Kino Světozor

Dokumentární pondělí s FAMU

 

() Režie: různí režiséři, ČR, 2006, česká verze, 104 min

VÍZMBURK, rež. Veronika Janečková, 16 min. Snímek pojednává o skupině účastníků archeologického výzkumu hradu Vízmburk v okrese Trutnov, který trval 11 let, přičemž však nenásledovala památková restituce objektu a hrad začíná podléhat vlivům prostředí. Snímek je zaměřen na pouta, která díky hradu vznikla, jak sám hrad zaniká, jaká je reakce okolí, smíření s časem, vnímání přítomnosti a ocenění velkého přátelství.

v rekOnsTruCI, rež. Bohdan Bláhovec, 11 min. Vedlejší produkt rodinné terapie. Film o synovi a otci, o závislostech a přestavbách vnějších i vnitřních. V rekonstrujícím se rodinném domě apeluje syn na jednání svého otce, v touze vyřešit otcovy problémy. Kdo z obou aktérů má nakonec větší problém? Projdou společnou rekonstrukcí nebo bude vyznění takové, že vůbec nic se nezmění?

KONĚV, rež. Honza Šípek, 18 min. Za komunismu vyráběla Kladenská huť Koněv mírovou ocel, kterou měly být zality chřtány imperialistů. Po pádu komunismu i megalomanského ale strhujícího kapitalisty Vladimíra Stehlíka zůstala huť opuštěná. Po nebožce Krásné Poldi zůstalo 20 000 sirotků a z dělnické kolonie se stalo ghetto. Koněv prorůstá přírodou, navrací se k rovnováze, místní ho rozkládají jak mravenci, těží z něj poslední prodatelné zbytky, peníze prolévají hrdlem, život je pořád vynalézán. Bohumil Hrabal a Vladimír Boudník jsou stále na místě.

UNDER UNDERGROUND, rež. Viera Čákanyová, 18 min. „Dokumentální“ film o vztahu podzemí a nadzemí, o významu a metamorfozách pojmu underground. Film o lidech, kteří nebyli a jiných, kteří jsou.

NEJLEPŠÍ, rež. Tomáš Potočný, 10 min. Kamil je nejlepší a doufá, že mu to pomůže lépe zabezpečit rodinu. Ukáže se však, že to není tak jednoduché a všechny (mediální) cesty jsou dosti trnité. V televizní obrazovce se objevuje jiný Kamil a on i jeho naděje se mění pohled od pohledu. A kdo nakonec vyhraje?

JOHANA A CYKLISTI, rež. Helena Všetečková, 31 min. O cyklistech u Kostelce, o lásce a kamarádství a taky o lese.

Partnerem večera je FAMU.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Jiři Balcar Kniha
1290 Kč
Kniha: Krása je symbolem pravdy Kniha
249 Kč
Kniha: Zdeněk Ziegler: For Eyes Only Kniha
1199 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč
DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč
Plakát: Hra o trůny Plakát
250 Kč
DVD: Nymfomanka, II. část DVD
99 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz