Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Cabiriiny noci

V pestrém rejstříku žen ve Felliniho filmech zaujímají nepřehlédnutelné místo prostitutky, které se objevují v panoptikální přehlídce sexuálně dráždivých typů s nejroztodivnější fyziognomií. Cabiria se…(více)
(Le notti di Cabiria) Režie: Federico Fellini, IT - F, 1957

Caddyshack

Dennis Noonan je nosičem golfových holí a sní o tom, že jednou bude studovat. Jenže jeho rodina je početná a chudá. Členy golfového klubu jsou…(více)
(Caddyshack) Režie: Harold Ramis, USA, 1980

Caesar musí zemřít

V římské věznici se skupina vězňů rozhodne nastudovat klasickou tragédii Williama Shakespeara Julius Caesar. Režiséři strávili šest měsíců v jedné z nejtvrdších italských věznic, aby…(více)
(Cesare deve morire) Režie: Paolo Taviani, Vittorio Taviani, I, 2012

Café Lumière

Kromě toho, že je film intimním portrétem mladé Japonky Yoko, je také poctou ke stému výročí narození výrazné osobnosti japonského filmu Yasujira Ozua. Yoko pracuje…(více)
(Kôhî jikô) Režie: Hou Hsiao-hsien, Japonsko / Taiwan, 2003

Café Society

Bobby opouští zázemí věčně rozhádané židovské rodinky a míří do Hollywoodu poznat svět. Okouzlen oslnivým leskem filmových hvězd a především sličností sekretářky Vonnie, zakouší okamžiky…(více)
(Café Society) Režie: Woody Allen, USA, 2016

Café Transit

Film vypráví o útrapách ovdovělé matky dvou malých dětí ve společnosti spoutané konvencemi, kde mají hlavní slovo muži. Nebojácná Reyhan se vzepře tradicím a sama…(více)
(Café Transit) Režie: Kambuzia Partovi, IR-F, 2005

Café Waldluft

Býval to po desetiletí rodinný penzion, výchozí bod pro procházky v bavorských horách. Dnes turisty každoročně proudící do Berchtesgadenu čeká překvapení. Café Waldluft se proměnilo…(více)
(Café Waldluft) Režie: Matthias Koßmehl, D, 2015

Cages

Ali měla ve vztazích vždy smůlu. Tentokrát dokonce skončila na ulici a nemá kam jít. Spolu se svým sedmiletým slepým synem se tedy musí uchýlit k muži, s…(více)
(Cages) Režie: Graham Streeter, Singapur, 2005

Cahuenga

Cahuenga je majitel erotické videopůjčovny v pomalu umírajícím městě. Ulice ovládají mutanti a násilnické gangy ale Cahuenga stále sní o zdánlivě ztracené budoucnosti. Jednoho dne…(více)
(Cahuenga) Režie: Jan-Karel Pavlík, , 2017

Calamari Union

Skupina patnácti Franků a jednoho Pekky opouští předměstí Helsinek, kde se život stal nesnesitelným, a vydává se na pouť do vysněné čtvrti Eira, která je…(více)
(Calamari Union) Režie: Aki Kaurismäki , FIN, 1985

California dreamin (bez konce)

V květnu 1999 jede přes Rumunsko vojenský vlak NATO, mířící na srbské hranice, kde mají být instalovány radary monitorující srbskokosovský konfl ikt. Chlapský a korektní kapitán…(více)
(California dreamin (nesfarsit)) Režie: Cristian Nemescu, RO, 2006

California Hot Sun

Příběh náctiletých punkerů a remake dnes již klasických bodyartových akci Vita Acconciho ze 70. let.…(více)
() Režie: Raymond Pettibon & Sir Drone / Mike Kelley & Paul Mc Carthy & Fresh Acconci, , 1989

Californication

Hank Moody už pět let žije z úspěchu své poslední knihy a zoufale se snaží najít další inspiraci. Manželka mu společně se dcerou utekla za novým…(více)
(Californication) Režie: Various, USA, 2007

Caligula

Libreto podle Nicolase Le Riche a Guillauma Galliena Hudba: Antonio Vivaldi Čtvero…(více)
(Caligula) Režie: Nicolas Le Riche, F, 2011

Call Girl

Švédsko 70. let. Doba uvolnění, sexuální revoluce, ale i napětí ze studené války a nukleární hrozby. Film volně inspirovaný skutečnými událostmi sleduje příběh dvou nezletilých…(více)
(Call Girl) Režie: Mikael Marcimain, S, 2012

Callasová

Maria Callasová byla bezpochyby nejkontroverznější operní diva druhé poloviny 20. století. Její životopisný portrét v roce 1978 natočil a vypráví její přítel a důvěrník, proslulý…(více)
(Callas) Režie: John Ardoin, KAN, 1978

Callback

Larry je silně věřící křesťan žijící v New Yorku. Pracuje jako stěhovák, ale sní o tom, že se jednou prosadí jako herec v reklamě. Jeho…(více)
(Callback) Režie: Carles Torras, E-USA, 2016

Cama v Africe

Hanka Böhme a její fenka Cama pomáhají chránit ohrožené druhy zvířat v tropickém Kongu. Standa s Michalem o tom jeli natočit film. Jak to vypadalo?…(více)
(Cama v Africe) Režie: Michal Varga, Standa Adámek a Hanka Böhme, CZ, 2016

Camera Threat + Krida

Camera Threat …(více)
(Camera Threat + Krida) Režie: Bernd Lützeler, Param Tomanec, IND-D, 2017

Camille Claudel 1915

Biografické drama o francouzské sochařce Camille Claudel − jež byla první studentkou Augusta Rodina, poté jeho milenkou a nakonec pacientkou v blázinci v Montdevergues −…(více)
(Camille Claudel 1915) Režie: Bruno Dumont, F, 2013

Camino

Camino je obyčejná holčička, která v Madridu se svou kamarádkou Begoñou sdílela dětské hry a sny, než ji zaskočila první láska. Dosud nepoznaný cit ji zastihl takřka ve…(více)
(Camino) Režie: Javier Fesser, E, 2008

Camino na kolečkách

Film Camino na kolečkách vznikl na pozadí šest set kilometrů dlouhé Svatojakubské cesty, kterou podnikl Jan Dušek se svými přáteli a filmovým týmem vedeným známým…(více)
(Camino na kolečkách) Režie: Eva Toulová, CZ, 2017

Camp Victory Afghánistán

Americká národní garda dostala nelehký úkol: vybudovat z afghánských rolníků a příležitostných bojovníků základ budoucí obranyschopné armády. V roce 2005 šlo o další z řady…(více)
(Camp Victory Afghanistan) Režie: Carol Dysinger, USA, 2010

Capote

Píše se listopad 1959 a Truman Capote, autor Snídaně u Tiffanyho a oblíbená postava americké smetánky, si právě čte jeden článek na poslední straně novin.…(více)
(Capote) Režie: Bennett Miller, USA, 2005

Capriccio | Richard Strauss

Při zahájení operní sezóny 2008/2009 oslnila Renée Fleming obecenstvo poslední scénou z tohoto Straussova moudrého a světáckého rozjímání nad životem a uměním. Letos vystoupí v…(více)
(Capriccio) Režie: John Cox, USA, 2011

Caracremada

Caracremada Spálená tvář je přezdívka, kterou používalo četnictvo pro Ramóna Vilu Capdevilu posledního katalánského partyzána, neúnavně bojujícího proti Frankovu režimu i po odchodu…(více)
(Caracremada) Režie: Lluís Galter, E, 2010

Caravaggio – Duše a krev

Život Michelangela Merisiho, který si podmanil umělecký svět pod jménem Caravaggio, má všechny charakteristiky poutavého příběhu. Nechybí v něm vražda, vypjaté emoce ani nezměrná krása.…(více)
(Caravaggio: The Soul and the Blood) Režie: Jesus Garces Lambert, I, 2018

Promítáme: Úterý 4. 12. 2018 13:00, 18:30

Cargo 200

„Cargo 200“ je už od dob války v Afghánistánu označením pro zásilky s těly padlých vojáků. Mrtvá těla putují do Ruska i během ozbrojeného konfliktu…(více)
(Lading 200 van niet-verklaarde oorlog) Režie: Masha Novikova, NL, 2015

Caribou – Marino: The Videos

Než kanadský elektronický hudebník Dan Snaith aka Caribou vyrazil na turné k desce The Milk Of Human Kindness, nechal si od animátorského týmu Delicious 9…(více)
(Caribou – Marino: The Videos) Režie: various, USA-GB, 2005

Carlina cesta

Hotel Don Juan ve městě Las Palmas byl pro Carlu Antonelli dlouho místem, o kterém mohla dívka jako ona – bez prostředků a z malého…(více)
(El viaje de Carla) Režie: Fernando Olmeda, E, 2014

Carlitopolis

Myška Carlito a magická černá skříňka. Inteligentní a vtipná hříčka o tom, čemu lze na plátně ještě uvěřit a čemu již ne. Režisér kolumbijského původu…(více)
(Carlitopolis) Režie: Luis Nieto, Francie, 2006

Carlos Castaneda: záhada čaroděje

Po 30 let inspirují knihy Carlose Castanedy miliony lidí k vymanění se se ze sociálních dogmat a alternativnímu vnímání skutečnosti. Postava autora samého nepřestává být…(více)
(Carlos Castaneda: Enigma Of A Sorcerer) Režie: Ralph Torjan, USA, 2004

Carmen

Carmen je prostředním dílem v trilogii režiséra Carlose Saury, natočeným mezi filmy Krvavá svatba Bodas de sangre; 1981 a Čarodějná láska El amor brujo; 1986.…(více)
(Carmen) Režie: Carlos Saura, E, 1983

Carmen | Georges Bizet

Clémentine Margaine se představí v titulní roli nejslavnější operní svůdkyně s Robertem Alagnou, který si jako Don José získal srdce operních diváků již při HD…(více)
(Carmen | Georges Bizet) Režie: Sir Richard Eyre, USA, 2019

Promítáme: Sobota 2. 2. 2019 18:45, 18:45

Carmen | Georges Bizet 2010

Jeden z nejvíce vzrušujících příběhů operní literatury Carmen Georgese Bizeta je slovy režiséra této nově nastudované inscenace Richarda Eyrea „o sexu, násilí, rasismu…(více)
(Carmen) Režie: Richard Eyre, USA, 2010

Carmen | Georges Bizet 2014

The New York Times popsaly inscenaci Carmen z dílny režiséra Richarda Eyera jako „uhrančivou“. Není divu, že se stala nejúspěšnější operou v historii přímých přenosů…(více)
(Carmen | Georges Bizet) Režie: Richard Eyre, USA, 2014

Carmen | Pařížská opera

ŽIVĚ ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Hudba:…(více)
(Carmen) Režie: Yves Beaunesne, Francie, 2012

Carmen | Teatro Real Madrid

Hudba: Antonio Gades, Solera Freire, Georges Bizet: Carmen, M. Penella: El gato Montes a José Ortega Heredia / Federico García Lorca „Verde que te quiero…(více)
(Carmen | Teatro Real Madrid) Režie: Stella Arauzo, E, 2011

Carmen: Divoká vášeň

Svůdná Carmen lehkomyslně flirtuje s důstojníkem Josém. Je andělsky krásná a ďábelsky prohnaná. Josého si nejprve zcela podmaní, aby ho pak vydala napospas mukám žárlivosti, kterým…(více)
(Carmen) Režie: Vicente Aranda, ESP-UK-I, 2003

Carmina

Režisérský debut herce Paca Leóna je částečně autobiografickým příběhem, inspirací mu byla jeho vlastní matka a její okolí. Hlavní hrdinka Carmina se dozví, že její…(více)
(Carmina o revienta) Režie: Paco León, E, 2012

Carnem & Bludiště lásky

Další díl BioFoniehttp://www.kinoaero.cz/cz/cyklyfestivaly/158/Bio|Fonie/ propojí režijní debut Alfreda Hitchcocka s živou hudbou kapely Carnem. …(více)
(Carnem & Bludiště lásky) Režie: Alfred Hitchcock, GB-D, 1925

Carnosaurus

Když v roce 1993 dělal Steven Spielberg mediální vlny kolem svého dinosauřího blockbusteru Jurský park, jedním z nejhbitějších filmových surfařů, kteří se rozhodli na těchto…(více)
(Carnosaur) Režie: Adam Simon, Darren Moloney, USA, 1993

Carol

Carol ukazuje milostný příběh, jemnost a hloubku jedné strhující lásky. Dobře situovaná a vždy distingovaně elegantní dáma Carol Cate Blanchett se v obchodním domě seznámí…(více)
(Carol) Režie: Todd Haynes, GB-USA, 2015

Carrie

Hrdinkou filmu je nesmělá dívka Carrie Whiteová, která je terorizována pološílenou matkou, náboženskou fanatičkou, a pro svůj vzhled a zakomplexovanost také zdrojem posměchu spolužáků i…(více)
(Carrie) Režie: Brian De Palma, USA, 1976

Carstensz - Sedmá hora

Vysoko nad neprobádanou novoguinejskou džunglí, prorážející težké deštové mraky, se tycí Snežné hory. Nad nimi se vypíná ostrý vápencový jehlan, nejexotictejší a zároven nejhure dostupná hora…(více)
(Carstensz - Siedma hora) Režie: Pavol Barabáš, SK, 2008

Carte Blanche

Mezinárodní trestní soud v Haagu ICC byl založen, aby trestal pachatele zločinů proti lidskosti, genocidy a válečných zločinů z celého světa. Jak složitou a náročnou…(více)
(Carte Blanche) Režie: Heidi Specogna, D - CH, 2011

Carte Blanche

Předfilm: Łaźniahttp://www.biooko.net/cz/film/7771/%C5%81a%C5%BAnia/ Film inspirovaný skutečným příběhem oblíbeného středoškolského učitele dějepisu z Lublinu, kterému lékaři diagnostikují postupnou ztrátu zraku. On ale svoji práci a své…(více)
(Carte Blanche) Režie: Jacek Lusiński, PL, 2014

Casa Blanca

Casa Blanca je malá rybářská vesnice v Havanském zálivu. Nelsa 76 a její syn Vladimír 37, který má Downův syndrom, žijí v jedné malinké místnosti…(více)
(Casa Blanca) Režie: Aleksandra Maciuszek, PL, 2015

Casablanca

Hlavním hrdinou snímku je apolitický Američan Rick, který v Casablance, patřící vichistické Francii, vede na počátku 40. let podnik Ricks Café American. Zde se setkávají…(více)
(Casablanca) Režie: Michael Curtiz, USA, 1942

Casino

V zaběhané mašinérii vztahů, orientované na legální i nelegální vydělávání peněz, se v rozmezí deseti let odehrává příběh trojice zúčastněných osob: Sam "Ace" Rothstein Robert…(více)
(Casino) Režie: Martin Scorsese, USA-F, 1995

Casting Shadows

Dokumentární pohled na neobyčejný život dvou navzájem si velmi podobných mužů se odehrává v samém srdci bollywoodské béčkové produkce. V tom úžasném světě, v němž…(více)
(Casting Shadows) Režie: Nayantara Kotian, IND, 2007

Casual Day

Casual Day je výraz používaný původně ve Spojených státech v rámci velkých společností, které takto označují skupinové pobyty svých zaměstnanců. Cílem je prohlubovat dobré vztahy mezi kolegy, uvolnit se,…(více)
(Casual Day) Režie: Max Lemcke, E, 2008

Cecilia

Zajištěný manželský pár z Nového Dillí, filmař a právnička, mají klidný rodinný život. Až do chvíle, kdy se dozvídají o záhadné smrti dcery jejich služebné…(více)
(Cecilia) Režie: Pankaj Johar, IND-N, 2015

Ceija Stojka

„Ceija Stojka“ je film o minulém v současnosti, o životě s traumatickými zkušenostmi, o štěstí být na živu. Je to portrét šedesátišesti leté rakouské Romky Ceiji Stojkové,…(více)
(Ceija Stojka) Režie: Kathrin Berger, RAK, 1999

Celestinské proroctví

Hlavní hrdina se vydá do Peru hnán touhou poznat hlubší smysl života. Tuto touhu naplňuje skrze pátrání po Rukopise neznámého původu. Rukopis totiž podrobně popisuje,…(více)
(The Celestine Prophecy ) Režie: Armand Mastroianni, USA, 2006

Céline!... Dva klauni ke katastrofě

Rok 1948. …(více)
(Louis-Ferdinand Céline, deux clowns pour une catastrophe) Režie: Emmanuel Bourdieu, F-B, 2015

Celý den spolu

Původně to měl být obraz jednoho dne v životě japonské ženy. Výsledkem je jemným humorem prodchnuté vyprávění o tom, jak se polským filmařům z původního…(více)
(Caly dzien razem) Režie: Marcin Koszałka, Polsko, 2006

Cena B-diváků

Vyhlášení největšího béčka.…(více)
(Cena B-diváků) Režie: , , 2000

Cena diváků

Cena diváků…(více)
(Cena diváků) Režie: , , 0000

Cena Jindřicha Chalupeckého

Dokument Lenky Lindaurové představuje osobnost největšího českého výtvarného teoretika 20. století, Jindřicha Chalupeckého, a přibližuje historii a význam udělování po něm pojmenované ceny. Dokument je…(více)
(Cena Jindřicha Chalupeckého) Režie: Lenka Lindaurová, CZ, 2011

Cena Pavla Kouteckého

…(více)
(Cena Pavla Kouteckého) Režie: , , 0000

Cena Pavla Kouteckého

CENA PAVLA KOUTECKÉHO DP uvádí tři snímky nominované na Cenu Pavla Kouteckého. Od 18:00 se bude promítat film Závod ke dnu režiséra Víta Janečka. Od…(více)
(Cena Pavla Kouteckého) Režie: různí autoři, CZ, 2011

Cena slávy

Vevey, městečko ležící u Ženevského jezera, rok 1977. Eddyho, kterého právě propustili z vězení, se ujímá jeho přítel Osman. Uzavřeli spolu dohodu: Osman Eddyho ubytuje…(více)
(La Rançon de la gloire) Režie: Xavier Beauvois, F-S-B, 2013

Cena za něžnost

Shirley MacLaineová a Jack Nicholson v hlavních rolích amerického filmu oceněného pěti Oscary. Film je příběhem Aurory a její dcery, které spojuje silný vztah. Rodinná…(více)
(Terms of Endearment) Režie: James L. Brooks, USA, 1983

Cena za pól

V průniku několika časových pásem a zcela protikladných oblastí stojí mladý eskymák Robert Peary II, který začíná pátrat po životních osudech svého praděda, dobyvatele severního…(více)
(The Prize of the Pole) Režie: Staffan Julén, ŠVÉ - NĚM - ŠVÝ, 2006

Centrum audiovizuálních studií FAMU

Představení studentských prací Film, videoart, nová a elektronická média, multimediální instalace – to je široký záběr tvorby studentů nejmladší katedry FAMU,…(více)
(Centrum audiovizuálních studií FAMU) Režie: various, CZ, 2015

Ceny hráčů 2014: vyhlášení nejlepších her roku 2014

Vyhlášení nejlepších her 2014 RePlay a Score. Konec roku vždy vybízí k bilancování a hodnocení. V tomto duchu je letos ve spojení TV pořadu REPLAY s…(více)
(Ceny hráčů 2014: vyhlášení nejlepších her roku 2014) Režie: , , 0000

Ceny velkého bratra

Multimediální show, na níž budou opět rozděleny anticeny největším slídilům. Stále se rozvíjející technologie prodlužují prsty slídilů, kteří s chutí zasahují do našeho soukromí sledují…(více)
(Big Brother Awards) Režie: , CZ, 2013

Ceremoniál

Ceremoniál, který obsáhne vše, co můžete znát a chtít vědět.…(více)
(Ceremoniál) Režie: , , 0000

Cern: továrna na absolutno

Lidské konání je často ovlivňováno touhou po poznání. Tato touha je sama o sobě pozitivním impulzem a dalo by se říci, že je základem každého…(více)
(Cern: továrna na absolutno) Režie: Jan V. Sacher , CZ, 2010

Certified Universal

Bombaj je živoucí filmová dekorace, na jejímž pozadí se odehrávají životy skutečné i ty promítané na plátno. Tento krátký film vykresluje lásku celého města k…(více)
(Certified Universal) Režie: Avjit Mukul Kishore, , 2009

Cesta

Mladá Sylvie se živí prostitucí v Nice a má problematický vztah se svou dcerou. Jednoho dne se dostane do problémů se dvěma gangstery. Její dcera…(více)
(La vie promise) Režie: Olivier Dahan, FRA, 2001

Cesta

Před přibližně deseti lety byl svět zničen. Nikdo neví, co se vlastně stalo. Muž Viggo Mortensen a Chlapec Kodi SmitMcPhee jsou na cestě za nadějí, kterou…(více)
(The Road) Režie: John Hillcoat, USA, 2009

Cesta

Mezi léty 1983 a 1985 během vrcholícího jaderného napětí mezi USA a Sovětským Svazem procestoval Peter Watkins nejméně tucet zemí a vytvořil tento čtrnácti a…(více)
(Rësan) Režie: Peter Watkins, F, 1987

Cesta

Polibek u moře je příslibem věčné lásky. Kdo by ale na podzim chodil na pobřeží Baltského moře? Nikdo kromě Martina a Andrease, ústředních postav filmu,…(více)
(Ein Weg) Režie: Chris Miera, D, 2017

Cesta - příběh života a smrti

Název filmu odkazuje k silnici A5 vedoucí do Londýna. Jedna z nejdelších a historicky nejstarších cest ve Velké Británii spojuje velšský přístav Holyhead, kde přistávají…(více)
(The Road: A Story of Life and Death) Režie: Marc Isaacs, GB, 2012

Cesta času

Bezmála čtyřicet let se ve vizionářské mysli jednoho z nejvýznamnějších amerických režisérů Terrence Malicka rodila myšlenka na ambiciózní esej, která nakonec dostala tvar filmu Cesta…(více)
(Voyage of Time: Au fil de la vie) Režie: Terrence Malick, F-D-USA, 2016

Cesta do Číny

Pohádky: …(více)
(Cesta do Číny) Režie: , CZ, 2013

Cesta do Evropy

V roce 2003, kdy Dánsko předsedalo Evropské unii, ležel na bedrech dánského premiéra Anderse Fogha Rasmussena nelehký úkol. Deset států včetně České republiky se ucházelo…(více)
(Fogh bag facaden) Režie: Christoffer Guldbrandsen, DÁN, 2003

Cesta do fantazie

Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k…(více)
(Sen to Chihiro no kamikakushi) Režie: Hayao Miyazaki, J, 2001

Cesta do fantazie | titulky

Desetiletá Chihiro je obyčejná japonská holčička. Když se se svými rodiči vydává poprvé do nového bydliště, jejich auto zabloudí na opuštěnou lesní cestu, vedoucí k…(více)
(Sen to Chihiro no kamikakushi) Režie: Hayao Miyazaki, J, 2001

Cesta do lesa

Volné pokračování filmu Cesta z města Tomáše Vorla. Oslava české krajiny a přírodních živlů, kteří čelí agresivitě měst. V hlavních rolích hrají Tomáš Vorel Jr.,…(více)
(Cesta do lesa) Režie: Tomáš Vorel, CZ, 2012

Cesta do Mekky - pouť Muhammada Asada

Počátkem 20. let se Rakušan Leopold Weiss vypravil do oblasti Středního východu. Poušť jej fascinovala, islám se stal jeho novým duchovním domovem. Opustil své židovské…(více)
(A Road to Mecca - The Journey of Muhammad Asad) Režie: Georg Misch, A, 2008

Cesta do pravěku

Český barevný fantastickonaučný film o výpravě čtyř chlapců do pravěku. Jeden z chlapců najde u jeskyně, z které vytéká řeka, trilobita. Nemůže však pochopit, že je…(více)
(Cesta do pravěku) Režie: Karel Zeman, CZ, 1955

Cesta do pravěku

Pohádky: Poslední sobotní Bio Oko a nedělní Kino Aero program v tomto školním roce nabídne oblíbené postavičky z Večerníčků. Maxipes Fík…(více)
(Cesta do pravěku) Režie: , CZ, 2015

Cesta do Říma

Nesmělý hlídač z pražské galerie Vašek se dozví, že umírá. Ukradne obraz, aby jej prodal v Římě a získal peníze pro tibetského léčitele. Ujíždí s…(více)
(Cesta do Říma) Režie: Tomasz Mielnik, CZ-PL, 2015

Cesta do školy

Snímek Cesta do školy odhaluje nevšední rutinu dětí, jež se díky své nezdolné touze splnit si svůj sen vydávají na cestu za poznáním, kterou známe…(více)
(Sur le chemin de l'école) Režie: Pascal Plisson, F-RC-ZA-BR-CO, 2013

Cesta do Tawerghy

Když v roce 2011 začala v Libyi válka proti režimu Muammara Kaddáfího, stalo se hlavním centrem povstání město Misuráta. Aby Kaddáfí potlačil nepokoje, vyslal do…(více)
(Attaríq ila tawarghaa) Režie: Ashraf Al Mashharawi, LAR, 2013

Cesta domů

Ve fascinujícím příběhu o lásce a ztrátě, který byl natočen na motivy románu „Remembrance“ Vzpomínka spisovatele Bao Shi, jsou v popředí dvě srdce. První patří učiteli, který touží…(více)
(Wo de fu qin mu qin) Režie: Zhang Yimou, Čína, 1999

Cesta draka

Bruce Lee jako Tang Lung přijíždí do Říma, aby pomohl příbuzným s péčí o rodinnou restauraci. Péct pizzu rozhodně ale nebude, protože o podnik projeví…(více)
(Meng long guojiang) Režie: Bruce Lee, Hong Kong, 1972

Cesta k moři

Jednoho rána roku 1963 v baru, vesnice Minas. Rataplán, barman Diego Delgrossi, Quitana, hrobník Julio Calcagno, prodavač losů julio César Astro JUCECA a jeho pes Aquino, čekají Rodrígueze Hugo…(více)
(El viaje hacia el mar) Režie: Guillermo Casanova, Uruguay, 2003

Cesta ke Sluneční škole

Náročnou cestu z Lehu do vesničky Kargyak a neméně obtížnou cestu realizace stavby ekologické Sluneční školy v Kargyaku popisuje inspirující dokumentární snímek režiséra Tomáše Obermaiera.…(více)
(Cesta ke Sluneční škole) Režie: Tomáš Obermaier, CZ, 2009

Cesta ke spravedlnosti

Cesta ke spravedlnosti vypráví příběh Howarda Triesta, německého žida, který v roce 1939 jako šestnáctiletý uprchl z nacistického Německa, vrátil se jako americký voják a…(více)
(Journey to Justice) Režie: Steve Palackdharry, USA, 2006

Cesta kolem světa jako kariérní stop-time

První přednáška Davida Šrámka v září 2016 byla vyprodána, proto vám přinášíme opakování. V inspirativním vyprávění Davida Šrámka si budeme povídat nejen o cestě kolem světa,…(více)
(Cesta kolem světa jako kariérní stop-time) Režie: , CZ, 2016

Cesta kolem světa za 80 dní

V roce 1872 se vsadí distingovaný Angličan Phileas Fogg David Niven o 20 000 liber s členy svého klubu o to, že během 80 dní…(více)
(Around the World in Eighty Days) Režie: Michael Anderson, USA, 1956

Cesta na Guantánamo

Příběh čtyř mladých muslimů, kteří se v září 2001 vydali z anglického městečka Tipton na výlet do Pákistánu, začíná nevinně. Devatenáctiletý Asif jede navštívit svou…(více)
(Road to Guantanamo) Režie: M. Whitecross - M. Winterbottom, VB, 2005

Cesta na měsíc

V květnu 1902 Georges Méliès natočil film Cesta na Měsíc. Do kin šel v černobílé a také barevné verzi, ručně kolorovaný. V té době byl…(více)
(Le Voyage dans la lune) Režie: Georges Méliès, F, 1902

Cesta na Měsíc (1902) s živým hudebním doprovodem (Pandoo) a dokument Podivuhodná cesta (2011)

Průkopník filmových efektů Georges Méliès ve svém nejznámějším díle využil inspiraci velikány literární scifi Julesem Vernem a H. G. Wellsem. Restaurovaná verze původní ručně kolorované…(více)
(Le voyage dans la lune) Režie: Georges Méliès, F, 1902

Cesta na Měsíc + Podivuhodná cesta

Průkopník filmových efektů Georges Méliès ve svém nejznámějším díle využil inspiraci velikány literární scifi Julesem Vernem a H. G. Wellsem. Restaurovaná verze původní ručně kolorované…(více)
(Le voyage dans la lune) Režie: Georges Méliès, F, 1902

Cesta na měsíc + Podivuhodná cesta

Podivuhodná cesta Le Voyage extraordinaire S. Bromberg / E. Lange / F, 2011 francouzsky / české titulky, 60 min Snímek Cesta na Měsíc filmového kouzelníka Georgese Mélièse, natočený…(více)
(Le Voyage dans la lune + Le Voyage dans la lune) Režie: , F, 0000

Cesta na slavnost

Cesta na slavnost Rituály a magie v aktuálních videoklipech uvádí: Pavel Klusák Kam se za poslední roky pohnula scéna nových…(více)
(Rituály a magie v aktuálních videoklipech) Režie: , Svět, 2007

Cesta naděje

Česká dokumentaristka Kristina Vlachová natočila v produkci slovenského Ústavu paměti národa středometrážní snímek z cyklu Zločiny nacismu a komunismu, který líčí osudy Židů ze slovenských…(více)
(Cesta naděje) Režie: Kristina Vlachová, ČR, 2005

Cesta nikam

Dle mnohých nejlepší španělský film 80. let. Snímek, který skvěle kombinuje komediální situace s dramatickými osudy aktérůherců, popisuje putování kočovných herců od města k městu…(více)
(El viaje a ninguna parte) Režie: Fernando Fernán-Gómez, ŠPA, 1986

Cesta ohněm

Vijay je jako malý kluk je svědkem toho, jak je jeho otec neprávem obviněn z vraždy mladé dívky a následně oběšen. S těhotnou matkou opouští…(více)
(Agneepath) Režie: Karan Malhotra, IND, 2012

Cesta sluncem vyrytá

Tento debut kameramana filmů režiséra Päma Cchetäna vypráví příběh mladého muže Ňimy, který se vydal na pouť do Lhasy, aby překonal vinu za smrt člena…(více)
(Dbus lam gyi nyi ma) Režie: Sonthar Gjal, RC, 2011

Cesta snu Petra Koukala

V pětadvaceti letech se člověk často cítí neporazitelným – a to ani nemusí být nejlepším badmintonistou v zemi. Což Petr Koukal už čtvrtým rokem je,…(více)
(Cesta snu Petra Koukala) Režie: Vladimír Barák, CZ, 2012

Cesta v G–dur

Některé věci připravuje člověk tak dlouho a důkladně, až hrozí, že pro samé rozhodování a odkládání na lepší dobu se z plánů stanou pouhé chiméry…(více)
(Voyage en sol majeur) Režie: Georgi Lazarevski, FRA, 2006

Cesta ven

Filmy Marian 1996 a Paralelní světy 2001 vzbudil režisér Petr Václav velkou vlnu zájmu doma i v zahraničí. Po 13 letech přichází tentýž režisér s…(více)
(Cesta ven) Režie: Petr Václav, CZ - F, 2014

Cesta vzhůru

Cesta vzhůru vypráví o umanutosti, o zdolávání vlastních a obecně lidských limitů, ale také o kompromisech a ceně, kterou mohou mimořádné osobní výkony stát. Radek…(více)
(Cesta vzhůru) Režie: David Čálek, CZ-SK, 2015

Cesta z kanclu - sama napříč Asií

Jedna žena, jeden kontinent, jeden rok. A taky 66 000 kilometrů stopem a vlakem, 12 asijských zemí a jeden ovčácký pes. Zuzana dala výpověď, prodala…(více)
(Cesta z kanclu - sama napříč Asií) Režie: , CZ, 2015

Cesta za horizont

Jonathan Vogel by si přál vrátit se do minulosti a vyhnout se tak nehodě, při níž přišel o končetinu a která mu zničila život. Když…(více)
(L’Enfance d’Icare) Režie: Alexandre Iordachescu, F - CH - RO, 2009

Cesta za králem trollů

Espen je nejmladší ze tří synů chudého farmáře. Doma jej používají jako rodinného otloukánka, který není schopný žádné užitečné práce a jen chodí po lesích…(více)
(Askeladden - I Dovregubbens hall) Režie: Mikkel Brænne Sandemose, N, 2017

Cesta za nadějí

Před sedmi lety měl Heřman Volf nehodu na lyžích. Ochrnul, ale neztratil naději. V rámci projektu Cesta za snem podniká cesty „křížem krážem Evropou“ na…(více)
(Cesta za nadějí) Režie: Miloslav Doležal, CZ, 2012

Cesta za světlem

Tanzanská socioložka Mama Liymoová pátrá spolu s režisérem Petrem Glenem po příčinách, proč se v Tanzanii navzdory intenzivní informační kampani nedaří lavinovité šíření viru HIV…(více)
(Kwenye mwangaza) Režie: Peter Glen, USA, 2007

Cesta za Vánoční hvězdou

Mimořádně poutavý pohádkový příběh s ohromující filmovou výpravou a kostýmy se odehrává v překrásné zasněžené norské přírodě. Začíná v předvánočním čase, kdy do malé vesničky…(více)
(Reisen til julestjernen) Režie: Nils Gaup, N, 2012

Cesta za východem slunce

Na kole z Mladé Boleslavi do Tokia. Jeden muž, 6 měsíců, 14500 kilometrů napříč euroasiiským kontinentem do Země vycházejícího slunce. Diashow s vyprávěním o své…(více)
(Cesta za východem slunce) Režie: Jan Žďánský, CZ, 2013

Cestování

Pohádky: Dnes uvidíme pohádku O zvědavé mašince, O zvířátkách pana Krbce, Bublu Fráčka, Pět draků vodáků i Boba a Bobka a Jáju a Páju. Také zjistíme, jaké…(více)
(Cestování) Režie: , CZ, 2017

Cestování low cost

10 dní a 2500 Kč. Jen tohle mají k dispozici účastníci závodu LowCost Race, během kterého musí stihnout projet napříč Evropou. A letos už po…(více)
(Cestování low cost) Režie: various, CZ, 2017

Cestování s Bobem a Bobkem

Co jsme nestihli objet v létě, doženeme teď s Bobem a bobkem. Ti nás vezmou na dobrodružné cesty, které podnikají ve svém klobouku. Kam nás…(více)
(Cestování s Bobem a Bobkem) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Cestování s domácími zvířaty

Hlavní hrdinka filmu, Natálie, byla v šestnácti letech "prodána" do manželství rovnou z dětského domova. Obtížná samota "ve dvou" s manželem, kterého nemilovala, který byl…(více)
(Путешествие с домашними животными) Režie: Věra Storoževa, RUS, 2007

Cestovatelky na rozcestí

Hlavní soutěž krátkých filmů. "Věc"http://www.mezipatra.cz/film/5cestovatelkynarozcesti/6thething Allezhttp://www.mezipatra.cz/film/5cestovatelkynarozcesti/43allez Nokturnohttp://www.mezipatra.cz/film/5cestovatelkynarozcesti/36nocturn Pohyb…(více)
(Cestovatelky na rozcestí) Režie: various, various, 0000

Cestovatelská dílna

Pohádky: Dnes se podíváme na Kocourka Mňouka, Mikeše hrdinu i Přírodní zákony. Také zjistíme, jak Rézi a Brok sbírají houby, Jak Žofka pořádala…(více)
(Cestovatelská dílna) Režie: , CZ, 2017

Cestovatelské kino | Nový Zéland

Zažijte s námi cestovatelské dobrodružství v krajině, kterou fanoušci Pána Prstenů nazývají Středozemě. S cestovatelem Jiřím Jobánkem se vypravíme ve stopách slavné trilogie až k…(více)
(Cestovatelské kino | Nový Zéland) Režie: Jiří Jobánek, CZ, 2016

Cestovatelský kabaret

Unikátní cestovatelský večer, který je pokaždé jiný. Baví se publikum i cestovatel, který dopředu neví, o čem bude vyprávět. Vše je v rukou publika, které…(více)
(Cestovatelský kabaret) Režie: Mart Eslem , CZ, 2016

Cestuj a neprokrastinuj to

Standup Barbory Pečeňové
více)
(Cestuj a neprokrastinuj to) Režie: , , 0000

Cesty

Co znamená být součástí zoufalého davu sedmi milionů dojíždějících, pro které je příměstský vlak mezi domovem a zaměstnáním noční můrou? I když každý rok zemře…(více)
(Journeys) Režie: Vinayan Kodoth, IND, 2003

Ciant uvádí: Pleix - výběr krátkých filmů

úvod: Laetitia Rouxel FR Výběr z krátkých filmů, které produkuje PLEIX, představí v Praze vedoucí projektu Laetitia Rouxel.…(více)
(Ciant uvádí: Pleix - výběr krátkých filmů) Režie: Various, FRA, 2007

Cibule pro nevěstu

Zemědělství představuje v Nigeru, podobně jako v mnohých jiných rozvojových zemích, klíčový přínos pro místní ekonomiku. Cibule Galmi purple, která pochází z Nigeru, je velmi…(více)
(For the Best and for the Onion!) Režie: Sani Elhadj Magori, F - RN, 2008

Cigán

Pro čtrnáctiletého Adama má svět chudé romské osady jen dvě radosti: box a stejně starou kamarádku Julku. Po násilné smrti otce ale život nastaví chlapci…(více)
(Cigán) Režie: Martin Šulík, SK, 2011

Cigarety a písničky

Jaký je rozdíl mezi romskou a neromskou hudbou? Kde se notová osnova těchto dvou světů střetává a jak dokáže jedna obohacovat druhou? Jana Belišová se…(více)
(Cigarety a pesničky) Režie: Marek Šulík / Jana Bučková, SK, 2010

Cikán a křišťálový lustr

La škola je nová hudební pedagogika. Je založena na Hudebních obrazech, Lastrojích a na principu Ponechání původu. Každý má v sobě svůj vlastní repertoár. Zažijeli…(více)
(Cikán a křišťálový lustr) Režie: , , 0000

Cikáni

Otevírají pusu v křečovitých grimasách, přesto z ní nevychází ani hláska. Pleť mají pomazanou uhlím a srdce jim puká v emotivních erupcích. Tak se Karel…(více)
(Cikáni) Režie: Karel Anton, CSR, 1921

Cikáni jdou do nebe

Opulentní baladický muzikál, romská podoba Nikola Šuhaje loupežníka. Legendární film o sovětských Romech vypráví příběh Zobara, nejlepšího zloděje koní, a Rady, věčně nespoutané svůdkyně, jejíž…(více)
(Tabor uchodit v nebo) Režie: Emil Loteanu, SSSR, 1975

Cikáni jdou do voleb

Film slovenského režiséra Jaroslava Vojteka je příběhem několika vzrušujících týdnů Vlada Sendreie. Terénní pracovník a frontman populární skupiny Kokavakére Lavutáris se rozhodne naplnit své politické…(více)
(Cikáni jdou do voleb) Režie: Jaroslav Vojtek, CZ - SK, 2012

Cine Mar Surf Movie Night Prague

Jedinečná událost pro všechny milovníky oceánu, surfování a věčného hledání té "životní" vlny. V rámci evropského turné filmových nocí CINE MAR Vás přivítáme 28.4.2016 v…(více)
(Cine Mar Surf Movie Night Prague) Režie: various, , 0000

Cinedans Moving Media Festival

Cinedans Moving Media Festival je akcí jedinečného významu a to jak v Nizozemí, tak celosvětově. Hlavním zaměřením festivalu jsou taneční filmy. Cinedans definuje taneční film…(více)
(Cinedans Moving Media Festival) Režie: various, , 0000

Cinema Cuisine: Volume I.

Koupit vstupenkyhttp://biooko.colosseum.eu/incoming.aspx?mrsid=7&eventid=21800. Cinema Cuisine je nový koncept popup restaurace, která propojuje kulinářské umění s uměním filmu. Na jeden večer se vaše oblíbené kino promění v restauraci…(více)
(Cinema Cuisine: Volume I.) Režie: , CZ, 2013

Cinema Cuisine: Volume II.

Cinema Cuisine je nový koncept popup restaurace, která propojuje kulinářské umění s uměním filmu. Na jeden večer se vaše oblíbené kino promění v restauraci a…(více)
(Cinema Cuisine: Volume II.) Režie: Wes Anderson, USA, 2014

Cinema Cuisine: Volume III.

Třetí večer filmověkulinářského cyklu Cinema Cuisine s černou komedií Divoké historky dá hostům okusit kousek pravé Argentiny. Sestavení menu a přípravy všech chodů se pro…(více)
(Cinema Cuisine: Volume III.) Režie: , , 2014

Cinema Studies: Digitální filmový trik

Filmové triky se používají k realizování takových obrazů a scén např. mluvící hlava bez těla, které jsou běžnými způsoby nedosažitelné. Zároveň se používají tam, kde…(více)
(Cinema Studies: Digitální filmový trik) Režie: Filip Kršiak, CZ-, 2010

Cinema Studies: Distribuce a propagace

Distribuční strategie filmu zásadně ovlivňují co, jak a jestli vůbec je film uváděn v kinech a v multikinech. Propagace filmu umožňuje prvotní setkání potencionálního diváka…(více)
(Cinema Studies: Distribuce a propagace) Režie: Filip Kršiak, CZ-, 2010

Cinema, Mon Amour

Film je příběhem Victora Puriceho, správce, promítače, celoživotního cinefila a jeho dvou věrných kolegyň Cornelie a Loreny. Sledujeme je v boji za záchranu jednoho…(více)
(Cinema, Mon Amour) Režie: Alexandru Belc, RO-CZ, 2015

Cinematerapie

Zvláštní překlopení formátu reality show, která většinou bývá postavena především na skrytém „režírování“ vybraných postav, do formy zvláštní terapie, v průběhu které je skupině lidí…(více)
(Cinematerapie) Režie: Ivan Vojnár , CZ, 2010

Cinémensonge (Film-lež)

Příběhy partnerských vztahů slouží jako východisko k výzkumu svědomí a jeho vztahu ke skutečnosti, který je ale natáčen jako sebevražedný atentát na víru v pravdivost…(více)
(Cinémensonge (Film-lež)) Režie: Tomáš Petráň, CZ, 2008

CINEPUR Choice

Každému, kdo viděl znělku festivalu Cinepur CHOICEhttp://www.kinosvetozor.cz/cz/cyklyfestivaly/71/CinepurCHOICE/121/FilmFestival2008/vseoakci/, musí být jasné, že tato přehlídka to s filmem myslím opravdu vážně. Nepřipravila pro diváky žádný sentiment, žádné…(více)
(CINEPUR Choice) Režie: various, , 2008

Cinergy s Kristianem Eidnesem Anderesenem

Kristian Eidnes Andersen je dánský sound designér a hudební skladatel. Působí jako vedoucí katedry zvukové tvorby na dánské Národní filmové škole. V roli skladatele nebo…(více)
(Cinergy Kristian Eidnes Andersen) Režie: _, DK, 2017

Cinergy: Master Class Eskila Vogta

Master Class norského scenáristy a režiséra, jehož režijní debut Slepá získal v minulém roce uznání na Berlinale a Sundance Film Festivalu, kde obdržel cenu za…(více)
(Cinergy: Master Class Eskila Vogta) Režie: , , 2015

Cinergy: Master Class Joachima Triera

CINERGY je edukativní platforma organizující master class zahraničních filmových tvůrců. Dalším tvůrcem, kterému se budeme věnovat je norský režisér a scénárista Joachim Trier. Po přednášce…(více)
(Cinergy: Master Class Joachima Triera) Režie: , N, 2017

Cinergy: Master Class Yorgose Mavropsaridise

Posledním letošním hostem Cinergy bude střihač Yorgos Mavropsaridis, věrný spolupracovník režiséra Yorgose Lanthimose. Mavropsaridis se podílel na všech Lanthimosových celovečerních filmech, od režisérovy celovečerní prvotiny…(více)
(Cinergy: Master Class Yorgose Mavropsaridise) Režie: , GR, 2017

Cinergy: Master Class Yvese Capea

Master Class belgického kameramana, proslaveného zejména dlouholetou spoluprací s extravagantním francouzským režisérem Brunem Dumantem Lidství, Flandry, Stranou Satana, dále spolupracoval například s Claire Denis Sama v Africe…(více)
(Cinergy: Master Class Yvese Capea) Režie: , B, 2015

Cirkus Bukowsky

Všechno je jinak, než se zdá. Jen pátrání na vlastní pěst pořád bolí. Výbuch karavanu rozmetá vánoční idylku a Bukowského plány na klidný život s…(více)
(Cirkus Bukowsky) Režie: Jan Pachl, CZ, 2013

Cirkus Rwanda

Principál Cirku La Putyka Rosťa Novák se rozhodl nazkoušet představení se rwandským souborem. Může ale fungovat spojení dvou týmů, které jsou zvyklé na jiné tempo…(více)
(Cirkus Rwanda) Režie: Michal Varga, CZ-SK, 2018

Cirkusáda

Pohádky: Veselý cirkus Jiřího Trnky, nebo Neposlušná písmenka, Kaštanka a další klasické české animované pohádky pro děti. Program: …(více)
(Cirkusáda) Režie: , CZ, 2013

Cirkusáreo

AKTIVNÍ NEDĚLNÍ PROGRAM PRO DĚTI V KINĚ AERO Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti.…(více)
(Cirkusáreo) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Cirkusová zvířátka

Jak složité je vycvičit vlastní zvířátko, jak ho naučit neobvyklým pohybů a jak ho přimět, aby nás na slovo poslouchalo a to ke všemu když…(více)
(Cirkusová zvířátka) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Cirkusová zvířátka v Oku

Jak složité je vycvičit vlastní zvířátko, jak ho naučit neobvyklým pohybů a jak ho přimět, aby nás na slovo poslouchalo a to ke všemu když…(více)
(Cirkusoví zvířátka v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2011

Cirkusové pohádky

Dnes nás čeká pásmo animovaných pohádek z cirkusového prstředí, například Cirkus Hurvínek, Mikeš u cirkusu, Veselý cirkus a další.…(více)
(Cirkusové pohádky) Režie: , CZ, 0000

Citizenfour

Hotelový pokoj v Hongkongu, červen 2013. Na kameru soustředěně vypovídá ten, jehož jméno v několika dalších dnech zaplní titulky světových médií – Edward Snowden. Bývalý…(více)
(Citizenfour) Režie: Laura Poitras, D-USA, 2014

Citrónový sad

Film je inspirován skutečným příběhem vdovy, která byla nucena pokácet své citroníky z bezpečnostních důvodů. Filmová vdova Salma žije v palestinské vesnici na zelené linii…(více)
(Etz Limon) Režie: Eran Riklis, IL - D - F, 2008

City of Crane

Čtvrtý celovečerní snímek korejského absolventa filmové školy v Lodži Moona Seungwooka divákům ukazuje nepoznaná zákoutí města Incheon. Do něho je zasazený spletitý příběh dvou národnostně…(více)
(Siti obeu keurein) Režie: Moon Seung-wook, ROK, 2010

Cizí majetek

Život Mirandy Sámano se radikálně mění ve chvíli, kdy v hrobě své příbuzné Amalie Coronado de Sámano nalézá její vlastnoručně psaný deník, který vypráví příběh rodiny Sámanových, jak byla…(více)
(Propiedad Ajena) Režie: Luis Vélez, MEX, 2007

Cizí oběd

Už 120 let posílají ženy v Bombaji svým manželům do práce obědy v kastrůlkách prostřednictvím pozoruhodné sítě poslíčků. Vědci z Harvardovy univerzity tento dokonalý doručovací…(více)
(Dabba) Režie: Ritesh Batra, IND - F - D, 2013

Cizí oběd - slavnostní premiéra

Máte po krk depresivních sociálních dramat? Pak si nenechte ujít vtipnou, elegantní a pozitivně laděnou romanci, zasazenou do současné Bombaje. Jedním z tamních neobvyklých fenoménů…(více)
(Dabba) Režie: Ritesh Batra, IND-F-D, 2013

Cizí planeta

Ubohý život dětí v různých částech Země je hlavním tématem maďarského dokumentaristy Ference Moldoványiho, který se vypravil do Afriky, Asie a Jižní Ameriky a natočil…(více)
(A másik bolygó) Režie: Ferenc Moldoványi, H, 2008

Cizincem ve vlastní zemi

Naléhavý a velmi osobní záznam Tenzing Sonamovy první návštěvy v jeho tibetské domovině. Film sleduje filmařovo putování z odlehlých oblastí čínské provincie Amdo do hlavního…(více)
(A Stranger in my Native Land) Režie: R. Sarin - T. Sonam , IND, 1998

Cizinci u nás – Indové v Čechách

Příběhy tří Indů, kteří k nám kdysi přišli studovat a domů už se nevrátili – dva jsou inženýry, třetí je kandidátem věd v oboru astrofyziky.…(více)
(Cizinci u nás – Indové v Čechách) Režie: Vlastimil Šimůnek, ČR, 2003

Cizinci ve vlaku

Na téhle cestě je něco podivného. Příliš mnoho věcí se tu vyskytuje ve dvojicích. Tenisová hvězda Guy Farley Granger nenávidí svou nevěrnou ženu. Tajemný Bruno…(více)
(Strangers on a Train) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1951

Cizinci ve vlaku

Na téhle cestě je něco podivného. Příliš mnoho věcí se tu vyskytuje ve dvojicích. Tenisová hvězda Guy nenávidí svou nevěrnou ženu. Tajemný Bruno nenávidí svého…(více)
(Strangers on a Train) Režie: Alfred Hitchcock, USA, 1951

Cizinci ven! Schlingensiefův kontejner

Film je napínavá i poučná, strašidelná i veselá kronika a zároveň reflexe velkolepého podfuku, který provedl umělecký terorismus na naší zdánlivě osvícené multimediální realitě. Rakousko…(více)
(Ausländer raus! Schlingensiefs Container) Režie: Paul Poet, AT, 2002

Cizinec

Tímto filmem inspirovaným vlastní povídkou završil svou kariéru legendární režisér Satyajit Ray. Vše začíná dopisem, ve kterém se Anile ohlašuje údajný dávno ztracený strýc. Ten…(více)
(Agantuk) Režie: Satyajit Ray, IND, 1991

Cizinec

Původní plán výletu do Evropy za zhojením srdce se Frankovi Johnny Depp nevydařil tak, jak by čekal. V Paříži se naprosto „nečekaně“ setkává s nádhernou…(více)
(The Tourist) Režie: F. H. von Donnersmarck , USA - F, 2010

Clash on Broadway

Dnes již klasický záznam slavné návštěvy New Yorku v roce 1981. Film střídavě ukazuje nadupaná živá vystoupení kapely a jejich seznámení s hip hopem a…(více)
(Clash on Broadway) Režie: Don Letts, VB, 1982

Claudio Abbado's Return to La Scala

záznam…(více)
(Claudio Abbado's Return to La Scala) Režie: , , 2010

Cléo od pěti do sedmi

Slavný film Vardové s takřka absolutní chronologickou přesností charakterizuje ho rovnováha mezi fiktivním a reálným časem zachycuje dvě hodiny ze života mladé pařížské šansoniérky, která…(více)
(Cléo de 5 à 7) Režie: Agnès Varda, FRA - ITÁ, 1961

Clerks 2: muži za pultem

Po dlouhých 13 letech se Kevin Smith vrací ke svému debutu Podvodníci z New Jersey 1995 postaveném na skvěle vypointovaných monolozích postav, v nichž se prolíná popkultura, sex a…(více)
(Clerks II) Režie: Kevin Smith, USA, 2006

Climax

Poslední noc v chatě uprostřed lesů, zima 1996. Třicítce tanečníků a tanečnic končí intenzivní trénink na turné v USA, zbývá už jen závěrečná party. Na…(více)
(Climax) Režie: Gaspar Noé, F, 2018

CLOSING - Vítězné filmy

…(více)
(CLOSING) Režie: , , 0000

Closing Ceremony: Vítězné filmy | 2016

Vítězné filmy…(více)
(Awarded Films) Režie: various, , 0000

Closing Ceremony: Vítězné filmy | 2017

Vítězné filmy…(více)
(Closing Ceremony: Vítězné filmy) Režie: various, , 0000

Closing Ceremony: Vítězné filmy | 2018

Vítězné filmy…(více)
(Closing Ceremony: Vítězné filmy) Režie: various, , 0000

Co děláme v temnotách | Kiwi Film And Vampire Night

Spolubydlící Viago, Deacon a Vladislav jsou tři upíři, kteří se jen snaží protlouci se v moderní společnosti od placení nájemného a dodržování rozpisu domácích prací…(více)
(What We Do in the Shadows) Režie: Jemaine Clement, Taika Waititi, NZ-USA, 2014

Co dělat když ...

Jedním ze žánrů, které nejlépe padnou krátkým filmům, jsou vtipné minipříběhy s pointou, vymáchané v notně černém humoru a kořeněné ironickou nadsázkou. Vděčným předmětem jejich…(více)
(How to ...) Režie: , , 0000

Co dělat?

Co dělat? Cesta z Prahy do Českého Krumlova aneb Jak jsem sestavoval novou vládu je druhou částí Vachkovy tetralogie Malý kapitalista. …(více)
(What Is to Be Done?) Režie: Karel Vachek, CZ, 1996

Co dům dal | v mezzaninu

Co dům dalhttps://www.facebook.com/events/227200697448023/?ref=ts&fref=ts je bazar v tak trošku jiném stylu. Nač rozdělovat, když se dá vše spojit v jedno? Knihomol si může podat ruku s…(více)
(Co dům dal) Režie: , , 2013

Co chvilku křičí na jevišti světa

Vynálezce Carl Åkerblom je růžolící čtyřiapadesátiletý milovník Franze Schuberta a pacient psychiatrické kliniky v Uppsale, kam se dostal po svém pokusu ubít snoubenku Pauline Thibault…(více)
(Larmar och gör sig till) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1997

Co Iva natočila 21. října 2003

Iva je mladá dívka, která ke svým čtrnáctým narozeninám dostala videokameru. Nadšena novým dárkem začne okamžitě snímat všechno, co se děje kolem, a v průběhu…(více)
(Što je Iva snimila 21. listopada 2003) Režie: Tomislav Radič, CHOR, 2005

Co jsme komu udělali?

Na životě je krásné, že se v něm nedá nic předem naplánovat. Například Verneuilovi si byli jistí tím, že se jejich čtyři nádherné inteligentní dcery…(více)
(Qu'est-ce qu'on a fait au Bon Dieu?) Režie: Philippe de Chauveron, F, 2014

Co jste nikdy nechtěli vědět

Hlavní soutěž krátkých filmůhttp://www.mezipatra.cz/en/22013/filmpackage/37revelationshttp://www.mezipatra.cz/22013/filmpackage/33revelations Děcko je v pohodě Tak a teď to…(více)
(Co jste nikdy nechtěli vědět) Režie: various, USA - AUS - CDN, 2012

Co kdybychom žili společně?

Annie, Jean, Claude, Albert a Jeanne jsou nerozlučnými přáteli více než čtyřicet let. Když jim paměť i srdce začínají pomalu vypovídat službu a na obzoru…(více)
(Et si on vivait tous ensemble?) Režie: Stéphane Robelin, F, 2010

Co mají zvířátka na sobě

Všimli jste si, jak moc rozdílná zvířátka můžeme v přírodě potkat? Někteří tvorové mají srst, jiní šupiny a další se mohou pochlubit peřím či bodlinami. Pejskové…(více)
(Co mají zvířátka na sobě) Režie: Kino Aero, CZ, 2012

Co my jen víme!?

Je svět kolem nás, ten, který vidíme a cítíme, skutečný? Nebo existují i další reality, mnohem reálnější než ta jediná a obecně přijímaná? Co například…(více)
(What the #$*! Do We (K)now!?) Režie: William Arntz, Betsy Chasse, Mark Vicente, USA, 2004

Co na srdci, to na jazyku

Krátký film jednoho ze studentů baghdádské filmové školy Imáda Aliho nastiňuje nelehkou situaci novinářů v jeho zemi. Žurnalistka Kuthar vysvětluje, že v Iráku je myšlenka…(více)
(Speak Your Mind) Režie: Emad Ali, IRQ, 2011

Co největší vzdálenost

Dvě tváře Venezuely, chaotické a agresivní město a ráj v nejstarších horách planety. V této úchvatné scenérii se odehrává lyrický, něžný i drsný příběh o…(více)
(La distancia más larga) Režie: Claudia Pinto Emperador, E-YV, 2013

Co nikdo neví

Thomasova sestra Charlotta se utopí při plavání. Když Thomas prochází její věci, objeví důkazy o tom, že jejich otec pracoval pro tajnou službu. Vypadá to,…(více)
(Det som ingen ved) Režie: Søren Kragh-Jacobsen, DK - S, 2008

Co oči nevidí

Pohádky: Dnes budeme sledovat další příhody našich oblíbených hrdinů. Navštívíme Rumcajse, Amálku, Fíka i Káťu se Škubánkem. Bude to náruč plná pohádek. …(více)
(Co oči nevidí) Režie: , CZ, 2014

Co přinese červen?

Portréty čtyř obyvatel São Paula a jejich blízkých zachycují vzrušenou společenskou situaci před mistrovstvím světa ve fotbale v roce 2014. Finanční analytik, stávkující zaměstnanec dopravního…(více)
(Future June) Režie: Maria Augusta Ramos, BR-NL, 2015

Co s ulicí?

Americký dokumentární film ,,Co s ulicí?'' zkoumá historii a kulturu ulic New Yorku od doby před příchodem automobilů až dodnes. Umožňuje nám tím porozumět,…(více)
(Contested Streets) Režie: Stefan Schaefer, USA, 2006

Co se děje v trávě?

Pohádky: Dnešní pásmo pohádek nás zavede do přírody za Cvrčkem a jeho kamarády. Kromě něj navštívíme ještě Štaflíka a Špagetku, Krtečka a…(více)
(Co se děje v trávě?) Režie: , CZ, 2015

Co se dělo na Měsíci?

Je zcela evidentní, že záběry z „prvního přistání člověka na Měsíci“ jsou podvrhy natočené ve fi lmovém studiu. NASA tyto padělky pravděpodobně vyrobila, protože skutečný záznam…(více)
(What Happened on the Moon) Režie: různí režiséři, USA, 2000

Co se chystá v českém dokumentu?

Jaká bude sezóna 2015 – 2016 v českém dokumentárním filmu? Jaké projekty se chystají a která témata chtějí filmaři otevřít? Jedinečné setkání s vybranými tvůrci…(více)
(Co se chystá v českém dokumentu?) Režie: various, CZ, 2015

Co se chystá v českém dokumentu? 2013

Jaká bude sezóna 2013/ 2014 v českém dokumentárním filmu? Jaké projekty se chystají a která témata chtějí filmaři otevřít? Jedinečné setkání s vybranými tvůrci a…(více)
(Co se chystá v českém dokumentu?) Režie: various, CZ, 2013

Co se chystá v českém dokumentu? 2014

Jaká bude sezóna 20142015 v českém dokumentárním filmu? Jaké projekty se chystají a která témata chtějí filmaři otevřít? Jedinečné setkání s vybranými tvůrci a jejich…(více)
(Co se chystá v českém dokumentu? 2014) Režie: various, CZ, 2014

Co se nenosí

Upcyklace je čím dál rozšířenější metoda, která dokáže využít materiál z přebytečných výrobků k vytvoření produktu vyšší hodnoty. Své kolekce podle tohoto principu vytváří i…(více)
(Out of Fashion) Režie: Moest Väljas, EST, 2015

Co se skrývá pod zemí?

Pohádky: Přírodipis v cylindru, Kos v parku, O kropenaté slepičce, nebo jak Štaflík a Špagetka rybařili, to…(více)
(Co se skrývá pod zemí?) Režie: , CZ, 2013

Co se z nás stalo

Může se to stát i vám. Epidemie neznámého viru, kvůli které se celé městečko dostane do karantény, dokáže pěkně zacloumat s rodinnou pohodou. Zvlášť když…(více)
(Sorgenfri) Režie: Bo Mikkelsen, DK, 2015

Co slíbila země nebi

Šida maluje ve dne v noci portréty svého manžela, synů a vnuka. Všichni jsou od dob krvavé války v Bosně pohřešováni, podobně jako dalších 27…(více)
(La terre a promis au ciel) Režie: Sabina Subasic, FRA, 2003

Co sluší zvířátkům

Pohádky: Dnes se podíváme na Velrybu Decimálku jak je mrož nechtěl pustit na maják, na Kosí bratry jak si pochutnali na lívancích a Jak…(více)
(Co sluší zvířátkům) Režie: , CZ, 2017

Co to bouchlo

Oblíbené příběhy medvědů, kteří se potkali u Kolína a zažívali spolu jedno netradiční hravé dobrodružství za druhým. Dnes uvidíme tyto čtyři příběhy: Co to bouchlo,…(více)
(Co to bouchlo) Režie: , CZ, 0000

Co to tady mňouká

Pohádky: Dnes se podíváme na kočičí příběhy Kotě, Kocourek Modroočko, O kočičce, myšičce a červené slepičce. Také zjistíme, co dělal Kocourek Mňouk, Jak malíř Honza učil…(více)
(Co to tady mňouká) Režie: , CZ, 2016

Co tu vlastně dělám

Alessio na konci maturitního roku ve škole zkazil, co mohl a rodiče mu zakázali jet s kamarády po Evropě. Jenže Alessio to nevzdává a rozhodne se…(více)
(Ma che ci faccio qui!) Režie: Francesco Amato, I, 2006

Co všechno umí dokumentární film?

Masterclass Michaela Madsena Světově uznávaný dánský filmový režisér a konceptuální umělec Michael Madsen proslul filmy Into Eternity a Návštěva. V nich…(více)
(What on Earth Is Documentary Film?) Režie: Michael Madsen, , 0000

Co z nás zbývá?

Filmaři François Prévost a Hugo Latulippe požádali tibetskou uprchlici žijící v Quebecku Kalzang Dolmu, aby obyčejným Tibeťanům žijícím v Čínské lidové republice odevzdala vzkaz od…(více)
(Ce qu'il reste de nous) Režie: H. Latulippe - F. Prévost, CDN, 2004

Coby

Bylo 3. července 2010. Třiadvacetiletá Suzanna akorát nastoupila na hormonální terapii a rozhodla se svou tranzici veřejně dokumentovat na YouTube. V současnosti je již z…(více)
(Coby) Režie: Christian Sonderegger, F-USA, 2017

Coco

Navzdory prazvláštnímu rodinnému zákazu muziky se Miguel touží stát uznávaným hudebníkem jako je jeho idol, Ernesto de la Cruz. V touze dokázat svůj talent se…(více)
(Coco) Režie: Lee Unkrich, Adrian Molina, USA, 2017

Coco Chanel

Módní značku Chanel zná dnes skoro každý – propojit si ji ale s konkrétním osudem ženy, která stála za revolucí v oblékání, už není tak…(více)
(Coco avant Chanel) Režie: Anne Fontaine, F, 2009

Cokoliv si budeš přát

Velascovi jsou šťastnou rodinou. Alicia se staré o čtyřletou Dafne a Leo pracuje v advokátní kanceláři. O vánočních svátcích však mladá žena zemře při epileptickém…(více)
(Todo lo que tú quieras) Režie: Achero Mañas, E, 2010

Coldwater

Se svolením rodičů je dospívající chlapec uprostřed noci odvlečen do tvrdého nápravného zařízení pro mladistvé bez kontaktu s vnějším světem. Velící plukovník ve výslužbě se…(více)
(Coldwater) Režie: Vincent Grashaw, USA, 2013

Colette

Milostný příběh zajatců Viliho Jiří Mádl a krásné belgické židovky Colette Clémence Thioly vypráví o osudu tajné lásky v prostředí hrůzy a smrti, o tenké…(více)
(Colette) Režie: Milan Cieslar , CZ - NL - SK, 2013

Collaborators | NT Live

Nová hra dvorního scénáristy Dannyho Boyla, Johna Hodge, který má na kontě scénáře k filmům Trainspotting, Mělký hrob či Pláž, se zaměřuje na imaginární setkání…(více)
(Collaborators | NT Live) Režie: Nicholas Hytner, UK, 2011

Collapse

Monolog bývalého policisty, novináře a spisovatele Michaela C. Rupperta – muže, který tvrdí, že jeho varování nejsou konspirační teorie, ale konspirační fakta. Blíží se opravdu velký…(více)
(Collapse) Režie: Chris Smith, USA, 2009

COME.BACKSTAGE s Kelly Reichardt a Carlo Chatrianem

Diskuze mezi režisérkou a ředitelem filmového festivalu v Locarnu. Carlo Chatrian je italský žurnalista, dramaturg a…(více)
(COME.BACKSTAGE with Kelly Reichardt and Carlo Chatrian) Režie: , , 2016

Comedy Special – Dave Johns

Comedy Prague, Film Europe a Kino Světozor jsou rádi, že mohou představit Davida Johnse – jediné vystoupení v ČR Dave Johns…(více)
(Comedy Special – Dave Johns) Režie: Dave Johns, GB, 2017

Coming Out

Začínající učitel Filip nastupuje do svého prvního zaměstnání na střední školu. Seznamuje se s kolegyní Tanjou, se kterou později začne chodit. Průběh vztahu je však…(více)
(Coming Out) Režie: Heiner Carow, D, 1989

Commitments

Když autoři vyhlásili, že hledají členy kapely pro filmovou verzi knihy Roddyho Doyle The Commitments, mnozí, i velmi mladí muzikanti v Dublinu, se zúčastnili této…(více)
(The Commitments) Režie: Alan Parker, Irsko - VB, 2001

Common Deities

Santería je pro mnohé něco jako voodoo, její exotické rituály svádějí k nejrůznějším fantaziím. Toto náboženství je zvláštní směsicí starověkých bohů uctívaných otroky přivezenými z…(více)
(Common Deities) Režie: Csilla Szigeti, H, 2006

Common Roads - Pilgrimage and Backpacking in the 21st Century

Označení „poutník“ je stále většinou spojováno s oddanými osobami, které se vydávají na cestu výhradně z náboženských motivů, zatímco mladí lidé, kteří putují s batohem…(více)
(Common Roads - Pilgrimage and Backpacking in the 21st Century) Režie: Tommi Mendel, CH, 2013

Communion

Děti musí dospět předčasně, když mají neschopné rodiče. Ole je 14 a musí se starat o dysfunkčního otce, autistického bratra a matku, která s nimi…(více)
(Komunia) Režie: Anna Zamecka, PL, 2016

Concrete Stories

Historie panelových králíkáren od původního jednoduchého obchodního záměru až po utopickou vizi sovětských plánovačů vytvořit komunitní bydlení, které lidi paradoxně spíš odcizuje, než spojuje. Lidé…(více)
(Concrete Stories) Režie: Lorenz Findeisen, CZ-F, 2014

Confetti

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Britská komedie natočená v paradokumentárním stylu zaznamenává hektické a místy poněkud kuriózní přípravy tří…(více)
(Confetti) Režie: Debbie Isitt, VB, 2006

Constantine

Narodil se s darem, který nechtěl. Má schopnost rozeznat anděly a démony skryté pod lidským vzhledem, volně se pohybujícím na zemi. Ve snaze utéct před…(více)
(Constantine ) Režie: Francis Lawrence, USA, 2005

Contested City Den 1.

Registrujte se bezplatně na Contested Cityhttp://www.contestedcity.cz.
více)
(Contested City) Režie: , , 2015

Contested City Den 2.

Registrujte se bezplatně na Contested Cityhttp://www.contestedcity.cz/cs/.
více)
(Contested City) Režie: , , 2015

Control

Hudební fotograf a tvůrce hudebních videoklipů předních světových kapel Anton Corbijn se v 52 letech rozhodl natočit celovečerní debut a zvolil si téma, jenž je mu vlastní. Snímek Control je…(více)
(Control) Režie: Anton Corbijn, GB - USA, 2007

Cooltúra

Vstup zdarma. Vstupenky za 0, korun se vydávají pouze na pokladně Bia Oko.
více)
(Cooltúra) Režie: Miro Remo, SK, 2016

Coppélie

Choreografie: Patrice Bart podle Arthura Saint Léona Hudba: Léo Delibes …(více)
(Coppélia) Režie: Patrice Bart, F, 2011

Coppélie | Australian Ballet

Diváci po celém světě se budou moci pokochat tímto baletním představením na velkém plátně v roce 2017. Coppélia je jiskřivý příběh plný kouzel a rošťáren,…(více)
(Coppélia) Režie: Australský balet, AUS, 2016

Coppélie | Bolšoj balet

Choreografie: Sergej Vikarev podle Maria Petipy Hudba: Léo Delibes …(více)
(Coppélie | Bolšoj balet) Režie: Sergej Vikarev , RUS, 2011

Copy Camp

Kopíci všech zemí, spojte se. Bio Oko přivítá druhý pražský barcamp pro copywritery. Letošní CopyCamp se zaměří na sílu webcopy a krásu offline textů. O…(více)
(Copy Camp) Režie: H1, CZ, 2013

Corinnino tajemství

Usměvavá Corinne je normální německá teenagerka. Leze s kamarády po horách, jezdí na výlety, chodí na večírky a těší se, až nastoupí na univerzitu. Nikdy…(více)
(Corinnes Geheimnis) Režie: Maike Conway, D, 2015

Coriolanus | NT Live

Ze záznamu. Přímý přenos představení divadla Donmar Warehouse, ze kterého jsme v roce 2011 přenášeli Krále…(více)
(Coriolanus | NT Live) Režie: Josie Rourke, GB, 2013

Così fan tutte 2014 | Wolfgang A. Mozart

Susanna Phillips Fiordiligi, Isabel Leonard Dorabella, Danielle de Niese Despina, Matthew Polenzani Ferrando, Rodion Pogossov Guglielmo, Maurizio Muraro Don Alfonso …(více)
(Così fan tutte 2014 | Wolfgang A. Mozart) Režie: Lesley Koenig, USA, 2014

Cosi je ve vzduchu

Paříž, na začátku sedmdesátých let. Gymnazistu Gillese zcela pohltilo politické zanícení, jež se stalo základem nové doby. Stejně jako jeho přátelé i on se zmítá…(více)
(Après mai) Režie: Olivier Assayas, F, 2012

Cosmobile Hobos + koncert Cermaque

CERMAQUE & IAMME: křest CD GRAVITACE, premiéra dokumentu SKOK DO VODY a koncert v speciální kapelní sestavě Dikolsonelektronika; Martin Kyšperský/Květybasa; Marek Doubrava/Hm... kytara, klávesy;…(více)
(Cosmobile Hobos + koncert Cermaque) Režie: , CZ, 2016

Cosmopolis

V New Yorku se v blízké budoucnosti odehrává temný příběh, jehož protagonistou je osmadvacetiletý finanční magnát Eric Packer. Dravá a nenasytná hvězda Wall Street putuje…(více)
(Cosmopolis) Režie: David Cronenberg, F - CDN - P- I, 2012

Couchsurfing kolem světa

Jak cestovat s minimálním rozpočtem? Vyzkoušejte couchsurfing – nocování u lidí z internetu. Předávání zkušeností, sdílení a snaha o pochopení zcela odlišných světů. Katka s…(více)
(Couchsurfing Around the World) Režie: , , 0000

Cowspiracy

Mladý environmentalista Kip Andersen pátrá po možnostech, jak zastavit zkázu planety. Zjistí, že šetřit vodou ve sprše, omezit jízdu autem ani třídit odpad nebude nic…(více)
(Cowspiracy: The Sustainability Secret) Režie: Kip Andersen, Keegan Kuhn, USA, 2014

CPH:LAB

Každý rok dostane dvacet vybraných mladých filmařů z celého světa během devítidenního rezidenčního workshopu příležitost připravit ve dvoučlenných týmech námět na krátký film. Následně získají…(více)
(CPH:LAB) Režie: various, DK-FIN-PY, 0000

Crash

Snímek je provokativním a nebojácným pohledem na složitost rasové problematiky v.současné Americe. Strhující mozaika příběhů o lidské důstojnosti, strachu,.násilí, bigotnosti, intoleranci a zoufalství se snaží…(více)
(Crash) Režie: Paul Haggis, USA - NĚM, 2004

Crash

Román J. G. Ballarda napsaný v první polovině sedmdesátých let a vydaný u nás pod názvem Bouračka využíval formát pornografické literatury k zachycení intimního erotického…(více)
(Crash) Režie: David Cronenberg, CDN - F - GB, 1996

Crash Test Dummies

Odlehčená komedie o poměrech v Evropě sleduje osudy mladého rumunského páru. Ana a Nicholae cestují z Bukurešti do Vídně, aby prodejem kradeného auta snadno přišli…(více)
(Crash Test Dummies) Režie: Jörg Kalt, RAK - RUM, 2005

Crazy Heart

Countryový písničkář Otis „Bad“ Blake má za sebou úspěšnou kariéru, v sedmapadesáti se však už jenom potlouká po jednodenních štacích v malých barech na americkém…(více)
(Crazy Heart) Režie: Scott Cooper, USA, 2009

Creative Mornings Prague s Bójou Šulcem

Můžete se schovávat, ale stejně budete přistiženi ve společnosti dalších ranních ptáčat. V pátek 28. března se v Bio OKO uskuteční březnové Creative Mornings. …(více)
(Creative Mornings Prague) Režie: , , 0000

Creatures

Dojemný i inspirativní příběh dvou žen nové transgenderové generace, které žijí v jedné jihoindické metropoli a snaží se žít důstojný život. Film je…(více)
(Creatures) Režie: B.Ilangovan, IND, 2010

Critics' Circle Choice

Pět mil odsudhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/31criticscirclechoice/1126petmilodsud; režie: Andrew Haigh; 2009 Záříhttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/31criticscirclechoice/1137zari; režie: Esther May Campbell; 2008 Mláďatahttp://www.freshfilmfest.net/program/filmovesekce/31criticscirclechoice/1101mladata; režie: Tom Harper;…(více)
(Critics' Circle Choice) Režie: various, GB, 0000

Croodsovi

Dobrodružná animovaná komedie vypráví příběh první pravěké rodiny na světě, která se jmenuje Croodsovi. Taťka Grug miluje a chrání svou rodinu. Řídí se svéráznou filozofií…(více)
(The Croods) Režie: C. Sanders - K. De Micco , USA, 2013

Crossing Channels - Beethoven's Hair

Uznávaný režisér Larry Weinstein uvádí svůj nový dokument, v němž vypráví podivuhodný příběh jednoho z nejbizarnějších suvenýrů světa hudby kadeře Beethovenových vlasů, kterou vzápětí…(více)
(Beethovenovy vlasy / Beethoven's Hair) Režie: Larry Weinstein, KAN - RAK, 2005

Crossing the Bridge - the Sound of Istanbul

Alex Hacke, člen německé avantgardní skupiny Einsturzende Neubauten, je znalcem nejrůznějších hudebních stylů a žánrů a neúnavný hudební experimentátor. Metoda sbírání zvuků, kterou nazývá nahrávání…(více)
(Zvuky Istanbulu / Crossing the Bridge - the Sound of Istanbul) Režie: Fatih Akin, NĚM - TUR, 2005

Crulic – cesta na onen svět

Animovaný dokument Crulic – cesta na onen svět vypráví příběh Crulice, 33letého Rumuna, který zemřel v polském vězení během protestní hladovky. Uznávaný rumunský herec, Vlad…(více)
(Crulic – drumul spre dincolo) Režie: Anca Damian, RO-PL, 2011

Crumb

Komiksovým fanouškům stačí název notně lapidární: Crumb. Pro ty ostatní dodáváme, že legendární chlívák a satirik Robert Crumb Fritz the Cat je jedním z žijících pilířů nezávislého…(více)
(Crumb) Režie: Terry Zwigoff, USA, 1994

Crux

Kombinací různě obtížných stylů se skupina tří sportovců snaží přiblížit kouzlo technického ježdění na kolech.…(více)
(Crux) Režie: Alexander Lavigne, CDN, 2007

Crwecon Speciál: Stan Sakai!

Beseda a autogramiáda s jedním z nejslavnějších komiksových tvůrců, autorem série Usagi Yojimbo. Do Prahy zavítá legendární Stan Sakai, tvůrce jednoho z nejúspěšnějších komiksů. Příběhy samurajského králíka jsou hitem…(více)
(Crwecon Speciál: Stan Sakai!) Režie: , , 0000

CS ❶ Produkce

Financování filmu Umění se vždy pojí s finanční podporou, je film součástí investice nebo je investice součástí umění? Producent stojí v…(více)
(CS ❶ Produkce) Režie: , CZ, 2012

CS ❿ Filmová kritika

Téma, scénář, herectví, mizanscéna, kamera, střih, zvuk... Filmová kritika nabízí v pojetí jednotlivých autorů různorodé přístupy k interpretaci. Proti sobě…(více)
(CS ❿ Filmová kritika) Režie: , CZ, 2012

CS ❷ Dějiny profesí

Základní mezníky ve vývoji filmových profesí Vývoj filmových profesí prošel obrovskou změnou, která neprobíhala osamoceně od technologických, sociokulturních a…(více)
(CS ❷ Dějiny profesí) Režie: , CZ, 2012

CS 2013 | Dokumentární režie

Skutečnost a realita Hraný film často vypadá jako skutečný. Skutečnost je často natolik neuvěřitelná, že…(více)
(CS 2013 | Dokumentární režie) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Dramaturgie a scenáristika

Výstavba a logika příběhu Filmový scénář je základním podkladem pro natáčení. Před scénářem je třeba…(více)
(CS 2013 | Dramaturgie a scenáristika) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Filmová kritika

Téma, scénář, herectví, mizanscéna, kamera, střih, zvuk ... Filmová kritika nabízí v pojetí jednotlivých autorů různorodé…(více)
(CS 2013 | Filmová kritika) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Filmový trik

Obraz, efekty, triky Filmové triky se používají k realizování takových obrazů a scén…(více)
(CS 2013 | Filmový trik) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Herectví

Výraz, charakter, ztvárnění Přesvědčil, nebo nepřesvědčil? Toto setkání je připraveno pro všechny, kteří chtějí porozumět filmovému…(více)
(CS 2013 | Herectví) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Kamera

Obraz ve filmu Film je pohyblivý obraz. Filmové dílo vytváří specifický filmový prostor a pohyb. Obraz…(více)
(CS 2013 | Kamera) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Produkce

Financování filmu a producentská dramaturgie Produkce stojí na počátku profesionálního hraného filmu. Umění se vždy pojí…(více)
(CS 2013 | Produkce) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Režie

Jak vzniká film a práce s herci Režisér filmu je podstatnou součástí celé výroby filmu. Stojí…(více)
(CS 2013 | Režie) Režie: , CZ, 2013

CS 2013 | Zvuk a hudba

Zvuk, ruch, hudba Občas opomíjená, ale důležitá složka ve filmu. Film je často rozebírán z pohledu…(více)
(CS 2013 | Zvuk a hudba) Režie: , CZ, 2013

CS ❸ Dramaturgie a scenáristika

Výstavba a logika příběhu Filmový scénář je základním podkladem pro natáčení. Před scénářem je třeba zpracovat námět a přetvořit…(více)
(CS ❸ Dramaturgie a scenáristika) Režie: , CZ, 2012

CS ❹ Režie

Představení filmových rolí ve vztahu k režii Napsaný scénář se u režisérů transformuje do audiovizuálního vyjadřování. Zároveň je důležitou úlohou režiséra…(více)
(CS ❹ Režie) Režie: , CZ, 2012

CS ❺ Kamera

Prostor, pohyb a světlo ve filmu Film je pohyblivý obraz. Filmové dílo vytváří specifický filmový prostor a pohyb. Obraz je…(více)
(CS ❺ Kamera) Režie: , CZ, 2012

CS ❻ Herectví

Výraz a rytmus Přesvědčil nebo nepřesvědčil? Toto setkání je připraveno pro všechny, kteří chtějí rozebrat filmové herectví a vnímat jej…(více)
(CS ❻ Herectví) Režie: , CZ, 2012

CS ❼ Postprodukce

Čas a dynamika ve filmu
více)
(CS ❼ Postprodukce) Režie: , CZ, 2012

CS ❽ Zvuk a hudba

Zvuk, ruch a hudba Občas opomíjená, ale důležitá složka ve filmu. Film je často rozebírán z pohledu před i za kamerou, ale…(více)
(CS ❽ Zvuk a hudba) Režie: , CZ, 2012

CS ❾ Dokumentární režie

Fikce a realita Hraný film často vypadá jako skutečný. Skutečnost je často natolik neuvěřitelná, že vypadá jako vymyšlená. Dokumentární filmy…(více)
(CS ❾ Dokumentární režie) Režie: , CZ, 2012

Ctihodný W.

K diskriminaci a utlačování muslimské etnické menšiny Rohingů dochází v převážně buddhistické Barmě dlouhodobě. Myšlenkovým vůdcem radikálů je barmský radikální nacionalistický mnich Wirathu. „Podle buddhismu bychom…(více)
(The Venerable W.) Režie: Barbet Schroeder, F-CH, 2017

Cucumber

Život šestačtyřicetiletého Henryho a jeho přítele Lance je pohodlný a zajetý v ustálených kolejích. Ale po nejkatastrofičtější noci v historii – zahrnující sex ve třech,…(více)
(Cucumber) Režie: David Evans, Alice Troughton, Euros Lyn, GB, 2014

Cukr blog

Režisérka aktuálně ohrožená těhotenským diabetem je donucena ze dne na den přestat konzumovat rafinovaný cukr. Stižena abstinenčními příznaky zjišťuje, jak obtížné je zbavit se této…(více)
(Cukr blog) Režie: Andrea Culková, CZ, 2014

Cukrář

Služební cesty mohou přinést mnohá překvapení a není výjimkou, pokud mezi ně patří setkání, jež přeroste v milenecký vztah. Poměr Thomase, cukráře žijícího v Berlíně,…(více)
(The Cakemaker) Režie: Ofir Raul Graizer, IL-D, 2017

Curanderos

Egor Indiani se vydal na vlastní pěst do amazonské džungle, aby proniknul do stále rozšiřujícího se fenoménu ayahuascy. Výsledkem je Curanderos cestopisný populárněnaučný film,…(více)
(Curanderos) Režie: Egor Indiani, SK, 2018

Curumim

Marca Curumim Archera chytili před třinácti lety na indonéském letišti s bezmála 14 kily kokainu. Obžaloba byla nekompromisní. Marco byl odsouzen k trestu smrti, a…(více)
(Curumim) Režie: Marcos Prado, BR, 2016

Cvrček a spol.

Cvrček a slepice, 5 minut Cvrček a housličky, 5 minut …(více)
(Cvrček a spol.) Režie: různí autoři, CZ, 0000

CvW Filmmaterial

Clemens von Wedemayer je mladý německý autor, který ve svých krátkých filmech pracuje s vlivy literatury, kinematografie, fotografie, dokumentu, videa a performance. Během večera představíme jeho tři…(více)
(CvW Filmmaterial) Režie: Clemens von Wedemayer, NĚM, 2004

Cyborg - režisérský sestřih

Každý, kdo pilně chodil do videopůjčoven nebo začátkem devadesátek koukal na Novu, viděl proslulé postapokalyptické béčko Cyborg, kde JeanClaude Van Damme předvedl jednu ze svých…(více)
(Albert Pyun’s Director’s Cut of Cyborg) Režie: Albert Pyun, USA, 1989

Cyklo Kino | Big Lebowski

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Jako první rozjedeme kultovní komedii Big…(více)
(Cyklo Kino | Big Lebowski) Režie: E. Coen - J. Coen, USA, 1998

Cyklo Kino | Divoké historky

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme cenami ověnčenou argentinskou komedii…(více)
(Cyklo Kino | Divoké historky) Režie: Damián Szifrón, RA-E, 2017

Cyklo Kino | Dokud nás svatba nerozdělí

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme skvělou francouzskou komedii …(více)
(Cyklo Kino | Dokud nás svatba nerozdělí) Režie: Olivier Nakache, Eric Toledano, F, 2017

Cyklo Kino | Drive

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme nadupané drama Drivehttps://www.csfd.cz/film/240522drive/prehled/. …(více)
(Cyklo Kino | Drive) Režie: Nicolas Winding Refn, USA, 2011

Cyklo Kino | Kouř

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme legendární komediální muzikál …(více)
(Cyklo Kino | Kouř) Režie: Tomáš Vorel st., CZ, 1991

Cyklo Kino | Matrix

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme klasiku scifi žánru …(více)
(Cyklo Kino | Matrix) Režie: Lilly Wachowski, Lana Wachowski, USA, 1999

Cyklo Kino | Rocky

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme ikonického Rockyhohttp://www.csfd.cz/film/1604biglebowski/prehled/. …(více)
(Cyklo Kino | Rocky) Režie: John G. Avildsen, USA, 1976

Cyklo Kino | Strach a hnus v Las Vegas

Přišel jsem, šlapal jsem, viděl jsem. Tentokrát rozjedeme psychedelickou jízdu Strach…(více)
(Cyklo Kino | Strach a hnus v Las Vegas) Režie: Terry Gilliam, CZ, 1998

Cyklofest 2009

VSTUPENKY POUZE PŘES www.cyklofest.cz Vážení příznivci cyklistiky, cestování a dobré zábavy, po loňském „nultém“ ročníku jsme pro Vás připravili v pořadí druhý podzimní promítací, celkově již…(více)
(Cyklofest 2009) Režie: Various, Various, 0000

Cyklofest 2010

Pátý festival cyklistiky Cyklofest je mezinárodním setkáním příznivců cyklistiky a cyklocestování. Celodenní maraton besed a filmů s cyklistickou a cyklocestovatelskou tematikou. Promítat se bude z…(více)
(Cyklofest 2010) Režie: various, CZ, 2010

Cyklokoncert Zdeňka Bíny

Srdečně Vás zveme na jedinečný cyklokoncert Zdeňka Bínyhttp://www.zebraandcloud.com/artist/zdenekbina a jeho tria Jan Urbanec baskytara, Adam Koller cajon, který se uskuteční 22. 3. v…(více)
(Cyklokoncert Zdeňka Bíny) Režie: , CZ, 2017

Cyrano Fernández

Caracaské zpracování slavného dramatu o Cyranovi z Bergeracu přenáší poměrně přesně děj do současnosti a vhodně ho také aktualizuje. Cyrano Fernández vede pouliční gang bránící…(více)
(Cyrano Fernández) Režie: Alberto Arvelo, YV, 2007

Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů

Filmová historická rekonstrukce o dvou významných křesťanských misionářích. Cyril a Metoděj se zasloužili o vznik prvního slovanského písma, rozvoj slovanské kultury, překlad Starého zákona, vytvoření…(více)
(Cyril a Metoděj – Apoštolové Slovanů) Režie: Petr Nikolaev, CZ - SK - RUS, 2013

CZECHDESIGN uvádí: Budoucnost designu

U příležitosti vyhlášení vítězů mezinárodní soutěže obalového designu Young Package 2015http://mladyobal.cz/ se v Aeru uskuteční designové přednáškové odpoledne. Jak vidí budoucnost obalového a grafického designu…(více)
(CZECHDESIGN uvádí: Budoucnost designu) Režie: CZECHDESIGN, CZ, 2015

Czechoslovakia

Střihový dokumentární film rekapituluje dějiny Československa od jeho vzniku po srpnové události roku 1968.…(více)
(Czechoslovakia) Režie: Denis Sanders, USA, 1969

Čapí dobrodružství

Čápi nosí děti... nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně…(více)
(Storks) Režie: Nicholas Stoller, Doug Sweetland, USA, 2016

Čára

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovenskoukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli…(více)
(Čiara) Režie: Peter Bebjak, SK-UA-CZ, 2017

Čarodějné pohádky

Pohádky: Na Štědrý den se můžete těšit na Čarodějné pohádky příběhy o Pepinovi, Matějovi, Kokešovi, Frantovi, Labuti, Medvídkovi a Honzíčkovi čarodějníkovi. Pohádky podle…(více)
(Čarodějné pohádky) Režie: , CZ, 2017

Čarodějnice

Divoké lesy Nové Anglie sedmnáctého století. Pětičlenná rodina se snaží v drsném prostředí nespoutané přírody vybudovat nový život. Pokradmu ji však začne obklopovat temnota: novorozeně…(více)
(The Witch) Režie: Robert Eggers, USA-CDN, 2015

Čarodějnice ze Zugarramurdi

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na…(více)
(Las brujas de Zugarramurdi) Režie: Álex de la Iglesia, E - F, 2013

Čarodějný rej

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se opět setkáme s našimi starými známými navštívíme hajného Robátka v jeho hájence, zažijeme dorbrodružství…(více)
(Čarodějný rej) Režie: , CZ, 2014

Čarodějův učeň

Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho…(více)
(Krabat) Režie: Marco Kreuzpaintner, D, 2008

Čarodějův učeň

Kouzelný příběh jako audiokniha to je příběh o Krabatovi, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že…(více)
(Krabat) Režie: Aleš Vrzák, CZ, 2010

Čarodějův učeň

Hororová pohádka je převyprávěním lužickosrbské legendy o Krabatovi, sirotkovi, jenž se po nelehkém putování zimní krajinou dostane do tajemného starého mlýna, kde se dá na…(více)
(Krabat) Režie: Karel Zeman, CZS-NDR, 1977

Čarodějův učeň ve skalách

Usain Bolt v lezení, česká sportovní senzace taková přízviska v posledním roce dostával lezec Adam Ondra. Rodilý Brňák se od svých 4 let věnuje…(více)
(Čarodějův učeň ve skalách) Režie: , CZ, 2017

Čarokrásné jaro

Pohádky: V dnešním pásmu uvidíme například příběh o školním strašidle, o kouzelném dědečkovi, o strašidle Barbucha a také o cirkusovém velbloudovi. …(více)
(Čarokrásné jaro) Režie: , CZ, 2016

Čarování s barvami

Kolik je na světě barev? Kolik barev umíme vytvořit, namíchat, pojmenovat? Kolik druhů zelené barvy existuje? Není modrá jako modrá Barevné papíry, korálky, pastelky, stužky…(více)
(Čarování s barvami) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Čarovné pohádky

Tři čarovná pera, 6 min. 40 dědečků, 8 min. Čarovné lyže, 11 min. Čarovná rybí…(více)
(Čarovné pohádky) Režie: various, CZ, 0000

Čas

Dívka Sehhee a mladík Jiwoo jsou milenci a mohli by se těšit z daru vzájemné lásky. Dívka však začne být přímo posedlá úzkostí z toho,…(více)
(Shi gan) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2006

Čas

Mathew přijde o práci a nemůže najít novou. V nouzi si půjčuje peníze od lichváře, ale není schopen dluh splatit. Mezitím jeho přítelkyně utíká z…(více)
(Neram) Režie: Alphonse Puthren, IND, 2012

Čas hlupáků

Pro studenty vstup zdarma: je nutná ale registrace na www.tydenvedy.czhttp://www.tydenvedy.cz/registrace/registracetvtprahafilmy.html.
více)
(The Age of Stupid) Režie: Franny Armstrong, GB, 2008

Čas lásky - projekce filmu Jana Sachera

Čas lásky je muj bakalářský film. Možná, že jsem se nechal inspirovat básněmi Karla Hynka Máchy, hlavně jeho Májem, možná že…(více)
(Čas lásky) Režie: Jan Sacher, Czech Republic, 2005

Čas odejít

Čas odejít je dokumentární film o největším tabu naší doby: o umírání. Film ukazuje, jak šest lidí umírajících na rakovinu prožívá poslední měsíce, týdny a…(více)
(Zeit zu Gehen) Režie: Anita Natmeßnig, RAK, 2006

Čas se zastaví

V prologu sledujeme dobývání Budapešti sovětskými tanky na podzim 1956; vlastní příběh pak začíná v roce 1963, kdy mladík Dénes studuje na střední škole,…(více)
(Megáll az idő) Režie: Péter Gothár, H, 1981

Čas umírat

Třiadevadesátiletá Aniela se po dlouhé době opět ocitá sama v rozlehlé vile, odkud právě odcházejí poslední úředně dosazení nájemníci. Se svým věrným psem si užívá…(více)
(Pora umierać) Režie: Dorota Kedzierzawska, POL, 2007

Čas, který zbývá

Život – „Nikdy neucítíš jeho chuť, dokud si neuvědomíš jeho pomíjivost.“ Příběh mladého atraktivního módního fotografa, který si na první pohled vychutnává život plnými doušky…(více)
(Le Temps qui Reste) Režie: Francois Ozon, FRA, 2005

Čas, který zbývá

Nádherný, jedinečný a hluboce osobní popis dějinné ságy Palestiny od mezinárodně uznávaného režiséra snímků Boží zásah a Kronika zmizení, Eliy Suleimana. Čas, který zbývá je…(více)
(The Time that Remains) Režie: Elia Suleiman, F - B - I - GB, 2009

Čečenské pohlednice

Vypálené domy, rozbombardované ulice, matky oplakávající své mrtvé děti, masové hroby plné zohavených těl. Na sto videokazet a plné igelitové tašky fotofilmů s podobnými záběry…(více)
(Coca – Die Taube aus Tschetchenien) Režie: Eric Bergkraut, ŠVÝC, 2005

Čečenský sen

V únoru 1995 se Člověk v tísni v čele s ředitelem společnosti Šimonem Pánkem vypravil do Čečenska s humanitární pomocí, která obsahovala především chirurgické a…(více)
(Čečenský sen) Režie: Petr Jančárek, CZ, 1995

Čechomor unplugged

TENTO KONCERT JE KOMBINOVANÝ PROGRAM S PROJEKCÍ FILMU ROK ĎÁBLA OD 21:00 ZA SPECIELNÍ CENU 99 KČ, ZA KTEROU MŮŽETE JÍT NA FILM I KONCERT…(více)
(Čechomor unplugged) Režie: various, CZ, 2010

Čekání

Je chytrá, krásná, úspěšná ve škole a nadaná ve fotbale i oblíbená mezi kamarádkami. Přesto není čtrnáctiletá Rochsár šťastná. Před pěti lety utekla s rodiči…(více)
(The Wait) Režie: Emil Langballe, DK, 2016

Čekání na B.

Zatímco zlatá mládež si koupí lístky do první řady na Beyoncé za necelých patnáct tisíc, tak ti chudší se musí spokojit s nejistou a nekonečnou…(více)
(Esperando B.) Režie: Paulo Cesar Toledo, Abigail Spindel, BR, 2015

Čekání na léto

Speciální program Bia Oko Soboty pro rodiče s dětmi. Nejprve probíhá hodinové pásmo pohádek pro děti po tuto dobu mají rodiče možnost strávit chvíli bez…(více)
(Čekání na léto) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Čekání na mraky

Příběh inspirovaný románem Yorgose Andreadise Tamama se odehrává v 70. letech na pobřeží Černého moře v rybářské vesničce Trebolu nedaleko hranic se Sovětským svazem. Žije…(více)
(Waiting For The Clouds) Režie: FRA - NĚM - ŘEC, Y. Ustaogluová, 2004

Čekání na mraky (čes. tit.)

Příběh inspirovaný románem Yorgose Andreadise Tamama se odehrává v 70. letech na pobřeží Černého moře v rybářské vesničce Trebolu nedaleko hranic se Sovětským svazem. Žije…(více)
(Waiting For The Clouds) Režie: FRA - NĚM - ŘEC, Y. Ustaogluová, 2004

Čekání na sobí spřežení

Závěrečný díl sibiřské tetralogie Polarion Zdeňka N. Bričkovského nás zavede mezi národ Ižemců. Čas daleko na ruském severu plyne pomalu jako řeka Ižma, a návštěva…(více)
(Čekání na sobí spřežení) Režie: Zdeněk N. Bričkovský , CZ, 2010

Čekání žen

Čtyři ženy čtyř bratrů tráví dovolenou na stockholmských šérách a čekají na své manžele, až se vrátí ze služební cesty. Poslední večer, kdy mají muži…(více)
(Kvinnors väntan) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1952

Čelem ke zdi

Dokumentární film Stefana Weinerta Čelem ke zdi je velmi osobním portrétem pětice lidí, kteří se neúspěšně pokusili o útěk z NDR. Stali se tak oběťmi…(více)
(Gesicht zur Wand ) Režie: Stefan Weinert, D, 2008

Čelisti

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne…(více)
(Jaws) Režie: Steven Spielberg, USA, 1975

Čelisti Reloaded | Buchty a loutky

Další původní představení s loutkami inspirované filmovým hitem. Tímto filmem se zrodila režisérská hvězda, Steven Spielberg vstoupil do síně slávy, ze které se mu stále…(více)
(Čelisti Reloaded | Buchty a loutky) Režie: Radek Beran a Buchty a loutky, CZ, 0000

Černá kniha

Děj filmu je zasazený do let 1944 1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem…(více)
(Zwartboek) Režie: Paul Verhoeven, NL - GB - D - B, 2006

Černá kočka, bílý kocour

Šestý Kusturicův film byl poprvé uveden na MFF v Benátkách získal tam Stříbrného lva za režii. Byl to úspěšný start filmu, který získává nevídaný…(více)
(Crna mačka, beli mačor) Režie: Emir Kusturica, SRN - FRA - JUG, 1998

Černá labuť

Lidská posedlost se objevuje v celé filmografii Darrena Aronofského, od touhy po dokonalosti v Pí, přes různé závislosti v Rekviem za sen až po snahu…(více)
(Black Swan) Režie: Darren Aronofsky , USA, 2010

Černá magie: Boxerovo znamení

Thajská černá magie je rozhodně otrlejší disciplína než její západní blíženkyně. Žádné dovádění při měsíčku s kozlem či sbírání bylin, ale spíš šéfování neposlušné bandě…(více)
(Mo) Režie: Kuei Chih-Hung, Hongkong, 1983

Černá srdce (...zem není gulatá)

Příběhy čtyř romských rodin ze zemí Visegrádské čtyřky zachytila režisérská dvojice Monika a Břetislav Rychlíkovi. Život v osadě na Slovensku, na maďarském venkově či ve…(více)
(Černá srdce (...zem není gulatá))) Režie: B. Rychlík - M. Rychlíková, CZ, 2008

Černá vdova

Filmová adaptace mezinárodního bestselleru alžírského spisovatele Yasmina Khadraua, jenž byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků, sugestivně vykresluje morální dilema arabskoizraelského chirurga, potýkajícího se s…(více)
(L' Attentat) Režie: Ziad Doueiri, RL-F-B, 2012

Černá Venuše

Píše se rok 1817 a v pařížské Královské lékařské akademii anatom Georges Cuvier právě ukazuje vymodelované tělo Saartjie Baartmanové: „Nikdy jsem neviděl lidskou lebku tolik…(více)
(Vénus noire) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2010

Černá Venuše | Postiženi normalitou

Doprovodný program k výstavě Postiženi normalitou, kterou připravila galerie DOX ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami a Fakultou humanitních studií, UK. …(více)
(Vénus noire) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2010

Černé diamanty

Malijci Amadou a Moussa žijí v naději, že se jim splní sen a dostanou nabídku na angažmá v jednom z evropských fotbalových klubů. Když je…(více)
(Diamantes negros) Režie: Miguel Alcantud, E-P-EST, 2013

Černé slunce

Film o kruté poezii a pravdě temnoty začíná na jaře roku 1978, kdy byl francouzský výtvarník a filmař Hugues de Montalembert napaden dvěma zloději a…(více)
(Black Sun) Režie: Gary Tarn, VB, 2005

Černé Vánoce

Mrtvý teenager na půdě, nevyzpytatelný přítel nebezpečně blízko, nevyhnutelný potrat a vraždící maniak na telefonu – tohle rozhodně nebudou veselé Vánoce. Přinejmenším pro skupinku dívek,…(více)
(Black Christmas) Režie: Bob Clark, CDN, 1974

Černé zlato

Nick a Mark Francisovi vypili šálek kávy a začali pátrat po tom, co předchází tomuto každodennímu lahodnému chuťovému zážitku. Spolu s nimi se ocitáme na…(více)
(Black Gold) Režie: N. Francis - M. Francis, VB, 2006

Černé zrcadlo

Projekt BBCChannel4 Černé zrcadlo sestavený ze tří samostatných epizod, charakterizoval jeho autor Charlie Brooker pro list The Guardian slovy: „Pokud je technologie drogou – a…(více)
(Black Mirror) Režie: O. Bathurst - E. Lyn - B. Welsh, GB, 2011

Černej Dynamit

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu…(více)
(Black Dynamite) Režie: Scott Sanders, USA, 2009

ČERNO!BYL FEST

Filmový festival ke 30. výročí černobylské a k 5. výročí fukušimské havárie.
více)
(ČERNO!BYL FEST) Režie: , , 0000

Černobílá v barvě

V mezinárodním hudebním světě je Věra Bílá pokládána za jednu z nejvýznamějších současných umělkyň; doma je považována za zvláštní osobnost s tucty vlivných obdivovatelů. Věra…(více)
(Černobílá v barvě) Režie: Mira Erdevički, CZ - UK, 1999

ČERNOBÍLO

Televizní událost roku přichází konečně v plné kvalitě na plátna kin ČERNOBÍLO jedinečný, instantně kultovní, animovaný audiovizuální fenomén, který celý rok 2015 pirátsky nabourával…(více)
(ČERNOBÍLO) Režie: , , 0000

ČERNOBÍLO - pirátská předpremiérečka

Dětský zájmový kroužek “Pirátítko” s hrdostí oznamuje, že se mu podařilo pořídit pirátskou kopii pirátské premiéry kultovního pirátského vysílání seriálu Černobílo, nejlepšího pořadu na planetě. Fandili…(více)
(ČERNOBÍLO - pirátská předpremiérečka) Režie: , CZ, 0000

Černobílý svět

Rádi bychom vyzkoušeli, jaké by to bylo, kdyby byl svět černobílý. Přijďte nám předvést své černé, bílé nebo černobílé oblečení a vytvořit černobílou atmosféru. Zahrajeme…(více)
(Černobílý svět) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Černobyl - věčná noční můra

Belgický dokumentarista Alain de Halleux se ve svém snímku vrací do roku 1986, kdy téměř polovinu Evropy zamořil jedovatý spad po výbuchu čtvrtého reaktoru černobylské…(více)
(Chernobyl Forever) Režie: Alain de Halleux, B-F-J, 2011

Černobyl, přírodní historie?

Dne 26. dubna 1986 v 1 hodinu 23 minut ráno explodoval čtvrtý reaktor ukrajinské jaderné elektrárny Černobyl. Následky této katastrofy jsou zkoumány dodnes. Výbuch společně…(více)
(Tchernobyl, une histoire naturelle?) Režie: Luc Riolon, F, 2010

Černobylské deníky

Šestice mladých turistů, snažících se vymanit ze svých neúspěšných kariér, si najme průvodce na "extrémní výlet". Ten ignoruje varování a vede je do města Pripjat,…(více)
(Chernobyl Diaries) Režie: Bradley Parker, USA, 2012

Černobylské srdce

Tento Oscarový dokument sleduje přetrvávající dopad nejhorší jaderné katastrofy v Černobylu na lidi, kteří žijí v této oblasti a to včetně dětí, jejichž životy…(více)
(Chernobyl Heart) Režie: Maryann DeLeo, USA, 2003

Černý kód

Kanadský profesor Ronald Deibert, autor alarmující knihy o monitorování internetu, se vydává na cestu po světě, aby zjistil, jak si ve válce o kyberprostor stojí…(více)
(Black Code) Režie: Nicholas De Pencier, CDN, 2016

Černý most + 76 minut a 15 vteřin s Abbásem Kiarostamím

Černý most CZ 2017, 9 min, Širín Nafariehová, česky / anglické titulky Osobní dokument, ve kterém režisérka…(více)
(Pol e Siah + Haftad o Shesh Daghigheh o Panzdah Sanieh Ba Abbas Kiarostami) Režie: various, CZ-IR, 0000

Černý Mozart

Rytíř SaintGeorges byl vskutku pozoruhodný muž, který dokázal překonat všechna protivenství třídních, rasových i společenských předsudků a stal fenoménem Francie 18. století. Ačkoliv se narodil…(více)
(Black Mozart) Režie: Raymond Saint-Jean, ŠVÝ, 2003

Černý Mozart

Rytíř SaintGeorges byl vskutku pozoruhodný muž, který dokázal překonat všechna protivenství třídních, rasových i společenských předsudků a stal fenoménem Francie 18. století. Ačkoliv se narodil…(více)
(Le Mozart Noir) Režie: Raymond Saint-Jean, KAN, 2003

Černý narcis

Psychologickému dramatu z roku 1947 patří v dějinách britské kinematografie čestné místo nejen za jeho mimořádnou kameru Oscarem oceněný Jack Cardiff, ale i jako jednomu…(více)
(Black Narcissus) Režie: Michael Powell, Emeric Pressburger, GB, 1947

Černý Petr

Černý Petr je jedním z prvních filmů Československé nové vlny a zároveň hraným debutem jejího nejznámějšího představitele, Miloše Formana. Titulním hrdinou je mladík, který nejistým…(více)
(Černý Petr) Režie: Miloš Forman, CZ, 1963

Černý Pinocchio

Marco Baliani, italský divadelní režisér a dramatik, přišel v roce 2001 do organizace African Medical & Research Foundation s nápadem, jak by se daly pomocí…(více)
(Pinocchio Nero) Režie: Angelo Loy, ITÁLIE , 2005

Černý růže

Je heavy metal zmatené zlo, nebo zákonné dobro? Patří do maloměstských kulturáků, nebo by ho odsud měli bohabojní občané hnát svinským krokem? A co na…(více)
(Black Roses) Režie: John Fasano, CDN-USA, 1988

Čertoviny

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali…(více)
(Čertoviny) Režie: Zdeněk Troška, CZ, 2017

Čertovská dílna

Pohádky: Začíná Advent a s ním je tu i první vánoční pásmo pohádek tohoto roku. Pohádky s vánoční tématikou nás krásně…(více)
(Čertovská dílna) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Čertovská dílna v Oku

Pohádky: Začíná Advent a s ním je tu i první vánoční pásmo pohádek tohoto roku. Pohádky s vánoční tématikou nás krásně…(více)
(Čertovská dílna v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Čertovská neděle

Předvánoční hravé setkání tentokrát s čerty a se vším, co s nimi souvisí. Pro odvážné děti a rodiče: Nebojíte se s námi vydat do hlubin…(více)
(Čertovská neděle) Režie: Kino Aero, ČR, 2009

Čertovské dílny

Už brzy se v ulicích objeví čerti s Mikulášem. Odkud se tu vzali? Taky se jich bojíte? Přijďte s námi překonávat strach. Možná nám pomůže…(více)
(Čertovské dílny) Režie: Aero, CZ, 2009

Čertovské pohádky

Čert a Káča 42’, V čertích službách 17´, Rohatá princezna 14’ …(více)
(Čertovské pohádky) Režie: various, CZ, 2000

Čertovský hudební sbor

Už jste někdy zkoušeli hrát na nějaký čertovský nástroj? Chtěli byste být houslovým virtuózem nebo pracovat v rádiu? V naší čertovské školičce si to můžete vyzkoušet.…(více)
(Čertovský hudební sbor) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Červená

100 rolí v 5 000 představení na jevištích pěti kontinentů. Takovou profesní bilanci má za sebou operní pěvkyně Soňa Červená, jejíž život mapuje v celovečerním…(více)
(Červená) Režie: Olga Sommerová, CZ-SK, 2017

Červená a bílá

Drsného nacionalistu Silného opustí dívka Magda a on se sbližuje se satanisticky orientovanou pannou Angelou. Společně se pohybují městem drogově závislých zkrachovalců, jejichž osudy Silný…(více)
(Wojna polsko-ruska) Režie: Xawery Zulawski, PL, 2009

Červená linie

Odpor proti režimu Bašára Asada spojil osudy ústřední dvojice tohoto snímku – vysokoškolačka Razan koordinuje z Turecka dodávky materiální pomoci do Sýrie a její kolega…(více)
(Red Lines) Režie: Andrea Kalin, Oliver Lukacs, USA, 2014

Červená siréna

Ona je dvanáctiletá dívka, která má v patách obávanou matku a celou armádu zabijáků. On je třicátník, který nemá co ztratit a je zvyklý zabíjet.…(více)
(La sirene rouge) Režie: Olivier Mégaton, FRA, 2002

Červená světla

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho…(více)
(Red Lights) Režie: Rodrigo Cortés, E - USA, 2012

Červená želva

Celovečerní animovaný film zcela beze slov je prvním počinem kultovního studia Ghibli ve spolupráci s nejaponskou produkcí. Holandského režiséra Michaela Dudoka de Wita si vyhlédl…(více)
(La Tortue Rouge) Režie: Michaël Dudok de Wit, F-J, 2016

Červené střevíčky

Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou…(více)
(The Red Shoes) Režie: Michael Powell, Emeric Pressburger, GB, 1948

Červený bez modré

Do krásného domu na americkém předměstí se narodila blonďatá dvojčata Mark a Alex. Idyla netrvala dlouho: manželství rodičů se rozpadlo a puberta bratrům přinesla poznání,…(více)
(Red without Blue) Režie: B. Sebold - B. Sills - T. Sills, USA, 2006

Červený koberec

Autistický autor Axel Brauns vypráví příběh, jak bojuje se svými vývojovými poruchami v každodenním životě, aby zapadl do tzv. „normálního světa“. Poté co dopsal román,…(více)
(Der Rote Teppich) Režie: Andrea Asch, D, 2006

Červený pavouk

Karol, obyčejný mladý muž, se setkává s mnohem starším mužem, o kterém se domnívá, že by mohl být pověstným Červeným pavoukem, obávaným sériovým vrahem, který…(více)
(Czerwony Pająk) Režie: Marcin Koszałka, PL-CZ-SK, 2015

Červený trpaslík v Aeru

„Nech toho mrzkého kňourání, ty plesnivý chomáčku rektálních chloupků“ chtělo by se zvolat při nekonečném čekání na celovečerní film navazující na kultovní seriál Červený trpaslík.…(více)
(Červený trpaslík v Aeru) Režie: Rob Grant, Juliet May, Doug Naylor, Andy DeEmmony, Ed Bye, GB, 0000

Česká cesta

Dokumentární esej Česká cesta popisuje příběh československé ekonomické transformace 90. let, zejména pak proslulé metody kupónové privatizace, která byla jádrem i jakýmsi vývěsním štítem tohoto…(více)
(Česká cesta) Režie: Martin Kohout, CZ-SK, 2015

Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert

Úspěch loňského koncertu a živého přenosu Rybovy České mše vánoční do kin inspiroval filharmonii k pokračování. Jeho pestrý program tentokrát sestavil hlavní hostující dirigent ČF…(více)
(Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert) Režie: , CZ, 2015

Česká Granada

Syrový dokument těžící ze čtyřměsíčního pobytu v prostředí české drogové komunity v Granadě. Autorské svědectví o životě na ulicích, ve squatech a granadských jeskyních provázené…(více)
(Česká Granada) Režie: Jan Papoušek, CZ, 2010

Česká mše vánoční | Jakub Jan Ryba

Ze záznamu Česká filharmonie, Rudolfinum – Dvořákova síň
více)
(Česká mše vánoční | Jakub Jan Ryba) Režie: , CZ, 2014

Česká pivní válka

Svět kolem nás se stále mění. A s ním se mění i naše pivo. Co se skrývá za tradičními pivními značkami v éře globalizace? Co…(více)
(Česká pivní válka) Režie: Jan Látal, CZ, 2014

Česká RAPublika

Orion, James Cole a Hugo Toxxx na pódiu, ale především mimo něj. Tři přední čeští rappeři, deset skladeb, deset živých – někdy i živelných –…(více)
(Česká RAPublika) Režie: Pavel Abrahám, CZ, 2008

České filmy

Je to velmi prosté: krátké hrané filmy se u nás stále točí prakticky jen na filmových školách nebo amatérsky. Pokud si ale uvědomíme skutečnost, že…(více)
(Check the Czech) Režie: , , 0000

České filmy | 2008

Krátké filmy mají pro diváky půvab především v tom, že mohou být trochu jinou kinematografií, než jakou znají z kina; provětranou nezávislostí, svobodou a jiným…(více)
(Check the Czechs | 2008) Režie: various, , 0000

České filmy | 2010

Tato sekce každoročně nabízí stručný pohled na aktuální českou krátkometrážní hranou kinematografii; zpravidla se jedná o filmy vzniklé na filmových školách. Jinak tomu není ani…(více)
(České filmy | 2010) Režie: var, , 0000

České filmy | 2011

V Čechách bohužel vznikají krátké filmy celému světu navzdory stále především na filmových školách, a tomu odpovídá čtveřice letošního výběru. Tři psychologická dramata z pražské…(více)
(České filmy | 2011) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2012

V Čechách vznikají krátké filmy, oproti celosvětovému trendu, zatím stále především na filmových školách, a tomu odpovídá i pětice letošního výběru. V programu uvidíte jeden…(více)
(České filmy | 2012) Režie: various, , 0000

České filmy | 2013

Domácí krátkometrážní produkce clothes and a man transformed into a blowfish… bývá obvykle zastoupena především studentskými filmy; letos poprvé se tento stereotyp podařilo narušit a…(více)
(České filmy | 2013) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2014

Tradiční bilance představující nejlepší krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Jako obvykle mají převahu studentské filmy z pražské FAMU a…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2015

Tradiční balance představující nejzajímavější krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Tentokrát selekci tvoří po jednom filmu z pražské FAMU a…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2016

Každoroční bilance toho nejzajímavějšího z české produkce je letos tvořena studentskými filmy FAMU, UTB Zlín, UMPRUM. Dva z nich již byly uvedeny také na prestižních…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2017

Každoroční bilance představující nejzajímavější krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Trojici filmů z pražské FAMU, zahrnující i nejlepší snímek 33.…(více)
(České filmy) Režie: various, , 0000

České nebe

Jubilejní ročník festivalu je ideální chvíle připomenout si také, jaké nejlepší krátké filmy natočili čeští filmaři od roku 1960 po dnešek. Notnou část z nich…(více)
(Czech Highlights) Režie: various, CZ, 0000

České století: Ať si jdou (1992)

Poslední díl unikátní filmové série, která rozkrývá tabu klíčových událostí našich moderních dějin. Od Masaryka ke Klausovi a Mečiarovi. Konec Československa. Transformace ekonomiky se jeví jako…(více)
(České století: Ať si jdou (1992)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Je to jen rock´n´roll (1976)

Píše se rok 1976 a před pražským soudem probíhá proces se skupinou The Plastic people. Mimořádný zájem veřejnosti, v normalizačním bezčasí se cosi začíná měnit.…(více)
(České století: Je to jen rock´n´roll (1976)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Musíme se dohodnout (1968)

Týden po 21. srpnu 1968. Sovětská okupace, smrtelná rána Pražskému jaru. Šok. Zoufalství i odhodlání. A pak jednání v Moskvě. A kapitulace. Šestý díl unikátní filmové…(více)
(České století: Musíme se dohodnout (1968)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Poslední hurá (1989)

Rok 1989 a pád komunistického režimu. Kdo si vůbec pamatuje, co je to skutečná demokracie? Kdo udrží v ruce otěže doby, kde se idealismus potká…(více)
(České století: Poslední hurá (1989)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

Československá cesta

V roce 2010 uskutečnil handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf další ze svých cest na speciálně upraveném kole. Takzvaně „na těžko“ se vydal z Prahy do…(více)
(Československá cesta) Režie: Miloslav Doležal, CZ, 2011

Český Alláh

Migrační vlna sice do Česka přinesla jen několik desítek uprchlíků, zato podstatnou část populace uvrhla do stavu panického strachu z migrantů a islámu. Režisérka Zuzana…(více)
(Český Alláh) Režie: Zuzana Piussi, CZ, 2017

Český lev – Nejlepší dokument 2013

Dne 22. února vyhlásí Česká filmová a televizní akademie na slavnostním večeru v novorenesanční budově Rudolfina vítěze cen Českého lva. Vítěze v kategorii Dokumentární film…(více)
(Český lev – Nejlepší dokument 2013) Režie: , CZ, 2013

Český mír

Tvůrčí dvojice režisérů se v nejnovějším dokumentu vydávají v podstatě po stejné lince, jako ve snímku Český sen – v centru dění je opět neuchopitelná…(více)
(Český mír) Režie: V. Klusák - F. Remunda, CZ, 2010

Český sen

Zosnovatelé Vít Klusák a Filip Remunda, studenti pražské FAMU, ve filmu vystupují ve dvojí roli: jako režiséři, kteří se odborníky na image nechali proměnit v…(více)
(Český sen) Režie: Vít Klusák / Filip Remunda, CZ, 2004

Český žurnál: Svobodu pro Smetanu a Život a smrt v Tanvaldu - premiéra

SVOBODU PRO SMETANU
více)
(Český žurnál: Svobodu pro Smetanu a Život a smrt v Tanvaldu - premiéra) Režie: Vít Klusák and Filip Remunda, CZ, 2013

Čest rodiny Prizziů

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Jeden z posledních filmů Johna Hustona dokazuje, že gangsterský film může mít vedle coppolovsky…(více)
(Prizzi´s Honor) Režie: John Huston, USA, 1985

Češi proti Čechům

V roce 2013 je v ČR nacionalismus ve své nejtemnější podobě na vzestupu a vrcholí proticikánské demonstrace. Režisér filmu se na 8 měsíců odstěhuje do…(více)
(Češi proti Čechům) Režie: Tomáš Kratochvíl, CZ, 2015

Čí je moje dítě?

Populárně naučný dokument Čí je moje dítě zkoumá situaci, která nastala s příchodem genetických testů rodičovství. Platnost kdysi okřídleného úsloví „na rozdíl od matky je…(více)
(Čí je moje dítě?) Režie: Marek Duda, Radim Procházka, CZ, 2013

Čí jsou ulice?

Rasové a sociální napětí bublající léta pod povrchem jednou zákonitě vybuchne. Přesně to se stalo v americkém Missouri poté, co zde policista zastřelil neozbrojeného teenagera. Zabití…(více)
(Whose Streets?) Režie: Sabaah  Folayan, Damon Davis, USA, 2017

Číňan

Keld je instalatér a po pětadvaceti letech jej opouští manželka, otrávená letargií jeho duše i těla. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před nelehkým úkolem —…(více)
(Kinamand) Režie: Henrik Ruben Genz, DÁN - Čína, 2005

Číňan

Dojemný příběh instalatéra Kelda, kterého po pětadvaceti letech opouští manželka, znuděná jeho lhostejným přístupem k manželství i k životu. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před…(více)
(Kinamand) Režie: Henrik Ruben Genz, DÁN, 2005

Čingischán

Životní cestu Temudžina, který se stal prvním Velkým chánem Mongolů, natočil Manuel Conde v roce 1950. O dva roky později byl film poprvé představen evropskému…(více)
(Ang Buhay ni Genghis Khan) Režie: Manuel Conde, RP, 1950

ČINNA

Hudební improvizace skupiny ČINNA k němému filmu Křižník Potěmkin, křest nového CD skupiny "Vítr a ticho s ním" a koncert vstupné 100,.…(více)
() Režie: , , 2000

Čínská čtvrť

Film Romana Polanského CHINATOWN vytvořil významný milník ve filmové historii a brzy se stal pro příznivce detektivního žánru kultovním. Jack Nicholson ve filmu ztělesňuje soukromého…(více)
(Chinatown) Režie: Roman Polanski, USA, 1974

Čínská lázeň

Jeden z prvních mezinárodních úspěchů moderní čínské kinematografie, který se uchytil nejen na filmových festivalech, ale i v zahraniční distribuci, přináší sentimentální pojednání o potřebě…(více)
(Xizao) Režie: Zhang Yang, CHN, 1999

Čínský primátor

Město Tatchung na severu země bylo před 1600 lety metropolí Číny. Desítky let komunistické vlády z něj udělaly město s největším znečištěním. Zdejší starosta se…(více)
(The Chinese Mayor) Režie: Hao Zhou, RC, 2015

Čínský sen

Jedním z nejhmatatelnějších absurdních důsledků čínské snahy adoptovat si americký sen jsou pověstná „města duchů“. Sedm let sledoval režisér snímku případ mladé Yany, která z…(více)
(Dream Empire) Režie: David Borenstein, DK, 2016

Čistá duše - film & benefiční večírek

Projekt Čistá duše slaví 2 roky svého života a zve vás do kina Na film a mnohem víc. Máme…(více)
(Čistá duše - film & benefiční večírek) Režie: Ron Howard, USA, 2001

Čističi

Prostřednictvím sociálních médií lze nahrát na web jakékoliv video nebo obraz. Neznamená to ale, že tam každý takový materiál také zůstane. Na tom, aby uživatelé…(více)
(The Cleaners) Režie: Hans Block, Moritz Riesewieck, D-BR-NL-I-USA, 2018

Čistý konec: Světová premiéra filmu o improvizaci

Narozen z kamene
více)
(Clean Ending: The Improv Movie Premiere) Režie: Emilio Bellu, I-CZ, 2016

Číšník

Mizerná práce v chátrající restauraci. Chronicky nemocná manželka. Nespolečenští sousedé. Mimomanželský poměr, který nabízí jen o trošku víc než sexuální uspokojení. Pětapadesátiletý číšník Edgar začíná…(více)
(Ober) Režie: Marc van Warmerdam, NIZ - BEL, 2006

Článek 61

V Íránu existuje článek 61 trestního zákona, který zaručuje, že pachatel nebude odsouzen, pokud spáchá zločin při ochraně svého života, cti, cudnosti a majetku. Proč…(více)
(Madeh 61) Režie: Mahvash Zia Sheikholeslami, IRA, 2005

Člověk - La škola - v mezzaninu

Zveme vás do 1. hodiny la školy v zimním semestru. Chytíme ryby, které po vytažení z vody okamžitě zmrznou. Projedeme se psím spřežením a zabijeme soby. Rozděláme oheň…(více)
(Člověk - La škola - v mezzaninu) Režie: , , 0000

Člověk - stroj

Dháka, Bangladéš. Bosé ženy sbírají uhlí. Chlapci vyrábějí 18 000 cihel denně. Padesátikilový muž překládá stokilové pytle. Děti dvanáct hodin denně třídí plastové lahve. Muži…(více)
(Hombre Maquina) Režie: A. Moral - R. Corella, E, 2011

Člověk – Hambone

Filmová esej o vývoji a projevech umělecké formy známé jako Hambone bubnování na vlastní tělo, která pochází původně ze Západní Afriky a na americký…(více)
(The Human Hambone) Režie: Mark Morgan, USA, 2005

Člověk a nadčlověk | NT Live

Shawova duchaplná provokativní klasika ze začátku 20. století se na jevišti britského Národního divadla dočká vzrušující nové verze, v hlavní roli s Ralphem Fiennesem nominovaný…(více)
(Man and Superman | NT Live) Režie: Simon Godwin, GB, 2015

Člověk bez osudu (angl. a čes. tit.)

Novela maďarského spisovatele Imreho Kertésze, původně vydaná bez povšimnutí v roce 1975 v kádárovském Maďarsku, byla čtenářskou obcí znovuobjevena v 90. letech a způsobila senzaci,…(více)
(Sorstalanság) Režie: Lajos Koltai, MAĎ - NĚM - VB, 2003

Člověk bez osudu (angl. tit.)

Novela maďarského spisovatele Imreho Kertésze, původně vydaná bez povšimnutí v roce 1975 v kádárovském Maďarsku, byla čtenářskou obcí znovuobjevena v 90. letech a způsobila senzaci,…(více)
(Sorstalanság) Režie: Lajos Koltai, MAĎ - NĚM - VB, 2003

Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí

Půlhodinový snímek se skládá ze soukromého videozáznamu, který pořídil divadelní tvůrce Petr Lébl v roce 1996, kdy působil jako hostující režisér inscenace Cyrana z Bergeracu…(více)
(Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí) Režie: Nikola Krutilová, Jan Kačena, CZ, 2015

Člověk z mramoru

Studentka filmové školy se v rámci práce na své diplomové práci pustí do odhalování skutečného života dělnického hrdiny a úderníka z 50. let, který figuruje…(více)
(Czlowiek z marmuru) Režie: Andrzej Wajda, PL, 1977

Člověk ze železa

Stávka v Gdaňských loděnicích a vznik polského uskupení Solidarita jsou jedním z tématů nepřímého pokračování předchozího Wajdova filmu Člověk z mramoru – reportér Winkel dostává…(více)
(Czlowiek z zelaza) Režie: Andrzej Wajda, PL, 1981

Čokoláda

Děj filmu začíná v tradiční francouzské vesnici, kde se za posledních sto let život vůbec nezměnil. Jednoho obyčejného dne se však ve městě objevuje cestovatelka…(více)
(Chocolat) Režie: Lasse Hallstrom, GB-USA, 2000

Čokoláda

Režisérka Claire Denis debutovala částečně autobiografickým snímkem Čokoláda, v němž se vrátila ke svému osamělému dětství za doznívajícího francouzského kolonialismu na sklonku padesátých let. Příběh…(více)
(Chocolat) Režie: Claire Denis, F, 1988

Čtenář tváří

Padesátá léta patnáctého století, dynastie Čoson. Nae Kyung je nejtalentovanější čtenář tváří v celé zemi. Z tváře dokáže vyčíst lidský charakter a budoucnost. Žije v…(více)
(Gwansang) Režie: Han Jae-rim, ROK, 2013

Čtení v kině s Ivanou Peroutkovou

Pohádky: Na úvod si pustíme několik vánočních pohádek, ale ne moc, abychom měli čas na čtení a povídání. Program: Dnes…(více)
(Čtení v kině s Ivanou Peroutkovou) Režie: , CZ, 2014

Čtverec

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř…(více)
(The Square) Režie: Ruben Östlund, S-D-F-DK, 2017

Čtvero revolučních období

Když v roce 2011 po vlně demonstrací padl v Tunisku autoritářský režim, lidé si poprvé mohli svobodně zvolit své politické představitele. Film zachycuje životy dvou…(více)
(A Revolution in Four Seasons) Režie: Jessie Deeter, USA, 2016

Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost

„Zbývá nám asi třicet let na to, abychom přešli na obnovitelné zdroje energie," říká německý politik a vědec Hermann Scheer v dokumentu CarlaA. Fechnera. Podle…(více)
(Die 4. Revolution - Energy Autonomy) Režie: Carl-A. Fechner, D, 2010

Čtvrté patro

Příběh skupiny patnáctiletých chlapců žijících na traumatologickém oddělení dětské nemocnice, kde se léčí pacienti trpící nejrůznějšími formami rakoviny. Miguel Ángel, Izan, Dani a Jorge se…(více)
(Planta 4ª) Režie: Antonio Mercero, E, 2002

Čtyři dohody

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova…(více)
(Čtyři dohody) Režie: Olga Špátová, Miroslav Janek, CZ, 2013

Čtyři filmy Honzy Šípka

Honza Šípek, student katedry dokumentu pražské FAMU, představí v hodinovém pásmu své krátké dokumentární filmy. Koněv je černobílou sondou do rozpadající se kladenské hutě. Někdejší…(více)
(Čtyři filmy Honzy Šípka) Režie: Honza Šípek, Czech Republic, 2007

Čtyři lvi

Skupina potenciálních pákistánských teroristů žijících v Londýně by strašně ráda někoho vyhodila do povětří…ale koho vlastně? Skupina oplývá obrovskou neschopností, jinak by je nevyhodili z…(více)
(Four Lions) Režie: Christopher Morris, GB, 2009

Čtyři minuty

Pianistka Traude Krüger vyučuje již šedesát let hru na klavír v jedné ženské věznici. Až to skoro vypadá, že sama odpykává trest. Když má začít…(více)
(Vier Minuten) Režie: Chris Kraus, NĚM, 2006

Čtyři nebeští králové

Příběh popové chlapecké kapely Alive, která vznikla, aby poodhalila fungování dnešního hudebního byznysu, ve kterém je hudební talent až na posledním místě. Paradokumentární film s…(více)
(Sei dai tinwong) Režie: Daniel Wu, Hongkong, 2006

Čtyři noci s Annou

Leon pracuje ve spalovně zdravotnického odpadu a jednoho dne se stane svědkem brutálního znásilnění sestřičky Anny. Veškerý svůj volný čas věnuje sledování mladé ženy, kterou…(více)
(Cztery noce z Anna) Režie: Jerzy Skolimowski, PL / F, 2008

Čtyři odstíny hnědé

První film švédské komediální skupiny "Killinggänget" se vyznačuje poněkud potemnělým humorem. Celek filmu je složen ze čtyř povídek, v nichž se v různých rolích objevují…(více)
(Fyra nyanser av brunt) Režie: Tomas Alfredson, ŠVÉ, 2004

Čtyři páry bot

Příběh profesora Jana Wienera, který po dobrodružném útěku z nacisty okupovaného Československa vstoupil do RAF. Po roce 1948 byl Jan Wiener pronásledován komunisty a emigroval…(více)
(Čtyři páry bot ) Režie: Pavel Štingl , CZ, 1997

Čtyři roční období

Čtyři společně prožité víkendy se pro tři manželské páry stávají časem pohody i okamžikem odhalování skrytých stránek jejich vztahů. Tři manželské páry Burroughsovi, Zimmerovi a…(více)
(The Four Seasons) Režie: Alan Alda, USA, 1981

Čtyři slunce

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města ukazuje, jak klukovská touha proměnit svůj život k lepšímu je…(více)
(Čtyři slunce) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2012

Čtyři slunce se šouStancem

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města ukazuje, jak klukovská touha proměnit svůj život k lepšímu je…(více)
(Čtyři slunce se šouStancem) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2012

Čtyři týdny v červnu

Film osobně uvede režisér Henry Meyer. Sandra utěče do cizího města potom, co ji napadl její žárlivý přítel. Nastěhuje se do…(více)
(Fyra veckor i juni) Režie: Henry Meyer, ŠVÉ, 2005

Čtyři v tom III.

Exkluzivní veřejná předpremiéra jednoho dílu třetí řady oblíbeného dokumentárního seriálu České televize. Přijďte se jako první seznámit s novými hrdinkami cyklu, diskutovat s režisérkou Markétou…(více)
(Čtyři v tom) Režie: Markéta Ekrt Válková, CZ, 2015

Čtyřlístek

Osudové setkání dvou neslyšících lidí, kteří se nahodou potkají a zamilují se. Jejich láska se naplní a zplodí slyšícího syna. Příběh je o něm, jak…(více)
(Čtyřlístek) Režie: Gavelčík Miroslav, ČR, 2007

Čtyřlístek ve službách krále

Populární komiksový seriál Čtyřlístek oslavil letos už 40 let od svého „narození“, prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka. Teprve nyní se však…(více)
(Čtyřlístek ve službách krále) Režie: Michal Žabka, CZ, 2012

 

English

Mojekino.cz