Kino Světozor

My Street Films

 
My Street Films

(My Street Films ) Režie: various, CZ, 2015, česky / anglické titulky, 90 min

Slavnostní zakončení mezinárodního projektu, který vyzývá širokou veřejnost, aby točila krátké filmy ze svého blízkého okolí. Tyto filmy jsou pak umísťovány na online audiovizuální mapu našich měst na www.mystreetfilms.cz.

Přijďte se podívat, jak vypadají na plátně ty nejlepší krátké snímky, které letos vznikly na českých, slovenských, maďarských a polských ulicích. Z české soutěže uvidíte nominované snímky včetně tří vítězných. Bude to film „ČHOS“ Marie Lukáčové, která se snaží nejrůznějšími postupy rozkrývat velmi aktuální téma hranic a národní identity. Alternativní pohled na pražský park Vítkov nabídne ve svém snímku „The Place“ Khin Khin Hsu, která srovnává tento slavný český vrch se svými zkušenostmi ze života v Barmě. Chybět samozřejmě nebude ani vítězný snímek „Stopovaná“ Petry Krejčové, která se svou kamerou pátrá po původu šipek na plzeňských fasádách. Poslední dva filmy měly premiéru na letošním Mezinárodním festivalu dokumentárních filmů Ji.hlava.

České snímky budou čelit zahraniční konkurenci ze Slovenska, Polska a Maďarska, kde se soutěž My Street Films konala letos vůbec poprvé. Slovenskou část bývalé federace zde představí trojice snímků, které ilustrují zásadní společenská témata na příbězích obyčejných lidí a jejich okolí. „Zberateľka správ” Moniky Vaškorové vnímá sociální problémy středního Slovenska pohledem poštovní doručovatelky, která o svých sousedech ví víc než jen jejich jména a adresy. „Vtáčnik alebo list developerovi” ukazuje střet mezi nejrůznějšími požadavky na fungování nových čtvrtí. Zvítězí úhledná rezidenční výstavba nebo městská divočina? „Hraničná ulica“ Leny Kušnierikové pak vyslovuje otázku, jak je možné postavit hernu vedle léčebny závislostí (závislost na hazardu nevyjímaje). Tento urbanistický paradox je stavěn do kontrastu s telefonátem muže, který sám propadl gamblerství a hledá odbornou pomoc.

Večer bude probíhat v českém jazyce. Filmy mají anglické titulky.
Vstup zdarma


 

Koupíte v Terryho ponožkách

DVD: Marketa Lazarová - speciální edice (2DVD) DVD
299 Kč
Plakát: Casablanca 01 Plakát
350 Kč
DVD: Filmy Jana Švankmajera (6 DVD Box) DVD
1499 Kč
Plakát: Žlutá ponorka 2 Plakát
390 Kč
CD: Morgiana + Spalovač mrtvol - hudba z filmů (OST) CD
550 Kč
DVD: Martin Slivka: Výber z tvorby (1963-1973) DVD
399 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz