Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Zmizelá Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
CFLČeská mše vánoční | Jakub Jan R…
Divoké historky
Leviatan
Malý sál
Hledání Vivian Maier Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Příběh Marie
Dva dny, jedna noc
Mami!
Hledání Vivian Maier Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

18. 12. 2014 — 24. 12. 2014

Hledání Vivian Maier

(Finding Vivian Maier) Režie: John Maloof, Charlie Siskel, anglicky / české titulky, 83 min

Vzrušující cesta za odhalením identity svérázné tajemné chůvy, které jen pro sebe do šuplíku nafotila přes 100 000 fotografií. Po jejich objevení teprve před pár lety způsobilo dílo ve světě fotografie doslova zemětřesení a Vivian Maier se posmrtně stala jednou z nejuznávanějších osobností fotografie 20. století. Příběh záhadné ženy nás zavádí do ulic New Yorku a Chicaga, kde Vivian Maier od roku 1950 až do své smrti v roce 2009 nafotila více než 100 000 dechberoucích fotografií. Žádnou z nich ale nikomu neukázala. Snímky byly objeveny shodou náhod až poté, co strávily několik desetiletí v zaprášených krabicích. Díky umělecké hodnotě…(více)

Připravované filmy

Sama nocí tmou (od 8. ledna 2015)

Připravované festivaly

Festival íránských filmů (od 7. ledna 2015), Festival krátkých filmů Praha (od 15. ledna 2015)

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Kino karta - Předplatné do Světozoru

17. 12. 2014

Kino karta - Předplatné do Světozoru

Rádi bychom naše diváky upozornili na možnost zakoupit si či darovat předplatné do našeho kina. To lze pořídit ve formě předplacené Kino karty, kterou lze nabít libovolným kreditem po 500 nebo 1000 Kč. V případě 1000 Kč kreditu pak na kartu připisujeme bonus ve výši 100 Kč. Kartu pak lze použít na nákup lístků na jakékoliv představení nejen ve Světozoru, ale i v Aeru či Biu Oko. Kino kartu lze zakoupit i na fakturu, je oblíbeným způsobem, jak čerpat zaměstnanecké bonusy na kulturu. Podrobnosti o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách. (více…)

Aktuální výstava

Polski plakat filmowy

28. 11. 2014 — 28. 02. 2015

Polski plakat filmowy

Polský (nejen filmový) plakát je ve své oblasti legendou. Výstava, která bude k vidění ve třech pražských kinech Aero, Oko a Světozor, představí 102 polských filmových plakátů ze sbírky Terryho ponožek, jež vznikly v rozmezí let 1953 až 1991. V této vystavené kolekci bude představena tvorba nejvýznamnějších tvůrců polského plakátu, kterými jsou: Roman Cieślewicz, Franciszek Starowieyski, Jan Lenica, Waldemar Świerzy, Wiktor Górka, Jan Młodożeniec, Julian Pałka a Wojciech Fangor. Zastoupeny budou i plakáty autorů mladší generace – Andrzeje Klimowského, Andrzej Krajewského a Mieczysława Wasilewského.

Novinky

Darujte vášeň na celý život

Od února 2015 otevírá Aeroškola širokou nabídku filmových, animačních a fotografických kurzů pro dospělé, seniory a děti. Můžete je zakoupit svým blízkým jako dárek na pokladnách kin Světozor, Aero a Bio Oko. Vybírejte zde.


Předplatné do Světozoru

Spustili jsme nový systém předplatného do Světozoru - pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 12/2014

(připravuje Radio 1):
DAMIEN RICE - My Favourite Faded Fantasy
KIASMOS - Looped
UNIFONO - CFX
JESSICA PRATT - Back, Baby
SON LUX - No Fate (OST: The Disappearance of Eleanor Rigby)

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz