Kino Světozor

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

 
Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

Související odkazy

(Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou) Režie: Karel Svoboda a Martin Šťourač, CZ, 2017, česky, 120 min

S Ponorkou a lyžemi od Jadranu až na osmitisícovku.

Skialpinisté Martin Štourač a Karel Svoboda (Beton Ski Team) povypráví o své 8 měsíční cestě od Jadranu až po vrchol osmitisícovky Manaslu. Jejich cesta vedla z Balkánu přes turecký Kurdistán a jeho zapomenutý jihovýchodní cíp. Po pestrém Íránu následoval exkurz zeměmi střední Asie - od pouštního Turkmenistánu, přes zelený Kyrgyzstán až po divoký Afghánistán. Třešničkou na dortu tohoto prodlouženého lyžařského výcviku byl pak výstup na Manaslu v Nepálu. Jeho nejnebezpečnější částí ale přitom byla následná, neplánovaně dost komplikovaná, cesta domů.

Z jejich cesty vzniknul sedmidílný seriál dokumentů Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou, který odvysílala Česká televize. Jak kluci sami říkají, do jejich „telenovely“ se ale spousta silných zážitků nevešla a ani na ně při jiných, často festivalově krátkých promítáních nezbýval čas.

Jaké to je… se pohybovat v muslimských zemích daleko od novinových titulků? …když omylem vlezete do bytu příslušníkovi kyrgyzské tajné policie? ….nebo když ztratíte v Afghánistánu jediné klíče od Ponorky, Vašeho pojízdného domova? … nebo když po návratu z Manaslu místo rychlého návratu domů skončíte tak trochu v domácím vězení v kazašské Almatě? Tohle vše a mnoho dalšího bude probráno v kluků přednášce a následném valentýnském pozápasovém rozboru elektronickou tužkou (tj. na baru).


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Příběh festivalu: 50 ročníků Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary Kniha
550 Kč
Plakát: Teoréma Plakát
490 Kč
DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč
Plakát: Bony a klid Plakát
1900 Kč
Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
2500 Kč
Kniha: Krása je symbolem pravdy Kniha
249 Kč
Plakát: Bezstarostná jízda 8 Plakát
250 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz