Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


K oblakům vzhlížíme

Jemná love story z drsného severu Čech. Ženy se v Ráďově životě střídají stejně rychle jako tuningové srazy. Jediné, co zůstává, je jeho rozpadající se…(více)
(K oblakům vzhlížíme) Režie: Martin Dušek, CZ, 2014

K oblakům vzhlížíme + František svého druhu

Tisíce „vytuněných“ aut míří každoročně na srazy obrovských rozměrů. Opuštěná letiště, rozlehlá parkoviště či zapadlé kempy se stávají dějišti setkání nadšenců, kteří své životy zasvětili…(více)
(K oblakům vzhlížíme) Režie: Martin Dušek, CZ, 2014

K princeznám se nečuchá

Zaslouženě nejproslulejší díl seriálu Pojďte, pane, budeme si hrát. Medvídci se tu opět proměňují v cokoliv, na co si hrají, gejzíry tvůrčí fantazie jsou nevyčerpatelné.…(více)
(K princeznám se nečuchá) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1966

K.Ch.

Studentský dokumentární film K. Ch. odkrývá milníky zapomenutého životního příběhu bývalé politické vězeňkyně Karly Charvátové K. Ch., jež na podzim roku 1948 otěhotněla po znásilnění…(více)
(K.Ch.) Režie: Tomáš Bouška, CZ, 2011

Kaagaz Ke Phool

Prostřednictvím flashbacků sledujeme příběh slavného filmového režiséra Sureshe Sinhy Guru Dutt, jehož manželství je v troskách kvůli přesvědčení rodičů jeho manželky, že filmařina postrádá požadovanou…(více)
(Paper Flowers / Růže z papíru) Režie: Guru Dutt, IND, 1959

Kabali

Mafián Kabali je v důsledku intrik svého rivala neprávem uvězněn za spáchání masakru, při němž zemřeli jeho nejbližší. Když se po pětadvaceti letech dostává zpět…(více)
(Kabali) Režie: Pa. Ranjith, IND, 2016

Kabinet doktora Caligariho

Historický význam snímku Kabinet doktora Caliagriho coby prvního a zásadního představitele filmového expresionismu výrazně přesahuje dobu svého vzniku. Svým výtvarným pojetím a symbolikou směřující do…(více)
(Das Cabinet des Dr. Caligari) Režie: Robert Wiene, D, 1919

Kabinet doktora Caligariho + Please The Trees

Unikátní večer s němým filmem, jenž doslova ožije pod vlivem živé hudby přímo v sále. Pro druhý večer Bio|Fonie jsme vybrali legendární expresionistický snímek Kabinet…(více)
(Das Kabinett des Doktor Caligari) Režie: Robert Wiene, D, 1919

Kábulská love story

Hossein a Shaima se milovali již od dětských let. Během dospívání se ale jejich cesty rozdělily. Negramotný Hossein odešel za výdělkem do války s Tálibánem,…(více)
(War and Love in Kabul) Režie: Helga Reidemeister , D, 2009

Kafe a cigára

V každém z jedenácti černobílých minipříběhů, které Jim Jarmusch točil postupně již od roku 1986, diskutují jejich protagonisté nad šálkem kávy a za vydatného pokuřování…(více)
(Coffee and Cigarettes) Režie: Jim Jarmusch, USA, 2003

Kachní sezóna

Předměstí Mexico City, neděle, jedenáct ráno. Dva čtrnáctiletí kamarádi od dětství. Čeká je další nudná neděle: v prázdném bytě bez rodičů, s počítačovými hrami, pornočasopisy……(více)
(Temporada de patos) Režie: Fernando Eimbcke, MEX, 2004

Kainovy děti

Ještě téměř jako děti spáchali brutální vraždy. Tři muži, kteří strávili celé své mládí v té nejtvrdší komunistické věznici v Maďarsku, tehdy poprvé otevřeně promluvili…(více)
(Káin gyermekei) Režie: Marcell Gerő, H-F, 2014

Kajínek

Při sledování filmu často fandíme záporným hrdinům, zločincům a desperátům. V případě Kajínka ale tento sklon přetekl do reality, a tak se muž, odsouzený za…(více)
(Kajínek) Režie: Petr Jákl, CZ, 2010

Kalamita aneb srdečný pozdrav od Šumavy k Tatrám

Jaroslav Dušek v televizním dokumentu o kalamitách, které potkaly Šumavu i Vysoké Tatry. Půjde po osudových vichřicích obnovit horský les? Ten zmizel ve Vysokých…(více)
(Kalamita aneb srdečný pozdrav od Šumavy k Tatrám) Režie: Martin Slunečko, ČR, 2006

Kaleidoskop svět

Pohádky: Dnes se s naším pásmem moderních pohádek podíváme na černokněžníky, perníkového dědka, ušatou Cecílii a vyzkoušíme si přírodopis v cylindru. …(více)
(Kaleidoskop svět) Režie: , CZ, 2016

Kalinovského náměstí

V březnu 2006 se v Bělorusku konaly prezidentské volby. Přestože do nich vkládala opozice i světová veřejnost velké naděje, zmanipulované volby potřetí za sebou vyhrál…(více)
(Plošča) Režie: Yuri Khashchevatski, EST - BLR, 2007

Kalvárie

Otec James zažije tu nejpodivnější zpověď ve své kariéře – zpoza zástěny se dozví, že do týdne zemře. Je mu však dáno dostatek času, aby…(více)
(Calvary) Režie: John Michael McDonagh, IRL-GB, 2014

Kam se hrabe Hollywood

Roku 1971 byl v Austrálii zaveden věkově odstupňovaný systém přístupnosti filmů. V tom momentu se začala psát divoká a neuvěřitelná historie tamní béčkové žánrové produkce…(více)
(Not Quite Hollywood: The Wild, Untold Story of Ozploitation!) Režie: Mark Hartley, AUS, 2008

Kam vůně moře nedolehne

Středozemní moře nejsou jen pláže, slunce a zábava. Život zde má i své stinné stránky, které sledujeme ve třech příbězích odehrávajících se na třech místech…(více)
(Donde el olor del mar no llega) Režie: Lilian Rosado González, E-F, 2010

Kamarád

„Bída je neustálou hrozbou našemu přátelství," říká v úvodu snímku Peruánec Daniel Barrientos režiséru Mikaelu Wiströmovi. Tito dva muži ze zcela rozdílného kulturního i sociálního…(více)
(Compadre) Režie: Mikael Wiström, ŠVÉ, 2004

Kamarád kapříků

Kamarád kapříků, 35 minut Jak byla velryba nemocná, 5 minut O rybáři, který nikdy nic nechytil, 8…(více)
(Kamarád kapříků) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Kamarád krteček

Pohádky o krtečkovi, ale i dalších oblíbených animovaných postavičkách: Jak Žofka pořádala maškarní bál, Krtek malířem, Štaflík a Špagetka Namaluj si sám, Krtek a…(více)
(Kamarád krteček) Režie: , ČR, 0000

Kamarádíme se s Žofkou

Jaképak to asi je být zvířátkem a bydlet v zoo? A co tam celý den dělají? Pojďte si zahrát na jeden den s Žofkou a…(více)
(kamarádíme se s Žofkou) Režie: Aero, CZ, 2009

Kamčatka - poloostrov sopek

Cestovatelská diashow Martina Loewa. Divokým krajem tajgy, tundry a špičatých vulkánů. Přes bizarní lávová pole…(více)
(Kamčatka - poloostrov sopek) Režie: Martin Loew, CZ, 2016

Kamenolom boží

Někdo Gotta, někdo Satana, někdo uhlí, jiný Klause, ale každý svého štěstí strůjcem mezi hlušinou. …(více)
(Kamenolom boží) Režie: Břetislav Rychlík, ČR, 2005

Kameny bolesti

Gabrielle vyrůstala v prostředí venkovské buržoazie, která její touhu po absolutní vášni považuje za skandální. V době, kdy měly ženy jediný životní úkol, totiž najít…(více)
(Mal de pierres) Režie: Nicole Garcia, F, 2016

Kámoš

Karl a Hans by nemohli být rozdílnější. Do sebe uzavřený matematik Karl je na nejlepší cestě stát se hvězdou jedné pojišťovací společnosti. Je zvyklý na…(více)
(Ein Freund von mir) Režie: Sebastian Schipper, NĚM, 2006

Kampaň

Může kandidát bez politických zkušeností a charismatu zvítězit ve volbách? Pokud má podporu japonského premiéra Koizumiho a jeho Liberální demokratické strany, tak s největší pravděpodobností…(více)
(Senkyo) Režie: Kazuhiro Soda, JAP - USA, 2007

Kamu ve Vietnamu

VYPRODÁNO Kamila Kamu Rundusová a exkluzivní předpremiéra tří dílů cestovatelské cooking show z produkce České televize.
více)
(Kamu ve Vietnamu) Režie: Radek Karko, CZ, 2016

Kanche

Film sleduje osudy dvou Indů, kteří se jakožto dobrovolníci sloužící v britské armádě účastní tažení v Itálii, jímž byla zahájena poslední fáze druhé světové války.…(více)
(Kanche) Režie: Krish Jagarlamudi, IND, 2015

Kanimambo

Název tohoto povídkového filmu znamená „děkuji“ v jazyce šanga, kterým se mluví v Mosambiku. Tam se také odehrávají tři příběhy o třech různých zkušenostech z…(více)
(Kanimambo) Režie: Adán Aliaga, Carla Subirana, Abdelatif Hwidar, E, 2012

Kaňky

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme kromě Otýlie a jejich 1580 kaněk i příběh o bílé princezně, o Jabloňové panně…(více)
(Kaňky) Režie: , CZ, 2014

Kapila

Tento film je snový abstraktní portrét Kapily Venu, jedné z nejmladších performerek Kuttiyatamu, divadelní formy, která patří mezi nejstarší. Film uchvátil porotu na festivalech Visions…(více)
(Kapila) Režie: Sanju Surendran, IND, 2014

Kapitál

Politický thriller Kapitál nás zavádí do prostředí nejvyšších finančních kruhů v době světové finanční krize. Vypráví příběh o nezastavitelném vzestupu Marca Tourneuila Gad Elmaleh, poníženého…(více)
(Le Capital) Režie: Costa-Gavras, F, 2012

Kapitalismus - naše tajná receptura

Kdyby se dvacet let od své popravy vrátil do Rumunska jeho bývalý diktátor Nicolae Ceauşescu, byl by spokojen. Vlast je v rukou jeho bývalých blízkých…(více)
(Kapitalism - Reteta Noastra Secreta) Režie: Alexandru Solomon, RO - F, 2010

Kapitán a jeho pirát

Krzysztof Kotiuk, kapitán nákladní lodi Hansa Stavanger, strávil v roce 2009 čtyři měsíce jako rukojmí somálských pirátů. Film Andyho Wolffa ho sleduje během psychoterapie, během…(více)
(The Captain and His Pirate) Režie: Andy Wolff, D - B, 2012

Kapitán Abu Raed

Údržbář Abu Raed pracuje na letišti v Ammánu, sní o dalekých zemích, o nichž si může jen číst v knihách. Jednoho dne v koši nalezne…(více)
(Captain Abu Raed) Režie: Amin Matalqa, HKJ, 2007

Kapitán Phillips

Kapitán Phillips se vrací ke skutečné události z roku 2009, kdy došlo k únosu nákladní americké lodi Maersk Alabama skupinou ozbrojených somálských pirátů. Optikou režiséra…(více)
(Captain Phillips) Režie: Paul Greengrass, USA, 2013

Kapitáni a námořníci

Pruhatá trika či kapitánské čepice budou tentokrát „podmínkou“ pro vstup na tvořivou Aeropalubu. Jako námořníci potřebujeme plavidlo, dokážete ho vyrobit? Dokážeme ho společně vyrobit? Jako…(více)
(Kapitáni a námořníci) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Kapka z poháru nesmrtelnosti

Jen jednou za 144 let nastává správná konstelace hvězd pro největší duchovní slavnost na světě. Odehrává se v Indii na soutoku posvátných řek Gangy a…(více)
(Kapka z poháru nesmrtelnosti) Režie: Viliam Poltikovič, ČR, 2001

Karamazovi

Originální adaptace Dostojevského, v níž nechybí typický Zelenkův humor, nadsázka a mystifikace, se odehrává v současném Krakově, kam přijíždí pražští herci s režisérem, aby v netradičním prostoru…(více)
(Karamazovi) Režie: Petr Zelenka, CZ - PL, 2008

Karger

Rozvod se školní láskou, ztráta zaměstnání z důvodu snižování stavu, otcův srdeční záchvat – dosud příjemně nevzrušivý a předvídatelný život třicátníka Kargera se dostává do…(více)
(Karger) Režie: Elke Hauk, Německo, 2007

Karibik

Vicente Vallejo, zahraniční biolog, který zdědí majetek, zamíří do překrásné a mnohonárodnostní oblasti kostarického karibiku, aby uskutečnil svůj sen bydlet se svojí manželkou Abigail u moře. Zakoupí banánovou plantáž a…(více)
(Caribe) Režie: Esteban Ramirez, Kostarika, 2004

Karinina tvář

Bergmanův krátký dokument o matce Karin, který režisér natočil na základě fotografií z rodinných alb. Máme možnost vidět proměny tváře, která pro Bergmana mnoho znamenala.…(více)
(Karins ansikte) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1984

Karlík a továrna na čokoládu

Známý režisér Tim Burton přenáší svou pestrou obrazovou představivost do klasického příběhu Roalda Dahla Karlík a továrna na čokoládu o excentrickém výrobci čokolády Willy Wonkovi…(více)
(Charlie And The Chocolate Factory) Režie: Tim Burton, USA - VB, 2005

Karneval duší

Do dušičkové nálady není dobré zhurta vpadnout jako oběšenec do propadla, spíš je třeba do ní rozvážně a ladně vklouznout jako skalpel do nebožtíka nebo…(více)
(Carnival of Souls) Režie: Herk Harvey, USA, 1962

Karthik volá Karthikovi

Bollywoodský thriller vypráví příběh mladého nesmělého muže jménem Karthik, který vede všední průměrný život. Když už si myslí, že nemůže být hůř, zazvoní telefon. Karthik…(více)
(Karthik Calling Karthik) Režie: Vijay Lalwani, IND, 2010

Kašlat na smrt

Film Kašlat na smrt vypráví o dvojici přátel, černošských přistěhovalců v Paříži, kteří se živí pořádáním kohoutích zápasů. Ve svém druhém celovečerním snímku rozvinula režisérka…(více)
(S´en fout la mort) Režie: Claire Denis, F, 1990

Kašmír

Historicky strategické území Kašmíru, rozkládající se na křižovatce několika kultur, je od roku 1947 zmítáno válkou mezi Indií a Pákistánem. Podstata tohoto zapomenutého konfliktu už…(více)
(Kasheer) Režie: Elayne McCabe, IND-USA, 2014

Katka

Předchozí dva časosběrné dokumenty Marcela 2007 a René 2008 Heleny Třeštíkové se zabývaly osudy lidí, kteří byli vlivem nepříznivých okolností na hranici svých sil či…(více)
(Katka) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2009

Katka / Krimifest

Dárková projekce u příležitosti zahájení festivalu Krimifest Chodov 2011 za přítomnosti režisérky Heleny Třeštílkové, volný vstup zajistil Sherlog, těšíme se na příznivce nejen dobrých filmů,…(více)
(Katka / Krimifest) Režie: Helena Třeštíková, CZ, 2009

Katyň

Po sovětské agresi 17. září 1939 bylo v Kozelsku internováno na čtyři a půl tisíce polských důstojníků. Většina z nich byla na Stalinův rozkaz zjara…(více)
(Katyń) Režie: Andrzej Wajda, PL, 2007

Kauza Cervanová

Pravda je jednoduchá. Lži jsou složité. Dokumentární tragédie o právu na spravedlnost je osmiletou detektivní výpravou režiséra Roberta Kirchhoffa do temných hlubin dodnes neuzavřeného a…(více)
(Kauza Cervanová) Režie: Robert Kirchhoff, SK - CZ, 2013

Kauza Litviněnko

Záběry umírajícího Alexandra Litviněnka, bývalého agenta ruské tajné služby FSB, obletěly celý svět. Muž otrávený v Londýně radioaktivním poloniem byl nepohodlný mnoha lidem. Věděl příliš…(více)
(Bunt. Delo Litvinenko) Režie: Andrei Nekrasov, RUS, 2007

Kauza Uherské Hradiště

Dokumentaristka Kristina Vlachová se ve své tvorbě věnuje především českým politickým vězňům. Od roku 1994 sleduje události okolo takzvané kauzy Uherské Hradiště. Ve zdejší věznici,…(více)
(Kauza Uherské Hradiště ) Režie: Kristina Vlachová , ČR, 2006

Káva a Aláh

Coffee & Allah je krátký film o mladé muslimce, která má ráda kávu, islám a badminton.…(více)
(Coffee and Allah) Režie: Sima Urale, NZ, 2007

Kavárna nad Prahou

Autor: Lenka Reinerová Čte: Lenka Reinerová Lenka Reinerová 1916–2008 ve své nejznámější německy psané knize Kavárna…(více)
(Kavárna nad Prahou) Režie: Joachim Dvořák, CZ, 2010

Kawasakiho růže

Rodina Joskových představuje z hlediska občanstvá a morálky zdánlivě dokonalý vzorek – otec Martin Huba, bývalý disident a chartista, je dnes oceňovaným docentem, jenž má…(více)
(Kawasakiho růže) Režie: Jan Hřebejk , CZ, 2009

Každá tvář má jméno

Filmová reportáž z 28. dubna 1945 zachytila příjezd osvobozených vězňů z německých koncentračních táborů do uprchlického tábora ve švédském Malmö. Režisér Magnus Gertten a jeho…(více)
(Every Face Has A Name) Režie: Magnus Gertten, S, 2015

Každé manželství začíná slzami

Šahanara se převlékne z růžových džínsů do hedvábného sárí a jede na londýnské letiště přivítat svého manžela. Viděla se s ním pouze jednou – při…(více)
(Good Marriage Begins with Tears) Režie: Simon Chambers, IND, 2006

Každodenní vzpoura

Pokud chcete zvítězit nad boxerem, hrajte s ním šachy. Každodenní vzpoura je příběhem o tom, že tvořivost a nápaditost může zvítězit nad násilím a represemi.…(více)
(Everyday Rebellion) Režie: Arash T. Riahi - Arman T. Riahi, A - CH, 2013

Každý hledá svou kočku

Příběh o kočkách a dívce, které se kočka ztratila, nás zavádí do jedné pařížské čtvrti, kde spolu žije několik světů. Navzájem se střetávají a potkávají…(více)
(Chacun cherche son chat) Režie: Cédric Klapisch, FRA, 1995

Každý mlčí o něčem jiném

Každá rodina má svá tajemství. Tajemství protagonistů tohoto filmu tkví v zemi, z níž byli před pádem berlínské zdi „vykoupeni“ a která dnes již neexistuje.…(více)
(Last to know) Režie: M. Bauder - D. Franke, NĚM, 2006

Každý rok je v praze jaro, každý rok je pražské jaro

Česká a izraelská klarinetistka si nejdříve zpívají po telefonu a emailem si posílají fotografie koncertních šatů. Několik dní před vystoupením se sejdou a zjistí, že…(více)
(Každý rok je v praze jaro, každý rok je pražské jaro) Režie: Pavel Koutecký, ČR, 2005

Každý rok je v Praze jaro, každý rok je Pražské jaro / Občan Havel jede na dovolenou

Česká a izraelská klarinetistka si nejdříve zpívají po telefonu a emailem si posílají fotografie koncertních šatů. Několik dní před vystoupením se sejdou a zjistí,…(více)
(Každý rok je v Praze jaro, každý rok je Pražské jaro / Občan Havel jede na dovolenou) Režie: Pavel Koutecký / Jan Novák, ČR, 2005

Kde je dům mého přítele

Poetický snímek Abbase Kiarostamiho Kde je dům mého přítele je situován do rustikálního prostředí severního Íránu. Realisticky ztvárněný příběh mapuje napínavou cestu chlapce, který se…(více)
(Khane-ye doust kodjast) Režie: Abbas Kiarostami, IR, 1987

Kde je Esther?

Lino Catalá se rok po smrti své manželky setká s Larrym Poem, který mu oznámí, že jeho žena vedla dvojí život. Ve dne byla vzornou…(více)
(Esther en alguna parte) Režie: Gerardo Chijona Valdés, C-PE, 2013

Kde vyrábí Apple

Pokud vlastníte některý z produktů firmy Apple, mělo by vás zajímat, jak byl vyroben. Největším dodavatelem montujícím elektroniku pro Apple, ale i pro Samsung, Nokii…(více)
(E-germinal) Režie: Anne Poiret , F, 2013

Kdes nechal hlavu

Pohádky: Dnes se podíváme na Budulínka Mandelinku, Štaflíka a Špagetku – vášnivé čtenáře, Ševce a čerta i na Hru na maminku. Dozvíme se také, co zažila…(více)
(Kdes nechal hlavu) Režie: , CZ, 2017

Kdo bude hlídat hlídače aneb Klíč k chaloupce strýčka Toma

Závěrečný díl Vachkovy tetralogie Malý kapitalista se opět věnuje osobitému zkoumání stavu společnosti, politiky a různých elit v českých zemích v současnosti. Tentokrát však tvůrce…(více)
(Kdo bude hlídat hlídače aneb Klíč k chaloupce strýčka Toma) Režie: Karel Vachek, CZ, 2002

Kdo chce zabít Jessii?

Manželé oba docenti Beránkovi žijí každý svou vědeckou prací a aplikují ji ve svém životě. Docent Beránek se začte do komiksu, jehož postavy se pak…(více)
(Kdo chce zabít Jessii?) Režie: Václav Vorlíček, ČSSR, 1966

Kdo je Dayani Cristal?

Uprostřed arizonské pouště nedaleko hranice s Mexikem je nalezeno rozkládající se tělo. Muž u sebe nemá doklady, jedinou identifikaci poskytuje tetování – „Dayani Cristal“. Známý…(více)
(Who Is Dayani Cristal?) Režie: Marc Silver, UK-USA-MEX, 2013

Kdo je kdo v mykologii

Filmová hříčka o mladém hudebníkovi, kterému se na chvíli obrátí život nohama vzhůru, když se po taneční zábavě ocitne v podivném pokoji, kde plesnivé skvrny na…(více)
(Kdo je kdo v mykologii) Režie: Marie Dvořáková, CZ, 2016

Kdo je Micimutr?

Kdo nebo co je Micimutr? Podíváme se na novou českou pohádku a budeme hned vědět, kdo je Micimutr a co umí za kouzla. Blíží se…(více)
(Kdo je Micimutr?) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Kdo je tady ředitel?

Nová komedie režiséra Lars von Triera, kterou natočil v rodném Dánsku, vychází z neobvyklé situace majitel chce prodat svou počítačovou firmu novému zájemci, narazí…(více)
(Direktoren for det hele) Režie: Lars von Trier, DÁN - ŠVÉ, 2006

Kdo mě naučí půl znaku - premiéra

Dokumentární film „Kdo mě naučí půl znaku“ se vydává po stopách dnes už minulých dob československo – vietnamské spolupráce, snaží se bez ohledu na úzce…(více)
(Kdo mě naučí půl znaku) Režie: Martin Ryšavý, ČR, 2006

Kdo mě teď bude mít rád?

Saar je ze sedmi dětí, s rodinou se ovšem vidí zřídka. Někteří sourozenci mu zazlívají, že odešel z Izraele do Londýna, někteří mají problém s…(více)
(Who's Gonna Love Me Now?) Režie: Tomer & Barak Heymann, IL-GB, 2016

Kdo s koho

Nezávislý, často oceňovaný dokumentarista Marshall Curry, který se zajímá o náboženství, historii, filozofii i ekonomii, se po cestách po Jamajce a Brazílii usadil v americkém…(více)
(Street Fight) Režie: Marshall Curry, USA, 2005

Kdo se baví s ladičkou

Hudebně divadelní představení s výtvarnou dílnou. Pro děti a jejich dospělé, kteří možná ještě nevědí, že mají rádi klasickou hudbu. Skutečné hudební nástroje ožijí…(více)
(Kdo se baví s ladičkou) Režie: My.Aktivity o.p.s., CZ, 2013

Kdo se bojí Virginie Woolfové?

Kdo se bojí Virginie Woolfové? je příběh stárnoucího profesora a jeho ženy dcery rektora, kteří si prostřednictvím virtuálního světa a virtuálních příběhů dokážou ubližovat s…(více)
(Who's Afraid of Virginia Woolf?) Režie: Mike Nichols, USA, 1966

Kdo si myslíš, že jsi?!

Blok krátkých filmů: více)
(Kdo si myslíš, že jsi?!) Režie: various, , 0000

Kdo zabil Johannese Kerkorrela?

Až do osmdesátých let byli bílí Afričané v Jihoafrické republice vnímáni jako homogenní národ, který udržoval u moci státní mašinérii apartheidu. To vše se změnilo…(více)
(Who Killed Johannes Kerkorrel?) Režie: Deon Maas, JAR, 2005

Kdo zabil Natašu?

Grozný, hlavní město Čečenska, 15. července 2009. Nataša Estemirová, novinářka a lidskoprávní aktivistka, nepřijde na plánovanou schůzku. Život nebojácné ženy ukončila kulka z pistole a…(více)
(Qui a tué Natacha?) Režie: Mylène Sauloy, F - SRB - HR - GB, 2011

Kdo zabill Johannese Kerkorrela?

V 80. letech byli Afrikánci v Jihoafrické republice považováni za jednolitý kmen, který udržoval apartheid u moci. To se změnilo s počátky prvních organizovaných afrikánských…(více)
(Who Killed Johannes Kerkorrel?) Režie: Deon Maas, BEL-JAR, 2005

Kdopak by se vlka bál?

Vizuálně originální film v hlavní roli s dětskou herečkou Dorotkou Dědkovou v sobě spojuje prvky rodinného filmu, dětského hororu a psychologického příběhu. Hlavní hrdinka příběhu se jmenuje…(více)
(Kdopak by se vlka bál?) Režie: Maria Procházková, CZ, 2008

Kdy se máma vrátí?

Jedním z pilířů brazilské společnosti jsou hospodyně, které pracují ve většině rodin z vyšší třídy. V jedné z nich pracuje i naše hlavní hrdinka Val,…(více)
(Que horas ela volta?) Režie: Anna Muylaert, BR, 2015

Kdyby ti řekli, že jsem padl

Barcelona, 1970. Člen bezpečnostní služby v márnici poznává tělo Daniela Javaloyese a vypráví o jeho životě před třiceti lety. Java žil se svou babičkou a…(více)
(Si te dicen que caí) Režie: Vicente Aranda, E, 1989

Kdyby...

Název filmu je převzat ze stejnojmenné Kiplingovy básně velebící mužné vlastnosti Angličanů. Její verše tvoří poněkud ironické motto celého příběhu: “Především moudrosti nabývej a za…(více)
(If ...) Režie: Lindsay Anderson, VB, 1968

Kdybych nevyhrál Zlatou palmu v Cannes

Filmaři Simonovi bylo čtyřicet a jeho filmy za moc nestojí. Prohrál sázku a musí si oholit hlavu. Na temeni si objeví podivnou bouli. Myslí si,…(více)
(Au cas où je n’aurais pas la palme d’or) Režie: Renaud Cohen, F, 2011

Kdybys tu byl

Čtyři přátelé se vydávají na bezstarostnou dovolenou do Kambodže. Jejich prosluněný pobyt však zasáhne nečekaný zvrat. Jeden z nich zmizí; po bezvýsledném pátrání se ostatní…(více)
(Wish You Were Here) Režie: Kieran Darcy-Smith, AUS, 2011

Kdysi byli bojovníky

Ve vztahu plném násilí musí matka vynaložit hodně sil, aby zachránila sebe a své děti před mužem, kterého milovala. KDYSI BYLI BOJOVNÍKY je milostný příběh…(více)
(Once Were Warriors) Režie: Lee Tamahori , NZ, 1994

Když budeš krásná, nezemřeš!

Mýtus krásy představuje rafinovaný způsob, kterým patriarchát udržuje ženy na pozicích vyhrazených pro ně v sexistické společnosti. Ženy jsou stavěny do pozice krásných předmětů, jejichž…(více)
() Režie: Various, Various, 2005

Když drak pohltil slunce

Proč nebyl Tibet dosud osvobozen? Proč mnohaletý boj Tibeťanů za svobodu jejich země stále nepřináší žádné výsledky? Průkopnický dokument Dirka Simona Když drak pohltil slunce…(více)
(When the Dragon Swallowed the Sun) Režie: Dirk Simon, USA, 2010

Když chlapec potká dívku

Celovečerní debut francouzského režiséra Leose Caraxe z roku 1984 jsme přiřadili k retrospektivě dánského režiséra ze dvou důvodů. Jedná se o snímek, jímž byl Christoffer…(více)
(Boy Meets Girl) Režie: Leos Carax, F, 1984

Když jste byli ještě na houbách

Pohádky: Dnes se podíváme se na pohádku o panence a uhlíři, o nálezu stříbra, o hrabivém Benátčanovi, nebo o štěňátku, které…(více)
(Když jste byli ještě na houbách) Režie: , CZ, 2016

Když kámen promluví

Film o Jaroslavu Duškovi není typickým portrétem známé osobnosti – jde spíše o zachycení jeho vnitřního života, jeho názorů a postojů k věcem, které se…(více)
(Když kámen promluví) Režie: Viliam Poltikovič, CZ, 2010

Když moře stoupá

Irène je herečka. Už není mladá a není ani krásná. Je trochu při těle, ale má dětský úsměv a neuvěřitelně hluboké tmavé oči. Hra, kterou…(více)
(Quand la mer monte) Režie: Y. Moreau - G. Porte, BEL - FRA, 2004

Když Otar odešel

Francouzskobelgický snímek Když Otar odešel, jenž byl mimo jiné oceněn v Cannes Cenou týdne kritiky, na MFF Monréal 2003 Cenou za scénář, citlivě vypovídá o…(více)
(Depuis qu´Otar est patri Francie) Režie: Julie Bertuccelli, BEL-FRA, 2003

Když se bůh nedívá - cyklokino

Íránský hudebník Shahin Najafi bez skrupulí kritizuje islám a teokratickou vládu ve své vlasti. Ta na něj uvalila fatwu, a tak není v bezpečí ani…(více)
(When God Sleeps) Režie: Till Schauder, USA-D, 2017

Promítáme: Sobota 10. 3. 2018 18:00

Když se cesta klikatí

Režisérka Jasmína Dellalová se s kamerou přidává k velkolepému turné s názvem Cikánská karavana, jehož se účastní nejlepší soubory z Indie, Rumunska, Makedonie a ze…(více)
(When the Road Bends...Tales of a Gypsy Caravan) Režie: Jasmine Dellal, USA-NL, 2006

Když se Hari ženil

Hari se živí jako taxikář v severoindické Dharamsale a připravuje se na sňatek s dívkou, kterou mu namluvil jeho otec. Tradice velí, že snoubenci se…(více)
(When Hari Got Married) Režie: Ritu Sarin, Tenzing Sonam, IND-GB-USA, 2013

Když se kácí les

Pojem environmentální či ekologický terorismus se stal součástí mediálního slovníku počátku 21. století. Souhrnně jsou jím označovány činy radikálních aktivistů, kteří v úsilí o ochranu…(více)
(If a Tree Falls: A Story of the Earth Liberation Front) Režie: M. Curry - S. Cullman, USA, 2011

Když se muž vrací domů

Zlaté barvy zaplavují městečko plné nadšení z oslav výročí a očekávání příjezdu nejslavnějšího rodáka, operního pěvce. Kuchařský pomocník Sebastien se náhle dozvídá pravdu o svém…(více)
(En Mand kommer hjem) Režie: Thomas Vinterberg, DK - , 2007

Když se ženy smějí

ženský smích v umění genderovým pohledem
více)
(Když se ženy smějí) Režie: Various, Various, 2007

Když vzplane oheň

Mladá turecká dívka Ayse nečekaně otěhotní, a nechce prozradit s kým. Její otec Osman je natolik rozhořčen událostí, která v očích komunity vrhá neblahé světlo…(více)
(Ateşin düştüğü yer) Režie: Ismail Güneş, TR, 2012

Kebab a Horoskop

Cesty osudu jsou nevyzpytatelné. Jednoho dne si ve svém oblíbeném časopise Tajemný svět zvířat přečtete horoskop a zjistíte, že vám hvězdy doporučují změnit život a…(více)
(Kebab & Horoscope) Režie: Grzegorz Jaroszuk, PL, 2014

Kecy?!

Dva oceňovaní nezávislí švédští tvůrci se vydali na dvouletou cestu s nukleární fyzičkou a indickou aktivistkou v boji proti globalizaci Vandanou Šivovou. Natočili portrét ženy…(více)
(Bullshit) Režie: PeA Holmquist - Suzanne Khardalian, ŠVÉ, 2005

Ken Park

Další film autora kontroverzních Kids. Zatímco v Kids byl sex mezi dětmi něčím, co jim změnilo životy, v Ken Parkovi už děti ani žádné životy…(více)
(Ken Park) Režie: Larry Clark, Edward Lachman, USA-F, 2002

Kenedi se vrací domů

Snímek Kenedi se vrací domů vypráví příběh lidí, kteří během války opustili Jugoslávii a strávili více než 10 let v západní Evropě jako uprchlíci či…(více)
(Kenedi se vrača domov) Režie: Želimir Žilnik, SRB, 2003

Kenedi se žení

Poté, co postavil pro svou rodinu dům, se Kenedi ocitá ve velikém dluhu. Hledá jakoukoliv práci, i tu málo placenou. Nakonec se rozhoduje, že peníze…(více)
(Kenedi se poroči) Režie: Želimir Žilnik, SRB, 2007

Kenny Begins

Kenny Starfighter je pravděpodobně tím nejhorším studentem v historii Akademie galaktických hrdinů. Nic ho však nemůže odradit od toho, aby se nepokusil složit zkoušky, a…(více)
(Kenny Begins) Režie: M. Lindberg, C. Åstrand , S, 2009

Key Fill Cut

Příběh umění portrétu – o muži, který zviditelnil tento umělecký směr a učinil z něj jeden ze symbolů indického umění. Prostřednictvím výjimečných fotografií politiků, filmových…(více)
(Key Fill Cut) Režie: Arwa Mamaji, IND, 2009

Khumba

Zebra Khumba byl už od narození terčem posměchů svého stáda, protože se narodil napůl pruhovaný a napůl bílý. Navíc když začalo období sucha, příbuzní Khumbu…(více)
(Khumba) Režie: Anthony Silverston, ZA, 2013

Ki

Kinga, které všichni říkají Ki, je mladá žena s dítětem toužící po plnohodnotném, svižném a pestrobarevném životě. Ze všech sil se snaží nezopakovat chyby své…(více)
(Ki) Režie: Leszek Dawid, PL, 2011

Ki & Ka

Kia má rozjetou úspěšnou kariéru a nelíbí se jí představa, že by se jí měla vzdát ve prospěch své budoucí rodiny. Kabir naopak vidí svou…(více)
(Ki & Ka) Režie: R. Balki, IND, 2016

Kick Off

Život – hra. Orhana, Serkana a Hansiho zachvátila fotbalová horečka. V Austrálii budou hrát za Rakousko na mistrovství světa ve fotbalu pro bezdomovce, azylanty, bývalé…(více)
(Kick Off) Režie: Hüseyin Tabak, A, 2009

Kick-Ass 2

Na konci prvního dílu filmu Dave alias KickAss Aaron Johnson a Mindy alias HitGirl Chloë Moretz pověsili svou superhrdinskou identitu na hřebík a snaží se…(více)
(Kick-Ass 2) Režie: Jeff Wadlow, USA - GB, 2013

Kicks

Kicks nabízí drsný, ale vtipný kaleidoskopický záběr dnešního Nizozemska. Usiluje o konfrontační pohled, ale zároveň s humorem sleduje citovou nerozhodnost, strachy, očekávání a nedorozumění, kterých je multikulturní…(více)
(Kicks) Režie: Albert Ter Heerdt, NL, 2007

Kids PechaKucha Night Prague Vol. 2

V loňském roce proběhla jubilejní 50. PechaKucha Night a jako speciál byla věnovaná dětem pod heslem: Pojďme se podívat, kdo to po nás převezme. …(více)
(Kids PechaKucha Night Prague Vol. 2) Režie: , CZ, 2017

Kieslowski | Křest alba Na nože

Písně o lásce a zabíjení najdete na novém albu Na nože akustického dua Kieslowski. Jsou dva a jejich projekt existuje necelé dva roky, ale za…(více)
(Kieslowski | Křest alba Na nože) Režie: Kieslowski, CZ, 2012

Kill Bill

Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda Uma Thurman se rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát se. Její svatební den se však změní v krvavá jatka…(více)
(Kill Bill) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2001

Kill Bill 1 & 2

Oba dva díly filmu Kill Bill 1 a Kill Bill 2. Bývalá členka špičkového zabijáckého komanda Uma Thurman se rozhodne navždy skončit s minulostí a vdát…(více)
(Kill Bill 1 & 2) Režie: Quentin Tarrantino, USA, 2003

Kill Bill 2

Svatební obřad bývalé členky Komanda zmijí – zabijáků, Černé Mamby, změnil její pomstychtivý exmilenec Bill s bývalými kumpány v krvavý masakr. Těhotná Nevěsta však kulku…(více)
(Kill Bill 2 ) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2003

Kim Dotcom: Lapen v síti

V roce 2012 byl zakladatel webové stránky Megaupload spektakulárně zatčen zásahovou jednotkou se samopaly a obviněn z internetového pirátství. Kdo je vlastně Kim Dotcom, zločinec…(více)
(Kim Dotcom: Caught in the web) Režie: Annie Goldson, NZ, 2017

Kimčongílie

Severní Korea je bezesporu nejizolovanější zemí světa. Totalitní režim zde již šedesát let zavírá své obyvatele do koncentračních táborů za sebemenší prohřešky: stačí zmačkat noviny,…(více)
(Kimjongilia) Režie: N. C. Heikin , ROK, 2009

Kinders

Hravý portrét několika dětí na hudebním táboře, které se prostřednictvím hudby naučí, jak nakládat se životem. Dokument sleduje několik dětí a teenagerů pocházejících z různých…(více)
(Kinders) Režie: Arash T. Riahi, Arman T. Riahi, A, 2016

King Corn

King Corn vypráví o dvou přátelích, jednom akru kukuřice a síti fastfoodů. Ian Cheney a Curt Ellis, přátelé ze střední školy, se vydávají do vnitrozemí,…(více)
(King Corn) Režie: Aaron Woolf, USA, 2007

Kingsman: Tajná služba

"Není to bez chyb, ale je to obrovská srdcovka, která má neprůstřelné poselství, sympatické charaktery a špičkové akční scény. A příběh? Další záchrana světa, tentokrát…(více)
(Kingsman: The Secret Service) Režie: Matthew Vaughn, GB, 2014

Kinneret žije

V roce 2001 došlo v Tel Avivu k pumovému atentátu na kavárnu My Coffee House. Dvaatřicet lidí bylo zraněno, jedna dívka zemřela. Třiadvacetiletá barmanka a…(více)
(Kinneret Haya) Režie: Ruth Yuval - Zamir Dahbash, IZR, 2005

kino + film + tábor = aertěk vol. 1

Filmový tábor Aertěk kina Aero uvádí slavnostní premiéru krátkometrážních snímků natočených dětmi od 14 do 16 let. Nejnovější česká Nová vlna filmařů útočí …(více)
(kino + film + tábor = aertěk vol. 1) Režie: various, CZ, 2011

kino + film + tábor = aertěk vol. 2

Filmový tábor Aertěk kina Aero uvádí slavnostní premiéru krátkometrážních snímků natočených dětmi od 11 do 13 let. Nejnovější česká Nová vlna filmařů útočí …(více)
(kino + film + tábor = aertěk vol. 2) Režie: various, CZ, 2011

Kino + film = Aertěk

Veřejná premiéra Nejnovější vlny mladých autorů filmového tábora Aertěk. Každý rok odjede na dva týdny tucet filmových profesionálů předávat svoje zkušenosti nejmladším filmařům, kteří posléze natočí svoje Aertěk filmy.…(více)
(Kino + film = Aertěk) Režie: various, CZ, 2010

Kino Brasil dětem

To se všechno stalo Juro que vi, 5 krátkometrážních animací, režisér Humberto Avelar, Sergio Glenes 20032009, 5 x 1113 minut
více)
(Kino Brasil dětem) Režie: , , 0000

Kino cupping

Naučte se kávě rozumět o trochu více. V kavárně kina jsme pro vás připravili cupping neboli řízenou degustaci kávy a určování její kvality. Budete mít…(více)
(Kino cupping) Režie: , , 0000

Kino jen pro sebe

Neziskový projekt Srdcerváčihttp://www.srdcervaci.cz/51kinojenprosebe nabízí Soukromé promítání filmu v kině BIO OKO s prohlídkou promítací kabiny. Už jste někdy měli kino na 2 hodiny jen sami pro…(více)
(Kino jen pro sebe) Režie: , , 2014

Kino Kabaret Praha 2011

Ve dnech 27. září – 2. října 2011 se v Praze uskuteční první ročník experimentálního filmového workshopu KINO KABARET PRAHA. Jedná se o setkání převážně…(více)
(Kino Kabaret Praha 2011) Režie: various, , 2011

Kino nehraje

Dnes je kino zavřeno kino, pokladna i bar. …(více)
(Kino nehraje) Režie: , , 0000

kino nehraje

Kino nehraje, bar je otevřen.…(více)
(kino nehraje) Režie: , , 0000

Kino nehraje, probíhá digitalizace

Dnes je kino zavřeno, instalujeme pro vás nový digitální projektor v rozlišení 4K s příslušenstvím. 7.6. opět otvíráme a 20.6. bude "zahájení digitální éry" s…(více)
(Kino nehraje, probíhá digitalizace) Režie: , , 0000

Kino všemi smysly

Krátké filmy z Prague Shorts interaktivní program
více)
(Kino všemi smysly) Režie: , , 0000

Kino, zrcadlo světa

Poslední práce Gustava Deutsche je komponována ze tří epizod situovaných do Vídně roku 1912, Surabaye 1929 a do Porta roku následujícího. Experimentátor používá filmové materiály…(více)
(Welt Spiegel Kino) Režie: Gustav Deutsch, RAK, 2005

Kinoautomat: Člověk a jeho dům

Kinoautomat: Člověk a jeho dům je první interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. Film se vždy v určitém napínavém…(více)
(Kinoautomat: Člověk a jeho dům) Režie: Radúz Činčera, ČSSR, 1966

Kinoautomat: DEUTSCHE VERSION

První interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. / Hit Světové výstavy EXPO ’67 v kanadském Montrealu se vrací po…(více)
(Kinoautomat: Člověk a jeho dům) Režie: Radúz Činčera, ČSSR, 1966

Kinoautomat: ENGLISH VERSION

První interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. / Hit Světové výstavy EXPO ’67 v kanadském Montrealu se vrací po…(více)
(Kinoautomat: Člověk a jeho dům) Režie: Radúz Činčera, ČSSR, 1966

Kinoautomat: VERSIONE ITALIANA

První interaktivní film na světě, ve kterém diváci mohou zasahovat do průběhu děje. / Hit Světové výstavy EXPO ’67 v kanadském Montrealu se vrací po…(více)
(Kinoautomat: Člověk a jeho dům) Režie: Radúz Činčera, ČSSR, 1966

Kinočáry

Pohádky: Dnes se podíváme Jak dědek zasadil řepu i zjistíme, co dělala Rohatá princezna. Také uvidíme Mikeše u cirkusu, Krále a skřítka a Čarodějné pohádky.…(více)
(Kinočáry) Režie: , CZ, 2017

Kinsey

Masturbace byla ještě nedávno životu nebezpečná. Pak přišel Alfred Kinsey, aby spolu s dalšími tento a celou řadu jiných sexuálních mýtů vyvrátili. Životopisný snímek o…(více)
(Kinsey) Režie: Bill Condon, NĚM - USA, 2004

Kippour

6. října 1973. V zemi je klid, slaví se Kipur. Když vypuká válka, Weinraub a jeho kamarád Ruso spěchají na Golany, kde hledají svoji jednotku.…(více)
(Kippour) Režie: Amos Gitai, F - IL, 2000

Kirikou v divočině

Kirikou je neobyčejný chlapec – sotva se narodil, hned uměl mluvit a chodit. Jeho vesnici sužovala čarodějnice Karaba, která vysušila studny a odvedla pryč všechny…(více)
(Kirikou et les bêtes sauvages) Režie: M. Ocelot - B. Galup, F, 2005

KISS tě milují

Málokterá kapela si získala tak fanatickou oddanost, nebo inspirovala své fanoušky k tak přehnané extravaganci a převlekům, jako KISS. V polovině devadesátých let, kdy se…(více)
(KISS Loves You) Režie: Jim Heneghan, USA - S, 2007

Kittchen - koncert & křest videoklipu

Maskovaný hudebník vystupující pod přezdívkou KITTCHEN vystavil 1. máje 2011 na své stránky debutovou desku MENU. Laptopový industrial folk o lásce, vaření a atomových bombách…(více)
(Kittchen - koncert & křest videoklipu) Režie: , , 2013

KIWI FILM a Noc Upírů

Od novozélandských tvůrců úspěšné komedie Flight of the Conchords a filmu s mezinárodním oceněním Boy film Co děláme v temnotách. Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav jsou…(více)
(KIWI FILM a Noc Upírů) Režie: Jemaine Clement, Taika Waititi, NZ-USA, 2014

Kiwi Shorts

Hrdinahttp://www.biooko.net/cz/film/5762/Hrdina/ Dvě auta, jedna nochttp://www.biooko.net/cz/film/5757/Dveautajednanoc/ Tama tuhttp://www.biooko.net/cz/film/5764/Tamatu/ Runhttp://www.biooko.net/cz/film/5766/Run/ …(více)
(Kiwi Shorts) Režie: various, NZ, 0000

Kladivem sem, kladivem tam

Ještě předtím, než David A. Prior vyslal svého bratra Teda do lesa s mulletem a v šortkách lovit zlotřilé žoldáky ve filmu Smrtelná kořist či…(více)
(Sledgehammer) Režie: David A. Prior, USA, 1983

Kladivo na čarodejnice

Zhuštěný děj zahrnuje osudy skupiny obžalovaných z autentických inkvizičních procesů v Čechách 16781695, kterým ve skutečnosti padlo za oběť 105 lidí. V době, která už…(více)
(Kladivo na čarodejnice) Režie: Otakar Vávra, ČSSR, 1969

Kladno a industriální vizualita

Kladno a industriální vizualita napříč historií a filmovými žánry uvádí: Šárka Gmiterková Černé Kladno. Město uhlí a železa. To jsou…(více)
(napříč historií a filmovými žánry) Režie: uvádí: Šárka Gmiterková, ČR, 2008

Klan létajících dýk

Druhá postmoderní variace Zhanga Yimoua na žánr wuxia filmů převádí postavy legendárních šermířů do srdceryvné romance. Klasické wuxia snímky upřednostňují rovinu eticky správného boje proti…(více)
(Shi mian mai fu) Režie: Yimou Zhang, CHN, 2008

Klasické pohádky

Dnes se podíváme na pár starých moudrých pohádek, například Jak stařeček měnil, Zasadil dědek řepu, Perníková chaloupka nebo Zvířátka a Petrovští.…(více)
(Klasické pohádky) Režie: , , 0000

Klaun k popukání

Jeden z největších omylů moderní kultury spočívá v přesvědčení, že klauni jsou zábavní a že je mají děti rády. Nejen song Alice Coopera Can't Sleep,…(více)
(Stitches) Režie: Conor McMahon, IRL, 2012

Klauni

Na počátku kariéry vytvořili OSKAR, MAX a VIKTOR klaunskou skupinu Busters. Jejich klauniády představovaly ostrůvky svobody uprostřed nehybné bažiny rezignace v komunistickém režimu bývalého Československa.…(více)
(Klauni) Režie: Viktor Tauš, CZ - FIN - SK, 2013

Klauni zabijáci z vnějšího vesmíru

Jak víme z mnohaleté masáže angloamerickou popkulturou, žádná dětská oslava narozenin se neobejde bez klauna. Jelikož coby zodpovědní rodičové nechceme, aby se našemu desetiletému otrlečkovi…(více)
(Killer Klowns from Outer Space) Režie: Stephen Chiodo, USA, 1988

Klepání na nebeskou bránu

Nejúspěšnější německý snímek roku 1997 překvapí neotřelým využitím moderních filmových klišé, humorem a originální symbiózou hned několika žánrů. Hrdiny jsou dva muži, umírající na rakovinu,…(více)
(Knockin' On Heaven's Door) Režie: Thomas Jahn, D, 1997

Kletba bratří Grimmů

Terry Gilliam Brazil 1985, Strach a hnus v Las Vegas 1998 chtěl natočit film o životě bratří Grimmů film, který by byl…(více)
(The Brother's Grimm) Režie: Terry Gilliam, USA - ČR, 2005

Kletba z temnot

Kletba z temnot vypráví příběh bývalých manželů Clyda a Stephanie a jejich dvou malých dcer, z nichž té mladší jménem Em koupí na bleším trhu…(více)
(The Possession) Režie: Ole Bornedal, USA, 2012

Klíč

Na první pohled běžná každodenní situace se postupně mění ve znepokojivý příběh. Klíč je příběhem malého chlapce, kterého maminka uzamkla spolu s jeho mladším bratrem…(více)
(Kelid) Režie: Ebrahim Forouzesh, IR, 1987

Klíčení

Hodinový snímek Klíčení vznikl jako výsledek spolupráce účastníků projektu Klíčový rok, pořádaný Prázdninovou školou Lipnice, pod vedením zkušeného dokumentaristy a cestovatele Martina Ryšavého. Před projekcí…(více)
(Klíčení) Režie: Martin Ryšavý, CZ, 2013

Klidný život

Život rodiny je otřesen v základech. Šokující odhalení dlouho skrývané otcovy obsese naruší jemné předivo vztahů a všichni zúčastnění se musí s nastalou situací vyrovnat.…(více)
(Stillleben) Režie: S. Meise / T. Reider, A, 2012

Klient

Mladý pár vynucený přestěhovat se z hroutícího se domu do nového bytu netuší, že jeho předchozí obyvatelkou byla žena nevalné pověsti. Strašlivá událost jim pak…(více)
(Forushande) Režie: Asghar Farhadi, IR-F, 2016

Klikaři

Smolařský bankovní lupič Jimmy se dostává do vězení, kde si na něj záhy zasedne psychopatický vrchní dozorce. Jeho tlaku se uniká těžko, samotka se pro…(více)
(Lucky Break) Režie: Peter Cattaneo, GB - D, 2001

Klip

Do 18 let nepřístupný. Jasna je krásná dospívající dívka. Žije v zapadlém městě v Srbsku a její denní rodinnou realitou jsou hádky o peníze, jichž…(více)
(Klip) Režie: Maja Milos, SRB, 2012

Klipity Klip

Ahoj Diváci,
více)
(Klipity Klip) Režie: various, , 0000

Klipity klip – vánoční edice

Ahoj Diváci, na 13.prosince jsme pro Vás v Biu Oko připravili již třetí pokračování neobvyklého večera plného hudebních videoklipů. Bude na…(více)
(Klipity klip) Režie: various, , 0000

Klipity Klip 2

Ahoj Diváci, na 14. listopadu jsme pro Vás v BIO OKO připravili pokračování neobvyklého večera plného hudebních videoklipů. Tomáš Baldýnský kdysi řekl: "Pokud je film román…(více)
(Klipity Klip) Režie: various, , 0000

Klipity Klip 4

Další vydání Klipity Klip je tady Po krvavém vydání, se vracíme zpět k uvolněnějším žánrům. S přibývajícím sluncem jsme připravili svěží jarní výběr zajímavých klipů…(více)
(Klipity Klip 4) Režie: various, , 0000

Klipity Krev

Tiché očekávání dalšího dílu ze série Klipity Klip prořízne ostré a nekompromisní krvavé vydání. Kinosál letenského BIO OKO se na hodinu ponoří do krvavé lázně…(více)
(Klipity Krev) Režie: various, various, 0000

Klon se vrací domů

Režisér Kanji Nakajima se českým divákům představil snímkem Krabice, který v roce 2003 uvedl karlovarský festival. Jeho nový film vznikl v produkci Wima Wenderse a…(více)
(Kuron wa kokyo wo mezasu) Režie: Kanji Nakajima, J, 2008

Klub

Porušení zásad spořádaného katolického života zavádí otce Lazcana do komunity exkomunikovaných kněží, kteří si své hříchy odpykávají v domě na kraji přímořské vesnice. Obyvatelé domu…(více)
(The Club) Režie: Pablo Larraín, CL, 2014

Klub poslední naděje

Píše se rok 1985. Elektrikář a příležitostný jezdec rodea Ron Woodroof se od lékařů dozvídá, že má AIDS a že mu nezbývá více než 30…(více)
(Dallas Buyers Club) Režie: Jean-Marc Vallée, USA, 2013

Klub rváčů

Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do…(více)
(Fight Club) Režie: David Fincher, USA-D, 1999

Klub rváčů - veřejná premiéra

Když nemůžete půl roku usnout, celý okolní svět vám začne připadat jako nekonečný sen. Všechno kolem vás je nedokonalou xeroxovou kopií sebe sama. Chodíte do…(více)
(Fight Club) Režie: David Fincher, USA-D, 1999

Kluby pro Žižkov

Nízkoprahové kluby Beztíže součást DDM Ulita a Husita poskytují mladým lidem ze žižkovských ulic prostor smysluplně trávit volný čas a nabízejí pomoc v jejich seberozvoji.…(více)
(Kluby pro Žižkov) Režie: DDM Ulita, CZ, 2012

Kluci

Kim, Momo a Bella jsou tři kamarádky, které to zatím v životě nemají jednoduché. Spolužáci je ve škole šikanují, chování učitelů ničemu nepomáhá, jedině pevné…(více)
(Pojkarna) Režie: Alexandra-Therese Keining, S, 2015

Kluci a chlapi ve dne a v noci

Lloyd Neck Lloyd Neck, režie: Benedict Campbell, USA, 2007, 16 minut
více)
(Kluci a chlapi ve dne a v noci ) Režie: , , 0000

Kluci vedou chlapský řeči

Hlavní soutěž krátkých filmů. Neplavcihttp://www.mezipatra.cz/film/7klucivedouchlapskyreci/21neplavci Prorahttp://www.mezipatra.cz/film/7klucivedouchlapskyreci/69prora Sedm dnihttp://www.mezipatra.cz/film/7klucivedouchlapskyreci/42sedmdni To…(více)
(Kluci vedou chlapský řeči) Režie: various, various, 0000

Kluk

KLUK, snílek, který má rád Michaela Jacksona, žije s bratrem ROCKY, partou opuštěných bratranců a svou babičkou na venkově na východním pobřeží Nového…(více)
(Boy) Režie: Taika Watiti, NZ, 2010

Kluk na kole

Dvanáctiletého Cyrila umístil jeho otec „dočasně“, než vyřeší své problémy, do dětského domova. Ve skutečnosti ale slabošský a nevyzrálý Guy nemá dost odvahy, aby jednou…(více)
(Le Gamin au vélo) Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, B-F, 2011

Kluk ve světě příšer

Devítiletý Kyuto je obyčejný kluk z moderního Tokia. Hodně věcí o životě ještě neví a neměl dosud ani tušení o tom, že vedle reálného světa…(více)
(Bakemono no ko) Režie: Mamoru Hosoda, J, 2015

Kluk z plakátu

To co vypadá stejně ještě nemusí být stejné. Co všechno je takové? Třeba dvojčata, jsou stejná a přece jiná. Ale nemusí jít jen o člověka,…(více)
(Kluk z plakátu) Režie: Kino Aero, , 2010

Kmen

V roce 1948 mladý australský doktor přijíždí do odlehlé vesnice na pobřeží, zapojí se do veřejného života a prochází osobní krizí. Zpočátku je přesvědčen, že…(více)
(Ngati) Režie: Barry Barclay, NZ, 1987

Kmen

18 Hluchoněmý teenager Sergey nastoupí do specializované internátní školy. Aby zde „přežil", stává se členem divoké organizace, tzv. kmene. Postupně se sžívá s místním prostředím a…(více)
(Plemja) Režie: Miroslav Slaboshpitsky, UA-NL, 2014

Kmotr

Mistrovské epické dílo Francise Forda Coppoly s Marlonem Brandem v hlavní roli patriarchy mafiánské rodiny Corleonů líčí portrét vzestupu sicilské rodiny v Americe. Její cestu…(více)
(The Godfather) Režie: Francis Ford Coppola, USA, 1972

Kmotr II

Mladičký Vito Andolini Oreste Baldini jako jediný z rodiny ujde krutému osudu, který jeho rodičům připravil nelítostný sicilský kmotr Don Francesco Ciccio Giuseppe Sillato. Podaří…(více)
(The Godfather: Part II) Režie: Francis Ford Coppola, USA, 1974

Kněz Léon Morin

Vztah mezi mladou ženou, matkou malé holčičky a vdovou po židovském komunistovi a knězem z menšího městečka v době okupace. Žena kněze vyzve k diskuzi…(více)
(Léon Morin, prêtre) Režie: Jean-Pierre Melville, F-I, 1961

Knězovy děti

Svěží, satirická komedie přivede diváka na malý ostrov Dalmácie. Mladý kněz Fabian, jenž zde převzal po svém předchůdci farnost, je zděšen zdejšími statistikami. Úmrtnost je…(více)
(Svecenikova djeca) Režie: Vinko Brešan, HR-SRB, 2013

Kniha džunglí

Hrdinou filmu je chlapec Mauglí, člověčí mládě vychované v džungli vlčí smečkou. Do džungle však přichází hrozivý tygr Šér Chán, jenž si nese jizvy způsobené…(více)
(The Jungle Book) Režie: Jon Favreau, USA, 2016

Kniha Ester / Jak motýl / Muzejní kousek

Židovský svátek Purim oslavuje královnu Ester, která před téměř třemi tisíci lety zachránila svůj lid v Persii před knížetem Hamanem, jenž chtěl Židy vyhubit. Esaias…(více)
(Esthers bok / Jak motyl / Museum Piece) Režie: Esaias Baitel / Ewa Pieta / John Smith, ŠVÉ / POL / VB - NĚM, 2004

Kniha o plánu | premiéra

Na rozdíl od tradičního žánru road movie lze film Kniha o plánu považovat za osobitý “chodecký příběh” s nádechem smrti. Jedenáctiletý chlapec se proměňuje v…(více)
(Kniha o plánu) Režie: Petra Tejnorová, CZ, 2012

Kniha rekordů Šutky

Šutka je největší romská osada na Balkáně. Alespoň podle slov tamějšího rybáře, který je hlavním protagonistou kusturicovsky laděného dokumentu natočeného v koprodukci s Českou televizí…(více)
(Shutka Book of Records) Režie: Aleksandar Manič, Srbsko - Černá Hora - ČR - SR, 2005

Kniha tundry. Příběh Vukvukaie, malého kamene

Život v čukotské tundře poblíž Severního polárního kruhu je doslova mrazivě náročný. Starý Vukvukai zde strávil většinu svého života jako pasák obrovského několikatisícového stáda sobů,…(více)
(The Tundra Book: A Tale of Vukvukai, The Little Rock) Režie: Aleksei Vakhrushev, RUS, 2011

Kníže Igor | Alexander P. Borodin

Ildar Abdrazakov Kníže Igor, Oksana Dyka Jaroslavna, Anita Rachvelishvili Končakovna, Sergej Semiškur Vladimír, Michail Petrenko kníže Galický, Štefan Kocán chán Končak …(více)
(Prince Igor | Alexander P. Borodin) Režie: Dmitrij Čerňakov, USA, 2014

Knižní bazar

Knižní bazar se stal již tradičním místem k setkání čtenářů knih v Biu Oko. Princip je jednoduchý každý může přinést knihy, které již nepotřebuje, a odnést…(více)
(Knižní bazar) Režie: various, , 0000

Knižní bazar | před kinem

Knižní bazar facebookové skupiny "Co čteme" se vždy koná v kavárně Bia Oko.
více)
(Book Exchange) Režie: , , 0000

Knižní bazar | v mezzaninu

Knižní bazar facebookové skupiny "Co čteme" se vždy koná v kavárně Bia Oko. Přijďte a přineste knihy, které chcete poslat dál nebo načerpejte nové úlovky…(více)
(Knižní bazar) Režie: various, various, 0000

Knock the Glock – cesta do srdce kamenného zvonu

V srpnu 2012 uskutečnil novopacký biker Dan Polman extrémní bike&hike projekt "Knock the Glock". Jak šéfredaktor časopisu lidé&HORY sám ve filmu prozrazuje: „Je to největší…(více)
(Knock the Glock – cesta do srdce kamenného zvonu) Režie: Petr Novák, Dan Polman , CZ, 2013

Knoflíková válka

Je březen 1944. Zatímco zemí otřásají události druhé světové války, v zapadlé francouzské vesnici si hrají na vojáky děti... Odjakživa tu totiž spolu nemilosrdně zápolí…(více)
(La Nouvelle Guerre des boutons) Režie: Christophe Barratier, F, 2011

Kobercová dílna

Určitě máte doma nějaký koberec. Takový koberec ale není jen tak ledajaká věc. Víte, že koberec může být také uměleckým dílem? Některé kultury jsou pověstné…(více)
(Kobercová dílna) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Kobry a užovky

Nekompromisní drama vypráví o dvou bratrech, kteří slyší na přezdívky z titulu a z nichž každý po svém nakládá s bezútěšností, nedostatkem prostředků a stále…(více)
(Kobry a užovky) Režie: Jan Prušinovský, CZ, 2015

Kočár do Vídně

Komorní psychologické drama osvědčené autorské dvojice KachyňaProcházka je křehkou studií o přerodu strachu až do nenávisti. Na pomstu připravená Krista jedna ze životních úloh Ivy…(více)
(Kočár do Vídně) Režie: Karel Kachyňa, ČSSR, 1966

Kočičí bál

Ženy, které se zamilovaly do žen, byly mezi námi mnohem dříve, než se o ně společnost začala jakkoli zajímat. V průběhu čtyřicátých a padesátých let…(více)
(Katzenball / Feline Masquerade) Režie: Veronika Minder, ŠVÝ, 2005

Kočičí den

Pohádky Kocour Mikeš, kocour Modroočko a další kočičí kamarádi v pásmu českých pohádek. Program po filmu …(více)
(Kočičí den) Režie: , CZ, 2012

Kočičí dílna

Pohádky: Pohádky pro každou kočku, včetně kocourka Mňouka. Příběhy o kočičí škole, koťatech i myškách. Všude samé kočky. …(více)
(Kočičí dílna) Režie: , CZ, 2015

Kočičí hrátky

Pohádky: Kočičí pohádky všeho druhu, v hlavních rolích mourci, číči a koťata, například kocourek Modroočko, nebo…(více)
(Kočičí hrátky) Režie: , CZ, 2013

Kočičí slovo

Jeden ze tří dojemných a invencí nabitých filmečků o dvou zlobivých koťatech a malíři, který se o ně stará. Z kombinace živého herce s ploškovou…(více)
(Kočičí slovo ) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1960

Kočičí sobota

Malování pro kočku – co to je? Už jsme tady měli psí kusy a teď zase tohle… Jak kočka maluje? Nebo jaké malování by se…(více)
(Kočičí sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Kočičí sobota

Kocour Mikeš je zvláštní kocour – umí mluvit a také dokáže spoustu dalších věcí, které obyčejné kočky neumí. Dnes se zaměříme na kočky a kocoury…(více)
(Kočičí sobota) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Kočka na rozpálené plechové střeše

Když se úspěšný plantážník vrací domů z léčebného pobytu, rodina již na něj čeká s oslavou narozenin. V řadách jeho blízkých však bují alkoholismus, nevěra…(více)
(Cat on a Hot Tin Roof) Režie: Richard Brooks, USA, 1958

Kočka na rozpálené plechové střeše | NT Live

Mistrovský kus klasika amerického moderního dramatu 20. století Tennessee Williamse v produkci divadla Young Vic se v létě 2017 hrál v divadle Apollo na londýnském…(více)
(Kočka na rozpálené plechové střeše | NT Live) Režie: Benedict Andrews, GB, 2018

Promítáme: Úterý 27. 3. 2018 19:45, 19:45

Kočky a Myši / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Kočky a Myši / Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Kód Enigmy

V zimě roku 1952 britská policie dostala hlášení o vloupání do domu profesora matematiky a kryptoanalytika Alana Turinga Benedict Cumberbatch. Namísto pachatele tohoto zločinu však…(více)
(The Imitation Game) Režie: Morten Tyldum, GB-USA, 2014

Kodaň – město cyklistů

Jak je možné, že se v dánské Kodani přepravuje každý den třetina obyvatel na kole? Za častým argumentem, "to je prostě Dánsko, kde to tak bylo…(více)
() Režie: Michael Thomas, Niels Jensen, DÁN , 2002

Koho překvapíme???

Pohádky: Dnes se podíváme na Paraplíčko, Dvanáct měsíčků, jak byl Krtek fotografem a také uvidíme Krále a skřítka. Zjistíme co dělali Dva mrazíci a jak…(více)
(Koho překvapíme???) Režie: , CZ, 2017

Kohout: Jaro už je tu

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Kohout: Jaro už je tu) Režie: , , 0000

Kökenúr

Film líčí dopad turismu na malou tibetskou komunitu obývající břehy jezera Kökenúr v provincii Čchingchaj ČLR. Skrze osudy dětí vydělávajících si na živobytí fotografováním s…(více)
(Kokonor) Režie: Džangbu, RC, 2005

Kökenúr + Tantrický jogín

Kökenúr Film líčí dopad turismu na malou tibetskou komunitu obývající břehy jezera Kökenúr v…(více)
(Kokonor + Tantric Yogi) Režie: Džangbu, RC, 2005

Koktejl

Introvertní dívka Meera, která žije tradičním způsobem, potká v Londýně moderní, rozvernou Veroniku, a přestože jsou zcela odlišné, stanou se z nich přítelkyně. Do jejich…(více)
(Cocktail) Režie: Homi Adajania, IND, 2012

Kolaudační párty

Chantal je ‘obdivuhodná žena‘. Jako právnička nikdy neztratila případ, v osobním životě ale selhává na celé čáře a její milostný život kvůli práci už léta…(více)
(Travaux, on sait quand ça commence...) Režie: Brigitte Roüan, FRA - VB, 2004

Koledu, nebo něco provedu

Halloween je svátek, při kterém vyrážejí do ulic nejrůznější monstra, psychopati a jiné excentrické existence. Třeba metalisté. Konkrétně nedávno tragicky zesnulý zpěvák Sammi Curr se…(více)
(Trick or Treat) Režie: Charles Martin Smith , USA, 1986

Kolegové

V brazilské roadmovie Kolegové sledujeme osud tří přátel, které pojí postižení downovým syndromem, nenaplněné sny a nepřekonatelná láska k filmu. Jednoho dne se po vzoru…(více)
(Colegas) Režie: Marcelo Galvão, BR, 2012

Koleje osudu

Colin Firth, oblíbený představitel upjatých Angličanů z řady romantických komedií tentokrát mistrovsky ztvárnil skutečně dramatickou roli. Britský důstojník Eric Lomax padl během 2. světové války…(více)
(The Railway Man) Režie: Jonathan Teplitzky, AUS-GB, 2013

Kolekce filmů Mental Nord

V roce 2010 založilo osm skandinávských filmových festivalů Síť severských festivalů krátkých filmů Nordic Short Film Festivals Network, jejímž cílem je posílit pozici severského krátkého filmu…(více)
(Mental Nord Film Collection) Režie: various, , 0000

Kolekce filmů Visegrádské čtyřky

Na věčné časy
více)
(Kolekce filmů Visegrádské čtyřky) Režie: various, , 0000

Kolekce krátkých filmů od průkopníků íránské kinematografie (druhá část)

Matka Madar, r. Leila Mirhadi, 2000, 40' Vysvobození Rahaayee, …(více)
(Kolekce krátkých filmů od průkopníků íránské kinematografie) Režie: various, IR, 0000

Kolekce krátkých filmů od průkopníků íránské kinematografie (první část)

Dřevěné pistole Hafttirhaye choobi, r. Shapur Gharib, 1975, 46' Čekání Entezar, …(více)
(Kolekce krátkých filmů od průkopníků íránské kinematografie) Režie: various, IR, 0000

Kolekce současné íránské animace

Věřte tomu nebo ne, ale posledních dvacet let se íránské děti dívají v televizi na Krtečka a Pata a Mata. Vlastně je velmi běžné říkat…(více)
(Kolekce současné íránské animace) Režie: various, IR, 0000

Kolik je na světě brusinek?

Alex je nenapravitelný lenoch, který se nestará ani o sebe, ani o své blízké. Jeho život je totálně neuspořádaný. Když se jeho přítelkyně Lisa konečně…(více)
(Hur många lingon finns det i världen) Režie: Lena Koppel, S, 2011

Kolik je ve vašem světě hodin?

Nejkřehčí zamyšlení o lásce a paměti v íránské kinematografii za posledních několik let přináší rozporuplný příběh ženy, která opustila Francii a nyní se vrací do…(více)
(Dar donyaye to sa'at chand ast?) Režie: Safi Yazdanian, IR, 2014

Kolo zázraků

V 50. letech 20. století je v zábavním parku na Coney Islandu velmi rušno. Ginny Kate Winslet je nešťastná bývalá herečka, která nyní pracuje jako…(více)
(Wonder Wheel) Režie: Woody Allen, USA, 2017

Koloběh jedů

Životní prostředí nezná hranice. Někde zakázané, jinde hojně používané, pesticidy roztáčí svůj koloběh jedů po celé planetě. V USA jsou mnohé pesticidy kvůli nebezpečným dopadům…(více)
(Circle of Poison) Režie: Evan Mascagni a Shannon Post , USA-RA-IND-MEX, 0000

Koloběh života (Megacities remix)

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Pojmenováním „experimentální hudební dokumentární film“ označuje multimediální umělec Timo Novotny svůj nový projekt, remix…(více)
(Life in Loops (A Megacities RMX)) Režie: Timo Novotny, RAK, 2006

Koloniální nedorozumění

Město Wuppertal bylo od počátku 19. století místem, odkud odcházel velký počet německých misionářů zvěstovat „nové zprávy na temný kontinent". Cílem jejich cesty byly Kamerun,…(více)
(Le Malentendu Colonial) Režie: Jean-Marie Teno, Kamerun - FR - NĚM, 2004

Kolonie

Drama Kolonie režiséra Floriana Gallenbergera je inspirovaný skutečnými událostmi odehrávajícími se v chilské kolonii Dignidad za Pinochetova režimu. Kolonii Dignidad založil a vedl bývalý nacistický…(více)
(Colonia) Režie: Florian Gallenberger, D-L-F, 2015

Komabrutální duel

Tento film je přístupný od 18 let. Když se parta kamarádů rozhodne natočit si v amatérských podmínkách horor, občas z toho vznikne nesmrtelná klasika kalibru Smrtelného…(více)
(Das komabrutale Duell) Režie: Heiko Fipper, D, 1999

Komedie omylů | NT Live

Jedna z prvních Shakespearových her a zároveň jeho nejkratší hra vůbec je fraškou plnou protikladů, paradoxů a popletených vztahů řítící se krkolomným tempem vpřed. Dvě…(více)
(The Comedy of Errors | NT Live) Režie: Dominic Cooke, GB, 2012

Komedie Vánoční o narození Krista pána | Pidivadlo

Loutkové zpracování lidových her českého baroka o stvoření světa, narození Ježíše, klanění pastýřů a putování Tří králů. Uvidíte loutkový Betlém, uslyšíte vánoční příběh čerpající ze…(více)
(Komedie Vánoční o narození Krista pána | Pidivadlo) Režie: Pidivadlo, ČR, 2000

Komediograf

Pavel Liška, Tomáš Matonoha, Marek Daniel a Josef Polášek v originálním kabaretu nabízí nekonečný bláznivý koktejl skečů, scének, paradoxů a černého humoru.…(více)
(Komediograf) Režie: P. Jandourek - J. Vanýsek , CZ, 2003

Komediograf

PŘEDSTAVENÍ KOMEDIOGRAF JE KOMBINOVANÝ PROGRAM S PROJEKCÍ FILMU ŠTĚSTÍ OD 21:00 ZA SPECIELNÍ CENU 99 KČ, ZA KTEROU MŮŽETE JÍT NA FILM I KONCERT NEBO…(více)
(Komediograf) Režie: Luboš Balák a kol. , CZ, 2010

Komik | Branagh Theatre Live

Moderní klasika Johna Osborna vyvolává na pozadí poválečné Británie zašlou krásu starých varieté a předkládá nekompromisní analýzu jedné veřejné role a soukromé tragédie. V režii…(více)
(The Entertainer | Branagh Theatre Live) Režie: Rob Ashford, GB, 2016

Komiksfest – slavnostní zakončení

Slavnostní večer letos odstartují tajemné Signály z neznáma, které se vzápětí zvrhnou do nekompromisního hororu, a to díky filmům a přednášce Thomase Otta. Senzační podtón…(více)
(Komiksfest – slavnostní zakončení) Režie: various, , 2012

KomiksFEST! 2011 : Slavnostní zakončení

Večer zahájí v poetickém duchu hodinová přednáška Frederika Peeterse, autora Modrých pilulek a tetralogie Lupus. Ve 20.00 naváže promítání snímku The Lost Thing od Shauna…(více)
(Slavnostní zakončení KomiksFEST! 2011 ) Režie: , CZ, 2011

Komisař

Mladý poručík Antoine právě ukončil studia. I přes nesouhlas své ženy se rozhodne odjet do Paříže a pustit se do boje se zločinem. Pod ochranou…(více)
(Le Petit Lieutenant) Režie: Xavier Beauvois, FR, 2005

Komisař Stepka

Taneční dobrodružství
více)
(Komisař Stepka) Režie: , , 2016

Komorná

Dobové drama zasazené do třicátých let dvacátého století, během nichž Korea spadala pod koloniální nadvládu Japonska. Prohnaný podvodník vydávající se za japonského hraběte nastrčí do…(více)
(Agasshi) Režie: Chan-wook Park, ROK, 2016

Komorná - veřejná premiéra

Dobové drama zasazené do třicátých let dvacátého století, během nichž Korea spadala pod koloniální nadvládu Japonska. Prohnaný podvodník vydávající se za japonského hraběte nastrčí do…(více)
(Agasshi) Režie: Chan-wook Park, ROK, 2016

Komorní orchestr Berg: filmový archív

Projekce s živou hudbou. Nová hudba k legendárním filmům ve světové premiéře.více)
(Komorní orchestr Berg) Režie: , , 0000

Komorník

Příběh Cecila Gainese Forest Whitaker, který pracoval jako komorník v Bílém domě a obsluhoval sedm prezidentů mezi roky 1952 až 1986. Během několika desetiletí v…(více)
(The Butler) Režie: Lee Daniels, USA, 2013

Komuna

Thomas Vinterberg zasadil svůj film Komuna do poloviny 70. let, do prostředí akademického společenství na předměstí Kodaně. Hrdiny filmu jsou Erik, Anna a jejich dcera…(více)
(Kollektivet) Režie: Thomas Vinterberg, DK, 2016

Koncept

Mohlo by se zdát, že Alex, Lino a Liz, tři synové diplomatů, kteří spolu žijí v Brazílii a užívají si svobody v prázdném bytě bez…(více)
(A Concepção) Režie: José Eduardo Belmonte, Brazílie, 2005

Koncert

Andrej Filipov byl kdysi jedním z nejvýznamněších dirigentů SSSR, kde vedl vedl slavný orchestr divadla Bolšoj. Po odmítnutí vyhodit několik židovských členů orchestru ale nastal…(více)
(Le Concert) Režie: Radu Mihaileanu, F - I - RO - B, 2009

Koncert Alizée

Koncert francouzské lolitky Alizée, chráněnkyně své textařky Mylène Farmer a hudebního skladatele Laurenta Boutonnata. Mladá zpěvačka původem z Korsiky Alizée je mistryní scény a z…(více)
(Alizée en concert) Režie: Pierre Stine, FRA, 2004

Koncert Clauda Nougaro

Album Embarquement immédiat je výsledkem spolupráce Nougara s mladým hudebníkem Yvanem Cassarem. Zpěvák mu svěřil své texty a melodie. Po dobu šesti měsíců se setkáváli…(více)
(Claude Nougaro en concert) Režie: Yvan Cassar, FRA, 2001

Koncert kapely Koza na útesu

Koza na útesu se pokouší hrát klezmer, tradiční židovské písničky, a to v lehce modernější formě tu v rytmu punkovém, tu do ska. Výsledkem…(více)
(Koncert kapely Koza na útesu) Režie: Koza na útesu, CZ, 2012

Koncert Pandoo - před kinem

Pandoo je sólový, experimentálně popový projekt Jana Hrubého. Nejdříve začínal pracovat především s houslemi a looperem, minulý rok vydal svůj první singl a vyhrál soutěže…(více)
(Koncert Pandoo) Režie: , , 0000

Konec

Bláznivá road movie o starém manželském páru Emilovi a Hédi, který žije jako tisíce jiných lidí v postkomunistickém Maďarsku. Jejich zdánlivě poklidný život doprovází celkem…(více)
(The End) Režie: Gábor Rohonyi, MAĎ, 2007

Konec

Hvězdně obsazené postapokalyptické scifi je více psychologickým dramatem odehrávajícím se mezi několika málo postavami, které jsou ohroženy neznámou silou, než velkolepým spektáklem. Film byl ve…(více)
(Fin) Režie: Jorge Torregrossa, E, 2012

Konec cesty

Josef Lachman byl odsouzen za rozkrádání státního majetku. Po návratu z vězení najde práci na stavbě přehrady. Navštíví dceru Evu, aby si vyzvedl svoje věci…(více)
(Konec cesty) Režie: Miroslav Cikán, CSSR, 1959

Konec dobrý, všechno dobré | NTLive

více)
(All´s Well That Ends Well) Režie: William Shakespeare / Marianne Elliot, UK, 2009

Konec duhy

Aktuální průzkum situace lesbiček, gayů a transgenderových osob v Evropě. Velká města jako Londýn, Paříž či Berlín mohou působit jako GL ráj, avšak na mnoha…(více)
(Rainbow’s End) Režie: Jochen Hick, Christian Jentzsch, NĚM, 2006

Konec modloslužebníků

Tento snímek nesoucí podtitul Čarodějnický film je dalším z úspěšných filmů o praktikách černé magie v současnosti. Ač většinou ghanské provenience i v samotné Africe…(více)
(End of the Wicked) Režie: Teco Benson, NGA, 1999

Konec projektu Neubacher

Marcus J. Carney se vydává na osmiletou cestu, aby hledal jak vlastní minulost, tak minulost své matky a babičky, pocházejících z rakouského nacistického klanu. Mladý…(více)
(The End of the Neubacher Project) Režie: Marcus J. Carney, RAK - NIZ, 2006

Konec Roberta Mitchuma

Franky je druhořadý herec ve stavu pokročilé deprese. Jeho manažer Arsène věří ve Frankyho potenciál stát se hvězdou a vydává se s ním na neuvěřitelnou…(více)
(Robert Mitchum est mort) Režie: O. Babinet - F. Kihn, B - F - PL - N, 2010

Konec srpna v hotelu Ozon

Svět po jaderné katastrofě. Zničenou krajinou prochází skupinka žen. Jednoho dne se dostanou do kouzelného údolí se zchátralým hotýlkem Ozon, kde žije jeho jediný obyvatel…(více)
(Konec srpna v hotelu Ozon) Režie: Jan Schmidt, CZ, 1966

Konec ticha

Paul a Sally Taylorovi jsou neslyšící. Narodili se tak, chodili spolu do stejné školy, která nekladla důraz na znakovou řeč, ale na odezírání a co…(více)
(Hear and Now) Režie: Irene Taylor Brodsky, USA, 2007

Konec v nedohlednu

Na Oscara nominovaný snímek Charlese Fergusona dokumentuje okolnosti, které vedly k americké invazi do Iráku v březnu 2003 a které provázely zejména první dva roky…(více)
(No End in Sight) Režie: Charles Ferguson , USA, 2007

Konečná stanice

V čekárně malé, opuštěné a zanedbané železniční konečné stanice, která má své nejlepší časy už dávno za sebou, čekají cestující. Čekají na něco, co nepřichází,…(více)
(Konečná stanica) Režie: Jiří Chlumský, SR, 2004

Konečná uprostřed cesty

Drama Konečná uprostřed cesty natočil současný německý scenárista a režisér Andreas Dresen, českému publiku známý tragikomickými příběhy o partnerských a mezilidských vztazích LÁSKA NA GRILU…(více)
(Halt auf freier Strecke) Režie: Andreas Dresen, D, 2011

Konečně neděle!

Julien Vercel, ředitel realitní kanceláře, je podezřelý z dvojité vraždy: své ženy MarieChristine a jejího milence Clauda Massouliera. Protože okolnosti svědčí proti němu, vydává se…(více)
(Vivement dimanche !) Režie: François Truffaut , F, 1983

Konečně spolu

April Epnerové je devětatřicet a během posledního roku měla pocit, že konečně dala svému životu řád. Manželství, o něž opírala své naděje, však nečekaně zkrachuje:…(více)
(Then She Found Me) Režie: Helen Hunt, USA, 2007

Konfident

Adam a Eva se milují, ale doba nepřeje tomu, aby si splnili, po čem touží. A tak se novomanžel rozhodne pro práci, která spokojenému páru…(více)
(eŠteBák) Režie: Juraj Nvota, SK - PL - CZ, 2012

Konfrontace 1 | 2013

Kámošihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3440kamosi Já, nikdo a jáhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3686janikdoaja Klisny a papoušcihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3621klisnyapapousci Olkiluotský syndromhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3429olkiluotskysyndrom…(více)
(Konfrontace 1) Režie: various, AUS - CH - RA - FIN - PL, 0000

Konfrontace 1 | 2014

Do mezinárodní soutěže hraných a dokumentárních studentských filmů bylo vybráno 17 snímků, které vznikly v produkci evropských, asijských, latinskoamerických a amerických filmových škol v roce…(více)
(Konfrontace 1 | 2014) Režie: various, , 0000

Konfrontace 2

Víchttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2292vic, 12', Německo Čekáníhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2841cekani, 25', Finsko Švédský džobhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2843svedskydzob, 17', Polsko …(více)
(Konfrontace 2) Režie: various, various, 0000

Konfrontace 2 | 2013

Říká Charliehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3688rikacharlie Mimo tělohttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3014mimotelo Odessahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3103odessa Rio 2016http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3604rio2016 …(více)
(Konfrontace 2) Režie: various, USA - GB - RO - IL - D, 0000

Konfrontace 2 | 2014

Do mezinárodní soutěže hraných a dokumentárních studentských filmů bylo vybráno 17 snímků, které vznikly v produkci evropských, asijských, latinskoamerických a amerických filmových škol v roce…(více)
(Konfrontace 2 | 2014) Režie: various, , 0000

Konfrontace 3

Nic se mě nedotknehttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2386nicsemenedotkne, 30', Dánsko Holky plné eko emocíhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2842holkyplneekoemoci, 11', Česká republika Mohl jsem vidět pumuhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2840mohljsemvidetpumu,…(více)
(Konfrontace 3) Režie: various, various, 0000

Konfrontace 3 | 2013

Pothttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3674pot Stavědlo č. 100http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3158stavedloc100 Neposlušní klucihttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3690neposlusnikluci Poslední hovoryhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3021poslednihovory …(více)
(Konfrontace 3) Režie: various, MEX - GB - IL, 0000

Konfrontace 3 | 2014

Do mezinárodní soutěže hraných a dokumentárních studentských filmů bylo vybráno 17 snímků, které vznikly v produkci evropských, asijských, latinskoamerických a amerických filmových škol v roce…(více)
(Konfrontace 3 | 2014) Režie: various, , 0000

Konfrontace 4

Füwatown 517http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2510fwatown517, 12', Německo Srandy kopechttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2839srandykopec, 16', Francie Stěhovavý ptákhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2012/56soutezkonfrontace/2791stehovavyptak, 24', Finsko …(více)
(Konfrontace 4) Režie: various, various, 0000

Konfrontace 4 | 2013

Hnědomodráhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3377hnedomodra Z1http://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3691z1 Ledhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3585led Ponorná řeka didaktikyhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/2013/69soutezkonfrontace/3076ponornarekadidaktiky…(více)
(Konfrontace 4) Režie: various, , 0000

Konfrontace 4 | 2014

Do mezinárodní soutěže hraných a dokumentárních studentských filmů bylo vybráno 17 snímků, které vznikly v produkci evropských, asijských, latinskoamerických a amerických filmových škol v roce…(více)
(Konfrontace 4 | 2014) Režie: various, , 0000

Kongo - čekání na demokracii

Dokument systematicky mapuje novodobou historii Demokratické republiky Kongo bývalého Zairu, představuje diktátory v jejím čele, popisuje krvavou občanskou válku, ale i spory s okolními státy.…(více)
( Congo na biso) Režie: Chuck Liedekerke, de, Yannick Muller , FRA - BEL, 2006

Kongo: hluboké ticho

Občanská válka v Demokratické republice Kongo je jedním z nejvleklejších a nejzapomenutějších světových konfliktů. Přestože na dodržování míru po letech válek dohlížejí tisíce vojáků OSN,…(více)
(The Greatest Silence: Rape in the Congo) Režie: Lisa F. Jackson, USA, 2007

Koňský svět

Tentokrát se v Oku zaměříme na koně a vše, co s koňmi souvisí. Kdo by koně neměl rád... Podíváme se, jaké druhy koňů známe, jaké…(více)
(Koňský svět) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Koňský svět

Tentokrát se v Oku zaměříme na koně a vše, co s koňmi souvisí. Kdo by koně neměl rád... Podíváme se, jaké druhy koňů známe, jaké…(více)
(Koňský svět) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Konstantin a Elena

Hořkosladký dokument, v němž to sladké představuje láska, která trvá i po 55 letech manželství. Hořká je zase skutečnost, že dvěma starouškům na život v lásce…(více)
(Constantin şi Elena) Režie: Andrei Dăscălescu, RO - E, 2008

Kontakt

Kontakt sleduje četu britských vojáků na hlídce v Severním Irsku. Absence dramatického oblouku, narativního příběhu a tempa, tak navozuje podmínky a atmosféru vojákova života v…(více)
(Contact) Režie: Alan Clarke, GB, 1985

Kontejner lásky

Prchavé štěstí a láska zrozená za naprosto nepříznivých podmínek ze setkání íránského chlapce a mladé afghánské uprchlice má neblahé následky, které ani jeden z nich…(více)
(Chand metre moka'ab eshgh) Režie: Jamshid Mahmoudi, AFG-IR, 2014

Kontraband

Vítejte v podsvětí. Vítězí tu ten, kdo má největší pistoli a nejostřejší lokty, kdo selže, musí z kola ven, nejlépe s kulkou v hlavě. Dovnitř…(více)
(Contraband) Režie: Baltasar Kormákur, USA - GB, 2012

Konzultant

Vysoce postavený advokát, ve filmu přezdívaný Konzultant Michael Fassbender, se prostřednictvím majitele nočního klubu Reinera Javier Bardem přimotá k pochybnému obchodu s drogovým kartelem. On…(více)
(The Counselor) Režie: Ridley Scott, USA, 2013

Konzum

Barvitý a klipově sestříhaný kritický pohled na konzumní společnost vytvořili autoři jak z materiálu, který natočili během tří let v osmi zemích světa, tak z nejrůznějších televizních…(více)
(Surplus) Režie: Erik Gandini, ŠVÉ, 2003

Kopytem sem, kopytem tam

Choroba IDS se stala východiskem pro zkoumání povrchních vztahů mezi lidmu a symbolůem smrtelného ohrožení, stresové situace, která odhaluje podstatu jednotlivých charakterů. Tři sympatičtí třicátníci si…(více)
(Kopytem sem, kopytem tam) Režie: Věra Chytilová, CZ, 1988

Koralina a svět za tajnými dveřmi

Přestože jsou předlohy spisovatele Neila Gaimana jsou obvykle nabyté propracovanou mytologií a přesně fungujícím světem, Koralína patří spíše mezi pohádkové knihy. Animovaný film sleduje jedenáctiletou Koralínu,…(více)
(Coraline) Režie: Henry Selick, USA, 2009

Korálky a korály

Pohádky: Dnes se podíváme na Krále a skřítka, na Korálkovou a Perličkovou pohádku i na Mokrou pohádku. Zjistíme, co dělala Velryba Abyrlev, jak se Mikeš…(více)
(Korálky a korály) Režie: , CZ, 2017

Korejská hororová noc

Letošní blok asijských hororů obsahuje dva tituly, přičemž si klade za cíl diváky nejen děsit, ale také prostřednictvím promítnutých filmů ukázat vývoj a stylové variace určitého…(více)
(Korejská hororová noc) Režie: různí režiséři, KOR, 1999

Koridor číslo 8

Koridor číslo 8 vypráví o osudech lidí, žijících na neexistující cestě přes Balkán. Cesta se táhne přes Bulharsko, Makedonii a Albánii a je totožná s…(více)
(Korridor No. 8) Režie: Boris Despodov, BUL, 2008

Korporace

Jak fungují nadnárodní korporace, hospodařící často s větším objemem kapitálu než některé země světa? Do jaké míry jim podléhá státní moc? To jsou základní otázky snímku pracujícího…(více)
(The Corporation) Režie: Jennifer Abbott - Mark Achbar, KAN, 2003

Korporace

Emilie TessonHansen je mladá a inteligentní žena, která pracuje jako personální ředitelka. Je to typická „štika“. Ve firmě, kde působí, dojde k dramatické události a…(více)
(Corporate) Režie: Nicolas Silhol, F, 2016

Korso

Markus miluje basketbal a sní o tom, že se jednou prosadí jako basketbalista v New Yorku. Jeho smůlou je, že žije na bohem zapomenutém předměstí…(více)
(Korso) Režie: Akseli Tuomivaara, FIN, 2014

Korunka

Maria je nájemná vražedkyně, Viviana guerillová bojovnice, Angela zlodějka a podvodnice a Angie členka loupežného gangu. Všechny mají kromě divoké minulosti společnou také neveselou přítomnost…(více)
(La Corona) Režie: Amanda Micheli, Isabel Vega, USA, 2007

Korzár | Bolšoj balet

Choreografie: Jurij Burlaka, Alexej Ratmanskij podle Mária Petipy Hudba: Adolf Adam …(více)
(Korzár | Bolšoj balet) Režie: Jurij Burlaka, Alexej Ratmanskij podle Mária Petipy, RUS, 2011

Kořeny

Na jaře roku 2011 smetla tsunami část pobřeží na východě Japonska. Ničivá vlna odnesla tisíce životů a statisíce lidí připravila o střechu nad hlavou. Téměř…(více)
(Senzo Ni Naru) Režie: Kaoru Ikeya, J, 2012

Kořeny nebes / Afoňka už nechce pást soby

Základní úlohou šamana v severní Asii je kouzelné léčení. Za jednu z nejčastějších příčin nemoci je zde považován únos nebo zbloudění duše. Během složitého rituálu…(více)
(Korni neba / Afoňka už nechce pást soby) Režie: Ilgar Safat / Martin Ryšavý, RUS / ČR, 2003

Kořeny: Vize Wangari Maathai

Příběh Wangari Maathai, první africké držitelky Nobelovy ceny míru, má mnoho dimenzí. Z prvotního záměru boje proti půdní erozi formou vysazování stromů se vyvinulo politické…(více)
(Taking Root: The Vision Of Wangari Maathai) Režie: Lisa Meton, Alan Dater, USA, 2008

Kosagym | ukázka bojového umění

Škola bojového umění Kickbox a všech dalších směrů z tohoto sportu vycházejících semicontact, lightcontact, fullcontact, low kick, aero kickboxing. To vše pod vedením profesionálních trenérů…(více)
(Kosagym | ukázka bojového umění) Režie: Mgr. Pavel Dvorščík, Mgr. Petr Kotík, ČR, 0000

Kosatka

Návštěva vodního světa může být příjemná nedělní zábava. Kosatky podle pokynů vyskakují do vzduchu, pleskají ploutvemi nebo vozí trenéry na čumáku. A děti nadšeně tleskají.…(více)
(Blackfish) Režie: Gabriela Cowperthwaite, USA, 2013

Kosmické pohádky

Pohádky, které nás přenesou do vzdálených světů: Pokusníček, Nehoupat, Supermyš, Pohádková planeta, Pošťácká pohádka, Kosmodrom …(více)
(Kosmické pohádky) Režie: , ČR, 0000

Kosmický výlet

Pohádky: Kosmické pohádkyvíce)
(Kosmický výlet) Režie: Bio Oko, ČR, 2010

Kosmo

Satirická minisérie Kosmo je nový projekt scénáristy Tomáše Baldýnského, dramaturga Zdeňka Duška spolu Comeback a režiséra Jana Bártka Marta a Věra, která na půdorysu fiktivního…(více)
(Kosmo) Režie: , CZ, 2016

Kosmos

Příběh uneseného podnikatele, který je po devíti měsících propuštěn, je mozaikou životů řady dalších lidí. S mnoha se předtím neznal, s některými byl naopak v úzkém kontaktu. V…(více)
(Cosmos) Režie: Diego Fandos, E, 2007

Kostel sv. Mikuláše

Lipsko v roce 1987: zasloužilý a vysoce uznávaný důstojník Lidové policie NDR Albert Bacher umírá při cvičení na střelnici. Po náhlé smrti patriarchovy se v…(více)
(Nikolaikirche) Režie: Frank Beyer, D, 1995

Kostka cukru

Když se na svatbu nejmladší ze sester sjede do nádherné staré vily celá rodina, nikdo netuší, že nejšťastnější den v jejím životě skončí jinak, než…(více)
(Ye Habbeh Ghand) Režie: Seyyed Reza Mir-Karimi, IR, 2011

Kostkař

Kurt je vášnivý gambler, kterému se život vymyká z rukou. Jeho existence se točí kolem peněz: vyhrává, prohrává, půjčuje si, splácí dluhy. Vše pohlcující závislost…(více)
(Spiele Leben) Režie: Antonin Svoboda, RAK - ŠVÝ, 2005

Košér hooligans

Fotbalový klub Bejtar Jeruzalém má dlouhou tradici, obrovskou základnu oddaných fanoušků a vliv na politiku. Říká se, že kdo nepromluví k dvacetitisícovému davu na stadionu…(více)
(Forever Pure) Režie: Maya Zinshtein, IRL-IL-N-GB, 2016

Koudelka fotografuje Svatou zemi

„Když spatřím nějaké místo a pochopím, že tam na mě čeká snímek, vrátím se tam tolikrát, než ho dostanu,“ říká světoznámý český fotograf Josef Koudelka.…(více)
(Koudelka fotografuje Svatou zemi) Režie: Gilad Baram , CZ-D, 2015

Promítáme: Pátek 23. 3. 2018 20:30

Koupili jsme zoo

Benjamin Mee M.Damon je losangeleský autor novinových sloupků a příležitostný spisovatel dobrodružné literatury, který jako svobodný otec čelí problémům souvisejícím s výchovou dvou dětí. Ve…(více)
(We Bought a Zoo) Režie: Cameron Crowe, USA-, 2011

Kouř

"Muzikál totalitního věku" je podtitul snímku Kouř, ve kterém Tomáš Vorel vycházel ze svého druhého pověstného školního filmu Ing. z roku 1985. Zůstalo z něj…(více)
(Kouř) Režie: Tomáš Vorel, CZ , 1990

Kousek modrého nebe

Snímek „Kousek modrého nebe“ vypráví osobní příběhy lidí Sinti, kteří přežili druhou světovou válku a vůbec poprvé o této zkušenosti promluvili před kamerou. Díky…(více)
(Een stukje blauw in de lucht) Režie: Bob Entrop, NLD, 2008

Kousek nebe

Příběh filmu Kousek nebe vypráví o lásce, přátelství a soudržnosti, která pomáhala důstojně přežít v nejtěžších dobách. Ve zdech komunistického kriminálu 50. let se odehrává…(více)
(Kousek nebe) Režie: Petr Nikolaev, ČR, 2004

Kouzelná cesta nepoužitelných věcí

Co je pro někoho odpadem, pro jiného může být malým pokladem. Své o tom ví svérázná polská dvojice Piotr Liszcz a Jan Byczek, pro něž…(více)
(The Magical Journey of Useless Things) Režie: Katja Schupp, D - PL, 2011

Kouzelná flétna | Wolfgang Amadeus Mozart

Emeritní hudební ředitel Metropolitní opery James Levine bude dirigovat Mozartovu mistrovskou Kouzelnou flétnu, kterou v Met inscenovala režisérka Julie Taymor, držitelka ocenění Tony Award. Rolí…(více)
(Die Zauberflöte | Wolfgang Amadeus Mozart) Režie: Julie Taymor, USA, 2017

Kouzelná flétna 2008 | W. A. Mozart

Jedna ze základních oper světového repertoáru, poslední opera W. A. Mozarta, jejíž hudební jazyk výrazně ovlivnil mnoho významných světový skladatelů, např. L. v. Beethovena, C.…(více)
(Die Zauberflote) Režie: Julie Taymor, USA, 2008

Kouzelná flétna 2015 | Wolfgang Amadeus Mozart

Záznam vůbec prvního představení přenášeného živě z Metropolitní opery z 30.12.2006, kterým Met odstartovala svůj cyklus MET in HD. Jedna ze základních oper světového repertoáru, poslední…(více)
(Die Zauberflöte) Režie: Julie Taymor, USA, 2006

Kouzelná krabička

V pohádkách existuje mnoho různých kouzelných předmětů, kouzelné může být skoro cokoliv. Jak asi vypadá kouzelný předmět? Jaké musí mít vlastnosti nebo co musí obsahovat, aby…(více)
(Kouzelná krabička) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Kouzelná vánoční krabička

Vánoční dny jsou dny neobyčejné. Přijďte proto za námi do kina Aero, podívejte se s námi na pohádku a vyrobte spolu s námi veselou vánoční krabičku…(více)
(Kouzelná vánoční krabička) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Kouzelné dveře

Pohádky: Dnes uvidíme plno tajuplných pohádek, například O Maryšce a vlčím hrádku, o Hadím princi a nebo O Malence. …(více)
(Kouzelné dveře) Režie: , CZ, 2015

Kouzelné houbaření

Pohádky: Aby se nám nestýskalo po prázdninách, pustíme si pěknou řádku pohádek z lesa, mechu a kapradí, rozkvetlých luk a tak vůbec z…(více)
(Kouzelné houbaření) Režie: , CZ, 2014

Kouzelné Oko

V pohádkách existuje mnoho různých kouzelných předmětů, kouzelné může být skoro cokoliv. Jak asi vypadá kouzelný předmět? Jaké musí mít vlastnosti nebo co musí obsahovat, aby…(více)
(Kouzelné Oko) Režie: Bio Oko, CZ-, 2012

Kouzelné pohádky

Pásmo českých animovaných pohádek o kouzelném světě dětské fantazie:
více)
(Kouzelné pohádky) Režie: různí, CZ, 0000

Kouzelné pohádky

Pásmo klasických českých animovaných pohádek dnes nabízí příběhy o čárech a kouzlech. Navštívíme kouzelný sad, zažijeme čáry máry v kuchyni a poznáme tři čarovná pera.…(více)
(Kouzelné pohádky) Režie: , CZ, 0000

Kouzelné sluchátko

K čemu všemu bychom potřebovali kouzelné sluchátko? Co je třeba napravit, vylepšit, komu je potřeba pomoci? Komu byste chtěli udělat radost a proč? Kam byste…(více)
(Kouzelné sluchátko) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Kouzelníci videoklipu 80. let - Anton Corbijn a Tim Pope

Osmdesátá léta – tvůrci videoklipů Anton Corbijn a Tim Pope v nich několik let přistavovali další patra přízračného popového světa napodobovaného fanoušky. Stvořili „smutné“ Depeche Mode…(více)
(The Wizards of Music Videos of The 80s - Anton Corbijn and Tim Pope) Režie: A. Corbijn - T. Pope, USA, 1980

Kouzelný amulet

Pohádky: Dnešní pásmo s názvem Nezbedné pohádky ukrývá například Ferdu mravence, líného Honzu, smutnou princeznu, nebo vodníka ve mlýně. …(více)
(Kouzelný amulet) Režie: , CZ, 2013

Kouzelný kámen

Žena žijící v zemi zmítané válkou se po deseti letech vynuceného mlčení rozhodne vypovídat se svému manželovi, který leží po zásahu kulkou do krku v…(více)
(Syngué sabour) Režie: Atiq Rahimi, AFG-F-D-GB, 2012

Kouzelný koberec

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se radovat a…(více)
(Kouzelný koberec) Režie: Various, CZ, 2009

Kouzelný nástroj Afriky

Poté, co byly téměř náhodou objeveny nové hudební techniky a způsob prstokladu, se zvuk skromného nástroje „pennywhistle“ stal v jihoafrických městech v padesátých letech takřka…(více)
() Režie: Shmerah Passier, Ivan Leathers, JAR, 2004

Kouzelný ostrov | Händel, Vivaldi, Rameau a další

Do programu přenosů Met zařadila také lákavou kuriozitu – pasticcio Kouzelný ostrov, jež je inspirováno praxí obvyklou v baroku, kdy se hudba různých autorů podložila…(více)
(The Enchanted Island) Režie: Phelim McDermott, USA, 2012

Kouzlo měsíčního svitu

Děj této romantické komedie se odehrává v jižní Francii v roce 1920. Nádherné vily na pobřeží Côte d'Azur, jazz kluby a módní místa pro bohaté…(více)
(Magic in the Moonlight) Režie: Woody Allen, USA, 2014

Kouzlo podzimních barev

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rákosníček zachraňoval mráčky beránky před hvězdným orlem, Jak šel Rumcajs pro mašličkovou sponku, …(více)
(Kouzlo podzimních barev) Režie: , CZ, 2016

Kovář z Podlesí

Podlesí je malá vesnička, kterou se před lety přehnala válka s Turkem. Dobré houbové víly byly tehdy požádány o pomoc, ale protože vykonaly dobro i…(více)
(Kovář z Podlesí) Režie: Pavel Göbl , CZ - SK, 2013

Kovbojové

Poměrně úspěšný divadelní režisér Saša se po úspěšné bitvě s rakovinou vydává zprátky domů do pošmourného průmyslového městečka, aby zde nakopnul skomírající kulturní život. Dostane…(více)
(Kauboji) Režie: Tomislav Mršić, HR, 2013

Kovbojové & Komunisti

V přízemí jednoho východoberlínského činžáku dříve fungovala klasická socialistická hospoda. Dnes si tady jeden kovboj otevřel typický americký pub; opravdu brizantní střet mezi Východem a…(více)
(Cowboys & Communists ) Režie: Jessica Feast, NZ/D, 2007

Koyaanisqatsi

Strhující umělecký dokument KOYAANISQATSI 1983 je předchůdcem u nás dobře známého snímku POWAQQATSI 1988. Oba filmy jsou součástí zamýšlené trilogie o stavu tohoto světa. Koyaanisqatsi…(více)
(Koyaanisqatsi) Režie: Godfrey Reggio, USA, 1982

Koza

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě…(více)
(Koza) Režie: Ivan Ostrochovský, SK-CZ, 2015

Koza - veřejná premiéra

Bývalý olympionik, boxer Peter Baláž, přezdívaný Koza, žije se svou partnerkou Mišou v ghettu sociálně vyloučených. Miša nečekaně otěhotní a je rozhodnuta nechat si dítě…(více)
(Koza) Režie: Ivan Ostrochovský, SK-CZ, 2015

Kozí příběh se sýrem

Kozí příběh se sýrem volně navazuje na předchozí díl. Děj filmu se přenese ze středověké Prahy do pohádkového sýrového království a kromě starých známých postav…(více)
(Kozí příběh se sýrem) Režie: Jan Tománek, CZ, 2012

Krajina mého srdce

Po Nočních hovorech s matkou 2002 je Krajina mého srdce další autodokument na pomezí experimentální reality show a hraného eseje, v němž režisér Jan Němec…(více)
(Krajina mého srdce) Režie: Jan Němec, ČR, 2004

Krajina osudu Ivana Vyskočila

Dokumentární film Pavla Kolaji věnovaný Ivanu Vyskočilovi je svébytnou autorskou výpovědí o podstatě dialogického jednání a zároveň jeho portrétem. Ivan Vyskočil je významný dramatik, prozaik,…(více)
(Krajina osudu Ivana Vyskočila) Režie: Pavel Kolaja, ČR , 2009

Krajina přílivu

Třináct let po veleúspěšném filmu Král Rybář se Jeff Bridges a Terry Gilliam znovu sešli na společném projektu. Nový snímek Terryho Gillliama Tideland trochu připomíná…(více)
(Tideland) Režie: Terry Gilliam, GB - CDN, 2006

Krajina snů

Pátého února 1956 uvedla ve Filmovém národním divadle skupina mladých filmařů svůj manifest. Program nazvali Free Cinema Svobodné kino, vyšli se svou filmovou technikou do…(více)
(O Dreamland) Režie: Lindsay Anderson, GB, 1953

Krajta

Základem tohoto smyšleného příběhu je skutečný incident, který se odehrál v jedné z obyčejných postsovětských škol v Lotyšsku. Někdo vykonal ve škole na půdě velkou…(více)
(Pitons) Režie: Laila Pakalnina, LOT, 2003

Krakatit

Román Karla Čapka pojal Otakar Vávra jako horečnatě expresivní varování před jadernou zkázou. Režisér soustředí pozornost na horečnaté představy vyčerpaného a navíc zraněného protagonisty inženýra…(více)
(Krakatit) Režie: Otakar Vávra , CZ, 1948

Krakonoš a lyžníci

Půvabný příběh ze zasněžených krkonošských strání vypráví o prvních lyžích a odvážných lyžařích, o ochotnickém divadle, sklářských hutích a hlavně o dvou nezbetných klucích Matějovi…(více)
(Krakonoš a lyžníci) Režie: Věra Plívová-Šimková, CZ, 1980

Krakonošovy pohádky

Kromě několika napínavých příběhů o Krakonošovi se dnes také podíváme na zemi obrů a také na opičku Žofku, jak se postarala o převýchovu.…(více)
(Krakonošovy pohádky ) Režie: , CZ, 0000

Král a šašek

Druhý divácky nejúspěšnější jihokorejský film všech dob představuje mezi tituly přední pětice žebříčku domácí návštěvnosti výstřední unikát. Nejedná se totiž o vysokorozpočtový blockbuster, ani o…(více)
(Wang-ui namja) Režie: Lee Joon-ik, ROK, 2005

Král afroreggae

Rio de Janeiro, cíl turistů i karnevalových masek, skrývá ve svých útrobách velkou nespravedlnost, násilí a nebezpečí. Městské ghetto je sídlem chudých a působištěm mnoha…(více)
(Favela Rising) Režie: Jeff Zimbalist - Matt Mochary, USA - BRA, 2005

Král Belgičanů

Král Belgičanů je právě na státní návštěvě v Istanbulu, když se dozví, že se jeho země rozpadla. Musí se okamžitě vrátit domů, aby zachránil své…(více)
(King of the Belgians) Režie: Peter Brosens, Jessica Hope Woodworth, B-NL-BG, 2016

Král čtvrti Once

Ariel si myslí, že se zbavil zátěže minulosti, když si v New Yorku vybudoval úspěšnou kariéru jako ekonom. Jeho otec řídí židovskou nadaci ve čtvrti…(více)
(El rey del Once) Režie: Daniel Burman, RA, 2016

Král Hussain z Pákistánu - Královna Asia z Norska

Třicet let vedl Hussain řeznictví v Oslu. Zdravotní důvody ho však přinutily obchod prodat. Rozhodl se, že za vydělané peníze postaví pro celou rodinu dům…(více)
(Kong Hussain av Pakistan - Dronning Asia av Norge) Režie: Fridtjof Kjæreng, NOR, 2005

Král komiksů

Světoznámý kreslíř komiksů Ralf König si svým výtvarným stylem a duchaplným humorem nabourávajícím klišé o gayích a queer kultuře obecně podmanil široké publikum, a to…(více)
(König des Comics) Režie: Rosa von Praunheim, D, 2012

Král Lear | NT Live

Toto představení se bude přenášet ze scény divadla Donmar Warehouse, které sídlí v londýnské Covent Garden. Stárnoucí vladař. Rozdělené království. Muž,…(více)
(King Lear | NT Live) Režie: Michael Grandage, GB, 2011

Král Lear | NT Live

Simon Russell Beale Timon Aténský, Spolupracovníci, se vrací v titulní roli Shakespearovy známé tragédie. Její režie se ujal Sam Mendes, díky oscarové Americké kráse nebo…(více)
(King Lear | NT Live ) Režie: Sam Mendes, GB, 2014

Král Lear | Stratford Festival

Prague Shakespeare Company uvádí poprvé v České republice záznam představení Král Lear ze slavného divadla Stratford Festival. V režii Antoniho Cimolina můžete vidět Colma Feorea…(více)
(King Lear) Režie: , CDN, 0000

Král nic nedělá

„Já nic nedělám...,“ improvizuje Petr Král na stupních vítězů opuštěného velodromu. Road movie s jedním z nejvýznamnějších českých básníků a filmových teoretiků. Poezie jako způsob…(více)
(Král nic nedělá) Režie: Jan Gogola ml., CZ, 2012

Král Šumavy

Naivní špiónské historky se zásluhou tohoto snímku vyšplhaly na kvalitativní vyšší úroveň. Syžetově – námět poskytl Rudolf Kalčík – se ještě podřizuje politické mytologii o…(více)
(Král Šumavy) Režie: Karel Kachyňa , CZ, 1959

Král z ostrova Bastøy

Ostrov Bastøy slouží jako velké nápravné zařízení pro chlapce. Tvrdý režim, v jehož čele stojí diktátorský ředitel Stellan Skarsgård, drží všechny na uzdě. Disciplína, těžká…(více)
(Kongen av Bastøy) Režie: Marius Holst, N - F - S - PL, 2010

Králík po berlínsku

Neznámý příběh o divokých králících, kteří žili v prostoru mezi Berlínskou zdí. Zóna smrti byla dlouhých 28 let jejich domovem. Vedli zde sice uzavřený, ale…(více)
(Rabbit à la Berlin) Režie: B. Konopka - P. Rosołowski, D - PL, 2009

Králova přízeň

Rok 1525: Ambiciózní rodina vmanipuluje mladičkou Marii Boleynovou do vztahu se vznětlivým, přelétavým Jindřichem VIII. Panovník se však naivní, oddané milenky brzy nabaží a obrátí…(více)
(The Other Boleyn Girl) Režie: Justin Chadwick, GB - USA, 2008

Králova řeč

Naprostý vítěz letošního oscarového klání vychází ze skutečného příběhu o předních postavách britské královské rodiny. Dříve než se Bertie Colin Firth vzpamatuje ze smrti otce, anglického…(více)
(The King‘s Speech) Režie: Tom Hopper, GB - AUS - USA, 2010

Králové a královna

Pařížanka Nora prožívá závažnou životní etapu. Po rozvodu začíná nový vztah a zároveň se vyrovnává se smrtí svého otce, který se doposud staral o jejího…(více)
(Rois et reine) Režie: Arnaud Desplechin, F - B, 2003

Králové videa: Otrlá audience

přístupnost 18 Celých čtrnáct let vám pouštíme filmy, tak teď si pro jednou budeme o filmech povídat. Festival otrlého diváka se spojil s tvůrci připravovaného dokumentu…(více)
(KRÁLOVÉ VIDEA: OTRLÁ AUDIENCE) Režie: , , 0000

Královna

Co se stalo po smrti princezny Diany se světem, zaznamenali všichni, co se však odehrávalo v palácích královské rodiny? O tom pojednává snímek Stephena Frearse…(více)
(The Queen) Režie: Stephen Frears, VB, 2006

Královna banditů

Skutečný příběh dívky Phoolan Devi, kterou chudí rodiče provdali ještě jako dítě. Protože se však se svým osudem nehodlala smířit, stala se družkou lokálního bandity Vikrama…(více)
(Bandit Queen) Režie: Shekhar Kapur, IND, 1994

Královna Koloběžka

Královna Koloběžka je vychytralá holka. Úkol od následníka trůnu zněl – přijet nepřijet. Tak si tedy postavila koloběžku a přijela nepřijela Spolu s ní…(více)
(Královna Koloběžka) Režie: , CZ, 0000

Královna ticha

Desetiletá Romka Denisa se v mnoha ohledech vymyká svým vrstevníkům. Jako malá ztratila sluch a nenaučila se mluvit. Žije v komunitě rumunských přistěhovalců v nelegálně…(více)
(The Queen of Silence) Režie: Agnieszka Zwiefka, D-PL, 2014

Královna všech moří a bleší trh v Oku

15:00 film Lucie postrach ulice
více)
(Královna všech moří a bleší trh v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Královny Sýrie

Více než 700 000 obyvatel Sýrie na útěku před válkou našlo dočasný domov v sousedním Jordánsku. Skupinka 60 syrských žen se v jordánském hlavním městě…(více)
(Queens of Syria) Režie: Yasmin Fedda, HKJ-UAE-GB, 2014

Královská aféra

Královská aféra je příběhem vášnivé a zakázané lásky, která změnila celý národ. Lásky, která propukla na začátku 70. let 18. století mezi Johanem Struenseem, německým…(více)
(En Kongelig Affære) Režie: Nikolaj Arcel, DK - S, 2012

Královská aféra | FilmŠejk: Jak číst film

Po projekci 6.6.2012 v kině Aero bude pro zájemce následovat debata.http://www.aeroskola.cz/filmsejk/ Královská aféra je…(více)
(En Kongelig Affære) Režie: Nikolaj Arcel, DK - S, 2012

Království I. a II.

Lars von Trier ve svých nejlepších letech a nejlepší formě ukázal, že seriál je také svébytná umělecká forma. Natočil Království. „…A potom tam postavili…(více)
(Riget I.-II.) Režie: Lars von Trier, Morten Arnfred, DK-F-D-S, 1994

Království míru

Manžele Gene a Lorri jednoho dne nalezli na hromadě mrtvých zvířat přeživší opuštěnou ovci. Rozhodli se jí vzít domů a pojmenovali ji Hilda. To byl…(více)
(Peaceable Kingdom) Režie: Jenny Stein , USA, 2004

Království pana Edhiho

Snímek režisérky Amélie Saillez přináší fascinující příběh Abdula Sattara Edhiho a jeho ženy Bilquis z pákistánského Karáčí, kteří v islámské zemi vybudovali síť sociálnězdravotnických zařízení.…(více)
(Le Royaume de Monsieur Edhi) Režie: Amélie Saillez, B - E, 2011

Království zvěrstev

V podsvětí Melbourne zuří tvrdý boj s nevypočitatelnou policií. Lupič a výtržník Pope Cody je v hledáčku mužů zákona, kteří by jej nejraději viděli mrtvého.…(více)
(Animal Kingdom) Režie: David Michôd, AUS, 2010

Králův dvojník

V kronikách popisujících detailně vládu krále Gwanghae je oficiálně vynecháno patnáct dnů. Na základě tohoto faktu vznikl film, kde si panovačný a paranoidní vladař poručil…(více)
(Gwang-hae: wangi doin namja) Režie: Choo Chang-min, ROK, 2012

Krámpack

Nico přijíždí s vidinou nespoutaného volna do prázdninové rezidence Daniho rodičů. Staří kamarádi se však dostali do věku, v němž rybolov, společné jointy i společná…(více)
(Krámpack) Režie: Cesc Gay, ŠPA, 2000

Krása přírody

Název filmu je zároveň titul populárního japonského valčíku z roku 1902, který byl často používán jako doprovod při projekcích němých filmů. Celovečerní debut solitérního tvůrce…(více)
(Utsukushiki Tennen) Režie: Takushi Tsubokawa, J, 2005

Kráska a bicykl

V městech Velké Británie na kole dívky téměř nejezdí, není to totiž cool. Prodejci kol, média i mnozí cyklističtí aktivisté sterotypizují obrázek cyklisty jako vysportovaného…(více)
(Beauty and the Bike) Režie: R. Grassick - B. Wupperman, GB, 2009

Kráska a zvíře

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a…(více)
(Beauty and the Beast) Režie: Bill Condon, USA, 2017

Kráska a zvíře

V hrané adaptaci animované klasiky Kráska a zvíře společnosti Disney, jež je ohromující filmovou oslavou jednoho z nejpopulárnějších příběhů vůbec, velkolepým způsobem ožívají příběh a…(více)
(Beauty and the Beast) Režie: Bill Condon, USA, 2017

Krásky, bacha!

Zdařilá komedie sleduje romantickou životní pouť hlavního hrdiny Raje, který při výletě po Evropě potká dívku Mahi. Ta touží po opravdové lásce, Raj se však…(více)
(Bachna Ae Haseeno) Režie: Siddharth Anand, IND - USA, 2008

Krásná dodnes

Nejnovější snímek téměř stoletého Oliveiry lze popsat jako postmodernistickou intelektuální hříčku o neúhybné logice lidského života, která vychází z buñuelovské poetiky. V Oliveirově fantaskní vizi se zestárlá…(více)
(Belle toujours) Režie: Manoel De Oliviera, P - F, 2006

Krásná Dyana

V době, kdy všichni začínají recyklovat jako o život, natočil Boris Mitič dokument o romských utečencích z bělehradského předměstí, kteří se rozhodnou vdechnout starým polorozpadlým…(více)
(Lijepa Dyana) Režie: Boris Mitić, SRB, 2003

Krásná Junie

Šestnáctiletá Junie mění po smrti matky školu uprostřed školního roku. Do nové třídy chodí i její bratranec Mathias, který ji představí své partě kamarádů. Všichni…(více)
(La Belle personne) Režie: Christophe Honoré, F, 2008

Krásné mládí

V České republice dosud neuvedený, zatím poslední snímek výrazné postavy španělského filmu Jaimeho Rosalese je depresivním příběhem o mládí. Natalia a Carlos se jen těžko protloukají…(více)
(Hermosa juventud) Režie: Jaime Rosales, E-F, 2014

Krásné zítřky | NT Live

Vítězka Pulitzerovy ceny, americká novinářka Katherine Boo strávila tři roky v indickém Annávádí, kde zaznamenávala životy obyvatel tamních slumů. Z její nekompromisní knihy o bídě…(více)
(Behind the Beautiful Forevers | NT Live) Režie: Rufus Norris , GB, 2015

Krásno

Černá komedie s autobiografickými prvky začíná příjezdem dvou hlavních hrdinů do rodného Šumperka. Michal a Adam, kamarádi z dětství, se po dvaceti letech vracejí do…(více)
(Krásno) Režie: Ondřej Sokol, CZ, 2014

Krásný Serge

Mladý muž François se po letech vrací do rodného města a jeho návrat je probuzením do deziluzorní reality. Z jeho přítele Serge se stal alkoholik…(více)
(Le Beau Serge) Režie: Claude Chabrol, F, 1958

Krásný snílek: Brian Wilson a historie desky „Smile“

Pohled do zákulisí příběhu desky, která měla potvrdit postavení génia kapely Beach Boys, Briana Wilsona, jako hlavní tvůrčí síly rockového světa. Místo toho se stala…(více)
(Beautiful Dreamer: Brian Wilson and The Story of Smile) Režie: David Leaf, USA, 2004

Krasoduch z Beaufort Wes

Beaufort West je malá vesnice ve vyprahlé oblasti Karoo rozprostírající se mezi Kapským městem a Johannesburgem. Je také domovem a zdrojem inspirace novátorského barda a…(více)
(Beautiful in Beaufort Wes) Režie: Walter Stokman, NIZ, 2006

Krátká dlouhá cesta

V dubnu 1945 byl zavražděn Vojtech Gál na cestě ze Sachsenhausenu do Schwerinu. V dubnu 2008 vykročil po stejné trase jeho syn. Nejdříve ve snaze najít hrob…(více)
(Krátká dlouhá cesta) Režie: Martin Hanzlíček, ČR, 2009

Krátké filmy - Korea

Eraser Wrestling rež.: Min Donghyun, 1999 Eraser Wrestling je dětská hra. Hraje se na stole nebo na ploché ploše a potřebujete k ní hlavně obyčejnou gumu,…(více)
(Krátké filmy - Korea) Režie: Various, Korea, 2000

Krátké filmy - Malajsie

Love for Dogs rež.: Woo Ming Jin, 2003 Film je složen z přesně konstruovaných dlouhých záběrů, které podrhují osamělost obou hlavních hrdinů: žebráka a dívky, která…(více)
(Krátké filmy - Malajsie) Režie: Various, Malajsie, 2000

Krátké filmy bratrů Chapmanových

Filmy bratrů Chapmanových U příležitosti výstavy Jake and Dinos Chapman, probíhající v Galerii Rudolfinum, představujeme krátké filmy…(více)
(Krátké filmy bratrů Chapmanových) Režie: Jake a Dinos Chapmanovi, GB, 0000

Krátké filmy I

Vězeňský sestřihhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/22660 Lízo, pojď domůhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23298 Vepsáno inkoustemhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23404 Poslední květinahttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/22012 …(více)
(Krátké filmy I) Režie: various, various, 2012

Krátké filmy II

Pošťákhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23206 Kungfu babičkahttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23361 Ať jsou naše dny prozářenéhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/22284 …(více)
(Krátké filmy II) Režie: various, various, 0000

Krátké filmy Jiřího Trnky

Letos uplynulo 100 let od narození Jiřího Trnky, významného českého výtvarníka, ilustrátora a tvůrce animovaných filmů. Jeho osobitý styl a dokonalé kreslené a loutkové animace…(více)
(Krátké filmy Jiřího Trnky) Režie: Jiří Trnka, CZ, 0000

KRÁTKÉ FILMY KINO KABARETU PRAHA

Promítání čerstvě natočených krátkých filmů, které vzniknou za 33 hodin během mezinárodního filmového workshopu KINO KABARET PRAHA, probíhajícího od 27. 9. do 2.10. 2011. Filmy…(více)
(KRÁTKÉ FILMY KINO KABARETU PRAHA) Režie: various, , 2011

Krátké filmy pro melancholiky

Dvě noci / Two Nights, Australia 2006
více)
(Short films for the melancholy) Režie: , , 0000

Krátké filmy pro sangviniky

Diagnóza / Fabulosity, USA 2007
více)
(Short films for the sanguine) Režie: , , 0000

Krátké filmy pro všechny baby

Podle polibku / By the kiss, Francie 2006
více)
(Short Films for All Women) Režie: , , 0000

Krátký film o lásce

Film je konfrontací dvou koncepcí lásky: smyslné a sebeobětující. Devatenáctiletý sirotek Tomek pozoruje dalekohledem z okna svého pokoje 35 letou Magdu, do které je zamilovaný.…(více)
(Krótki film o milosci) Režie: Krzystof Kieslowski, PL, 1988

Kráva

Příběh podivínského mladíka Adama Radek Holub a jeho ženy Alena Mihulová se odehrává na horské samotě počátkem tohoto století. Adam je synem svobodné matky nevalné…(více)
(Kráva) Režie: Karel Kachyňa, CZ, 1993

Krejča za branou

Portrét herce a divadelního režiséra vzešel ze spolupráce Otomara Krejči na předchozím filmu Radima Procházky Naše lípa. Krejča v něm vystupoval v roli režiséra i…(více)
(Krejča za branou) Režie: Radim Procházka, ČR, 2006

Krejčí

Španělský dokumentarista Óscar Pérez nás ve svém snímku nechává nahlédnout do útrob miniaturního krejčovského krámku v centru Barcelony. Vůdčí postavou je tu Pákistánec Mohamed, který…(více)
(El sastre) Režie: Óscar Pérez, ŠPA, 2007

Kreslený kamarád

Pohádky: Dnes se opět podíváme na naše oblíbené kamarády Maxipsa Fíka, Kosí bratry, Makovou panenku, Rumcajse a další hvězdy. Program: …(více)
(Kreslený kamarád) Režie: , CZ, 2015

Krev

Pro některé obyvatele Ruska je dárcovství krve jediným zdrojem financí. Režisérka ukazuje koloběh života skrze své hrdiny a jejich krev. Mobilní transfuzní stanice jezdí po…(více)
(Krov) Režie: Alina Rudnitskaya, RUS, 2013

Krev a písek

Projekci filmu Krev a písekhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/3965/Krevapisek/ ve čtvrtek 17.2. od 20:30 ve velkém sále živě doprovodí Your Silent Movie Orchestra členové Original Alva Vinariko Orchestra, ve…(více)
(Sangre y arena) Režie: R. de Baños - V. Ibáñez - M. André, E, 1917

Krev a popel Jasenovce

Dokument o ustašovském táboře smrti, považovaném za nejhrůznější koncentrační tábor 2.světové války. Byl natočen u příležitosti 40. výročí dne, kdy se vězni probojovali z tohoto…(více)
(Krv i pepeo Jasenovca) Režie: Lordan Zafranović, HR, 1985

Krev mého bratra

Válečný konflikt v Iráku zastihl oblíbeného iráckého fotografa Raada Fadela Salmana Cešura al–Azawua v době, kdy si z naspořených peněz otevřel vlastní fotografickou laboratoř. Večer…(více)
(The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq) Režie: Andrew Berends, USA - Irák, 2005

Krev mého bratra

Válečný konflikt v Iráku zastihl oblíbeného iráckého fotografa Raada Fadela Salmana Cešura al–Azawua v době, kdy si z naspořených peněz otevřel vlastní fotografickou laboratoř. Večer…(více)
(The Blood of My Brother: A Story of Death in Iraq) Režie: Andrew Berends, USA-IRAK, 2005

Krev mojí krve

Vstup zdarma. Márcia žije se sestrou Ivetou na lisabonském předměstí. Společně vychovaly Márciiny děti: Cláudii, která se živí jako pokladní v supermarketu, a Joku, z kterého…(více)
(Sangue do meu sangue) Režie: João Manuel Altavilla Canijo, P, 2011

Krev v mobilech

Napadlo vás někdy, že se ve vašem mobilu mohou skrývat vzácné minerály potřísněné krví obětí války v Demokratické republice Kongo? A že každým zavoláním nepřímo…(více)
(Blod i mobilen) Režie: Frank Piasecki Poulsen, DK - D, 2010

Krev válek

Střihový dokument, pojatý jako dramatické plátno paralelních dějin totalitarismu, zachycuje ve skladbě archivních filmů dění v Sovětském Rusku a v Německu mezi lety 19141945, které…(více)
(Warm Human Blood) Režie: Ivan Garcia, S, 2007

Krev zmizelého

V pohraničních horách se za velkých politických událostí 2. světová válka, odsun Němců, maďarská a polská revoluce roku 1956 odehrává příběh matky a dcery …(více)
(Krev Zmizelého) Režie: Milan Cieslar, ČR, 2005

Krevní pouto

První ze dvou australských filmů v letošním programu nabízí zcela jiný druh zážitku, než lze z názvu festivalu usuzovat; spíše je na místě tento nádherně…(více)
(Next of Kin) Režie: Tony Williams, AUS - NZ, 1982

Krchov

Když už celý rok nic, tak alespoň na dušičky bychom se na Krchov měli koukout. V tomto případě se sice vztahuje k márnici, ale o…(více)
(The Boneyard) Režie: James Cummins, USA, 1991

Kriket a smysl života

Když se Sanjaz přestehoval do Kanady tak si myslel že bude muset opustit svou lásku… hru Kriket. V Torontu ale nachází komunitu jihoasíjských a karibských…(více)
(Cricket and the Meaning of Life) Režie: Sanjay Talreja, IND, 2005

Kriste, ty víš

Lidé vstupují do kostela, usedají na lavici a modlí se ke Kristu, který je jim vším – otcem, přítelem, spasitelem, mlčenlivým a milujícím naslouchajícím. Spočívají…(více)
(Jesus, Du weisst) Režie: Ulrich Seidl, RAK, 2003

Kristián

Jsou mnozí, kteří považují prvního za nejkrásnější den v měsíci. Prvního je slavnostním dnem také pro personál moderního „Orient baru“, neboť ten den přichází záhadný…(více)
(Kristián) Režie: Martin Frič, CZ, 1939

Kristove roky

Tragikomická výpověď o letech, kdy se svět přestane točit kolem nás, o ukřižovaných iluzích mládí, které ztrácejí dech a o nutnosti volby na křižovatce dospělosti.…(více)
(Kristove roky) Režie: Juraj Jakubisko, ČSSR, 1967

Kritický seriál - o současném umění

Komentovaný večer s krátkými dokumenty, jejichž prostřednictvím tvůrci sdílejí informace, které jsou v kontextu umělecké komunity vnímány jako problematické nebo nepohodlné a zároveň jim není…(více)
(Kritický seriál - o současném umění) Režie: V. Borozan - J. Havlíček, CZ, 2013

Kritika médií jako zboží a spektáklu

1. The Eternal Frame Věčný snímek
více)
(Critiques of Art and Media as Commodity and Spectacle) Režie: Various, USA, 2000

Krize

Nelly žije se svou nevlastní matkou. Její pravá matka Jenny přijíždí, aby svou dceru odvedla s sebou. Nelly svou nevlastní matku opouští a odchází pracovat…(více)
(Kris) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1946

Kronika

Spojení filmové inscenace a uměleckého filmu při spolupráci mezi experimentálním multimediálním umělcem Harmonem a mistry free jazzu Chicago Underground Trio.…(více)
(Chronicle) Režie: Raymond Salvatore Harmon, USA, 2007

Kronika

Čeho byste byli schopni, kdybyste získali nadpřirozené schopnosti? Použili byste je ve jménu dobra a pomáhali světu, nebo byste se přiklonili na stranu zla? Toto…(více)
(Chronicle) Režie: Josh Trank , GB - USA, 2012

Kronika pustošení

Více jak třicet let po slavné Hodině vysokých pecí 1968 pokračuje Fernando Solanas v analýze politické a sociální situace své vlasti, která podlehla vleklé celospolečenské…(více)
(Memoria Del Saqueo) Režie: Fernando Solanas, Arg, Fra, Švý, 2004

Krotitelé duchů

Hejna malých zelených duchů, strašidla a paranormální jevy se začínají objevovat v New Yorku. Kdo může ochránit lidi před těmito nadpřirozenými bytostmi? Pouze tři nezaměstnaní…(více)
(Ghostbusters) Režie: Ivan Reitman, USA, 1984

Krrish

Scifi megahit vypráví o Krishnovi, chlapci obdařeném nadpřirozenými schopnostmi, které zdědil po svém otci, jenž zahynul během vědeckého experimentu. Krishna nyní čelí té největší výzvě,…(více)
(Krrish) Režie: Rakesh Roshan, IND, 2006

Krtek

Kultovní půlnoční film Krtek vypráví příběh muže stojícího mimo zákon a je zasazen do rámce boje se čtyřmi mystickými mistry. Děj není tak důležitý jako…(více)
(El Topo) Režie: Alejandro Jodorowsky, MEX, 1970

Krtek

Pohádky: Do kina za krtkem V dnešním pásmu pohádek se podíváme na pár příběhů o krtkovi, například jak…(více)
(Krtek) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Krtek a Oslava

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Krtek a Oslava) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Krtek filmová hvězda

Krtek a autíčko, 15 minut Krtek a paraplíčko, 8 minut Krtek v ZOO, 7 minut …(více)
(Krtek filmová hvězda) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Krtek v Oku

Speciální program Bia Oko Soboty pro rodiče s dětmi. Nejprve probíhá hodinové pásmo pohádek pro děti po tuto dobu mají rodiče možnost strávit chvíli bez…(více)
(Krtekv Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Krtkova pohádková dobrodružství

V pásmu oblíbených kreslených pohádek se podíváme, jak se stal Krteček hodinářem, co zažil na karnevalu a s muzikou, jak si poradil s medicínou a…(více)
(Krtkova pohádková dobrodružství) Režie: Zdeněk Miler, cz, 0000

Kruh

I po dvaceti letech manželství se snaží Marie dorůstajícím dětem zachovat rodinu. Její muž, na němž je rodina finančně závislá, se dětem nevěnuje, svou ženu…(více)
(Kruh) Režie: Ladislav Rychman, CSSR, 1959

Kruh – Portrét demonstrace

Sedmnáctého listopadu 2008 proběhla v Litvínově demonstrace Dělnické strany. Na ní navazoval pochod Autonomních nacionalistů do sídliště Janov, které je obýváno převážně Romy. Na kruhovém…(více)
(Kruh – Portrét demonstrace) Režie: Tereza Reichová, ČR, 2009

Krušnohorské pohádky

Panenka a uhlíři 7 minut
více)
(Krušnohorské pohádky) Režie: různí autoři, CZ, 1990

Krutý příběh mládí

Druhý snímek obrazoboreckého autora Ošimy znamenal pro Japonce totéž jako pro Francouze Godardův film U konce s dechem. Obrazově dynamický a nesentimentální rozchod s předchozí…(více)
(Seishu zankoku monogatari) Režie: Nagisa Osníma, Japonsko, 1960

Krvavá svatba + Suite Flamenca

Teatro Real, Madrid záznam z 9. května 2011 KRVAVÁ SVATBA Roku 1974 přistoupil Antonio Gades k choreografii španělských tanců svým baletem Krvavá svatba. Libreto vycházelo z dramatu …(více)
(Bodas de Sangre + Suite Flamenca) Režie: Antonio Gades, E, 2013

Krvavá zásilka

Hitový objev letošní sezony. Vemte to nejlepší z Tarantina, Richieho a Rodrigueze, do halvní trojrole obsaďte svého mladšího bráchu mimořádný výkon Jakuba Votýpky, vše zalijte horkým…(více)
(Krvavá zásilka) Režie: Jakub Votýpka, ČR, 2008

Krvavé pobřeží

Výpravné akční drama z doby Tří císařství. Příběh začíná v roce 208 n. l. během vlády dynastie Han. Ačkoliv Číně vládne jeden císař Han…(více)
( Chi bi) Režie: John Woo, RC, 2009

Krycí jméno Tygr

Indická tajná služba podezírá indického vědce, profesora Kidwaie, který pracuje na univerzitě v Dublinu, že prodává Pákistánu armádní tajemství. Vyšle proto na misi svého nejlepšího…(více)
(Ek Tha Tiger) Režie: Kabir Khan, IND, 2012

Kryptoanarchie a sdílená ekonomika

Tentokrát budeme cestovat do alternativní budoucnosti. Pavol Lupták je kryptoanarchista, voluntarista a bezpečnostní expert v IT. Jeho vášní soukromou i profesní je hackování technologií a firem,…(více)
(Kryptoanarchie a sdílená ekonomika) Režie: , , 0000

Kryptoměny: Bitcoin a ty další

Začal Váš dealer vyžadovat platbu v bitcoinech?
více)
(Kryptoměny: Bitcoin a ty další) Režie: , , 0000

Krysař z Hutzoviny

V roce 2004 režisérka českého původu Pavla Fleischerová potkala Eugena Hutze, zpěváka populární newyorské kapely Gogol Bordello. Byla z toho láska. Pod vlivem Hutzova silného…(více)
(The Pied Piper of Hutzovina) Režie: Pavla Fleischer, UK-UKR, 2007

Křehká duše

Ahang, sympatické mladé filmařce žijící ve Stockholmu, v životě zdánlivě nic nechybí. Odmalička obletovaný benjamínek však na prahu třicítky začne trpět nevysvětlitelnými záchvaty úzkosti a…(více)
(Skörheten) Režie: Ahang Bashi, S, 2016

Křehká identita

Zuzana Piussi byla na sklonku loňského roku obviněna z několika trestných činů. Její dokument Krehká identita ukazuje proč. Neodbytně a se sžíravou ironií totiž sleduje…(více)
(Krehká identita) Režie: Zuzana Piussi, SK - CZ, 2012

Křehké vztahy

Lakhan a Roopa jsou zapřísáhlí nepřátelé spojení spalující touhou po pomstě. Vše se změní, když do jejich života vkročí nevinná venkovská dívka Sona. Spolčeni beznadějnou…(více)
(Kuchhe Dhaage) Režie: Raj Khosla, IND, 1973

Křest básní

Křest básní…(více)
(Křest básní) Režie: Žižkov, CZ, 2009

Křest katalogu festivalu Names a premiéra filmového dokumentu

Festival NAMES proběhl na přelomu srpna a září v různých pražských prostorách, přičemž kino Aero mezi nimi nemohlo chybět. Živé setkání českého a světového street…(více)
(Křest katalogu festivalu Names a premiéra filmového dokumentu) Režie: Names Fest, CZ, 2008

Křest sbírky povídek z kurzů tvůrčího psaní Reného Nekudy

Po dalším roce vydává pestrobarevná směsice lidí, názorů a myšlení novou sbírku povídek, která dokumentuje současné začínající spisovatele. Pod vedením Reného Nekudy tentokrát na téma…(více)
(Křest sbírky povídek z kurzů tvůrčího psaní Reného Nekudy) Režie: , CZ, 2013

Křídla Vánoc

Pod vedením režisérky Karin Babinské vznikl nejen vánoční příběh o síle našich přání – v hlavních rolích Richard Krajčo, Vica Kerekes, Jakub Prachař a David…(více)
(Křídla Vánoc) Režie: Karin Babinská, CZ, 2013

Křídování

Víte jak byli vytvořeni Mach a Šebestová? Z jakého jsou materiálu a kdo je jejich tvůrcem? Taková malá školička a Machovi a Šebetové, abyste věděli více,…(více)
(Křídování) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Křivák Michael Moore

Debbie Melnyková a Rick Caine jsou filmaři, kteří George Bushe nemají zrovna v lásce. Přesto natočili snímek, ve kterém na kusy rozcupovali filmy Michaela Moora,…(více)
(Manufacturing Disent) Režie: Rick Caine, Debbie Melnyk, USA, 2007

Kříž cti

Vysoko nad drsnou norskou divočinou se po prudkém vzdušném útoku vzájemně sestřelí angličtí a němečtí piloti. Izolovaní od okolního světa musí bojovat, aby přežili krutou…(více)
(Into the White) Režie: Petter Næss, S, 2012

Křižáci

Legendární adaptace historického románu Henryka Sienkiewicze, kterou režisér Martin Scorsese vybral mezi 21 nejlepších filmů v dějinách polské kinematografie. Na pozadí heroické bitvy u Grunwaldu,…(více)
(Krzyżacy) Režie: Aleksander Ford, PL, 1960

Křižáček

Křižáček je „historická roadmovie" odehrávající se v době vrcholného středověku a inspirovaná romantickou básní Jaroslava Vrchlického. Malý chlapec ovlivněn legendami o dětských křížových výpravách utíká…(více)
(Křižáček) Režie: Václav Kadrnka, CZ, 2017

Křižník Potěmkin

Film bohužel není vybaven českými titulky, obsahuje pouze ruské mezititulky.
více)
(Bronenosec Potjomkin) Režie: Sergej Michajlovič Ejzenštejn, RUS, 1925

Křižník Potěmkin - slavnostní zahájení Projektu 100

Křižník Potěmkin byl natočen v poměrně krátké době v Oděse za účasti několika herců, místního obyvatelstva a námořnictva. Sergej Ejzenštejn v něm zobrazuje klíčové události…(více)
(Bronenosec Potjomkin) Režie: Sergej Michajlovič Ejzenštejn, RUS, 1925

Křtiny

Dva někdejší přátelé z malého městečka, kteří se chtěli dostat do velkého světa, se setkávají po několika letech. Michalovi se to podařilo žije v…(více)
(Chrzest) Režie: Marcin Wrona, PL, 2010

Kubánské animované filmy

Upírský koktejl Juana Padróna. Animovaný film nikdy nebyl silnou stránkou latinskoamerického filmu. Jedinou tvůrčí oázou byla Kuba, kde státem podporovaná kinematografie vytvořila podmínky pro rozvoj dokumentárního…(více)
() Režie: , , 2000

Kubo a kouzelný meč

Umí vyprávět příběhy tak, že to bere dech. Chlapci Kubovi tenhle talent pomáhá uživit sebe a nemocnou matku. Den co den opouští jeskyni, ve které…(více)
(Kubo and the Two Strings) Režie: Travis Knight, USA, 2016

Kühnův dětský sbor

Vystoupení přípravného oddělení Kühnova dětského sboru. Kühnův sbor patří k nejvýznamnějším českým uměleckým kolektivům, známým nejen v Evropě, ale i v Japonsku, USA aj. Za více než 75…(více)
(Kühnův dětský sbor) Režie: various, ČR, 0000

Kuch Kuch Hota Hai

Hvězdně obsazený hit, který se držel několik měsíců v britských žebříčcích návštěvnosti na desáté příčce, začíná vzpomínkou na nedávno zemřelou Tinu Rani Mukherjee, jež těsně…(více)
(Something Is Happening / Něco se děje) Režie: Karan Johar, IND, 1998

Kuchař, zloděj, jeho žena a její milenec

Dekadentní je především styl snímku, který mísí pompéznost dekorací, hudby Greenawayův dvorní skladatel Michael Nyman i kostýmů navrhoval je avantgardní módní návrhář JeanPaul Gautier s…(více)
(The Cook, the Thief, His Wife & Her Lover) Režie: Peter Greenaway, GB - F - NL, 1989

Kuchařské pohádky

Dnešní pohádky se všechny budou týkat jídla – Pejsek a Kočička budou vařit dort, Mikeš půjde na hrušky a Krtek najde vejce. Podíváme se také,…(více)
(Kuchařské pohádky) Režie: , CZ, 0000

Kuichisan

Nejlepší světový dokument na MFDF Jihlava 2012. Portrét Okinawy, japonského ostrova, kde bývala americká vojenská základna, je pojatý jako roztěkaná…(více)
(Kuichisan) Režie: Maiko Endo, J-USA, 2012

Kukuřičný ostrov

Řeka Inguri je přirozenou hranicí dělící Gruzii od Abcházie. Uprostřed jejího toku se po jedné z jarních záplav vytvoří ostrůvek, jako stvořený pro pěstování kukuřice.…(více)
(Simindis kundzuli) Režie: George Ovashvili, GE-D-F-CZ-KZ, 2014

Kuky se vrací

Kuky se vrací je příběhem šestiletého kluka Ondry, který trpí astmatem, a tak ze “zdravotních důvodů“ musí pryč i jeho oblíbená hračka růžový medvídek…(více)
(Kuky se vrací) Režie: Jan Svěrák, CZ, 2010

Kuličkování a výměna

Hrajete kuličky? Přijďte se pochlubit se svou sbírkou a zkusit si zahrát kuličky v kině. Ukážeme vám také nové možnosti, jak si vyrobit kuličky vlastní. Kdo…(více)
(Kuličkování a výměna) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Kuličky

Žena mužem leckdy manipuluje, ani o tom neví. Drobné vydírání, pláč, slzy, schopnost obětovat se pro vysněný cíl, sex ve službách – všechny tyto aspekty…(více)
(Kuličky) Režie: Olga Dabrowská, CZ, 2008

Kulinářská dílna

Pohádky: V dnešním pásmu se podíváme, jak pejsek s kočičkou dělali dort a co do něj všechno dali, kdo jim ho potom…(více)
(Kulinářská dílna) Režie: , CZ, 2016

Kulkou do hlavy

Necelé čtyři dny života jednoho muže, v nichž se bez přechodu prolínají všednodenní obrazy – osamělé snídaně, milostná avantýra, výlet, vražda, únos a dopolední nákupy.…(více)
(Tiro en la cabeza) Režie: Jaime Rosales, E, 2008

Kultura černošské diaspory

V rámci komponovaného večera na téma černošské diaspory uvidíme dva snímky, které oscilují mezi žánrem hudebního dokumentu a angažovaným autorským postojem. Film Philla Niblocka USA…(více)
() Režie: uvádí: Miloš Vojtěchovský, USA, 1960

Kultura se dá dělat i jinak

Chtěli by jste se stát na jeden den umělcem, účinkujícím nebo organizátorem? My vám to umožníme. Večer na téma netradičních festivalů, které nejsou obehnány masivní…(více)
(Kultura se dá dělat i jinak) Režie: různí autoři, CZ, 2008

Kumiko, lovkyně pokladů

Téměř třicetiletá Kumiko žije ve stísněném a zaneřáděném bytě v Tokiu a jejím jediným živým společníkem je králík Bunzo. Zdá se, že do striktní japonské…(více)
(Kumiko, the Treasure Hunter) Režie: David Zellner, USA - J, 2014

Kung Fu Panda 3

Jedna z nejúspěšnějších animovaných sérií na světě se vrací a v jejím čele nestojí nikdo jiný než slavný kungfu bojovník, tak trochu i do šířky…(více)
(Kung Fu Panda 3) Režie: Jennifer Yuh, Alessandro Carloni, USA-RC, 2016

Kung-fu v srdci Evropy - premiéra

Dokument Kungfu v srdci Evropy ukazuje čínská bojová umění taková, jaká opravdu jsou. Představí vám tři vynikající české učitele a jejich školy. Součástí premiéry bude…(více)
(Kung-fu v srdci Evropy - premiéra) Režie: Jaroslav Balík, CZ, 2012

Kupec benátský

Benátky, 16. století. Hrabivý židovský lichvář Shylock je ještě horší než jeho špatná pověst. Nevynechá jedinou příležitost, aby si vychutnal potíže křesťanských šlechticů, které nouze…(více)
(The Merchant of Venice) Režie: Michael Radford , USA - ITÁ - LUX - VB, 2004

Kupec benátský | RSC Live

Dokud proudí zlato, vše je v pořádku. Ale když je porušena smlouva mezi Bassaniem a Šajlokem, bublající rasové napětí vypění. Ukřivděný otec a opovrhovaný outsider…(více)
(The Merchant of Venice) Režie: Polly Findlay, GB, 2015

Kupředu levá, kupředu pravá

Kdo jsou mladí lidé, kteří nám mohou za pár let vládnout? Režisérka Linda Jablonská sleduje činnost mladých konzervativců a komunistů od loňského 17. listopadu do…(více)
(Kupředu levá, kupředu pravá) Režie: Linda Jablonská, CZ, 2006

Kupředu smrtelně pomalu

Vítěz mezinárodní soutěže Opus Bonum na MFDF Ji.hlava. Nákladní loď pluje pustou krajinou. Zdánlivě bez cíle. Zdánlivě? Vrcholně enigmatické podobenství osamělosti člově ka i stroje…(více)
(Dead Slow Ahead) Režie: Mauro Herce, E-F, 2015

Kurevská nakládačka

V rámci našeho letošního zaměření na snímky se silnými ženami jsme nemohli opomenout nejvýraznější počin této kategorie posledních let – požitkářsky rozjívený i sofistikovaně podvratný…(více)
(Bitch Slap) Režie: Rick Jacobson, USA, 2009

Kurt Cobain About a Son

Grungeová ikona, frontman skupiny Nirvana zde vlastními slovy reflektuje každou stránku svého života, od odcizenosti raných let až po nenadálý úspěch. …(více)
(Kurt Cobain About a Son) Režie: AJ Schnack, USA, 2006

Kurz negativního myšlení

Debutující režisér smísil známou formuli skandinávského psychologického dramatu o mezilidských vztazích se sarkasticky černou komedií syrového kvazidokumentárního vzhledu. Geirrovi je třiatřicet. Před dvěma lety měl…(více)
(Kunsten å Tenke Negativt) Režie: Bård Breien, NOR, 2006

Kuře na švestkách

Hlavním hrdinou romantického příběhu je Nasser Ali Khan, nejslavnější houslový virtuóz své doby. Jednoho dne si zničí své skvělé housle, a protože nemůže nalézt žádné…(více)
(Poulet aux prunes) Režie: M. Satrapi - V. Paronnaud, F - D - B, 2011

Kuskus

V přístavu Sète žije šedesátiletý rozvedený pan Beiji, který se, navzdory napětí i častým neshodám, snaží zůstat své rodině co nejblíže. V tomto křehkém životním období…(více)
(La graine et le mulet) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2005

Kůže

„Naše tělo předurčuje naši roli ve společnosti, ať už se nám ta role líbí, nebo ne.“ Takhle vzletně začíná distribuční anotace filmu o trampotách dívky…(více)
(Pieles) Režie: Eduardo Casanova , E, 2017

Kůže, kterou nosím

Dvanáct let po smrti manželky, jež zahynula v explodujícím autě, se renomovanému plastickému chirurgovi Robertu Ledgardovi podařilo vyvinout odolný typ kůže, který by byl býval…(více)
(La piel que habito) Režie: Pedro Almodóvar, E, 2011

Kůže, paruky, rodiče a děti

Blok krátkých dokumentárních filmů Vzestup kožeňáků The Rise of Leatherman r. Kim Munro, AUS, 2008, 10 min.…(více)
(Kůže, paruky, rodiče a děti) Režie: various, , 0000

Kvarteto

Hráli jste někdy v kapele? Je to jako druhá rodina, s jejímiž příslušníky prahnete po štěstí a prožíváte nečekaná dobrodružství. Stejně jako usedá rodina zas…(více)
(Kvarteto) Režie: Miroslav Krobot, CZ, 2017

Květ pouště

Rodištěm překrásné modelky Warris Dirie bylo Somálsko, kde vyrůstala do svých třinácti let, odkud se jí naštěstí podařilo uprchnout do Londýna. Postupem času vstoupila do…(více)
(Desert Flower) Režie: Sherry Hormann, D - A - F, 2009

Květinový most

Statek v Moldavsku bez vodovodu a vlastní mechanizace obývají otec, syn a dvě dcery. Práci na poli, na zahradě a péči o zvířata musejí obstarat…(více)
(Podul de flori) Režie: Thomas Ciulei, RO - D, 2008

Květiny

Anin život se pomalu mění, když začne pravidelně každý týden dostávat květiny od neznámého odesílatele. Tere a Lourdes jsou také ovlivněné květinami, které někdo pokládá…(více)
(Loreak) Režie: Jon Garaño, Jose Mari Goenaga, E, 2014

Květy svobody

Klid panenské přírody v okolí kyrgyzské vesnice Barskon narušují projíždějící kamiony. V cisternách převáží smrticí náklad – kyanid, který v nedalekém dole Kumtor používá kanadská…(více)
(Flowers of Freedom) Režie: Mirjam Leuze, D, 2014

Kvílení

San Francisco, rok 1957. Báseň Allena Ginsberga Kvílení se stává předmětem soudního líčení pro údajnou obscénnost. Podle strážců veřejné morálky je „neamerická“, protože otevřeně zpodobňuje…(více)
(Howl ) Režie: R. Epstein - J. Friedman , USA, 2010

Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak

Kvílení vlkodlaků II: Tvá sestra je vlkodlak je asi jediný film v historii, ve kterém Jiří Krytinář zemře dvakrát. Lahodně nesoudné pokračování známého hororu Joe…(více)
(Howling II: Your Sister Is a Werewolf) Režie: Philippe Mora , USA, 1985

Kythéra

Csilla by si zasloužila něco lepšího. Její přítel Bandi ji miluje, ale často se chová jako opilý hulvát – můžete si je představit jako dojemně nenapravitelnou…(více)
(Kythéra) Režie: Péter Mészáros, H, 2006

Kytice

Chytila hozenou svatební kytici, a krátce nato zemřela. Od té doby nejsou v romské lokalitě v Dobré vodě u Toužimi svatby, protože kytici si nebožka…(více)
(Kytice) Režie: Monika Hertlová, CZ, 2015

Kytice pohádek

Kytice pohádek vám přináší pestrou nadílku příběhů o Štěňátku, Krtkovi, nebo Cvrčkovi. Podíváme se také na Žofku, jak překazila chuligánům spády a na Macha a…(více)
(Kytice pohádek) Režie: , CZ-, 0000

Kytlice, Zimmer Frei

Dokumentární film inspirovaný stylem art brut o tom, jak různé může být dětství v jedné sudetské vesnici. Luděk Farkáš, místní blázen a malíř a režisérka…(více)
(Kytlice, Zimmer Frei) Režie: Rozálie Kohoutová, CZ, 2012

 

English

Mojekino.cz