Kino Světozor

Cykly a festivaly / The American Landscape: filmy Kelly Reichardt 2016(19. 04. 2016 – 24. 04. 2016) 

The American Landscape: filmy Kelly Reichardt 2016

 

Vše o akci

Retrospektivní přehlídka režisérky. Filmy uvede a skype Q&A s režisérkou povede umělecký ředitel festivalu v Locarnu, Carlo Chatrian:

20. dubna 18:30 kino Světozor - Stará radost: skype Q&A moderuje Carlo Chatrian
20. dubna 20:45 kino Světozor - Wendy a Lucy: skype úvod s režisérkou povede Carlo Chatrian
21. dubna 18:30 kino Světozor - Řeka trávy: skype Q&A moderuje Carlo Chatrian
21. dubna 20:45 kino Světozor - Noc přichází: skype úvod s režisérkou

Na scéně amerického nezávislého filmu se pozoruhodně ucelené dílo Kelly Reichardt vyjímá svou osobitostí. Její realistická filmová dramata jsou plná smyslových požitků a vytváří dokonalou jednotu formy a obsahu. Režisérčin styl nutí publikum vnímat každý detail odehrávající se na plátně i mimo obraz a často nepatrné události mají v jejích příbězích zásadní následky.
Její filmy staví do popředí současná témata a hrdiny z okraje společnosti, čímž dávají zaznít zřídka slýchaným hlasům a výjimečným názorům. Na svých filmech o cestách, skutečných či metaforických, spolupracuje Kelly Reichardt se stálým týmem umělců a producentů. Už její rozpustile humorný debut River of Grass oznámil při premiéře na Sundance festivalu v roce 1994 příchod výjimečné autorky. Byl to však až její druhý celovečerní film Old Joy, který výrazně zarezonoval na mezinárodní scéně a jako vůbec první americký film získal v roce 2006 hlavní cenu na festivalu v Rotterdamu.
Od té doby jsou filmy Kelly Reichardt dominantami mezinárodních festivalů, kde jsou premiérovány; Cannes, sekce Un Certain Regard (Wendy and Lucy, 2008), Benátky (Meek’s Cutoff, 2011, a Night Moves, 2013, oba v hlavní soutěži), Toronto (režisérčin restaurovaný debut) a Sundance festival (Certain Women, 2016).

 

English

Mojekino.cz