Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Julieta
Tohle je náš svět Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Učitelka Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Julieta
Tohle je náš svět Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Jason Bourne Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Oslněni sluncem Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Kniha džunglí
Líná zátoka
Neonový býk
Učitelka Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Vzkaz v láhvi
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

28. 7. 2016 — 3. 8. 2016

Tohle je náš svět

(Captain Fantastic) Režie: Matt Ross, anglicky / české titulky, 119 min

Hluboko v lesích mimo civilizaci vychovává svérázný a charismatický otec (Viggo Mortensen) svých šest dětí podle vlastních představ. Jejich život připomíná letní tábor v ráji, plný neotřelých pravidel a her. Dokud nepřijde zpráva, která všechno změní. Začíná překvapivá a zábavná cesta, při které jsou zásady této volnomyšlenkářské rodiny vystaveny zkouškám našeho světa. Pozitivně laděný americký film byl v premiéře uveden na festivalu v Sundance a jeho režisér Matt Ross si z festivalu v Cannes odnesl cenu za nejlepší režii v prestižní sekci Un Certain Regard.

…(více)

Připravované filmy

Připravované festivaly

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Nick Cave: One More Time With Feeling

17. 7. 2016

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree. Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání – jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling. Výsledkem je ‚drsný, syrový a křehký‘ hudební dokument v režii renomovaného filmaře Andrewa Dominika, se kterým v minulosti Cave spolupracoval na westernu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Ve filmu zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely, protkaných rozhovory a zákulisními záběry doplněné Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami. Ve Světozoru film uvedeme 8. září od 20:30. Cena lístku je 200 Kč při koupi do konce července, poté bude lístek stát 250 Kč, proto s jeho koupí např. zde online neváhejte! (více…)

Aktuální výstava

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

01. 06. 2016 — 31. 08. 2016

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

Kompilační výstava představí šedesát plakátů tří významných výtvarníků československého filmového plakátu 60. let. Všichni tři patřili k vysoce uznávaným výtvarníkům nejen ve svém působení na poli užitého umění, ale především ve své volné tvorbě. Bohužel dva z nich (Jiří Balcar a Richard Fremund) předčasně tragicky na konci 60. let zahynuli. Zdeněk Palcr pak byl jedním z nemnoha sochařů, kteří se věnovali i plakátu. Jeho návrhy k Formanovým Láskám jedné plavovlásky a oscarovému Obchodu na korze patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v čs. filmovém plakátu vzniklo.

Novinky

Předprodej Met 2016/2017

V pondělí 25. dubna zahájil Světozor předprodej na další sezónu přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Detailní informace o předprodeji najdete zde na našich stránkách.


Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 7/2016

(připravuje Radio 1):
YUKSEK - Golden Age
SAMARIS - Wanted 2 Say
OLGA BELL - Power User
WEVAL - You're Mine
BADBADNOTGOOD - Time Moves Slow (ft. Sam Herring)

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz