Kino Světozor

Dokumentární pondělí s FAMU II.

 

() Režie: různí režiséři/various directors, ČR, 2006, česká verze, 100 min

JUCHUCHUCHŮŮŮ, 12 min. Matěj Ptaszek žije ve svém světě bluesových legend a psanců a sám se cítí být „psancem“, pro něhož je nejdůležitější svoboda. Pochází z Ostravy, muzicíruje v Praze ale jeho snem je jednoho dne odcestovat do Ameriky

AHOJ BABU, rež. Jan Foukal, 35 min. Intimní příběh z prostředí Psychiatrické léčebny Bohnice pohledem pacienta Pavla Pekárika. Film se snaží nalézt odpověď na otázku, zda je možné využít videokameru jako určitou formu artterapie.

O PARASKEVĚ, rež. Jaroslava Bagdasarova, 12 min. Inspirací byla hagiografie sv. Paraskevy, nikoliv však ve vztahu k svátosti, nýbrž ve vztahu k vnitřnímu pocitu štěstí. Vytvořili jsme postavu zcela jiné ženy, která se tak trochu chtěla podobat sv. Paraskevě, avšak celý život jen váhavě odpovídala na otázku, zdali je ona sama skutečně šťastná.

VLADIMIR RANNEV, PORTRÉT SKLADATELE, rež. Jaroslava Bagdasarova, 20 min. V mezích barokní suity se Vladimir prochází, objevuje a pak ztrácí v různých prostorech a texturách. Jako tanečník baletů od Lullyho balancuje mezi vysokým a nízkým uměním a když slova nahradí písní, po jeho vzdychu zůstane prázdné doznění „Já“.

UKRADENO (O SLOVECH), rež. Andrea Slováková, 4 min. Pohráváním si se slovy ukradenými z Návratu J.F. Lyotarda a komentářem o jiném sdělování – přesvědčení o tom, že slova jsou vzdálena svému významu.

OBLAKA, rež. Andrea Slováková, 17 min. Lehce meteorologický film o vzniku, chování a bouření mraků, o tom, jak se zviditelňuje něco, co doteď nebylo vidět (např. voda v atmosféře), i jak se vymýšlení mrakům podobá. Kousek řeknou i malíř či fyzik, ten první o částicích a ten druhý o barvách.


 

Koupíte v Terryho ponožkách

Kniha: Jiří Brdečka: Life-Animation-Magic (pouze v angličtině) Kniha
480 Kč
Plakát: Žlutá ponorka 2 Plakát
390 Kč
DVD: Hořící keř - kompletní 3dílná série DVD
350 Kč
DVD: Walkabout - pouze objednávky pro osobní odběr DVD
650 Kč
Kniha: Republiku a varlata Kniha
348 Kč
DVD: Transport z ráje DVD
600 Kč
DVD: Idioti DVD
200 Kč

Seznam filmů

 

English

Mojekino.cz