Kino Světozor

O Elly

 
O Elly

Související odkazy

(Darbareye Elly) Režie: Asghar Farhadi, IR-F, 2009, persky, německy / české a anglické titulky, 119 min

Film O Elly, poutavý a napínavý příběh od nejúspěšnějšího žijícího představitele íránské kinematografie, zachycuje výpravu skupiny přátel ke Kaspickému moři. Během cesty záhadně zmizí sympatická a tichá Elly. Jak se přátelé každý po svém snaží najít stopy pohřešované dívky, odkládají masky a ukazují své pravé já. Tento průlomový film, který stál na počátku mezinárodní kariéry Asghara Farhádího a zajistil mu řadu prestižních ocenění po celém světě, představuje významný milník ve vývoji soudobého íránského filmu. Přišla po něm velká vlna filmů natočených ve stejném duchu.

Asghar Farhádí
Asghar Farhádí, přední představitel soudobého íránského filmu, obdržel za svou kariéru stovky ocenění. Jeho filmografii zdobí díla, která se řadí mezi nejvýraznější tituly dosavadní íránské filmové tvorby.

Je nositelem dvou cen Akademie a patří tak k hrstce filmařů, kteří dvakrát získali Oscara za cizojazyčný film. Z ostatních je možné zmínit takové význačné režiséry, jako jsou Akira Kurosawa a René Clément. V roce 2012 ho časopis Time zařadil mezi 100 nejvlivnějších osobností světa.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

DVD: Jiří Brdečka - Animované filmy 01-34 DVD
599 Kč
Plakát: Žlutá ponorka 2 Plakát
390 Kč
DVD: Evžen Oněgin - Netrebko DVD
499 Kč
DVD: Tam na konečné - digipack DVD
199 Kč
Kniha: Filmové právo - autorskoprávní perspektiva Kniha
350 Kč
Kniha: Zdeněk Ziegler: For Eyes Only Kniha
1199 Kč
Plakát: Casablanca 01 Plakát
350 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz