Kino Světozor

Chodec po hladinách

 
Chodec po hladinách

(Chodec po hladinách) Režie: , CZ, 2016, česká verze, 120 min

Václava Sůru v dětství fascinoval příběh ztroskotané vzducholodi Italia a lidí, kteří přežili několik týdnů na kře ledové, včetně Františka Běhounka, prvního Čecha, který přeletěl nad severním pólem. Dnes může český polárník dávat přednášky o splněném klukovském snu.

Podniká extrémní polární výpravy po zamrzlých hladinách – po Severním ledovém oceánu došel až k metě nejsevernější. O dramatické okamžiky na jeho cestách není nouze, led mu ale zcela učaroval. Ve své přednášce nás provede nejen po zamrzlém oceánu ale i po ohromných jezerech, která na svých výpravách přešel.

Václav Sůra
Téměř dvacet let podniká výpravy do ledových koutů naší planety. V roce 2005 došel jako čtvrtý Čech v historii na Severní pól, kam se vrátil znovu ještě v roce 2011. Má na svém kontě i několik extrémních výprav, jako například první český přechod jezera Bajkal – téměř 700 km. Žil krátce s Eskymáky v Grónsku, pobýval často na Špicberkách, ale vydal se také se stanem na nejchladnější obydlené místo na světě – na pól chladu v jakutské vesnici Ojmjakon. Mráz je součástí jeho života a tak i svou druhou svatbu uskutečnil v mrazicím boxu.

Přijď v kulichu (a vyhraj)
Bajkalské větry jsou kruté a už jen z fotek polárníka Václava Sůry jde chlad, který vás uprostřed horkého července příjemně osvěží.
Proto všichni, kdo ve středu 13.7. podniknou extrémní výpravu do Bia Oko na Diáky v kulichu na hlavě, mohou využít speciální ceny 100 Kč za vstupenku.
Slevy platí jak při nákupu na pokladně, tak on-line. Pro bezpečný postup doporučujeme nasadit kulicha raději i před vstupem do našeho e-shopu, závazná kontrola zimních pokrývek hlavy však proběhne při trhání lístků u vstupu do sálu.

Soutěž
Pro diváky Diáků bude tentokrát připraven celý chladivý set v podobě speciálních ledových drinků, alko i nealko nanuků a soutěže o kompresní trička Under Armour. Jak jedna stará tlustá kniha praví, chodit po vodní hladině uměl kde kdo už ve starověku. Vyfoťte jakoukoli fotku na téma "na hladině", přidejte hashtag #jakoježíš, přijďte na cestovatelskou přednášku Václava Sůry o jeho extrémních polárních výpravách a vyhrajte funkční triko od americké značky Under Armour, které vás v létě skvěle ochladí.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Flashback - Český a slovenský filmový plakát 1959-1989 Kniha
750 Kč
Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
2500 Kč
DVD: Evžen Oněgin - Netrebko DVD
499 Kč
DVD: Strom na dřeváky - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč
Kniha: Ej, bogatýre Makoviči obrazotvorče aneb z korespondence Martina Friče a Jaroslava Žáka Kniha
249 Kč
Kniha: Jiří Brdečka: Life-Animation-Magic (pouze v angličtině) Kniha
480 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz