Kino Světozor

CS ❶ Produkce

 
CS ❶ Produkce

(CS ❶ Produkce) Režie: , CZ, 2012, česky, 105 min

Financování filmu
Umění se vždy pojí s finanční podporou, je film součástí investice nebo je investice součástí umění? Producent stojí v pozici investora, který se věnuje filmové řeči, výběru lidí, určuje styl a podobu filmu už na samém začátku při přípravě filmu. Jak vypadá práce producenta a kde jsou hranice mezi prací producenta a režiséra?

Host: Marta Lamperová (vedoucí katedry produkce FAMU)
Marta Lamperová se roky věnovala mezinárodnímu prodeji filmových práv (mdc.international, Německo) a festivalové propagaci a strategii prodeje převážně východoevropských filmů. Od roku 2008 pracovala jako ředitelka sekce SPI – Film Europe, zaměřené na propagaci a prodej filmových práv slovenských a českých filmů. Stojí za zahraničním úspěchem slovenských filmů, jako jsou Nedodržený slib, Lištičky, Ženy muže a Nebe, peklo…zem. Působí jako lektor a decission maker mezinárodních programů producentů hraných a dokumentárních filmů jako jsou EAVE, Eastern European Alliance/Train East Workshop, Thessaloniki Coproduction Forum, Screen Leaders Ireland, a byla stipendistkou prestižního NIPKOW Programu v Berlíně. Přednáší marketingové strategie prodeje filmů na FAMU a Univerzitě Karlově v Praze a působí jako Vedoucí Katedry Filmové Produkce FAMU.

Karla Stojáková
Karla Stojáková vystudovala pražskou FAMU obor filmové a televizní produkce. V roce 2000 spoluzaložila filmovou produkční společnost Axman Production, která je členem Asociace producentů v audiovizi. Na festivalu v Cannes 2006 byla prezentována European Film Promotion jako český zástupce “Producer on the Move” a v témže roce se stala členem evropského sdružení producentů ACE. V roce 2005 založila první festival asijských filmů v Praze – FILMASIA.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Do posledního okna Kniha
51 Kč
Kniha: Orson Welles (v anglickém jazyce) Kniha
219 Kč
Kniha: Ingmar Bergman a jeho filmy Kniha
299 Kč
Kniha: Alfréd Radok mezi filmem a divadlem Kniha
280 Kč
Kniha: Čtyřikrát dva Kniha
195 Kč
Kniha: Krzysztof Kieslowski a jeho filmy Kniha
299 Kč
Kniha: Jim Jarmusch - Rozhovory 1980-2000 Kniha
189 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz