Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
SENPaterson Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Červená želva Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
La La Land Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Paterson Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
SFFMezinárodní soutěž 2 | 2017 Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
SFFBafta 70 Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

19. 1. 2017 — 25. 1. 2017

Paterson

(Paterson) Režie: Jim Jarmusch, anglicky / české titulky, 118 min

Řidič autobusu Paterson žije se svou ženou Laurou v Patersonu, někdejším městě básníků, které dnes upadá. Patersonovi je kolem třiceti a vede spořádaný život po boku ženy, která ho miluje a má plnou hlavu nápadů, jak zvýšit jejich omezený rozpočet. Mají anglického buldočka Marvina, s nímž Paterson chodívá večer na procházku a pokaždé se staví v místním baru. Každý den ráno brzy vstává, aby se svačinou připravenou Laurou byl včas u svého autobusu. Paterson je ale také básník a denně zapisuje své básně do sešitu, který má stále při sobě. Sledujeme každodenní rytmus života dvou nenápadných lidí: nic pozoruhodného se…(více)

Připravované filmy

Strnadovi (od 19. ledna 2017), Moonlight (od 27. ledna 2017), Comedy Special – Dave Johns (od 31. ledna 2017), Jackie (od 2. února 2017)

Připravované festivaly

Festival Spectaculare (od 20. ledna 2017), Metropolitan opera: Live in HD (od 28. ledna 2017), La Película (od 14. února 2017)

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Festival krátkých filmů Praha

16. 1. 2017

Festival krátkých filmů Praha

Ve středu 18. ledna začíná ve Světozoru 11. ročník Festivalu krátkých filmů Praha. Desítky snímků diváci uvidí v již tradičních sekcích – v mezinárodní soutěži, v přehledovém programu aktuálních českých filmů nebo v sekci experimentálních filmů Labo, či v noční show Brutal Relax Show. Program festivalu najdete zde na našich stránkách. Lístky už jsou v prodeji! (více…)

Aktuální výstava

Karel Vaca – Filmové plakáty

15. 12. 2016 — 28. 02. 2016

Karel Vaca – Filmové plakáty

Karel Vaca patřil k „otcům“ československého filmového plakátu. Byl jedním z prvních výtvarníků, kteří na počátku 60. let začali navrhovat autorské plakáty. Nemalá byla i jeho role organizační. Právě on dlouhá léta zasedal ve výběrové komisi Ústřední půjčovny filmů. Pomáhal zadávat návrhy plakátů mladým talentovaným umělcům a prosazoval jejich moderní, umělecké pojetí filmového plakátu v období doznívajícího socrealismu. V rozmezí let 1959 – 1989 vytvořil více než 300 filmových plakátů a je i autorem legendárního plakátu k Felliniho Sladkému životu.

Novinky

Předprodej Met 2016/2017

V pondělí 25. dubna zahájil Světozor předprodej na další sezónu přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Detailní informace o předprodeji najdete zde na našich stránkách.


Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 1/2017

(připravuje Radio 1):
A-T-O-S - Strong Thing
CHILDISH GAMBINO - Redbone
INVISIBLE BOY - All The Kids
SIR WAS - In The Midst
DNE - Asos Model Crush

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz