Moje vlastní ZOO) Režie: , CZ, 2018

Moje země nikoho

Vít Jedlička byl natolik frustrovaný z české politiky, že se rozhodl založit vlastní stát, Svobodnou republiku Liberland, kde lidé nebudou svazováni povinností platit daně a…(více)
(Moje země nikoho) Režie: Filip Rojík, Petr Salaba, CZ, 2016

Mojí řečí

I když je Karen od narození neslyšící, je velmi činorodá. Studuje komplikované teorie francouzského filozofa Michela Foucaulta a před třemi lety porodila chlapce Oskara. K…(více)
(Tal til mig) Režie: Anne Katrine Talks, DÁN, 2007

Mokřina

Temný případ na španělský způsob. Zmizení několika mladých dívek přivede do zapadlého španělského městečka dva detektivy, každého s velmi odlišným výkladem práva. To, co z počátku…(více)
(La isla mínima) Režie: Alberto Rodríguez, E, 2014

Momentky

Není divu, že jeden z prvních celovečerních portrétů z oblasti československého rocku vznikl právě o tajemném, vřelém, originálním a nesmírně nadaném Dežovi Ursinym. Život slovenského…(více)
(Momentky) Režie: Petr Krištúfek, SK, 2008

Moments Choisis

Finální sestřih Histoires du cinéma uvádí: Sylva Poláková Moments choisis je osmdesáti minutový film, který v roce 2000 JeanLuc Godard znovu sestříhal ze své slavné několikahodinové série Histoires…(více)
(Moments Choisis) Režie: , , 0000

Momoyo Kaijima: Atelier Bow-Wow / Behaviorology

Doprovodná přednáška k výstavě House Behaviorology ateliéru BowWow. Organizuje Galerie Jaroslava Fragnera. Atelier BowWow je tokijská firma založená Yoshiharu Tsukamoto a Momoyo Kaijima v roce 1992.…(více)
(Momoyo Kaijima: Atelier Bow-Wow / Behaviorology) Režie: , J, 2011

Monday Morning Glory

…(více)
(Monday Morning Glory) Režie: , , 2000

Moneyball

Snímek Moneyball je natočen podle skutečného příběhu Billyho Beaneho Brad Pitt – bývalého nadějného hráče baseballu s vyhlídkami na oslnivou kariéru, který se poté, co…(více)
(Moneyball) Režie: Bennett Miller, USA, 2011

Monica a David

Bláznivá láska Monicy a Davida, dvou mladých lidí s Downovým syndromem, právě vstupuje do fáze sňatku. Oba touží po samostatném partnerském životě, mají dospělé touhy…(více)
(Monica and David) Režie: Alexandra Codina, USA, 2009

Monika

Milostná touha se po letech vytrácí. Takovou zkušenost mají i Claire s Alexem. Jejich manželství, jako tisíce jiných, sklouzává k rutině. Claire si najde milence,…(více)
(Monique) Režie: Valérie Guignabodet, FRA, 2001

Monika Treut: Gendernauti – Putování po gendrových identitách

Film Gendernauti se zabývá fenoménem gendrové fluidity na konci milénia v Kalifornii. Je to film o kyborzích, lidech, kteří mění svá těla a mysl…(více)
(Gendernauts – A Journey Through Shifting Identities) Režie: Monika Treut, NĚM, 1999

Monika Treut: Přijede otec!

Přijede otec má šarm raných undergroundových filmů. Humorný příběh číšnice Vicky nás zavádí do prostředí subkulturní komunity, ve kterém se Vicky a záhy i…(více)
(My Father Is Coming) Režie: Monika Treut, NĚM, 1992

Monika Treut: Virgin Machine

Virgin machine můžeme popsat jako postfeministický lesbický comingoutový příběh ženy, která opustí Německo, aby našla sama sebe. Dorothee je začínající spisovatelkou a…(více)
(Die Jungfrau Machine) Režie: Monika Treut, NĚM, 1988

Monika Treut: Ženy bez vychování

Catherine Saalfield z The Independent o Monice Treut říká, že byla vždy fascinována odvrácenou stranou lesbismu, feminismu, transsexualitou a alternativní kulturou ve Spojených státech.…(více)
(Female Misbehavior) Režie: Monika Treut, NĚM, 1992

Monks: The Transatlantic Feedback

První avantgardní skupina v dějinách populární hudby. Pětice amerických vojáků na německé základně v dobách Student války viděla sama sebe jako antiBeatles a jejich tvorba…(více)
(Monks: The Transatlantic Feedback) Režie: D. Post - L. Palacios, NĚM - USA - ŠPA, 2006

Monophobia

Akhil se vrací autem domů do města, je sám, ale v dobré náladě. Právě se zotavil ze stavu, který mu ničil život. Akhil trpěl monofóbií…(více)
(Monophobia) Režie: Ashwini Malik, IND, 2011

Monsieur Chocolat

Čím byla pro Marion Cotillardovou Edith Piaf a pro Jeana Dujardina Umělec, tím je pro Omara Sye Monsieur Chocolat vysněný projekt a vrcholná role…(více)
(Chocolat) Režie: Roschdy Zem, F, 2016

Monstrum z galaxie Arkana

Spisovateli fantastických povídek vstupují do života postavy z jeho knížky, jmenovitě zlatě pokovená kráska Andra z planety Tugador, její dvě divné děti a titulní Monstrum…(více)
(Gosti iz galaksije ) Režie: Dušan Vukotić , JUG - CZ, 1981

Mont-Blanc Speed Flying

Šešt lyžařů s křídly nad hlavou se úžasnou rychlostí spustí z horních svahů Mont Blancu dolů do Chamonix v 10 minutovém snímku. …(více)
(Mont-Blanc Speed Flying) Režie: Didier Lafond, F, 2008

Montérkový den

Obr Kulisák přijíždí do Aera, aby dostal nový kabát. Je to kus chlapa a proto bude zapotřebí abychom se na něj vrhli ve velkém množství…(více)
(Montérkový den) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Monty Python a Svatý Grál

Klasika od Monty Pythonů nabízí velmi neotřelé zpracování příběhu krále Artuše putujícího napříč Británií, aby kolem sebe nashromáždil nejlepší rytíře a Bůh mu zjevil, kde…(více)
(Monty Python and the Holy Grail) Režie: Terry Jones, Terry Gilliam, GB, 1975

Monty Python živě (převážně)

Po více než třiceti letech se na pódiu znovu sejdou členové legendární komediální skupiny Monty Python. Představení Monty Python živě převážně můžete vidět 20. července…(více)
(Monty Python Live (mostly)) Režie: Aubrey Powell, GB, 2014

Monzun

Dva přátelé, Pran a Gopal, spolu tráví dovolenou na venkově. Oba hledají ženu, každý ovšem jiným způsobem. Na venkově potkají dívky svých srdcí, ale ani pro…(více)
(Barsaat) Režie: Raj Kapoor, IND, 1949

Moon

Měsíční základna firmy Lunar Industries je v těžbě vzácné suroviny – plynu Helium3 – skoro zautomatizovaná, přesto potřebuje přítomnost jednoho člověka, který by na těžbu…(více)
(Moon) Režie: Duncan Jones , GB , 2009

Moonlight

Nadčasový příběh dospívání a hledání sebe sama je zasazený do drsných kulis okrajových čtvrtí Miami. Mladý Chiron bojuje o svoje místo v prostředí, ve kterém…(více)
(Moonlight) Režie: Barry Jenkins, USA, 2016

Moonwalkers - veřejné zahájení festivalu Future Gate

Vážně jste si jistí, že Apollo 11 přistálo na Měsíci? Pokud věříte, že to bylo všechno trošku jinak, pojďte se o tom přesvědčit na Future…(více)
(Moonwalkers) Režie: Antoine Bardou-Jacquet, F, 2015

More Than A Friend

Film upozorňuje na rostoucí povědomí o vztazích mezi osobami stejného pohlaví v Indii prostřednictvím společného života dvou žen filmařky Rupsy a její přítelkyně, učitelky…(více)
(More Than A Friend) Režie: Debalina Majumder, IND, 2010

Morgiana

Krásná a neskonale laskavá dívka dlouho netuší, že její sestra, která jí závidí tělesný půvab, pravidelně chystá pomalu a nenápadně fungující jed. Studie až výstředně patologických…(více)
(Morgiana) Režie: Juraj Herz, CZ, 1972

Moriyama-San

Jeden týden v neobyčejně obyčejném životě pana Moriyamy, osvíceného nadšence japonského umění, architektury a hudby, který žije v Tokiu v domě z roku 2005 postaveném…(více)
(Moriyama-San) Režie: Ila Bêka, F, 2017

Promítáme: Úterý 2. 10. 2018 20:30

Morrissey 25: Live

Záznam z březnového famózního koncertu v Hollywood High School v Los Angeles přináší průřez 25letou sólovou dráhou Morrisseye, britského textaře, zpěváka, aktivisty a bývalého frontmana…(více)
(Morrissey 25: Live ) Režie: James Russell, USA, 2013

Mortem

Mortem je příběh o umírající dívce Jeně. Jako tolik jiných lidí, Jena nevědomky promarnila svůj život. Na konci svého života se setkává se svou duší. Kdo…(více)
(Mortem) Režie: Éric Atlan, F, 2011

Moře

Projekce se zúčastní režisér snímku Agustí Villaronga. Manuelovi a Ramallovi bylo deset, když na jejich rodném ostrově Mallorca vypukla občanská válka. Stali se očitými svědky…(více)
(El Mar) Režie: Agustí Villaronga, E, 2000

Moře

Historik umění Max Morden se v reakci na náhlou smrt své ženy rozhodne vyhledat azyl v chatce na břehu moře, kde kdysi strávil dětství. Utápějící…(více)
(The Sea) Režie: Stephen Brown, IRL, 2013

Mořský mnich

Sedmdesát procent mužů v Thajsku následuje i dnes tradici, podle níž mají strávit alespoň krátkou část svého života jako buddhističtí mniši v klášteře. Pro Balla,…(více)
(Mnich z morza) Režie: Rafal Skalski, PL-D, 2016

Moskva v teplouše nevěří

Tento film je výstředním, desetidenním záznamem z výletu, který se zakládá na zkušenosti Johna Greysona, získané na moskevském festivalu mládeže v roce 1985, kterého se…(více)
() Režie: John Greyson, Kanada, 1986

Moskva, Belgie

Zahořklá pošťačka Matty se potýká s počínající krizí středního věku, s odchodem manžela za mladší partnerkou i se třemi pubertálními potomky. Když se seznámí s…(více)
(Aanrijding in Moscou) Režie: Christophe van Rompaey, BEL, 2008

Moskytiéra

„Je to jeden ze tří nejlepších scénářů, jaké jsem kdy četla,“ hodnotí třetí autorský snímek katalánského režiséra Geraldine Chaplinová, která v něm ztělesnila němou roli…(více)
(La mosquitera) Režie: Agustí Vila, E, 2010

Most přes Wadi

V kraji Wadi, který se nachází ve středu Izraele, žijí v těsné blízkosti Židé a Arabové. Po desítkách let násilných konfliktů se rodiče z obou…(více)
(Gesher Al-Havadi) Režie: Barak Heymann, Tomer Heymann, IZR, 2006

Most špiónů

Dramatický thriller, který vznikl pod režijní taktovkou Stevena Spielberga. Hlavní hrdina James Donovan Tom Hanks, řadový právník z Brooklynu, se ocitne uprostřed studené války, když…(více)
(Bridge of Spies) Režie: Steven Spielberg, USA, 2015

MOST!

Specielní projekce osmi dílného seriálu Most bude v Biu Oko v limitované kapacitě zdarma a o lístky budeme soutěžit od pondělí 17. do čtvrtka 20.…(více)
(MOST!) Režie: J. Prušinovský, CZ, 2018

Motel Auvajs

Texaský masakr motorovou pilou se v sedmdesátých letech stal vzorem pro celou řadu hororů, které se předháněly v předvádění zdegenerovaných a vyšinutých venkovanů masakrujících městskou…(více)
(Motel Hell) Režie: Kevin Connor, USA, 1980

Motocyklové deníky

V roce 1952 se dva mladí Argentinci Ernesto Guevara a Alberto Granado vydají na dlouhou cestu, aby objevili Latinskou Ameriku. Třiadvacetiletý Ernesto je studentem medicíny…(více)
(Diários de motocicleta) Režie: Walter Salles, USA - Peru, 2004

Motýli

Mladík Alexej se otevřeně hlásí k homosexuální orientaci. Zatímco vrstevníci nemají s jeho sexualitou sebemenší problém, matka ji nedokáže přijmout. Dokumentární portrét jej zachycuje v…(více)
(Babochki) Režie: Dmitry Kubasov, RUS, 2016

Motýlí dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Rumcajse, Rákosníčka i Vílu Amálku. Také zjistíme, jak Křemílek a Vochomůrka šli na pařezy a co dělala Maková panenka. Program: Tak…(více)
(Motýlí dílna) Režie: , CZ, 2017

Motýli tady nežijí

Krátké filmové pásmo složené z kreseb, které namalovaly židovské děti v koncentračním táboře Terezín.…(více)
(Motýli tady nežijí) Režie: Miro Bernát, ČSSR, 1958

Moucha

Seth Brundle je mladý ambiciózní vědec, který se zabývá teleportováním lidí na dálku prostřednictvím takzvaných telepodů. Jako správný vědec zkouší své objevy sám na sobě.…(více)
(The Fly) Režie: David Cronenberg, USA, 1986

Mouchy na zdi

Dokumentaristka My Larsenová dostala lehce neobvyklou nabídku od magistrátu města Ravnsborgu: natočit dokument právě o tomto magistrátě. Je sebevědomě odhodlaná zachovat si uměleckou svobodu a…(více)
(Fluerne på væggen) Režie: Åke Sandgren, DÁN, 2005

Moulin Rouge

Muži chladnou, jak půvaby vadnou a léta začnou přibývat. Ať je broušený tak či onak, diamant nic nepřekoná, diamant je náš nejlepší kamarád... Paříž, 1900.…(více)
(Moulin Rouge) Režie: Baz Luhrmann, AUS-USA, 2001

Move to Move | Nederlands Dans Theater

Nederlands Dans Theater NDT je jeden z nejlepších a nejinovativnějších současných tanečních souborů na světě. K největším úspěchům jej dovedlo 25leté vedení geniálního českého choreografa…(více)
(Move to Move | Nederlands Dans Theater) Režie: , , 0000

Movie

Experimentální snímek režiséra Trajkova natočený amatérskými filmovými kamerami pojednává o krizi filmového režiséra, kterému zrušili projekt celovečerního filmu. Natáčí tedy tím, co má. …(více)
(Movie) Režie: Ivo Trajkov, ČR - MAK, 2007

Mozart v Meadowlands

Mozart v Meadowlands vypráví příběh Michaela Masoteho, milovaného učitele a podněcovatele společenského života, který neúnavně vštěpoval lásku k západní klasické hudbě jedné z nejutiskovanějších komunit…(více)
(Mozart in Meadowlands) Režie: Pauli van Dyk, JAR, 2004

Mozartova sestra

Snímek sleduje osudy o pět let starší Mozartovy sestry Nannerl, jež byla prvním „zázračným“ dítětem rodiny. Amadeův vzestup ale postupně vytlačuje skvělou zpěvačku, cembalistku a…(více)
(Nannerl, la soeur de Mozart) Režie: René Féret, F, 2010

Mozartovy kuličky

Film Mozartovy kuličky je nevšední pocta, kterou skladateli vzdává uznávaný režisér Larry Weinstein, jejíž propletenec naprosto rozdílných příběhů a téměř neuvěřitelných postav vypovídá o tom,…(více)
(Mozartballs) Režie: Larry Weinstein, KAN, 2006

Mozková příhoda

Podobně jako v Šílenství proutěného košíku i zde je hrdinou mladík, který před světem ukrývá ohyzdné monstrum. V tomto případě jde o obludku, která svým…(více)
(Brain Damage) Režie: Frank Henenlotter, USA, 1988

Možnost ostrova

Daniel1 je synem guru jedné nevýznamné sekty. Lhostejný ke světu, který jej obklopuje, bloumá a doufá, že jeho život dostane smysl. Daniel25 žije uzavřený ve…(více)
(La Possibilité d’une île) Režie: Michel Houellebecq, F - E - D - B, 2007

Možnosti tu jsou

Podvodní hladina, šumící koruny stromů, záhyby prastarých vrstev kamenů... Atmosférické obrazy prolínající se s jemnou instrumentální hudbou přetrhává zvuk obtížně pronášených slov. Vstupujeme do znovunalezené…(více)
(The Possibilities Are Endless) Režie: Ed Lovelace, James Hall, GB, 2014

Mr. Gaga

ČESKÁ PREMIÉRA Excelentní dokumentární dílo, které představuje život a tvorbu choreografa Ohada Naharina zcela unikátním způsobem. Velká porce charismatu a tance až za hrob Dlouho očekávaný…(více)
(Mr. Gaga) Režie: Tomer Heymann, IL, 2015

Mr. Gay Syria

Uspořádat soutěž krásy pro gaye ze Sýrie v době, kdy celá Evropa řeší uprchlickou krizi? Pro někoho bláznivost, Pro Mahmúda, Husejna a další soutěžící je…(více)
(Mr. Gay Syria) Režie: Ayse Toprak, F-D-TR, 2017

Mr. Nice

Šedesátá léta ve v Británii dala prožít různě. Buď se věnovat učitelské kariéře absolventa Oxfordu, nebo se pustit do trochu ostřejšího byznysu. Howard Marks, který…(více)
(Mr. Nice) Režie: Bernard Rose, GB, 2010

Mrakem zakrytá hvězda

Na rozdíl od většiny bollywoodské produkce jsou filmy Ritwika Ghataka dokonale propracované, pochmurné a často zkoumají témata spojená s rozdělením Indie v r. 1947. Tento…(více)
(Meghe Dhaka Tara) Režie: Ritwik Ghatak, IND, 1960

Mraky odtáhly

Během hospodářské krize, která zasáhla Finsko počátkem 90. let, přicházejí lidé o práci a jsou nuceni postavit svůj život na nových základech. Ne každému se…(více)
(Kauas pilvet karkaavat) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1996

Mrazivá tajemství - pro dospělé

Ve spolupráci se Stream.cz.
více)
(Mrazivá tajemství ) Režie: , , 0000

Mrňouskové: Údolí ztracených mravenců

Na malebném lesním paloučku se jednoho dne rozhoří nepřátelství mezi koloniemi černých a červených mravenců. Příčinou sporu jsou zbytky jídla z pikniku, které tam zanechal…(více)
(Minuscule - La vallée des fourmis perdues) Režie: H. Giraud - T. Szabo, F, 2013

Mrs. Sparkle

Matthew Hellet: Je to o mně, o mém alter egu a o tom, co to znamená být paní „Blýskavou“. …(více)
(Mrs. Sparkle ) Režie: Matthew Hellet, GB, 2009

Mrtvá nevěsta Tima Burtona

Děj animovaného příběhu se odehrává ve viktoriánské vesnici v 19. století a sleduje příběh Viktora, mladého muže vtaženého do podsvětí, kde je oženěn s tajemnou…(více)
(Corpse Bride) Režie: T. Burton - M. Johnson, VB, 2005

Mrtvá trať

Železnice Salechard–Igarka v délce 1200 kilometrů měla spojovat Jenisej s Obem. Takzvaná Transpolární magistrála vedla neobydlenými končinami podél severního polárního kruhu. Stavěla se v letech…(více)
(Mrtvá trať) Režie: Šimon Špidla, CZ, 2011

Mrtvice /Na nitce/

Pohled zpět do roku 1998: Umělecký pár přijíždí do New Yorku. On vyjednává s hudebním vydavatelstvím, ona točí dokumentární film. Půl roku po svatbě však 33letého Borise…(více)
(Stroke /Am Seidenen Faden/) Režie: Katarina Peters, NĚM, 2004

Mrtvý teenager na půdě - úvod Richarda Nowella k filmu Černé Vánoce

Snad žádný jiný žánr v dějinách americké kinematografie není opředený tolika mýty a dezinformacemi jako teen slashery. Psycho 1960 a Texaský masakr motorovou pilou 1974…(více)
(Mrtvý teenager na půdě - úvod Richarda Nowella k filmu Černé Vánoce) Režie: , , 0000

Mrzout

Vtipný a přitom dojemný příběh vypráví o generačních rozdílech, stárnutí, ale také o tom, jaké to je ztrácet a zároveň znovu nalézat lásku v netušených…(více)
(Mielensäpahoittaja) Režie: Dome Karukoski, FIN, 2014

MS ARGENTINA 78: ARGENTINA – HOLANDSKO

Český fotbalový tým se sice letos neprobojoval až na „mistrák“, který bude jako jeden z prvních přenášen i v módním 3D, pojďme se ale vypravit do…(více)
(MS ARGENTINA 78: ARGENTINA – HOLANDSKO) Režie: , , 0000

MS MEXIKO 70: BRAZÍLIE – ITÁLIE

Opět exkluzivní 2D projekce Tentokrát z prosluněného Mexika, kde v roce 1970 svedli zápas o kulaťoučkou věcičku týmy z Brazílie a Itálie. Vzhledem k tomu, že…(více)
(MS MEXICO 70: BRAZIL – ITALY) Režie: , , 1970

MSFF_finalisté 2008

více)
(Manhattan Short Film Festival) Režie: Various, Various, 2008

Mstitelé

Typická španělská produkce určená pro rodiče s dětmi. Leiře je deset let a už dál nechce snášet šikanování ze strany svých spolužáků, ani jen tak…(více)
(Zigortzaileak) Režie: A. Ibarra - A. Arandia, E, 2010

Mučedníci

Mučedníci jsou bezpochyby jednou z událostí minulého roku. Dostali na lopatky cenzurní komisi ve Francii, takže premiéra musela být odsunuta. Film byl totiž zařazen do…(více)
(Martyrs) Režie: Pascal Laugier, FR / CAN, 2008

Mučedníci lásky

Pokušení manipulanta, Nastěnčiny sny a Dobrodružství sirotka Rudolfa tři volně propojené poetické hříčky o nešťastně zamilovaných samotářích se odehrávají v nereálném prostoru a čase. Režisérův…(více)
(Mučedníci lásky) Režie: Jan Němec, ČSSR, 1966

Mudhoney: I’m Now

Pravdivý příběh zakladatelů grunge neříkejte jim tak prosím. Mudhoney jsou prý také jediná kapela, která si na grunge nenahrabala. Víte, komu Kurt Cobain nosil aparát?…(více)
(Mudhoney: I’m Now) Režie: Ryan Short, Adam Pease, USA, 2012

Mudrc z And

Mudrc z And je dokumentu o člověku, jehož poselství inspiruje lidi celého světa a dalo vzniknout Parkům studií a reflexe na všech pěti kontinentech.
více)
(Sage of Andes) Režie: Daniel Zuckerbrot, 2008, 0000

Muezzin

Pomalu se probouzejícím jedenáctimilionovým Istanbulem znějí hlasy muezzinů svolávajících věřící k první modlitbě. Přestože mnoho z nich dnes nahradily magnetofonové záznamy a reproduktory na vrcholcích…(více)
(Muezzin) Režie: Sebastian Brameshuber, A, 2009

Mugabe a bílý Afričan

Diskriminace bělochů. Pro Evropana a Američana prakticky neznámý pojem, pro tisíce bělošských farmářů žijících v jihoafrickém státě Zimbabwe tvrdá realita. Humanitární situace v jedné z…(více)
(Mugabe and the White African) Režie: A. Thompson - L. Bailey , GB, 2009

Much Ado About Knotting

Jak najít toho pravého partnera pro manželství? V Indii to není zdaleka tak jednoduché, protože přijatelnost partnera závisí na mnoha kritériích včetně příslušnosti ke správné…(více)
(Much Ado About Knotting) Režie: Anandana Kapur, Geetika Narang Abbasi, IND, 2012

Muchova Epopej

Záznam divadelního představení z 26. února 2011. Hudba Aleš Březina. Inscenace zobrazuje dobu konce 19. století, v němž se český umělec snažil prosadit jak v pařížské…(více)
(Muchova Epopej) Režie: Šimon Caban, CZ, 2011

Můj Afghánistán

Dánský filmař s afghánskými kořeny Nagieb Khaja se rozhodl, že natočí „skutečný“ Afghánistán. Idea byla na první pohled prostá. Svůj pohled na vlastní zemi měli…(více)
(My Afghanistan - Life in the Forbidden Zone) Režie: Nagieb Khaja, DK, 2012

Můj architekt Louis Kahn

MŮJ ARCHITEKT LOUIS KAHN je příběh umění a lásky, zrady a odpuštění, v kterém nemanželský syn legendárního architekta podnikne pětiletou cestu kolem celého světa, aby…(více)
(My Architect - A Son´s Journey) Režie: Nathaniel Kahn, USA, 2003

Můj bratr Aleksa

Film o životě Aleksy Šantiće, který patří mezi největší bosenskohercegovské, srbské nebo chceteli, jihoslovanské básníky. Projekci předchází křest knihy "Svůj osud známe"…(více)
(Můj bratr Aleksa) Režie: Aleksandar Jevđević, JUG, 1991

Můj bratr Tom

Příběh o dvou teenagerech, dvou spřízněných duších, které společně hledají únik před traumatizujícími životními událostmi ve vlastním světě „svého lesa“. Jejich silné vzájemné pouto je…(více)
(My Brother Tom) Režie: Dom Rotheroe, GB, 2001

Můj hrdina je Richard Gere

Film vypráví o čtyřech tibetských přátelích z Dharamsaly, sídla exilové tibetské vlády a vysněného cíle mnoha Tibeťanů. Hlavní postava filmu Ňima je vášnivý fanoušek Richarda…(více)
(Richard Gere is My Hero) Režie: T. Wangčhug - T. Dordže, IND, 2007

Můj idol

Padesátiletý televizní producent JeanLouis Broustal má úspěšnou kariéru, překrásnou ženu a peněz až dost. Navíc jeho poslední pořad „Připravte si kapeníčky“, který uvádí televizní hvězda…(více)
(Mon Idole) Režie: Guillaume Canet, FRA, 2002

Můj král

Tony se vážně zranila na lyžích a čeká ji rehabilitace ve specializovaném zařízení. Je zcela odkázaná na pomoc personálu a léky proti bolesti. Má spoustu…(více)
(Mon roi) Režie: Maïwenn, F, 2014

Můj manžel Andrej Sacharov

Andrej Sacharov byl geniální fyzik, otec ruské vodíkové bomby. Hrůzný dopad, jenž měl jeho vynález na bezpečnostní situaci tehdejšího světa rozděleného železnou oponou, jej přiměl…(více)
(Mans virs Andrejs Saharovs) Režie: Inara Kolmane, LOT - FRA, 0000

Můj miláček brouk

Herbie je auto. Ale není to jen tak obyčejné auto. Je to auto s vlastní hlavou, pravou duší závodníka, která je odhodlaná zvítězit vždy a…(více)
(Love Bug) Režie: Robert Stevenson, USA, 1968

Můj neznámý vojín

Poslali je prý zachránit Československo. To, co tady uviděli na vlastní oči, však někteří neunesli. Dokumentární film režisérky Anny Kryvenko doplněný bohatým archivním materiálem překvapivým…(více)
(Můj neznámý vojín) Režie: Anna Kryvenko, CZ-LV-SK, 2018

Můj Nikifor

Film vychází z autentických údajů o životě Epifana Drowniaka, proslulého jako naivní malíř Nikifor Krynický. V roce 1960 ho objevil malíř Marian Wlosiński, který se…(více)
(Mój Nikifor) Režie: Krzysztof Krauze, POL, 2004

Můj otec George Voskovec

Dokumentární film přibližuje osobní život a uměleckou kariéru Jiřího Voskovce od jeho příchodu do Spojených států v roce 1950 až po jeho úmrtí v roce…(více)
(Můj otec George Voskovec) Režie: Libuše Rudinská, CZ, 2011

Můj otec Turek

Marcus Attila Vetter svého tureckého otce viděl v životě jen jednou a krátce, když mu bylo sedm. Mezitím vyrostl a po více než 30 letech…(více)
(Mein Vater, der Türke) Režie: Marcus Attila Vetter, TUR - NĚM, 2006

Můj pes - můj hrdina

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rákosníček odhalil velkou podvodní loupež, Jak Křemílek a Vochomůrka honili basu i Jak Rumcajs vyspravil císařskou silnici. Také zjistíme, co…(více)
(Můj pes - můj hrdina) Režie: , CZ, 2017

Můj pes Killer

Drama jednoho dne. Osmnáctiletý Marek žije v bezútěšném prostředí blízko slovenskomoravských hranic se svým otcem vinařem a rasistickými kamarády hooligans. Markovým nejlepším přítelem je…(více)
(Můj pes Killer) Režie: Mira Fornayová , CZ - SK, 2012

Můj pohádkový svět

Pohádky: Dnes uvidíte výběr animovaných filmů pro děti z letošního Anifilmu. Uvidíte pásmo tradičních i nových pohádek, jak je neznáte. Autoři z řad nastupující generace…(více)
(Můj pohádkový svět) Režie: , CZ, 2018

Můj přítel Boris Němcov

Ruský politik Boris Němcov byl až do své násilné smrti v únoru 2015 známý jako hlavní tvář protiputinovské opozice. Důvěrný portrét přibližuje jeho aktivity z…(více)
(My Friend Boris Nemtsov) Režie: Zosya Rodkevich, EST, 2016

Můj přítel rikša

Již pětatřicet let tahá bosý muslim Shallim svou starou rikšu ulicemi Kalkaty. Stejně jako většina jeho kolegů včetně starého Husseina či zádumčivého Manoje pochází z…(více)
(My Barefoot Friend – The Story of Shallim and His Old Rickshaw ) Režie: Seong-Gyou Lee, ROK, 2010

Můj přítel z Fara

Nuno je zaměstnanec továrny na balení potravin a přítel své kolegyně Melanie. Jenže jen jako, za úplatu a pod jménem Miguel – Melanie, kterou si…(více)
(Mein Freund aus Faro ) Režie: Nana Neul, D, 2009

Můj soused Totoro

Jeden z Mijazakiho mezinárodně nejmilovanějších filmů patří zároveň mezi jeho nejdůmyslnější díla. Podobně jako původní Medvídek Pú od A. A. Milneho nabízí uhrančivé vyprávění, v…(více)
(Tonari no Totoro) Režie: Hajao Mijazaki, J, 1988

Můj soused Totoro | dabing

Jeden z Mijazakiho mezinárodně nejmilovanějších filmů patří zároveň mezi jeho nejdůmyslnější díla. Podobně jako původní Medvídek Pú od A. A. Milneho nabízí uhrančivé vyprávění, v…(více)
(Tonari no Totoro) Režie: Hajao Mijazaki, J, 1988

Můj strýček z Ameriky

Tři vzájemně se křížící příběhy: osud novináře, který je ředitelem zpravodajství jednoho rádia, osud mladého muže z venkovského prostředí, jenž odešel pracovat do textilního průmyslu,…(více)
(Mon oncle d’Amérique) Režie: Alain Resnais, F, 1980

Můj syn

Julien je zcela pohlcený svou prací, která ho nutí často cestovat. Neustálé odjezdy vedly před několika lety k rozpadu jeho manželství. Jednou, když je znovu…(více)
(Mon garçon) Režie: Christian Carion, F, 2016

Můj tajný les

Dvacetiletý autista Lauri je odkázaný na pomoc druhých lidí. Nejen co se týče většiny fyzických úkonů, ale i jeho komunikace se světem. S vyjadřováním mu…(více)
(My Secret Forest) Režie: Niina Brandt, FIN, 2016

Můj týden s Marilyn

Film Můj život s Marilyn nabízí neobvykle intimní pohled na hollywoodskou ikonu a její spontánní emotivní vztah s mladým mužem, který jí rozuměl více než…(více)
(My Week with Marilyn) Režie: Simon Curtis, USA - GB , 2011

Můj učitel Ibrahim

Atmosféra v Paříži 60. let je nabitá novou energií a slibuje kulturní vzlet a sociální změny. V tomto novém prostředí, v dělnické čtvrti Paříže se…(více)
(Monsieur Ibrahim et les fleurs du Coran) Režie: François Dupeyron, FRA, 2003

Můj únosce

V roce 2003 proběhla světovými médii zpráva o únosu skupiny turistů v kolumbijských horách. Jedním z nich byl i Brit Mark Henderson, který v zajetí…(více)
(My Kidnapper) Režie: M. Henderson - K. Horne, GB, 2010

Můj vlastní památníček

Letní pohádky Dnes se podíváme na spousty veselých letních příběhů našich známých kamarádů Jáji a Páji, veleryby Decimálky,…(více)
(Můj vlastní památníček) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Můj vrah

Desetiletého Hanse pošle ředitel školy na nacistickou kliniku, kde se dělají pokusy s eutanazií. Chlapci se podaří utéci. Po letech se znovu setká s jedním…(více)
(Mein Mörder) Režie: Elisabeth Scharang, RAK, 2005

Můj vzdálený bratranec

Ty jsi kdo? Já mám děti? A kdo vlastně jsem? Někdejší úspěšný básník, překladatel, kritik a vysokoškolský pedagog Edwin Honig nic z toho už neví.…(více)
(First Cousin Once Removed) Režie: Alan Berliner, USA, 2013

Můj život Cuketky

Cuketka není žádná padavka, ale malý čiperný chlapec. Poté, co přijde o maminku, má pocit, že je sám na světě. To ale ještě neví, s…(více)
(Ma vie de courgette) Režie: Claude Barras, CH-F, 2016

Můj život Cukety

Cuketa je malý chlapec, který se nešťastnou náhodou dostává do sirotčince poté, co mu umře maminka. Obklopen dalšími opuštěnými dětmi se snaží marně najít místo,…(více)
(Ma Vie de Courgette) Režie: Claude Barras, CH-F, 2016

Můj život s asistencí | film a večírek

Premiéra krátkého dokumentárního filmu Erika Čipery na motivy života Jakuba Neuberta a projektu www.jedeme2015.czhttp://jedeme2015.cz Večerem nás provedou Erik Čipera a Pavlína Techlová, hudebně přivítá Milli Janatková,…(více)
(Můj život s asistencí) Režie: Erik Čipera, CZ, 2015

Mukti Bhawan

Daya je starý muž, v němž podivný sen vzbudí přesvědčení, že brzy zemře. Se svým osudem je smířený, ale chce své poslední chvilky strávit v…(více)
(Mukti Bhawan ) Režie: Shubhashish Bhutiani, IND, 2016

Mulat ze Západu - zahájení festivalu Kino Brasil

Snímek Mulat ze Západu se pohybuje na hranici gangsterky, westernu a osudové romance, kdy jednotlivé žánrové propriety vplétá do působivého dramatu. Příběh se odehrává v…(více)
(Faroeste Caboclo) Režie: René Sampaio, BR, 2013

Mulholland Drive

Uprostřed noci na pusté losangeleské ulici Mulholland Drive se schyluje k vraždě. Do luxusního cadillacu však narazí vůz řízený opilými mladíky dřív, než stačí muž…(více)
(Mulholland Drive) Režie: David Lynch, USA, 2001

MultiFEST 2014

Promítání krátkých filmů studentů Vysoké školy ekonomické v Praze. Nový studijní obor s názvem Multimédia v…(více)
(MultiFEST 2014) Režie: VŠE, CZ, 2014

MultiFEST 2015

Již 4. pokračování promítání krátkých filmů studentů Vysoké školy ekonomické v Praze Jsme studenty oboru Multimédia…(více)
(MultiFEST 2015) Režie: VŠE, CZ, 2015

MultiFEST 2016

Již 5. pokračování promítání krátkých filmů studentů Vysoké školy ekonomické v Praze Jsme studenty oboru Multimédia…(více)
(MultiFEST 2016) Režie: VŠE, CZ, 2015

MultiFEST 2017

Přijď zhlédnout filmovou tvorbu studentů Multimédií na VŠE a užít si večer O nejlepším hraném filmu můžeš rozhodnout právě Ty …(více)
(MultiFEST 2017) Režie: VŠE, CZ, 2017

MultiFEST 2018

V půlce února proběhne již 8. ročník festivalu filmové tvorby studentů oboru Multimédia v ekonomické praxi VŠE v Praze. Přijďte se podívat na to nejlepší,…(více)
(MultiFEST 2018) Režie: VŠE, CZ, 2018

Multiple Otomo

třicet krátkých filmů o japonské avantgardě uvádí: Pavel Klusák Yoshihide…(více)
(Multiple Otomo) Režie: Pavel Klusák, , 0000

Mundial

Mistrovství světa ve fotbale ve Španělsku z roku 1982 bylo posledním větším úspěchem polské reprezentace. Na krátkou chvíli tenkrát Poláci zapomněli na svoji každodenní realitu…(více)
(Mundial: Gra o wszystko) Režie: Michał Bielawski, PL, 2013

Mune - Strážce měsíce

Co by se stalo, kdyby jednoho rána slunce nevyšlo? Anebo kdyby měsíc najednou zmizel a zapomněl rozsvítit všechny hvězdy a noční oblohu? Tvůrci filmu Kung…(více)
(Mune, le gardien de la lune) Režie: Alexandre Heboyan, Benoît Philippon, F, 2015

Munnabhai M.B.B.S.

Munnabhai Sanjay Dutt je šťastný člověk žije v chudší bombajské čtvrti, kterou ovládá jeho zlodějský gang a věnuje se zejména alkoholu, holkám a rvačkám,…(více)
(MUDr. Munnabhai) Režie: Rajkumar Hirani, IND, 2003

Munnabhai, do toho!

V tomto velice úspěšném a cenami ověnčeném pokračování komedie Munnabhai M.B.B.S. 2003 se sympatický podvodníček Munna a jeho parťák Circuit nechají zaměstnat u vyděrače a…(více)
(Lage Raho Munnabhai) Režie: Rajkumar Hirani, IND, 2006

Muriel neboli V čase návratu

Hélène žije sama v BoulognesurMer se svým nevlastním synem Bernardem, který se právě vrátil z války v Alžírsku. Za Hélène přijíždí na návštěvu její dávná…(více)
(Muriel ou Le temps d’un retour) Režie: Alain Resnais, F - I, 1962

Muse v Římě 2013

Koncert skupiny MUSE, který byl natočen 6. července 2013 v Římě, je součástí celosvětového turné kapely "The Unsustainable Tour", které je mimořádně nabité světelnými a…(více)
(Muse – Live at Rome Olympic Stadium) Režie: Matt Askem, I, 2013

Muse: Drones World Tour

Britští alternativní rockeři Muse, kteří se pyšní titulem nejlepší koncertní kapely současnosti, natočili ke svému poslednímu albu unikátní koncertní film. V pořadí 7. studiové album,…(více)
(Muse: Drones World Tour) Režie: Tom Kirk, Jan Willem Schram, GB, 2016

music clips and shorts

…(více)
(music clips and shorts) Režie: , , 2000

Music Inn

Venkovský zájezdní hostinec několik hodin cesty od New Yorku si v padesátých letech vydobyl status legendy a stal se prvním koncertním pódiem i školou jazzu.…(více)
(Music Inn) Režie: Ben Barenholtz, USA, 2007

Music Is My Hot Sex

Hlavní soutěž krátkých filmů A to jsem jen začalhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/23musicismyhothotsex/253iveonlyjustbegun Jasnovidechttp://www.mezipatra.cz/22013/film/23musicismyhothotsex/306thefortuneteller Seraphhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/23musicismyhothotsex/181seraph Trans kluci jsou...http://www.mezipatra.cz/22013/film/23musicismyhothotsex/327transguysare…(více)
(Music Is My Hot Sex) Režie: various, USA - GB - CZ, 0000

Musíme si promluvit o Kevinovi

Proč některé ženy vůbec netouží po dítěti? Velmi syrovou odpověď dává bezmála dvouhodinové drama Musíme si promluvit o Kevinovi. Vypjatý psychologický zápas neurotické matky a…(více)
(We Need to Talk About Kevin) Režie: Lynne Ramsay, GB - USA, 2011

Musiques Digital - Bay Area

Program Musiques Digital představí současnou uměleckou scénu nazvanou podle klimaticky vřelého pásu táhnoucího se podél Sanfranciského zálivu – Bay Area. Pryč jsou nomádi s dlouhými…(více)
(Musiques Digital - Bay Area) Režie: Various, USA, 2005

Mustang

Mustang, dlouho utajované království na území Nepálu v bájné zemi Lo, je jako vklíněné do Tibetu. V středověké pevnosti, dobře ukryté za hradbou nedobytného Himálaje,…(více)
(Mustang) Režie: Pavol Barabáš, SK, 2001

Mustang

Pět sester žijících na venkově severního Turecka se jednoho slunečného dne vrací ze školy a nevinně se dává do hry u jezera se zdejšími chlapci.…(více)
(Mustang) Režie: Deniz Gamze Ergüven, F-D-TR-QA, 2015

Mustang | online Q&A s režisérkou

U příležitosti 10. výročí filmové ceny Evropského parlamentu LUX Prize bude Aero jako jediné kino v České republice součástí speciální simultánní projekce tureckého filmu Mustang,…(více)
(Mustang | online Q&A s režisérkou) Režie: Deniz Gamze Ergüven, F-D-TR-QA, 2015

Mustangové

Ve snaze zachránit své manželství s Marilyn Monroe napsal dramatik Arthur Miller scénář filmu Mustangové, jehož realizaci nabídl Johnu Hustonovi. Před pětačtyřiceti lety z něj…(více)
(The Misfits) Režie: John Huston, USA, 1960

Mutant

Asistent na americké vojenské základně v Jižní Koreji dostane rozkaz vylít do řeky Han všechny chemikálie. O šest let později se z řeky v Soulu…(více)
(Gue-mool ) Režie: Bong Joon-ho, Korejská republika, 2006

Mutant

Unikátní mix komedie, dramatu, akce, hororu a politické satiry čeká na diváky ve vyprávění o zmutovaném monstru terorizujícím okolí řeky Han v Soulu. Zatímco pořádkové…(více)
(Goimool) Režie: Bong Joon-ho, ROK, 2006

Mutt Boy

Příběh mladého muže, dobrého bojovníka se srdcem na pravém místě, který však žije tak trochu na okraji společnosti. Jeho přezdívka Mutt boy pochází z dětství,…(více)
(Ddong gae) Režie: Kwak Kyung-taek, korea, 2003

Muzika

Parné léto přelomu sedmdesátých a osmdesátých let v zapadákově kousek od hranic s kapitalistickým Rakouskem není ke snění právě ideálním místem. Mladý a talentovaný Martin…(více)
(Muzika) Režie: Juraj Nvota, SK, 2007

Muzikál expres

Jak už to u krátkých filmů občas bývá, pojetí a zpracování oblíbeného žánru se poněkud vymykají klasice, a tu a tam se zdá, že zápletka…(více)
(Muzikál expres) Režie: various, , 0000

Muž - návod k použití

Nenechme se zmást zpitomělými stereotypy a kulturními klišé, které se před námi snaží zatajit tuhle možná nepohodlnou pravdu. Tím tajuplnějším a křehčím z obou pohlaví…(více)
(Muž - návod k použití) Režie: various, , 0000

Muž a jeho pes

Zatím poslední herecká příležitost Jeana Paula Belmonda, jež byla zamýšlena i jako pocta významnému herci a jistý závěr kariéry, původně vychází z italského snímku režiséra…(více)
( Un homme et son chien) Režie: Francis Huster, F, 2008

Muž a žena

Psychologické melodrama, které svého času vyvolalo u kritiky protichůdné reakce, ačkoliv mu všichni přiznali vysokou profesionalitu. Filmová skriptka Anne Gauthierová Anouk Aimée se v Deauville…(více)
(Un homme et une femme) Režie: Claude Lelouch, F, 1966

Muž bez minulosti

Svářeč přijíždějící do Helsinek za prací ztrácí po přepadení paměť a ocitá se v chudinské kolonii na okraji města. Po překonání mnoha obtíží se mu…(více)
(Mies vailla menneisyyttä) Režie: Aki Kaurismäki, FIN - D - F, 2002

Muž bez mobilu

Palestinská vesnice uvnitř Izraele. Dvacetiletý floutek Jawdat vyhledává pouze zábavu s přáteli, vybavuje se po mobilu a snaží se najít si lásku. Místo toho ale…(více)
(Ish li’lo cellularit) Režie: Sameh Zoabi, F - PS -IL - B , 2010

Muž davu

Muž davu představuje brazilskou kinematografii jako dravou, nekompromisní a mezinárodně sebevědomou uměleckou vlnu, která svými ambicemi přesahuje brazilské břehy a promlouvá globálně srozumitelným jazykem, aniž…(více)
(O Homem das Multidões) Režie: Cao Guimarães & Marcelo Gomes, BR, 2013

Muž jménem Ove

Devětapadesátiletý Ove je umíněný a svárlivý muž, který věčně terorizuje své okolí, dokud mu do života nevstoupí rodina imigrantů. Dojemná tragikomedie o stárnutí nazvaná Muž…(více)
(En man som heter Ove) Režie: Hannes Holm, S, 2015

Muž na laně

Dvanáct lidí se prošlo po povrchu Měsíce, ale jen jediný člověk přešel nezměrnou prázdnotou mezi věžemi Světového obchodního centra, a v jeho stopách se již…(více)
(The Walk) Režie: Robert Zemeckis, USA, 2015

Muž na laně - Marsh

Sedmého srpna 1974 vstoupil mladý Francouz Philippe Petit nezákonně na lano natažené mezi neworskými dvojčaty, tehdy nejvyššími budovami světa. Po asi hodinovém představení na laně…(více)
(Man on Wire - Marsh) Režie: James Marsh, GB-USA, 2008

Muž odnikud

Všichni byli v nesprávné chvíli na nesprávném místě: nejen holčička, jejíž drogově závislá matka u sebe schovala balíček z nevydařeného mafiánského obchodu, ale i gauneři,…(více)
(Ajeossi) Režie: Lee Jeong-beom, ROK, 2010

Muž ve stínu

Mladý spisovatel je najat na sepsání pamětí bývalého britského premiéra, a jako „stínový“ spisovatel, který se nikdy v tiráži ani na obale knihy neobjeví, se…(více)
(The Ghost Writer) Režie: Roman Polanski, GB - F - D, 2010

Muž z Acapulca

Bob SaintClare je nejschopnějším agentem na světě. Železné nervy, svaly z ocele, urostlá postava, obávaný protivník a neodolatelný svůdník, který střelbu a karate ovládá stejně…(více)
(Le magnifique) Režie: Philippe de Broca, F-I, 1973

Muž z Londýna

Maloin pracuje jako noční strážce v přístavu, kde ho z pravidelného pracovního rytmu vytrhne zločin a on se stane jeho nepřímým spolupachatelem. Přestože stereotyp jeho…(více)
(A Londoni férfi) Režie: Béla Tarr, H - D - F, 2007

Muž z oceli

Příběh a charakter Supermana je jedním z nejuznávanějších superhrdinů všech dob. Opět se setkáme s postavou mladého žurnalisty Clarka Kenta, který je na Zemi poslán…(více)
(Man of Steel) Režie: Zack Snyder, USA - CDN - GB, 2013

Muž z oceli - Půlnoční Bio premiéra

Už sedmdesát pět let bychom velmi těžko hledali diváky a čtenáře, kteří nemají o existenci archetypálního comicsového hrdiny s výrazným písmenem S na hrudi ani…(více)
(Man of Steel) Režie: Zack Snyder, USA - CDN - GB, 2013

Muž z prvního století

Satirická komedie se odehrává v budoucnosti, v roce „508 po sputniku“. Do té doby se nedopatřením dostane muž z poloviny 20. století. Jeho přízemní touhy…(více)
(Muž z prvního století) Režie: Oldřich Lipský , CZ, 1961

Muž z Ria

Adrien přijíždí do Paříže na týdenní dovolenku z vojenské služby v letecké armádě. Ve stejný den byla v Musée de l’Homme ukradena indiánská soška. Profesor…(více)
(L’homme de Rio) Režie: Philippe de Broca, F - I, 1963

Muž, který miloval Yngveho

V domovském Norsku kritikou velmi ceněný film o dospívání, hudbě a prvních láskách roku 1989. Zrzavý Jarle postupně získává vše, co by si mohl přát…(více)
(Mannen som elsket Yngve) Režie: Stian Kristiansen, N, 2008

Muž, který nebyl

Píše se rok 1949. Ed Crane Billy Bob Thornton je kadeřník v malém městečku Santa Rosa někde na jihu Kalifornie. Jeho žena Doris Frances McDormand…(více)
(Man Who Wasn't There) Režie: Joel Coen, Ethan Coen, GB-USA, 2001

Muž, který sázel stromy

Autor: Jean Giono Čte: Marek Eben Mistrovská povídka francouzského autora Jeana Giona z roku 1953. Stylově čisté a dějově jednoduché…(více)
(Muž, který sázel stromy) Režie: Jan Jiráň, CZ, 2008

Muž, který sází stromy

Mnoho lidí si myslí, že povídka o muži, který sázel stromy, je fiktivní. Ve skutečnosti tento muž existuje, jmenuje se Ernest Vunan a žije v…(více)
(Muž, který sází stromy) Režie: Michal Gálik, CZ, 2013

Muž, který stoupl v ceně

Pan Benda, ženatý otec dvou dětí, pracuje v podniku na likvidaci starých bankovek takzvané ničírně. Rád se napije a obvykle si pak druhý den…(více)
(Muž, který stoupl v ceně) Režie: J. Moravec - Z. Podskalský, CZ, 1967

Muž, který ukradl tvář mé matce

Počet sexuálně motivovaných zločinů patří v celosvětovém měřítku k nejrychleji rostoucím a zároveň k nejutajovanějším. Jen málo žen oznámí tento zločin policii. Obzvlášť nelichotivou bilancí…(více)
(The Man Who Stole My Mother´s Face) Režie: Cathy Henkel, JAR - AUS, 2003

Muž, který zabil Dona Quijota

Toby býval idealistickým filmovým studentem. Jeho ztvárnění příběhu Dona Quijota, které natočil v malebné španělské vesnici, mělo obrovský úspěch. Ale to bylo kdysi. Z Tobyho…(více)
(The Man Who Killed Don Quixote) Režie: Terry Gilliam, E-B-P-GB, 2018

Muž, který zastavil poušť

Yacouba Sawadogo, rolník z Burkiny Faso, je známý jako „muž, který zastavil poušť." Když se ale poprvé pokusil zachránit své vyprahlé pozemky před desertifikací vysazováním…(více)
(The Man Who Stopped The Desert) Režie: Mark Dodd, GB, 2010

Muž, který zpívá

Založena před deseti lety v Petrohradě, Leningrad je nejznámější a nejoblíbenější ruskou kapelou a její charismatický frontman Sergey "Šnur" Šnurov je největším hrdinou dělnického původu…(více)
(The Man Who Sings) Režie: Peter Rippl, D - RUS, 2008

Mužem na pět způsobů

Mládeži do 18 let nepřístupno. …(více)
(A Man in Five Ways) Režie: , , 0000

Muži v naději

Z nudného slušňáka Ondřeje se pak díky románku s krásnou Šarlotou Eva Kerekésová skutečně stává sebevědomý pán tvorstva, obletovaný milenkou a obdivovaný vlastní manželkou. Situace…(více)
(Muži v naději) Režie: Jiří Vejdělek, CZ, 2011

Muži v říji

V malé jihomoravské obci Mouřínov končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože v Mouřínově žije i Franta, přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby…(více)
(Muži v říji) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2009

Muži, co zírají na kozy

Novinář Ewan McGregor odjíždí do Iráku, aby své bývalé a snad i sobě dokázal, že je taky chlap. Tady se setkává Cassadym George Clooney, jenž…(více)
(The Men Who Stare at Goats) Režie: Grant Heslov, USA, 2009

Muži, kteří nenávidí ženy

Před čtyřiceti lety zmizela Harriet Vangerová z rodinného setkání konaného na ostrově, který vlastnil a obýval mocný klan Vangerů. Přestože nebylo Harrietino tělo nikdy nalezeno, je její…(více)
(Män som hatar kvinnor) Režie: Niels Arden Oplev, S - DK - D - N, 2010

Muži, kteří nenávidí ženy

Mikael Blomkvist Daniel Craig je finanční reportér, odhodlaný očistit svou pověst poté, co byl obviněn z veřejného pomlouvání. Jedním z nejbohatších průmyslníků ve Švédsku, Henrikem…(více)
(The Girl with the Dragon Tattoo) Režie: David Fincher, USA-S-GB-D, 2011

MY 2

Milostný příběh o nečekaném citovém vzplanutí podváděné ženy a jejího homosexuálního kadeřníka. Debut Slobodanky Radunové se odehrává v současné Praze, která tu díky jasné výtvarné…(více)
(MY 2) Režie: Slobodanka Radun, CZ, 2014

My Balls Are Ok

My Balls Are Ok youtube s vámi a zlé pryč uvádí: Libuše Bělunková, Kamila Boháčková, Pavel Klusák, …(více)
(youtube s vámi a zlé pryč) Režie: uvádí: Libuše Bělunková, Kamila Boháčková, Pavel Klusák, Karel Kouba, ad., YouTube, 2008

My Camera and Tsunami

Když břehy státu Tamilnádu zasáhla vlna tsunami, filmař Ramani přežil, ale jeho kamera ne. V tomto biografickém dokumentu sdílíme unikátní okamžiky, které režisér zažívá během…(více)
(My Camera and Tsunami) Režie: R.V. Ramani, , 2011

My Father the Banker

Selfmademan a bankéř Boriss Osipovs dosáhl po pádu SSSR rychlého úspěchu, ovšem ne nadlouho. Aby se vyhnul zatčení za nezákonné operace, prchá z Lotyšska a doslova…(více)
(Mans tēvs baņķieris) Režie: Ieva Ozoliņa, LV, 2015

My Child Is Gay I Am Happy

Film tvoří několik rozhovorů s rodiči mladých mužů a žen z LGBT komunity. Rodiče jsou svým dětem oporou, ale museli ujít dlouhou cestu, než byli…(více)
(My Child Is Gay I Am Happy) Režie: Sopan Muller, IND, 2015

My jsme indiáni

„Mám rád bondovky, akční i romantické filmy, ale můj nejoblíbenější snímek je jednoznačně Mise. Hraje tam totiž můj strýc, kterému nikdo neřekne jinak než Spálenej…(více)
(We Are the Indians) Režie: Philip Cox, VB - ARG, 2004

My jsme nejlepší!

Dvě 13leté dívky Bobo a Klara vyrůstají ve Stockholmu 80. let a cítí se přehlížené vlastními rodiči. Jsou osamělé, naštvané, jen tak se potloukají po…(více)
(Vi är bäst!) Režie: Lukas Moodysson, S, 2013

My jsme počátek lidstva

Na Andamanských ostrovech, daleko v Indickém oceánu, žije kmen Džarava. Potomci prvních lidí před 70 000 lety opustili Afriku a pak žili v Asii v…(více)
(We are Humanity) Režie: Alexandre Dereims, F-IND, 2016

My Mother, the Mermaid

Nayoung nemá příliš dobrý vztah ke svým rodičům. Bydlí v jiném městě než oni, pracuje na poště a touží po cestování za hranice Koreje. Jednoho dne se dozví,…(více)
(Ineo gongju) Režie: Park Heung-shik, Korea, 2004

My ostatní

Devětadvacetiletý scenárista David se vrací z New Yorku do rodného Sacramenta, aby se postaral o matku Joanne, která umírá na rakovinu. Přijíždí poražen. V New…(více)
(Other People) Režie: Chris Kelly, USA, 2016

My Own Private War

Co se stane s rodinou dlouho poté, co skončila válka? Může si být člověk jist, že jeho děti neponesou jeho břímě? V tomto velmi osobním…(více)
(My Own Private War) Režie: Lidija Zelovic, NL, 2016

My Street Films

Slavnostní zakončení mezinárodního projektu, který vyzývá širokou veřejnost, aby točila krátké filmy ze svého blízkého okolí. Tyto filmy jsou pak umísťovány na online audiovizuální mapu našich měst…(více)
(My Street Films ) Režie: various, CZ, 2015

My Street Films

Projekce těch nejlepších krátkých dokumentů, které vznikly v pražských ulicích. Za přítomnosti autorů oceníme také vítěze ročníku 2014. My Street Films vyzývá širokou veřejnost, aby…(více)
(My Street Films) Režie: various, CZ, 2014

My Street Films 2016 – blok krátkých filmů

Projekt My Street Films vybízí zkušené i nezkušené filmaře z řad široké veřejnosti, aby zpracovali příběhy svého okolí, místa, kde žijí, pracují a tráví čas.…(více)
(My Street Films 2016 – blok krátkých filmů) Režie: various, , 0000

My Street Films Ukrajina

Každé město je plné nezvyklých míst a vzrušujících příběhů, které jen čekají, než je někdo převypráví nebo natočí. Mezinárodní projekt My Street Films zve každého,…(více)
(My Street Films Ukraina) Režie: various, UA, 2015

My tři, nebo nikdo

Známý francouzský scenárista a režisér Kheiron vypráví ve filmu pravdivý příběh o mimořádném osudu svých rodičů, věčných optimistů Hibat a Fereshteh, a o jejich cestě…(více)
(Nous trois ou rien) Režie: Kheiron, F, 2015

Mý věci

Nahý Petri vstává z podlahy, opouští svůj prázdný byt a běží zasněženými Helsinkami uprostřed noci do skladiště, kam si uložil všechen svůj majetek. Může si…(více)
(Tavarataivas) Režie: Petri Luukkainen, FIN, 2013

My zdes

Po druhé světové válce se rodina Krnáčových přestěhovala ze středního Slovenska na Podkarpatskou Rus, odkud byla později v rámci Chruščovových dekretů násilně přemístěna do vesničky…(více)
(My zdes) Režie: Jaro Vojtek, SLO, 2005

My, kněžny de Clèves

Původní příběh se odehrává v roce 1558 na dvoře krále Jindřicha II. Slečna de Chartres, která se po svém sňatku stane kněžnou de Clèves, potkává…(více)
(Nous, princesses de Clèves) Režie: Régis Sauder, F, 2010

Mých 10 let v Malém Tibetu

Rozvojová pomoc v dobrém i zlém Víte, že v Malém Tibetu mají dítě adoptované i bohaté místní rodiny? Nebo že ve vesnici o 200 obyvatelích…(více)
(Mých 10 let v Malém Tibetu) Režie: , CZ, 2016

Mých posledních 150 000 cigaret

Po patnácti letech soustavného kouření se režisér rozhodne po závažném lékařském nálezu se zlozvykem skončit. S narůstajícím vztekem si do hledáčku bere všeobecnou situaci tabákového…(více)
(Mých posledních 150 000 cigaret) Režie: Ivo Bystřičan, CZ, 2013

Mých posledních 150 000 cigaret

14
více)
(Mých posledních 150 000 cigaret) Režie: Ivo Bystřičan, CZ, 2013

Mysl či peněženka?

Přednáška uvede rozkvétající obor behaviorální etiky. Výzkum, který spojuje morální psychologii a experimentální ekonomii ve snaze lépe pochopit, jak lidé řeší etická dilemata – v…(více)
(Mysl či peněženka?) Režie: , , 0000

Myslící moře

Myslící moře je překvapující film sám o sobě. Film překypující zvraty a změnami a novými úhly pohledu. Zaměřuje se na Barta, scénáristu, který píše k…(více)
(De zee die denkt) Režie: Gert de Graaff, NL, 2000

Mystikal

Jde o první španělský film natočený stejným postupem jako Avatar, i když s podstatně menším rozpočtem. Tato technologie umožňuje propojit počítačovou animaci s akcí reálných…(více)
(Mystikal) Režie: Ángel Alonso, E, 2010

Myší pohádky

Tolik pohádek o myších a myškách Máme tady příběh o zakleté princezně, o Supermyši, která vyzrála nad kocourem pomocí techniky, o myších ve staniolu i…(více)
(Myší pohádky) Režie: , CZ, 0000

Myšky zblízka

Pohádky: Dnes se podíváme na pohádku O Malence, O starém psu Bodříkovi, Tři kumpány i na Jonáše a velrybu. Také zjistíme, co dělal Krakonoš a…(více)
(Myšky zblízka) Režie: , CZ, 2018

Mýtus

Promítání filmu a diskuse s autory
více)
(Мiф) Režie: Leonid Kanter, Ivan Yasniy , UA, 2018

Mýty o psychiatrii

Psychiatrie je zatížená množstvím předsudků a domněnek. Duševní onemocnění je stále společenským stigmatem. Agresivita schizofreniků? Svěrací kazajky? Jak je to s nedobrovolnými hospitalizacemi? V této…(více)
(Mýty o psychiatrii) Režie: , , 0000

Mžitky

Rok 1945, Stalinova moc ovládá Polsko. Slavný malíř Wladyslaw Strzeminski odmítne dělat umělecké kompromisy a sloužit doktríně socialistického realismu. Je pronásledovaný, vyloučený z univerzity, jeho…(více)
(Powidoki) Režie: Andrzej Wajda, PL, 2016

 

English

Mojekino.cz