Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
V nitru Llewyna Davise Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Grandhotel Budapešť Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Ona Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Detektiv Down
Dvojník Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Dvojník Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Přežijí jen milenci Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Cesta do školy
Trabantem až na konec světa
Grandhotel Budapešť Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

17. 4. 2014 — 23. 4. 2014

Dvojník

(The Double) Režie: Richard Ayoade, anglicky / české titulky, 93 min

Plachý samotář Simon (Jesse Eisenberg) se protlouká životem v lhostejném světě. V práci ho přehlížejí, jeho matka jím pohrdá, žena jeho snů Hannah (Mia Wasikowska) ho ignoruje. Nic z toho se mu nedaří změnit. Jeho život se převrátí naruby až ve chvíli, kdy mu přibude nový kolega v práci. James je fyzicky Simonovým dvojníkem, po psychické stránce však jeho protikladem. Je sebevědomý, charismatický a umí to se ženami. K Simonově hrůze začíná James pomalu přebírat kontrolu nad jeho životem. V hravé adaptaci novely F. M. Dostojevského mísí režisér Richard Ayoade (Jmenuji se Oliver Tate) humor a osobitou estetiku s kafkovskou…(více)

Připravované filmy

Démanty noci (od 6. května 2014)

Připravované festivaly

Metropolitan opera: Live in HD (od 26. dubna 2014)

Adoptujte si sedačku

Adoptujte si sedačku

Je-li Vám kino Světozor sympatické, adoptujte si jednu z jeho nových sedaček a vstupte tak do Spolku adoptivních rodičů kina Světozor!

Událost

Dokumentární pondělí: DK

18. 4. 2014

Dokumentární pondělí: DK

Cyklus Dokumentární pondělí uvede v pondělí 21. dubna ve 20:45 dokumentární film DK. Nevkusné obrazy a kryty od vafek vyhazoval lidem z oken. „Dezinfikuju prostor,“ říkal, a nepřestal s odstrojováním a demolováním, dokud nedosáhl svého: zdi a předměty přestaly existovat, zůstalo jen zachycené světlo. Život člověka, který nikomu v ničem neustupoval a byl za to stejně obdivován jako bit. Je možné svobodně vynalézat a přitom přežít ve světě finančníků a maloměstských představ o životě? Lze si zachovat přesnost a čistotu a nelikvidovat přitom sebe i okolí? Dá se žít s vizionářem? Čím se platí za život bez kompromisu? Koláž jako metoda, fragmenty vzpomínek, hledání identity, ich-forma. Celovečerní dokument o životě a smrti radikálního architekta Davida Kopeckého. (více…)

Aktuální výstava

Zlatá éra československého filmového plakátu XXI. – Josef Flejšar

27. 02. 2014 — 20. 05. 2014

Zlatá éra československého filmového plakátu XXI. – Josef Flejšar

Tato výstava představí dílo Josefa Flejšara (1922-2010), jehož rozsáhlou pozůstalost zpracovává sbírka filmových plakátů Terryho ponožky. Vytvořil více než čtyři stovky návrhů plakátů, graficky upravil padesát knih a zúčastnil se více než dvou set kolektivních výstav doma i v zahraničí. Mnoho jeho plakátů získalo ocenění na mezinárodních soutěžích.
Jeho plakáty jsou zastoupeny ve sbírkách Royal College of Art London, Museum of Modern Art New York, Museum of Art Tokyo a mnoha dalších.

Novinky

Aertěk 2014 na HitHitu!

Pomozte vylepšit filmové a zvukové vybavení pro mladé filmové tvůrce ve věku 10 - 16 let. Přispějte na projekt na HitHitu, pro dárce jsou připraveny netradiční odměny. Více zde.


Balet v kině

Špička evropského baletu se od října vrací na plátna kin v rámci nového cyklu Balet v kině. Cyklus nabídne sérii klasických baletních představení Královského baletu v Londýně, baletu Pařížské opery a Národního holandského baletu v Amsterdamu. Kromě ryze baletní nabídky budou v rámci tohoto cyklu uvedeny tři klasické flamenkové tituly z madridského Teatro Real. Program najdete zde na našem webu, více informací o možnostech předplatného uvádíme zde.


Hudba před filmem 4/2014

(připravuje Radio 1):
SOHN - Artifice
ARTHUR BEATRICE - More Scrapes
TOMAS BARFOD - Pulsing (ft. Nina K)
OWEN PALLET - The Riverbed
TYING TIFFANY - One Place

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English