Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Galerie fiktivní reality

Exkurze krajinou, ve které se skutečnost stává inscenací a inscenace skutečností. V roli průvodce vystoupí Jan Gogola ml., režisér, dramaturg a pedagog FAMU, kde vyučuje…(více)
(Galerie fiktivní reality) Režie: Jan Gogola ml., CZ, 2017

Galerie portrétů

Pohádky: Dnes se podíváme Jak Rákosníček předělával mrtvou vodu na živou, co dělala Maková panenka a turecký měsíc i Jak se Rumcajs podruhé potkal s Rabijákema.…(více)
(Galerie portrétů) Režie: , CZ, 2017

Galimatyáš

Nejprve vybouchla mina v marocké poušti. Pak se mu po letech strefila do hlavy zbloudilá střela…Bazil prostě nemá na zbraně štěstí. Ta první zkušenost z…(více)
(Micmacs à Tire-Larigot ) Režie: Jean-Pierre Jeunet, F, 2008

Gambit

Otec Jörge Sambeth odešel ze zpustošeného poválečného Německa poté, co vystudoval vysokou školu a oženil se se svou dětskou láskou. Odjeli spolu do Švýcarska, kde…(více)
(Gambit) Režie: Sabine Gisiger, ŠVÝ, 2005

Gambit

Harry je správce umělecké sbírky, svou práci miluje, a přesto trpí. Jeho zaměstnavatelem je totiž arcibohatý Angličan, excentrický, šílený a zcela nesnesitelný. Harry se tak…(více)
(Gambit) Režie: Michael Hoffman, USA, 2012

Gambler

Dokument o Nicolasovi Windingovi Refnovi a jeho zápase s dluhem ve výši 5,5 milionů korun, o boji za finanční zabezpečení rodiny a možnosti pohnout se…(více)
(Gambler) Režie: Phie Ambo, DK, 2006

Game Over: Kasparov a stroj

Garry Kasparov je pravděpodobně největším šachistou všech dob. Byl k neporažení a dlouho neměl konkurenta. V roce 1996 porazil dokonce i superpočítač Deep Blue. O…(více)
(Game Over: Kasparov and the Machine) Režie: Vikram Jayanti, GB-CDN-, 2003

Gangster Girls

Pohybují se v začarovaném kruhu mezi heroinovými tripy a loupežnými přepadeními s dětskou pistolí, nákupními horečkami a propastnou bídou. Učí se angličtinu a vězeňský slang.…(více)
(Gangster Girls) Režie: Tina Leisch, A, 2008

Gangy New Yorku

Film Martina Scorseseho Gangy New Yorku se odehrává v 60. letech 19. století na jihu Manhattanu. Občanská válka je v plném proudu a Amerika stojí…(více)
(Gangs of New York) Režie: Martin Scorsese, USA-I, 2002

Gary Lucas plays Spanish Dracula

Filmová klasika s živým hudebním doprovodem vstupenky v předprodeji 150 Kč vstupenky…(více)
(Gary Lucas plays Spanish Dracula ) Režie: Enrique Tovar Alvalos, George Melford, E, 1931

Gastro trip po brazilsku

Brazilskými regiony od severu až na jih, od oceánu až do vnitrozemí vedou toulky cestovatele Pavla Šembery. Pojítkem jeho cest jsou gastronomické speciality jednotlivých oblastí…(více)
(Gastro trip po brazilsku) Režie: Pavel Šembera, CZ, 2016

Gaučový povaleč mezi chřestýši

4400 km horami podél Pacifiku Do svých 40 let byl Jakub workoholik a gaučový povaleč. Ujít pěšky 14 kilometrů byl vrchol jeho možností. Pak přišlo varování…(více)
(Gaučový povaleč mezi chřestýši) Režie: , , 2017

Gauguin

Rok 1891. Gauguin se usazuje na Tahiti. Chce malovat v divočině, zcela svobodně, daleko od morálních, politických a estetických kódů civilizované Evropy. Vydává se do…(více)
(Gauguin) Režie: Edouard Deluc, F, 2016

Gauneři

Mafián Joe najme na vyloupení klenotnictví partu gangsterů, kteří se vzájemně neznají a oslovují se smyšlenými jmény. Akci však zmaří policie a lupičům nezbývá než…(více)
(Reservoir Dogs) Režie: Quentin Tarantino, USA, 1992

Gay sex v sedmdesátých letech

Vydejte se s námi do New Yorku sedmdesátých let, od začátků gay hnutí, od povstání Stonewall až do objevení AIDS. Vydejte se s námi do…(více)
(Gay Sex in the 70s) Režie: Joseph F. Lovett, USA, 2005

Gebrian versus: Komplex 8 House v Kodani

Architekt Adam Gebrian komentuje stavby v ČR i zahraničí, které stojí za to vidět. Ať už ty zdařilé, tak i ty méně povedené. Netradiční bytový…(více)
(Gebrian versus: Komplex 8 House v Kodani) Režie: Stream.cz, CZ, 2017

Gemma Bovery

Martin se víceméně dobrovolně vzdal pařížských radovánek intelektuála, aby v normandské vesničce převzal rodinné pekařství. Z jeho mladistvých ambicí mu zbyla bujná fantazie a láska…(více)
(Gemma Bovery) Režie: Anne Fontaine, F, 2014

Genderové konfrontace

1. Art Herstory
více)
(Gendered Confrontations) Režie: Various, USA, 2000

Gene Deitch: autorské pásmo animátorské legendy

Munro, Oscarem oceněný krátký animovaný film na straně jedné, a Obři, protiválečná alegorie, zakázaná komunisty, na straně druhé – to jsou opěrné body pásma animací…(více)
(Gene Deitch: autorské pásmo animátorské legendy) Režie: Gene Deitch, USA, 0000

Generace 60

Režisér Peter Hledík natočil dokument Generace 60 o generaci absolventů elitní Průmyslové školy jaderné techniky v Praze v Ječné ulici, která z rozhodnutí tehdejší komunistické…(více)
(Generace 60) Režie: Peter Hledík, CZ, 2010

Generace 68

Intenzivní průlet nejdůležitějším rokem šedesátých let, jak se odehrával v Londýně, Paříži, New Yorku a Praze.více)
(Génération 68) Režie: Simon Brook, F, 2008

Generace singles

Dokumentární pohled do životů nezadaných, flexibilních a ekonomicky nezávislých jedinců. Singles. Opravdu je ale tento způsob života pro většinu z nich jasnou volbou? Jak současný…(více)
(Generace singles) Režie: Jana Počtová , CZ, 2011

Generál Nil

Pozapomenutý hrdina polské historie Emil Fieldorf Olgierd Lukaszewicz, kterému se říkalo generál Nil, je hlavní postavou nového snímku režiséra Ryszarda Bugajskiho – bojovníkem za svobodu,…(více)
(Generál Nil) Režie: Ryszard Bugajski, PL, 2009

Geneticky modifikovaný život

V polovině osmdesátých let byl nalezen klíč ke genetické manipulaci s rostlinami, zvířaty i s lidskými bytostmi. Po dvaceti letech od prvních pokusů se autoři…(více)
(Leben ausser Kontrolle - Von Genfood und Designerbabies) Režie: Bertram Verhaag, NĚM, 2004

George Clinton: Tales of Dr. Funkenstein

Kmotr funku George Clinton vystřídal během své kariéry zarážející množství tváří, od soulu přes PFunk až k hip hopu. Jeho tvorba nikdy nezestárla. …(více)
(George Clinton: Tales of Dr. Funkenstein) Režie: Don Letts, VB, 2007

George Harrison: Living in the Material World

Dokument George Harrison: Living in the Material World mapuje život jednoho z nejslavnějších muzikantů všech dob. Přibližuje jeho dětství v Liverpoolu, éru Beatles, sólovou kariéru…(více)
(George Harrison: Living in the Material World) Režie: Martin Scorsese, USA, 2011

Germánie

Germánia popisuje jeden den v životě dvou dospívajících sourozenců Lucase a Brendy z vesnice německých osadníků v argentinské provincii Entre Ríos, kteří se chystají opustit…(více)
(Germania) Režie: Maximiliano Schonfeld, RA, 2012

Geronimo

Jih Francie. V žáru srpnového slunce se mladá vychovatelka Geronimo snaží uklidnit napětí mezi mladíky z problematické čtvrti Saint Pierre. Když ale Nil Terzi, mladičká…(více)
(Geronimo) Režie: Tony Gatlif, F, 2014

Gesta smíření

Cílem soutěže krátkých filmů, kterou vypsal Fond „Vzpomínka a budoucnost“ společně s GoetheInstituty v Bělorusku, Německu, Estonsku, Izraeli, Lotyšsku, Litvě, Polsku, Rusku, České republice, Ukrajině…(více)
(Gesten Der Versoehnung) Režie: různí/various, , 2000

Get A Life

Snímek splňuje pravidla „dogumentarismu“, sepsaná Larsem von Trierem. Jestliže měl manifest Dogma proměnit vyprávění fabulované kinematografie, tak další kodex chce očistit dokumentaristiku od nánosů, které…(více)
(Get A Life) Režie: Michael Klint, DÁN, 2004

Get A Life / Goatman Act

GET A LIFE, DÁNSKO 2004, režie: Michael Klint, 60 min., anglická verze Snímek splňuje pravidla „dogumentarismu“, sepsaná Larsem von Trierem. Jestliže měl manifest Dogma…(více)
(Get A Life / Goatman Act) Režie: various, , 2004

Get On Up - Příběh Jamese Browna

Film věnovaný životu a osudu zpěváka a hudebního skladatele Jamese Browna, který měl zásadní vliv na vývoj soulové a funkové hudby. Jeho skladby zásadně ovlivnily…(více)
(Get on Up) Režie: Tate Taylor, USA, 2014

Ghajini

Sanjay je bohatý podnikatel, Kalpana úspěšná modelka se srdcem ze zlata. Ti dva se potkají a okamžitě se do sebe zamilují. Jejich šťastná láska končí…(více)
(Ghajini) Režie: A.R. Murugadoss, IND, 2008

Ghetto jménem Baluty

Ve stejných bytech, domech, na těch ulicích, kde bojovali před mnoha lety Židé o přežití každého okamžiku, dnes žijí noví obyvatelé. Baluty byly před druhou…(více)
(Ghetto jménem Baluty) Režie: Pavel Štingl, ČR, 2007

Ghost Dog - Cesta samuraje

Neviděn a nepovšimnut, to jsou jedny ze základních předpokladů jakéhokoli nájemného zabijáka. Ghost Dog vše dovádí k dokonalosti nejenom tím, že je „černoch s kapucí“,…(více)
(Ghost Dog: The Way of the Samurai) Režie: Jim Jarmusch, USA, 1999

Ghost in the Shell /verze 2.0/

V Japonsku roku 2029, v době, kdy každá část těla lze nahradit kyberimplantáty a většina lidí je neustále připojena k síti, vzniká speciální jednotka sekce…(více)
(Kōkaku kidōtai 2.0) Režie: Mamoru Oshii, J - USA, 2008

Gigant

Jara je stydlivý, osamělý, ale hrozivě vyhlížející pětatřicátník, jehož práce odpovídá jeho robustnímu vzhledu: dělá nočního hlídače v supermarketu na předměstí Montevidea, kde prostřednictvím monitoringu…(více)
(Gigante) Režie: Adrián Biniez, RA - ROU - D - NL, 2008

Gilane

Gilane je příběhem mateřské statečnosti a lásky na pozadí válečného utrpení. Děj se odehrává v roce 1988 během války mezi Íránem a Irákem. Gilane doprovází…(více)
(Gilaneh) Režie: Mohsen Abdolvahab, Rakhshan Bani-Etemad, IR, 2005

Gillesova žena

Příběh Elisy, ženy Gillese, je zasazen do dělnického prostředí 30. let. Gilles pracuje ve vysokých pecích někdy přes den, někdy v noci. Elisa se stará…(více)
(La femme de Gilles) Režie: Frédéric Fonteyne, BEL - FRA, 2003

Gillesova žena

Fanouškům evropského filmu není dvojice režiséra Frédérica Fonteyna a scénaristy Philippa Blasbanda neznámá. Duo, které má na kontě festivalové hity Pornografický vztah nebo Tomáš je…(více)
(La femme de Gilles) Režie: Frédéric Fonteyne, LUC - BEL - FRA - ITÁ - ŠVÝC, 2004

Ginger a Fred

Astaira svede po letech dohromady televizní pořad, v jehož průběhu se stihnou k sobě přiblížit jen velmi letmo, a přesto si v plachém náznaku stihnou…(více)
(Ginger e Fred) Režie: Federico Fellini, IT - F - D, 1986

Gips

Akihiko Shiota proslul svými ranými filmy, v nichž se bez idealismu, ale zato s maximální empatií věnoval odvráceným či mnohoznačným stránkám dospívání. Ve snímku Gips…(více)
(Gipusu) Režie: Akihiko Shiota, J, 2001

Girl Power

Girl Power je dokumentární film o ženách, které zasvětily své životy graffiti, i když této subkultuře naprosto dominují muži. Dokument je založen na silném osobním…(více)
(Girl Power) Režie: Sany, Jan Zajíček, CZ, 2016

Girl, Are You Married?

Dokument o romské komunitě, která je skutečným novodobým urbánním tribalistickým společenstvím uprostřed velké a různorodé mexické společnosti. Daří či nedaří se těmto Romům uchovat svůj…(více)
(Girl, Are You Married?) Režie: Felipe Moran, Kristína Jamrichová, MEX-SLO, 2015

Giselle | Královský balet v Londýně

Abonmá jde zakoupit pouze na pokladnách Bia Oko, Aera a Světozoru.
více)
(Giselle) Režie: Marius Petipa , GB, 2015

Giselle | Royal Opera House | balet

Přímý přenos | Balet ve dvou dějstvích ABONMÁ JDE ZAKOUPIT NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Giselle patří k nejpopulárnějším romantickým baletům. Příběh obsahuje podmanivé spojení…(více)
(Giselle) Režie: Christopher Carr, GB, 2014

Giselle, Class Concert | Bolšoj balet

Giselle Choreografie: Jurij Grigorivič podle Julese Perrota a Jeana Coralliho …(více)
(Giselle, Class Concert | Bolšoj balet) Režie: Jurij Grigorivič, Asaf Messerer, RUS, 2011

Gisi

Osobité vyprávění příběhu Gisi Fleischmannové – výjimečné ženy, která tváří v tvář brutalitě banálního zla uvěřila, že, podaříli se jí shromáždit dostatek finančních prostředků, dokáže…(více)
(Gisi) Režie: Natasha Dudinski, IL-CZ-SK-USA, 2014

Giulietta a duchové

Už jméno hrdinky, totožné se jménem hlavní představitelky, naznačuje, že Fellini se v tomto filmu pokusil vyrovnat s ryze intimními problémy, které nastaly v manželství s…(více)
(Giulietta degli spiriti) Režie: Federico Fellini, IT - F - D, 1965

Gjaljum Čhemo – Velká matka

Ženy Tibetu: Gjaljum Čhemo – Velká matka vypráví působivý příběh Dekji Cchering, matky Jeho Svatosti 14. dalajlamy. Dekji Cchering, jíž Tibeťané říkají Gjaljum čhemo čili…(více)
(Gyalyum Chemo - The Great Mother) Režie: Rosemary Rawcliffe, USA, 2006

Glastonbury

Anglické Glastonbury je spjato s řadou vlasteneckých mýtů jako místo údajného posledního spočinutí krále Artuše, jako dějiště symbolického smíru Keltů a Sasů a dle legendy…(více)
(Glastonbury) Režie: Julien Temple, VB, 2006

Glo(bal)kální reality: bytí uvnitř na okraji

současný chorvatský videoartvíce)
(Glo(bal)kální reality: bytí uvnitř na okraji) Režie: Various, Various, 0000

Global Metal

Další díl živočichopisu metalu: pět světadílů, tři náboženství, jediný kmen. Film zdůrazňuje roli metalu jakožto formy odporu v represívních společnostech.…(více)
(Global Metal) Režie: S. Dunn - S. McFadyen, KAN, 2007

Globální hostina

Globální hostina názorně ukazuje hluboce zničující efekt globalizace na dostupnost jídla ve světě a vyvrací několik zažitých mýtů: hlad vychází z chudoby, malé země se…(více)
(Global Banquet: Politics of Food) Režie: A. Macksoud - J. Ankele, USA, 2001

Gloriana | Royal Opera House

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Gloriana) Režie: Richard Jones, GB, 2012

Glory

Když zaměstnanec železnic Canko Petrov najde na kolejích obrovské množství peněz, rozhodne se celý obnos vrátit na policii. Netuší však, jak fatální soukolí událostí tímto…(více)
(Slava) Režie: Kristina Grozeva, Petar Valchanov, BG-GR, 2016

Glory - veřejná premiéra

Když zaměstnanec železnic Canko Petrov najde na kolejích obrovské množství peněz, rozhodne se celý obnos vrátit na policii. Netuší však, jak fatální soukolí událostí tímto…(více)
(Slava) Režie: Kristina Grozeva, Petar Valchanov, BG-GR, 2016

Glyndebourne Festival 2012: Příhody lišky Bystroušky

Příhody lišky Bystroušky patří bezesporu mezi nejlyričtější opery Leoše Janáčka. Nádherná melodičnost se prolíná s jiskřivým humorem, který je laskavý i pichlavý zároveň. Svět zvířat…(více)
(Glyndebourne Festival 2012: Příhody lišky Bystroušky) Režie: Melly Still, GB, 2012

Go Goa Gone

Goa nabízí ideální příležitost zapomenout na všední starosti. Tři kamarádi se rozhodnou strávit zde víkend, a když se dozví o tajné party pořádané ruskou mafií…(více)
(Go Goa Gone) Režie: Krishna D.K., Raj Nidimoru, IND, 2013

Go-go kluci a kočky odvedle

Blok krátkých filmů: Hokejistka, r. Francoise Doherty The Girl Bunnies. HOCKEY., CDN, 2010, 6 min. …(více)
(Go-go boys and cat girls from next door) Režie: various, , 0000

Goatman Act

Holandský režisér volí animaci jako prostředek dokumentárního filmu a narušuje tak konvenci, v níž se dokument spoléhá na věrohodnost záznamu, zatímco karikaturní nadsázka animace je…(více)
(Goatman Act) Režie: Rogier Klomp, NIZ, 2004

God´s Own Country

Spring. Yorkshire. Young farmer Johnny Saxby numbs his daily frustrations with binge drinking and casual sex, until the arrival of a Romanian migrant worker for…(více)
(God´s Own Country) Režie: Francis Lee, GB, 2017

Godard - křest knihy + večírek jihlavského festivalu

…(více)
() Režie: , , 2000

Godfather of Disco

Průkopník, aktivista, pamětník Mel Cheren je Kmotrem diska. Jako první přišel s dvanáctistopým remixem a jeho život je paralelou vzniku taneční hudby. …(více)
(Godfather of Disco) Režie: Gene Graham, USA, 2007

Goemon

Japonsko 16. století je zmítáno nepokoji mezi jednotlivými šlechtickými klany, které přestávají mít důvěru lidu. Jedině tamní „Jánošík“ Goemon, jenž bohatým bere a chudým dává,…(více)
(Goemon) Režie: Kazuaki Kiria , J, 2009

Gogol Bordello Non-Stop

Eugene H?tz a jeho cikánskopunková kapela se stali mezinárodními hvězdami. Toto je příběh jejich vzestupu z role domovské skupiny klubu Bulgarian Bar v New Yorku…(více)
(Gogol Bordello Non-Stop) Režie: Margarita Jimeno, USA, 2008

Gomora

Zapomeňte na Kmotra Gomora je nejpravdivější a nejsyrovější film o mafii, jaký byl natočen. Román Gomora, který je předlohou filmu, vyšel již ve 33 zemích…(více)
(Gomorra) Režie: Matteo Garrone, IT, 2008

Gone Baby Gone

Dvojice mladých detektivů Patrick Kenzie Cassey Affleck a Angie Genarrová Michelle Monaghanová původně nechtěli přijmout případ unesené čtyřleté Amandy a kdyby tušili, jak podstatná rozhodnutí budou muset učinit, asi…(více)
(Gone Baby Gone) Režie: Ben Affleck, USA, 2007

Good Bye, Lenin!

Říjen 1989, východní Německo. Do pádu berlínské zdi zbývá jen několik dní. Pro Alexe a jeho sestru se ale život již změnil. Jejich matka měla…(více)
(Good Bye, Lenin!) Režie: Wolfgang Becker, NĚM, 2003

Google I/O Extended 2016

Můžete se těšit na živý přenos keynote z vývojařské konference Google I/O přímo ze San Francisca. Pro všechny účastníky je připraven doprovodný program v podobě…(více)
(Google I/O Extended 2016) Režie: , , 2016

Gorila

V zahrádkářské kolinii v Libni, přesněji v tamější restauraci ,,U Buddyho" jsme prostřednictvím vyprávění hostinského Patrika Davida vtaženi do úchvatně napínavého příběhu jedné ženy, tří…(více)
(Gorila) Režie: Nejhodnější medvídci a Pavel Sličný, CZ, 2011

Goyovy přízraky

Drama o vztahu Goyi a jeho múzy Ines. V časech, kdy se Evropou jako morová nákaza šířila francouzská revoluce, posílila katolická církev ve Španělsku svou…(více)
(Goya’s Ghosts) Režie: Miloš Forman, ŠPA, 2006

Grace, kněžna monacká

Příběh hollywoodské hvězdy a držitelky Oscara Grace Kelly, která se vzdala své oslnivé kariéry, dala přednost hlasu svého srdce a odešla do zcela neznámého světa.…(více)
(Grace of Monaco) Režie: Olivier Dahan, F - USA - B - I, 2014

Graffity (přednášky) + Style Wars

GRAFFITI PŘEDNÁŠKY Tobias Barenthin Lindblad http://dokument.org/ ex writer, teoretik a nakladatel What is graffiti 10 min, Graffiti in the US 35 min, Graffiti in Europe 45…(více)
() Režie: , , 0000

Grafiťák

Grafiťák je jemným a skoro němým vyprávěním o samotářském Nickovi, který se toulá po ulicích Portlandu a Seattlu, bydlí v pronajatém bytě, krade v obchodech…(více)
(Graffitti Artist) Režie: James Bolton, USA, 2004

Gramatika štěstí

Snímek osobitým způsobem představuje jazyk amazonského kmene Pirahã, jazyk bez číslovek, užití času či rekurze. Daniel Everett považuje tento jazyk za důkaz vyvrácení obecně přijímané…(více)
(The Grammar of Happiness) Režie: Michael O'Neill, Randall Wood, AUS, 2012

Gran Torino

Neústupný válečný veterán Walt Kowalski si s přibývajícím věkem uvědomuje, že na nový svět už nestačí. Musí se konfrontovat jak se sousedy rozličného etnického původu,…(více)
(Gran Torino) Režie: Clint Eastwood, USA, 2008

Granátová jablka a myrha

„Podle starého arabského přísloví je v každém granátovém jablku jedno zrníčko, které pochází z nebe. Granátová jablka tedy představují všechny sladké pocity v životě a…(více)
(Al-mor wa al rumman) Režie: Najwa Najjar, PS, 2008

Grand restaurant pana Septima

Septimův Grand restaurant je jedním z nejdražších podniků v Paříži. Septime jej vede železnou rukou a své zaměstnance doslova terorizuje. Mezi pravidelné návštěvníky restaurantu patří…(více)
(Grand restaurant, Le) Režie: Jacques Besnard, F, 1966

Grandhotel

Na vrcholu hory Ještěd nad Libercem se počasí mění každou chvíli, zatímco třicetiletý podivín Fleischman, který v místním hotelu pracuje jako údržbář, si trvá za…(více)
(Grandhotel) Režie: David Ondříček, Česká republika, 2006

Grandhotel Budapešť

Pan Gustave Ralph Fiennes je legendou mezi hotelovými zaměstnanci. V bezčasí mezi dvěma světovými válkami, v bohem zapomenuté zemi, kde toho nepříliš funguje, je luxusní…(více)
(The Grand Budapest Hotel) Režie: Wes Anderson, USA, 2014

Gravel Springs Fife and Drum

Poutavý snímek jež sklidil řadu ocenění je portrétem vojenské kapely ve venkovském městečku Gravel Springs, který ukazuje hudbu jako nejdůležitější stmelující prvek obce na výročním…(více)
(Gravel Springs Fife and Drum) Režie: William Ferris, USA, 1972

Gravitace

Sandra Bullock ve filmu hraje doktorku Ryan Stone, skvělou lékařku – inženýrku na její první vesmírné misi. George Clooney ztvárnil vesmírného veterána Matta Kowalskyho, který…(více)
(Gravity) Režie: Alfonso Cuarón, USA - GB, 2013

Gravitace - půlnoční bio premiéra

Na toto představení nelze provádět rezervace. Lístky si můžete zakoupit online anebo přímo na pokladnách kin Oko, Aero či Světozor. Během zdánlivě rutinní výpravy do kosmu…(více)
(Gravity) Režie: Alfonso Cuarón, USA-GB, 2013

Grázlové

Neobvyklý kriminální příběh, který všechny konvence staví na hlavu. Tři kamarádi už mají dost nudy a obyčejného života na předměstí. Lákají je peníze a život…(více)
(Bottle Rocket) Režie: Wes Anderson, USA, 1996

Grbavica

Grbavica je příběh ze současného Sarajeva… Svobodná matka Esma chce své dvanáctileté dceři Saře splnit přání a poslat ji na školní výlet. Doklad o tom,…(více)
(Grbavica) Režie: Jasmila Žbanić, RAK - NĚM - Bosna a Hercegovina - Chorvatsko, 2006

Greater Things

Několik lidí různých národností, pocházejících z různého prostředí, s odlišnými touhami na sebe vzájemně naráží v Japonsku v kulisách současné architektury. Íránský architekt hledá něco,…(více)
(Greater Things) Režie: Vahid Hakimzadeh, GB-J, 2015

Green Fish

Makdong byl propuštěn z vojny a je na cestě domů za svou rodinou. Ve vlaku potkává okouzlující dívku Miae, která však náhle zmizí, hned jak společně dorazí do…(více)
(Chorok mulgoki) Režie: Lee Chang-dong, Korea, 1997

Gricko

Gricko je člověk, který mění své představy v akci. Přemisťuje se z jednoho místa na druhé, ze Skopje do Bělehradu. Přináší s sebou své aktivistické…(více)
(Gricko) Režie: K. Milutinović, I. Begani, L. Milenković, SRB, 2013

Grimsby

Nobby má všechno, co si muž z Grimsby může přát – 9 dětí a přítelkyni, kterou nade vše miluje. Chybí mu jen jediné: jeho mladší…(více)
(Grimsby) Režie: Louis Leterrier, GB, 2016

Grindhouse: Auto zabiják

Polovina filmového projektu dvojice legendárních režisérů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze. Tarantino a Rodriguez spojili svoje síly, aby vzdali hold krvákům kategorie B, na kterých…(více)
(Grindhouse: Death Proof) Režie: Quentin Tarantino, USA, 2007

Grindhouse: Planeta Teror

Nejočekávanější filmový projekt dvojice legendárních režisérů Quentina Tarantina a Roberta Rodrigueze se dostává do své druhé části. Tarantino a Rodriguez spojili své síly, aby vzdali…(více)
(Grindhouse: Planet Terror) Režie: Robert Rodriguez, USA, 2007

Grizzly Man

Werner Herzog vypráví tragický příběh dokumentaristy Timothyho Treadwella. Pro Treadwella, samozvaného odborníka přes aljašské medvědy a režiséra sebeoslavných dokumentárních filmů, byla kamera jediným přítelem, zpovědníkem…(více)
(Grizzly Man) Režie: Werner Herzog, USA, 2005

Grónsko v bodě nula

Současné Grónsko prochází převratnými změnami hned v několika oblastech najednou. V roce 2008 občané a občanky odhlasovali v referendu, že země získá větší nezávislost na…(více)
(Grønland år 0) Režie: A. Graver - N. Bjørn, DK, 2011

Grounding

Film režiséra Michaela Steinera popisuje poslední dny švýcarské letecké společnosti Swissair, historické ukončení její činnosti 2. října 2001 a skutečné příčiny tohoto zániku. Současně film…(více)
(Grounding) Režie: Michael Steiner, ŠVÝ, 2006

Growing Soul - My Daugther's Ritual Journey

Tříletá Jasmin se nechá poprvé ostříhat. Dánka Benedikte má dceru s Nazynem z Tuvy ležící na Sibiři. Rozhodla se pokračovat v tradicích Nazynovy šamanské kultury,…(více)
(Growing Soul - My Daugther's Ritual Journey) Režie: Christine Fentz, DK, 2007

Gruzie: země mezi světy

Země mezi Černým mořem a Kavkazem. Mezi Evropou a Ruskem. Mezi západem a východem. Mezi modernitou a tradicí. Mezi monoteismy a pohanstvím. Mezi okázalostí a…(více)
(Gruzie: země mezi světy) Režie: , , 0000

Gryfest 2013

Vyšší odborná škola a Střední umělecká škola Václava Hollara ve spolupráci s Městskou částí Praha 3 pořádají již 10. ročník "Gryffestu". Večer krátkých studentských animovaných…(více)
(Gryfest 2013) Režie: , CZ, 2013

Gryfest 2015

Festival krátkých animovaných filmů studentů Vyšší odborné školy Václava Hollara. Letos tématicky věnován bajkám. Z promítaných filmů vybere během večera odborná porota tři, které ocení.…(více)
(Gryfest 2015) Režie: , CZ, 2015

Gryfest 2016

Večer animovaných filmů studentů Vyšší odborné školy a Střední umělecké školy Václava Hollara s názvem „Gryfest“ se koná již 12. rok. …(více)
(Večer animovaných filmů VOŠ V. Hollara) Režie: VOŠ Václava Hollara, CZ, 2016

Gryfest 2017

Gryfest 13. ročník festivalu krátkých animovaných filmů studentů Vyšší odborné školy Václava Hollara …(více)
(Gryfest 2017) Režie: VOŠ Václava Hollara, CZ, 2017

Gua sha masáž

Tradiční čínská masáž gua sha je bezbolestná a zdraví prospívající forma léčení, která ovšem na těle pacienta zanechá rozsáhlé modřiny. Gua sha neprovádí jen lékaři,…(více)
(Gua Sha) Režie: Zheng Xiaolong, CHN, 2001

Guantánamo - pravda bolí 

Kanaďan Omar Khadr byl tichý, bystrý kluk. Mezi vrstevníky sice zvlášť nevyčníval, ale rád si četl a nikdy neodmlouval, ani když ho otec vzal s…(více)
(You Don't Like the Truth - 4 Days inside Guantanamo) Režie: L. Coté - P. Henriquez, CDN, 2010

Guča

Říká se tomu srbský Woodstock tři dny nabité hudbou a šílenstvím, během nichž 200.000 nadšenců přepadne ospalou vesnici jménem Guča. Tam se každoročně koná…(více)
(Guča) Režie: Milivoj Ilic, UK - SRB - MNE, 2006

Guernica

Filmová adaptace divadelní hry Fernanda Arrabala se opět točí kolem režisérova tématu – španělské občanské války. Dílo se silnými anarchistickými akcenty využívá symboliky stromu z…(více)
(L´Arbre de Guernica) Režie: Fernando Arrabal , F - I, 1975

Gulabi Aaina

Film je oslavou života a barevného světa transvestitů. Shabbo a Bibbo jsou nejen přátelé, ale vztah mezi nimi bychom mohli popsat také jako sesterský –…(více)
(Pink Mirror / Růžové zrcadlo) Režie: Sridhar Rangayan, IND, 2003

Gulistán, země růží

V horách, kde útočí Daesh, Turecko i Írán, žije skupina bojovnic Strany kurdských pracujících. Tyto dívky a ženy opustily své rodiny, aby ochránily rodiny jiných.…(více)
(Gulistan, Land of Roses) Režie: Zayne Akyol, CDN, 2016

Guma

Vybrané kapitoly z mechaniky nesmyslu. Experimentální hororová metakomedie pojednávající o vraždící telepatické pneumatice jménem Robbie je stejně tak nonsensovou hříčkou jako vtipnou satirou na Hollywood.…(více)
(Rubber) Režie: Quentin Dupieux, F, 2010

Gun Hill Road

Enrique se po třech letech za mřížemi vrací ke své rodině do Bronxu. V drsném prostředí, které je pořád jen krůček od zločinu, se vyrovnává…(více)
(Gun Hill Road) Režie: Rashaad Ernesto Green, USA, 2011

Günther Vogt, Příroda měst + Ákos Morávanszky, Stavět oblaka. Atmosféry a švýcarská architektura

Günther Vogt, Příroda měst Od 2005 profesor krajinné architektury na ETH v Zürichu Eidgenössische Technische Hochschule, Departement Architektur …(více)
(Günther Vogt, Příroda měst + Ákos Morávanszky, Stavět oblaka. Atmosféry a švýcarská architektura) Režie: , , 2014

Gustavo Dudamel a Vídeňští filharmonikové

Přímý přenos závěrečného koncertu z letního festivalu "Lucerne festival 2010" ve švýcarském městě Luzern. …(více)
(Gustavo Dudamel and the Vienna Philharmonic) Režie: , Švýcarsko, 2010

Guzaarish

Působivý dojemný příběh o slavném kouzelníkovi Ethanovi, jehož úspěšnou kariéru před 14 lety ukončila tragická nehoda. Od té doby žije upoután na kolečkové křeslo ve svém…(více)
(Guzaarish) Režie: Sanjay Leela Bhansali, IND, 2010

Gymkata

Těžko si představit příhodnější titul do letošního centrálního tématu Festivalu otrlého diváka, jímž je oslava těla ve všech jeho podobách, než pozapomenutý skvost z kategorie…(více)
(Gymkata) Režie: Robert Clouse, USA, 1985

Gymnastka

Jane kdysi patřila mezi nejlepší americké gymnastky, ale kvůli zranění si nedokázala splnit svůj olympijský sen. Teď je jí čtyřicet, pracuje jako masážní terapeutka a…(více)
(The Gymnast) Režie: Ned Farr, USA, 2006

Gymnázium Elišky Krásnohorské uvádí: Psycho | FilmŠejk

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč Tuto projekci nestárnoucího klasického hororu má na starost Gymnázium Elišky Krásnohorské. I…(více)
(Gymnázium Elišky Krásnohorské uvádí: Psycho | FilmŠejk) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1960

Gympl

Nový snímek režiséra Tomáše Vorla vypráví příběh studentů gymnázia, jejichž největším koníčkem je malování grafitti, na jehož pozadí se odkrývají problémy mladé generace, konflikt mezi…(více)
(Gympl) Režie: Tomáš Vorel, ČR, 2007

Gyumri

Sedmého prosince l988 zahynuly v arménském městě Gyumri na následky zemětřesení tisíce lidí, z nichž byla více než třetina dětí truchlící rodiče na to…(více)
(Gyumri) Režie: Jana Ševčíková, CZ, 2008

 

English

Mojekino.cz