Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
SENDomácí péče Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Iracionální muž Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Amy Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Cesta vzhůru Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Amy Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Pride Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Schmitke
Iracionální muž Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

3. 9. 2015 — 9. 9. 2015

Amy

(Amy) Režie: Asif Kapadia, anglicky / české titulky, 127 min

Kým ve skutečnosti byla dívka, která stojí za slavným jménem Amy Winehouse? Co tato hudební ikona skrývala před okolním světem a proč zemřela v pouhých 27 letech? Celovečerní dokument nechává promlouvat zejména Amy samotnou prostřednictvím dosud nezveřejněných archivních záběrů, rozhovorů, ale především skrze její hudbu a původní texty, které vždy reflektovaly aktuální události jejího života. Vidíme Amy jako obyčejnou dívku s obrovským talentem a touhou zpívat, jako zjevení ohromující hudební fajnšmekry, jako popovou hvězdu obletovanou fanoušky i jako oběť manipulovanou manažery a pronásledovanou bulvárními novináři, unikající k závislostem. Za známým mediálním obrazem ale odhalujeme hlavně Amy, která skutečně touží jen…(více)

Připravované filmy

Vetřelci - režisérská verze (od 3. září 2015), LOVE (od 17. září 2015), Roger Waters The Wall (od 29. září 2015), Mládí (od 8. října 2015), Amerika (od 22. října 2015), Berani (od 22. listopadu 2015)

Připravované festivaly

Film a architektura (od 1. října 2015)

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Roger Waters The Wall

31. 8. 2015

Roger Waters The Wall

Kino Světozor se připojí k ostatním kinům v ČR a uvede na svá velká plátna koncertní film Roger Waters The Wall, který zachycuje světové turné zakládajícího člena legendární britské skupiny Pink Floyd v letech 2010 až 2013. Záběry, pořízené ve třech městech na dvou kontinentech, putují mezi 150 metrů dlouhým jevištěm a zákulisím, ze kterého vše exkluzivně komentuje sám Waters. Divákům se naskytne pohled na úchvatnou hudební a vizuální show, ve které nechybí pyrotechnika, bohaté projekce a před zraky rostoucí monumentální zeď. Roger Waters The Wall uvádíme ve Světozoru v úterý 29. září, lístky už jsou v prodeji. (více…)

Aktuální výstava

Polský divadelní plakát

01. 09. 2015 — 30. 11. 2015

Polský divadelní plakát

Polský plakát hrál zásadní roli ve vzniku výtvarně autorských uměleckých plakátů v Evropě. Již koncem čtyřicátých let 20. století začali polští výtvarníci pod vedením Józefa Mroszczaka a Henryka Tomaszewského navrhovat originální výtvarné plakáty pro film, divadlo a další oblasti společenského a kulturního života. Výstava Polský divadelní plakát v pražských kinech Aero, Bio Oko a Světozor, brněnském Univerzitním kině Scala a královéhradeckém Biu Central představí 130 polských divadelních plakátů. Výstava vznikla díky spolupráci filmové galanterie Terryho ponožky a její sbírky filmových plakátů a Polského institutu v Praze, a to v rámci výročí 250 let od založení polského divadla.

Novinky

Předprodej na MET 2015/2016

Předprodej vstupenek na novou sezónu 2015/2016 přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku byl zahájen. Podrobnosti k předprodeji i program sezóny najdete zde na našem webu.


Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 8/2015

(připravuje Radio 1):
HOLY HOLY - Sentimental and Monday
ISAAC DELUSION - How Much You Want Her
TAME IMPALA - Reality In Motion
AMBASSADEURS - Looking at You (ft. C Duncan)
GESKIA - Afterhour

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz