Kino Světozor

Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

 
Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou

Související odkazy

(Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou) Režie: Karel Svoboda a Martin Šťourač, CZ, 2017, česky, 120 min

S Ponorkou a lyžemi od Jadranu až na osmitisícovku.

Skialpinisté Martin Štourač a Karel Svoboda (Beton Ski Team) povypráví o své 8 měsíční cestě od Jadranu až po vrchol osmitisícovky Manaslu. Jejich cesta vedla z Balkánu přes turecký Kurdistán a jeho zapomenutý jihovýchodní cíp. Po pestrém Íránu následoval exkurz zeměmi střední Asie - od pouštního Turkmenistánu, přes zelený Kyrgyzstán až po divoký Afghánistán. Třešničkou na dortu tohoto prodlouženého lyžařského výcviku byl pak výstup na Manaslu v Nepálu. Jeho nejnebezpečnější částí ale přitom byla následná, neplánovaně dost komplikovaná, cesta domů.

Z jejich cesty vzniknul sedmidílný seriál dokumentů Nahoru a dolů Hedvábnou stezkou, který odvysílala Česká televize. Jak kluci sami říkají, do jejich „telenovely“ se ale spousta silných zážitků nevešla a ani na ně při jiných, často festivalově krátkých promítáních nezbýval čas.

Jaké to je… se pohybovat v muslimských zemích daleko od novinových titulků? …když omylem vlezete do bytu příslušníkovi kyrgyzské tajné policie? ….nebo když ztratíte v Afghánistánu jediné klíče od Ponorky, Vašeho pojízdného domova? … nebo když po návratu z Manaslu místo rychlého návratu domů skončíte tak trochu v domácím vězení v kazašské Almatě? Tohle vše a mnoho dalšího bude probráno v kluků přednášce a následném valentýnském pozápasovém rozboru elektronickou tužkou (tj. na baru).


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Sníh na trávě - kniha 1+2 Kniha
1799 Kč
DVD: Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund - kolekce filmů 1947-1964 DVD
999 Kč
DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč
DVD: Jiří Brdečka - Animované filmy 01-34 DVD
599 Kč
Kniha: Filmové právo - autorskoprávní perspektiva Kniha
350 Kč
DVD: Tam na konečné - digipack DVD
199 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz