Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Díra u Hanušovic Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Zázraky
Ida
Chlapectví Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Zoran, můj synovec idiot
Magický hlas rebelky Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Kouzlo měsíčního svitu Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Je muž, který je vysoký, šťastný? Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

28. 8. 2014 — 3. 9. 2014

Chlapectví

(Boyhood) Režie: Richard Linklater, anglicky / české titulky, 163 min

Tři filmy o lásce Jesseho a Céline (Před úsvitem, Před soumrakem, Před půlnocí) byly svým způsobem jedinečný režijní počin, ještě pozoruhodnější je však další projekt Richarda Linklatera Chlapectví. Od roku 2002 se tvůrce věnoval se stejnými spolupracovníky každý rok natáčení jedné části filmu, který zachycuje dětství a dospívání chlapce jménem Mason od jeho školních začátků po vstup na vysokou školu. Během dvanácti let tak vznikalo dílo, jež překvapilo a strhlo svou neobyčejnou autenticitou diváky letošního Berlinale. Mladičký a nezkušený Ellar Coltrane jako Mason doslova před našima očima postupně vyrůstá z dítěte v mladíka připraveného čelit životu, mění se a dozrávají…(více)

Připravované filmy

Nejhledanější muž (od 4. září 2014), Nymfomanka, část I. - režisérská verze (od 15. září 2014), Nymfomanka, část II. - režisérská verze (od 15. září 2014), Vikingové z Britského muzea (od 30. září 2014)

Připravované festivaly

Fresh Film Fest (od 17. září 2014), Čačikano (od 26. září 2014)

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Vikingové z Britského muzea

2. 9. 2014

Vikingové z Britského muzea

V úterý 30. září uvede Světozor záznam výstavy Vikingové z Britského muzea. Navazujeme tak na úspěšné výstavy o Leonardovi da Vinci a Zánik Pompejí. Komentovaná prohlídka výstavy z Britského muzea nazvané Vikingové: život a legenda přiblíží výstavu, kterou už naživo v Londýně neuvidíte. Lístky jsou již v prodeji za 250 Kč – při koupi lístku do konce srpna vás však lístek vyjde na 200 Kč. K dostání na pokladně kina nebo online zde na našem webu. (více…)

Aktuální výstava

Ejhle! Pražské plakátové léto

03. 07. 2014 — 20. 09. 2014

Ejhle! Pražské plakátové léto

Výstava EJHLE představí 100 dosud nevystavených plakátů ze sbírky Terryho ponožek, k vidění po celé léto v pražských kinech Aero, Oko a Světozor. Výběr konkrétních plakátů sledoval jediné: vystavit plakáty, které dosud nebyly k vidění, a upozornit na ně a jejich autory. V tomto výběru vystavíme plakáty předních výtvarných umělců, kteří se této oblasti výtvarného umění věnovali sice jen okrajově, ale přesto plakáty, které navrhli, patří do zlatého fondu československého filmového plakátu. Jsou jimi: Adolf Born, Josef Duchoň, Jiří Figer, Jan Kubíček, Jan Kratochvíl, Věra Nováková, Miroslav Pechánek, Miloš Reindl, Petr Sís, Jiří Svoboda, Břetislav Šebek, Bohumil Štěpán, Stanislav Vajce, František Zálešák a další.

Novinky

Nové kurzy pro děti, dospělé i seniory

Od října připravila Aeroškola širokou nabídku filmových, animačních a fotografických kurzů. Konat se budou ve zbrusu novém ateliéru v blízkosti kina Aero. Vybírejte zde.


Předprodej sezóny Met 2014/2015

Předprodej lístků do Světozoru na sezónu 2014/2015 přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku začíná v pondělí 19. května. Podrobné informace o předprodeji najdete zde na našem webu. Program celé sezóny ve Světozoru můžete přehledně studovat zde.


Předplatné do Světozoru

Spustili jsme nový systém předplatného do Světozoru - pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 9/2014

(připravuje Radio 1):
ISAAC DELUSION - Pandora's Box
BEAR IN HEAVEN - Demon
PALE SEAS - Sleeping
SEA OLEENA - If I'm
SHE KEEPS BESS - Owl

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz