Kino Světozor

Dnes promítáme

Velký sál
Komorná
Učitelka Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Božská Florence Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Tohle je náš svět Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Malý sál
Božská Florence Film v anglickém znění nebo s anglickými titulky.
Příběh lesa
Julieta
Komorná
 

Další dny

Rezervace

 

Film týdne

Film týdne

25. 8. 2016 — 31. 8. 2016

Božská Florence

(Florence Foster Jenkins) Režie: Stephen Frears, anglicky / české titulky, 110 min

Meryl Streep v roli závratně bohaté ženy, jejímž jediným snem je zpívat. Bohužel její hudební nadání a hlas jsou jednoznačně příšerné. Když se v roce 1944 rozhodne uspořádat svůj velkolepý koncert v Carnegie Hall, její přítel a manažer Hugh Grant, který ji láskyplně chránil před krutou pravdou o jejím talentu, nyní čelí obtížné výzvě.

…(více)

Připravované filmy

Připravované festivaly

Kup si členství v klubu

Kup si členství v klubu

Máš rád kino Světozor? Chceš mu říkat MOJE? Kup si členství v klubu Moje kino a je tvoje!

Událost

Nick Cave: One More Time With Feeling

17. 7. 2016

Nick Cave: One More Time With Feeling

Kapela Nick Cave & The Bad Seeds charizmatického australského zpěváka vydá 9. září 2016 netrpělivě očekávané album Skeleton Tree. Fanouškům se ho chystá poprvé představit netradičním způsobem ještě v předvečer oficiálního vydání – jednorázovou celosvětovou projekcí filmu Nick Cave: One More Time With Feeling. Výsledkem je ‚drsný, syrový a křehký‘ hudební dokument v režii renomovaného filmaře Andrewa Dominika, se kterým v minulosti Cave spolupracoval na westernu Zabití Jesseho Jamese zbabělcem Robertem Fordem. Ve filmu zazní všech osm nových skladeb v pořadí již 16. studiového alba kapely, protkaných rozhovory a zákulisními záběry doplněné Caveovým vyprávěním a nahodilými myšlenkami. Ve Světozoru film uvedeme 8. září od 20:30. Cena lístku je 200 Kč při koupi do konce července, poté bude lístek stát 250 Kč, proto s jeho koupí např. zde online neváhejte! (více…)

Aktuální výstava

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

01. 06. 2016 — 12. 09. 2016

Zlatá éra československého filmového plakátu XXII - Balcar / Fremund / Palcr

Kompilační výstava představí šedesát plakátů tří významných výtvarníků československého filmového plakátu 60. let. Všichni tři patřili k vysoce uznávaným výtvarníkům nejen ve svém působení na poli užitého umění, ale především ve své volné tvorbě. Bohužel dva z nich (Jiří Balcar a Richard Fremund) předčasně tragicky na konci 60. let zahynuli. Zdeněk Palcr pak byl jedním z nemnoha sochařů, kteří se věnovali i plakátu. Jeho návrhy k Formanovým Láskám jedné plavovlásky a oscarovému Obchodu na korze patří k tomu vůbec nejlepšímu, co v čs. filmovém plakátu vzniklo.

Novinky

Předprodej Met 2016/2017

V pondělí 25. dubna zahájil Světozor předprodej na další sezónu přímých přenosů z Metropolitní opery v New Yorku. Detailní informace o předprodeji najdete zde na našich stránkách.


Předplatné do Světozoru

Pokud se do Světozoru často vracíte, je Kino karta tím pravým doplňkem vaší peněženky. Vše o tom, jak Kino karta funguje, najdete zde na našich stránkách.


Hudba před filmem 8/2016

(připravuje Radio 1):
BLOOD ORANGE - Augustine
JORDAN RAKEI - Talk To Me
CLAMS CASINO - Ghost In A Kiss (ft. Sam Herring)
ABRA - Vegas
THE BREATH - This Dance is Over

Světozor je artové kino v centru Prahy...

English

Mojekino.cz