Kino Světozor

Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma

 
Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma

(Ladislav Zibura: 40 dní pěšky do Jeruzaléma) Režie: , CZ, 2015, česká verze, 100 min

Ladislav Zibura v létě sbalil svůj život do 12 kilogramů, hodil batoh na záda a vypravil se pěšky do Jeruzaléma. Bez mapy a orientačního smyslu se mu podařilo ujít 1400 kilometrů napříč rozpálenou krajinou Turecka a Izraele, stanout pod Zdí nářků a prožít největší dobrodružství svého života. Jeho cesta je příběhem omylů, pozoruhodných setkání, šťastných i nešťastných náhod, puchýřů a opruzenin. Těšit se můžete na vyprávění cynického kavárenského povaleče, který vám svým laskavě nekorektním humorem dokáže, že poutník rozhodně nemusí být katolík, asketa ani nudný člověk.

O autorovi:
Ladislav je jedním z těch zvláštních lidí, které si buď oblíbíte, nebo je budete nenávidět. Na Facebooku svým svérázným humorem proslavil poutnictví i sebe, svou bannerovou kampaní zase festival Budějovický Majáles. Přestože Ladislav miluje společnost a lidi, už 4 roky každé léto tráví v osamění. Mimo Jeruzaléma pěšky vyrazil do Santiago de Compostela a Říma, na kole pak k Severnímu moři a nazpět. Když pozval své brněnské přátele do kavárny na promítání fotek z cest, přihlásilo se mu 2400 lidí. A tak se rozhodl si ve 22 letech splnit svůj sen – objet republiku a umožnit tisícům lidí, aby se s ním během jediného večera vypravili na velkolepou cestu plnou neuvěřitelných zážitků.

Vstupné 150 Kč pro dospělé možno koupit zde online (klikejte na čas akce).
Na pokladnách Aera, Světozoru a Bia Oko možno zakoupit jak plné vstupné, tak studentské (a seniorské) vstupné za 120 Kč.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Plakát: Tři veteráni 1 Plakát
950 Kč
Plakát: Casablanca 01 Plakát
350 Kč
DVD: Cestovatelé Jiří Hanzelka a Miroslav Zikmund - kolekce filmů 1947-1964 DVD
999 Kč
Plakát: Hobit: Bitva pěti armád Plakát
250 Kč
Plakát: Teoréma Plakát
490 Kč
DVD: Evžen Oněgin - Netrebko DVD
499 Kč
DVD: Holubice + Postava k podpírání DVD
550 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz