Kino Světozor

Cykly a festivaly / Cinema Studies(každé úterý 23.4. – 18.6.2013) 

Cinema Studies

 

Vše o akci

Chodíte často z kina s hlavou plnou otázek, ale neznáte nikoho, kdo by na ně fundovaně odpověděl? Vzdělávací projekt kina Světozor Cinema Studies zve diváky s hlubším zájmem o film k účasti na kurzu, který odpoví na všechny otázky.

Kurz je založen na přednáškách filmových odborníků (převážně lidí přímo z filmové branže - například Simony Babčákové, Heleny Třeštíkové, Jana Hřebejka, Kamila Fily, Petra Zelenky a dalších) a na aktivní účasti posluchačů, kteří se mohou zapojit do interaktivní přednášky s ukázkami v maximální možné míře. Žádné laxní ospalé posedávání. Závěr každé přednášky bude patřit projekci celovečerního filmu speciálně vybraného k právě probíranému tématu.

Cílem kurzu je představit základní teoretické pojmy filmové řeči na pozadí reálné filmové tvorby. Návštěvníci si odnesou základní balík znalostí, které jim umožní vnímat film optikou jednotlivých profesí. Zároveň budou schopni analyzovat film na nových úrovních. Zkrátka: projekt Cinema Studies vás zorientuje ve světě filmu.

Kurz je určený pro všechny věkové kategorie. Jeho účastník by měl splňovat pouze jednu podmínku: mít zájem o film. Přednášek je možné se zúčastnit bez předchozího studia filmu.

Cinema Studies
9 přednášek | 13 filmových odborníků | 9 filmů
každé úterý | 23.4. – 18.6.2013
Cena kurzu: 3150 Kč (maximální kapacita účastníků 54)
Místo přednášek: kino Světozor – Malý sál
Kurz lze zakoupit pouze jako celek.
Každý účastník kurzu získává slevu 10% na jednorázový nákup ve Filmové galanterii Terryho ponožky.


Další informace získáte na emailu cinemastudies@kinosvetozor.cz. Prodej bude zahájen od 18. března 2013.

Při koupi kurzu do 31.3. sleva na 2800 Kč, cena kurzu pro adoptivní rodiče kina Světozor 2800 Kč.

 

Vzdělávací projekt kina Světozor Cinema Studies zve diváky s hlubším zájmem o film k účasti na kurzu, který odpoví na všechny otázky.

 

English

Mojekino.cz