Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Chačipe

Audabiac je starobylá kamenná tvrz v jižní Francii, která byla nedávno zrekonstruována a kam každoročně přijíždějí děti z českých dětských domovů. Za nimi jezdí umělci…(více)
(Chačipe) Režie: Miroslav Janek, ČR, 2005

Chačipe / Vierka

Život v dětském domově objevuje Miroslav Janek prostřednictvím hry. Děti přibírá jako partnery do natáčení, učí je zacházet s kamerou a nechává je, aby…(více)
(Chačipe / Vierka) Režie: Miroslav Janek, CZ, 2005

Chalo Dilli

Kariéristka Mihika rozděluje lidi na dvě skupiny – na neúspěšné a na vítěze. Cestou domů z Bombaje do Dillí zmešká let a setká se tak…(více)
(Chalo Dilli) Režie: Shashant Shah, IND, 2011

Chameleon

Španělsko roku 2000: mladý muž vystupuje z mlčení. Říká že se jmenuje Nicholas Mark Randall, že je Američan a že byl před čtyřmi lety unesen…(více)
(Le Caméléon) Režie: Jean-Paul Salomé, F, 2009

Chamraď

Jaké to je kráčet ve šlépějích El Santa v zemi, ve které vládnou zločinecké gangy obchodující s bílým masem a lidskými orgány? O tom něco…(více)
(Lowlife ) Režie: Ryan Prows , USA, 2017

Chamsa

Jedenáctiletý Marco, kterému nikdo neřekne jinak jež Chamsa, uteče od své adoptivní rodiny zpět do romského tábora v Marseille, kde se narodil a kde vyrostl.…(více)
(Khamsa) Režie: Karim Dridi, F, 2008

Channels of Rage / Link TV Block 2

Channels of Rage sleduje vzestup dvou rapperů izraelské hiphopové scény hrdého sionisty Subliminala a propalestinského Tamera Nafera na pozadí stupňující se vlny…(více)
(Channels of Rage / Link TV Block 2) Režie: Anat Halachmi / Various, IZR / Various, 2003

Chaotická Ana

Text se připravuje...…(více)
(Caótica Ana) Režie: Julio Medem, ESP, 2007

Chata v lesích

Pět přátel jede na dovolenou na odlehlou chatu v lesích, kde se jim toho dostane víc, než očekávali. Společně musí o chatě v lesích odhalit…(více)
(The Cabin in the Woods) Režie: Drew Goddard, USA, 2011

Chceme spravedlnost

V jihoindickém státě Tamilnádu rodinné spory tradičně rozhodují islámské rady zvané džamáty, jež jsou výhradně mužskou záležitostí. Pouze muži tu vyšetřují, vyslýchají a také spolupracují…(více)
(Invoking Justice) Režie: Deepa Dhanraj, IND, 2011

Chci být král

Abbás, jeho žena a tři děti díky celoživotní každodenní dřině vybudovali úspěšný ekoturistický hotel. Abbásův sen je ale vytvořit si svůj vlastní nomádský kmen, a…(více)
(Man mikham shah besham) Režie: Mehdi Ganji, IR, 2015

Chci být Někdo

Hlavními postavami snímku s podtitulem „Nejchytřejší děti Číny" je pětice studentů, kteří mají před sebou poslední ročník na elitní střední škole v čínském velkoměstě Čonkingu.…(více)
(I Wanna Be Boss) Režie: Marije Meerman , NL, 2008

Chci domů

Americký kreslíř komiksů Joey Wellman přilétá na výstavu svých děl do Paříže, kde studuje jeho dcera Elsie. Kulturní šok je ale příliš silný a navíc…(více)
(I want to go home) Režie: Alain Resnais, F, 1989

Chci to zkusit

Třiadvacetiletý Luigi Fantinelli z Itálie studuje univerzitu v Boloni a hlásí se na studijní pobyt ve Španělsku v rámci programu Socrates Erasmus. Z více než…(více)
(Ci Provo) Režie: Susana Pilgrim, I, 2010

Chcípáci | Buchty a loutky

Loutkový film pro dospělé Chcípáci divadla Buchty a loutky je poklonou brakovým a pokleslým příběhům. Zdánlivě fatální konflikt přebíjí stejně fatální, neli ještě fatálnější láska,…(více)
(Chcípáci) Režie: Radek Beran, CZ, 2006

Che Guevara Revoluce

Je 26. listopadu 1956. Fidel Castro se plaví na Kubu s osmdesáti povstalci. Jedním z nich je i Ernesto „Che“ Guevara, argentinský doktor, který sdílí…(více)
(Che Argentine) Režie: Steven Soderbergh, SPA - FR - USA, 2008

Chemical Brothers: Don't Think

“Don’t Think” je vůbec první projekt, který zachytil celé živé vystoupení Chemical Brothers ve filmové podobě, konkrétně jejich koncert v “japonském Glastonbury” – na Fujirock…(více)
(Chemical Brothers: Don't Think) Režie: Adam Smith, USA, 2011

Chemo

Někdo má obyčejnou chřipku a ta naše je prostě jen opravdu vážná." I tak přemýšlejí o své chorobě pacienti varšavské onkologické kliniky. Než jejich žíly…(více)
(Chemo) Režie: Pawel Łoziński , PL, 2009

Chemsex

Mládeži do 18 let nepřístupno. …(více)
(Chemsex) Režie: William Fairman, Max Gogarty, GB, 2015

Cherrybomb

Dva kluci a jedna dívka společně vkráčejí do rozpustilého víkendu složeného z pití alkoholu, užívání drog, vykrádání obchodů či aut. Luke a Malachy soupeří o…(více)
(Cherrybomb) Režie: L. Barros D'Sa - G. Leybur , GB, 2009

Chicago Underground Trio

Chicago Underground Trio: hudebně obrazová koláž Chronicle uvádí: Raymond Salvatore Harmon Raymond Salvatore Harmon je hudebníkem, filmařem a hudebním producentem. Jeho multimediální umělecká…(více)
(hudebně obrazová koláž Chronicle) Režie: uvádí: Raymond Salvatore Harmon, USA, 2008

Chicago Video Now

Chicago Video Now tradice pokračuje uvádí: Lenka Dolanová Výběr představuje díla studentů Katedry filmu, videa a nových médií ze School…(více)
(Chicago Video Now) Režie: The School of the Art Institute of Chicago, USA, 2002

Chico a Rita

V komiksovém vizuálním a částečně i dějovém stylu se odehrává melodramatický příběh jazzového hudebníka Chica a zpěvačky Rity. Milostný příběh začíná na konci čtyřicátých let…(více)
(Chico y Rita) Režie: J. Mariscal / F. Trueba, E, 2010

Chiko

Host: Denis Moschittohttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/moch/deindex.htm a Özgür Yildirimhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/oez/deindex.htm Po projekci následuje debata. Özgür Yildirim vypráví ve svém debutu…(více)
(Chiko) Režie: Özgür Yildirim, D, 2008

Chladné matky

Retrospektivní dokument nás vrací do 50. a 60. let ve Spojených státech amerických, do doby, kdy za hlavní společenský přínos ženy byla považována její schopnost…(více)
(Refrigerator Mothers) Režie: David E. Simpson, USA, 2003

Chladnokrevně

Karthik, ctižádostivý filmař, najde producenta, který je ochoten podpořit jeho film, ale pod jednou podmínkou musí to být gangsterka. Karthik se rozhodne, že se…(více)
(Jigarthanda ) Režie: Karthik Subbaraj, IND, 2014

Chladný jako led

Za nejhorší období moderní kultury dle obecného názoru platí osmdesátá léta dvacátého století, což ale není pravda. Veškeré zlo osmdesátek – od kohoutího machismu přes…(více)
(Cool As Ice) Režie: David Kellogg, USA, 1991

Chlapec a svět

Že jsou animáky jenom pro děti? A co takhle animák o dětech a pro všechny? Vydejte se na fascinující cestu malého chlapce, který hledá svého…(více)
(O Menino e o Mundo) Režie: Alê Abreu, BR, 2013

Chlapectví

Tři filmy o lásce Jesseho a Céline Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnocí byly svým způsobem jedinečný režijní počin, ještě pozoruhodnější je však další projekt…(více)
(Boyhood) Režie: Richard Linklater, USA, 2014

Chlapi nepláčou

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků…(více)
(Muškarci ne plaču) Režie: Alen Drljevic, BIH-SLO-HR-D, 2017

Chlapi nepláčou - veřejná předpremiéra

V opuštěném horském hotelu, který dnes už pouze naznačuje dobu své zašlé slávy a luxusu, probíhá psychologický experiment. Na jednom místě se potká osm dobrovolníků…(více)
(Muškarci ne plaču) Režie: Alen Drljevic, BIH-SLO-HR-D, 2017

Chlapi, hrdinové a teplí náckové

V kontroverzním filmu Rosa von Praunheim sleduje muže, kteří milují muže a pravicově radikální ideje. Napínavý a vysoce informativní film o tabuizovaném tématu se snaží…(více)
(Männer, Helden, schwule Nazis) Režie: Rosa von Praunheim, D, 2005

Chlapský faktor

Co znamená být gayem a chlapem? Jakou podobu má gay maskulinita? Jak se mění pohled na mužnost historicky i geograficky? Na tyto otázky se pokouší…(více)
(Butch Factor) Režie: Christopher Hines, USA, 2009

Chléb náš vezdejší

Jaký je náš „denní chléb"? Režisér Nikolaus Geyrhalter ve svém dokumentu přináší téměř lyrickou, zároveň však děsivě chladnou impresi obrazů a informací ze současného zemědělského…(více)
(Unser Täglich Brot) Režie: Nikolaus Geyrhalter, RAK, 2005

Chléb náš vezdejší

Experimentální dokument kombinuje impozantní městské scenérie s reportáží pracovního procesu a záběry z "kibucových" filmů. Alternativní pohled na izraelskou historii optikou osmdesátileté tradice obilné výroby.…(více)
(Salame 25) Režie: Karnit Mandel, ISR, 2006

Chlemtám tvou krev

Málokterý film v sobě shrnuje všechna témata, kterým jsme se posledních pár let na Otrlci věnovali, tak efektně jako americká nezávislá gore exploatace Chlemtám tvou…(více)
(I Drink Your Blood) Režie: David Durston, USA, 1970

Chmurné časy

Režisérce Arami Ullón je něco přes třicet let, pochází z Paraguaye, ale žije již nějaký čas ve Švýcarsku. Doma nechala svou nemocnou matku trpící epilepsií,…(více)
(El tiempo nublado) Režie: Arami Ullón, CH-PY, 2014

Chodec po hladinách

Václava Sůru v dětství fascinoval příběh ztroskotané vzducholodi Italia a lidí, kteří přežili několik týdnů na kře ledové, včetně Františka Běhounka, prvního Čecha, který přeletěl…(více)
(Chodec po hladinách) Režie: , CZ, 2016

Chorus Line

Přišli předvést to nejlepší ze svého tanečního umění. Uspět a získat místo v muzikále však mohou jen někteří. Choreograf Zach Michael Douglas rozhodne, kdo projde…(více)
(Chorus Line) Režie: Richard Attenborough, USA, 1985

Choulostivá místa žen

Blok krátkých filmů s lesbickou tématikou Hlavolam r. Dana Bubáková, CZ, 2009, 5 min …(více)
(Choulostivá místa žen) Režie: various, , 0000

Chrabří bojovníci

Grandiózní návrat stylu klasických kung fu filmů 70. let vypráví o mladém otloukánkovi, který se stane žákem dvou starých přeborníků kung fu. Typický příběh bojových…(více)
(Da lui toi) Režie: D. Kwok - C. Cheng, RC, 2010

Chrigu

Film Chrigu vypráví příběh mladého muže, který měl velké životní cíle. Poté, co mu byl ve 21 letech diagnostikován v šíji nádor v pokročilém stadiu,…(více)
(Chrigu) Režie: Jan Gassmann, Christian Ziörjen, CH, 2007

Chris a Don, příběh lásky

Portrét pozoruhodné partnerské dvojice v dějinách Hollywoodu. Britský spisovatel Christopher Isherwood 1906–1986, jehož tvorba inspirovala vícero broadwayských muzikálů a hollywoodských hitů např. Cabaret, Single Man…(více)
(Chris & Don. A Love Story) Režie: G. Santi - T. Mascara , USA, 2007

Chris Cunningham – Work of Director

Režisér Chris Cunningham změnil v polovině devadesátých let MTV a pomohl posunout klipovou kulturu do zcela nových dimenzí. Zrůdně zdeformované monstrum s tváří Aphexe Twina,…(více)
(Chris Cunningham – Work of Director) Režie: Chris Cunningham, USA, 2003

Chronic

Pro Davida Tim Roth není smrt ničím děsivým a tabuizovaným. Pracuje jako paliativní ošetřovatel těch, kteří na ni čekají – často jako na vysvobození z…(více)
(Chronic) Režie: Michel Franco, MEX-F, 2015

Chtěla bych jí říct…

Blok krátkých filmů: Žákyně a studentky zamilované do svých spolužaček i učitelek, první schůzky, hořká rána po…(více)
(I wish I told her…) Režie: various, , 2015

Chuck Norris versus komunismus

Zapomeňte na disidenty, Svobodnou Evropu a Hlas Ameriky. Komunismus v Rumunsku porazila Pretty Woman, Rambo, Don Corleone a samozřejmě – Chuck Norris. Ale ani oni…(více)
(Chuck Norris vs Communism) Režie: Ilinca Calugareanu, GB-RO-D, 2015

Chvění, hraní, rodičovství a násilí

Blok krátkých filmů: Svobodná matka, r. Ryan Logan …(více)
(Trembling, acting, parenting and violence) Režie: various, , 2009

Chvíle s tebou

Některé lásky a známosti se přeženou až příliš rychle na to, aby se plně rozvinuly. Pomíjivost vztahů jde ruku v ruce s jejich emoční intenzitou,…(více)
(Moments with You) Režie: various, , 2017

Chybějící

Formálně pestrý dokument skládá v několika kapitolách obrazy zmizelých skrze stopy, které po nich zůstaly staré fotografie, videa, předměty, policejní zprávy či vyprávění příbuzných.…(více)
(Napadid) Režie: Farahnaz Sharifi, IR, 2017

Chyť mě

Příběh této akční komedie se točí kolem korupce, tajpejských gangů, jednorázových celebrit a bulvárního tisku. Hlavním hrdinou je Gene, který je policií nasazen do jednoho…(více)
(Guoshi wushuang) Režie: DJ Chen, Taiwan, 2006

Chyť mě, když to dokážeš

Frank W. Abagnale je dnes mužem v nejlepším věku s pověstí špičkového odborníka, ale ještě než dosáhl plnoletosti, tedy jedenadvaceti let, pátrala po něm policie…(více)
(Catch Me If You Can) Režie: Steven Spielberg, USA, 2002

Chytilová Versus Forman + křest sborníku - Věra Chytilová mezi námi

Knihu vydává nakladatelství Camera obscura ve spolupráci s internetovou doménou www.nostalghia.czhttp://www.nostalghia.cz, a to pouze na webových stránkách www.cameraobscura.wz.cz/chytilovahttp://www.cameraobscura.wz.cz/chytilova, kde bude kniha připravena ke stažení a…(více)
(Chytilová Versus Forman + křest sborníku - Věra Chytilová mezi námi) Režie: Věra Chytilová, Belgie, 1981

Chyťte Haidera

Belgická filmařka v roce 2000 na vlastní kůži zažila politický vzestup pravicové populistické strany FPÖ pod vedením Jörga Haidera. O 13 let později se vrací…(více)
(Fang den Haider) Režie: Nathalie Borgers, A, 2015

 

English

Mojekino.cz