Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


Čapí dobrodružství

Čápi nosí děti... nebo alespoň nosívali. Teď nosí balíčky pro celosvětového internetového giganta Cornerstore.com. Nejlepší doručovatel společnosti, čáp Junior, má být zanedlouho povýšen, když náhodně…(více)
(Storks) Režie: Nicholas Stoller, Doug Sweetland, USA, 2016

Čára

Adam Krajňák je otcem rodiny a zároveň také hlavou pohraniční kriminální skupiny, která pašuje přes slovenskoukrajinskou hranici cigarety. V tomto okruhu nejbližších zastává nenahraditelnou roli…(více)
(Čiara) Režie: Peter Bebjak, SK-UA-CZ, 2017

Čarodějné pohádky

Pohádky: Na Štědrý den se můžete těšit na Čarodějné pohádky příběhy o Pepinovi, Matějovi, Kokešovi, Frantovi, Labuti, Medvídkovi a Honzíčkovi čarodějníkovi. Pohádky podle…(více)
(Čarodějné pohádky) Režie: , CZ, 2017

Čarodějnice

Divoké lesy Nové Anglie sedmnáctého století. Pětičlenná rodina se snaží v drsném prostředí nespoutané přírody vybudovat nový život. Pokradmu ji však začne obklopovat temnota: novorozeně…(více)
(The Witch) Režie: Robert Eggers, USA-CDN, 2015

Čarodějnice ze Zugarramurdi

Jedna z nejbláznivějších komedií, jaké si dokážete představit. Spojuje v sobě typický španělský humor, morbiditu, satiru na klišé o španělském machismu i ironický náhled na…(více)
(Las brujas de Zugarramurdi) Režie: Álex de la Iglesia, E - F, 2013

Čarodějný rej

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek se opět setkáme s našimi starými známými navštívíme hajného Robátka v jeho hájence, zažijeme dorbrodružství…(více)
(Čarodějný rej) Režie: , CZ, 2014

Čarodějův učeň

Veden vnitřním hlasem, ocitá se čtrnáctiletý sirotek Krabat uprostřed zmatků třicetileté války u vrat mlýnice. Když mu mlynář pochmurného vzezření otvírá dveře domu, čeká ho…(více)
(Krabat) Režie: Marco Kreuzpaintner, D, 2008

Čarodějův učeň

Kouzelný příběh jako audiokniha to je příběh o Krabatovi, který se na prahu dospělosti přiblížil temným silám a je jimi fascinován, dokud nepozná, že…(více)
(Krabat) Režie: Aleš Vrzák, CZ, 2010

Čarodějův učeň

Hororová pohádka je převyprávěním lužickosrbské legendy o Krabatovi, sirotkovi, jenž se po nelehkém putování zimní krajinou dostane do tajemného starého mlýna, kde se dá na…(více)
(Krabat) Režie: Karel Zeman, CZS-NDR, 1977

Čarodějův učeň ve skalách

Usain Bolt v lezení, česká sportovní senzace taková přízviska v posledním roce dostával lezec Adam Ondra. Rodilý Brňák se od svých 4 let věnuje…(více)
(Čarodějův učeň ve skalách) Režie: , CZ, 2017

Čarokrásné jaro

Pohádky: V dnešním pásmu uvidíme například příběh o školním strašidle, o kouzelném dědečkovi, o strašidle Barbucha a také o cirkusovém velbloudovi. …(více)
(Čarokrásné jaro) Režie: , CZ, 2016

Čarování s barvami

Kolik je na světě barev? Kolik barev umíme vytvořit, namíchat, pojmenovat? Kolik druhů zelené barvy existuje? Není modrá jako modrá Barevné papíry, korálky, pastelky, stužky…(více)
(Čarování s barvami) Režie: Bio Oko, CZ, 2010

Čarovné pohádky

Tři čarovná pera, 6 min. 40 dědečků, 8 min. Čarovné lyže, 11 min. Čarovná rybí…(více)
(Čarovné pohádky) Režie: various, CZ, 0000

Čas

Dívka Sehhee a mladík Jiwoo jsou milenci a mohli by se těšit z daru vzájemné lásky. Dívka však začne být přímo posedlá úzkostí z toho,…(více)
(Shi gan) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2006

Čas

Mathew přijde o práci a nemůže najít novou. V nouzi si půjčuje peníze od lichváře, ale není schopen dluh splatit. Mezitím jeho přítelkyně utíká z…(více)
(Neram) Režie: Alphonse Puthren, IND, 2012

Čas hlupáků

Pro studenty vstup zdarma: je nutná ale registrace na www.tydenvedy.czhttp://www.tydenvedy.cz/registrace/registracetvtprahafilmy.html.
více)
(The Age of Stupid) Režie: Franny Armstrong, GB, 2008

Čas lásky - projekce filmu Jana Sachera

Čas lásky je muj bakalářský film. Možná, že jsem se nechal inspirovat básněmi Karla Hynka Máchy, hlavně jeho Májem, možná že…(více)
(Čas lásky) Režie: Jan Sacher, Czech Republic, 2005

Čas odejít

Čas odejít je dokumentární film o největším tabu naší doby: o umírání. Film ukazuje, jak šest lidí umírajících na rakovinu prožívá poslední měsíce, týdny a…(více)
(Zeit zu Gehen) Režie: Anita Natmeßnig, RAK, 2006

Čas se zastaví

V prologu sledujeme dobývání Budapešti sovětskými tanky na podzim 1956; vlastní příběh pak začíná v roce 1963, kdy mladík Dénes studuje na střední škole,…(více)
(Megáll az idő) Režie: Péter Gothár, H, 1981

Čas umírat

Třiadevadesátiletá Aniela se po dlouhé době opět ocitá sama v rozlehlé vile, odkud právě odcházejí poslední úředně dosazení nájemníci. Se svým věrným psem si užívá…(více)
(Pora umierać) Režie: Dorota Kedzierzawska, POL, 2007

Čas, který zbývá

Nádherný, jedinečný a hluboce osobní popis dějinné ságy Palestiny od mezinárodně uznávaného režiséra snímků Boží zásah a Kronika zmizení, Eliy Suleimana. Čas, který zbývá je…(více)
(The Time that Remains) Režie: Elia Suleiman, F - B - I - GB, 2009

Čas, který zbývá

Život – „Nikdy neucítíš jeho chuť, dokud si neuvědomíš jeho pomíjivost.“ Příběh mladého atraktivního módního fotografa, který si na první pohled vychutnává život plnými doušky…(více)
(Le Temps qui Reste) Režie: Francois Ozon, FRA, 2005

Čečenské pohlednice

Vypálené domy, rozbombardované ulice, matky oplakávající své mrtvé děti, masové hroby plné zohavených těl. Na sto videokazet a plné igelitové tašky fotofilmů s podobnými záběry…(více)
(Coca – Die Taube aus Tschetchenien) Režie: Eric Bergkraut, ŠVÝC, 2005

Čečenský sen

V únoru 1995 se Člověk v tísni v čele s ředitelem společnosti Šimonem Pánkem vypravil do Čečenska s humanitární pomocí, která obsahovala především chirurgické a…(více)
(Čečenský sen) Režie: Petr Jančárek, CZ, 1995

Čechomor unplugged

TENTO KONCERT JE KOMBINOVANÝ PROGRAM S PROJEKCÍ FILMU ROK ĎÁBLA OD 21:00 ZA SPECIELNÍ CENU 99 KČ, ZA KTEROU MŮŽETE JÍT NA FILM I KONCERT…(více)
(Čechomor unplugged) Režie: various, CZ, 2010

Čekání

Je chytrá, krásná, úspěšná ve škole a nadaná ve fotbale i oblíbená mezi kamarádkami. Přesto není čtrnáctiletá Rochsár šťastná. Před pěti lety utekla s rodiči…(více)
(The Wait) Režie: Emil Langballe, DK, 2016

Čekání na B.

Zatímco zlatá mládež si koupí lístky do první řady na Beyoncé za necelých patnáct tisíc, tak ti chudší se musí spokojit s nejistou a nekonečnou…(více)
(Esperando B.) Režie: Paulo Cesar Toledo, Abigail Spindel, BR, 2015

Čekání na léto

Speciální program Bia Oko Soboty pro rodiče s dětmi. Nejprve probíhá hodinové pásmo pohádek pro děti po tuto dobu mají rodiče možnost strávit chvíli bez…(více)
(Čekání na léto) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Čekání na mraky

Příběh inspirovaný románem Yorgose Andreadise Tamama se odehrává v 70. letech na pobřeží Černého moře v rybářské vesničce Trebolu nedaleko hranic se Sovětským svazem. Žije…(více)
(Waiting For The Clouds) Režie: FRA - NĚM - ŘEC, Y. Ustaogluová, 2004

Čekání na mraky (čes. tit.)

Příběh inspirovaný románem Yorgose Andreadise Tamama se odehrává v 70. letech na pobřeží Černého moře v rybářské vesničce Trebolu nedaleko hranic se Sovětským svazem. Žije…(více)
(Waiting For The Clouds) Režie: FRA - NĚM - ŘEC, Y. Ustaogluová, 2004

Čekání na sobí spřežení

Závěrečný díl sibiřské tetralogie Polarion Zdeňka N. Bričkovského nás zavede mezi národ Ižemců. Čas daleko na ruském severu plyne pomalu jako řeka Ižma, a návštěva…(více)
(Čekání na sobí spřežení) Režie: Zdeněk N. Bričkovský , CZ, 2010

Čekání žen

Čtyři ženy čtyř bratrů tráví dovolenou na stockholmských šérách a čekají na své manžele, až se vrátí ze služební cesty. Poslední večer, kdy mají muži…(více)
(Kvinnors väntan) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1952

Čelem ke zdi

Dokumentární film Stefana Weinerta Čelem ke zdi je velmi osobním portrétem pětice lidí, kteří se neúspěšně pokusili o útěk z NDR. Stali se tak oběťmi…(více)
(Gesicht zur Wand ) Režie: Stefan Weinert, D, 2008

Čelisti

Písečné pláže, modré moře a zářivé nebe vítají návštěvníky rekreačního města Amity. Nikdo netuší, že pod hladinou někde čeká obrovský bílý žralok. Brzy si nalezne…(více)
(Jaws) Režie: Steven Spielberg, USA, 1975

Čelisti Reloaded | Buchty a loutky

Další původní představení s loutkami inspirované filmovým hitem. Tímto filmem se zrodila režisérská hvězda, Steven Spielberg vstoupil do síně slávy, ze které se mu stále…(více)
(Čelisti Reloaded | Buchty a loutky) Režie: Radek Beran a Buchty a loutky, CZ, 0000

Černá kniha

Děj filmu je zasazený do let 1944 1945 a vypráví příběh židovské dívky Rachel, jež se ukrývá v okupovaném Holandsku. Potom, co je svědkem…(více)
(Zwartboek) Režie: Paul Verhoeven, NL - GB - D - B, 2006

Černá kočka, bílý kocour

Šestý Kusturicův film byl poprvé uveden na MFF v Benátkách získal tam Stříbrného lva za režii. Byl to úspěšný start filmu, který získává nevídaný…(více)
(Crna mačka, beli mačor) Režie: Emir Kusturica, SRN - FRA - JUG, 1998

Černá labuť

Lidská posedlost se objevuje v celé filmografii Darrena Aronofského, od touhy po dokonalosti v Pí, přes různé závislosti v Rekviem za sen až po snahu…(více)
(Black Swan) Režie: Darren Aronofsky , USA, 2010

Černá magie: Boxerovo znamení

Thajská černá magie je rozhodně otrlejší disciplína než její západní blíženkyně. Žádné dovádění při měsíčku s kozlem či sbírání bylin, ale spíš šéfování neposlušné bandě…(více)
(Mo) Režie: Kuei Chih-Hung, Hongkong, 1983

Černá srdce (...zem není gulatá)

Příběhy čtyř romských rodin ze zemí Visegrádské čtyřky zachytila režisérská dvojice Monika a Břetislav Rychlíkovi. Život v osadě na Slovensku, na maďarském venkově či ve…(více)
(Černá srdce (...zem není gulatá))) Režie: B. Rychlík - M. Rychlíková, CZ, 2008

Černá vdova

Filmová adaptace mezinárodního bestselleru alžírského spisovatele Yasmina Khadraua, jenž byl přeložen do více než čtyřiceti jazyků, sugestivně vykresluje morální dilema arabskoizraelského chirurga, potýkajícího se s…(více)
(L' Attentat) Režie: Ziad Doueiri, RL-F-B, 2012

Černá Venuše

Píše se rok 1817 a v pařížské Královské lékařské akademii anatom Georges Cuvier právě ukazuje vymodelované tělo Saartjie Baartmanové: „Nikdy jsem neviděl lidskou lebku tolik…(více)
(Vénus noire) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2010

Černá Venuše | Postiženi normalitou

Doprovodný program k výstavě Postiženi normalitou, kterou připravila galerie DOX ve spolupráci s Jedličkovým ústavem a školami a Fakultou humanitních studií, UK. …(více)
(Vénus noire) Režie: Abdellatif Kechiche, F, 2010

Černé diamanty

Malijci Amadou a Moussa žijí v naději, že se jim splní sen a dostanou nabídku na angažmá v jednom z evropských fotbalových klubů. Když je…(více)
(Diamantes negros) Režie: Miguel Alcantud, E-P-EST, 2013

Černé slunce

Film o kruté poezii a pravdě temnoty začíná na jaře roku 1978, kdy byl francouzský výtvarník a filmař Hugues de Montalembert napaden dvěma zloději a…(více)
(Black Sun) Režie: Gary Tarn, VB, 2005

Černé Vánoce

Mrtvý teenager na půdě, nevyzpytatelný přítel nebezpečně blízko, nevyhnutelný potrat a vraždící maniak na telefonu – tohle rozhodně nebudou veselé Vánoce. Přinejmenším pro skupinku dívek,…(více)
(Black Christmas) Režie: Bob Clark, CDN, 1974

Černé zlato

Nick a Mark Francisovi vypili šálek kávy a začali pátrat po tom, co předchází tomuto každodennímu lahodnému chuťovému zážitku. Spolu s nimi se ocitáme na…(více)
(Black Gold) Režie: N. Francis - M. Francis, VB, 2006

Černé zrcadlo

Projekt BBCChannel4 Černé zrcadlo sestavený ze tří samostatných epizod, charakterizoval jeho autor Charlie Brooker pro list The Guardian slovy: „Pokud je technologie drogou – a…(více)
(Black Mirror) Režie: O. Bathurst - E. Lyn - B. Welsh, GB, 2011

Černej Dynamit

Ghettem se šíří panika. Tajemný „Muž“ zásobuje místní sirotčinec heroinem a jím distribuovaný populární alkoholický nápoj způsobuje fatální vedlejší účinky. Poté, co „Muž“ vykoná pomstu…(více)
(Black Dynamite) Režie: Scott Sanders, USA, 2009

ČERNO!BYL FEST

Filmový festival ke 30. výročí černobylské a k 5. výročí fukušimské havárie.
více)
(ČERNO!BYL FEST) Režie: , , 0000

Černobílá v barvě

V mezinárodním hudebním světě je Věra Bílá pokládána za jednu z nejvýznamějších současných umělkyň; doma je považována za zvláštní osobnost s tucty vlivných obdivovatelů. Věra…(více)
(Černobílá v barvě) Režie: Mira Erdevički, CZ - UK, 1999

ČERNOBÍLO

Televizní událost roku přichází konečně v plné kvalitě na plátna kin ČERNOBÍLO jedinečný, instantně kultovní, animovaný audiovizuální fenomén, který celý rok 2015 pirátsky nabourával…(více)
(ČERNOBÍLO) Režie: , , 0000

ČERNOBÍLO - pirátská předpremiérečka

Dětský zájmový kroužek “Pirátítko” s hrdostí oznamuje, že se mu podařilo pořídit pirátskou kopii pirátské premiéry kultovního pirátského vysílání seriálu Černobílo, nejlepšího pořadu na planetě. Fandili…(více)
(ČERNOBÍLO - pirátská předpremiérečka) Režie: , CZ, 0000

Černobílý svět

Rádi bychom vyzkoušeli, jaké by to bylo, kdyby byl svět černobílý. Přijďte nám předvést své černé, bílé nebo černobílé oblečení a vytvořit černobílou atmosféru. Zahrajeme…(více)
(Černobílý svět) Režie: Kino Aero, CZ, 2011

Černobyl - věčná noční můra

Belgický dokumentarista Alain de Halleux se ve svém snímku vrací do roku 1986, kdy téměř polovinu Evropy zamořil jedovatý spad po výbuchu čtvrtého reaktoru černobylské…(více)
(Chernobyl Forever) Režie: Alain de Halleux, B-F-J, 2011

Černobyl, přírodní historie?

Dne 26. dubna 1986 v 1 hodinu 23 minut ráno explodoval čtvrtý reaktor ukrajinské jaderné elektrárny Černobyl. Následky této katastrofy jsou zkoumány dodnes. Výbuch společně…(více)
(Tchernobyl, une histoire naturelle?) Režie: Luc Riolon, F, 2010

Černobylské deníky

Šestice mladých turistů, snažících se vymanit ze svých neúspěšných kariér, si najme průvodce na "extrémní výlet". Ten ignoruje varování a vede je do města Pripjat,…(více)
(Chernobyl Diaries) Režie: Bradley Parker, USA, 2012

Černobylské srdce

Tento Oscarový dokument sleduje přetrvávající dopad nejhorší jaderné katastrofy v Černobylu na lidi, kteří žijí v této oblasti a to včetně dětí, jejichž životy…(více)
(Chernobyl Heart) Režie: Maryann DeLeo, USA, 2003

Černý kód

Kanadský profesor Ronald Deibert, autor alarmující knihy o monitorování internetu, se vydává na cestu po světě, aby zjistil, jak si ve válce o kyberprostor stojí…(více)
(Black Code) Režie: Nicholas De Pencier, CDN, 2016

Černý most + 76 minut a 15 vteřin s Abbásem Kiarostamím

Černý most CZ 2017, 9 min, Širín Nafariehová, česky / anglické titulky Osobní dokument, ve kterém režisérka…(více)
(Pol e Siah + Haftad o Shesh Daghigheh o Panzdah Sanieh Ba Abbas Kiarostami) Režie: various, CZ-IR, 0000

Černý Mozart

Rytíř SaintGeorges byl vskutku pozoruhodný muž, který dokázal překonat všechna protivenství třídních, rasových i společenských předsudků a stal fenoménem Francie 18. století. Ačkoliv se narodil…(více)
(Black Mozart) Režie: Raymond Saint-Jean, ŠVÝ, 2003

Černý Mozart

Rytíř SaintGeorges byl vskutku pozoruhodný muž, který dokázal překonat všechna protivenství třídních, rasových i společenských předsudků a stal fenoménem Francie 18. století. Ačkoliv se narodil…(více)
(Le Mozart Noir) Režie: Raymond Saint-Jean, KAN, 2003

Černý narcis

Psychologickému dramatu z roku 1947 patří v dějinách britské kinematografie čestné místo nejen za jeho mimořádnou kameru Oscarem oceněný Jack Cardiff, ale i jako jednomu…(více)
(Black Narcissus) Režie: Michael Powell, Emeric Pressburger, GB, 1947

Černý Petr

Černý Petr je jedním z prvních filmů Československé nové vlny a zároveň hraným debutem jejího nejznámějšího představitele, Miloše Formana. Titulním hrdinou je mladík, který nejistým…(více)
(Černý Petr) Režie: Miloš Forman, CZ, 1963

Černý Pinocchio

Marco Baliani, italský divadelní režisér a dramatik, přišel v roce 2001 do organizace African Medical & Research Foundation s nápadem, jak by se daly pomocí…(více)
(Pinocchio Nero) Režie: Angelo Loy, ITÁLIE , 2005

Černý růže

Je heavy metal zmatené zlo, nebo zákonné dobro? Patří do maloměstských kulturáků, nebo by ho odsud měli bohabojní občané hnát svinským krokem? A co na…(více)
(Black Roses) Režie: John Fasano, CDN-USA, 1988

Čertoviny

Stalo je jednou, že se v pekle uklízelo. Čerti se jen hemžili, ale protože si k práci neuměli šikovně zajít, navzájem si překáželi a klopýtali…(více)
(Čertoviny) Režie: Zdeněk Troška, CZ, 2017

Čertovská dílna

Pohádky: Začíná Advent a s ním je tu i první vánoční pásmo pohádek tohoto roku. Pohádky s vánoční tématikou nás krásně…(více)
(Čertovská dílna) Režie: kino Aero, CZ, 2012

Čertovská dílna v Oku

Pohádky: Začíná Advent a s ním je tu i první vánoční pásmo pohádek tohoto roku. Pohádky s vánoční tématikou nás krásně…(více)
(Čertovská dílna v Oku) Režie: Bio Oko, CZ, 2012

Čertovská neděle

Předvánoční hravé setkání tentokrát s čerty a se vším, co s nimi souvisí. Pro odvážné děti a rodiče: Nebojíte se s námi vydat do hlubin…(více)
(Čertovská neděle) Režie: Kino Aero, ČR, 2009

Čertovské dílny

Už brzy se v ulicích objeví čerti s Mikulášem. Odkud se tu vzali? Taky se jich bojíte? Přijďte s námi překonávat strach. Možná nám pomůže…(více)
(Čertovské dílny) Režie: Aero, CZ, 2009

Čertovské pohádky

Čert a Káča 42’, V čertích službách 17´, Rohatá princezna 14’ …(více)
(Čertovské pohádky) Režie: various, CZ, 2000

Čertovský hudební sbor

Už jste někdy zkoušeli hrát na nějaký čertovský nástroj? Chtěli byste být houslovým virtuózem nebo pracovat v rádiu? V naší čertovské školičce si to můžete vyzkoušet.…(více)
(Čertovský hudební sbor) Režie: Kino Aero, CZ, 2010

Červená

100 rolí v 5 000 představení na jevištích pěti kontinentů. Takovou profesní bilanci má za sebou operní pěvkyně Soňa Červená, jejíž život mapuje v celovečerním…(více)
(Červená) Režie: Olga Sommerová, CZ-SK, 2017

Červená a bílá

Drsného nacionalistu Silného opustí dívka Magda a on se sbližuje se satanisticky orientovanou pannou Angelou. Společně se pohybují městem drogově závislých zkrachovalců, jejichž osudy Silný…(více)
(Wojna polsko-ruska) Režie: Xawery Zulawski, PL, 2009

Červená linie

Odpor proti režimu Bašára Asada spojil osudy ústřední dvojice tohoto snímku – vysokoškolačka Razan koordinuje z Turecka dodávky materiální pomoci do Sýrie a její kolega…(více)
(Red Lines) Režie: Andrea Kalin, Oliver Lukacs, USA, 2014

Červená siréna

Ona je dvanáctiletá dívka, která má v patách obávanou matku a celou armádu zabijáků. On je třicátník, který nemá co ztratit a je zvyklý zabíjet.…(více)
(La sirene rouge) Režie: Olivier Mégaton, FRA, 2002

Červená světla

Dva vyšetřovatelé paranormálních jevů zkoumají nejrůznější metafyzické fenomény, aby prokázali jejich nepravost. Slepý senzibil, který před třiceti lety záhadně zmizel, se najednou objeví a jeho…(více)
(Red Lights) Režie: Rodrigo Cortés, E - USA, 2012

Červená želva

Celovečerní animovaný film zcela beze slov je prvním počinem kultovního studia Ghibli ve spolupráci s nejaponskou produkcí. Holandského režiséra Michaela Dudoka de Wita si vyhlédl…(více)
(La Tortue Rouge) Režie: Michaël Dudok de Wit, F-J, 2016

Červené střevíčky

Pro svůj desátý společný film nalezli Powell a Pressburger inspiraci ve stejnojmenné romantické pohádce Hanse Christiana Andersena o dívce podlehnuvší moci magických tanečních střevíčků, kterou…(více)
(The Red Shoes) Režie: Michael Powell, Emeric Pressburger, GB, 1948

Červený bez modré

Do krásného domu na americkém předměstí se narodila blonďatá dvojčata Mark a Alex. Idyla netrvala dlouho: manželství rodičů se rozpadlo a puberta bratrům přinesla poznání,…(více)
(Red without Blue) Režie: B. Sebold - B. Sills - T. Sills, USA, 2006

Červený koberec

Autistický autor Axel Brauns vypráví příběh, jak bojuje se svými vývojovými poruchami v každodenním životě, aby zapadl do tzv. „normálního světa“. Poté co dopsal román,…(více)
(Der Rote Teppich) Režie: Andrea Asch, D, 2006

Červený pavouk

Karol, obyčejný mladý muž, se setkává s mnohem starším mužem, o kterém se domnívá, že by mohl být pověstným Červeným pavoukem, obávaným sériovým vrahem, který…(více)
(Czerwony Pająk) Režie: Marcin Koszałka, PL-CZ-SK, 2015

Červený trpaslík v Aeru

„Nech toho mrzkého kňourání, ty plesnivý chomáčku rektálních chloupků“ chtělo by se zvolat při nekonečném čekání na celovečerní film navazující na kultovní seriál Červený trpaslík.…(více)
(Červený trpaslík v Aeru) Režie: Rob Grant, Juliet May, Doug Naylor, Andy DeEmmony, Ed Bye, GB, 0000

Česká cesta

Dokumentární esej Česká cesta popisuje příběh československé ekonomické transformace 90. let, zejména pak proslulé metody kupónové privatizace, která byla jádrem i jakýmsi vývěsním štítem tohoto…(více)
(Česká cesta) Režie: Martin Kohout, CZ-SK, 2015

Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert

Úspěch loňského koncertu a živého přenosu Rybovy České mše vánoční do kin inspiroval filharmonii k pokračování. Jeho pestrý program tentokrát sestavil hlavní hostující dirigent ČF…(více)
(Česká filharmonie živě: Mimořádný předvánoční koncert) Režie: , CZ, 2015

Česká Granada

Syrový dokument těžící ze čtyřměsíčního pobytu v prostředí české drogové komunity v Granadě. Autorské svědectví o životě na ulicích, ve squatech a granadských jeskyních provázené…(více)
(Česká Granada) Režie: Jan Papoušek, CZ, 2010

Česká mše vánoční | Jakub Jan Ryba

Ze záznamu Česká filharmonie, Rudolfinum – Dvořákova síň
více)
(Česká mše vánoční | Jakub Jan Ryba) Režie: , CZ, 2014

Česká pivní válka

Svět kolem nás se stále mění. A s ním se mění i naše pivo. Co se skrývá za tradičními pivními značkami v éře globalizace? Co…(více)
(Česká pivní válka) Režie: Jan Látal, CZ, 2014

Česká RAPublika

Orion, James Cole a Hugo Toxxx na pódiu, ale především mimo něj. Tři přední čeští rappeři, deset skladeb, deset živých – někdy i živelných –…(více)
(Česká RAPublika) Režie: Pavel Abrahám, CZ, 2008

České filmy

Je to velmi prosté: krátké hrané filmy se u nás stále točí prakticky jen na filmových školách nebo amatérsky. Pokud si ale uvědomíme skutečnost, že…(více)
(Check the Czech) Režie: , , 0000

České filmy | 2008

Krátké filmy mají pro diváky půvab především v tom, že mohou být trochu jinou kinematografií, než jakou znají z kina; provětranou nezávislostí, svobodou a jiným…(více)
(Check the Czechs | 2008) Režie: various, , 0000

České filmy | 2010

Tato sekce každoročně nabízí stručný pohled na aktuální českou krátkometrážní hranou kinematografii; zpravidla se jedná o filmy vzniklé na filmových školách. Jinak tomu není ani…(více)
(České filmy | 2010) Režie: var, , 0000

České filmy | 2011

V Čechách bohužel vznikají krátké filmy celému světu navzdory stále především na filmových školách, a tomu odpovídá čtveřice letošního výběru. Tři psychologická dramata z pražské…(více)
(České filmy | 2011) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2012

V Čechách vznikají krátké filmy, oproti celosvětovému trendu, zatím stále především na filmových školách, a tomu odpovídá i pětice letošního výběru. V programu uvidíte jeden…(více)
(České filmy | 2012) Režie: various, , 0000

České filmy | 2013

Domácí krátkometrážní produkce clothes and a man transformed into a blowfish… bývá obvykle zastoupena především studentskými filmy; letos poprvé se tento stereotyp podařilo narušit a…(více)
(České filmy | 2013) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2014

Tradiční bilance představující nejlepší krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Jako obvykle mají převahu studentské filmy z pražské FAMU a…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2015

Tradiční balance představující nejzajímavější krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Tentokrát selekci tvoří po jednom filmu z pražské FAMU a…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2016

Každoroční bilance toho nejzajímavějšího z české produkce je letos tvořena studentskými filmy FAMU, UTB Zlín, UMPRUM. Dva z nich již byly uvedeny také na prestižních…(více)
(České filmy) Režie: various, CZ, 0000

České filmy | 2017

Každoroční bilance představující nejzajímavější krátké hrané filmy, jež v uplynulém roce vznikly v České republice. Trojici filmů z pražské FAMU, zahrnující i nejlepší snímek 33.…(více)
(České filmy) Režie: various, , 0000

České nebe

Jubilejní ročník festivalu je ideální chvíle připomenout si také, jaké nejlepší krátké filmy natočili čeští filmaři od roku 1960 po dnešek. Notnou část z nich…(více)
(Czech Highlights) Režie: various, CZ, 0000

České století: Ať si jdou (1992)

Poslední díl unikátní filmové série, která rozkrývá tabu klíčových událostí našich moderních dějin. Od Masaryka ke Klausovi a Mečiarovi. Konec Československa. Transformace ekonomiky se jeví jako…(více)
(České století: Ať si jdou (1992)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Je to jen rock´n´roll (1976)

Píše se rok 1976 a před pražským soudem probíhá proces se skupinou The Plastic people. Mimořádný zájem veřejnosti, v normalizačním bezčasí se cosi začíná měnit.…(více)
(České století: Je to jen rock´n´roll (1976)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Musíme se dohodnout (1968)

Týden po 21. srpnu 1968. Sovětská okupace, smrtelná rána Pražskému jaru. Šok. Zoufalství i odhodlání. A pak jednání v Moskvě. A kapitulace. Šestý díl unikátní filmové…(více)
(České století: Musíme se dohodnout (1968)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

České století: Poslední hurá (1989)

Rok 1989 a pád komunistického režimu. Kdo si vůbec pamatuje, co je to skutečná demokracie? Kdo udrží v ruce otěže doby, kde se idealismus potká…(více)
(České století: Poslední hurá (1989)) Režie: Robert Sedláček, CZ, 2013

Československá cesta

V roce 2010 uskutečnil handicapovaný neprofesionální sportovec Heřman Volf další ze svých cest na speciálně upraveném kole. Takzvaně „na těžko“ se vydal z Prahy do…(více)
(Československá cesta) Režie: Miloslav Doležal, CZ, 2011

Český Alláh

Migrační vlna sice do Česka přinesla jen několik desítek uprchlíků, zato podstatnou část populace uvrhla do stavu panického strachu z migrantů a islámu. Režisérka Zuzana…(více)
(Český Alláh) Režie: Zuzana Piussi, CZ, 2017

Český lev – Nejlepší dokument 2013

Dne 22. února vyhlásí Česká filmová a televizní akademie na slavnostním večeru v novorenesanční budově Rudolfina vítěze cen Českého lva. Vítěze v kategorii Dokumentární film…(více)
(Český lev – Nejlepší dokument 2013) Režie: , CZ, 2013

Český mír

Tvůrčí dvojice režisérů se v nejnovějším dokumentu vydávají v podstatě po stejné lince, jako ve snímku Český sen – v centru dění je opět neuchopitelná…(více)
(Český mír) Režie: V. Klusák - F. Remunda, CZ, 2010

Český sen

Zosnovatelé Vít Klusák a Filip Remunda, studenti pražské FAMU, ve filmu vystupují ve dvojí roli: jako režiséři, kteří se odborníky na image nechali proměnit v…(více)
(Český sen) Režie: Vít Klusák / Filip Remunda, CZ, 2004

Český žurnál: Svobodu pro Smetanu a Život a smrt v Tanvaldu - premiéra

SVOBODU PRO SMETANU
více)
(Český žurnál: Svobodu pro Smetanu a Život a smrt v Tanvaldu - premiéra) Režie: Vít Klusák and Filip Remunda, CZ, 2013

Čest rodiny Prizziů

Ve Velkém sále s českými podtitulky. Jeden z posledních filmů Johna Hustona dokazuje, že gangsterský film může mít vedle coppolovsky…(více)
(Prizzi´s Honor) Režie: John Huston, USA, 1985

Češi proti Čechům

V roce 2013 je v ČR nacionalismus ve své nejtemnější podobě na vzestupu a vrcholí proticikánské demonstrace. Režisér filmu se na 8 měsíců odstěhuje do…(více)
(Češi proti Čechům) Režie: Tomáš Kratochvíl, CZ, 2015

Čí je moje dítě?

Populárně naučný dokument Čí je moje dítě zkoumá situaci, která nastala s příchodem genetických testů rodičovství. Platnost kdysi okřídleného úsloví „na rozdíl od matky je…(více)
(Čí je moje dítě?) Režie: Marek Duda, Radim Procházka, CZ, 2013

Čí jsou ulice?

Rasové a sociální napětí bublající léta pod povrchem jednou zákonitě vybuchne. Přesně to se stalo v americkém Missouri poté, co zde policista zastřelil neozbrojeného teenagera. Zabití…(více)
(Whose Streets?) Režie: Sabaah  Folayan, Damon Davis, USA, 2017

Číňan

Keld je instalatér a po pětadvaceti letech jej opouští manželka, otrávená letargií jeho duše i těla. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před nelehkým úkolem —…(více)
(Kinamand) Režie: Henrik Ruben Genz, DÁN - Čína, 2005

Číňan

Dojemný příběh instalatéra Kelda, kterého po pětadvaceti letech opouští manželka, znuděná jeho lhostejným přístupem k manželství i k životu. Mlčenlivý muž se náhle ocitá před…(více)
(Kinamand) Režie: Henrik Ruben Genz, DÁN, 2005

Čingischán

Životní cestu Temudžina, který se stal prvním Velkým chánem Mongolů, natočil Manuel Conde v roce 1950. O dva roky později byl film poprvé představen evropskému…(více)
(Ang Buhay ni Genghis Khan) Režie: Manuel Conde, RP, 1950

ČINNA

Hudební improvizace skupiny ČINNA k němému filmu Křižník Potěmkin, křest nového CD skupiny "Vítr a ticho s ním" a koncert vstupné 100,.…(více)
() Režie: , , 2000

Čínská čtvrť

Film Romana Polanského CHINATOWN vytvořil významný milník ve filmové historii a brzy se stal pro příznivce detektivního žánru kultovním. Jack Nicholson ve filmu ztělesňuje soukromého…(více)
(Chinatown) Režie: Roman Polanski, USA, 1974

Čínská lázeň

Jeden z prvních mezinárodních úspěchů moderní čínské kinematografie, který se uchytil nejen na filmových festivalech, ale i v zahraniční distribuci, přináší sentimentální pojednání o potřebě…(více)
(Xizao) Režie: Zhang Yang, CHN, 1999

Čínský primátor

Město Tatchung na severu země bylo před 1600 lety metropolí Číny. Desítky let komunistické vlády z něj udělaly město s největším znečištěním. Zdejší starosta se…(více)
(The Chinese Mayor) Režie: Hao Zhou, RC, 2015

Čínský sen

Jedním z nejhmatatelnějších absurdních důsledků čínské snahy adoptovat si americký sen jsou pověstná „města duchů“. Sedm let sledoval režisér snímku případ mladé Yany, která z…(více)
(Dream Empire) Režie: David Borenstein, DK, 2016

Čistá duše - film & benefiční večírek

Projekt Čistá duše slaví 2 roky svého života a zve vás do kina Na film a mnohem víc. Máme…(více)
(Čistá duše - film & benefiční večírek) Režie: Ron Howard, USA, 2001

Čističi

Prostřednictvím sociálních médií lze nahrát na web jakékoliv video nebo obraz. Neznamená to ale, že tam každý takový materiál také zůstane. Na tom, aby uživatelé…(více)
(The Cleaners) Režie: Hans Block, Moritz Riesewieck, D-BR-NL-I-USA, 2018

Čistý konec: Světová premiéra filmu o improvizaci

Narozen z kamene
více)
(Clean Ending: The Improv Movie Premiere) Režie: Emilio Bellu, I-CZ, 2016

Číšník

Mizerná práce v chátrající restauraci. Chronicky nemocná manželka. Nespolečenští sousedé. Mimomanželský poměr, který nabízí jen o trošku víc než sexuální uspokojení. Pětapadesátiletý číšník Edgar začíná…(více)
(Ober) Režie: Marc van Warmerdam, NIZ - BEL, 2006

Článek 61

V Íránu existuje článek 61 trestního zákona, který zaručuje, že pachatel nebude odsouzen, pokud spáchá zločin při ochraně svého života, cti, cudnosti a majetku. Proč…(více)
(Madeh 61) Režie: Mahvash Zia Sheikholeslami, IRA, 2005

Člověk - La škola - v mezzaninu

Zveme vás do 1. hodiny la školy v zimním semestru. Chytíme ryby, které po vytažení z vody okamžitě zmrznou. Projedeme se psím spřežením a zabijeme soby. Rozděláme oheň…(více)
(Člověk - La škola - v mezzaninu) Režie: , , 0000

Člověk - stroj

Dháka, Bangladéš. Bosé ženy sbírají uhlí. Chlapci vyrábějí 18 000 cihel denně. Padesátikilový muž překládá stokilové pytle. Děti dvanáct hodin denně třídí plastové lahve. Muži…(více)
(Hombre Maquina) Režie: A. Moral - R. Corella, E, 2011

Člověk – Hambone

Filmová esej o vývoji a projevech umělecké formy známé jako Hambone bubnování na vlastní tělo, která pochází původně ze Západní Afriky a na americký…(více)
(The Human Hambone) Režie: Mark Morgan, USA, 2005

Člověk a nadčlověk | NT Live

Shawova duchaplná provokativní klasika ze začátku 20. století se na jevišti britského Národního divadla dočká vzrušující nové verze, v hlavní roli s Ralphem Fiennesem nominovaný…(více)
(Man and Superman | NT Live) Režie: Simon Godwin, GB, 2015

Člověk bez osudu (angl. a čes. tit.)

Novela maďarského spisovatele Imreho Kertésze, původně vydaná bez povšimnutí v roce 1975 v kádárovském Maďarsku, byla čtenářskou obcí znovuobjevena v 90. letech a způsobila senzaci,…(více)
(Sorstalanság) Režie: Lajos Koltai, MAĎ - NĚM - VB, 2003

Člověk bez osudu (angl. tit.)

Novela maďarského spisovatele Imreho Kertésze, původně vydaná bez povšimnutí v roce 1975 v kádárovském Maďarsku, byla čtenářskou obcí znovuobjevena v 90. letech a způsobila senzaci,…(více)
(Sorstalanság) Režie: Lajos Koltai, MAĎ - NĚM - VB, 2003

Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí

Půlhodinový snímek se skládá ze soukromého videozáznamu, který pořídil divadelní tvůrce Petr Lébl v roce 1996, kdy působil jako hostující režisér inscenace Cyrana z Bergeracu…(více)
(Člověk si sám se sebou vystačí, respektive nevystačí) Režie: Nikola Krutilová, Jan Kačena, CZ, 2015

Člověk z mramoru

Studentka filmové školy se v rámci práce na své diplomové práci pustí do odhalování skutečného života dělnického hrdiny a úderníka z 50. let, který figuruje…(více)
(Czlowiek z marmuru) Režie: Andrzej Wajda, PL, 1977

Člověk ze železa

Stávka v Gdaňských loděnicích a vznik polského uskupení Solidarita jsou jedním z tématů nepřímého pokračování předchozího Wajdova filmu Člověk z mramoru – reportér Winkel dostává…(více)
(Czlowiek z zelaza) Režie: Andrzej Wajda, PL, 1981

Čokoláda

Děj filmu začíná v tradiční francouzské vesnici, kde se za posledních sto let život vůbec nezměnil. Jednoho obyčejného dne se však ve městě objevuje cestovatelka…(více)
(Chocolat) Režie: Lasse Hallstrom, GB-USA, 2000

Čokoláda

Režisérka Claire Denis debutovala částečně autobiografickým snímkem Čokoláda, v němž se vrátila ke svému osamělému dětství za doznívajícího francouzského kolonialismu na sklonku padesátých let. Příběh…(více)
(Chocolat) Režie: Claire Denis, F, 1988

Čtenář tváří

Padesátá léta patnáctého století, dynastie Čoson. Nae Kyung je nejtalentovanější čtenář tváří v celé zemi. Z tváře dokáže vyčíst lidský charakter a budoucnost. Žije v…(více)
(Gwansang) Režie: Han Jae-rim, ROK, 2013

Čtení v kině s Ivanou Peroutkovou

Pohádky: Na úvod si pustíme několik vánočních pohádek, ale ne moc, abychom měli čas na čtení a povídání. Program: Dnes…(více)
(Čtení v kině s Ivanou Peroutkovou) Režie: , CZ, 2014

Čtverec

Cristian je kurátor prestižního muzea moderního umění, které právě chystá odvážnou konceptuální výstavu. Její ústřední myšlenkou je čtverec o rozměrech 4 x 4 metry. Uvnitř…(více)
(The Square) Režie: Ruben Östlund, S-D-F-DK, 2017

Čtvero revolučních období

Když v roce 2011 po vlně demonstrací padl v Tunisku autoritářský režim, lidé si poprvé mohli svobodně zvolit své politické představitele. Film zachycuje životy dvou…(více)
(A Revolution in Four Seasons) Režie: Jessie Deeter, USA, 2016

Čtvrtá revoluce - energetická soběstačnost

„Zbývá nám asi třicet let na to, abychom přešli na obnovitelné zdroje energie," říká německý politik a vědec Hermann Scheer v dokumentu CarlaA. Fechnera. Podle…(více)
(Die 4. Revolution - Energy Autonomy) Režie: Carl-A. Fechner, D, 2010

Čtvrté patro

Příběh skupiny patnáctiletých chlapců žijících na traumatologickém oddělení dětské nemocnice, kde se léčí pacienti trpící nejrůznějšími formami rakoviny. Miguel Ángel, Izan, Dani a Jorge se…(více)
(Planta 4ª) Režie: Antonio Mercero, E, 2002

Čtyři dohody

Úspěšné divadelní představení Jaroslava Duška na motivy stejnojmenného bestselleru "Čtyři dohody" zaznamenala dokumentaristka Olga Špátová a kreativně ho doplnila o soukromé rodinné filmové archivy. Duškova…(více)
(Čtyři dohody) Režie: Olga Špátová, Miroslav Janek, CZ, 2013

Čtyři filmy Honzy Šípka

Honza Šípek, student katedry dokumentu pražské FAMU, představí v hodinovém pásmu své krátké dokumentární filmy. Koněv je černobílou sondou do rozpadající se kladenské hutě. Někdejší…(více)
(Čtyři filmy Honzy Šípka) Režie: Honza Šípek, Czech Republic, 2007

Čtyři lvi

Skupina potenciálních pákistánských teroristů žijících v Londýně by strašně ráda někoho vyhodila do povětří…ale koho vlastně? Skupina oplývá obrovskou neschopností, jinak by je nevyhodili z…(více)
(Four Lions) Režie: Christopher Morris, GB, 2009

Čtyři minuty

Pianistka Traude Krüger vyučuje již šedesát let hru na klavír v jedné ženské věznici. Až to skoro vypadá, že sama odpykává trest. Když má začít…(více)
(Vier Minuten) Režie: Chris Kraus, NĚM, 2006

Čtyři nebeští králové

Příběh popové chlapecké kapely Alive, která vznikla, aby poodhalila fungování dnešního hudebního byznysu, ve kterém je hudební talent až na posledním místě. Paradokumentární film s…(více)
(Sei dai tinwong) Režie: Daniel Wu, Hongkong, 2006

Čtyři noci s Annou

Leon pracuje ve spalovně zdravotnického odpadu a jednoho dne se stane svědkem brutálního znásilnění sestřičky Anny. Veškerý svůj volný čas věnuje sledování mladé ženy, kterou…(více)
(Cztery noce z Anna) Režie: Jerzy Skolimowski, PL / F, 2008

Čtyři odstíny hnědé

První film švédské komediální skupiny "Killinggänget" se vyznačuje poněkud potemnělým humorem. Celek filmu je složen ze čtyř povídek, v nichž se v různých rolích objevují…(více)
(Fyra nyanser av brunt) Režie: Tomas Alfredson, ŠVÉ, 2004

Čtyři páry bot

Příběh profesora Jana Wienera, který po dobrodružném útěku z nacisty okupovaného Československa vstoupil do RAF. Po roce 1948 byl Jan Wiener pronásledován komunisty a emigroval…(více)
(Čtyři páry bot ) Režie: Pavel Štingl , CZ, 1997

Čtyři roční období

Čtyři společně prožité víkendy se pro tři manželské páry stávají časem pohody i okamžikem odhalování skrytých stránek jejich vztahů. Tři manželské páry Burroughsovi, Zimmerovi a…(více)
(The Four Seasons) Režie: Alan Alda, USA, 1981

Čtyři slunce

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města ukazuje, jak klukovská touha proměnit svůj život k lepšímu je…(více)
(Čtyři slunce) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2012

Čtyři slunce se šouStancem

Kolik sluncí je třeba, abychom byli šťastní? Příběh rodiny a jejích přátel z menšího města ukazuje, jak klukovská touha proměnit svůj život k lepšímu je…(více)
(Čtyři slunce se šouStancem) Režie: Bohdan Sláma, CZ, 2012

Čtyři týdny v červnu

Film osobně uvede režisér Henry Meyer. Sandra utěče do cizího města potom, co ji napadl její žárlivý přítel. Nastěhuje se do…(více)
(Fyra veckor i juni) Režie: Henry Meyer, ŠVÉ, 2005

Čtyři v tom III.

Exkluzivní veřejná předpremiéra jednoho dílu třetí řady oblíbeného dokumentárního seriálu České televize. Přijďte se jako první seznámit s novými hrdinkami cyklu, diskutovat s režisérkou Markétou…(více)
(Čtyři v tom) Režie: Markéta Ekrt Válková, CZ, 2015

Čtyřlístek

Osudové setkání dvou neslyšících lidí, kteří se nahodou potkají a zamilují se. Jejich láska se naplní a zplodí slyšícího syna. Příběh je o něm, jak…(více)
(Čtyřlístek) Režie: Gavelčík Miroslav, ČR, 2007

Čtyřlístek ve službách krále

Populární komiksový seriál Čtyřlístek oslavil letos už 40 let od svého „narození“, prvního vydání kresleného příběhu autora a výtvarníka Jaroslava Němečka. Teprve nyní se však…(více)
(Čtyřlístek ve službách krále) Režie: Michal Žabka, CZ, 2012

Ďábel v těle

Z Isabellčiny matky se před několika lety tři lidé pokusili vymést ďábla a ona je brutálně připravila o život. Jako mimořádně těžký případ byla ze…(více)
(The Devil Inside ) Režie: William Brent Bell, USA, 2012

Ďáblova past

Příběh střetu dogmatu a přírodních sil se odehrává v oblasti Moravského krasu v první polovině 18tého století. O krásné krajině kolovaly podivné zvěsti, ve kterých…(více)
(Ďáblova past) Režie: František Vláčil, Československo, 1961

Ďáblovi napospas

Organizované násilí prostupuje mexickou společností jako nemoc, která neúprosně napadá oběti i pachatele. Tragický obraz zničených lidských osudů v prostředí, kde zákon nic neznamená. Režisér Everardo…(více)
(Devil’s Freedom) Režie: Everardo Gonzáles, MEX, 2017

Ďáblovo doupě

Život na předměstí Kapského Města mnoho radostí nenabízí. Pouliční gangy si vymezují teritoria v násilných střetech, hlavním zdrojem obživy je prodej drog a jejich užívání…(více)
(The Devil's Lair ) Režie: Riaan Hendricks, ZA, 2013

Ďáblovo oko

Příběh je založen na irském přísloví, které si Bergman sám vymyslel – „Dívčí cudnost je jako ječné zrno v ďáblově oku“. Satan, sužovaný bolavým ječným…(více)
(Djävulens öga) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1960

Ďáblův advokát

Mladý právník Kevin Lomax z Floridy ještě nikdy svůj případ neprohrál. Právě obhajuje učitele matematiky Gettyse, který je obžalován ze sexuálního obtěžování studentky Barbary. Zdá…(více)
(The Devil's Advocate) Režie: Tylor Hackford, USA - D, 1997

Ďáblův horník

Čtrnáctiletý Basilio Vargas pracuje se svým dvanáctiletým bratrem v bolivijských dolech na stříbro Cerro Rico. Hora, do jejíchž útrob se pravidelně vydávají, má mezi místními…(více)
(Devil' s Miner) Režie: Richard Ladkani, Kief Davidson, Bolivie - NĚM - USA, 2004

Ďakujem, dobre - premiéra

Pozoruhodný snímek je intimní sondou do života tří různých rodin, z nichž každá je na jiném stupni společenského žebříčku, a každá se snaží nějak popasovat…(více)
(Ďakujem, dobre) Režie: Mátyás Prikler, SK, 2013

 

English

Mojekino.cz