Kino Světozor

O Elly

 
O Elly

Související odkazy

(Darbareye Elly) Režie: Asghar Farhadi, IR-F, 2009, persky, německy / české a anglické titulky, 119 min

Film O Elly, poutavý a napínavý příběh od nejúspěšnějšího žijícího představitele íránské kinematografie, zachycuje výpravu skupiny přátel ke Kaspickému moři. Během cesty záhadně zmizí sympatická a tichá Elly. Jak se přátelé každý po svém snaží najít stopy pohřešované dívky, odkládají masky a ukazují své pravé já. Tento průlomový film, který stál na počátku mezinárodní kariéry Asghara Farhádího a zajistil mu řadu prestižních ocenění po celém světě, představuje významný milník ve vývoji soudobého íránského filmu. Přišla po něm velká vlna filmů natočených ve stejném duchu.

Asghar Farhádí
Asghar Farhádí, přední představitel soudobého íránského filmu, obdržel za svou kariéru stovky ocenění. Jeho filmografii zdobí díla, která se řadí mezi nejvýraznější tituly dosavadní íránské filmové tvorby.

Je nositelem dvou cen Akademie a patří tak k hrstce filmařů, kteří dvakrát získali Oscara za cizojazyčný film. Z ostatních je možné zmínit takové význačné režiséry, jako jsou Akira Kurosawa a René Clément. V roce 2012 ho časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: The Story of a Festival: 50 Years of the Karlovy Vary International Film Festival Kniha
550 Kč
Kniha: Jiří Brdečka Kniha
1490 Kč
: Alois Nebel
200 Kč
DVD: Tam na konečné - digipack DVD
199 Kč
Plakát: Chuck Berry - Ať žije rock and roll Plakát
950 Kč
DVD: Hořící keř - kompletní 3dílná série DVD
350 Kč
Kniha: Surovost života a cynismus fantazie Kniha
250 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz