Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Dabangg

Bláznivá akční komedie s jednou z nejpopulárnějších bollywoodských hvězd Salmanem Khanem se okamžitě stala největším kasovním trhákem roku 2010. Chulbul Pandey vyrůstá na vesnici s matkou a…(více)
(Dabangg) Režie: Abhinav Singh Kashyap, IND, 2010

Ďábel v těle

Z Isabellčiny matky se před několika lety tři lidé pokusili vymést ďábla a ona je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze…(více)
(The Devil Inside ) Režie: William Brent Bell, USA, 2012

Dabing Street - seriálový maraton

Dabing Street, komediální seriál Petra Zelenky, vychází ze stejnojmenné divadelní hry, kterou režisér a scenárista napsal pro Dejvické divadlo. Příběh o malém dabingovém studiu ZERO…(více)
(Dabing Street - seriálový maraton) Režie: Petr Zelenka, CZ, 2017

Ďáblova past

Příběh střetu dogmatu a přírodních sil se odehrává v oblasti Moravského krasu v první polovině 18tého století. O krásné krajině kolovaly podivné zvěsti, ve kterých…(více)
(Ďáblova past) Režie: František Vláčil, Československo, 1961

Ďáblovi napospas

Organizované násilí prostupuje mexickou společností jako nemoc, která neúprosně napadá oběti i pachatele. Tragický obraz zničených lidských osudů v prostředí, kde zákon nic neznamená. Režisér Everardo…(více)
(Devil’s Freedom) Režie: Everardo Gonzáles, MEX, 2017

Ďáblovo doupě

Život na předměstí Kapského Města mnoho radostí nenabízí. Pouliční gangy si vymezují teritoria v násilných střetech, hlavním zdrojem obživy je prodej drog a jejich užívání…(více)
(The Devil's Lair ) Režie: Riaan Hendricks, ZA, 2013

Ďáblovo oko

Příběh je založen na irském přísloví, které si Bergman sám vymyslel – „Dívčí cudnost je jako ječné zrno v ďáblově oku“. Satan, sužovaný bolavým ječným…(více)
(Djävulens öga) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1960

Ďáblův advokát

Mladý právník Kevin Lomax z Floridy ještě nikdy svůj případ neprohrál. Právě obhajuje učitele matematiky Gettyse, který je obžalován ze sexuálního obtěžování studentky Barbary. Zdá…(více)
(The Devil's Advocate) Režie: Tylor Hackford, USA - D, 1997

Ďáblův horník

Čtrnáctiletý Basilio Vargas pracuje se svým dvanáctiletým bratrem v bolivijských dolech na stříbro Cerro Rico. Hora, do jejíchž útrob se pravidelně vydávají, má mezi místními…(více)
(Devil' s Miner) Režie: Richard Ladkani, Kief Davidson, Bolivie - NĚM - USA, 2004

Dabži

Film Drapči, odehrávající se v současném Tibetu, kde modernita vede nelítostnou válku proti tradici a ti, kdo se odváží protestovat, riskují svobodu i život, vypráví…(více)
(Drapchi) Režie: Arvind Iyer, IND, 2012

Ďakujem, dobre - premiéra

Pozoruhodný snímek je intimní sondou do života tří různých rodin, z nichž každá je na jiném stupni společenského žebříčku, a každá se snaží nějak popasovat…(více)
(Ďakujem, dobre) Režie: Mátyás Prikler, SK, 2013

Dál nic

„Dneska jako člověk seš míň než ta žabička, ty vado.“ Film o tom, jak si Češi staví dálnici do Německa. Jeden na zahradě nosí sluchátka…(více)
(Dál nic) Režie: Ivo Bystřičan, CZ, 2013

Dalajlamovská renesance

Na začátku nového tisíciletí pozval tibetský dalajlama čtyřicet význačných osobností západní vědy, techniky a kultury do svého domu v severoindickém Himálaji, aby s nimi diskutoval o problémech…(více)
(Dalajlamovská renesance) Režie: Khashyar Darvich, USA, 2007

Daleká cesta

Příběh Dr. Hannah Kaufmanové a její rodiny během nacistické okupace a jejich boje o přežití v koncentračním táboře. …(více)
(Daleká cesta ) Režie: Alfréd Radok, ČSR, 1949

Daleko do nebe

Stylizovaná retro pocta americkým melodramatům Douglase Sirka z 50. let emancipuje hlavní ženskou hrdinku, která se v na povrchu bezchybné, konzervativní společnosti bohatého předměstí vyrovnává…(více)
(Far From Heaven) Režie: Todd Haynes, USA, 2002

Daleko od hlučícího davu

Bathsheba Everdene je krásná a také hodně svéhlavá. A jako mnoho svobodomyslných žen to ani ona nemá lehké. Tím spíše, že žije ve viktoriánské Anglii…(více)
(Far from the Madding Crowd) Režie: Thomas Vinterberg, USA-GB, 2015

Daleko od lidí

1954, zatímco dole v údolí se chystá vzpoura, vydávají se dva muži, kteří nemohou být rozdílnější, na útěk přes pohoří alžírského Atlasu. Daru, osaměle žijící…(více)
(Loin des hommes) Režie: David Oelhoffen , F, 2013

Daleko od vesnic

Třináct tisíc žen, dětí a mužů z oblasti Koloye obývá uprchlický tábor Gouroukoun ve východní části středoafrické republiky Čad. Ze svých vesnic utekli před etnickým…(více)
(Au loin des villages) Režie: Olivier Zuchuat, F - CH, 2008

Daleký Blízký Východ - slovenský festival dokumentárních a experimentálních filmů (1. část)

ELTANBOURA hudební dokument || r. Philippe L. Dib / Egypt 2008 / 50 min || Hudební putování napříč kulturním dědictvím přímořského Port Sa´ídu poskytuje…(více)
(Daleký Blízký Východ - slovenský festival dokumentárních a experimentálních filmů (1. část)) Režie: , SK, 2009

Daleký Blízký Východ - slovenský festival dokumentárních a experimentálních filmů (2. část)

Ithaki || Egypt 2005 || 70 minut || r. Ibráhím alBatút || Po skončení Trojské války se Odysseus, legendární řecký bojovník, vydává na zpáteční cestu…(více)
(Daleký Blízký Východ - slovenský festival dokumentárních a experimentálních filmů (2. část)) Režie: Slovak Film Fest, SK, 2009

Dalida

Snímek vypráví o životě zpěvačky od jejího narození v Káhiře v roce 1933 po první vystoupení v Olympii v roce 1956, od manželství s Lucienem…(více)
(Dalida) Režie: Lisa Azuelos, F, 2014

Dálniční svět

Obrazová kontemplace věnovaná lidské mobilitě postihuje různé podoby vztahu člověka a cesty, resp. moderní civilizace a jejich komunikací, kdy režisér využívá propagační a vědecké záběry…(více)
(Highway World - Living, Changing, Growing) Režie: Martin Hans Schmitt, NĚM, 2007

Další hodinka s Viktorkou

Speciální host našich sobotních programů – Viktorka – si pro vás připravila další Hodinku s Viktorkou zpívání, malování, čtení a jiné hrátky na kolovrátky.…(více)
(Další hodinka s Viktorkou) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Další rok

Kolem šťastného manželského páru obíhají nešťastné a osamělé životy jejich přátel a příbuzných. Jako jejich důvěrníci vidí do jádra všech jejich zamotaných životů, do jejich…(více)
(Another Year) Režie: Mike Leigh, GB, 2010

Další život mého otce

Co všechno se může stát, když se začne hlavnímu hrdinovi zjevovat jeho mrtvý otec a neodejde, dokud si spolu nevyřeší všechny své neshody? Mózes je…(více)
(Utóélet) Režie: Virág Zomborácz, H, 2014

Daltoni

Když se Joe a Averell, nejstarší a nejmladší z bratrů Daltonových, kteří platí za nejhloupější bandity Divokého západu, rozhodnou přepadnout banku, aby udělali radost své…(více)
(Les Dalton) Režie: Philippe Haïm, FRA, 2004

Dám ti své oči

Romantické drama v české distribuci pod názvem Její oči renomované španělské režisérky Iciar Bollaínové, držitelky ocenění z Cannes, vykresluje příběh Pilar, vyděšené ženy, která je…(více)
(Te doy mis ojos) Režie: Icíar Bollaín, ŠPA, 2003

Dáma s kaméliemi

Libreto podle románu Alexandra Dumase ml. Hudba: Frederyk Chopin …(více)
(La Dame aux Camelias) Režie: John Neumeier, F, 2010

Dáma ve zlatém

Dáma ve zlatém vypráví pozoruhodný skutečný příběh ženy, která se rozhodla dosáhnout spravedlnosti a za každou cenu bojovat o dědictví, které její rodině právem náleželo.…(více)
(Woman in Gold) Režie: Simon Curtis, USA-GB, 2015

Dámský klub

Čtveřici dlouholetých kamarádek pojí kromě pevného přátelství společná záliba v knihách. Pravidelně se scházejí ve svém dámském knižním klubu. Jednoho dne se ponoří do lechtivě…(více)
(Book Club) Režie: Bill Holderman, USA, 2018

Dámy z Bouloňského lesíku

Hélene opustí její milenec Jean, a tak se mu rozhodne pomstít. Lstí ho chce oženit s dívkou pochybné pověsti. Manipuluje s mladou Agnes a s…(více)
(Les dames du Bois de Boulogne) Režie: Robert Bresson, F, 1945

Dance Fashion filmy

Unikátní přehlídka tance, módy a filmu Komentované pásmo filmů na pomezí reklamy a experimentu přiblíží módní značky a kolekce…(více)
(Dance Fashion filmy) Režie: various, , 0000

Dancer

Příběh geniálního tanečníka, rebela a zranitelného člověka. „James Dean baletu“ Sergej Polunin se dostal na špičku světové baletní scény, aby z ní v 21 letech…(více)
(Dancer) Režie: Steven Cantor, GB-USA-RUS-UA, 2016

Dancin’ Germany - taneční film v Německu

Výběr z nejzajímavějších krátkých filmů z Německého tanečního archivu v Kolíně nad Rýnem – William Forsythe, Meg Stuart, Pina Bausch, Marcia Haydée a další... …(více)
(Dancin’ Germany - taneční film v Německu) Režie: various, , 0000

Dancing Kathmandu

Sangita je tanečnice českonepálského původu. Film mapuje její putování do domova předků v Káthmandú, kam se v době nezadržitelně postupující globalizace vydává studovat tradiční tanec.…(více)
(Dancing Kathmandu) Režie: Sangita Shresthová, ČR - Nepál, 2007

Daniel Pitín v 60 minutách

Během hodinové přednášky představí malíř a vizuální umělec Daniel Pitín průřez své dosavadní tvorby, včetně malby a videoartu. Jedním z prezentovaných snímků bude i video…(více)
(Daniel Pitín v 60 minutách) Režie: Daniel Pitín, CZ, 2012

Danielův svět

25letý student literární akademie Daniel je zatím jediným členem české pedofilní komunity, který se rozhodl pro veřejný coming out. Snímek uvedený v sekci Panorama na…(více)
(Danielův svět) Režie: Veronika Lišková, CZ, 2014

Dannyho parťáci

Lupič Danny Ocean je mužem akce. Ještě neuplynulo ani čtyřiadvacet hodin od chvíle, kdy byl propuštěn z věznice v New Jersey a už plánuje další…(více)
(Ocean´s Eleven) Režie: Steven Soderbergh, USA, 2001

Dánská dívka

Film Dánská dívka vás zavede do Kodaně dvacátých let minulého století. Einar Wegener Eddie Redmayne patří k nejlepším dánským malířům své doby, jeho žena Gerda…(více)
(The Danish Girl) Režie: Tom Hooper, GB-B-USA, 2015

Dárce Vicky

Vicky je mladý flákač, který se lékařem z reprodukční kliniky nechá přesvědčit k činnosti, se kterou se nikomu nemůže moc chlubit, zejména ne ženám. Přestože…(více)
(Vicky Donor) Režie: Shoojit Sircar, IND, 2012

Darebák a závodnice

Gino potkává Bénédicte a je to z toho láska. Veliká. Spalující. Jenže Gino má taky tajemství. Takové, které je nebezpečné pro něj i pro jeho…(více)
(Le Fidèle) Režie: Michaël R. Roskam, B-F, 2017

Dárek do cely č. 7

Mentálně postižený otec je nesprávně obviněn a odsouzen k smrti za znásilnění a vraždu malé holčičky. Ve vězení je umístěn do cely se spoluvězni, kteří…(více)
(7beonbangeui seonmool) Režie: Lee Hwan-gyeong, ROK, 2013

Dárek pro Stalina

Je rok 1949. Sedmdesáté narozeniny Josifa Stalina. Nová vlna krutých represálií. Film se odehrává v Kazachstánu, v malé vesnici, kde žije Ruska Věrka, Polák Jerzy,…(více)
(Подарок Сталину) Režie: Rustem Abdrašev, RUS - KZ, 2008

Darjeeling s ručením omezeným

Dne 21.6. od 20.30 proběhne specielní uvedení tohoto filmu v rámci PQhttp://www.pq.cz. Výprava tří bratrů Whitmanových – Jacka, Petera a Francise – do Indie se zpočátku…(více)
(The Darjeeling Limited) Režie: Wes Anderson, USA, 2007

Dark Room

Krátký film o základní podstatě kinematografie o chemii a lidském pohybu.…(více)
(Dark Room ) Režie: Renu Savant, , 2009

Dark Train (hráčská Jam Session) + Kyklos Galaktikos – PĚST

Úkol se zdá jednoduchý – doručit tajemnou zásilku neznámému klientovi. Až na to, že vlak, kterým se jede, není jen tak obyčejný vlak. Až na…(více)
(Dark Train + Kyklos Galaktikos) Režie: , , 0000

Darkland

Úspěšný kardiochirurg Zaid má důvod k oslavě: spolu se svou půvabnou ženou očekávají přírůstek do rodiny. Společnou oslavu v kruhu přátel však nečekaně přeruší návštěva…(více)
(Underverden) Režie: Fenar Ahmad, DK, 2017

Darna

Nejpopulárnější komiksová postava filipínských komiksů je odpovědí na amerického Supermana. Pokaždé, když obyčejná dívka Narda spolkne záhadný kámen, stane se z ní superhrdinka Darna s…(více)
(Darna at Ding) Režie: J. Erastheo Navoa, Cloyd Robinson, RP, 1980

Darwin Antidarwin aneb Co žížala netušila

Hořce ironický ploškový film, ve kterém se člověk snaží v podobě žížaly vrátit opět co nejrychleji pod zem, odkud vzešel. Proč? To v režisérově vtipné…(více)
(Darwin Antidarwin aneb Co žížala netušila) Režie: Břetislav Pojar, Československo, 1969

Darwinova noční můra

Někdy v 60. letech 20. století, nikdo neví přesně kdy, někdo, nikdo neví přesně kdo, vypustil do vod afrického jezera Victoria obrovskou dravou rybu –…(více)
(Darwin's Nightmare) Režie: Hubert Sauper, RAK - BEL - FRA - KAN, 2004

Das Ewige Antlitz (Věčná tvář)

Od chvíle, kdy sejmul svému otci posmrtnou masku, přestal vyřezávat sochy ze dřeva. Vnitřní hlas sochaři říkal, že musí odjet. Opouští svou bavorskou vesnici a…(více)
(Das Ewige Antlitz) Režie: Markus Selg, D-CZ, 2012

Dášenka

Pásmo animovaných filmů o štěněti Dášence a jejích příhodách. Podíváme se jak se narodila a jak vyrůstala. V pásmu jsou i další kreslené pohádky.…(více)
(Dášenka) Režie: Břetislav Pojar, CZ, 1979

Dášenka I.

Krtek a ježek, 8 minut Dášenka 2 Jak uviděla svět, 8, minut Dášenka 3 Jak…(více)
(Dášenka I. ) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Dášenka II.

Dášenka 5 Mnoho vody uteklo, 8 minut Dášenka 6 Jak…(více)
(Dášenka II. ) Režie: různí autoři, CZ, 0000

DATATRANSFER - Czech style de luxe

Přehlídka digitálního filmu a grafického designu. Dnes, v době kdy se velice snadno zapomíná, přináší festival Datatransfer kolekci…(více)
(Czech style de luxe) Režie: Various, ČR, 2000

DATATRANSFER - Justin Kerrigan

Retrospektiva za osobní účasti režiséra. Přestože je welšský rodák Justin Kerrigan známý především jako…(více)
(Justin Kerrigan) Režie: Justin Kerrigan, VB, 2000

Dávám tomu rok

Ambiciózní Nat a neúspěšný spisovatel Josh jsou spolu neskutečně šťastní i navzdory rozdílným povahám. Rodina ani přátelé nejsou přesvědčeni, že jejich vztah rok od svatby…(více)
(I Give It a Year) Režie: Dan Mazer, GB, 2013

David

David je mladý, dvacetiletý muž s mentálním hendikepem. Problém je, že si své postižení uvědomuje a prostředí rodiny se tak pro něj s přibývajícími léty…(více)
(David) Režie: Jan Těšitel, CZ, 2015

David Bowie je…

Výstava nazvaná „David Bowie je…” byla nejúspěšnější v historii Victoria & Albert Museum v Londýně. Představila obdivuhodnou sbírku ručně psaných básní, originálních kostýmů, módy, fotografií, filmů,…(více)
(David Bowie is) Režie: Hamish Hamilton, GB, 2016

David Bowie: A Reality Tour

V rámci turné ke své desce Reality objel David Bowie desítky zemí po celém světě a zrevidoval svou dosavadní více než třicetiletou kariéru. Na koncertu…(více)
(David Bowie: A Reality Tour) Režie: , GB, 2004

David Gilmour v Pompejích

Záznam, dokument
více)
(David Gilmour in Pompeii) Režie: Gavin Elder, GB, 2017

David chce létat

Na své cestě za osvícením se mladý filmař David rozhodne následovat svého jmenovce a vzor Davida Lynche po cestě transcendentální meditace, tak jak ji popsal…(více)
(David Wants to Fly) Režie: David Sieveking, D-A-CH, 2010

David Lynch presents... Chrysta Bell

Písničky, které hladí jako modrý samet, jsou jako projížďka po ztracené dálnici a také v sobě mají zběsilost v srdci budou ke slyšení 10. října…(více)
(David Lynch presents... Chrysta Bell) Režie: Chrysta Bell, USA, 2012

David Lynch: život v umění

Davida Lynche režiséra není třeba představovat. Přívlastky odvozené od jeho příjmení se pomalu, ale jistě stávají zažitým označením „divných" filmů, které netypicky nakládají s vyprávěním,…(více)
(David Lynch: The Art Life) Režie: Jon Nguyen, Olivia Neergaard-Holm, Rick Barnes, USA-DK, 2016

Days of My Youth

Jedná se o dvouletý filmový projekt jedné z nejrespektovanějších filmových produkcí zabývající se tématikou extrémních sportů – MSP. Days of my Youth není jenom obyčejný…(více)
(Days of My Youth) Režie: MSP Films, USA, 2014

Dcera

Myrto je sotva patnáctiletá dívka, která svou frustraci z hroutícího se otcova dřevařského podniku přenese do radikální akce – únosu malého syna muže, kterého vinní…(více)
(I kóri) Režie: Thanos Anastopoulos, GR - I, 2012

Dcera jezera

Peru, vesnice kdesi v Andách. Lidé uctívající životodárnou „Matku vodu“ v podobě jezer a řek. Odvěkou sounáležitost hodlá narušit těžařská společnost, která se zde chystá…(více)
(Hija de la laguna) Režie: Ernesto Cabellos Damián, PE, 2015

Dcera pluku | Gaetano Donizetti

Belcantové hvězdy Pretty Yende a Javier Camarena předvedou na scéně Metropolitní opery pravý pěvecký ohňostroj. Dobráckého seržanta Sulplice ztvární Maurizio Muraro a výstřední cizinku Markýzu…(více)
(La Fille du Régiment | Gaetano Donizetti) Režie: Laurent Pelly, USA, 2019

Promítáme: Sobota 2. 3. 2019 18:45, 18:45

Dcera pluku | Gaetano Donizetti 2008

Inscenace, jež byla loni v zimě označena za operní událost sezóny v Královské opeře Covent Garden v Londýně. Nechte se nyní také vy oslnit brilantními…(více)
(La fille du régiment) Režie: Laurent Pelly , USA, 2008

Dcery poznání

Snímek je intimním portrétem mnišek, které prostřednictvím intenzivního studia a duchovního výcviku uchovávají a zároveň proměňují kulturní dědictví svého národa. Mladé ženy z Kala Rongo…(více)
(Daughters of Wisdom) Režie: Bari Pearlman , USA, 2007

De Potentia Dei

Potentia dei je výraz, který je obtížné přeložit, ale je možné ho vyložit. Něco podobného platí o filmové eseji Ondřeje Vavrečky, jejímž hlavním tématem jsou…(více)
(De Potentia Dei) Režie: Ondřej Vavrečka, CZ, 2016

Dead Can Dance: Směrem do nitra

Poté, co se hudba Dead Can Dance objevila ve filmu Baraka 1992, dvojice Lisa Gerrard a Brendan Perry se proslavila po celém světě. Dokument Směrem…(více)
(Dead Can Dance: Toward The Within) Režie: Mark Magidson, GB-USA, 1994

Deadpool

Než se stal Deadpoolem, byl Wadem Wilsonem Ryan Reynolds, bývalým členem speciálních jednotek. Když mu lékaři diagnostikovali pokročilé stadium rakoviny, podrobil se experimentální léčbě v…(více)
(Deadpool) Režie: Tim Miller, USA-CDN, 2016

Debata o filmech Akiho Kaurismäkiho

Účastníci: Eero Tammi, Miroslav Krobot. Moderuje: Kari Senius
více)
(Debata o filmech Akiho Kaurismäkiho) Režie: , , 0000

Debata s časopisem Respekt (aneb mýty roku 1968)

Co bylo možné očekávat od obrodného procesu roku 1968 očima předních novinářů Jiřího Diensbiera a Erika Taberyho a historiků dvou generací Milana Otáhala a Petra…(více)
(Debata s časopisem Respekt (aneb mýty roku 1968)) Režie: , CZ, 2008

Debata s Lukášem Přibylem, Matějem Mináčem a Marion Wiesel

…(více)
(Debata s Lukášem Přibylem, Matějem Mináčem a Marion Wiesel) Režie: , , 0000

Debata se Zuzanou Justman, Helenou Třeštíkovou, Pavlem Štinglem a Lukášem Přibylem

…(více)
(Debata se Zuzanou Justman, Helenou Třeštíkovou, Pavlem Štinglem a Lukášem Přibylem) Režie: , , 0000

Debata: Můj osmašedesátý

S předním účastníkem neblahého roku 1968 bude hovořit moderátor Václav Sochor dříve BBC, přičemž jedna z nejpodstatnějších otázek bude: „Jak se protnuly velké dějiny roku…(více)
(Debata: Můj osmašedesátý) Režie: moderuje Václav Sochor, CZ, 2008

Děcka jsou v pohodě

Vtipný, energický a skvěle vykreslený portrét moderní rodiny – Nic a Jules Annette Bening a Julianne Moore jsou matky, které žijí v útulném bungalovu na…(více)
(The Kids Are All Right) Režie: Lisa Cholodenko, USA, 2010

Děda

K rázovitému Valašskému Dědovi František Segrado přijíždějí na prázdniny vnoučci Anička Čtvrtníčková a Jáchym Dimov z Prahy. Zaneprázdnění rodiče D. Suchařípa a P. Hřebíčková vysílají…(více)
(Děda) Režie: Mejla Basel, Marta Santovjáková Gerlíková, Jiří Novotný , CZ, 2016

Dědeček automobil

Příběh dramatického průběhu dvou ročníků mezinárodního motocyklového závodu v Dourdanu ve Francii v roce 1904 a 1905 a historii kolem Kolovratova vítězství v automobilovém závodu…(více)
(Dědeček automobil) Režie: Alfréd Radok, CZ, 1956

Defendor

Ve dne je Arthur Poppington jen prostoduchý stavební dělník, ale v noci si obléká elastický kostým a brázdí ulice kriminalitou prolezlého velkoměsta jako samozvaný strážce…(více)
(Defendor) Režie: Peter Stebbings, CDN, 2009

Dehet a peří

Nezvyklým názvem odkazuje příběh nápravy ústřední postavy k veřejnému trestu užívanému ve středověku: viník se pomazal dehtem a obalil peřím. Obrazně potrestán je v tomto…(více)
(Du goudron et des plumes) Režie: Pascal Rabaté, F - D, 2014

Dech

Jihokorejský režisér Kim Kiduk je u nás populární nejen u návštěvníků nejrůznějších festivalů, proto nepřekvapí, že se k nám v poslední době dostávají všechny jeho snímky.…(více)
(Soom) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2007

Dej do toho všechno

Píše se rok 1990. Prem, plachý nadšenec do muziky, provozuje obchod s kazetami v Haridwaru a má noční můru z blížící se zkoušky z angličtiny.…(více)
(Dum Laga Ke Haisha) Režie: Sharat Katariya, IND, 2015

Dej mi své jméno

Když si rodiče sedmnáctiletého Elieho pozvou do své velké italské vily na léto hosta, jejich syn z toho není vůbec nadšený. Zpočátku se zdá, že…(více)
(Call Me by Your Name) Režie: Luca Guadagnino, USA-I-F-BR, 2017

Dej pokoj mému unavenému srdci

Dokumentární film o blues na americkém Jihu složený ze vzpomínek a záběrů z koncertních vystoupení B.B. Kinga, Son Thomase, vězňů z Parchmanské věznice, holiče z…(více)
(Give My Poor Heart Ease) Režie: William Ferris, USA, 1975

Dej, Bože, jen to dobré

Dojmy z expedice českých etnologů ve východním a západním Srbsku v květnu 2007. „Sacrum et profanum“ v symbióze křesťanství a každodenního života. Způsob života starých lidí…(více)
(Daj bože što je dobro/) Režie: Jiřina Kosíková, CZ, 2007

Dějiny Jaroslava Šabaty

Situační portrét psychologa, politika a publicisty Jaroslava Šabaty 1927, ztělesňujícího půlstoletí české historie. Snímek dešifruje stopy zanechané levicovými intelektuály, kteří prošli cestou od služby komunistickému…(více)
() Režie: Vít Janeček, ČR, 2007

Dějiny na osm

Fejetonový a vtipný střihový dokument upozorňuje veřejnost na pozoruhodný fakt, že letopočty české historie končící osmičkou jsou zpravidla zlomové a s odstupem doby to jsou…(více)
(Dějiny na osm) Režie: Václav Táborský, CZ, 1968

Dějiny násilí

Tom Stall Viggo Mortensen žije šťastný a klidný život se svou ženou Edie a dvěma dětmi v malém městečku v Indianě. Jednoho dne Tom ve…(více)
(History of Violence) Režie: David Cronenberg, USA-D, 2005

Dějiny zapomínání

Tento večer vznikal ve spolupráci s česko newyorským párem umělců a organizátorů Františkou a Timem GilmanemŠevčíkovými. Během večera uvidíme několik kultovních filmů čerpajících z…(více)
() Režie: various, , 2005

Dejme cihly dohromady!

Krátký film o Akci cihla benefiční kampani na podporu chráněného bydlení a dílen pro mentálně postižené. V obci Slapy již několik let funguje projekt,…(více)
(Dejme cihly dohromady!) Režie: David Čálek, ČR, 2005

Dejte mi pokoj!

Francouzská komedie o tom, jak také může skončit snaha poslechnout si v klidu gramodesku z blešího trhu... V hlavní roli exceluje francouzský komik Christian Clavier,…(více)
(Une heure de tranquillité ) Režie: Patrice Leconte, F, 2014

Dejte nám peníze

Etiopii v polovině 80. let postihl extrémní hladomor. Záběry vyhladovělých lidí ve smrtelné agónii obletěly svět a podnítily slavné hudebníky Boba Geldofa a Bona Voxe…(více)
(Give Us the Money) Režie: Bosse Lindquist, S, 2012

Děkujeme za déšť

Když před pěti lety vzal poprvé do ruky kameru sympatický keňský farmář Kisilu, aby začal dokumentovat život své rodiny a okolní vesnice, nebylo možné očekávat,…(více)
(Thank You for the Rain) Režie: Julie Dahr, N-EAK-GB, 2017

Děkujeme, že jste hráli s námi

Videohra That Dragon, Cancer Ten drak Rakovina je unikátní projekt, který začal herní vývojář Ryan Green navrhovat, když byla jeho ročnímu synovi Joelovi diagnostikována nevyléčitelná…(více)
(Thank You For Playing) Režie: David Osit, Malika Zouhali-Worrall, USA, 2015

Děkujeme, že kouříte

Nick Naylor je úspěšný zaměstnanec velké tabákové firmy a má v popisu práce velebit před veřejností a médii krásy kuřáctví. Díky své pohotovosti, cynickému vtipu…(více)
(Thank You For Smoking) Režie: Jason Reitman, USA, 2005

Dělený obraz (audiovizuální performance)

Současní tvůrci živého zvuku a obrazu představují autorské verze svých představení.více)
(Dělený obraz (audiovizuální performance) ) Režie: various, CZ, 2005

Delikatesy

Poetická černá komedie DELIKATESY je dlouho připravovaným celovečerním režijním debutem souznící autorské dvojice JeanaPierra Jeuneta a Marca Cara. Snímek je plodem práce skupiny nadšenců,…(více)
(Delicatessen) Režie: Jean-Pierre Jeunet, Marc Caro, F, 1991

Delikatesy

Po celou dobu festivalu budou diváci moci ochutnat čerstvé polské delikatesy z mléčného baru a polského stolu, které připraví Polky dlouhodobě žijící v Praze. Na…(více)
(Delikatesy) Režie: , PL, 2014

Delikatesy | 2012

Tato zbrusu nová sekce by ráda připomněla, že i krátké filmy mají svůj pomyslný zlatý fond klasických děl. Mnohé z nich natočili režiséři, kteří se…(více)
(Delikatesy | 2012) Režie: various, , 0000

Delirium

Hlavní soutěž krátkých filmů Ostia poslední nochttp://www.mezipatra.cz/22013/film/24delirium/356ostialanottefinale Rande u bazénuhttp://www.mezipatra.cz/22013/film/24delirium/321thepooldate …(více)
(Delirium) Režie: various, various, 2012

Dělníkova smrt

Dokument uvozuje montáž archivních snímků z doby, kdy film formálně utvářel archetyp dělníka. V šesti kapitolách sugestivními obrazy ukazuje dělnickou práci na přelomu tisíciletí. Horníci…(více)
(Workingman´s Death) Režie: Michael Glawogger, RAK - NĚM, 2005

Delta Force

Slavný americký akční film líčí únos izraelského letadla společnosti ATW skupinou fanatických palestinských teroristů vedených bezohledným Abdulem. K záchraně cestujících jsou do Bejrůtu vysláni ti…(více)
(Delta Force) Režie: Menahem Golan, USA-IL, 1986

Delta Force

Delta Force navazuje na dokumentární snímek The Drilling Fields popisující boj ogonského lidu v čele se spisovatelem Ken SaroWiwa za záchranu své domoviny zdevastované těžařskou…(více)
(Delta Force ) Režie: Glenn Ellis, GB, 1995

Démanty noci

Obraz útěku dvou českých mladíků z transportu smrti je dynamizovaný a významově prohlubovaný vkomponováním asociativních retrospektiv zážitků a představ jednoho z nich. V opakovaných projekcích…(více)
(Démanty noci) Režie: Jan Němec, ČSSR, 1964

Promítáme: Středa 5. 9. 2018 20:45

Demokracie

Co to v tom Bruselu zase vymysleli? Otázka, která nad novinami či u televize padá často. Režisér David Bernet se rozhodl si na otázku odpovědět.…(více)
(Democracy - im Rausch der Daten) Režie: David Bernet, D, 2015

Demokraté

Do nitra vyjednávacích štábů se podařilo proniknout režisérce Camille Nielsson v unikátním filmu, který mapuje tříletý proces vzniku nové ústavy Zimbabwe. V roce 2008 totiž…(více)
(Democrats) Režie: Camilla Nielsson, DK, 2014

Démoni

Není to jen Třaslavec, kdo může řádit ve vašem kině. V Berlíně se nachází nenápadné kino Metropol ne nepodobné stejnojmennému sálu v Olomouci, kde se…(více)
(Dèmoni) Režie: Lamberto Bava, I, 1985

Démoni v zahradě

Španělský venkov 40. a 50. let minulého století je hlavním dějištěm dramatu, jehož ústřední postavou je desetiletý přecitlivělý chlapec. O jeho náklonnost soupeří matka s…(více)
(Demonios en el jardín) Režie: Manuel Gutiérrez Aragón, E, 1980

Démoni, fantomi a monstra

Démoni, fantomi a monstra aneb jak se bojí v Africe a Latinské Americe uvádí: David Čeněk Tematický večer bude věnován…(více)
(Démoni, fantomi a monstra) Režie: Nollywood, Various, 2007

Demonlover

Virtuální realita jako výnosný business v podobě animovaných pornografických 3D filmů a dvě společnosti Mangatronics a Demonlover bojující o výhodnou smlouvu s Volf Group. Rozpoutá…(více)
(Demonlover) Režie: Olivier Assayas, FRA, 2001

Démonova levárna

Pro některé lidi znamená manželství zároveň nevyhnutelně i záminku k vytvoření vlastní okultní mytologie. Podobně jako pan a paní Wintergatovi dolovali new age spiritualitu z…(více)
(The Demon's Rook) Režie: James Sizemore, USA, 2013

Den E

1. květen 2004. Česká republika spolu s dalšími devíti státy vstupuje do Evropské unie. Dříve než přijde půlnoc změny, ocitají se mladí autoři na třech místech země,…(více)
(Den E) Režie: Erika Hníková - Vít Janeček - Ivana Miloševič, ČR, 2004

Den Jana Palacha III.

TICHO 1969 Režie:Milan Peer Po smrti Jana Palacha složil Bohdan Mikolášek píseň Ticho, která odrážela pocity a nálady…(více)
(Den Jana Palacha III.) Režie: Miroslav Bambušek, CZ, 2011

Den květů v Aeru: Guerrila Gardening a botanický manifest

GUERRILLA GARDENING A BOTANICKÝ MANIFEST Přijďte s námi oslavit Den květů Využijte nejdelšího dne v roce a oslavte svátek…(více)
(Den květů v Aeru: Guerrila Gardening a botanický manifest) Režie: , , 2010

Den otců

Těšíte se po přečtení titulu na shledání s Robinem Williamsem a Billym Crystalem v nablblém remaku francouzské komedie Otec a otec 1983? V tom případě…(více)
(Father’s Day) Režie: Astron-6, CDN, 2011

Den Svatého Jiří

Jmenuje se Ljubov. Má téměř vše: talent, bohatství, světový věhlas. Také má syna a malé rodné místo, s nímž se přijíždí rozloučit před tím, než…(více)
(Юрьев день ) Režie: Kirill Serebrennikov, RUS, 2008

Den zrady

Idealistický mluvčí Stephen Meyers, který pracuje pro nadějného prezidentského kandidáta Mikea Morrise, čelí dilematu s velice lákavými ambiciózními možnostmi a musí si vybrat, zda zvolí…(více)
(The Ides of March) Režie: George Clooney, USA, 2011

Deník pro mé děti

První díl autobiografické tetralogie, v níž Mészárosová vzpomíná na svého otce, avantgardního sochaře zlikvidovaného v rámci stalinských čistek, a na své mládí. V tvrdosti hrdinčiny…(více)
(Napló gyermekeimnek) Režie: Márta Mészárosová, H, 1982

Deník strojvůdce

Komedie o tragédiích získala Diváckou cenu na MFF v Moskvě a byla za Srbsko nominována na letošní Oscary. Ilija je stejně jako jeho otec i dědeček…(více)
(Dnevnik masinovodje) Režie: Milos Radovic, SRB-HR, 2016

Deník ztracené

Morální a sociální klima dobového Berlína, potažmo Ně mecka vytváří kulisu příběhu padlé dívky, jímž se Pabst opět zaměřuje na kontroverzní otázku role sexu ve…(více)
(Das Tagebuch einer Verlorenen) Režie: Georg Wilhelm Pabst, D, 1929

Deník ztracené + Vložte kočku

Vložte kočkuhttp://landminealert.org/band/5/vloztekocku/ je čtyřčlenná pražská formace ze stáje labelu Landmine Alert mísící ve své tvorbě celou řadu žánrů. Nejbližší hudební „škatulkou“ je alternativní rock, nicméně…(více)
(Deník ztracené + Vložte kočku) Režie: Georg Wilhelm Pabst / Vložte kočku, D-CZ, 1929

Deníky z Kandaháru

Prožitek z války v Afghánistánu, kde působil Louie Palu jako nezávislý reportér čtyři roky, jde za hranici možností fotografie. Montáží obrazů, deníkových záznamů v komentáři…(více)
(Kandahar Journals) Režie: Devin Gallagher, Louie Palu, CDN, 2015

Denní hlídka

Ve druhém dílu velkofilmové adaptace fantasy trilogie Sergeje Lukjaněnka svět stále drží pohromadě křehká rovnováha mezi silami Světla a Temnoty. Udržují ji takzvané Noční a…(více)
(Dněvnoj dozor ) Režie: Timur Bekmambetov, Rusko, 2006

Deool

Léta špatného počasí a sucha si vybraly svou daň ve vesnici Mangrul ve státě Maharashtra. Jednoho dne spatří pastevec Kesha boží zjevení Shri Guru Dutta,…(více)
(Deool) Režie: Umesh Vinayak Kulkarni, IND, 2011

Depeche Mode live in Berlin

Záznam koncertu jednoho z nejúspěšnějších turné odehraného pro 2,5 milionu fanoušků ve 32 zemích světa, zvěčněné tím nejžádanějším režisérem Antonem Corbijnem.…(více)
(Depeche Mode: live in Berlin) Režie: Anton Corbijn, GB, 2014

Deprivační staniol

Krátký příběh o mladém muži uvězněném ve vlastním světě paranoii a vnitřního děsu, který se vydává na banální cestu do města, která je však pro…(více)
(Deprivační staniol) Režie: Martin Pohl, ČR, 2008

Der rote Elvis

Zatímco v západním světě byl americký zpěvák a herec Dean Reed zcela ignorován, v dobách studené války byl v zemích jižní Ameriky a bývalého východního…(více)
(Der rote Elvis) Režie: Leopold Grün, NĚM, 2007

Derek

Dokumentární portrét jednoho z nejzajímavějších britských režisérů a umělců, Dereka Jarmana, který před patnácti lety podlehl AIDS. Režisér dokumentu, multimediální umělec Isaac Julien, skládá Jarmanův…(více)
(Derek) Režie: Isaac Julien, GB, 2008

Dernisáž výstavy Fenomén kinematografie

Zveme Vás na neformální zakončení výstavy Fenomén kinematografie. Na výstavě se prezentovala díla studentů ateliéru Vizuální design kino Světozor a Bio Oko a ateliéru Grafický…(více)
(Dernisáž výstavy Fenomén kinematografie) Režie: , CZ, 2014

Descending Roads

Jordan Rhoades je americký chlapec, který nedávno osiřel a skrývá se v opuštěné budově. Jeho přítelkyně Marie drží místo jeho pobytu v tajnosti neřekne…(více)
(Descending Roads ) Režie: Randall Scott Williams, USA-CZ, 2015

Deset let

Nikolaus Geyrhalter V zimě roku 2004 nikdo v severním Waldviertelu netušil, jak dlouho ještě bude stará místní textilní továrna v provozu. Když se její brány…(více)
(Über die Jahre) Režie: Nikolaus Geyrhalter, A, 2015

Desetimetrová věž

Vtipná konceptuální hříčka postavená na prostém nápadu – záznamu příprav amatérských plavců před skokem do vody z desetimetrové věže. Drobné situace se rozvíjejí v mix…(více)
(Ten Meter Tower) Režie: Maximilien Van Aertryck, Axel Danielson, S, 2016

Design jako proces

Komentované promítání krátkých filmů zachycujících performativní přístup mladé londýnské designérské scény. Experimentální londýnští designéři odkrývají pozadí svých performativních projektů prostřednictvím krátkých filmů. Komentovaná projekce Design jako…(více)
(Design jako Proces) Režie: , , 2015

Děsivé dědictví

Když zemře Ellen, matriarcha rodu Grahamů, začíná rodina její dcery rozplétat záhadná a čím dál tím děsivější tajemství svých předků. S přibývajícími odhaleními se čím…(více)
(Hereditary) Režie: Ari Aster, USA, 2018

Desperate Man Blues

Osamělý střelec a sběratel Joe Bussard žije úkolem zachránit před zkázou věru vzácné statky: hudbu, která se zachovala pouze na stařičkých a křehkých deskách 78…(více)
(Desperate Man Blues) Režie: Edward Gillan, AUS, 2003

Destruktivní motoristi

Rikšou napříč Indií
více)
(Destruktivní motoristi) Režie: , , 2017

Deštníková revoluce

Hongkongské protesty z roku 2014, někdy nazývané jako „deštníková revoluce“, vyjadřovaly nespokojenost části místní společnosti s intervenující, restriktivní politikou pevninské Číny. Protestující odmítali oklešťování samosprávných…(více)
(Yellowing) Režie: Tze Woon Chan, RC-ZA-HK, 2016

Dešťová dílna

Pohádky: Co udělal krtek s paraplíčkem, které našel? A kdo je kamarád kapříků? Čekají na nás dnes trochu vodní pohádky. Kromě toho nám Štaflík…(více)
(Dešťová dílna) Režie: , CZ, 2015

Detektiv Down

Hlavní hrdina Robert Bogerud Svein Andre Hofsø provozuje jednočlennou soukromou detektivní kancelář, ale zatím se nikdy nedostal k žádnému skutečnému případu. Všichni jeho potenciální zákazníci…(více)
(Detektiv Downs) Režie: Bård Breien, N - CZ - DK, 2013

Děti

Důmyslný nízkorozpočtový horor britské provenience má ve svém klaustrofobním režisérském pojetí, jež mnohé nechává na divákově představivosti, ty nejlepší předpoklady stát se kultovním. Vyvolá vzpomínky…(více)
(The Children) Režie: Tom Shankland, GB, 2008

Děti

Tamilský hit se odehrává v malé vyprahlé vesnici v Tamil Nadu a vypráví o soupeření mezi dvěma kluky: Anbuem a Jeevou. Anbu a Jeeva se…(více)
(Pasanga) Režie: Pandiraj, IND, 2009

Děti

Děti jsou univerzální téma. Každý je něčí dítě, někdo má děti vlastní, všichni o nich mluvíme a všichni se neustále pohybujeme v mantinelech, které nám…(více)
(Děti) Režie: Jaro Vojtek, CZ-SK, 2014

Děti - veřejná premiéra

Film Děti ve čtyřech příbězích vypráví o komplikovaném vztahu rodičů a dětí, přičemž zaznamenává sociální situaci v zemi, ale i to, jak se osobní selhání…(více)
(Děti) Režie: Jaroslav Vojtek, CZ-SK, 2014

Děti 50. let

Sedm autorských dokumentů studentů FAMU o dcerách politických vězňů 50. let, které byly ve svém dětství označovány „dětmi nepřátel státu“ a zažily skrytou perzekuci tehdejšího…(více)
(Děti 50. let) Režie: various, CZ - SK, 0000

Děti čtěte! Jak zvířátka uzdravila smutný dům

Naše kino a nakladatelstvím Meander uvádějí další část nového programu pro děti zaměřený na podporu dětského zájmu o literaturu. Tentokrát představíme novou knížku Jak zvířátka uzdravila…(více)
(Děti čtěte! Jak zvířátka uzdravila smutný dům) Režie: , CZ, 2011

Děti čtěte! Melounové dny

Naše kino ve spolupráci s nakladatelstvím Meander uvádí nový program pro děti, zaměřený na podporu dětského zájmu o literaturu. Náplní programu budou autorská čtení a představení…(více)
(Děti čtěte! Melounové dny) Režie: , CZ, 2011

Děti deště

Uznávaný novozélandský režisér Vincent Ward debutoval v roce 1978 dokumentem In Spring One Plants Alone, jehož hlavní postavou byla osmdesátiletá stařenka Puhi z maorského kmene…(více)
(Rain of the Children) Režie: Vincent Ward, Nový Zéland, 2007

Děti jdou k volbám

Snímek indického režiséra Ramchandry PN ukazuje, že i přes všechny nedostatky představuje Indie zřejmě největší demokracii světa. Alespoň soudě podle unikátního projektu, který iniciovali školáci…(více)
(Makkala Panchayat) Režie: Ramchandra PN, IND, 2007

Děti moje

Poklidný havajský život Matta Kinga Clooney se začne sypat ve chvíli, kdy jeho žena po nehodě skončí v kómatu. Otec dvou dcer, předčasně vyspělé desetileté…(více)
(The Descendants) Režie: Alexander Payne, USA, 2011

Děti noci

Lávku mezi dětstvím a dospělostí obvykle člověk přechází velice spěšně, Ofka Marta Issová naproti tomu stojí pořád uprostřed. Místo studií prodává v nonstopu svého švagra…(více)
(Děti noci) Režie: Michaela Pavlátová, CZ, 2008

Děti noci

Dokumentární film je vzpomínkou na děti v době holokaustu. Jejich životy v ghettech a koncentračních táborech přibližují unikátní černobílé fotografie, filmové záznamy a komentář Marion…(více)
(Children of the Night) Režie: Marion Wiesel, Arthur Cohn, USA, 1999

Děti online

Zachymu je teprve dvanáct, jeho YouTube kanál má přes sto dvacet tisíc odběratelů a nespecifikovaný počet „haterů“. Maminka to akceptuje, a dokonce s ním občas…(více)
(Děti online) Režie: Kateřina Hager, CZ, 2017

Děti přírody

Baladický snímek režiséra Fridrika Thóra Fridrikssona Děti přírody 1991 není prvním počinem mladé islandské kinematografie, jenž si dobyl pozornost filmového světa. Stačí si např. připomenout…(více)
(Börn náttúrunnar) Režie: Fridrik Thór Fridriksson, IS-N-D, 1991

Děti ráje

Libreto podle scénáře Jacquese Prevérta k filmu Marcela Carné Choreografie: José Martinéz …(více)
(Les Enfants du Paradis) Režie: José Martinez, F, 2011

Děti Solidarity

V roce 1980 zahájili dělníci z gdaňské loděnice stávku proti totalitnímu státnímu zřízení. K prvnímu impulsu se přidala vlna intelektuálů a vzniklo hnutí Solidarita s…(více)
(Piosenka i życie) Režie: Rafael Lewandowski , POL - FRA, 2006

Děti úplňku

Dokumentární film zachycuje životní situaci rodin dětí s těžkou formou autismu a problémovým chováním. Je součástí kampaně sdružení Naděje pro děti úplňku usilujícího o zlepšení sociálních…(více)
(Děti úplňku) Režie: Veronika Stehlíková, CZ, 2017

Děti z bombajské chatrče

Tento dokumentární film vypráví pohnuté příběhy Deepy, Salaama a dvojčat Hussanaa Husajna – čtyř dětí potácejících se ve víru života na ulici a ve slumech…(více)
(The Slumdog Children of Mumbai ) Režie: Nick Read, GB, 2009

Děti ze stanice Leningradská / Bunso - nejmladší vězeň

Od pádu železné opony se podle odhadů v bývalých zemích Sovětského svazu ocitly na ulici až čtyři miliony dětí. Jen v ulicích Moskvy jich v…(více)
(The Children of Leningradsky / Bunso) Režie: Hanna Polak, Andrzej Celínski / Ditsi Carolino, Polsko / Filipíny, 2004

Detlef

Není to jednoduché, když je vám šedesát. Osamělý Detlef Stoffel žije se svou jedenadevadesátiletou maminkou, která potřebuje stálou péči. Nebyla to jeho volba, ale jako…(více)
(Detlef) Režie: S. Westerwelle - J. Rothstein, D, 2012

Detroit, divoké město

Na mrakodrapu v centru města rostou břízy. Z jedenáctého patra pustého činžáku mladíci vyhazují sporáky a lednice. Na osmiproudovce neproudí žádná doprava. Postapokalyptické obrázky vylidněného…(více)
(Detroit Wild City) Režie: Florent Tillon, F, 2011

Dětská masopustní neděle

Přijďte se s námi vyřádit na dětský masopust Uvidíte pásmo pohádek, vyrobíte si masopustní masku pod vedením zkušených lektorů, překvapí vás vaši vrstevníci ve vystoupeních…(více)
(Dětská masopustní neděle) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Dětský svět

15:00 Film: Kouzelné pohádkyvíce)
(Dětský svět) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Dětský svět v Aeru

Vydejte se s námi do světa fantazie Navštívíme říší pohádek, rozpohybujeme pestrobarevný ohňostroj a poletíme snovou zemí……(více)
(Dětský svět v Aeru) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Dětství

Jmenovali se Ingmar Bergman, Fritz Lang, Jean Renoir, Alfred Hitchcock, Jacques Tati a Orson Welles. Všichni se stali slavnými režiséry s originálním rukopisem a jejich…(více)
(Enfances) Režie: various, , 0000

Deus ex Anima 2.

Večer filmů Katedry animace FAMU. Prasečí rypák Meditace. One night stand Karkulky. Dokonale vyhladit…(více)
(Deus ex Anima 2. ) Režie: FAMU, CZ, 2016

Deus Ex Anima 2017

Katedra animované tvorby na FAMU po roce opět přichází s nadílkou čerstvého animovaného veselí a vyšlechtěných depresí. Letošní úrodu pojí tématika města, citů ve městech…(více)
(Deus Ex Anima 2017) Režie: FAMU, CZ, 2017

DEUS EX ANIMA aneb KAT přichází

Večer filmů Katedry animace FAMU. Animace na FAMU žije Nenechte si ujít čerstvou kolekci…(více)
(DEUS EX ANIMA aneb KAT přichází) Režie: FAMU, CZ, 2015

Devátý den

Volně zpracované vězeňské deníky Jeana Bernarda z období II. Světové války. Bernard je jedním z mnoha zajatců žijících v koncentračním táboře Dachau. V rámci zvláštní…(více)
(Der Neunte Tag) Režie: Volker Schlöndorff, NĚM - LUC, 2004

Děvče ze sirkárny

V osmdesátých letech se ve Finsku často mluvilo o tom, že problémem finského filmu je nedostatek dobrých námětů. Kaurismäkiho tehdy napadlo, že podkladem pro dobrý…(více)
(Tulitikkutehtaan tyttö) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1990

Děvče ze Západu | Giacomo Puccini

Sopranistka EvaMaria Westbroek bude zpívat Pucciniho odvážnou pistolnici v romantickém příběhu z Divokého západu. Psanec Dick Johnson, který si získá její srdce, nebude nikdo jiný…(více)
(La Fanciulla del West | Giacomo Puccini) Režie: Giancarlo Del Monaco, USA, 2018

Promítáme: Sobota 27. 10. 2018 18:45, 18:45

Devdas

Již popáté zfilmovaná sága o nešťastné lásce dvou mladých lidí, která nenašla pochopení u rodičů. Devdas se nedokáže vzepřít rozhodnutí své rodiny a nezabrání…(více)
(Devdas) Režie: Sanjay Leela Bhansali, IND, 2002

Dhananjay Kulkarni „Chandragupt”

Vzpomínání a úvahy spisovatele, který přišel do Bombaje před 15 lety psát scénáře k filmům, ale pracuje jako noční hlídač.…(více)
(Dhananjay Kulkarni „Chandragupt”) Režie: Rhivu Laha, IND, 2009

Dharma Guns

Nehoda na vodních lyžích: mladá dívka Délie řídí člun, který táhne na vodních lyžích mladého Stana van der Daekena. Oba se pokouší jít za hranice…(více)
(Dharma Guns) Režie: F. J. Ossang, F - P, 2009

Dheepan

Uprchl před konfliktem na Srí Lance, ale válka si ho našla na předměstí Paříže. Dheepan je bojovník za nezávislost, Tamilský tygr. Když se občanská válka…(více)
(Dheepan – L’homme qui n’aimait plus la guerre) Režie: Jacques Audiard, F, 2015

Dhoom

Jai Dixit Abhishek Bachchan je poctivý kriminalista, který dostane za úkol vypátrat partu bombajských zlodějů, která vždy někde udeří a zmizí dřív, než stačíš…(více)
(The Hit / Úder) Režie: Sanjay Gadhvi, IND, 2005

Dialog 09 - Neues Museum

Ve filmovém projektu Dialoge 09 – Neues Museum Sasha Waltz osidluje spolu se sedmdesáti tanečníky, hudebníky a zpěváky prázdné prostory čerstvě zrekonstruovaného Nového muzea na…(více)
(Dialog 09 - Neues Museum) Režie: Sasha Waltz, D, 2009

Dialog filmařů

Filmování reality: Pravdivost a konstrukce významů v dokumentech Dokumentární tvorba bývá často definována jako představování reality TAKOVÉ, JAKÁ JE jako přímé a nezastřené "okno…(více)
(Dialog filmařů) Režie: various, , 0000

Dialogy karmelitek | Francis Poulenc

Hudební ředitel Metropolitní opery Yannick NézetSéguin bude řídit orchestr a početný soubor pěvců a pěvkyň v provedení moderního mistrovského díla o pojetí víry a oběti.…(více)
(Dialogues des Carmélites | Francis Poulenc) Režie: John Dexter, USA, 2019

Promítáme: Sobota 11. 5. 2019 17:45, 17:45

Diamantino

Diamantino je portugalský fotbalista a světová hvězda. Když na rozhodujícím šampionátu selže, podstupuje blouznivou pouť za nalezením talentu a osudové lásky, na níž je konfrontován…(více)
(Diamantino) Režie: Gabriel Abrantes, Daniel Schmidt, P-F-BR, 2018

Diana

Lady Dianu, princeznu z Walesu, zná téměř každý. Jen málokdo však zná skutečnou Dianu Spencerovou, jen málokdo v ní vidí obyčejnou ženu. Film Diana není…(více)
(Diana) Režie: Oliver Hirschbiegel, GB-USA-S, 2013

Diaries of Transformation

Film vypráví příběhy lásky, násilí ale i společenského přijetí sedmi transsexuálů žijících v Kalkatě a okolí. Hlavní postavy oslavují svoji sexualitu a těší se na…(více)
(Diaries of Transformation) Režie: Anirban Ghosh, IND, 2010

Die Boxerin

Johanna alias Joe žije ve světě, který vnímá jako nepřátelský. Přijde o práci, kterou jí zprostředkovala kancelář sociálního úřadu, věčně se hádá s matkou kvůli…(více)
(Die Boxerin) Režie: Catharina Deus, NĚM, 2005

Dies Irae / The Michael Nyman Songbook

Překrásný elegický cyklus vyjadřující naděje a nekonečnou nostalgii cesty, komponovaný výhradně ze statických záběrů do působivé obrazové eseje. "měj na paměti, že já jsem…(více)
(Dies Irae / The Michael Nyman Songbook) Režie: Jean-Gabriel Periot / Volker Schlöndorff, FRA / NĚM, 2005

Dieter Roth

Byl řazen mezi velikány jako Andy Warhol a Joseph Beuys. Dieter Roth, který se narodil v roce 1930 v Hannoveru a zemřel 1998 v Basileji,…(více)
(Dieter Roth) Režie: Edith Jud, Německo, 2003

Digitální kinematografie v roce 2014: Masterclass Vladimíra Smutného s jeho hosty

projekce ukázek z filmů a explikace filmů diskuze…(více)
(Digitální kinematografie v roce 2014: Masterclass Vladimíra Smutného s jeho hosty) Režie: , , 2014

Dikolson hraje Harolda

Živý soundtrack nového projektu Filipa Míška exKhoiba ke klasické grotesce Harolda Lloyda “Grandma’s Boy / Putička”. Během přípravy debutového alba vyprodukoval mimo jiné soundtrack k filmu…(více)
(Dikolson hraje Harolda) Režie: Harold Lloyd, , 0000

Diktátor

Jmenuje se Aladdin a od smrti Kim Čong Ila je považován za posledního mohykána mezi diktátory. Komik a mystifikátor Sacha Baron Cohen si po kazašském…(více)
(The Dictator) Režie: Larry Charles, USA, 2012

Dil Lejlá

Lejlá Imret se před několika lety stala nejmladší starostkou v Turecku. Ve svých 26 letech stanula před nelehkým úkolem oživit rodné město Cizre. To musela…(více)
(Dil Leyla) Režie: Asli Özarslan, D, 2016

Dílna FOX Gallery

Od 14 do 17h.
více)
(Dílna FOX Gallery) Režie: , CZ, 2014

Dílna Malé oči před zrcadlem

Od 11:30 do 17:00 v předsálí kina. Zrcadlo je záludné. Ukazuje nám skutečnost a přeci ji celou převrátí. Můžeme se sobě líbit, ale bude to…(více)
(Dílna Malé oči před zrcadlem) Režie: , , 0000

Dílna s Čtyřlístkem - v mezaninu kina

POUZE DÍLNA V MEZANINU KINA. Populární komiksový seriál Čtyřlístek oslavil letos už 40 let od svého „narození“, prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka.…(více)
(Čtyřlístek ve službách krále) Režie: Bio Oko, CZ, 2013

Dílna snů

Pohádky: Dnes se podíváme na Rákosníčka a jeho rybník, Jak Rákosníček odhalil velkou podvodní loutěž, co dělala Víla Amálka a ježek i Jak Rumcajs vyspravil…(více)
(Dílna snů ) Režie: , CZ, 2016

Dingomaro: Íránský černý jih

Roztančený a živý portrét jednoho z nejúspěšnějších hudebníků z jižní íránské provincie Hormozgán. Hamid Said projíždí na motorce krajinou a přes odpor své ženy sní…(více)
(Dingomaro) Režie: Kamran Heidari, IR, 2014

Dior a já

Po nečekaném odchodu Johna Galliana z postu uměleckého ředitele značky Dior je na jeho místo jmenován belgický stylista Raf Simons. K přípravě své první kolekce…(více)
(Dior et moi) Režie: Frédéric Tcheng, F, 2014

Diplomacie

Noc z 24. na 25. srpna 1944. Osud Paříže je v rukou generála von Choltitze, vojenského guvernéra Paříže, který plánuje na Hitlerův rozkaz francouzské hlavní město…(více)
(Diplomatie) Režie: Volker Schlöndorff, F-D, 2014

Diplomová práce

Ángela studuje informační vědy a píše diplomovou práci na téma audiovizuální násilí. Vedoucí její práce Figueroa jí slíbí, že pro ni vyhledá vhodné filmy, ale…(více)
(Tesis) Režie: Alejandro Amenábar, ŠPA, 1996

Diplomy a rovnátka ošklivky Betty

Bettynka má dva doktoráty a bohatou praxi v bankovnictví. Píše si deníček, povídá si s plyšáky a miluje svého šéfa pana Armanda. K dosažení dokonalého…(více)
(Diplomy a rovnátka ošklivky Betty) Režie: , , 2000

Díra u Hanušovic

Učitelka němčiny Maruna Tatiana Vilhelmová, toho času hospodská, se snad nikdy nevdá. Na malé vesnici je o vhodné muže nouze: nerozhodný starosta Ivan Trojan tráví…(více)
(Díra u Hanušovic) Režie: Miroslav Krobot, CZ, 2014

Díra v hlavě

O tragédii Romů a Sinti za druhé světové války se nikdy a nikde příliš nemluvilo. Byli přitom vražděni po desítkách, stovkách, tisících. Na krajích masových…(více)
(Diera v hlave) Režie: Robert Kirchhoff, SK-CZ, 2016

Director Painter Shri Baburao Laad Sahib

V chudinské bombajské čtvrti Dharavi žije Baburao, který provozuje divadelní školu v miniaturní podkrovní místnosti.…(více)
(Director Painter Shri Baburao Laad Sahib) Režie: Richa Husing, , 2010

Diskuse Family Reunion

..o gay a lesbickém rodičovství.více)
(Diskuse Family Reunion) Režie: , , 2000

Diskuse s Adrianem Aprá

Krátká přednáška předního italského filmového historika, kritika i publicisty a současně i přítele Marca Ferreriho k tématu filmu Velká žranice. Součástí přehlídky Marco Ferreri Uherské…(více)
(Diskuse s Adrianem Aprá) Režie: , , 0000

Diskuze: Gender, Justice and Neoliberalism

Přednáška Lisy Duggan Lisa Duggan je profesorkou na New York University. Její výzkum se soustředí na gender, historii sexualit, kulturní…(více)
(Diskuze: Gender, Justice and Neoliberalism) Režie: , , 0000

Diskuze: Takové normální rodiny

Projekce dokumentu s následnou diskuzí Liší se v něčem rodina, ve které vychovávají děti dva tátové?…(více)
(Diskuze: Takové normální rodiny) Režie: , CZ, 2013

Diskuzní večer s prezentacemi hostujících writerů

…(více)
() Režie: , , 0000

Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen

Po 3leté odmlce zažehlo celosvětové turné Nicka Cavea s kapelou The Bad Seeds extatické reakce u fanoušků i kritiků. Film Distant Sky vznikl během show…(více)
(Distant Sky - Nick Cave & The Bad Seeds Live in Copenhagen) Režie: David Barnard, GB, 2017

District 9

Země má problémy s imigrací. Ne – nejedná se o přesun v rámci EU či odliv do Kanady, přesun obyvatelstva je tentokrát meziplanetární. Nad jižní…(více)
(District 9) Režie: Neill Blomkamp, USA - NZ, 2009

District!

Černá a přitom neskutečně pestrobarevná groteska nás zavede do ulic 8. budapešťského distriktu. Srazy aristokratů tu nečekejte. Pokud chcete potkat prazvláštní „pouliční směsi“, vítejte. Maďaři,…(více)
(Nyócker) Režie: Áron Gauder, H, 2004

Dítě

Osmnáctileté Soně a o málo staršímu Brunovi se právě narodilo dítě. Nemají kam jít, ale nezdá se, že by jim to dělalo velké starosti: jsou…(více)
(L’Enfant) Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, BEL - FRA, 2005

Dítě budoucnosti

FUTURE BABY je film o budoucnosti lidské reprodukce přímo v současnosti. Režisérka Maria Arlamovsky se vydává na globální pouť za pacienty a výzkumníky, za dárkyněmi…(více)
(Future Baby) Režie: Maria Arlamovsky, A, 2016

Dítě číslo 44

Lev Děmidov je válečný hrdina, jeho svědomitá práce pro sovětskou tajnou policii mu zajistila postavení, dobré bydlení pro sebe i pro rodiče a krásnou ženu.…(více)
(Child 44) Režie: Daniel Espinosa, CZ-GB-RO-USA, 2015

Divadlo Apropásek - 2 pohádky se zvířátky

Dvě moderní bajky, které s humorem a bez vztyčeného prstu předvádějí dětem některé jejich „neřesti“. Rozmazlenost, rozmlsanost, nesamostatnost či hubatost. V první pohádce se mlsný…(více)
(Divadlo Apropásek - 2 pohádky se zvířátky) Režie: Filip Jan Zvolský a Zdeňka Keclíková, CZ, 2010

Divadlo Járy Cimrmana: České nebe v HD

ZÁZNAM DIVADELNÍHO PŘEDSTAVENÍ ZE 4.10.2012.http://www.kinoaero.cz/cz/film/5240/DivadloJaryCimrmanaCeskenebevHD/ Tenhle kus, co hrajem vám, napsal Jára Cimrman Hercům Divadla…(více)
(Divadlo Járy Cimrmana: České nebe v HD) Režie: Jára Cimrman a spol, CZ, 2012

Divadlo Járy Cimrmana: České nebe živě v HD

Tenhle kus, co hrajem vám, napsal Jára Cimrman Hercům Divadla Járy Cimrmana je dohromady 730 let Ale hrají spolu 45 let. A právě to oslaví…(více)
(Divadlo Járy Cimrmana: České nebe živě v HD) Režie: Jára Cimrman a spol., CZ, 2012

Divadlo Svoboda

Dokument o životě a díle světoznámého scénografa Josefa Svobody. Hlavní linií filmu je osobní pátrání vnuka Jakuba po jeho zesnulém dědovi, slavném scénografovi Josefu Svobodovi.…(více)
(Divadlo Svoboda) Režie: Jakub Hejna , CZ, 2010

Divadlo Tichý jelen

Příběh Karla, kterému je přes 30, má 3 děti, 1 ženu a rozbité housle. Zásadní téma otřesnou formou. Autoři, režiséři, scénografové a herci: Jiří Jelínek…(více)
(Divadlo Tichý jelen) Režie: Jiří Jelínek / Marie Jansová, CZ, 2008

Divine B. B.

Antologie největších hitů Brigitte Bardot Harley Davidson, Comic Strip, La Madrague, Bonnie and Clyde… zfilmované pro televizní vysílání, legendární televizní revue « Brigitte Bardot Show…(více)
(Divine B. B.) Režie: , FRA, 2004

Dívka

Šestnáctiletá Lara se chce stát baletkou. Kromě náročného studia však každý den svádí bez nároku na odpočinek ještě jeden boj: již od dětství ví, že…(více)
(Girl) Režie: Lukas Dhont, B, 2018

Dívka jménem Numafung

Netradiční nepálský fi lm o mladé dívce, jež hledá svou identitu stejně jako se tento snímek touží vymezit proti bollywoodskému vlivu v současné nepálské kinematografi i.…(více)
(Numafung) Režie: Nabin Subba, Nepál, 2001

Dívka s kaméliemi + Ukolébavka, po které se nevzbudíš

Malá Midori nemá v životě štěstí. Její nemocnou maminku ještě nestačily úplně ohlodat krysy a dívenka prodávající květiny je donucena pracovat v cirkuse, kde se…(více)
(Šódžo cubaki + Nido to mezamenu komoriuta) Režie: Hiroši Harada, J, 1992

Dívka s perlou

Delft, Nizozemsko, 1665. Po otcově oslepnutí přichází sedmnáctiletá Griet do města, aby přijala místo služky v domě malíře Johannese Vermeera. Film o tom, jak vznikl…(více)
(Girl with a Pearl Earring) Režie: Peter Weber, VB - LUC, 2003

Dívka ve vlaku

Každý den na cestě do práce jezdí Rachel Watson vlakem kolem města Witney. Vlak projíždí kolem jejího starého domu, kde bydlí její exmanžel se svou…(více)
(The Girl on the Train) Režie: Tate Taylor, USA, 2016

Dívka ze Zlatého západu | Giacomo Puccini

Tato Pucciniho opera situovaná na divoký západ, měla premiéru v Metropolitní opeře v roce 1910. U příležitosti stého výročí se v titulní roli “dívky ze…(více)
(La Fanciulla del West) Režie: Giancarlo Del Monaco, USA, 2010

Dívka, která kopla do vosího hnízda

Filmová adaptace třetího dílu trilogie Milénium švédského spisovatele Stiega Larssona se naposledy vrací k investigativnímu novináři Mikaelu Bloomkvistovi a hackerce Lisbeth, jež je odvezena na…(více)
(Luftslottet som sprängdes) Režie: Daniel Alfredson , S - DK - D, 2009

Dívka, která si hrála s ohněm

Prostřední díl trilogie Milénium Stiega Larssona v pokračování příběhu novináře Mikaela a Lisbeth. Tentokrát dochází k vraždě mezi kolegy od novin zabývajícími se odhalováním obchodů…(více)
(Flickan som lekte med elden ) Režie: Daniel Alfredson , S - DK - D, 2009

Divná kočička

V berlínském bytě se schází rodina v hermeticky uzavřeném absurdním světě: přicházení a odcházení, konverzace, nejrůznější činnosti, každý pohyb vede k dalšímu, za každým slovem…(více)
(Das merkwürdige Kätzchen) Režie: Ramon Zürcher, D, 2013

Divné dny

Jsou dny, které nejsou jako ty ostatní. Svět se obrátil vzhůru nohama, zapomněl počítat čas a očividně ignoruje i další fyzikální zákony. Dochází k blízkým…(více)
(Divné dny) Režie: various, various, 0000

Divoč co to dá! + Závislost za závislost

Srdečně vás zveme na projekci dokumentů, která vás zvedne ze židle Partička mladých sportovců vás zve na premiéru dokumentu Divoč co to dá a čeští…(více)
(Divoč co to dá! + Závislost za závislost) Režie: , CZ, 2017

Divočina

Každý z nás má chvíle, kdy se cítí mizerně, má všeho plné zuby a všechno se kolem něj hroutí. Cheryl Reese Witherspoon se takto cítí…(více)
(Wild) Režie: Jean-Marc Vallée, USA, 2014

Divoká krása

Titulní divoká krása představuje v podání Julianne Moore magnetickou, nespoutanou ženu i destruktivní sílu ve filmu Toma Kalina založeného na skutečné, neslavně známé “americké tragédii”.…(více)
(Savage Grace) Režie: Tom Kalin, USA, 2007

Divoká myš

Dlouhé roky je Georg uznávaným hudebním kritikem v redakci velkého vídeňského deníku. Proto by nikdy nečekal, že může být ze dne na den vyhozen. Otřesen…(více)
(Wilde Maus) Režie: Josef Hader, A, 2017

Divoká planeta

Na planetě Ygam nejsou dominantní životní formou lidé. Jsou jí Draagové, humanoidně vyhlížející, avšak výrazně vyspělejší a mnohonásobně větší stvoření s delším životním cyklem. Lidi,…(více)
(La Planète sauvage ) Režie: René Laloux , F-CZ, 1973

Divoká stvoření jižních krajin

V zapomenuté komunitě, která sídlí v bažinatém kraji u mrtvého ramene řeky, odděleném od zbytku světa rozsáhlou ochrannou hrází, žije šestiletá Hushpuppy. Maminku už dávno…(více)
(Beasts of the Southern Wild) Režie: Benh Zeitlin, USA, 2011

Divoké historky

Šest divokých historek spojuje téma drobných i větších nespravedlností a křivd, kterým se člověk nemůže bránit, nechceli překročit hranice zákona či dobrých mravů. Čeho je…(více)
(Relatos salvajes) Režie: Damián Szifrón, RA-E, 2014

Divoké plody

Snímek oceněný Národní filmovou cenou za nejlepší dětský film se věnuje dvěma chlapcům z těžko dostupné himalájské vesnice, jejichž otec se po dlouhé době vrátí…(více)
(Kaphal) Režie: Batul Mukhtiar, IND, 2013

Divoké ulice

Neprávem zapomenuté Drsné ulice představují splněný sen brakových gurmánů, neboť v sobě spojují hned několik charakteristických prvků osmdesátkové pokleslé kinematografie. Příběh o znásilnění a pomstě…(více)
(Savage Streets) Režie: Danny Steinmann, USA, 1984

Divoké včely

Barevná širokoúhlá hořkosladká komedie vypráví příběh o citové izolaci mladých lidí, žijících v uzavřeném světě zapadlé vesnice kdesi na severu Moravy. Čerstvě plnoletý lesní dělník…(více)
(Divoké včely) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2001

Divoký lán

Mladý doktor jménem Miťa přijíždí pracovat do kazašské stepi. Jeho novým domovem se stává osada vzdálená dvě stě kilometrů od Alma Aty. Místní obyvatelé se…(více)
(Дикое поле ) Režie: Michail Kalatozišvili, RUS-KAZ, 2008

Divoký život Uschi Obermaier

Filmová biografie přibližuje nevázaný život Uschi Obermaierové, ženské ikony generace “68“. Ve dvaceti letech odchází tato dcera maloměšťáckých rodičů z rodného bavorského městečka najít sexuální…(více)
(Das wilde Leben) Režie: Achim Bornhak, D, 2007

Divoši

Vypravěčka Ophelia Blake Lively žije ve spokojeném postmoderním uspořádání se dvěma chlapci, kteří ji milují, a ona miluje je. Vzájemně na sebe nežárlí, jsou totiž…(více)
(Savages) Režie: Oliver Stone, USA, 2012

Divošky měsíčního cyklu

Ulicemi východního Los Angeles se za úplňku na kolech prohánějí mladé ženy se šátky na ústech. Není to gang, je to hnutí, ke kterému se…(více)
(Ovarian Psycos) Režie: Joanna Sokolowski, Kate Trumbull-Lavalle, USA, 2016

Django

Okupovaná Francie v roce 1943. Německé jednotky pozvou cikánského kytaristu Djanga Reinhardta, typického „hrdinu s kytarou“, na turné po Německu. Django se jim snaží uprchnout.…(více)
(Django) Režie: Étienne Comar, F, 2016

Djs Kohl & Ben

Djs Kohl & Ben pouští šedesátkový a sedmdesátkový groove s přesahem do současného soulu a R’n’B. Nebrání se ani world music, country, blues a rock’n’rollu.…(více)
(Djs Kohl & Ben) Režie: , PL, 0000

DK

Stavitel, který nejradši bourá. Plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hédonik, velkorysý uzurpátor. Vynálezce života. Nevkusné obrazy a kryty od vafek vyhazoval lidem z oken. „Dezinfikuju…(více)
(DK) Režie: Bára Kopecká, CZ, 2013

DK - veřejná premiéra

Stavitel, který nejradši bourá. Plachý excentrik, chladnokrevný panikář, asketický hédonik, velkorysý uzurpátor. Vynálezce života. Nevkusné obrazy a kryty od vafek vyhazoval lidem z oken. „Dezinfikuju…(více)
(DK) Režie: Bára Kopecká, CZ, 2013

Dlouhá cesta dolů

Čtyři neznámí lidé se o silvestrovské noci potkají na střeše věžáku, oblíbeném místě sebevrahů, všichni se stejným plánem. Místo toho aby skočili ale uzavřou dohodu,…(více)
(A Long Way Down) Režie: Pascal Chaumeil, GB, 2014

Dlouhá cesta domů

Portrét Borise Grebenšikova, charismatického lídra undergroundové skupiny Aquarium. Tento „Ruský Dylan“ se stal legendou díky svým surrealistickým textům, excentrického ruského rock & rollu a…(více)
(The Long Way Home) Režie: Michael Apted, GB, 1989

Dlouhá cesta napříč balkánskou historií

Téměř dvacet let od kolapsu staré Jugoslávie nadešel konečně čas na pravou balkánskou road movie… Dva spisovatelé, jeden Chorvat, druhý Srb, společně brázdí cesty dříve…(více)
(Dugo putovanje, kroz istoriju historiju i povijest) Režie: Željko Mirković, SRB - B - MK, 2010

Dlouhé světlo

Lucien provozuje boxerské centrum a tréninku začínajících boxerů obětoval celý svůj život. Mluví rád a vágně, pro ránu nejde daleko a nemá rád, když mu…(více)
(Langer Licht) Režie: David Lammers, NIZ, 2006

Dluh

Rok 1965. Tři mladí agenti Mossadu, Rachel Singer Jessica Chastain, David Peretz Sam Worthington a Stephan Gold Marton Csokas vrátili domů jako hrdinové, poté co…(více)
(The Debt) Režie: John Madden, USA, 2010

DMZ

Jednu z nejpřísněji střežených hranic na světě určuje 38. severní rovnoběžka, která přesně v polovině protíná Korejský poloostrov. V roce 1953 byla na hranicích vytvořena…(více)
(DMZ) Režie: S. Ruippo - J. Hokkanen, FIN, 2007

Dnes

Odměřený stárnoucí řidič taxíku musí proti své vůli odvézt těžce zmlácenou těhotnou ženu do nejbližší teheránské nemocnice, a tím spustí sérii nepřátelských setkání, obvinění a…(více)
(Emrooz) Režie: Reza Mirkarimi, IR, 2014

Dnes ještě ne

Snímek zachycuje každodenní život mladé úspěšné grafičky Shahrzad. Jednoho dne však klid a bezstarostnost naruší bývalá partnerka hrdinčina snoubence, když se usadí v jeho bytě.…(více)
(Chand rooz ba'd...) Režie: Niki Karimi, IR, 2006

dnes kino + bar zavřeno

Dnes je bohužel z technických důvodů celý den kino i bar zavřeno.…(více)
(zavřeno) Režie: , , 0000

Dnes naposled

Koncertní mistr Karel Mašek je opilec, stejně jako inženýr Danda i další stálí hosté hospody U Kroců Taupe a Rendl. Mašek se vrací ráno…(více)
(Dnes naposled) Režie: Martin Frič, CSSR, 1958

Dnes nehrajeme, ale kavárna a bar má otevřeno.

Dnes z programových důvodů nehrajeme, ale rádi vás uvítáme na kávu, pivo nebo třeba Aperol Spritz.…(více)
(Dnes nehrajeme, ale kavárna a bar má otevřeno. ) Režie: , , 0000

Dnes nehrajeme, ale...

Dnes z technických důvodů nehrajeme, protože právě instalujeme nové plátno, které vám přinese jasnější, barevnější a celkově kvalitnější obraz. Hezkou podívanou …(více)
(Dnes nehrajeme, ale...) Režie: , , 2014

Dny bez lásky

Když se černovláska Kelly vrátí z New Yorku, zjistí, že se v době její nepřítomnosti změnilo mnohem víc, než jen barva jejích vlasů. Možná kromě Nicka,…(více)
(Dagen zonder lief) Režie: Felix Van Groeningen, B, 2007

Dny moci

Román Chalbaud patří mezi mezinárodně nejproslulejší venezuelské filmaře a je považován za zakladatele moderní venezuelské kinematografie. V jeho filmografii nalezneme jak tzv. tropické politické thrillery…(více)
(Días de poder) Režie: Román Chalbaud, YV, 2011

Dny v kolbence

Pracovní den v osmdesát let staré továrně na textil na severu Portugalska představuje velmi rutinní činnost pro stovky zaměstnaných žen a mužů. Kamera zaznamenává mechanický…(více)
(Nacional 206) Režie: Catarina Alves Costa, P, 2008

Dny zelených nadějí

Hlavní postavou filmu je mladá íránská divadelní režisérka Ava trpící depresemi. V době, kdy se usilovně snaží pomocí terapie pochopit samu sebe i svět, který…(více)
(Green Days) Režie: Hana Makhmalbaf , IR, 2009

Do hloubky webu

V únoru 2015 byl k doživotnímu vězení odsouzen Američan Ross Ulbricht, usvědčený z provozování tajného webového tržiště Silk Road, proslulého především kvůli rozsáhlé nabídce tvrdých…(více)
(Deep Web) Režie: Alex Winter, USA, 2015

Do kina za krtkem

Správný tón  7´ kresl.     Krtek a paraplíčko  8´  kresl. Dorotka a hodiny 8´  kresl.              Krtek a žvýkačka    7´  kresl. Aby bylo jasno     9´  kresl.              Krtek a raketa…(více)
(Do kina za krtkem) Režie: various, CZ, 0000

Do nitra obrů přírody: Žirafa


Originální cyklus Do nitra obrů přírody představuje na poli přírodovědných dokumentů zásadní mezník, protože již nesleduje chování zvířat v jejich přirozeném prostředí, nýbrž prostřednictvím detailního…(více)
(Inside Natures Giants: The Giraffe
) Režie: Jamie Lochhead, GB, 2009

Do oblak

Pohádky: Dnešní pásmo pohádek se jmenuje Splněná přání. Mimo jiné v něm uvidíme, jak Rákosníček udělal z nebeského draka kolotoč, nebo jaké…(více)
(Do oblak) Režie: , CZ, 2015

Do oblak a do hlubin

Pohádky: Dnes se podíváme na trochu jiné pohádky, než jsme zvyklí. Pásmo krátkých animovaných filmů pochází z dílny studentů Univerzity Tomáše Bati…(více)
(Do oblak a do hlubin) Režie: , CZ, 2015

Do Rafique

Krátký film o rozmluvě Rafeeqa Elliase a Rafeque Baghdada o starých a zašlých čtvrtích, ve kterých společně pátrají po odkazu kinematografie.…(více)
(Do Rafique) Režie: Rafeeq Ellias, IND, 2009

Do Říma s láskou

Neúnavný filmový vypravěč Woody Allen situoval svůj další evropský příběh do Říma, kde si zahrál s osudy několika generačně různorodých lidí, které staví do nepříznivých,…(více)
(To Rome with Love) Režie: Woody Allen, USA - I - E, 2012

Do samoty v tanci

Hudební a dokumentární kompozice o největší české hrdince 20. století Miladě Horákové, odsouzené totalitním režimem k smrti. V současné době se opět oživilo bolavé téma novodobé…(více)
(Do samoty v tanci) Režie: Olga Sommerová, CZ, 2008

Do temnoty

Jak vypadá běžný den českých vojáků na zahraniční misi? Jaký je Afghánistán zmítaný dlouholetou válkou? Jací jsou místní obyvatelé a kdo jsou váleční veteráni? Půl…(více)
(Do temnoty) Režie: , , 2016

Do tvých rukou

Do tvých rukou je 34. film natočený podle pravidel Dogma. Anna, která vystudovala theologickou fakultu, se už mnoho let snaží otěhotnět se svým manželem Frankem.…(více)
(Forbrydelser) Režie: Annette K. Olesen, DÁN, 2003

Do zóny - příběh kakofonické společnosti

Tento vtipný a vzrušující dadaistický dokument sleduje vývoj jednoho unikátního seskupení individuí od časů Sanfranciského klubu sebevrahů 1977 San Francisco Suicide Club 1977…(více)
(Into The Zone - The Story Of The Cacophony Society) Režie: Jon Alloway, USA, 2012

Doba ledová 3: Úsvit dinosaurů

Věčný smolař, prehistorický krysoveverčák Scrat má před sebou osudové setkání s krysoveverkou Scratte. Mamuti Manny a Ellie očekávají první přírůstek do rodiny. Lenochod Sid se…(více)
(Ice Age: Dawn of the Dinosaurs) Režie: C. Saldanha - M.Thurmeier, USA, 2009

Doba ledová 4: Země v pohybu

Pokračování slavného snímku Doba ledová zavádí diváka přibližně do doby před 200 miliony let, kdy existoval jeden veliký kontinent, kterému se říkalo Pangea a který…(více)
(Ice Age: Continental Drift) Režie: S. Martino - M. Thurmeier, USA, 2012

Doba ledová: Mamutí drcnutí

Jestli lze nějaké období pozemských dějin označit za hodně zajímavé časy nabité všemožnými katastrofickými událostmi, za časy, které každému pořádně prověří schopnosti přežít, pracovat pro…(více)
(Ice Age: Collision Course) Režie: Mike Thurmeier, USA, 2016

Doba měděná

Kdysi měla jedna nuzná a zadlužená země hodně mědi. Všichni v té zemi z toho něco málo měli. Pak se za ni najednou neplatilo tak dobře jako dřív.…(více)
(Doba měděná) Režie: Ivo Bystřičan, CZ, 2009

Doba olověná

Farářovy dcery, Juliane a Marianne, narozené během války, vyrůstají v měšťáckém prostředí 50. let v takzvané „olověné době“. V souvislosti s Hnutím 68 se…(více)
(Die bleierne Zeit) Režie: M. von Trotta, D, 1981

Dobré ráno, Afriko

Režisérka Chiara Sambuchi ve svém filmu představuje čtyři silné africké ženy. Ndeye si říká „madam Garáž", protože si v senegalském Dakaru otevřela autoservis. Baví ji…(více)
(Good Morning Africa) Režie: Chiara Sambuchi, D - EAU - SN - MOC - LS, 2010

Dobré srdce

Mezi zdmi nemocničního pokoje se setkává stárnoucí majitel baru Jacques a mladý bezdomovec Lucas. Mezi nimi se záhy vyvine nepravděpodobné přátelství a starý pán se…(více)
(The Good Heart) Režie: Dagur Kári, DK - IS - USA - F - D, 2009

Dobré úmysly

Co vede lidi k tomu, aby pomáhali ostatním lidem? Pomáhá dobrovolník více pro svůj vlastní pocit nebo mu více záleží na osobě, které pomáhá? …(více)
(Dobré úmysly) Režie: David Čálek, CZ, 2015

Dobrodružná výprava

15:00 pohádka: Velká sýrová loupež
více)
(Dobrodružná výprava) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Dobrodružství České televize

8
více)
(Dobrodružství České televize ) Režie: Karel Janák, CZ, 0000

Dobrodružství malé myšky

Pohádky: Malá myška žije v domečku a každý den zažívá své myší dobrodružství. Pásmo polských animovaných pohádek ze 70. let. Seriál Przygody Myszki vyrobilo Studio Filmów…(více)
(Przygody Myszki) Režie: Eugeniusz Kotowski, PL, 1976

Dobrodružství na pasece

V pásmu pohádek uvidíme jarní a letní příběhy Skoka Kuka, například jak zachránili mušku, jak je překvapila povodeň, nebo jak se Skok ztratil.…(více)
(Dobrodružství na pasece) Režie: , , 0000

Dobrodružství na pasece I.

A neříkej mi Vašíku 15’, Krtek a žvýkačka 7’,Cvrček a pavouk 5’, Jak Skok a Kuk spadli na paseku 7’, Jak se Skok ztratil 7’,…(více)
(Dobrodružství na pasece I.) Režie: různí, CZ, 0000

Dobrodružství námořníka Sindibáda

Několik krásných animovaných příběhů Karla Zemana o dobrodružstvích námořníka Sindibáda:
více)
(Dobrodružství námořníka Sindibáda) Režie: Karel Zeman, CZ, 0000

Dobrodružství pana Peabodyho a Shermana

Pan Peabody je geniální jako Einstein, vtipný jako Oscar Wilde, odvážný jako Indiana Jones, má deduktivní schopnosti Sherlocka Holmese, styl oblékání Jamese Bonda a kulinářské…(více)
(Mr. Peabody & Sherman) Režie: Rob Minkoff, USA, 2014

Dobrodružství pod vodní hladinou

Víte, jak to vypadá pod vodní hladinou hluboko v moři, v rybníce nebo v řece? Co tam všechno žije za roztodivné tvory a co tam roste za…(více)
(Dobrodružství pod vodní hladinou) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku

Loutkový film na motivy slavného románu Daniela Defoe.…(více)
(Dobrodružství Robinsona Crusoe, námořníka z Yorku) Režie: Stanislav Látal, ČR, 1981

Dobrodružství s nahým klukem

Do tramvaje nastoupí muž s nahým klukem. Někdo ukradl chlapci u vody šaty a neměl ani na tramvaj. Muž se ho ujal a veze ho…(více)
(Dobrodružství s nahým klukem) Režie: Jan Moravec, CZ, 1964

Dobrodružství v Aeru

Inspirováni dobrodružstvím myšáků z filmu dnes zažijeme napínavou výpravu, v jejímž cíli nebude sýr, ale spíše sladká odměna. Nejprve si ji ovšem budeme muset zasloužit…(více)
(Dobrodružství v Aeru) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Dobrou chuť všem malým kuchařům

Zveme vás do nejlepší dětské restaurace, kde se vaří jen ta nejoblíbenější jídla. Že se vám také sbíhají sliny, když vidíte na obrázku nějakou dobrotu?…(více)
(Dobrou chuť všem malým kuchařům) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Dobrou noc a hodně štěstí

George Clooney natočil rekonstrukci sporu komentátora zpravodajství Edwarda Murrowa se senátorem Josephem McCarthyhym, který stál v padesátých letech v čele senátního výboru, který vyšetřoval občany…(více)
(Good Night and Good Luck) Režie: George Clooney, USA, 2005

Dobrý časy

Přepadení banky, k němuž Connie přemluvil milovaného bratra, se málem podaří, jenomže nepříliš rychle reagující Nick skončí v rukou policie. Zatímco se Connie pokouší sehnat…(více)
(Good Time) Režie: Benny Safdie, Josh Safdie, USA, 2017

Dobrý den, smutku

Pro oznámení rozchodu není dobrý žádný den – o to méně ten, který měl být původně oslavou výročí. Lucia se však manžela Giovanniho nechce vzdát. Do…(více)
(Riprendimi) Režie: Anna Negri, I, 2008

Dobrý pošťák

Malá vesnička na pomezí bulharskoturecké hranice je branou pro uprchlíky převážně ze Sýrie. Své o tom ví zejména její nepočetní obyvatelé, které otázka běženců rozděluje.…(více)
(The Good Postman) Režie: Tonislav Hristov, FIN-BG, 2016

Dobrý ročník

Londýnský expert v oboru investic Max Skinner se po smrti svého strýčka vrací na vinici, kde prožil nejkrásnější část dětství. Přestože chce hodit minulost za…(více)
(A Good Year) Režie: Ridley Scott, USA, 2006

Dobrý řidič Smetana

Experiment s angažovaným občanem, olomouckým „tykadlovým" řidičem autobusu Romanem Smetanou, rozvinutý do podoby akčního dramatu o statečnosti a švejkovské vytrvalosti. Část televizního cyklu situačních dokumentů…(více)
(Dobrý řidič Smetana) Režie: Vít Klusák, Filip Remunda, CZ, 2013

Dobrý večer, Španělsko

Experimentální, nezávislý snímek se ztřeštěným obsahem a neodolatelným zpracováním. Dvojici Španělů se podaří pod vlivem drog teleportovat prostřednictvím televizního přijímače. Čeká je cesta po venkově…(více)
(Buenas noches, España) Režie: Raya Martin, E - RP, 2011

Dobře placená procházka

Milionová teta z Liverpoolu, rozcházející se pár Vanilky s Ulim a advokát milující rozvody a peníze – to jsou jedny z výborně fungujících složek „semaforské“…(více)
(Dobře placená procházka) Režie: Miloš Forman, CZ, 2009

Dobývání moci

Je 6. května 2007 a koná se druhé kolo prezidentských voleb. Zatímco se Francouzi chystají zvolit svého nového prezidenta, Nicolas Sarkozy, jistý si svou výhrou,…(více)
(La Conquête) Režie: Xavier Durringer, F, 2011

Dobyvatelé ztracené archy

Rok 1936, Amazon/Tibet/Egypt. Legendární filmoví tvůrci, Steven Spielberg a George Lucas spojili své talenty a vytvořili Indiana Jonese, archeologa dovedně se ohánějícího bičem. Indy Harrison…(více)
(Raiders of the Lost Ark) Režie: Steven Spielberg, USA, 1981

Doctor Atomic | John Adams

Současný americký skladatel John Adams zpracoval ve své opeře závažnou událost moderní historie sestrojení atomové bomby. Opera měla světovou premiéru v roce 2005 v…(více)
(Doctor Atomic) Režie: Penny Woolcock , USA, 2008

Dočkáme se rehabilitace konopné rostliny?

DEBATA | Lidstvo od nepaměti pěstovalo konopí pro jeho pevné vlákno, výživná semena a využívalo i léčivých účinků jeho květů. Protimarihuanová kampaň v Americe 30.…(více)
(Dočkáme se rehabilitace konopné rostliny?) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Dogora

Dokumentární film, který je bezstarostnou i vážnou odyseou, formálně připomíná dokumenty Godfrey Reggia či Baraku, v nichž není místo pro příběh, ale jsou v něm…(více)
(Dogora) Režie: Patrice Leconte, FRA, 2004

Dogville

Ospalý život někdejšího hornického městečka Dogville, jehož obyvatelé čelí útrapám hospodářské krize 30. let, rozvíří dramatický příchod mladé cizinky Grace. Vesničané jí poskytnou úkryt, a…(více)
(Dogville) Režie: Lars von Trier, USA-DÁNSKO, 2003

Dokolakolem

Zveme Vás na předpremiéru dvou dílů 6dílného seriálu Dokolakolem, který bude Česká televize vysílat na programu ČT2 od 18.5. …(více)
(Dokolakolem) Režie: Filip Mergental, René Vaňo, Tomáš Pučálka , CZ, 2016

Dokolakolem - Bajkal 2014

Vstupné na akci je dobrovolné pod heslem "kolik dáš, tolik dáš". Vstupenku za nula si prosím vyzvedněte na pokladně. …(více)
(Dokolakolem - Bajkal 2014) Režie: , CZ, 2016

Dokonalá rodina

Kathleen Turner jako Eileen, hlava rodiny na americkém maloměstě a velice oddaná katolička, chodí denně ke zpovědi a ve volném čase roznáší jídlo důchodcům. Vše…(více)
(The Perfect Family) Režie: Anne Renton, USA, 2011

Dokonalý člověk

Nissen a Maiken Algren jsou v prázdné bílé místnosti, v každé scéně jsou jen nezbytné pomůcky. Postel, přikrývky, stůl, židle. Celý film je vystavěn s…(více)
(Det perfekte menneske) Režie: Jørgen Leth, Dánsko, 1967

Dokonalý svět

Dva prchající vězňové jsou při přepadení rodinného domku vyrušeni ozbrojeným sousedem a v nouzi s sebou vezmou osmiletého Filipa jako rukojmí. Nečekaný výlet se chlapci…(více)
(A Perfect World) Režie: Clint Eastwood, USA, 1993

Dokonalý trik

Existuje tajemství, kvůli kterému byste zabíjeli? V tomto napínavém a vzrušujícím thrilleru od režiséra Christophera Nolana Batman začíná, Memento uvidíte Hugh Jackmana a Christiana Balea…(více)
(The Prestige) Režie: Christopher Nolan, USA-GB, 2006

Doktor Nageš

Na nádraží v indické Bombaji přijíždí přeplněný vlak. Při pohledu na valící se masu lidí lze jen těžko odhadnout, čí kroky budou směřovat do ordinace…(více)
(Docteur Nagesh) Režie: Dominique Henry, Vincent Detours, Belgie, 2004

Doktorské pohádky

Pásmo veselých animovaných pohádek, například o tom, jak byla velryba nemocná, nebo o chlapečkovi, který se stal kredencí.…(více)
(Doktorské pohádky) Režie: , CR, 0000

Dokud budu žít

Volná adaptace románu Grahama Greena Konec dobrodružství je ukázkovým zástupcem moderního bollywoodského melodramatu a zároveň posledním filmem, který během svého plodného života stihnul natočit významný…(více)
(Jab Tak Hai Jaan) Režie: Yash Chopra, IND, 2012

Dokud nás Sbornie nerozdělí

Nikdo nečekal, že se během fotbalového zápasu, který se hraje s válečnými sekerami, stane takové neštěstí, které navždy poznamená celou zemi Sbornii. Tu, včetně…(více)
(Até Que a Sbórnia nos Separe) Režie: Otto Guerra, Ennio Torresan, BR, 2013

Dokud nás svatba nerozdělí

Když organizujete dokonale promyšlenou, luxusní svatbu na francouzském zámečku ze 17. století, úplně si to říká o nějaký průšvih. A když se má něco pokazit,…(více)
(Le sens de la fête) Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, F, 2017

Dokud nás svatba nerozdělí - předpremiéra

Slavnostní předpremiéru skvělé francouzské komedie navštíví režisér filmu Eric Toledano, který se zúčastní i debaty s diváky po skončení projekce. …(více)
(Le sens de la fête) Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, F, 2017

Dokument o Fårö

Dokument o Fårö je Bergmanovým prvním dokumentárním filmem. Režisér si na tomto ostrůvku v Baltském moři pořídil dům. Místní obyvatelé si zcela získali jeho srdce…(více)
(Fårödokument) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1970

Dokument o Fårö 1979

Bergmanova reportáž popisuje jeden rok v životě ostrova Fårö deset let po natočení dokumentu o jeho obyvatelích. V tomto prvním dokumentu hovoří režisér se žáky…(více)
(Fårödokument 1979) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1979

Dokument pro lidi

Filozofickosociologická esej o snaze pojmenovat současnou společnost. Už vás někdy napadlo nechat se potetovat? A jak by takové tetování mělo vypadat?…(více)
(Dokument pro lidi) Režie: Alžběta Hrabicová a Liliana Mikhnevich , CZ, 2012

DOKUMENTÁRNÍ PONDĚLÍ S FAMU

STUDENTKY FAMU UVÁDÍ SVÉ NEJNOVĚJŠÍ ŠKOLNÍ FILMY, KTERÉ SOUTĚŽILY O CENU DAGMAR TÁBORSKÉ HLEDÁNÍ NOVÉHO STŘIHU, ČR 2005, režie Hana Valentová, 23 min. …(více)
(DOCUMENTARY MONDAY WITH FAMU) Režie: various, ČR, 2005

Dokumentární pondělí s FAMU

VÍZMBURK, rež. Veronika Janečková, 16 min. Snímek pojednává o skupině účastníků archeologického výzkumu hradu Vízmburk v okrese Trutnov, který trval 11 let, přičemž však nenásledovala…(více)
() Režie: různí režiséři, ČR, 2006

Dokumentární pondělí s FAMU II.

JUCHUCHUCHŮŮŮ, 12 min. Matěj Ptaszek žije ve svém světě bluesových legend a psanců a sám se cítí být „psancem“, pro něhož je nejdůležitější svoboda. Pochází z…(více)
() Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2006

Dokumentární pondělí s FAMU III.

Kultura v mrazáku, rež. Tereza Šimíková, 20 min. Sardinie je jedním z malých národů v tlacích velkých, a tak si velice zakládá na svém sebeurčení. Lpí…(více)
() Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2006

Dokumentární pondělí s FAMU IV.

Filmový večer s dokumentárními snímky studentů FAMU. V rámci večera budou uvedeny dokumenty Naproti dlani stojící a Zámek Zmizík – díl 1. Paliva Vladimíra Voříška,…(více)
() Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2006

Dole na jihu

Čtyři lidé tureckého původu, kteří vyrostli v Německu, nyní pracují v Istanbulu v callcentrech pro německé firmy. Zdá se, že jen jeden z nich zůstává…(více)
(Wir sitzen im Süden) Režie: Martina Priessner, D, 2010

Dolina

Bogdanski Dolina, městečko ztracené někde ve Východních Karpatech, bylo jednoho dne přepadeno hordou podivných nájezdníků, kteří, jak se zdá, se zde natrvalo usadili. Nastolili sice…(více)
(Dolina) Režie: Zoltán Kamondi, Maďarsko, Rumunsko, 2007

Dolpo Tulku: Návrat do Himálaje

Tibetojazyčná oblast Dolpo v severozápadním Nepálu patří k nejodlehlejším oblastem na světě. Obklopeni nebetyčnými hřbety Himálaje, obyvatelé Dolpa žijí ve světě bez elektřiny a moderních…(více)
(Dolpo Tulku: Return to the Himalayas) Režie: Martin Hoffman, D, 2010

Doma je doma

Hrnečku vař 21 minut Štaflík a Špagetka Rybáři 8 minut Dorotka a ježibaba, 7 minut …(více)
(Doma je doma) Režie: různí autoři, CZ, 0000

Domácí péče

O konečnosti lidské existence ví každý, okamžik skutečného uvědomění si limitů života se však dostavuje individuálně a často nečekaně. Obětavá pečovatelka Vlasta Alena Mihulová žije…(více)
(Domácí péče) Režie: Slávek Horák, CZ, 2015

Domácí šotek

Program: Dnes se podíváme na Doma je doma, Lenoru i Jak kráva Žíznivka vypila rybník vodníkovi. Uvidíme také pohádku O Maryšce a Vlčím hrádku a…(více)
(Domácí šotek) Režie: , CZ, 2018

Domácí úkol

Ve svém pravděpodobně nejlepším filmu Kiarostami ztvárnil téma, ke kterému podle mnoha kritiků „není možné napsat ani scénář“. Režisér jde prostě do školy a nezávazně si…(více)
(Mashgh e Shab) Režie: Abbas Kiarostami, IR, 1989

Domeček / Kjell / Uprchlíci

Pětice žen s mentálním postižením se setkává v domě jedné z nich, aby společně strávily odpoledne povídáním, pitím čaje a hlavně malováním. Každý obrázek skrývá…(více)
(The House / Kjell / Runaways) Režie: Vivienne Jones / Tonje Kristiansen / Orzu Sharipov, VB / NOR / Tádžikistán, 2003

Domestik

Vrcholový cyklista Roman už má plné zuby role domestika, závodníka podřizujícího se týmové režii. A jelikož namáhavý trénink ani přísná životospráva ke kýžené výkonnosti nevedou,…(více)
(Domestik) Režie: Adam Sedlák, CZ-SK, 2018

Dominový efekt

Aby pozvedl abchazskou národní hrdost, rozhodl se Rafael, ministr sportu mezinárodně neuznané Abcházie, uspořádat světový šampionát v hraní domina. Ukázkový region bývalého sovětského režimu je…(více)
(Domino Effekt) Režie: Elwira Niewiera, Piotr Rosolowski, PL-D, 2014

Domov

Poklidnou existenci jedné rodiny naruší otevření frekventované dálnice jen několik metrů od jejich izolovaného domu daleko od lidí. Marthe, Michel a jejich tři děti se…(více)
(Home) Režie: Ursula Meier, CH, 2008

Domov a svět

Zřejmě nejznámější indický režisér Satyajit Ray Oscar za celoživotní dílo v roce 1992 začíná vyprávět příběh jedné ženy vzpomínkami na události, které změnily její pohled…(více)
(Ghare-Baire) Režie: Satyajit Ray, IND, 1984

Domov daleko od domova

Film o prvních letech života v indickém exilu.…(více)
(Home Away from Home) Režie: Ramesh Gupta, IND, 0000

Domov snů

Zatímco jiné velké dálnovýchodní kinematografie jako Japonsko, Korea či Thajsko patří mezi osvědčené destinace zájmu hororových fandů, Hongkong může v tomto ohledu těžit pouze ze…(více)
(Waidorleiah yutho) Režie: Pang Ho Cheung, RC, 2010

Domů na Vánoce

Je Štedrý večer a několik obyvatel zasněženého norského městečka se připravuje na důležitý okamžik v roce. Milenka připravuje romantickou atmosféru; opuštěný manžel se převleče za…(více)
(Hjem til jul) Režie: Bent Hamer , N - S - D, 2010

Domy a domky

Pohádky: Dnes se podíváme na některé příhody Káti a Škubánka – Hra na čmuchandu, Maškarní ples a Jak si ušetřit práci. Zjistíme, jak se měl…(více)
(Domy a domky) Režie: , CZ, 2017

Don

Don se odehrává v roce 2006 a je novou verzí velkofilmu z roku 1978, ve kterém hrál v hlavní roli Amitabh Bachchan, bollywoodská superstar. Světový…(více)
(Don) Režie: Farhan Akhtar, IND, 2006

Don Carlo | Giuseppe Verdi

Tato Verdiho krásná, propracovaná a nejambicióznější opera se v Met stane debutem režiséra Nicholase Hytnera. Titulní roli ztvární Roberto Alagna a spolu s ním se…(více)
(Don Carlo) Režie: Nicholas Hytner, USA, 2010

Don Giovanni | Wolfgang Amadeus Mozart

Simon Keenlyside v Met poprvé ve své kariéře ztvární roli zatvrzelého hříšníka Dona Giovanniho v inscenaci Michaela Grandage, který za ni získal Tony Award. Za…(více)
(Don Giovanni | Wolfgang Amadeus Mozart) Režie: Michael Grandage, USA, 2016

Don Giovanni | Wolfgang Amadeus Mozart 2011

Mozartova nesmrtelného antihrdinu v Met poprvé ztvární mladistvý a smyslný Mariusz Kwiecien a to v režii Michaela Grandageho, držitele ceny Tony Award, a pod hudebním…(více)
(Don Giovanni) Režie: Michael Grandage, USA, 2011

Don Jon

Jon Martello Joseph GordonLevit má v životě jen pár věcí, na kterých mu záleží... byt, auto, rodinu, kostel, ženský a porno. Jeho kámoši mu dokonce…(více)
(Don Jon) Režie: Joseph Gordon-Levitt, USA, 2013

Don Pasquale | Gaetano Donizetti

Anna Netrebko předvede své umění v této rafinované belcantové komedii. Po jejím boku se objeví Matthew Polenzani, Mariusz Kwiecien a John Del Carlo, který ztvární…(více)
(Don Pasquale) Režie: Otto Schenk, USA, 2010

Don Quijote | Bolšoj balet

Hudba: Ludwig Minkus Choreografie: Alexej Fadeječev 3h 2 přestávky …(více)
(Don Quijote | Bolšoj balet) Režie: Alexej Fadeječev, RUS, 2011

Don Quijote | Královský balet Londýn

Přímý přenos Balet o třech dějstvích s prologem. Choreografie Carlos Acosta podle Maria Petipy Hudba Ludwig Minkus Úprava a orchestrace Martin Yates V životem nabité inscenaci okouzlujícího baletu choreografa Carlose Acosty…(více)
(Don Quijote | Royal Ballet) Režie: Carlos Accosta, GB, 2019

Don Quijote | Pařížská opera | balet

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Balet bude uváděn bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Účinkují: Paris…(více)
(Don Quijote ) Režie: Rudolf Nureyev, Francie, 2012

Don Quijote | Royal Opera House | balet

Přímý přenos | Balet ve 3 dějstvích ABONMÁ JDE ZAKOUPIT NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Dobrodružství Cervantesova podivínského rytíře inspirovala mnoho baletů, z nichž je…(více)
(Don Quixote) Režie: , GB, 2013

Donáška

Každé velkoměsto má i horší čtvrti, ve kterých také žijí lidé. Jedné noci se mezi nimi objeví mladík, který přijel do Athén bůhví odkud. Jednoho…(více)
(Delivery) Režie: Nikos Panayotopoulos, ŘEC, 2004

Donauspital

Renomovaný režisér Nikolaus Geyrhalter ve statických kompozicích jednotlivých pater, provozů, sálů a životních situací od narození po smrt podrobně zkoumá Donauspital ve Vídni. Je nezúčastněným…(více)
(Danube Hospital) Režie: Nikolaus Geyrhalter, A, 2013

Donnie Darko

Donnie Darko vypadá jako typický puberťák. Jenomže uvnitř je Donnie zklamaný kluk, trpící vizemi o obrovském králíkovi, který se ho snaží dostat pod svůj zničující…(více)
(Donnie Darko) Režie: Richard Kelly, USA, 2001

Donšajni

Operní soubor na malém městě se rozhodne uvést Mozartova Dona Giovanniho. Pohled do zákulisí příprav odhalí svět opery zbavený pozlátka. Příběh o lásce a zklamání,…(více)
(The Don Juans) Režie: Jiří Menzel, CZ, 2013

Dont brejk maj hart, mrcho!

Hlavní soutěž krátkých filmů. Chloe se líbí Oliviahttp://www.mezipatra.cz/film/6dontbrejkmajhartmrcho/8chloelikesolivia Dont brejk maj Turbofolk harthttp://www.mezipatra.cz/film/6dontbrejkmajhartmrcho/46dontbrejkmajturbofolkhart …(více)
(Dont brejk maj hart, mrcho!) Režie: various, various, 0000

DONT STOP

V roce 1983 dorazila do komunistického Československa konečně naplno punková vlna. Osmnáctiletý Miki se svým provokativním kamarádem Dejvidem nechtějí zůstat pozadu. DonT Stop je příběhem…(více)
(DONT STOP) Režie: Richard Řeřicha, CZ, 2012

Doo Wop

Letní den v Paříži. Ziggy, typický pařížský floutek v kloboučku a s cigárem věčně visícím v koutku úst, se vzbudí a jako každé ráno vyrazí…(více)
(Doo Wop) Režie: David Lanzmann, FRA, 2004

Doors

Životopisný snímek režiséra Olivera Stonea sleduje počátky legendární kapely se zaměřením na zpěváka Jima Morrisona ve skvělém ztvárnění Vala Kilmera. Doors zazářila na hudebním nebi…(více)
(The Doors ) Režie: Oliver Stone , USA, 1991

Dopis Anně

Ruská novinářka a bojovnice za lidská práva Anna Politkovská byla 7. října 2006 zavražděna. Taková je v Rusku cena svobody slova. Zrovna pracovala na dalším…(více)
(Letter to Anna) Režie: Eric Bergkraut, ŠVÝ, 2008

Dopis otci

Poloautobiografický, polodokumentární, polofiktivní filmový rozhovor otce a syna. Syn, který je neúspěšným hercem, konfrontuje svého otce, přísného a tvrdohlavého muže, kterému vyčítá svůj neúspěch někam…(více)
(Pismo ćaći) Režie: Damir Čučić, HR, 2012

Dopisy Maxovi

Bývalý ministr zahraničí samostatné Abcházie – země, kterou v její nezávislosti na Gruzii uznává jen několik států světa – Maxim Gvinjia je přítelem režiséra Erica…(více)
(Letters to Max) Režie: Eric Baudelaire, F, 2014

Dopisy z Íránu

V roce 2009 obletěly svět záběry z protestů proti zmanipulovaným prezidentským volbám v Íránu. Vládnoucí režim pokojné demonstrace krvavě potlačil. Odpůrci prezidenta Ahmadínežáda od té…(více)
(Chroniques d'un Iran interdit) Režie: Manon Loizeau, F, 2011

Dopisy z Iwo Jimy

Před jedenašedesáti lety se na Iwo Jimě utkaly americká a japonská armáda. O několik desetiletí později bylo v lávové půdě ostrova objeveno několik stovek dopisů.…(více)
(Letters from Iwo Jima) Režie: Clint Eastwood, USA/Japonsko, 2006

Dopraváci

Pod svícnem největší tma, aneb mrazivý thriller z prostředí varšavské policie, která střílí do vlastních řad. Úplatky, černý trh, vydírání a další delikty jsou zde…(více)
(Drogówka) Režie: Wojciech Smarzowski, PL, 2013

Doprovodná sekce: videoklipy Michela Gondryho

Dědeček byl vynálezcem, matka výtvarnicí. Tak by mohla znít stručná a poměrně výstižná charakteristika filmaře Michela Gondryho. Než se proslavil snímkem Věčný svit neposkvrněné mysli,…(více)
(Doprovodná sekce: videoklipy Michela Gondryho) Režie: Michel Gondry, VB, 2000

Dorian Gray v zrcadle bulváru

Hlavní roli této pozoruhodné odysei do surrealismu ztvárnila Delphine Seyrig coby vedoucí mezinárodní tiskové organizace, která si osvojila styl doktora Mabusa a spřádá hanebné plány,…(více)
(Dorian Gray im Spiegel der Boulevardpresse) Režie: Ulrike Ottinger , NĚM, 1983

Doručovací služba čarodějky Kiki

Mladá dívka na koštěti jako symbol rozletu a nadějí dospívání. Jeden z divácky nejoblíbenějších filmů Hajaa Mijazakiho v dokonalé harmonii spojuje fantaskní prvky a civilní…(více)
(Madžo no takkjúbin) Režie: Hajao Mijazaki, J, 1989

Dospělým ze dne na den

S úvodem Igora Chauna Dokumentární film mapuje příběhy několika – dnes již dospělých – lidí, kteří vyrůstali v dětském domově. Museli se vypořádat s tím, že…(více)
(Dospělým ze dne na den) Režie: Igor Chaun, CZ, 2018

Dotek růžové

Projekce pouze pro držitele permanentek. Režisér filmu Dotek růžové, Ian Iqbal Rashid, byl původně básník a televizní a rozhlasový scénárista; stejně jako hlavní postava Alim pochází…(více)
(Touch of Pink) Režie: Ian Iqbal Rashid, KAN - VB, 2004

Dotek z druhého břehu

Film natáčený v Čechách, Nepálu a Tibetu se prostřednictvím příběhu ženy pocházející z českého, křesťanstvím ovlivněného prostředí, zamýšlí nad smrtí, jejím chápáním a způsoby, jak…(více)
(Dotek z druhého břehu) Režie: Viliam Poltikovič, ČR, 2006

Doteky zvuku

Vidět zvuky a slyšet obrazy... V dokumentu Thomase Riedelsheimera o hudebnici Evelyn Glennieové to nebude zdaleka tak těžké, jak by se na první pohled mohlo…(více)
(Touch the sound) Režie: Thomas Riedelsheimer, NĚM, 2004

Dotkni se nebe

Ten den se zastaví život v celé zemi. Obchody otevírají o hodinu později, armáda omezuje převozy techniky – to aby se netvořily zácpy a studenti…(více)
(Reach for the SKY) Režie: Steven Dhoedt, Wooyoung Choi, B-ROK, 2015

Dotknout se domova

Když tibetskému umělci Tändzin Rigdolovi usazenému v New Yorku zemře otec – exulant, jemuž se nesplnilo přání vydechnout naposledy v Tibetu, uvědomí si Tändzin, že…(více)
(Bringing Tibet Home ) Režie: Tändzin Cchetän Čhoglä , IND-GB-USA, 2013

Double Agent

Double Agent je díky napínavé režii, výborným hereckým výkonům a výraznému vizuálnímu stylu dokonalou reminiscencí na klasické špionážní filmy z šedesátých a sedmdesátých let. Příběh se odehrává v době…(více)
(Ijung kancheob) Režie: Kim Hyun-jung, Korea, 2003

Doubravánek — koncert

Filmy, které diváci v tento večer od 19 hodin viděli, se vyznačují hlavně tím, že boří stereotypy způsobem, při němž se slabší povahy červenají. Členové…(více)
(Doubravánek — koncert) Režie: Doubravánek, CZ, 2009

Dovolená

Stylově vytříbený debut bez křiklavě vypjatých emocí, ale zato s velkým vnitřním napětím rozehrává intimní konflikt spjatý s titulní dovolenou. V tomto případě se totiž…(více)
(Kyuka) Režie: Hajime Kadoi, J, 2009

Dovolená v Plzni

Prezentace videoartu studentů UUD Západočeské univerzity uvádí: Adéla Matasová a studenti Ústav umění a designu je mladá státní instituce a nová vysoká umělecká škola s obvyklými ambicemi. V…(více)
(Dovolená v Plzni) Režie: , Česká Republika, 0000

Dovolenkáři

Že svého partnera nejlépe poznáme na společné romantické dovolené, víme již z klasické veselohry Hynka Bočana Svatební cesta do Jiljí. Zde však veškerá podobnost s…(více)
(Sightseers) Režie: Ben Wheatley, GB, 2012

Down Terrace

V malém domku v předměstské zástavbě Brightonu se dveře netrhnou, známí a přátelé přicházejí pozdravit otce a syna, kteří několik let nebyli doma. Klasická sitcomová…(více)
(Down Terrace) Režie: Ben Wheatley, GB, 2009

Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu

Brilantní Kubrickova černá komedie Dr. Divnoláska aneb Jak jsem se naučil nedělat si starosti a mít rád bombu vznikla v roce 1963, tedy v době,…(více)
(Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb) Režie: Stanley Kubrick, GB, 1964

Dračí doupě v Oku

Přijďte si zahrát na draka, toho pohádkového, jak ho znáte. Zlého, strašlivého, tříhlavého, ale i hodného a vegetariána. Jaký je váš drak? Ten náš umí…(více)
(Dračí doupě v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2009

Dračí neděle

Pojďte s Bajajou do boje se zlým drakem Mějte však na paměti, že právě odvaha je tím, co dává rytířovi sílu postavit se proti zlu.…(více)
(Dračí neděle) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Dragon Inn

Režisér a scenárista King Hu vypráví příběh z období dynastie Ming, kdy se skupina královských eunuchů rozhodne zlikvidovat váženého a spravedlivého úředníka You China. Ten…(více)
(Long men ke zhen) Režie: King Hu, Taiwan, 1966

Drahý Mandelo

Když byl Nelson Mandela v roce 1994 zvolen prezidentem Jihoafrické republiky, byl to pro mnoho obyvatel země zázračný okamžik. S pádem nenáviděného apartheidu lidé uvěřili…(více)
(Dear Mandela) Režie: D. Kell - C. Nizza, ZA, 2011

Drama u Loch Ness

Legendární Werner Herzog sám připouští, že má pověst režiséra, který se při natáčení dostává do nebezpečných situací je koneckonců známo, že se kvůli natáčení Fitzcarralda…(více)
(Incident at Loch Ness) Režie: Werner Herzog - Zak Penn, VB, 2004

Draquila - Itálie se třese

V roce 2009, v době strmě klesající Berlusconiho popularity, došlo v italském městě Aquila k ničivému zemětřesení, které pohřbilo stovky lidí a další desítky tisíc…(více)
(Draquila – L’Italia che trema) Režie: Sabina Guzzanti, I, 2010

Dream House

Úspěšný vydavatel Will Atenton Daniel Craig skončí s prací v New Yorku, aby se společně se svou ženou Libby Rachel Weisz a svými dvěma dcerami…(více)
(Dream House) Režie: Jim Sheridan, USA, 2011

Driftování v USA: Leah Singer & Lee Ranaldo

Drift je zvukové a vizuální prostředí vyrůstající z živě manipulovaných zvuků a filmových obrazů. Je to psychedelická koláž v pohybu – instantní kompozice, lyrický i dramatický…(více)
(Driftování v USA: Leah Singer & Lee Ranaldo) Režie: Leah Singer, USA, 2000

Drive

Říkají mu Řidič. Přes den je filmovým kaskadérem, po nocích si přivydělává jako nájemný přepravce zločineckých gangů. Nezajímá ho, o jakou práci ten večer zrovna…(více)
(Drive) Režie: Nicolas Winding Refn, USA, 2011

Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace

Uprostřed dvoutisícové vesničky Drnovice nedaleko jihomoravského Vyškova stojí fotbalový stadion pro osm tisíc diváků. Je to pyramida zaniklé fotbalové civilizace, jíž kdysi vládla slavná jména…(více)
(Drnovické catenaccio aneb Cesta do pravěku ekonomické transformace) Režie: Radim Procházka, CZ, 2010

Drogová válka

Příběh neúnavného tažení protidrogové jednotky s cílem eliminovat vlivné seskupení výrobců a překupníků drog. K zasazení vítězného úderu má přispět čerstvě zatčený vlastník kokainové továrny.…(více)
(Du zhan) Režie: Johnnie To, RC, 2012

Dromo, Tou Rembetikou / Link TV Block 3: Brazil

Rebetiko je řecká odpově populární hudbě bývá často přirovnáváno k fadu nebo k blues, jak svou citovostí tak díky historickým souvislostem. Rebetiko vzešlé…(více)
(Život v rytmu Rebetika - Link TV Block 3: Brazil / Ways of Rebetiko - Link TV Block 3: Brazil) Režie: Timon Koulmasis - Iro Siafliaki / Various, FRA - ŘEC / Various, 2003

Dron

Je to jako hra – z výšky sledujete svůj cíl a pak jedním zmáčknutím tlačítka zneškodníte protivníka. O tisíce kilometrů dál v pákistánských horách v…(více)
(Drone) Režie: Tonje Hessen Schei, N, 2014

Drona

Moderní pohádka plná kouzel a temných sil. Jen jediný člověk na světě může v těchto časech ochránit tajemství Universa a spasit tak lidstvo před úplnou…(více)
(Drona) Režie: Goldie Behl, IND, 2008

Drona a já

Drona je blázen do autobusů a zná nazpaměť zastávky všech autobusových linek v Amsterdamu. Je původem Hindu a má autismus. Sledujeme ho očima jeho staršího…(více)
(Drona & ik) Režie: Catherine van Campen, NL, 2009

Drony jsou zábava

Nyní máme možnost prožívat svět prostřednictvím dronu úplně jiným způsobem. S drony přišla nová doba v umění i zábavě. Je například velmi vzrušující vidět video…(více)
(That’s Entertainment! The Aesthetics of Drones) Režie: , , 2015

Drony v pozitivním světle

Úvodní slovo
více)
(Drones for Good) Režie: , , 2015

Drony, které zachraňují

Po tom všem, co se o dronech navykládalo, jsme si o nich vytvořili především negativní obrázek. Jsme moc rádi, že můžeme představit společnosti, které využívají…(více)
(Drones to The Rescue) Režie: , , 2015

Drsňák

Michael se přestěhuje s matkou z berlínské moderní čtvrti Zehlendorf do problémové části města Neukölln, kde bydlí hlavně Turci a Arabové a Němci se zde…(více)
(Knallhart) Režie: Detlev Buck, NĚM, 2006

Drtič kostí

Muž jménem Horvath zmizel a jediná stopa vede do restaurace „Löschenkohl“, která je v širém okolí známá grilovanými kuřecími specialitami. Nebyl by to ale šťoura…(více)
(Der Knochenmann) Režie: Wolfgang Murnberger, A, 2008

Druhá liga

Režisérka tureckého původu Buket Alakus, držitelka několika ocenění za film Anam 2001, vypráví citlivý, humorně laděný příbeh o lásce k životu, o odvaze, které je k lásce…(více)
(Eine andere Liga) Režie: Buket Alakus, NĚM, 2004

Druhá míza

Hlavní hrdina Danny Collins je stárnoucí rocková hvězda. Svůj život se rozhodne osvěžit poté, co objeví list, který mu napsal John Lennon. Na jeho základě…(více)
(Danny Collins) Režie: Dan Fogelman, USA, 2015

Druhá sezóna

Vzdělávací projekt Aeroškola již druhým rokem sídlí v ateliéru v blízkosti kina Aero. Výstava Druhá sezóna ukazuje výsledky z animačních, filmových a komiksových kurzů pro…(více)
(Druhá sezóna) Režie: Aeroškola, , 0000

Druhá strana mince

Vizuálně působivý a stylově propracovaný snímek, zasazený do doby nejtvrdšího stalinského teroru v Polsku, zachycuje osudový zvrat, který v životě žen tří generací způsobí setkání…(více)
(Rewers) Režie: Borys Lankosz, PL, 2009

Druhá strana naděje

Stárnoucí podomní obchodník s košilemi Wikström dělá velké rozhodnutí: opustit svoji ženu alkoholičku i uvadající živnost. Po epizodní kariéře pokerového hráče zakoupí nevýdělečnou restauraci na…(více)
(Toivon tuolla puolen) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 2017

Druhá strana postele

Dva páry Javier / Sonia a Pedro / Paula jsou nejlepší přátelé. Jednoho dne však Paula ukončí svůj vztah s Pedrem kvůli jinému…(více)
(El otro lado de la cama) Režie: Emilio Martínez Lázaro, ESP, 2002

Druhá šance

Detektivové Andreas a Simon žijí zcela rozdílné životy. Andreas je spořádaný manžel, zatímco čerstvě rozvedenému Simonovi se všechno hroutí pod rukama. Situace se náhle změní…(více)
(En chance til) Režie: Susanne Bier, DK, 2014

Druhé dějství

Cílie a Martin jsou hlavními protagonisty Druhého dějství příběhu manželského páru, který pomalu, zato s jistotou ztrácí své ideály. Mezi stereotypem života a Martinovým…(více)
(Druhé dějství) Režie: Olmo Omerzu, CZ, 2008

Druhé Vojvodovo: myslet obrazem

Vojvodovo je vesnice v Bulharsku, kde v letech 1900–1950 žilo několik stovek českých protestantů. V rámci poválečné reemigrace do pohraničí ČSR se na jižní Moravu…(více)
(Druhé Vojvodovo: myslet obrazem) Režie: Michal Pavlásek, CZ, 2013

Druhý báječný hotel Marigold

V indickém Jaipuru leží jeden báječný hotel a v předchozím filmu se stal útočištěm sedmi trochu noblesních a trochu potrhlých britských penzistů. Teď už je…(více)
(The Second Best Exotic Marigold Hotel) Režie: John Madden, USA-GB, 2015

Druhý svět

V jižní Francii je léto. Gaspard je šťastný mladý kluk, který tráví většinu času s kamarády a přítelkyní Marion. Potkává ale Audrey a jeho život…(více)
(L’Autre monde) Režie: Gilles Marchand, F, 2010

Drž mě pevně

Ústavní vzdělávací zařízení Mulberry Bush School v Oxfordu se zaměřuje na psychicky a emocionálně narušené děti školního věku. O čtyřicet z nich se v simulovaném…(více)
(Hold Me Tight, Let Me Go) Režie: Kim Longinotto, VB, 2007

Drž rytmus!

Projekt Špalíček na hudbu Bohuslava Martinů vznikl z koncepčního podnětu úspěšného sociouměleckého projektu Rhythm Is It Berlínská filharmonie, dirigent Sir Simon Rattle, choreograf Royston Maldoom.…(více)
(Drž rytmus!) Režie: Olga Sommerová, CZ, 2009

Drž si šátek, Tatjano

Reino a Valto jedou vyzkoušet nově opravené auto a cestou napříč jižním Finskem přibírají na zadní sedadlo dvě cizinky, které potřebují svézt do přístavu. Estonka…(více)
(Pidä huivista kiinni, Tatjana) Režie: Aki Kaurismäki, FIN-D, 1994

Dřevo Země Maso

Filmař Sigmund Steiner, sám syn zemědělce, vykresluje ve svém esejistickém dokumentu Dřevo Země Maso portrét tří zemědělců při práci v lese, na poli i na…(více)
(Holz Erde Fleisch) Režie: Sigmund Steiner, A, 2016

Dříči na místě činu

svět německých krimi seriálů V rámci filmové přehlídky německy mluveného filmu Der Film budou moci diváci Audiovisualu zhlédnout unikátní…(více)
(Dříči na místě činu) Režie: Various, NĚM, 2000

Dříve než se snesu k zemi

Režisér se při natáčení dokumentu dostal do prostředí dětské nemocnice mezi chlapce a dívky postižené leukémií. Nenašel zde však prostory, v nichž je velká bolest…(více)
(Prieš Parskrendant i Žeme) Režie: Arunas Matelis, NĚM - LIT, 2005

Dub Echoes

Můžete si představit svět bez dub hudby? Postpunk, techno, hiphop, drum 'n' bass a jejich následné styly dluží velkou část svého zvuku typickým rytmům, pružné…(více)
(Dub Echoes) Režie: Bruno Natal, BR, 2007

Dublinská past

Přes tureckořeckou hranici proudí do Evropy každoročně více než sto tisíc migrantů z Asie i Afriky. Podle Dublinského nařízení odpovídá za uprchlíky a jejich azylové…(více)
(The Dublin Trap) Režie: Bryan Carter, B, 2011

Dubstep / Noise

Dubstep / Noise temná hudba & současný film… uvádí: Pavel Klusák Dubstep přichází aktuálně z temných klubů, noise spíš z…(více)
(temná hudba & současný film…) Režie: uvádí: Pavel Klusák, , 2008

Duel

Obchodní cestující Mann jede po arizonské poušti na jednání se šéfem. Cesta probíhá poklidně do té doby, než se objeví cisterna řízená tajemným řidičem. Začne…(více)
(Duel) Režie: Steven Spielberg, USA, 1971

Duel Frost/Nixon

Watergate stála Richarda Nixona Frank Langella post prezidenta, ale za svou roli v aféře se nikdy neomluvil a odešel do ústraní. Britský televizní moderátor David…(více)
(Frost/Nixon) Režie: Ron Howard, USA, 2008

Duet

Když na sebe po letech narazí dva bývalí milenci, jejich současná manželství se začnou otřásat v základech. Oba se snaží pokračovat ve své cestě životem,…(více)
(Duet) Režie: Navid Danesh, IR, 2016

Duha na papíře

Stařenka se svou kočkou unikají před osamělostí a izolací jejich městského bytu na vlně fantaskních představ inspirovaných vzácnou sbírkou krabiček od sirek. Tento animovaný film…(více)
(Printed Rainbow) Režie: Gitanjali Rao, IND, 2006

Duchové Cite Soleil

Dvě hodiny od pobřeží Miami Beach leží Haiti přitisknuté na Dominikánskou republiku, ignorované zbytkem světa. Je to země chudoby, zoufalství a násilí. Ovšem pro…(více)
(Ghosts of Cite Soleil) Režie: Asger Leth, USA-DK, 2007

Dům

Intimní drama otce a dcery, příběh o lásce, střet snů různých generací a neutuchající touha po svobodě. Imrich buduje svůj vlastní životní sen – staví…(více)
(Dom) Režie: Zuzana Liová, CZ - SK, 2011

Dům Bernardy Alby

Filmová adaptace slavné divadelní hry je pozoruhodná již tím, že autor předlohy Federico García Lorca za výčet jednajících postav vložil poznámku: „Básník upozorňuje, že tato…(více)
(La casa de Bernarda Alba) Režie: Mario Camus, E, 1987

Dům ďábla

Věrně svému názvu nabízí Festival otrlého diváka zpravidla neumětelskou zábavu či obsahově extrémní snímky. Tentokrát jsme se rozhodli dát prostor i filmu, který je přesným…(více)
(The House of the Devil) Režie: Ti West , USA, 2009

Dům k pověšení

Třetí celovečerní snímek Emira Kusturici byl inspirován článkem v novinách, který popisoval aktivity jugoslávských Romů, jež vykupovali děti z chudých romských rodin a převáželi do…(více)
(Dom za vesanje) Režie: Emir Kusturica, JUG, 1988

Dům košaté lásky

Dlouholeté manželství rodinného psychoterapeuta Juhaniho a profesionální konzultantky Tuuly už překročilo práh vášnivého svazku a dávno se přehouplo do vyhaslého ohniště. Bez velkých emocí se…(více)
(Haarautuvan rakkauden talo) Režie: Mika Kaurismäki , FIN, 2009

Dům kouzel

Opuštěný kocourek Bouřka se jednoho deštivého dne ukryje v tajuplném domě starého kouzelníka, kde bydlí také celá řada nevšedních bytostí ze světa fantazie. Ale ne…(více)
(House of Magic, The) Režie: Ben Stassen, Jeremy Degruson, B, 2013

Dům na kolech

Byl to jeho dávný sen: dům na kolech, život na cestě, cesta bez plánu, pomalu, ani ne vpřed, spíš napravo nalevo, oklikou, nahoru a dolů,…(více)
(Dům na kolech) Režie: , CZ, 2016

Dům pro ježibabu

Pohádky: Konečně je tu zase doba adventu a s adventem přichází i zimní a vánoční pohádky. A tak se podíváme,…(více)
(Dům pro ježibabu) Režie: , CZ, 2015

Dům větru

Obyčejná tetka Taisja Levšinová, která pracuje jako uklízečka na klinice dětských infekčních onemocnění se dozví, že její syn, který před deseti lety zmizel kdesi na…(více)
(Дом ветра) Režie: Vjačeslav Zlatopolskij, RUS, 2011

Dunkerk

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.…(více)
(Dunkirk) Režie: Christopher Nolan, USA-GB-F-NL, 2017

Dunkerk - veřejná předpremiéra

Očekávané válečné drama vizionáře Christophera Nolana vychází z událostí evakuace obklíčených francouzských, britských a belgických vojáků z pláží severofrancouzského Dunkerku na jaře 1940.…(více)
(Dunkirk) Režie: Christopher Nolan, USA-GB-F-NL, 2017

Dunkerk + beseda s historiky a válečnými veterány

Zve Centrum české historiehttp://www.centrumceskehistorie.cz.
více)
(Dunkerk) Režie: Christopher Nolan, USA-GB-F-NL, 2017

Durakovo: vesnice bláznů

Vesnice Durakovo leží nedaleko Moskvy. Na místním zámku vládne tvrdou rukou Michail Fjodorovič Morozov, který vychovává svěřené ovečky – zbloudilé mladíky, zkrachovalé existence a děti…(více)
(Durakovo, le village des fous) Režie: Nino Kirtadzé, FRA, 2007

Durban Poison

Divadlo Stable bylo první nezávislé černošské divadlo v Jihoafrické republice, vzniklo v rasově a kulturně smíšeném Durbanu. Nejproslulejší osobností, která z tohoto divadla vzešla, je…(více)
(Durban Poison) Režie: Keith Jones, Michael Lee, Deon Maas, JAR-ČR, 2006

Důstojnost nemá hranic

Jemen se k protestům připojil bezprostředně po začátku arabského jara. Na rozdíl od Egypta a Tuniska se však autoritářský režim nezhroutil, ale odpověděl násilím. Protesty…(více)
(Karama Has No Walls) Režie: Sara Ishaq, YEM, 2012

Duše jako kaviár

Na pohřbu otce, za účasti jeho nesčetných milenek, se Jana a Anna dozvídají o existenci nevlastního bratra Vladimíra. Nejmladší ze sourozenců Anna, která touží být…(více)
(Duše jako kaviár) Režie: Milan Cieslar, ČR, 2004

Duše na dlani: přednáška Prof. Cyrila Höschla o duševním zdraví

Víme vůbec, co je duševní zdraví a co nemoc? Proč má duševní nemoc takové stigma? A jak odolávat každodennímu tlaku a „nezbláznit se“? V hektické době…(více)
(Duše na dlani: přednáška Prof. Cyrila Höschla o duševním zdraví) Režie: , CZ, 2016

Duše Paula Giamattiho

V melancholické komedii debutující Sophie Barthesové zastihneme Paula Giamattiho coby proslulého newyorského divadelního herce v okamžiku existenciální krize, do které jej vžene role v připravovaném…(více)
(Cold Souls) Režie: Sophie Barthes, USA, 2008

Dušičky

Dne 2. listopadu 2004 mladý muslimský extremista zavraždil za bílého dne nizozemského filmového režiséra Thea van Gogha. Van Gogh často kritizoval muslimský fundamentalizmus a jeho…(více)
(Dušičky) Režie: Various, Various, 2000

DV8 (UK): Enter Achilles a krátké zahraniční taneční filmy

„Dance for Camera od klasiků po současné experimenty“: vybrané krátké taneční filmy ze zahraničí výherci přehlídky Dance Screen on Tour 2005, kategorie Dance screen,…(více)
(DV8 (UK): Enter Achilles a krátké zahraniční taneční filmy) Režie: various, , 0000

Dva dny, jedna noc

Sandra pracuje v místní solární elektrárně a právě se zotavuje z depresí, které byly důvodem její časté absence v práci. Vedení společnosti nemá zájem o…(více)
(Deux jours, une nuit) Režie: Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne, B-F-I, 2014

Dva muži v Bogotě | Zažít město jinak

V sobotu 24. září 2011 proběhne už šestý ročník pouličního happeningu Zažít město jinak celodenní slavnost v ulicích Prahy i Velká podzimní cyklojízda. Zapojte…(více)
(Bogota Change | The Different City Experience) Režie: Andreas M. Dalsgaard , DK, 2009

Dva muži, jeden pokoj a ten temný moment touhy

Blok krátkých gay filmůhttp://www.mezipatra.cz/2011/filmy/dvamuzijedenpokojatentemnymomenttouhy.html. Jaro Rozhodčí Kdo vede? Snadný prachy…(více)
(Two Men, One Room and That Dark Moment of Desire) Režie: various, , 2011

Dva nula

Na fotbalovém stadionu v centru Prahy se chystá největší fotbalový zápas roku, Sparta dnes večer hraje se Slavií. Začíná přímý přenos. Dvacet dva filmových kamer…(více)
(Dva nula) Režie: Pavel Abrahám, CZ, 2012

Dva pohledy

Laura, Sofía a poušt Atacama na severu Chile. Laura a Sofía nemůžou žít spolu, ale ani bez sebe. Intimní drama o komplikované cestě k pravdě…(více)
(Dos miradas) Režie: Sergio Candel, E, 2007

Dva světy

Ve svých 12 letech Laura ví, jak se v bance sjednává půjčka i jak to chodí na pracovních pohovorech. Oba její rodiče jsou totiž neslyšící…(více)
(Dva světy) Režie: Macej Adamek, PL, 2016

Dva životy Andrése Rabadána

V roce 1994 se Andrés Rabadán vzdal policii. Byl obviněn z úmyslného vykolejení tří vlaků a vraždy svého otce. Během soudního přelíčení u něj byla diagnostikována schizofrenie a…(více)
(Les dues vides d’Andrés Rabadán) Režie: Ventura Durall, E, 2008

Dvacetník

São Paulo, červen 2013: rozhodnutí městské samosprávy zvýšit cenu lístků městské dopravy o 20 centů vyvolává vlnu sociálních nepokojů. Ty jsou jen výrazem obecnější nespokojenosti…(více)
(20 Centavos) Režie: Tiago Tambelli, BR, 2014

Dvanáct

Jako smršť se přeženou výjevy z válečného Čečenska, odkud pochází domnělý vrah. Měl ubodat otčíma, penzionovaného ruského důstojníka, který se ho jako chlapce ujal po…(více)
(12 razgnevannych mužščin) Režie: Nikita Michalkov, RUS, 2007

Dvanáct měsíčků

Pohádky: Dnes se podíváme na Sněhuláka, Dvanáct měsíčků, Krakonoše a mistra Jehličku, i na Uršulu a trpaslíky. Taky zjistíme, jaké byly Veselé Vánoce anebo Karlíkovo zimní…(více)
(Dvanáct měsíčků) Režie: , CZ, 2017

Dvě auta, jedna noc

Dva kluci a holka se potkají na parkovišti u vesnické hospody, když čekají na své rodiče. Povídka o první lásce.…(více)
(Two Cars, One Night) Režie: Taika Waititi, NZ, 2004

Dvě Ireny

Tatínek třináctileté Ireny není tím, kým se vždy zdál. Vede dvojí život a na opačném kraji města žije se svou druhou rodinou a se svou…(více)
(As Duas Irenes) Režie: Fabio Meira , BR, 2017

Dvě zuřící stařenky

Je ekonomický rozvoj něco jako perpetuum mobile? Ekonomové o tom mohou debatovat donekonečna, ale když vyrazí do akce Shirley a Hinda, to je teprve jízda…(více)
(Two Raging Grannies) Režie: Håvard Bustnes, N-DK, 2013

Dveře v podlaze

Nejnebezpečnější tajemství jsou ta, která se bojíme říci sami sobě…. Příběh filmu Dveře v podlaze, který se odehrává v privilegované newyorské čtvrti, vypráví o zásadních…(více)
(The Door in the Floor) Režie: Tod Williams, USA, 2004

Dvojí život Veroniky

Krzysztof Kieślowski je patrně jediný režisér z postkomunistických zemí, který si svou tvorbou udržoval vysoký celoevropský a i světový kredit. U nás si ho ceníme…(více)
(La double vie de Véronique) Režie: Krzysztof Kieślowski, F, 1991

Dvojitá hodina

Vdovec Guido a osamělá Sonia se právě seznámili. Sonia je pokojskou v hotelu a Guido, bývalý policista, pracuje nyní jako hlídač luxusní vily. Vědí o…(více)
(La doppia ora) Režie: Giuseppe Capotondi, I, 2009

Dvojitý milenec

Chloé, mladá křehká žena se sklony k depresím, začne docházet na psychoterapii a bezhlavě se zamiluje do svého psychologa Paula. Poté, co se milenci sestěhují,…(více)
(L'amant double) Režie: François Ozon, F, 2017

Dvojka

Pětiletý vztah staršího Michala a Veroniky dospěl na rozcestí. Zatímco on už v mysli plánuje děti a rodinu, ona cítí, že ještě nic nezažila a…(více)
(Dvojka) Režie: Jaroslav Fuit, CZ, 2009

Dvojník

Plachý samotář Simon Jesse Eisenberg se protlouká životem v lhostejném světě. V práci ho přehlížejí, jeho matka jím pohrdá, žena jeho snů Hannah Mia Wasikowska…(více)
(The Double) Režie: Richard Ayoade, GB, 2013

Dvorek žije I. - Den dětí

Poprvé letos ožije Aerodvorek s dětmi, protože v Aeru víme, že kdo si hraje, nezlobí. …(více)
(Dvorek žije I. - Den dětí) Režie: Aero, CZ, 2015

Dvorek žije II. - Fashion Market

Druhé dvorkové odpoledne si užijou hlavně holky, pro které chystáme fashion market s nezávislou módou. Od 14.00 do 18.00 budete moct okukovat, zkoušet a nakupovat…(více)
(Dvorek žije II. - Fashion Market) Režie: Kino Aero, CZ, 2015

Dvorek žije III. - Beach Party

Zasekli jste se v rozpálené Praze bez naděje na dovolenou u Mácháče, natožpak u moře? Přijďte se vyráchat do Aera Bude voda, bude písek, budou palmy……(více)
(Dvorek žije III. - Beach Party) Režie: Aero, CZ, 2015

Dvorek žije IV. - Letní kino

Letní kino na dvorku? Proč ne Ale se sluchátky, abychom nerušili sousedy. Co víc patří k…(více)
(Dvorek žije IV. - Letní kino) Režie: Jan Foukal, CZ, 2015

Dvorek žije počtvrté: Lékaři bez hranic

I v červenci pokračuje náš letošní cyklus akcí na dvorku před kinem a tentokrát se hodně těšíme na letní setkání s Lékaři bez hranichttp://www.lekaribezhranic.cz/. …(více)
(Dvorek žije počtvrté: Lékaři bez hranic) Režie: , , 0000

Dvorek žije podruhé: Jarní blešák

Podruhé ožije dvorek v sobotu 17. května, kdy se tady bude od 13.00 do 18.00 konat jarní blešák. …(více)
(Jarní blešák) Režie: Aero, CZ, 2014

Dvorek žije popáté: Beach Party

Zasekli jste se v rozpálené Praze bez naděje na dovolenou u Mácháče, natožpak u moře? Přijďte se vyráchat do Aera Bude voda, bude písek, budou palmy……(více)
(Dvorek žije popáté: Beach Party) Režie: , CZ, 2014

Dvorek žije poprvé: Milonga v Aeru

V sobotu 3. května letos poprvé ožije dvorek Aera a teplý květnový podvečer se ponese v duchu argentinského tanga s pravou milongou a hudbou argentinské…(více)
(Milonga v Aeru) Režie: , , 2014

Dvorek žije posedmé: Degustace vína

Ochutnávka vín italské a slovinské provenience z oblasti Friuli, kde vznikal film Zoran, můj synovec idiot, se povede v duchu tradiční místních oslav Osmica, jejichž…(více)
(Dvorek žije posedmé: Degustace vína) Režie: , CZ, 2014

Dvorek žije pošesté: Tango

Letos ještě jednou se můžete na dvorku v Aeru rozvlnit v rytmu argentinského tanga tentokrát za živého doprovodu kapely Sin Rumbohttps://www.facebook.com/pages/SinRumbo/141406958829. A jestli netancujete, můžete…(více)
(Dvorek žije pošesté: Tango) Režie: , CZ, 2014

Dvorek žije potřetí: Den dětí v Aeru

Potřetí ožije dvorek v neděli 1.6. a bude patřit tentokrát dětem. V Aeru víme, že kdo si hraje,…(více)
(Den dětí v Aeru) Režie: Aero, CZ, 2014

Dvorek žije V. - Tango

Po roce se můžete opět na dvorku v Aeru rozvlnit v rytmu argentinského tanga tentokrát za živého doprovodu argentinského kytaristy a zpěváka Juana Carlose Vivasehttps://myspace.com/juancarlosvivas/music/songs.…(více)
(Dvorek žije V. - Tango) Režie: Kino Aero, CZ, 2015

Dvorek žije VI. - Degustace vína

Poslední letošní dvorek bude patřit francouzskému vínu. Na jeden večer se s Pasapashttp://www.pasapas.cz/ a Na břehu Rhônyhttp://www.pasapas.cz/ přeneseme v místě a čase až k prosluněným…(více)
(Dvorek žije VI. - Degustace vína) Režie: Kino Aero a Pasapas, CZ, 2015

Dvorní šašek a pásmo krátkých filmů

DVORNÍ ŠAŠEK Świat według błazna Z mladého muže s mentálním hendikepem, herce amatérské terapeutické divadelní skupiny Nasza Lepsza, se vyklube překvapivě všímavý pozorovatel světa a lidí schopný…(více)
(Dvorní šašek a pásmo krátkých filmů) Režie: Grzegorz Linkowski, POL, 2008

Dvouhra: James Benning a Richard Linklater

Dvouhra: Dokumentární portrét přátelství mezi významnými filmaři Jamesem Benningem 13 jezer, 2004; Dvacet cigaret, 2011; Stemple Pass, 2013a Richardem Linklaterem Flákač, 1991; Před půlnocí, 2013,…(více)
(Double Play: James Benning and Richard Linklater) Režie: Gabe Klinger, F-P-USA, 2014

Dýcháme animací

Dýcháme animací… nadechněte se s námi Zlínský Ateliér Animovaná tvorba Fakulty multimediálních komunikací…(více)
(Dýcháme animací) Režie: , CZ, 2018

Dýchat

Ve filmu Dýchat režisér zprostředkovává podmanivý vhled do lidské psychiky. Devatenáctiletý Roman Kogler si už čtyři roky odpykává ve vězení trest za zabití. Nyní se…(více)
(Atmen) Režie: Karl Markovics, A, 2011

Džihádem za lásku

„Proč musí mít nebe pro každého stejnou barvu?" ptá se mladý muslim z Íránu, usilující o exil v Kanadě. Důvod, proč byl nucen prchnout z…(více)
(A Jihad for Love) Režie: Parvez Sharma, USA - VB, 2007

Džíny z Číny

Made in China je označení, které dávno neznamená druhořadý produkt. Velké světové značky přemisťují svou výrobu do komunistické Číny, která se otevřela zahraničním investorům a…(více)
(China Blue) Režie: Micha Peled, USA, 2005

Džungle na poli

Obilná pole, běžně vnímaná jako pouhý zdroj potravy, jsou ve skutečnosti plná divokého života, který dennodenně bojuje za své přežití nejen s člověkem, ale i…(více)
(Das Kornfeld - Dschungel für einen Sommer) Režie: Jan Haft, D, 2010

Džungle před tabulí

Mladý idealistický učitel Richard Dadier Glenn Ford přichází přímo z university a přijímá místo na poněkud "neelitní" odborné škole. Když se hned první den setká…(více)
(Blackboard jungle) Režie: Richard Brooks, USA, 1955

 

English

Mojekino.cz