Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Teorie tygra Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Julieta
Tohle je náš svět Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Komorná
Božská Florence Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Já, Olga Hepnarová Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Doba ledová: Mamutí drcnutí
Božská Florence Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Líná zátoka
Učitelka Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

25. 8. 2016 — 31. 8. 2016

Komorná

(Agasshi) Režie: Chan-wook Park, korejsky, japonsky / české titulky, 141 min

Dobové drama zasazené do třicátých let dvacátého století, během nichž Korea spadala pod koloniální nadvládu Japonska. Prohnaný podvodník vydávající se za japonského hraběte nastrčí do honosného sídla bohaté japonské paní Hideko korejskou kapsářku Sukhui, která jí má sloužit jako služebná. Ta má postupně připravit půdu pro jeho plán vylákat paní domu z bezpečného zázemí sídla a mimo dosah jejího ochranitelského strýce, svést ji, a jen co ji prohlásí za šílenou, všechen její majetek zpeněžit. Ambiciózní podfuk však nepočítá s tím, že by mezi Sukhui a Hideko mohla vzplát nečekaná vášeň. Snímek proslulého korejského režiséra se zakládá na románu Zlodějka Sarah…(více)

Připravované filmy

Připravované festivaly

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Nick Cave: One More Time With Feeling

17. 7. 2016

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree. Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání – jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling. Výsledkem je ‚drsný, syrový a křehký‘ hudební dokument v režii renomovaného filmaře Andrewa Dominika, se kterým v minulosti Cave spolupracoval na westernu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Ve filmu zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely, protkaných rozhovory a zákulisními záběry doplněné Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami. Ve Světozoru film uvedeme 8. září od 20:30. Cena lístku je 200 Kč při koupi do konce července, poté bude lístek stát 250 Kč, proto s jeho koupí např. zde online neváhejte! (více…)

Aktuální výstava

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

01. 06. 2016 — 12. 09. 2016

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

Kompilační výstava představí šedesát plakátů tří významných výtvarníků československého filmového plakátu 60. let. Všichni tři patřili k vysoce uznávaným výtvarníkům nejen ve svém působení na poli užitého umění, ale především ve své volné tvorbě. Bohužel dva z nich (Jiří Balcar a Richard Fremund) předčasně tragicky na konci 60. let zahynuli. Zdeněk Palcr pak byl jedním z nemnoha sochařů, kteří se věnovali i plakátu. Jeho návrhy k Formanovým Láskám jedné plavovlásky a oscarovému Obchodu na korze patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v čs. filmovém plakátu vzniklo.

Novinky

Předprodej Met 2016/2017

V pondělí 25. dubna zahájil Světozor předprodej na další sezónu přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Detailní informace o předprodeji najdete zde na našich stránkách.


Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 8/2016

(připravuje Radio 1):
BLOOD ORANGE - Augustine
JORDAN RAKEI - Talk To Me
CLAMS CASINO - Ghost In A Kiss (ft. Sam Herring)
ABRA - Vegas
THE BREATH - This Dance is Over

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz