Kino Světozor

Databáze filmů

Obsahuje filmy z programu kina Světozor od 15. 2. 2005 do dnešního dne.


0-9 | A | B | C | D | E | F | G | H | Ch | I | J | K | L | M | N | O | P | Q | R | S | T | U | V | W | X | Y | Z


A Ciambra

A Ciambra je romská komunita na jihu Itálie. V chudých podmínkách zde žije i Pio a jeho rodina. Piovi je sice jen čtrnáct, ale dělá…(více)
(A Ciambra) Režie: Jonas Carpignano, I-USA-F-D, 2017

A co Bob?

Bob Wiley je případ nad kterým už mnoho psychiatrů zlomilo hůl. Přesto se doktor Leo Marvin, který je na vrcholu své kariéry rozhodne mu pomoct.…(více)
(What about Bob?) Režie: Frank Oz, USA, 1984

A co já?

Notebook, několik měsíců a celý svět ambiciózní výprava, jež měla za cíl vytvořit hudební snímek lidského druhu, s hvězdným obsazením hudebníků, umělců a myslitelů…(více)
(What About Me?) Režie: J. Catto - D. Bridgeman, BR-ET, 2007

A co všechny ty ženy

Poněkud afektovaný hudební kritik Cornelius navštíví letní rezidenci geniálního violoncellisty Felixe, aby tu dokončil jeho životopis. Ocitne se uprostřed houfu žen, které jsou zjevně všechny…(více)
(All These Women) Režie: Ingmar Bergman, SWE, 1964

A Death in the Gunj

Píše se rok 1979 a rozvětvená bengálská rodina se sjíždí na dovolenou v odlehlém městečku. Uprostřed zdánlivě bezstarostných chvil vyplněných uvolněným relaxováním vyvstávají vzájemná pnutí…(více)
(A Death in the Gunj) Režie: Konkona Sen Sharma, IND, 2016

A ELLE stvořila ženu

Dokumentární film o historii časopisu ELLE, v němž se mluví o jeho založení, jeho šedesátiletém vývoji úzce spojeném s ženským hnutím i o stálém místě…(více)
(Et ELLE créa la femme) Režie: David Teboul, F, 2006

A Fur Story

Jsou tři druhy zvířat: domácí, divoká a výrobní. Domácí si bereme do našich příbytků, divoká necháváme žít v přírodě a výrobní užíváme k nějakému jinému…(více)
(En pälshistoria) Režie: Klas Fransberg, Runar Enberg, FIN, 2000

A Good American

Geniální programátor, revoluční sledovací program a korupce v nejvyšších místech NSA Národní bezpečnostní agentury. Na pozadí těchto kulis se odehrává dokumentární film A Good American.…(více)
(A Good American) Režie: Friedrich Moser, A, 2015

A Granny’s Mace

Leelamma je krutopřísná babča, která nejde pro ostrá slova daleko a umí lidem ve svém okolí pěkně zatopit. Její život se od základu změní, když…(více)
(Oru Muthassi Gadha) Režie: Jude Anthany Joseph, IND, 2016

A hle: Snění o propojeném světě

Kronika virtuálního světa, proslulého německého dokumentaristy, nabízí mnohostranný pohled na spletitou krajinu internetu od jeho zrodu až po současnost. V sérii setkání s lidmi z…(více)
(Lo and Behold: Reveries of the Connected World) Režie: Werner Herzog, USA, 2015

A láska stačí?

Může být člověk s mentálním hendikepem dobrým rodičem? Dříve je zavírali do ústavů a sterilizovali, dnes se lidé s mentálním hendikepem sami hlásí o svá…(více)
(Is Love Enough?) Režie: Tom Puchniak, USA, 2002

A Living Space

ĆESKÁ PREMIÉRA Festival uvádí českou premiéru unikátního dokumentu. Jedna z největších postav současné divadelní režie – Robert Wilson dává na své farmě Watermill, kterou přetvořil v…(více)
(A Living Space) Režie: Jakub Jahn, CZ-SK, 2016

A loď pluje

V tomto díle režisér zaměřil pozornost na fenomén opery, napájený z bytostných zdrojů italského naturelu, z jeho temperamentu, heroické exaltace a sklonu k teatralizaci všednosti. Celý…(více)
(E la nave va) Režie: Federico Fellini, F - IT, 1983

A nebylo lepšího bratra

Na motivy stejnojmenné povídky Maksuda Ibragimbekova Žil byl světec, jménem Džalil, a vše v jeho životě bylo dobré, tak dobré a…(více)
(И не было лучше брата) Režie: Murad Ibragimbekov, RUS - AZ - BG, 2011

A Skin Too Few: The Days of Nick Drake

"Vždy jsem tvrdila, že je Nick od narození příliš citlivý", říká o něm jeho sestra Gabriella. Nick Drake 19481974 byl anglický zpěvák a textař.Trvalo …(více)
(A Skin Too Few: The Days of Nick Drake) Režie: Jeroen Berkvens, HOL, 2000

A také déšť

Sebastián je filmový režisér, který se rozhodne v Bolívii realizovat výpravný snímek o dobrodružstvích Kryštofa Kolumba při objevení Ameriky. Na místě natáčení však dojde k…(více)
(También la lluvia) Režie: Icíar Bollaín, E - F - MEX, 2010

A taky jsi hnusnej!

Dva outsideři svedeni do nepravděpodobného páru v citlivé irské tragikomedii. Will je podmínečně propuštěn z vězení po smrti své sestry, aby se mohl starat o svou…(více)
(You’re Ugly Too) Režie: Mark Noonan, IRL, 2014

A tohle's viděl?

Reklama a online videa.
více)
(A tohle's viděl?) Režie: , CZ, 2014

A tohle's viděl? - seminář

Reklama a online videa.
více)
(A tohle's viděl?) Režie: , CZ, 2014

A tou nocí nevidím ani jedinou hvězdu

Podle posledních drásavých dopisů, které adresovala z Litomyšle svým přátelům a dětem, byl natočen německý snímek o nejslavnější z českých literátek Boženě němcové v hlavní…(více)
(Durch diese Nacht sehe ich keinen einzigen Stern) Režie: Dagmar Knöpfel, NĚM, 2005

A Tropical House

A Tropical House je po snímku Tower House druhou filmovou meditací režiséra KarlaHeinze Klopfa, tentokráte zaměřenou na dům architekta Andra Matina. Indonéský autor ho postavil…(více)
(A Tropical House) Režie: Karl-Heinz Klopf, A, 2015

A zase ta Žofka

Dorotka a ježibaba 7´, Krtek a karneval 7´, Jak Žofka pořádala slavnostní představení 9´, Jak Žofka přinutila Pštrosovy vytáhnout hlavu z písku 8´, Jak…(více)
(A zase ta Žofka) Režie: různí, CZ, 0000

Aamar Katha: The Story of Binodini

Dokument vypráví o životě Nati Binodini 1862 1941, průkopnici mezi bengálskými divadelními herečkami a také první jihoasijské herečce, jež napsala svou autobiografii. Na jejím…(více)
(Aamar Katha: The Story of Binodini) Režie: Tuhinabha Majumder, IND, 2014

Abba ve filmu

Projekce filmu ABBA ve filmu je součástí zakončení přehlídky nazvané Eskapády www.kcmeandr.czhttp://www.kcmeandr.cz/maincontent.html . U příležitosti 30. výročí uvedení tohoto filmu do našich kin bude promítnutý…(více)
(ABBA: The Movie) Režie: Lasse Hallström, AUS - S, 1977

Abdul & Hamza

předfilm Nový živothttp://www.kinosvetozor.cz/cz/program/filmy/7924/Novyzivot/ Zvláštní uznání poroty Mezi moři na MFDF Ji.hlava 2015 Pocit vykořeněnosti a životní obavy, které zmítají tisícovkami uprchlíků z Afriky a…(více)
(Abdul & Hamza) Režie: Marko Grba Singh, SRB, 2015

Abdullah Ibrahim: pro lásku

Poutavý filosofický portrét představuje jihoafrického jazzového hudebníka a skladatele jako nezlomného aktivistu i člověka a poodhalí, jak hluboce jsou zdroje jeho hudební inspirace zakořeněny v…(více)
(Abdullah Ibrahim: A Struggle for Love) Režie: Ciro Cappellari, NĚM-ŠVÝ, 2004

Abeceda – Strach nebo láska

„Systematicky ničíme kreativitu našich dětí,“ říká odborník na vzdělávání Sir Ken Robinson. Kritický dokument Abeceda zkoumá myšlenkové struktury, na kterých je založený náš vzdělávací systém,…(více)
(Alphabet) Režie: Erwin Wagenhofer, A-D, 2013

Abhiyum Naanum

Majitel čajové plantáže Raghuram žije se svou ženou Anu a dcerou Abhi. Již od jejího raného dětství o ni Raghuram přehnaně pečoval a majetnicky ji…(více)
(Abhiyum Naanum) Režie: Radha Mohan, IND, 2008

Abriliny dcery

Čtyři celovečerní autorské filmy a čtyři účasti na festivalu v Cannes má na kontě mexický režisér, scenárista a producent Michel Franco, který letos na francouzskou…(více)
(Las hijas de Abril) Režie: Michel Franco, MEX, 2017

Abriliny dcery

Čtyři celovečerní autorské filmy a čtyři účasti na festivalu v Cannes má na kontě mexický režisér, scenárista a producent Michel Franco, který letos na francouzskou…(více)
(Las hijas de Abril) Režie: Michel Franco, MEX, 2017

Absence blízkosti

Hedvika Jana Plodková je svobodná matka tříměsíční Adélky, která prochází životní krizí. Podvědomě cítí, že má raději svého psa než vlastního potomka, a v pořádku…(více)
(Absence blízkosti) Režie: Josef Tuka, CZ-, 2017

Absolvent

Z recenze Aleny Prokopové: "Komedie Mika Nicholse patří k těm dílům, která se do kinematografických dějin neobtiskla ani tak prostřednictvím svých trvalých uměleckých hodnot, jako…(více)
(The Graduate) Režie: Mike Nichols, USA, 1967

Absolventi - Sloboda nie je zadarmo

Film o zápase mladého člověka, který se po absolvování studií ocitne v realitě a musí se přizpůsobovat potřebám společnosti. Jeho ideály a sny naráží na…(více)
(Absolventi - Sloboda nie je zadarmo) Režie: Tomáš Krupa, SK, 2012

Absolventské filmy Famo

Oba absolventské krátkometrážní snímky vypráví příběh ženské hlavní hrdinky, kterou ovlivňuje současná společnost. MAGDA, v…(více)
(Absolventské filmy Famo) Režie: FAMO, CZ, 2014

Absolventské filmy žáků Otakara Vávry

Černobílá Sylva | Jan Schmidt | ČB | 27 min.
více)
(Absolventské filmy žáků Otakara Vávry) Režie: Various, ČR, 2000

Absurdistán

Host:Veit Helmerhttp://www.goethe.de/ins/cz/prj/fdf/guests/veit/csindex.htm Po projekci následuje debata. …(více)
(Absurdistan) Režie: Veit Helmer, D, 2007

Abys na mě nezapomněl

Irene žije se svým otcem, laskavým starým gentlemanem s tragickou minulostí, a se svým dvaadvacetiletým synem Davidem. Jejich soužití se podobá dokonalé symbióze až do…(více)
(Para que no me olvides) Režie: Patricia Ferreira, ŠPA, 2005

Accelerator

Již sedmým rokem organizuje Mezinárodní filmový festival v Melbourne speciální program s tímhle výmluvným názvem. Jeho smyslem je pomoci nejlepším mladým filmařům z Austrálie, Nového…(více)
(Accelerator) Režie: various, , 0000

Actor in Law

Hlavním hrdinou této úspěšné pákistánské komedie s výraznými prvky sociální kritiky je Shan – mladík z Karáčí, který sní o kariéře filmového herce. Filmaři však…(více)
(Actor in Law) Režie: Nabeel Qureshi, PK, 2016

Ada na radnici

Španělsko patří mezi země, na které dopadla finanční krize z roku 2008 nejdrtivěji. Barcelonská občanská aktivistka Ada Colau se snaží organizovat pomoc pro lidi, kteří…(více)
(Alcaldessa) Režie: Pau Faus, E, 2016

Adam & Paul

Z Adama a Paula, kteří se přátelí od raného dětství, se stali dva zoufalí narkomani, jež k sobě váže závislost a potřeba. Stylizovaná chmurná komedie sleduje…(více)
(Adam & Paul) Režie: Lenny Abrahamson, IRL, 2004

Adaptace

Před čtyřmi lety, při natáčení komedie Spika Jonzeho V kůži Johna Malkoviche, začíná vyprávění, jehož hrdinou je scenárista Charlie Kaufman. Po úspěchu filmu nemá Charlie…(více)
(Adaptation) Režie: Spike Jonze, USA, 2002

ADD Soundsystem: Letní turné 2008

ADD Soundsystem: Letní turné 2008 Praha – Kolín – Letovice – Carrara uvádí: Radim Labuda ADD soundsystem attention deficit disorder je…(více)
(Praha – Kolín – Letovice – Carrara) Režie: uvádí: Radim Labuda, ČR, 2008

Addicted

Daejin stále žije se svým bratrem a jeho ženou Eunsoo, kteří mají velmi romantický vztah. Ve stejný den a ve stejný moment mají oba bratři autonehodu. Daejin přežije,…(více)
(Jungdok) Režie: Park Young-hoon, Korea, 2002

Adéla ještě nevečeřela

Neporazitelný soukromý detektiv Nick Carter přijíždí do Prahy řešit případ, s nímž si zdejší policie neví rady. Je vyzbrojen geniálním mozkem a nejnovějšími převratnými vynálezy, cestou z New…(více)
(Adéla ještě nevečeřela) Režie: Oldřich Lipský, CZ, 1977

Adele: Živě z Royal Albert Hall

Dne 22. září 2011 zpívala Adele v londýnské Royal Albert Hall. Byl to její splněný sen a také zlatý hřeb pro její album, nazvané '21'.…(více)
( Adele Live at the Royal Albert Hall) Režie: Paul Dugdale, GB, 2011

Adelheid

Pohraničí krátce po konci druhé světové války. Do kraje přijíždí bývalý důstojník západní armády Viktor Chotovický, unavený a nemocný. Má převzít správu zámku největšího nácka…(více)
(Adelheid) Režie: František Vláčil, CZ, 1969

Adolphe

Znuděnému Adolphovi je 24 let a rozhodne se dobýt o několik let starší Elenoru, krásnou a velmi křehkou ženu. Eleonora mu podlehne a vzdá se…(více)
(Adolphe) Režie: Benoît Jacquot, F, 2002

Adresát neznámý + Muž, který sázel stromy


více)
(Adresát neznámý + Muž, který sázel stromy) Režie: Jan Jiráň, CZ, 2008

Adrian Piper: Funk Lessons

Proč jsou bílí lidé lhostejní k funkové hudbě? uvádí: Mats Stjernstedt …(více)
(Adrian Piper: Funk Lessons) Režie: Adrian Piper, USA, 1983

Adriana Lecouvreur | Francesco Cilea

Anna Netrebko bude poprvé na jevišti Metropolitní opery zpívat titulní roli v opeře Adriana Lecouvreur, příběhu slavné francouzské herečky z 18. století, která se zamilovala…(více)
(Adriana Lecouvreur | Francesco Cilea) Režie: Sir David McVicar, USA, 2019

Promítáme: Sobota 12. 1. 2019 18:45, 18:45

Adrienna Pálová & Masterclass

Piroska, která pracuje jako paliativní sestra v zařízení pro umírající starce, je zcela pohlcena fádním a nudným životem, v němž si užívá jedinou věc –…(více)
(Pál Adrienn) Režie: Agnes Kocsis, H, 2010

Aero blešák

Přijďte si užít poslední prázdninovou neděli do kina Aero. V žižkovském vnitrobloku na vás bude čekat kromě jiného i celodenní blešák. …(více)
(Aero blešák) Režie: Aero, CZ, 2017

Aero blešák Vol. 2

První červnovou sobotu si můžete do našeho žižkovského vnitrobloku kina Aera přijít obohatit vaše šatníky, které po zimním spánku pravděpodobně zejí prázdnotou a touží po…(více)
(Aero blešák Vol. 2) Režie: Aero, CZ, 2018

Aero dětem speciál

Dnes jsme připravili speciální program se zbrusu novou animovanou pohádkou Až po uši v mechu. V hlubokém lese, ve vykotlaném pařezu, bydlí Bertík a Josefka.…(více)
(Aero dětem speciál) Režie: Filip Pošivač, Barbora Valecká, CZ, 2016

Aero dětem!

Ratolesti, které budou jednou létat s naším kinem do nebetyčných výšin fajnšmekrovských filmových zážitků, je třeba i filmově vychovávat Kino AERO se proto prvního června…(více)
(Aero dětem!) Režie: lektoři, CZ, 2008

Aero dětem! / Létající pohádkové zvířátko

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Létající pohádkové zvířátko) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aero naslepo

Vstupenky na Aero Naslepo se vydávají na pokladnách kin Aero, Oko, Světozor v počtu max. 6 ks na osobu, lze vyzvedávat také evstupenky. …(více)
(Aero naslepo) Režie: Aero, various, 0000

Aero Naslepo pro otrlé

Festival otrlého diváka si opět přivlastnil populární formát svého domovského kina, Aero naslepo. Vložte svůj divácký osud do rukou otrlých dramaturgů a nechte se zlákat…(více)
(A Blind Date with the Shockproof Aero) Režie: různí režiséři, , 0000

Aero naslepo pro otrlé

Festival otrlého diváka si opět přivlastnil populární formát svého domovského kina, Aero naslepo. Vložte svůj divácký osud do rukou otrlých dramaturgů a nechte se zlákat…(více)
(AERO NASLEPO PRO OTRLÉ) Režie: , , 0000

Aero Naslepo pro otrlé 2016

Vstupenky na Aero Naslepo pro otrlé se vydávají pouze na pokladně kina Aero a pouze v den konání akce v počtu max. 2 ks na…(více)
(A Blind Date with the Shockproof Aero) Režie: , , 0000

Aerokraťas | 2010

Sedmý ročník soutěže Aerokraťas se vrací s pravými domácími fláky do deseti minut, třeskutými a rychlými Aerominutkami a v neposlední řadě s dětskými filmy Letos…(více)
(Aerokraťas | 2010) Režie: various, CZ, 2010

Aerokraťas | 2011

Už osmý ročník soutěže Aerokraťas se vrací s pravými domácími fláky do deseti minut, rychlými Aerominutkami a v neposlední řadě s dětskými filmy. Letos do…(více)
(Aerokraťas | 2011) Režie: various, CZ, 2011

Aerokraťas 2013 - čest poraženým

Finále desátého ročníku soutěže Aerokraťas je tady. Letos poprvé budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2013 - čest poraženým) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Aerokraťas 2013 - finále

Finále desátého ročníku soutěže Aerokraťas je tady. Letos poprvé budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2013 - finále) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Aerokraťas 2013 - soutěžní projekce

Finále desátého ročníku soutěže Aerokraťas je tady. Letos poprvé budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2013 - soutěžní projekce) Režie: kino Aero, CZ, 2013

Aerokraťas 2014 - čest poraženým

Finále jedenáctého ročníku soutěže Aerokraťas je tady Také letos budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2014 - čest poraženým) Režie: kino Aero, CZ, 2014

Aerokraťas 2014 - soutěžní projekce

Finále jedenáctého ročníku soutěže Aerokraťas je tady Také letos budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2014 - soutěžní projekce) Režie: kino Aero, CZ, 2014

Aerokraťas 2014 – finále

Finále jedenáctého ročníku soutěže Aerokraťas je tady Také letos budou všichni vítězové zvoleni až těsně před slavnostním vyhlášením, rozhodne o nich porota společně s diváky…(více)
(Aerokraťas 2014 – finále) Režie: kino Aero, CZ, 2014

Aerokraťas 2015 - slavnostní vyhlášení

Dvanáctý ročník Aerokraťasu se uzavře slavnostním vyhlášením vítězů, které vybrala letošní porota ve složení herečka a tanečnice Anna Polívková, slammer a tvůrce dokumentárních snímků Bohdan…(více)
(Aerokraťas 2015 - slavnostní vyhlášení) Režie: , CZ, 2015

Aerokraťas 2015 - soutežní projekce

Finále dvanáctého ročníku soutěže Aerokraťas je tady. Nenechte si ujít veřejnou projekci všech přihlášených filmů a rozhodněte o vítězi divácké ceny. V porotě letos usedne…(více)
(Aerokraťas 2015 - soutežní projekce) Režie: , CZ, 2015

Aerokraťas I.

Jste struční a do jedné minuty vtěsnáte třeskutou výpověď? Nová kategorie Aerominutky již šestého ročníku soutěže Aerokraťas byla právě pro vás Kromě ní piloti vyhlásili…(více)
(Aerokraťas I.) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aerokraťas II.

Tak a je to tady Kdo získá vavříny a kdo rajče? Bude porota přítomná, aby jim tvůrci mohli z plna hrdla…říci svůj názor? A kdo…(více)
(Aerokraťas II.) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aeroport Film Bus

Vydej se s námi na Mezinárodní filmový festivalhttp://www.kviff.com/cs/uvod do Karlových Varů a přetav nudnou cestu plnou očekávání v dvouhodinový kinematografický zážitek s vynikajícím filmem. Odjezd…(více)
(Aeroport Film Bus) Režie: E48 & řidič, CZ, 2015

Aerosilvestr / projekce krátkých filmů

Poslední den letošního roku bude jistě speciální Pojďte si ho ještě víc užít do prostorů vašeho oblíbeného kina, v ještě úžasnější oslavě toho, co zažilo…(více)
(Aerosilvestr / projekce krátkých filmů) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Aerosmith: Rock for The Rising Sun

Snímek ROCK FOR THE RISING SUN obsahuje dnes již klasické skladby jako jsou Love In An Elevator, Livin' On The Edge, Last Child, Walk This…(více)
(Aerosmith: Rock for The Rising Sun) Režie: Casey Tebo, USA, 2013

Aeroškola - animáční dílna - mezzanin vlevo

1218h Natočte si svůj vlastní vesmírný animovaný film v našem animačním studiu. Nebojte se, je to jednoduché, naši lektoři vám vše vysvětlí. Vytvořte si hrdiny, prostředí,…(více)
(Aeroškola - animáční dílna) Režie: , , 0000

AeroVexl

Bleší trh s audiovizuálními nosiči a technikou.
více)
(AeroVexl) Režie: Všichni přidaj ruku k dílu, CZ, 2013

Aertěk 2018 | Premiéra

Každé léto vyráží parta filmových nadšenců předávat svoje zkušenosti nejmladším filmařům, kteří posléze natočí svoje originální Aertěkfilmy. Chceteli se přesvědčit o jejich kvalitě, přijměte pozvání…(více)
(Aertěk 2018 | Premiéra) Režie: Aertěk, CZ, 2018

Aféra Clearstream

Rok 2001. Novinář Denis Robert upozorňuje na neprůhledné fungování bankovní společnosti Clearstream, čím způsobí otřes ve světě financí. Na cestě za pravdou rozplétá „Aféru afér"…(více)
(L'Enquête) Režie: Vincent Garenq, F-L-B, 2013

Aferim!

Valašsko 1835: Najatý policista se vydává spolu se svým synem hledat uprchlého cikánského otroka... Černobílý eastern jako putování kolektivní pamětí Rumunska. Představitel nové vlny Radu…(více)
(Aferim!) Režie: Radu Jude, RO-BG-CZ, 2015

Aferim! - slavnostní premiéra

Valašsko 1835: Najatý policista se vydává spolu se svým synem hledat uprchlého cikánského otroka... Černobílý eastern jako putování kolektivní pamětí Rumunska. Představitel nové vlny Radu…(více)
(Aferim!) Režie: Radu Jude, RO-BG-CZ, 2015

Afghánci neflirtují

Hrdinka snímku Suzana Lipovacová patřila mezi nejúspěšnější německé manažerky, než se rozhodla věnovat se humanitární činnosti. Po dvanácti letech práce v Bosně se v létě…(více)
(Afghanen flirten nicht) Režie: Jochen Frank, NĚM, 2004

Afghánské ženy za volantem

Svědectví jednoho muže má u afghánského soudu stejnou váhu jako výpověď dvou žen. Když se narodí syn, oslavují se i jeho první zuby, zatímco narození…(více)
(Afganské ženy za volantom) Režie: Sahraa Karimi, SK, 2009

Afghánští tanečníci

Bačabazi, v překladu klučičí hra, je název pro prastarý afghánský zvyk, při němž dospívající chlapci oblečení do ženských šatů tančí pro potěchu přihlížejícího pánského publika.…(více)
(The Dancing Boys of Afghanistan) Režie: Jamie Doran, GB, 2010

Afluentes

„Afluentes“ jsou říčky nebo potoky, jež se vlévají do větší řeky či jezera, které v tomto případě symbolizuje ayahuasku. Tento starodávný psychedelický nápoj mění vnímání…(více)
(Afluentes) Režie: Joao Meirinhos, GB, 2013

Africa Revolutions Tour

Skupina přátel hledá dobrodružství, která skýtají Africké řeky, na krokodýly zamořeném Bílém Nilu v Ugandě až po první peřeje na Madagaskaru. Společně s týmem cestuje…(více)
(Africa Revolutions Tour) Režie: Rush Sturges , USA, 2009

Africká zima

Jak vypadá běžný den lékaře v extrémních podmínkách nejmladšího státu světa, Jižního Súdánu? Kolik úsilí stojí práce v prostředí občanské války, kde střelba není vyjímkou,…(více)
(Africká zima) Režie: Tomáš Šebek, CZ, 2018

Africký underground: demokracie v Dakaru

V Senegalu, zemi s jednou z nejživějších hiphopových scén v Africe a obyvatelstvem, jehož značná část je mladší 25ti let, jsou rap a politika neoddělitelné.…(více)
(African Underground: Democracy in Dakar) Režie: Ben Herson, SN - F - USA, 2007

Afrika - ráj pytláků

Přednášku předního českého cestovatele a fotografa Václava Šilhy doplní bioložka a zooložka Pavla Říhová. Ta se jako wildlife inspektorka podílí na pátrání po pašerácích ohrožených…(více)
(Afrika - ráj pytláků) Režie: Václav Šilha, CZ, 2016

Afrika pod stanem

Brutal lowcost cestování
více)
(Afrika pod stanem) Režie: , , 2018

Afrika v ponožkách

Když se Dominik s Adamem vydali před třemi lety vlakem z Moskvy do Vietnamu, hned první noc jim na hostelu ukradli boty. Od toho dne…(více)
(Afrika v ponožkách) Režie: , , 2017

Afroditina farma

Když stařešina Afroditiny farmy zemře, je budoucnost farmy ohrožena. Příchod mladého farmářského pomocníka Friday vytváří jen větší chaos, ale nakonec se kruh osudu rodiny uzavře.…(více)
(Aphrodite’s Farm) Režie: Adam Strange, NZ, 2008

Agent 117

Parodie na Jamese Bonda se odehrává v Egyptě 1955. Káhira je pravé hnízdo špiónů. Angličané, Francouzi, Sověti, všichni se navzájem podezřívají a připravují komplot. Svržená…(více)
(Oss 117, Le Caire nid d’espions) Režie: Michel Hazanavicius, FR, 2005

Agent Ploutvička

Ryba na suchu a ve skafandru? Co je to za záhadu? Brazilský kreslený seriál. Speciální promítání pro děti a rodiče. Můžete se těšit na čtyři…(více)
(Peixonauta) Režie: , , 0000

Agent, co měl rád šampaňské

Životní příběh Ze’ev Gur Arieho zní jako scénář ke špionážnímu filmu, přesto je pravdivý. Ve 30. letech Arie utekl z Německa do Izraele. V roce…(více)
(Der Champagner Spion) Režie: Nadav Schirman, Německo, 2007

Aglaja

Malá Aglaja vyrůstá od narození v cirkuse. Její matka je akrobatka, její otec klaun. I na ni by patrně čekala cirkusová kariéra, pokud by se…(více)
(Aglaya) Režie: Krisztina Deák, H - PL - RO, 2012

Agnesiny pláže

Film uvedeme krátkou debatou Michala Breganta generální ředitel NFA a Davida Čeňka filmový hostrik. Moderace se chopí Marek Hovorka ředitel MFDF Jihlava. Pláže jsou místa režisérčiných…(více)
(Les plages d'Agnès) Režie: Agnès Varda, F, 2008

Agnus Dei

Polsko, prosinec roku 1945. Na Mathilde Beaulieu,…(více)
(Les innocentes) Režie: Anne Fontaine, F-PL, 2016

Agora

Píše se rok 391 po Kristu a Egypt se nachází pod nadvládou upadajícího římského impéria. Násilné, náboženské nepokoje pronikají ulicemi Alexandrie až za brány slavné městské knihovny. V jejích zdech…(více)
(Agora) Režie: Alejandro Amenábar, E, 2009

Agu - koncert | U strážnýho anděla - veřejné zahájení a film

Jerzy je známý spisovatel a těžký alkoholik. Setkáváme se s ním v okamžiku, kdy sám věří, že se může závislosti zbavit. Zamiluje se do mladé…(více)
(Pod Mocnym Aniołem) Režie: Wojciech Smarzowski, PL, 2014

Aguirre, hněv Boží

Protagonisty filmů Wernera Herzoga bývají výlučné osobnosti, které posedlost „nemožnými“ sny a úkony přivede k definitivní roztržce se společností i se samotnou realitou. Takový je…(více)
(Aguirre, der Zorn Gottes) Režie: Werner Herzog, NĚM, 1972

Ahoj, Londýne

Jazz je mladá Indka žijící v Londýně a zbožňující vše britské – dokonce i její snoubenec a šéf je britský milionář. Dívčin otec, muž věrný…(více)
(Namastey London) Režie: Vipul Amrutlal Shah, IND, 2007

Ahoj! Jak se máš?

Během dvacetiletého soužití se mezi oběma manžely vytratilo veškeré jiskření. Podlehnou tak mámivému kouzlu internetového chatování a oba se po síti zamilují do neznámého cizince.…(více)
(Buna! Ce faci?) Režie: Alex Maftei, RO - E - I, 2010

Ach, Carmelo!

V roce 1938 hraje dvojice potulných varietních umělců divadlo pro rozptýlení republikánských vojáků. Doprovází je chlapec Gustavete, který ztratil řeč následkem traumatického zážitku při bombardování.…(více)
( ¡Ay, Carmela!) Režie: Carlos Saura, E, 1990

Achilles a želva

Jednotlivé tituly filmografie multimediálního umělce Takešiho Kitana lze vnímat jako samostatná díla odrážející aktuální fázi autorova života. Achilles a želva je poslední částí trilogie, ve…(více)
(Akiresu to kame) Režie: Takeši Kitano, J, 2008

Aid Kid v Oku – premiéra videoklipu & nového live setu

Aid Kid je mladý talentovaný hudebník, držitel ceny Vinyla 2015 v kategorii objev roku.
více)
(Aid Kid v Oku – premiéra videoklipu & nového live setu) Režie: , , 2016

Aida | Giuseppe Verdi

Sopranistka Anna Netrebko ztvární svou první Aidu na prknech Metropolitní opery. V roli její rivalky Amneris uvidíme skvělou mezzosopranistku Anitu Rachvelishvili. Udatného bojovníka Radamèse bude…(více)
(Aida | Giuseppe Verdi) Režie: Sonja Frisell, USA, 2018

Promítáme: Sobota 6. 10. 2018 18:45, 18:45, 18:45

Aida | Giuseppe Verdi 2009

Aida, jejíž děj se odehrává ve starodávném Egyptě, je tragickým milostným příběhem a zároveň výpravným dramatem plným velkolepých davových scén a působivých sborových partů. V…(více)
(Aida) Režie: Sonja Frisell, USA, 2009

Aida | Giuseppe Verdi 2012

Účinkují: Liudmyla Monastyrska, Roberto Alagna, Olga Borodina Dirigent: Fabio Luisi …(více)
(Aida) Režie: Sonja Frisell , USA, 2012

Aida | La Scala

ZÁZNAM ABONMÁ JDE ZAKOUPIT POUZE NA POKLADNÁCH KIN BIO|OKO, AERO A SVĚTOZOR. Opera bude uváděna bez českých titulků. K dispozici bude podrobný popis děje ve večerním programu. Dirigent:…(více)
(Aida) Režie: Liliana Cavani, Itálie, 2012

AIDS očima mladých

„Jste zamilovaní? A nezapomněli jste na něco?" zní slogan francouzské organizace zabývající se bojem proti onemocnění AIDS. V anketě, kterou snímek začíná, francouzští středoškoláci bez…(více)
(SIDA, paroles de jeunes) Režie: Gilles Perez , FRA, 2005

AIR: Eating, Sleeping, Waiting and Playing

První živlovský Audiovisual. Nerokenrolový dokument o prvním turné nerokenrolového francouzského dua AIR. Úspěch jejich první desky Moon Safari 1998 výrazně ulehčila neokázalá vizuální stylizace vyjádřená…(více)
(AIR: Eating, Sleeping, Waiting and Playing) Režie: Mike Mills, , 2000

Aj Wej-wej: Bez omluvy

Známá umělecká celebrita Aj Wejwej je v mnoha ohledech pozoruhodný globální fenomén, propojující vedle své umělecké praxe lidskoprávní úsilí a nová média. Film nahlíží přes…(více)
(Ai Weiwei: Never Sorry) Režie: Alison Klayman, USA, 2012

Akademie múz

Poslední film výjimečné osobnosti současného španělského filmu Luise Guerína je dokufikcí. Synopse je velmi prostá: Univerzitní profesor se po návratu domů dostane do diskuse s…(více)
(La academia de las musas) Režie: José Luis Guerín, E, 2015

Akáty

Tento křehký, avšak pečlivě zpracovaný film ve stylu road movie vypráví dojemný příběh řidiče kamionu a ženy, která řidiči zaplatí, aby ji s dcerkou převezl…(více)
(Las Acacias) Režie: Pablo Giorgelli, RA, 2011

Akční bohové za oponou

Tajemství choreografie v hongkongských akčních filmech.
více)
(Akční bohové za oponou) Režie: Various, Hongkong, 2000

Akční machři z asie

Akční machři z asie old school vs. new school uvádí: Václav Rybář Hongkongské, korejské a thajské akční filmy patří i…(více)
(Old school vs. new school) Režie: uvádí: Václav Rybář, Hong Kong, Korea, Thajsko, 2008

Aki Kaurismäki in Shorts

Aki Kaurismäki je nepochybně nejznámější finský filmař a doslova ikona autorské filmové tvorby. Jeho nezaměnitelná poetika a styl vytvořily téměř samostatný filmový žánr. Od začátku…(více)
(Aki Kaurismäki in Shorts) Režie: , , 0000

Akira

ok 2019. Od propuknutí Třetí světové války uplynulo třicet jedna let. V NeoTokiu probíhá nikdy nekončící válka proti silám podsvětí, které ovládají prakticky celé zničené…(více)
(Akira) Režie: Katsuhiro Ōtomo , J, 1988

Akira + beseda k filmu

Rok 2019. Od propuknutí Třetí světové války uplynulo třicet jedna let. V NeoTokiu probíhá nikdy nekončící válka proti silám podsvětí, které ovládají prakticky celé zničené…(více)
(Akira) Režie: Katsuhiro Ōtomo , J, 1988

Akoibon

Hrdiny bláznivé francouzské komedie jsou malý podvodníček Nader a nezodpovědný otec Daniel. Nader dostal úkol zajet na malý ostrůvek na jihu Francie a trošku tam…(více)
(Akoibon) Režie: Edouard Baer, FRA, 2004

Akta Pentagon: Skrytá válka

Film líčí příběh novinářů deníků The Washington Post a The New York Times, kteří zveřejnili tajnou zprávu označovanou jako Pentagon Papers o angažovanosti americké vlády…(více)
(The Post) Režie: Steven Spielberg, USA, 2017

Aktivistka

Patnáctiletá Riikka Karppinen je nejmladší městskou zastupitelkou ve Finsku. Do úřadu kandidovala za Stranu zelených a zastává zde opačná stanoviska než její otec, který podporuje…(více)
(Aktivist) Režie: Petteri Saario, FIN, 2017

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Bubáci

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Bubáci) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Čáry a kouzla do kina vklouzla

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Čáry a kouzla do kina vklouzla) Režie: , , 0000

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Dárečkov

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se radovat…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Dárečkov) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Motýlí čas

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Motýlí čas) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Noční dobrodružství

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Noční dobrodružství) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Robotická planeta

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Robotická planeta) Režie: , , 0000

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Sněhový sen

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Sněhový sen) Režie: Kino Aero, CZ, 2009

Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Vánoční světlo

Zveme děti i rodiče na pohádková odpoledne v kinosále Aero. Čekají na vás pohádky, hry a tvořivé činnosti. Budeme skotačit, malovat, lepit, poslouchat, tancovat, především se…(více)
(Aktivní nedělní program pro děti v kině Aero / Vánoční světlo) Režie: Kino Aero, CZ, 2008

Akumulátor 1

Jan Svěrák vás ve fantastické, žánrově těžko definovatelné podívané zve do světa za televizní obrazovkou, kde se to hemží lidskými obrazy žijícími z naší energie. Nesmělý…(více)
(Akumulátor 1) Režie: Jan Svěrák, CZ, 1994

Akvárium

Čtyřicet osm hodin v dnešní Káhiře. Dvojice, která se nikdy nepotká, každý sám ale prožívá stupňující pocit vlastní osamělosti. Laila pracuje v rádiovém pořadu „Night…(více)
(Genenet al asmak) Režie: Yousry Nasrallah, ET - F - D, 2008

Al-Džazíra – jiný úhel pohledu

Katarská televizní stanice alDžazíra patří již od svého založení v roce 1996 mezi nejkontroverznější zpravodajské kanály na světě. Americký prezident George W. Bush ji několikrát…(více)
(Control Room) Režie: Jehane Noujaim, USA, 2004

Alain Resnais: Krátké filmy

Guernica Alain Resnais Robert Hessens, 1950, 13’ Alain Resnais pracuje s básní Paula Eluarda, která…(více)
(Courts métrages) Režie: Alain Resnais, F, 0000

Albert se bojí | divadlo

Vstupné 100 Kč děti / 200 Kč dospělí. Komediální příběh o zápase malého chlapce, se svým vlastním strachem. Představení v sobě mísí prvky westernu, komiksu,…(více)
(Albert se bojí) Režie: James Donlon, , 0000

Alda

Na základě knížky Můj život s Alzheimerem Oldřišky Ševelové vznikl scénář k filmu, který dokumentární formou vypráví o ženě vyrovnávající se s postupující demencí mimo…(více)
(Alda) Režie: Viera Čakányová, CZ, 2009

Aldabra: Byl jednou jeden ostrov

Vydejte se s námi na dobrodružnou výpravu k břehům tajuplného ostrova ztraceného ve vodách Indického oceánu. Pro člověka je nehostinný, ale přesto plný neobvyklých zvířecích…(více)
(Aldabra: Byl jednou jeden ostrov) Režie: Steve Lichtag, CZ, 2015

Alenka v říši divů

Devatenáctiletou Alenku Kingsleyovou čeká zážitek, na který hned tak nezapomene. Když ji na viktoriánské zahradní slavnosti požádá o ruku Hamish, bohatý, ale přihlouplý syn lorda…(více)
(Alice in Wonderland) Režie: Tim Burton, USA, 2010

Alenka v říši divů | Royal Opera House

ZÁZNAM Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy…(více)
(Alice in Wonderland | Royal Opera House) Režie: , GB, 2014

Alenka v říši divů | Royal Opera House | balet

Záznam Celovečerní balet Christophera Wheeldona vychází z pohádkové knihy Lewise Carrolla. Je to bizarní vyprávění se snadno rozpoznatelnými postavami stepujícího Kloboučníka, popudlivého Bílého králíčka a vždy…(více)
(Alice in Wonderland) Režie: Christopher Wheeldon, GB, 2017

Alenka v říši divů: Za zrcadlem

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna…(více)
( Alice in Wonderland: Through the Looking Glass) Režie: James Bobin, USA, 2016

Alenka v říši divů: Za zrcadlem | dabing

Alenka Kingsleighová se ujala řemesla po svém otci a strávila několik posledních let na divokých vlnách světových oceánů jako mořeplavkyně. Po svém návratu do Londýna…(více)
(Alice in Wonderland: Through the Looking Glass) Režie: James Bobin, USA, 2016

Alexandra

Stále čitelnější ambicí Alexandra Sokurova je umístit do středu svých snímků figury jako zástupné symboly jeho otčiny. Obsazením sopranistky Galiny Višněvské, skutečné ikony nejen ruské…(více)
(Aleksandra) Režie: Aleksandr Sokurov, RUS, 2007

Alexandrie znovu a stále

Jusuf Šahín byl velmi ovlivněn kosmopolitním prostředím Alexandrie, které věnoval tetralogii Alexandrie proč?, Malý egyptský příběh, Alexandrie znovu a stále, Alexandrie…New York. Její třetí část je…(více)
(Alexandrie Encore et Toujours) Režie: Jusúf Šahín, F - ET, 1990

Algoritmus

Belgická vizuální umělkyně Fanny Zaman je autorkou trilogie dokumentárních esejí, ve které zkoumá narůstající abstraktnost světa financí a obchodu. Neosobní kamera klouže po naleštěném povrchu…(více)
(Algorithm) Režie: Fanny Zaman, B, 2015

Alias Ruby Blade

Životní příběh australské novinářky Kirsty Sword se odvíjí na pozadí boje za osvobození Východního Timoru. Díky štěstí a odvaze se Kirsty a jejímu týmu podaří…(více)
(Alias Ruby Blade: A Story of Love and Revolution) Režie: Alex Meillier, RI - AUS - USA, 2012

Alibi na klíč

Užívejte si neřestí, „Alibi na míru“ to za vás vyžehlí. „Alibi na míru" je kancelář, která vymyslí a poskytne alibi na cokoliv, co chcete. Na…(více)
(Alibi.com) Režie: Philippe Lacheau, F, 2017

Alila

Až dosud trávil starý Schwarz svůj poklidný život s Lindou, mladou Filipínkou, která se o něj stará, Aviramem, sousedem, který nikdy nevychází z domu bez…(více)
(Alila) Režie: Amos Gitai, F - IL, 2003

All Eyes and Ears

Hlavními postavami filmu jsou bývalý americký velvyslanec v Číně Jon Huntsman, jeho adoptovaná čínská dcera Gracie a známý aktivista Čchen Kuangčcheng. V podrobném zachycení tříletého…(více)
(All Eyes and Ears) Režie: Vanessa Hope, RC-USA, 2015

All That Jazz

Vrcholné dílo Boba Fosseho, ohromující po stránce myšlenkové i choreografické, hudební a taneční, je tragikomickou autobiografií, podanou formou neobyčejného muzikálu. Film je felliniovskou vizí umělce…(více)
(All That Jazz) Režie: Bob Fosse, USA, 1979

All Things Ablaze

Tento film není o revoluci, která změnila Ukrajinu loni v zimě. Vůbec ne. Spíše ukazuje univerzální vývoj určitého druhu povstání – takových, která končí krveprolitím.…(více)
(All Things Ablaze) Režie: Oleksandr Techynskyi, Aleksey Solodunov, Dmitry Stoykov, UA, 2014

All Tomorrow‘s Parties

Nick Cave se skupinou Grinderman, Portishead, Animal Collective, Sonic Youth, The Yeah Yeah Yeahs, Grizzly Bear, Belle and Sebastian, Battles a desítky dalších: ti všichni…(více)
(All Tomorrow‘s Parties) Režie: Jonathan Caouette,, GB, 2009

All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory | Live

eSports, tedy elektronický sport neboli profesionální hraní počítačových her, se stal v posledních letech celosvětovým fenoménem, který uhranul stamiliony fanoušků.
více)
(All Work All Play: The Pursuit of eSports Glory) Režie: , , 2015

Allegro

Říká se, že v labyrintu žije nějaké zvíře. Nikdo ho nikdy nespatřil ale slýchá se řev. A my jej uslyšíme. Člověk na pozadí neovlivnitelných…(více)
(Allegro) Režie: Jan V. Sacher, ČR, 2005

Alois Nebel

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel Miroslav Krobot. Nebel je tichý…(více)
(Alois Nebel) Režie: Tomáš Luňák, CZ, 2011

Alois Nebel | FilmŠejk

žáci, studenti a učitelé ZŠ a SŠ | vstupné: 30 Kč Úvodní projekce nového interaktivního filmového klubu pro žáky, studenty a učitele základních…(více)
(Alois Nebel | FilmŠejk) Režie: Tomáš Luňák, CZ, 2011

Alois Nebel | KomiksFEST! 2011

Příběh filmu začíná na podzim roku 1989 na železniční stanici Bílý Potok v Jeseníkách, kde slouží jako výpravčí Alois Nebel Miroslav Krobot. Nebel je tichý…(více)
(Alois Nebel) Režie: Tomáš Luňák, CZ, 2011

Alois Nebel | Křížek sobě

Křížek sobě je první akce, kterou společně pořádá Bio Oko a Alfred ve dvoře. Oba kulturní stánky spojuje adresa – ulice Františka Křížka. A protože…(více)
(Alois Nebel) Režie: Tomáš Luňák, CZ, 2011

Alois Nebel Bonus

Hraný podklad, vystřižené scény, fotografie lokací, storyboardy a vůbec rekapitulace 5 let práce na filmu Alois Nebel. Vystoupí Tomáš Luňák a hosté. …(více)
(Alois Nebel Bonus) Režie: Tomáš Luňák, CZ, 2011

Alois Nebel making of

Workshop společnosti Amos Software a tvůrců filmu Alois Nebel, vám dá nahlédnout do zákulisí vzniku tohoto unikátního animovaného projektu. Autor komiksové předlohy a výtvarník filmu…(více)
(Alois Nebel making of) Režie: various, CZ, 2011

Alone On The River

Po projekci dokumentu Alone On the Riverhttp://vimeo.com/ondemand/aloneontheriver bude následovat povídání Jakuba Šedivého o této mezinárodní expedici. Během podzimu…(více)
(Alone On The River ) Režie: Jakub Šedivý, CZ, 2012

Alonzo, muž bez rukou

Ještě než režisér Tod Browning natočil svůj zásadní film Zrůdy 1932, vypravil se do cirkusového prostředí také s údernou historkou o muži, který si pro…(více)
(The Unknown) Režie: Tod Browning, USA, 1927

Alphaville

Alphaville je hlavním městem galaxie, z něhož vše řídí superpočítač Alpha 60. Láska je zde zakázána, a spolu s ní všechny emoce a přesahy exaktního…(více)
(Alphaville) Režie: Jean-Luc Godard, F, 1965

Alpi

Snímek je výsledkem sedmiletého pátrání režiséra Armina Linkeho a zaměřuje se na soudobé vnímání alpské krajiny a na vzájemné porovnávání míst a situací napříč osmi…(více)
(Alpi) Režie: Armin Linke, D, 2011

Altaj - velehory v srdci Sibiře

Cestovatelská diashow Martina Loewa Podél divokých řek do nitra velehor. Hluboké kaňony, horská…(více)
(Altaj - velehory v srdci Sibiře) Režie: Martin Loew, CZ, 2017

Alvin a Chipmunkové: Čiperná jízda

Čiperné veverky Alvin, Simon a Theodore jsou zpět A jsou jako vždy nabití energií, písničkami a především naprosto šílenými nápady. Jejich nový, už čtvrtý příběh…(více)
(Alvin and the Chipmunks: The Road Chip) Režie: Walt Becker, USA, 2015

Ama Dablam

Ama Dablam 6 850 m je považována za jednu z nejkrásnějších hor Himálají. Film z expedice na tento majestátní vrchol v těsném sousedství Mt. Everestu…(více)
(Ama Dablam) Režie: Jan Vesták , CZ, 2010

Amadeus

Píše se rok 1781 a Antonio Salieri působí jako dvorní skladatel císaře Josefa II. Když ke dvoru přijede Mozart Tom Hulce, nominovaný na Oscara, Salieri…(více)
(Amadeus) Režie: Miloš Forman, USA, 1984

Amadeus | NT Live

Hudba. Moc. Žárlivost. Lucian Msamati Hra o trůny, Luther, NT Live: Komedie omylů, RSC Live: Othello se ukáže…(více)
(Amadeus | NT Live) Režie: Michael Longhurst, GB, 2017

Amadeus 2002

Skladatel Salieri F.Murray Abraham, vytrvalý sok W. A. Mozarta Tom Hulce, líčí posledních deset let života geniálního skladatele, z jehož smrti obviňuje sám sebe… Scénář…(více)
(Amadeus 2002) Režie: Miloš Forman, USA, 1984

Amador

Marcela se nachází ve svízelné finanční situaci, rozhodne se proto přijmout práci pečovatelky. Stará se o starého pána Amadora, jehož rodina odjede na dovolenou. Marcela…(více)
(Amador) Režie: Fernando León de Aranoa, E, 2010

Amal

Časosběrný portrét dospívající dívky Amal v překladu Naděje nás zavádí do rozbouřeného Egypta, kde diktátorský režim po revoluci vystřídala vláda radikálního Muslimského bratrstva. Vzpurná Amal,…(více)
(Amal) Režie: Mohamed Siam, ET-RL-F-D-N-DK-QA, 2017

Promítáme: Pondělí 24. 9. 2018 20:45

Amanita Design

Studio Amanita Design založil před dvěma roky Jakub Dvorský, tehdy jako čerstvý absolvent ateliéru filmové a televizní grafiky na pražské VŠUP. Později se přidal další…(více)
() Režie: various, , 2005

Amanita Design představuje

Amanita Design představuje své nejnovější projekty a novinky z nezávislé herní scény uvádí: Jakub Dvorský Studio Amanita Design…(více)
(své nejnovější projekty a novinky z nezávislé herní scény) Režie: Amanita Design, ČR, 2008

Amanitas

Karel je hajný tělem i duší. O les se stará pevnou rukou a může se pyšnit trofejemi, o kterých si myslivci často nechávají jen zdát.…(více)
(Amanitas) Režie: Jakub Šmíd, CZ, 2015

Amarcord

Ve filmu Amarcord Fellini vzpomíná na mládí s něžnou nostalgií i s potměšilým výsměchem vůči provinciální omezenosti. Atmosféru filmu dotváří plejáda nezapomenutelných figurek: do diváckého…(více)
(Amarcord) Režie: Federico Fellini, IT, 1973

Amazing Grace

Příběh Williama Wilberforceho, anglického reformátora osmnáctého století, který se jako poslanec britského parlamentu nažil s pomocí přátel prosadit zrušení obchodu s otroky i samotného otroctví…(více)
(Amazing Grace) Režie: Michael Apted, Velká Británie / USA, 2006

Ambulance

Výtečně vygradovaný, nenásilně angažovaný dokument pohlíží na dění v ordinaci lékaře na předměstí Paříže, kde jsou poskytovány bezplatné konzultace přistěhovalcům z celého světa. Své profesi…(více)
(La permanence) Režie: Alice Diop, F, 2016

Amen

Hrdinové filmu, Andy a Harry, se jednoho odpoledne seznámí přes internet. Andy, zdvořilý a bohatý bankéř se ocitne v pozici, ve které by raději být…(více)
(Amen) Režie: R. Bhattacharyya - J. Bagchi, IND, 2010

American Honey

Mladičká Star Sasha Lane žije život, který by nikdo z nás nechtěl. Sama se stará o dva mladší sourozence, protože otce nemá, matka se o…(více)
(American Honey) Režie: Andrea Arnold, GB-USA, 2016

American Passages

American Passages je asociativní poutí napříč Spojenými státy: od rozčarovaných íránských veteránů přes homosexuální adoptivní otce, černošské soudkyně, bílé lvy salonů až po kuplíře u…(více)
(American Passages) Režie: Ruth Beckermann, A, 2011

Americká idyla

Snímek Americká idyla rekapituluje život Seymoura „Švéda" Levova Ewan McGregor. Švéd býval na univerzitě úspěšným sportovcem, vzal si za ženu královnu krásy a ta mu…(více)
(American Pastoral) Režie: Ewan McGregor, USA, 2016

Americká krása

Na první pohled jsou Burnhamovi šťastnou rodinou, jejíž život je zalit sluncem. Pohodlný dům, auto kvalitní značky, půvabná dospívající dcera, studující na správné škole, rodiče…(více)
(American beauty) Režie: Sam Mendes, USA, 1999

Americká zima

Dokument v osmi intimních portrétech amerických rodin odhaluje dopady nedávné hospodářské krize na jednu z nejmocnějších ekonomik světa. Hrdí příslušníci střední třídy se po ztrátě…(více)
(American Winter) Režie: Joe Gantz, USA, 2012

Americké Graffiti

Přelomový film "nového Hollywoodu" 70. let režiséra a scénáristy George Lucase se stal již klasikou. Nostalgický pohled na Ameriku z počátku 60. let, okouzlení mládeže…(více)
(American Grafitti) Režie: George Lucas, USA, 1973

Americký gangster

Frank Lucas Denzel Washington začíná jako řidič, ale záhy se rozhodne, že ovládne celé newyorské podsvětí. Díky odvaze a inteligenci se mu to podaří a do ulic proudí…(více)
(American Gangster) Režie: Ridley Scott, USA, 2007

Americký slib

Idris a jeho nejlepší kamarád Seun nastupují poprvé do školy. Nejedná se však o veřejnou školu, ale o jednu z nejprestižnějších soukromých škol v USA…(více)
(American Promise) Režie: Michele Stephenson, Joe Brewster, USA, 2013

Americký sniper

Odstřelovač jednotek SEAL amerického námořnictva Chris Kyle je vyslán do Iráku s jediným úkolem: chránit své bratry ve zbrani. Jeho neomylná přesnost zachrání na bojišti…(více)
(American Sniper) Režie: Clint Eastwood, USA, 2014

Američan

Sám mezi vrahy, Jack George Clooney je mistrem svého oboru, je nájemným vrahem. Jack se vydává do malého městečka na italský venkov, kde si chce na chvíli odpočinout…(více)
(The American) Režie: Anton Corbijn, CDN - USA, 2010

Američan v Madrásu

Film se věnuje převážně letům, které strávil filmový režisér Ellis R. Dungen původem ze Spojených států v Indii. Dungan, který se narodil v roce 1909,…(více)
(An American in Madras) Režie: Karan Bali, IND, 2013

Amerika

Bára je dcerou kanadských imigrantů a do Čech přijela, aby poznala zemi svých rodičů. Honza je z Prahy, zpívá a hraje na kytaru. Vždy toužil…(více)
(Amerika) Režie: Jan Foukal, CZ, 2015

Amerika - premiéra

Bára je dcerou kanadských imigrantů a do Čech přijela, aby poznala zemi svých rodičů. Honza je z Prahy, zpívá a hraje na kytaru. Vždy toužil…(více)
(Amerika - premiéra) Režie: Jan Foukal, CZ, 2015

Amerika 3000

Těžko bychom hledali vhodnější otrlý titul, který uctí den připomínající stávku newyorských švadlen z roku 1908 a boj za práva žen, než tento polozapomenutý skvost…(více)
(America 3000) Režie: David Engelbach, USA, 1986

Amores Perros - láska je kurva

Láska. Zrada. Smrt. Co mají ty tři příběhy společného? Psy, bojové i rozmazlené, nečekanou autonehodu, kterou vyvrcholí zběsilá honička velkoměstem a především spalující vášeň vlastní…(více)
(Amores Perros) Režie: Alejandro González Iňarritu, MEX, 2000

Amreeka

Atraktivně a vtipně natočený příběh Palestinky, která emigruje do USA. Amreeka arabsky Amerika vypovídá o životě Muny, rozvedené křesťanky ze Západního břehu Jordánu, která se…(více)
(Amreeka) Režie: Cherien Dabis, USA - CDN, 2009

Amu

Kritikou oceňovaný, byť kontroverzní režijní debut, vypráví příběh dvacetileté Američanky indického původu Kaju, která se po letech vrací do Indie navštívit svou rodinu. Netuší však,…(více)
(Amu) Režie: Shonali Bose, IND - USA, 2005

Amy

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých…(více)
(Amy) Režie: Asif Kapadia, GB, 2015

An Island – film Vincent Moon s hudbou Efterklang

Dánská kapela Efterklang a jejich domovský ostrov Als jsou hlavními hrdiny abstraktního dokumentu, za kterým stojí pařížský filmař a zvukový umělec Vincent Moon. Meditativní snímek…(více)
(An Island – film Vincent Moon s hudbou Efterklang) Režie: Vincent Moon, F, 2010

Anatomie gagu

Film převádí diváka od abstraktního pojmu anatomie přes teoretickou průpravu, jejíž základ položil Václav Havel v roce 1963 až ke konkrétní operaci gagu, která proběhla…(více)
(Anatomie gagu) Režie: Josef Abrhám, CZ, 2008

Anatomie mysli

Bývalý komisař Charles Boyer trpí ztrátou paměti. Nechce nemocí zatěžovat svou rodinu, a tak se rozhodne vstoupit do specializovaného zařízení pro léčbu Alzheimerovy choroby. Avšak…(více)
(Cortex) Režie: Nicolas Boukhrief, F, 2006

Anatomie pekla

Po snímku Romance 1999 se do českých kin vrací další dílo kontroverzní francouzské režisérky a spisovatelky. Hlavním tématem filmů Catherine Breillatové není sexualita, ale překonání…(více)
(Anatomie de l'enfer) Režie: Catherine Breillatová, FRA, 2004

Anatomie vraždy

V centru dění proslulého soudního dramatu, které popudilo cenzuru explicitním použitím slov jako znásilnění nebo sperma, je venkovský advokát najatý atraktivní mladou ženou, aby obhajoval…(více)
(Anatomy of a Murder) Režie: Otto Preminger, USA, 1959

Anatomie zla

Zdálo se, že po druhé světové válce a s pamětí vyhlazení milionů lidí se Evropa už nikdy nestane místem hromadného zabíjení. Ale za…(více)
(Ondskabens Anatomi ) Režie: Ove Nyholm, DÁN, 2005

Andalusie

Název filmu Alaina Gomise může diváka mást: nese sice jméno španělské provincie Andalusie, ve Španělsku se ale odehrává jen několik posledních minut. Alžířan Yacine vede…(více)
(Andalucia) Režie: Alain Gomis, F, 2007

Andaluský pes

Surrealismus 20. let minulého století teprve tímto kratičkým snímkem, na první pohled pouhou provokativní hříčkou, vstoupil do hájemství filmu. Příznačná je zvláštní, jakoby halucinační atmosféra,…(více)
(Un chien andalou) Režie: Luis Buñuel, FRA, 1929

Anděl Páně 2

Anděl Petronel stále pracuje u Nebeské brány, ale je přesvědčen, že by si zasloužil lepší službu. Jeho věčný pokušitel, čert Uriáš, začne Petronela ponoukat. Stačí…(více)
(Anděl Páně 2) Režie: Jiří Strach, CZ, 2016

Anděl u mého stolu

Jane Campion přináší na plátno mučivě pravdivý příběh Janet Frame, nejvýznamnější novozélandské spisovatelky. Film sleduje spisovatelku na její inspirativní cestě od dětství v chudobě, přes…(více)
(An Angel at My Table) Režie: Jane Campion , NZ, 1990

Anděl zkázy | Thomas Adès

V sezóně 2017/2018 bude v Met uvedena premiéra opery Thomase Adèse Anděl zkázy, kterou bude dirigovat sám skladatel. Opera na anglické libreto vznikla v roce…(více)
(The Exterminating Angel | Thomas Adès) Režie: Tom Cairns, USA, 2017

Andělé a démoni

Tom Hanks ztvárňuje roli harvardského odborníka na religionistiku Roberta Langdona, který znovu zjišťuje, že síly se starobylými kořeny se nezastaví před ničím, dokonce ani před…(více)
(Angels & Demons) Režie: Ron Howard, USA, 2009

Andělé pláčou

Více než rok sledovala dokumentaristka Zuza Piussi osudy několika slovenských homosexuálů. V zjevné snaze pochopit hrdiny a sdělit divákovi především to, jak sami vnímají svoji…(více)
(Anjeli pláču) Režie: Zuzana Piussi, SR, 2005

Andělé v Americe: Milénium se blíží | NT Live

Andělé v Americe: První část Amerika v polovině 80. let…(více)
(Angels in America: Millennium Approaches | NT Live) Režie: Marianne Elliott, GB, 2017

Andělé v Americe: Perestrojka | NT Live

Andělé v Americe: Druhá část Amerika v polovině 80. let 20. století. Uprostřed…(více)
(Angels in America: Perestroika | NT Live) Režie: Marianne Elliott, GB, 2017

Andělé všedního dne

Našimi hrdiny jsou lidé, kteří si nechávají život prokluzovat mezi prsty. Neměli by. Pro některé z nich to totiž dneska večer skončí. A proto se…(více)
(Andělé všedního dne) Režie: Alice Nellis, CZ, 2014

Andělíček Toníček | divadlo Buchty a loutky

Co všechno se může stát malému andělíčkovi Toníčkovi, když ho svatý Petr pošle zvěstovat narození Ježíška? Musí cestou dávat pozor na dráty vysokého napětí, letadla,…(více)
(Andělíček Toníček | divadlo Buchty a loutky) Režie: various, ČR, 0000

Andělský podíl

Hořkosladká komedie nasáklá skotskou whisky. Robbiemu je něco málo přes dvacet let, nemá práci, se svou přítelkyní Leonie čeká syna, za napadení jiného mladíka je…(více)
(Angels' Share) Režie: Ken Loach, GB, 2012

Andrea Deplazes + Joseph Schwartz | přednáška

více)
(Andrea Deplazes + Joseph Schwartz) Režie: , , 0000

Andreas Gursky: Long Shot Close Up

Dva roky doprovázel režisér Jan SchmidtGarre Gurského při práci na projektu „Hamm, Bergwerk Ost“. Toto dílo zachycuje řetízkovou šatnu, kde si horníci zavěšují na háky…(více)
(Andreas Gursky: Long Shot Close Up) Režie: Jan Schmidt-Garre, D, 2010

Android Asteroid | Mission To Abbey Road

V srpnu 2013 se česká skupina Android Asteroid vydala na cestu do nejlegendárnějšího studia světa, londýnského Abbey Road Studios. Sledujte cestu hlavních protagonistů Tomáše Konůpky…(více)
(Android Asteroid | Mission To Abbey Road) Režie: Prokop Motl, Jan Pospíšil, Tomáš Konůpka, CZ, 2013

Andyho film

Andy jede s kamarády na chatu natáčet film. Experimentální snímek, který vznikl novou metodou natáčení, balancuje na hranici fikce a je představen divákům právě Andyho pohledem. Jako…(více)
(Andyho film) Režie: Andy Fehu, CZ, 2010

Andyho film

Tajemný film, který se snaží skrývat pointu do poslední chvíle. Experiment kráčející ve stopách Vesnické zábavy, jež se snaží divákovi naporcovat co nejsilnější filmový zážitek…(více)
(Andyho film) Režie: Andy Fehu, ČR, 2009

Aneta Langerová | koncert

Koncert Anety Langerové v rámci turné Pár Míst. Aneta s akustickou kytarou zahraje jen za doprovodu piána a smyčcového tria housle, viola, violoncello. Na koncertech…(více)
(Aneta Langerová) Režie: , , 0000

Angel

Přelom 19. a 20. století. Mladá a naivní dívka Angel Romola Garai žije na svou dobu trochu mimo realitu a nenechává se svazovat soudobými konvencemi,…(více)
(Angel) Režie: François Ozon, VB - BEL - FRA, 2007

Angel-A

André je zločinec, po kterém jde kvůli nezaplaceným dluhům pařížské podsvětí. Nemá už, jak by unikl a kam by se skryl – a tak se…(více)
(Angel-A) Režie: Luc Besson, FRA, 2005

Angelika

Remake příběhu o krásné Angelice de Sancé de Monteloup a jejím muži Joffreyi de Peyrac se opět vrací do Francie za vlády Ludvíka XIV. se…(více)
(Angélique) Režie: Ariel Zeitoun, F-B-CZ-A, 2013

Anglické jahody

Mladý muž Tomáš Synek se už těší až vyjede do Anglie na tradiční brigádu – sběr jahod – a celá jeho rodina ho v jeho…(více)
(Anglické jahody) Režie: Vladimír Drha, CZ, 2008

Anglický pacient

Zdravotní sestra Hana Juliette Binoche pečuje v pobořené vile kdesi v Itálii, dobývané americkou armádou, o neznámého vojáka s těžkými popáleninami Ralph Fiennes. Pacient postupně…(více)
(English Patient) Režie: Anthony Minghella, USA, 1996

Angliština Engliština

Shashi je pečující matka v rodině s tradičními hodnotami. Její rodina ji však nedoceňuje a jedním z hlavních důvodů, proč je častým terčem posměchu dcery…(více)
(English Vinglish) Režie: Gauri Shinde, IND, 2012

Angola - sen a skutečnost

Před sedmi lety skončila v Angole občanská válka, která s různou intenzitou trápila tuto africkou zemi od roku 1975. Dokument Tomáše Hodana ukazuje, jak se…(více)
(Angola - sen a skutečnost) Režie: Tomáš Hodan, CZ, 2008

Angry Birds ve filmu

Film nás zavede na ostrov, kde žijí nelétaví, ale jinak velice šťastní ptáci. Až na pár výjimek. Ruďák, věčně vzteklý opeřenec, neposedný Žluťas a výbušný…(více)
(Angry Birds) Režie: Clay Kaytis, Fergal Reilly, USA, 2016

Ani ve snu!

Laura je hbitá, mrštná a paličatá holka. Touží se dostat do party parkouristů a spolu s nimi zdolávat překážky, které jí nastavuje městské prostředí. Při…(více)
(Ani ve snu!) Režie: Petr Oukropec, CZ-SK-BG, 2016

Anifilm dětem: Můj pohádkový svět

Pohádky: Dnes se podíváme ma pásmo tradičních i nových pohádek, jak je neznáte. Autoři z řad nastupující generace tuzemských animátorů originální hravou formou a každý…(více)
(Můj pohádkový svět) Režie: , CZ, 2018

Anifilmjournal: Panika v městečku - seriál

V městečku zvaném Panika, na dohled od farmáře Stevena a jeho ženy Jeanine, žijí v jednom domě Kovboj, Indián a Kůň. Série epizod z oblíbeného…(více)
(Panique au village - TV serial) Režie: S. Aubier - V. Patar, B, 2000

Anifilmjournal: Sky Crawlers

Zfilmovaný román Japonského spisovatele Hiroshi Mori vypráví o alternativním světě v době války, o letcích zvaných Kildren, jejich osudech, vzájemných vztazích a také jejich budoucnosti.…(více)
(Sukai kurora) Režie: Mamoru Oshii, J, 2008

Animační dílna - v předsálí kina

13:3015:00 dole v předsálí kina KIWI FILM FEST a CANZAhttp://www.canza.cz/ vás zvou na dětský animační workshop, který připravují lektoři Aeroškolyhttp://www.aeroskola.cz/. Dílna je přístupná pro děti od…(více)
(Animační dílna) Režie: Bio Oko, , 2013

Animační dílna Udělej si svoji vlastní propagandu

Připojte se k Animační dílně Udělej si svoji vlastní propagandu holandské designerské skupiny Propaganda by the People. Naučte se použít sílu ikonických obrázků a vytvořit…(více)
(Make Your Very Own Propaganda Animation Workshop) Režie: , , 0000

AnimOko lekce 1

První lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 1) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 10

Poslední lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 10) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 2

Druhá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 2) Režie: Bio Oko, CZ, 2013

AnimOko lekce 3

Třetí lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 3) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 4

Čtvrtá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 4) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 5

Pátá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 5) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 6

Śestá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 6) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 7

Sedmá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. Lekce 7:…(více)
(AnimOko lekce 7) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 8

Osmá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 8) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

AnimOko lekce 9

Devátá lekce z deseti přednášek v rámci originálního kurzu animovaného filmu pro dospělé. Lekce jsou přístupné pouze pro přihlášené. Více info na aeroskola.czhttp://www.aeroskola.cz/kurzanimaceprodospelevoku/. …(více)
(AnimOko lekce 9) Režie: Bio Oko, CZ, 2014

Animované filmy Paula Fierlingera

Život Paula Fierlingera je natolik zajímavý, že se střípky z něj často objevují i v jeho filmech. Narodil se v roce 1936 v Japonsku jako…(více)
() Režie: Paul Fierlinger, USA, 2005

Animované filmy z dílny výtvarníka Petra Poše

Projekce filmů:
více)
(Animované filmy z dílny výtvarníka Petra Poše) Režie: V. Pospíšilová | A. Klimt, ČR, 0000

Animovaně-hudební show „Do Prahy“

Animovaněhudební show „Do Prahy“ představí 9.4. 2014 v pražském kině Aero kreativní úsilí studentů Fakulty umění a designu Západočeské univerzity v Plzni v čele s…(více)
(Animovaně-hudební show „Do Prahy“) Režie: Fakulta umění a designu Západočeské univerzity v Plzni, CZ, 2014

AninetFest: Nejlepší krátké animované filmy

Nejlepší krátké animované filmy z celého světa. Filmy oceněné na mezinárodních festivalech. Mix různých animačních technik, žánrů a zábavy. Celkem 20 nejlepších animáků ze 14…(více)
(AninetFest: Nejlepší krátké animované filmy) Režie: various, various, 2018

Anna a Rasool

Rasool je muslimský řidič taxíku. Setkává se s křesťanskou dívkou Annou, do které se zamiluje. Rasool každý den v tichosti doprovází Annu na lodi, na…(více)
(Annayum Rasoolum) Režie: Rajeev Ravi, IND, 2013

Anna Bolena | Gaetano Donizetti

Novou sezónu přímých přenosů z Metropolitní opery 20112012 zahájí Donizettiho Anna Boleynová, která bude mít v Met premiéru. Opera zachycuje tragický osud druhé manželky Jindřicha…(více)
(Anna Bolena) Režie: David McVicar, USA, 2011

Anna Karenina

Nadčasový příběh a síla lásky v kulisách hýřivé a nestřídmé společnosti, jakou je carské Rusko v druhé polovině 19. století. Vitální a krásná Anna Karenina…(více)
(Anna Karenina) Režie: Joe Wright, GB - F, 2012

Anna Sanders Films

Rozhodnutím pojmenovat svou produkční společnost podle fiktivní postavy Anny Sanders, naznačili její zakladatelé Pierre Huyghe, Charles de Meaux a Philippe Parreno zájem o pohyb na hraně…(více)
(Anna Sanders Films) Režie: various, , 2000

Anna Sound Please

V hlubinách bombajských slumů existují boudy a chatrče, které fungují jako noclehárny a zároveň jako ilegální kina pro námezdní dělníky z venkova.…(více)
(Anna Sound Please) Režie: Madhavi Tangella, IND, 2010

Anna v přední linii

Anna Politkovská, ruská novinářka týdeníku Novaja gazeta, jež se nebála otevřeně kritizovat ruskou vládu za její postup ve válce v Čečensku, byla 7. října 2007…(více)
(Anna, Seven Years on the Frontline) Režie: Masha Novikova , NL, 2008

Anna von Hausswolff Live

Novou koncertní sérii Femme Fatale věnovanou výrazným ženským osobnostem na poli současné alternativní hudby odstartuje švédská zpěvačka Anna von Hausswolff. V kině Aero 9. dubna…(více)
(Anna von Hausswolff Live) Režie: Anna von Hausswolff, S, 2012

Anne Lacaton, Lacaton & Vassal - Požitek z prostoru

Cyklus přednášek Metamorfózy završuje přednáška výrazné osobnosti francouzské architektury Anne Lacaton z ateliéru Lacaton & Vassal. Anne Lacaton ukáže, jak se dívat na město od…(více)
(Anne Lacaton, Lacaton & Vassal - Požitek z prostoru) Režie: , , 2013

Anni

V Číně má každé dítě právo na vzdělání. Desetiletá Anni ale do školy nesmí. Proč? Její otec je disident. Anni se s otcem přestěhovala blíž její…(více)
(Anni) Režie: Rikun Zhu, RC, 2017

Annie Hallová

Neobyčejně úspěšná milostná komedie Annie Hall představuje v tvorbě Woodyho Allena začátek „autobiografické“ linie děl. Allen tu poprvé vystupuje jakoby sám za sebe opět trpí…(více)
(Annie Hall) Režie: Woody Allen, USA, 1977

Annie Leibovitz: Život objektivem

Fascinující dokumentární portrét zachycuje osobnost legendární americké fotografky Annie Leibovitzové, která proslavila skupinu Rolling Stones a pracovala pro časopisy Vanity Fair či Vogue. Fotografovala Micka…(více)
(Annie Leibovitz: Life Through a Lens) Režie: Barbara Leibovitz, USA, 2006

Anomalisa

Michael Stone se velmi úspěšně živí jako životní motivátor, tedy jako člověk, který i tomu největšímu smolaři vysvětlí, jak žít, aby se měl co nejlíp,…(více)
(Anomalisa) Režie: Charlie Kaufman, Duke Johnson, USA, 2015

Another Public Enemy

Prokurátor Kang Chuljoong raději než čtením spisů tráví čas hledáním kontaktů přímo v kriminálním prostředí. Hlavu mu však ošklivě zamotá případ v Nadaci Myiungsun. Han Sangwoo…(více)
(Gonggongui jeong 2) Režie: Kang Woo-suk, Korea, 2005

Antarktida – k branám ráje

Představte si činné sopky vyčnívající z ledových vod poblíž Antarktidy. Skály, dým, led, miliony tučňáků, kosatky, velryby, nekonečný oceán a naprosto nepředvídatelné počasí. Není tu…(více)
(Antarktida – k branám ráje) Režie: , , 2015

Anténa

Rok xxx. V zasněžené metropoli nemilosrdně vládne pan Televize. Celé město je bez hlasu a on jediný má monopol na slovo a obraz. Všichni lidé sledují obrazovku a…(více)
(La Antena) Režie: Esteban Sapir, ARG, 2007

Anthropoid

Snímek Anthropoid vychází z výjimečného skutečného příběhu vojenské operace za druhé světové války, jejímž cílem byl atentát na obergruppenführera SS Reinharda Heydricha. Heydrich byl po…(více)
(Anthropoid) Režie: Sean Ellis, GB-CZ-F, 2016

ANTI ANTI FEST III 2006

I když nemůžeme být vice 'anti', můžeme se stát většími a lepšími. Festival ANTI ANTI FEST III 2006 uvádí digitální video a pravdivý film, tradiční…(více)
(ANTI ANTI FEST III 2006) Režie: Various, Various, 0000

Antifašisté

Vstupenky v prodeji v den projekce 7.9.. Tento dokument nám odhalí, jaké motivace a názory se skrývají pod kuklami militantních antifašistů. Rok 2013, neonacisté napadají…(více)
(The Antifascists) Režie: Emil Ramos, Patrik Öberg, S-GR, 2017

Antikrist

Nemá cenu nic zastírat – italský horor Antikrist z roku 1974 je nestoudná vykrádačka o rok starší klasiky Vymítač ďábla. Zároveň se ale spousta hororových…(více)
(L'anticristo) Režie: Alberto De Martino, I, 1974

Antikrist

Mladý pár prožívá sžíravou agonii ze ztráty syna a ve snaze zachránit své manželství odjíždí do osamoceného srubu, kde by měla proběhnout jejich společná terapie.…(více)
(Antichrist) Režie: Lars Von Trier, DK- D - F - S, 2009

Antiviral

Syd March pracuje na klinice, která prodává posedlým fanouškům injekce s živými viry získanými od nemocných celebrit. Jednoho dne se ocitne ve smrtelném nebezpečí poté,…(více)
(Antiviral) Režie: Brandon Cronenberg, CDN, 2012

Anton je při tom

Na příběhu teenagera demonstrují autoři sociální, existenční a terapeutické problémy lidí s autismem v současném Rusku. Film uvádíme v české premiéře.…(více)
(Anton tut rjadom) Režie: Ljubov Arkus, RUS, 2012

Antonius a Kleopatra | NT Live

Hvězdní herci nominovaní na Oscara, Ralph Fiennes a Sophie Okonedo, se představí jako slavný osudový pár v Shakespearově tragédii o politice, vášni a moci. …(více)
(Antony & Cleopatra | NT Live) Režie: Simon Godwin, GB, 2018

Antony & The Johnsons & ti druzí

Antony & The Johnsons & ti druzí pangender, androgynie a unisexualita v současném videoklipu …(více)
(pangender, androgynie a unisexualita v současném videoklipu) Režie: uvádí: Pavel Klusák, vše možné, 2008

Antropofág

V italské žánrové kinematografii existuje jen několik málo snímků, které dodržují jednoznačně definovatelnou žánrovou strukturu. Ke kategorii nových nebo specifických žánrů patří také jeden z…(více)
(Antropofago) Režie: Joe D’Amato, ITA, 1980

Antropofest: Den 1.

Festival Antropofest pořádá stejnojmenné občanské sdružení, které se skládá z absolventů studijního oboru sociální antropologie a dalších příznivců. Jeho cílem je nabídnout filmy, které jsou…(více)
(Antropofest) Režie: , CZ, 2016

Antropofest: Den 2.

Festival Antropofest pořádá stejnojmenné občanské sdružení, které se skládá z absolventů studijního oboru sociální antropologie a dalších příznivců. Jeho cílem je nabídnout filmy, které jsou…(více)
(Antropofest) Režie: , CZ, 2016

Anu a Thanu. Bratři v exilu.

Tento příběh vypráví kouzelník z Tibetu. Během svého putování světem vypráví příběh o dvou exilových bratřích – Anuovi a Thanuovi. Ve filmu dorazí i do…(více)
(Phun Anu Thanu. Two Exile Brothers.) Režie: Taši Wangčhug, Cchulthim Dordže, IND, 2005

Anvil! Příběh Anvilu

Kovadlina je název natolik “metalácký”, že není divu, že se jejich největší hit jmenoval “Metal on Metal”. Anvil vyburáceli z Kanady 80. letech, ovlivnili Metallicu…(více)
(Anvil! The Story of Anvil) Režie: Sacha Gervasi, USA, 2008

Apači

Zatímco tisíce turistů zaplavují pláže, kempy a kluby na Korsice, pět teenagerů z Porto Vecchio se jen tak poflakuje. Jednoho večera však jeden z nich…(více)
(Les Apaches) Režie: Thierry de Peretti, F, 2013

Apocalypse Now

Rčení o světě, jež se pekelnou rychlostí řítí vstříc záhubě, případně kvapem organizuje své spektakulární sebezničení, získala i díky zbrusu novému obřímu urychlovači částic a…(více)
(Apocalypse Now) Režie: various, , 0000

AppParade

Přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro mobilní telefony a tablety je zase tady. Přihlášení vývojáři…(více)
(AppParade) Režie: various, , 0000

AppParade 12

Přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro mobilní telefony a tablety je zase tady. Přihlášení vývojáři…(více)
(AppParade 12) Režie: various, , 0000

AppParade 15

Přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro mobilní telefony a tablety je zase tady. Přihlášení vývojáři…(více)
(AppParade 15) Režie: various, , 0000

AppParade 4

Vývojáři všech platforem, předveďte se Specializovaný server o médiích a reklamě Médiář.czhttp://www.mediar.cz/ uvádí další, už čtvrtou soutěžní přehlídku mobilních aplikací českých…(více)
(AppParade 4) Režie: , , 0000

AppParade 5

Vývojáři všech platforem, předveďte se Soutěžní přehlídka mobilních aplikací českých a slovenských vývojářů Specializovaný server o…(více)
(AppParade 5) Režie: , , 0000

AppParade 6

Vývojáři všech platforem, předveďte se Specializovaný server o médiích a reklamě Médiář.czhttp://www.mediar.cz/ uvádí další soutěžní přehlídku mobilních aplikací českých a slovenských…(více)
(AppParade 6) Režie: , , 0000

AppParade 7

Vývojáři všech platforem, předveďte se Specializovaný server o médiích a reklamě Médiář.czhttp://www.mediar.cz/ uvádí další soutěžní přehlídku mobilních aplikací českých a slovenských…(více)
(AppParade 7) Režie: various, , 0000

AppParade 8

Vývojáři všech platforem, předveďte se Přehlídka domácí tvorby v oblasti aplikací pro mobilní telefony a tablety je zase tady. …(více)
(AppParade 8) Režie: various, , 0000

Aprílové žertování

Pohádky: Dnes se podíváme na Myší kočičiny, Budulínka Mandelinku i Krakonoše a zkrocení zlé ženy. Zjistíme Jak chlop všechny roboty pomotal a Jak se Herodes uzdravil.…(více)
(Aprílové žertování) Režie: , CZ, 2018

Aquarius

Když Kleber Mendonça Filho uvedl před třemi lety svůj celovečerní debut Zvuky od sousedů, způsobil ve filmovém světě nevídaný poprask, jenž všem připomněl, že brazilský…(více)
(Aquarius) Režie: Kleber Mendonça Filho, BR, 2016

Arab Attraction

Barbara Wally, někdejší ředitelka Mezinárodní letní školy výtvarných umění v Salcburku, byla desítky let známá svými vyhraněnými feministickými názory. Několik let před odchodem do důchodu…(více)
(Arab Attraction) Režie: Andreas Horvath, Monika Muskala, A, 2010

Arabské noci

Když se průvodčí Georges poprvé setká s Yaminou, vidí v ní pouze pasažérku, jejíž jízdenku je třeba zkontrolovat. Druhý den se však žena ve vlaku objeví…(více)
(Nuits d'Arabie) Režie: Paul Kieffer, L - B - A , 2007

Aral - moře, které mizí

V posledních desetiletích ztratilo Aralské moře osmdesát procent své vodní plochy. Značnou vinu na tom má špatná správa řek Amudarja a Syrdarja, prováděná sovětskou vládou…(více)
(Aral, Fishing in an Invisible Sea) Režie: Saodat Ismailova, Carlos Casas, Uzbekistan - Italy, 2004

ARAMISOVA RETROspektiva

Přehlídka čtyř filmů nedávno zesnulého mladého režiséra La Aramisova. Uvedeme filmy: Vlky a líšky Nora sa mi…(více)
(ARAMISOVA RETROspektiva) Režie: La Aramisova, CZ-SK, 2015

Arcade Fire: The Reflektor Tapes

Hudební dokument Reflektor Tapes zachycuje fascinující vznik alba Reflektor kanadské kapely Arcade Fire, oceňované mezinárodní hudební kritikou jako album číslo 1. Film přenese diváka zvukovým…(více)
(Arcade Fire: The Reflektor Tapes) Režie: Kahlil Joseph, USA, 2015

Argentina

Nový film Carlose Saury je založen na detailní znalosti argentinského folklóru. Přestože jde stejně jako v případě Flamenco Hoy o záznam tanečních a hudebních výstupů, ty…(více)
(Argentina) Režie: Carlos Saura, E, 2015

Argentino

Argentina je nejen zemí, na jejímž území se vystřídají všechna klimatická pásma i s příslušnou rozmanitostí přírodních scenérií, ale také zemí s jednou z nejdelších…(více)
(Argentino) Režie: various, , 0000

Argippo znovuzrozený

Dokument o unikátním objevu ztracené Vivaldiho opery Argippo. Pětileté natáčení v kulisách Prahy, Českého Krumlova a italských Benátek, za výjimečného provozu krumlovského barokního divadla, dovršil…(více)
(Argippo znovuzrozený) Režie: Dan Krameš, ČR, 2009

Argo

V bouřlivé době íránské revoluce v roce 1979 bylo obsazeno americké velvyslanectví v Teheránu. Z několika desítek zajatců se podařilo šesti Američanům utéct a najít…(více)
(Argo) Režie: Ben Affleck, USA, 2012

Architekt odpadu

Američana Michaela Reynoldse lze bez nadsázky a také bez urážky nazvat nejvýznamnějším světovým architektem odpadu. Přes tři desítky let s úspěchem staví velmi levné domy,…(více)
(Garbage Warrior) Režie: Oliver Hodge, GB, 2007

Architekti

Ačkoliv měl být snímek Petera Kahaneho hořkou sondou do kompromisy zatíženého života východoberlínského architekta a obrázkem neutěšené panelákové reality podobně jako Chytilové Panelstory či snad…(více)
(Die Architekten) Režie: Peter Kahane, DDR, 1990

Architektky: Annette Gigon

V angličtině, bez tlumočení, vstupné 70, / studenti a senioři 50, …(více)
(Architektky: Annette Gigon) Režie: , CH, 2016

Architektky: Caroline Bos

Přednáška spoluzakladatelky UNStudia, významné holandské architektky a pedagožky na téma Kontakty, sdílení vědomostí a zainteresované osoby v procesu územního plánování. …(více)
(Architektky: Caroline Bos) Režie: , , 2015

Architektky: Dorte Mandrup

Podzimní část cyklu ARCHITEKTKY o ženách v architektuře pokračuje přednáškou Dánky Dorte Mandrup na téma Veřejná práce kultivované a současné veřejné stavby a bydlení…(více)
(Architektky: Dorte Mandrup) Režie: , DK, 2015

Architektky: Kate Otten

V angličtině, bez tlumočení, vstupné 70, / studenti a senioři 50, …(více)
(Architektky: Kate Otten ) Režie: , JAR, 2016

Architektky: Liesbeth van der Pol

Liesbeth van der Pol 1957 je nizozemnská architektka, která společně s Hermanem Zeinstrem vede ateliér Dok Architecten. Liesbeth van der Pol tvrdí, že architektura by…(více)
(Architektky: Liesbeth van der Pol) Režie: , NL, 2016

Architektky: Tina Saaby

Kodaň Město pro lidi
více)
(Architektky: Tina Saaby) Režie: , DK, 2015

Architektura dnes?

Komponovaný večer věnovaný architektovi Janu Kaplickému ke dni šestého výročí jeho úmrtí.
více)
(Architektura dnes?) Režie: , CZ, 2014

Architektura inspirovaná uměním a filmem

Architektura inspirovaná uměním a filmem rekonstrukce kina Světozor a jiné realizace uvádí: Marcela Steinbachová Jak může vypadat inspirace v…(více)
(rekonstrukce kina Světozor a jiné realizace) Režie: Marcela Steinbachová , ČR, 2008

Arianna

Mladá dívka Arianna odjíždí s rodiči do domu u jezera, kde vyrůstala. Místo klidných příprav na zkoušky a bezstarostného užívání léta však Ariannin návrat do…(více)
(Arianna) Režie: Carlo Lavagna, I, 2015

Ariel

Ariel je snímek o horníkovi Taistovi, který přijde na severu Finska o práci a vydává se hledat štěstí na jih, do Helsinek. Dříve než se…(více)
(Ariel) Režie: Aki Kaurismäki, FIN, 1988

Arirang

Známý korejský režisér Kim Kiduk se po filmu Sen Bimong, 2008 odmlčel. Ve filmu Arirang, naprosto ojedinělém autorském díle, namířil tentokrát kameru na sebe: je…(více)
(Arirang) Režie: Kim Ki-duk, ROK, 2011

Arizona Dream

Axela Johnny Depp, který se v New Yorku živí jako strážce ryb v zátoce, navštíví bratranec Paul Vincent Gallo a pozve ho na strýcovu svatbu…(více)
(Arizona Dream) Režie: Emir Kusturica, F - USA, 1991

Arktida

Jota a Simón jsou ve svých dvaceti letech bez budoucnosti. Každý den hledají na ulici příležitost, jak by si snadno vydělali. Žijí zoufalé životy zoufalých…(více)
(Artico) Režie: Gabriel Velázquez, E, 2014

Armáda stínů

Francie roku 1942 – stavební inženýr Gerbier je jedním z velitelů odboje. V důsledku zrady je zatčen a převezen do vězeňského tábora. Připravuje se na…(více)
(L’Armée des ombres) Režie: Jean-Pierre Melville, F, 1969

Armáda v sárí

Desetiletá občanská válka v Nepálu, ukončená v roce 2006 odstoupením tamějšího krále a obnovením demokratického parlamentu, znamenala těžká léta pro řadu nepálských mužů a žen.…(více)
(The Sari Soldiers) Režie: Julie Bridgham, NEP - USA, 2008

Armida | Gioachino Rossini

Příběh kouzelnice, která na svém ostrově drží očarované muže, inspiroval mnohé operní skladatele včetně Glucka, Haydna a Dvořáka. V Rossiniho pojetí zazáří v hlavní roli…(více)
(Armida) Režie: Mary Zimmerman, USA, 2010

Armin

Čtrnáctiletý Armin a jeho otec Ibro putují z bosenského městečka do hlavního města Chorvatska na konkurz do fi lmu o nedávné válce, který v Záhřebu natáčí…(více)
(Armin) Režie: Ognjen Sviličič, HR - D - BiH, 2007

Art Brut - Jan Křížek

Polní práce a včelín byly východiskem z existenčních problémů sochaře a malíře Jana Křížka, výjimečného českého umělce, který tvořil po válce ve Francii ve stylu…(více)
(Art Brut - Jan Křížek) Režie: Martin Řezníček, ČR, 2005

Art District 7 Talks #1

Letná a Holešovice nejsou plné jen kaváren, barů a bister, ale také výtvarníků, designérů, hudebníků a filmařů. Proto se místní radní Hana Třeštíková spolu s…(více)
(Art District 7 Talks #1) Režie: , , 2016

Art District 7 Talks #2

Letná a Holešovice nejsou plné jen kaváren, barů a bister, ale také výtvarníků, designérů, hudebníků a filmařů. Proto se místní radní Hana Třeštíková spolu s…(více)
(Art District 7 Talks #2) Režie: , CZ, 2017

Art District 7 Talks #3

Letná a Holešovice nejsou plné jen kaváren, barů a bister, ale také výtvarníků, designérů, hudebníků a filmařů. Proto se místní radní Hana Třeštíková spolu s…(více)
(Art District 7 Talks #3) Režie: , CZ, 2017

Art District 7 Talks #4

Letná a Holešovice nejsou plné jen kaváren, barů a bister, ale také výtvarníků, designérů, hudebníků a filmařů. Proto se místní radní Hana Třeštíková spolu s…(více)
(Art District 7 Talks #4) Režie: , CZ, 2018

Arthur Russell: Riskantní kombinace

Queer komunity, stejně jako příznivci alternativního diska a newyorského postpunku, si v posledních letech objevili Arthura Russella cellistu, buddhistu a vedoucího newyorské scény The…(více)
(Wild Combination: A Portrait of Arthur Russell) Režie: Matt Wolf, USA, 2008

Arto Paasilinna

Přehlídku filmů odstartuje přednáška Markéty Hejkalové, ve které přiblíží život a dílo nejznámějšího finského humoristy. Zaměří se na finskou literaturu 70. a 80. let, tedy…(více)
(Arto Paasilinna) Režie: , , 0000

Arvo Pärt: 24 preludií k fuze

Hudba Arva Pärta, estonského duchovního skladatele, zní už pětadvacet let na světových scénách, do filmu ji použili Tom Tykwer, Gus van Sant a další. Dokument…(více)
(Arvo Pärt: 24 Prelüüdi ühele fuugale) Režie: Dorian Supin, EST, 2002

AsexuaLOVE

Nestojí o sex a často ani o romantický vztah. I přes svou odlišnost chtějí žít naplněný život. Hrdinové snímku mají nejen dobrou práci, koníčky a…(více)
(AsexuaLOVE) Režie: Eva Lammelová, CZ, 2018

Asistence o. s. uvádí Praha-Vídeň a zpět

Asistence o.s. uvádí film "PrahaVídeň a zpět" a debatu s primátorem Bohuslavem Svobodou na téma bariérovosti veřejné dopravy v Praze a jak se s tímto…(více)
(Asistence o. s. uvádí Praha-Vídeň a zpět) Režie: various, , 0000

Asistence o.s.: Jedeme v tom s vámi 2012

20 osobností byznysu a médií vyrazilo z domova do zaměstnání veřejnou dopravou na vozíku. Kamera a koncepce: Erik Čipera Střih: Šárka Sklenářová. …(více)
(Asistence o.s.: Jedeme v tom s vámi 2012) Režie: Asistence o.s., CZ, 2012

Asmaa

Film Asmaa vznikl podle skutečného životního příběhu HIV pozitivní ženy žijící v hanbě a utajení, která skrývá svou nemoc nejen před sousedy a kolegy, ale…(více)
(Asmaa) Režie: Amr Salama, ET, 2011

Assassin

Filmová báseň jednoho z největších filmařů současnosti zasazená do Číny 9. století je vizuálně omračujícím vyprávěním s prvky žánru wuxia čínského ekvivalentu středověkého rytířského eposu…(více)
(Nie yin niang) Režie: Siao-sien Chou, RC, 2015

Asterix: Sídliště bohů

Píše se rok 50 před Kristem. Celá Galie trpí v obležení Římanů... Celá?? Ale kdeže Julius Caesar je bezesporu vynikající stratég a vojevůdce, který dosud…(více)
(Astérix: Le domaine des dieux) Režie: Alexandre Astier, Louis Clichy, F, 2014

Asylův život

Hlavní postavou filmu je malý chlapec Asyl, jehož snem je stát se fotbalistou. „A proč?" ptá se Asyla jeho třídní učitelka. „No přece aby národní…(více)
(Asyl) Režie: A. Birismanova - L. Gribenshikova, KYRG, 2006

Ať srdce řekne hurá

Tento zábavný bollywoodský trhák sleduje Veeru, mladou ženu žijící na vesnici, jejímž snem je hrát kriket ve vyšší lize. Rohan, uznávaný kapitán oblastního kriketového družstva…(více)
(Dil Bole Hadippa) Režie: Anurag Singh, IND, 2009

Ať vejde ten pravý

Outsiderský hrdina filmu, dvanáctiletý Oskar, žije na švédském sídlišti. Zde se setkává se stejně starou dívkou Eli, která se právě přistěhovala. Záhadná Eli ho svým…(více)
(Lat den ratte komma in) Režie: Tomas Alfredson, S, 2008

Ať žije republika

Trpká mozaika líčí konec druhé světové války na moravském venkově očima malého kluka. Olin má od svého otce za úkol převést do bezpečí jejich kobylu.…(více)
(Ať žije republika) Režie: Karel Kachyňa, CZ, 1965

Ať žije smrt!

Heslo Nechť žije smrt si v průběhu španělské války oblíbil generál Milán Astraya, pro surrealistickou adaptaci svého románu jej převzal i režisér Fernando Arrabal. Sugestivní…(více)
(Vive la muerte) Režie: Fernando Arrabal , F, 1970

Ať žije svoboda

Šéf hlavní opoziční strany Enrico Oliveri propadá depresím: je před volbami a podle aktuálního průzkumu preference voličů klesají. Enrico neunese situaci a jedné noci beze…(více)
(Viva la libertà) Režie: Roberto Andò, I, 2013

Ať žijí protinožci

Více než dvě třetiny povrchu Země pokrývají oceány. Míst, která leží na planetě přesně proti sobě a jsou přitom obě obydlena, je tak velice málo.…(více)
(¡Vivan las Antipodas!) Režie: Victor Kossakovsky, D-NL-RA-RCH, 2011

Atelier automatyczny + Andrzejki - v dolním předsálí kina

Speciální portrétovací stroj s polským pozadím. Nechte se portrétovat a odneste si svůj portrét jako dárek pro své blízké nebo jako festivalovou památku. V předsálí…(více)
(Atelier automatyczny + Andrzejki) Režie: , PL, 2014

Atentát

Na okupované území Protektorátu Böhmen und Mähren přilétá z Londýna skupina českých výsadkářů s nebezpečným úkolem provést atentát na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha... Filmová…(více)
(Atentát) Režie: Jiří Sequens , CZ, 1964

Atentát v Ambassadoru

4. června 1968 Senátor Robert F. Kennedy přijíždí do hotelu Ambassador v Los Angeles přednést projev v rámci své kandidatury na prezidenta Spojených států. Ve…(více)
(Bobby) Režie: Emilio Estevez, USA, 2006

Atlas mraků

Filmová adaptace románu Davida Mitchella vypráví šest žánrově odlišných příběhů, které se odehrávají v různých časech a na různých místech od začátku 19. století až…(více)
(Cloud Atlas) Režie: T. Tykwer - L. Wachowski - A. Wachowski, D-USA-SGP-HK, 2012

Atlas mraků | půlnoční bio premiéra

Šest žánrově odlišných příběhů, které přichází v epicky rozmáchlém vyprávění, jež začíná příběhem nedobrovolného cestovatele plavícího se roku 1850 kdesi přes Tichý oceán a končí ve…(více)
(Cloud Atlas) Režie: T. Tykwer - L. Wachowski - A. Wachowski, D-USA-SGP-HK, 2012

Atomic Age

Victor a Rainer se v sobotu večer vydávají za zábavou. Jejich noční toulky Paříží přináší jedno setkání a zklamání za druhým. Nad ránem opouštějí město…(více)
(Atomic Age ) Režie: Héléna Klotz, F, 2011

Atomový soused

Učitelka Hanna se s rodinou odstěhovala na venkov v severním Finsku, aby její tři děti mohly vyrůstat uprostřed přírody. Zcela nečekaně přichází zpráva, že nedaleko…(více)
(Nuclear Neighbour) Režie: Fredrik Oskarsson, S, 2016

Attila Marcel

První hraný film svébytného francouzského animátora, tvůrce Tria z Belleville a Iluzionisty, je očistnou cestou do hlubin francouzské duše. Mýtická postava Atilly Marcela je pomyslně rozkročena…(více)
(Attila Marcel) Režie: Sylvain Chomet, F, 2013

Attila Marcel - veřejná premiéra

Třicátník Paul žije v pařížském bytě se svými dvěma tetami, postaršími aristokratkami, které ho vychovávají od jeho dvou let, a které sní o tom, že…(více)
(Attila Marcel) Režie: Sylvain Chomet, F, 2013

Audabiac

Audabiac je starobylá kamenná tvrz v jižní Francii, která byla nedávno zrekonstruována a kam každoročně přijíždějí děti z českých dětských domovů. Za nimi jezdí umělci…(více)
() Režie: Miroslav Janek, ČR, 2005

Audience | NT Live

“Audience má všechny předpoklady stát se vrcholem divadelní sezóny 2013.” Daily Mail
více)
(The Audience | NT Live) Režie: Stephen Daldry, GB, 2013

Audio/Video Vexl v baru

Audio/Video Vexl v baru…(více)
(Audio/Video Vexl v baru) Režie: kino Aero, CZ, 0000

Audioport: Deaths a Fallgrapp | koncert

Audioport, mezinárodní hudební projekt Radia Wave a RadiaFM, uvádí: Deaths CZ Česká kapela Deaths vznikla před dvěma…(více)
(Audioport: Deaths a Fallgrapp) Režie: , , 0000

Auf Wiedersehen, Finsko

„Kdyby i vás někdo odsuzoval kvůli nám, kteří jsme odjeli, nevzpomínejte na mě ve zlém. Nemohla jsem jinak," píše ve svém dopise na rozloučenou v…(více)
(Auf Wiedersehen Finnland) Režie: Virpi Suutari, FIN, 2010

Austrálie & Nový Zéland 2

Austrálie je v posledních možná dvaceti letech teritoriem, odkud do hollywoodských studií tiše proudí míza originality a inspirace. Režiséři jako Peter Weir, Jane Campionová, Baz…(více)
(Austrálie & Nový Zéland 2) Režie: Various, Various, 2000

Auta 3

Legendární závoďák Blesk McQueen z ničeho nic zjistí, že ho nová generace závodních aut poslala mimo závodní dráhu, kterou nade vše miluje. Zpátky do hry…(více)
(Cars 3) Režie: Brian Fee, USA, 2017

Authentic: Gramophone Brothers & Mackie Messer

BIO | OKO bar uvádí se vstupem zdarma první díl série poslechových výletů kamsi až k prapočátkům populární hudby Authentic. Možnost vidět originální spojení starých…(více)
(Authentic: Gramophone Brothers & Mackie Messer) Režie: various, various, 0000

Autíčkové závody

Pohádky: V dnešním pásmu pohádek uvidíme, jaké dobrodružství zažil opičák Mako na silnici, nebo jak kosí bratři přišli o kolo. Na programu je ale i…(více)
(Autíčkové závody) Režie: , CZ, 2014

Autismus

Autismus je nový formát krátkých filmů o automobilismu, umění a širších kulturních souvislostí, který ve spolupráci s Artyčok.tv připravuje autorské trio Hynek Alt, Pavel Vančát…(více)
(Autismus) Režie: H. Alt - P. Vančát, , 0000

Auto*Mat

Ovládáme město, nebo město ovládá nás? Stáváme se automaty? Je pražský primátor spíše cyklista, nebo populista? Jedeme v tom všichni? Inspirující, vtipný a emotivní dokumentární…(více)
( Auto*Mat) Režie: Martin Mareček, CZ, 2009

Autobus

Cesta dálkovým autobusem, který během přepravy dočasně spojí skupinu cestujících, je pro režiséra metaforickým průřezem současnou Brazílií a jejími problémy. Autobus opustí hektické město a…(více)
(Onibus) Režie: Augusto Contento, ITÁ - FRA - BRA, 2007

Autobus sebevrahů

Jak říká plukovník Hermanni Kemppainen: ”Smrt v Alpách je jistě nezapomenutelný zážitek” Takovým je i film Ere Kokkonena Autobus sebevrahů natočený podle stejnojmenného Paasilinnova románu.…(více)
(Hurmaava joukkoitsemurha) Režie: Ere Kokkonen, FIN, 2000

Automat na filmy

Upozornění: Automat na filmy je zábavná pouliční i nepouliční uličnická atrakce. Představení bude sehráno ve foyer kina Světozor. …(více)
(Automat na filmy) Režie: Buchty a loutky , ČR, 2007

Automata

Země, rok 2044. Sluneční erupce vyhubily téměř celé lidstvo a povrch zamořily radiací. Humanoidní roboti, které přeživší vytvořili, aby Zemi učinili alespoň trochu obyvatelnou, fungují…(více)
(Autómata) Režie: Gabe Ibáñez, E, 2014

Automorfóza

Co kdybyste měli možnost přetvořit své auto v pohyblivé umělecké dílo a mohli se s ním projíždět a vystavovat ho tak světu na odiv? Jak…(více)
(Auto-Morphosis) Režie: Harrod Blank, USA, 2009

Autopohádky

Celovečerní povídkový animovaný film pro děti je sestaven ze čtyř animovaných epizod a hrané části, která vše spojuje a vytváří rámec příběhu. Každá z pohádek…(více)
(Autopohádky) Režie: B. Pojar - M. Žabka - L. Píxa - J. Kohák, CZ, 2011

Autoportrét

Film pojednává o osobní krizi, kterou tvůrce prodělal po náhlé smrti své matky. Jeho přítelkyně se snaží jejich vztah znovu definovat a obnovit. Film byl…(více)
(Autoportrét) Režie: Matěj Bobřík, SK, 2011

Ava

Avě je 13 let a tráví právě prázdniny u moře, když se dozvídá, že přijde o zrak dříve, než se původně myslelo. Její matka se…(více)
(Ava) Režie: Léa Mysius, F, 2017

Avalon

Janne, šedesátiletý pořadatel party akcí, připravuje noční klub na výroční tenisový týden v malém přímořském městě Båstad. Za společnici má svoji starší sestru Jackie. Pár…(více)
(Avalon) Režie: Axel Petersén, S, 2011

Avantgarda: úsvit avantgardy

Konceptuální dokument o životě a díle nejvýznamnějšího českého neofolkového písničkáře Petra "Avantgardy" Jurečky, který našel heroickou slávu a uznání v Maďarsku. Film mapuje příběh "Avantgardy"…(více)
(Avantgarda: Úsvit avantgardy) Režie: Petr Šprincl, ČR, 2010

Ave, Caesar!

Někteří lidé mají úžasnou schopnost vyřešit i ten největší problém. Prototypem takového člověka je Eddie Mannix, jehož polem působnosti jsou hollywoodská filmová studia. Den „žehliče…(více)
(Hail, Caesar!) Režie: Ethan Coen, Joel Coen, USA, 2016

Avec l'amour

Dionis je učitel biologie, nyní už v důchodu. Vlastní víc než sto starých zrezavělých aut, většinu z nich ani nejde nastartovat. Každou noc tráví ve…(více)
(Avec l'amour) Režie: Ilija Cvetkovski, Atanas Georgiev, MK, 2017

Axolotl Overkill

Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si…(více)
(Axolotl Overkill) Režie: Helene Hegemann, D, 2017

Axolotl Overkill - veřejná premiéra

Šestnáctiletá Mifti žije v Berlíně, kde vymetá večírky, experimentuje s drogami a sexem a kašle na školu. Dospělí, které potkává, jí přijdou zoufalí. Ti si…(více)
(Axolotl Overkill - veřejná premiéra) Režie: Helene Hegemann, D, 2017

AZN std projekce

Průřez tvorby AZN std, skupiny mladých nadšených filmařů. Kromě starších snímků poprvé uvedeme concept teaser připravovaného filmu Bo Hai.…(více)
(AZN std projekce) Režie: , CZ, 2016

Azurová

Obrazově působivý dokument ukazuje nejen dopady lidské činnosti na ekosystém oceánů, ale také možnosti, jak moře před námi samými chránit. Oceán je místem, odkud život na…(více)
(Blue) Režie: Karina Holden, AUS, 2017

Azyl v nedohlednu

Evropa zaskočená migrační krizí hledá nejrůznější řešení. Zvláště konzervativní politické spektrum jedno nabízí: stačí se prý podívat do Austrálie, která dokáže své břehy ochránit před…(více)
(Chasing Asylum) Režie: Eva Orner, AUS-USA, 2016

Až budou létat oceloví ptáci

Film nás zavede zblízka na osobní cestu, zkoumající komplex navzájem se ovlivňujících vztahů mezi současným tibetským buddhismem a západní kulturou. Snímek se pokouší v hlubokém…(více)
(When the Iron Bird Flies) Režie: Victress Hitchcock, USA, 2012

Až do města Aš

Romská dívka Dorota právě odmaturovala a ráda by se vrhla do života. Na východním Slovensku, odkud pochází, ji však příliš štěstí nečeká. S těžkým srdcem…(více)
(Až do města Aš) Režie: Iveta Grófová, SK- CZ, 2012

Až na dno

Když se v Normandii během pobytu u moře britský tajný agent James náhodně na pláži setká s podmořskou bioložkou Danielle, jejich cesty se na chvíli…(více)
(Submergence) Režie: Wim Wenders, USA-D-F-E, 2017

Až na doraz

Detektiv Go z oddělení vražd má před sebou oficiality spojené s pohřbem matky, ale aby stresů nebylo málo, cestou za prací srazí autem chodce. Jak…(více)
(Ggeutggaji ganda) Režie: Kim Seong-hoon, ROK, 2014

Až na krev

Film se odehrává v Kalifornii na přelomu století, v období ropného boomu. Příběh dokumentuje vzestup Daniela Plainviewa Daniel DayLewis, osamělého otce, který se z živořícího horníka ve stříbrném…(více)
(There Will Be Blood) Režie: Paul Thomas Anderson, USA, 2007

Až na Severní pól - dabovaná verze

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Oloukina, významného vědce…(více)
(Tout en haut du monde) Režie: Rémi Chayé, F, 2015

Až na Severní pól - původní znění s titulky

Patnáctiletá Saša je dcera bohatých aristokratických rodičů v Rusku konce 19. století. Sní o dalekém severu a truchlí nad osudem svého dědečka Oloukina, významného vědce…(více)
(Tout en haut du monde) Režie: Rémi Chayé, F, 2015

Až po vás

Antoine je vrchní v jedné pařížské restauraci. Jednou večer cestou z práce rozmluví neznámému muži jeho sebevražedný úmysl. Antoine pociťuje zvláštní vinu, že Louise zachránil,…(více)
(Après vous) Režie: Pierre Salvadori, F, 2002

Až přijde kocour

Moderní pohádka o tom, jak do malebného českého městečka přijede kouzelník s krasavicí Dianou a kocourem, schopným odhalit skryté vlastnosti lidí, je satirickou komedií a…(více)
(Až přijde kocour) Režie: Vojtěch Jasný, ČR, 1963

Až přijde válka

Kontroverzní skupina Slovenskí branci rekrutuje mladé muže z celého Slovenska. Je to jen nevinná hra na vojáky, nebo domobrana koketující s extrémními názory představuje bezpečnostní…(více)
(Až přijde válka) Režie: Jan Gebert, CZ-HR, 2018

Až vyjde měsíc

Samovi a Suzy je dvanáct let. Když se do sebe zamilují, rozhodnou se utéct spolu do divočiny. A život poklidného městečka na romantickém pobřeží Nové…(více)
(Moonrise Kingdom) Režie: Wes Anderson, USA, 2012

 

English

Mojekino.cz