Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Postsovětská 90. léta plná bezbřehé svobody nabídla mladé, ideově „vyprázdněné“ generaci nejen odpírané opojení punkovou a rockovou subkulturou, ale i experimentování s drogami. Obojí plnými…(více)
(Ja) Režie: Igor Voloshin, RUS, 2009

Film, ve kterém se v pozoruhodné a netypické hlavní roli Azar představí Lejla Hátamí, sleduje nezvyklý život mnohotvářné učitelky hudby zapletené do řady nepravostí. Závislost…(více)
(Man) Režie: Soheil Beiraghi, IR, 2016

Já a Kaminski

Sebastian Zöllner, umělecký kritik s nemalým sebevědomím, plánuje svoje životní dílo – detailní životopisnou knihu o téměř zapomenutém slepém malíři Manuelu Kaminském. Zöllner neváhá vetřít…(více)
(Ich und Kaminski) Režie: Wolfgang Becker, D-B, 2015

Já a ty

Vztah mezi mužem a ženou se může vyvíjet různě – a také různě dlouho. Příběh sleduje vzájemné potkávání fotografky jménem Rhea se záletníkem Karanem, do kterého se…(více)
(Humtum) Režie: Kunal Kohli, IND, 2004

Já a Ty a všichni ostatní

Christine Jesperson je osamělá herečka a řidička starého taxi, která využívá své fantazie, aby získala objekt svého zájmurozvedeného prodejce bot Richarda Swerseho. Ten její zájem…(více)
(Me and You and Everyone We Know) Režie: Miranda July, USA - VB, 2005

Já jsem Juani

Proměna mladé naivní dívky s idealistickým pohledem na svět v ženu, která jde za svým snem, i když ví, že se úspěch dostaví jen…(více)
(Yo soy La Juani) Režie: Bigas Luna, E, 2006

Já neutíkám | NT Live

Výbušná nová hra Davida Harea Skylight s hvězdou Sherlocka a Hamleta v hlavní roli se při svém premiérovém uvedení v britském Národním divadle představí i…(více)
(I’m Not Running | NT Live) Režie: Neil Armfield, GB, 2019

Já taky

34letý Daniel je prvním Evropanem s Downovým syndromem, který vystudoval univerzitu. Začíná pracovat v sociálních službách v Seville, kde se seznamuje s volnomyšlenkářskou kolegyní Laurou.…(více)
(Yo, también) Režie: Á. Pastor - A. Naharro , E, 2009

Já taky | Postiženi normalitou

Doprovodný program k výstavě Postiženi normalitou, kterou připravila galerie DOX ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami a Fakultou humanitních studií, UK. …(více)
(Yo, también) Režie: Á. Pastor - A. Naharro, E, 2009

Já že se zlobím?!

Filmu Já, že se zlobím? někteří říkají „zfilmovaný vztek celé generace”. Jde o osobitou črtu studenta, který k dosažení alespoň zdání normálního života prochází neuvěřitelnými…(více)
(Asabani Nistam!) Režie: Rezá Dormíšiján, IR, 2014

Já, Blocher

Byl to volební plakát, který obletěl celý svět – bílé švýcarské ovečky vystrkují ze stáda ovečku černou. Všichni začali bít na poplach: to je přece…(více)
(L'Experience Blocher) Režie: Jean-Stéphane Bron, CH - F, 2013

Já, Daniel Blake

Sociálně apelativní a v současnosti až nepříjemně aktuální snímek vypráví příběh padesátníka Daniela Blakea z Newcastlu, který se poté, co utrpí infarkt, ocitne ve vyčerpávajícím…(více)
(I, Daniel Blake) Režie: Ken Loach, GB-F, 2016

Já, Olga Hepnarová

Film Já, Olga Hepnarová je příběhem mladé ženy, která v roce 1973 nasedla do nákladního auta a v centru Prahy zabila 8 lidí. Svůj čin…(více)
(Já, Olga Hepnarová) Režie: Tomáš Weinreb, Petr Kazda, CZ-PL-F-SK, 2016

Já, padouch 2

Může být napravený padouch vůbec ještě zábavný? Když vypráví pohádky na dobrou noc? Když se bojí o nevinnost své nejstarší dcery? Když už nechce vůbec…(více)
(Despicable Me 2) Režie: P. Coffin - C. Renaud, USA, 2013

Já, padouch 3

Bývalý padouch Gru má problém. Mezi prsty si nechal utéct aktuálně nejhledanějšího zlosyna na světě, a tak ho vyhodili z práce v Antipadoušské lize. Jeho…(více)
(Despicable Me 3) Režie: Kyle Balda, Pierre Coffin, USA, 2017

Já, Simon

V šestnácti není snadné přiznat sobě a natož svému okolí, že jste gay. Simon Spier Nick Robinson začne po emailech flirtovat s neznámým spolužákem, který…(více)
(Love, Simon) Režie: Greg Berlanti, USA, 2018

Já, Tonya

Černočerná komedie Já, Tonya přináší divoký a stěží uvěřitelný příběh, který by vydal hned na několik životů. Vzestup z ničeho až na vrchol, touhu, vášeň,…(více)
(I, Tonya) Režie: Craig Gillespie, USA, 2017

Já, truchlivý bůh

Pan Adolf, kterého neodolatelně představuje svůdnický Miloš Kopecký, vzpomíná na trapný příběh s jednou směšnou láskou. Zaujala ho mladičká studentka operního zpěvu, ale neustále narážel…(více)
(Já, truchlivý bůh) Režie: Antonín Kachlík, CZ, 1969

Jab Harry Met Sejal

Svéhlavá Sejal ztratila na výletě po Evropě zásnubní prstýnek a je ochotná udělat cokoli, aby jej zase našla. Třeba si i najmout turistického průvodce Harindera,…(více)
(Jab Harry Met Sejal) Režie: Imtiaz Ali, IND, 2017

Jabloňová panna

V pohádce volně inspirované K. J. Erbenem najdeme vše, co tam má být: statečného prince, krásnou zakletou princeznu a zlou babici, která by chtěla stanout…(více)
(Jabloňová panna) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1973

Jack se chystá vyplout

Jack Philip Seymour Hoffman je řidičem limuzíny, miluje reggae a sní o práci v newyorské hromadné dopravě. Většinu času tráví se svým spolupracovníkem a nejlepším…(více)
(Jack Goes Boating) Režie: Philip Seymour Hoffman, USA, 2010

Jack staví dům

Pro sériového vraha Jacka je každé zabití uměleckým dílem. Své temné mistrovství se snaží během let vybrousit k dokonalosti. I přes jeho vysokou inteligenci se…(více)
(The House That Jack Built) Režie: Lars von Trier, DK-F-D-S, 2018

Jackie

Když je JFK zvolen prezidentem USA, stává se Jackie Kennedy Natalie Portman jednou z nejmladších prvních dam v historii. Pro její vřelost, eleganci a vybraný…(více)
(Jackie) Režie: Pablo Larraín, USA, 2016

Jackie Brown

Adpaptace románu Rum Punch klasika soudobé drsné školy a bestsellerového spisovatele Elmora Leonarda. Jackie Brownová je černá letuška, která si přivydělává pašováním špinavých peněz drogového…(více)
(Jackie Brown) Režie: Quentin Tarantino, USA, 1997

Jackson

Poslední fungující klinika ve státě Mississippi, která provádí potraty, čelí každodenním protestům proti své činnosti ze strany katolických nátlakových skupin i řadových občanů. Dokument sleduje…(více)
(Jackson) Režie: Maisie Crow, USA, 2016

Jahodová proklamace

Nestranné zobrazení revolty americké mládeže minulého sotletí vychází z deníků studenta Jamese Kuvena, přičemž snímek zobrazuje stávku studentů univerzity, jež obsadí školu po pohrdavých děkanových výrocích…(více)
(The Strawberry Statement) Režie: Stuart Hagmann, USA, 1970

Jai Alai Blues

Jai Alai, ve španělštině nazývaný cesta punta, je tradiční baskický sport. Tento dokumentární film vypráví až neuvěřitelný příběh vzestupu a pádu Jai Alai v USA.…(více)
(Jai Alai Blues) Režie: Gorka Bilbao Ramos, E, 2015

Jai Ho

Dokument sleduje profesionální a osobní život významného hudebního skladatele A. R. Rahmana, který je časopisem Time považován za jednoho z nejvlivnějších lidí na světě. Film…(více)
(Jai Ho) Režie: Umesh Aggarwal, IND, 2014

Jak balit holky na mejdanech

Velká Británie, rok 1977. Oslavy pětadvacátého výročí korunovace královny Alžběty II. jsou v plném proudu, punková vlna odporu proti establishmentu vrcholí a někde uprostřed této…(více)
(How to Talk to Girls at Parties) Režie: John Cameron Mitchell, USA, 2017

Jak básníci neztrácejí naději

Na začátku příběhu se dozvídáme, že se Štěpán Šafránek musel rozloučit se svými svěřenci a krásnými jeptiškami z Ústavu sociální péče, který se musel v…(více)
(Jak básníci neztrácejí naději) Režie: Dušan Klein, ČR, 2004

Jak bydlí strašidla

Pohádky: Dnes nás čekají trošku…(více)
(Jak bydlí strašidla) Režie: , CZ, 2013

Jak být normální

Marii je 30 let a má pocit, že jediný způsob, jak být v životě šťastnou, je stát se normálním člověkem. Co je to ale normální?…(více)
(Requisitos para ser una persona normal) Režie: Leticia Dolera, E, 2015

Jak chutný byl můj Francouz

Děj umístěn do XVI. století, do ještě necivilizované Brazílie. Francouzský obchodník se zachrání při ztroskotání lodi, upadne však do zajetí domorodého kmene. A jak bylo zvykem tou dobou, má…(více)
(Como era gostoso o meu francês) Režie: Nelson Pereira dos Santos, Brazilie, 1971

Jak jsme hráli čáru

Rodinný film se pohybuje na pomezí dramatu a komedie. Hlavním hrdinou je Petr, chlapec, který se stal rukojmím československého státu, protože jeho rodiče v polovině…(více)
(Jak jsme hráli čáru) Režie: Juraj Nvota, SK-CZ, 2014

Jak jsme se stali válečnými dobrovolníky

Triumfem na Majdanu to pro Ukrajinu bohužel neskončilo. Přišla anexe Krymu a také vlekoucí se krvavý konflikt na východě země. Ukrajinci vědí, že za svobodu…(více)
(Як ми стали добровольцями) Režie: Larysa Artiugina, Oleksandra Chuprina, UA, 2015

Jak kluk potkal holku

Ricky je mladá holka, která hledá lásku stejně jako její vrstevníci. V provinčním městečku v americkém Kentucky to ale jako transgender holka nemá nejjednodušší. Zatímco…(více)
(Boy Meets Girl) Režie: Eric Schaeffer, USA, 2014

Jak lze vidět

Film mapuje historii civilní a vojenské výroby. Tank je logickým důsledkem rozvoje zemědělského strojírenství, zatímco základní mechanismus kulometu pracuje na bázi spalovacího motoru. Farocki představuje…(více)
(Wie man sieht) Režie: Harun Farocki, D, 1986

Jak moc mě miluješ?

Daniela je nejluxusnější dívka ze všech nočních klubů pařížské čtvrti Pigalle. Její krása bere klientům dech. Jeden z nich, François, právě vyhrál velký obnos v…(více)
(Combien tu m’aimes ?) Režie: Bertrand Blier, F - I, 2005

Jak poznat Boha

Film natočený na základně knihy Jak poznat Boha od Deepaka Chopry, který je ve filmu průvodcem. Americký průkopník pozitivní teologie se zaměřil na poznání vnějškové…(více)
(How to Know God) Režie: Ron Frank, USA, 2006

Jak převézt lidi

Proč má Amerika nejhorší veřejnou dopravu ze všech vyspělých zemích? Proč má nejvíc dálnic? Snímek Taken for A Ride odkrývá smutný a málo známý příběh…(více)
() Režie: Jim Klein, USA , 1996

Jak přežít single

Vstup na noční předpremiéru je zdarma, ale pouze po předchozí registraci na nové aplikaci JsemProhttp://jsempromentos.cz/. Přidej se k eventu a spěchej si vyzvednout vstupenku, než…(více)
(How To Be Single) Režie: Christian Ditter, USA-, 2016

Jak rozveselit princeznu

Kolik se nám v kině tentokrát sešlo smutných princezen To tak přece nemůžeme nechat Přijďte si s námi zahrát na klauny a vyrobit něco tak veselého, aby…(více)
(Jak rozveselit princeznu) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Jak sbalit super kost

Příběh Claudea Mendelbauma, poněkud zádumčivého, stydlivého a dobrosrdečného mladého muže s nepříliš vzrušujícím zaměstnáním a s bláznivou matkou. Claude vypadá jako každý průměrný zaměstnanec supermarketu,…(více)
(Je préfere qu'on reste amis) Režie: Eric Toledano, Olivier Nakache, FRA, 2004

Jak se cítí tělo když…?

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Jak se cítí tělo když…?) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Jak se dělá porno?

„Točím porno dva roky, ale rodiče to neví“, říká studentka vysoké školy. „Každej někdy dostane žloutenku,“ přiznává Neeo. „Když jsme točil s paní, které bylo…(více)
(Jak se dělá porno?) Režie: Ivanna Benešová, CZ, 2010

Jak se hlídá

Dnes se kolem našeho kina dějí zvláštní věci všude samá policie, stalo se něco? Ne, jenom se můžeme podívat, jak policie hlídá město, aby…(více)
(Jak se hlídá) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Jak se jazyky učí polygloti @Praha

Trápíte slovní zásobu a gramatická pravidla cizího jazyka, ale zasekli jste se na mrtvém bodě? Hledali jste pomoc v kurzech, ale nedočkali jste se progresu?…(více)
(Jak se jazyky učí polygloti @Praha) Režie: Lucie Gramelová, CZ, 2017

Jak se máš, Afghánistáne?

Indický režisér Soumitra Ranade vyrostl v Kábulu, kam se po šestadvaceti letech vrací, aby znovu navštívil místa svého dětství. V zemi zdevastované válkou – po 11.…(více)
(Khoom Asti Afghanistan?) Režie: Soumitra Ranade, IND, 2007

Jak se přestěhovat do jihovýchodní Asie?

Alef Pražský je český spisovatel, fotograf, učitel jógy a buddhismu. V současnosti žije sedmým rokem v Thajsku, momentálně na Phuketu, kde vede České jógacentrum. V…(více)
(Jak se přestěhovat do jihovýchodní Asie?) Režie: Alef, CZ, 2016

Jak se stát moderním nomádem?

###VYPRODÁNO Pravidelné ob týdenní úterní večery budou od října patřit cestovatelům. O své zážitky se v besedách doprovázených fotkami a videi podělí novináři, bloggeři nebo moderní…(více)
(Jak se stát moderním nomádem?) Režie: Alef, , 2015

Jak se to dělá

Mediální poradce Piotr Tymochowicz založil svou kariéru na tvrzení, že z každého člověka je možné udělat politika, pokud si tento zájemce osvojí jistou technologii a…(více)
(Jak to sie robi) Režie: Marcel Łoziński, Polsko, 2006

Jak se vám líbí | NT Live

Shakespearova božská komedie o lásce a proměně se poprvé po třiceti letech vrátila na jeviště britského Národního divadla, s muzikálovou hvězdou Rosalie Craig London Road, Macbeth…(více)
(As You Like It) Režie: Polly Findlay, GB, 2015

Jak se vaří dějiny

Hlavními hrdiny filmu Jak se vaří dějiny jsou vojenští kuchaři z různých koutů Evropy. Obyčejní muži se zástěrou na uniformě, jejichž úkolem je nasytit armádu.…(více)
(Ako sa varia dejiny) Režie: Peter Kerekes, SK, 2008

Jak se žije na Marsu

Julie Nováková
více)
(Jak se žije na Marsu) Režie: , , 2017

Jak si pořídit přítele, lásku nebo zlomené srdce

Blok krátkých filmů: Udělej si kamaráda, r. Jennifer Jordan Day Make a mate, USA, 2009, 4…(více)
(How to get a friend, a lover or a broken heart) Režie: various, , 0000

Jak si žijí ptáčata

Pohádky: Dnes se podíváme, jak Štaflík a Špagetka hráli divadlo, jak Rézi a Brok pouštěli draka, nebo si necháme vyprávět příběh horského…(více)
(Jak si žijí ptáčata) Režie: , CZ, 2015

Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni

Animovaná pohádka pro malé diváky na motivy knihy Václava Čtvrtka vypráví o věrné lásce ševcovského tovaryše Kuby z Jičína a Stázinky, dcery chalupnice. …(více)
(Jak ševci zvedli vojnu pro červenou sukni) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Jak to bylo

Píše se rok 1988 a práce nadějného dramatika Jense Michaela Schaua se těší dobrým ohlasům kritiků. Třináct let je navíc milencem Christiana Kampmanna, populárního a…(více)
(Det Han Gjorde) Režie: Jonas Poher Rasmussen , DK, 2015

Jak to jde?

Dva roky doprovází režisérka čtyři přátele, jejichž rodiny pocházejí z Tuniska, Maroka, Turecka a Albánie. Oboustranná setkání s cizím světem ústí v pochopení jiných představ…(více)
(Was lebst du?) Režie: Bettina Braun, NĚM, 2004

Jak to říct dětem?

Hravá rekonstrukce studentské demonstrace 17. listopadu 1989. Jak studenti, kteří se mezitím stali rodiči, prožívali 17. listopad 1989? Jaký byl jejich zážitek z tehdejší demonstrace,…(více)
(Jak to říct dětem?) Režie: Miroslav Trejtnar, Taťána Marková, CZ, 2014

Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách

Slavná filmová komedie o zásadovém bytovém referentovi a neslavném osudu posledních českých vodníků. Zbylo jich už jen sedm. Pan Wassermann s chotí a dcerou Polly…(více)
(Jak utopit Dr. Mráčka aneb Konec vodníků v Čechách) Režie: Václav Vorlíček, CZ, 1974

Jak uvařit život

Zapomeňte na „Zen a umění údržby motocyklů“ Právě přichází Zen a umění dobře navařit Režisérka Doris Dörrie soustředí svou pozornost na budhismus a prastaré rčení…(více)
(How To Cook Your Life) Režie: Doris Dörrie, D, 2007

Jak vycvičit draka

Viděli jste už trojrozměrného draka? A Vikinga? Pokud ne, budete mít příležitost v animované komedii Jak vycvičit draka od studia DreamWorks. Rodičové chlupaté Kung Fu…(více)
(How to Train Your Dragon) Režie: D. DeBlois - C. Sanders, USA, 2010

Jak vycvičit draka 2

Ostrov Blp býval místem, kde Vikingové ve dne v noci bojovali s draky. Pak však mladý snílek Škyťák vycvičil draka Bezzubku, spřátelil se s ním…(více)
(How to Train Your Dragon 2) Režie: Dean DeBlois, USA, 2014

Jak vypadá zvuk

Pro dnešní tvoření se budeme inspirovat pohádkami, ve kterých hraje důležitou roli hudba, zpěv nebo jiný zvuk. Co myslíte, dá se namalovat tón, zvuk…(více)
(Jak vypadá zvuk) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Jak vznikala pomsta

Dokumentární kamera mezi rozhovory s tvůrci sleduje vybrané epizody z natáčení celovečerního filmu Má je pomsta. O vzniku filmu hovoří herec Jiří Bartoška, scénárista Václav…(více)
(Jak vznikala pomsta) Režie: Jan Eisner, CZ, 1995

Jak vznikl film - veřejné uvedení knihy pro děti s projekcí a dílnou

Zveme Vás i Vaše děti na uvedení knihy Jak vznikl film. Výlet do světa filmové archeologie pro malé i velké. Kniha mimo jiné vypráví o…(více)
(Jak vznikl film - veřejné uvedení knihy pro děti s projekcí a dílnou) Režie: various, CZ, 2017

Jak vznikl film?

Bylo, nebylo. Jednoho dne, pět let před koncem 19. století, dva bratři – August a Louis Lumiérové – vynalezli film. V tomto programu pro rodiče s…(více)
(Jak vznikl film?) Režie: , , 0000

Jak změnit historii v mýtus: filmy o nacionalismu ve 21. století

Na začátku 21. století došlo k nárůstu nacionalistických hnutí po celém světě a dokumentaristé tyto problémy ve svých zemích sledují zblízka. …(více)
(Jak změnit historii v mýtus: filmy o nacionalismu ve 21. století ) Režie: , , 0000

Jak změnit svět

Píše se rok 1971. Parta hippies se na zrezivělé bárce plaví Tichým oceánem směrem k místu amerických testů jaderné bomby. Málokoho by tehdy napadlo, že…(více)
(How to Change the World) Režie: Jerry Rothwell, CDN-GB, 2015

Jakiniku vs. bulgogi: bitva o hovězí

Bulgogi a jakiniku jsou pokrmy z rožněného hovězího masa, přičemž bulgogi označuje korejskou recepturu, zatímco jakiniku je výraz pro její japonskou variantu. Z tohoto etymologického…(více)
(The Yakiniku mubi: Purukogi) Režie: Gu Su-yeon, J, 2007

Jako bratr / Jednoho krásného dne, kadeřník...

Mladík Sébastien přijíždí z malého města Le Boule do anonymní Paříže. Začne si říkat Zack a spolu se jménem změní i celý svůj…(více)
(Comme un frere / Un beau jour, un coiffeur) Režie: Bernard Alapetite - Cyril Legann / Gilles Bindi, FRA, 2005

Jako hvězdy na Zemi

Poučný, hravý a zejména dojemný film o chlapci s poruchou učení a pokrokovém učiteli, který objeví jeho skryté nadání, je režijní prvotinou slavného bollywoodského herce…(více)
(Taare Zameen Par) Režie: Aamir Khan, Amole Gupte, IND, 2007

Jako malí kluci

Hudební skupina XXL Petra Vaňka a Petra Alexandra nevstoupila nikdy do širšího povědomí. Ambiciózní kytarista a skladatel Petr Vaněk dal dohromady kapelu, která chtěla prorazit…(více)
() Režie: Alexandr Vojta, ČR, 2008

Jako nikdy

Konec léta ve filmu Jako nikdy znamená zároveň konec života. Výtvarník Vladimír Jiří Schmitzer umírá. Dům v krásné krajině je jeho poslední útočiště, smrt je…(více)
(Jako nikdy) Režie: Zdeněk Tyc, CZ - SK, 2013

Jako ostatní

Rok a půl natáčení na rakouské psychiatrické klinice pro děti a mládež v Tullnu mělo za cíl zjistit, jak vypadá současná péče v oblasti, která…(více)
(Wie die Anderen) Režie: Constantin Wulf, A, 2015

Jako sen

Mladá svobodná dívka, z níž vlezlí sousedé nespouštějí oči, se topí v dluzích, které se zoufale snaží splácet. Půjčuje si, kde se dá. Do patové…(více)
(In Yek Royast) Režie: Mahmúd Ghaffárí, IR, 2012

Jako v zrcadle

Film popisuje 24 hodin v životě jedné rodiny na odlehlém ostrově. Otec David je spisovatel, který kvůli svému umění zanedbává rodinu. S ním jsou na…(více)
(Såsom i en spegel) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1961

Jako z filmu - zvláštní uvedení

Celovečerní film vizuálního umělce Tomáše Svobody není o filmu. Nejedná se o esejistickou úvahu o pohyblivém obraze. Není komediální historkou z jednoho letního odpoledne. Nelze…(více)
(Like in a Movie) Režie: Tomáš Svoboda, CZ, 2016

Jako za starejch časů

Herecké legendy v rolích stárnoucích gangsterů. Val Al Pacino opouští po dlouhých 28 letech vězení a Doc Christopher Walken pro něj nachystal oslavu znovunabyté svobody,…(více)
(Stand Up Guys) Režie: Fisher Stevens, USA, 2012

Jáma

Kolem malebné ukrajinské farmy se nerozléhají polnosti, ale velké sídliště. Na Natašin pozemek na periferii Kyjeva, jenž rok po roce panely zatlačují hlouběji do jámy,…(více)
(Jáma) Režie: Jiří Stejskal, CZ, 2014

Jáma - veřejná premiéra

Jáma je dokument zobrazující život ukrajinské rodiny, která se nepoddá soudobému způsobu života. Tam, kde se staré střetává s novým, kde se transformuje něco jedinečného,…(více)
(Jáma) Režie: Jiří Stejskal, CZ, 2014

Jáma a kyvadlo a jiné povídky

Autor: Edgar Allan Poe Čte: Bořivoj Navrátil Soubor několika povídek od mistra hororového a detektivního žánru. Nejznámější z nich…(více)
(Jáma a kyvadlo a jiné povídky) Režie: Jan Němeček, CZ, 2007

James ´Sonny Ford´ Thomas zpívá delta blues

Portrét vynikajícího pouličního bluesového zpěváka a kytaristy z delty Mississippi. Samorostlý filosof a lidový umělec vyrůstal v nuzných poměrech zbědovaných mississipských chatrčí a drsných měst.…(více)
(James 'Sonny Ford' Thomas, Delta Blues Singer) Režie: James ´Sonny Ford´ Thomas zpívá delta blues, USA, 1970

James White

Newyorčan James White je lehkomyslný dvacátník se sebedestruktivní sklony, povaleč, který navzdory své inteligenci není schopen si udržet práci. Přežívá na gauči své matky Gail,…(více)
(James White) Režie: Josh Mond, USA, 2015

Jamie Cullum: Solo

Exkluzivní přímý přenos z koncertu mladého jazzového performera Jamieho Culluma, který proběhne v rámci jazzfestivalu v britském Cheltenhamu. …(více)
(Jamie Cullum: Solo) Režie: , GB, 2011

Jan Hus - mše za tři mrtvé muže

Film Jan Hus je výsostně politický v tom smyslu, že se zabývá lidmi, kterým běh věcí veřejných nebyl lhostejný. Příběh Jana Husa ale není prezentován…(více)
(Jan Hus - mše za tři mrtvé muže) Režie: Miroslav Bambušek, CZ, 2009

Jan Kaplický dnes?

Komponovaný večer věnovaný architektovi Janu Kaplickému ke dni šestého výročí jeho úmrtí.
více)
(Jan Kaplický dnes?) Režie: , CZ, 2014

Jan Klusák – Axis Temporum

Černobílý dokument zastihuje hudebního skladatele Jana Klusáka v ose času axis temporum mezi 70. a 75. rokem života s nesmírnou vitalitou, šarmem a vtipem. Jan…(více)
(Jan Klusák – Axis Temporum) Režie: Dan Krameš, CZ, 2009

Jan Křížek, sochy a včely

Středobodem meditativního vyprávění režiséra Martina Řezníčka je téměř zapomenutý českofrancouzský sochař, malíř, výtvarník a včelař Jan Křížek. Svébytný umělec, který je zástupcem výtvarného směru art…(více)
(Jan Křížek, sochy a včely) Režie: Martin Řezníček, ČR, 2005

Jan Palach

Film pozoruje posledních několik měsíců života Jana Palacha. Pozoruje jej na základě dostupných faktických pramenů a zároveň přemýšlí, co tomu mladému muži táhlo hlavou. Jan…(více)
(Jan Palach) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2018

Promítáme: Pátek 21. 9. 2018 15:45, Sobota 22. 9. 2018 11:15, Neděle 23. 9. 2018 11:15, Středa 26. 9. 2018 13:30, Pondělí 1. 10. 2018 13:15, Úterý 2. 10. 2018 13:15, Středa 3. 10. 2018 13:15, Pondělí 15. 10. 2018 13:00

Jan Saudek - V pekle svých vášní, ráj v nedohlednu

Celovečerní dokumentární fi lm představuje životní příběh hrdiny i odpadlíka Jana Saudka. Je to drama plné barev vzrušujících obrazů, ale také provokujících myšlenek, iluzí a…(více)
() Režie: Adolf Zika , ČR, 2007

Jan Vladislav - Diptych

Diptych Kateřiny Krusové je věnován osobnosti Jana Vladislava, českého básníka, esejisty a překladatele, mezi jehož překlady z dvanácti jazyků zaujímají významné místo Dante, Michelangelo, Baudelaire…(více)
(Jan Vladislav - Diptych) Režie: Kateřina Krusová, ČR, 2005

Jan Vladislav - Diptych / Bez názvu

Diptych Kateřiny Krusové je věnován osobnosti Jana Vladislava, českého básníka, esejisty a překladatele, mezi jehož překlady z dvanácti jazyků zaujímají významné místo Dante, Michelangelo,…(více)
(Jan Vladislav - Diptych / Bez názvu) Režie: Kateřina Krusová / Radek Tůma, ČR, 2005

Jana Eyrová

Další filmové adaptace slavného románu Jana Eyrová z pera spisovatelky Charlotte Brontëové se tentokrát chopil mladý režisér Cary Fukunaga. Píšou se třicátá léta devatenáctého století…(více)
(Jane Eyre ) Režie: Cary Fukunaga, GB - USA, 2011

JANANAS / koncert

Předprodej 150 Kč / 190 Kč v den koncertu. Skupina Jananas je zvláštním úkazem na českém písničkářském nebi a tvoří ji zpěvačka Jana Infeldová, kytarista…(více)
(JANANAS / koncert) Režie: , , 2013

Janbaaz

Příběh dvou bratrů, policisty Rajeshe, zcela oddaného své práci, a rozpustilého playboye Amara, pro kterého je život pouhá hra. Nastěhuje se k nim osiřelá dívka…(více)
(Janbaaz) Režie: Feroz Khan, IND, 1986

Jane Birkin

DVD Rendezvous s Jane, zahrnuje několik dní ze života Jane Birkin, její hudební setkání s přáteli jako jsou Marianne Faithfull, Alain Souchoun, Yann Tiersen, Dominique…(více)
(Randez vous avec Jane) Režie: Régis Roinsard, FRA, 2005

Janek Schaefer: Short Stories

tvorba britského soundartisty uvádí: David Beránek Short stories jsou…(více)
(Janek Schaefer: Short Stories) Režie: Janek Schaefer, VB, 1995

Janička

Po podvratné minisérii Malej Quinquin a groteskní Líné zátoce přichází nevyzpytatelný francouzský auteur Bruno Dumont s dosud nejexcentričtější komediální náloží: bizarním breakcore/rap/metalovým muzikálem o dětství…(více)
( Jeannette l'enfance de Jeanne d'Arc) Režie: Bruno Dumont, F, 2017

Jánošík. Pravdivá historie

Lidová legenda o chrabrém slovenském zbojníku Jánošíkovi dosud inspirovala čtyři snímky, které ke zbojnické gloriole přistupovaly z různých stran. Dlouho vznikající velkofilm slavné polské režisérky…(více)
(Janosik. Prawdziwa historia) Režie: Kasia Adamik, Agnieszka Holland, PL - SK - CZ, 2009

Janův syn

Mathieu ve svých třiatřiceti letech stále nezná svého otce. Jednoho rána se telefonicky dozvídá, že pocházel z Kanady a že právě zemřel. Zároveň zjišťuje, že má…(více)
(Le Fils de Jean) Režie: Philippe Lioret, F-CDN, 2016

Japonka a Laponka

Na jelenech přijíždí Laponka. Má na hlavě bílou čepici, ušanku zavázanou na tkaničky. Má tváře červené. Přijíždí ze zimní krajiny. Je to L, Laponka.
více)
(Japonka a Laponka) Režie: , , 2016

Japtik

V sibiřské tundře, na Konci světa, jak se v místním dialektu území nazývá, žije skupina kočovných Něnců, kteří putují krajinou se svým stádem sobů. Tento…(více)
(Yaptik - Hasse) Režie: Edgar Bartenev, RUS, 2006

Jára Cimrman: Proso

VYPRODÁNO Těsně před přenosem doprodáme ještě 30 alternativních míst, která, kvůli našemu neadresnému systému, můžou být lehátkem, wegettou nebo zadní sedačkou v Trabantu. Diváci s touto…(více)
(Jára Cimrman: Proso) Režie: Z. Svěrák - M. Čepelka - P. Brukner - R. Bárta, CZ, 2013

Jarca günbu

Uznávaný tibetský spisovatel a tvůrce Džangbu osobně uvede svůj nejnovější dokumentární film, v němž sleduje sociální a environmentální dopady sběru jarca günbu. Snímek zachycuje hon na…(více)
(Yartsa Günbu) Režie: Džangbu, Dordže Cchering Čenagcchang, RC, 2015

Jarmark marnosti

Hudební historické drama indické režisérky Bouřlivá svatba, Kámasútra či Salaam Bombai se odehrává na sklonku napoleonských válek a je humorně ironickým pohledem na anglickou společnost.…(více)
(Vanity fair) Režie: Mira Nair, VB - USA, 2004

Jarní pohádky

Jaro je tady a s ním i balíček jarních pohádek. Čeká nás Aprílová romance, pohádka o Malence, o myších ve staniolu, loutkový film Jaro a…(více)
(Jarní pohádky) Režie: , ČR, 0000

Jarní večírek týdeníku A2

Natur show Aleše Stuchlého s hostem Markem Therem a hostiemi uvádí: Aleš Stuchlý …(více)
(Jarní večírek týdeníku A2) Režie: Aleš Stuchý, ČR, 2007

Jarní zahradničení v kině

Pohádky: V dnešním pásmu budeme sledovat Křemílka a Vochomůrku v bedlovém lese, Vílu Amálku, jak se udělala ptáčkem, nebo…(více)
(Jarní zahradničení v kině) Režie: , CZ, 2016

Jaro

Školní výklad je doprovázen záběry nudícího se žáka, který se nemůže dočkat zvonění a konce napomínání za nepozornost. Zjevně se těší na začátek volna, až…(více)
(Kevät) Režie: Susanna Helke, Virpi Suutari, FIN, 2005

Jaro ano ano ano

Tento příběh začíná tam, kde jiné končí. Bývalí milenci se po dlouhé odluce znovu setkávají. Strávit tuto zimu poprvé v jeho domě v Japonsku byl…(více)
(Spring Yes Yes Yes) Režie: Audrey Ginestet, F - J, 2012

Jaro je za dveřmi!

15:00 pohádky: Jarní pohádky
více)
(Jaro je za dveřmi!) Režie: Bio Oko, ČR, 2010

Jaro léto podzim zima

Leden, únor, březen, duben..a jak je to dál? Znáte roční období a měsíce, které má rok? V pohádce Dvanáct měsíčků se s každým měsícem seznámíme.…(více)
(Jaro léto podzim zima) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Jaro léto podzim zima ve 12 měsících

Pohádky: Dnes uvidíme mimo jiné příběhy O princezně, která všechno viděla, O líném Honzovi, O železných botách a další pohádková dobrodružství. …(více)
(Jaro léto podzim zima ve 12 měsících) Režie: , CZ, 2013

Jaro v Oku

Jaro je tady a všichni už se na něj určitě moc těšíme. Zima je taky fajn, ale jarní barvy nám dodají novou energii a radost…(více)
(Jaro v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Jaro, léto, podzim, zima...a jaro

Velmi intenzivní příběh se celý odehrává na překrásném jezeře obklopeném stromořadím, kde je umístěn malý plovoucí buddhistický klášter. Film je rozdělen do pěti kapitol, z…(více)
(Bom, Yeoreum, Gaeul, Gyeoul...Geurigo Bom) Režie: Kim Ki-Duk, ROK - D, 2003

Jaroslav Uhlíř | koncert

Vystoupení oblíbeného hudebníka, kterého známe z pravidelného televizního pořadu Hitšaráda, který úspěšně moderoval společně s hudebním textařem a komikem Karlem Šípem, na tento…(více)
(Jaroslav Uhlíř | koncert) Režie: Jaroslav Uhlíř, CZ, 2011

Jasmíniny slzy

Jasmine Cate Blanchett je elegantní, okouzlující a zhýčkaná dáma, která má vše, nač si vzpomene. Její zdánlivě idylické manželství s bohatým podnikatelem Halem Alec Baldwin…(více)
(Blue Jasmine) Režie: Woody Allen, USA, 2013

Jason Bourne

Jason Bourne Matt Damon už poskládal skoro všechny střípky své rozbité životní mozaiky. Potrestal většinu tvůrců zvláštního programu, který z něj udělal stroj na zabíjení.…(více)
(Jason Bourne) Režie: Paul Greengrass, USA, 2016

Jatka

Historicky první pákistánský gore horor vznikl v současné pohnuté době, kdy domácí kinematografie takřka neexistuje a kdysi produktivní „Lollywood“, neboli centrum filmové produkce ve městě…(více)
(Zibahkhana) Režie: Omar Khan , PK, 2007

Jay a mlčenlivý Bob vrací úder + MZ Live živě (13. narozeniny MovieZone.cz)

Popkulturní milníky podle MovieZone.cz …(více)
(Jay and Silent Bob Strike Back) Režie: Kevin Smith, USA, 2001

JCVD

Na pomezí skutečnosti a fikce sledujeme JeanClauda Van Damma v příběhu o pádu hvězdy, jíž minulost odpírá právo na normální život. Vyčerpán soudním řízením i…(více)
(JCVD) Režie: Mabrouk El Mechri, BEL - FRA - LUX, 2008

Jdeme dál

Poutavý příběh proměny NDR sledoval od revolučního roku 1989 po dobu deseti let režisér Wolfgang Ettlich. Vypráví o ní prostřednictvím rodiny pana Schutzeho, vedoucího socialistické…(více)
(Wir machen weiter 1989 - 1999) Režie: Wolfgang Ettlich, D, 1999

Je mi jedno, že se zapíšeme do dějin jako barbaři

Mladá umělkyně připravuje rekonstrukci skutečné události z roku 1941, kdy rumunská administrativa prostřednictvím rumunské armády na východní frontě spáchala hrůzný etnický masakr. Jeden z nejvýraznějších…(více)
(Îmi este indiferent dacă în istorie vom intra ca barbari) Režie: Radu Jude, RO-CZ-F-BG-D, 2018

Je muž, který je vysoký, šťastný?

Pozoruhodný animovaný dokument, ve kterém režisér Michel Gondry zpovídá amerického filozofa a lingvistu Noama Chomského. Film je pojatý jako střet dvou odlišných světů přísně…(více)
(Is the Man Who Is Tall Happy?) Režie: Michel Gondry, F, 2013

Je nám spolu dobře

Na počest českočínského přátelství darovala vesnička Vinařice v 50. letech minulého století čínskému družebnímu městu zemědělské stroje. Dar ani vzájemná výpomoc nebyly nikdy zapomenuty, dnes…(více)
(Je nám spolu dobře) Režie: Saša Dlouhý, CZ, 2014

Je nám spolu dobře - veřejná premiéra

Dokumentární portrét rodiny sinologa, který se vydává do čínského maloměsta naplnit své sny a navázat na čínskočeskoslovenské vztahy započaté v padesátých letech minulého století. Zachycení…(více)
(Je nám spolu dobře) Režie: Saša Dlouhý, CZ, 2014

Je těžké být dobrý

Čtyřicetiletý Fudo jezdí po Sarajevu jako taxikář. Vedle toho spolupracuje s místním podsvětím: dává zlodějům tipy na domy, jejichž majitelé odjeli na dovolenou. Kvůli manželce…(více)
(Teško je biti fin) Režie: Srdjan Vuletić, BaH - DE - VB - SRB - CH - SLO , 2007

Je to jen konec světa

Mladý úspěšný dramatik se po 12 letech prožitých ve velkoměstě vrací domů za rodinou, aby oznámil svou blížící se smrt. Svět kosmopolitního muže je však…(více)
(Juste la fin du monde) Režie: Xavier Dolan, F-CDN, 2016

Je to jen vítr

Film oceněný Velkou cenou na letošním Berlinale je inspirován skutečnými událostmi a zachycuje jeden den ze života romské rodiny v atmosféře strachu z útoků neonacistů,…(více)
(Csak a szél) Režie: Benedek Fliegauf, H, 2012

Je to prosté

Oddaná matka dvou dětí nenachází naplnění v manželství. Postupně v ní klíčí pocit, že musí svůj život od základu změnit. Co však toto rozhodnutí skutečně…(více)
(Be hamin sadegi) Režie: Seyyed Reza Mir-Karimi, IR, 2008

Je třeba zabít Sekala

Drama z léta roku 1943, tedy z období, kdy okupované Československo figurovalo na mapách coby Protektorát Čechy a Morava. Odehrává se v moravské vesnici Lakotice,…(více)
(Je třeba zabít Sekala ) Režie: Vladimír Michálek , CZ, 1998

Jean Painleve

Jean Painleve surrealista vědeckého filmu uvádí: David Čeněk Jean Painlevé, francouzský filmový režisér, lékař, syn významného matematika a politika Paula Painlevého,…(více)
(surrealista vědeckého filmu ) Režie: uvádí: David Čeněk, Francie, 0000

Jean-Louis Bompoint

JeanLouis Bompoint 1960, Francie, kameraman, režisér, střihač, hudebník a člen letošní festivalové poroty, je maverick ve světě filmu. Od dětství zapálen pro animované filmy, ve…(více)
(Jean-Louis Bompoint ) Režie: , , 0000

Jede, jede poštovský panáček!

Pohádky: Dnes uvidíme Jak pejsek s kočičkou myli podlahu, Jak si pejsek roztrhal kalhoty, O pejskovi a kočičce, jak psali psaní, O pyšné noční košilce, O panence,…(více)
(Jede, jede poštovský panáček! ) Režie: , CZ, 2016

Jedem s medem

Pohádky: Dnes se podíváme, jak Rumcajs vyhnal z lesa dubové mužíky a nebo jak vysadil duhu na nebe. Taky se nám…(více)
(Jedems medem) Režie: , CZ, 2016

Jeden

Vesmír je konečně zachráněn, když se tatík středního věku v Michiganu rozhodne vydat se za svým snem a překročit hranice všední existence. Vyzbrojen videokamerou, která…(více)
(One) Režie: Ward M. Powers, Scott Carter, USA, 2006

Jeden den

Je pohledná, je jí třicet šest let a pochází ze západní Afriky. Bydlí na předměstí Kodaně. Věří v boha. Kouří mnohem víc cigaret než dříve.…(více)
(One Day) Režie: Ditte Haarlov–Johnsen, DK, 2007

Jeden den

Variace na snímek Když Harry potkal Sally vypráví příběh Emmy a Dextera, jež se vídají celých dvacet let, ale vždy spolu stráví jen jeden den.…(více)
(One Day) Režie: Lone Scherfig, USA, 2011

Jeden den v lidovědemokratickém Polsku

Je 27. září roku 1962. Ranní relace v rozhlase nabádá k rozcvičce a lidé spěchají do práce Režiséru Macieji J. Drygasovi se podařilo pomocí…(více)
(Jeden dzien w PRL) Režie: Maciej Janusz Drygas, POL, 2005

Jeden frank za 14 peset

Španělsko roku 1960. Propouštění dělníků, bída, nezaměstnanost. Dva přátelé, Martín a Marcos, se rozhodnou odejít do Švýcarska najít práci. Své rodiny nechávají ve Španělsku a…(více)
(Un franco 14 pesetas) Režie: Carlos Iglesias, ŠPA, 2006

Jeden musí z kola ven

V britské tajné službě máme zrádce. Přímo v nejvyšších patrech. Tak začíná thriller na motivy stejnojmenné knihy z pera mistra špionážní literatury 20. století Johna…(více)
(Tinker Tailor Soldier Spy) Režie: Tomas Alfredson, GB-F-D, 2011

Jeden rok / Kamenolom boží

JEDEN ROK: Film zachycuje sedm obyvatel podhůří Bílých Karpat, kteří se narodili ještě v časech rakousko uherské monarchie, tedy mezi lety 1907 1917. Autoři filmu…(více)
(Jeden rok / Kamenolom Boží) Režie: Břetislav Rychlík, ČR, 1999

JEDEN SVĚT 2005

Právo na tradici, HIV/AIDS: Globální výzva, Máte právo vědět, Ženským hlasem, Generation Next, Severní Korea: Na věčné časy?, Zaostřeno na Irák… V těchto a dalších sekcích nabídne sedmý ročník mezinárodního…(více)
(JEDEN SVĚT 2005) Režie: , různé - different, 2005

Jeden svět dětem

Festival se zaměřuje i na dětské publikum. Pro děti od osmi do čtrnácti let promítá sérii krátkých dokumentů o důležitých společenských tématech. Pro jejich mladší…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, various, 2016

Jeden svět dětem

15:00 pohádky: Pohádky z Jednoho světa
více)
(Jeden svět dětem) Režie: Bio Oko, ČR, 2010

Jeden svět dětem

Se zvířátky do multikulturního světa Jak se cítí žirafa nebo tučňák, kteří ztratili svůj domov a musí si budovat životy v nových zemích? Dokáží se…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: Kino Aero, ČR, 2010

Jeden svět dětem

Dnešní projekci pro nejmenší diváky 8 připravil Festival dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět. Uvidíme sérii sociálních spotů a 2 dokumentární filmy:…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: , , 0000

Jeden svět dětem

Kimaru a kuřata: Desetiletý Kimar žije ve slumu v africkém Nairobi. Rád by se stal leteckým inženýrem, aby zaopatřil maminku a mladší sestry. Po smrti…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: , , 2017

Jeden svět dětem (12 - 14 let)

Janova mámahttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/24012 Deletehttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23858 Tanečnice Aleynahttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/22864 …(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, , 0000

Jeden svět dětem (12 - 14 let) | 2014

Láska na smetištihttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/26205laskanasmetisti Tanečník Evženhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25515tanecnikevzen Navždy hooliganhttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25099navzdyhooligan Leilina melodiehttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/24446leilinamelodie…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, RUS - NL - FG - DK, 2013

Jeden svět dětem (12-14 let) | 2015

Gabrielova reportáž z mistrovství světa ve fotbalehttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/29264gabrielovareportazzmistrovstvisvetavefotbale Haiduc – život na ulicihttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/29128haiduczivotnaulici Hrdá navzdory chudoběhttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/29263hrdanavzdorychudobe…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, , 0000

Jeden svět dětem (8 - 11 let)

Moje babička Lienhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/24032 Škola v Kálúhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23870 Dávej pozorhttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/23408 Malé mužstvohttp://www.jedensvet.cz/2013/filmyaz/22802 …(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, , 0000

Jeden svět dětem (8 - 11 let) | 2014

Farídulláh má dnes volnohttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/24467faridullahmadnesvolno Lotte srdce pro bezdomovcehttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/26587lottesrdceprobezdomovce Poslouchej hohttp://jedensvet.cz/2014/filmyaz/25595poslouchejho…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, AFG - DK - D - NL, 2013

Jeden svět dětem (8-12 let) | 2015

Merlijn se už školy nebojíhttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/28952merlijnseuzskolyneboji Nora zpívá pro Sýriihttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/29262norazpivaprosyrii Giovanni – první klučičí akvabelahttp://www.jedensvet.cz/2015/filmyaz/28900giovanniprvnikluciciakvabela…(více)
(Jeden svět dětem) Režie: various, , 0000

Jeden svět dětem | 2017

Děti od osmi do čtrnácti let zve festival na sérii krátkých dokumentů o důležitých společenských tématech. Pro jejich mladší sourozence bude po celou dobu festivalu…(více)
(Jeden svět dětem | 2017) Režie: various, , 0000

Jeden svět dětem III

Jeden svět myslí i na malé diváky a divačky, a v této kategorii představuje filmy právě pro ně. Krátké dabované snímky představí dětem jejich vrstevníky…(více)
(Jeden svět dětem III) Režie: various, , 0000

Jedna krev

Jedna žena, jedno dítě a další na cestě. Mladý otec rodiny Matyas vyrůstal jako sirotek a nyní vede život, který jemu samotnému nikdy nebyl dopřán.…(více)
(Trouble) Režie: Harry Cleven, FRA, 2005

Jedna noc v Mongkoku

Mongkok je nejrušnější část Hongkongu a místo s největší hustotou obyvatel na celém světě. Unikátní atmosféra této lokality je využita k rozehrání strhujícího thrilleru založeného…(více)
(Wong Gok hak yau) Režie: Derek Yee, Hongkong, 2004

Jedna ruka netleská

Standa je smolař. Osud ho smýká životem a on si to nechá líbit. Zrovna ho pustili z vězení a on věří, že se karta obrací.…(více)
(Jedna ruka netleská) Režie: David Ondříček, CZ-, 2003

Jedna válka

Film pojednává o osudu mladých matek dětí německých okupantů, jež jsou dočasně odklizeny na menším ostrově na severu země. Je 8. květen 1945, je vyhlášeno…(více)
(Одна война ) Režie: Vera Glagoleva, RUS, 2009

Jedné noci v jednom městě

Co všechno se může stát v jistém městě během jediné noci? Najdete tu obyvatele domu pečující víc o svá bizarní domácí zvířátka než o své…(více)
(Jedné noci v jednom městě) Režie: Jan Balej, Česká republika, 2007

Jedni z nás

Komunita amerických ultraortodoxních židů je svázána pevnými náboženskými a rodinnými vazbami a opustit ji je téměř nemožné. Ty, kteří se pro takový krok rozhodnou, čeká…(více)
(One of Us) Režie: Heidi Ewing, Rachel Grady, USA, 2017

Jedno slunce, jeden národ

Známá v Kosovu jako hlavní uprchlický tábor pro válkou vyhnané menšiny, vesnice Plemetina je zároveň dlouhodobým domovem několika početných romských rodin. Jejich dějiny, tradice a…(více)
(Jekh Kham Jekh Sel) Režie: Sami Mustafa, SRB, 2007

Jednoduchej dům

Alena Šrámková, známá jako první dáma české architektury, v roce 2010 otevřela budovu Katedry architektury ČVUT v Praze. Svůj minimalistický a monumentální styl zde dovedla…(více)
(Jednoduchej dům) Režie: Hedvika Hlaváčková, CZ, 2011

Jednorozený

Není mnoho spirituálních filmů, ve kterých bůh sám sebe vykuchá břitvou a z jeho ostatků vzešlá Matka Země se nechá oplodnit jeho semenem. Americký režisér…(více)
(Begotten) Režie: E. Elias Merhige, USA, 1990

Jedovatý prach

Jedovatý prach vypráví příběh tří mladíků z New Yorku, kteří nedokázali získat odpověď na své záhadné zdravotní obtíže, které se u nich objevily v roce…(více)
() Režie: Sue Harris, USA , 2005

Jehovova pomsta

Poloamatérský snímek začínajícího režiséra a scénáristy Martina Pohla je sondou do poklidného života mladého jehovisty Robina. Robin nikdy nebyl se ženou, nikdy neokusil alkohol ani jiné drogy,…(více)
(Jehovova pomsta) Režie: Martin Pohl, CZ, 2010

Jejich nejlepší hodina a půl

Film o filmařích, o touze inspirovat v nejtemnějších hodinách britské historie. Jako pro mnoho jiných i pro Catrin se staly válečné podmínky bombardovaného Londýna výzvou…(více)
(Their Finest) Režie: Lone Scherfig, GB, 2016

Jelena

Jelena excelentní Naděžda Markinová je plachá, submisivní žena v domácnosti, pocházející ze skromných poměrů. Její manžel Vladimir, za nějž se v pozdějším věku provdala, je…(více)
(Jelena) Režie: Andrey Zvyagintsev, RUS, 2011

Jelení skoky

Z jedné strany lesa jedou jeleni. Jeleni dělají jelení skoky óá. Óá.
více)
(Jelení skoky) Režie: Tomáš Fingerland a Petra Strá, , 2016

Jemné rozdíly

Sebastian je úspěšný lékař, který žije se svým dospívajícím synem Arthurem. Vychovává ho velmi volně, až by se dalo říci, že jej rozmazluje. Nicméně sám…(více)
(Die feinen Unterschiede) Režie: Sylvie Michel, D, 2012

Jen 17

Francouzský režisérský mág François Ozon se po filmech Pod pískem, 8 žen nebo Bazén znovu noří do tajemného nitra ženské duše. Protagonistkou vyprávění je sedmnáctiletá…(více)
(Jeune & jolie) Režie: François Ozon, F, 2013

Jen Bůh odpouští

Před deseti lety Julian zabil policajta, ale podařilo se mu utéct. Dnes je z něj jeden z největších drogových dealerů v Bangkoku. Když Julianův bratr zabije…(více)
(Only God Forgives) Režie: Nicolas Winding Refn, F-DK, 2013

Jen pro tvou výšku

Amerika má Jasona Bournea, Anglie Jamese Bonda, Německo Jerryho Cottona, Československo majora Hradce a Filipíny agenta 00 v podání jedné z předních domácích akčních hvězd,…(více)
(For Y'ur Height Only) Režie: Eddie Nicart, RP, 1981

Jenica & Perla

S taneční skupinou Kesaj Čhave se probojovaly až do soutěže Slovensko má talent. Pak se ale obě romské dívky vrátily domů. Sedmnáctiletá Jenica, původem z…(více)
(Jenica & Perla) Režie: Rozálie Kohoutová, CZ-F, 2014

Jeníček a Mařenka

Jeden z trendů současné jihokorejské žánrové produkce představuje kombinování dramatických příběhů s vyprávěcí kostrou a prvky asijských hororů, které slouží k excesivnímu umocnění centrálního dramatu.…(více)
(Henjelgwa Geuretel) Režie: Lim Pil-seong, ROK, 2007

Jeptiška

Osmnácté století. Šestnáctiletá Suzanne chce žít normálním životem, rodina ji však donutí vstoupit do řádu. V klášteře je vystavena nahodilosti církevní hierarchie: matky představené se…(více)
(La Religieuse) Režie: Guillaume Nicloux, F - B - D, 2012

Jerichow

Tři lidé se setkávají s osudovou nahodilostí. Po smrti své matky se bývalý voják z povolání Thomas vrací zpět do Jerichowa, vzdálené vesnice v řídce…(více)
(Jerichow) Režie: Christian Petzold, D-F, 2009

Jeruzalém, má láska

Režisérova výsostně osobní výprava po stopách vlastní vyhaslé víry se mění ve strhující portrét města Jeruzaléma, s nímž komunikuje jako s živým organismem.V příběhu o…(více)
(Jerusalem, min elskede ) Režie: Jeppe Rønde, DÁNSKO, 2003

Jeskyně zapomenutých snů

Werner Herzog, režisér s pověstí nekompromisního tvůrce a zaujatého antropologického pozorovatele homo sapiens, natočil paleolitickou báseň o přelomovém objevu lidských dějin – o třicet tisíc…(více)
(Cave of Forgotten Dreams) Režie: Werner Herzog, CDN - USA - D - F, 2010

Jess + Moss

Uhrančivý řetězec nechronologických obrazů prosycených letní atmosférou utváří dojem vzpomínek na prázdninové zážitky malého chlapce a jeho dospívající sestřenice. Uprostřed přízračné zemědělské krajiny Kentucky s…(více)
(Jess + Moss) Režie: Clay Jeter, USA, 2011

Jestli je na mě něco dobrého, jsem to jen já, kdo to ví

Divadelní „gesto“ Jána Mančušky uvádí: Ján Mančuška Projekt Jána Mančušky vznikl přímo pro prostory…(více)
(Jestli je na mě něco dobrého, jsem to jen já, kdo to ví) Režie: Ján Mančuška, ČR, 2007

Jestli se rozzlobíme, budeme zlí

Hlavní cenou pro vítěze automobilových závodů je zbrusu nový závodní speciál. Potíž je v tom, že po dramatickém závodu projedou cílem, zaklesnuti do sebe, dva…(více)
(...Altrimenti ci arrabbiamo) Režie: Marcello Fondato, I-E, 1974

Jesus Camp

V Americe existuje stále sílící evangelická komunita, jejímž hlavním cílem není ani tak přivést Boha na zem, ale spíše vrátit celou zemi Bohu. Věří, že…(více)
(Jesus Camp) Režie: H. Ewing - R. Grady, USA , 2006

Ještě než zmizí 1 - Uvnitř/Vně

První část speciálního pásma multimediálního umělce Kaspara J. Saxeny – tento napůl Němec, napůl Ind žijící v Torontu sestavil a osobně představí publiku kolekci pěti fi…(více)
(Until Vanishing 1 - Inside/Out) Režie: Kaspar J. Saxen, KAN, 2000

Ještě než zmizí 2 - Světlo hvězd

Další dva fi lmy kanadských tvůrců na diasporické téma – tentokrát okořeněné i o obdiv k bollywoodským hvězdám. Sestavil a diskutovat bude Kaspar J. Saxena.…(více)
(Until Vanishing 2 - Star Light) Režie: Kaspar J. Saxen, KAN, 2000

Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí (angl. tit.)

Dohasíná sláva železničních krás, přesto však ještě někdo s věšákem, čepicí a plácačkou přežívá… Námětu se po několikerém divadelním nastudování chytli i filmaři a vznikla…(více)
(Ještě žiju s věšákem, plácačkou a čepicí) Režie: Pavel Göbl, ČR, 2005

Jezdec jménem smrt

Rusko na počátku 20. století. Byla spáchána řada krvavých teroristických útoků, zaměřených proti nejvyšším státním představitelům. Hlavním úkolem teroristů je zabít velkoknížete Sergeje Alexandroviče. Atentát…(více)
(Всадник по имени смерть ) Režie: Karen Šachnazarov, RUS, 2004

Jezebel

„Představou Jezebel jsem přímo uchvácena. Myslím, že by mohla být stejně úžasná, neli úžasnější než Jih proti Severu. Děkuji, že jste ji koupili,“ napsala Bette…(více)
(Jezebel) Režie: William Wyler, USA, 1938

Jezerní paní | Gioachino Rossini

Joyce DiDonato a Juan Diego Flórez zazáří v belcantovém skvostu Jezerní paní, který bude mít v příští sezóně svou metropolitní premiéru. Joyce DiDonato vystoupí v…(více)
(La donna del lago | Gioachino Rossini) Režie: Paul Curran, USA, 2015

Jezerní paní | Royal Opera House

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Hudba: Gioachino Rossini Dirigent: Michele Mariotti Režie: John Fulljames Účinkují: Joyce DiDonato, Juan Diego Flórez, Daniela Barcellona Douglas…(více)
(La Donna del Lago) Režie: John Fulljames, GB, 2012

Jezero

Francouzský experimentátor Philippe Grandrieux uzavřel svůj třetí celovečerní film do blíže neurčené zasněžené krajiny u jezera obklopeného hlubokými lesy. Bezútěšně mrazivou přírodou jsou tam obklíčeni…(více)
(Un Lac) Režie: Philippe Grandrieux, F, 2008

Jezero žen

Rybářka Rosa žije se svou přítelkyní, architektkou Karen, v bungalovu na pohlednicově malebném břehu jezerní rezervace. Jejich představy o životě se velice liší. Rosu zajímají…(více)
(Frauensee) Režie: Zoltan Paul, D, 2011

Jeziorak

Předfilm: Łaźniahttp://www.biooko.net/cz/film/7771/%C5%81a%C5%BAnia/ Vrchní policejní komisařka Iza Dereń řeší v ponuré atmosféře provinčního města a v krajině potemnělých Mazurských jezer zdánlivě nesouvisející případy překupníků s…(více)
(Jeziorak) Režie: Michał Otłowski, PL, 2014

Ježek

Příběh jednoho velmi nepravděpodobného setkání mezi jedenáctiletou Palomou Josse, dívenkou pronikavé inteligence a sebevražedných sklonů, samotářskou domovnicí – intelektuálkou Renée Michelovou – a záhadným mužem…(více)
(Le Hérisson) Režie: Mona Achache, F, 2008

Ježíš je normální!

Když režisérka filmu Tereza Nvotová procházela prostranstvím u pražského metra Anděl, někdo na ni znenadání začal křičet, že ji Ježíš miluje. Byli to členové církve "Triumfální centrum víry"…(více)
(Ježíš je normální!) Režie: Tereza Nvotová, CZ, 2008

Ježíšek v Oku - Sněhulák

Ježíšek v Oku je pásmo pohádek se vstupem zdarma pro vaše nejmenší.
více)
(Ježíšek v Oku - Sněhulák) Režie: various, CZ, 0000

Ježíšek v Oku - Vánoční sen

Ježíšek v Oku je pásmo pohádek se vstupem zdarma pro vaše nejmenší.
více)
(Ježíšek v Oku - Vánoční sen) Režie: various, various, 0000

Ježíšek v Oku | Broučci

Přijďte si zkrátit čekání na Ježíška k nám do kina. Zahrajeme seriál Broučci. Karafiátova kniha s ilustracemi Jiřího Trnky inspirovala už celou řadu adaptací a stále…(více)
(Ježíšek v Oku | Broučci) Režie: Vlasta Pospíšilová, CZ, 1995

Ježíšek v Oku | Zahrada

Přijďte si zkrátit čekání na Ježíška k nám do kina. Zahrajeme pětidílný seriál Břetislava Pojara Zahrada. Zahrada je nezapomenutelný loutkový film o zahradě, partě kluků a…(více)
(Ježíšek v Oku | Zahrada) Režie: Břetislav Pojar, CZ, 1974

Ježuch v Aeru

Taky nesdílíme představu Štědrého večera stráveného u televize. Jen co povytahujete dědovi kosti z krku a uhasíte požár vánočního stromku, těšíme se na vás jako…(více)
(Ježuch v Aeru) Režie: Terry Jones, GB, 1979

JFK

Newyorský státní zástupce Jim Garrison od počátku nevěří oficiální verzi o atentátu na prezidenta Kennedyho potvrzené zprávou Warrenovy komise, která vraždu označila za akt jedince.…(více)
(JFK) Režie: Oliver Stone, USA, 1991

Jhoom Barabar Jhoom

Na úvod filmu plného písní a tanečních čísel přivádí diváky spolu s davem na londýnském nádraží Waterloo k prvnímu songu tajemný muzikant. Rikki, veselý mladík…(více)
(Jhoom Barabar Jhoom) Režie: Shaad Ali, IND, 2007

Ji.hlava 20 – předpremiéra

Den před vypuknutím jubilejního 20. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava, největší události svého druhu ve střední a východní Evropě, nabízíme v programu Dokumentárního pondělí…(více)
(Ji.hlava 20 – předpremiéra) Režie: , , 0000

Jihad TV

Pro současný terorismus je stejně jako plastické trhaviny důležitá propaganda. Bezprecedentní mediální zbraní al–Káidy jsou záběry úspěšných útoků radikálních islámských bojovníků. Na internet jsou umisťovány…(více)
(Jihad TV) Režie: Paul Eedle, VB, 2006

Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema

Jim je docela obyčejný kluk s tak trochu neobyčejným příběhem. Jako malý se ocitl v Jasmánii, malém ostrovním království. Jeho nejlepším kamarádem je strojvůdce Lukáš,…(více)
(Jim Knopf und Lukas der Lokomotivführer) Režie: Dennis Gansel, D, 2018

Jimmy P.

Po skončení druhé světové války je do vojenské psychiatrické nemocnice v Topece v Kansasu přijat Jimmy Picard, indián, jenž bojoval ve Francii. Trpí otřesnými bolestmi…(více)
(Jimmy P.) Režie: Arnaud Desplechin, F, 2013

Jimmy z vršku

Film vznikl podle stejnojmenného románu Massima Carlotta. Téměř osmnáctiletý Jimmy pochází z dělnické rodiny, jež odjakživa žije v ospalém městečku Sarroch v jihozápadní Sardinii. Bez naděje na…(více)
(Jimmy della collina) Režie: Enrico Pau, I, 2006

Jimmyho tančírna

Před vypuknutím Irské občanské války otevřel oddaný a odvážný aktivista Jimmy Gralton na irském venkově taneční sál, kde se lidé mohli vzdělávat, bavit, diskutovat, sportovat…(více)
(Jimmy's Hall) Režie: Ken Loach, GB, 2014

Jiná láska

První velká láska a hluboké zklamání mohou mít různou podobu, ale bolest, jež je provází, bývá stejná. Poté, co si Alex pronajme pokojík v domě, kde…(více)
(Legaturi bolnavicioase) Režie: Tudor Giurgiu, RO, 2006

Jiná perspektiva: Hild und K + Kleihues+Kleihues (DE)

Netradiční fasády městských domů a důležitost řemesla: němečtí architekti Andreas Hild a Jan Kleihues představí architekturu z jiné perspektivy. Srdečně vás zveme na přednášku pořádanou…(více)
(Jiná perspektiva: Hild und K + Kleihues+Kleihues (DE)) Režie: Andreas Hild, Jan Kleihues, D, 2018

Jiná perspektiva: Christoph Gantenbein (CH)

Nahlédněte na architektury jiným pohledem Kruh vás zve na cyklus přednášek Jiná perspektiva. Jak se staví ve Švýcarsku a čím se vyznačuje práce studia, které se…(více)
(Jiná perspektiva: Christoph Gantenbein (CH)) Režie: Christoph Gantenbein, CH, 2017

Jiná perspektiva: Thomas Burlon (DE) + Henrique Marques & Rui Dinis (PT)

KRUH vás zve na přednášku o architektuře. Představí se Thomas Burlon z německého studia Brandlhuber Emde, Burlon, které patří mezi nejprogresivnější ateliéry současnosti. Pozornost přitahují…(více)
(Jiná perspektiva: Thomas Burlon (DE) + Henrique Marques & Rui Dinis (PT)) Režie: Thomas Burlon, Henrique Marques & Rui Dinis, D-P, 2017

Jinak

Tento poetický film se snaží odhalit, zda občanský experiment rozvíjení partnerství mezi spotřebiteli a zemědělci má moc změnit společnost. Vše začíná tím, že se režisérka…(více)
(Another Way) Režie: Anne Closset, BE, 2015

Jindřich V. | RSC Live

Jindřich IV. zemřel a princ Jindra se stal králem. Své bouřlivé mládí i přátelství s Falstaffem nechal za sebou, Anglie se zmítá neklidem a nový…(více)
(Henry V) Režie: Gregory Doran, GB, 2015

Jiné světy

Ve východních Karpatech leží oblast Šariš, průnik mezi moderním Západem a tradičním Východem, průsečík mnoha cest odlišných národností a náboženství. Na Šarišském hradě se setkávají…(více)
(Iné svety) Režie: Marko Škop , SR - ČR, 2006

Jiný úhel pohledu

V rámci australského projektu Living Dreams natočili umělci Dan Monceaux a Emma Sterlingová výtvarný dokument ilustrující jedinečný způsob vnímání tří žen s poruchou vidění. Leander,…(více)
(A Shift in Perception) Režie: Dan Monceaux, AUS, 2006

Jiný život

Film "Jiný život" nás zavede do současného běžného života několika rodin nizozemských Sintů a ukáže nám nejenom styl jejich života, ale také jejich hodnoty…(více)
(No Place of Their Own) Režie: Bob Entrop, NLD, 2008

Jiný život

Režisér Vladimír Eysner nás zavede do nejmenované ruské vesnice v irkutské oblasti, kde žijí necelé dvě stovky obyvatel. Drtivá většina z nich nemá práci a…(více)
(Drugaja Žizň) Režie: Vladimir Eysner, RUS, 2007

Jiným pohledem: Barma

„Altered Focus: Barma“ sleduje tři filmaře a skateboardisty včetně britského jezdce Aliho Drummonda na jejich cestách přes Rangún a Mandalaj. Film zaznamenává reakce na tuto…(více)
(Altered Focus: Barma) Režie: Alex Pasquini, James Holman, GB, 2011

Jízda

V těchto dnech vstupuje do kin nový film Jana Svěráka Po strništi bos. Při této příležitosti jsme se rozhodli připomenout režisérovy první dva celovečerní filmy…(více)
(Jízda) Režie: Jan Svěrák , CZ, 1994

Jízda na hraně

Před zimní olympiádou v roce 2010 vrcholí rivalita nejlepších snowboardistů světa – Shauna Whitea a Kevina Pearce. K poměření sil ale nikdy nedojde, Kevin se…(více)
(The Crash Reel) Režie: Lucy Walker, USA, 2013

Jižní Korea

Jihokorejskou kinematografií projela v poslední dekádě „nová vlna“, jejíž příklad má nepřehlédnutelný podíl na celkovém boomu současné asijské kinematografie. Každoroční bohatá produkce, jež v sobě…(více)
(South Korea) Režie: , , 0000

Jméno

Vincentovi je čtyřicet, je v plné formě a očekává narození prvního potomka. Na večeři u své sestry Élisabeth a jejího manžela Pierra potká kamaráda z…(více)
(Le prénom) Režie: M. Delaporte - A. de la Patellière, F, 2011

Jméno kódu: Rubín

Hlavními hrdiny filmu jsou dva mladí lidé Michal a Ruby, jejichž setkání nás zasvětí do pravidel a tajemství alchymie. Právě oni jsou totiž vybráni,…(více)
(Jméno kódu: Rubín) Režie: Jan Němec, ČR, 1997

Jmenuje se Sabine

Ohromující portrét autistické dívky Sabine, který vytvořila její sestra herečka Sandrine Bonnaire. Tato intimní zpověď využívá filmové záznamy, jež herečka natáčela pětadvacet let a podává…(více)
(Elle s’appelle Sabine) Režie: Sandrine Bonnaire, F, 2007

Jmenuji se Albert Ayler

Podle Jazz Times jde o ?jeden z naprosto nejkrásnějších a nejdojemnějších dokumentů, které kdy byly natočeny o jazzovém hudebníkovi? a jeden z nejzajímavějších dokumentů posledních…(více)
(My Name is Albert Ayler) Režie: Kasper Collin, ŠVÉ, 2005

Jmenuji se Hladový Bizon

„Postižený člověk v Evropě je jako indián v Americe, protože ho ostatní lidé často neberou vážně,“ říká hlavní hrdina filmu Jan alias Hladový Bizon americkým…(více)
(Jmenuji se Hladový Bizon) Režie: Pavel Jurda, CZ, 2016

Jmenuji se Janez Janša

Nakolik ovlivňuje naše jméno naše okolí, nás, naši identitu? Je jméno unikátní, osobní značkou nebo je univerzální a přenosné? Může nám někdo se stejným jménem…(více)
(Jaz sem Janez Janša) Režie: Janez Janša, SLO, 2012

Jmenuji se Jiří David

Obrázky ze života umělce ve středním věku. "Nevím, co jsem; nevím, co znamenám; nevím proč a pro…(více)
(Jmenuji se Jiří David ) Režie: Martin Dostál, CZ, 2016

Jmenuji se Khan

Kontroverzní film, odehrávající se v USA na pozadí událostí z 11. září, pohlíží na život poté z nevšedního úhlu. Mladý indický muslim Rizvan Khan trpící…(více)
(My Name Is Khan) Režie: Karan Johar, IND, 2010

Jmenuji se Negahdar Jamali a točím westerny

Nemusíte je točit v Grand Canyonu, mít k tomu početný štáb a hromadu peněz. Vše, co k tomu potřebujete, je odvaha, nadšení pro věc a…(více)
(Man Negahdar Jamali Western Misazam) Režie: Kamran Heidari, IR, 2012

Jmenuji se Oliver Tate

Patnáctiletý Oliver Tate má dva cíle: zachránit manželství svých rodičů za pomoci pečlivě promyšleného plánu a přijít o panictví před svými dalšími narozeninami. Obává se,…(více)
(Submarine) Režie: Richard Ayoade, GB-USA, 2010

Jmenuji se Sam

Sam Dawson je starostlivý otec, který miluje svoji dceru Lucy a cítí se být tím nejšťastnějším chlapem pod sluncem. Problém je v tom, že jeho…(více)
(I am Sam) Režie: Jessie Nelson, USA, 2001

Joanna

Pro mnoho lidí je Joanna symbolem hloubavého a radostného života. Na svém blogu popisuje upřímně a podrobně svůj každodenní život: své plány tak jednoduché jako…(více)
(Joanna) Režie: Aneta Kopacz, PL, 2013

Joaquim

Joaquim José da Silva Xavier byl původně chudým trhačem zubů tehdejším dentistou a úslužným vojákem. Dějiny ho však nakonec postavili do čela protikoloniálního povstání a…(více)
(Joaquim) Režie: Marcelo Gomes, P-BR, 2017

Job Center

Předtím než kamera zachytí skutečný cíl své cesty, pracovní úřad pořádající kurz pro nezaměstnané, vidí divák kruhový objezd na periferii, který reguluje záplavu nákladních a…(více)
(Job Center) Režie: Angela Summereder, A, 2009

Jobriath A.D.

Od dětství hudebně nadaný Bruce Wayne Campbell nastartoval svoji kariéru v roce 1968 jako herec v legendárním muzikálu Hair. Později založil vlastní folkrockovou kapelu Pidgeon.…(více)
(Jobriath A.D.) Režie: Kieran Turner, USA, 2011

Jodhaa Akbar

Úchvatný historický velkofilm Ashutoshe Gowarikera, režiséra filmu Lagaan, nominovaného v roce 2001 na Oscara, je dokonalým uměleckým ztvárněním života mughalského panovníka Akbara, který vládl v Indii v…(více)
(Jodhaa Akbar) Režie: Ashutosh Gowariker, IND, 2008

Joe

Joe Ransom Nicolas Cage není zrovna příjemným chlápkem, který by se hned s každým kamarádil. Je to horkokrevný tvrďák, který se často více než rozumem…(více)
(Joe) Režie: David Gordon Green, USA, 2013

Johanka z Arku Mongolská

Lesbický Lawrence z Arábie. Mezinárodní obsazení herců ztělesňuje rozkošnou skupinku lidí cestujících po Transmongolské magistrále. Jejich cestu přeruší skupina kočovných mongolských jezdkyň, vedených mongolskou princeznou,…(více)
(Johanna d’Arc of Mongolia) Režie: Ulrike Ottinger , NĚM, 1989

Johannes Benz & Frigo na mašině

Poslední letošní BioFoniehttp://www.kinoaero.cz/cz/cyklyfestivaly/158/Bio|Fonie/ propojí jeden z nejslavnějších filmů Bustera Keatona s hudebním projektem Johannes Benz režiséra a dokumentaristy Jana Foukala. …(více)
(Johannes Benz & Frigo na mašině) Režie: Buster Keaton, USA, 1926

John & Jane

Ohromná místnost zalitá světlem zářivek, v níž desítky telefonních operátorů hovoří s americkými zákazníky. Ti netuší, že jejich objednávky na zboží z televizní reklamy přijímají…(více)
(John & Jane) Režie: Ashim Ahluwalia, IND, 2005

JOHN | NT Live

Mezinárodně renomované DV8 Physical Theatre přichází se svou novou působivou a napjatě očekávanou produkcí na jeviště Národního divadla. …(více)
(JOHN | NT Live) Režie: Lloyd Newson, GB, 2014

John Cage: I Have Nothing To Say, and I Am Saying It. / A Skin Too Few, The Days of Nick Drake

Spolu s již zesnulým experimentálním skladatelem Johnem Cagem se vydáme na cestu do světa, kde zvuky i jejich nepřítomnost vypluj prostor času. Společně s tvůrcem…(více)
(John Cage: I Have Nothing To Say, and I Am Saying It. / A Skin Too Few, The Days of Nick Drake) Režie: Allan Miller / Jeroen Berkvens, , 1990

Joker

Úspěšná politická satira vypráví o výstředním vesničanovi Mannarovi, který sám sebe považuje za indického prezidenta, ale ostatními je považován přinejlepším za blázna. Se skupinkou věrných…(více)
(Joker) Režie: Raju Murugan, IND, 2016

Jolanta / Modrovousův hrad | Petr Iljič Čajkovskij / Béla Bartók

Umělecký ředitel varšavské Polské národní opery Mariusz Treliński bude v Metropolitní opeře debutovat dvojprogramem složeným ze dvou méně známých jednoaktovek: Čajkovského romantické pohádky Jolanta, která…(více)
(Iolanta / Bluebeard’s Castle | Pyotr Ilich Tchaikovsky / Béla Bartók) Režie: Mariusz Treliński, USA, 2015

Jonathan Livingstone Racek

Příběh jako audiokniha to je Bio | Ucho.
více)
(Jonathan Livingstone Seagull) Režie: Aleš Vrzák, CZ, 2007

Jonathan Sergison / Úvahy o současném evropském městě

Britský architekt Jonathan Sergison přijede do Prahy, aby hovořil o nutnosti přizpůsobení architektury měnícím se potřebám bydlení. Ve městech tráví mnoho z nás většinu života.…(více)
(Jonathan Sergison / Úvahy o současném evropském městě) Režie: , GB, 2017

Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple

V padesátých letech vznikla ve městě Indianopolis sekta Chrám lidu. Její zakladatel Jim Jones v jejím učení smísil křesťanství, marxismus a prvky východních náboženství. Vzkvétající společenství…(více)
(Jonestown: The Life and Death of Peoples Temple) Režie: Stanley Nelson, USA, 2006

José a Pilar

Dokument José a Pilar zachycuje poslední roky spisovatele Josého de Sousa Saramago, vůbec prvního portugalského autora, který obdržel Nobelovu cenu za literaturu. Film se nezaměřuje…(více)
(José e Pilar) Režie: Miguel Gonçalves Mendes, P - E - BR, 2010

Josef Winkler – Tulák filmového plátna

Kamera doprovází úspěšného rakouského spisovatele Josefa Winklera a filmového diváka na poetické road movie. Příběh se odvíjí v klipech a různých úhlech pohledu od „svatého…(více)
(Josef Winkler Der Kinoleinwandgeher) Režie: Michael Pfeifenberger, A, 2009

Josefína Mutzenbacherová: ...jak to skutečně bylo 1.díl

přístupnost 18 Naše vytrvalé mapování význačných a osobitých klasik ze zlaté éry filmové pornografie tentokrát, po četných dostaveníčkách v Americe a Francii, zabrousí do vyhlášeně hříšného…(více)
(Josefine Mutzenbacher - wie sie wirklich war: 1. Teil ) Režie: Hans Billian , D, 1976

Josefská trilogie Thomase Woschitze

„Josefové začali svůj život jako vedlejší postavy v krátkém příběhu, pak se stali hlavními hrdiny; od té doby si žijí nezávisle. Výsledkem toho je, že…(více)
(Josefská trilogie Thomase Woschitze) Režie: Various, Various, 2000

Joy Division

Po uznávaném životopisném snímku Control o k záhubě odsouzeném zpěváku skupiny Joy Division Ianu Curtisovi, následuje pronikavý dokumentární film režiséra Granta Gee. Rozšiřuje úhel pohledu…(více)
(Joy Division) Režie: Grant Gee, UK - USA, 2007

Jsem brána

Český režisér Robin Kašpařík v roce 2009 koupil za symbolický jeden dolar práva na zfilmování povídky Stephena Kinga Jsem brána. Podmínkou ale bylo, že film…(více)
(Jsem brána) Režie: Robin Kašpařík , CZ, 2017

Jsem Creative

Co je to kreativita? Ptáček? Letadlo? Závislost? Nic z toho. Je to stav bytí, který může člověka zcela ovládnout. Berlín byl a stále je označován…(více)
(Ich Bin Creative) Režie: Edward Longmire, CZ, 2013

Jsem cyborg, ale to nevadí

Nový film režiséra Parka Chanwooka Oldboy se odehrává v psychiatrické léčebně. Younggoon je tam novou pacientkou, a to z toho důvodu, že si prostě myslí,…(více)
(Ssaibogeujiman kwaenchanha) Režie: Park Chan-wook, Jižní Korea, 2006

Jsem jako vy

Alan Martin se narodil s vážnou formou mozkové obrny, která ho navždy upoutala na invalidní vozík a znemožnila mu komunikaci s okolím. Přestože ho celý…(více)
(This Chair Is Not Me) Režie: Andy Taylor Smith, GB, 2010

Jsem lepší

Aldo je rodinný typ, který celý život tvrdě pracoval a angažoval se v odborech. Carmine má sedm dětí, a protože obchoduje s drogami, jeho druhým…(více)
(He Thinks He's the Best) Režie: Maria Kuhlberg, S, 2011

Jsem překrásná!

Dokumentární snímek sleduje vztah barové zpěvačky a filmaře a zároveň režiséra filmu. Ranu byla vychována v rodině uprchlíků. Po únosu, narození dítěte a několika pokusech…(více)
(I’m very beautiful!) Režie: Shyamal Kumar Karmakar, IND, 2007

Jsem s tebou

Režijní debut slavné choreografky Farah Khan je skvělým důkazem toho, že tzv. masala filmy masala = směs indického koření stále žijí. Jsou v nich napětí,…(více)
(Main Hoon Na ) Režie: Farah Khan, IND, 2004

Jsem sexuální maniak

Totálně autobiografický film alespoň podle prohlášení samotného autora. Caveh Zahedi hraje sám sebe ve scénách z vlastního života. Vypráví v nich příběh muže, který…(více)
(I Am A Sex Addict) Režie: Caveh Zahedi, USA, 2004

Jsem větší a lepší

V divadle zkouší novou hru. Režisér nahradí věčně nedochvilného herce robotem, jímž prostřednictvím dálkového ovládání manipuluje programátor. Uražený herec vykřikuje, že technika zvítězila nad lidskostí.…(více)
(Jsem větší a lepší) Režie: Martin Duda, ČR, 2007

Jsme mladí. Jsme silní

Strhující drama zachycující rasové nepokoje, které před více než dvaceti lety zachvátily Německo, neodráží jen staré události, ale i přetrvávající problém xenofobie. V srpnu 1992…(více)
(Wir sind jung. Wir sind stark) Režie: Burhan Qurbani, D, 2014

Jsme spolu, nejsme spolu

Blok krátkých gay filmů o křehkosti lidských vztahů. Machři …(více)
(Jsme spolu, nejsme spolu) Režie: Various, Various, 2000

Jsme z budoucnosti 2

Profesor historie Filatov a Lebka opět cestují časem. Tentokrát se ocitají v roce 1944, a to spolu se dvěma Ukrajinci, Taranem a jeho přítelem Šedým.…(více)
(Мы из будущего 2) Režie: Alexandr Samochvalov , RUS, 2010

Jsme zdrávi a daří se nám dobře...

Film sleduje život čtyř amerických imigrantů, kteří už 4 roky žijí v Praze. Ačkoliv se každý živí něčím jiným, ať už herectvím nebo výukou angličtiny, všichni…(více)
(Jsme zdrávi a daří se nám dobře...) Režie: Edward Longmire, USA, 2009

Jsou mezi námi

Občas není na škodu zavzpomínat si na nějakou tu klasiku. Obzvlášť když nám ta klasika říká, že bohatí a mocní tohoto světa jsou ve skutečnosti…(více)
(They Live) Režie: John Carpenter, USA, 1988

Jsou věci, které nevíš

Noční taxikář Ali jezdí „špinavými ulicemi“ Teheránu a v rámci své práce se střetává s nejrůznějšími lidmi. V souladu s povahou zamlklého, sklíčeného muže mezi…(více)
(Chiz-haie hast keh nemidani) Režie: Fardin Saheb Zamani, IR, 2010

Judah Friedlander Live in Prague

Judah Friedlander vystoupí v Praze v Kině Světozor v pondělí 3. září ve 20:30. Nenechte si to ujít …(více)
(Judah Friedlander Live in Prague) Režie: Judah Friedlander, USA, 2018

Juha

Kaurismäki zde zpracovává jednoduchý příběh venkovské ženy Marji, která podlehne svodům velkoměsta a ve společnosti protřelého světáka Shemeikky opustí svého muže Juhu. Zanedlouho se však…(více)
(Juha) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1999

Jules a Jim

Jules je Němec, Jim Francouz. Oba přátelé umělci žijí v Paříži přelomu století. Zaujme je fotografie ženské sochy se zvláštním úsměvem, za kterou se vydávají…(více)
(Jules et Jim) Režie: François Truffaut, F, 1961

Julie | NT Live

Vanessa Kirby The Crown, NT Live: Tramvaj do stanice Touha a Eric Kofi Abrefa Humans dostali hlavní role v zbrusu nové verzi slavné hry Augusta…(více)
(Julie | NT Live) Režie: Carrie Cracknell, GB, 2018

Julie a Julia

Co se stane, když se třicetiletá sekretářka z Queens Julie Powell jednoho dne rozhodne, že během jednoho roku uvaří všech 524 receptů z klasické kuchařky…(více)
(Julie & Julia) Režie: Nora Ephron, USA, 2009

Julieta

Julieta se chystá natrvalo opustit Madrid, když náhodou potká někdejší kamarádku své dcery. Poté, co jí Bea řekne, že s Antíou nedávno mluvila, rozhodne se…(více)
(Julieta) Režie: Pedro Almodóvar, E, 2016

Juliette Binoche očima své sestry

Intimní portrét francouzské hvězdy s největším mezinárodním renomé očima její sestry Marion Stalens. Po dobu jednoho roku sledovala režisérka a fotografka Marion Stalens svou sestru na…(více)
(Juliette Binoche dans les yeux) Režie: Marion Stalens, F, 2009

Julius Caesar | Georg Friedrich Händel

Účinkují: David Daniels, Natalie Dessay Dirigent: Harry Bicket …(více)
(Giulio Cesare) Režie: David McVicar, USA, 2013

Julius Caesar | NT Live

Shakespearova slavná politická tragédie nabízí hvězdné obsazení. Ben Whishaw Skyfall, Atlas mraků, Humr a Michelle Fairley Hra o trůny, Městečko Fortitude se objeví v rolích…(více)
(Julius Caesar | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, GB, 2017

Jump Boys

Občas se i na českých obrazovkách objevují přenosy ze světových gymnastických soutěží. Závodníci jsou mladší a ohebnější, než bývali kdysi, a vypadá to, že díky…(více)
(Fan gun ba! Nan hai) Režie: Lin Yu-hsien, Taiwan, 2004

Juno

Sexuální výchova je sice pěkná věc, ale praxe dokáže kartami nepříjemně zamíchat. Když se mladinká Juno Ellen Pageová poprvé vyspí s členem místní kapely Pauliem Michael…(více)
(Juno) Režie: Jason Reitman, USA, 2008

Jupiter's Moon

A young immigrant is shot down while illegally crossing the border. Terrified and in shock, wounded Aryan can now mysteriously levitate at will. Thrown into…(více)
(Jupiter holdja) Režie: Kornél Mundruczó, H, 2017

Justin: Jak se stát rytířem

Vtipy nabité animované dobrodružství o Justinovi, který měl svůj velký sen. Dnes se kluci chtějí stát slavným muzikantem nebo Jágrem, ale Justin je ze středověku…(více)
(Justin y la espada del valor) Režie: Manuel Sicilia , E, 2013

Justino, vrah v důchodu

Justino odchází do důchodu poznamenán profesionální deformací, kterou jaksi absurdně přenáší do reálného života. Pracoval totiž jako puntillero na býčích zápasech úkolem puntillera je…(více)
(Justino, un asesino de la tercera edad) Režie: L.Guridi - S. Aguilar, E, 1994

 

English

Mojekino.cz